PDA

Versiunea completa : Furatul Miresei

Pagini : 1 2 3 [4]

andrea85
17.02.2012, 20:18:48
Daca ar fi fost dupa mine n-as fi vrut sa existe traditia asta.Parca se pierde tot farmecul petrecerii cand e furata mireasa,cel putin asa am simtit la nuntile care am fost invitata.

Nu e deloc obligatoriu sa o ai la nunta sau sau o faci interesanta cu idei creative.

miresicamini
02.04.2012, 15:25:08
La nunta mea l-au furat pe mister, asa ca hotii mei nu m-au mai putut fura pe mine...ar fi ramas nunta fara miri :D

BlueEyedGirl
12.05.2012, 10:24:42
Din cauza faptului ca restaurantul e oarecum mai izolat si ar trebui sa pierd cam o ora cu drumul pana la un club sau un punct mai interesant de furt, m-am gandit la altceva: sa ma fure prietena mea cea mai buna in jur de 23 (cand trebuie sa plateasca nasul) si sa mergem in camera hotelului la care facem nunta, sa ma schimb in rochita scurta. Mirele meu sa spuna la microfon ca merge sa isi recupereze sotia, pentru a-l scoate pe nas din incurcatura platii si sa vina si el in camera. Se va schimba si el de camasa, ne aranjam putin si ma aduce in restaurant in brate. Acum invatam o coregrafie de tango si cand revenim sa puna dj-ul muzica si sa "incingem" un tango pasional impreuna. Sper ca tot acest furt sa nu dureze mai mult de 20-25 minute si astfel scapam si de acele negocieri ale platii pentru mireasa, pe care eu nu le prea agreez. Ce ziceti?! :)

Risha
12.05.2012, 10:39:39
^- Mi se pare o idee foarte ok, am mai fost la o nunta unde a fost ceva asemanator, mireasa a fost furata de doi prieteni apropiati, au mers sa se schimbe ea intr-o rochita mai scurta, iar "cererea" a fost ca mirii sa danseze un tango, care a fost un moment super dragut si emotionant.

Mie mi-a fost un pic frica de momentul furatului si nici n-am avut timp sa pregatesc ceva. Pana la urma cand m-au furat, in masina le-am specificat ca n-am chef sa lipsesc prea mult de la nunta mea, asa ca m-au dus in cel mai apropiat loc: Baumax:)) Si ne-am cumparat nu stiu ce chestii (habar n-am cum se numesc), unelte cu care ne putem construi o "casa de piatra". Nu zic ca a fost cea mai reusita idee, dar macar n-am lipsit mult, vreo 15 minute.

Apoi i-am intrebat ce vor sa ceara si au inceput sa-mi insire tot felul de pedepse, obisnuite si un pic penibile si eu ziceam "nu" la toate. Le-am explicat frumos ca nu vrem sa facem lucruri care nu ne fac placere si ne-ar face sa ne simtim inconfortabil la nunta noastra, ca nu suntem genul de oameni care sa danseze pe masa, sa bea din polonic si altele de astea.

Asa ca pana la urma au cerut pur si simplu ca mirele sa le faca la fiecare cate un cocktail creatie proprie (sotul meu a castigat anul trecut titlul de barmanul anului, deci era evident ca pana la urma aici ajungem).

eva_nagy
12.05.2012, 11:01:11
Foate inspirata ideea cu Baumax-ul. :)) LA fel ca tine, sunt de acord ca e aiurea ca mireasa sa lipseasca mult de la nunta si pedepsele sa-i faca pe miri sa se simta penibil sau inconfortabil. ;-)
^- Mi se pare o idee foarte ok, am mai fost la o nunta unde a fost ceva asemanator, mireasa a fost furata de doi prieteni apropiati, au mers sa se schimbe ea intr-o rochita mai scurta, iar "cererea" a fost ca mirii sa danseze un tango, care a fost un moment super dragut si emotionant.

Mie mi-a fost un pic frica de momentul furatului si nici n-am avut timp sa pregatesc ceva. Pana la urma cand m-au furat, in masina le-am specificat ca n-am chef sa lipsesc prea mult de la nunta mea, asa ca m-au dus in cel mai apropiat loc: Baumax:)) Si ne-am cumparat nu stiu ce chestii (habar n-am cum se numesc), unelte cu care ne putem construi o "casa de piatra". Nu zic ca a fost cea mai reusita idee, dar macar n-am lipsit mult, vreo 15 minute.

Apoi i-am intrebat ce vor sa ceara si au inceput sa-mi insire tot felul de pedepse, obisnuite si un pic penibile si eu ziceam "nu" la toate. Le-am explicat frumos ca nu vrem sa facem lucruri care nu ne fac placere si ne-ar face sa ne simtim inconfortabil la nunta noastra, ca nu suntem genul de oameni care sa danseze pe masa, sa bea din polonic si altele de astea.

Asa ca pana la urma au cerut pur si simplu ca mirele sa le faca la fiecare cate un cocktail creatie proprie (sotul meu a castigat anul trecut titlul de barmanul anului, deci era evident ca pana la urma aici ajungem).

antonia2011
12.05.2012, 11:05:26
Eu as prefera sa nu ma fure. Nu-mi place ideea asta! Si-asa trece nunta atat de repede. Nu vreau sa lipsesc o ora. Cu toate astea deja am primit amenintari de la vreo 3 perosane ca ma fura....si le tot soun: nununu [-X

GeoxLoca
14.05.2012, 14:48:05
Din cauza faptului ca restaurantul e oarecum mai izolat si ar trebui sa pierd cam o ora cu drumul pana la un club sau un punct mai interesant de furt, m-am gandit la altceva: sa ma fure prietena mea cea mai buna in jur de 23 (cand trebuie sa plateasca nasul) si sa mergem in camera hotelului la care facem nunta, sa ma schimb in rochita scurta. Mirele meu sa spuna la microfon ca merge sa isi recupereze sotia, pentru a-l scoate pe nas din incurcatura platii si sa vina si el in camera. Se va schimba si el de camasa, ne aranjam putin si ma aduce in restaurant in brate. Acum invatam o coregrafie de tango si cand revenim sa puna dj-ul muzica si sa "incingem" un tango pasional impreuna. Sper ca tot acest furt sa nu dureze mai mult de 20-25 minute si astfel scapam si de acele negocieri ale platii pentru mireasa, pe care eu nu le prea agreez. Ce ziceti?! :)
foarte buna ideea ta! cred ca o sa te urmez:)

BlueEyedGirl
14.05.2012, 19:09:07
foarte buna ideea ta! cred ca o sa te urmez:)

Este un moment in care poti sa iti tragi sufletul alaturi de sotz si sa va bucurati de 10 minute de pauza. Eu sigur imi voi lua acest moment de respiro alaturi de el, decat alaturi de alte persoane care sa ma fure. :))

mihaelamarin76
18.05.2012, 21:55:36
Eu as prefera sa nu ma fure. Nu-mi place ideea asta! Si-asa trece nunta atat de repede. Nu vreau sa lipsesc o ora. Cu toate astea deja am primit amenintari de la vreo 3 perosane ca ma fura....si le tot soun: nununu [-X
dap, trece atat de repede nunta:((....si eu am lipsit vreo 20 minute, si le tot spuneam ca vreau sa ma intorc mai repede....

bre.alexandra
19.05.2012, 09:52:45
eu stiam dinainte cine o sa ma fure, un coleg de-al meu si bun prieten, care are vre 1.90 si cred ca 100 de kg. ei, imaginati-va, cand si-a luat avant ca sa ma ia in brate si sa fuga cu mine, s-a impiedicat si am cazut amandoi, el peste bine :)). a fost un mic moment de panica, dar am scapat cu bine ;-). noi facand nunta undeva la curte, intr-un sat, m-a dus pe o punte din aia de lemn. am stat acolo un pic si apoi ca rascumparare a cerut vreo 10 inghetate de la magazinul (singurul) din sat. mie mi s-a parut amuzant momentul si acum mereu radem cand ne aducem aminte de patanie :). am avut o ditai vanataia si saracul baiat m-a tot sunat dupa nunta sa-si ceara scuze si ma intrebe daca e ok. in nici un caz nu m-am suparat, nu a fost vina lui :). oricum, pana la urma o pastrez ca o amintire amuzanta.

radiana2009
19.05.2012, 18:54:24
Eu am preferat sa nu organizez nimic in sensul asta si sa las totul in voia sortii :)). Mare greseala pentru ca doua grupuri isi pusesera deja in cap sa se ocupe de furatul miresei. Asadar, unii credeau ca o pot face chair inainte de valsul mirilor, ceea ce nu a fost ingaduit, tinand cont ca aveam mari emotii cum o sa iasa coregrafia. Asa ca am ales sa ma las furata de un grup exclusiv masculin...in fuga catre masina au reusit sa-mi calce pe rochie si sa-mi desprinda trena care era fixata pe dedesupt ..lucru care m-a infuriat putin pe moment... apoi lucrurile au descurs bine si am fost repede rascumparata de mire care era nerabdator sa ma aduca din nou la petrecere:p

antonia2011
27.05.2012, 11:03:17
Sincer?
Eu nu inteleg sensul acestui obicei, dar nici nu am cautat sa-l inteleg. Nunta si-asa dureaza putin, nu vreau sa lipsesc deloc. In loc de furatul miresei le voi propune o lansare de lampioane

BlueEyedGirl
27.05.2012, 11:12:17
Sincer?
Eu nu inteleg sensul acestui obicei, dar nici nu am cautat sa-l inteleg. Nunta si-asa dureaza putin, nu vreau sa lipsesc deloc. In loc de furatul miresei le voi propune o lansare de lampioane

Eu voi regiza si furatul miresei, fiindca imi doresc sa ma schimb in rochita scurta si asta ar fi momentul in care pot sa merg in camera sa ma schimb si aranjez. Si noi vom avea lampioane zburatoare! Am vrea sa le lansam la 00:00. Sper doar sa tina vremea cu noi si sa fie totul ok. ;))

andrea85
27.05.2012, 15:55:09
Sincer?

Nu e un obicei care trebuie neaparat respectat, poti sa renunti de tot la el sau il regizezi tu dupa bunul plac...eu asa am procedat. ;-)

silvia_matei
07.06.2012, 13:49:08
Sincer?
Foarte bine spui.Nici eu nu vreau sa lipsesc o clipa.

evilmust
07.08.2012, 22:11:14
Eu stiu exact unde vreau sa fiu dusa cand voi fi furata........la Bowling!!! Si vreau neaparat sa joc un joc complet. Sper doar sa nu imi rup vreo unghie :D

maryanna
08.08.2012, 00:09:04
Sincer?

Da, tu propune-le, sa vedem daca accepta! Ideea e ca, daca tot suntem furate, sa nu stam mult plecate! Adica sa nu pierdem mult din nunta noastra si ma gandesc ca oricum marea majoritate a invitatilor ne asteapta ca pe painea calda sa ne intoarcem, sa putem relua petrecerea :)

andrea85
09.08.2012, 09:26:17
Eu cred ca furatul miresei poate fi o mare problema daca nu e planuita si regizata corect...sora mea nu a vrut sa fie furata, insa a gasit o metoda si pentru acest moment al nuntii. La un moment dat, a iesit singura pe terasa restaurantului, unde doi baieti o asteptau. Nu s-a urcat in masina, nu a plecat intr-un club sau in oras, doar a facut o mica plimbare in jurul restaurantului. Dupa cateva minute (max. 5-10 min.) a revenit in sala, a dansat cu mirele si nunta a continuat fara probleme. ;-)

maryanna
14.08.2012, 22:48:50
Eu stiu exact unde vreau sa fiu dusa cand voi fi furata........la Bowling!!! Si vreau neaparat sa joc un joc complet. Sper doar sa nu imi rup vreo unghie :D

Da, pai vezi ai grija pe acolo, sa nu te accidentezi...Asta ti-ar mai lipsi in noaptea nuntii :-s

Jamy
19.08.2012, 00:18:35
Furatul miresei ar fi cam singura traditie pe care as face-o... Ma gandeam sa fac ceva inedit...vreau sa caut un iluzionist care sa-si faca el acolo numarul si sa ma scoata dintr-o cutie... Cum vi se pare?

lacramioara-wtw
04.09.2012, 12:32:04
Intr-adevar, la origine a fost vorba de o traditie. Acum nu mai seamana nicidecum cu asa ceva. in cadrul unei oferte de limuzina pentru nunta, am gasit si furatul miresei cu talibani sau militari nato. A contractat cineva acest "serviciu" .

alex9
05.09.2012, 14:26:19
Intr-adevar, la origine a fost vorba de o traditie. Acum nu mai seamana nicidecum cu asa ceva. in cadrul unei oferte de limuzina pentru nunta, am gasit si furatul miresei cu talibani sau militari nato. A contractat cineva acest "serviciu" .

apropos> la ce ora se fura mireasa?

andrea85
05.09.2012, 14:41:39

Depinde daca e vorba despre nunta de zi sau de seara si daca e regizat sau nu acest moment al nuntii.

alexandrina89
07.09.2012, 13:04:07
Buna fetelor, am zis ca sa va zic si voua cum o sa fie la mine furatul miresei;
Am vb cu niste prieteni care lucreaza la paza si or sa vina sa ma fure 2 mascati cu cagule pe cap cu fum cu trambitze chestii trestii, apoi o sa fie pregatite 2 sau 3 masini cu prietenii mei mai apropiati (si mai distractivi musai) si o sa mergem undeva o sa ne bataim intr-un club un pik si apoi cand revenim o sa apara un Mosh Craciun care o sa ii aduk mireasa Miresoiului meu drag (asta dupa ce isi ispaseste pedeapsa, cred ca o sa il puna sa cante ceva gasesc eu) o sa apara 3 barbati imbracati in rochii de mireasa ;));));)) dupa care aparem in scena GASHCA care va fi compusa din personaje de basm, pirati, zanutze chestii funny si vom avea un colaj de melodii pe care vom dansa si in mijlocul lor voi fi si eu. o:-)
Ce parere aveti???
Mai avem 2 saptamani pana la nunta tb sa merg sa inchiriez de la teatru costumele maine si va zic ce am gasit

maryanna
13.09.2012, 23:06:28
Furatul miresei ar fi cam singura traditie pe care as face-o... Ma gandeam sa fac ceva inedit...vreau sa caut un iluzionist care sa-si faca el acolo numarul si sa ma scoata dintr-o cutie... Cum vi se pare?

Da, ar fi ceva interesant sa iei un magician care sa te scoata din vreo cutie...Bine, lumea probabil o sa se astepte la asa ceva cand o sa vada magicianul si oricum stiu ca tu esti furata de ceva vreama, dar tot cred ca o sa iasa frumos...

maryanna
13.09.2012, 23:07:02

Mai, din ce am vazut pe la nuntile la care am fost, cred ca undeva pe la miezul noptii, sau chiar inainte!

antonia2011
14.09.2012, 00:00:29
Eu pana acum nu vroiam sub nicio forma sa fiu furata, dar mi-a venit o idee. El are omelodie favotita: i've had the time of my life si are senzatia ca o canta foarte bine :). Mergand zilele trecute la drum lung cu masina, am cantat si ne-am inregistrat . A fost tare distractiv. Cred ca s-ar distra si invitatii daca ar primi poedeapsa sa cante melodia lui favorita

Jamy
14.09.2012, 17:30:50
Felicitari!!! Ai niste idei minunate si...ne putem inspira si noi! ;)) Sa ne spui musai cum ti-a iesit!

Buna fetelor, am zis ca sa va zic si voua cum o sa fie la mine furatul miresei;
Am vb cu niste prieteni care lucreaza la paza si or sa vina sa ma fure 2 mascati cu cagule pe cap cu fum cu trambitze chestii trestii, apoi o sa fie pregatite 2 sau 3 masini cu prietenii mei mai apropiati (si mai distractivi musai) si o sa mergem undeva o sa ne bataim intr-un club un pik si apoi cand revenim o sa apara un Mosh Craciun care o sa ii aduk mireasa Miresoiului meu drag (asta dupa ce isi ispaseste pedeapsa, cred ca o sa il puna sa cante ceva gasesc eu) o sa apara 3 barbati imbracati in rochii de mireasa ;));));)) dupa care aparem in scena GASHCA care va fi compusa din personaje de basm, pirati, zanutze chestii funny si vom avea un colaj de melodii pe care vom dansa si in mijlocul lor voi fi si eu. o:-)
Ce parere aveti???
Mai avem 2 saptamani pana la nunta tb sa merg sa inchiriez de la teatru costumele maine si va zic ce am gasit

Andreea_Madalina
23.10.2012, 23:01:01
Ce ziceti de o plimbare cu barca?! Daca aveti un lac aproape...

Da, ar fii frumos, sau cu barca sau in oras cu masina sau caleasca ;)

pyciulika
24.10.2012, 11:45:27
Eu am cunoscut aici pe miresici o miresica care avea nunta in zi cu mine, in acelasi oras. Asa ca mi-a vent ideea sa ne intalnim la o ora si sa facem schimb de nunti pentru cateva minute. A fost o experienta minunata! Ca si cum am fost mireasa la doua nunti, si doi miri au platit rascumpararea mea cu pedepse haioase.

Malak07
25.10.2012, 12:07:11
Toate miresicile vorbesc de unde vor sa fie duse, insa nu se ofera prea multe detalii despre pedepse.

La noi va fi furat mirele si ma gandeam sa fie adus inapoi de niste prietene de-ale lui deghizate in costume de politiste sau mafioti. Ele sunt dansatoare de salsa si poate fac si un show apoi. Initial ne doream sa-l duca in clubul de salsa unde ne-am cunoscut, insa din pacate s-a inchis, va trebui sa gasim alta locatie. Intrebarea e ce pedepse sa primesc eu?!

Nu ma vad cantand sau facand declaratii de dragoste, in public n-as fi naturala nici daca i-as spune te iubesc, asa ca iese din discutie. Sunt autoironica, deci n-as avea probleme sa fac ceva, dar nu lucruri penibile, gen mers cu oul intre picioare sau cine stie ce prostii.

La voi ce s-a intamplat? Aveti ceva idei? :-s
Nu ma incanta ideea de schimb de miri desi un prieten din copilarie are nunta in aceeasi zi cu mine, nici sa merg acasa sa ma odihnesc, va spun asta ca sa le eliminam din start :D.

andrea85
25.10.2012, 12:23:20
Toate miresicile vorbesc de unde vor sa fie duse, insa nu se ofera prea multe detalii despre pedepse.

La noi va fi furat mirele si ma gandeam sa fie adus inapoi de niste prietene de-ale lui deghizate in costume de politiste sau mafioti. Ele sunt dansatoare de salsa si poate fac si un show apoi. Initial ne doream sa-l duca in clubul de salsa unde ne-am cunoscut, insa din pacate s-a inchis, va trebui sa gasim alta locatie. Intrebarea e ce pedepse sa primesc eu?!

Nu ma vad cantand sau facand declaratii de dragoste, in public n-as fi naturala nici daca i-as spune te iubesc, asa ca iese din discutie. Sunt autoironica, deci n-as avea probleme sa fac ceva, dar nu lucruri penibile, gen mers cu oul intre picioare sau cine stie ce prostii.

La voi ce s-a intamplat? Aveti ceva idei? :-s
Nu ma incanta ideea de schimb de miri desi un prieten din copilarie are nunta in aceeasi zi cu mine, nici sa merg acasa sa ma odihnesc, va spun asta ca sa le eliminam din start :D.

Aici (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=26267&page=27)gasesti si idei de pedepse pentru recompensa! ;;)

Malak07
25.10.2012, 12:52:54
Aici (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=26267&page=27)gasesti si idei de pedepse pentru recompensa! ;;)

Multumesc! Le-am citit, dar parca as vrea altceva, sunt aceleasi idei pe care le-am tot vazut pe la nunti.

pyciulika
25.10.2012, 23:32:05
Multumesc! Le-am citit, dar parca as vrea altceva, sunt aceleasi idei pe care le-am tot vazut pe la nunti.
Prima am fost furata eu. Cand m-am intors, nasilor si mirelui li s-a cerut sa ofere in schimbul miresei o soseta :"> de fiecare. Cum nu au fost de acord, alternativa a fost streaptese. Suna demodat si de prost gust, nu am fost de acord dar pana a urma a fost SUPER SUPER TARE ! au dansat toti 3 cu ochelari de soare pe ochi, toata lumea aplauda, dj-ul a facut atmosfera a fost genial. Apoi, mirele a dorit sa pedepseasca si el hotii... si i-a pus sa danseze pinguinul pe matura.Toata sala a fost pe jos de ras. Cand l-au furat pe mire, pe mine m-au pus sa ii fac o declaratie de dragoste cu urmatoarele cuvinte: placinta, genunchi si bormasina. Si declaratia mea a sunat asa: esti dulce ca o placinta, si sper ca si atunci cand vei fi batran si te va durea genunchiul, sa lucrezi tot ca o bormasina. Bineinteles ca declaratia mea a fost urmata de hohote de ras si apalauze. Nu a fost nimic planuit dinainte, ci spontan, si pana la urma a facut deliciul invitatilor.

La cerere, am si filmulete cu momentele. Puiciii

laura_b22
27.10.2012, 20:21:19
Prima am fost furata eu. Cand m-am intors, nasilor si mirelui li s-a cerut sa ofere in schimbul miresei o soseta :"> de fiecare. Cum nu au fost de acord, alternativa a fost streaptese. Suna demodat si de prost gust, nu am fost de acord dar pana a urma a fost SUPER SUPER TARE ! au dansat toti 3 cu ochelari de soare pe ochi, toata lumea aplauda, dj-ul a facut atmosfera a fost genial. Apoi, mirele a dorit sa pedepseasca si el hotii... si i-a pus sa danseze pinguinul pe matura.Toata sala a fost pe jos de ras. Cand l-au furat pe mire, pe mine m-au pus sa ii fac o declaratie de dragoste cu urmatoarele cuvinte: placinta, genunchi si bormasina. Si declaratia mea a sunat asa: esti dulce ca o placinta, si sper ca si atunci cand vei fi batran si te va durea genunchiul, sa lucrezi tot ca o bormasina. Bineinteles ca declaratia mea a fost urmata de hohote de ras si apalauze. Nu a fost nimic planuit dinainte, ci spontan, si pana la urma a facut deliciul invitatilor.

Teo,foarte comica declaratia ta :">:">

laurici81
29.10.2012, 12:04:56

Ar fi interesant sa vedem si imaginile. Suna f haios si poate vedem si expresia lui dupa declaratia ta de dragoste:-p

biaaa
13.11.2012, 20:08:08

:))))))))))))))))))

dodo09
14.11.2012, 13:27:35
despre furatul miresei la noi am sa atasez cateva poze care vor vorbi de la sine ( pozele sunt facute de "amatori" caci cele de la fotograf sunt foarte mari si nici nu le am la mine..). Am sa subliniez cateva detalii care au facut deliciul invitatilor si au creat o atmosfera de basm...
"echiparea" animalutzelor a avut loc in plin centrul orasului.. si a urmat o defilare :))
revenirea hotilor la restaurant pt negociere a avut ca fundal sonor melodia.. " o lume minunata"cantata de Marina Scupra
negocierea s-a facut pe "limba" catelusilor si a vacutzelor iar traducator autorizat a fost vrajitoarea::)
cerinta hotilor a fost o declaratie pt soacra ( si a facut-o pt ambele mame) si o sticla de whisky cu continut specificat de whisky

IuliAnda
14.11.2012, 20:39:53
despre furatul miresei la noi am sa atasez cateva poze care vor vorbi de la sine ( pozele sunt facute de "amatori" caci cele de la fotograf sunt foarte mari si nici nu le am la mine..). Am sa subliniez cateva detalii care au facut deliciul invitatilor si au creat o atmosfera de basm...
"echiparea" animalutzelor a avut loc in plin centrul orasului.. si a urmat o defilare :))
revenirea hotilor la restaurant pt negociere a avut ca fundal sonor melodia.. " o lume minunata"cantata de Marina Scupra
negocierea s-a facut pe "limba" catelusilor si a vacutzelor iar traducator autorizat a fost vrajitoarea::)
cerinta hotilor a fost o declaratie pt soacra ( si a facut-o pt ambele mame) si o sticla de whisky cu continut specificat de whisky

Sunteti foarte haiosi toti :)! cred ca a fost savurat momentul ! felicitari!

dodo09
15.11.2012, 09:21:52
Sunteti foarte haiosi toti :)! cred ca a fost savurat momentul ! felicitari!
multumim mult de tot..:) o da...ne uitam cu drag pe filmare si toata lumea era cu gura pana la urechi...iclusiv baietelul nasilor (care are aproape 3 ani) spune si acum la toata lumea ca el a fost la nunta la ana si ionut si au venit animatele cu nasul rosu si au cantat "o lume minunata".. :)

Izabelutz
16.11.2012, 15:20:49

Foarte simpatici! ;;)

anaid.diana
18.11.2012, 15:19:23
In legatura cu furarul miresei inainte de miezul noptii plateste miresele si dupa miezul noptii plateste nasul? La voi cum a fost si mai ales daca a fost aranjat furatul s-au a fost pe bune.

andrea85
18.11.2012, 18:30:55
In legatura cu furarul miresei inainte de miezul noptii plateste miresele si dupa miezul noptii plateste nasul? La voi cum a fost si mai ales daca a fost aranjat furatul s-au a fost pe bune.

La noi a fost regizat acest moment al nuntiil, nasii nu au platit nimic, au primti doar o mica pedeapsa. :D

Iulia_S
24.01.2013, 20:13:36
Si la noi a fost regizat momentul. Cei mai pedepsiti au iesit "hotii"

sandulache_ancuta
30.01.2013, 16:31:46
Eu recunosc faptul ca am regizat acest moment ca sa nu pierd prea mult din nunta... i-am rugat pe prietenii mei sa ma duca aproape de restaurant ca sa nu pierd vremea prin oras. A fost destul de dragut:P

nedelcudiana
25.02.2013, 16:28:03
Total impotriva!

Dannny24
25.02.2013, 20:22:06
Eu am noroc cu faptul ca fix in weekendul cu nunta noastra va avea loc festivalul Peninsula, care s-a mutat la Cluj de anul acesta. Domnisoarele mele de onoare deja "comploteaza" sa ma duca acolo ;)).

Acum sincer, mie nu mi se pare o chestie nasoala. Mai apuc si eu sa imi trag sufletul si au si invitatii ocazia sa asculte muzica populara fara sa ma vada pe mine imbufnata =)). 30-60 de minute de "furat" mi se par bine-venite. :)

Lyv25
26.02.2013, 11:46:39
Eu nu am facut acest obicei pt ca nu am vrut sa fiu furata...am ales sa ii dedic sotului un moment mai romantic insotit de o surpriza la ora 12 noaptea.. :)
Cu toate astea nu zic ca sunt impotriva acestui obicei. Depinde foarte mult de cum este planificat momentul. Sa va dau niste exemple: vara aceasta am fost la o nunta unde mireasa nu vroia sa fie furata, insa nu a specificat lucrul asta prietenilor sai si asa a iesit un moment penibil: solistul formatiei a anuntat ca mireasa a fost furata, iar in timpul asta mireasa era afara si se ciondanea cu prietenii ca nu vrea sa mearga nicaieri....dupa cateva minute mireasa apare pe ring ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si asa petrecerea si-a urmat cursul. Insa nu a fost un moment prea dragut (recunosc ca pe mine ma bufnise rasul la un moment dat)...
Deci ori specificati bine prietenilor ca nu vreti sa fiti furata (cum am facut eu) ori va lasati furate si lasati ca totul sa decurga intr-un mod normal si linistit...
Acuma, am mai auzit/citit pe aici ca unele mirese tin sa fie furate si planifica prea bine momentul: ba sunt aduse de teroristi cu mitraliere, ba improvizeaza o scena de teatru sau dau fel si fel de pedepse penibile.
Nici chiar asa. Oricat de distractiv vi s-ar parea voua, nu cred ca sunt lucruri de facut in cadrul unei nunti.

E ok momentul asta pentru cine vrea sa il faca, insa aveti grija sa nu riscati ca nunta sa se transforme intr-o piesa de teatru (prost jucata) sau intr-un scenariu de razboi... :D

teodorescu.anca
26.02.2013, 12:55:44
Eu nu am facut acest obicei pt ca nu am vrut sa fiu furata...am ales sa ii dedic sotului un moment mai romantic insotit de o surpriza la ora 12 noaptea.. :)
Cu toate astea nu zic ca sunt impotriva acestui obicei. Depinde foarte mult de cum este planificat momentul. Sa va dau niste exemple: vara aceasta am fost la o nunta unde mireasa nu vroia sa fie furata, insa nu a specificat lucrul asta prietenilor sai si asa a iesit un moment penibil: solistul formatiei a anuntat ca mireasa a fost furata, iar in timpul asta mireasa era afara si se ciondanea cu prietenii ca nu vrea sa mearga nicaieri....dupa cateva minute mireasa apare pe ring ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si asa petrecerea si-a urmat cursul. Insa nu a fost un moment prea dragut (recunosc ca pe mine ma bufnise rasul la un moment dat)...
Deci ori specificati bine prietenilor ca nu vreti sa fiti furata (cum am facut eu) ori va lasati furate si lasati ca totul sa decurga intr-un mod normal si linistit...
Acuma, am mai auzit/citit pe aici ca unele mirese tin sa fie furate si planifica prea bine momentul: ba sunt aduse de teroristi cu mitraliere, ba improvizeaza o scena de teatru sau dau fel si fel de pedepse penibile.
Nici chiar asa. Oricat de distractiv vi s-ar parea voua, nu cred ca sunt lucruri de facut in cadrul unei nunti.

E ok momentul asta pentru cine vrea sa il faca, insa aveti grija sa nu riscati ca nunta sa se transforme intr-o piesa de teatru (prost jucata) sau intr-un scenariu de razboi... :D

Eu am incercat sa spun, cui a avut urechi sa auda, ca nu vreau sa fiu furata.
Dar daca cineva decide totusi sa ma fure, am de gand sa nu ma impotrivesc, tocmai pentru evitarea scandalului si a momentelor penibile.
Deci in principiu nu, dar daca e sa fie, asta e... Macar sa ma tina foarte putin, sa ma aduca repede, ca n-am de gand sa fac hore la arcul de triumf sau sa dansez pe mese in discoteci.

blackyez
26.02.2013, 19:24:17
Consider ca furatul trebuie sa dureze foarte putin pt ca altfel pierzi din nunta:P

cosminccc
06.03.2013, 10:50:31
E o pierdere totala de timp. Mai bine dansezi cu invitatii decat sa mergi sa bei o cafea in celalalta parte a orasului

simonelu88
13.03.2013, 10:40:55
Consider ca furatul trebuie sa dureze foarte putin pt ca altfel pierzi din nunta:P

Si eu consider ca trebuie sa dureze putin. Sper si eu sper sa pot regiza momentul... problema e ca habar nu am cine o sa ma fure.

Amelia123
19.03.2013, 13:59:18
eu ma gandeam ca intr-o discoteca ar fi cool
ca sa continui distractia pana ma gaseste
ce spuneti?

Asa am facut si a fos super fain.

oakyna
03.04.2013, 17:38:20
Cu siguranta la mine acest moment daca va avea loc, nu o sa-l regizez. Am participat la unele nunti in care nici nu am ajuns bine la nunta si se stia cine fura mireasa....din acest punct de vedere nu mai are farmec traditia. Nu doresc sa lipsesc mult de la nunta si nici sa fiu dusa la discoteca....am sa fac in asa fel incat sa nu-mi partenerul intr-o situatie penibila la rascumparare, gen sa bea sampanie din pantoful miresei (yac), sa imi faca declaratie de dragoste( prea fortat, important e sa imi spuna si sa-mi arate mie...nu trebuie sa stie toata lumea), sa il pun sa cante (in conditiile in care e anti-talent la asta), etc. Trebuie sa ne simtim bine in acel moment, dar nu umilind mirele. E strict punctul meu de vedere. Sa nu mai zic de faptul ca nu agreez chestia cu furatul mirelui, nasei, etc.....peste ceva timp se vor fura si invitatii :))):)))

ankhanna
03.04.2013, 19:30:07
Pe mine m-au dus in club, asa e "traditia" la noi

kittyv
10.04.2013, 18:45:31
buna. cred k la club ar fi ok

eleena
12.04.2013, 10:18:21
Vad ca se tot poarta acest furat regizat.Mi se pare ciudat sincer :) , eu merg pe ideea de "surpriza" si banuiesc cine participa la acest furat.Cat despre loc..asta habar nu am -cluburi-arc de triumf- altceva prin Bucuresti?

eleena
12.04.2013, 10:21:52
Si eu consider ca trebuie sa dureze putin. Sper si eu sper sa pot regiza momentul... problema e ca habar nu am cine o sa ma fure.

Cca 1 ora cu totul cred ca ar fi ok. Am vazut la unii la nunta ca deja se intrase in urmatorul fel de mancare , nimeni nu se atinsese ca erau atenti la negociere...ce-i drept e cam de pus la punct privind ora potrivita

eleena
12.04.2013, 10:24:43

hahaha:)) interesant

RalucaPuiu
18.04.2013, 21:10:14
Eu am ales sa nu fiu furată pentru ca îmi doream sa mă bucur de fiecare moment de la nunta, sa nu ratez nimic :))

eleena
23.05.2013, 17:31:42
Eu am ales sa nu fiu furată pentru ca îmi doream sa mă bucur de fiecare moment de la nunta, sa nu ratez nimic :))

Vei si si mai mult in centrul atentiei :D

allyfllo
24.05.2013, 16:48:15
Eu am renuntat la obiceiul asta - si asa a trecut f repede totul

SilvianaA
26.05.2013, 16:13:42
Organizam Furturi de mirese cu motociclete. Relatii la tel: 0723 266 740 / 0761 373 720.

sweetcriss
13.11.2013, 20:01:51
Vad ca se tot poarta acest furat regizat.Mi se pare ciudat sincer :) , eu merg pe ideea de "surpriza" si banuiesc cine participa la acest furat.Cat despre loc..asta habar nu am -cluburi-arc de triumf- altceva prin Bucuresti?

Pe bune, arcul de triumf?? din atatea optiuni numai aici nu as vrea...:)

vyoryka
14.11.2013, 14:12:07
Pe bune, arcul de triumf?? din atatea optiuni numai aici nu as vrea...:)

Da, am vazut si eu pe cateva siteuri cateva poze pe acolo, cu multe mirese! Pai daca ne strangem toate acolo, ce facem, ne calcam una pe alta pe bataturi? Banuiesc ca sunt si multi gura-casca pe acolo, cersetori...Parca si vad cu acordeoane, ca la biserici, si cu mana intinsa :(

vyoryka
14.11.2013, 14:19:20

Da, la asta ma gandesc si eu, ca pierdem din nunta noastra, pana la urma, nu? Dar cred ca totusi o sa fie si la mine asa, dar nu prea mult, vreo juma de ora, cred!

andracostache
21.11.2013, 15:54:54
Eu cred ca voi renunta la acest obicei .

sweetcriss
30.11.2013, 09:22:45
Da, am vazut si eu pe cateva siteuri cateva poze pe acolo, cu multe mirese! Pai daca ne strangem toate acolo, ce facem, ne calcam una pe alta pe bataturi? Banuiesc ca sunt si multi gura-casca pe acolo, cersetori...Parca si vad cu acordeoane, ca la biserici, si cu mana intinsa :(

Dar mai e chestia ca daca vrei si tu sa faci un set de poze si vine alta miresica...incepem sa ne grabim..ne dam la o parte...ne salutam , ce facem :)))???

cristinapavel
05.12.2013, 20:55:45
Si eu cred ca voi renunta la acest obicei. La toate nuntile la care am participat mireasa furata era dusa intr-un club, lucru care nu are niciun farmec si poate fi facut in orice alta zi, fara a pierde din nunta. In plus, am observat, la ultimele nunti la care am participat si care au fost de bun gust si mai elegante ca s-a renuntat total la aceasta idee pentru a evita momente usor penibile.

andrea85
05.12.2013, 22:25:07
Si eu cred ca voi renunta la acest obicei. La toate nuntile la care am participat mireasa furata era dusa intr-un club, lucru care nu are niciun farmec si poate fi facut in orice alta zi, fara a pierde din nunta. In plus, am observat, la ultimele nunti la care am participat si care au fost de bun gust si mai elegante ca s-a renuntat total la aceasta idee pentru a evita momente usor penibile.

Furatul miresei nu trebuie sa fie egal cu mersul intr-un club.
Te poti "odihni" cateva clipe intr-un loc mai restrans, poti opta pentru un shooting mai special, etc.

LuminitaIasi
09.01.2014, 16:49:19
Cu siguranta la mine acest moment daca va avea loc, nu o sa-l regizez. Am participat la unele nunti in care nici nu am ajuns bine la nunta si se stia cine fura mireasa....din acest punct de vedere nu mai are farmec traditia. Nu doresc sa lipsesc mult de la nunta si nici sa fiu dusa la discoteca....am sa fac in asa fel incat sa nu-mi partenerul intr-o situatie penibila la rascumparare, gen sa bea sampanie din pantoful miresei (yac), sa imi faca declaratie de dragoste( prea fortat, important e sa imi spuna si sa-mi arate mie...nu trebuie sa stie toata lumea), sa il pun sa cante (in conditiile in care e anti-talent la asta), etc. Trebuie sa ne simtim bine in acel moment, dar nu umilind mirele. E strict punctul meu de vedere. Sa nu mai zic de faptul ca nu agreez chestia cu furatul mirelui, nasei, etc.....peste ceva timp se vor fura si invitatii :))):)))

Total de acord.

LuminitaIasi
09.01.2014, 16:54:33
noi avem nunta la un han, la 30km de cel mai apropiat oras...
sunt curioasa la ce discoteca de la tara or sa ma duca atunci cand m-or fura :)))))

La Hanul Ancutei. Frumos acolo.

lya160282
09.01.2014, 18:54:10
Nu esti singura :)niici eu nu voi fi furata !

Miresicaaa
11.01.2014, 21:05:06
Nici eu nu vreau sa fiu furata. Nu de alta dar...localul este in Ilfov, in 1 Decembrie...pana in oras as pierde mult prea mult timp:no_03:

Oana04
12.01.2014, 10:03:59
Nici eu nu imi doresc sa fiu furata, consider ca este prea putin timp, in care vreau sa vorbesc si cu invitatii, sa si dansez, sa ma simt bine..ca sa mai pierd o jumatate de ora, o ora pe cine stie unde. Si nici sa nu aud ca il pun pe mire in cine stie ce momente penibile...sa cante..sa faca streaptease sau mai stiu eu ce. Problema mea este cum sa le dau de inteles celorlati ca nu imi doresc asta..sa nu avem discutii la nunta atunci...

maria.burlacu07
12.01.2014, 14:38:56
Eu sunt in dubii. Nu as vrea sa lipsesc de la nunta dar prietenii deja isi fac planuri unde sa mergem si nu as vrea sa ii dezamagesc. Ma gandisem in cazul in care plec sa nu stau mai mult de jumatate de ora, timp in care sa vina un ansamblu sa danseze , ca sa nu se plictiseasca invitatii. In privinta rascumpararii, in afara de whisky si sampanie nu vreau sa aud de altceva. Pedepsele mi se par ridicole mai ales ca mirele deobicei e atat de emotionat ca uita sa vb in microfon si in sala nu se intelege nimic.

clauditza88
12.02.2015, 15:50:29
Probabil ca si eu o sa fiu furata, dar ma gandesc sa nu stam mult, deoarece nu vreau sa pierd din nunta mea. Iar legat de cereri, ma gandesc ca poate fii si ceva amuzant, sa-i ceara mirelui sa faca ceva, sa danseze, sa cante - nu ca s-ar pricepe, saracu'. Mai mult de 20-maxim 30 de minute nu as vrea sa lipsesc.

MsAnia
13.02.2015, 17:36:29
Eu voi fi furata, pentru ca asa este traditia, vreau sa am si aceasta amintire, insa nu o sa lipsesc mai mult de 30 minute.

Iuliana_R
13.02.2015, 20:56:22
Pe mine m-ar interesa ca pentru 10 minute ( sa zicem ) sa fac schimb cu o alta miresica, eu la nunta ei si ea la a mea. Nu sunt sigura acum de detalii, dar prin cluburi si alte baruri nu vreau sa ajung.

vivianahera
19.04.2015, 21:30:40
Eu deja am zis la toată lumea ca nu vreau sa fiu furata și nu am de gând sa ma las:)