PDA

Versiunea completa : Prestige

Ama_4ever
06.10.2009, 10:27:13
Buna fetele,

O prietena de-a mea urmeaza sa faca nunta la Prestige, sala mare. Ce stiti de servicii, ceva impresii bune/rele ? Sa stie la ce sa se astepte ...

:*

adelinad2003
06.10.2009, 18:34:25
O prietena a facut la Prestige si din spusele ei a fost totul ok pe ansamblu , singurul lucru de care au fost ei putin nemultumiti a fost ca la sf cand au plecat persoane si s-au dus sa anunte nu au scazut la fripturi adica au anuntat acum ca au plecat 5 pers si peste 2 min s-au dus sa mai anunte ca au mai plecat 6 si au zis ca pe alea nu le mai scad desi nu trecusera mai mult de 2 min si nu pot sa zici ca pregatisera ei tot in timpul asta da oricum cred ca asa e la toate restaurantele , servirea destul de ok da gheata nu se omoara sa dea , un mare minus ptr mine e toaleta care deserveste 2 sali si cred ca ar fi normal sa fie ceva mai mare .
[]

corynutzza
07.10.2009, 14:12:04
Buna fetele,

O prietena de-a mea urmeaza sa faca nunta la Prestige, sala mare. Ce stiti de servicii, ceva impresii bune/rele ? Sa stie la ce sa se astepte ...

:*

Buna am fost si eu anul asta in iulie la Prestige in sala mare....si sincer mancarea nu prea mi-a placut...era cam rece si chelnarii erau prea putini raportat la numarul de persoane si nu faceau fata.Asta am observat eu ca invitat...mai multe poate sa iti zica o miresica.Chestia cu chelanarii se pare ca e cam peste tot...am fost aproape la toate restaurantele....si am observat chestia asta.pup

Ama_4ever
07.10.2009, 14:26:59
Din ce am inteles, ea s-a interesat in mai multe locuri si acolo a parut destul de bine la bani, la obligatiile care ti se impun de catre sala : aranjament, tort, formatie etc. Multa lume afirma ca si patronii sunt de treaba acolo... acum ce-o fi o fi :)

corynutzza
07.10.2009, 15:01:38
Din ce am inteles, ea s-a interesat in mai multe locuri si acolo a parut destul de bine la bani, la obligatiile care ti se impun de catre sala : aranjament, tort, formatie etc. Multa lume afirma ca si patronii sunt de treaba acolo... acum ce-o fi o fi :)

Sincer asa e peste tot la inceput sunt niste dragute...si mai aproape de nunta isi scot coltii...asa mi sa intamplat si mie la Europeca,prima data doamna e o finuta iti zice exact ce vrei sa auzi ca meniul este de la un milion patru sute si acum am auzit miresicile ca un meniu cat de cat este un milion 700 sute.
Sa aiba grija cu meniu ca e cam scump acolo un meniu de mijloc este un milion 600 sute.pupici

Ama_4ever
11.10.2009, 05:36:51
Pai noi am fost pe la vro doua nunti la Prestige si din ce am auzit si eu si ea de la mirii respectivi, nu au fost surprize neplacute. Sper sa nu fie probleme nici la ea.

emilinicole
12.10.2009, 17:26:10
Buna,
cumnata mea a facut nunta la prestige in sala mica, in august.mie mi s-a parut ft ok, ei nu au avut nicio problema cu restaurantul.chelnerii atenti, toaleta curata, mancare ok.aranjamentele le-a facut cineva pt ei, deci rest i-a lasat sa vina cu cineva din afara.foarte dragut aranjat(asta a intrat in pretul meniului).

Maya_maya
28.10.2009, 17:44:44
fetelor..cautati pe google restaurant prestige craiova...au un site cu poze..si cu tur virtual :D e super

corina_teo
11.12.2009, 16:12:46
Eu o sa am nunta la Prestige, si as dori sa va intreb dak ati mai avut vreuna nunta la restaurant, si dak ati intampinat ceva probleme cu ei, inainte sau dupa nunta...?

Am auzit la o prietena de-a mamei, care avea o cunostinta ce trebuia sa aiba nunta acolo: caci cu 2 sapt inainte de nuna, cand a venit cu bauturile au zis ca nu au unde sa le tina la rece, iar respectiva a spus ca atunci o sa aduca ea o lada de acasa, si drept raspuns a primit: ok, dar trebuie sa pltatiti curentul. Plus ca nu aveau nici gheata, iar aerul conditionat i-a anuntat ca trebuie platit dak se pune in functiune. Si atunci a renuntat cu exact 2 saptamani inainte de nunta, dar a avut noroc ca a gasit un alt restaurant, si a rezolvat.

Problema e ca m-a cam speriat aceasta povestiora, si as dori sa aflu si ceva pareri de la voi, dak ati facut vreuna nunta acolo....

Pupici si ast raspunsurile voastre......

anca02
11.12.2009, 16:30:28
Eu o sa am nunta la Prestige, si as dori sa va intreb dak ati mai avut vreuna nunta la restaurant, si dak ati intampinat ceva probleme cu ei, inainte sau dupa nunta...?

Am auzit la o prietena de-a mamei, care avea o cunostinta ce trebuia sa aiba nunta acolo: caci cu 2 sapt inainte de nuna, cand a venit cu bauturile au zis ca nu au unde sa le tina la rece, iar respectiva a spus ca atunci o sa aduca ea o lada de acasa, si drept raspuns a primit: ok, dar trebuie sa pltatiti curentul. Plus ca nu aveau nici gheata, iar aerul conditionat i-a anuntat ca trebuie platit dak se pune in functiune. Si atunci a renuntat cu exact 2 saptamani inainte de nunta, dar a avut noroc ca a gasit un alt restaurant, si a rezolvat.

Problema e ca m-a cam speriat aceasta povestiora, si as dori sa aflu si ceva pareri de la voi, dak ati facut vreuna nunta acolo....

Buna,

Eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji.Eu am fost anul trecut la o ruda acolo la nunta si am fost foarte incantata de meniu,de servire,mai putin de aerul cond,pentru ca nu prea facea fata.A fost o nunta cam de 200 de persoane si a fost fffff cald.In rest totul ok,chiar nu ai de ce sa te ingrijorezi...aaaa si bauturile au fost reci reci...nunta fiind pe 26 iulie.

clara1978
25.01.2010, 20:47:01
buna tuturor si bafta
eu o sa fiu nasa la prestige, le-am recomandat finilor restaurantul- eu am facut botezul copilului, in septembrie- 200 persoane- cat o nunta. s-au purtat super, nu am avut surprize, si cel mai important nu m-au furat. da si eu am avut 5 fripturi in plus- dar le-au pus la pachet- iesisera in sala chelnerii cand oamenii plecau. iar vrajeala cu vitrinele:D mie mi-au dat butoaie de inox cu racire instant prin dozator. sucurile si bauturile au fost la vedere, deci nici un stress. un pont, seful de sala se numeste iulian, e un tip super, va poate ajuta mult. eu revin cu placere si la nunta asta si sper si la botez( poate imi fac reducere:D) bafta, dar eu nu mi-as face griji

danadanutza
10.03.2010, 16:15:23
Buna fetelor
Am si eu nunta la Prestige si voiam sa va intreb daca ati fost multumite de aranjamentele lor (pt mese).
Eu ma gandeam sa mai fac macar pt masa mirilor un aranjament floral.
Va multumesc si astept raspunsurile voastre:*

just_dyna
16.03.2010, 13:31:39

Sunt convinsa ca nu e chiar asa...chiar azi am vb cu patronul si a zis razand:" crezi ca pe noi ne fac cativa lei in plus ptr curentul consumat de o lada frigorifica?Daca ar fi asa cum s-a zis am lua bani ptr intregul consum,care,fie vorba intre noi,nu e mic.Astea sunt rautati..." Si daca stam si ne gandim asa e,parerea mea...

just_dyna
16.03.2010, 13:36:23
Buna fetelor
Am si eu nunta la Prestige si voiam sa va intreb daca ati fost multumite de aranjamentele lor (pt mese).
Eu ma gandeam sa mai fac macar pt masa mirilor un aranjament floral.
Va multumesc si astept raspunsurile voastre:*

Din ce am discutat eu cu cei de la restaurant mi s-a spus ca peste 150 RON(asta in 2011 cand am eu nunta) aranjamentul e inclus.Dar ce inseamna aranjament: imbracarea scaunelor,oferirea suportilor ptr flori ptr fiecare masa plus masa mirilor ( casuta de bani,luminatul mesei cu instalatiile lor,pe acel suport in forma de inima).Dar atat...florile nu se includ in asta avand aici trei optiuni:fie angajam o firma specializata care se ocupa de aranjamentul floral,fie aducem noi florile de la cununia civila si le asezam pe fiecare masa dupa cum dorim,fie se ocupa ei si de asta contra cost,la pret de producator.Asta mi s-a spus si asta iti spun :)

geogeovoica
17.03.2010, 19:27:06
buna fetelor.am si eu nunta anul acesta la prestige,sala mica...eu am auzit numai de bine..vroiam sa va zic ca AC nu o sa faca fata in nici o locatie daca ai prea multa lume intr-o sala cu o capacitate mai mica.eu am pana in 200 de pers si sala e de 250. niciodata sa nu credeti ca o sa intre cat spun ei...poate daca sta toata lumea jos,linistita si nu se agita sa nu faca cald in sala ;-) :D aa si din cate stiu are 2 bai nu 1 si e comuna celor 2 sali,,poate ma insel..dar sper sa nu... eu aranjamentele florale o sa le fac la juenesse pt ca nu o sa folosesc florile de la cununie deoarece am niste idei cu privire la culorile ornamentelor...daca mai aflati ceva anuntati-ma si pe mine:*

Maya_maya
25.04.2010, 15:02:28
PAM PAM! am fost la nuntaaaaa ieeerii..la prestige..sala de 280 sau 300 de persoane nu stiu :P. a fost suuuper
am dat bonusuri pentru vesela..tacamuri pahare...toate noi...cutite care chiar taiau...pt huse si fetele de masa...pentru servire..aproape pentru tot..mai putin pentru aranjamentele florale :P o sa atasez cateva poze.
meniul poate parea sarac pentru ca sunt farfuriile mai mari..la aperitiv au avut 3 felii de salam victoria cred...sau ceva in genu 3 felii de sunculita, 3 felii de rulou cu sunca din piept de pui, ardei umplut cu icre..rosie cu branza..un castravecior..4 feliute de salam sasesc hmm...cam att. la aperitivu cald au avut 2 ficatei..1 cascaval pane, 2 carnaciori in foietaj, ardei acru si castravecior, pe urma..friptura de pui cu cartofi gratinati si salata de varza..si friptura de porc cu cartofi pai si salata de rosii. sau invers salatele..nu mai stiu :))350991

350992

350993

350994

stefannya
26.04.2010, 08:41:45
PAM PAM! am fost la nuntaaaaa ieeerii..la prestige..sala de 280 sau 300 de persoane nu stiu :P. a fost suuuper
am dat bonusuri pentru vesela..tacamuri pahare...toate noi...cutite care chiar taiau...pt huse si fetele de masa...pentru servire..aproape pentru tot..mai putin pentru aranjamentele florale :P o sa atasez cateva poze.
meniul poate parea sarac pentru ca sunt farfuriile mai mari..la aperitiv au avut 3 felii de salam victoria cred...sau ceva in genu 3 felii de sunculita, 3 felii de rulou cu sunca din piept de pui, ardei umplut cu icre..rosie cu branza..un castravecior..4 feliute de salam sasesc hmm...cam att. la aperitivu cald au avut 2 ficatei..1 cascaval pane, 2 carnaciori in foietaj, ardei acru si castravecior, pe urma..friptura de pui cu cartofi gratinati si salata de varza..si friptura de porc cu cartofi pai si salata de rosii. sau invers salatele..nu mai stiu :))350991

350992

350993

350994

da...nunta a fost in sala mare...voiam sa te intreb dak aranjamentele florale au fost facute de ei..ms pt impresii..asa ne mai facem si noi cate o idee..eu am nunta in sala mica..

claudia112
26.04.2010, 10:05:45

350992

350993

350994

cum adica ai dat bonusuri? Pentru ce ? si apropo totul arata groaznic, sa nu mai vorbim de flori, si de sclipiciul acela galben, totul e mult prea kitsch!!!
si ala e meniu? Pentru ce sa dea oamenii bani la nunta, ptr. 2-3 felii de mezeluri de foarte proasta calitate? La lucrurile astea noi stricam, ca cerem asemenea meniuri.

Maya_maya
26.04.2010, 11:10:56
adica mi-a placut ca au avut totul nou..tacamuri.. farfurii..pahare..cesti de cafea. am fost si la plaza si acolo au avut 100 de cesti de cafea de diferite modele. iar cand am zis ca a fost suuper..poate nu m-am referit la restaurant,..ca a fiost nemaipomenit..poate si atmosfera a fost una placuta!
in legatura cu meniul..nu te obliga nimeni sa-ti faci meniul cu salam..poti opta pentru icre negre daca esti mai pretentioasa. era vba de meniul standard pe care poate sa si-l permita oricine(nu esti obligata sa mergi la o nunta sau sa dai bani..banuesc ca lucrul acesta il faci din bunul simt..la fel cum te bucuri si pentru miri in ziua aceea), la fel poti face si cu aranjamentele..exista diferite firme care se ocupa de aranjarea salii. :D ma intelegi? ps: dar tie ce restaurant iti place?:D de curiozitate..ca pana la urma toate sunt chicioase.

aranjamentele florale au fost facute de restaurant

stefannya
28.04.2010, 16:08:04
buna fetelor....am facut rost de variantele de meniuri de la prestige pt anul 2010...dak va intereseaza ceva,imi ziceti..v am pupat....

corynutzza
28.04.2010, 21:50:32
Husele de pe mese sunt vechi,am fost si eu la o nunta in 2008 si tot alea erau,cam cat ajunge anul acesta un meniu?pup

stefannya
29.04.2010, 08:41:04
Husele de pe mese sunt vechi,am fost si eu la o nunta in 2008 si tot alea erau,cam cat ajunge anul acesta un meniu?pup

buna...prima varianta este 1350..iar ultima 1700....:*

corynutzza
30.04.2010, 14:25:12
buna...prima varianta este 1350..iar ultima 1700....:*

Imi poti trim si mie variante de meniuri,domnisoara mea de onoare o sa aiba nunta acolo in septembrie si e foarte interesata de meniuri.pupici

stefannya
30.04.2010, 14:52:12
Imi poti trim si mie variante de meniuri,domnisoara mea de onoare o sa aiba nunta acolo in septembrie si e foarte interesata de meniuri.pupici

buna..sunt 5 variante (cred k am mai scris asta ;))) si fiecare are cate 4 feluri de mancare(aperitiv rece,cald,friptura pasare si porc)..cel de 165 ron are sarmalute in loc de friptura de pasare..primul meniu are inclusa o singura cafea,toate celelalte avand cate 2..la meniul de 160 ron si cel 170 ron dau bonus cate o inghetata si inca o cafea la cerere.....aperitivele(atat cel rece cat si cel cald) difera in functie de meniul ales...cam atat in mare...sper sa si faca o idee..

stefannya
05.05.2010, 11:53:29
fetelor,revin si eu cu o intrebare mai veche referitor la acest restaurant..ati fost multumite de aranjamentele facute de ei???eu am nunta in august si nu stiu dak sa merg pe mana lor sau nu...cele care stiti ceva,va rog dati ne cateva detalii...va multumesc anticipat:*

stefannya
07.05.2010, 08:31:05
Mie cand am inchiriat sala mi-au zis ca toate aranjamentele intra in costul meniului. Mi-au zis ca le aduc florile de la cununie si imi le fac ei aranjamentele.
Anul asta cand am fost mi-au zis ca au pe cineva care se ocupa de aranjamente "si nu costa foarte mult".
........Asa ca mi-am cautat si am gasit o tipa super talentata.Imi face tot inclusiv buchetele, lumanarile (am 4 lumanari ca am 2 perechi de nasi) si m-a costat 2400 lei. Daca vrei mai multe detaliilasa-mi un mesaj.
Te pup

si mie mi au zis anul trecut ca aranjamentul intra in costul meniului....deci acum spun altceva...:^olasa mi msg pe privat dak vrei cu nr acela de tlf si te asteptam cu mai multe detalii dupa nunta.....spor la pregatiri:*

danadanutza
09.05.2010, 10:59:11
Buna fetelor!
Voiam sa va spun ca am fost aseara la o nunta la PRESTIGE, in sala mica si mi-a placut f mult.
Servirea a fost fara reprosuri, meniul de asemenea (au avut meniul cu sarmalute).
A fost cam cald ca au avut in jur de 240 persoane si la un moment dat jucau majoritatea, dar in ansambu nu am ce sa comentez.
Acum sunt linistita, mi-a placut.
Va pup

just_dyna
12.05.2010, 12:13:40
Multumim pentru detaliile "linistitoare" oferite,asteptam si alte pareri de la cele care ati fost la nunti acolo..eu abia pe 25 iulie am o nunta acolo in sala mare...abia dupa revin cu impresiile mele pro si ../:)..contra.

Chiar daca pana la anul se mai pot schimba multe eu raman la parerea mea ca am facut o alegere buna..am sala mica dar imi place cel mai mult din toate,pana acum aproape toate ati spus ca servirea e foarte buna,mancarea la fel...deci nu am de ce sa imi fac griji [-X din contra,pana la anul o sa fie si mai buni ;-)

danadanutza
26.05.2010, 08:50:20
Buna fetelor
Vreau sa va spun ca am avut o nunta asa cum am visat.

A fost minunat

Despre restaurant, personal, meniu etc...........TOT RESPECTUL!!!!!!!

Nu am nimic de reprosat!

Deci, cele care aveti nunta acolo puteti sta linistite.

Daca aveti intrebari oricand va raspund cu placere.

Va pup si va doresc sa aveti o nunta frumoasa!:*

stefannya
26.05.2010, 14:26:01
Buna fetelor
Vreau sa va spun ca am avut o nunta asa cum am visat.

A fost minunat

Despre restaurant, personal, meniu etc...........TOT RESPECTUL!!!!!!!

Nu am nimic de reprosat!

Deci, cele care aveti nunta acolo puteti sta linistite.

Daca aveti intrebari oricand va raspund cu placere.

Va pup si va doresc sa aveti o nunta frumoasa!:*

casa de piatra:*:*ma bucur ca ai avut o nunta frumoasa...eu am nunta in august si eram relativ stresata in ceea ce priveste restaurantul.dupa mesajul tau,parca m am mai linistit..;;);;) ce s a intamplat cu ce a ramas???v a dat inapoi ceva? Fripturile celor care au plecat le-ati mai platit??te pup

just_dyna
28.07.2010, 22:54:40
Tocmai am fost la o nunta la Prestige,sala de 380 locuri.Pot sa va spun ca a fost foarte frumos,personalul s-a comportat ireprosabil,meniul a inclus 5 feluri de mancare,inghetata din partea restau si tortul-170 RON de pers.Tot ce le-a ramas mirilor le-a dat acasa,chiar si tortul l-au taiat in fata noastra,ce a ramas din el nu au mai dus la bucatarie,zecile de sticle ramase le-au dat inapoi,la final cand s-a socotit totul a iesit la suta de lei,meniul ce l-au degustat cu o sapt inainte nici macar nu l-au inclus in pretul final.Aranjamentele de pe mese au constat in acei cilindri cu niste pietricele si fluturasi in interior,simpatic,nu pot zice,a fost gratuit totul deci nu am ce comenta chiar daca eu prefer flori naturale pe masa . Deci dau nota 10 restaurantului!!

casa de piatra:*:*ma bucur ca ai avut o nunta frumoasa...eu am nunta in august si eram relativ stresata in ceea ce priveste restaurantul.dupa mesajul tau,parca m am mai linistit..;;);;) ce s a intamplat cu ce a ramas???v a dat inapoi ceva? Fripturile celor care au plecat le-ati mai platit??te pup

stefannya
29.07.2010, 13:46:11
multumim pt informatii....chiar ma intr oare nu a mai fost nimeni la o nunta acolo sa ne dea detalii??sapt viit ajungem si noi acs si ne vom int cu cei de la rest....o sa revin cu mai multe detalii atunci...va puppp:*:*:*

gabriela86
05.08.2010, 00:54:17
Am si eu nunta pe 23 iulie la anu' si sunt stresata pt ca vreau sa fie totul bine.Am ales sala de 300 de persoane cum au zis ei prima data, dar vad ca pe site-ul lor apare ca are 250 de pers.Este sala deschisa in martie anul acesta.Sunt putin dezamagita.Nu o sa am foarte multe persoane, dar vreau sa fie spatiu mare pt dans.As vrea sa stiu mai multe detalii referitoare la meniuri, aer conditionat, servire etc. si daca imi puteti da niste sfaturi referitoare la formatii.Suntem in dilema pentru ca nu stim pe cine sa luam la nunta.Va multumesc si astept cat mai curand detalii de la miresicile care au facut nunta acolo, dar si de la persoane care au fost doar invitati.

stefannya
01.09.2010, 15:35:03
buna fetelor....eu am avut nunta acum 2 sapt in sala mica,cea de 250 pers.....a fost de vis,nici nu visam la o astfel de nunta....mancarea fooooartee buna,servirea ireprosabila iar personalul foarte atent...dak vreti sa stiti ceva cu privire la restaurant,va raspund cu placere....o sa atasez si poze knd le voi primi...va pup>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

just_dyna
12.09.2010, 23:25:29
Astept poze cu nerabdare..si eu tot in sala aia am la anul.Referitor la meniu,imi poti spune ce ai avut?tocmai mi-a spus o prietena ce a fost la o nunta in aceeasi sala ca mirii au ales un meniu cam dezamagitor,niste sarmale foarte rele,sarate rau,inegale ca marime,una mica de o inghiteai o data,alta imensa :)))) , cascavalul cu sunca la interior iarasi a fost rau la gust,niste ciuperci simple,fara gust /:)...ciudat,eu am fost la vreo 3 nunti acolo si a fost super meniul,bine,nu am mancat nimic din ce mi-a zis ea...acum sincer caut pareri despre diferitele feluri de papa,sa stiu cam ce e bun mereu si ce nu prea le iese :P.Si sala ai decorat-o singura,i-ai lasat pe ei,cum a aratat?Noua ne-au spus ca ne ofera perdeaua de lumini la masa,suportii ptr flori si alte mici chestiute... eu ma gandeam sa apelez la o firma sa aranjeze masa mirilor si restul salii

buna fetelor....eu am avut nunta acum 2 sapt in sala mica,cea de 250 pers.....a fost de vis,nici nu visam la o astfel de nunta....mancarea fooooartee buna,servirea ireprosabila iar personalul foarte atent...dak vreti sa stiti ceva cu privire la restaurant,va raspund cu placere....o sa atasez si poze knd le voi primi...va pup>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

stefannya
13.09.2010, 07:57:59
Astept poze cu nerabdare..si eu tot in sala aia am la anul.Referitor la meniu,imi poti spune ce ai avut?tocmai mi-a spus o prietena ce a fost la o nunta in aceeasi sala ca mirii au ales un meniu cam dezamagitor,niste sarmale foarte rele,sarate rau,inegale ca marime,una mica de o inghiteai o data,alta imensa :)))) , cascavalul cu sunca la interior iarasi a fost rau la gust,niste ciuperci simple,fara gust /:)...ciudat,eu am fost la vreo 3 nunti acolo si a fost super meniul,bine,nu am mancat nimic din ce mi-a zis ea...acum sincer caut pareri despre diferitele feluri de papa,sa stiu cam ce e bun mereu si ce nu prea le iese :P.Si sala ai decorat-o singura,i-ai lasat pe ei,cum a aratat?Noua ne-au spus ca ne ofera perdeaua de lumini la masa,suportii ptr flori si alte mici chestiute... eu ma gandeam sa apelez la o firma sa aranjeze masa mirilor si restul salii

hmmmmm...sincer,nush ce sa zic...noi nu am avut sarmale....si mie mi se pare ciudat,dar nah...nush ce sa zic de nunta prietenei tale..ti am rasp in mare parte in pm...aranjam florale le am adus eu,masa mirilor ne au aranjat o ei..si mie mi a placut asa...simpla si nu foarte incarcata....pupici>:D<>:D<

stefannya
13.09.2010, 08:01:58
[QUOTE=just_dyna;3581139]Astept poze cu nerabdare..

poze am pus cateva pe http://stefannya85.hi5.com ..dar nu cred k sunt si poze cu sala...asa k nu prea te ajuta acelea..o sa incerc sa caut si sa vedem dak gasesc ceva si cu sala si le atasez aici;-)

Mary19
14.09.2010, 09:33:55

Meniul este naspa rau de tot acolo, nu are nimic deosebit, este putin, clasic, fara gust , fara aspect si scump....... Sala daca ii lasi pe ei sa o decoreze arata naspa, pentru ca si stilul salii este naspa , tapet clasic cu stalpi moderni, adica o mare varza in stil , eu iti recomand sa apelezi la o firma.

stefannya
14.09.2010, 14:31:37
Meniul este naspa rau de tot acolo, nu are nimic deosebit, este putin, clasic, fara gust , fara aspect si scump....... Sala daca ii lasi pe ei sa o decoreze arata naspa, pentru ca si stilul salii este naspa , tapet clasic cu stalpi moderni, adica o mare varza in stil , eu iti recomand sa apelezi la o firma.

eu am avut nunta acolo si crede ma k nu am avut deloc un meniu naspa ...putin????pai depinde de fiecare ce alege...noi am avut un meniu foarte bogat si mult,din spusele invitatilor....si bun la gust..si nu spun asta pt k a fost nunta mea,ci pt k asa a fost intra adevar.....iar sala da....si mie mi se parea inainte de nunta rece,datorita faptului k este inchisa la culoare,dar a fost atata distractie la nunta noastra incat in noaptea aia mi s a parut cea mai frumoasa sala din craiova...nu cea mai naspa....

just_dyna
16.09.2010, 22:42:28

Fiecare cu gusturile lui,eu dupa cum am mai spus,am fost multumita de meniu la fiecare nunta avuta acolo (6 la numar),tocmai din acest motiv alegand rest si ptr nunta mea.Depinde acum foarte mult ce si-au ales mirii si mai ales cat de bine au stiut sa comunice cu personalul restaurantului...Cat despre sala si mie mi s-a parut cam inchisa initial,slabut decorata,insa voi avea grija sa arate asa cum imi doresc,bineinteles in limita bugetului,din pacate nu sunt milionara :)

23andreea
14.03.2011, 00:22:11
Am pus nunta pe 30 iunie 2012 la Prestige\:D/,sala 2(cea din mijloc) si sper sa iasa totul bine....[-o<[-o<[-o<

andreea1824
14.04.2011, 12:28:38
Am pus nunta pe 30 iunie 2012 la Prestige\:D/,sala 2(cea din mijloc) si sper sa iasa totul bine....[-o<[-o<[-o<
Am fost acolo in calitate de invitat si mie mi-a placut si sala si mancarea,acum tine de gusturie fiecaruia.

stefannya
14.04.2011, 12:31:52

stai linistita..eu am avut nunta acolo,tot in sala a doua si am fost mai mult decat multumita......nu ai de ce sa ti faci griji...:*:*

angela1985
16.09.2011, 23:43:38
stai linistita..eu am avut nunta acolo,tot in sala a doua si am fost mai mult decat multumita......nu ai de ce sa ti faci griji...:*:*

Eu am nunta pe 28 iulie 2012 dar in sala 1 si nu am idee cum sa o aranjez avand in vedere ca pereti sunt crem si stalpii portocalii,sunt cam limitata la culori iar ca si huse au o culoare in genul rochiilor ivore adik un alb spre crem. Dak ati avut nunta acolo va rog atasati si voi poze ca sa ma pot inspira si eu.Eu totusi as prefera si o pata de culoare dar nu am idee ce k sa nu fac sa para k o sorcova.

stefannya
17.09.2011, 12:33:05
Eu am nunta pe 28 iulie 2012 dar in sala 1 si nu am idee cum sa o aranjez avand in vedere ca pereti sunt crem si stalpii portocalii,sunt cam limitata la culori iar ca si huse au o culoare in genul rochiilor ivore adik un alb spre crem. Dak ati avut nunta acolo va rog atasati si voi poze ca sa ma pot inspira si eu.Eu totusi as prefera si o pata de culoare dar nu am idee ce k sa nu fac sa para k o sorcova.

imi pare rau,dar eu nu te pot ajuta,deoarece am avut nunta in sala mica,adica cea din mijloc.....mai ai timp pana la anul sa te inspiri si sigur o sa faci cea mai buna alegere..bafta >:D<>:D<

oanafree
07.10.2011, 09:07:18
am avut si noi nunta la prestige in sala 3, este ok din toate punctele de vedere

floricik86
30.10.2011, 22:31:36
Buna si eu o sa am nunta in sala nr 1 darin 2013 .sper pana atunci sa schimbe culorile

angela1985
04.11.2011, 00:04:07
Buna si eu o sa am nunta in sala nr 1 darin 2013 .sper pana atunci sa schimbe culorile

am vb cu ei si au zis k mai fac cateva nunate pt husele de pe mese si scaune, de sala nu am auzit sa modifice nimic dar pana in 2013 totul este posibil

hello_kitty
20.01.2012, 10:30:37
Salutare miresici!
Eu am inteles ca ar mai deschide o sala anul acesta pe la piata veche, stie cineva ceva?

floricik86
21.01.2012, 20:44:19
Salutare miresici!
Eu am inteles ca ar mai deschide o sala anul acesta pe la piata veche, stie cineva ceva?

da asa e.am vazut reclama la tv cu aceasta locatie.
Si eu am nunta la restaurantul Prestige cel de langa Sucpi la sala nr 1 in 2013.
Tu la care din locatii ai nunta?

angela1985
22.01.2012, 20:11:15
am vb cu ei si au zis k mai fac cateva nunate pt husele de pe mese si scaune, de sala nu am auzit sa modifice nimic dar pana in 2013 totul este posibil

nici eu nu am mai vb recent cu ei dar prin octombrie cand ma vb cu ei asa mi-au zis k vor face mai multe nuante pt huse, o sa merg pe la sfarsitul luni sa mai vb. eu sunt putin nehotarata in alegerea nuantei mi-ar fi placut si ceva cu un grena si alb dar nu stiu dak ar merge in aceasta sala avand in vedere k stalpii sunt cu portocaliu.

angela1985
22.01.2012, 20:18:21
nici eu nu am mai vb recent cu ei dar prin octombrie cand ma vb cu ei asa mi-au zis k vor face mai multe nuante pt huse, o sa merg pe la sfarsitul luni sa mai vb. eu sunt putin nehotarata in alegerea nuantei mi-ar fi placut si ceva cu un grena si alb dar nu stiu dak ar merge in aceasta sala avand in vedere k stalpii sunt cu portocaliu.

am vazut cateva miresici k au avut aransat asa in aceste nunate

angela1985
22.01.2012, 22:29:26
am vazut cateva miresici k au avut aransat asa in aceste nunate

si am aflat k era aranjat in aceste nuante de o firma de aranjamente,dar cei de la rest mi-au zis k pt anul asta o sa faca si ei asa grena cu ivory . atunci cand am vauzut eram in trecere pe langa rest si nu am intrat sa vad cum arata cu acest aranjament dar sper k bine fiinca imi surade ideea de a face si eu in aceste nunate.

hello_kitty
24.01.2012, 10:50:06
da asa e.am vazut reclama la tv cu aceasta locatie.
Si eu am nunta la restaurantul Prestige cel de langa Sucpi la sala nr 1 in 2013.
Tu la care din locatii ai nunta?
Eu am la sala 2, cea din mijloc. Tu cat ai dat avans la restaurant?

just_dyna
24.01.2012, 11:39:13
Eu am la sala 2, cea din mijloc. Tu cat ai dat avans la restaurant?
Buna,
Si noi am avut la Prestige,tot sala 2 si am dat 2000 ron avans in 2010.

andreea23
24.01.2012, 11:50:41
si eu am nunta la prestige in sala 2...si tot 2000 am dat avansul de anul trecut din februarie....

hello_kitty
24.01.2012, 16:10:08
Buna,
Si noi am avut la Prestige,tot sala 2 si am dat 2000 ron avans in 2010.
Multumesc pentru informatie. Cum ti s-au parut cei de la restaurant? Mancarea cum a fost?Tu cum ai decorat sala? Poti sa pui cateva poza de la nunta ta? pupici

hello_kitty
24.01.2012, 16:11:51
si eu am nunta la prestige in sala 2...si tot 2000 am dat avansul de anul trecut din februarie....
Multumes pentru informatie. Tu cum te-ai gandit sa amenajezi sala? pupici

just_dyna
24.01.2012, 20:33:11
Multumesc pentru informatie. Cum ti s-au parut cei de la restaurant? Mancarea cum a fost?Tu cum ai decorat sala? Poti sa pui cateva poza de la nunta ta? pupici

De ospatarii care ne-au servit am doar cuvinte de lauda,s-au comportat ireprosabil.Mancarea din pacate nu prea am gustat-o,insa toti invitatii au spus ca a fost foarte buna.Ca si nemultumire,fii atenta indeosebi la componentele aperitivului,noi am ales ceva si la nunta ne-au bagat doua chestii pe care nu le-am dorit in locul celor dorite...faceti poze la fiecare fel de mancare pentru a avea o " dovada" in caz de ceva.
Aerul conditionat nu face fata sub nici o forma,e prost pozitionat,unii ingheata iar la masa mirilor si pe ringul de dans nu se simte nici o adiere,dar aceasta este o problema intalnita la mai toate restaurantele,mai ales dupa o zi de peste 30 grd.C.
Cat despre decorul salii,nu ai prea multe variante de culori,dupa parerea mea,datorita tapetului si stalpilor cu grena si ivoire.Noi am mers pe aceleasi culori,iar la flori am avut trandarifi rosii,si frezii albe...am vazut recent sala cu pene de strut albe si grena,dar nu mi se pare ca ar da bine,nu este o sala asa eleganta.
Ca si concluzie,noi am avut nunta mult visata,aspectele mentionate neafectand in vreun fel buna dispozitie si atmosfera serii.
P.S.Poze momentan nu am la indemana,o sa selectez cateva sa le pun.

hello_kitty
26.01.2012, 12:33:55
De ospatarii care ne-au servit am doar cuvinte de lauda,s-au comportat ireprosabil.Mancarea din pacate nu prea am gustat-o,insa toti invitatii au spus ca a fost foarte buna.Ca si nemultumire,fii atenta indeosebi la componentele aperitivului,noi am ales ceva si la nunta ne-au bagat doua chestii pe care nu le-am dorit in locul celor dorite...faceti poze la fiecare fel de mancare pentru a avea o " dovada" in caz de ceva.
Aerul conditionat nu face fata sub nici o forma,e prost pozitionat,unii ingheata iar la masa mirilor si pe ringul de dans nu se simte nici o adiere,dar aceasta este o problema intalnita la mai toate restaurantele,mai ales dupa o zi de peste 30 grd.C.
Cat despre decorul salii,nu ai prea multe variante de culori,dupa parerea mea,datorita tapetului si stalpilor cu grena si ivoire.Noi am mers pe aceleasi culori,iar la flori am avut trandarifi rosii,si frezii albe...am vazut recent sala cu pene de strut albe si grena,dar nu mi se pare ca ar da bine,nu este o sala asa eleganta.
Ca si concluzie,noi am avut nunta mult visata,aspectele mentionate neafectand in vreun fel buna dispozitie si atmosfera serii.
P.S.Poze momentan nu am la indemana,o sa selectez cateva sa le pun.
Ms mult pt raspuns. Despre mancare am auzit si eu ca este buna. La decorarea salii trebuie sa ma mai gandesc, oricum mai am destul timp pana la nunta, dar orice idee e bine venita. pupici

andreea23
23.03.2012, 23:38:32
am fost zilele trecute la restaurant sa vorbim si am gasit sala aranjata cu pene...am facut poze si la celelalte...eu cred ca voi opta pentru varinata cu pene...desi sincer sa va spun inainte sa vad cum arata sala nu eram de acord cu penele in aceeasta sala...dar cand am ajuns la restaurant am avut o surpriza sa vad sala cu pene:D...si acum ma incanta ideea;))

roxana109
28.03.2012, 20:05:50
am fost zilele trecute la restaurant sa vorbim si am gasit sala aranjata cu pene...am facut poze si la celelalte...eu cred ca voi opta pentru varinata cu pene...desi sincer sa va spun inainte sa vad cum arata sala nu eram de acord cu penele in aceeasta sala...dar cand am ajuns la restaurant am avut o surpriza sa vad sala cu pene:D...si acum ma incanta ideea;))
ai idee daca au renovat sala 1? si dc da,cum? ziceau k o sa o renoveze pt anul asta sau de anul trevut chiar...st foarte curioasa dar o sa mergem, abia dp paste:-SS

hello_kitty
10.04.2012, 12:41:08
Cred ca pentru pene o sa optez si eu, chiar imi place cum arata :)

angela1985
29.04.2012, 18:27:54
ai idee daca au renovat sala 1? si dc da,cum? ziceau k o sa o renoveze pt anul asta sau de anul trevut chiar...st foarte curioasa dar o sa mergem, abia dp paste:-SS

eu am fost acum 3 saptamani si nu renovasera nimic la ea si nici nu cred ca mai au de gand sa adauge ceva. intr-un timp ziceau k vor sa schimbe mocheta atat stiu ca aveau de gand sa renoveze pt anul 2012.

roxana109
29.04.2012, 21:53:40
eu am fost acum 3 saptamani si nu renovasera nimic la ea si nici nu cred ca mai au de gand sa adauge ceva. intr-un timp ziceau k vor sa schimbe mocheta atat stiu ca aveau de gand sa renoveze pt anul 2012.
dar arata ok? am mari emotii pt k nu mai tin minte mare lucru de cnd am fost si nush cnd o sa avem timp sa mergem...uof...:-SS:-SS:-SS:-SS

angela1985
30.04.2012, 20:44:29
dar arata ok? am mari emotii pt k nu mai tin minte mare lucru de cnd am fost si nush cnd o sa avem timp sa mergem...uof...:-SS:-SS:-SS:-SS

eu ca sa mai adaug ceva la sala am loat o firma cu arnajamente si mai adaug ceva la la husele de la scaune si la masa mirilor in rest sala este mare spatioasa eu mi-am loat o firma pt ca husele pe care le au acum sunt prea deschise si era nevoie de o pata de culoare.

angela1985
30.04.2012, 20:46:24
eu ca sa mai adaug ceva la sala am loat o firma cu arnajamente si mai adaug ceva la la husele de la scaune si la masa mirilor in rest sala este mare spatioasa eu mi-am loat o firma pt ca husele pe care le au acum sunt prea deschise si era nevoie de o pata de culoare.

poti sa mai mergi pana la nunta sa vezi si cum aranjeaza si alte miresici,treci pe zi inainte sa ajunga nuntasi si iti faci idee.

roxana109
30.04.2012, 21:21:07
poti sa mai mergi pana la nunta sa vezi si cum aranjeaza si alte miresici,treci pe zi inainte sa ajunga nuntasi si iti faci idee.
pai uite cred k o sa trec pe 28.07...dc nu te deranjeaza...sa vad ce idei ai u:D

floricik86
01.05.2012, 09:43:22

M-ai facut curioasa si pe mine! ce culoare o sa aiba husele?

angela1985
01.05.2012, 16:57:27
M-ai facut curioasa si pe mine! ce culoare o sa aiba husele?

cu mare placere poti sa vi si asa u mai poti adauga scadea ai un model eu nu am avut am facut ceia ce mi-a trecut mie prin cap.
husele vor fi tot cele de la restaurant alea culoarea untului doar k la scaun mai pun un pampon grena pe mese peste ce au ei in mijoc mai pun tot o fata de masa grena si pe masa aranjamentele vor si cu pene alb cu grena am vrut sa dau o pata de culoare sali si mie imi place rosu asa k m-am gandit la asta u poti invata din greselile altora dak nu iti place la mine poti face altfel.

roxana109
01.05.2012, 23:18:30
cu mare placere poti sa vi si asa u mai poti adauga scadea ai un model eu nu am avut am facut ceia ce mi-a trecut mie prin cap.
husele vor fi tot cele de la restaurant alea culoarea untului doar k la scaun mai pun un pampon grena pe mese peste ce au ei in mijoc mai pun tot o fata de masa grena si pe masa aranjamentele vor si cu pene alb cu grena am vrut sa dau o pata de culoare sali si mie imi place rosu asa k m-am gandit la asta u poti invata din greselile altora dak nu iti place la mine poti face altfel.
parca husele sunt din partea rest nu? adik nu percepe taxa...eu asa imi amimtesc...

angela1985
01.05.2012, 23:44:14
parca husele sunt din partea rest nu? adik nu percepe taxa...eu asa imi amimtesc...

da husele si fetele de masa ale lor sunt din partea restaurantului dar eu fiinca am mai vrut alceva si ei nu aveau am fost nevoita sa imi iau pe alcineva.

roxana109
31.05.2012, 09:42:10
ar putea sa imi spuna cineva cate mese sunt in sala 1 la prestige,cu aproximatie? k sa stiu cate aranjamente mi-ar trebui...

Maya_maya
31.05.2012, 14:11:51
daca sala unu e aia aurie crem ...sambata au fost 24 de mese cu tot cu lautari, pt 210 pers depinde cate persoane ai invitate, incap 10 pers la masa..

roxana109
31.05.2012, 17:42:47
sala 1 e cea dinspre sucpi,da,cred k e aurie,stiu k au renovat de cnd am fost noi adik in ian 2010...si n-am vazut cum arata acum

paula14
31.01.2013, 18:33:49
Buna. Multumesc pentru numarul Roxanei. Eu am avut nunta in 2011 in restaurantul de langa Sucpi.

cornelya
25.06.2013, 17:42:05
Cine are nunta la Restaurant Prestige din Craiova anul acesta, 2013 ? Cum vi se par variantele de meniu?

Raluca1010
03.07.2013, 19:07:52
Cedez loc la Restaurant Hanul Doctorului la Cort pe data de 31 August 2013. Contact 0768 922 980

lizzybennet
22.07.2013, 21:24:52
REcomand Prestige cu toata increderea. Am facut un revelion acolo si ne-am distrat super. Formatia e de mana intai.