PDA

Versiunea completa : Unde se poate duce mireasa cand e furata de la nunta...locurile cele mai faine..

Anne13
08.10.2009, 20:26:40
As vrea sa venim cu idei cat mai multe aici ne pot ajuta si miresicile care au fost furate pe unde au fost duse sa avem si noi ceva idee...;))

redfoxxy
14.10.2009, 08:41:54
Eu inca nu am fost mireasa, dar daca ma fura, vreau sa ma duca la Ciuperca, sus pe deal.
Mi se pare un loc super.
Dar in caz de vreme urata sau ceva, e ok si vreun club.

dramatzica
14.10.2009, 09:43:13
Pt mine cel mai frumos loc e la nunta mea! :madlaugh:
Eu chiar nu vreau sa fiu furata!

Anne13
14.10.2009, 12:33:16
Pt mine cel mai frumos loc e la nunta mea! :madlaugh:
Eu chiar nu vreau sa fiu furata!
Si daca o sa fi furata????????are si asta farmecul ei ca doar nu stai mult 30 min lipsesti;))

dramatzica
14.10.2009, 13:03:20
Si daca o sa fi furata????????are si asta farmecul ei ca doar nu stai mult 30 min lipsesti;))
Daca o sa fiu furata o sa le zic sa ma duca pe undeva pe aproape, chiar nu vreau sa lipsesc de la nunta mea, ca e doar o data in viata, nu? Mie sincer nu imi arde de clubri, sa imi ard rochia pe acolo si de astea... dar asta sunt eu, cui ii place... sa mearga, fiecare face ce vrea. Oricum am vazut la multe nunti ca se cam sparge cheful cu furatul miresei...
Repet inca o data, ca sa nu ma intelegeti gresit, nu am nimic impotriva furatului miresei, dar eu personal, as vrea sa nu fiu furata :D
O sa va spun dupa daca am fost furata sau nu :-p

Anne13
14.10.2009, 13:24:43
Daca o sa fiu furata o sa le zic sa ma duca pe undeva pe aproape, chiar nu vreau sa lipsesc de la nunta mea, ca e doar o data in viata, nu? Mie sincer nu imi arde de clubri, sa imi ard rochia pe acolo si de astea... dar asta sunt eu, cui ii place... sa mearga, fiecare face ce vrea. Oricum am vazut la multe nunti ca se cam sparge cheful cu furatul miresei...
Repet inca o data, ca sa nu ma intelegeti gresit, nu am nimic impotriva furatului miresei, dar eu personal, as vrea sa nu fiu furata :D
Si daca te fura sa nu te tina mult ca nu e placut intradevar .....eu vreau sa fiu furata totusiii..are farmec ceva si asta...<:-P

Anne13
14.10.2009, 17:30:46
In caz ca vei fi furata sa te gandesti la noi ca am vb despre ,,furtul,,acesta!!!!:*:*:*spor la pregatirii

dramatzica
14.10.2009, 17:34:03
In caz ca vei fi furata sa te gandesti la noi ca am vb despre ,,furtul,,acesta!!!!:*:*:*spor la pregatirii
ok, o sa imi aduc aminte cu siguranta!;))
merci si la fel si voua!

dmdanila
14.10.2009, 19:16:43
si eu sunt de acord cu tine<:-P
dar pt ca sa nu am surprize...imi voi organiza eu furatul:>

dramatzica
14.10.2009, 22:29:13
tare asta cu "organizatul" :))
si eu m-am gandit la asta, mai ales ca la noi la nunta mirele vrea sa faca un mic moment in care sa cante cu fosta lui formatie (are o piesa chiar Claudia ;;) ) si ma gandeam ca atunci e momentul sa fiu furata si asta sa fie recompensa ceruta de hot...
ce mi-a mai debitat creierusu' :D

Anne13
14.10.2009, 22:51:43
Sa sti ca e o idee faina.....si eu as vrea sa ma fure cineva pe care si cunosc;))sper sa fie ok...

katja_mvp
18.10.2009, 08:17:20
si eu am zis ca nu vreau sa fiu furata si sa se ceara pe mine bautura sau bani.dar cum ziceti voi face parte din farmecul nuntii si daca chiar ma vor fura o sa organizez eu si furatul si rasplata(ceva pedeapsa comica pt mirele meu).

dramatzica
18.10.2009, 10:47:26
Sa sti ca e o idee faina.....si eu as vrea sa ma fure cineva pe care si cunosc;))sper sa fie ok...
sa inteleg ca nici nu stii pe cine inviti la nunta? /:)

sadicutza
18.10.2009, 11:15:03
eu am fost deja miresica...si deci furata....si bineanteles ca mi-am ales "hotii"...fretele meu....si desi au incercat verisorii sotului sa ma fure nu le-a iesit...a fost chiar un moment haios....verisorii sotului voiau sa ma ia....eu nu il vedeam pe fratiorul meu...am iesit afara din local...l-am vazut discuta impreuna cu prietenii si cum i-am vazut am luat-o la fuga si le-am spus "furati-ma mai"....si cum localul unde am facut nunta e in Mamaia...iar vara e foarte aglomerat...ei mi-au organizat o mica escapada la o terasa de pe plaja chiar in fata localului unde se danseaza salsa....am fost asteptati cu sampanie...si cu dansatori profesionisti de salsa....atat pentru fete cat si pentru baieti...am lipsit cam 30 min si a fost foarte distractiv....are farmecul lui acest obicei....dar cel mai bine iese atunci cand este organizat....din cate am inteles verisorii lui voiau sa ma duca intr-un club....si in cazul asta lipseam cel putin o ora jumatate avand in vedere ce trafic este in Mamaia in plin sezon

asa ca fetelor....ORGANIZATI-VA RAPIREA :D

Anne13
18.10.2009, 22:05:19
sa inteleg ca nici nu stii pe cine inviti la nunta? /:)
Pai daca sunt din partea lui ceva colegi sau preteni poate ca nu ii voi cunoaste sau va fi pretenul sau pretena unor invitati de unde sa ii stiu eu:-B

dramatzica
19.10.2009, 08:10:07
Pai daca sunt din partea lui ceva colegi sau preteni poate ca nu ii voi cunoaste sau va fi pretenul sau pretena unor invitati de unde sa ii stiu eu:-B
da ai dreptate...
lasa ca poate o sa iti placa :)) (sa fi furata de un "necunoscut")

anca_eu
27.10.2009, 13:49:39
Depinde cine te fura si cat de responsabil se simte ca te-a furat. Si eu vreau sa fiu furata.

redfoxxy
03.11.2009, 16:57:41
Apropo de furat.
Am auzit azi o poveste cam trista de la o tipa.
Saraca a fost furata de unul, care le cam bause, si colac peste pupaza, acel individ a mai si cazut peste ea, pe scari, rupandu-i rochia.

Asa ca miresuca, se plimba noaptea pe la 12 dupa alta rochie, fiindca i se rupse partea de jos destul de tare, ramanand mai mult in ... chiloti decat in rochie.

Nu mi-a venit sa cred! Dar a avut noroc, ca firma de la care inchiriase rochia a fost intelegatoare si i-a imprumutat alta.
Intr-un final tot a trebuit sa plateasca rochia.

Oricum sa umbli noaptea pe la 12 dupa alta rochia dupa ce a cazut unul pe tine si te-ai mai si lovit, nu este ceea ce vreau.

Si eu o sa-mi organizez furatul.

Am auzit deja prea multe povesti cu ruptul rochiei, mai mult sau mai putin, si am devenit paranoica. :))

missy_L
04.12.2010, 11:02:00
Pe mine bineinteles ca m-au furat colegii de serviciu si totul a decurs cat se poate de bine si de rapid, cam 30 min cu totul. Sfatul meu e sa nu alegeti cele mai interesante locuri unde sa fiti duse, ci cele mai apropiate de localul unde aveti nunta. Daca momentul se prelungeste, se strica nunta.;-)

dmdanila
05.12.2010, 11:24:32
Eu am fost furata dar n/am mers nicaieri...am stat 15-20 min in parcarea restaurantului si atat.
Si asa a trecut totul extrem de repede...mi-ar fi parut rau sa fi pierdut vreo ora, doua prin ceva club/:)

ArianaLuvlee
05.12.2010, 12:25:24
Eu am fost furata dar n/am mers nicaieri...am stat 15-20 min in parcarea restaurantului si atat.
Si asa a trecut totul extrem de repede...mi-ar fi parut rau sa fi pierdut vreo ora, doua prin ceva club/:)

Pe mine m-a furat un intreg alai vreo 12-13 invitati,la 100 de invitati va dati seama k s-a cam golit sala.Am lipsit cam 45min,sotul meu zice k a avut un moment de respiro sa manance si sa bea ceva k nu s-a dansat deloc cat am lipsit eu,nu avea cine...tineretul era cu mine:-p.Am fost in Columbus unde am dansat o piesa si apoi in Bali unde am stat 5 min,apoi m-am intors pe jos la sala.A fost chiar fain,ma felicita lumea pe strada,am intalnit o gasca de baieti cu niste ochelari din aceea supradimensionati si mi-am facut si poze k ei.