PDA

Versiunea completa : Furatul Miresei

Pagini : [1] 2 3 4

lili
21.06.2005, 00:00:00
Fetelor, v-ati gandit la ceva anume pentru momentul furatului? Eu as
vrea sa ma duca intr-un loc dragut, nu la coltul restaurantului ... Sau
nu vreti sa fiti furate?

eliza
21.06.2005, 00:00:00
eu ma gandeam ca intr-o discoteca ar fi cool
ca sa continui distractia pana ma gaseste
ce spuneti?

florentina
22.06.2005, 00:00:00
Cred ca ar fi frumos si o plimbare cu masina prin oras !

Florentina

moni
23.06.2005, 00:00:00
Noroc cu voi miresicilor ca ma faceti sa ma gandesc si la momentul
furatului miresei!!! Cred ca mi-ar placea sa fiu dusa undeva intr-un
parc sau intr-un loc romantic, insa prin apropierea restaurantului.
Pupici

irina
10.07.2005, 00:00:00
La nunta prietenei mele, care-mi va fi si nasa:), am furat-o si am
dus-o in Becker Brau, ca vazusem noi ca acolo miresele au parte de o
primire impresionanta. Si asa a si fost, cobori o multime de scari si
in timpul asta toata lumea incepe sa aplaude, sa strige, sa-ti ureze...
E super atmosfera... ramasese progamat si pentru mine acelasi lucru,
dar vom trai si vom vedea... Parca as vrea in alt loc acum ,dar nu prea
am idei...

mara
11.07.2005, 00:00:00
Ce ziceti de o plimbare cu barca?! Daca aveti un lac aproape...

gabi1
Sau de o plimbare prin locuriel care ne plac cel mai mult din oras si
care au insemnat ceva pentru noi: locul primului sarut, al primei
intalniri, parcul preferat sau strazile, fiecare cum simte. Bineintesle
totul in 30 min. sa nu ramana nunta fara mireasa cea frumoasa...8)8)8)

andreea
Nu m-am gandit unde vreau. Oriunde, numai nu in jurul restaurantului nu!!!

gabi1
12.07.2005, 00:00:00
Si eu vreau intr-o discoteca sa dansez si sa ma distrez si sa astept sa ma recupereze...:grin:

anonymous
01.08.2005, 00:00:00
si eu tot intr-o discoteca vreau!cumnata-mea a fost furata pana la
coltul restaurantului...a fost naspa pt ca s-a furat si mirele si el a
ajuns in discoteca!a dansat s-a distrat si ea a statla colt sa
astepte...:hm:

maria1
01.08.2005, 00:00:00
Si mie mi se pare aiurea la coltul restaurantului! Eu vreau la o distractie!8)

jasna
09.08.2005, 00:00:00
Intotdeauna mi s-a parut super stupid sa se fure mirele!!! Am asistat
la o asemenea scena si a fost foarte jenant... mai ales pt. mire, care
era si un tip mai bland si timid... iar acest "furat" l-a facut sa pare
chiar un papa-lape...adus pe brate!:grin:
Revenind... din pacate, drage zane (caci asa veti fi in ziua cu
pricina!;) )eu inca nu mi-am dat seama unde as vrea sa fiu dusa in
momentul "rapirii"...poate ca nici nu vreau sa stiu... altfel...unde ar
mai fi surpriza si spontaneitatea momentului? Asadar sper din tot
sufletul ca "rapitorii" sa aiba o imaginatie bogata! 8)
Va pup... si va multumesc inca o data ca existati...si ma bucur ca
venim una in sprijinul celeilalte... in acest moment de rascruce si
mari sperante din viata noastra!

andreea
09.08.2005, 00:00:00
Si mie mi-ar placea sa fie o surpriza, dar una fericita :-)
Jasna cand ai nunta?

jasna
10.08.2005, 00:00:00
THE DAY va fi pe 1 Octombrie:grin:... si ...poate o veti numi
inconstienta :oops:, dar nu sunt panicata deloc[icon:g27/]... desi sunt
mult in urma voastra... in afara de biserica, verighete, meniul la
restaurant(si nici ala nu e batut in cuie) si dj... nu e nimic aranjat,
pregatit sau cumparat...[icon:g20/] De abia acum am inceput sa impartim
invitatiile, nasii i-am schimbat sapt. trecuta (au aparut niste
impedimente:wacko: )... deci e cum nu se poate mai... demn de o
situatie de criza... dar am un calm bizar!:grin:
Oricum ma ajutati enorm prin discutiile de aici si va multumesc pt
asta![icon:g29/] Va pup si... fiti puternice![icon:g19/]

irina
02.10.2005, 00:00:00
Pana la urma fetelor, nu am mai fost dusa in Becker Brau, ca am auzit ca nu mai primesc mirese acolo, si nu aveam chef sa fiu data afara pe usa in noaptea nuntii mele. Asa ca am ajuns la o alta nunta, unde mirii au fost foarte incantati de idee, au pregatit scenarii, au fost super-simpatici. Au iesit amandoi din restaurant, cand lumea era la sarmale, iar dupa cateva minute eu am intrat cu mirele la brat. Bineinteles ca nu toti nuntasii au observat ca mirele a intrat cu alta mireasa, si pana au realizat, sa vezi rumoare, si dupa-aia rasete si aplauze, si cand a intrat mireasa lor, sa vezi ce s-a incins petrecerea... A fost super!

mi_e_rau
08.12.2005, 00:00:00
Pe mine m-au furat la cununia civila. De la chef. :grin:A fost haios.
Barbatu'meu s-a suit în masina sa ne-a urmareasca, da' ne-a pierdut
repede. :cool:M-au dus într-un fast food si m-au îndopat.
:grin::grin::grin: Sunt curioasa la nunta unde or sa ma duca.

andreeaionescu
08.12.2005, 00:00:00
Eu nu ma las furata! Vreau sa asist la TOATA nunta mea !!! :)

eva
09.02.2006, 00:00:00
Nici eu nu vreu sa fiu furata...desi chestia cu schimbatul miresei cred ca a fost super

aandrada
13.05.2006, 00:27:13
hmm, s vedem ce concerte vor fi n seara aia...

loryna
17.05.2006, 10:38:16
Fetelor, v-ati gandit la ceva anume pentru momentul furatului? Eu as
vrea sa ma duca intr-un loc dragut, nu la coltul restaurantului ... Sau
nu vreti sa fiti furate?
Am vazut ca se poarta ,ca miresele sa fie duse in discoteci...asa mi-ar placea si mie nu sa stau pe la colturi...nu are nici un haz...dak tot e distractie...apoi atunci distractie sa fie...!

mam
17.05.2006, 10:56:08
mi-e mi-ar place sa ma duca in club bavaria:D sau prin regie printr-un club - onx...

ligia
17.05.2006, 11:19:45
Langa restaurantul nostru va mai fi o nunta, sper sa fac schimb cu mireasa de acolo pt. ca restaurantul nostru e in afara orasului si ar fi departe o discoteca si nu mi-ar place sa lipsesc o ora de la nunta mea, dupa ce am asteptat-o atata timp si e asa de scurta noaptea aia.
La nunta prietenei mele a facut tot asa schimb cu mireasa din restaurantul de langa si ne-am distrat foarte tare, l-a pus pe mire sa ne faca striptease...<:-P

dj
17.05.2006, 11:37:35
mi-e mi-ar place sa ma duca in club bavaria:D sau prin regie printr-un club - onx...
Eu o sa le cer sa ma duca undeva unde e streaptise masculin!

mam
17.05.2006, 12:04:56
eu de asta am zis club bavaria:D acolo danseaza flamingo boys ;)

annabell
17.05.2006, 14:48:38
Eu nu vreau sa fiu furata. Si nici sa nu cumva sa-i treaca prin cap cuiva sa-mi fure mirele... :) Este un obicei haios, dragutz - adica nu prea am argumente rationale pentru care nu vreau - dar nu.

mytzu
17.05.2006, 16:18:49
Sau de o plimbare prin locuriel care ne plac cel mai mult din oras si
care au insemnat ceva pentru noi: locul primului sarut, al primei
intalniri, parcul preferat sau strazile, fiecare cum simte. Bineintesle
totul in 30 min. sa nu ramana nunta fara mireasa cea frumoasa...8)8)8)

plimbarea de care zici tu cred ca mai degraba o faci cu mirele.........si cum nu e mirele cel care te fura.........mai bine in discoteca cu prietenii si fetele(ca doar nu pleci doar cu baietii :)) ) eu asa mi-as dori cu prietenele mele in discoteca. dar si vreo 2 baieti ca sa aibe cine ma cara in brate la furat si la inapoiat...nu? :) . sau ar mai fi o chestie : eu am auzit la cineva ca a furat mireasa si a dus-o la alta nunta (s-a nimerit ca si mireasa lor sa fie furata deci nu s-au gasit intre ele)

Angisor
13.06.2006, 21:01:38
e tare asta cu furatul la alta nunta..dar mie una nu mi-ar place sa fiu furata..ca de obicei lipsesti mai bine de juma de ora...si petrecerea se oprese si toti stau sa te astepte si nu-mi place asta..eu cred ca faci petrecere ca sa stai cu invitatii nu sa-i lasi singuri....

mam
14.06.2006, 09:43:00
pe mine m-au dus la arcul de triumf si era npte si ploua si era frigggggg, mi-au facut o poza si dupa aia ne-am intors, pedeapsa era sa cante o melodie, sa recite a 2-a strofa din luceafarul =)) si nasu sa dea 2 baxuri de bere! exceptand frigul a fost suuuuuuuuuper!!!!!!!!!! iar cand plecam de acolo mai oprea o masina cu o alta mireasa:)!

mam
14.06.2006, 09:44:19
aaaaaa si cand m-au adus inapoi m-a luat in brate de la intrarea in rest pana pe ringul de dans (in aplauzele tuturor)si acolo am dansat singuri pe melodia lui komorynic esti mireasa vietii mele:x

georrgia
14.06.2006, 10:36:10
Fetele, pana la urma si daca te fura si daca nu, nimic nu e surprinzator. Totul este previzibil pana la urma: ori te fura ori nu. Mai bine sa se inventeze altceva...la fata locului pentru amandoi. Cred ca ar fi mai distractiv o idee de genul: mirele sa danseze calusarii, mireasa sa faca un striptease mic...Ia ganditi-va la asa ceva, ce idei va vin?

dj
14.06.2006, 10:38:07
Fetele, pana la urma si daca te fura si daca nu, nimic nu e surprinzator. Totul este previzibil pana la urma: ori te fura ori nu. Mai bine sa se inventeze altceva...la fata locului pentru amandoi. Cred ca ar fi mai distractiv o idee de genul: mirele sa danseze calusarii, mireasa sa faca un striptease mic...Ia ganditi-va la asa ceva, ce idei va vin?
Doamne fereste! Cel putin in cazul nostru...

vivianad
14.06.2006, 10:41:44
Ba mie mi-ar placea sa ma fure si apoi sa vad pe caseta cum s-a comportat mirele si cat de mult s-a agitat sa ma aduca inapoi, ar fi interesant...dar nu prea stiu unde ar putea sa ma duca, avand in vedere ca rest Clubul Diplom e mai retras, dar nu-mi fac griji, gasesc ei :))

RLK
14.06.2006, 11:14:12
Eu vreau sa ma duca intr-o discoteca, eventual Planet (fiind la mare), sa stau 15 minute sau iau un operator dupa mine si unul sa ramana la restaurant.

ryanaro
14.06.2006, 11:57:51
Eu am insarcinat pe 2 dintre cavalerii de onoare sa ma fure, plus sora unuia dintre ei. Hahahaha! De dus, nu e neaparat sa ma duca intr-un loc special. Abia astept sa-i vad mutra sotului pe dvd cand vede ca nu sunt acolo, pt ca la ei nu e obiceiul asta.

monick139
14.06.2006, 12:03:35
dar de mireasa furata de la cei care au furat-o ati auzit?

ryanaro
14.06.2006, 12:04:32
Doamne, Monick, o sa presupun ca e greseala de scriere LOOOOL

oana26
14.06.2006, 12:33:02
Pe mine m-a "amenintat" viitorul cumnat ca o sa ma fure pe motor.... in rochie de mireasa imi vine greu sa cred dar cu siguranta am sa va povestesc cum a fost....

ligia
14.06.2006, 12:52:16
dar de mireasa futata de la cei care au furat-o ati auzit?
;)) Cred ca e o greaseala de tipar.

gaabitza
20.06.2006, 08:36:12
Avem niste prieteni cam dusi cu pluta, au niste idei foarte ciudate si tare mi-e frica sa ma las furata de ei si cum inca se mai certa care sa ma fure, o sa le pregatim o surpriza.
Pe mine o sa ma fure mirele si o sa-i anuntam doar ca s-a furat mireasa. Ii lasam putin sa caute mirele apoi le spunem - si sa platesca nasii ("parintii spirituali"). Ne asteptam ca unii sa strambe din nas, dar cei care ne cunosc stiu ca suntem nebuni.
Am uitat sa mentionez ca ne vom lega cu catuse cu puf.

tweety82
20.06.2006, 21:54:06
Fetelor..legat de subiectul asta eu nu prea vreau sa ma las furata (m-au amenintat multi ca ma fura)
La toate nuntile la care am fost si s-a furat mireasa s-a cam spart nunta ...cel putin daca va lasati furate,(eu o sa ma mai gandesc:D) incercati sa nu fie mai mult de 15 minute ca sa nu va treziti ca se plictisesc invitatii de atata asteptat si negocieri
Va pupic

ele
20.06.2006, 22:14:00
eu nu vreau sa ma fure nimeni! nu am si o motivatie pt decizia asta ferma dar pur si simplu nu vreau! [-( dar daca stau sa ma gandesc bine e nunta mea, trebuie sa fiu acolo sunt un fel de gazda nu? cum sa furi gazda?;-)

valen
21.06.2006, 11:59:47
eu nu vreau sa ma fure nimeni! nu am si o motivatie pt decizia asta ferma dar pur si simplu nu vreau! [-( dar daca stau sa ma gandesc bine e nunta mea, trebuie sa fiu acolo sunt un fel de gazda nu? cum sa furi gazda?;-)
la cea mai recenta nunta la care am fost colegii mei s-au chinuit sa o fure pe mireasa (colega si ea cu noi)... vreoora si ceva.. si nasu tot statea cu ochii pe ea.. si a si alergat de cateva ori.. am auzit ca nu vroia sa fie furata de colegii ei (ne de alta dar el era dir firmei si noi ceream marii de salariu:D).
pana la urma au fura-o dar saraca era f stresata ca nu mai putea sa danseze ca din 5 in 5 min se mai chinuia cate unu o sa o fure...
asa ca ma mai gandesc daca vrea asta pt ca oricum nunat mea e destul de departe de oras si nu au unde ma duce si nu cred ca sta vre-unul fara sa bea si sa conduca...

nyco
21.06.2006, 12:32:44
Eu vreau sa ma duca in discoteca, de altfel asa au si zis ca fac prietenii mei, ca ma vor duce in disco... abia astept momentul..:)

ligia
21.06.2006, 14:45:38
Eu nu vreau sa ma fure! O sa-mi iau un baston din ala care curenteaza si daca indrazneste cineva il articulez!=))

schorrych
21.06.2006, 16:46:24
eu nu stiu unde o sa ma duca cand or sa ma fure,am auzit ca daca mergi la arcul de triumf(cracanata)cum i se zice ai noroc.si eu as vrea in bavaria...dar ma primeste?

mam
21.06.2006, 20:28:37
si pe mine tot la cracanata =)) m-au dus, eu vroiam tot in bavaria dar am inteles ca in ultimu timp s-a cam stricta localu si ca iese cu batai sau mai rau........:(

dark_light
22.06.2006, 18:01:04
barbatul meu a decretat ca o sa fiu furata numai daca isi da el acordul. si m-a "amenintat" si cu o pereche de catuse pentru siguranta.
acum ma tot gandesc cum sa fac sa-i insel vigilenta - e ceva de speriat ! nu-i scapa nimic !
asa ca sa ma duca oriunde (vorba vine) numai sa ma poata fura... ca tare ma indoiesc de treaba asta.

geoo
07.07.2006, 01:22:16
eu vreau in discoteca. Ce poate fi mai frumos decat sa continui distractia???

JolieFamme
09.07.2006, 07:20:52
dar de mireasa furata de la cei care au furat-o ati auzit?

am citit mesajul tau mai tarziu, dar nu am putut sa ma abtin. acum 3 sapt la o nunta a unor prieteni sotul meu si verisorul mirelui(toti 3 fiind prirteni din copilarie) au furat mireasa furata de altii. aia nu ii suporta pe primii "rapitori" oricum, si ginerica aranjase deja cu nasul cine sa o fure cat sa cearfa etc(URAT MOMENT) oricum, al meu barbat a vazut cand o sustrageau, si a iesit dupa ei, aia nici masina nu aveau chemasera un taxi si planuiau sa o duka in apartamentul cuiva sa o tina colo pana se cerea recompensa, cand a auzit mireasa nici n-a stat pe ganduri a vazut ca veneau sotul meu si cu c elalalt baiar si a fugit singura de aia cu rochia in brate si nu stia saraca cum sa se urce mai repede in masina. in fine au duso inclusiv sa danseze in cusca la un club, si a iesit excelent.. mai putin cu nashul care mi-a facut mie capul patrat toata seara ca de ce ca unde ca nah cujm si-a permis etc etc etc.. da lumea a fost prea fericita si s-au distrat super, mai ales ca initial i-a adus ginerelui o alta mireasa... deci a fost frumos.

JolieFamme
09.07.2006, 07:22:34
barbatul meu a decretat ca o sa fiu furata numai daca isi da el acordul. si m-a "amenintat" si cu o pereche de catuse pentru siguranta.
acum ma tot gandesc cum sa fac sa-i insel vigilenta - e ceva de speriat ! nu-i scapa nimic !
asa ca sa ma duca oriunde (vorba vine) numai sa ma poata fura... ca tare ma indoiesc de treaba asta.
noi am primit catuse la cununia civila cu puf rosu :))

fleur
09.07.2006, 09:53:28
am fost la o nunta de curand..unde mireasa nu a fost furata...mirele a stat cu ochii pe ea tot timpul..

xania
09.07.2006, 10:36:30
Eu am fost dusa intr-o discoteca si am fost super! Am dansat si ne-am distrat! Apoi in aceeasi discoteca a mai aparut o mireasa si am vorbit cu ea si a fost de acord sa facem schimb asa ca am fost una la nunta celeilalte ~ sa vedeti ce fete au facut toti cand au vazut ca nu e mireasa lor, ci alta!!!!! :D

fleur
09.07.2006, 10:45:50
Eu am fost dusa intr-o discoteca si am fost super! Am dansat si ne-am distrat! Apoi in aceeasi discoteca a mai aparut o mireasa si am vorbit cu ea si a fost de acord sa facem schimb asa ca am fost una la nunta celeilalte ~ sa vedeti ce fete au facut toti cand au vazut ca nu e mireasa lor, ci alta!!!!! :D

nu am mai auzit...imi inchipui ca a fost dragut cand sotul tau a primit o alta mireasa

ema
12.07.2006, 13:35:20

Foarte interesant!!! Cred ca a fost super momentul. Eu nu o sa vreau sa fiu furata, doar cu forta daca reusesc sa ma ia.

aandrada
12.07.2006, 13:45:39
Pe mine m-au dus unde voiam s merg, de fapt, voiam oriunde, numai meciul s-l vd, c n prima repriz tot fugeam pe terasa din faa restaurantului i se uita toat lumea la mine, elegant i delicat i palmnd sticla de bere s urlnd din cnd n cnd. ;))

M-au dus ntr-un club privat din Universitate, habar n-am cum i zice, mi-au pus muzic special pt. mine i m-au suit undeva s dansez, da' io eram cu privirea-n televizor, numai de dans n-aveam chef...i cnd a mai dat i Frana gol, m-a cuprins nefericirea i am cobort. :)

Ziua cea mai frumoas din viaa mea a fost umbrit de plecarea prematur a Braziliei acas.

Noi s fim sntoi! Campionate mondiale vor mai fi! ;-)

ryanaro
12.07.2006, 13:53:35
Eu tineam cu portugalia. Chiar le-am zis prietenelor mele- acuma si-a gasit nuno gomes sa divorteze, cand ma marit eu?! LOOOOL Special o face hahahaa.

motomagia
27.07.2006, 11:54:22
super faza cu schimbatul mireselor! super tare!
am vazut ca multe mirese vor la arcul de triumf, deja este ambuteiaj acolo sambata noaptea, vin si cate 4 mirese. nu stiam ca se spune ca poarta noroc.

eu m-am maritat de ceva vreme - vreti sa va povestesc cum a fost? :-) la nunta s-au tot intrecut sa ma fure, dar mirele nu ma scapa din ochi! asa ca s-a facut o "conspiratie" - colegele de birou l-au inconjurat cu dansuri din buric si au inceput sa il dezbrace. un chelner a venit la mine sa imi spuna ca e o problema cu tortul si ma cheama banqueting manager-ul la bucatarie (intrebasem de vreo trei ori daca a venit tortul, nimeni nu stia nimica si tare ma stresa ideea). am iesit din sala cu chelnerul... si atat mi-a fost! m-au furat niste colegi de academie de-ai sotului, care au pus la punct toata strategia :-) o singura problema am avut - cand au cerut recompensa, unul dintre rapitori o voia pe o colega de-a noastra de birou. sa i-o dam lui de tot :0)

ema
03.08.2006, 13:51:38
Si pe mine m-au furat. Eu am vrut sa merg la o terasa si sa beau un suc linistita. M-am odihnit putin si asta a fost tot. Nu mi-a placut sa merg intr-o discoteca sau intr-un club.

ancaneacsu
04.08.2006, 09:48:51
eu deja am cam programat totul....poate nu e bine, dar nu vreau sa pierd mult din propria mea nunta..:))
ei bine ...de furat cred ma fura un cavaler de onoare...dar de adus inapoi ma aduce politia....=))
sotul meu si nasul sunt ofiteri de politie....si deeh, e oarecum penibil sa se fure de la politie..=)) =))

dana2006
04.08.2006, 09:52:29
si eu am fost dusa tot la o terasa...am fost furata de unii si recuperata de altii...iar in restaurant m-a adus mirele in brate :)

rocsi6666
04.08.2006, 12:06:25
eu deja am cam programat totul....poate nu e bine, dar nu vreau sa pierd mult din propria mea nunta..:))
ei bine ...de furat cred ma fura un cavaler de onoare...dar de adus inapoi ma aduce politia....=))
sotul meu si nasul sunt ofiteri de politie....si deeh, e oarecum penibil sa se fure de la politie..=)) =))
da, e cool....am fost si eu la o nunta in care mireasa a fost adusa de mascati....au incojurat-o in grup compact de nici nu se vedea....de s-au speriat invitatii mai slabi de....inima...hahaha...ce marhpa a fost...si pe tine pot sa te aduca eventual cu catuse la mana....ca pe o evadata...

dianablue
04.08.2006, 14:35:37
Inainte sa ma apuc serios de planuit nunta (inainte sa rezervam restaurant si toate cele) ma gandeam si eu ca cel mai frumos ar fi sa ma fure si sa ma duca in clubul meu preferat - in onx adik. Dar acum cand stau sa ma gandesc "la rece" cred ca nu este indicat sa lipseasca mireasa asa de mult de la nunta; asa ca o sa negociez cu rapitorii sa ne ducem pe undeva prin apropiere... Nu vreau sa ratez momente de la propria mea nunta si nici sa il chinui prea tare pe viitorul mire :)
Oricum ideea cu schimbatul mireselor mi se pare geniala si f amuzanta! Asta chiar ca e de povestit nepotilor :)) Suuuuuuper !!!

ancaneacsu
04.08.2006, 15:00:06
super....nu ma gandisem si la catuse...dar...poate intru intr-un sex-shop si cumpar catuse asortate..=))....gasesc, nu?
ar fi fain de tot sa ma aduca asa.....merci
pupici

rocsi6666
12.08.2006, 01:17:52
de mica am visat sa ma fure un tip cu motor....
in rochie de mireasa pe motor....in atas de fapt...abia astept...ce o sa mai alerge dupa mine.....ptr. ca am prieteni cu motor...iar in ziua nuntii mele va fi o intalnire a motociclistilor in Pitesti....asa ca voi avea super alai...asta da furaciune!....ca pana acum nu prea aveam chef sa ma las furata...dar in contextul asta...merge...

andya
25.08.2006, 12:42:12
Ce ziceti de o plimbare cu barca?! Daca aveti un lac aproape...

Suna frumos...dar mi-ar fi frica sa nu cad din barca si ajung uda leoara inapoi la local si cu coafura stricata...:-SS Macar bine ca stiu sa inot...:D

andya
25.08.2006, 12:49:42

:)) cu dansul calusarilor mai e cum e...dar aia e cu mireasa ar fi tareee...sa ma dezbrac in fatza rudelor lui..;))
=))

dana2006
25.08.2006, 12:52:10
:)) cu dansul calusarilor mai e cum e...dar aia e cu mireasa ar fi tareee...sa ma dezbrac in fatza rudelor lui..;))
=))

:)) chiar ca e tare faza asta =))

andya
25.08.2006, 13:20:29
E greu de zis unde vreau sa ma duca "hotzii"...in Tulcea exista un monument al eroilor, undeva in varf de deal, de unde se vede tot orasul..si e luminat ...e frumos acolo...mi-ar placea sa merg acolo si sa mi se faca poze ....am eu o obsesie cu pozele...cred ca o dau in narcisism...imi place sa mi se faca poze ca sa ma admir in ele :P.

Si ar mai fi o fantana arteziana in centrul orasului...cu lumini...ar fi super...si bineinteles...tot poze. :D

In discoteca n-as prea vrea...si oricum nu vreau sa stau prea mult inafara nuntii.

O sa va anuntz sa va zic daca m-au furat si unde m-au dus...abia astept sa vina nunta...nu mai am rabdare....abia astept sa pun rochitza pe mine...:love:

mireasa
19.09.2006, 14:59:58
EU NU MAI AM RABDARE..DE ABIA ASTEPT SA PUN ROCHITZA PE MINE.....CAT DESPRE FURAT[-( ..DACA NU MA FURA NIMENI???????????????.:-w .POATE NU MA VREA NIMENI=))

mami_de_pisi
19.09.2006, 15:54:47
eu abia astept momentul furatului.
si o sa merg in bavaria sau twice .

mihaela_0242000
19.09.2006, 16:07:59
EU NU MAI AM RABDARE..DE ABIA ASTEPT SA PUN ROCHITZA PE MINE.....CAT DESPRE FURAT[-( ..DACA NU MA FURA NIMENI???????????????.:-w .POATE NU MA VREA NIMENI=))
Din punctul asta de vedere stai linistita....iti spun din experienta ca toata lumea e dornica sa te fure....de exemplu eu am zis ca nu vreau sa fiu furata, iar in final m-au furat 17 persoane, si m-au dus cu tot alaiul la o alta nunta in locul celeilalte mirese....ASA CA TE POTI ASTEPTA LA ORICE ....;-)

dj
19.09.2006, 18:29:59
Din punctul asta de vedere stai linistita....iti spun din experienta ca toata lumea e dornica sa te fure....de exemplu eu am zis ca nu vreau sa fiu furata, iar in final m-au furat 17 persoane, si m-au dus cu tot alaiul la o alta nunta in locul celeilalte mirese....ASA CA TE POTI ASTEPTA LA ORICE ....;-)
Eu (pe langa club, ca streaptise masculin, conform dascalirii sotului sa cer de la cel sa fiu dusa de cel care ma va fura, nu am gasit si a trebuit sa ne multumim cu dawntown) am vrut sa merg la un monument, dar nu la arcul de triumf, si mi-am adus aminte de monumentul acela ciudat din spatele salii palatului. O super idee pentru ca acolo, cu ajutorul luminilor puse ba prin pavaj, ba pe langa statui se pot face niste poze excelente.

Tzitzi_mic
19.09.2006, 19:04:24
Eu am fost furata si am fost dusa la alta nunta,in locul altei mirese,iar cealalta a venit la nunta mea-mirii au trebuit sa -si dea seama ca nu sunt miresele lor,legati la ochi-al meu si-a dat seama dupa tipul verighetei-mi-a zis ca mireasa cealalta avea verigheta mai lata decat ale noastre:)si lumea striga"Nu-i a ta!"deci nu s-a intrerupt petrecerea Am dansat acolo la nunta aceea un dans cu mirele celalalt,mirele meu a dansat cu mireasa cealalta-s-a dansat si cand nu eram pe acolo(si eu am dansat dincolo)iar,cand sa plec de dincolo,oamenii strigau ca pot sa raman acolo,ca sunt frumoasa:))(Dj-ul a facut prostia sa-i intrebe dak vor sa merg eu inapoi si sa le aduca mireasa adevarata:)))A fost super haios!!!<:-P ;;)

flory_vella
22.09.2006, 13:29:51
eu am fost furata si dusa in discoteca a fost frumos si acolo daca nu eram asa de pazita ma mai furau odata

razadesoare
20.10.2006, 10:24:32
Unele din noi si-au imaginat cum va fi...altele, poate, au facut scenarii la secunda...iar altele, au fost pur si simplu luate pe sus, la propriu, fara sa aibe timp sa reactioneze. ;))
Din seria "furtul si rascumpararea", as vrea sa povestim cum am fost furate si mai ales, ce s-a "platit" pentru a se aduce mireasa inapoi.

Sa incep eu, ca tot am deschis subiectul... Eu fac parte din seria luat pe sus.;))
De cateva ori am iesit pe terasa restaurantului si am fost amenintata de diverse persoane ca voi fi furata. "Nici o sansa", am zis eu!=P~ Aiurea! Chiar radeam cu puiu' meu...
A trecut ceva timp...am iesit 10 sec sa-l caut pe tata. Pan' aici mi-a fost! Hait! sus pe umar si fuga la masina! ;)) Nici n-am putut sa strig "saritiiiiiiiii, ma furaaaaaa!"...=))

Practic, furtul meu a constat intr-o plimbare...necunoscand zona nici eu nici hotii, ne-am invartit cu masina vreo 20 min...ma rog, am vazut 2 restaurante unde erau nunti, da' n-am vrut sa deranjam (desi, acum cam regret).
Hotii mei erau niste veri de la tara, 3 "uriasi" ce-mi vin pan' la umar. ;))
Mi-au sunat sotul si...e, aici m-au suparat: niciodata nu se cer bani pe mireasa! Ei tocmai asta au facut! >:P Si am inceput sa le zic de la obraz, sa scada suma...Ma rog, am negociat la greu s-a ajuns la 1oo ron. Mult mai putin decat cerusera, da' tot cel mai urat gest a fost. :(

Buuun...intoarcem, ajungem langa restaurant. Puiu' si cativa invitati, asteptau mireasa si :)). De ce? Pentru ca sotu' a pus conditia ca hotii sa ma aduca in brate pana la scena. Si sa-l vedeti pe cel mai mic, cu mine in brate si cu voalul si-o fusta pe fata, impleticindu-se...=)) rugandu-se de ceilalti sa-i arate drumul, ca nu vedea mai nimic.

Ok...ajunge in restaurant, ma pune jos...puiu' da banii ( :( ), o sticla de suc si una de vin si...gata. Teoretic!;))

Un bun prieten zice "si acum mirele sa ne arate c-o iubeste! sa bea sampanie din pantoful miresei!". A fost de acord imediat. ;)) Problema era ca pantoful meu era decoltat =))... sa-l fi vazut, fetelor, cum se chinuia sa bea "pana la ultimul strop", cu paiul.:))
Ok, a baut, mi-a sters pantoful, m-a incaltat...si a spus la microfon "si acum X sa bea sampanie din pantoful lui ginerica"...Toti erau pe jos!=)) La asta nu se astepta nimeni!
Normal ca nu s-a intamplat, dar de cate ori privim dvd-urile, radem cu lacrimi la scena asta si la ochii cascati :O ai prietenului binevoitor. Nu a baut sampanie din pantoful sotului, da' a dansat cu mireasa o sarba...iar el nu stie decat manele.:))
Eee...amintiri vii...frumoase...de nepretuit....:gen_19:

Si-acum...povestiti!

lorycyca
20.10.2006, 10:29:09
Eee...amintiri vii...frumoase...de nepretuit....:gen_19:

Si-acum...povestiti!

Chiar ca amintiri frumoase ... :))

razadesoare
20.10.2006, 13:25:29
Ce liniste-i aici...sa inteleg k doar eu am fost furata? Ia puneti....degetele la treaba si scrieti!

dj
20.10.2006, 14:02:44
Ce liniste-i aici...sa inteleg k doar eu am fost furata? Ia puneti....degetele la treaba si scrieti!
Eu ce sa zic...
De cand am hotarat ca facem nunta am avut o premonitie ca ma va fura prietenul domnisoarei de onoare, care nu mai furase nici o mireasa pana atunci. Si, culmea, fara sa vorbim sau aranjam, asa a fost.
Ce m-a amuzat e ca sotul ma invatase sa cer sa ma duca la streap tease masculin. Si saracul Cristi a tot cautat, intai in flamingo (care era inchis) apoi am intrebat niste taximetristi (care ne-au spus ca nu gasim asa ceva sambata seara, dar s-au oferit sa faca ei streaptease=)) ), apoi am mers in Down town (deja sotul suna dupa mine), si apoi la monumentul de langa Hilton.
A cerut pe mine 1l de whisky si 1l de Campari (pe care le-a primit fara discutii) si m-a adus inapoi. Am lipsit vreo 90 min.
Va pun si cateva poze. Cele mai multe sunt facute la monumentul din spatele salii palatului.

cecilia
21.10.2006, 06:29:17
Eu am mai povestit cate ceva la alt thread dar mai spuun si aici daca tot ne rogi asa frumos.
Hotii mei au avut muuult de furca cu nasul.Pt ca se gandisera ei sa ma fure inainte de 12,si nasul meu era hotarat sa nu permita asa ceva.
Prima data au incercat sa ma scoata prin usa care dadea in holul hotelului.Eu avusesem ideea sa o iau si pe nasa cu mine(iete-asa ca tot timpu se fura numai mireasa ce ma gandisem eu,sa se fure amandoua).Zis si facut eram amandoua pe hol acolo cand il vedem pe nasu care venea in fuga.N-a mers si ne-am intors.
Hotii perseverenti incearca a doua oara sa ma scoata prin terasa prin gardul viu.Nasul imi spusese ca e cu ochii pe mine,eu le spusesem hotilor dar ei nimic.Ati ghicit,nu a mers nici de data asta.
Hotii din ce in ce mai nervosi,nasul din ce in ce mai vigilent,eu incercam sa le explic sa o lase balta si sa ma fure dupa 12 ca nasul nu vrea pe tura lui.Astia nimic,era deja la ambitie.Cauta complici noi,il pun pe seful de sala sa ma cheme in bucatarie,nasu dupa mine.Ala zice:stiti am de discutat ceva cu doamna in particular.Nasu zice :f bine eu astept la 2 metri.N-a mers.
Pe urma au rugat o colega de-a noastra sa il invite la dans.Alt complice.Nasul s-a prins de faza si i-a spus tipei ca stie de ce il invita dar nu poate sa refuze o doamna.Si atunci m-a luat repede pe o alta iesire care dadea spre un foaier,de acolo pe niste scari afara si tuleo!
Pe dvd apare nasul fugind dupa masina disperat.(scapase din bratele colegei)
Au reusit pe la ora 23 50.Si vine partea de show cu dansatorii profesionisti dupa care negocierea la sange.Hotii au fost foarte hotarati:nasu tre sa faca streap-tease pt ca nu a fost in stare sa aiba grija de mireasa,ce nas e asta,etc.Saracu!Mai si rasuceau cutitul in rana.
Pana la urma a acceptat si...a prestat.In aplauzele invitatilor.
Ce sa zic,sunt f mandra de nasul meu.Mirele nu a avut nici un rol in toata afacerea,doar ca era de partea hotilor(prieteni de-ai lui)si se amuza copios lol.

mihaela_0242000
21.10.2006, 11:25:09
[quote=razadesoare]Unele din noi si-au imaginat cum va fi...altele, poate, au facut scenarii la secunda...iar altele, au fost pur si simplu luate pe sus, la propriu, fara sa aibe timp sa reactioneze. ;))
Din seria "furtul si rascumpararea", as vrea sa povestim cum am fost furate si mai ales, ce s-a "platit" pentru a se aduce mireasa inapoi.

Intr-adevar a fost un moment de care o sa iti amintesti cu placere ....cea mai dura faza a fost cu bautul din pantof:)) ...e buna de tinut minte pt cand vom fura si noi o mireasa...

Giulia2201
21.10.2006, 14:06:04
Hai sa va spun si eu cum a fost cu furatul miresei la mine. Eu am fost impotriva acestui eveniment, dar m-au luat pe sus pana la urma. O tipa, pe care n-as fi crezut-o niciodata in stare de asa ceva, m-a luat de mana si m-a dus la intrare sub pretextul ca venise cineva. Eu, bineinteles ca m-am dus sa fac primirea. Mi-am cautat sotul mai intai, dar nu l-am gasit ptr ca fusese luat de niste prieteni sa-i arate tortul chipurile, ii spusesera ca e o problema cu tortul si sa mearga el ca, daca vad eu, imi stric nunta. Asa ca m-am dus fara el. Cand am vazut masina in fata restaurantului mi-am dat si eu seama ce se intampla, dar era prea tarziu ca deja ma luasera in brate si ma ingramadeau in masina. Faza dura a fost ca rochita mea a fost destul de mare si destul de greu de bagat in masina, asa ca imaginati-va 3 tipi care imi impingeau rochia cat sa intre mai repede si sa poata pleca. Au vrut sa ma schimbe cu o alta mireasa, dar, din pacate, la restaurantul din apropiere era o nunta cu maxim 15 invitati, asa ca s-au lasat pagubasi. Au cerut ptr mine o sticla de wisky si una de sampanie, bineinteles ca le-au primit, dar au fost nevoiti sa danseze cu mine in brate o melodie, fiecare cate una. Au acceptat sa danseze, timp in care dj-ul le tot lungea melodia, iar ei erau cu limbile scoase. Dupa asta m-a luat sotul in brate si gata. Cam asa au stat lucrurile cu furatul miresei.

mami_de_pisi
21.10.2006, 18:25:22
eu am plecat de bunavoie ! aranjasem ziua cu verii mei sa ma fure, insa in timpul in care ei erau pe terasa restaurantului si faceau planuri au venit alti prieteni si mi-au zis hai. atat a trebuit! am mers in bavaria !
hotii au cerut doar o declaratie de dragoste - i-au dat sotului meu niste cuvinte : autostrada, corabie, nori, rosu, petala si tzutzu (asta e numele nostru de alint) - si cu aceste cuvinte trebuia sa alcatuiasca o declaratie de dragoste. declaratia a fost super . pe langa asta nasu si sotul meu le-au mai dat o sticla de wiski si una de vin.

anca22
22.10.2006, 10:36:13
eu ma asteptam sa fiu furata de prietenii mei (o gasca de vreo 10 :)) dar intr-o secunda de neatentie am fost luata pe sus de fostii colegi de liceu..(numai baieti) degeaba am tipat ca sotul meu disparuse nush pe unde...si m-au dus la un local apropiat de unde am fugit inapoi...si dai si alearga dupa mireasa :) ...m-au prins si m-au dus inapoi...si dansam toti...eu in mijloc si ei ca niste garzi de corp in jurul meuu sa nu cumva sa mai fug...

mi-au luat ambii pantofi si i-au dus mirelui si m-au lasat in masina desculta supravegheata de unul din ei...au cerut o sticla de jack si un bax de sampanie...le-au primit si m-au adus inapoi

iana
20.11.2006, 10:10:18
Buna dragi miresici...
de ziceti de o idee mai traznita de furat mireasa?
La mine nu stiu dc voi putea aplica...insa ptr cele care aveti nunta intr-un local unde mai sunt si alte nunti functioneaza...

Ma gandeam...ca atunci cand te fura...dupa negocieri...rapitorii sa vina cu alta mireasa....desigur nimeni sa nu stie de plan... nici mirele...
asadar....dc esti miresici cu nunta in 18 august...in zona uniri....te astept sa facem ptr cateva minute schimb de nunti...zic ca este o idee traznita...si care va anima petrecerea...

nu stiu dc este si bine...voi stiti ceva?

iana
20.11.2006, 10:17:41
Buna dragi miresici...
La mine nu stiu dc voi putea aplica...insa ptr cele care aveti nunta intr-un local unde mai sunt si alte nunti functioneaza...

Ma gandeam...ca atunci cand te fura...dupa negocieri...rapitorii sa vina cu alta mireasa....desigur nimeni sa nu stie de plan... nici mirele...
asadar....dc esti miresici cu nunta in 18 august...in zona uniri....te astept sa facem ptr cateva minute schimb de nunti...zic ca este o idee traznita...si care va anima petrecerea...

Tzitzi_mic
20.11.2006, 10:35:01
Noi am facut asa la nunta noastra.Pe mine m-au furat,m-au dus la alta nunta,iar pe mireasa de acolo,au adus-o la nunta mea.Fazele nu au durat asa mult,dar a fost haios pt invitatii care habar nu aveau despre toata povestea..Pt noi a fost surpriza persoanele cu care ne intalneam,cuplul celalalt,locul unde mergeam.Nu este o idee asa originala,se mai practica.Dar iese fain pt nuntasi,si vezi dak te place lumea sau nu..;)) Adik,eu cand m-am dus la nunta cealalta,DJ-ul a avut proasta inspiratie sa intrebe nuntasii dak le place noua mireasa si dak vor sa o aduca pe cea veche..:)) iar aia au raspuns in cor ca pot ramane eu,ca sunt fff frumoasa=)) Asta cred ca trebuia scrisa la faze dure de la nunti..mno..ti-am zis numa asa,fff pe scurt..;-)

iana
20.11.2006, 10:46:19
oaauuu...bestial...ma bucur ca functioneaza...case aplica...ma gandeam sa nu fie cumva superstitii...legat de mersul la alta nunta...chiar dc nu vezi mireasa...

asadar...cine are nunta pe 18 august 2007 in bucuresti??
eu am in zona unirii...sf vineri....astept propuneri :P

sunset
20.11.2006, 11:03:02
Eu sigur nu vreau... daca fata cealalta e mai frumoasa, mai nu stiu cum...
Sigur m-as oftica.
Mai bine iau un baiat si il travestesc in mireasa ca sa nu fie comparatii[-(

iana
20.11.2006, 11:52:45
eu imi asum acest risc...de ce m-as oftica?
da...sunt mii de fete mai frumoase...asta este...fiecare cu calitatile ei...
oricum pe mine ma iubeste...si eu pe el...asa ca....eu o sa fa aSTA :p

trully_love
20.11.2006, 19:18:15
Si mie mi se pare o idee faina... dar numai sa gasesti alta mireasa care sa fie si ea de acord cu ideea asta..
Oricum eu s-ar putea sa o incerc daca mai gasesc o nunta in aceasi seara cu a mea ;-)

miti
26.11.2006, 01:19:36
Buna dragi miresici...

NU stiu daca este bine, dar este o idee f interesanta!Cred ca nu are ce sa fie rau!Doar sa o "guste" mirii,parintii...
Sper sa iti reuseasca!

Annemary
26.11.2006, 01:28:15
NU stiu daca este bine, dar este o idee f interesanta!Cred ca nu are ce sa fie rau!Doar sa o "guste" mirii,parintii...
Sper sa iti reuseasca!
este o idee faina
eu am nunta pe 25 august 2007 la Ploiesti si tot atunci am observat ca mai are cineva de aici la un restaurant apropiat..................poate o sa reusesc si eu sa fac lucrul acesta.............dar mai intai sa vedem si ce zice colega?

alison
26.11.2006, 02:42:10
Eu asa am patit-o, m-au schimbat cu alta mireasa. Nici chiar furaciosii nu planificasera "de acasa" faza, dar asa s-a nimerit, sa ma duca undeva unde mai era o mireasa furata, unul din ai nostri sa se stie cu unul din ai lor si uite asa le-a venit splendida idee, cu care nu am fost de acord decat dupa insistente. De acolo, am plecat fiecare mireasa cu furaciosii aleilalte si, dupa negocierile de rigoare, am aparut senine, la alti miri. Eu am avut de dansat un vals cu mirele si am aflat apoi ca si ea a dansat cu mirele meu. Dupa, ne-au dus inapoi. A fost amuzant, pana la urma, nu mi-a mai parut rau (decat ca am lipsit cam mult de la propria-mi nunta si n-as fi vrut). Acum am pe DVDul de nunta ambele furturi, pentru ca s-a facut schimb de filme intre cameramani. Mi-au zis ca puiului meu i-a cam picat fatza cand a vazut-o pe cealalta mireasa :>, dar apoi s-a comportat ca un gentleman. S-a ras in prostie, in ambele tabere si totul s-a sfarsit cu bine. Mai ales ca nu a fost planificat schimbul si nimeni nu stia. Succes si distractie! <:-P

CamyB
30.11.2006, 14:00:27
Eu n-am nici o sansa sa am vreo alta nunta pe o raza de 20 km, mai sunt si-n mijlocul padurii asa ca nici macar n-au unde sa ma duca cand ma fura - asa ca scenariul asta pica. Alte idei - in afara de schimbul de mirese - aveti?

Kalini
01.12.2006, 01:20:07
Geniala idee..........daca ar fi cineva in Cluj dispusa la schimb de "experienta"......;)) Frumos.....

ramyy
22.12.2006, 23:49:02
la nunta nasilor nostri in vara asta unul dintre prietenii mirilor avea atelier de creatie si a luat unul dintre manechinele de la atelier l-a imbracat in rochie de mireasa si a adus-o la nunta
a fost super distractiv

melika
26.12.2006, 22:31:27
eu vrau sa merg la cazino sa joc , dar nu am vazut nici o mireasa la cazinouri pina acuma.si vrau sa stiu daca se poate??? <:-P

Kalini
26.12.2006, 22:45:22
Nu ar fi nici un motiv pentru care sa nu poti juca.....Bafta!!!;;)

compasbec
30.12.2006, 01:46:55
voi cum o sa procedati...?

flori22
02.01.2007, 19:46:29
pot sa iti zic cum m`au furat pe mine.
Sotul vorbise cu niste prieteni sau mai bine zis ei vorbise cu el sa ma fure, cam totul era aranjat. Problema e ca m-au furat niste cunostinte din partea nasului, si rascumpararea a fost scumpica, dar frumosul a platit pentru mine fara sa comenteze nimic :)

gabitza_86
03.01.2007, 12:01:55
Am fost la nunta unei prietene iar cand a fost furata a fost un moment mai ciudat,mai deosebit in comparatie cu celalalte nunti la care am mai fost.la ora 12 au intrat vreo 5 mascati si au inceput sa traga cu gloante oarbe.sincer m-am cam speriat un pic dar apoi mi-am dat imediat seama ce se intampla.cert e ca toata lumea isi aduce si acum aminte cu placere de acel moment.mie mi s-a parut o idee buna,voi ce zice-ti?:*

Kalini
03.01.2007, 14:54:05
Am fost la nunta unei prietene iar cand a fost furata a fost un moment mai ciudat,mai deosebit in comparatie cu celalalte nunti la care am mai fost.la ora 12 au intrat vreo 5 mascati si au inceput sa traga cu gloante oarbe.sincer m-am cam speriat un pic dar apoi mi-am dat imediat seama ce se intampla.cert e ca toata lumea isi aduce si acum aminte cu placere de acel moment.mie mi s-a parut o idee buna,voi ce zice-ti?:*

Mie mi se pare foarte deplasat:-& !!!!!!!!!!!!!

allyy
03.01.2007, 14:59:42

Eu, sincera sa fiu, n-as face asa la nunta mea, mi se pare prea mult si sunt convinsa ca pt tineri va fi oarecum distractiv, dar restul nu vor aprecia in mod pozitiv momentul si cred ca riscam sa stricam atmosfera nuntii.
Mai degraba as transforma momentul intr-un concurs sau oricum ceva mult mai distractiv!

Buze
06.01.2007, 09:03:27
Daca la nunta ai multi tineri mi se pare distractiv. Si eu am auzit ca asa se practica acum la multe nunti si daca tu iti doresti...odata te mariti. Pupici.

betty
06.01.2007, 16:11:58
Eu una as opta pentru altceva ....ca nu vreau sa sperii nuntasii ,ia gandeste-te la cei mai in varsta (de ex bunici ) nici nu vreau sa ma gandesc ce spaima ar trage ....=P~

madalinabul
07.01.2007, 01:21:38
in nici un caz nu as face asa ceva la nunta mea, mi se pare cam deplasat.

gabitza_86
07.01.2007, 23:12:45
in nici un caz nu as face asa ceva la nunta mea, mi se pare cam deplasat.
Depinde si de invitati daca stiu sau nu sa guste gluma.:D

Lexy
07.01.2007, 23:28:43
Nici eu nu as opta pt. un asemenea moment, indiferent de felul invitatilor (ca sunt tineri sau mai in varsta), cu atat mai mult la o nunta eleganta, nu cred ca ar gusta nimeni evenimentul! Dar fiecare face cum crede...

madalinabul
07.01.2007, 23:36:03
asa zic si eu

gabitza_86
07.01.2007, 23:45:45
offf va-ti pus pe mine....nici eu nu am zis k la nunta mea voi proceda la fel,doar am vrut sa vad ce zice-ti.>:D<

madalinabul
07.01.2007, 23:53:02
nu am vrut sa fim rautacioase ne-am dat si noi cu parerea:-p

gabitza_86
07.01.2007, 23:57:02
nu am vrut sa fim rautacioase ne-am dat si noi cu parerea:-p
ce bine#:-S :)

dellycess
08.01.2007, 22:54:04
buna fetelor, eu stiti unde vreau sa ma duca hotii, la mc donalds sa-mi dea o inghetata, dar trebuie sa ma fure cu domnisoara de onoare ca altfel am incurcat-o ,nu are decat 7 an i;))

madalinabul
08.01.2007, 22:55:39
=)) =)) =)) =))

daniela__florescu
13.01.2007, 11:07:08
Buna Fetelor.ce Ziceti Daca Am Discuta Pe Aceasta Tema?in Primul Rand,intrebarea Mea Este Unde Sa Ne Duca Hotii Ca Sa Avem O Amintire Foarte Placuta Si Ce Sa Ceara Pe Noi,dar Ceva Mai Deosebit Decat Bautura Sau Cum Este Mai Nou, O Declaratie De Dragoste? Va Rog Veniti Voi Si Cu Alte Idei,chiar Traznite.
Va Pup

Raza_de_soare
14.01.2007, 00:24:01
Buna Fetelor.ce Ziceti Daca Am Discuta Pe Aceasta Tema?in Primul Rand,intrebarea Mea Este Unde Sa Ne Duca Hotii Ca Sa Avem O Amintire Foarte Placuta Si Ce Sa Ceara Pe Noi,dar Ceva Mai Deosebit Decat Bautura Sau Cum Este Mai Nou, O Declaratie De Dragoste? Va Rog Veniti Voi Si Cu Alte Idei,chiar Traznite.
Va Pup

Well, eu cred ca nu de noi depinde udne ne duc "hotzii" si nici rascumpararea nu depinde iarasi de noi.Degeaba as vrea eu sa ma fure solistul de la Bosquito si sa ma duca in Herastrau pe aleea indragostitilor si sa imi cante numai si numai mie si sa ceara pe mine "hotzii" 99 de trandafiri roz:-p...ca tot cum vor voi ei o sa fie...

iana
15.01.2007, 10:38:05
eu tot raman la ideea mea si sper sa gasesc o miresica in ton cu kmine...
vreau sa fiu furata la o alta nunta...schimb de mirese...dupa rascumparare sa se aduca la nunta mea alta mireasa iar eu sa merg la nunta fetei respective....evident nimenis a nu stie de surpriza...
ce ziceti?
asadar miresici de 18 august va astept :P

Milagros
13.02.2007, 16:45:08
Eu nu ma las furata, desi deja sunt doritori intre fostii colegi si prietenii sotului meu. Eu nu si nu :-"

esperance
14.02.2007, 01:08:41
Dac-o fi sa ma fure, (eu nu tin neaparat, dar cred ca nu am de ales) vreau sa ma aduca repede inapoi langa sotul meu...Am mai auzit ca au fost si cazuri cand s-a tinut mireasa "rapita" si o ora, iar mie o ora departe de el, o ora din ziua nuntii noastre mi se pare o vesnicie...Oricum, a zis ca da tot ce i se cere ca sa ma vada langa el, asa ca in 5 minute sper sa se rezolve.:>

noramadalina
18.02.2007, 14:53:56
Eu o sa ma distrez copios la faza cu furatul. Cred ca sunt cel putin 5 posibili rapitori de mirese la nunta mea. Abia astept sa vad cu or sa se descurce unii cu altii... cred ca asta o sa-i usureze munca de paznic a sotiorului meu=)) . Unii deja trateaza cu el inca de pe acum:-? si il intraba de rascumparare...:))

Raza_de_soare
20.02.2007, 15:15:49
nii deja trateaza cu el inca de pe acum:-? si il intraba de rascumparare...:))

Eu vreau sa ma intorc inainte de 12 noaptea, sa ma rascumpere nasul:">!

noramadalina
20.02.2007, 15:26:24
Asta in cazul in care te fura inainte. Ce faci daca te fura dupa 12.00?

ryanaro
20.02.2007, 16:14:39
si pe mine cred ca ma fura, ca sunt cativa pisicheri hahaha... dar chestia e ca al meu si ai lui nu sunt obisnuiti cu chestia asta, nu mai vb de aia din franta care o sa faca infarct ca a disparut mireasa si or sa sune la jandarmi sa ma caute prin paduri =)) =))

Ancuta_Weiser
20.02.2007, 16:31:46
si pe mine cred ca ma fura, ca sunt cativa pisicheri hahaha... dar chestia e ca al meu si ai lui nu sunt obisnuiti cu chestia asta, nu mai vb de aia din franta care o sa faca infarct ca a disparut mireasa si or sa sune la jandarmi sa ma caute prin paduri =)) =))

=))=))=))imi si imaginez!!!! hai ca esti tare! ii si vad pe toti cautandu-te! =))=))

ryanaro
20.02.2007, 16:36:39
=))=))=))imi si imaginez!!!! hai ca esti tare! ii si vad pe toti cautandu-te! =))=))

sau prin iazuri, crezand ca m-am inecat...cand eu am sa fiu la bodega din sat chefuind cu francezii <:-P

antzuca20
20.02.2007, 16:57:58
dar ce parere aveti fetelor de nuntile la care se fura mireasa si se aduc dansatoare pt mire cat lipseste mireasa?

ryanaro
20.02.2007, 17:01:00
mi-am exprimat parerea cu privire la dansatoarele din buric la un alt topic. acolo ziceam ca am fost la un restaurant unde a fost o asemenea dansatoare si a fost gretoasa. n-a fost gratioasa, frumoasa, talentata, ce mai vrei tu... arata extrem de nasol si nu se pricepea la ce facea si era chiar vulgara (cuvantul zilei \:D/ ). sunt sigura ca sunt altele care se pricep la ce fac, dar aia era vai de ea.

Ancuta_Weiser
20.02.2007, 17:11:23
dar ce parere aveti fetelor de nuntile la care se fura mireasa si se aduc dansatoare pt mire cat lipseste mireasa?

What???? unde se practica asa ceva:-\ ??? pai, si cine organizeaza asta? vorba lui ryanaro, sunt unele atat de naspa, nu vreau sa imi strice nunta, chit ca nu voi fi acolo, ci, inca o data o citez pe ryanaro, la bodega! no no!;))

ryanaro
20.02.2007, 17:14:18
acuma serios, ideea cu furatul e ca mirele moare de grija ca unde esti si vai, nu stiu ce, si arde de nerabdare sa te intorci, nu sta la dansuri din buric...<:-P

ps: ancuta, te astept la bodega mea frantuzeasca, mancam un melc ceva =))

antzuca20
20.02.2007, 17:32:03
pai la o nunta la care noi am fost cam asa s-a intamplat...au furat mireasa si hop, au aparut dansatoarele, cica surpriza pregatita de miresica pt ginerica....

mihaela_2006
20.02.2007, 20:08:58

Imi displace aceasta idee. Nu se mai gandeste nimeni la "mireasa" ci se delecteaza cu dansatoarele. Nici gand!
Eu as aduce o pereche de dansatori profesionisti care sa danseze un vals, sau ceva asemanator, dar sa fim amundoi de fata.

antzuca20
21.02.2007, 10:33:45
nici eu nu agreez aceasta idee si am respins-o din start

Ancuta_Weiser
21.02.2007, 10:51:09
acuma serios, ideea cu furatul e ca mirele moare de grija ca unde esti si vai, nu stiu ce, si arde de nerabdare sa te intorci, nu sta la dansuri din buric...<:-P

ps: ancuta, te astept la bodega mea frantuzeasca, mancam un melc ceva =))

Oh la la, oui madame!=))

Ancuta_Weiser
21.02.2007, 10:53:09
pai la o nunta la care noi am fost cam asa s-a intamplat...au furat mireasa si hop, au aparut dansatoarele, cica surpriza pregatita de miresica pt ginerica....

Si-a facut-o cu manuta ei!:D daca ea a fost multumita....acum, sa nu ma intelegeti gresit, nu cred ca sotul meu va plange prin colturile restaurantului ca si-a pierdut mireasa....nici nu cred ca va pricepe, initial, ce se intampla...=))

antzuca20
21.02.2007, 10:56:03
sper sa nu ma trezesc cu asa ceva la nunta, as avea o amintire pe "cinste"....

BDiana
21.02.2007, 11:02:17
Eu am fost la o nunta in mixta (ea-romanca, el-britanic) si cand s-a furat mireasa a iesit urat ca el habar n-avea si s-a suparat rau... A fost nevoie de ceva explicatii, si cand a inteles, a zis "aha, pai atunci s-o cautam!" si n-a stat la discutii cu rapitorii... =)) Nunta era intr-un hotel, si mireasa fusese dusa intr-una dintre camere... A luat toate usile la rand, pana a gasit-o :))
Asa ca, Ry, eu te sfatuiesc sa le povestesti de acest obicei, sa se obisnuiasca cu ideea de pe acum!

crista2482
21.02.2007, 11:08:36
vreau sa fiu furata la o alta nunta...schimb de mirese...dupa rascumparare sa se aduca la nunta mea alta mireasa iar eu sa merg la nunta fetei respective....evident nimenis a nu stie de surpriza...
ce ziceti?
Buna eu sunt o miresica de 15 sept si mie se pare interesanta ideea ta...chiar as vrea sa fiu acolo cand o duce pe cealalta sa vad ce fete fac toti =)) ...pe cand ideea cu dansatoarele mi se pare de prost gust[-X [-X si daca aflu ca ele sunt acolo eu nu ma intorc la nunta pana cand ele nu pleaca si s-ar putea sa nu iert niciodata pe cine a facut asta. Deja pt furatul meu :-p s-au si facut planuri...fratele meu cu prietenii lui si mai sunt si colegii lui iubi care vor si ei sa ma fure...tata l-a linistit pe iubi spunandu-i ca ma va lega de piciorul mesei si atunci nu o sa ma mai fure nimeni =)) =)) =)) =)) ...numai ca stiindu-l pe fratele meu s-ar putea sa ma ia cu tot cu masa:-?

ryanaro
21.02.2007, 12:10:40
Eu am fost la o nunta in mixta (ea-romanca, el-britanic) si cand s-a furat mireasa a iesit urat ca el habar n-avea si s-a suparat rau... A fost nevoie de ceva explicatii, si cand a inteles, a zis "aha, pai atunci s-o cautam!" si n-a stat la discutii cu rapitorii... =)) Nunta era intr-un hotel, si mireasa fusese dusa intr-una dintre camere... A luat toate usile la rand, pana a gasit-o :))
Asa ca, Ry, eu te sfatuiesc sa le povestesti de acest obicei, sa se obisnuiasca cu ideea de pe acum!

pai eu merg la bodega din sat =))

BDiana
21.02.2007, 12:18:54
pai eu merg la bodega din sat =))
:) da, dar tot trebuie sa-l previi, sa nu se streseze prea tare... Mai ales ca din povestirile tale imi face impresia ca e un tip mai conservator...

ryanaro
21.02.2007, 12:27:22
:) da, dar tot trebuie sa-l previi, sa nu se streseze prea tare... Mai ales ca din povestirile tale imi face impresia ca e un tip mai conservator...

da, asa e, e conservator. suntem asa de diferiti in tot :x :x :x

valen
21.02.2007, 13:22:16
cumnata mea s-a casatorit in olanda cu un olandez si stia de obiceiul cu furatul miresei.. si cu toate astea nu a avut o reactie f romaneasca... era cam de pe alta planeta, eu as fi fost dezamagita daca mirele meu ar fi avut asa un comportament... nici unul din invitati nu avea habar de obicei.. dar fratii ei au insistat sa o fure ....

Sylvester
21.02.2007, 13:25:38
Strainii ca strainii dar sunt si printre romani destui care reactioneaza destul de urat la furatul miresei. Eu n-am reusit inca sa ma prind de ce.
Ma uitam odata la tv la emisiunea aia cu nunti de pe Antena 1 si era un mire caruia i se furase mireasa si asa s-a incapatanat sa nu dea nimic, ca a pornit prin bucurest sa o caute pe nevasta-sa. Mi s-a parut penibil...a lasat toata lumea colo, mire nu, mireasa nu.... a fost o nunta "ca in povesti"....

esperance
21.02.2007, 13:30:09
Strainii ca strainii dar sunt si printre romani destui care reactioneaza destul de urat la furatul miresei. Eu n-am reusit inca sa ma prind de ce.
Ma uitam odata la tv la emisiunea aia cu nunti de pe Antena 1 si era un mire caruia i se furase mireasa si asa s-a incapatanat sa nu dea nimic, ca a pornit prin bucurest sa o caute pe nevasta-sa. Mi s-a parut penibil...a lasat toata lumea colo, mire nu, mireasa nu.... a fost o nunta "ca in povesti"....

Ca mai aproape toate nuntile din emisiunile de profil.:>

Piticutz
21.02.2007, 13:41:04

=)) =)) =)) "k in povesti" ... tare.... dar oare nu i s-a explicat inainte de furat? Aiurea oricum....sau poate era un mire mai zgarcit;)) ;))

esperance
21.02.2007, 13:46:18
=)) =)) =)) "k in povesti" ... tare.... dar oare nu i s-a explicat inainte de furat? Aiurea oricum....sau poate era un mire mai zgarcit;)) ;))

Doar era o nunta televizata si trebuia sa se dea si el un pic in spectacol.;;)

antzuca20
21.02.2007, 13:50:06
putea sa iasa in evidenta si altfel, nu neaparat asa

Sylvester
21.02.2007, 13:53:46
Am dat exemplul cu tv-ul pentru ca a fost cel mai exagerat din punctul meu de vedere dar am vazut si in viata reala nunti la care a iesit cu haraiala pentru ca mirele s-a suparat ca i-a furat mireasa.
Mi-a povestit soacra-mea ca a fost la o nunta acum vreo 2 ani si s-a furat chipurile mireasa dar nu s-a mai intors!!! A iesit cu desfacerea casatoriei, scandal.... probabil de-aia se tem unii de furatul miresei =))=))=))

Piticutz
21.02.2007, 13:54:28
Daa...una peste alta daca sotul meu nu ar fi fost roman cred ca era de datoria mea sa ii explic inainte ce si cum. Sa nu se trezeasca saracu atunci fara mireasa .. dansand hore si auzind chiuituri!!!

Raza_de_soare
21.02.2007, 15:17:44

Fara suparare, mi se pare de prost gust.Daca sotul meu vrea curve, pai sa se duca inainte de casatorie (oricum a ratat momentul ca deja suntem casatoriti civil:D), deci nu e cazul ca nunta mea sa se transforme in bordel.Nu as gusta deloc faza asta si, cel care a venit cu ideea, cel care a pus-o in practica si cei care s-au amuzat copios sigur ar plati cu varf si indesat farsa asta de 2 lei, dar nu la nunta, ca nu sunt genul care sa fac circ in public.Dar in particular, vai de dosul lor, cu varf si indesat suna prea putin.Offf, mai bine ma duc sa fac un dus rece, ca nici nu vreau sa imi imaginez cum as exploda precum o bomba cu ceas>-)!

antzuca20
21.02.2007, 15:21:05
iti dai seama cat de contrariata am fost eu cand practic am fost de fata la un asemenea "circ". i-am si spus lui iubi nici sa nu-i treaca prin gand asa ceva ca ii fac un scandal mostru

melika
21.02.2007, 18:32:01
daca este dansatoare nu inseamna ca este curva! nu ca mi_ar place idea,dar daca cineva vrea sa aibe dansatoare si chiar erotice poate isi cunoaste bine sotul si are incredere in el si mai ales in ea,si nu este invidioasa daca ar atrage atentia oaspetii si mirelui,s_o faca.eu nu vrau sa fiu furata ca sa faca infarct sotul meu sau sa arat la ceilalti ca vai ce ingrijorat a fost sotul meu si ca vedeti cit ma iubeste ca eu stiu cit ma iubeste si nu vrau sa demonstrez cuiva.vrau sa ma bucur eu de moment.si poate platesc eu rascumpararea ca sa ma duca inapoi atunci cind o sa fiu multumita

melika
21.02.2007, 18:33:46
sau poate il sun ca sa vine sa ma fure de la rapitori!

allyy
22.02.2007, 12:14:13
Hmmm....Nici eu nu sunt de acord cu dansatoarele din buric la nunta....ar mai lipsi sa pun o bara sau doua in mijlocul ringului de dans si sa se apuce fetele de treaba in toata regula, nu? Ca daca e hora, sa se joace!:-& Si atunci sa vedeti "nunta ca in povesti" cu fetzele socrilor, parintilor si a celor de varsta a treia.Wow ce distractie!!<:-P :-&
Si nu sunt de acord nici cu o alta care sa imi ia locul cat ma fura!Pai unde mai e tot farmecul atunci cand eu am disparut??:-\ Ca sa nu mai spun ca, mai nou, am vazut ca miresele se lasa atat de usor pacalite incat pleaca de buna voie cand e sa fie "furate"!:O Pai eu nu vreau asa!Daca e sa fie "HOT" atunci intr-adevar sa ma "fure", sa ma pacaleasca intr-adevar si sa ma scoata din sala si atunci pot zice ca m-a "furat"
Iar al meu sa stea cu ochii in 4 toata noaptea si sa ma pazeasca!NU?;)) Pai ce?Ne jucam de-a furatul miresei?;))

Raza_de_soare
22.02.2007, 22:52:35
daca este dansatoare nu inseamna ca este curva!

Foooarte discutabil!Adica daca este romanca-dansatoare, in foarte multe cazuri termenii pot fi considerati drept sinonime.

nu ca mi_ar place idea,dar daca cineva vrea sa aibe dansatoare si chiar erotice poate isi cunoaste bine sotul si are incredere in el si mai ales in ea,si nu este invidioasa daca ar atrage atentia oaspetii si mirelui,s_o faca.

Pai, aici nu e vorba de invidie, ci de prost gust.Mie mi se pare de prost gust ca la nunta mea sa vina dansatoarele in locul meu.E ca si cand m-ar compara pe mine cu unele care nu au gasit alta modalitate mai inteligenta de a face bani decat prostituandu-se (dezgolirea trupului de buna-voie si in skimbul unei sume de bani tot prostitutie inseamna).

In skimb daca eu as kema niste dansatoare, ar fi altceva, dar cum eu nu sunt de acord cu astfel de circarii, e de la sine inteles de ce as reactiona urat.

si poate platesc eu rascumpararea ca sa ma duca inapoi atunci cind o sa fiu multumita

Wow, multumita de ce?

ryanaro
22.02.2007, 22:55:36
E ca si cand m-ar compara pe mine cu unele care nu au gasit alta modalitate mai inteligenta de a face bani decat prostituandu-se (dezgolirea trupului de buna-voie si in skimbul unei sume de bani tot prostitutie inseamna)

vezi tu raza, din buric se castiga mai bine decat la casa la supermarket. :-B

antzuca20
23.02.2007, 15:57:13
da, asa este. tocmai de aia cred ca avem un renume asa prost peste tot...oricum eu la nunta mea asa ceva nu vreau si nici nu voi accepta, si daca aud vreo discutie pe tema asta voi avea grija sa avertizez pe toata lumea ca nu este pe placul meu

BDiana
23.02.2007, 16:22:56
Nu... nu de aia avem... Prostitutie si mizerie umana in general exista peste tot...

ryanaro
23.02.2007, 17:05:21
Nu... nu de aia avem... Prostitutie si mizerie umana in general exista peste tot...

da, nu asa in "mainstream". iti inchipui tu nunta in elvetia cu dansatoare de genul asta?!o:-)

BDiana
23.02.2007, 17:30:45
da, nu asa in "mainstream". iti inchipui tu nunta in elvetia cu dansatoare de genul asta?!o:-)
Nu... insa spre deosebire de Elvetia, Romania are si alt fel de cultura (mai petrecareata, mai pusa pe dezmat), si suntem si mult mai saraci, de unde rezulta majoritatea acestor probleme...

melika
24.02.2007, 02:07:58
Foooarte discutabil!Adica daca este romanca-dansatoare, in foarte multe cazuri termenii pot fi considerati drept sinonime.

Pai, aici nu e vorba de invidie, ci de prost gust.Mie mi se pare de prost gust ca la nunta mea sa vina dansatoarele in locul meu.E ca si cand m-ar compara pe mine cu unele care nu au gasit alta modalitate mai inteligenta de a face bani decat prostituandu-se (dezgolirea trupului de buna-voie si in skimbul unei sume de bani tot prostitutie inseamna).

In skimb daca eu as kema niste dansatoare, ar fi altceva, dar cum eu nu sunt de acord cu astfel de circarii, e de la sine inteles de ce as reactiona urat.

Wow, multumita de ce?

nu comentez faptul ca spui majoritatea romincelor dansatoare sunt prostituate dar nu inseamna ca sunt de acord!
si daca vin niste dansatoare nu inseamna ca iti ocupa cineva locul.nimeni nu poate sa_ti ia locul.nu aduc nici eu dansatoare in momentul acela,totusi s_ar putea sa aduc dansatoare cand vrau sa tai tortul sa ne aduca cutit(nu orice fel de cutit),nu stiu,nu m_am hotarit.dar nu vrau sa stea mirele sa se vaita ca m_am lasat furata! si sa fiu rascumparata cu o suma,nu ca atit as valora dar vrau sa fie altfel,nu sa fie ca orice nunta.aceeasi poveste.
mie imi place actiunea,ma gindeam sa merg la casino(nu stiu daca se poate ca nu am vazut nici o mireasa acolo)sau sa ma duc la camera de hotel si sa_i dau intilnire mirelui acolo,sau altceva.nu vrau sa ma duc la o terasa sau un club sau bar obisnuit.si multumita de faptul ca am lasat nunta mea ca sa ma duc undeva care imi place,nu sa_mi las nunta si sa merg la o terasa sau club sa astept sa ma vrea sotul inapoi.

valen
24.02.2007, 07:40:38
presimt ca ajungeti la recycle cu discutia asta 8-} si zau nu inteleg de ce nu va dati seama ca e diferenta de culturi si de perceptii. tindem prea repede sa judecam fara sa cunoastem si sa devenim intoleranti

allyy
24.02.2007, 12:06:16
presimt ca ajungeti la recycle cu discutia asta 8-} si zau nu inteleg de ce nu va dati seama ca e diferenta de culturi si de perceptii. tindem prea repede sa judecam fara sa cunoastem si sa devenim intoleranti

Cred ca nu e atat de mult faptul ca nu se intelege diferenta de perceptii si culturi, cat faptul ca nu reusesti sa accepti ca unii au astfel de perceptii si culturi!^:)^ Si asta incepe sa se vada cam in toate discutiile de pe forum!:( :-< 8-|

Piticutz
26.02.2007, 21:08:16
Oau cum a degenerat discutia. Relax fetelor...fiecare cu traditiile, parerile etc!!! Si vedeti ca pt discutii de genu asta e un topic pt miresici guralive :-p . Acolo puteti spune orice!!!#:-S

nadiai
27.02.2007, 09:40:31
ce ziceti?
Am fost la o nunta unde s-a intimplat asa :)). Frumos pina cind unii dintre invitati au inceput sa urle ca sa o patsreze pe asta ca e mai frumoasa.. (iti dai seama cum facea mama miresei)
Mirele un domn desavirsit .a raspuns ca e foarte frumoasa mireasa noua insa "Nu-i a mea!"

CamyB
27.02.2007, 16:26:27
Pe mine, cu nunta la 35 de km de Bucuresti, chiar n-au unde sa ma duca decat in padure...:(
Vreo mireasa in jurul lacului Snagov pe 21 aprilie?

dellycess
27.02.2007, 20:05:12
fetelor sunt un pic trista pt ca am schimbat localul dintr-un oras in altul si in orasul in care ne-am mutat nu exista mc donald,si eu vroiam sa ma duca la mc impreuna cu domnisoara :(

Daphnne
02.03.2007, 13:13:38
De obicei unde se duce mireasa cand se fura?sau se merge unde-si doreste ea?eu chiar nu stiu unde sa ma duc in cazul in care ma vor fura..

esperance
04.03.2007, 15:04:05
De obicei unde se duce mireasa cand se fura?sau se merge unde-si doreste ea?eu chiar nu stiu unde sa ma duc in cazul in care ma vor fura..

De obicei, se duce in discoteca, cel putin eu asa am vazut la cele mai multe nunti.In Bucuresti, exista o superstitie conform careia ti-ar merge bine in casnicie daca esti dusa la Arcul de triumf.Pana la urma, cred ca ar trebui sa accepte si ea sa fie dusa intr-un anumit loc.

Raza_de_soare
04.03.2007, 16:54:20
De obicei, se duce in discoteca, cel putin eu asa am vazut la cele mai multe nunti.In Bucuresti, exista o superstitie conform careia ti-ar merge bine in casnicie daca esti dusa la Arcul de triumf.Pana la urma, cred ca ar trebui sa accepte si ea sa fie dusa intr-un anumit loc.

Eu nu-mi doresc sa merg la Arcul de Triumf...sa stau in strada asa aiura...e ca si cand as fi iesit la....ma rog, nu spun ce ca iar imi sare in cap tot forumul>-)!

Eu as prefera sa merg intr-o discoteca, apoi sa beau o cafea undeva, intr-o cafenea discreta, per total sa nu lipsesc mai mult de o ora...Si vreau sa merg unde vreau eu, nu unde vor hotzii:D!

iulia
04.03.2007, 18:36:01
Eu ma pun bine cu fratele meu si amicii lui... Sa ma fure ei. :D
Iar de dus... intr-un loc linistit, sa imi odihnesc picioarele obosite, sa mananc linistita o inghetata enorma, sa beau un suc proaspat stors de portocale... Ca faza... Have a break!

Nici eu nu vreau sa lipsesc mult, ca al meu iubit e lasat singur acolo, cu toti aia care vorbesc ciudat - o italiana fara vocale, cum zice el. =))

Daphnne
05.03.2007, 09:56:51
Nici eu nu vreau sa lipesec mult, maxim o ora,cum ati spus si voi...suna bien partea cu inghetata enorma, doar ca nu stiu unde gasesc deschis la ora aceea, tot intr-un club undeva..fiind dupa 12 noaptea, la "Gelateria Venetiana" unde este ingheteta mea preferata cred ca e inchis,dar gasesc eu un loc unde sa pot papa o inghetata mare si buna..

Raza_de_soare
05.03.2007, 10:43:14
Eu ma pun bine cu fratele meu si amicii lui... Sa ma fure ei. :D
Iar de dus... intr-un loc linistit, sa imi odihnesc picioarele obosite, sa mananc linistita o inghetata enorma, sa beau un suc proaspat stors de portocale... Ca faza... Have a break!

Suna bine partea cu inghetzata, dar nu suna prea bine treaba daca imi stric makiajul..am de gand sa nu imbuc nimic toata ziua, sa nu stau sa reimprospatez rujul si toate alea de pe fata...Dar sucul ....mmmmmmmm...mi s-a facut pofta de pe acum...

Angisor
05.03.2007, 13:53:56
eu nu vreau sa ma fure:(( :(( :(( ..nu-mi place obiceiul asta:( ...credeti ca o sa scap?am sa anunt totusi din timp ca nu vreau, poate or intelege aluzia...

dianablue
05.03.2007, 14:58:16
hmmm... eu chiar nu vreau sa lipsesc o ora de la nunta mea... o sa am impresia ca pierd ceva! e ok traditia, e haioasa,,, dar nu vreau sa lipsesc tocmai eu de la nunta mea! cine stie ce moment ratez :d

Daphnne
06.03.2007, 12:55:03
hmmm... eu chiar nu vreau sa lipsesc o ora de la nunta mea... o sa am impresia ca pierd ceva! e ok traditia, e haioasa,,, dar nu vreau sa lipsesc tocmai eu de la nunta mea! cine stie ce moment ratez :d
Ai dreptate cu lipsitul si pierdutul momentelor importante..dar daca e sa te fure,te fura si nu vei pierde nimic important..sau poate nu te fura si atunci stii de toate...

ellie
06.03.2007, 13:32:15
eu nu vreau sa ma fure:(( :(( :(( ..nu-mi place obiceiul asta:( ...credeti ca o sa scap?am sa anunt totusi din timp ca nu vreau, poate or intelege aluzia...

Subscriu, nici eu nu suport ideea de a fi furata! Mai bine plec eu de nebuna si negociez direct cu mirele rascumpararea in pantofi, costume sau bijuterii - e o idee nu?

melika
07.03.2007, 01:33:15
Subscriu, nici eu nu suport ideea de a fi furata! Mai bine plec eu de nebuna si negociez direct cu mirele rascumpararea in pantofi, costume sau bijuterii - e o idee nu?

imi place. nu mai e furt e santaj dar e ceva autentic =))

dianablue
07.03.2007, 11:07:07

hmmm... ce idee...:D

SIMONA11
07.03.2007, 11:52:25
buna
Fetelor eu stiam ca e bine sa te fure,ca daca nu, ramai vaduva si ca nu e bine sa ramai desculta in biserica.Bine asta nu inseamna ca trebuie sa si credem.
pa pa

ellie
07.03.2007, 18:02:33
buna
Fetelor eu stiam ca e bine sa te fure,ca daca nu, ramai vaduva si ca nu e bine sa ramai desculta in biserica.Bine asta nu inseamna ca trebuie sa si credem.
pa pa

Asta depinde cat de mult crezi in superstitii. Eu nu obisnuiesc sa cred in superstiile altor, mai grav mi le fabric singura: de exmplu nu spun niciodata dupa ramanerea in pronuntare a unui dosar ca il voi castiga pentru ca il voi pierde cu siguranta - o singura data am patit-o si de atunci tac pana vad pronuntarea la condica!

Raza_de_soare
08.03.2007, 16:15:19
buna
pa pa

Ceeeeeeeeee?Adica cum "e bine sa te fure"?Parca ai spune ca "e bine" sa lasi usa descuiata,ca e bine sa iti fure plapuma si aspiratorul:))!

Si de ce as ramane desculta in biserica?Avand in vedere ca sunt non-alcool, sigur nu ma voi trotila inainte de a merge la biserica sa uit sa ma incalt:))!

Piticutz
09.03.2007, 08:56:54
Ceeeeeeeeee?Adica cum "e bine sa te fure"?Parca ai spune ca "e bine" sa lasi usa descuiata,ca e bine sa iti fure plapuma si aspiratorul:))!

Si de ce as ramane desculta in biserica?Avand in vedere ca sunt non-alcool, sigur nu ma voi trotila inainte de a merge la biserica sa uit sa ma incalt:))!

Cred ca se referea sa nu te descalti in timpul slujbei. Am mai vazut cazuri cand miresicile nu au mai suportat pantofii si s-au descaltat.

Raza_de_soare
12.03.2007, 16:14:06
Cred ca se referea sa nu te descalti in timpul slujbei. Am mai vazut cazuri cand miresicile nu au mai suportat pantofii si s-au descaltat.

Sa plang cu lacrimi de sange si nu m-as lasa umilita aratandu-ma altora in ditamai splendoarea unei rokii de vis si desculta:-SS ...

ryanaro
12.03.2007, 16:17:52
Sa plang cu lacrimi de sange si nu m-as lasa umilita aratandu-ma altora in ditamai splendoarea unei rokii de vis si desculta:-SS ...

da, e chiar tare- auzi sa te descalti :)) daca ai o rochie lunga, nici nu ti se vad pantofii asa ca poti sa porti si balerini, numai nu te descalta. sufera baba la frumusete :D :)>-

iulia
12.03.2007, 23:10:21
Ptr 12 h sunt dispusa la orice... atata timp cat da bine: de la toc inalt sau super inalt, la corset care ma strange de numa...
If it looks good, de ce nu... O singura data sunt mireasa (I hope), asa ca o sa vreau sa dau bine.
Daca imi zice cineva ca daca ma asez, rochia de mireasa se shifoneaza - mai-mai ca voi sta in picioare pana la sfarsit. :D

Iar cu descaltatul in biserica... Parerea mea ca nu se cade. Cum nu se cade alte lucruri pe care le facem acasa: suflatul nasului zgomotos, scarpinatul pe cine stiu eu unde si alte faze de genul asta. Si din respect ptr locul in care sunt, nu cred ca e potrivit... =P~

Parerea mea... ;-)

Piticutz
13.03.2007, 08:56:02
Ptr 12 h sunt dispusa la orice... atata timp cat da bine: de la toc inalt sau super inalt, la corset care ma strange de numa...
If it looks good, de ce nu... O singura data sunt mireasa (I hope), asa ca o sa vreau sa dau bine.
Daca imi zice cineva ca daca ma asez, rochia de mireasa se shifoneaza - mai-mai ca voi sta in picioare pana la sfarsit. :D

Iar cu descaltatul in biserica... Parerea mea ca nu se cade. Cum nu se cade alte lucruri pe care le facem acasa: suflatul nasului zgomotos, scarpinatul pe cine stiu eu unde si alte faze de genul asta. Si din respect ptr locul in care sunt, nu cred ca e potrivit... =P~

Parerea mea... ;-)

Mi se pare corect. E putin :-& sa te descalti .. oriunde ai face chestia asta!!

Daphnne
13.03.2007, 13:07:55
ce urat din partea lor sa se descalte si mai ales in biserica...oare au gandit mult?prefer sa-mi iau papuci fara toc deloc,decat sa ma descalt si la urma urmei o ora cat dureaza slujba nu mori in pantofii respectivi..iar din cate stiu eu, pantofii si mai ales cei de mireasa se mai poarta inainte prin casa, sa se formeze dupa picior, tocmai ca sa nu ai probleme de genul atunci...

dj
13.03.2007, 13:48:37
Nu va faceti probleme ca nu e asa dificil, eu nici nu m-am descaltat si nici nu am simtit nevoia sa o fac. Am schimbat pantofii abia pe la 3 dimineata.
Si pana sa citesc aici nici nu-mi imaginam ca o mireasa se poate descalta in biserica...

nerromiha
16.03.2007, 16:29:33
sa va zic un loc inedit de dus mireasa (sa nu cititi ca as accepta si eu:)) ) am fost sambata la niste prieteni care ne vor fi cameraman-el...si fotograf-ea.....si mi-au aratat un dvd in care mireasa a fost furata si dusa la unitatea de pompieri:)) ...nu am prea inteles de ce:)) va dati seama:)))))

madalinabul
16.03.2007, 23:03:54
sa va zic un loc inedit de dus mireasa (sa nu cititi ca as accepta si eu:)) ) am fost sambata la niste prieteni care ne vor fi cameraman-el...si fotograf-ea.....si mi-au aratat un dvd in care mireasa a fost furata si dusa la unitatea de pompieri:)) ...nu am prea inteles de ce:)) va dati seama:)))))

=)) =)) =)) =)) =)) ce ciudat! poate afli si de ce au dus-o acolo si ne spui si noua

iulia
17.03.2007, 15:16:06
=)) =)) =)) =)) =)) ce ciudat! poate afli si de ce au dus-o acolo si ne spui si noua

Poate ca era ea prea fierbinte.... ;)) si atmosfera prea incinsa... ;));)) si sa nu se lase cu scantei.... ;));));))

madalinabul
17.03.2007, 15:29:02
Poate ca era ea prea fierbinte.... ;)) si atmosfera prea incinsa... ;));)) si sa nu se lase cu scantei.... ;));));))

da, e o explicatie buna=)) =)) =)) =)) =))

nerromiha
17.03.2007, 20:58:29
da, e o explicatie buna=)) =)) =)) =)) =))

am intrebat,,,,si cameramanul nu stia....asa ca.......o buna explicatia madalinei:))

Danone
20.03.2007, 16:35:29
Restaurantul unde se tine nunta e la 20 km de Sibiu...si e in mijlocul padurii :-p. Ma tot intreb unde o sa ma duca...nu prea au multe solutii. Voi ce ziceti?

nadiai
20.03.2007, 17:02:37
am auzit mult varianta in care au dus mireasa la alta nunta.. mi se pare dragutz.

mitzy
21.03.2007, 01:09:23
Ma poate fura ..mirele? :) Sau eu pe el? Pana la urma una singura e "Noaptea Nuntii" :"> .

Sau poate porni in cautarea mea... o ora sau doua :))

esperance
21.03.2007, 08:48:02
Ma poate fura ..mirele? :) Sau eu pe el? Pana la urma una singura e "Noaptea Nuntii" :"> .

Sa stii ca la varianta asta ne-am gandit si noi....:)) :)) :))

nerromiha
21.03.2007, 12:18:08
Sa stii ca la varianta asta ne-am gandit si noi....:)) :)) :))

da...e o idee si asta.........;))

Piticutz
22.03.2007, 08:53:38
Voi va lasati furate doar de cineva anume sau de cine va poate lua?

Milagros
22.03.2007, 09:00:43

Ne gandeam si noi sa ma fure sotul meu ca sa putem profita un pic de noaptea nuntii :"> si apoi sa ne intoarcem la nunta...

mitzy
22.03.2007, 09:08:07
Eu numai de cineva anume... De fapt cred ca o sa fie totul ..regizat ..de dragul spectacolului. De fapt la inceput nici nu vroiam sa facem toata nebunia asta cu furatul.. dar ne'am gandit ca daca nu o facem noi..o sa o faca altcineva si nu stiu daca o sa'mi placa. :)) Nu vreau sa risc sa stau in frig singura si desculta cine stie cate ore... cum am mai auzit.. sa ma duca sa dansez pe mese printr'un bar.. sa ma duca pe stadion.. sau sa astept in masina cine stie pe unde.. mai rau... sa stau pe plaja in rochie de mireasa cu fundul in nisip ...asteptand sa fiu salvata.(o cumnata)
Mai mult nu suport gandul ca cineva m'ar "vinde" pe o sticla d bautura fina.. sau o lada d bere.. chiar asa?:P valorez mai mult. Ca sa nu mai spun ca iubitelul meu sta cu ochii pe mine non-stop si n'ar avea cine sa ma fure.
Daca nu o sa plecam singuri (eu si mirele).. o sa ma fure cavalerul d onoare.. ma duc in camera si imi odihnesc picioarele.. ma mai aranjez putin.. si gata.

mariuca
22.03.2007, 09:10:40
eu am fost mai demult la o nunta unde ”hotii” au dus-o pe saraca miresica sa bage benzina la masina, sa vezi ce se chinuia cu ditamai rochia sa tina chestia aia de benzina.... dupa au dus-o si intr-un club, dar la inceput au pus-o la grele incercari.

mitzy
22.03.2007, 09:16:30
Nu mi'ar placea sa fiu furata si dusa intr'un loc unde niste nesimtiti sa se holbeze la mine sa fluiere si sa saliveze ...bleah >:P
Daca o sa ma fure cineva.. Doamne fereste.. nu stiu prin ce metode.. o sa fug :)) si ma intorc singura la nunta. :)) Oricum prietenii stiu ca nu vreau deci n'o sa incerce..

esperance
22.03.2007, 09:31:17
Eu nu as vrea sa ma fure oricine. As prefera sa ma fure fratele meu, ca ii spun eu unde sa ma duca si cat sa ma tina departe de sot (fiind sora mai mare, trebuie sa ma asculte :D ). Nu as vrea sa ma fure prietenii lui...:-SS

dani3la26
22.03.2007, 16:13:13
Nu mi'ar placea sa fiu furata si dusa intr'un loc unde niste nesimtiti sa se holbeze la mine sa fluiere si sa saliveze ...bleah >:P
Daca o sa ma fure cineva.. Doamne fereste.. nu stiu prin ce metode.. o sa fug :)) si ma intorc singura la nunta. :)) Oricum prietenii stiu ca nu vreau deci n'o sa incerce..

eu nu vreau sa aranjez cine sa ma fure
vreau sa fie o surpriza, sa nu stiu nici eu cand se intampla "evenimentul"
ne vin numai prieteni apropiati asa ca o sa fie ok oricare ar fii "hotzul"
nici nu stiu care dintre ei as prefera sa ma fure
cineva care poate sa ma aduca inapoi in bratze :D, ca am vazut la unele nunti ca cel care fura mireasa o aducea in bratze viitorului sot
viitorul meu sot nu cred ca reuseste sa ma tina prea mult in bratze :D
(avem aceeasi inaltime si diferentza de greutate nu este prea mare :D)

nerromiha
23.03.2007, 12:17:38
Voi va lasati furate doar de cineva anume sau de cine va poate lua?

pe mine o sa ma fure prietenele mele:D

Daphnne
23.03.2007, 13:14:30
eu am fost mai demult la o nunta unde ”hotii” au dus-o pe saraca miresica sa bage benzina la masina, sa vezi ce se chinuia cu ditamai rochia sa tina chestia aia de benzina.... dupa au dus-o si intr-un club, dar la inceput au pus-o la grele incercari.
Foarte urat din partea lor...putea sa-si pateze rochia si dupa mirosea a benzina toata noaptea..eu una nu cred ca as fi fost de accord... si mai ales in noaptea nuntii mele , sub nici o forma... si la urma urmei pentru ce sa ma supuna la aceste "pedepse"? cu ce am gresit?daca vor sa ma fure si sa fac asa ceva, chiar ca nu ma mai las furata, stau eu numai pe langa iubi meu, in loc sa stea el pe langa mine :)

micuta_cubaneza
27.03.2007, 15:39:27
:| eram in cautare de local si la un moment dat, intr-unul din locurile in care am fost, loc care ne-a placut tare mult, am inceput sa punem intrebari despre ce si cum se procedeaza pentru rezervarea salii. Acolo vrem noi sa facem nunta! Si cum puneam noi intrebari il aud pe al meu ;)) intreband daca sala are calorifere! :O ori nunta noastra e in luna iulie si cu toate schimbarile de temperatura mi-e greu sa cred ca vom avea nevoie de cojoace! Scumpul meu baiat si-a luat masuri de precautie ca are de ce ma lega... nu care cumva sa-mi iau talpasita ( furata cu sau fara voie):-"

Irinuca
28.03.2007, 02:12:37
se mai marita cineva pe 5 mai in Bucuresti? Poate facem schimb cand ne fura \:D/

bluesica
28.03.2007, 07:41:24
Omg, am citit ce ati scris si imi cimentez idea ca nu o sa o fure nimeni. Adica la noi nu o sa fie cazul cu pus la canoane. Adica faza cu pus benzina, lasat singura e o bataie de joc si sincer daca o sa imi faca asa ceva cu mireasa ii spanzur indiferent de cine o fi (prieteni, prietene, frati/surori), asta denota lipsa de respect .. pfff nici nu vreau sa ma gandesc .. sa imi duca iubita pe stadion sau sa o puna sa danseze pe mese sau sa o lase singura ... auzi sa imi lase matzuca singura sa miaune dupa mine. Eu ma enervez foarte greu .. dar aceste pedepse cred ca m-ar scoate din sarite, atata timp cat eu o pretuiesc si o pazesc de toate prostiile, daca cineva o trateaza altfel poate sa nu se mai intoarca dupa recompensa... pfuaiii JIHAAAD. Ma scuzati m-am calmat :D
Oricum eu am anuntat pe toata lumea ca nu o sa las sa fie furata, adica ma enerveaza ideea cu o fata care ia mirele la dans si altcineva sub ochii lui o fura. Pai da ce domle is carlig de rufe .. tre sa munceasca sa o fure, sa planuiasca ore intregi si sa esueze de vreo 2 ori pana sa reuseasca. Sincer e frumos momentul, numai da ca o sa le reuseasca >:)

voicu_elena2001
28.03.2007, 10:06:19
Interesante discutii fetelor,chiar mi-a placut ideea cu schimbul de mirese.
Asa ca miresici de 30 iunie,daca doriti sa facem o farsa eu sunt dispusa
astept propuneri(ma gandesc de acum ce fata ar face al meu daca ar vedea intrand pe usa o alta mireasa)=))

any
28.03.2007, 20:16:52
:| eram in cautare de local si la un moment dat, intr-unul din locurile in care am fost, loc care ne-a placut tare mult, am inceput sa punem intrebari despre ce si cum se procedeaza pentru rezervarea salii. Acolo vrem noi sa facem nunta! Si cum puneam noi intrebari il aud pe al meu ;)) intreband daca sala are calorifere! :O ori nunta noastra e in luna iulie si cu toate schimbarile de temperatura mi-e greu sa cred ca vom avea nevoie de cojoace! Scumpul meu baiat si-a luat masuri de precautie ca are de ce ma lega... nu care cumva sa-mi iau talpasita ( furata cu sau fara voie):-"

E draguto ,de acum nu mai potzi sa spui ca nu ai un mire grijuliu =)):)):gen_17:pt voi

bluekidoo
29.03.2007, 09:34:06
Omg, am citit ce ati scris si imi cimentez idea ca nu o sa o fure nimeni. Adica la noi nu o sa fie cazul cu pus la canoane. Adica faza cu pus benzina, lasat singura e o bataie de joc si sincer daca o sa imi faca asa ceva cu mireasa ii spanzur indiferent de cine o fi (prieteni, prietene, frati/surori), asta denota lipsa de respect .. pfff nici nu vreau sa ma gandesc .. sa imi duca iubita pe stadion sau sa o puna sa danseze pe mese sau sa o lase singura ... auzi sa imi lase matzuca singura sa miaune dupa mine. Eu ma enervez foarte greu .. dar aceste pedepse cred ca m-ar scoate din sarite, atata timp cat eu o pretuiesc si o pazesc de toate prostiile, daca cineva o trateaza altfel poate sa nu se mai intoarca dupa recompensa... pfuaiii JIHAAAD. Ma scuzati m-am calmat :D
Oricum eu am anuntat pe toata lumea ca nu o sa las sa fie furata, adica ma enerveaza ideea cu o fata care ia mirele la dans si altcineva sub ochii lui o fura. Pai da ce domle is carlig de rufe .. tre sa munceasca sa o fure, sa planuiasca ore intregi si sa esueze de vreo 2 ori pana sa reuseasca. Sincer e frumos momentul, numai da ca o sa le reuseasca >:)
hehe..iate de mana cu al meu viitor sot :D si el spune la fel: "mireasa mea nu va fi furata" iar mie imi spune "te tin toata noapte in brate si de mana si nimeni nu te va fura..cum, in noaptea nuntii noastre sa stam despartiti o ora 2 pentru un obicei??" =)) prietenii nostrii i-au garantat ca ma vor fura indiferent ca vrea sau nu :D s-au apucat deja sa faca planuri, scenarii :D

bluekidoo
29.03.2007, 09:41:12
al meu iubit zicea ca o sa cumpere gprs sa dea de mine mereu.;)) .. o alta varianta la care se gandea era sa cumpere catusi si sa le punem la mani sa fim legati unul de celalalt;))

Minela
29.03.2007, 10:38:44
noi am regizat un pic acest moment. O sa ma fure o ruda sa ma duca intr-un separeu/ birou al restaurantului sa sortez fotografiile si sa le pun in plicuri cu nume si toate cele (noi avem ca marturii fotografii cu noi si fiecare invitat/ familie, fotografii pe care o sa scriem un mesaj de dragoste. Pozele le facem cand ii intampinam si sunt gata cam pe la jumatatea nuntii. Astfel la plecare cand isi iau la revedere de la noi le dam un plic cu poza si mesajul nostru.)
asa ca puiul meu va sti mereu unde sunt...dar poate ii fac totusi o surpriza si chiar ma las furata=))...ce ziceti?

any
29.03.2007, 13:21:33
noi am regizat un pic acest moment. O sa ma fure o ruda sa ma duca intr-un separeu/ birou al restaurantului sa sortez fotografiile si sa le pun in plicuri cu nume si toate cele (noi avem ca marturii fotografii cu noi si fiecare invitat/ familie, fotografii pe care o sa scriem un mesaj de dragoste. Pozele le facem cand ii intampinam si sunt gata cam pe la jumatatea nuntii. Astfel la plecare cand isi iau la revedere de la noi le dam un plic cu poza si mesajul nostru.)
asa ca puiul meu va sti mereu unde sunt...dar poate ii fac totusi o surpriza si chiar ma las furata=))...ce ziceti?
Eu zic ca e o traditzie frumoasa la care nu ar trebui sa renuntze nimeni pt ca nu are nimeni de ce sa se supere si ramai cu amintiri placute pe viata..pe mine nici nu ma intereseaza cine o sa ma fure atata timp cat o sa ma fure:-" am doar o dorinta sa nu ma tzin o ora pe cine stie unde si o jumatate in general ajunge ca altfel se plictisesc nuntasii;;)

Sylvester
29.03.2007, 13:24:21
am fost la o nunta la care nu s-a furat mireasa... una singura in toata "cariera" mea de nunti :))
In fine, si dupa aceea toata lumea barfea ca n-a furat-o nimeni ca e urata si nesuferita si mai stiu eu ce....
Ca te fura ... nu e bine... ca nu te fura... iar nu e bine.... Mai bine te furi singura! Si suni la mire si-i ceri rascumparare sa te aduci inapoi :))

ryanaro
29.03.2007, 13:25:16
am fost la o nunta la care nu s-a furat mireasa... una singura in toata "cariera" mea de nunti :))
In fine, si dupa aceea toata lumea barfea ca n-a furat-o nimeni ca e urata si nesuferita si mai stiu eu ce....
Ca te fura ... nu e bine... ca nu te fura... iar nu e bine.... Mai bine te furi singura! Si suni la mire si-i ceri rascumparare sa te aduci inapoi :))

la mine in familie la o nunta nu s a furat mireasa.... =))

Sylvester
29.03.2007, 13:28:20
la mine in familie la o nunta nu s a furat mireasa.... =))

=))=))=))=))=)) Acuma...na! Gura lumii... e sloboda!

ryanaro
29.03.2007, 13:31:00
=))=))=))=))=)) Acuma...na! Gura lumii... e sloboda!

cumva la tezaal a fost nunta respectiva?;-)

Sylvester
29.03.2007, 13:31:55
cumva la tezaal a fost nunta respectiva?;-)

Nu! Slatina! Acum vreo 3 ani... sau 4.... :))

bluekidoo
29.03.2007, 13:34:53
un prieten ne povestea ca acum un an a fost ospatar la o nunta de rockeri...si ca la orice nunta s-a furat mireasa...doar ca la nunta asta mireasa s-a intors la 4 dimineata foarte beata si fara bikini :"> ... explicatia ei a fost ca au dus-o intr-un club, a dansat, s-a simtit bine si nu si-a dat seama cand a trecut timpul... mirele nervos a facut-o curva :"> si i-a spus ca a doua zi baga divort...

allyy
29.03.2007, 18:38:26
un prieten ne povestea ca acum un an a fost ospatar la o nunta de rockeri...si ca la orice nunta s-a furat mireasa...doar ca la nunta asta mireasa s-a intors la 4 dimineata foarte beata si fara bikini :"> ... explicatia ei a fost ca au dus-o intr-un club, a dansat, s-a simtit bine si nu si-a dat seama cand a trecut timpul... mirele nervos a facut-o curva :"> si i-a spus ca a doua zi baga divort...

=)) =)) SUPER TARE! O NUNTA DE VIS, AS SPUNE!:-& :-& :-&

any
30.03.2007, 21:10:13
=)) =)) SUPER TARE! O NUNTA DE VIS, AS SPUNE!:-& :-& :-&
[-XMai bine zis de cosmar=))=))

MinnieAllure
30.03.2007, 21:32:53
eu nu sunt de acord cu furatul miresei .nu inteleg acest obicei si nici nu imi place. cred ca atat mirele cat si mreasa sunt pusi in situatii delicate. el o cauta , da recompensa pentru ea..alea alea..pentru ce? cand ea trebuie sa stea cu el.:D

any
31.03.2007, 20:59:29
Fetelor faza e ca la noi a inceput sa se practice si furatu mirelui cica e un obicei mai nou prin Timisoara asa ca avetzi grija...;-)

Rebe
05.04.2007, 12:11:59
Mie mi-ar place sa ma fure..Numai sa nu ma tina prea mult departe de el:"> Si cu recompensa, la noi e mai degraba o declaratie de dragoste pt mireasa. Asa isi recapata mirele mireasa.

mitzy
05.04.2007, 13:45:13
Nu'mi place furatul mirelui. Pai ce fel de barbat se lasa furat? Atat ii trebuie sa se pase furat ca'l mananc. Daca o sa se intample.. sa faca bine sa se intoarca singur. Iar eu.. daca ma las furata.. voi incerca sa ma intorc tot singura;;) ... nimic nu poa' sa'mi stea in cale :>

bluekidoo
05.04.2007, 15:14:03
prietenii nostrii planuiesc sa ma fure... verii mei planuiesc sa ma fure...eu am vorbit cu domnisoarele de onoare si am complotat impotriva tuturor :"> le-am spus sa ma fure ele si sa o fure si pe nasa :-$ :-" il lasam pe toti cu ochi in soare o:-) si sai puna pe mire si pe nas sa cante o melodie si sa danseze pe o anumita melodie (disney-le roi lion-dans le jungle.mp3) <:-P <:-P

cinezee
07.04.2007, 01:30:08
mie asta mi se pare ceva urat si tzoparlanesc ...cum sa platesti ptr o femeie sa o "rascumperi" mi se pare urat mai ales ca mireasa tre sa stea la petrecerea ei ..doar ea este gazda ....sincer nu accept asa ceva ..si nu cred ca .."mana" de invitati care o am ,adeca cam 40, vreunu din ei se va gandi la asa ceva ...in fine ...kiar daca se va gandi ...nu am sa accept[-X

Luc
07.04.2007, 19:55:06
<:-P Eu ma gandesc sa incui poarta la restaurant (restaurantul are curte cu poarta la intrare)/ Sa vedem pe unde mai pleaca?!?!?

cinezee
08.04.2007, 18:21:35
:[email protected] :[email protected] faci foarte bineeee :-p

iulia
08.04.2007, 21:06:17
<:-P Eu ma gandesc sa incui poarta la restaurant (restaurantul are curte cu poarta la intrare)/ Sa vedem pe unde mai pleaca?!?!?

La noi la restaurant se ajunge doar cu liftul hotelului... :D asa ca se poate observa orice miscare... :-P

cinezee
09.04.2007, 00:02:16
=)) super misto iuliat >:D< =P~

micuta_cubaneza
18.04.2007, 10:56:47
E draguto ,de acum nu mai potzi sa spui ca nu ai un mire grijuliu =)):)):gen_17:pt voi
Este, este, n-am ce zice!;-) Pupaturi si pentru voi! Cata lume si-a prezentat deja intentia sa te fure? Cre ca l anunta ma voi imparti :)) Vor multi! Ma amuza ideea!

Ruby_Tuesday
26.04.2007, 17:00:25
Haidetzi sa va pove cum a fost la mine:">. Am fost furata si am mers impreuna cu "hotii" intr-un club aproape de restaurant sa bem o berica. Pana aici, nimic deosebit. Unul din ei a plecat cu pachetul meu de tigari (oricine ma recunoaste dupa acel pachet de tigari) sa duca dovada ca am fost furata, iar alt prieten negocia la telefon cu sotiorul rascumpararea.
Faza dura a fost ca sotiorul meu a ascultat la telefon muzica din club si s-a prins unde suntem. Si-a luat bodygard doua frumoase domnisoare de la nunta si a venit sa ma fure de la hoti <:-P. Hehehe, numai ca eu dadusem de bine acolo, abia reusisem si eu sa stau jos pe un scaun, prima oara in seara aceea, asa ca nu m-am lasat. Sotiorul a fost luat pe sus de d-re si intors la nunta, iar pe mine m-a adus inapoi cavalerul de onoare in brate.
Totul a durat maxim o jumatate de ora, iar cei de la nunta nici nu au apucat sa se prinda, abia dupa ce deja eram pe drumul de intoarcere s-au trezit ca mireasa fusese furata.
Nu a avut loc nici una din scenele urate pe care le povestiti voi cu negocieri in gura mare si alte alea. Nuntasii nu au vazut decat ca am disparut, ca dupa mine s-a evaporat si mirele vre-un sfert de ora, ca mirele a reaparut incadrat de domnisoare, apoi am aparut si eu in bratele cavalerului.
Mie mi s-a parut frumos si, de ce nu, relaxant sa stai linistita o jumatate de ora, departe de toata nebunia<:-P

sandry_san28
01.05.2007, 21:34:40
Da mai asa e!Asta e traditia-furatul miresei-si eu vad ceva distractiv la traditia asta!Si e o buna pauza de odihnit picioarele:-p La noi in ardeal se fura si pantoful miresei de un baietel. Daca este inainte de 24 plateste nasul si daca este dupa 24 plateste mirele si ce poate sa iti ceara un baietel?o guma de mestecat sau o ciocolata?dar e amuzant si pe tema asta se face o buna atmosfera in restaurant!

cami_dxb
05.05.2007, 15:41:41
Fratele cel mai mic al sotului meu s-a abonat deja sa-mi fure papucul si m-a intrebat daca sunt de acord. Sunt de acord, desigur, atata timp cat nu se fac faze de prost gust. Al meu mi-a zis sa nu cumva sa ma las furata. Daca ar sti ce am eu in cap pentru momentul furatului........cred ca ar intenta divortz.......

Irinuca
11.05.2007, 20:42:59
Pe mine m-a furat vechea gasca de la bloc, am fost in Music Club, ne-au primit frumos, ne-au oferit o masa (desi era rezervata , stiau probabil din experienta ca nu stam mult:gen_05: ). In acest club in week-end cand o formatie super, hituri din toti anii :rocking: . Aplauze pentru mireasa, urari de bine si bineinteles dedicatie! Am dansat putin, un shot de tequila si gata hai inapoi ca se supara iubi. Nu a platit nimic pentru mine ( nu prea ne place aceasta parte a traditiei:-p ) dar a trebuit sa danseze cu fetele care m-au furat (3 ) si pt baieti nimic . Melodiile au fost alese de fete : Basul si cu toba mare, Brasoveanca si un blues. Iubi nu danseazaaaaa in 7 ani de cand suntem impreuna l-am vazut dansand in public hmmm de cateva ori :( . Dar nu a comentat s-a conformat cerintelor si chiar sa descurcat , hehe a fost super \:D/ .

kiss_tyna
11.05.2007, 20:48:44
Ce rochie superba ai avut!!!Ai fost cu adevarat o printesa!CASA DE PIATRA!

Irinuca
11.05.2007, 21:09:32
Ce rochie superba ai avut!!!Ai fost cu adevarat o printesa!CASA DE PIATRA!

multumesc din suflet !>:D<

krisstina2004
11.05.2007, 21:25:45
multumesc din suflet !>:D<

Superba rochie ai avut....imi place de moooor:x....

Si ca sa nu creez un off-topic la subiect, mie imi place obiceiul furatului...sper doar ca hotii sa ma duca intr-un loc frumos...

Irinuca
11.05.2007, 21:36:43
Am uitat sa va spun ... mai tarziu l-au furat si pe mire... e off topic? :D
Si ca sa il recapat a trebuit sa cant Ghitaaa te astept diseara la portitza...aaaa nu melodia asta , in plus vocea mea :-" :madlaugh: :gen_07:

m-am descurcat onorabil , noroc ca stiam cuvintele si DJ-ul a lasat melodia originala pe fundal.. la la la

delish
22.05.2007, 20:53:46
M-am gandit ca ar fi frumos sa aflu si parerea voastra legata de acest subiect!Eu una astept cu nerabdare momentul...Sunt curioasa ce ofera...Hai sa vedem ce idei aveti!

miti
22.05.2007, 20:55:56
M-am gandit ca ar fi frumos sa aflu si parerea voastra legata de acest subiect!Eu una astept cu nerabdare momentul...Sunt curioasa ce ofera...Hai sa vedem ce idei aveti!

:O :O :O :O :O :O :O :O

dandelion
22.05.2007, 21:23:16
:O :O :O :O :O :O :O :O Eu nu prea inteleg despre ce e vorba..:-?:-"

esperance
22.05.2007, 21:32:41
Eu nu prea inteleg despre ce e vorba..:-?:-"

Despre unde ati vrea voi sa fiti duse atunci cand veti fi furate in noaptea nuntii si care credeti ca va fi recompensa pentru rascumparare...;-)

miti
22.05.2007, 21:33:32
Eu nu prea inteleg despre ce e vorba..:-?:-"

nici eu..........

miti
22.05.2007, 21:35:14
nici eu..........
adica initial m am gandit...ca se refera.....dupa ce "fura' cei de la restaurant unde sa se adreseze.....pt nu stiu ce....
dar acum m a m gandit ca se refera la furatul miresei sau al mirelui....

evy_me
06.06.2007, 00:18:14
Vad ca de foarte mult timp nu a mai scris nimeni nimic pe aici...
O sa sparg eu gheata ...
Pentru furatul meu s-au batut doua gasti (una formata din prieteni ai puiului meu, si una formata din prieteni de-ai mei).
Pana la urma, castig de cauza au avut ai mei. ;))A venit sora mea la mine sa ma roage sa merg cu ea la toalete. Pentru ca si ea ma insotise de cateva ori pana atunci, am acceptat fara sa stau pe ganduri. Dar dupa ce am iesit din sala m-a prins de mana si a inceput sa alerge tragandu-ma dupa ea. Eu, nedumerita ce a patit... Cand vad ca ma scoate din restaurant, si ca in fata era o masina, mi-am dat seama ce se intampla, si am intrebat-o: ce faci, fata, ma furi? Ne-am urcat in fuga in masina, si nu ne-am oprit pana la arcul de triumf (asta a fost dorinta mea:madlaugh:, ca indiferent cine ma fura, sa ma duca acolo). Acolo mai era o alta miresica, si, nici nu ne pupam noi bine, ca mai vine una, si cu o trupa de mariachi dupa ea... Incepem sa dansam, si ne mai trezim cu o miresica in trenuletul pe care-l formasem... La alte 5 minute apare si cea de-a cincea... Nu va spun ce imagine era, cu atata aglomeratie sub arcul de triumf, cu 5 miresici la un loc, plus insotitorii lor...<:-P A fost superb! Puiul meu s-a sucarit un pic, ca nu m-au furat ai lui, care isi facusera planuri cu mult timp inainte de nunta, dar a platit recompensa pentru mine- o sticla de whisky si 3 cutii de redbull. In semn de protest, sau ca sa se razbune, prietenii lui au considerat ca nu e totul pierdut, asa ca mi-au furat ginerele>:P... L-au scos la o cafeluta, si ca sa mi-l aduca inapoi, a trebuit sa fac o declaratie de dragoste pentru puiul meu in fata tuturor invitatilor:x...
Cam asta a fost... Din pacate, n-am poze sa va arat, ca n- venit decat cameramanul dupa noi (care, apropos, nu fusese anuntat dinainte, dar care, se pare ca a stat cu ochii pe mine mai ceva ca puiutul meu:-p...)