PDA

Versiunea completa : Hotel Sydney

oanana
07.10.2009, 17:28:48
S-a deschis de cateva luni pe drumul catre Metro hotelul Sydney care are si un restaurant unde se tin nunti. Eu am fost acolo acum 2 saptamani si mi-a facut o impresie buna atat domnul care organizeaza nuntile cat si sala care este foarte mare si pe deasupra are si climatizare :D. Asa ca ne-am hotarat sa rezervam data de 22 mai 2010.

Pana acum eu nu am avut ocazia sa aud pareri despre acest restaurant si as vrea foarte mult sa stiu ce crede si lumea despre el :-?.

Multumesc anticipat!

anca02
16.10.2009, 14:55:37
Chiar nimeni nu stie cum e la Sydney? :-SS

Buna,

Eu fac nunta la Sydney,anul viitor pe 4 iulie.Ce pot sa-ti zic,am fost acolo sa vad sala amenajata inainte de o nunta si arata superb.Mai multe nu pot sa-ti spun,doar ca meniul il faci in functie de buget.Cand am fost eu sa vorbesc mi s-au dat cateva variante de meniuri de anul asta,erau preturi de 180-190 lei fiecare,insa contineau si bauturile,si tortul si fructele,si cafeaua,adica meniu complet.Daca scazi si lasi decat mancarea eu zic ca e ok.
Daca mai aflu ceva iti zic,o sa atasez si cateva poze cu sala amenajata.

oanana
19.10.2009, 13:28:08
Si eu am vorbit de meniu si mi s-a spus ca se stabileste cu 2 sapatamani inainte si nu mi s-a oferit si varianta cu tort si bautura inclusa. In schimb mi s-a spus ca meniul ajunge la 160-180 in functie de ce aleg si ca nu ii intereseaza de bauturi si tort.

Sper sa nu se schimbe foarte multe pana pe 22 mai anul viitor !^:)^

Maya_maya
04.11.2009, 18:38:15
Buna,

Eu fac nunta la Sydney,anul viitor pe 4 iulie.Ce pot sa-ti zic,am fost acolo sa vad sala amenajata inainte de o nunta si arata superb.Mai multe nu pot sa-ti spun,doar ca meniul il faci in functie de buget.Cand am fost eu sa vorbesc mi s-au dat cateva variante de meniuri de anul asta,erau preturi de 180-190 lei fiecare,insa contineau si bauturile,si tortul si fructele,si cafeaua,adica meniu complet.Daca scazi si lasi decat mancarea eu zic ca e ok.
Daca mai aflu ceva iti zic,o sa atasez si cateva poze cu sala amenajata.

mi se pare superba sala..dar pare mica...stii cam de cate persoane este? multumesc

Maya_maya
04.11.2009, 18:41:06
mi se pare superba sala..dar pare mica...stii cam de cate persoane este? multumesc

a am gasit la ei pe site raspunsul. ms

are 280 locuri sala[]

anca02
05.11.2009, 11:31:56
a am gasit la ei pe site raspunsul. ms

are 280 locuri sala[]

Buna,

Eu am fost si am vazut sala amenajata pt o nunta de 200 de persoane,unde erau doar mese pe rotund de 10-12 persoane ,si pentru o nunta de 250 de persoane ,unde aveau si mese pe oval pe langa cele pe rotund.In ambele cazuri ringul era la fel de mare,deci eu zic ca la 250 e ok.
Iar vara pot pune mese si pe terasa in prelungirea salii:)
Sper sa-ti fi fost de ajutor:)

Pupici:*

simo29
01.12.2009, 18:32:00
salut
si eu am nunta pe 29 mai la RESTAURANT SYDNEY SI STIU CA ARE 250 LOCURI

claudia112
03.01.2010, 17:08:12
Este foarte ciudat ceea ce spuneti voi de aranjamente si de formatia de la Sidney, pentru ca si eu am niste prieteni care au facut revelionul acolo si mi-au zis ca a fost plictisitor, mancarea a fost cam ca la nunta, nu a fost nu stiu ce meniu, si sala a fost amenajata ca pentru nunta, nu ca pentru o noapte de revelion. Si cat despre aranjamente eu inainte de a-mi cauta restaurant am fost si la ei si aveau doar niste huse din saten si fete de masa albe , si mai aveau si 2-3 pene rosii in vaze, atat.
Cat despre formatie daca va bate gandul sa-i luati acum, inseamna ca nu sunt prea cautati din aceasta cauza sunt liberi.

MONA85
03.01.2010, 19:39:22
Este foarte ciudat ceea ce spuneti voi de aranjamente si de formatia de la Sidney, pentru ca si eu am niste prieteni care au facut revelionul acolo si mi-au zis ca a fost plictisitor, mancarea a fost cam ca la nunta, nu a fost nu stiu ce meniu, si sala a fost amenajata ca pentru nunta, nu ca pentru o noapte de revelion. Si cat despre aranjamente eu inainte de a-mi cauta restaurant am fost si la ei si aveau doar niste huse din saten si fete de masa albe , si mai aveau si 2-3 pene rosii in vaze, atat.
Cat despre formatie daca va bate gandul sa-i luati acum, inseamna ca nu sunt prea cautati din aceasta cauza sunt liberi.
Acuma depinde de gusturile fiecaruia.Mie una,mancarea mi-a placut,nu zic ca a fost extraordinara dar a fost buna;la fel si aranjamentul,iar formatia,pe criza asta cred ca mai au si ei goluri.Va pup:*

anca02
04.01.2010, 10:40:46

Exact,depinde de gusturile fiecaruia,eu am fost la aproape toate restaurantele din Craiova,am inceput cautarea localului din februarie anul trecut si crede-ma ca nici o sala nu a aratat atat de bine si atat de elegant amenajata,iar eu nu sunt o persoana usor de multumit,te asigur.Am fost si la doua nunti acolo pentru a vedea sala amenajata si a fost woow de fiecare data.Momentan nu exista alta sala mai frumos amenajata decat asta,bine ,poate sa vii cu o firma din afara pentru amenajare,eu ma refer la conditiile oferite de local.
Cum am mai spus,gusturile nu se discuta,eu sunt foarte multumita de alegerea facuta:)

corina241
08.01.2010, 22:14:52
Buna!Noi nu ne-am decis inca unde va avea loc evenimentul...:(trebuie facem asta pana duminica,deci in 2 zile:-SSam inteles ca la Sydney este liber dar nu stim nimic despre meniu....am fost la revelion anul acesta dar am plecat la ora 23 din motive personale:-<.poate cineva s-mi dea detalii,poate un pret estimativ...va multumesc!

corina241
09.01.2010, 16:08:48
[/quote]Stiti cumva si pretul meniului?De obicei restaurantele se feresc sa spuna un pret...nu inteleg de ce....ocolesc subiecul,doar trebuie sa stim cat platim pentru acele variante de meniu.

lauramaria5
09.01.2010, 22:47:32
Stiti cumva si pretul meniului?De obicei restaurantele se feresc sa spuna un pret...nu inteleg de ce....ocolesc subiecul,doar trebuie sa stim cat platim pentru acele variante de meniu.[/quote]

Depinde de varianta de meniu,am inteles ca cea mai ieftina varianta ar fi 160 lei si cea mai scumpa 200 lei ,prietena mea are nunta acolo in octombrie si asa i s-a spus. ;-)

anca02
10.03.2010, 13:12:47
Buna fetelor,

Am fost sa degustam meniul(un meniu pentru botez,ca era unul in seara aia acolo),insa pe noi ne interesa cel mai mult aperitivul rece cum arata si cat e de incarcat,si va spun ca am fost foarte multumiti.Din pacate nu am facut poze:(.Am mai mancat si sarmale(eu optez pentru sarmale la nunta) si au fost senzationale.Atat pot sa va spun momentan,revin cu noutati cand mai fac rost de ele:)))

Pupici si spor la pregatiri:)

salma_roxele
19.04.2010, 10:13:01
Buna fetelor.eu am fost aseara la o nunta la Sydney.sala si aranjamentele au fost superbe insa ospatarii si servirea lasa de dorit.la ora 9 au pus aperitivele si al 2 lea fel pe la 12 ,deja lumea incepuse sa plece.au intarziat cu pregatitul prea mult.nu se sincronizau absolut deloc.sincer sunt dezamagita.

bimbasa
31.05.2010, 15:17:09
Am fost sambata la SYDNEY la nunta varului meu. Incantator localul, spatiul e foarte chik, modern, mancare buna si deosebit aranjata. Cei de la restaurant fac treaba buna.
[]

silviu78
02.06.2010, 15:07:28
Aranjamentul este frumos?

corina241
03.06.2010, 01:19:33
Buna fetelor.eu am fost aseara la o nunta la Sydney.sala si aranjamentele au fost superbe insa ospatarii si servirea lasa de dorit.la ora 9 au pus aperitivele si al 2 lea fel pe la 12 ,deja lumea incepuse sa plece.au intarziat cu pregatitul prea mult.nu se sincronizau absolut deloc.sincer sunt dezamagita.
Nu pot sa cred ca s-a intamplat asta la Sydnei!!!!!!La mine s-a servit mancarea in interval scurt de timp,meniul a fost bogat si toata lumea l-a laudat...:)

corina241
03.06.2010, 01:28:03
SUNT CEI MAI TARIIIIII!!!!!!!!!!!!Am avut nunta duminica si vreau sa spun ca a fost de VIS!!!!!!!Meniul deosebit din toate punctele de vedere...aperitiv ornat asa cum rar mai vezi,pastravul avea aceeasi dimensiune si arcuit la fel pentru oricare farfurie in parte(cred ca am o poaza unde se vede asta)..n-am cuvinte.Sa va mai spun ca,noi cu cateva zile inainte am fost chemati la restaurant sa mancam meniul pe care l-am ales.Sarmalele erau bune chiar si reci,am facut acesta proba fara sa vrem

anca02
05.06.2010, 18:24:35
SUNT CEI MAI TARIIIIII!!!!!!!!!!!!Am avut nunta duminica si vreau sa spun ca a fost de VIS!!!!!!!Meniul deosebit din toate punctele de vedere...aperitiv ornat asa cum rar mai vezi,pastravul avea aceeasi dimensiune si arcuit la fel pentru oricare farfurie in parte(cred ca am o poaza unde se vede asta)..n-am cuvinte.Sa va mai spun ca,noi cu cateva zile inainte am fost chemati la restaurant sa mancam meniul pe care l-am ales.Sarmalele erau bune chiar si reci,am facut acesta proba fara sa vrem

Ma bucur tare mult ca a iesit super si ca ai ramas cu o impresie atat de buna.Si eu am nunta tot acolo si tot duminica,sper sa iasa la fel de bine.
Te pup si asteptam poze!!!!:*

Paaullanas1980
06.06.2010, 12:08:57
fetelor am fost si eu la o nunta la Sidney, acum 2 saptamani, era sala mov. Mi s-a parut infiorator de urat, materiale ieftine, tulle si saten, fetele de masa erau groaznice, cele mai ieftine posibile ( am vazut in Banie cu 5 lei ) , si meniul nu a fost unul extraordinar ci obisnuit, cum e peste tot, sincer ma mir cand va vad atat de entusiasmate. Aperitivul a fost unul obisnuit, nici foarte bogat si bun, nici rau, friptura a aratat ca o friptura obisnuita, nimic special. Poat ca m-am si dus eu cu asteptari foarte mari, citisem pe site ca sala arata super, ca e totul super acolo. Sala arata dragut dar nu si atunci cand este pregatita pentru nunta, adica puteau sa ia si ei niste fete de masa mai calumea, nu pe cele mai ieftine si mai urate posibil.

ANDRADA81
06.06.2010, 13:23:54
Eu am fost si de 8 martie si la o nunta si m-i s-a parut totul ok

anca02
07.06.2010, 12:17:22
fetelor am fost si eu la o nunta la Sidney, acum 2 saptamani, era sala mov. Mi s-a parut infiorator de urat, materiale ieftine, tulle si saten, fetele de masa erau groaznice, cele mai ieftine posibile ( am vazut in Banie cu 5 lei ) , si meniul nu a fost unul extraordinar ci obisnuit, cum e peste tot, sincer ma mir cand va vad atat de entusiasmate. Aperitivul a fost unul obisnuit, nici foarte bogat si bun, nici rau, friptura a aratat ca o friptura obisnuita, nimic special. Poat ca m-am si dus eu cu asteptari foarte mari, citisem pe site ca sala arata super, ca e totul super acolo. Sala arata dragut dar nu si atunci cand este pregatita pentru nunta, adica puteau sa ia si ei niste fete de masa mai calumea, nu pe cele mai ieftine si mai urate posibil.

Sincer iti spun ca parca ai vorbi de alt local,pe bune.Sala arata superb,nu stiu daca vorbesti despre aceeasi nuanta de mov si despre aceeasi sala.In privinta meniului,fiecare are ceea ce isi stabileste,acum,daca la nunta respectiva mirii si-au dorit meniul de care tu te plangi este problema lor ca nu au stiut ce sa ceara.Eu am vazut sala amenajata la cateva nunti si la cateva botezuri si arata impecabil,iar in privinta meniului,chiar am fost sa degustam la un botez si a fost super,exact cum spunea corina mai sus.
Parerea mea este ca sala de la Sydney este una din cele mai elegante din Craiova,si o spun din proprie experienta pentru ca eu cand am vazut sala am mutat nunta de la Europeca unde planuisem initial sa fac nunta.

anca02
07.06.2010, 12:21:09
Astea sunt doua poze cu sala amenajata si nu cred ca arata "infiorator"

Paaullanas1980
07.06.2010, 15:17:33
In poza arata Ok, dar in realitate nu arata la fel, mie nu mi-au placut fetele de masa, sunt din cele mai ieftine posibil, se vad si in poze dealtfel, eu ma refer la partea de nunti, nu cum arata restaurantul in general.

cllaudytza
07.06.2010, 16:19:03
In poza arata Ok, dar in realitate nu arata la fel, mie nu mi-au placut fetele de masa, sunt din cele mai ieftine posibil, se vad si in poze dealtfel, eu ma refer la partea de nunti, nu cum arata restaurantul in general.

poi..exact ca in poza pusa de anca arata restaurantul aranjat pentru nunta..difera doar penele de pe mese,in functie de preferintele miresei..

michelle_mabelle
08.06.2010, 08:14:08

Arata bine, cel putin asa se vede in poze...imi place cum este decorat, mai putin penele alea...dar per ansamblu este ok.

anca02
08.06.2010, 22:01:09
poi..exact ca in poza pusa de anca arata restaurantul aranjat pentru nunta..difera doar penele de pe mese,in functie de preferintele miresei..

Exact,asa arata restaurantul decorat pentru nunti,fara penele respective si eventual cu flori cum spunea si Claudia,plus ce isi mai aduce fiecare:marturii,carduri de bani,etc.

flowerpower
09.06.2010, 08:41:40

Sala este aranjata de agentie sau de restaurant?

cllaudytza
09.06.2010, 09:46:16
Sala este aranjata de agentie sau de restaurant?

este aranjata de cei de la restaurant..mie mi se pare ca arata chiar foarte bine..

flowerpower
09.06.2010, 10:35:36
este aranjata de cei de la restaurant..mie mi se pare ca arata chiar foarte bine..

Da, arata bine...dar ma uitam la husele alea care ori sunt prea mici, ori nu sunt asezate bine, ca se vad picioarele la scaune, ceea ce mi se pare cam aiurea...am mai vazut stilul asta dezordonat la o agentie, de-asta am intrebat, ma gandeam ca e vorba de aceeasi...

cllaudytza
09.06.2010, 17:15:20
Da, arata bine...dar ma uitam la husele alea care ori sunt prea mici, ori nu sunt asezate bine, ca se vad picioarele la scaune, ceea ce mi se pare cam aiurea...am mai vazut stilul asta dezordonat la o agentie, de-asta am intrebat, ma gandeam ca e vorba de aceeasi...

:-B wow...amanuntul asta nu-l observasem...bravo!..probababil e din neatentia lor...

corina241
10.06.2010, 01:19:44
Ma bucur tare mult ca a iesit super si ca ai ramas cu o impresie atat de buna.Si eu am nunta tot acolo si tot duminica,sper sa iasa la fel de bine.
Te pup si asteptam poze!!!!:*
Draga mea,stai fara grija in privinta restaurantului!!!!!Vreau sa-ti spun ca am plecat luni dimineata la ora 8 de la restaurant,pentru ca atunci au plecat ultimii invitatii si a fost o nunta la care s-a dansat toata nosptea.Am platit totul abia a 2 a zi dupa ce ne-am trezit....tot,absolut tot ce a ramas ne-au dat acasa(nu am luat noi sticle incepute,dar sarmalele DAAAAAAA:-p.Incerc sa pun pozici!!!Pupici!

arianafiona
16.06.2010, 14:12:32
Buna! Am fost si eu la Sydney sa vad restaurantul dar mi s-a parut putin cam mic pentru 280 de persoane. Cine a avut nunta acolo poate sa-mi spuna cati invitati a avut si dc au stat comod la mese, dc au avut destul loc de dans...Mie imi place foarte mult si asta ar fi singurul dezavantaj.Va rog sa ma anuntati k trebuie ma hotarasc foarte repede. Merci

corina241
16.06.2010, 15:03:05
Buna! Am fost si eu la Sydney sa vad restaurantul dar mi s-a parut putin cam mic pentru 280 de persoane. Cine a avut nunta acolo poate sa-mi spuna cati invitati a avut si dc au stat comod la mese, dc au avut destul loc de dans...Mie imi place foarte mult si asta ar fi singurul dezavantaj.Va rog sa ma anuntati k trebuie ma hotarasc foarte repede. Merci
Draga mea,eu pot sa te ajut spunandu-ti ca am avut 160persoane,iar atunci cand s-au ridicat sa danseze toate mesele erau goale...acum tu stii si depinde de atmosfera ca oricum vor fi cativa care vor sta la masa si atunci cand se va servi meniul vor manca fiecare cand se afla in preajma,vor sta afara,vor dansa...si alta surpriza,noi aveam planificata sala pt 180 pers si nu au venit toti.aici ma refer la faptul ca au venit pe zi,ne asteptam ca vin la restaurant si din varii motive nu au venit sau persoane care in ziua nuntii ne-au sunat sa ne felicite si sa se scuze ca nu pot veni.Noi ne-am distat oricum de minune si a fost totul ok.Bafta multa!

arianafiona
16.06.2010, 15:36:51
Merci mult pentru raspuns. Sunt sigura k a iesit f frumos la tine, dar eu clar n-am cum sa fac la sydney pt k avem 280 -300 de invitati.Trebuie sa gasesc altceva la fel de frumos.:)

silviu78
10.10.2010, 02:50:59
merci mult pentru raspuns. Sunt sigura k a iesit f frumos la tine, dar eu clar n-am cum sa fac la sydney pt k avem 280 -300 de invitati.trebuie sa gasesc altceva la fel de frumos.:)
buna. Ai pm de la mine

oanacraiova
23.11.2010, 18:00:34
Exact,asa arata restaurantul decorat pentru nunti,fara penele respective si eventual cu flori cum spunea si Claudia,plus ce isi mai aduce fiecare:marturii,carduri de bani,etc.

mie imi place foarte mult si chiar ma gandesc sa il aleg :) Multumesc mult Anca pentru poze si detalii. Pupik.

oanacraiova
08.01.2011, 11:08:32
stie cineva ceva de al doilea restaurant de la Sydney?
Am inteles ca mai construiesc unul la ultimul etaj...stie cineva ceva mai multe detalii...? cand este gata? cum arata? se poate rezerva si sala respectiva? multumesc!

Paduroiuelena
09.01.2011, 14:06:04
stie cineva ceva de al doilea restaurant de la Sydney?
Am inteles ca mai construiesc unul la ultimul etaj...stie cineva ceva mai multe detalii...? cand este gata? cum arata? se poate rezerva si sala respectiva? multumesc!
Mai gandeste-te odata la Sidney, eu am auzit mult mai multe lucruri negative despre ei, decat pozitive. Atunci cand imi cautam restaurant si ei erau pe lista mea, dar despre ei am auzit cele mai rele lucruri, si de la mirese care au facut nunta acolo, cunostinte de ale mele. Mancarea am inteles ca nu este tocmai buna, ca una vorbesc si alta fac, ca nu respecta deloc ceea ce promit, ca promit foarte mult, si te trezesti cu foarte putin.
Asa, ca mai cerceteaza.

oanacraiova
10.01.2011, 13:19:04
Mai gandeste-te odata la Sidney, eu am auzit mult mai multe lucruri negative despre ei, decat pozitive. Atunci cand imi cautam restaurant si ei erau pe lista mea, dar despre ei am auzit cele mai rele lucruri, si de la mirese care au facut nunta acolo, cunostinte de ale mele. Mancarea am inteles ca nu este tocmai buna, ca una vorbesc si alta fac, ca nu respecta deloc ceea ce promit, ca promit foarte mult, si te trezesti cu foarte putin.
Asa, ca mai cerceteaza.

si cand au avut nunta miresicile cu care ai vb tu? mersi mult.

flowerpower_reloaded
28.01.2011, 09:48:13
Asa, ca mai cerceteaza.

Induci in eroare, voit sau nu. Eu am vazut nunti reusite acolo, si nu doar in calitate de invitat, deci inclin sa cred ca parerea ta nu e tocmai obiectiva...

Denissse
28.01.2011, 09:56:34
Fetelor eu ca invitat am nimerit la o nunta la care servirea a fost prompta si la mancare si la bautura, iar mancarea a fost delicioasa. Acum depinde de cum discuta mirii cu seful/sefa de sala si ce meniu isi alege fiecare cuplu.

anca02
28.01.2011, 11:35:38
Asa, ca mai cerceteaza.

Tin foarte mult sa te contrazic,si mai ales pot face asta intrucat am avut nunta acolo si totul a fost impecabil,si crede-ma ca sunt o persoana foarte pretentioasa.Sunt oameni de cuvant,mancarea a fost delicioasa,nu ce mananci la orice nunta,servirea impecabila,asa ca eu vorbesc in cunostinta de cauza.In plus sunt oameni de cuvant,tot ce au promis au facut,au respectat conditiile din contract si mai ales,tot ce a ramas am luat acasa,ne-au dat inapoi inclusiv sticlele ramase doar pe jumatate goale,care de obicei nu se mai dau pe la restaurante inapoi.
Nota 10 pentru cei de acolo,datorita lor am avut o nunta de vis cu nici o intamplare neplacuta!!!!

Denissse
28.01.2011, 20:53:53
Anca, cate persoane ti-au intrat acolo? Sunt curioasa pentru ca Sidney e a doua optiune a mea si am cam 270 invitati...:">

anca02
01.02.2011, 19:26:11
Anca, cate persoane ti-au intrat acolo? Sunt curioasa pentru ca Sidney e a doua optiune a mea si am cam 270 invitati...:">

Au loc,eu am avut 200 si mai era destul loc!!!

oanacraiova
01.02.2011, 22:12:48
Au loc,eu am avut 200 si mai era destul loc!!!

si eu cam tot peste 200 voi avea si am inteles ca este destul loc pana la 280...cel mai bine e sa vb direct cu cei de acolo...sunt niste oameni super ok..cel putin asa par si asa am auzit despre ei.

sper sa nu se schimbe pana la nunta mea, pt ca mi-am pus toate sperantele in ei :P si chiar cred ca va fi bine.

pupici si spor la cautari/pregatiri!
oana

anca02
02.02.2011, 16:02:14
si eu cam tot peste 200 voi avea si am inteles ca este destul loc pana la 280...cel mai bine e sa vb direct cu cei de acolo...sunt niste oameni super ok..cel putin asa par si asa am auzit despre ei.

sper sa nu se schimbe pana la nunta mea, pt ca mi-am pus toate sperantele in ei :P si chiar cred ca va fi bine.

pupici si spor la cautari/pregatiri!
oana

Chiar sunt de nota 20,eu nu am avut nici o problema cu ei ,din contra,totul a fost impecabil,sa nu mai zic ca eu le-am dat banii pe meniuri luni seara,nunta fiind duminica,asa ca nu am ce sa le reprosez din nici un punct de vedere.

crapu22
02.02.2011, 22:22:27
Si eu am nunta la Sydney, pe data de 20.08.2011, iar pana acum am auzit numai pareri bune de la cei care si-au facut nunta acolo. Chiar am intrebat o miresica de anul trecut si mi-a spus ca si-au respectat intocmai angajamentele luate, le-au dat inapoi tot ce a ramas si in plus le-au mai oferit si alte facilitati care nu erau prevazute in contract (gheata carbonica, etc). Oricum mi se pare deplasat sa acuzi fara a oferi informatii concrete, dar in Romania nu ma mira nimic.

oanacraiova
24.02.2011, 10:38:26
Si eu am nunta la Sydney, pe data de 20.08.2011, iar pana acum am auzit numai pareri bune de la cei care si-au facut nunta acolo. Chiar am intrebat o miresica de anul trecut si mi-a spus ca si-au respectat intocmai angajamentele luate, le-au dat inapoi tot ce a ramas si in plus le-au mai oferit si alte facilitati care nu erau prevazute in contract (gheata carbonica, etc). Oricum mi se pare deplasat sa acuzi fara a oferi informatii concrete, dar in Romania nu ma mira nimic.

Buna Crapu22, unde veti avea nunta? la restaurantul de sus sau cel de jos? Noi vom avea la cel de sus, care inca nu este gata :( si ma gandeam daca mai are cineva acolo inaintea noastra :)

crapu22
25.02.2011, 22:14:21
Noi vom avea la cel de jos, din cate am inteles cel de sus va fi un pic mai mic decat cel de jos, iar pentru noi asta ar fi fost o problema. Sunt sigur ca fa fi frumoasa si sala de sus, ca doar va fi noua :)

nnyna23
02.03.2011, 22:53:17
449045

stie cineva ce restaurant este acesta?

Maya_maya
03.03.2011, 12:57:47
449045

stie cineva ce restaurant este acesta?

jiul sala mare.

SILVIANNA
20.03.2011, 17:16:04
care e capacitatea restaurantului ca sa ramana loc suficient de dans??

2007nyco
20.04.2011, 20:09:19
Noi vom avea la cel de jos, din cate am inteles cel de sus va fi un pic mai mic decat cel de jos, iar pentru noi asta ar fi fost o problema. Sunt sigur ca fa fi frumoasa si sala de sus, ca doar va fi noua :)
Nu va fi mai mic, ba chiar va fi putin mai incapator pt ca au facut un spatiu special pt lautari... o scena chiar deasupra scarilor.Am fost sa vad sala zilele astea.Nu am reusit sa-mi formez o impresie clara pt ca era "santier in lucru":-p In mare arata ok

oanacraiova
27.04.2011, 17:57:21
Nu va fi mai mic, ba chiar va fi putin mai incapator pt ca au facut un spatiu special pt lautari... o scena chiar deasupra scarilor.Am fost sa vad sala zilele astea.Nu am reusit sa-mi formez o impresie clara pt ca era "santier in lucru":-p In mare arata ok

Da..asa aam inteles si eu..ca lautarii vor sta undeva deasupra scarilor :D
Stii cumva cand va fi gata?...mie mi-au zis ceva de mai-iunie, dar nu stiu sigur...

Maya_maya
03.05.2011, 14:27:02
noua ne-au spus ca pana pe 4 iunie trebuie sa fie gata ca au nunta exact in ziua aceea :))

o sa fie frumoasa sala..mai putin podiumul acela pt lautari :|

oanacraiova
07.05.2011, 21:38:59
noua ne-au spus ca pana pe 4 iunie trebuie sa fie gata ca au nunta exact in ziua aceea :))

o sa fie frumoasa sala..mai putin podiumul acela pt lautari :|

si eu ma intrebam cum va arata si cum vor sta saracii acolo sus..
dar sper sa se simta bine :)

2007nyco
11.05.2011, 14:03:05
o alternativa pt asta ar fi sa ne asezam chiar noi..mirii acolo,sa fim chiar in centrul atentiei. Dar nu cred ca as mai reusii sa cobor..=)) Eu sunt mai mult decat perfectionista si am mers DIN NOU sa vad ce-au mai facut.Am vazut abajururile....nu am fost prea incantata dar astept sa vad tot ansamblul.Sunt niste chestii argintii cam asa

Andrabride
14.05.2011, 13:32:51
stie cineva daca mai au si alta culoare la huse in afara de mov la sala de jos?

cristi3ana
16.05.2011, 10:30:04
Si eu mi-am pus intrebarea asta legat de huse, pentru ca am uitat sa intreb , dar cine stie pana la anul ce vor aduce, pentru ca imi aduc aminte ca mi-au zis ca in fiecare an schimba in functie de ceea ce este la moda, sau ce li se sugereaza de miri

Andrabride
17.05.2011, 12:24:34
Si eu mi-am pus intrebarea asta legat de huse, pentru ca am uitat sa intreb , dar cine stie pana la anul ce vor aduce, pentru ca imi aduc aminte ca mi-au zis ca in fiecare an schimba in functie de ceea ce este la moda, sau ce li se sugereaza de miri

Mie mi-ar fi placut alb negru pt ca asa asi vrea sa fi tema nuntii mele.
Tu stai in brazda sau faci intamplator cununia religioasa la Sf Gheorghe?

cristi3ana
17.05.2011, 16:34:08

Mie imi place si movul ala, dar si ideea ta e interesanta.
Inca nu am ales biserica, e pusa ca sa fie ceva completat :(. Din cauza unor probleme personale neprevazute am cam stagnat pregatirile, nici macar lautarii nu i-am luat :((.

2007nyco
18.05.2011, 00:38:41

stii ca sala noua, cea de la etaj are ca tema alb-negru, nu?

cristi3ana
18.05.2011, 10:41:17
stii ca sala noua, cea de la etaj are ca tema alb-negru, nu?

Nup. Era in constructii cand am vazut-o prima si ultima data, dar nu prea m-a incantat ideea de podium in mijlocul salii si din cauza asta nu prea am cerut informatii despre ea. Am zis ca o sa mergem si noi sa o vedem in stare finala. A, ce mi-a placut la sala de sus e privelistea orasului seara, super !

Maya_maya
22.05.2011, 20:36:24
stie cineva daca mai au si alta culoare la huse in afara de mov la sala de jos?

am vazut cu mov si alb, alb si rosu, si ceva cu crem

2007nyco
02.06.2011, 14:58:25
Miresici de sydney...sambata e prima nunta in sala noua.Am emotii :-SS sper sa iasa o sala macar dragutza[-o< Abia astept s-o vad

cristi3ana
03.06.2011, 11:50:31
Miresici de sydney...sambata e prima nunta in sala noua.Am emotii :-SS sper sa iasa o sala macar dragutza[-o< Abia astept s-o vad

Stai linistita, nu cred ca are de ce sa nu iasa draguta!!
Asteptam impresii si pareri dupa!

Maya_maya
03.06.2011, 13:45:32
sincer, parca asteptam revelionu..sau ceva :))

ce emotionant ::grouphug::gen_05::rocking:

Maya_maya
05.06.2011, 11:58:12
am fost vineri sa vedem sala de sus. nu era gata :(
dar din ce am vazut noi parea super...au renuntat la chestia aia din mijloc unde vroiau sa puna mirii..
au un candelabru maaaaaaaare de cristal, tapet gri cu negru..pe sus voal negru, mese rotunde cu fete de m,asa negre si huse argintii....ce sa mai e super!

cristi3ana
06.06.2011, 10:05:07
am fost vineri sa vedem sala de sus. nu era gata :(
dar din ce am vazut noi parea super...au renuntat la chestia aia din mijloc unde vroiau sa puna mirii..
au un candelabru maaaaaaaare de cristal, tapet gri cu negru..pe sus voal negru, mese rotunde cu fete de m,asa negre si huse argintii....ce sa mai e super!

Trebuie sa facem o vizita neaparat!! Chiar imi place ca au renuntat la scena din mijloc, pentru ca nu prea ma incanta

Maya_maya
06.06.2011, 10:36:33
daaaaaaaaa o alegere f f f buna :D...ei au zis ca o sa faca scara de incendiu si lift si gura aia pe unde se intra in sala o sa dispara..acum...nu stiu
intrarea aia in sala strica tot aspectul salii...

am vazut ca tu ai co o luna inaintea mea :D la ce sala?
noi am ales sala de jos.

cristi3ana
06.06.2011, 11:43:05
daaaaaaaaa o alegere f f f buna :D...ei au zis ca o sa faca scara de incendiu si lift si gura aia pe unde se intra in sala o sa dispara..acum...nu stiu
intrarea aia in sala strica tot aspectul salii...

am vazut ca tu ai co o luna inaintea mea :D la ce sala?
noi am ales sala de jos.
Tot jos avem si noi. Avusesem posibilitatea sa aleg intre ele, dar lucrarile sus erau abia la incepu si nu stiam cum o sa arate la final, plus ca nu mi- a placut deloc ideea de scena in mijloc.

Maya_maya
09.06.2011, 22:50:25
au pus poze pe faceboook cu sala noua..poze poze poze!! :D

cristi3ana
10.06.2011, 09:38:27
au pus poze pe faceboook cu sala noua..poze poze poze!! :D

Am vazut ! Arata super!! Dar ai avut dreptate cu intrarea, nu se incadreaza in peisaj :(

glont10
22.08.2011, 13:05:37
Pentru cele interesate si mai ales pentru cele care inca nu au contractat cu Sydney.....am fost aseara la un botez acolo . Nu stiu cate sali are(noi am fost la cea de jos), a fost prima oara cand am mers acolo, si ultima. Efectiv au distrus botezul omului. Repet, nu stiu daca s-a mai intamplat si altcuiva sau a fost o situatie de exceptie...tind sa cred ca nu e prima oara si o sa va spun de ce. Incep cu inceputul. Mancarea :hm:. Rece si...tare. Ca o fi fost botezul duminca si au pastrat de pe la nunta de sambata...s-ar putea, dar niciodata nu am gustat un snitel atat de tare.Tare-piatra. In sinea lui cred ca ar fi fost bun daca ar fi fost..normal. Dar asta era sa fie cea mai usoara dintre probleme...Caci....s-a luat curentul:oops:. Eu nu beau, deci s-a luat efectiv. :grin:Sau nu, e prea bine spus s-a luat.Ca in strada era, dar la ei nu a mai facut fata alimentarea la statia dj-ului. Am inteles ca s-au zgarcit sa faca contract cu electrica atunci cand au facut cablaraia la constructie si si-au facut-o singuri( asta ne-au spus-o lucratorii electrica). Si s-a stins totul in 3 reprize. 2 scurte si ultima de O ORA. Adica o ora de stat in bezna, de pe la 11 la 12 si ceva, apoi...in semi-bezna. Stateam la masa cu lanterna de la telefon de dragul prietenului nostru. Un copilas a intrebat-o pe mama lui daca asta face parte din program. Am sunat pe la electrica, au venit aia si ne-au zis ca stalpii lor nu au nimic, doar cablurile din hotel nu fac afta consumuluui. Asa ca dupa o ora au adus ospatarii niste prelungitoare lungi (de asta zic ca li se mai intamplase, ca erau pregatiti) alimentate nu stiu de unde, cu 2 VEIOZE, dar macar s-a putut da drumul la muzica. Petrecerea perfecta.....:sad:. Nu stiu, poate in alte sali e altfel, dar feriti-va de sala de jos, cea la care cobori pe scarile de lemn.

Maya_maya
22.08.2011, 15:49:10
E groaznic sa se ia lumina.. intr-adevar nu au contract cu electrica si nici generator...poate isi achizitioneaza si ei unul in cele din urma!
probleme cu curentu au avut...chiar acel cornel mi-a confirmat, dar a zis ca a remediat problema in 10 min. ceea ce spui tu trebuie sa fie groaznic pentru cei care au orice fel de petrecere acolo, sa nu mai vbesc de nunta sau botez care sunt cele mai importante evenimente din viata unor persoane!

claudiapop
05.10.2011, 23:11:03
Am fost si eu la o nunta in sala de jos. Nici nu stiu cu ce sa inceppt ca am fost dezamagita total. Lumina nu s-a luat, dar asta mai lipsea.Cand am ajuns la restaurant nu stiam unde este nunta si am intrebat la receptie de familia respectiva si ala de acolo ne-a trimis la sala de sus si dupa ce am urcat atatea etaje(nici lift nu au) am aflat ca nu era aia sala ci aia de jos, iar cand le-am zis au zis ceva de genul"E mai vazurati si voi si sala de sus". Aperitivul s-a servit la ora 21:30 in conditiile in care nunta a inceput la 19. Din gustarea calda nu prea aveai ca sa alegi, ficatul era amar, unele aveau un gust ciudat. Daca te uitai pe tavan zareai cate o panza de paianjen. Aerul conditionat nu facea fata, nici ventilatia(era f mult fum in sala), iar usa au tinut-o tot timpul deschisa ca sa poata intra si mustele. Ca sa iesi de la masa trebuia sa mai deranjezi si alti invitati pt ca nu era spatiu. Asta este ce am vazut eu poate mai sunt si altele.

eucamy
26.10.2011, 16:54:39
Am avut nunta la Sydney si am fost foarte multumita de serviciile lor .In primul rand aranjamentul salii si a meselor au fost foarte bine facut stfel incat lumea sa poata avea loc sa se miste,aperitivul a fost servit la 8.30 in conditiile in care nunta a inceput la 19 (si mai ales pentru ca asa am stabilit cu ei inainte cand am fost sa ne alegem meniurile),mancarea a fost foarte buna si nu ca vreau sa ma laud insa majoritatea invitatiilor au avut numai cuvinte de lauda in ceea ce priveste meniul foarte variat si bogat si bun.Dupa terminarea nuntii am primit inapoi tot ce nu s-a consumat si pe deasupra si carnea pentru friptura in stare cruda,pentru ca mai plecasera dintre invitati.Si un lucru foarte important este faptul ca am platit meniurile doar pentru persoanele care au fost in sala,nu a fost nevoie sa platim meniuri in plus cum se face la alte localuri.Am numai cuvinte de lauda la adresa acestui restaurant,iar pentru cine vrea sa-si organizeze nunta pe viitor ....recomand cu placere acest local.

oanacraiova
26.10.2011, 22:29:31
Am avut nunta la Sydney si am fost foarte multumita de serviciile lor .In primul rand aranjamentul salii si a meselor au fost foarte bine facut stfel incat lumea sa poata avea loc sa se miste,aperitivul a fost servit la 8.30 in conditiile in care nunta a inceput la 19 (si mai ales pentru ca asa am stabilit cu ei inainte cand am fost sa ne alegem meniurile),mancarea a fost foarte buna si nu ca vreau sa ma laud insa majoritatea invitatiilor au avut numai cuvinte de lauda in ceea ce priveste meniul foarte variat si bogat si bun.Dupa terminarea nuntii am primit inapoi tot ce nu s-a consumat si pe deasupra si carnea pentru friptura in stare cruda,pentru ca mai plecasera dintre invitati.Si un lucru foarte important este faptul ca am platit meniurile doar pentru persoanele care au fost in sala,nu a fost nevoie sa platim meniuri in plus cum se face la alte localuri.Am numai cuvinte de lauda la adresa acestui restaurant,iar pentru cine vrea sa-si organizeze nunta pe viitor ....recomand cu placere acest local.

Ma bucur mult Cami ca ti-a placut! Probabil depinde de fiecare miresica in parte ce vrea si ce ii place. Si noi am fost multumiti, mai ales ca ne-au ajutat f mult cu tot ce tine de restaurant si hotel si nu au pus foarte multe conditii. Si eu recomand Sydney..sala de sus chiar...care a iesit superb in pozele mele:x:x:x:x
Iar intrarea aia nu e asa urata cum se spune :-p...cu putina imaginatie iesse f bine....Va atasez cateva poze sa vedeti cum a fost la noi...poate e doar impresia mea. Pupici

cristi3ana
27.10.2011, 09:56:51
Ma bucur mult Cami ca ti-a placut! Probabil depinde de fiecare miresica in parte ce vrea si ce ii place. Si noi am fost multumiti, mai ales ca ne-au ajutat f mult cu tot ce tine de restaurant si hotel si nu au pus foarte multe conditii. Si eu recomand Sydney..sala de sus chiar...care a iesit superb in pozele mele:x:x:x:x
Iar intrarea aia nu e asa urata cum se spune :-p...cu putina imaginatie iesse f bine....Va atasez cateva poze sa vedeti cum a fost la noi...poate e doar impresia mea. Pupici

Foarte frumos!!!
Parca mi-au mai trecut din emotii ii ceea ce priveste restaurantul!!!!
Sper ca si sala de jos( acolo avem noi) sa fie la fel de frumosa!!!

oanacraiova
27.10.2011, 10:16:01
Foarte frumos!!!
Parca mi-au mai trecut din emotii ii ceea ce priveste restaurantul!!!!
Sper ca si sala de jos( acolo avem noi) sa fie la fel de frumosa!!!

dap, este foarte frumos si cel de jos! Noi acolo am fi vrut..ca avea parchet si mocheta pe jos :D da era ocupat si nu aveam alte optiuni.
Nu trebuie sa ai mari emotii u restaurantul pt ca cei de acolo va vor ajuta cu siguranta! Totul este sa le spuneti voi exact ce vreti si sa vb cu ei la ce si cum sa va ajute! Bafta multa :*

cristi3ana
27.10.2011, 11:10:57
dap, este foarte frumos si cel de jos! Noi acolo am fi vrut..ca avea parchet si mocheta pe jos :D da era ocupat si nu aveam alte optiuni.
Nu trebuie sa ai mari emotii u restaurantul pt ca cei de acolo va vor ajuta cu siguranta! Totul este sa le spuneti voi exact ce vreti si sa vb cu ei la ce si cum sa va ajute! Bafta multa :*

Multumesc!!:*

Maya_maya
27.10.2011, 11:37:01

casa de piatra! waw ce aranjamente simple si dragute ai avut!

sincer ma ingrozisem de ce incepusem sa vad ca se scrie pe aici, ma bucur ca a mers totul bine.

tind sa cred ca fiecare are dupa cum isi face, banuiesc ca voi ati vorbit cu cei de acolo inainte si le-ati spus exact cum ati vrea si ce ati vrea...deaia nu au aparut probleme, probabil celelalte miresici la care au aparut probleme nu si-au impus cum trebuie dorintele.

oanacraiova
28.10.2011, 10:56:35
casa de piatra! waw ce aranjamente simple si dragute ai avut!

sincer ma ingrozisem de ce incepusem sa vad ca se scrie pe aici, ma bucur ca a mers totul bine.

tind sa cred ca fiecare are dupa cum isi face, banuiesc ca voi ati vorbit cu cei de acolo inainte si le-ati spus exact cum ati vrea si ce ati vrea...deaia nu au aparut probleme, probabil celelalte miresici la care au aparut probleme nu si-au impus cum trebuie dorintele.

Asa este Maya. Si nu pot sa zic ca nu au fost si probleme sau neintelegeri..ca la asa un eveniment e ciudat sa iasa totul perfect. Insa ce ne-a placut foarte mult este ca ne-au inteles si am putut sa vorbim cu ei si sa le spunem ce si cum vrem , iar ei au facut tot posibilul sa ne faca pe plac.
Cred ca este foarte important sa ai curaj sa le zici ce si cum vrei sa faci, ce pot sa-ti ofere si tot asa. Noua ne-a placut foarte mult ca s-au implicat tot timpul cand am avut nevoie si chiar ne-au dat sfaturi si idei foarte bune.

"Comunicarea este cheia" :P...si cred ca e valabil in orice situatie.

cristi3ana
15.11.2011, 20:37:31
Cam cu cat timp inainte de ziua nuntii ar trebui sa reiei legatura cu cei de restaurant??

Maya_maya
17.11.2011, 11:44:41
mie mi-au zis ca in ultima saptamana.:azn:

cristi3ana
17.11.2011, 12:11:08
mie mi-au zis ca in ultima saptamana.:azn:
Cu o saptamana sau doua inainte stiu ca mi-au zis sa venim sa stabilim meniul, dar ma gandeam ca sunt mult mai multe lucruri de stabilit ca sa fie timp doar intr-o saptamana pentru rezolvare :gen_13:

ali_mar79
20.11.2011, 16:32:06
Am avut nunta in octombrie 2011, in sala de sus. Frumoasa sala, superba chiar in poze, bine aranjata, in schimb cu materiale ieftine si proasta calitate, asa cum este si Cornel, cel care se ocupa de nunti, o persoana care vorbeste mult, dar face foarte putin din ceea ce promite. Am multe de spus, de rau, insa o sa spun numai esentialul. Este prima data cand ma duc acolo si ultima.
Despre scari si despre lift stiti deja asa ca nu mai insist. “Liftul de mancare” este o cutie din tabla legata la un scripete, stau doua personae unul sus si unul jos si asa plimba acel “lift”. Ce e cel mai important este ca mancarea ajunge greu, si daca este si ceva racoare, ajunge sus rece, asa am patit si cu sarmalele si cu friptura, sa nu mai vorbim despre cat de murdar este, ca si ala in care strang mancarea pana o distribuie la mese. Mesele rotunde sunt facute din doua bucati de pal, din cand in cand mai cade cate un surub de la picioare, sambata in ziua nunti pe la 12 ei aranjau acele picioare pe la mesele cu probleme.
La fel si fetele de masa, de fapt tot aranjamentul, nou, frumos, dar de proasta calitate. Din wc-uri mai iese ceva miros, nu merge tot timpul ventilatia.
Va mai zic despre mancare si gata. Ne-au chemat marti pentru prezentarea meniului. Din 4 feluri cat au zis ca au ne-au mai prezentat numai doua. Aperitivul rece si cel cald am reusit sa le hotaram repede, chiar daca cele prezentate erau din ce le ramasesera de la nunti si nu prea mai aveau aspect, mai taie din ele, dar pana la urma ajung bine la mese, in schimb sarmalele, bune la gust, dar reci, mamaliga tare si rece, smantana cea mai ieftina, iar ardeiul iute mic si urat. Ultimul meniu a fost ceafa de porc la gratar cu cartofi fierti, putin prajiti, cu rosemarin pe ei, tot jalnici, friptura rece, in sange si cartofii reci si negri. In prezentarea de meniu am mai avut o friptura cu cascaval, parmachef parca, daca o hotaram pe asta era mare teapa deoarece rece cascavalul e foarte tare si nu cred ca mai mancau multi invitati.
In fine, mai sunt multe, eu am ramas cu un gust amar, nunta a fost super, ospatarii sau miscat binisor, numai aceste aspecte ale localului sunt jalnice, un etaj mai jos a cazut o oglinda pe un copil, nu i-a facut nimic, uitati-va cum sunt prinse in rigips, Cornel e un mincinos chiar daca vb foarte bine si spune lucruri frumoase.
Daca cineva este mai interesat poate sa ma mai intrebe.

Maya_maya
21.11.2011, 15:31:51
voi ati vazut sala inainte sa puneti nunta? aranjamentele au fost aceleasi de la inceput in sala de sus..mie nu imi place sala de sus,.cat despre mancare..daca o trag cu sfoara in sus normal ca se raceste..sper sa nu fie la fel in sala de jos :-SS

ali_mar79
24.11.2011, 21:40:19
voi ati vazut sala inainte sa puneti nunta? aranjamentele au fost aceleasi de la inceput in sala de sus..mie nu imi place sala de sus,.cat despre mancare..daca o trag cu sfoara in sus normal ca se raceste..sper sa nu fie la fel in sala de jos :-SS

Da am vazut sala inainte de nunta, nu am fost atenti la toate micile detalii, iar despre cele care le-am constatat ni s-a spus ca se vor rezolva. Cand am hotarat nunta sala nu era terminata, dar am avut incredere in ei dupa felul cum ne vorbeau despre sala. Ne-am inselat si la nunta am vazut toate aceste probleme. Promisesera ca rezolva cu liftul de persoane, cat si celalalt, multe promisiuni, de fapt minciuni

Maya_maya
25.11.2011, 12:01:57
Da am vazut sala inainte de nunta, nu am fost atenti la toate micile detalii, iar despre cele care le-am constatat ni s-a spus ca se vor rezolva. Cand am hotarat nunta sala nu era terminata, dar am avut incredere in ei dupa felul cum ne vorbeau despre sala. Ne-am inselat si la nunta am vazut toate aceste probleme. Promisesera ca rezolva cu liftul de persoane, cat si celalalt, multe promisiuni, de fapt minciuni

noi cand am vbit cu ei in mai ne-au zis de sala de sus..ca va fi gata pana in septembrie ..ca liftul nu sunt siguri daca il vor face ca sunt costurile f mari...noi am ales sa facem in sala de jos tocmai ca sa nu avem surprize cu sala de sus.

parerea mea ca ati fost prea naivi, ati crezut prea mult ce v-au promis. voi nu ati vazut sala cand ati semnat contractul..abia dupa...ati avut ghinion...

ali_mar79
29.11.2011, 22:22:14
noi cand am vbit cu ei in mai ne-au zis de sala de sus..ca va fi gata pana in septembrie ..ca liftul nu sunt siguri daca il vor face ca sunt costurile f mari...noi am ales sa facem in sala de jos tocmai ca sa nu avem surprize cu sala de sus.

parerea mea ca ati fost prea naivi, ati crezut prea mult ce v-au promis. voi nu ati vazut sala cand ati semnat contractul..abia dupa...ati avut ghinion...

In sala de jos nu era loc...in fine ghinion sau naivitate e una, iar faptul ca nu sunt deloc seriosi ba chiar mincinosi e alta. Eu nu vorbesc deloc despre cum arata sala, ci despre faptul ca mint si nu se tin de promisiuni, despre faptul ca daca esti atent la multe detalii vezi ca sunt jalnic lucrate. Sper sa ai o nunta cum ti-o doresti si sa nu ai problemele noastre.

AnToporeanu
30.11.2011, 09:26:25
am fost si eu la o nunta la Sidney si intr-adevar totul este facut acolo de mantuiala, eu nu m-am atins de mancare, mi-a fost frica sa mananc ceva. Mie, personal amandoua restaurantele mi se par de prost gust decorate, parca sunt discoteci, cu alb si negru, materiale ieftine. Cornel zice ca da totul gratis, dar de fapt sunt numai minciuni, se plateste totul acolo cu varf si indesat pe mancare sticata !

crapu22
11.12.2011, 23:21:47
Am avut nunta in august la Sydney, in sala de jos. Pot sa spun ca nu am avut nimic de reprosat patroanei care s-a tinut de cuvant cu privire la ceea ce a scris in contract (ba chiar mai mult de atat). A aranjat sala asa cum am cerut noi, a tinut cont de toate observatiile facute de noi, a fost corecta cu noi cu privire la pretul meniurilor, ne-a dat inapoi foarte multe alimente ramase(multumita gestionarei careia ii multumesc). Mancarea a fost buna, am fost multumiti de ea - ne-a pus sa alegem din mai multe feluri de mancare, sa le combinam asa cum vrem noi, pretul fiind acelasi. In schimb, pe partea de servire am avut mai multe nemultumiri, incepand de la prestanta ospatarilor, intarzierea meniurilor, etc. Una peste alta, pot spune ca am fost multumiti de alegerea facuta, tinand cont de problemele pe care le intampina altii la alte localuri.

oanacraiova
17.12.2011, 23:38:58
Cu o saptamana sau doua inainte stiu ca mi-au zis sa venim sa stabilim meniul, dar ma gandeam ca sunt mult mai multe lucruri de stabilit ca sa fie timp doar intr-o saptamana pentru rezolvare :gen_13:

Noi am tinut mai tot timpul legatura cu ei si au fost de fiecare data amabili. Cand ne mai venea cate ceva in minte mergeam sa intrebam sau sa vedem si sa stabilim cu ei. Cu o saptamana inainte e cam putintel pt toate cele cred.

oanacraiova
17.12.2011, 23:51:08
Am avut nunta in august la Sydney, in sala de jos. Pot sa spun ca nu am avut nimic de reprosat patroanei care s-a tinut de cuvant cu privire la ceea ce a scris in contract (ba chiar mai mult de atat). A aranjat sala asa cum am cerut noi, a tinut cont de toate observatiile facute de noi, a fost corecta cu noi cu privire la pretul meniurilor, ne-a dat inapoi foarte multe alimente ramase(multumita gestionarei careia ii multumesc). Mancarea a fost buna, am fost multumiti de ea - ne-a pus sa alegem din mai multe feluri de mancare, sa le combinam asa cum vrem noi, pretul fiind acelasi. In schimb, pe partea de servire am avut mai multe nemultumiri, incepand de la prestanta ospatarilor, intarzierea meniurilor, etc. Una peste alta, pot spune ca am fost multumiti de alegerea facuta, tinand cont de problemele pe care le intampina altii la alte localuri.

Mai revin si eu cu un comentariu la ceea ce ati spus voi. Si noi am hotarat sa avem nunta in sala de sus, fara sa stim ca va fi gata sau nu. Am fost foarte fericiti ca a fost totusi gata in timp util :) Cat despre celelalte aspecte am incercat sa le rezolvam si noi pe cat posibil. Ali_mar te inteleg perfect, pt ca si noi am avut diferite discutii cu ei pt ca lucrurile nu erau terminate si arnajate cum trebuie, dar la noi s-au implicat foarte mult si mai ales patroana ne-a ajutat sa avem totul ok in timp util. Au fost chestii care nu s-au suprapus si nu au fost exact cum am fi vrut, dar banuiesc ca este si normal ca sa se mai intample si asa.
In concluzie, si noi am avut o experienta placuta cu Restaurantul Sydney - ne-a ajutat si frima de amenajari foarte foarte mult, pt ca am avut huse noi si tul & voal de la ei..care l-am facut noi cum am vrut..deci am cam schimbat ce era acolo in sala.
Chiar imi pare rau ca nu ti-a iesit asa cum ai vrut...poate trebuia sa vb si cu Catrinel..patroana care se ocupa de nunti. Oricum, de la nunta, trebuie sa ramai doar cu amintirile placute...cele urate nu trebuie sa le mai tii minte ;)

Maya_maya
07.02.2012, 23:12:55
hei fetelor, ati mai fost pe la restaurant :D, ce se mai aude :D?

cristi3ana
08.02.2012, 10:47:23
hei fetelor, ati mai fost pe la restaurant :D, ce se mai aude :D?

Am fost noi si am facut Revelionul in sala de jos unde avem si nunta. Mancarea a fost buna, calda( meniul nu a fost cel de nunta), servirea ok, daca ne-a trebuit ceva si am cerut ni s-a adus, atmosfera super. Ceea ce nu mi-a placut a fost faptul ca s-au cam distrus husele scaunelor si ar cam trebui schimbate si faptul ca pun doar 2 seturi de tacamuri :D

drianna
24.02.2012, 09:46:07
buna va spun si eu!
avem si noi nunta pe 22.09.2012 in sala de jos.
daca mai aflati cateva ceva ( aranjamente, modele de huse, etc) va rog postati
asa toate ne folosim de informatie

Maya_maya
27.02.2012, 11:31:34
heyy aveti nunta cu o spat inaintea noastra ;;) :D

poate ne mai sfatuim :D

drianna
19.03.2012, 10:07:19
buna,
am fost la targul de nunti de la Teatru ( am participat acolo cu un stand pentru invitatii de nunta) si intamplarea a fost sa fim asezati chiar langa cei de la Sydney
mie personal mi se par a fi niste oameni ok, care isi fac treaba, au facut niste meniuri din care iti poti alege
(adica la aperitiv aveau 36 de feluri de salam/branzeturi/masline........ din care puteai alege 14 sa le pui pe platou), la aperitivul cald poti pune sarmale, apoi doua fripturi
Oricum mai vorbim, eu o cunosc si pe dna Catrinel si o sa mai merg pe la ei si ce mai aflu iti scriu
Daca ai tu ceva de intrebat .....
Eu am hotarat sa fac totul cu ei: aranjamente, tort

Maya_maya
31.03.2012, 21:19:59
maine prezentare de meniuri la sydney.la ora 13:00 intrare gratuita :D am primit un sms de la ei

Bubulina
12.04.2012, 15:39:43
Buna drianna,

Sunt si eu o miresica a Restaurantului Sydney si am mari emotii. Imi doresc sa iasa totul ok si toti invitatii sa fie multumiti. Daca poti sa-mi trimiti si mie pe PM cateva imagini cu modele de invitatii. Am vazut ca te ocupi cu asa ceva.

Multumesc mult si spor la pregatiri!

drianna
19.04.2012, 10:12:56
draga bubulina,
eu lucrez intr-o tipografie si invitatiile le facem din pasiune pentru lucruri marunte ( colega mea de la design iubeste sa faca tot felul de combinatii cu cartoanele)
nereprezentand activitatea principala nu avem poze la ele si nu le-am pus nici pe site, avem cataloage care pot fi vizualizate la sediul nostru: str. ID Sarbu. nr. 15 (langa stadionul Electroputere), daca doresti sa vii sa le vezi iti pot trimite pe mail numerele de telefon

drianna
05.07.2012, 11:47:26
buna fetelor!
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie: cele care ati avut nunta la Sydney sau ati fost la nunti acolo cate persoane pot intra maxim in sala de jos?
..........cred ca trebuie sa mai reduc din numarul de invitati.......

cristi3ana
29.08.2012, 01:15:17
Pot sa spun ca am avut nunta aproape perfecta!!
Cei de la restaurant sunt super!!!
Recomand cu mare drag acest restaurant si mai ales pe cei care se ocupa de sala de jos!

Maya_maya
29.08.2012, 11:00:58
cu cat timp inainte ati fost la stabilirea meniurilor?

casa de piatra! ma bucur ca a iesit totul bine.

cristi3ana
30.08.2012, 14:12:04
cu cat timp inainte ati fost la stabilirea meniurilor?

casa de piatra! ma bucur ca a iesit totul bine.

Multumim!!

Am stabilit meniul cu o saptamana inainte

mel123
06.09.2012, 10:28:32
Buna fetelor! vreau sa va impartasesc experienta mea cu hotel sydney de la nunta noastra. Cu doua saptamani inainte de nunta am inceput sa ne ocupam mai mult de partea cu restaurantul, am fost la degustat meniul( care a fost super la degustare), am facut lista cu bauturile, cu fructele si cam toate detaliile care se fac inainte. Cu 2 zile inainte de nunta am adus bauturile( care le-am luat d la nitela) si care le-au fost predate lor. Bauturile si fructele au stat 2 zile in holul hotelului!!! am zis ca asa ceva nu se poate!!! raspunsul lor era ca o sa le coboare cand este nevoie. Cu o zii inainte am fost sa mai vedem o data sala belvedere unde urma sa aiba loc nunta si era o dezordine.... dar ei au zis ca se rezolva, am trecut si peste asta.( pe unii stalpii tapetul a picat si este prins cu bolduri!) In ziua nuntii am ajuns la restaurant, acesta era aranjat, arata destul de bine, insa masa mirilor era extrem de dezorganizata( era o singura fata de masa alba care nu mi-a placut cum arata, era foarte mare si distanta dintre miri si nasi era enorma....), nr pe mese lipseau (desi ne-au promis ca vor fii).
La servirea aperitivului rece supriza: era altceva fata d ce am vazut la degustare, adica erau extraodinare de subtiri taiate, foarte proaste, urat organizate si erau taiate de mult!!!
Aperitivul cald a fost ce am cerut dar era pe jumatate fata de cantitatea care ne-au aratat-o la degustare( noi am optat pentru parmasef cu ciuperci sote).
Sarmalele au fost calde dar mamaliga era foarte rece.
Friptura nu era facuta, dar era mare ca si cantitate si cartofii taranesti au fost foarte buni.
Tortul l-am comandat d la Damarin si a fost cu ciocolata si caramel( a fost super).
Dupa aperitiv l-am sunat pe Cornel si m-am plans si a promis ca o sa urce la noi, a urcat dupa 2 ore si cu o nonsalanta a zis ca are grija d acum inainte sa iese bine... un idiot!
Chelnerii au fost super!!! au avut grija de invitati dar si de noi ca si miri!!! si-au meritat bacsisul!!!
Lautarii de la restaurant Menoty au fost super!!!!! oamenii astia chiar stiu sa faca show!!!! ii recomand! Bafta si sper sa aveti noroc sa iese totul mai bine decat la noi!!! Eu nu as mai face inca o data nunta acolo!!!!

cristi3ana
07.09.2012, 00:25:27
Buna fetelor! vreau sa va impartasesc experienta mea cu hotel sydney de la nunta noastra. Cu doua saptamani inainte de nunta am inceput sa ne ocupam mai mult de partea cu restaurantul, am fost la degustat meniul( care a fost super la degustare), am facut lista cu bauturile, cu fructele si cam toate detaliile care se fac inainte. Cu 2 zile inainte de nunta am adus bauturile( care le-am luat d la nitela) si care le-au fost predate lor. Bauturile si fructele au stat 2 zile in holul hotelului!!! am zis ca asa ceva nu se poate!!! raspunsul lor era ca o sa le coboare cand este nevoie. Cu o zii inainte am fost sa mai vedem o data sala belvedere unde urma sa aiba loc nunta si era o dezordine.... dar ei au zis ca se rezolva, am trecut si peste asta.( pe unii stalpii tapetul a picat si este prins cu bolduri!) In ziua nuntii am ajuns la restaurant, acesta era aranjat, arata destul de bine, insa masa mirilor era extrem de dezorganizata( era o singura fata de masa alba care nu mi-a placut cum arata, era foarte mare si distanta dintre miri si nasi era enorma....), nr pe mese lipseau (desi ne-au promis ca vor fii).
La servirea aperitivului rece supriza: era altceva fata d ce am vazut la degustare, adica erau extraodinare de subtiri taiate, foarte proaste, urat organizate si erau taiate de mult!!!
Aperitivul cald a fost ce am cerut dar era pe jumatate fata de cantitatea care ne-au aratat-o la degustare( noi am optat pentru parmasef cu ciuperci sote).
Sarmalele au fost calde dar mamaliga era foarte rece.
Friptura nu era facuta, dar era mare ca si cantitate si cartofii taranesti au fost foarte buni.
Tortul l-am comandat d la Damarin si a fost cu ciocolata si caramel( a fost super).
Dupa aperitiv l-am sunat pe Cornel si m-am plans si a promis ca o sa urce la noi, a urcat dupa 2 ore si cu o nonsalanta a zis ca are grija d acum inainte sa iese bine... un idiot!
Chelnerii au fost super!!! au avut grija de invitati dar si de noi ca si miri!!! si-au meritat bacsisul!!!
Lautarii de la restaurant Menoty au fost super!!!!! oamenii astia chiar stiu sa faca show!!!! ii recomand! Bafta si sper sa aveti noroc sa iese totul mai bine decat la noi!!! Eu nu as mai face inca o data nunta acolo!!!!

Imi pare rau pentru experienta asta neplacuta, foarte urat din partea lui Cornel. Noi insa am avut in sala de jos , de care nu se mai ocupa Cornel ci Gabriela, o super fata, care a avut grija ca totul sa iasa asa cum am vrut noi!

Maya_maya
01.10.2012, 15:32:14
am avut noi sambata nunta la sala de jos.

am avut suprize la fel cu meniul, la prezentare a fost super, il mancaicu ochii, la pettrecere l-au mai subtiat.la ultima fiptura nu ne-au adus ce am stabilit noi cu ei..

nu mi-au ascutat deloc cerintele, adica sa fie curat in bai, sala sa fie curata.

ospatari n-au facut fata.
in fine nici nu mai vreau sa-mi amintesc de serviciile oferite de restaurant. nu am fost multumita de ei. ar putea sa se ocupe mai mult de lucrurile esentiale.

petrecerea in schimb a fost foarte frumoasa lautarii au fost super, toata lumea s-a distrat.

nici eu nu as mai alege acest restaurant, pentru niciun eveniment.

Maya_maya
12.12.2012, 23:30:36
am uitat sa precizez si faptul ca, noi am avut 190 de persoane, in sala de jos, si au stat cam inghesuite, deci nicidecum sala nu are 280locuri cum spunea cornel.

nici nu-mi vie sa cred acum, cat de mult abereaza acel om!

petre_cristina
07.05.2013, 11:52:54
Unii sunteti chiar rautaciosi. Si noi am avut nunta la Sydney si pot sa spun ca sala a fost incapatoare, s-a stat lejer. Mancarea nu a fost ultima fita dar sa fim seriosi, primesti cat platesti. Cel mai important a fost ca ne-am simtit bine si nu am stat sa cautam defecte, pana la urma asta si inseamna o nunta: sa vii sa te distrezi nu sa vii sa stai lipit la masa de farfurie si pahar. La orice restaurant ai face tot gasesti ceva sa nu-ti convina.