PDA

Versiunea completa : Furatul Miresei

Pagini : 1 [2] 3 4

map
06.06.2007, 02:21:56
Foarte tare Evy:D

La mine a fost oarecum pe nepregatite, ca nu stabilisem dinainte cine si cum ma fura=)) Dar vine fotografu la mine la 11:00 si zice: Fii atenta, la 11:15 te fura, unde vrei sa mergi?=)) La inghesuiala, si pentru ca mi-am dorit mereu sa joc dartz, dar fiind mai reticenta din fire (adica sa nu ma fac de 2 lei=))) n-am jucat niciodata, si stiam ca in Irish de pe titulescu era placa. Asa ca mi-a iesit instantaneu: Vreau sa joc dartz in Irishul de pe Titulescu!

Pe la 11:07 minute vin domnisoarele de onoare la mine pe ring (sora si nepoata) si zice una din ele: vin-o pe hol ca am ramas fara redbull (aveam inca o rezerva de 30 cutii la vestiar). Si m-au apucat de mana si m-au dus pe hol, de unde m-a insfacat varul meu, si uite-asa, impreuna cu varul si domnisoarele de onoare, am taiat-o, fotograf si cameraman principal, am taiat-o! :D:D Unul dintre nasi a vazut (noi am avut 2 perechi de nasi) iar reactia lui a fost: Lasa s-o fure, ca avem cu ce-o rascumpara! =))

Am ajuns in Irish, niste baieti amabili mi-au inmanat sagetile=)) si-am inceput sa dau - si spre surpriza mea, din vreo 15 sageti, doar una a cazut pe langa, a ricosat din perete si era sa ajunga fix in capul cameramanului=)) HAZARDUOASA TREABA!:D:D

M-au raspumparat pe bautura, dupa ce-au negociat:D Pe drumul de intoarcere am urcat in masina cameramanului, un peojeot decapotat, am cantat ca Michael Jackson I'm Bad! , ca Artan "Banii", m-am ridicat pe scaun si-am facut bezele:DPoze atasate:D:D:D Iar englezii din bar: Let's kiss the bride for good luck! Faza cu furatul a iesit super pe filmare (o camera ramasese la restaurant, asa incat sunt replici la telefon de ambele parti, ca o secventa de film:D:D:D Iar bezelele sunt in clip:))

cinezee
07.06.2007, 04:30:14

La mine a fost oarecum pe nepregatite, ca nu stabilisem dinainte cine si cum ma fura Dar vine fotografu la mine la 11:00 si zice: Fii atenta, la 11:15 te fura, unde vrei sa mergi? La inghesuiala, si pentru ca mi-am dorit mereu sa joc dartz, dar fiind mai reticenta din fire (adica sa nu ma fac de 2 lei=))) n-am jucat niciodata, si stiam ca in Irish de pe titulescu era placa. Asa ca mi-a iesit instantaneu: Vreau sa joc dartz in Irishul de pe Titulescu!

Pe la 11:07 minute vin domnisoarele de onoare la mine pe ring (sora si nepoata) si zice una din ele: vin-o pe hol ca am ramas fara redbull (aveam inca o rezerva de 30 cutii la vestiar). Si m-au apucat de mana si m-au dus pe hol, de unde m-a insfacat varul meu, si uite-asa, impreuna cu varul si domnisoarele de onoare, am taiat-o, fotograf si cameraman principal, am taiat-o! :D:D Unul dintre nasi a vazut (noi am avut 2 perechi de nasi) iar reactia lui a fost: Lasa s-o fure, ca avem cu ce-o rascumpara!

Am ajuns in Irish, niste baieti amabili mi-au inmanat sagetile=)) si-am inceput sa dau - si spre surpriza mea, din vreo 15 sageti, doar una a cazut pe langa, a ricosat din perete si era sa ajunga fix in capul cameramanului=)) HAZARDUOASA TREABA!:D:D

M-au raspumparat pe bautura, dupa ce-au negociat:D Pe drumul de intoarcere am urcat in masina cameramanului, un peojeot decapotat, am cantat ca Michael Jackson I'm Bad! , ca Artan "Banii", m-am ridicat pe scaun si-am facut bezele:DPoze atasate:D Iar englezii din bar: Let's kiss the bride for good luck! Faza cu furatul a iesit super pe filmare (o camera ramasese la restaurant, asa incat sunt replici la telefon de ambele parti, ca o secventa de film:D Iar bezelele sunt in clip:))

super tareeeee faza la tineeee ...si ptr ca am tot citit tot felul de trucuri....o sa tin minte ....si nu ma las furataaa >:) clar >:/

map
07.06.2007, 04:44:36
super tareeeee faza la tineeee ...si ptr ca am tot citit tot felul de trucuri....o sa tin minte ....si nu ma las furataaa >:) clar >:/

Eu zic sa nu te opui:D Furatul e un moment de ragaz si tras sufletul pentru mireasa. Asa am reusit si eu sa fumez prima tigara (de la 2 dupamasa nu mai fumasem), sa savurez un suc, si sa nu ma stresez ca X, Y sau Z nu se distreaza sau nu se simt bine:D

cinezee
07.06.2007, 11:30:00
Eu zic sa nu te opui:D Furatul e un moment de ragaz si tras sufletul pentru mireasa. Asa am reusit si eu sa fumez prima tigara (de la 2 dupamasa nu mai fumasem), sa savurez un suc, si sa nu ma stresez ca X, Y sau Z nu se distreaza sau nu se simt bine:D

esti o dulceeee ca deobicei....1 nu sunt fumatoare ....si aseara dupa ce am citit ce ai scris ...ma gandeam ...dar daca ..facem ....sa se fure mirele =))=)) ce ar iesi ;))

MaryT
07.06.2007, 12:59:14
super fazele =)) =)) =)) =))

janette
07.06.2007, 13:42:07
sa va spun si eu.....
pentru mine s-au pregatit vreo 3 grupuri sa ma fure:1-pritenii sotului,2-domnisorii de onoare,3-verisorii mei.....si au reusit sa ma fure verisorii mei;-) ....m-a luat unul dintre ei la o invartita de-a noastra8-} si tot invartindu-ne am ajuns langa usa restaurantului unde ma astepta inca un verisor cu o verisoara...si hop pe mine amandoi si trageau de mine:)) .....nu m-am opus,binenteles...abia asteptam sa ies putin la aer.....am mers intr-un pub,unde am baut o apa rece si ne-am intors....dupa ce au demonstrat hotii ca sunt la ei(au dus papucul meu mirelui) m-a primit inapoi in schimbul unei declaratii de dragoste si a unei casete de bere8-} ....faza cea mai tare a fost ca mirele i-a pus pe hoti sa ma tina in brate pana imi face el declaratia cu mentiunea:"tineti-o bine ca eu stiu cate kg are".....si s-a apucat dragul de el sa povesteasca cum ne-am intalnit noi prima data si saracii de-abia ma mai tineau in brate=)) ...fiind si mai mici decat mine la inaltime si mai slabanogi....va dati seama ce pedeapsa pt saacii:)) .....
va pun si niste poze cu furatul si rascumparatul:)) ....

mihu
07.06.2007, 18:28:41

La mine a fost oarecum pe nepregatite, ca nu stabilisem dinainte cine si cum ma furaDar vine fotografu la mine la 11:00 si zice: Fii atenta, la 11:15 te fura, unde vrei sa mergi? La inghesuiala, si pentru ca mi-am dorit mereu sa joc dartz, dar fiind mai reticenta din fire (adica sa nu ma fac de 2 lei) n-am jucat niciodata, si stiam ca in Irish de pe titulescu era placa. Asa ca mi-a iesit instantaneu: Vreau sa joc dartz in Irishul de pe Titulescu!

Pe la 11:07 minute vin domnisoarele de onoare la mine pe ring (sora si nepoata) si zice una din ele: vin-o pe hol ca am ramas fara redbull (aveam inca o rezerva de 30 cutii la vestiar). Si m-au apucat de mana si m-au dus pe hol, de unde m-a insfacat varul meu, si uite-asa, impreuna cu varul si domnisoarele de onoare, am taiat-o, fotograf si cameraman principal, am taiat-o! :D:D Unul dintre nasi a vazut (noi am avut 2 perechi de nasi) iar reactia lui a fost: Lasa s-o fure, ca avem cu ce-o rascumpara!

Am ajuns in Irish, niste baieti amabili mi-au inmanat sagetilesi-am inceput sa dau - si spre surpriza mea, din vreo 15 sageti, doar una a cazut pe langa, a ricosat din perete si era sa ajunga fix in capul cameramanului=)) HAZARDUOASA TREABA!:D:D

M-au raspumparat pe bautura, dupa ce-au negociat:D Pe drumul de intoarcere am urcat in masina cameramanului, un peojeot decapotat, am cantat ca Michael Jackson I'm Bad! , ca Artan "Banii", m-am ridicat pe scaun si-am facut bezele:DPoze atasate:D:D:D Iar englezii din bar: Let's kiss the bride for good luck! Faza cu furatul a iesit super pe filmare (o camera ramasese la restaurant, asa incat sunt replici la telefon de ambele parti, ca o secventa de film:D:D:D Iar bezelele sunt in clip:))
Ce tare e poza cu help me =))
Eu am vrut de mica sa fiu furata...dar parca cu cat se apropia nunta...nu mai vroiam atat de tare...Banuiam ca va intra in actiune fratele sotului meu...Ma ia la dans...si il vad ca ma duce rapid catre usa si o gramada de alti baieti in spatele meu...Ma baga repede intr-o rabla de masina =)) -am crezut ca mi-am si rupt rochia si tunde-o ....Le-am zis sa nu ma duca departe si sa nu ma tina mult...Este un club cu muzica veche prin apropiere asa ca m-au dus acolo...soferul a uitat pe unde e intrarea asa ca s-a urcat direct pe trotuar...sa vedeti condus pe acolo...Cameramanul nu era nicaieri...eu le zic horilor...aducati cameramanul, cobor din masina, nu-l aduceti...aici raman...suna dupa cameraman, vine...dar mai vine si sora mea, si alti nuntasi ;)) intram in club...ma vad urcata pe bar(cica asa e obiceiul acolo-fiecare mireasa se urca pe bar)...Un tip se tot uita sub rochie...tavanul era mic...sa vedeti voi dans cu o mana sus sa nu dau cu capul si cu una pe rochie sa nu se tot uite ala...Acolo m-am intalnit cu alti baieti cunoscuti...nu le venea sa creada ca ma vad pe acolo ca si mireasa...nu puteau sa creada ca ma casatoresc ;)) ... Au negociat ei la telefon(desi as fi vrut sa nu se ceara alcool pe mine tot asta au cerut)....Si m-au dus in brate...printre multii hoti pe care i-am avut a fost si un var de-al sotului meu la care sotie era insarcinata in luna mare(Ea nu a venit la nunta chiar din cauza asta)...Si-a dat asta jos verigheta si m-a dus impreuna cu un alt hot la mirele meu....in brate...A trebuit sa imi faca sotul si o declaratie de dragoste...mi-z zis"dara mea sotie....(pauza)...te iubesc din tot sufletul ;)) a zis ca si un copil mic care zice o poezie :P

cinezee
07.06.2007, 19:19:51
Ce tare e poza cu help me =))
Eu am vrut de mica sa fiu furata...dar parca cu cat se apropia nunta...nu mai vroiam atat de tare...Banuiam ca va intra in actiune fratele sotului meu...Ma ia la dans...si il vad ca ma duce rapid catre usa si o gramada de alti baieti in spatele meu...Ma baga repede intr-o rabla de masina =)) -am crezut ca mi-am si rupt rochia si tunde-o ....Le-am zis sa nu ma duca departe si sa nu ma tina mult...Este un club cu muzica veche prin apropiere asa ca m-au dus acolo...soferul a uitat pe unde e intrarea asa ca s-a urcat direct pe trotuar...sa vedeti condus pe acolo...Cameramanul nu era nicaieri...eu le zic horilor...aducati cameramanul, cobor din masina, nu-l aduceti...aici raman...suna dupa cameraman, vine...dar mai vine si sora mea, si alti nuntasi ;)) intram in club...ma vad urcata pe bar(cica asa e obiceiul acolo-fiecare mireasa se urca pe bar)...Un tip se tot uita sub rochie...tavanul era mic...sa vedeti voi dans cu o mana sus sa nu dau cu capul si cu una pe rochie sa nu se tot uite ala...Acolo m-am intalnit cu alti baieti cunoscuti...nu le venea sa creada ca ma vad pe acolo ca si mireasa...nu puteau sa creada ca ma casatoresc ;)) ... Au negociat ei la telefon(desi as fi vrut sa nu se ceara alcool pe mine tot asta au cerut)....Si m-au dus in brate...printre multii hoti pe care i-am avut a fost si un var de-al sotului meu la care sotie era insarcinata in luna mare(Ea nu a venit la nunta chiar din cauza asta)...Si-a dat asta jos verigheta si m-a dus impreuna cu un alt hot la mirele meu....in brate...A trebuit sa imi faca sotul si o declaratie de dragoste...mi-z zis"dara mea sotie....(pauza)...te iubesc din tot sufletul ;)) a zis ca si un copil mic care zice o poezie :P

marfaaaa =)) =)) >:D<

Angisor
09.06.2007, 14:32:07
la mine s-au chinuit da n-au reusit=)) =)) =)) ..la un moment dat cea mai buna prietena din copilarie ma prinde pe hol si-mi zice sa ies cu ea pana afara..eu buimaca ii zic ca ma duc sa stau putin cu bunica cu care nu vorbisem mai deloc...ea, nu si nu, sa ies cu ea afara..atunci l-am zarit pe sotul ei in usa, iar din restaurant vad ca se apropie de noi alte doua prietene..atunci m-am prins ce sa intampla, m-am zmucit din mainile lor si m-am ales cu o zgarietura:-w ..s-au cam ofticat ele putin da le-a trecut...le-am zis ca daca vor sa ma fure sa o faca fara sa-mi dau seama, dar s-au lasat pagubase=)) ..oricum nu-mi doream sa fiu furata...am simtit ca timpul trece asa repede incat n-am vrut sa pierd vremea pe strazi sau prin baruri in loc sa ma bucur cu mirele meu de petrecere si de invitati

cinezee
09.06.2007, 22:23:03
la mine s-au chinuit da n-au reusit=)) =)) =)) ..la un moment dat cea mai buna prietena din copilarie ma prinde pe hol si-mi zice sa ies cu ea pana afara..eu buimaca ii zic ca ma duc sa stau putin cu bunica cu care nu vorbisem mai deloc...ea, nu si nu, sa ies cu ea afara..atunci l-am zarit pe sotul ei in usa, iar din restaurant vad ca se apropie de noi alte doua prietene..atunci m-am prins ce sa intampla, m-am zmucit din mainile lor si m-am ales cu o zgarietura:-w ..s-au cam ofticat ele putin da le-a trecut...le-am zis ca daca vor sa ma fure sa o faca fara sa-mi dau seama, dar s-au lasat pagubase=)) ..oricum nu-mi doream sa fiu furata...am simtit ca timpul trece asa repede incat n-am vrut sa pierd vremea pe strazi sau prin baruri in loc sa ma bucur cu mirele meu de petrecere si de invitati

>:D< >:D< bravooooooo...exact asa voi face si yo :D cand nu vrei ceva nu o sa se faca

S_anda
02.07.2007, 11:46:49
Hai sa va povestesc si eu. La mine nu a fost nimic planificat. M-au firat niste prieteni de-ai nostrii, la care ma asteptam oarecum, dar nu am stabilit cum :D M-am trezit luata pe sus, fuga fuguta dusa afara la masina, si dusa am fost. M-am trezit la o scoala din cartier de la noi, la vot, cu buletinul in brate :)) Am facut senzatie in sala de vot, pe hol, prin curte, dupa care m-am intors fuguta la nunta mea. Cand am ajuns la local, sotul meu si nasul erau cocotati pe masa, pe jumatate dezbracati :O :"> Era o priveliste.... :)) dupa partea cu striptease-ul, mirele a trebuit sa-mi faca o declaratei de dragoste... A fost ceva de genul aaaa...paaaaiiii.....mmmm. ce sa zic....stie cineva ceva frumos? (catre sala).....aaaa..... pai..... te iubesc :D Si parca socul de a-i vedea pe nasu si pe sot pe masa, pe jumatate dezbracati (mai mult nasu :)) ), nu a fost deajuns, am ajuns sa fiu si eu "pedepsita" ca am plecat cu hotii, si am dansat pe masa. Cam asa a fost la noi.
Dovada, in link-ul din semantura (sunt prea mari pozele si nu ma lasa sa atasez :( )

Vad ca mi-a atasat cateva totusi :D

dj
02.07.2007, 12:36:26
Hai sa va povestesc si eu. La mine nu a fost nimic planificat. M-au firat niste prieteni de-ai nostrii, la care ma asteptam oarecum, dar nu am stabilit cum :D M-am trezit luata pe sus, fuga fuguta dusa afara la masina, si dusa am fost. M-am trezit la o scoala din cartier de la noi, la vot, cu buletinul in brate :)) Am facut senzatie in sala de vot, pe hol, prin curte, dupa care m-am intors fuguta la nunta mea. Cand am ajuns la local, sotul meu si nasul erau cocotati pe masa, pe jumatate dezbracati :O :"> Era o priveliste.... :)) dupa partea cu striptease-ul, mirele a trebuit sa-mi faca o declaratei de dragoste... A fost ceva de genul aaaa...paaaaiiii.....mmmm. ce sa zic....stie cineva ceva frumos? (catre sala).....aaaa..... pai..... te iubesc :D Si parca socul de a-i vedea pe nasu si pe sot pe masa, pe jumatate dezbracati (mai mult nasu :)) ), nu a fost deajuns, am ajuns sa fiu si eu "pedepsita" ca am plecat cu hotii, si am dansat pe masa. Cam asa a fost la noi.
Dovada, in link-ul din semantura (sunt prea mari pozele si nu ma lasa sa atasez :( )

Foarte original! Miresica la vot! =D> =D> =D>

mihu
02.07.2007, 13:19:49

Chiar ca au fost originali....Super!

MaryT
02.07.2007, 14:12:30
Chiar ca au fost originali....Super!

subscriu :)>- :)>- :)>- :)>-

corinutza79
02.07.2007, 14:14:18
De ceva vreme am constat un fenomen neobisnuit: sambata noaptea si duminica noaptea o gramada de mirese isi fac poze sub Arcul de Triumf (Bucuresti). O prietena mi-a spus ca a vazut si cate 7 mirese in acelasi timp!!! Stie cineva ce este cu acest obicei?

Monny
02.07.2007, 14:26:07

Super cica o mireasa"patrioata";)) <:-P

Katy
02.07.2007, 14:29:06
De ceva vreme am constat un fenomen neobisnuit: sambata noaptea si duminica noaptea o gramada de mirese isi fac poze sub Arcul de Triumf (Bucuresti). O prietena mi-a spus ca a vazut si cate 7 mirese in acelasi timp!!! Stie cineva ce este cu acest obicei?

Vrei sa spui ce a fost cu acest obicei? Pt ca politistii nu le mai dau voie mireselor sa faca poze acolo. Duminica sau luni am vazut un reportaj pe aceasta tema la stiri.

pitzupetro
02.07.2007, 14:31:49
Vrei sa spui ce a fost cu acest obicei? Pt ca politistii nu le mai dau voie mireselor sa faca poze acolo. Duminica sau luni am vazut un reportaj pe aceasta tema la stiri.

Da, am vazut si eu......Pacat!

corinutza79
02.07.2007, 14:33:00

Pai aseara ne intorceam de la concert ul de la Romexpo , era cam 1 noaptea, si erau vreo 2- 3 miresici, cu fotografi si tot tacamul care faceau poze linistite. Nu stiu alte detalii, de-asta va intreb pe voi...

Katy
02.07.2007, 14:39:43
Pai aseara ne intorceam de la concert ul de la Romexpo , era cam 1 noaptea, si erau vreo 2- 3 miresici, cu fotografi si tot tacamul care faceau poze linistite. Nu stiu alte detalii, de-asta va intreb pe voi...

Ciudat!! Asa am vazut la stiri ca nu le mai da voie sa se pozeze sub Arcul de Triumf. Dar... regulile sunt facute pt a fi incalcate, nu?! :-$

cinezee
02.07.2007, 14:55:33

foarte originalllll.......misto de tot >:D<

Minela
02.07.2007, 15:38:51
Ciudat!! Asa am vazut la stiri ca nu le mai da voie sa se pozeze sub Arcul de Triumf. Dar... regulile sunt facute pt a fi incalcate, nu?! :-$

mie sincer nu mi se pare ok sa faci poze sub arcul de triumf...el reprezinta anumit simbol, are o incarcatura istorica enorma...nu prea se potriveste cu evenimentul nuntii oricat de solemn ar fi acesta.
dar asta este doar parerea mea si nu vreau sa supar pe nimeni...

pupici!:*

issa
02.07.2007, 19:39:32
S-ar zice ca aduce noroc sa treci pe sub arcul de triumf in rochie de mireasa.....dar nu stiu legenda:-?.....oricum sunt convinsa ca miresicile se duc acolo ca sa se intalneasca cu alte miresici......si daca ma gandesc mai bine si eu o sa trec pe acolo;))

clarita
02.07.2007, 20:29:08

Da, si eu am vazut vreo 12 in acelasi timp, nu imi venea sa cred :O :)
Cate superstitii legate de nunta mai sunt... 8-}:madlaugh:

S_anda
03.07.2007, 14:10:36
mda :D Chestia cu miresica patrioata e tare :)) A fost intr-adevar interesant, am ce povesti la nepoti ;))

denisamadalina
03.07.2007, 14:14:31
Fost! Vazut! Pozat! Filmat! <:-P
N-are nici o legatura cu nici o superstitie! Pur si simplu e un loc de "intalnire" pentru miresele furate. Desigur, se pot face si kestii mai originale, dar pe mine m-au negociat tot de sub Arcul de Triumf (acum 2 zile) :-p N-a fost nici un politist sa ne opreasca. Era doar o pisik... am incercat sa intram in vorba cu ea, si eu si rapitorii, dar n-am reusit.
\:D/

ioanalivia
03.07.2007, 15:22:45
Pe mine m-au furat niste prieteni si fratele lui cu prietena si m-au dus la bowling...stiau ca imi doresc sa joc bowling pentru ca nu o facusem niciodata :-" :). Asa ca am jucat pentru prima data bowling imbracata in rochie de mireasa si culmea am si nimerit popicele si a mai ramas doar una in picioare=D> iar ca rascumparare baietii stiind ca orezul de la biserica ne-a intrat prin haine i-au cerut in schimbul meu varsta mea in boabe de orez, sa-mi faca o declaratie de dragoste in genunchi;)) (avea asa emotii) si un dans cu mine..iar nasului i-au cerut suma pe care au cheltuit-o la bowling tot in boabe de orez iar nasul zicand:"S-a scumpit cumva materialul la chinezi?" =)) a convertit valoarea la o sticla de wisky. Hotii au trebuit apoi sa ma plimbe in brate prin sala :)....
A fost frumos si toata lumea s-a amuzat ;-) .

adinelu
04.07.2007, 15:06:36
Buna,
Cumnatica mea s'a intalnit cu un mire sub arcul de triumf...si au facut si poze impreuna..si hora..:)<:-P

CrisB
18.07.2007, 20:43:20
Pe mine trebuia sa ma fure cumnatul meu impreuna cu un prieten dar pana sa se gandeasca ei m-au furat colegii.
Pedeasa celui care m-a adus inapoi a fost sa bea whisky din pantoful meu!
Saracul meu pantof!!!

juliejolie
29.07.2007, 10:19:41
Si eu am vazut o multime de mirese sambata (acum vreo 3 sapt) cand am trecut pe acolo dupa miezul noptii, si chiar ma intrebam ce-o fi - intanire de miresici?! Cred ca erau vreo 10!!:O
Mi s-a parut dragutz punctul asta de intalnire - superstitie sau traditie in devenire... Nu vad de ce politia ar pune interdictii, ca doar nu e nimic rau sau urat, dimpotriva!...<:-P
Asadar miresicile de pe forum care au nunta in aceeasi zi (din Bucuresti) isi pot da intalnire acolo in noaptea nuntii!:>

Denisamadalina, arata-ne si o pozica de la intalnirea de sub Arc! ;)

esperance
29.07.2007, 10:25:20
Vezi ca a postat o miresica poze de la Arcul de triumf...Erau vreo 12 miresici....<:-P

esperance
29.07.2007, 10:31:47
Am gasit...
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2457&page=6

issa
29.07.2007, 19:08:40
Am gasit...
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2457&page=6

Foarte tare pozele....imi plac la nebunie....nici nu vrea in alt loc decat la Arc.....deja am stabilit cu miresicile de 1.09 sa ne vedem acolo....sper sa ne si iasa;-)

esperance
29.07.2007, 19:12:58
Foarte tare pozele....imi plac la nebunie....nici nu vrea in alt loc decat la Arc.....deja am stabilit cu miresicile de 1.09 sa ne vedem acolo....sper sa ne si iasa;-)

In cazul asta, asteptam alte poze foarte tari...:*

issa
29.07.2007, 19:43:56
In cazul asta, asteptam alte poze foarte tari...:*

Inca un picut si o sa apara:-p

juliejolie
29.07.2007, 22:04:07
Dar e o anumita ora de intalnire, sau care-cum se nimereste?!:-"
Oricum, e simpatica ideea!
Atunci cane esti furata, faci escala pe la Arcul de Triumf!
Foarte tare! Asteptam poze la topicul asta, Issa, mai ales daca zici ca ai convocat reuniune in toata regula! Chiar ca mai e un pic...<:-P :*

magda1509
29.07.2007, 23:19:35
SUPER...si eu am stabilit cu cateva miresici sa ne vedem pe 15.09...la miezul noptii sub arc...>:D<

corinutza79
30.07.2007, 11:34:17
Super pozele, intr-adevar!! Ei, din pacate eu nu voi putea participa la intalirea de la arc in ziua nuntii..de la Sinaia e cam departe, dar e un obicei tare simpatic <:-Psi ar fi mare pacat sa se renunte la el!

pitzupetro
30.07.2007, 11:46:18
Si pe mine tot la Arc m-au dus.....din pacate nu am inca poze
M-am intalnit cu o singura miresica, nunta a fost duminica...Cd plecam de acolo mai sosea o miresica.....

juliejolie
30.07.2007, 12:30:41
SUPER...si eu am stabilit cu cateva miresici sa ne vedem pe 15.09...la miezul noptii sub arc...>:D<

La miezul noptii?
Pai ma gandeam ca e mai ok dupa, pe la vreo 1-2. Miezul noptii ma gandesc ca e un moment mai deosebit la nunta...(adica e nunta-n toi), cum sa-l parasesc pe ginerica taman at midnight? :)

magda1509
31.07.2007, 23:20:21
La miezul noptii?
Pai ma gandeam ca e mai ok dupa, pe la vreo 1-2. Miezul noptii ma gandesc ca e un moment mai deosebit la nunta...(adica e nunta-n toi), cum sa-l parasesc pe ginerica taman at midnight? :)
pai tocmai asta e farmecul...sa "te piarda" cand este mai frumos...sa ofteze dupa tine...sa fie dispus sa plateasca ORICAT ;))

tasha
01.08.2007, 10:12:58
Si eu am fost pe la Arcul de Triumf cind am fost furata, dar m-am intilnit doar cu doua miresici, una topcmai venea, cealalta tocmai pleca, asa ca nu am apucat sa fac poze cu ele. Dar am poza cu "hoata", eram hotarite sa facem steagul sa fluture =))

denisamadalina
11.08.2007, 08:38:22
In sfarsit si pozele noastre de la Arcul de Triumf:

http://i15.photobucket.com/albums/a372/denisamadalina/_MG_8606.jpg

http://i15.photobucket.com/albums/a372/denisamadalina/_MG_8600.jpg

http://i15.photobucket.com/albums/a372/denisamadalina/_MG_8627.jpg

http://i15.photobucket.com/albums/a372/denisamadalina/_MG_8615.jpg

corinutza79
13.08.2007, 02:37:24
Si eu am fost pe la Arcul de Triumf cind am fost furata, dar m-am intilnit doar cu doua miresici, una topcmai venea, cealalta tocmai pleca, asa ca nu am apucat sa fac poze cu ele. Dar am poza cu "hoata", eram hotarite sa facem steagul sa fluture =))

Tasha si Denisamadalina, tare simpatice pozele de la Arc!

magda1509
15.08.2007, 20:22:20
In sfarsit si pozele noastre de la Arcul de Triumf:

http://i15.photobucket.com/albums/a372/denisamadalina/_MG_8606.jpg

http://i15.photobucket.com/albums/a372/denisamadalina/_MG_8600.jpg

http://i15.photobucket.com/albums/a372/denisamadalina/_MG_8627.jpg

http://i15.photobucket.com/albums/a372/denisamadalina/_MG_8615.jpg
ce frumoasa ai fost....:)

juliejolie
15.08.2007, 21:10:48
Daaa, super pozele!!:madlaugh:
Astept cu entuziasm sa vad noua "repriza" de miresici de la Arc din weekend-ul asta!:grouphug:
Sa va fie cu noroc/ cu triumf! :))
:gen_19:

DiVa
16.08.2007, 16:19:33
eu am iesit pe holul hotelului sa imi pun pantofii de schimb ca ma durea picioarele, dupa care domnisoarele imi iau pantofii de mireasa, un prieten vine spre mine, ma ia pe sus, ma baga in masina si dusa am fost. Intre timp, la restaurant a ramas negociatorul cu pantoful de mireasa. Ce nu stiau ei e ca le pregatisem o surpriza, ei fiind bautori de wisky cu red bull stiam ca asta vor cere, asa ca am luat 6 sticle de wisky in miniatura de 20 ml fiecare parca.
A negociat ce a negociat cu mirele si a ramas sa le dea 8 sticle de wisky si 1 bax de red bull si cand m-au adus la restaurant si au vazut 6 sticle mici si 2 mari aveau o fata plostita...asa ca daca furati mirese specificati ce fel de sticle vreti! :-p

clarita
16.08.2007, 16:36:25
eu am iesit pe holul hotelului sa imi pun pantofii de schimb ca ma durea picioarele, dupa care domnisoarele imi iau pantofii de mireasa, un prieten vine spre mine, ma ia pe sus, ma baga in masina si dusa am fost. Intre timp, la restaurant a ramas negociatorul cu pantoful de mireasa. Ce nu stiau ei e ca le pregatisem o surpriza, ei fiind bautori de wisky cu red bull stiam ca asta vor cere, asa ca am luat 6 sticle de wisky in miniatura de 20 ml fiecare parca.
A negociat ce a negociat cu mirele si a ramas sa le dea 8 sticle de wisky si 1 bax de red bull si cand m-au adus la restaurant si au vazut 6 sticle mici si 2 mari aveau o fata plostita...asa ca daca furati mirese specificati ce fel de sticle vreti! :-p

Si unde te-au dus "hotii"? :)

MeMyself
16.08.2007, 16:45:15
<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

lyanna
19.08.2007, 12:39:04
M-am nimerit aseara pe la arc la 10:30... erau 5 mirese :) au venit si 2 politisti uraciosi si i-au pus sa mute masinile pe 2 din ei... le pusesera pezona aia liniata de langa arc..si i-au pus sa plece, s-au mutat oamenii pe partea cu intrarea in herastrau, unde e statia de autobu. Era fun sa vezi atatea fete in alb... parca era parada de rochii de mireasa :) Voiam sa fac poze dar mi-a venit autobuzul si n-am mai stat.

eva03
19.08.2007, 12:54:39
Mi se pare amuzanta aceasta intalnire.:D Dar cum sa faci sa te fure la tocmai la miezul noptii cand lumea e cu ochii pe tine si cum sa ii rogi pe rapitori sa te duca unde vrei tu?:))
Daca nu ma fura pana atunci ce fac? Ma rog eu de ei "Va rog furati-ma!" sau "Nu vreti sa ma furati?" sau dau anunt la inceputul nuntii: "Pentru potentialii rapitori: nu vreau sa fiu furata decat cu putin inainte de miezul noptii si nu vreau sa fiu dusa decat, sau mai intai, la Arcul de Triumf, ca am o sueta cu fetele!":))

>:D<

anacristina
19.08.2007, 13:38:32
Mi se pare amuzanta aceasta intalnire.:D Dar cum sa faci sa te fure la tocmai la miezul noptii cand lumea e cu ochii pe tine si cum sa ii rogi pe rapitori sa te duca unde vrei tu?:))
Daca nu ma fura pana atunci ce fac? Ma rog eu de ei "Va rog furati-ma!" sau "Nu vreti sa ma furati?" sau dau anunt la inceputul nuntii: "Pentru potentialii rapitori: nu vreau sa fiu furata decat cu putin inainte de miezul noptii si nu vreau sa fiu dusa decat, sau mai intai, la Arcul de Triumf, ca am o sueta cu fetele!":))

de ce nu??
adevarul e ca nu depinde de noi... dar poate avem puterea sa ii convingem pe rapitori sa ne duca la Arcul de Triumf si poate avem sai norocul sa ne intalnim

issa
19.08.2007, 17:03:12
M-am nimerit aseara pe la arc la 10:30... erau 5 mirese :) au venit si 2 politisti uraciosi si i-au pus sa mute masinile pe 2 din ei... le pusesera pezona aia liniata de langa arc..si i-au pus sa plece, s-au mutat oamenii pe partea cu intrarea in herastrau, unde e statia de autobu. Era fun sa vezi atatea fete in alb... parca era parada de rochii de mireasa :) Voiam sa fac poze dar mi-a venit autobuzul si n-am mai stat.

Aaaa......deci era chiar devreme....undeva pe la 10.30 - 11.00 de mai circula si autobuzul....au fost furaciosi nerabdatori:-p

issa
19.08.2007, 17:08:25

Mai acum poti sa fii si tu un pic "hoata"...daca vezi ca este 11.30 - 12.00 mai iesi si tu din sala....mai la aer liber, mai la toaleta ca sa creezi momentul oprtum pentru a fii furata, asta daca vrei sa ajungi la intalnirea de pe 1 sept de la Arc. ;-)
Iar in privinta locului unde vrei sa fii dusa, furaciosii nu ar avea de ce sa comenteze.....eu am furat 4 mirese pana acum si mereu am intrebat unde mergem, deci si ele puteau sa indice un loc unde vor sa fie duse;;)

costy_ony
14.09.2007, 13:43:14
La mine au avut doua incercari nereusite inainte de a ma fura .Prima data m-a recuperat nasul iar a doua oara mirele.Abia a treia oara au reusit sa ma fure.vorbisem dinainte cu cameramanul sa fie pe faza cand ma fura ... dar,cand sa ma fure mai ia-l de unde nu-i ! Am plecat fara el dar la vreo 2 Km de locatie ne-am oprit l-am sunat si a fost adus la noi de cineva.Am pornit apoi cu totii catre Arcul de Triumf,unde am intalnit mai multe mirese erau vreo 5 sau 6.
Osa pun poze dar inca nu le am.

solidon
18.09.2007, 23:32:29
La mine a fost si mai tare.Dupa ce m-au furat, hotii au propus sa ma duca la arcul de triumf si apoi intr-un club ,numai ca planurile s-au schimbat si am ajuns la OTV in emisiunea lui Dan Diaconescu unde a avut loc rascumpararea. Dupa aceea am fost si la arc unde erau 9-10 miresici.Tare, nu?#-o

Habib
19.09.2007, 11:58:58
La mine a fost si mai tare.Dupa ce m-au furat, hotii au propus sa ma duca la arcul de triumf si apoi intr-un club ,numai ca planurile s-au schimbat si am ajuns la OTV in emisiunea lui Dan Diaconescu unde a avut loc rascumpararea. Dupa aceea am fost si la arc unde erau 9-10 miresici.Tare, nu?#-o

te-am vazut la TV..............<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

Habib
19.09.2007, 12:02:10
pe mine cand m-au furat m-au dus intr-un club \:D/\:D/\:D/.......din greseala mi-au rupt si rochia :gen_20::gen_20::gen_20::gen_20: eram plina de nervi, inainte au avut cateva tentative nereusite, dar pana la urma >:/>:/ si dupa ce m-au adus , la cateva minute au furat mirele si rascumparare m-au pus sa cant :">:">:"> si el a cantat ''esti mireasa vietii mele'' :O:O

solidon
19.09.2007, 15:48:00
te-am vazut la TV..............<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
DAAAAA!!!!Este totusi rau ,pentru ca ma intreaba lumea pe strada si in magazine "a-ti avut nunta de curand? V-am vazut la TV, casa de piatra":"> ...Sau ieri am vrut sa cumpar smantana iar inainte m-am dus sa iau paine din acelasi supermar.Cea de la paine mi-a spus ca ma vazuse la TV, iar dupa asta nu m-am mai dus si la smantana de rusine ca poate ma vazuse si ea. Astazi l-am dus pe cel mic la gradi pentru prima dat in acest an iar educatoarea si ingrijitoarele au sarit cu "v-am vazut!", "casa de piatra"!...Bine...nu este chiar asa de rau ,dar.... :-$ . Oricum, crezi ca am fost penibila?:((

mihaela_2006
06.10.2007, 23:52:45
La mine a fost un schimb de mirese si a fost frumos. Cine furase mireasa cealalta era un fost coleg de liceu.

Angel
08.10.2007, 23:34:57
La mine nu a fost furat propriu-zis - la un moment dat mi s-a facut rau si iesisem afara la aer si dupa ce mi s-a zis de cateva ori de deochi ;)) un prieten tot zicea "hai la o plimbare, o sa vezi ca o sa te simti mai bine, mai iei aer" - dar eu nu m-am prins si tot dadeam inainte "nu lasa, mai bine stau jos undeva sa-mi revin "... pana la urma nu a reusit sa ma ia, oricum nu aveam chef, chiar ma simteam rau si am ajuns in spatele restaurantului intr-o masina band apa minerala cu lamaie :-".
S-au cam ofticat ei dar au zis asta e, oricum nu stie lumea unde e mireasa, zicem ca am furat-o. Intre timp o adusesera si pe nasa in masina, la rugamintea mea - pai ce, numai ginerica sa sufere? ;-)
Ca si rascumparare Forest a trebuit sa-mi faca o declaratie de dragoste in romana - stie bine romana dar de emotie atunci pe loc se cam balbaia saracul...era tot rosu si transpirat...
Iar nasul (care e polonez!!) a trebuit sa convinga toti invitatii americani sa danseze o sarba. Saracii ar fi dansat ei dar nu prea stiau cum si s-au apucat sa dansesze ceva gen country pana au intrat si cativa romani sa le arate cum se face...=))

A fost amuzant pana la urma.

Angel
08.10.2007, 23:37:29
DAAAAA!!!!Este totusi rau ,pentru ca ma intreaba lumea pe strada si in magazine "a-ti avut nunta de curand? V-am vazut la TV, casa de piatra":"> ...Sau ieri am vrut sa cumpar smantana iar inainte m-am dus sa iau paine din acelasi supermar.Cea de la paine mi-a spus ca ma vazuse la TV, iar dupa asta nu m-am mai dus si la smantana de rusine ca poate ma vazuse si ea. Astazi l-am dus pe cel mic la gradi pentru prima dat in acest an iar educatoarea si ingrijitoarele au sarit cu "v-am vazut!", "casa de piatra"!...Bine...nu este chiar asa de rau ,dar.... :-$ . Oricum, crezi ca am fost penibila?:((

Sa stii ca am vazut si eu cateva imagini, nu am stat sa ma uit prea mult dar mi s-a parut amuzanta ideea - cum ati ajuns acolo, ati batut la usa si ati zis vrem in emisie?:)

alina_bucuresti
19.10.2007, 09:59:47
Salut,
Am luat hotararea sa povestesc si eu mometul furatului. Spre deosebire de cele care au fost luate pe sus eu "am planuit". De fapt poate ar fi fost ca la voi, sa fiu luata pe sus, dar a fost " de vina" o alta miresica ;)) care intr-un pm pe acest site mi-a zis ceva de genul "avem nunta in aceeasi zi. Nu crezi ca ar fi interesant sa facem schimb de mirese?" Si am acceptat. Asa ca in acord cu Ana am stabilit ora furatului, locul intalnirii si detaliile. Asa ca cine s-a hotarat de la noi ca ma fura (jumate din prietenii lui =))) au avut programul stabilit. Am hotarat sa ne intalnim la Universitate, am stat 5 minute impreuna, am facut poze, s-au purtat negocierii de o parte si de alta ... si de aici fiecare ne-am indreptat catre restaurantul celeilalte. Partea frumoasa a fost la mine- adica la restaurantul ei - unde toata lumea a ras si a aplaudat 10 minute. Mirele a fost socat-sau asa a aratat- iar nuntasii s-au distrat copios. Insa aici se termina partea vesela pentru ca Ana nu a avut parte de aceeasi primire la restaurantul nostru. Al meu proaspat sot fiind pus sa cante ca sa i se aduca mireasa i-a sarit tandara cand el canda de mama focului pentru mireasa lui si ... surpriza nu era a lui. Asa ca a s-a cam enervat si a plecat de la restaurant lasand-o pe Ana cam de isbeliste. S-a calmat el si condiderand ca ea nu are nicio vina (de ar fi stiut el ca ea a fost capul rautatilor ;;)) s-a intors ca sa danseze un dans cu ea. La intoarcere ne-am mai intalnit odata tot la Universitate pentru schimb de impresii si ne-am intors fiecare la petrecerea ei.
<:-P

zippy
19.10.2007, 10:35:32
Salut,
Am luat hotararea sa povestesc si eu mometul furatului. Spre deosebire de cele care au fost luate pe sus eu "am planuit". De fapt poate ar fi fost ca la voi, sa fiu luata pe sus, dar a fost " de vina" o alta miresica ;)) care intr-un pm pe acest site mi-a zis ceva de genul "avem nunta in aceeasi zi. Nu crezi ca ar fi interesant sa facem schimb de mirese?" Si am acceptat. Asa ca in acord cu Ana am stabilit ora furatului, locul intalnirii si detaliile. Asa ca cine s-a hotarat de la noi ca ma fura (jumate din prietenii lui =))) au avut programul stabilit. Am hotarat sa ne intalnim la Universitate, am stat 5 minute impreuna, am facut poze, s-au purtat negocierii de o parte si de alta ... si de aici fiecare ne-am indreptat catre restaurantul celeilalte. Partea frumoasa a fost la mine- adica la restaurantul ei - unde toata lumea a ras si a aplaudat 10 minute. Mirele a fost socat-sau asa a aratat- iar nuntasii s-au distrat copios. Insa aici se termina partea vesela pentru ca Ana nu a avut parte de aceeasi primire la restaurantul nostru. Al meu proaspat sot fiind pus sa cante ca sa i se aduca mireasa i-a sarit tandara cand el canda de mama focului pentru mireasa lui si ... surpriza nu era a lui. Asa ca a s-a cam enervat si a plecat de la restaurant lasand-o pe Ana cam de isbeliste. S-a calmat el si condiderand ca ea nu are nicio vina (de ar fi stiut el ca ea a fost capul rautatilor ;;)) s-a intors ca sa danseze un dans cu ea. La intoarcere ne-am mai intalnit odata tot la Universitate pentru schimb de impresii si ne-am intors fiecare la petrecerea ei.

Suuuuuper tare. :A :A :A Mi-a placut mult isprava voastra. As face la fel daca as cadea de acord cu vreo miresica din Bucuresti care are nunta in aceeazi ca si mine.

aandrutzikaa
19.10.2007, 10:39:51
Salut,
super tare!!!!!!!\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

anacristina
19.10.2007, 10:52:24
Salut,

si eu am facut schimb de mirese, dar nu a fost asa planuit ca la tine, la ora 12 noaptea cand am mers la arcul de triumf, am fost abordata de issa, o miresica de pe acest forum, care mi-a propus schimbul. desi mi-a fost frica ca al meu sotz nu o va primi bine, totul a iesit super, am vazut filmul si m-am amuzat de mine, de cat de bleaga am fost fiindu-mi frica

meghe
19.10.2007, 11:44:45
E frumos obiceiul cu furatul miresei si cu al mirelui, de ce nu?Insa mi-ar place sa nu stiu nimic cine ma fura si unde ma duce..sa nu mi se spuna inainte ..sa fie o surpriza.:O .sa fiu luata pe sus!;))
Am fost la sfarsitul lui septembrie la o nunta..cativa de la masa noastra i-au zis omului cu muzica ca vor sa fure mireasa...ea saraca era pe la mese vorbea cu nuntasii..si cum nu mai iesea..s-a dus omul cu muzica la ea, i-a zis sa vina putin la el...si cand a iesit miresica dintre scaune ceilalti au luat-o pe sus si dusa a fost!;;)

:* Amintiri frumoase!

meghe
19.10.2007, 11:50:47
Salut,

:O \:D/ <:-P =D> =D> =D> super ideea!
Cred ca sotul meu nu ar mai sti ce sa faca...s-ar inrosi....saracul!
E o idee buna sa stiti...dati voie voi miresici care ati facut asa sa fie furata ideea?[-o< Cine stie ...poate o iesi bine!;))

issa
19.10.2007, 17:25:37
si eu am facut schimb de mirese, dar nu a fost asa planuit ca la tine, la ora 12 noaptea cand am mers la arcul de triumf, am fost abordata de issa, o miresica de pe acest forum, care mi-a propus schimbul. desi mi-a fost frica ca al meu sotz nu o va primi bine, totul a iesit super, am vazut filmul si m-am amuzat de mine, de cat de bleaga am fost fiindu-mi frica

Sotul tau s-a purtat exemplar........a gustat gluma...........sper ca si al meu:-p :-" :-" :-"

anacristina
19.10.2007, 18:20:16
Sotul tau s-a purtat exemplar........a gustat gluma...........sper ca si al meu:-p :-" :-" :-"

stai linistita.... sotul tau a fost deosebit de dragut, au zis ca trebuie sa dansam vals....am dansat...dar pentru ca i-am spus ca habar nu am sa dansez vals m-a luat usurel........... cand sa plecam, unul din rapitorii tai m-a zis sa stau linistita ca nici el nu stia sa danseze ;)):))...... sa sti ca m-a simtit tare bine la nunta ta...
cat despre gluma cred ca se asteptau, pentru ca au fost foarte receptivi si au dat imediat recompensa... o mostra de sticla de whisky :)):)):)):))

anomar2007
27.10.2007, 01:05:01
Nu m-am gandit unde sa merg,cert este ca mi-as dori sa fiu furata de prietenii apropiati....nu de cine stie ce ruda indepartata sau barbati turmentati...=))

sugarlips
28.10.2007, 17:46:06
Nu m-am gandit unde sa merg,cert este ca mi-as dori sa fiu furata de prietenii apropiati....nu de cine stie ce ruda indepartata sau barbati turmentati...=))

bine zici....=)) =)) =))

ClaRDeLuna
29.10.2007, 09:39:24
Daaa, daca tot o sa fiu furata macar sa fiu furata de cineva cunoscut:D .

sugarlips
29.10.2007, 10:42:48
Daaa, daca tot o sa fiu furata macar sa fiu furata de cineva cunoscut:D .

sincer eu nu am vrut sa fiu furata...dar m-am gandit mai bine si decat sa risc sa fiu furata de vreu unchi mai turmentat mai bine de prieteni =))

ClaRDeLuna
29.10.2007, 10:52:44
sincer eu nu am vrut sa fiu furata...dar m-am gandit mai bine si decat sa risc sa fiu furata de vreu unchi mai turmentat mai bine de prieteni =))
Mai bine unchi turmentat ca macar e al tau decat de niste colegi turmentati ai socrilor pe care nici nu ii cunosti =)).

sugarlips
30.10.2007, 11:13:43
Mai bine unchi turmentat ca macar e al tau decat de niste colegi turmentati ai socrilor pe care nici nu ii cunosti =)).

hmm.....cam ai dreptate...=))

ankutza
08.11.2007, 14:52:35
feteleeeeeeeee....toti ma bruiaza sa nu ma las furata la nunta....:-s
ce fac.......voua va place faza cu furatul?

cinezee
08.11.2007, 16:24:32
Multe dinre ele le au placut acum tu pana o sa ai evenimentul ai tot timpul sa te gandesti si raz-gandesti :D :*

mariammary2000
08.11.2007, 16:33:19
mie imi place faza asta insa nu vreau sa lipsesc prea mult de la party, asa ca sper sa ma fure si sa ma aduca inapoi in 45 de minute<:-P<:-P<:-P

Pysycuta
08.11.2007, 17:02:06
Ina nu m-am agndit la acest obici.;-) Dar mai am timp

allyy
08.11.2007, 17:55:54
He, he, pe mine n-au reusit sa ma fure! A stat al meu toata nunta cu ochii pe mine!:)) La un moment dat am fost la toaleta si gasca a venit dupa mine sa ma fure. Cand am iesit de acolo, cine credeti ca era la usa? Al meu pui, ma astepta :-w :x N-au avut nici o sansa!=)) =))

Allyna
08.11.2007, 20:36:36
He, he, pe mine n-au reusit sa ma fure! A stat al meu toata nunta cu ochii pe mine!:)) La un moment dat am fost la toaleta si gasca a venit dupa mine sa ma fure. Cand am iesit de acolo, cine credeti ca era la usa? Al meu pui, ma astepta :-w :x N-au avut nici o sansa!=)) =))

Mey, mey, te iubeste nu gluma!!!:x

ankutza
08.11.2007, 22:28:27
Prietenele mele (care sunt putin bolnave mintal....mai bine zis f bolnave)...mi-au promis ca ma fura ele ...si sincer asa tare mi-ar placea! Un moment de relax... cu fetele mele!
Asa chiar ca ii fain sa mergi in discoteca.....:))

sugarlips
09.11.2007, 11:02:25

nici mie nu imi place si sincer nici nu as vrea sa fiu furata, dar decat sa risc sa ma fure cine stie ce 'nebun' mai bine 'planific' dinainte sa fiu furata de prieteni...<:-P

ankutza
09.11.2007, 11:16:42
nici mie nu imi place si sincer nici nu as vrea sa fiu furata, dar decat sa risc sa ma fure cine stie ce 'nebun' mai bine 'planific' dinainte sa fiu furata de prieteni...<:-P

Si mie mi-e frica de faza asta....oricum stiu o faza in care s-a furat mireasa si au ajuns toti la spital, pt ca "hotii" erau turmentati (mai ales soferul). Eu spun ca mi-ar placea daca ar fi sa ma fure prietenele mele.... sau eventual sa profitam de un asa moment....
M-am gandit si la o eventuala scapare cu mirele si fotograful.....\:D/

Voi ce ziceti?

krisina
09.11.2007, 11:56:34
mie, nu-mi convine deloc faza asta cu furatul miresei,,,,nush de ce, dar nu vreau sa plec de la nunta mea!!!!
doar daca ma fura al meu mire,,,,asta ar fi cu totul altceva(dar fara fotograf):-p:-p:-p:">:">:">
nici lui nu ii convine ideea sa ma stie cu cine stie ce turmentati plecata(pt ca la o nunta sunt foarte putini cei care sunt cu mintea limpede). Oricum eu nu ma voi lasa furata, si sunt sigura ca si el va sta cu ochii pe mine tot timpul

ankutza
09.11.2007, 12:02:34
mie, nu-mi convine deloc faza asta cu furatul miresei,,,,nush de ce, dar nu vreau sa plec de la nunta mea!!!!
doar daca ma fura al meu mire,,,,asta ar fi cu totul altceva(dar fara fotograf):-p:-p:-p:">:">:">
nici lui nu ii convine ideea sa ma stie cu cine stie ce turmentati plecata(pt ca la o nunta sunt foarte putini cei care sunt cu mintea limpede). Oricum eu nu ma voi lasa furata, si sunt sigura ca si el va sta cu ochii pe mine tot timpul

asta e partea care imi place cel mai mult =)) =)) =))

oana_alina
14.11.2007, 11:30:29

chiar ar fi tare sa vina si fotograful parca este mai palpitant asa! dupa nunta te fura pentru toata viata dar fara foto ;)) ;)) ;)) mi-ai dat o idee ;-)

tallbeauty
17.11.2007, 06:57:53
Si la nunta noastra au fost mai multi care planuiau(desi ma asteptam,nu stiam insa cine,cand...:-SS ,iar copiii ma tot intrebau ''cand te fura?''),asadar fratii mei ,in colaborare cu... doi veri, in frunte cu ...nasa...m-au luat la o ''plimbare'',nasa spunandu-mi '' vino,draguto,ca te ''furam''...asa ,elegant,sa nu-ti rupem rochia...!!! M-au dus la un club unde am dansat pe masa si m-am distrat super bine,a venit un grup de fete si baieti si mi-au dat 50 de euro si un milion ca sa-mi mearga bine,...mi-au urat ''Casa de piatra!'' ... am ramas ''masca''...!!!:-& Ce mai,sotul meu si cu nasu'....isi faceau dedicatii cu lautarii si cand au aflat ca amandoua am ''disparut'' au inchis tel. de bucurie...In final,s-a ajuns la o concluzie,dupa multe negocieri ca ''hotii'' nu aveau nevoie de bani caci eu am ''produs'' deja...:D m-au ''rascumparat'' .Banii i-am dat lautarilor(eu niciodata nu dau bani...,dar de data asta n-am rezistat...cantau prea bine:D ) A fost super!!!

allyy
17.11.2007, 09:51:25
"S-a furat mireasa"!

He he!!!! Pe mine n-au reusit sa ma fure! S-au chinuit toata noaptea si pana la urma s-au lasat pagubasi! ;)) ;)) Dar nu-mi pare rau deloc. M-am distrat copios pe seama lor. La inceput erau pe tabere, era ca un concurs :" hai sa vedem cine o fura primul!". Au incercat cat au incercat asa, au vazut ca nu reusesc, si-au unit fortele =)) Si tot n-au reusit! =)) =))

Anastacia
20.11.2007, 08:31:04
Dragele mele,eu am fost de conceptia ca furatul miresei este o chestie asa nasoala,ei si cam asa s-a si intamplat .Sa vedeti ce am patit ....inainte de 12 noaptea s-au pornit lautarii si invitatii sa ne cante "La multi ani! "asa fara nici un motiv .Eu stiam ca tortul urma pe la ora 2 ,deci surprinsa ma uitam la sotul meu si il intrebam ce se intampla .El , calm si cu rabdare imi facea semne sa nu ma agit...=D> toata lumea aplauda si canta ....intr-un final solistul formatiei anunta:" si acum din partea mirelui pt mireasa lui o surprizaaaaaaaaaaaaa",a inceput muzica sa cante si 3 cupluri de mici dansatori si-au inceput evolutia pe ringul de dans!Extraordinar moment ,va spun am ramas masca ...mai ales ca imi place dansurile la nebunie....si aia micii erau superbi de-a dreptul!=D> =D> =D> Dupa acest moment ,ma cheama o verisoara sa facem poze la portalul amenajat special pt asa ceva,in spatele acestuia fiind o usa .Cand am ajuns acolo ma uit in spate si vad o trupa de vreo 5 invitati facandu-mi semne,atunci mi-am dat seama ca au planuit sa ma fure...In final m-au furat ,am fost pe o terasa ,am dansat si dupa nici 30 de min. m-am saturat si am vrut inapoi la nunta mea ,deci nu mare scofala !Mirele m-a recuperat bucuros si am continuat nunta !Dupa parerea mea nu o fost un moment oauuuuu ,de surpriza ,deci ar fi mai bine sa renunte lumea la el si sa se faca o surpriza care sa incante lumea asa cum a facut sotiorul meu cu micii dansatori!V-am pupat dragelor,sper ca v-a placut povestioara mea!>:D<

helenita
20.11.2007, 09:22:01
Dragele mele,eu am fost de conceptia ca furatul miresei este o chestie asa nasoala,ei si cam asa s-a si intamplat .Sa vedeti ce am patit ....inainte de 12 noaptea s-au pornit lautarii si invitatii sa ne cante "La multi ani! "asa fara nici un motiv .Eu stiam ca tortul urma pe la ora 2 ,deci surprinsa ma uitam la sotul meu si il intrebam ce se intampla .El , calm si cu rabdare imi facea semne sa nu ma agit...=D> toata lumea aplauda si canta ....intr-un final solistul formatiei anunta:" si acum din partea mirelui pt mireasa lui o surprizaaaaaaaaaaaaa",a inceput muzica sa cante si 3 cupluri de mici dansatori si-au inceput evolutia pe ringul de dans!Extraordinar moment ,va spun am ramas masca ...mai ales ca imi place dansurile la nebunie....si aia micii erau superbi de-a dreptul!=D> =D> =D> Dupa acest moment ,ma cheama o verisoara sa facem poze la portalul amenajat special pt asa ceva,in spatele acestuia fiind o usa .Cand am ajuns acolo ma uit in spate si vad o trupa de vreo 5 invitati facandu-mi semne,atunci mi-am dat seama ca au planuit sa ma fure...In final m-au furat ,am fost pe o terasa ,am dansat si dupa nici 30 de min. m-am saturat si am vrut inapoi la nunta mea ,deci nu mare scofala !Mirele m-a recuperat bucuros si am continuat nunta !Dupa parerea mea nu o fost un moment oauuuuu ,de surpriza ,deci ar fi mai bine sa renunte lumea la el si sa se faca o surpriza care sa incante lumea asa cum a facut sotiorul meu cu micii dansatori!V-am pupat dragelor,sper ca v-a placut povestioara mea!>:D<

mie una mi-a placut...insa nu cred ca ar trebui sa renuntam la acest obicei,care e cat de cat romanesc:D ...si sa preluam altele straine de traditia noastra...si eu am fost furata chiar de sub ochii mirelui si dusa in disco...si mi-a placut extrem de mult:-p

anacristina
20.11.2007, 10:17:14

imi pare rau ca nu te-ai simtit bine, insa cand pleci de la ideea ca va fi rau, sansele sa iasa bine sunt reduse

ro_anna05
06.12.2007, 14:11:22
Vreau o idee cu privire la ce putem cere mirelui pentru as rascumpara mireasa, dupa ce aceasta a fost furata, in afara de bautura, bani, etc.
Cred ca ar fi dragut ca mirele sa fie pus sa cante ceva, sau sa compuna ceva, ce idei mai aveti?

tot_tot_claire
06.12.2007, 14:46:43
sa danseze cu nashu'...tango...fiecare cu cate un trandafir in dinti =))

ro_anna05
06.12.2007, 15:37:19
wow, super , buna idee :D de abia astept noaptea nuntii :))

mariammary2000
06.12.2007, 15:41:10
la asta chiar nu ma gandisem:)):)):))

Fluturas
06.12.2007, 15:46:43

=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Joliutza
06.12.2007, 20:45:42
La nunta nasilor mei eu am facut parte din grupul de hoti. La intoarcere, pe langa ce bauturi i s-au cerut de catre baieti, eu i-am cerut sa ii cante ceva, pentru ca stiam ca are voce si va fi ok. A cantat o melodie, dupa care s-a prelungit show-ul, deoarece a iesit super...toata lumea era in picioare si il aplauda...a fost momentul no. 1 al serii...

Asa ca merge faza cu cantatul, dar eu zic ca doar daca si aveti ce asculta. Daca in schimb saracul om nu are voce/ureche muzicala...atunci poate iesi ceva penibil pt el.

tot_tot_claire
07.12.2007, 13:00:34
daca stie sa cante la vreun instrument e si mai bine. mai ales daca n-a mai exersat de cativa ani...:D#:-S

anca1230_pop
07.12.2007, 13:27:06
apropo de pedepse, am fost la o nunta si hoatele care au furat mirele au fost pedepsite sa ii bage nasului mare, pe unul din cracul pantalonului un ou, si sa-l scoata pe celalalat crac. a fost un moment...............nu va puteti da seama.
iar la o alta nunta la care am fost, i s-a cerut mirelui ca sa-si recupereze mireasa, sa danseze impreuna cu ceilalti 2 nasi, tango (toti deodata), insa dj-ul a pus valtz, si sa-i vedeti pe barbatii astia ce show au facut.........a iesit super, zburdau pe valtz ca niste caprioare.

Allyna
07.12.2007, 20:11:28
apropo de pedepse, am fost la o nunta si hoatele care au furat mirele au fost pedepsite sa ii bage nasului mare, pe unul din cracul pantalonului un ou, si sa-l scoata pe celalalat crac. a fost un moment...............nu va puteti da seama. .

Super!!!=D> =D> Geniala idee...Cu siguranta multe viitoare miresici se vor inspira de aici.
La nuntile la care am fost eu pana acum, partea cu furatul miresei nu a produs senzatie. Adica totul se rezuma la rascumpararea prin bani sau sticle de bautura, negociate cu nasul/nasii departe de urechile indiscrete ale nuntasilor:D Singura chestie mai speciala, a fost la o nunta la care negociatorul era un baietel de 4-5 ani. Cand a fost intrebat ce isi doreste in schimbul miresei, a uitat tot ce i-a spus taticul lui legat de lazi de bere si a dat un raspuns foarte sincer: ''un ou Kinder"

Pysycuta
08.12.2007, 00:24:33

very funny =))=))=))

felina03
09.12.2007, 12:50:56
Si eu sunt plictisita de clasicele rascumparari cu bautura si bani. Dintre alte recompense ce au fost cerute pot mentiona : mirele sa danseze cu mireasa passo doble (faceau amandoi cursuri de dans de doi ani); mirele sa faca declaratii de dragoste miresei sau sa dea ciocolata hotilor.

anamaria1
09.12.2007, 14:08:08
Am participat la o nunta la care rapitorii i-au dat mirelui cateva cuvinte haioase pe care sa le foloseasca intr-o poezie de dragoste pentru mireasa...va dati seama ce a iesit...:D

anca1230_pop
09.12.2007, 22:05:58
apropo de faza cu cuvintele cheie, am mai fost la o nunta la care mirele trebuia sa-i faca o declaratie de dragoste miresei in care sa folosesca cuvintele: drujba, garaj si dobanda. mirele s-a descurcat si a fosrmulat ceva de genul: draga mea, pt tine o sa tin masina in garaj toata viata (cineva a zis: pt tine o sa ma tai cu drujba), dar mirele a zis, imnima mea o sa fie ca o drujba pornita, si dragostea mea va di o dobanda la vedere!

mamuska
09.12.2007, 22:52:11
apropo de faza cu cuvintele cheie, am mai fost la o nunta la care mirele trebuia sa-i faca o declaratie de dragoste miresei in care sa folosesca cuvintele: drujba, garaj si dobanda. mirele s-a descurcat si a fosrmulat ceva de genul: draga mea, pt tine o sa tin masina in garaj toata viata (cineva a zis: pt tine o sa ma tai cu drujba), dar mirele a zis, imnima mea o sa fie ca o drujba pornita, si dragostea mea va di o dobanda la vedere!
Frumos.................si eu am participat la mai multe nunti unde in schimbul miresei, hotii au cerut sa danseze mirele pe masa, sa faca declaratii de dragoste, sa scoata jarteluta,etc.

adina_i
09.12.2007, 23:26:18
La varul meu la nunta l'au pus sa faca o declaratie de dragoste in romana si in franceza explicandu'i miresei de ce a negociat asa aspru(adica cum, nu merita mai mult de o sticla de jack daniels???). Dupa ce a fost adusa mireasa hotii au constat ca primisera ceai de tei in sticla whisky. Asa ca au furat si soacra mare!!!

Alta faza super tare a fost la o nunta la care a fost o colega: Cand s'a furat mireasa toti hotii bausera. Mai putin ea. Asa ca s'a suit frumos miresica la volan sa fie furata. Pe drum au oprit'o politia. Cica a iesit super caterinca cand mirele a trebuit sa'l convinga pe politist sa ii lase mireasa in pace ca nu purta centura. tel era pe speaker si toti nuntasii faceau galerie. Dupa ce a fost adusa mireasa au vrut sa se duca sa ii dea politistului o sticla de vin ca a fost asa de treaba si a participat cu mult spirit la momentul respectiv.

Alte cereri interesante: nr de tel al unei domnisoare de onoare, portie dubla din tortul miresei...

alina2408
11.12.2007, 19:56:15
La nunta la verisoara mea mirele i-a facut o declaratie de dragoste miresei mimand iar nasul traducea,binenteles ca nasul a spus numai prostii legate de avere si alte chestii exact pe invers la ce zicea mirele.A fost o faza super tare.=))

ella_iubi
11.01.2008, 10:25:22
Tare mult imi place traditia asta cu furatu miresei :D dar as vreau si eu cateva idei traznite ce sa ceri ca "rascumparare"

MachuPicchu
11.01.2008, 10:28:25
Eu am vazut la tv ... secvente din nunta tipei de la essenza ... "hotii" au cerut in schimb un bax de eugenii si nu stiu cate pungii de pufuleti ... m-am prapadit de ras ca nu avea omu' de unde sa ia astea la ora respectiva, dar pana la urma a gasit.
Si povestea asta este veche ... la nunta unui vecin s-a cerut ca nasul si mirele sa faca streeptease ... mirele mai subtire, iar nasul a ajuns pana la boxeri si l-a oprit sotia :))

ella_iubi
11.01.2008, 10:35:49
=)))) deci e prea tare faza cu eugeniile mai trebuia si un litru de laptic cald :)) asta chiar o sa o tin minte

Alisori
11.01.2008, 17:37:38
sunt dragute fazele cu furatul miresei.recunosc ca la nunta verisoarei mele...am participat la furatul ei...sincer nu mai stiu ce s-a cerut atunci...;;)
un lucru il stiu si e CLAR...eu nu vreau sa fiu furata...deloc.deja am anuntat lumea ca sa-i ia adio de la acest obicei pt ca eu nu vreau <:-P

taia
21.01.2008, 10:54:28
Si eu am participat la o nunta in care s-a cerut ca rascumparare 1 ban...va dati seama de unde asa maruntis!
La o alta nunta nasul a trebuit sa danseze cu mirele pe o masa, si le-au pus muzica populara!
Singura chestie care ma sperie e ca momentul se tergiverseaza foarte mult (am fost si la astfel de nunti) si intervin timpi morti la nunta. Ca doar noi suntem acolo sufletul nu?

moonlightblue
23.01.2008, 17:43:27
asta e si moartea mea...am fost la o nunta unde mirele nu s-a grabit cu rascumparatul si mireasa a lipsit vreo 2 ore si jumatate. Era nunta cu dj si in concluzie, cat a lipsit mireasa, mirele dansa pe ceva tehno house.
la alta nunta i-au cerut mirelui tot soiul de ciocolati si nu avea de unde sa le ia. Negociatorii nu voiau si nu voiau sa o dea decat pe ciocolati...ciudat. tot asa a lipsit mult timp mireasa.

la alte 2 nunti miresele au refuzat sa fie furate si hotii super insistau, astfel incat era destul de penibil sa vezi mirele incercand sa linisteasca potentialii hoti. nici mireasa nu statea prea bine pentru ca era vanata toata noaptea si trasa de rochie la fiecare dans de catre un potential hot.

aaylyna
24.01.2008, 15:47:24
la mine la nunta am facut schimb de mirese si rapitorii i-au cerut nirelui sa inchine o cupa de sampanie cu cealalta mireasa, sa danseza un vals cu ea si sa-mi faca o declaratie de dragoste.

aaylyna
24.01.2008, 16:11:01
si eu am fost dusa la arc pe 25.08.2007. m-au furat la miezul noptii, nu fusese nimic aranjat, acolo au vut rapitorii si rapitoarele. faza este ca eu cand am ajuns era full. cativa cameramani spuneau ca au fost 50. eu cred ca mult mai multe. se oprise circulatia.
multe nu au vrut sa vina la poza, ca de, supersititia ca nu e bine sa apara mai multe mirese in aceeasi poza.
am atasat si poze va dau link-ul

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=507&page=347&highlight=AAYLYNA

aaylyna
24.01.2008, 16:22:44
nu stiu daca m-am descurcat cu link-ul asa ca le atasez..

ana5maria
24.01.2008, 17:13:44
eu o sa ii pregatesc o surpriza sotului meu, la nunta o sa i se ceara drept rascumparare si pampesr pt nepotica noastra, sa vedem daca face rost repede, daca nu o sa imi iau masuri de precautie dinainte ca sa am un bax pregatit. dar cred ca se va descurca, oricum mai mult de 45 min nu vreau sa fiu furata desi e un moment de relax pt miresica :-p

mamuska
24.01.2008, 17:19:45
asta e si moartea mea...am fost la o nunta unde mirele nu s-a grabit cu rascumparatul si mireasa a lipsit vreo 2 ore si jumatate. Era nunta cu dj si in concluzie, cat a lipsit mireasa, mirele dansa pe ceva tehno house.
la alta nunta i-au cerut mirelui tot soiul de ciocolati si nu avea de unde sa le ia. Negociatorii nu voiau si nu voiau sa o dea decat pe ciocolati...ciudat. tot asa a lipsit mult timp mireasa.

la alte 2 nunti miresele au refuzat sa fie furate si hotii super insistau, astfel incat era destul de penibil sa vezi mirele incercand sa linisteasca potentialii hoti. nici mireasa nu statea prea bine pentru ca era vanata toata noaptea si trasa de rochie la fiecare dans de catre un potential hot.
este nasol sa nu te intelegi cu hotii,de fapt asta trebuie facuta inainte....un fel de colaborare...eu asa am procedat,le-am zis hotilor ce sa ceara,au cerut au primit si s-a incheiat targul....a durat totul vreo 40 de minute,maxim....este urat sa lipseasca mireasa sau mirele mai mult....eu m-am consultat si cu ospatarii,asa incat sa nu serveasca vreun fel de mancare,iar eu sa lipsesc de la masa cand fac prezentarea...........

carmenutza
24.01.2008, 17:27:10

cat de taaaaaaaaaaaaaareeeeeeeeee=)) =)) =)) ...sunt pe jos de ras!=)) asta chiar ca ar iesi super

mamuska
24.01.2008, 17:28:47
eu am fost sambata la o nunta si cei care au furat mireasa au cerut sa danseze nasul si cu vornicul cu o banana in gura pe o melodie lenta......iar noi fetele care am furat mirele am cerut sa cante nasul o melodie la alegere ,iar mireasa si nasa sa mimeze prin dans ficare cuvant pe care il canta nasul.....a fost distractie maxima!!!!!

duplanty
24.01.2008, 21:16:18
La o nunta s-au pus nasii sa danseze fiecare cate unu in jurul unei galeti si a unu lighean pe un anumit ritm de muzica...la alta au intors masa cu cracii in sus si a dansat mireasa pe masa intoarsa, la alta a cantat mireasa o melodie, si faza cu oul de mai sus am vazut ..e cea mai tare:)>-

aaylyna
25.01.2008, 12:57:43
La mine au avut doua incercari nereusite inainte de a ma fura .Prima data m-a recuperat nasul iar a doua oara mirele.Abia a treia oara au reusit sa ma fure.vorbisem dinainte cu cameramanul sa fie pe faza cand ma fura ... dar,cand sa ma fure mai ia-l de unde nu-i ! Am plecat fara el dar la vreo 2 Km de locatie ne-am oprit l-am sunat si a fost adus la noi de cineva.Am pornit apoi cu totii catre Arcul de Triumf,unde am intalnit mai multe mirese erau vreo 5 sau 6.
Osa pun poze dar inca nu le am.

si eu am fost tot acolo am fost . am niste poze, te regasesti in ele?

aaylyna
25.01.2008, 13:25:17
sa va povestesc si eu cum a fost.
ma distram copios ca se formasera mai multe grupuri care isi trimiteau cate un reprezentant sa ma anunte ca ei ma vor fura si unde ma vor duce. eu le spuneam la toti ca ma las furata de ei.
la un moment dat ies pe hol, era teribil de cald, in ziua aceea cred ca au fost 40 de grade afara si stateam de vorba cu colegii de serviciu care imi spuneau ca ei ma vor fura si ma vor duce la birou sa redactez o cerere.
vine o prietena foarte buna si imi spune: Cristi (prietenul ei) a plecat acasa. eu o intreb de ce? ea imi spune: nu vrea sa-mi spuna, du-te tu si intreaba-l ca e la masina. vine o alta prietena si-mi spune: hai sa ne conduci, ca noi plecam, trebuie sa alaptez.

ies cu ei, gandindu-ma ca vorbesc si cu Cristi sa aflu de ce pleaca, si afara nu stiu de unde au aparut toate prietenele mele, cu prieteni, cu soti si trageau care mai de care de mine sa ma bage intr-una dintre masini. eu tipam ca imi rup rochia, in fine nu stiu cum am ajuns intr-o masina si am plecat insotiti de alte doua masini si de cameraman spre... Arcul de triumf.

acolo, surpriza, cred ca erau 80 de miresici. un cameraman spunea ca a numarat 50 si ca inca mai vin, cameramanul meu ma pieduse la un moment dat.
asa, acolo s-a negociat: o declaratie de dragoste si o sticla de sampanie in schimbul miresei.
tot acolo, prietenele mele cele nebune, au gasit o alta miresica si am facut schimb.
eu m-am dus la nunta ei, mirele saracul a fost uimit, tremura tot.am inchinat o cupa de sampanie si am dansat un vals si am plecat.
la mine, ginerele a refuzat sa danseze si sa inchine o cupa de sampanie cu ea, pretextand ca nu e mireasa lui si el o vrea pe a lui, dar negociatorii pas, nu au renuntat pana cand nu a facut-o, apoi m-au adus pe mine si mi-a facut o declaratie superba, pe care nu o am pe DVD, pentru simplul motiv ca in momentul acela cameramanul nu a fost de gasit (noi banuim ca era acolo unde si regele se duce singur si l-am iertat) ;))

the end

Hanu
27.01.2008, 11:31:48
Foarte frumos mai fetelor.

Dar noi miresicile de 2008 ce ne facem? Ca arcul de triumf e in renovare!!!:(( :(( :(( :((

Si imi placea ca era destul de ok, avand in vedere ca locatia mea e tocmai in otopeni.

Cred ca ma duc pe aeroport in cazul asta!!!

evenstar
27.01.2008, 13:06:00
Pai, puteti sa va mutati putin mai la stanga, la intrarea in parc! ;-) Ca doar e destul de frumos si acolo!

ant
27.01.2008, 19:50:01
Foarte frumos mai fetelor.

Dar noi miresicile de 2008 ce ne facem? Ca arcul de triumf e in renovare!!!:(( :(( :(( :((

Si imi placea ca era destul de ok, avand in vedere ca locatia mea e tocmai in otopeni.

Cred ca ma duc pe aeroport in cazul asta!!!

Si eu am suferit din cauza asta..chiar azi am trecut pe langa Arculetzul de Triumf si e..cam plin de schele..Asta este, stai linistita>:D<

miss
09.02.2008, 03:14:18
sal

Pe mine nu prea m-a furat, am plecat de buna voie cu toate ca eu planuisem ca furtul sa fie in jur de ora 1 cand aveau sa vina dansatoarele , nu fumasem nici o tigare iar cand cumnata mea mi-a spus ca vrea sa ma fure ,i-am spus ca merg de buna voie dar sa i-a si pachetul lu nasa de tigari.(asa ca nu am mai asteptat sa se faca 1)
asta nu ar fi fost nimic dar pe drum(spre arcul de triumf),ne-a oprit si politia care nu vroia decat mireasa:D dar cu un avertisment pt viteza pana la urma am scapat.
asa ca ginerica si nasu au facut un striptis pe cinste sa recupereze mireasa, nu mi-a venit sa cred cand am vazut dvd-urile sincer le cam are ginerica cu astea :D

Maiaa
09.02.2008, 06:00:37

Hehehehe=)) =)) =)) =)) =)) vai Doamne cat am putu sa rad=)) =)) =)) =)) hehehe:)) bine ca ai avut buletinul.vaiiii:))

miss
09.02.2008, 23:32:31
sa va povestesc si eu cum a fost.
ma distram copios ca se formasera mai multe grupuri care isi trimiteau cate un reprezentant sa ma anunte ca ei ma vor fura si unde ma vor duce. eu le spuneam la toti ca ma las furata de ei.
la un moment dat ies pe hol, era teribil de cald, in ziua aceea cred ca au fost 40 de grade afara si stateam de vorba cu colegii de serviciu care imi spuneau ca ei ma vor fura si ma vor duce la birou sa redactez o cerere.
vine o prietena foarte buna si imi spune: Cristi (prietenul ei) a plecat acasa. eu o intreb de ce? ea imi spune: nu vrea sa-mi spuna, du-te tu si intreaba-l ca e la masina. vine o alta prietena si-mi spune: hai sa ne conduci, ca noi plecam, trebuie sa alaptez.

ies cu ei, gandindu-ma ca vorbesc si cu Cristi sa aflu de ce pleaca, si afara nu stiu de unde au aparut toate prietenele mele, cu prieteni, cu soti si trageau care mai de care de mine sa ma bage intr-una dintre masini. eu tipam ca imi rup rochia, in fine nu stiu cum am ajuns intr-o masina si am plecat insotiti de alte doua masini si de cameraman spre... Arcul de triumf.

acolo, surpriza, cred ca erau 80 de miresici. un cameraman spunea ca a numarat 50 si ca inca mai vin, cameramanul meu ma pieduse la un moment dat.
asa, acolo s-a negociat: o declaratie de dragoste si o sticla de sampanie in schimbul miresei.
tot acolo, prietenele mele cele nebune, au gasit o alta miresica si am facut schimb.
eu m-am dus la nunta ei, mirele saracul a fost uimit, tremura tot.am inchinat o cupa de sampanie si am dansat un vals si am plecat.
la mine, ginerele a refuzat sa danseze si sa inchine o cupa de sampanie cu ea, pretextand ca nu e mireasa lui si el o vrea pe a lui, dar negociatorii pas, nu au renuntat pana cand nu a facut-o, apoi m-au adus pe mine si mi-a facut o declaratie superba, pe care nu o am pe DVD, pentru simplul motiv ca in momentul acela cameramanul nu a fost de gasit (noi banuim ca era acolo unde si regele se duce singur si l-am iertat) ;))

the end

spuperrrrrrrrrrrrr
vezi ginerica al tau vroia mireasa lui:D

corinka
09.02.2008, 23:47:18
mie nu-mi place obiceiul asta cu furatul miresei. e drept ca unele povesti au fost amuzante. a fost simpatic schimbul de mirese, iar cetateana constiincioasa care a plecat de la nunta si a ajuns la vot, e cea mai tare!
eu nu am de gand sa ma las furata, asta mi se pare aiurea, cum adica sa ma las furata? daca folosesc nuntasii vreun siretlic e altceva, dar sper sa nu cad in plasa.
ce mi se pare penibil in aceasta traditie e balciul ala care se creeaza cu ocazia negocierilor. de multe ori se ajunge la niste sabloane... rapitorii cer o lada de bere si li se aduce lada goala, mirele trebuie sa faca striptease, mireasa e purtata pe brate etc.
prietenul meu a zis sa nu ma las furata. am ras si i-am zis sa stea toata nunta cu ochii pe mine dc nu vrea sa ma fure nimeni.
sper sa nu-l fure nimeni pe el, ca a aparut si moda asta. :))
rapirea e buna oricum pt fumatoare. cred ca mirilor nu le sta prea bine sa fumeze, nu se potriveste tigara cu rochia de mireasa, asa ca fetele care vor sa mai traga un fum pot profita de rapire. dar cum noi nu fumam...

adynutzaa
11.02.2008, 14:24:57
Am vazut la o nunta o faza super ... si asta e maximul de o sa-l fac si la mine (sau scot de tot faza cu rapirea).
Deci s-a rapit mireasa... si in locul ei au adus un barbat imbract intr-o rochie alba, mare si nasoala (de pe la vre-un second). :)) Sa vezi faza cand il tineau rapitorii in brate cu "piciorusul" gol sa-i puna mirele pantoful :)) Sper sa gasesc o rochie (ca stiu deja pe cine-i dau de miresoi)
Schimb de mirese mi se pare funny la altii... dar eu n-as accepta sub nici o forma sa danseze cu alta mireasa, sa vina alta mireasa in locul meu (daca aiai mai frumoasa, slaba, etc ca mine? NO WAY!)

unicka
20.02.2008, 00:42:17
Eh gasim noi un loc unde sa mergem, ce naiba!:)

MonicaR
20.02.2008, 00:57:09
si eu am fost dusa la Arcul de Triumf , a fost tare frumos si acea lege era in vigiuare dar n-am avut probleme , iata o poza in caz ca sunteti curioase cum arata mai multe miresici la un loc :P

MOUSETTE
02.04.2008, 17:24:33
NU STIU CE SA ZIC... AS VREA SI NU AS VREA SA FIU FURATA... GREU DE SPUS. SINCER PARCA MAI BINE NU . sINGURUL MOTIV PENTRU CARE AS ACCEPTA AR FI SA II VAD FATA LUI IUBI CAND AUDE. dAR NU MA PREA INCANTA PENTRU CA NU AM SA FIU ACOLO . SI IN LUS POATE PIERD DIN DISTRACTIE. CE SA ZIC DACA MA FURA SPER SA MA DUCA IN DISCOTECA . POATE E CEVA DISTRACTIE .

radut2004
04.04.2008, 12:11:40
Eu as vrea sa fiu furata.....si sa fiu dusa intr-un loc special (cum ar fi de ex locul unde ne-am intalnit pt prima oara) si sa ii dau un indiciu....Si daca se prinde unde sunt, sa vina sa ma ia :D
Pe mine nu ma aduce nimeni inapoi la nunta decat barbatul meu :P

NU STIU CE SA ZIC... AS VREA SI NU AS VREA SA FIU FURATA... GREU DE SPUS. SINCER PARCA MAI BINE NU . sINGURUL MOTIV PENTRU CARE AS ACCEPTA AR FI SA II VAD FATA LUI IUBI CAND AUDE. dAR NU MA PREA INCANTA PENTRU CA NU AM SA FIU ACOLO . SI IN LUS POATE PIERD DIN DISTRACTIE. CE SA ZIC DACA MA FURA SPER SA MA DUCA IN DISCOTECA . POATE E CEVA DISTRACTIE .

duplanty
04.04.2008, 13:04:51
Si eu daca e sa fiu furata cred ca o sa ma cam sperie un pic...nu stiu ce au in cap...si mai ales cine o sa ma fure...sper sa fie totul ok si sa nu ne opreasca vreun echipaj al politiei si soferu sa fie un pic baut...ca doar e la o nunta;))

cristina19802007
04.04.2008, 14:42:05
Eu as vrea sa fiu furata.....si sa fiu dusa intr-un loc special (cum ar fi de ex locul unde ne-am intalnit pt prima oara) si sa ii dau un indiciu....Si daca se prinde unde sunt, sa vina sa ma ia :D
Pe mine nu ma aduce nimeni inapoi la nunta decat barbatul meu :P
buna.la mine s-au gandit sa ma fure doi colegi de serviciu care vor veni al nunta.intr-o discoteca ar fi frumos sa mergem:).si eu sunt curioasa sa vad cum va reactiona iubi meu si mai ales cat va negocia pentru mine....:>

only_mony
04.04.2008, 17:12:09
buna fetelor...eu imi doresc sa ma fure niste prieteni de-ai nostri care au un super motor:x mama ce-mi doresc sa plimb un pic voalul prin bataia vantului....:-p

VeraQ
09.04.2008, 20:30:44
Pe mine nu ma va fura nimeni, voi specifica (deja am inceput) acest lucru pentru ca e o sansa destul de mica sa fie un moment placut pentru toti si n-am chef sa-mi pierd nush cat timp din nunta mea inghesuita intr-o masina cautand o bodega sau uarevar. In caz ca cineva ma fura totusi, am subliniat ca respectivul/ii nu vor mai auzi "buna ziua" de la mine ever. :-&

Allyna
10.04.2008, 07:07:31
Eu am noroc ca nu vom merge foarte departe, deoarece la 200 m de local e punctul 0 al distractei la nivel de oras (cluburi, terase, crame, platou)... Cat despre furat, cred ca o sa o faca cateva colege de liceu, in amintirea vremurilor frumoase si a prostelilor din adolescenta8-}

iulicik
10.04.2008, 10:26:57
buna fetelor...eu imi doresc sa ma fure niste prieteni de-ai nostri care au un super motor:x mama ce-mi doresc sa plimb un pic voalul prin bataia vantului....:-p

super idee ;;) as vrea si eu ceva de genul asta dar mie imi e cam frica :-SS

miresicamica
10.04.2008, 11:41:41
Nici eu nu doresc sa fiu furata:-& ,chiar nu are nici un sens sa pierzi timpul cu asa ceva,si sper sa nu ma fure nimeni,desi cred ca vor incerca prietenii viitorului meu sot.:-<

miss0890
10.04.2008, 12:04:16
Buna! Nici eu nu as vrea sa fiu furata!
Am mai fost la nunti, si nu inteleg rostul furatului. La nici una din ele nu a fost un moment frumos, ci doar un pic jenant pentru mire.;))
Asa ca..no way...
Si-asa o sa treaca foarte repede seara, si nu vreau sa imi para rau dupa aceea ca nu m-am bucurat de propria petrecere de nunta

monique18virgo
10.04.2008, 13:56:12
la mine sau anuntat niste prieteni care lucreaza la o firma de paza.vor veni cu cagule pe fata.de abia astept sa vad cum o sa iasa.;))

Allyna
10.04.2008, 17:08:33
Buna! Nici eu nu as vrea sa fiu furata!
Am mai fost la nunti, si nu inteleg rostul furatului. La nici una din ele nu a fost un moment frumos, ci doar un pic jenant pentru mire.;))
Asa ca..no way...
Si-asa o sa treaca foarte repede seara, si nu vreau sa imi para rau dupa aceea ca nu m-am bucurat de propria petrecere de nunta

Cred ca e foarte importana exemplul anterior. Ai dreptate, daca ai asistat doar la momente penibile legate de furatul miresei, e perfect justificat sa nu te incumeti.
Eu ma gandesc ca o sa ma simt bine, o sa fiu alaturi de colegele din liceu, o sa radem si o sa ne prostim ca in vremurile bune... Putin imi pasa cum vor percepe nuntasii evenimentul, atata timp cat noi ne vom simti bine si vom ramane cu amintiri frumoase de la nunta noastra. In plus, eu stiu ca tot momentul asta tine cam o jumatate de ora, asa ca nu mi se pare o mare risipa de timp...

VeraQ
10.04.2008, 19:22:32
Cred ca e foarte importana exemplul anterior. Ai dreptate, daca ai asistat doar la momente penibile legate de furatul miresei, e perfect justificat sa nu te incumeti.
Eu ma gandesc ca o sa ma simt bine, o sa fiu alaturi de colegele din liceu, o sa radem si o sa ne prostim ca in vremurile bune... Putin imi pasa cum vor percepe nuntasii evenimentul, atata timp cat noi ne vom simti bine si vom ramane cu amintiri frumoase de la nunta noastra. In plus, eu stiu ca tot momentul asta tine cam o jumatate de ora, asa ca nu mi se pare o mare risipa de timp...
Pai de ce-i mai inviti daca nu-ti pasa de ei? Si apoi, cu prietenele tale nu pot sa cred ca nu te vei mai intalni pentru momente ca pe vremurile bune...

Hanu
10.04.2008, 20:53:43
Hai mai, furatul miresei e un moment foarte fain. Eu una nu renunt, plus ca al meu are ceva pregatit pentru rascumparare, asa ca eu una de-abia astept. Mi-ar placea sa merg pe aeroport sau la arcul de triumf. cam atat imi permite distanta si timpul...

Allyna
10.04.2008, 20:54:32
Hai mai, furatul miresei e un moment foarte fain. Eu una nu renunt, plus ca al meu are ceva pregatit pentru rascumparare, asa ca eu una de-abia astept. Mi-ar placea sa merg pe aeroport sau la arcul de triumf. cam atat imi permite distanta si timpul...

:* :* :* Total de acord!:)>-

VeraQ
10.04.2008, 21:06:24
Pai cum sa pregateasca deja? Unde mai e farmecul platii daca el a pregatit-o deja? :-?
Offf, traditia asta mie-mi da dureri de cap. La cea mai recenta nunta la care-am fost, furatul pentru mireasa a fost un cosmar deoarece hotii au plimbat-o aiurea prin 3 discoteci care mai de care mai cu probleme: una inchisa, una cu Parazitii si una cu Laura Andresan. A refuzat sa ramana acolo deci s-au intors. Rascumparare au cerut bautura pentru baieti si-o casa pentru mireasa. Mirele i-a construit o casa din cutii de carton :)). Macar asta a fost haios. Aaa, si ca hotii au facut fiecare o tura de sala cu mireasa-n brate.
In concluzie: nu poti sa te bazezi pe nimeni ca totul va fi frumos, haios si distractiv. Si mireasa a fost prevazatoare si-a dejucat planurile altor "hoti" pe care nu i-a vrut deloc pentru ca erau niste nasparlii bauti. L-)

Allyna
10.04.2008, 21:07:26
Pai de ce-i mai inviti daca nu-ti pasa de ei? Si apoi, cu prietenele tale nu pot sa cred ca nu te vei mai intalni pentru momente ca pe vremurile bune...

Nu e vb ca nu imi pasa de ei, ci nu imi pasa daca gusta sau nu momentul furtului miresei...
Din momentul in care mi-am anuntat nunta au inceput diverse sfaturi si comentarii: "mai bine asa, mai bine invers...nu e bine cum vrei tu, e mai bine nu stiu cum..." Si daca ma iau dupa toti o sa am o nunta cum vor altii si nu cum vreau eu. Sau cel putin o sa traiesc cu diverse regrete...
Cat despre prietenele mele, nici nu se pune problema sa nu ne mai intalnim si sa ne distram ca altadata, doar ca nu e tot una... De data asta va fi ceva special, deoarece una dintre pustoaicele care se ingramadeau sa fumeze in spatele scolii si sa condamne profii in fel si chip, acum e miresica...
In fine, ca si in orice alt context e o chestie de optiune...:-"

Allyna
10.04.2008, 21:12:26
Pe langa toate astea, noi ne-am si gandit la finalul momentului cu furtul miresei... Dupa rascumparare (din care nu vrem sa facem un scop in sine), voi dansa cu sotiorul meu pe melodia lui Banica - "Te iubesc, femeie", care mi se pare foarte potrivita situatiei date.

Candia
10.04.2008, 21:16:17
Nu e vb ca nu imi pasa de ei, ci nu imi pasa daca gusta sau nu momentul furtului miresei...
Din momentul in care mi-am anuntat nunta au inceput diverse sfaturi si comentarii: "mai bine asa, mai bine invers...nu e bine cum vrei tu, e mai bine nu stiu cum..." Si daca ma iau dupa toti o sa am o nunta cum vor altii si nu cum vreau eu. Sau cel putin o sa traiesc cu diverse regrete...
Cat despre prietenele mele, nici nu se pune problema sa nu ne mai intalnim si sa ne distram ca altadata, doar ca nu e tot una... De data asta va fi ceva special, deoarece una dintre pustoaicele care se ingramadeau sa fumeze in spatele scolii si sa condamne profii in fel si chip, acum e miresica...
Allyna, ai punctat foarte bine. Sunt de acord cu tine!

Allyna
10.04.2008, 21:41:58
Allyna, ai punctat foarte bine. Sunt de acord cu tine!

Mersi de sustinere!;)) >:D<

zel_am_see
13.04.2008, 04:49:51
La nunta la verisoara mea mirele i-a facut o declaratie de dragoste miresei mimand iar nasul traducea,binenteles ca nasul a spus numai prostii legate de avere si alte chestii exact pe invers la ce zicea mirele.A fost o faza super tare.=))

superrrrrrr idee=D>
mai greu va fi cu nasul care nu e roman:)))))
dar idee e bestiala<:-P

VeraQ
13.04.2008, 13:16:00
Asta este perfect adevarat. Si e bine daca poti controla "furatul" si stii deja ca va fi un moment frumos... pentru tine. La urma urmei ai mare dreptate, nu conteaza ce zic ceilalti???!!! ... dar la sfarsitul nuntii cand ii vei intreba daca le-a placut si ei bombane sau se uita-n gol, cum crezi ca-ti va fi? Sa fim seriosi, toti spunem: nunta e a mea si eu organizez cum vreau si cui nu-i place "asta e", dar la sfarsitul zilei toti vrem ca nuntasii s vina sa ne felicite CU SINCERITATE. :)>-

mamuska
13.04.2008, 13:28:50
Asta este perfect adevarat. Si e bine daca poti controla "furatul" si stii deja ca va fi un moment frumos... pentru tine. La urma urmei ai mare dreptate, nu conteaza ce zic ceilalti???!!! ... dar la sfarsitul nuntii cand ii vei intreba daca le-a placut si ei bombane sau se uita-n gol, cum crezi ca-ti va fi? Sa fim seriosi, toti spunem: nunta e a mea si eu organizez cum vreau si cui nu-i place "asta e", dar la sfarsitul zilei toti vrem ca nuntasii s vina sa ne felicite CU SINCERITATE. :)>-

fetelor,suntem aici sa ne sustinem punctele de vedere si capriciile nu sa ne contrazicem....si eu am fost furata la nunta si a iesit super,mai ales ca hotii au fost vreo 6 fete si 5 baieti...ne-am distrat de minune...dar asta nu inseamna ca toti au gustat momentul sau ca toti sunt de acord cu asta....important este voi sa va simtiti bine la nunta voatra,pt ca niciodata nu o sa poti multumi toti invitatii....daca cei care vin la nunta ne respecta si ne iubesc,sunt de acord cu tot ceea ce planuim noi pt acea nunta...nu are rost sa vb in contradictoriu,fiecare isi face nunta cum viseaza,iar cei din jur trebuie sa respecte asta!!!

VeraQ
13.04.2008, 13:41:17
fetelor,suntem aici sa ne sustinem punctele de vedere si capriciile nu sa ne contrazicem....si eu am fost furata la nunta si a iesit super,mai ales ca hotii au fost vreo 6 fete si 5 baieti...ne-am distrat de minune...dar asta nu inseamna ca toti au gustat momentul sau ca toti sunt de acord cu asta....important este voi sa va simtiti bine la nunta voatra,pt ca niciodata nu o sa poti multumi toti invitatii....daca cei care vin la nunta ne respecta si ne iubesc,sunt de acord cu tot ceea ce planuim noi pt acea nunta...nu are rost sa vb in contradictoriu,fiecare isi face nunta cum viseaza,iar cei din jur trebuie sa respecte asta!!!
Perfect de acord cu ce zici tu. Si-mi permit sa observ ca esti un caz norocos, care-a fost furata frumos. Dar ce-ai fi crezut dupa aia de furat daca petreceai o ora inghesuita intr-o masina cu inca 4-5, alergand intre discoteci sau furata de un betivan vitezoman?

Imi lasa un gust amar sa vad ca cei care au o opinie contrara sunt priviti ca inamici si celor care sunt de aceeasi parere li se multumeste pentru sustinere. Ce e aici, razboi cu aliati si dusmani? L-)

Hanu
13.04.2008, 14:36:54
Pai cum sa pregateasca deja? Unde mai e farmecul platii daca el a pregatit-o deja? :-?

farmecul platii este ca el imi va canta. O melodie superba , ptr care are nevoie de timp sa se pregateasca. Va fi prima data cand il voi auzi cantand o melodie, special ptr mine, si in centrul atentiei. Asa ca eu sunt convinsa ca va avea foarte mult farmec.

Dar iti inteleg si parerea ta vis-a-vis de acest moment. Am participat si eu la un astfel de moment, cand dupa ce noi am furat mireasa, ginerica a lesinat. Asa ca am fost nevoiti sa ne intoarcem cu tot cu mireasa.

Insa eu cred ca reusita acestui moment tine foarte mult de cei doi miri. Nu de furaciosi, de nimeni. Pe mine daca ma fura vreunul dus cu capul, eu anunt si mirele si politia. Sa nu se puna cu mine si cu nunta noastra , ca e vai si amar de ei.

Allyna
13.04.2008, 20:38:09

O sa am cam 150 de invitati din toate categoriile de varsta, asa ca, orice as face, tot nu o sa impac toate gusturile. Pornind de la muzica, mancare, ce stiu eu...o sa tot fie pareri si pareri. Daca tinerii o sa simta bine destrabalandu-se pe ritmuri moderne, probabil ca o sa existe "matusi" indignate de insuficienta cantecelor populare, sau bunici agasate de volumul muzicii...etc (exemple aleatorii si primele care imi vin in minte)

Allyna
13.04.2008, 20:44:31
farmecul platii este ca el imi va canta. O melodie superba , ptr care are nevoie de timp sa se pregateasca. Va fi prima data cand il voi auzi cantand o melodie, special ptr mine, si in centrul atentiei. Asa ca eu sunt convinsa ca va avea foarte mult farmec.

Dar iti inteleg si parerea ta vis-a-vis de acest moment. Am participat si eu la un astfel de moment, cand dupa ce noi am furat mireasa, ginerica a lesinat. Asa ca am fost nevoiti sa ne intoarcem cu tot cu mireasa.

Insa eu cred ca reusita acestui moment tine foarte mult de cei doi miri. Nu de furaciosi, de nimeni. Pe mine daca ma fura vreunul dus cu capul, eu anunt si mirele si politia. Sa nu se puna cu mine si cu nunta noastra , ca e vai si amar de ei.

Ei, uite asta am tinut eu sa subliniez... Chiar daca pentru invitati va fi un moment oarecare, pe care foarte posibil ca unii nu il vor gusta, altii il vor considera inutil etc pentru voi va fi cel mai special moment din lume si cu siguranta unul pe care ti-l vei aminti mereu;-)
Si iar ai punctat foarte bine, nu furtul in sine e spectaculos, ci "deliciul" consta in recuperarea miresei... La noi importante vor fi clipele imediat urmatoare recuperarii, cand vom dansa a doua oara doar noi 2...ca un al doilea dans al mirilor. Ceva de genul "tot a mea esti si de data asta nu mi te mai ia nimeni"

mionita23
15.04.2008, 17:49:52
Eu zic sa fie cava pe neasteptate ca asta e tot farmecu la furatu miresei Nu sa ami organizez eu unde sa fiu dusa dar nici iuby sa nu organizeze. Am auzit de la o cunostinta care a fost nuntas Mireasa sia organizat unde sa fie dusa, ginerica a dat mult sa fie adusa la restaurant Cand a sosit mireasa sia loat doua perechi de palme de la ginerica;)) =))

Allyna
01.05.2008, 23:45:53
Eu zic sa fie cava pe neasteptate ca asta e tot farmecu la furatu miresei Nu sa ami organizez eu unde sa fiu dusa dar nici iuby sa nu organizeze. Am auzit de la o cunostinta care a fost nuntas Mireasa sia organizat unde sa fie dusa, ginerica a dat mult sa fie adusa la restaurant Cand a sosit mireasa sia loat doua perechi de palme de la ginerica;)) =))

Nu prea e de ras, dar nu ma pot abtine:)) Hmmm, interesanta reactie... Tocmai ce le spusese preotul: "La bine si la rau":-p
Am fost si eu la multe nunti, dar furatul miresei devine mult prea "comercial" daca e rascumparat cu bani; uneori poate atinge la limita vulgarului. Adica se presupune ca printesa serii e inestimabila, asa ca toti banii din lume nu ajung (sau cel putin din perspectiva mirelui asa ar trebui sa fie). Cel mai haios e atunci cand in schimbul miresei se fac tot felu de joculete comice (sa cante mirele ceva, sau, in fine, sa indeplineasca o mica "pedeapsa", astfel incat sa binedispuna "auditoriul").
Hmmm, chiar trebuie sa ma gandesc la ce "cazne" o sa imi supun sotiorul=P~

BuburuZZa
02.05.2008, 08:24:09
Deci pe mine sper sa ma duca intr-un local dragut ;)
Deja mi-am anuntat viitorul sotisor ca sa dea si peste cat cer "hotii" si a fost deacord ;) .Toti vor fi uimiti ,ca sa zic asa, cand ei (hotii )cer x sticle de y si z si el,darnic din fire. le da si ceva bonus ;) (parerea mea)

O prietena a fost la o nunta anul trecut si au furat mireasa cand se serveau sarmalele ,iar nasul l-a instiintat si dragutul mire a spus: "Stai sa mananc sarmalutele si dupaia mergem dupa ea" asa ca mirele a mancat bine,a baut un paharel de vin si dupa vre-o ora s-a dus dupa ea. ;)))

nutica
02.05.2008, 14:01:23
Deja mi-am anuntat viitorul sotisor ca sa dea si peste cat cer "hotii" si a fost deacord ;) .Toti vor fi uimiti ,ca sa zic asa, cand ei (hotii )cer x sticle de y si z si el,darnic din fire. le da si ceva bonus ;) (parerea mea)

O prietena a fost la o nunta anul trecut si au furat mireasa cand se serveau sarmalele ,iar nasul l-a instiintat si dragutul mire a spus: "Stai sa mananc sarmalutele si dupaia mergem dupa ea" asa ca mirele a mancat bine,a baut un paharel de vin si dupa vre-o ora s-a dus dupa ea. ;)))
=)) =)) =))

ALINUZA
20.05.2008, 00:48:07
nu mai are nimeni ce sa ne povesteasca?

iubitel
20.05.2008, 03:38:51
Singura chestie mai speciala, a fost la o nunta la care negociatorul era un baietel de 4-5 ani. Cand a fost intrebat ce isi doreste in schimbul miresei, a uitat tot ce i-a spus taticul lui legat de lazi de bere si a dat un raspuns foarte sincer: ''un ou Kinder"[/quote]
SUPER!=)) =)) =)) La mine nu stiu cum vor sta lucrurile,dar sigur nu vreau sa lipsesc mai mult de 30 min.de la petrecerea noastra.

georgiiulia
20.05.2008, 12:40:15
super tare ca si eu am nepotica...daca ea ma rascumpara...o sa ceara acadele pe bat si oua kinder...super tare ar fi....e bine de stiut...

sunshine1981
23.06.2008, 19:06:44

Foarte tare!Eu n as vrea sa fiu furata,sper sa ma fac inteleasa.Nu vreau din 2 motive:viitorul meu sot este deja f stresat de nunta si f emotiv din fire,deci orice l-ar pune sa faca ,n ar fi ok pt el si al doilea motiv ar fi ca am vazut ca miresele sunt plimbate cam 1,5-2 h,ceea ce mi se pare aberant

blancaady
23.06.2008, 20:41:45
Foarte tare!Eu n as vrea sa fiu furata,sper sa ma fac inteleasa.Nu vreau din 2 motive:viitorul meu sot este deja f stresat de nunta si f emotiv din fire,deci orice l-ar pune sa faca ,n ar fi ok pt el si al doilea motiv ar fi ca am vazut ca miresele sunt plimbate cam 1,5-2 h,ceea ce mi se pare aberant
pai mai e o idee.................acum glumesc dar poate fi si serios:))
eu una , ma dau pe mine ex:D ...........anul asta fac scoala de soferi ca sa fiu sigura ca nu ma tin hotii prea mult furata:-p .............si daca nu ma duc inapoi conduc singura.............:)) si-i las pe ei la vreun bar......plus ca avem restaurantul in afara localitatii, deci baieti feriti-va daca veniti apoi pe jos............plus ca stiu d epe acum care e hotul nr 1, desi cred ca se ambaleaza vreo 4:))

evenstar
23.06.2008, 20:53:17
Pe mine m-au furat si a fost funny, una peste alta... ;)) Am stat mai putin de o ora - din pacate mai mult decat as fi vrut eu, asa ca in prima faza am "facut bot" cand a venit al meu, i-am reprosat ca nu a fost destul de eficient ;))
Dar finalul momentului a meritat tot efortul. Pentru ca rascumpararea a constat pe langa doua sticle de bautura si tigari de foi pentru toti (au fost trei baieti si o fata cei care m-au furat) intr-un "moment artistic" - mirele si nasul au dansat "cu figuri" Smooth Criminal a lui Michael Jackson =))=))=)) (la negociere s-a specificat ca trebuie sa faca si "figura cu oole", scuzati expresia...) =))=))=)) Au fost absolut geniali, ne tineam de burta de ras, nici unul nu are nici o treaba cu dansul, cu atat mai putin cu MJ, si le arata un var care statea in fata ringului miscarile, iar ei se miscau intr-un mare fel... =))=))=))

picolla
29.06.2008, 19:19:06
la noi cu furatul a stat cam asa; initial m-au furat cavalerii si cu domnisoarele, ma scot ei afara fara sa-mi dau seama, ma tin vreo 5 minute in fata restaurantului ,la care vin un var si un unchi(care e preot) si ma refura de la primii "hoti", cei din tai si-au dat seama cam cu intarziere ce s-a intamplat. in-nauntru al meu isi daduse seama ca astia m-au furat(cavalerii) dar cand i-a vazut intorcandu-se singuri dupa 5 min s-a speriat putin. apoi vaznd cine lipseste din sala s-a linistit.
a fost super frumos m-au dus pe un vas-restaurant si a durat si la noi cam o ora, se putea si mai putin dar a fost distractiv.>:D< >:D< >:D<

adina_mari
13.07.2008, 15:57:59
hai sa va povestesc ce s-a intamplat cand s-a furat mireasa la ultima nunta la care am fost(adica aseara).

fura niste tipi mireasa si cer drept rascumparare o declaratie de dragoste pt mireasa din partea mirelui care sa dureze 3 minute. mirele zice ca-i prea mult si se tot targuiesc vreo 10 minute timp in care situatia devenea deja plictisitoare. ajung intr-un final la un acord si anume ca declaratia sa tina doar 10 secunde. mirele tot nu zice nimic. apoi le cere fostilor colegi de liceu sa mearga sa-l ajute. iubi meu si alti 3 colegi merg langa mire si iubi ii zice cateva versuri inventate pe moment si ii spune sa zica odata. dar mirele zice "da eu nu-s poet" la care mireasa deja enervata de situatie ia microfonul si zice tare "adi, m-ai dezamagit. nu credeam ca nu esti in stare sa-mi faci o declaratie de dragoste". noi deja ne simteam penibil asa ca am iesit afara cand intr-un final mirele i-a zis "te iubesc si pana la 3 minute puncte puncte".

noua ni s-a parut foarte nasoala situatia. oricate emotii ai avea(desi mirele nu parea sa fie emotionat) nu cred ca nu poti zice 2 propozitii prin care sa-ti arati dragostea fata de mireasa ta.

ideea e ca daca nu e gandita si organizata cat de cat faza cu furatul miresei pot iesi situatii cu adevarat penibile. dar normal ca depinde de la caz la caz. eu una sunt sigura ca iubi meu ar face fata la orice provocare si ar iesi cu bine din orice situatie deorece asa e el, descurcaret.

Allyna
13.07.2008, 17:36:18
hai sa va povestesc ce s-a intamplat cand s-a furat mireasa la ultima nunta la care am fost(adica aseara).

fura niste tipi mireasa si cer drept rascumparare o declaratie de dragoste pt mireasa din partea mirelui care sa dureze 3 minute. mirele zice ca-i prea mult si se tot targuiesc vreo 10 minute timp in care situatia devenea deja plictisitoare. ajung intr-un final la un acord si anume ca declaratia sa tina doar 10 secunde. mirele tot nu zice nimic. apoi le cere fostilor colegi de liceu sa mearga sa-l ajute. iubi meu si alti 3 colegi merg langa mire si iubi ii zice cateva versuri inventate pe moment si ii spune sa zica odata. dar mirele zice "da eu nu-s poet" la care mireasa deja enervata de situatie ia microfonul si zice tare "adi, m-ai dezamagit. nu credeam ca nu esti in stare sa-mi faci o declaratie de dragoste". noi deja ne simteam penibil asa ca am iesit afara cand intr-un final mirele i-a zis "te iubesc si pana la 3 minute puncte puncte".

Ce faza urata! Doamne, cred ca saraca mireasa s-a simtit atat de stanjenita in fata rudelor si a prietenilor...:-< Chiar asa, sa nu fii tu capabil sa legi doua vorbe din care sa reisa ca iubesti, ca esti fericit, emotionat si coplesit de pasul pe care tocmai l-ai facut? "te iubesc si pana la 3 minute puncte puncte"...Hmmmm, cam rudimentar...:-"

valkiria
17.07.2008, 10:55:19

Cred ca depinde si de inspiratia si de flerul mirelui....si cand ceri o rascumparare de genul asta trebuie sa te gandesti si daca el o sa poata sa o duca la bun sfarsit intr-un mod cat de cat onorabil.....
O faza aprox asemanatoare a fost la nunta viitorilor mei cumnati...mirele trebuia sa faca o declaratie de dragoste....s-a asezat in genunchi cu pauze lungiii intre cuvinte i-a zis ca o iubeste si le multumeste parintilor ei pentru ca exista ea....si pe urma s-a pierdut....a inceput cu "multa sanatate la toata lumea, distractie placuta...va multumesc". Faza e ca el este un tip foarte funny asa ca toata lumea s-a amuzat....e drept ca si acum mai facem misto de el pe tema asta :)
Eu cred ca o sa incerc sa il scutesc pe al meu de declaratii de dragoste...sau sa il pregatesc din timp ;)).

Alisori
17.07.2008, 12:34:05
fetelor eu nu am nimic de povestit la acest subiect
eu nu am vrut sa fiu furata...niciodata n-am vrut....si tinerii care aveau in gand acest lucru s-au lasat de acest "sport" la nunta mea :D :-p :)) =P~

lyluta
17.07.2008, 13:02:26
Pe mine cred ca o sa ma fure prietenii mirelui, asa banuim noi,iar el le-a zis ca sa nu il puna sa zica cine stie ce aberatii ca el nu zice:D ,apoi a zis ca el o sa spuna o poezie de la fetita noastra de la gradi ca pe alea le stie foarte bine=)) <:-P

Allyna
17.07.2008, 14:29:22
Pe mine cred ca o sa ma fure prietenii mirelui, asa banuim noi,iar el le-a zis ca sa nu il puna sa zica cine stie ce aberatii ca el nu zice:D ,apoi a zis ca el o sa spuna o poezie de la fetita noastra de la gradi ca pe alea le stie foarte bine=)) <:-P

:)) :)) :)) Ce sweet! Poate recita impreuna:x

blackbut3rfly
17.07.2008, 15:05:22
eu deja sunt pe jos de ras cand ma gandesc la furatul miresei... nu stiu de ce am impresia ca o sa ma intorc la restaurant pe o apca (masina aceea mare si rosie de obicei plina cu apa) de la pompieri, avand in vedere ca sunt invitati cca 30 de colegi pompieri ai viitorului meu sot... \:D/

adina_mari
17.07.2008, 18:04:49
eu deja sunt pe jos de ras cand ma gandesc la furatul miresei... nu stiu de ce am impresia ca o sa ma intorc la restaurant pe o apca (masina aceea mare si rosie de obicei plina cu apa) de la pompieri, avand in vedere ca sunt invitati cca 30 de colegi pompieri ai viitorului meu sot... \:D/
pai ar fi ceva inedit!mie mi-ar placea:-p
si pe mine tot prietenii sotului cred ca o sa incerce sa ma fure. dar eu sper sa le-o ia inainte prietenele mele:D

anyela17
18.07.2008, 11:17:10
fetelor eu nu am nimic de povestit la acest subiect
eu nu am vrut sa fiu furata...niciodata n-am vrut....si tinerii care aveau in gand acest lucru s-au lasat de acest "sport" la nunta mea :D :-p :)) =P~

Nici eu nu vreau sa fiu furata. Sper sa reusesc sa-i descurajez pe cei care incearaca.... Ca am destule Kg si le va fi greu sa ma ia pe sus=))

angelfighter
19.07.2008, 18:50:33
este adevarat ca unii privesc furatul miresii mai mult cu aspect comercial, spun asta pt ca o cunostinta deja ne-a informat ca daca fura mireasa intaii se gandete cam ce valoare sa puna in plic si cam acea valoare sa ceara la rascumparatul miresei si astfel sa nu iasa cu nimic in pierdere. cand am auzit asa ceva parca nici nu as vrea sa mai invit pers respectiva pt ca chiar ma dezgustat ideea. in fond cred ca totul se face pt distractie nu pt afaceri, dar asa cum zicea si o miresica inaintea mea cred ca am sa iau masina hotilor si ii las pe ei acolo si plec singura inapoi la nunta. ;-)

evenstar
21.07.2008, 12:48:49
este adevarat ca unii privesc furatul miresii mai mult cu aspect comercial, spun asta pt ca o cunostinta deja ne-a informat ca daca fura mireasa intaii se gandete cam ce valoare sa puna in plic si cam acea valoare sa ceara la rascumparatul miresei si astfel sa nu iasa cu nimic in pierdere. cand am auzit asa ceva parca nici nu as vrea sa mai invit pers respectiva pt ca chiar ma dezgustat ideea. in fond cred ca totul se face pt distractie nu pt afaceri, dar asa cum zicea si o miresica inaintea mea cred ca am sa iau masina hotilor si ii las pe ei acolo si plec singura inapoi la nunta. ;-)

Sa stii ca eu nu am mai auzt de mult sa se ceara bani (cash) la rascumpararea miresei... poate sunt cunostintele mele mai altfel, dar la toate nuntile la care am fost in ultimii ani rascumpararea a fost in cel mai rau caz ceva bautura, in general insa a fozt ceva funny (ori la modul "un bax de Eugenii", ori karaoke, dans sau alte porunci...)

angelfighter
21.07.2008, 15:05:28
de fapt nu a zis nimic de bani ci de o naveta de sampanie si ceva tarie care sa acopere valoarea ce o va pune in plic. insa cu privire la ceea ce zici tu e chiar nostim si interesant.
spor la pregatiri.

evenstar
21.07.2008, 15:09:39
de fapt nu a zis nimic de bani ci de o naveta de sampanie si ceva tarie care sa acopere valoarea ce o va pune in plic. insa cu privire la ceea ce zici tu e chiar nostim si interesant.
spor la pregatiri.

Eu am avut nunta... si ca rascumparare au platit tigari de foi (cubaneze... a plecat mirele cu nasul in "crucea noptii" sa caute trabucuri la un magazin non-stop din dorobanti... =))) si un dans "artistic"... am mai povestit...;)) A fost cel mai funny moment al serii... ;-)

Donutza
22.07.2008, 17:55:46
Fetelor eu nushtiu ce sa ma fac cu furatul miresei... vorbeam ieri cu iubirea mea si ii explic cum sa se poarte la furatul miresei.. la care el "doamne fereste sa te fure careva si sa te duci" :-w hihihi nici nushtiu ce sa ma gandesc ca nui tare mers pe la biserica #-o >:P

cristina19802007
22.07.2008, 18:38:04
Fetelor eu nushtiu ce sa ma fac cu furatul miresei... vorbeam ieri cu iubirea mea si ii explic cum sa se poarte la furatul miresei.. la care el "doamne fereste sa te fure careva si sa te duci" :-w hihihi nici nushtiu ce sa ma gandesc ca nui tare mers pe la biserica #-o >:P
buna.domnisoara mea de onoare a fost sambata la nunta verisoarei si zicea ca in momentul in care s-a furat mireasa, la rascumparare nu s-au cerut nici bani nici bautura ci s-a cerut ca nasul sa cante ceva iar mirele sa danseze pe ceea ce a cantat nasul...imi spunea ca toata lumea a ras de momentul respectiv...cred ca a fost tare haios numai din ce mi-a povestit ea....

Tzitzi_mic
22.07.2008, 19:51:27
Cred ca trebuie sa-i explici clar ca e o traditie, ca cine te fura te aduce si inapoi si de obicei sunt prieteni,ii cunosti,nu ti se intampla nik rau. Apoi , trebuie sa te asiguri ca stie eventual cine te fura si cam cand te va aduce inapoi, eventual unde te va duce perioada aia-dak e foarte suspicios. :-"

Volimte
22.07.2008, 21:27:15

Ar fi bine sa-i afli parerea inainte de nunta. Sa-ti spuna clar daca ii place ideea sau nu, sa nu cumva sa fii pusa atunci intr-o situatie delicata si sa se supere pe tine in timpul nuntii din cauza ca te-ai lasat furata.

alisuka
23.07.2008, 07:17:23
Buna miresicile mele ,imaginativa in ce situatie o sa fie al meu daca ma fura ,nunta o facem la mine in oras el a fost decat de vreo 2 ori cu mine si daca il lasi singur nu cunoate ,si cei care o sa ma fure sigur sunt cunostiintze de ale mele ,unde ma va cauta saracu??El vrea ca eu sa fiu furata dar eu nu stiu ce sa fac nu vreau sa-l fac sa se simta prost daca cumva il trimit dupa mine nu stiu unde,sau nu stiu ce sa cumpere...si cu hotzii nu pot vorbi caci nu stiu care sunt :D,ce sa fac sa le zic la totzi clar si raspicat ca nu vreau sa fiu furata sau sa las lucrurile sa mearga de la sine si sa speram ca iese bine??

compact
23.07.2008, 09:48:23
4 tentative de furt au fost la nunta mea.....si nici una reusita...pt ca s-a uitat toata seara dupa mine ;-)

prima tentativa a fost chiar f amuzanta.....ca am plecat pur si simplu cu dra de onoare......sub privirile amuzate ale unor invitati.....si el a strigat dupa mine: "vino inapoi"......=))

a doua oara am plecat prin bucatarie, dar nu am putut sa trec pe usa secundara ca aveam rochia prea mare si o murdaream si m-am intors la nunta exact cum am plecat =))

a treia oara am vrut sa plec prin hotel (restaurantul si hotelul comunicau), dar a venit iar dupa mine =))

ultima oara eram afara si el s-a dus sa i-a ceva de la masina si si-a dat seama ca nimeni nu mai zice nimic si cand s-a intors ma vede cu un vecin de mana fugind dupa masini si iar striga dupa mine =))=))=))

nu-mi pare rau ca nu am fost furata, ca toate fazele au fost super ^:)^

miresicamica
23.07.2008, 10:20:43
4 tentative de furt au fost la nunta mea.....si nici una reusita...pt ca s-a uitat toata seara dupa mine ;-)

prima tentativa a fost chiar f amuzanta.....ca am plecat pur si simplu cu dra de onoare......sub privirile amuzate ale unor invitati.....si el a strigat dupa mine: "vino inapoi"......=))

a doua oara am plecat prin bucatarie, dar nu am putut sa trec pe usa secundara ca aveam rochia prea mare si o murdaream si m-am intors la nunta exact cum am plecat =))

a treia oara am vrut sa plec prin hotel (restaurantul si hotelul comunicau), dar a venit iar dupa mine =))

ultima oara eram afara si el s-a dus sa i-a ceva de la masina si si-a dat seama ca nimeni nu mai zice nimic si cand s-a intors ma vede cu un vecin de mana fugind dupa masini si iar striga dupa mine =))=))=))

Chiar au fost haioase situatiile:)) ,si la mine s-au pronuntat prietenii lui ca ma fura,acum vom vedea daca vor reusi.L-)

evenstar
23.07.2008, 10:47:33

Si tu te-ai intors numai pentru ca te-a strigat?:D Eu as fi fugit mai repede...=))=))=))

compact
23.07.2008, 11:07:27
Si tu te-ai intors numai pentru ca te-a strigat?:D Eu as fi fugit mai repede...=))=))=))
pai putea sa fuga mai repede ca mine......si mai aveam si rochia enorma (crinolina cea mai mare si jupoane.....)

Ioana85
23.07.2008, 11:09:58

Foarte tari toate, era chiar culmea sa mai fugi dupa atatea incercari esuate! =))=))=))

mihaelaroxana
23.07.2008, 12:46:19
Chiar ca sunt super fazele. In cazul tau, daca striga dupa mine, fugeam cat ma tineu picioarele si....rochia.
La noi s-au anuntat mai multe grupuri si viitorul meu sot a zis sa ma ia cine-i mai bun si..sa nu ma mai aduca inapoi ( glumeam, si glumea si el desigur).

Oricum, ideea e ca si eu vreau undeva unde sa fiu primita cu aplauze, pentru ca o sa fiu vedete serii, ce naiba.

Spor la fuga, dragelor.

Ioana..felicitari pentru bebe. Sa fiti fericiti!

ant
23.07.2008, 16:54:10
La mine furatul a fost total neplanificat, m0a fuat o verisoara, am fost prinsa dar am scaqpat, am mers la Arcul de triumf la o terasa ca sa ne odihnim puti, acolo erau niste cantareti de folk cu chitari si fluiere, mi-au cantat cateva melodii...le-am multumit mult..a ramas un moment unic..
Cand am plecat de la terasa un alt grup de nuntasi furasera un mire, si ne-au rugat sa facem o hora in strada cu ei..nu ne-am lasat prea mult rugati..s fost funny, imi aduc aminte cu placere..

Donutza
24.07.2008, 06:23:11
Ar fi bine sa-i afli parerea inainte de nunta. Sa-ti spuna clar daca ii place ideea sau nu, sa nu cumva sa fii pusa atunci intr-o situatie delicata si sa se supere pe tine in timpul nuntii din cauza ca te-ai lasat furata.

Mi-a zis parca clar... ca nu vrea sa plec undeva.. sa-l las singur... mi-a zis ca nu i-ar placea situatia data.. da nici eu nu prea vreau sa fiu furata.. si cred ca o sa renuntzam la idee!!!

Donutza
24.07.2008, 06:25:49
Cred ca trebuie sa-i explici clar ca e o traditie, ca cine te fura te aduce si inapoi si de obicei sunt prieteni,ii cunosti,nu ti se intampla nik rau. Apoi , trebuie sa te asiguri ca stie eventual cine te fura si cam cand te va aduce inapoi, eventual unde te va duce perioada aia-dak e foarte suspicios. :-"

el mi-a zis... ca voi da promisiuni... ca voi fi alaturi mereu..(la cununie) si cum la nunta sa fug undeva... [-X

simonapetruta
28.07.2008, 16:33:51
eu cred ca furatul miresei da un anume farmec nuntii, unde toti se amuza, mai putin mirele, care tre sa plateasca pt mireasa 8-|

Pupica
28.07.2008, 16:45:30
Initial nu vroiam sa fiu furata... dar al meu (olandez) chiar si-a dorit chestia asta ca a auzit de pe la prieteni de obiceiurile noastre...spre deliciul invitatilor, mai mult de jumatate straini. Cat despre platit...nu stiu ce au platit ai vostrii...T. a trebuit sa raspunda corect la un anumit nr. de intrebari, sa rezolve un puzell...a fost fain zice el...

Tzitzi_mic
28.07.2008, 16:46:17
eu cred ca furatul miresei da un anume farmec nuntii, unde toti se amuza, mai putin mirele, care tre sa plateasca pt mireasa 8-|
Ai o viziune cam ciudata asupra furatului :). In primul rand, depinde cum e organizat momentul pt ca sa se distreze toata lumea(inclusiv mirele). In al doilea rand, mirele nu trebuie sa plateasca pt mireasa(de obicei asta fac nasii)si de fapt nu platesc,ci "platesc". Sunt nishte "pedepse" simbolice-nu e vorba de bani. In al treilea rand,e o traditie, care poate fi respectata sau nu si oricum ar fi,nu este un "furt" propriu zis si nici o "plata" adevarata,sau o rascumparare. Doar la nuntile noastre vin prieteni si cunoscuti, nu hoti,criminali si alte neamuri de infractori:))
PS. La nunta mea, cand am fost furata,mirelui i s-a cerut de catre "hot"-care era un bun prieten- sa-mi faca o declaratie de dragoste folosind 4cuvinte date de el

Anghelescu
28.07.2008, 16:51:48
Din furatul miresei treb facut un moment simpatic ...ca daca il pui pe mire in posturi tampe, cum ar fi sa faca o declaratie de dragoste miresei, chiar nu are nici un farmec ... ca amandoi stiu cum sa-si declare sentimentele in momentele lor dragi si nu de fata cu toata lumea ... deci sunt de acord cu furatul miresei daca e facut haios si de niste oameni pusi pe shotii ... si .... nu suport furatul ala care tine vreo 2 ore, ca sa piarda mireasa toata nunta ... dupa parerea mea, furatul ar "trebui" sa tina maxim jumatate de ora :)

Anghelescu
28.07.2008, 16:53:20
Deci eu ma voi lasa furata doar de cei mai "nebuni":)

gabrielavovo
28.07.2008, 16:56:12
E frumos sa fii furata intr-o discoteca. Am vazut mirese duse in locuri linistite si in locuri unde se dansa. Si cred k distractia trebuie continuata si cand esti furata asa k e de preferat undeva unde sa poti dansa.

mamuska
28.07.2008, 17:10:53
fratele meu a facut nunta pe 12 iulie....si normal ca s-a furat mireasa...hotii nu au fost cei care planuisera ci altii...adica:sotul meu si ceilalti 2 cumnati.....au dus-o intr-un club care era langa restaurant si cand s-au intors au avut toti o surpriza: au cerut 2 scaune pt nas si mire si au zis ca trebuie sa danseze amandoi pe o melodie lasciva,dar....surpriza:in timp ce ei se uitau unul la altul si incercau sa faca programul,noi am adus in sala o baba urata,cu un fund imens si sani cat pepenii,stirba cu ochelari,imbracata ca de iarna,cu niste pistrui imensi negri,care a inceput sa danseze cu un mop din dotare si sa faca un show de era toata lumea pe jos de ras....la un moment dat pe o alta intrare a aparut mireasa care parea surprinsa si suparata ca si-a prins mirele dansand cu alta si a inceput sa o alerge pe aceasta si mai apoi sa faca amandoua show....a fost bestial,nimeni nu stia cine era acea baba oribila,credeau ca am gasit-o pe undeva pe strada...dar ea de fapt era una dintre prietenele mele,o fata frumoasa foc,cu un corp normal,cu niste ochi verzi deosebiti si care cu ajutorul produselor cosmetice si al obiectelor vestimentare,a fost de nerecunoscut......a fost o nebunie totala,toti s-au distrat,a iesit nesperat de bine....dupa ce s-a schimbat,prietena mea a intrat in restaurant ca si cand ea nu facuse nimic si intreba daca a pierdut ceva,bineinteles ca toti ne-am pus pe ras,ne-am ridicat in picioare si am aplaudat-o,spunandu-i ca e mai frumoasa in acel rol si ca vrem sa repete....
pe langa aceasta surpriza,fratele meu a mai dat hotilor o sticla de whiski si 10 red bull...

andreea25
28.07.2008, 21:55:46
fratele meu a facut nunta pe 12 iulie....si normal ca s-a furat mireasa...hotii nu au fost cei care planuisera ci altii...adica:sotul meu si ceilalti 2 cumnati.....au dus-o intr-un club care era langa restaurant si cand s-au intors au avut toti o surpriza: au cerut 2 scaune pt nas si mire si au zis ca trebuie sa danseze amandoi pe o melodie lasciva,dar....surpriza:in timp ce ei se uitau unul la altul si incercau sa faca programul,noi am adus in sala o baba urata,cu un fund imens si sani cat pepenii,stirba cu ochelari,imbracata ca de iarna,cu niste pistrui imensi negri,care a inceput sa danseze cu un mop din dotare si sa faca un show de era toata lumea pe jos de ras....la un moment dat pe o alta intrare a aparut mireasa care parea surprinsa si suparata ca si-a prins mirele dansand cu alta si a inceput sa o alerge pe aceasta si mai apoi sa faca amandoua show....a fost bestial,nimeni nu stia cine era acea baba oribila,credeau ca am gasit-o pe undeva pe strada...dar ea de fapt era una dintre prietenele mele,o fata frumoasa foc,cu un corp normal,cu niste ochi verzi deosebiti si care cu ajutorul produselor cosmetice si al obiectelor vestimentare,a fost de nerecunoscut......a fost o nebunie totala,toti s-au distrat,a iesit nesperat de bine....dupa ce s-a schimbat,prietena mea a intrat in restaurant ca si cand ea nu facuse nimic si intreba daca a pierdut ceva,bineinteles ca toti ne-am pus pe ras,ne-am ridicat in picioare si am aplaudat-o,spunandu-i ca e mai frumoasa in acel rol si ca vrem sa repete....
pe langa aceasta surpriza,fratele meu a mai dat hotilor o sticla de whiski si 10 red bull...
Ce tare.Super. Asa ceva, mai zapacit as vrea si eu!!!!

arekichan
28.07.2008, 22:07:44
Initial nu vroiam sa fiu furata... dar al meu (olandez) chiar si-a dorit chestia asta ca a auzit de pe la prieteni de obiceiurile noastre...spre deliciul invitatilor, mai mult de jumatate straini. Cat despre platit...nu stiu ce au platit ai vostrii...T. a trebuit sa raspunda corect la un anumit nr. de intrebari, sa rezolve un puzell...a fost fain zice el...

cand i-am spus lui iubi despre furatu miresii a zis ca glumesc. cand s-a convins ca nu e o gluma, a zis ca e o prostie. s-a mai domolit cand i-am zis ca mireasa nu se rascumpara neaparat cu bani..:-<
intre noi fie vb, nici mie nu prea imi place ideea

mamuska
28.07.2008, 22:31:08
Ce tare.Super. Asa ceva, mai zapacit as vrea si eu!!!!
nu e greu deloc....vorbesti cu una dintre prietenele tale,care sti ca ar accepta sa se deghizeze,sau cu un amic de-al sotului si in momentul in care te fura,ea/el sa fie pregatit/a si cand anunta ca vine mireasa,..... intra mireasa de rezistenta....poti vorbi si cu cei care participa la furat,sa-l lege pe mire la ochi ca sa nu-si dea seama la inceput....dar e frumos sa nu spui nimanui,decat persoanei care se va deghiza,cameramanului, si in noaptea nuntii celor care te fura...

clarita
28.07.2008, 23:42:01
E frumos sa fii furata intr-o discoteca. Am vazut mirese duse in locuri linistite si in locuri unde se dansa. Si cred k distractia trebuie continuata si cand esti furata asa k e de preferat undeva unde sa poti dansa.

Da, asa am facut noi la nunta la care am fost sambata asta. Am dus miresica intr-o discoteca si am dansat pe house (desi house-ul nu este printre genurile mele preferate de muzica). Sa fi vazut ce zbenguieli in rochii de seara....:D

clarita
28.07.2008, 23:50:50

Si mireasa pe care am furat-o sambata tot prin bucatarie a iesit. :) Nu a avut rochita cu crinolina, asa ca a fost usor.

katerinka
29.07.2008, 00:31:42
Daca am sa ma las furata (nu sunt inca 100% hotarata sa fac treaba asta) cred ca as profita de moment ca sa-mi trag putin sufletul. N-a vrea sa merg in vreun club pt ca nu prea le agreez. Si cu siguranta nu as pleca pt mai mult de jumatate de ora pt ca s-ar strica petrecerea.
La ultimele 2 nunti la cre am fost mireasa a disparut pt vreo ora (poate chiar putin mai mult). Toata lumea isi daduse seama ca a fost furata, a durat destul de mult pana s-a anuntat si petrecerea intrase intr-o mica lancezeala in asteptarea momentului "rascumpararii".

Rucsy
29.07.2008, 11:18:27
Daca am sa ma las furata (nu sunt inca 100% hotarata sa fac treaba asta) cred ca as profita de moment ca sa-mi trag putin sufletul. N-a vrea sa merg in vreun club pt ca nu prea le agreez. Si cu siguranta nu as pleca pt mai mult de jumatate de ora pt ca s-ar strica petrecerea.
La ultimele 2 nunti la cre am fost mireasa a disparut pt vreo ora (poate chiar putin mai mult). Toata lumea isi daduse seama ca a fost furata, a durat destul de mult pana s-a anuntat si petrecerea intrase intr-o mica lancezeala in asteptarea momentului "rascumpararii".

Cam asa se intampla cand se exagereaza...:-"

Midnight_Lady
29.07.2008, 13:33:10
Eu am fost la o nunta de-a unei prietene din provincie si mireasa a fost furata de 2-3 baieti beti care au dus-o cu masina la cativa km de oras si au ramas fara benzina si fara baterie la telefon. De abia dupa vreo ora s-a anuntat ca a fost furata mireasa si nu stiau cine a furat-o. A fost un moment f aiurea. Dupa inca vreo ora, in care toti eram preocupati sa aflat cine a furat mireasa, ne-am dat seama. Au plecat cu mai multe masini in cautarea ei, inclusiv mirele. Intr-un final au gasit-o. Toata distractia a durat mai bine de 4 ore de la 11 pana la 3 si ceva, iar cand s-au intors cu mireasa aproape toti invitatii plecasera.
De aceea o sa am grija pe cine invit la nunta ca sa nu am parte de surprize neplacute.

P.S "Hotii" erau cei mai bun prieteni ai mirelui

simonapetruta
29.07.2008, 16:24:20
Ce ziceti de o plimbare cu barca?! Daca aveti un lac aproape...

Super ideea cu plimbatul cu barca, de ce nu? Ca doar avem si noi nevoie de un mom de liniste in atata nebunie!
Io tare mult as vrea sa ma intalnesc si cu alte miresici, [email protected]@@@

lil_kim
29.07.2008, 16:33:25
Eu am fost la o nunta de-a unei prietene din provincie si mireasa a fost furata de 2-3 baieti beti care au dus-o cu masina la cativa km de oras si au ramas fara benzina si fara baterie la telefon. De abia dupa vreo ora s-a anuntat ca a fost furata mireasa si nu stiau cine a furat-o. A fost un moment f aiurea. Dupa inca vreo ora, in care toti eram preocupati sa aflat cine a furat mireasa, ne-am dat seama. Au plecat cu mai multe masini in cautarea ei, inclusiv mirele. Intr-un final au gasit-o. Toata distractia a durat mai bine de 4 ore de la 11 pana la 3 si ceva, iar cand s-au intors cu mireasa aproape toti invitatii plecasera.
De aceea o sa am grija pe cine invit la nunta ca sa nu am parte de surprize neplacute.

=)) =)) asta a fost tare .....eu ca sa evit asemenea intamplari ...clar nu ma las furata

Anghelescu
29.07.2008, 16:36:36
Asta cu barca ma sperie ...doamne fere daca cad din barca si ma fac ciuciulete ...iar mersul pe lac noaptea nu prea ma inspira ..suntem totusi in romania;))

Sincer mie mi-ar placea sa fiu furata si dusa la un meci al rapidului ... ca e posibil in ziua nuntii sa fie meci si eu sa nu fiu acolo ...si at as sta macar cateva minute pe stadion ...atmosfera este impecabila!:)

lil_kim
29.07.2008, 16:37:24
Si mireasa pe care am furat-o sambata tot prin bucatarie a iesit. :) Nu a avut rochita cu crinolina, asa ca a fost usor.
clarita ....asta nu mai era furt....din ce am inteles eu iti cam doreai sa fii furata ;)) , dar poate e mai bine ca nu s-a intamplat asa....nu ai ratat nimic din nunta <:-P

piersicuta
30.07.2008, 12:29:06
Eu am o intrebare :-SS. Dupa ce te-a furat, cand te aduce inapoi, trebuie sa te tina in brate? Eu sunt cam plinuta, si nu as vrea sa ma scape pe jos sau sa-si rupa spatele. Pot veni si pe picioarele mele. :>

Pupica
30.07.2008, 12:33:17

de-a dreptul penibil...au accept furatul doar ca pe un moment distractiv, in care mirii si invitatii au parte de clipe placute, haioase...sa fiu furata jumatate de ora mai merge...dar sa pierd jumatete din nunta???

Rucsy
30.07.2008, 13:22:04
Fetelor.., am si eu o dilema!
Ce probe se dau mirelui si nasului spre indeplinire pentru aducerea miresei dupa ce a fost furata??
Imi puteti da niste sugestii?? >:D<

piersicuta
30.07.2008, 18:03:26
Fetelor.., am si eu o dilema!
Ce probe se dau mirelui si nasului spre indeplinire pentru aducerea miresei dupa ce a fost furata??
Imi puteti da niste sugestii?? >:D<

Tre sa-i cunosti cat de cat. Sa cante o melodie, sau sa danseze. Sa faca striptease. De ex am fost la o nunta unde mirele tinea cu Dinamo. Si l-au pus sa cante imnul Stelei (sa vezi ce-i stateau cuvintele in gat). ;))

Sa faca o declaratie sotiilor (dar asta e cam riscanta daca el nu e genul). Sa raspunda la niste intrebari. Sa zica cand e ziua de nastere a sotiei, data aniversarii..

piersicuta
30.07.2008, 18:04:22
Spuneti-mi si mie pls, daca dupa ce v-au furat v-au adus in brate la restaurant.:-\

Pupica
30.07.2008, 19:04:22
Pe mine nu m-a adus nimeni in brate...
Ca probe...al meu a trebuit sa raspunda corect la 5 intrebari (dintr-o lista de 10 cred)...gen...actor preferat, ultima carte citita, data de nasterie a mamei, adresa din romania (noi locuim in Olanda), nr. la pantofi (noroc ca il avea in mana :-p )...etc...sa recunoasca dupa miros care din cele 3 parfumuri aratate este al meu si sa rezolve un puzzle...apoi a cantat ceva la chitara si cu asta basta...

iuliabubulina
30.07.2008, 19:21:19
nu stiu daca am ales bine topicul,dar vreau sa va intreb e bine sa fure nasa mireasa?ati mai auzit de asa ceva?

clarita
30.07.2008, 21:40:27
clarita ....asta nu mai era furt....din ce am inteles eu iti cam doreai sa fii furata ;)) , dar poate e mai bine ca nu s-a intamplat asa....nu ai ratat nimic din nunta <:-P

Nu eram eu miresica, era o prietena a mea. :) Intr-adevar, si ea dorea sa fie furata si daca nu ieseam prin bucatarie, se prindeau ceilalti invitati ca o furam. ;-)

byMara
30.07.2008, 21:44:04
Spuneti-mi si mie pls, daca dupa ce v-au furat v-au adus in brate la restaurant.:-\

Da! M-au adus in brate :> /:) :"> ;;) <:-P ;))

corinka
30.07.2008, 22:00:51
nu stiu daca am ales bine topicul,dar vreau sa va intreb e bine sa fure nasa mireasa?ati mai auzit de asa ceva?
n-am mai auzit de asa ceva. nasii ar trebui sa isi "protejeze" finii, chia sa rascumpere eventual "victima" furtului!

corinka
30.07.2008, 22:03:03
noi ne-am inteles de la inceput sa nu ne lasam niciunul furat, ca sa nu ajungem in situatii penibile. pe mine au incercat sa ma fure chiar fratii lui cu niste prieteni, dar m-am prins de intentie cand m-au chemat afara, asa ca tentativa a esuat.
daca nu le-a mers cu mine, au incercat sa il fure pe el, dar nici el nu s-a lasat.:D

corinka
30.07.2008, 22:08:04
la ultima nunta la care am fost s-a furat mireasa, dar nu s-au purtat niciun fel de negocieri la microfon. am vazut cand a adus-o rapitorul si l-am vazut ulterior aducand o lada de bere la masa la care statea, dar nu l-a pus pe mire sa faca nimic si mi-a placut asta. a primit doar recompensa fara sa se dea nimeni in spectacol.
unii prefera sa faca show si tot felul de glume si probe, de parca-i concurs de miss la balul bobocilor!:-<
mie nu imi place cand mirele este pus sa faca striptease sau sa danseze pe masa. pt ca proba asta e rasuflata de mult!

Candia
30.07.2008, 22:54:51
n-am mai auzit de asa ceva. nasii ar trebui sa isi "protejeze" finii, chia sa rascumpere eventual "victima" furtului!
Da, dar nu cum s-a intamplat la o nunta la care am luat parte. Nasa tragea intr-un hal de mireasa sa nu fie furata. La un moment dat mireasa i-a spus: Lasati-ma, ca vreau sa fiu furata!
Mai mare circ a iesit din comportamentul PENIBIL al nasei.:-&

mamuska
31.07.2008, 00:08:12
nu am mai auzit ca mireasa sa fie furata de nasa,dar am auzit ca se pot fura ambele: mireasa si nasa....
dar totul e permis,te fura cine e mai iute!!!!

Donutza
31.07.2008, 11:46:52
cand i-am spus lui iubi despre furatu miresii a zis ca glumesc. cand s-a convins ca nu e o gluma, a zis ca e o prostie. s-a mai domolit cand i-am zis ca mireasa nu se rascumpara neaparat cu bani..:-<
intre noi fie vb, nici mie nu prea imi place ideea

si al meu la fel a facut:D si mai zice care e sensul de a fura mireasa? dupa ce traim 3 ani impreuna... pt ce sa ne mai faca atitea incercari?
si cred ca nunta pierde din stralucire cind mireasa lipseste mai mult de 10 minute.. oamenii se pot aduna si cu alte ocazi.. da asa ei vin la nunta sa se uite unu la altu... parerea mea e ca chear daca e furata mireasa sa nu dureze mei mult de 10 min!!!

gabrielaBR
01.08.2008, 13:19:44
la mine a fost comic pana la urma...
La mijlocul noptii, 2 cred, dat niste prieteni m-au luat din mijlocul horei sa ma fure..eu le spusesem inainte ca nu suport obiceiul asta si nu am de gand sa ma las furata…sa ma vezi cu picioarele in fata ca un catar si luata de doua maini pe langa mese sa ies afara cu forta…nimeni nu a sarit in ajutorul meu..pana la urma unul din ei m-a luat pe sus cu capul in jos si m-a scos afara…ziceai ca ma duc la taiat J) afara m-a pus jos, eu am inceput sa tip ( eram nervoasa rau) ca ei au inceput sa o dea la intors ca nu voiau sa ma supar si sa ma calmez etc etc..atunci am vazut ca ei se suparasera si am zis atunci sa las de la mine si sa ma fure 5 minute…pana la urma au fost 10 minute asa ca nu s-a observat delos lipsa mea…i-am cerut lui Tibi sa cante “ Ma dusai sa trec la Olt” eu fiind olteanca…stiam ca stie melodia ca o mai cantam eu prin casa cand ma prosteam J) si a stiut sa cante cu formatia si toata lumea a fost placut impresionta, mamei i-au dat lacrimile , surorii mele la fel cand a vazut cat e de simpatic ..prietenii au crezut ca a fost regizat!!!! L eu care nu voiam sa fiu furata sa imi spuna ca e regizat!!!....
pana la urma se pare ca am facut-o si pe asta :)

newmom
04.09.2008, 14:01:36
fetelor , am fost de curand la o nunta si cei care o au furat mireasa au cerut rascumparare 5 milioane (atat au cheltuit la barul unde au fost). la inceput nasul a crezut ca e vreo gluma apoi si-a dat seama ca nu glumesc si s-a suparat (pe buna dreptate) . a fost o negociere nasoala! pana la urma a platit nasul jumatate si mirele jumatate si nasul si-a cam pierdut cheful de petrecere....iar rapitorii n-au mai dansat vreo 2 ore, ca sa pedepseasca nasul ca s-a suparat.....:))

Anghelescu
04.09.2008, 14:06:00
fetelor , am fost de curand la o nunta si cei care o au furat mireasa au cerut rascumparare 5 milioane (atat au cheltuit la barul unde au fost). la inceput nasul a crezut ca e vreo gluma apoi si-a dat seama ca nu glumesc si s-a suparat (pe buna dreptate) . a fost o negociere nasoala! pana la urma a platit nasul jumatate si mirele jumatate si nasul si-a cam pierdut cheful de petrecere....iar rapitorii n-au mai dansat vreo 2 ore, ca sa pedepseasca nasul ca s-a suparat.....:))
=)) inseamna ca a fost o distractie pe cinste ..... ce lume reaaa, oare nu s-a gandit nimeni ca strica nunta mirilor:O

Alisori
05.09.2008, 10:12:39

eu nu plateam, sincer
veneau ei pana la urma....sau venea doar mireasa
dar tot nu plateam...asta e nesimtire.....dar si miresica trebuia sa-si dea seama ce se intampla

miresicamica
05.09.2008, 10:49:18
Bine ca nu au cerut recompensa toti banii care li s-au strans la nunta,nasol,sper sa nu se intample asa ceva si la nunta mea.Oricum stiu ce vor cere la nunta mea,pe prietenul Jack Daniells.:D

Anghelescu
05.09.2008, 11:32:03
Bine ca nu au cerut recompensa toti banii care li s-au strans la nunta,nasol,sper sa nu se intample asa ceva si la nunta mea.Oricum stiu ce vor cere la nunta mea,pe prietenul Jack Daniells.:D
E cel mai sincer prieten=))

cristina_stcn
05.09.2008, 11:36:50
eu nu vreau sa fiu furata, nu imi place deloc obiceiul asta.
mi se pare o mare tiganie: negocierea, aducerea pantofului sa-l "adulmece" mirele, cine plateste (depinde de ora), ce sa cerem ca si recompensa:declaratii de dragoste, streptese,etc.
sper sa nu fiu nevoiota sa trec prin asta.
si mai ales spre ca nu este cu suparare daca refuz, mi se pare putin probabil sa nu realizezi ce se intampla de fapt.

Anghelescu
05.09.2008, 11:40:51
mi se pare o mare tiganie: negocierea, aducerea pantofului sa-l "adulmece" mirele, cine plateste (depinde de ora), ce sa cerem ca si recompensa:declaratii de dragoste, streptese,etc.
si mai ales spre ca nu este cu suparare daca refuz, mi se pare putin probabil sa nu realizezi ce se intampla de fapt.
Si eu sunt de aceiasi parere>:D< ... doar ca daca ma vor fura nebunii din familie atunci va fi un show demential ... si pt felul lor spumos de a fi, atunci chiar ma voi lasa furata ... sunt niste tipi dementiale ... oameni seriosi, de altfel, in zilele lucratoare=))=))

evenstar
05.09.2008, 12:17:48
Si eu sunt de aceiasi parere>:D< ... doar ca daca ma vor fura nebunii din familie atunci va fi un show demential ... si pt felul lor spumos de a fi, atunci chiar ma voi lasa furata ... sunt niste tipi dementiale ... oameni seriosi, de altfel, in zilele lucratoare=))=))

Si-ai mei (care m-au furat) sunt oameni seriosi... Un avocat, un medic, un inginer si un analist programator... Asta nu i-a impiedicat sa transforme furtul in momentul serii... mie nu-mi pare rau deloc ca m-au furat, rascumpararea a fost mai mult decat amuzanta... Imi pare rau doar ca a durat cam mult, ca rapitorii nu si-au imaginat ca in ditamai hotelul din centru nu se vor gasi 4 trabucuri, si a trebuit al meu sa dea fuga pana la un supermarket non stop din Dorobanti sa cumpere... :-?

Anghelescu
05.09.2008, 12:23:57
Si-ai mei (care m-au furat) sunt oameni seriosi... Un avocat, un medic, un inginer si un analist programator... Asta nu i-a impiedicat sa transforme furtul in momentul serii... mie nu-mi pare rau deloc ca m-au furat, rascumpararea a fost mai mult decat amuzanta... Imi pare rau doar ca a durat cam mult, ca rapitorii nu si-au imaginat ca in ditamai hotelul din centru nu se vor gasi 4 trabucuri, si a trebuit al meu sa dea fuga pana la un supermarket non stop din Dorobanti sa cumpere... :-?
=)) ... nici nu vreau sa ma gandesc ce le-ar trasni prin cap sa ceara, dar sigur ne vom distra copios!<:-P

evenstar
05.09.2008, 12:25:17
=)) ... nici nu vreau sa ma gandesc ce le-ar trasni prin cap sa ceara, dar sigur ne vom distra copios!<:-P
Ma rog, trabucurile erau asa, de umplutura, esential a fost dansul mirelui cu nasul... :))

Anghelescu
05.09.2008, 14:10:25
Ma rog, trabucurile erau asa, de umplutura, esential a fost dansul mirelui cu nasul... :))
Bine ca nu l-ai pierdut pe dl tau!=))=)):)>-

evenstar
05.09.2008, 14:17:29
Bine ca nu l-ai pierdut pe dl tau!=))=)):)>-
Ei, nu, ca n-au dansat la sentiment sa isi descopere cine stie ce pasiune nespusa... :D Au dansat "cu figuri"... =))

Anghelescu
05.09.2008, 14:23:00
Ei, nu, ca n-au dansat la sentiment sa isi descopere cine stie ce pasiune nespusa... :D Au dansat "cu figuri"... =))
=)) Deci deduc de aici ca sotul tau este un figurant cu mici tendinte deosebite=)) ... glumesc>:D<

Alisori
05.09.2008, 14:27:13

eu nu ma regaseam in aceasta traditie
asa ca am anuntat pe toata lumea...NU SE FURA MIREASA
oamenii au inteles...asa ..ca nu am fost furata:)>-

evenstar
05.09.2008, 14:27:44
=)) Deci deduc de aici ca sotul tau este un figurant cu mici tendinte deosebite=)) ... glumesc>:D<

:)):)):)):))>:D<>:D<