PDA

Versiunea completa : Miresici de 2008

Pagini : 1 [2] 3

rebecca83
19.09.2007, 09:30:51
Noi am rezervat restaurantul, si am si domnisoare de onoare...in numar de 3:).....cu care am stabilit sa fie imbracate in aceeasi culoare...ramane sa aleg/alegem si culoarea rochiilor.;-)
am citit in elle si in ideal mariaj ca d-soarele ar trebui imbracate cu rochii modele diferite dar nuante din aceasi culoare sa fie si un pic diferit....dar eu am o problema am tot 3 d-soare si ma gandesc sa nu simta ca eu le impun sa se imbrace intr-un anumit fel.si chiar nu as vrea asta....d-soarele mele nu sunt prietene intre ele...si au si gusturi fff diferite.......ce sa fac?????:-\ :-\

anlya_426
19.09.2007, 10:10:35
si eu mi-am gasit rochita de mireasa.........prin noiembrie o sa merg sa mi-o comand.........cat despre domnisoare de onoare....se presupune ca sunt prietene foarte bune ale miresei..asa ca nu cred ca o sa ne faca de rusine adoptand o vestimentatie neadecvata...cel putin, in cazul meu asa e..........eu cred ca o sa am doua..........dar nu am de gand sa ma implic in vestimentatia lor...adik sa le aleg o anumita culoare sau un anumit model......sa fie alaturi de mine..asta ma intereseaza

alina_p
19.09.2007, 10:19:30
si eu mi-am gasit rochita de mireasa.........prin noiembrie o sa merg sa mi-o comand.........cat despre domnisoare de onoare....se presupune ca sunt prietene foarte bune ale miresei..asa ca nu cred ca o sa ne faca de rusine adoptand o vestimentatie neadecvata...cel putin, in cazul meu asa e..........eu cred ca o sa am doua..........dar nu am de gand sa ma implic in vestimentatia lor...adik sa le aleg o anumita culoare sau un anumit model......sa fie alaturi de mine..asta ma intereseaza

Sunt perfect de acord cu tine. Ma pun in locul lor: nici mie nu mi-ar place sa merg la un eveniment , fie el si nunta, la care sa am vestimentatia (aproape) identica cu a altor 2-3 domnisoare. No way. Am incredere in gustul lor si sunt convinsa ca vor fi foarte frumoase. ;-)

rebecca83
19.09.2007, 13:53:37
Sunt perfect de acord cu tine. Ma pun in locul lor: nici mie nu mi-ar place sa merg la un eveniment , fie el si nunta, la care sa am vestimentatia (aproape) identica cu a altor 2-3 domnisoare. No way. Am incredere in gustul lor si sunt convinsa ca vor fi foarte frumoase. ;-)
pai la asta ma gandeam si eu dar restul prietenelor mele spun ca ar fi dragutz....poate pt ca nu sunt ele d-soare de onoare???:-? :-? ;))

andreeamaria
20.09.2007, 11:40:58
pai la asta ma gandeam si eu dar restul prietenelor mele spun ca ar fi dragutz....poate pt ca nu sunt ele d-soare de onoare???:-? :-? ;))
eu am vreo 7 domnisoare de onoare si mie mi-ar placea sa fie imbracate in aceeasi culoare dar nu cred ca vor fi ele de acord.
cred ca le voi imbraca pe cele mici ca ma 5 nepotele intre 4 si 13 ani.
ar fi dragut,nu?
toate adevaratele domnisoare.acu trebuie sa vb cu mamele lor.

veruta81
20.09.2007, 19:06:42
nu stiu cum considerati voi ca e mai bine cu d-rele de onoare ,dar eu sunt hotarata sa le las sa adopte ce tinuta si ce culoare vor ele...caci eu voi avea ceva aparte pt ele...pe rochita mea de mireasa sunt 2 fluturasi aplicati si unul pe posetuta ,asa ca voi cauta ca sa cumpar special pt ele fluturasi si pt ele,in loc de cocarde,asta asa ca sa aiba ceva mai deosebit ...ceva din rochita mea,...ce parere aveti?
>:D<

Anc
20.09.2007, 19:41:53
Si eu m-am tot gandit la vestimentatia domnisoarelor de onoare, 2 la numar (initial eu ma gandisem la una singura, dar iubi meu vrea 2 prieteni cavaleri, automat trebuie si ele sa fie 2). Pana la urma fiecare o sa se imbrace cum vrea, am incredere ca vor arata foarte bine si lucrul care le va deosebi de celelalte domnisoare prezente la nunta o sa fie un aranajament floral gen bratara care va fi la fel pentru amanadoua.

anlya_426
21.09.2007, 08:14:31
Si eu m-am tot gandit la vestimentatia domnisoarelor de onoare, 2 la numar (initial eu ma gandisem la una singura, dar iubi meu vrea 2 prieteni cavaleri, automat trebuie si ele sa fie 2). Pana la urma fiecare o sa se imbrace cum vrea, am incredere ca vor arata foarte bine si lucrul care le va deosebi de celelalte domnisoare prezente la nunta o sa fie un aranajament floral gen bratara care va fi la fel pentru amanadoua.

si eu tot la un astfel de aranjament m-am gandit............

florinutza
23.09.2007, 17:33:23
este f important sa iti alegi intai restaurantul.eu am nunta pe 13 sept si am facut deja contractul la restaurant..de altfel am cumparat si verighetele.

Anc
23.09.2007, 20:11:03
si eu tot la un astfel de aranjament m-am gandit............

E cel mai simplu...;))

karinacm
24.09.2007, 12:34:51
Buna, miresici! Cum veti proceda in cazul in care v-ati ales 2 sau mai multe domnisoare de onoare? Care va duce lumanarile? Le impartiti anumite sarcini pentru fiecare? Si eu mi-am ales tot doua perechi si ma gandeam sa vorbesc cu fiecare in parte de ce anume sa se ocupe si la ce sa fie atent in ziua respectiva..Credeti ca e ok?

anlya_426
24.09.2007, 14:28:18
nu....eu o sa am doua perechi..adik doua domnisoare si doi cavaleri..........si doua lumanari...........adik voi da cate o lumanare la cate o pereche........:">.........si bineinteles ca le voi trasa si niste sarcini de care sa se ucupe pe parcursul zilei respective...........

andreeamaria
24.09.2007, 15:40:29
Buna, miresici! Cum veti proceda in cazul in care v-ati ales 2 sau mai multe domnisoare de onoare? Care va duce lumanarile? Le impartiti anumite sarcini pentru fiecare? Si eu mi-am ales tot doua perechi si ma gandeam sa vorbesc cu fiecare in parte de ce anume sa se ocupe si la ce sa fie atent in ziua respectiva..Credeti ca e ok?

salut

parerea mea e ca lumanarile tre sa lasi sa le duca una din perechi.
de ex in ardeal lumanarile le duce cineva din partea nasilor, o pereche.

tre sa te gandesti cine o sa puna florile in piept la nuntasi,de obicei e un cavaler si o domnisoara.

iti trebuie o domnisoara care sa mearga cu mirele la nasi ...
sunt f multe la care trebuie sa ne gandim.

anlya_426
25.09.2007, 08:03:36
eu vreau ca sarcinile sa fie aceeasi pentru ambele perechi de cavaleri....pentru a nu crea disensiuni (pentru ca daca as alege o singura pereche la dus lumanari aceea ar trece drept cavalerul si domnisoara de onoare pentru ca asa i-ar percepe si ceilalti...iar eu imi doresc ca toti patru sa fie in prim plan).......apoi la nasi vor merge ambele perechi....eu nu voi pune flori in piept...asa ca domnisoarele si cavalerii se vor ocupa de conducerea invitatilor la mese......aaa....doar in doua momente va tine o singura pareche lumanarile....dupa cununia civila si dupa cea religioasa cand una dintre perechi ma va ajuta cu florile pe care o sa le primesc(eu nu vreau sa le tin pe brate pentru a nu-mi pata rochia)..dar voi face tot cu randul....adik o pereche ma va ajuta la starea civila si cealalta la biserica...........

iony
27.09.2007, 07:54:51
fetelor, de azi intr-un an dansam la nunta noastra!!<:-P

prapadeala
27.09.2007, 14:31:49
fetelor, de azi intr-un an dansam la nunta noastra!!<:-P

trece timpul >:D< ;-)
spor la pregatiri!

Pysycuta
29.09.2007, 12:15:13
Mai este atat de putin...si sunt atatea de facut

Pysycuta
29.09.2007, 12:15:50
Citesc si ma minunez...Cate ati putut rezolva voi....si eu...mai nimik inafara de restaurant....
Dar mai am timp nu????

anesya
29.09.2007, 12:28:07
Citesc si ma minunez...Cate ati putut rezolva voi....si eu...mai nimik inafara de restaurant....
Dar mai am timp nu????
Nu ati gasit formatia pt nunta? In general restaurantul, formatia si biserica treb tocmite din timp.....De exemplu formatia pe care o sa o luam noi avea agenda incarcata pana in septembrie 2008....si asta era prin august 2007....Celelalte probleme se rezolva si intr-o luna..spor la pregatiri!:* !

genoveva_1984
30.09.2007, 17:43:25
Nu ati gasit formatia pt nunta? In general restaurantul, formatia si biserica treb tocmite din timp.....De exemplu formatia pe care o sa o luam noi avea agenda incarcata pana in septembrie 2008....si asta era prin august 2007....Celelalte probleme se rezolva si intr-o luna..spor la pregatiri!:* !

Intr-adevar, daca se cauta o formatie este bine sa se faca rezervare din timp pentru ca, in general, formatiile bune sunt si foarte ocupate. Totusi exista miresici care opteaza pentru un DJ si atunci mai au timp sa faca aceasta alegere, pentru ca exista mai multi si pentru ca nu sunt la fel de ocupati. Cel putin asa cred eu.

Pysycuta
02.10.2007, 19:42:01
Intr-adevar, daca se cauta o formatie este bine sa se faca rezervare din timp pentru ca, in general, formatiile bune sunt si foarte ocupate. Totusi exista miresici care opteaza pentru un DJ si atunci mai au timp sa faca aceasta alegere, pentru ca exista mai multi si pentru ca nu sunt la fel de ocupati. Cel putin asa cred eu.

ai drepatate

Pysycuta
02.10.2007, 19:42:51

nu am apucat sa ma gandesc la asta

anesya
02.10.2007, 19:49:04
Da, cu DJ este altceva...

Pysycuta
03.10.2007, 08:44:27
parerea mea este ca dj-ul face mai multa atmosfera la nunta
de ce? pt ca o formatie poate sta maxim 2 ore...si ncii macar nu vor canta ei live...pe cand un dj poate sta pe toata dura nuntii.....

genoveva_1984
03.10.2007, 09:07:04
parerea mea este ca dj-ul face mai multa atmosfera la nunta
de ce? pt ca o formatie poate sta maxim 2 ore...si ncii macar nu vor canta ei live...pe cand un dj poate sta pe toata dura nuntii.....

Noi vom avea formatie si vor sta pe toata durata nuntii, plus ca vor canta si live ( adica vor canta DOAR live).

Pysycuta
03.10.2007, 09:09:16
Noi vom avea formatie si vor sta pe toata durata nuntii, plus ca vor canta si live ( adica vor canta DOAR live).

bravo.....esti o norocoasa :*
acum depinde ce formatie alegi...sunt si cei ce canta live...si cei ce aleg varainta calculator...
eu raman la varianta dj...e mult mai sigur.....

genoveva_1984
03.10.2007, 09:14:46
bravo.....esti o norocoasa :*
acum depinde ce formatie alegi...sunt si cei ce canta live...si cei ce aleg varainta calculator...
eu raman la varianta dj...e mult mai sigur.....

Intr-adevar si noi am vrut DJ la inceput, dar la noi in Zalau nu am gasit un DJ de care sa fim intr-adevar multumiti. Am fost la multe nunti in cautarea unui DJ care sa se ridice la nivelul asteptarilor noastre si............. pana la urma am gasit o formatie. De fapt, ei spun ca sunt artisti...:D. Canta live si stau pana la finalul nuntii, plus ca au in repertoriu toate genurile de muzica, atat romaneasca, cat si internationala. Desi am ceva emotii, sper ca am facut alegerea buna.

anlya_426
03.10.2007, 09:45:43
Intr-adevar si noi am vrut DJ la inceput, dar la noi in Zalau nu am gasit un DJ de care sa fim intr-adevar multumiti. Am fost la multe nunti in cautarea unui DJ care sa se ridice la nivelul asteptarilor noastre si............. pana la urma am gasit o formatie. De fapt, ei spun ca sunt artisti...:D. Canta live si stau pana la finalul nuntii, plus ca au in repertoriu toate genurile de muzica, atat romaneasca, cat si internationala. Desi am ceva emotii, sper ca am facut alegerea buna.

daca voi sunteti multumiti e tot ce conteaza.......

genoveva_1984
03.10.2007, 10:04:47
daca voi sunteti multumiti e tot ce conteaza.......

Da, desi abia dupa nunta vom putea trage concluziile finale: daca a fost intr-adevar asa cum ne-am dorit si daca toata lumea a fost multumita.

LucianaMatei
03.10.2007, 12:28:55
Niciodata, oricat de mult ne-am dori sa multumim pe TOATA lumea nu o sa reusim, esential e sa ne simtim noi f bine la propria nunta si cand tragem linia sa putem spune ca a fost o nunta reusita unde cei mai dragi prieteni noua si rudele apropiate s-au distrat alaturi de noi la cea mai fericita zi din viata noastra.

Da, desi abia dupa nunta vom putea trage concluziile finale: daca a fost intr-adevar asa cum ne-am dorit si daca toata lumea a fost multumita.

genoveva_1984
03.10.2007, 12:38:22
Niciodata, oricat de mult ne-am dori sa multumim pe TOATA lumea nu o sa reusim, esential e sa ne simtim noi f bine la propria nunta si cand tragem linia sa putem spune ca a fost o nunta reusita unde cei mai dragi prieteni noua si rudele apropiate s-au distrat alaturi de noi la cea mai fericita zi din viata noastra.

Ai dreptate. Dar vom face tot posibilul sa multumim cat mai multa lume. Si sper ca daca ne facem nunta astfel incat noua sa ne placa ce a iesit si invitatii vor fi multumiti ( chiar daca nu toti, carcotasi exista...)

Anc
03.10.2007, 13:06:10
Sunt convinsa ca or sa se gaseasca si niste carcotasi, dar eu sincer vreau sa ne simtim si noi bine si sa simtim ziua asta, sa nu ma intreb peste o saptamana cand ma uit la inregistare ce si cand am facut...

Pysycuta
04.10.2007, 13:45:15

Asa este...Mereu se vor gasi si cativa nemultumiti care sa comenteze

geany
04.10.2007, 14:41:12
buna si eu sunt din tecuci.am facut facultatea in galati. ma bucur ca si cineva din al nostrudrag judet este pe forum. spor la pregatiri

veruta81
04.10.2007, 19:22:44
noi am fost in august la nunta viitorilor nasi ,iar ei au avut dj.totul a fost excelent,credeti-ma.riscurile unei formatii sunt imense fata de alegerea dj-ului.parerea mea,iar plus de asta si pretul unei formatii este imens,cel putin aici in buc.cei ce isi permit formatie sa caute fffffbine,caci e cu dus si intors cu astia.......<:-P

gabimirea
05.10.2007, 10:57:38
Luciana, eu zic sa ai inceredere in gusturile tale si sa iti faci nunta in asa fel incat tu sa fie cea mai multumita ... restul binenteles ca vor avea de comentat, parerile difera de la om la om, dar avand incredere in tine o sa multumesti pe marea majoritate ... in cazul acesta, cei care vor avea nemultumiri poate ca le va fi rusine sa comenteze ... la fel de mult ;)

pupici si multa bafta :*

LucianaMatei
05.10.2007, 11:53:47
Multumesc din suflet Gabi pentru sfat>:D< ce-i drept am intru-catva emotii, dar pana la urma eu si iubitul meu trebuie sa fim multumiti si sa nu ne lasam coplesiti de stres.Ce e mai important e ca ne iubim:x !

Luciana, eu zic sa ai inceredere in gusturile tale si sa iti faci nunta in asa fel incat tu sa fie cea mai multumita ... restul binenteles ca vor avea de comentat, parerile difera de la om la om, dar avand incredere in tine o sa multumesti pe marea majoritate ... in cazul acesta, cei care vor avea nemultumiri poate ca le va fi rusine sa comenteze ... la fel de mult ;)

pupici si multa bafta :*

Pysycuta
05.10.2007, 16:30:00
noi am fost in august la nunta viitorilor nasi ,iar ei au avut dj.totul a fost excelent,credeti-ma.riscurile unei formatii sunt imense fata de alegerea dj-ului.parerea mea,iar plus de asta si pretul unei formatii este imens,cel putin aici in buc.cei ce isi permit formatie sa caute fffffbine,caci e cu dus si intors cu astia.......<:-P

Ai dreptate...Eu raman la parerea mea ca mult mai bine este cu dj.

Pysycuta
05.10.2007, 16:31:02
Multumesc din suflet Gabi pentru sfat>:D< ce-i drept am intru-catva emotii, dar pana la urma eu si iubitul meu trebuie sa fim multumiti si sa nu ne lasam coplesiti de stres.Ce e mai important e ca ne iubim:x !

Parerea voastra cantareste cel mai mult...si bineinteles faptul ca va iubiti.Restul e mai putin important.Belive me.

LucianaMatei
05.10.2007, 16:59:04
Asa e, dar mai trebuie sa fim si puternici, sa nu ne suparam din cauza unor remarci rautacioase.

Parerea voastra cantareste cel mai mult...si bineinteles faptul ca va iubiti.Restul e mai putin important.Belive me.

Zgamy
24.10.2007, 07:41:16
Salutari miresici!Sunt intr-o mare dilema nu stiu ce culoare sa aleg ptr decorarea salii.Optez intre rosu-alb sau frez-alb sau auriu -alb.

meghe
24.10.2007, 07:45:55
Salutari miresici!Sunt intr-o mare dilema nu stiu ce culoare sa aleg ptr decorarea salii.Optez intre rosu-alb sau frez-alb sau auriu -alb.

Buna!
Depinde ce culori iti plac mai mult...tu si sotul tau ar trebui sa decideti, in ce ambianta v-ati simti bine.
La noi de exemple o sa fie totul pe alb-rosu...absolut tot...asa ca..fiecare e liber sa decida!
Asteptam vesti si spor la pregatiri!;-)

crisalia
24.10.2007, 08:53:05
depinde si de cum arata sala...de ce culori sunt pe pereti...noi vom alege alb -auriu;;)

Pysycuta
24.10.2007, 20:23:38
depinde si de cum arata sala...de ce culori sunt pe pereti...noi vom alege alb -auriu;;)

la fel cred si eu

Pysycuta
24.10.2007, 20:24:30
Asa e, dar mai trebuie sa fim si puternici, sa nu ne suparam din cauza unor remarci rautacioase.

remarci rautacioase vor exista mereu...belive me....tot ceea ce trebuie sa faci este sa ignori totul si sa te gandesti la fericirea ta :*

LucianaMatei
25.10.2007, 15:19:36
remarci rautacioase vor exista mereu...belive me....tot ceea ce trebuie sa faci este sa ignori totul si sa te gandesti la fericirea ta :*

Cu multa vointa voi reusi sa ignor ca sa nu imi fac rau degeaba...pupici!

LucianaMatei
25.10.2007, 15:22:14

Initial vroiam sa decoram sala in alb/visiniu, numai ca dupa indelungi chibzuinte, sa zic asa, am hotarat sa facem alb/auriu pt sala e destul de intunecata si vrem sa o luminam...dar poate ne mai razgandim/razgandesc pana atunci...;))

Oanaghe
25.10.2007, 16:02:21
tocmai am cumparat revista mireasa de luna asta, si targuri de nunti se vor organiza pe 1.2.3. februarie 2008, ceea ce e super ok!!

Buna, sunt si eu noua printre voi. Targurile d enunti vor fi numai in Bucuresti pe 1.2.3. februarie? Ai idee in Constanta? Nu scrie in revista?;)) Sa stiu sa merge si eu?

Anmari
25.10.2007, 16:35:16
tocmai am cumparat revista mireasa de luna asta, si targuri de nunti se vor organiza pe 1.2.3. februarie 2008, ceea ce e super ok!!

Nu stii in Iasi in ce data se fac targurile? ... poate scrie tot in revista ...

miha08
25.10.2007, 16:50:40
Buna, sunt si eu noua printre voi. Targurile d enunti vor fi numai in Bucuresti pe 1.2.3. februarie? Ai idee in Constanta? Nu scrie in revista?;)) Sa stiu sa merge si eu?

eu doar am vazut de bucuresti, nu si alte orase, dar cred ca poti cotrobai pe net ...si pentru alte orase...

crisstallus_cris
25.10.2007, 17:47:33
Si pe mine m-ar interesa targ in cta.....

taty_ana
25.10.2007, 18:34:48
buna fetelor...sunt si eu fosta miresica de 2009, actuala miresica de 2008:)) ...am niste emotii cum nu am mai avut in viata mea!!timpul trece asa de repede!!!pana acum am inchiriat doar restaurantul!!!:-SS

Pysycuta
25.10.2007, 18:49:52
buna fetelor...sunt si eu fosta miresica de 2009, actuala miresica de 2008:)) ...am niste emotii cum nu am mai avut in viata mea!!timpul trece asa de repede!!!pana acum am inchiriat doar restaurantul!!!:-SS

eu in plus am aranjat cu dj-ul

taty_ana
26.10.2007, 16:39:29
eu in plus am aranjat cu dj-ul
asa ma gandeam si eu!!sa merg sa vb cu dj-ul;)) ...am vb asa in mare cu un cameraman>:D<

Pysycuta
26.10.2007, 16:40:54
asa ma gandeam si eu!!sa merg sa vb cu dj-ul;)) ...am vb asa in mare cu un cameraman>:D<

vin acum targurile de nunti....poate gasesc pe acolo vreo oferta,nu?

genoveva_1984
26.10.2007, 16:58:04

Sigur vor fi lucruri dragute la targurile de nunti. Si eu abia astept sa aflu cand vor fi targurile de nunti pentru ca nu vreau sa le ratez. Cat am fost studenta la Cluj am fost in fiecare an la Salonul Mireselor, deci nu pot sa-l ratez nici acum... nu mai este foarte mult...

Pysycuta
26.10.2007, 17:02:23
Sigur vor fi lucruri dragute la targurile de nunti. Si eu abia astept sa aflu cand vor fi targurile de nunti pentru ca nu vreau sa le ratez. Cat am fost studenta la Cluj am fost in fiecare an la Salonul Mireselor, deci nu pot sa-l ratez nici acum... nu mai este foarte mult...

Maine este targ de nunta la Muzeul Taranului Roman.Asa am citit joi in compact.Pacat ca nu pot sa ma duc :((

LucianaMatei
26.10.2007, 17:05:13
Maine este targ de nunta la Muzeul Taranului Roman.Asa am citit joi in compact.Pacat ca nu pot sa ma duc :((

De ce nu poti ajunge maine, din cauza petrecerilor?

LucianaMatei
26.10.2007, 17:06:39

Te referi la oferte de dj? Mie mi se pare cam tarzior sa iti iei dj tocmai prin februarie, poate gresesc...

Pysycuta
26.10.2007, 17:07:01
De ce nu poti ajunge maine, din cauza petrecerilor?

Pai este ziua lui tata...si iti dai seama ce nebunie va fi la noi acasa.Implineste si dumnealui o varsta venerabila.

LucianaMatei
26.10.2007, 17:10:26
Pai este ziua lui tata...si iti dai seama ce nebunie va fi la noi acasa.Implineste si dumnealui o varsta venerabila.

La multi ani tatalui tau!!! Si poate o sa dureze mai mult targul de nunti, nu doar weekendul asta, nu crezi?

Pysycuta
26.10.2007, 17:27:22
La multi ani tatalui tau!!! Si poate o sa dureze mai mult targul de nunti, nu doar weekendul asta, nu crezi?

Nu...era doar sambata :((
Era un targ cu obiceiuri specifice nuntilor.Poti intra pe pagina ziarului compact si afli mai multe amanunte acolo

LucianaMatei
26.10.2007, 17:34:31
Nu...era doar sambata :((
Era un targ cu obiceiuri specifice nuntilor.Poti intra pe pagina ziarului compact si afli mai multe amanunte acolo

Merci de pont, o sa intru sa ma uit;-)

Pysycuta
26.10.2007, 17:52:02
Merci de pont, o sa intru sa ma uit;-)

nu ai pentru ce

Brone
27.10.2007, 10:42:58

Pe bune?? Deci pe asta l'am ratat :))) Sper sa aflam mai din timp de celelalte

Pysycuta
27.10.2007, 10:56:35
Pe bune?? Deci pe asta l'am ratat :))) Sper sa aflam mai din timp de celelalte

Pe bune Brune.;;)

meteorya
28.10.2007, 20:20:09
sunt ana si vreau sa fac nunta in mai 2008 dar inca nu am gasit un restaurant care sa-mi placa ....daca-mi da-ti idei...

LucianaMatei
28.10.2007, 21:18:38
sunt ana si vreau sa fac nunta in mai 2008 dar inca nu am gasit un restaurant care sa-mi placa ....daca-mi da-ti idei...

Bine ai venit Meteorya printre noi! Intra pe topicul de Cluj, acolo o sa gasesti tot ce ai nevoie, incepand cu restaurantul mult-visat. Pupici!

ant
29.10.2007, 13:21:21
Buna fetelor,
Noi avem nunta pe 12 iulie si inca nu ne-am gasit biserica, cam cu cat timp inainte trebuie vorbit?
Voi ati vorbit, ati stabilit ceva deja?

Pysycuta
29.10.2007, 13:26:52
Buna fetelor,
Noi avem nunta pe 12 iulie si inca nu ne-am gasit biserica, cam cu cat timp inainte trebuie vorbit?

Noi la biserica vom vorbi la inceputul lui ianuarie.

andraelen
29.10.2007, 13:49:40
Noi la biserica vom vorbi la inceputul lui ianuarie.

eu am zis prin martie-aprilie!in ianuarie nu e prea devreme?

Pysycuta
29.10.2007, 14:06:44
eu am zis prin martie-aprilie!in ianuarie nu e prea devreme?

Acum depinde de la biserica la biserica la biserica.Cele mai cunoscute in mod normal sunt aglomerate si din aceasta cauza treuie facuta rezervarea din timp.

LucianaMatei
29.10.2007, 19:12:18
Buna fetelor,

Eu am apucat doar sa vorbesc cu preotul insa nu am fost trecuti inca in ''condica''. Trebuie sa mai vorbesc inca o data cu el ca sa stabilim si ora...

Brone
29.10.2007, 21:34:35
Voi cele de "iulie"..nu va ajunge un topic ? =)) Obs ca tot voi suntetzi shi pe aici :)))

ant
30.10.2007, 10:44:55
Voi cele de "iulie"..nu va ajunge un topic ? =)) Obs ca tot voi suntetzi shi pe aici :)))

DC? Aici e alta luna?..sau aici ce e? despre ce se discuta in mod special?

andraelen
30.10.2007, 10:47:36

suntem peste tot nu scapati de noi=))=))=))

Brone
30.10.2007, 11:47:12
DC? Aici e alta luna?..sau aici ce e? despre ce se discuta in mod special?

Era o gluma ;)

Brone
30.10.2007, 11:48:10
suntem peste tot nu scapati de noi=))=))=))

F tare =))) Bine ca avem shi noi pe cine sa citim shi sa citam :)))

andraelen
30.10.2007, 11:55:21
F tare =))) Bine ca avem shi noi pe cine sa citim shi sa citam :)))

ce mai conteaza luna ?...conteaza ca vom fi miresici toate in acelasi an!>:D<

Brone
30.10.2007, 12:21:23

Da'tzi seama ca la mine nu conteaza catushi de putzin..m'a amuzat ca eratzi pe iulie shi pe aici aceleashi =)))

andraelen
30.10.2007, 12:33:49
Da'tzi seama ca la mine nu conteaza catushi de putzin..m'a amuzat ca eratzi pe iulie shi pe aici aceleashi =)))

pai noi cred ca intram mai des peste tot!nu ai vazut ca de pe un forum ne-a gonit la miresici guralive:)):)):))?

Pysycuta
30.10.2007, 12:56:05

nu ne ajunge...eu cel putin bantui peste tot \:D/

Pysycuta
30.10.2007, 12:56:40

ai dreptate :D

Brone
30.10.2007, 13:29:33
pai noi cred ca intram mai des peste tot!nu ai vazut ca de pe un forum ne-a gonit la miresici guralive:)):)):))?

V'a gonit unde va sta cel mai bine =)))

Brone
30.10.2007, 13:33:05
nu ne ajunge...eu cel putin bantui peste tot \:D/

Eu nu :-" =))

Pysycuta
30.10.2007, 13:33:45
V'a gonit unde va sta cel mai bine =)))

;-) ;-) ;-)

anesya
30.10.2007, 13:33:49
Lol..ce faceti fetelor? bantuiti peste tot?=))

Pysycuta
30.10.2007, 13:34:40

se pare ca da

andraelen
30.10.2007, 13:37:42

dap..pai tre sa ne documentam bine nu?si sa impartim si sfaturi...daca suntem in masura:)))

anesya
30.10.2007, 13:50:18
dap..pai tre sa ne documentam bine nu?si sa impartim si sfaturi...daca suntem in masura:)))
Hehe...si eu bantui..dar la unmoment dat ametesc....nu mai stiu pe unde am scris....dar oricum imi place forumul asta..e foarte tare frate!!!!!!!!>:D< >:D< :)) :))

higgs
30.10.2007, 13:54:53
Acest subiect este offtopic, la fel si cele de iunie 2008, iulie 2008, august 2008, etc. Sunt cateva persoane pricepute la off-topic :) Va rog sa pastram un dram de realitate si sa postam lucruri legate de topicul fiecarei lui (greu de zis ce subiect este legat de fiecare luna, stadiul pregatirilor, starea vremii poate, atat). Am observat ca aveti postate poze cu rochia de mireasa. Acestea pot fi postate aici:
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=3
La fel si discutiile despre casele de moda.
Am scris acest mesaj le miresici 2008 insa se aplica la multe topicuri de aici.
Vom face curatenie in zilele ce vor urma.
Discutiile diverse pot continua aici:
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=25

andraelen
30.10.2007, 13:55:37
Hehe...si eu bantui..dar la unmoment dat ametesc....nu mai stiu pe unde am scris....dar oricum imi place forumul asta..e foarte tare frate!!!!!!!!>:D< >:D< :)) :))

=))=))=))ma bucur ca iti place.si noua la fel ca altfel nu bantuiam pe aci!=))=))

ant
30.10.2007, 16:35:20
Era o gluma ;)

Si poanta care era? Sau scriem si noi pe aici..asa..ca sa se inmulteasca numarul de mesaje postate?

RIKIDONE
30.10.2007, 17:25:18
Si poanta care era? Sau scriem si noi pe aici..asa..ca sa se inmulteasca numarul de mesaje postate?

Ufff! Dar cate sunt ....
Poate cineva o sa le atraga atentia ....

Brone
30.10.2007, 18:42:53

Bun..daca nu ai intzeles "poata" hai sa'tzi explic. Ultimele mesaje erau scrise de aceleashi fete care in acel moment scriau shi pe iulie. Poate acum m'am facut intzeleasa de catre tine. Fetele la care m'am referit au intzeles gluma shi faptul ca ma refeream la ele..adik la pysycuta..andra shi luciana. Daca cumva te'ai simtzit vizata imi cer scuze.. nu am avut in intentzie sa ofensez pe cineva.

Pisu
30.10.2007, 21:23:05
Nu ma mai pot abtine!!!! Eu propun ceva: cine simte ca intra in depresie, ca are o zi proasta sau mai stiu eu ce probleme, sa se abtina de la a mai intra sau a scrie pe acest forum cu alte scopuri decit de a cauta un sfat sau inspiratie sau de a mentine atmosfera de liniste si entuziasm pe care celelalte o resimt.... sau mai bine zis, decit sa intre sa tulbure linistea pe aici, sa se ofenseze si sa ne spuna cit de deranjante sint unele fete, cit de proaste sint alegerile unora, cit de multe mesaje sint, sau cit de nu stiu cum scriu unele.... eu va propun sa va abtineti!!!!!! Vad ca sint din ce in ce mai multe care se simt deranjate de diverse prostii si se isca din ce in ce mai multe conflicte de-a dreptul fara sens...

Daca am o zi proasta fie ma abtin de la a scrie pe forum, fie scriu pt a ma descarca si pt a cauta un sfat sau intelegere.

Daca nu-mi place rochia sau alegerea cuiva, ma abtin de la comentarii.

Daca nu-mi place cum scrie cineva, sar peste mesajul respectiv.... dar se pare ca mesajele peste care as vrea sa sar se inmultesc iar placerea generala de a mai intra pe forum dispare incet, incet.... si pt ce??? Ne cu ce ne afecteaza noua FIZIC existenta unui "shi" in loc e "si", unui mesaj in plus sau faze de genul asta???

Eu propun ca cele care se simt vizate sa se mai gindeasca inainte de a da un reply, pt ca nu am chef de cearta, nu am jignit pe nimeni si STIU ca AM DREPTATE!!!!:)>-

crisstallus_cris
30.10.2007, 21:51:24
ca bine ai zis Raluca...subscriu

ant
31.10.2007, 21:07:08
Bun..daca nu ai intzeles "poata" hai sa'tzi explic. Ultimele mesaje erau scrise de aceleashi fete care in acel moment scriau shi pe iulie. Poate acum m'am facut intzeleasa de catre tine. Fetele la care m'am referit au intzeles gluma shi faptul ca ma refeream la ele..adik la pysycuta..andra shi luciana. Daca cumva te'ai simtzit vizata imi cer scuze.. nu am avut in intentzie sa ofensez pe cineva.

Nu am de ce sa te scuz, nu m-am simtzit nici vizata si nici ofensata, eu intru pe acest site ca sa aflu opinii si pareri, nu sa citesc balarii; nu degeaba acest site Miresici.ro are si un logo FFF SUGESTIV - Vino sa ne sfatuim!,(si un regulament de asemeni), vreau sa cred ca suntem aici pt ca avem un scop comun, de a ne ajuta reciproc pt a ne implini un vis - acela de a avea o nunta perfecta (apoi un botez s.a.m.d.), asa cum si-o viseaza fiecare, asa ca haideti sa ne sfatuim si sa impartim pareri despre ce ne intereseaza in mod deosebit..sa respectam topicurile..si munca celor care au creat acest site si a moderatorilor..
Toate cele bune,
Antonia

Pysycuta
31.10.2007, 21:58:19
Nu am de ce sa te scuz, nu m-am simtzit nici vizata si nici ofensata, eu intru pe acest site ca sa aflu opinii si pareri, nu sa citesc balarii; nu degeaba acest site Miresici.ro are si un logo FFF SUGESTIV - Vino sa ne sfatuim!,(si un regulament de asemeni), vreau sa cred ca suntem aici pt ca avem un scop comun, de a ne ajuta reciproc pt a ne implini un vis - acela de a avea o nunta perfecta (apoi un botez s.a.m.d.), asa cum si-o viseaza fiecare, asa ca haideti sa ne sfatuim si sa impartim pareri despre ce ne intereseaza in mod deosebit..sa respectam topicurile..si munca celor care au creat acest site si a moderatorilor..
Toate cele bune,
Antonia

observ ca avem nunta in aceasi zi.cum stai cu pregatirile?

Brone
31.10.2007, 22:09:42
Toate cele bune,
Antonia

Ok.. bine ca am ajuns la o concluzie ref la mesajul meu.
Acum lamureshte'ma tu cu ceva..daca vrei... Acest forum il vezi ceva de genul...intra fiecare..ishi expune pe scurt pareri, impresii shi iese?? Eu de ex consider ca este un forum pt a te inspira..intreba..consulta. Shi daca mai faci cate o gluma nu inseamna ca ejti off topic. Sunt mireasa de 2008..cu supararile shi bucuriile mele.. tot ce tzine de mine este on topic.
Aceasta este parerea mea.

ant
01.11.2007, 06:59:42
observ ca avem nunta in aceasi zi.cum stai cu pregatirile?

Pai deocamdata, am rezervat restaurantul - am dat avansul si am semnat contractul, ne-am luat verighete , invitatii de nunta, desi poate este prea devreme pt acestea insa avand in vedere ca vom incarca sa facem totul pe proprrile noastre puteri si posibilitati am zis ca e bine sa cumparam asa incet-incet cate ceva, apoi noi colaboram cu o agentie care organizeaza nunti si nu numai si o sa ne ajute cu materialele pt decor, flori estc, chiar nu imi fac griji, doar ca nu stiam cand trebuie mers sa vb la biserica si de aceea am intrebat..ca sa scap si de "stresul" asta..

Tu cum stai cu pregatirile?

ant
01.11.2007, 07:04:30
Acum lamureshte'ma tu cu ceva..daca vrei... Acest forum il vezi ceva de genul...intra fiecare..ishi expune pe scurt pareri, impresii shi iese?? Eu de ex consider ca este un forum pt a te inspira..intreba..consulta. Shi daca mai faci cate o gluma nu inseamna ca ejti off topic. Sunt mireasa de 2008..cu supararile shi bucuriile mele.. tot ce tzine de mine este on topic.

Nu am facut referire la tine in mod special, sunt pagini intregi de off-topicuri, daca vrei sa faci glume acceseaza urmatorul link: http://www.miresici.ro/showthread.php?p=467306#post467306
Bafta la pregatiri!

Pysycuta
01.11.2007, 07:28:47
Pai deocamdata, am rezervat restaurantul - am dat avansul si am semnat contractul, ne-am luat verighete , invitatii de nunta, desi poate este prea devreme pt acestea insa avand in vedere ca vom incarca sa facem totul pe proprrile noastre puteri si posibilitati am zis ca e bine sa cumparam asa incet-incet cate ceva, apoi noi colaboram cu o agentie care organizeaza nunti si nu numai si o sa ne ajute cu materialele pt decor, flori estc, chiar nu imi fac griji, doar ca nu stiam cand trebuie mers sa vb la biserica si de aceea am intrebat..ca sa scap si de "stresul" asta..

Tu cum stai cu pregatirile?

Infara de rezolvare restaurant si vorbit dj...nimik.De nasi inca nu ne-am ocupat si atunci cand am fost sa intrebam la bisrerica,ni s-a spus sa revenim prin ianuarie.
Stiu ca mai am o gramada de rezolvat,dar nu ma stresez!Urmeaza si targurile de nunti....poate gasesc pe acolo o oferta de fotograf,cameraman si firma de decoratiuni.

Brone
01.11.2007, 08:48:07
Nu am facut referire la tine in mod special, sunt pagini intregi de off-topicuri, daca vrei sa faci glume acceseaza urmatorul link: http://www.miresici.ro/showthread.php?p=467306#post467306
Bafta la pregatiri!

Pana la urma fiecare cu parerea sa :)
Am observat ca stai destul de bine cu pregatirile. Invitatziile le'atzi cumparat sau le'atzi facut voi? Eu m'am gandit sa'l pun pe al meu iubit sa le faca pt ca se pricepe f bine la creatzii de acest gen. :D Macar cu confectzionarea invitatziilor shi cardurilor sa se implice shi el..ca in rest am numai raspunsuri de genul "Cum vrei tu!..Cum itzi place tzie!" :))) O modalitate f dragutza de a se erija :D
Spor la pregatiri in continuare :*

crisstallus_cris
01.11.2007, 09:24:06
Eu am inceput sa ma uit la invitatii pe net si texte,mi-am si ales niste modele orientative,as da comanda,dar inca nu avem nasi.Si ma gandeam sa le scriu tot unde fac comanda.....Daca nu unde as putea sa scriu invitatiile daca le cumpar ?

ant
01.11.2007, 09:38:39
Am observat ca stai destul de bine cu pregatirile. Invitatziile le'atzi cumparat sau le'atzi facut voi? Eu m'am gandit sa'l pun pe al meu iubit sa le faca pt ca se pricepe f bine la creatzii de acest gen. :D Macar cu confectzionarea invitatziilor shi cardurilor sa se implice shi el..ca in rest am numai raspunsuri de genul "Cum vrei tu!..Cum itzi place tzie!" :))) O modalitate f dragutza de a se erija :D

Invitatiile le-am cumparat si arata cam asa..
Este bine daca are talent si le poate face, pt ca va iesi ceva frumos , unicat si personalizat..
Eu imi fac singura paharele( ma rog, le decorez ), marturiile, place cardurile, meniurile pt mese - la astea ma mai gandesc, sa nu fie f incarcat totusi..

ant
01.11.2007, 09:39:50
Am uitat sa pun invitatia..;))

andraelen
01.11.2007, 09:40:08

ai dreptate!daca mai glumim asta nu inseamna ca suntem off topic!chiar tre sa fim asa serioase mereu?fara sa facem o gluma nimik?

andraelen
01.11.2007, 09:42:00

sunt foarte frumoase!

ant
01.11.2007, 09:46:36
ai dreptate!daca mai glumim asta nu inseamna ca suntem off topic!chiar tre sa fim asa serioase mereu?fara sa facem o gluma nimik?

Subiectul a fost incheiat, "securea" a fost ingropata, desi eu zic ca nici nu a existat, este ultimul mesaj pe care-l mai scriu pe tema asta..eu zic ca cine a vrut sa inteleaga ce am avut de spus a inteles (nu zice nimeni sa nu mai faci o gluma, dar fara suparare, sunt pagini intregi de off topicuri, asta ca sa nu zic altfel..)..deja se discuta despre altceva aici..

ant
01.11.2007, 09:48:15
sunt foarte frumoase!

Multumesc frumos:* , tu cum stai cu pregatirile?

crisstallus_cris
01.11.2007, 10:22:03
Super invitatiile.Chiar modelul asta nu l-am intalnit.Poti sa ne spui pretul...?:-p

ant
01.11.2007, 11:00:44
Super invitatiile.Chiar modelul asta nu l-am intalnit.Poti sa ne spui pretul...?:-p

Sigur ca pot, am dat 3.4 ron si am luat 80 de buc, in total am platit 272 lei
8-|

ant
01.11.2007, 11:01:58
Infara de rezolvare restaurant si vorbit dj...nimik.De nasi inca nu ne-am ocupat si atunci cand am fost sa intrebam la bisrerica,ni s-a spus sa revenim prin ianuarie.
Stiu ca mai am o gramada de rezolvat,dar nu ma stresez!Urmeaza si targurile de nunti....poate gasesc pe acolo o oferta de fotograf,cameraman si firma de decoratiuni.

Cum adica nu v-ati ocupat de nasi?

andraelen
01.11.2007, 11:09:57
Multumesc frumos:* , tu cum stai cu pregatirile?

cu pregatirile ce sa zic!am arvunit restaurantul,am luat o parte din bautura,rochita e ca si rezolvata,prosoape pt legatoare,acum negociem cu nasii:>.si cam atat!la anu vom face mai multe!:*

Brone
01.11.2007, 12:36:37

=))=))=)) Ma shi uitam unde puii mei le'ai atashat ;))
Arata super bine :)

Brone
01.11.2007, 12:47:53
cu pregatirile ce sa zic!am arvunit restaurantul,am luat o parte din bautura,rochita e ca si rezolvata,prosoape pt legatoare,acum negociem cu nasii:>.si cam atat!la anu vom face mai multe!:*

Partea asta nu o intzeleg 8-| Potzi sa dezvoltzi ideea ?? :)))

andraelen
01.11.2007, 13:07:32
Partea asta nu o intzeleg 8-| Potzi sa dezvoltzi ideea ?? :)))

=))=))=))pai la noi in braila e un obicei,dimineata cand nasa iti da voalul jos si iti da toate accesoriile alea(halat,poseta,palarie sau esrfa) se face o hora si soacra-mica imparte prosoape la toate femeile din hora!se numeste legatoare la noi..pe aici am vazut ca unele fete zic "dezgatitul miresei"!

crisstallus_cris
01.11.2007, 13:15:38
=))=))=))pai la noi in braila e un obicei,dimineata cand nasa iti da voalul jos si iti da toate accesoriile alea(halat,poseta,palarie sau esrfa) se face o hora si soacra-mica imparte prosoape la toate femeile din hora!se numeste legatoare la noi..pe aici am vazut ca unele fete zic "dezgatitul miresei"!
Eu la dezgatit stiam ca nasa da miresei voalul jos si ii pune in loc o esarfa,batic sau palarie....Dar atat...nu-i da si poseta,halat...sau altceva...Cat de prosoape n-am auzit nici in partea judetului Neamt de unde sunt ,nici in Constanta unde voi face nunta...

anlya_426
01.11.2007, 13:21:13
Eu la dezgatit stiam ca nasa da miresei voalul jos si ii pune in loc o esarfa,batic sau palarie....Dar atat...nu-i da si poseta,halat...sau altceva...Cat de prosoape n-am auzit nici in partea judetului Neamt de unde sunt ,nici in Constanta unde voi face nunta...

nici eu la galati..........

andraelen
01.11.2007, 13:57:28
nici eu la galati..........

uite ca la noi asa e!:-?si e de mult timp!

Brone
01.11.2007, 14:33:18

Intzelesesem ca este un obicei pe la voi, dar nu intzelegeam in ce consta :))) Prin zona pe aici se da voalul jos..se pune altceva pe cap shi nasha ii da miresei..oglida,pieptan shi nu mai shtiu ce :)))

Pysycuta
01.11.2007, 14:35:59
Intzelesesem ca este un obicei pe la voi, dar nu intzelegeam in ce consta :))) Prin zona pe aici se da voalul jos..se pune altceva pe cap shi nasha ii da miresei..oglida,pieptan shi nu mai shtiu ce :)))

Si eu stiu de acest obicei.O prietena de a mea-care a avut nunta anul trecut-a fost dezgatita de voal si in locul ei a primit o basmaluta alba.Eu sper totusi sa nu trec prin aceasi experienta [-o< Urasc basmalutele[-o<

Brone
01.11.2007, 14:41:05
Si eu stiu de acest obicei.O prietena de a mea-care a avut nunta anul trecut-a fost dezgatita de voal si in locul ei a primit o basmaluta alba.Eu sper totusi sa nu trec prin aceasi experienta [-o< Urasc basmalutele[-o<

Itzi potzi pune palarie ..basca (cum shi'a pus verishoara mea :)) ) ... esharfa ingusta ... nimic eventual :)))
Este un obicei prin care se vrea a se sublinia trecerea de la fata la femeie.

Pysycuta
01.11.2007, 14:57:59
Itzi potzi pune palarie ..basca (cum shi'a pus verishoara mea :)) ) ... esharfa ingusta ... nimic eventual :)))
Este un obicei prin care se vrea a se sublinia trecerea de la fata la femeie.

=)) o sapca m-ar tenta mai mult =))

andraelen
01.11.2007, 15:01:09
=)) o sapca m-ar tenta mai mult =))

=))=))=))=))si pe mine m-ar tenta o sapca dar trebuie o esarfa sau palarie in nici un caz nu vreau basmaluta!!

andraelen
01.11.2007, 15:02:53

pai asta e!dar apoi se face o hora si soacra mica tre sa dea prosoape la toate femeile din hora!:D

Pysycuta
01.11.2007, 17:49:09
=))=))=))=))si pe mine m-ar tenta o sapca dar trebuie o esarfa sau palarie in nici un caz nu vreau basmaluta!!

si cand ma gandesc ca atunci cand eram micuta eram moarta dupa basmalute...ii luam basmaua bunicii mele (D-zeu sa o odihneasca) si ma gateam cu ea

Pysycuta
01.11.2007, 17:49:44
pai asta e!dar apoi se face o hora si soacra mica tre sa dea prosoape la toate femeile din hora!:D

si eu am auzit faza cu prosoape...dar nu cred ca e musai....

andraelen
01.11.2007, 18:32:19
si eu am auzit faza cu prosoape...dar nu cred ca e musai....

da stiu da daca mama vrea sa dea e treaba ei!nu ma bag chiar nu ma deranjeaza cu nimik!asta e..placerea ei nu pot sa o refuz=))

LucianaMatei
01.11.2007, 22:24:14
da stiu da daca mama vrea sa dea e treaba ei!nu ma bag chiar nu ma deranjeaza cu nimik!asta e..placerea ei nu pot sa o refuz=))

Eu vreau ca nasa sa imi aseze in par o floare special facuta dupa ce imi da jos voalul, nici nu vreau sa aud de basmalute, palarii,etc.

andraelen
01.11.2007, 22:27:06
Eu vreau ca nasa sa imi aseze in par o floare special facuta dupa ce imi da jos voalul, nici nu vreau sa aud de basmalute, palarii,etc.

=))toata lumea fuge..nu vrea sa fac trecere de la fata la femeie=))!
glumeam.fiecare face cum doreste,e o idee buna si chestia cu floarea.eu voi opta pt o esarfa ceva..daca sapca nu se poate:)))

Pysycuta
01.11.2007, 22:31:59
glumeam.fiecare face cum doreste,e o idee buna si chestia cu floarea.eu voi opta pt o esarfa ceva..daca sapca nu se poate:)))

poate merge bentita...sunt la moda bentitele acelea cu funtita...am o duzina acasa...:))

Pysycuta
01.11.2007, 22:32:51

nici eu nu as refuza-o...dar presimt ca nu se va tine aceasta regula la noi

LucianaMatei
01.11.2007, 22:32:57

Pana la urma trecerea de la fata la femeie se face oricum ca ne punem pe cap sapca;)) , esarfa sau palarie.Trebuie sa alegem ce ne avantajeaza mai mult

andraelen
01.11.2007, 22:33:01
poate merge bentita...sunt la moda bentitele acelea cu funtita...am o duzina acasa...:))

sa ne dai si noua!vb aia ca tre sa ai si ceva de imprumutat=))!luam bentite de la tine!:))

Pysycuta
01.11.2007, 22:36:39
sa ne dai si noua!vb aia ca tre sa ai si ceva de imprumutat=))!luam bentite de la tine!:))

va dau ;)) numai ca de alb duc lipsa :(( predomina mai mult rozul...dar merge si ala =))

andraelen
01.11.2007, 22:44:57
Pana la urma trecerea de la fata la femeie se face oricum ca ne punem pe cap sapca;)) , esarfa sau palarie.Trebuie sa alegem ce ne avantajeaza mai mult

asta poate sa facut de mult:))da de....TRADITIA cik:D

LucianaMatei
01.11.2007, 22:48:15
asta poate sa facut de mult:))da de....TRADITIA cik:D

Eu voi respecta foarte putine traditii pe care le-as adapta dupa personalitatea mea...sa vad cat o sa reusesc sa pun in practica

Pysycuta
01.11.2007, 23:17:31
Eu voi respecta foarte putine traditii pe care le-as adapta dupa personalitatea mea...sa vad cat o sa reusesc sa pun in practica

Nici eu nu as vrea sa respect chiar toate traditiile.Turta as vrea,dar nu sa imi fie rupta chiar in cap :-w .In schimb nu vreau brazi,basma,prosoape.

cafelutatare
01.11.2007, 23:21:44
Eu cred ca imi pun peruca! Si asa am vazut ca prin anumite zone se practica acest obicei cu "boit", oglinda si mai stiu eu ce... cu alte cuvinte miresica devine femeie si trebe uratita... /:)
In fine... eu sunt anti traditii... cel putin astea idioate! :)>-
Si eu as vrea turta, dar numai pentru ca stiu ca e buna!

Pysycuta
01.11.2007, 23:32:32
Eu cred ca imi pun peruca! Si asa am vazut ca prin anumite zone se practica acest obicei cu "boit", oglinda si mai stiu eu ce... cu alte cuvinte miresica devine femeie si trebe uratita... /:)
In fine... eu sunt anti traditii... cel putin astea idioate! :)>-
Si eu as vrea turta, dar numai pentru ca stiu ca e buna!

;)) Acum ca veni vorba de turta...eram la coada la paine si o doamna mai din fata facuse comanda la o turta.Absolut superba.Era mare..avea 1 kg...o costase 16 lei.Divin este prea putin spus.Scria cu ciocolata "Casa de piatra" si avea si cateva floricele rosi pe margini.Eu nu as fi putut rupe o asemenea minunatie :-s

mihaela13
02.11.2007, 09:11:01
Nici eu nu as vrea sa respect chiar toate traditiile.Turta as vrea,dar nu sa imi fie rupta chiar in cap :-w .In schimb nu vreau brazi,basma,prosoape.

nici eu nu vreau brazi...basma...prosoape<:-P

andraelen
02.11.2007, 10:19:01

neatza fetelor!
fiecare isi organizeaza nunta cum vrea si cum ii place!brazi nu voi avea nici eu!

Brone
02.11.2007, 10:23:45

Ref la obiceiuri ..traditzii.. doar cateva o sa vreau la nunta noatra.. Adik: turta.. cocardele... luatul voalului shi pus palarie sau o bentitza (ceva de genul) shi cam atat. Nu'mi place sa'mi organizez ceva dupa cum este obiceiul,ci dupa cum vreau eu.

cafelutatare
02.11.2007, 11:17:09
ci dupa cum vreau eu.
Asa! Miresici cu personalitate! Ce ma bucur sa vad si altele ca mine! <:-P;))

meghe
02.11.2007, 13:10:31
La noi nu e obiceiul cu turta..cantecul miresei...schimbarea voalului cu batic...intr-un fel e bine!
;-)

Brone
02.11.2007, 14:15:40

;))
Renuntzam eu la mai multe...de ex la sarmale (mi'au sarit prietenii in cap) la cocarde (mi'au sarit parintzii in cap) ... :D Mai ma gandesc pana in aug ;))

Brone
02.11.2007, 14:16:50
La noi nu e obiceiul cu turta..cantecul miresei...schimbarea voalului cu batic...intr-un fel e bine!
;-)

Nu sunt acestea..dar tre sa fie ceva..nu pot sa cred ca in Romania exista o zona unde nu exista sh'pe mii de obiceiuri stupide :)))

Pysycuta
02.11.2007, 14:35:20
;))
Renuntzam eu la mai multe...de ex la sarmale (mi'au sarit prietenii in cap) la cocarde (mi'au sarit parintzii in cap) ... :D Mai ma gandesc pana in aug ;))

Nu suport sarmanelele.Dar nu am avut ce face :((

Alisori
02.11.2007, 14:46:25
Simplu la simplu trage....fara turta....brazi....acordeonisti...lautari (desi daca ma duc la altii si au aceste "accesorii" nu ma supara deloc).
Nu iti plac sarmalutele Pysycuta? Sunt f. bune...parca deja am pofta de ele ;)) .
Eu si barbatelul stam impreuna singurei...asa ca o sa plecam amandoi din casa cand tre' sa mergem la biserica.Nu o sa vina sa ma ia de acasa cum se face de obicei...nu-mi place...
Aaaa....si sa nu uit nu-mi place furatul miresei...voi sta lipita de el toata seara ca sa fiu sigura ca nu ma ia nimeni=)) =)) =)) =)) =)) =))

andraelen
02.11.2007, 15:01:15
Simplu la simplu trage....fara turta....brazi....acordeonisti...lautari (desi daca ma duc la altii si au aceste "accesorii" nu ma supara deloc).
Nu iti plac sarmalutele Pysycuta? Sunt f. bune...parca deja am pofta de ele ;)) .
Eu si barbatelul stam impreuna singurei...asa ca o sa plecam amandoi din casa cand tre' sa mergem la biserica.Nu o sa vina sa ma ia de acasa cum se face de obicei...nu-mi place...
Aaaa....si sa nu uit nu-mi place furatul miresei...voi sta lipita de el toata seara ca sa fiu sigura ca nu ma ia nimeni=)) =)) =)) =)) =)) =))

pai da mirele tre sa mearga dupa nasi si apoi cu totii la mireasa!cum faceti?plecati amandoi odata dupa nasi?;))

morenna1004
02.11.2007, 15:04:57
Dradi miresici de mai si eu am nunta in aceeasi frumoasa luna a florilor, dar pe 3 mai. in calendarul ortodox se pare ca e ultima zi a Sapt.Luminate, dar nu cred sa fie o pb, ca am vb. cu preotul. Si eu vreu rochia de la Pronovias!!! Cine zicea ca merge la Viena sa o ia de acolo? Daca stie exact unde si eu vreau sa merg!!! Eu sunt din Timisoara dar am nunta in Valcea

Brone
02.11.2007, 15:26:52
Dradi miresici de mai si eu am nunta in aceeasi frumoasa luna a florilor, dar pe 3 mai. in calendarul ortodox se pare ca e ultima zi a Sapt.Luminate, dar nu cred sa fie o pb, ca am vb. cu preotul. Si eu vreu rochia de la Pronovias!!! Cine zicea ca merge la Viena sa o ia de acolo? Daca stie exact unde si eu vreau sa merg!!! Eu sunt din Timisoara dar am nunta in Valcea

Bine ai venit printre miresici >:D<
Daca vrei in special sa intrii la miresicile de mai ..este un topic special :*

Alisori
02.11.2007, 15:27:53
pai da mirele tre sa mearga dupa nasi si apoi cu totii la mireasa!cum faceti?plecati amandoi odata dupa nasi?;))

nope...suntem mai noncomformisti...ne vedem cu nasii la biserica....sau daca vor ei sa vina la noi si plecam impreuna (biserica este pe langa casa noastra)

Pysycuta
02.11.2007, 16:31:28

Nu suport sarmanele...sa nu le vad.Parca vad ca vine Craciunul acum,si iar incep ai mei sa zica :cine a mai pomenit sa nu ma manci tu o sarma de Craciun?Dar daca nu imi plac,eu ce pot face?Sa mananc obligata si apoi sa mi se faca rau?No way!
Asa se inatmpla si de Paste...daca pap un ou e minune.Si cozonacul cu rahat...sa nu il vad.

Pysycuta
02.11.2007, 16:32:21

Bine ai venit Morenna

Pysycuta
02.11.2007, 16:34:23
nope...suntem mai noncomformisti...ne vedem cu nasii la biserica....sau daca vor ei sa vina la noi si plecam impreuna (biserica este pe langa casa noastra)

Bravo tie...nu ti al superstitii.Eu nu pot fi asa.Daca imi iese o pisica neagra in cale toata ziua ma simt ingrozita intreaga zi.

mitidani
02.11.2007, 16:41:22

Cred ca si noi la fel, oricum vom avea 2 perechi de nasi, cum sa ma duc sa-i iau pe toti? ... Ne vedem la cununia civila si apoi la biserica :D

LucianaMatei
02.11.2007, 17:14:01

>:D< ;)) ;)) ...si eu ma bucur sa vad ca sunt mai multe miresoco care nu tin neaparat sa respecte traditia, la mine mai ramane sa imi conving parintii8-}

Alisori
02.11.2007, 19:24:50
Nu suport sarmanele...sa nu le vad.Parca vad ca vine Craciunul acum,si iar incep ai mei sa zica :cine a mai pomenit sa nu ma manci tu o sarma de Craciun?Dar daca nu imi plac,eu ce pot face?Sa mananc obligata si apoi sa mi se faca rau?No way!
Asa se inatmpla si de Paste...daca pap un ou e minune.Si cozonacul cu rahat...sa nu il vad.

esti buna la casa omului...nu mananci mult >:D<

Alisori
02.11.2007, 19:27:45
Bravo tie...nu ti al superstitii.Eu nu pot fi asa.Daca imi iese o pisica neagra in cale toata ziua ma simt ingrozita intreaga zi.

Asta pt ca te gandesti f mult la aceste superstitii.....nu le mai lua in considerare...nu rezolvi nimic....din contra tie iti faci rau...lasa totul sa treaca ca si cum nu s-ar fi intamplat :*

Alisori
02.11.2007, 19:32:26
Cred ca si noi la fel, oricum vom avea 2 perechi de nasi, cum sa ma duc sa-i iau pe toti? ... Ne vedem la cununia civila si apoi la biserica :D

eu nu mai vad rostul in a veni mirele sa te ia de acasa...daca deja traiesti cu el (locuiesti cu el)....suntem in 2007....:gen_17:

Alisori
02.11.2007, 19:36:08
mitidani....nu ne dai si noua o pereche de nasi.......ca noi inca nu avem nici 1 pereche ;));)):>:>

cafelutatare
02.11.2007, 21:49:59
;))
Daca era dupa mine... nici voal nu aveam. >-)Dar mi-a sarit mama in cap si pana la urma am incercat sa o inteleg si pe ea...
LA noi treaba cu transportul e destul de complicata. Nasii, sora si cumnatul meu au 3 copilasi mici, care trebuie transportati in scaune speciale, deci... tare imi e ca noi 2 vom veni singurei sau ca o sa merg eu cu nasul si iubi cu nasa pe motor... brummm bruuuum... :D:)>-

Brone
02.11.2007, 22:03:42
Daca era dupa mine... nici voal nu aveam. >-)Dar mi-a sarit mama in cap si pana la urma am incercat sa o inteleg si pe ea...
LA noi treaba cu transportul e destul de complicata. Nasii, sora si cumnatul meu au 3 copilasi mici, care trebuie transportati in scaune speciale, deci... tare imi e ca noi 2 vom veni singurei sau ca o sa merg eu cu nasul si iubi cu nasa pe motor... brummm bruuuum... :D:)>-

La multe ash fi renuntzat shi eu...dar nu pot trece chiar peste toate dorintzele parintzilor. Pe mine o sa ma ia de la mine de acasa din Ploieshti :D

cafelutatare
02.11.2007, 22:10:26
Wow... asta da drum...

Eu vroiam sa am rochita scuuuuurta rau cand eram mai mica, dar acum m-am calmat ca nu mai arat asa perfect... #-oaltfel... cred ca nu ma cununa preotul ca aveam fusta pana sub fund! =))
Eu as renunta si la dezgatit, dar ma gandesc ca trebuie sa faca si nasica mea ceva toata seara.

Brone
02.11.2007, 23:56:32
Wow... asta da drum...

Eu vroiam sa am rochita scuuuuurta rau cand eram mai mica, dar acum m-am calmat ca nu mai arat asa perfect... #-oaltfel... cred ca nu ma cununa preotul ca aveam fusta pana sub fund! =))
Eu as renunta si la dezgatit, dar ma gandesc ca trebuie sa faca si nasica mea ceva toata seara.

Tu..faza cu luatul de la Ploiesti este mai complexa. Tatal meu nu mai este de catziva ani..sunt singurul copil la parintzi shi prin acest gest ii fac o mare bucurie mamei mele. Tot din acest motiv trec peste principiile mele shi ii fac cateva placeri ref la traditzie la nunta noastra :)

Pysycuta
03.11.2007, 12:08:22
esti buna la casa omului...nu mananci mult >:D<

=)) nu esti singura care imi spune asta =))

Pysycuta
03.11.2007, 12:08:59
Asta pt ca te gandesti f mult la aceste superstitii.....nu le mai lua in considerare...nu rezolvi nimic....din contra tie iti faci rau...lasa totul sa treaca ca si cum nu s-ar fi intamplat :*

usor de zis,dar greu de facut :(

Pysycuta
03.11.2007, 12:10:07
eu nu mai vad rostul in a veni mirele sa te ia de acasa...daca deja traiesti cu el (locuiesti cu el)....suntem in 2007....:gen_17:

mie mi-ar placea sa vina sa ma i-a de acasa,mai ales ca nu locuim impreuna.mi se pare mai romatic asa ;))

Pysycuta
03.11.2007, 12:10:43
mitidani....nu ne dai si noua o pereche de nasi.......ca noi inca nu avem nici 1 pereche ;));)):>:>

si noua =))

andraelen
03.11.2007, 17:23:15
mie mi-ar placea sa vina sa ma i-a de acasa,mai ales ca nu locuim impreuna.mi se pare mai romatic asa ;))

si pe mine tot de acasa ma va lua!;))

Alisori
06.11.2007, 11:18:39
Hello...pe aici nu mai e nimeni? :-w

LucianaMatei
06.11.2007, 15:25:08
si pe mine tot de acasa ma va lua!;))

Si pe mine tot de acasa la ai mei ma va lua, numai ca va fi un pic mai complicat...plecam impreuna de acasa cu nasii , domnisoarele si cavalerii, mergem la un hotel si ne imbracam acolo, dar in camere diferite, si apoi, ca sa impacam si capra si varza, mergem la ai mei sa punem florile si eventual sa facem hora...Ati inteles ceva?:"> Pupici

Pysycuta
06.11.2007, 19:50:06
Si pe mine tot de acasa la ai mei ma va lua, numai ca va fi un pic mai complicat...plecam impreuna de acasa cu nasii , domnisoarele si cavalerii, mergem la un hotel si ne imbracam acolo, dar in camere diferite, si apoi, ca sa impacam si capra si varza, mergem la ai mei sa punem florile si eventual sa facem hora...Ati inteles ceva?:"> Pupici

am inteles :)>-

LucianaMatei
06.11.2007, 20:33:06
am inteles :)>-

;)) ;)) ;))

Pysycuta
06.11.2007, 20:50:41
;)) ;)) ;))

sunt solutii mult mai simple totusi ;)):*

andreea_timisoara
06.11.2007, 20:55:53
S-a inteles tot

DenisaB
10.11.2007, 15:06:57
Buna fetelor!
Se pare ca si eu voi fi o mireasa 2008, primul pas l-am facut, am ales data!<:-P
Astept sfaturi de la voi, cele in situatia mea sau cele mai experimentate, vreau sa stiu care ar trebui sa fie pasii pe care sa ii urmez pentru a organiza acest eveniment! As vrea si sfaturi legate de restaurante, eu am dat cateva mailuri si sincer ofertele mi se par cam piperate, dar m-am resemnat deja ..
Astept feed-back..

Ta sfatuiesc sa Incepi deja sa cauti un local.Cu cat mai repede cu atat mai bine.Eu am cautat din septembrie si abia am gasit ceva care sa-mi placa si care sa fie ok si ca pret.Dupa ce ai ales restaurantul,f imp, si daca te-a hotarat a o anumita data sa o rezervi de pe acum, mai scapi de griji.Asta pana iti dai seama ca de fapt nu ai realizat mare lucru. :)E bine sa le iei incet una cate una si apoi ai sa vezi ce e bine ca ai inceput din timp.A doua mare problema, nasii.....sper sa ai deja pe cineva in minte.. in cazul meu e mai greu..din diferite motive...nu prea avem prieteni casatoriti si am fi vrut tot un cuplu tanar. Si ultima mare problema e alegerea bisericii...dupa asta urmeaza cele mici..aranjamente Dj etc.

biloiu_aurelia
10.11.2007, 15:41:30
Mai este foarte putin timp pana in 2008, pana in iulie la nunta...eu am inceput cu localul, nasii si orichestra. Acum trebuie sa ne concentram pe verighete si nu prea stiu cu ce sa incep. Apropo, voi de unde va luati verighetele? Dar rochia de mireasa?Ma mai preocupa si valsul de deschidere si coregrafia pentru vals... Astept sugestiile voastre!:)

biloiu_aurelia
10.11.2007, 15:56:47
Eu am nunta in 2008, pe 26 iulie, sambata...28 iulie 2008 pica luni din cate stiu eu, ati luat asta in calcul? In rest, mult spor la tot!

Buna sunt bambolyna!
Am citit cateva mesaje de pe acest forum si mi-au placut.
Vreau sa fac nunta la data de 28 Iulie 2008 :) asa am ales noi. Citind din mesaje am realizat faptul ca nu ajunge sa fac rezervarile la vara cum am planuit eu ci chiar mai devreme. Sunt din Oradea si vreau sa va intreb cu cat timp inainte ar trebui sa merg sa rezerv sala? dar la starea civila?
Pana acum doar am planuit si eu m-am mai interesat pe internet dar nu am facut nimic practic. Ce ar trebui sa fac acum? In afara de cele 2 rezervari pe care inca nu stiu cand sa le fac mai trebuie sa pregatesc ceva de pe acum?
Acum sunt studenta dar pana atunci i mi voi da licenta voi reusi sa rezist si la examene si la nunta la o distanta de aproximativ 2 saptamani? :-?

Mai am un an 5 luni si 3 saptamani pana la nunta

ghdcatalina
12.11.2007, 14:43:47
Buna,

Noi ni le am luat din Unirii (Bucuresti) si suntem superincantati de ele.:D

catutz23
12.11.2007, 21:32:56
Noi avem nunta in iulie 2008;)),am pus data,am luat restaurant,fotograf,mai avem muzica si o sa ma linistesc..oricum,abia am gasit restaurant,asa ca daca vreti sa faceti nunta in2008 si nu v-ati gasit inca,va recomand sa va grabiti:bye_03:

Brone
13.11.2007, 10:13:19
Noi avem nunta in iulie 2008;)),am pus data,am luat restaurant,fotograf,mai avem muzica si o sa ma linistesc..oricum,abia am gasit restaurant,asa ca daca vreti sa faceti nunta in2008 si nu v-ati gasit inca,va recomand sa va grabiti:bye_03:

Acum am citit ca deja ai restaurant... itzi scrisesem pe iulie ca itzi pot recomanda unul :))
Cu firma pt aranjamente nu faci contract anul acesta??

LucianaMatei
14.11.2007, 18:48:09
sunt solutii mult mai simple totusi ;)):*

Care sunt alea? Poate ma scutesc de griji inutile;)):*

catutz23
14.11.2007, 18:54:07
Acum am citit ca deja ai restaurant... itzi scrisesem pe iulie ca itzi pot recomanda unul :))
Cu firma pt aranjamente nu faci contract anul acesta??

Azi am vorbit pt aranjamente si a ramas sa mai vb si maine..cred ca am stresat-o pe saraca fata:[email protected] intruna,dar deh doar o sa fiu miresica,e normal sa fiu stresanta putin nu?:-p

barbu_oana
14.11.2007, 19:22:58
Mai este foarte putin timp pana in 2008, pana in iulie la nunta...eu am inceput cu localul, nasii si orichestra. Acum trebuie sa ne concentram pe verighete si nu prea stiu cu ce sa incep. Apropo, voi de unde va luati verighetele? Dar rochia de mireasa?Ma mai preocupa si valsul de deschidere si coregrafia pentru vals... Astept sugestiile voastre!:)

Imi poti spune te rog cat te costa formatia? Eu am nunta in septembrie si inca nu mi-am cautat formatie. M-ar ajuta super mult!

Multumesc,
Oana

picolla
17.11.2007, 20:43:33
in cazul nostru, mirele meu va pleca tot de aacasa de la mine;)) (el fiind din alt oras), si dupa se intorce cu nasii sa ma ia. deci tot vine sa ma ia:)):))

miresicamica
19.11.2007, 13:46:41
nu-mi vine sa cred ca deja e aproape 2007 ....zboara timpul fetelor!
Cu ce incepeti? verighetele? Restaurantul? cand va porniti,spuneti-ne si noua...! >:D<
eu deja am cautat sala,iar verighetele trebuie sa ne vina la inceputul lunii decembrie,desi mai este pana in octombrie noua ne-au placut verighetele si nu am rezistat tentatiei sa ni le comandam:"> :">

miresicamica
19.11.2007, 13:47:37
Pe sit-ul SABRINI gasesti toate verighetele posibile si sunt superbe de acolo ne-am ales si noi modelul;))

miresicamica
19.11.2007, 13:49:31
:)
Buna, noi ne-am luat deja verighete (de fapt a fost ca un cadou de sarbatori :) ), prin primavara vom incepe sa colindam dupa restaurant, vom merge sa vedem cateva si sa ne alegem unul si apoi...restul...mie chestia asta cu restaurantul mi se pare o bataie de cap...8-}
...tinem legatura..
Va pup.
Si noi la fel:) am comandat verighetele si vin la inceputul lui decembrie abia astept\:D/ am emotii:-SS

miresicamica
19.11.2007, 13:51:14
.
multumesc pt raspuns deci sa inteleg ca nu e nici o problema daca stabilim nunta atunci. o sa ma interesez si eu la un preot, dar chestia e ca noi nu am spus deocamdata la parinti, vrem sa le spunem de Pasti#:-S#:-S#:-S.
Deci partea cea mai grea de acum urmeaza:-p
De ce va faceti griji inca nu m-a cerut nici pe mine de la parinti dar faza e ca parintii mei deja stiu:-$

miresicamica
20.11.2007, 09:52:52
:* :* Va astept cu sugestii,sfaturi pe toate miresicile de 2008 si nu numai.:* :* :* :*

miha08
20.11.2007, 13:51:12
fetelor, voi ati ales deja formatia pentru nunta...eu sunt de-a dreptul in im pas..

nu vrem numai dj, vrem si o formatie, e mult mai interactiv...fra manele, dar muzica lautareasca, asta am vrea..

daca poate sa ma ajute cineva, cu drag iau sfaturile voastre, ca am cam capiat #-o #-o

miresicamica
20.11.2007, 15:20:23
fetelor, voi ati ales deja formatia pentru nunta...eu sunt de-a dreptul in im pas..

nu vrem numai dj, vrem si o formatie, e mult mai interactiv...fra manele, dar muzica lautareasca, asta am vrea..

daca poate sa ma ajute cineva, cu drag iau sfaturile voastre, ca am cam capiat #-o #-o
Salut miresica,si eu as vrea si formatie si DJ,ca formatie as vrea sa-i chem pe sotii Lupu si Cornelia Rednic dar nimeni nu ma poate ajuta cu un nr de telefon de la ei.Am inebunit cautand pe net:-\ :-\ :-\ ,sa speram ca va iesi bine in final.Pupici.:* :* :*

picolla
20.11.2007, 17:58:57
buna , am vazut ca-i vrei pe sotii Rednic.stiu de la o prietena care si ea ii vroia ,dar in acea data erau ocupati ,ca ei iau destul de mut(mi se pare mie)2 ore vreo 4000 de euro. dac vrei pot sa ma interesez daca mai are numarul.pupici

meghe
23.11.2007, 08:53:05
Buna fetelor!
cautati pt formatii la "vedete la nunta" la subiectul "Muzica, formatii, Dj..."..acolo au scris fetele de preturi...tot ce va intereseaza!Sper ca v-am fost de ajutor!
Mai e putin si suntem in 2008....atunci pregatiri...si emotii!:-<
Noi verighetele,le lasam pt la anu in ianuarie dam comanda..si au zis ca maxim intr-o luna le avem!
Spor la pregatiri...!:*

Aussie25
25.11.2007, 06:27:31
Ceau MIRESICI 2008,

Sunt si eu dintre voi si m-ar interesa de unde va cumparati sau inchiriati rochia. Eu sunt mai mult interesata de inchiriere pentru ca vin doar cu 2 saptamani inainte de nunta in tara si nu am timp sa stau sa caut modele sau sa-mi fac pe comanda.

pupici de pe partea cealalta a globului

mihaella4you
25.11.2007, 07:29:31
saluty! este vreo miresica de 01 martie 2008?
noi avem verigetele si le purtam pentru ca am facut casatoria civila, pe 01 martie facem nunta...
si chestia cu postul mi-a dat si mie mult de lucru dar din cat am citit e net postul incepe din 10 martie si din 2 e lasatul deci nu ar trebui sa imi fac probleme,nu?
cu rochia de miresa cred ca o sa am probleme pentru ca nu prea imi plac foarte greu am gasit un model care sa imi placa...si sa nu fiu inteleasa gresit nu imi plac pentru mine, nu ca nu ar fi frumoase....nu ma vad intr-o rochie de mireasa..ha ha ha si o sa fiu miresica! probabil una simpla...
ma gandeam sa merg sa incerc sa vad cam ce model m-ar avantaja...si as prefera sa o cumpar nu sa o fac la croitoreasa...

eviasis
02.12.2007, 09:47:14
stie cineva daca 7 iunie pica in post ? ca nu prea imi dau seama cat tine postu de Pasti?:-SS:(
www.calendarcrestinortodox2008.ro

LucianaMatei
02.12.2007, 10:07:01
www.calendarcrestinortodox2008.ro (http://www.calendarcrestinortodox2008.ro)

Mie nu imi merge linkul :(

CristinaMM
02.12.2007, 10:51:14
Mie nu imi merge linkul :(

Incearca pe asta: http://www.credo.ro/calendar-ortodox.php

taty_ana
02.12.2007, 21:36:18
noi avem verigetele si le purtam pentru ca am facut casatoria civila, pe 01 martie facem nunta...
si chestia cu postul mi-a dat si mie mult de lucru dar din cat am citit e net postul incepe din 10 martie si din 2 e lasatul deci nu ar trebui sa imi fac probleme,nu?
cu rochia de miresa cred ca o sa am probleme pentru ca nu prea imi plac foarte greu am gasit un model care sa imi placa...si sa nu fiu inteleasa gresit nu imi plac pentru mine, nu ca nu ar fi frumoase....nu ma vad intr-o rochie de mireasa..ha ha ha si o sa fiu miresica! probabil una simpla...
ma gandeam sa merg sa incerc sa vad cam ce model m-ar avantaja...si as prefera sa o cumpar nu sa o fac la croitoreasa...
fiecare dintre noi are cate o problema, fie ea mai mik sau mai mare...:)) ...dar le rezolvam noi pana la urma...in ceea ce priveste rochitza ta de mireasa, nu e necesar sa ti-o faci la croitoreasa...daca nu gasesti un model care sa-ti placa, sau iti place dar nu in intregime, de acolo de unde vrei sa ti-o iei, se pot face si modificari...eu de exemplu merg la un magazin de rochii de mirese si doamna de acolo mi-o face cum vreau eu!!! spor la pregatiri>:D<

andreeabistrita
03.12.2007, 21:16:18
Buna..am gasit o lista interesanta..nu stiu daca trebuie luata ca un etalon dar macar sa iti faci o idee..cred ca am mai postat-o pe undeva..
so,..

Totul poate incepe cu 9-24 luni inainte de marele eveniment
1. Oficierea logodnei
2. Comunicarea logodnei Dvs. in presa sau doar rudelor si prietenilor
3. Transmiterea scrisorilor sau notelor de multumire tuturor celor care au transmis felicitari cu ocazia logodnei
4. Stabilirea datei oficiale a nuntii
5. Stabilirea bugetului si modalitatii de distribuire a acestuia
6. Stabilirea listei de invitati
7. Contactarea unei agentii specializate (din acest moment planul nuntii Dvs. poate va fi realizat impreuna cu specialistii agentiei)
8. Alegerea atmosferei specifice petrecerii nuptiale
9. Familiarizarea cu evenimentele, expozitiile si acumularea cat mai multor informatii despre nunta
10. Realizarea unei liste cu locatii preferate pentru desfasurarea nuntii
11. Contactarea unui preot-oficiant si stabilirea impreuna cu acesta a unui discurs ceremonial
12. Cautarea accesoriilor si a tinutei de gala pentru mireasa si pentru mire
13. Alegerea unui fotograf - dupa consultarea unui catalog de prezentare
14. Alegerea unui cameraman - dupa vizionarea unor casete
15. Alegerea unui DJ sau a unei formatii - dupa audierea acestora
16. Alegerea unui interpret

Si va continua si cu 6-9 luni inaintea evenimentului
1. punerea la punct a detaliilor legate de sala, traseu, petrecerea propriu-zisa (este recomandata o adevarata repetitie a intregului eveniment)
2. optarea pentru o anumita tinuta de gala
3. planificarea evenimentelor asociate (Petrecerea Burlacilor, Petrecerea "Burlacelor" - in Pijama)
4. rezervarea unor articole indispensabile petrecerii din noaptea nuntii (mese, scaune, vesela, elemente decorative, cort, copertina)
5. contactarea unei floriste
6. stabilirea unor date libere sigure de la serviciu (concediu)
7. rezervarea apartamentului nuptial
8. planificarea lunii de miere si rezervarea locurilor
(eventual obtinerea pasaportului si a vizelor necesare)

Si cu 3-6 luni inaintea evenimentului trebuie sa aveti grija de...
1. procurarea obiectelor necesare ceremoniei
2. cumpararea verighetelor
3. finalizarea listei de invitati
4. comandarea invitatiilor si a cardurilor de confirmare
5. adresarea si transmiterea invitatiilor
6. inchirierea unei limuzine sau a unui alt mijloc de transport festiv (BM ofera…)
7. cunoasterea unui stilist in machiaj si coafura
8. achizitionarea altor accesorii ale tinutei de gala
9. alegerea cadoului ce va fi oferit de mire miresei si respectiv de mireasa mirelui
10. realizarea unei liste de melodii preferate
11. alegerea melodiei primului dans sau taierii tortului

Si, de asemenea, va trebui sa aveti grija cu 1-3 luni inaintea evenimentului de...
1. comandarea modelului de tort
2. obtinerea unor programari la saloane de cosmetica
3. obtinerea confirmarilor (legate de luna de miere, tinuta de gala, etc.)
4. anuntarea evenimentului in presa sau prin orice alt mijloc de comunicare

Ultimele detalii - cele mai importante cu 3-4 saptamini inaintea ceremoniei
1. consultarea agentiei specializate pentru obtinerea ultimelor confirmari
2. contactarea invitatilor care nu au anuntat participarea
3. redactarea cardurilor de masa
4. finalizarea meniului
5. cazarea invitatilor
6. realizarea documentatiei oficiale (testele de sange, examenul medical, schimbarea/modificarea actelor de identitate)
7. programarea la o Biserica si un Oficiu al Starii Civile

Ultima saptamina trebuie sa ofere siguranta unei reusite totale
1. discutarea detaliilor de ultim moment cu agentia full-service
2. redactarea listei finale a invitatilor
3. ultima repetitie
4. impachetarea bagajelor pentru luna de miere
5. savurarea fiecarui minut al nuntii Dvs.

cam asta este...
Foarte interesant si ajutator. Multumesc. Eu am nunta in 6 luni si pana acum nu am comandat decat rochia de mireasa.
Am zis ca dupa sarbatori o sa am timp.....sper.
Oricum multumesc frumos!!!!!!!!!!!!!!

cicika
16.12.2007, 13:31:33
Buna
Eu sunt nascuta pe 1 martie,iar pt mine aceasta zi este una norocaosa.Iti doresc din suflet sa ai noroc de aceasta zi minunata.:)

mihaella4you
17.12.2007, 08:06:55
Buna
Eu sunt nascuta pe 1 martie,iar pt mine aceasta zi este una norocaosa.Iti doresc din suflet sa ai noroc de aceasta zi minunata.:)
multumesc mult! sper sa fie o zi frumoasa si am ales 1 martie pentru ca este luna mea preferata, eu sunt nascuta pe 5 martie.
asa de repede trece timpul de numai, acum sunt gata si invitatiile, mai trebuie impartite!
in rest am vorbit cam cu tot si cu muzica, cu o firma care ne face aranjamentele ...
eu vreau sa fac multe poze si sper sa am parte de vreme frumoasa.

miha08
17.12.2007, 16:01:42
Salut miresica,si eu as vrea si formatie si DJ,ca formatie as vrea sa-i chem pe sotii Lupu si Cornelia Rednic dar nimeni nu ma poate ajuta cu un nr de telefon de la ei.Am inebunit cautand pe net:-\ :-\ :-\ ,sa speram ca va iesi bine in final.Pupici.:* :* :*

din pacate nu stiu de unde sa iti dau informatia cu sotii Rednic :(, imi pare rau sincer.

noi am rezolvat cu formatie, ii luam pe cei de la restaurantul Golden Blitz, niste tipi foarte misto, si tineri...noua ne plac mult.

si cu muzica, m-am linistit, cel putin pana dupa sarbatori..:))

am reusit sa iau si cameraman, si fotograf, si muzica, si sa fac si programare la biserica, ceea ce ardea cel mai tare.

si apoi, intre 25 - 27 ianuarie o sa fie targul de nunti...si de acolo, ma bazez ca o sa reusesc sa cumpar ce mai avem nevoie.

succese tuturor.

:)>-

nirona
28.12.2007, 09:05:03
nu-mi vine sa cred ca deja e aproape 2007 ....zboara timpul fetelor!
Cu ce incepeti? verighetele? Restaurantul? cand va porniti,spuneti-ne si noua...! >:D<
asta va spuneam eu cu un an in urma...iaca-ta-ne la ANUL NOSTRU....208...Va doresc un an nou fericit!!!!

mesia
28.12.2007, 09:32:39
si noi ne-am luat verghetele ,am fost pe la sala sa mai vedem daca s-a mai schimbat ceva ,am fost sa vb de cozonaci si incet incet ne pregatim de marele eveniment timpul zboara
Voi?

taty_ana
28.12.2007, 11:03:43
si noi ne-am luat verghetele ,am fost pe la sala sa mai vedem daca s-a mai schimbat ceva ,am fost sa vb de cozonaci si incet incet ne pregatim de marele eveniment timpul zboara
Voi?
ce tare...facem nunta in aceeasi zi...dar noi ink nu ne-am luat verighete :)) asteptam sa treaca sarbatorile, sa ne punem pe picioare cu banii si apoi sa ma duc sa vad de rochie, de costum pt iuby, verighete si hainele pt domnisoare , mama mea si soacra mea...:D

iuliuta
08.01.2008, 20:12:08
Ciao, fetelor.
Sunt si eu o miresica de 1 Martie 2008 sau asa vreau sa fiu:).
Ma macina chestia cu e post/nu e post de 1 martie? E voie/nu e voie?
Voi ce stiti?

Mersi:)

rusoaica
08.01.2008, 20:21:29
Si eu sunt tot o miresica de 1 martie si sigur iti garantez ca nu e post .Incepe de pe 7 am inteles sau de atunci nu mai ai voie sa faci nunti etc.

meghe
09.01.2008, 13:11:26
Buna miresici...din cate stiu nu e post pe 1 Martie..asa ca toate cele bune!Ce martisor frumos...nunta!sa fie intr-un ceas bun!
Noi azi mergem sa dam comanda la verighete, iar cautarile pt rochie le incep de la sfarsitul lunii.
Altceva nu am facut anu asta.Incepem sa luam servetelele, lumanarile...maruntisurile..pana mai trece timpul, iar de invitatii ma voi apuca luna viitoare ,daca imi reusesc le afc eu, daca nu...le comand!
Toate cele bune!Spor la pregatiri!

PUFY
09.01.2008, 14:01:36
Am foarte mari emotii....mai am 6luni pana la nunta si inca nu m-am apucat de nimic........:((
Cine imi recomanda si mie un staroste bun in Cluj?!

tcorina
09.01.2008, 14:24:43
Buna vad ca avem nunta in aceeasi zi.U cum stai cu pregatirile?eu destul de prost,inafara de formatie si local nu am arvunit nimik.Deja incep sa-mi fac griji si sa intru in panica ca parca nu mai am timp.Sunt cu capu nu?asa mi-au zis toti:calmeaza-te,timp e destul,dar io nu cred ca mai e mult.Trecem noi si peste astea ,sanatosi sa fim!!!

gabriyella27
16.01.2008, 12:29:58
Buna vad ca avem nunta in aceeasi zi.U cum stai cu pregatirile?eu destul de prost,inafara de formatie si local nu am arvunit nimik.Deja incep sa-mi fac griji si sa intru in panica ca parca nu mai am timp.Sunt cu capu nu?asa mi-au zis toti:calmeaza-te,timp e destul,dar io nu cred ca mai e mult.Trecem noi si peste astea ,sanatosi sa fim!!!

nu esti singura in situatia asta..........oricum multe lucruri se cumpara atunci(de ex aranjamentele , cocarde(dc le faci naturale),tot ce e legat de mancare bautura........)
plus ca la biserica inca mai gasesti loc ..........mai rau e dc esti ca noi care am asteptat pana acum sa intrebam nasi si cum ei nu vor tre sa cautam alti......dar asta e
sa inceapa cautarile

mihaella4you
17.01.2008, 09:42:11
buna fetelor! eu mai am putin pana la nunta, pe 01 martie! si va spun drept, nu am rochia de mireasa! nici macar nu am fost pe la magazine sa probez sa vad ce model ma prinde...oricum am inceput sa fiu un pic stresata, asa ca maine voi merge la probat de rochite...cred ca de facut la croitoreasa nici nu se mai pune problema pentru ca nu am timp de asa ceva...
in rest cam totul e pregatit, arvunit...surpriza pe care am avut-o la impartitul invitatiilor a fost ca noi ne pregateam de o nunta de 150 de persoane si pana acum avem can 200!...o sa fie bine si frumos!

CristinaMM
17.01.2008, 09:45:31
buna fetelor! eu mai am putin pana la nunta, pe 01 martie! si va spun drept, nu am rochia de mireasa! nici macar nu am fost pe la magazine sa probez sa vad ce model ma prinde...oricum am inceput sa fiu un pic stresata, asa ca maine voi merge la probat de rochite...cred ca de facut la croitoreasa nici nu se mai pune problema pentru ca nu am timp de asa ceva...
in rest cam totul e pregatit, arvunit...surpriza pe care am avut-o la impartitul invitatiilor a fost ca noi ne pregateam de o nunta de 150 de persoane si pana acum avem can 200!...o sa fie bine si frumos!

Nu fii stresata cu rochita, sigur o sa gasesti ceva, si inca repede. Ideea e sa mergi sa porbezi.
Si felicitari ca in rest ati cam rezolvat! Cat despre invitati...bravo voua! O sa vedeti ce frumos o sa va iasa nunta, cu atatia oameni care vor sa vina!

oanab
21.01.2008, 10:42:05
Fetelor sunt disperata sunt miresica 2008 si in urma cu cateva luni am aflat ca voi fi si mamica chiar cu o luna inainte de nunta si dau veste daca face cineva nunta la Pescarus in septembrie si ar fi interesati sa faca schimb cu noi pe 30 august pentru ca nu stiu daca o sa-mi revin asa de repede dupa nastere:-<
Va rog daca este interesata una dintre voi , astept raspuns:-s
Pupici

izatudor
11.02.2008, 14:46:49
Fetelor sunt disperata sunt miresica 2008 si in urma cu cateva luni am aflat ca voi fi si mamica chiar cu o luna inainte de nunta si dau veste daca face cineva nunta la Pescarus in septembrie si ar fi interesati sa faca schimb cu noi pe 30 august pentru ca nu stiu daca o sa-mi revin asa de repede dupa nastere:-<
Va rog daca este interesata una dintre voi , astept raspuns:-s
Pupici

FELICITARI!!!!

mihaella4you
13.02.2008, 07:07:20
Ciao, fetelor.
Voi ce stiti?

buna si eu sunt miresica tot de 01 martie 2008, cununia religioasa o facem la Biserica la Dacia si petrecerea la Restaurant la Trio - Giroc. Nu te mai framanta ca pe 01 nu e post, m-am documentat si am vorbit si cu preotul care ne face cununia...
Sper sa avem o zi frumoasa cu mult soare!
Cum stai cu pregatirile?rochia?
a mea inca nu e gata, vineri ar trebui sa mi-o aduca....
casa de piatra!

meghe
13.02.2008, 08:54:28
Ciao, fetelor.
Voi ce stiti?

Buna !Stai linistita nu e post!Postul Pastelui incepe pe 10 martie asa ca...va doresc o nunta frumoasa si asteptam poze!:*

mijlina
15.02.2008, 14:23:36
parearea mea este k in primavara e prea tarziu sa va uitati dupa restaurante, rar mai gasiti ceva bun, sunt majoritatea ocupate, mai ales sambata.
nici la biserici nu prea gasesti locuri libere in iulie si august, s-a grabit lumea din timp...
va pup miresicilor

stoichicescumonica
15.02.2008, 14:26:53
Nuuuuuu este post sigur am eu nunta pe 07.06.08 asa ca poti:-p

ann_miha
19.02.2008, 11:36:59
Buna fetelor,
Am si eu o probleme mare.Mi-am cautat rochie peste tot in Bucuresti si nu prea mi-a placut nimic.De fapt ceea ce imi placea era cam scump;asa ca m-am decis sa imi fac rochia pe comanda.Cine poate sa imi dea si mie o croitoreasa buna?va rog mult...
Astept cu nerabdare raspunsul vostru:)

annie_banks
20.02.2008, 01:16:46
Buna fetelor,
Am si eu o probleme mare.Mi-am cautat rochie peste tot in Bucuresti si nu prea mi-a placut nimic.De fapt ceea ce imi placea era cam scump;asa ca m-am decis sa imi fac rochia pe comanda.Cine poate sa imi dea si mie o croitoreasa buna?va rog mult...
Astept cu nerabdare raspunsul vostru:)
cred ca gasesti multe raspunsuri aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1878
succes!

gina_ubeta
02.03.2008, 10:33:23
am shi uitat...daca nu prea am timp sa citesc tot8-| . Mi-am luat verighete, am vorbit la restaurant , la biserica , muzica , aranjamente ..doar trebuie facut tot din timp nu? zilele astea fac invitaiile shi ma uit dupa rochitza ca nu mprea imi place nimik:( Spor la pregatiri!>:D< :gen_17:

gina_ubeta
02.03.2008, 10:35:36
eu abia am gasit restaurant in bucuresti vroiam in mai dar nu am avut loc shi asta tocmai din noiembrie ... trebuia sa va grabiti putin, daca nu ai restaurant nu prea mai ai ce face[-X

gina_ubeta
02.03.2008, 10:40:04
:x felicitari fetelor care au avut ieri nunta!!!sper ca ati petrecut bine aspteptam [email protected]};- distractie placuta in luna de miere:gen_19:

aly78
05.03.2008, 21:43:57
Ai dreptate.Restaurantele bune sunt deja rezervate din 2007,dar de unde sa stiu...Eu ma casatoresc pe 23 august 2008 si inca nu am restaurantul,am rezervat biserica si mi-am comandat rochia....sper totusi sa gasesc ceva...daca aflii ceva ,anunta-ma te rog....si FELICITARI ca v-ati trezit la timp

prapadeala
05.03.2008, 21:50:28
Ciao, fetelor.
Voi ce stiti?

Ai avut deja nunta.. asteptam poze :) Si casa de piatra.

barbu_oana
06.03.2008, 10:43:32
Ai dreptate.Restaurantele bune sunt deja rezervate din 2007,dar de unde sa stiu...Eu ma casatoresc pe 23 august 2008 si inca nu am restaurantul,am rezervat biserica si mi-am comandat rochia....sper totusi sa gasesc ceva...daca aflii ceva ,anunta-ma te rog....si FELICITARI ca v-ati trezit la timp

Da, e destul de greu, mai ales ca e sambata. Duminica ti-ar fi mai usor sa gasesti

alycya02
21.03.2008, 15:35:50
Miresici,am o intrebare la voi.
Daca aveti rochia de mireasa ivoire va puneti problema sa evitati orice decoratiune pe alb? Gen huse,flori...etc
Va pup si astept parera voastra

aris
21.03.2008, 15:54:29
Miresici,am o intrebare la voi.
Daca aveti rochia de mireasa ivoire va puneti problema sa evitati orice decoratiune pe alb? Gen huse,flori...etc
Va pup si astept parera voastra

eu nu imi fac probleme din astea. am rochia ivoire. si in sala o sa am alb la scaune, flori (trandafiri), baloane, cocardele tot albe, in buchetul meu tot alb....nu vad de ce as evita albul? rochia e frumoasa oricum si nu e nimic ce ar putea sa o eclipseze....de fapt ce ar putea eclipsa o mireasa?

meghe
13.05.2008, 12:48:24
Ce mai fac miresele de 2008?Cum stati cu pregatirile?Cu moralul?
Va pup!Spor la toate...nunti frumoase pt fiecare!:)>-

elena_56
21.05.2008, 09:20:33
Buna,
Te intereseaza data de 6 sept.2008?Din motive personale eu trebuie sa renunt la rezervare .Restaurantul se afla pe Sos.Panduri si se cheama Casa Latina.

ilianaD
02.06.2008, 09:50:11
eu nu imi fac probleme din astea. am rochia ivoire. si in sala o sa am alb la scaune, flori (trandafiri), baloane, cocardele tot albe, in buchetul meu tot alb....nu vad de ce as evita albul? rochia e frumoasa oricum si nu e nimic ce ar putea sa o eclipseze....de fapt ce ar putea eclipsa o mireasa?

Daca vrei sa nu fie alb schimba in alta culoare...la mine va fi totul galben si verde husele si fetele de masa verzi cu funde galbene si aranjamentele la fel,eu o sa fiu singura alba...la mine e localul in aer liber si de aceea am mers pe verde si galben dar tu iti poti alte alte culori...desi cum ai zis tu o sa stralucesti si o sa iesi in evidenta...

ilianaD
02.06.2008, 09:52:54
Ce mai fac miresele de 2008?Cum stati cu pregatirile?Cu moralul?
Va pup!Spor la toate...nunti frumoase pt fiecare!:)>-

Pe mine abia acum incep sa ma ia emotiile...dar nu prea am tp sa ma gandesc la asta pt ca mai am multe de pus la punct, dar nu imi fac griji pentru ca va iesi bine am incredere...va doresc sa iasa totul dupa pofta inimii voastre!!!

nik08
15.06.2008, 21:40:26
buna, cine imi da o mana de ajutor? caut urgent restaurant pt anul acesta si nu gasesc sau pe cineva care cedeaza local 140pers ? pllzzz

elena_56
17.06.2008, 20:20:40
buna, cine imi da o mana de ajutor? caut urgent restaurant pt anul acesta si nu gasesc sau pe cineva care cedeaza local 140pers ? pllzzz
Buna,
Eu vreau sa cedez rezervare pe 6 sept.2008 la restaurantul Casa Latina.
Daca te intereseaza da-mi un mesaj .

nik08
19.06.2008, 22:19:20
Buna,
cat este un meniu si cate persoane intra?

nik08
19.06.2008, 22:20:45
Buna,
poze ai?..............

elena_56
20.06.2008, 16:56:53
poze ai?..............
Meniul este de 50 euro,capacitate 150-175 persoane.Poze poti vedea pe site-ul lor ****** (http://www.casa-latina.ro)

rocsxana
21.06.2008, 18:57:29
salut miresicilor...am si eu o intrebare stiti cam care-i pretul pentru filmare si poze ? ca habar nu am , poop pe toate !

mariammocanueugenia
21.06.2008, 19:25:44
salut miresicilor...am si eu o intrebare stiti cam care-i pretul pentru filmare si poze ? ca habar nu am , poop pe toate !

Noi l-am "angajat" p un coleg al sotului meu,care lucreaza p cont propriu si de obicei ia 8 mil(in pret intra filmat,fotografiat,50 de poze scoase si filmulet).Noua o sa ne ia mai putin.Noi am fost multumit de el la cununia civila.

nanutza
26.06.2008, 20:36:48

pe mine ma costa 1150 ron, si include 500 de fotografii, filmare completa, retusarea pozelor, un slideshow cu 70 de poze si 15 fotografii mari scoase...

Alisori
27.06.2008, 12:19:30

pe noi ne-a costat 13mil

avem 800 poze pe dvd
avem 100 poze pe hartie in clasor
avem poze in parc (poze artistice) doar cu noi doi
avem filmat biserica si petrecere
avem mini filmulet cu noi

Anghelescu
27.06.2008, 12:33:48
pe noi ne-a costat 1250EURO - in care intra dj, 2 foto + cameraman + alb mare din piele + retusare poze + pozele marturii la intrare + 1000 de poze, videocpli + 2 dvs cu filmulet .... chiar fac astia niste poze de vis ...totul e profi si pretul cam mare dar asta e[-o<

elena_56
01.07.2008, 17:32:00
Eu cedez restaurant Casa Latina pe 6 septembrie.Daca te intereseaza scrie-mi pe adresa [email protected]