PDA

Versiunea completa : Restaurant Agatha

Pagini : [1] 2

CONT-INCHIS-035
19.10.2009, 18:23:21
Salutare fetelor, stiu ca nu am mai intrat de mult, nici nu prea am mai avut timp. Ati avut careva nunta la restaurant Agatha? Ori poate stiti pe cineva care a avut?

Ralu29
19.10.2009, 22:43:52
Buna!
Si eu sunt in cautare de restaurant... Am auzit si eu de Agatha... E undeva in Bularga, nu? Imi poti da si mie mai multe amanunte? Mersi:*

angy_09
20.10.2009, 04:16:42
Eu am avut nunta in vara la Agatha. Daca la inceput am avut emotii avand in vedere ca era primul lor sezon cand organizau nunti, pana la urma a fost mai mult decat Ok (macarea buna, servirea profesionala).
Localul e nou si cochet, nu are nevoie de prea multe decoratii, eu am folosit doar decoratii florale.
In general au respectat cam tot ce am discutat inainte de nunta si am primit tot ce nu s-a consumat la final. Cam astea sunt punctele pozitive.
Daca mai aveti intrebari am sa incerc ca va raspund intr-un mod cat mai obiectiv.

Ralu29
20.10.2009, 09:57:22
Ms pentru raspuns... Ai putea sa-mi spui si cat a costat meniul?

angy_09
24.10.2009, 04:10:40
In vara aveau meniuri la 140 si 160 Ron cu 4 feluri. Nu stiu daca au pastrat aceleasi preturi si acelasi meniuri.
Dar, in momentul in care mergi sa vizitezi orice restaurant, normal intra in discutie si meniul si extra-uri pe care le mai ofera ei.
Scuze de intarziere dar nu am avut timp sa intru pe forum decat pe fuga.

Mult succes cu pregatirile

sumpee
25.10.2009, 15:26:52
Am fost eu azi sa imi rezerv la acest restaurant pt anul viitor.
sunt 4 variante de meniu: la 200,180,170 si 160 ron. Pentru contractele incheiate anul asta variante cu 180 lei se reduce la 160 lei si personal sunt foate incantata de ea are mancarurile pe gustul nostru si un aperitiv foarte bogat. mai sunt incluse: tortul, prajiturile, chiflele, fructe de sezon, 2 cafele, 2 sucuri la 250 ml din gama cola si 2 ape minerale la 330ml. pe langa acestea ofera si decorul meselor si al scaunelor sunt aceleasi ca pe site, mie imi place f mult cum se vede restaurantul cu ele.
Avansul e de 10% din totalul aproximativ (cand mergeti spuneti un nr aproximativ de invitati pt ca numarul final se stabileste aproape de nunta). Pana in 6 luni pana la data evenimentului mai trebuie dat inca 20% si restul dupa nunta.
Ospatarii se platesc astfel: 100 lei/persoana daca nunta tine pana la 3 jumate, daca trece de aceasta ora se plateste 150 lei/persoana. (pt 100 invitati ajung 4 chelneri, plus cine mai este la bucatarie, vase)
Pt bautura...sa aducem ce vrem noi se percepe o mica taxa de 2 lei/invitat, adica 200 lei pt 100 invitati ceea ce mie mi se pare o nimica toata.
Am fost asigurati ca absolut tot ce nu se consuma (sticle desfacute, nedesfacute, mancare, chifle etc) ni se impacheteaza frumos pt acasa.
Cam atat am discutat. Am sa intreb daca se plateste tot meniul in cazul in care numarul de invitati este sub cel stabilit.

CONT-INCHIS-035
25.10.2009, 16:17:40
Am fost eu azi sa imi rezerv la acest restaurant pt anul viitor.
sunt 4 variante de meniu: la 200,180,170 si 160 ron. Pentru contractele incheiate anul asta variante cu 180 lei se reduce la 160 lei si personal sunt foate incantata de ea are mancarurile pe gustul nostru si un aperitiv foarte bogat. mai sunt incluse: tortul, prajiturile, chiflele, fructe de sezon, 2 cafele, 2 sucuri la 250 ml din gama cola si 2 ape minerale la 330ml. pe langa acestea ofera si decorul meselor si al scaunelor sunt aceleasi ca pe site, mie imi place f mult cum se vede restaurantul cu ele.
Avansul e de 10% din totalul aproximativ (cand mergeti spuneti un nr aproximativ de invitati pt ca numarul final se stabileste aproape de nunta). Pana in 6 luni pana la data evenimentului mai trebuie dat inca 20% si restul dupa nunta.
Ospatarii se platesc astfel: 100 lei/persoana daca nunta tine pana la 3 jumate, daca trece de aceasta ora se plateste 150 lei/persoana. (pt 100 invitati ajung 4 chelneri, plus cine mai este la bucatarie, vase)
Pt bautura...sa aducem ce vrem noi se percepe o mica taxa de 2 lei/invitat, adica 200 lei pt 100 invitati ceea ce mie mi se pare o nimica toata.
Am fost asigurati ca absolut tot ce nu se consuma (sticle desfacute, nedesfacute, mancare, chifle etc) ni se impacheteaza frumos pt acasa.
Cam atat am discutat. Am sa intreb daca se plateste tot meniul in cazul in care numarul de invitati este sub cel stabilit.
Cum de ai hotarat sa te schimbi? Ziceai ca ramai pe ciric pana la urma.

CONT-INCHIS-035
25.10.2009, 16:22:37
Am citit la celalalt topic motivul. Te pup si te felicit ca ai reusit sa gasesti ceva sa-ti placa. :*

sumpee
25.10.2009, 17:12:25
da si noi ne bucuram chiar nu credeam sa existe asa oferte ca la agatha sau ca la tine la aristocrat :D locatia e mai ciudatica dar mna doar nu sta lumea afara :) cand vor vedea cum e inauntru....vor ramane wow #:-S

corinuta83
25.10.2009, 19:43:50
Salut,
eu nu mi aduc aminte de acest restaurant:( a fost din totdeauna sau abia s-a deschis? aveti cumva si poze sau orice altceva. Eu inca nu am gasit nimic dar nu mi pierd speranta va fi el ceva si pt mine;;)

CONT-INCHIS-035
25.10.2009, 20:55:40
Salut,
eu nu mi aduc aminte de acest restaurant:( a fost din totdeauna sau abia s-a deschis? aveti cumva si poze sau orice altceva. Eu inca nu am gasit nimic dar nu mi pierd speranta va fi el ceva si pt mine;;)
Sunt poze pe internet, incearca ghidmariaj. Acolo se dau si detalii despre oferte, ai si numere de tel sa vorbesti cu cineva, etc.

sumpee
25.10.2009, 22:11:14
corinuta da un search pe google la "restaurant agatha" si iti apare pagina lor sa vezi oferta si pozele. daca vrei sambata eu zic sa te grabesti putin.

gianina_n_is
10.11.2009, 12:55:08
corinuta da un search pe google la "restaurant agatha" si iti apare pagina lor sa vezi oferta si pozele. daca vrei sambata eu zic sa te grabesti putin.
Ce ma bucur ca nu sunt singura care are nunta la acest restaurant...Voi cam cati invitati aveti?!

sumpee
11.11.2009, 10:26:18
in jur de 100 estimam noi. facem doar cu cei mai apropiati

scumpica10
06.12.2009, 17:12:21
buna fetelor si eu as vrea sa fac nunta la restaurant agatha. chiar imi place,
este nou, este elegant. dar pana la urma cam cate persoane incap? multumesc

sumpee
06.12.2009, 20:34:41
din ce mi-au zis cei de acolo...130-140 persoane

ingeraszxw
14.12.2009, 02:22:59

si se supara tare daca am 60-70 de persoane:-SS??

si mie mi-a placut oferta si prezentarea localului....cred ca am sa dau o fugaa la ei...insa in Bularga unde mai exact e localizat??nu mi-am putut da seama dupa adresa lor...

multmesc anticipat

CONT-INCHIS-035
14.12.2009, 07:24:32
si se supara tare daca am 60-70 de persoane:-SS??

si mie mi-a placut oferta si prezentarea localului....cred ca am sa dau o fugaa la ei...insa in Bularga unde mai exact e localizat??nu mi-am putut da seama dupa adresa lor...

multmesc anticipat
Eu cand am vorbi6t la agatha mi-ar fi acceptat sub 100 pers. Daca ai nunta duminica e posibil sa iti accepte. Incercarea moarte n-are, eu zic sa incerci.

P.S. In iunie nu e post toata luna? Am vazut ca data nuntii tale e 13.06.

ingeraszxw
14.12.2009, 16:31:33
Eu cand am vorbi6t la agatha mi-ar fi acceptat sub 100 pers. Daca ai nunta duminica e posibil sa iti accepte. Incercarea moarte n-are, eu zic sa incerci.

P.S. In iunie nu e post toata luna? Am vazut ca data nuntii tale e 13.06.

bada...dar eu nu sunt ortodoxa:-p

ingeraszxw
14.12.2009, 16:39:12

sumpee,
ai putea sami spui daca ai intrebat cat ar ajunge aranjul salii...husele....??

CONT-INCHIS-035
14.12.2009, 18:24:30
bada...dar eu nu sunt ortodoxa:-p
;)) My bad. Scuze. :)

ingeraszxw
14.12.2009, 23:29:38
;)) My bad. Scuze. :)

nu-i nicio problema.......:-p

sumpee
15.12.2009, 23:57:29
ei ofera husele de scaune si de mese+pahare miri+casuta de dar+masa de primire+servetele. alea de pe site sunt, un alb murdar-crem.cel putin asa era cand am semnat eu contractul. am luat meniul de 180 redus la 160 daca se incheie anul asta pt ca era cel mai bogat din toate si avea feluri de mancare mai pe gustul nostru. eu la decor voi pune doar pe mese ceva ornament in rest nimic sa nu fie prea incarcat. cred ca accepta sub 100 pentru ca noi am incheiat contractul pe 70 de persoane....asta in mare ca sa ne poata calcula partile de avans ce trebuie date. numarul exact il vom da cu putin timp inainte de marea zi.
eu personal sunt f multumita de ei, mi-au prezentat tot, au vb frumos, mi-au raspuns cu calm la fiecare intrebare si sper sa fie totul ok.

ingeraszxw
16.12.2009, 15:05:41
sumpee

ai dreptatee...am citit cu o mai mare atentie pe ghid mariaj si pe site-ul lor....si miau raspuns si la email
insa nam vazut nicio poza de afara..ai putea sami spui mai multe de acest detaliu??eu saptamana viitoare imi propusesem sa ajungem la ei....dar poate pana atnci imi fac "temele cu intrebari"...si poate vom fi amandoua acolo...la acelasi restaurant.....dar de mancare ce stii?? din meniu pare delicios insa sper si calitativ sa fie la fel......

iti multumesc ca miai raspuns:p

sumpee
16.12.2009, 21:17:19
personal nu am gustat mancarea insa am auzit ca e buna. din poze am vazut ca arata si bine. mie mi-a pacut sala f mult :x
locatia nu e cine stie ce :D insa pt mine nu a contat prea mult asta, ca lumea oricum se uita la sala nu sta pe afara :)
e in spatele liceului cfr, de la casa sindicatelor mergi inainte pe strada pana ajungi la o biserica (biserica sf nicolae -socola) si este o straduta laterala..mai sunt sageti din alea din tabla cu numele restaurantului pe stalpi, e undeva pe o strada din spatele bisericii, in capat. daca inchei contract anul asta ai meniurile reduse. iti spun ei mai multe detalii

ingeraszxw
16.12.2009, 22:02:43
personal nu am gustat mancarea insa am auzit ca e buna. din poze am vazut ca arata si bine. mie mi-a pacut sala f mult :x
locatia nu e cine stie ce :D insa pt mine nu a contat prea mult asta, ca lumea oricum se uita la sala nu sta pe afara :)
e in spatele liceului cfr, de la casa sindicatelor mergi inainte pe strada pana ajungi la o biserica (biserica sf nicolae -socola) si este o straduta laterala..mai sunt sageti din alea din tabla cu numele restaurantului pe stalpi, e undeva pe o strada din spatele bisericii, in capat. daca inchei contract anul asta ai meniurile reduse. iti spun ei mai multe detalii

locatia am vazuto dupa schema depe site...insa la mine va fi ziua...e ceva diferit....si de asta eram curioasa cum e si afara....

gianina_n_is
21.12.2009, 07:45:56
locatia am vazuto dupa schema depe site...insa la mine va fi ziua...e ceva diferit....si de asta eram curioasa cum e si afara....
E si mai usor de gasit daca e ziua. Sumpee ti-a explicat f bine. Eu una ma gandeam....daca nu ar fi bine sa fac o schema pe invitatie cum poate sa ajunga lumea la restaurant...sa nu fie greu de gasit...

ingeraszxw
21.12.2009, 19:36:48
E si mai usor de gasit daca e ziua. Sumpee ti-a explicat f bine. Eu una ma gandeam....daca nu ar fi bine sa fac o schema pe invitatie cum poate sa ajunga lumea la restaurant...sa nu fie greu de gasit...

exact asa m-am gandit si eu ca o sa fac o mica schema... si am sa atasez pe spatele invitatiei ori separat pe foita pentru confirmare...
gianina tu cat ai platit avans?? eu n-am reusit sa ajung la ei poate urm zile dupa sarbatori pana de revelion...tu ai sunat anterior si ati stabilit o zi sau pur si simplu ai mers acolo?:> eu nu stiu inca cum sa abordez toate astea ..ce sa intreb...am ceva stabilit insa mie ca am sa uit...asa ca am scris pe agenda si merg cu agenda dupa minee ...ufff

sumpee
22.12.2009, 17:29:58
eu zic sa mergi cat mai rpd daca vrei sa prinzi oferta lor de anul asta. pur si simplu mergi acolo intr-o zi.avans platesti 10% din totalul aproximativ. tu zici cam cati invitati ai: de ex 100 invitati si ei calculeaza 100xpretul meniului ales= Y si apoi tu platesti 10% din valoarea lui Y. poti sa dai un nr mai mic decat cel care crezi ca va veni sa platesti mai putin avans si in apropierea nuntii dai numarul exact.
eu am intrebat de culoarea huselor, servetelelor, a casutei de dar, de masa de primire.
daca nunta se lungeste dupa 3 jumate noaptea platesti 150 de ospatar, daca e pana in 3 jumate platesti 100. este o taxa pt bautura de 2 lei de invitat, mie mi se pare infima...la 100 de pers 2 mil in plus e nimica toata. tortul il ai inclus, se face la cofetaria ANA de langa billa. daca vrei cu martipan platesti in plus. daca tu ai zis ca vin 100 de persoane si apar doar 80, se plateste antreul iar celelalte meniuri platesti doar 30% (cred, nu mai stiu sigur) si iti dau acasa toata mancarea (carne, etc) nefacuta.
cam asta mi-au zis mie :) daca ai si alte intrebari intrebi si postezi la topic :)

gianina_n_is
30.12.2009, 15:07:24
exact asa m-am gandit si eu ca o sa fac o mica schema... si am sa atasez pe spatele invitatiei ori separat pe foita pentru confirmare...
gianina tu cat ai platit avans?? eu n-am reusit sa ajung la ei poate urm zile dupa sarbatori pana de revelion...tu ai sunat anterior si ati stabilit o zi sau pur si simplu ai mers acolo?:> eu nu stiu inca cum sa abordez toate astea ..ce sa intreb...am ceva stabilit insa mie ca am sa uit...asa ca am scris pe agenda si merg cu agenda dupa minee ...ufff
Eu am estimat ca o sa am cam 100 de persoane, si am ales meniul de 160 de lei (poti sa-l schimbi oricand fara sa-ti afecteze avansul), deci am platit avans 1600 de lei. Cu 2 saptamani inainte de nunta mai trebuie platit inca 20% avans, deci inca 3200 de lei. Am sunat-o in prealabil pe d-na Dana si am stabilit o intalnire cu dumneaei la restaurant si am discutat toate subiectele care ma interesau. D-na Dana e f draguta si poti discuta cu ea.
Sper sa reusesti sa rezolvi ceva. Bafta!

P.S. Va doresc un an 2010 plin de impliniri si bucurii, cu nunti superbe, fara stres si fara dureri de cap :) V-am pupat!

sumpee
31.12.2009, 11:49:35
cu 2 saptamani inainte de nunta?....noua ne-au cerut in martie restul de 20%, si avem nunta in septembrie....

gianina_n_is
31.12.2009, 12:27:34
cu 2 saptamani inainte de nunta?....noua ne-au cerut in martie restul de 20%, si avem nunta in septembrie....

Cred ca noi am fost primii care am incheiat contract pentru 2010...si astea au fost cerintele lor...Am incercat sa negociem, sa le spunem ca toata lumea are nevoie de bani inainte de nunta, dar....n-au cedat...

mihaelasimihai
02.01.2010, 21:05:02
Buna feteler si viitoarelor mirese care vor sarbatori mare eveniment la Restaurantul Agatha:* . Aici ma incadrez si io;)) . Noi vom avea nunta duminica si am platit 130 de lei meniu/pers:d, avans 10% si pana in martie 2010 inca 20%. Vor fi 100-110 pers, sala arata foarte bine( pe net:D) abia asteptam sa ajungem acasa sa o vedem si noi, nasii nostrii se ocupa de toate in locul nostru, pana o sa fim noi acasa:). Am citit cu atentie parerile voastre si nu am gasit nimic negativ la adresa restaurantului. Sper sa fie totul asa cum ne dorim si la fel va doresc si voua!!! SPOR LA MIRESIT SI PETRECERE FRUMOASA!<:-P

CONT-INCHIS-035
02.01.2010, 21:13:14
Buna feteler si viitoarelor mirese care vor sarbatori mare eveniment la Restaurantul Agatha:* . Aici ma incadrez si io;)) . Noi vom avea nunta duminica si am platit 130 de lei meniu/pers:d, avans 10% si pana in martie 2010 inca 20%. Vor fi 100-110 pers, sala arata foarte bine( pe net:D) abia asteptam sa ajungem acasa sa o vedem si noi, nasii nostrii se ocupa de toate in locul nostru, pana o sa fim noi acasa:). Am citit cu atentie parerile voastre si nu am gasit nimic negativ la adresa restaurantului. Sper sa fie totul asa cum ne dorim si la fel va doresc si voua!!! SPOR LA MIRESIT SI PETRECERE FRUMOASA!<:-P
Wow, nu ati mai gasit liber decat in octombrie ? Pe Ghid Mariaj apar mai multe date libere la acest restaurant.
Oricum, asta nu conteaza, important e sa va simtiti voi bine si sa decurga totul asa cum va doriti. Felicitari pentru decizia de a va casatori!

ingeraszxw
03.01.2010, 01:17:18
si eu am vrut sa fac nunta la acest restaurant..e ff fain....iar dna cu care discutii detaliile despre nunta e cu adevarat ff rabdatoare siti explica totul...in sala e superb ....am vazut chiar cateva mese aranjate.....insa singurul dezavantaj a fost exteriorul....e mica parcarea lor propriu zis iar in zona is case ingramadite .. si este localizat exact in spate la liceu energetic....deci ca si peisaj...
dar cine nu tine cont de acest aspect..eu zic ca se merita sa mearga aici....apropo...sala e la etaj iar deasupra se afla clubul..cei de acolo au zis ca izolarea este ff buna deci nu se aude de sus nimic ..............
sa aveti o nunta superba miresicilor la acest restaurant..si multumesc celor care mi-ati raspuns....<:-P

mihaelasimihai
03.01.2010, 02:40:38
Wow, nu ati mai gasit liber decat in octombrie ? Pe Ghid Mariaj apar mai multe date libere la acest restaurant.
Oricum, asta nu conteaza, important e sa va simtiti voi bine si sa decurga totul asa cum va doriti. Felicitari pentru decizia de a va casatori!

Buna Anmyo si multumesc pentru urari, sa dea Dumnezeu sa fie totul asa cum ne dorim noi sa fie:). Am gasit liber si mai devreme dar din doua motive nu s-a putut, nu suntem in tara si nici nu ne putem intoarce pana in august si al doilea e ca nasii mei canta la nunti(Formatia Moldovita:D) si deja aveau nunti luate in perioada aug-sept si de aceeia a trebuit sa alegem o data de convenit la toata lumea:). Nu conteaza foarte mult data e important, asa cum ai spus si tu, sa ne simtim bine<:-P .
Casa de piatra la toate miresicile!!!

CONT-INCHIS-035
03.01.2010, 15:35:10
si eu am vrut sa fac nunta la acest restaurant..e ff fain....iar dna cu care discutii detaliile despre nunta e cu adevarat ff rabdatoare siti explica totul...in sala e superb ....am vazut chiar cateva mese aranjate.....insa singurul dezavantaj a fost exteriorul....e mica parcarea lor propriu zis iar in zona is case ingramadite .. si este localizat exact in spate la liceu energetic....deci ca si peisaj...
dar cine nu tine cont de acest aspect..eu zic ca se merita sa mearga aici....apropo...sala e la etaj iar deasupra se afla clubul..cei de acolo au zis ca izolarea este ff buna deci nu se aude de sus nimic ..............
sa aveti o nunta superba miresicilor la acest restaurant..si multumesc celor care mi-ati raspuns....<:-P
Pai si pana la urma unde ai ales sa faci nunta? :)

ingeraszxw
03.01.2010, 16:12:51
Pai si pana la urma unde ai ales sa faci nunta? :)

vom merge saptamana ce urmeaza la plopii fara sot....hanul dacilor.....popas pacurari....vechile coline...capitol....si vom decide ulterior..eu orcum fac duminica nunta...sanse mai mari sa gasesc...

gianina_n_is
03.01.2010, 17:40:12
Cred ca noi suntem primii care avem nunta la Agatha anul asta...de pe forum ma refer. Sper sa fie bine...incep sa ma stresez :D

ingeraszxw
03.01.2010, 21:07:36
Cred ca noi suntem primii care avem nunta la Agatha anul asta...de pe forum ma refer. Sper sa fie bine...incep sa ma stresez :D

hmmm arca mai era cineva...in agenda doamnei.....dar se pare ca nu e si pe forum:">

mihaelasimihai
03.01.2010, 22:18:25
Cine stie ce fel de torturi ofera cei de la Agatha???....io nu stiu:D. Noua nu ne place cel fondat:(

ingeraszxw
03.01.2010, 22:20:59
Cine stie ce fel de torturi ofera cei de la Agatha???....io nu stiu:D. Noua nu ne place cel fondat:(
ei lucreaza cu o cofetarie depe langa billa ...ana parca se numesc...au mai multe sortimente...dar sa stii ca poti lua si din alta parte si ei iti deconteaza 30ron/kg .....dar...eu as fi ales cofetaria why not...e deliciossss...daca faceam aici.....simi decontau ei...

mihaelasimihai
03.01.2010, 23:02:24
WWooww asta e o veste buna, ca putem lua din alta parte si mai si deconteaza:). Multumesc pt rasp>:D<

gianina_n_is
04.01.2010, 13:50:42
WWooww asta e o veste buna, ca putem lua din alta parte si mai si deconteaza:). Multumesc pt rasp>:D<
Din cate stiu, in pretul meniului sunt incluse si prajiturile si tortul, de aceea deconteaza, daca nu-ti plac torturile de la cofetaria cu care colaboreaza ei, iti alegi de unde-ti place. Dar cofetaria de la gara, Ana, face niste prajituri delicioase!

sumpee
04.01.2010, 20:17:16
prajiturile sunt de la kidsland, iar tortul de la cofetaria ana de langa billa. daca se doreste un tort mai scump de 30 lei/kg se plateste diferenta( de ex cel cu martipan)

CONT-INCHIS-035
04.01.2010, 20:18:50
prajiturile sunt de la kidsland, iar tortul de la cofetaria ana de langa billa. daca se doreste un tort mai scump de 30 lei/kg se plateste diferenta( de ex cel cu martipan)
Prajiturile la KidsLand sunt f bune. :)

mihaelasimihai
07.01.2010, 00:56:28
Noi vrem tortuletz de la Tuffli...cofetaria noastra preferata:) si speram sa ne faca modelul pe care il dorim:D. Prajiturile cred ca or sa fie ok

gianina_n_is
08.01.2010, 09:49:50
Salutare!
Fetelor, aveti cumva vreuna dintre voi o schita a restaurantului cu asezarea meselor in sala pentru evenimente? As vrea sa stiu cam cum ar fi amenajarea salii, ca sa-mi fac idee despre cate aranjamente florale as avea nevoie si cum sa fac cu bautura....s-o pun pe masa, sa pun 1 sticla pe masa, sa pun 2...Oricum tre sa mergem pe la restaurant sa mai vedem la fata locului, da ma gandeam sa ma duc cu lectia invatata :P
O zi frumoasa!

sumpee
08.01.2010, 16:24:39
ai pe site o asezare. eu voi pune masa de 8 persoane. tariile le vor servi chelnerii si restul pe masa

CONT-INCHIS-035
08.01.2010, 16:39:15
ai pe site o asezare. eu voi pune masa de 8 persoane. tariile le vor servi chelnerii si restul pe masa
Ti-as da un sfat. Mai bine pui taria pe o masuta special amenajata tip bar.
Asa m-au sfatuit multi, pui acolosi wiskey, o bautura mai usoara,etc.
Daca taria o vor servi chelnerii, unii poate in mom ala nu-s la masa, unii poate nu vor, altii poate vor mai mult.

lunaplina
15.01.2010, 23:31:16
Buna seara,
e primul meu mesaj pe forum :), desi citesc de ceva vreme unele rubrici.
Avem nevoie (eu si el) de ceva idei, pareri despre alegerea restaurantului pentru nunta, avand in vedere ca ne organizam nunta (inclusiv financiar) singurei...
Oscilam foarte tare intre Ciuperca de la Ciric si Agatha... Nunta va fi probabil duminica, 05/09/2010, cu 60-70 invitati. Din cauza faptului ca se desfasoara partial si ziua, ne gandeam ca ar fi fost super sa facem la Ciric: peisaj unic pentru Iasi. Restaurantul este modest, insa, ca aspect, ar insemna sa investim ff mult in decorarea salii.
La Agatha ne-a placut foarte mult restaurantul, desi scara de acces pe platforma este cam ingusta. La fel, meniul pare f gustos si special. Ceea ce ne intristeaza este, insa, faptul ca nu exista nici macar o terasa, un balconas, o bucatica de spatiu verde sau 2 mese afara, sa mai iasa omul la o tigara, la o vorba... Poate ca daca este atmosfera faina, nici nu vor dori sa iasa din restaurant.
E o dilema grea, mai ales ca ne asteapta maine cu raspunsul final la ambele restaurante. Iertati-ma pentru povestea prea lunga, dar am nevoie de ajutorul vostru [-o<

CONT-INCHIS-035
16.01.2010, 09:33:01
Buna seara,
Avem nevoie (eu si el) de ceva idei, pareri despre alegerea restaurantului pentru nunta, avand in vedere ca ne organizam nunta (inclusiv financiar) singurei...
Oscilam foarte tare intre Ciuperca de la Ciric si Agatha... Nunta va fi probabil duminica, 05/09/2010, cu 60-70 invitati. Din cauza faptului ca se desfasoara partial si ziua, ne gandeam ca ar fi fost super sa facem la Ciric: peisaj unic pentru Iasi. Restaurantul este modest, insa, ca aspect, ar insemna sa investim ff mult in decorarea salii.
La Agatha ne-a placut foarte mult restaurantul, desi scara de acces pe platforma este cam ingusta. La fel, meniul pare f gustos si special. Ceea ce ne intristeaza este, insa, faptul ca nu exista nici macar o terasa, un balconas, o bucatica de spatiu verde sau 2 mese afara, sa mai iasa omul la o tigara, la o vorba... Poate ca daca este atmosfera faina, nici nu vor dori sa iasa din restaurant.
E o dilema grea, mai ales ca ne asteapta maine cu raspunsul final la ambele restaurante. Iertati-ma pentru povestea prea lunga, dar am nevoie de ajutorul vostru [-o<
La Ciric intr-adevar e peisajul super, in decorarea salii trebuie intr-adevar sa te implici putin mai mult, dar nu exagerat parerea mea.
Eu zic totusi sa mai cauti si la bucium restaurante daca vrei un peisaj, sunt unele foarte dragute, cu terasa, si nu e in oras. Te pup si spor la gasit restaurantul.

ingeraszxw
16.01.2010, 10:30:49
buna
si eu am mers prima si prima oara la aghata...ma coplesit cat de fain e ...insa exact aceeasi problema am avuto si eu...lipsa unei bucati de verdeata..sau o mica tereasa...din acest motiv am renuntat....eu am ales plopii fara sot..fain este si popas pacurari..sau mai mergi pe bucim sunt acolo multe locatii...

Buna seara,

lunaplina
16.01.2010, 11:02:39
buna
si eu am mers prima si prima oara la aghata...ma coplesit cat de fain e ...insa exact aceeasi problema am avuto si eu...lipsa unei bucati de verdeata..sau o mica tereasa...din acest motiv am renuntat....eu am ales plopii fara sot..fain este si popas pacurari..sau mai mergi pe bucim sunt acolo multe locatii...
Am vazut si Plopii fara Sot. Desi restaurantul este elegant si meniul e bun, ma tem ca izolarea fonica nu este optima. La Agatha au izolarea buna, testata de noi: cat am stat de vorba cu d-na Alexandra si apoi am ascultat formatia lor, nu am auzit nimic de sus, desi era petrecere cu karaoke. Acustica salii e super, in fine, ne place mult, ce mai...:-?
Astazi mai facem o plimbare la Ciric, sa mai "filmam" o data detaliile, poate ne decidem.
Doresc mult succes miresicilor la ales restaurantul potrivit si, de asemenea, sa se bucure din toata inima de alegerea facuta >:D<

sumpee
16.01.2010, 17:17:23
eu am renuntat la ciric-ciuperca pentru agatha. stiu ca la ciric e spatiu verde bbla dar cand am vazut sala de la agatha ;;) am renuntat acolo plus ca au fost avantaje la meniu, decorul salii :) e zona putin ciudata dar oricum invitatii vor sta mai mult timp in restaurant decat pe afara

mihaelasimihai
16.01.2010, 17:26:30
eu am renuntat la ciric-ciuperca pentru agatha. stiu ca la ciric e spatiu verde bbla dar cand am vazut sala de la agatha ;;) am renuntat acolo plus ca au fost avantaje la meniu, decorul salii :) e zona putin ciudata dar oricum invitatii vor sta mai mult timp in restaurant decat pe afara

asa e :) sala e foarte frumoasa mai ales decorata si ofertele care le au ei la meniuri sunt super$-) . PETRECERE FRUMOASA\:D/

ingeraszxw
16.01.2010, 20:12:40
[quote=lunaplina;2854973]Am vazut si Plopii fara Sot. Desi restaurantul este elegant si meniul e bun, ma tem ca izolarea fonica nu este optima. La Agatha au izolarea buna, testata de noi: cat am stat de vorba cu d-na Alexandra si apoi am ascultat formatia lor, nu am auzit nimic de sus, desi era petrecere cu karaoke. Acustica salii e super, in fine, ne place mult, ce mai...:-?
Astazi mai facem o plimbare la Ciric, sa mai "filmam" o data detaliile, poate ne decidem.
Doresc mult succes miresicilor la ales restaurantul potrivit si, de asemenea, sa se bucure din toata inima de alegerea facuta >:D<[/quote

ai dreptate cu izolarea fonica...insa depinde daca va mai fi si sus vreo petrcere...eu una nu as fi facut sus...

gianina_n_is
17.01.2010, 17:29:41
Am vazut si Plopii fara Sot. Desi restaurantul este elegant si meniul e bun, ma tem ca izolarea fonica nu este optima. La Agatha au izolarea buna, testata de noi: cat am stat de vorba cu d-na Alexandra si apoi am ascultat formatia lor, nu am auzit nimic de sus, desi era petrecere cu karaoke. Acustica salii e super, in fine, ne place mult, ce mai...:-?
Doresc mult succes miresicilor la ales restaurantul potrivit si, de asemenea, sa se bucure din toata inima de alegerea facuta >:D<

Buna!
Ca toate miresicile de pe aici, si noi am fost in dilema cu alegerea restaurantului. Exact punctele negative de care spuneai tu ne-a pus si pe noi in dificultate in luarea deciziei. Dar...noi ne-am gandit ca in timpul zilei vom merge la sedinta foto intr-un spatiu cu multa verdeata...ca sa ne ramana in amintire. La nuntile la care am mai fost, petrecerea s-a desfasurat in interiorul restaurantului, si daca era terasa la restaurant...multa lume iesea la tigara si se intindeau la conversatii...Asa ne-am convins ca AgathA e cea mai buna alegere pentru noi.

Si noi am fost la Ciric...si daca am fi avut o nunta foarte mare, am fi ales Hotel Ciric...in nici un caz Ciuperca...Agatha depaseste Ciuperca cu mult in eleganta...stil...rafinament...si cred ca stilul restaurantului vb foarte mult despre stilul nuntii.

Noi suntem multumiti de alegerea facuta...si iti urez multa bafta atat in alegerea restaurantului, cat si in organizarea nuntii.

mihaelasimihai
17.01.2010, 18:25:28
Buna!
Ca toate miresicile de pe aici, si noi am fost in dilema cu alegerea restaurantului. Exact punctele negative de care spuneai tu ne-a pus si pe noi in dificultate in luarea deciziei. Dar...noi ne-am gandit ca in timpul zilei vom merge la sedinta foto intr-un spatiu cu multa verdeata...ca sa ne ramana in amintire. La nuntile la care am mai fost, petrecerea s-a desfasurat in interiorul restaurantului, si daca era terasa la restaurant...multa lume iesea la tigara si se intindeau la conversatii...Asa ne-am convins ca AgathA e cea mai buna alegere pentru noi.

Si noi am fost la Ciric...si daca am fi avut o nunta foarte mare, am fi ales Hotel Ciric...in nici un caz Ciuperca...Agatha depaseste Ciuperca cu mult in eleganta...stil...rafinament...si cred ca stilul restaurantului vb foarte mult despre stilul nuntii.

Noi suntem multumiti de alegerea facuta...si iti urez multa bafta atat in alegerea restaurantului, cat si in organizarea nuntii.

Felicitari pentru nunta voastra si casa de piatra>:D< . Bine ai venit in clubul miresicilor de la restaurantul Agatha :) sper sa impartim opinii, sugestii, bune si rele despre acest restaurant:*

gianina_n_is
18.01.2010, 11:21:54
Felicitari pentru nunta voastra si casa de piatra>:D< . Bine ai venit in clubul miresicilor de la restaurantul Agatha :) sper sa impartim opinii, sugestii, bune si rele despre acest restaurant:*
Multumesc!
Se pare ca sunt prima dintre miresicile de pe forum care voi trece prin experienta nuntii...Abia astept! :P

mihaelasimihai
18.01.2010, 17:30:53
Multumesc!
Se pare ca sunt prima dintre miresicile de pe forum care voi trece prin experienta nuntii...Abia astept! :P

Sa ne spui tot, tot adik tot:)...un singur lucru te rog, e mai important pt mine, sa imi spui despre tortul lor...asta daca il iei de la ei:). Spor la pregatari:*

lunaplina
18.01.2010, 21:27:09
Buna seara, am revenit cu noi informatii... Am vazut Casa Boiereasca (nu mi-a placut, mi se pare kitsch), Pinocchio si Aristocrat (multumesc Anmyo !), ultimul chiar ne-a atras mult si ca oferta.
Dar....
Ne-am intors si am ramas la ...Agatha. Asta e. Dragoste la prima vedere. In seara asta am semnat si contractul.
De acum inainte incep emotiile. Speram ca totul sa decurga bine, sa nu fie neplaceri de vreun fel. Noi pana in toamna o sa frecventam un picut restaurantul, sa vedem cam cum se gateste si se serveste, o sa testam o serie de produse mai speciale, sa nu avem surprize...
Apreciez din suflet (ca si alte miresici, desigur) daca cineva are poze de la evenimente organizate aici.
Multa bafta si curaj mireselor in devenire, spor si calm!>:D<

sumpee
18.01.2010, 21:47:32
>:D< sper sa fie o alegere buna pt toate. ai nunta dupa mine luna plina :)
gianina..spor la pregatiri si te asteptam cu toate detaliile. inca putin mai e. [-o< sa fie totul ok

gianina_n_is
18.01.2010, 21:58:47
Sa ne spui tot, tot adik tot:)...un singur lucru te rog, e mai important pt mine, sa imi spui despre tortul lor...asta daca il iei de la ei:). Spor la pregatari:*

O sa incerc sa nu-mi scape nici un detaliu. Mult nu mai este, oricum. Dar de ce ma intrebi de tort? Noi tre' sa mai mergem de-acum sa facem o degustare a meniului, sa vedem de unde luam prajiturile si tortul (am inteles ca lucreaza cu Kids Land si cofetaria Ana)...incepe stresul...:-SS

mihaelasimihai
18.01.2010, 23:04:12
O sa incerc sa nu-mi scape nici un detaliu. Mult nu mai este, oricum. Dar de ce ma intrebi de tort? Noi tre' sa mai mergem de-acum sa facem o degustare a meniului, sa vedem de unde luam prajiturile si tortul (am inteles ca lucreaza cu Kids Land si cofetaria Ana)...incepe stresul...:-SS

te intreb de tort pt ca noi nu vrem fondat asta e 1 si 2 vreau un anumit model si nu stiu daca fac ei ce vrem noi sau tre sa ma duc in alta parte sa imi fac modelul respectiv:P......si fara stres ca vin la voi si ne punem pe yoga da????:)) :*

gianina_n_is
19.01.2010, 13:03:14
te intreb de tort pt ca noi nu vrem fondat asta e 1 si 2 vreau un anumit model si nu stiu daca fac ei ce vrem noi sau tre sa ma duc in alta parte sa imi fac modelul respectiv:P......si fara stres ca vin la voi si ne punem pe yoga da????:)) :*
:)) da....nu stiu yoga, dar daca va fi nevoie...invat :-p . Pana acum n-am avut nici un pic de stres...si nici acum nu sunt stresata, dar ma gandesc ca, cu cat se apropie momentul, se va apropia si stresul :) . Poate totusi ma insel.

mihaelasimihai
11.02.2010, 22:59:00
Buna fetele, nu v-am auzit de mult...nu am mai dat pe aici:D . Sunt :( ca nu mai vad nimic nou despre AGATHA.

gianina_n_is
12.02.2010, 12:47:00
Buna fetele, nu v-am auzit de mult...nu am mai dat pe aici:D . Sunt :( ca nu mai vad nimic nou despre AGATHA.

Salutare!

Nici eu nu prea am mai dat pe aici, vad ca nu se mai aude nimic.
Dar chiar vroiam sa intreb pe cineva...am primit aseara pe la ora 21:00 un telefon de la Agatha, cum ca organizeaza o petrecere de Valentine's Day, sambata, si daca nu ne-ar interesa... Petrecerea e sus in club, si ar trebui achitat un avans....pretul e de 50 de lei de pereche...si sa le dam un raspuns pana azi. Mi s-a parut un pic ciudatel, ca au sunat aproape cu o zi inainte de eveniment sa ne informeze despre asta, cand puteau s-o faca pe mail...
Ati fost sunate si voi?!

sumpee
12.02.2010, 21:37:49
si eu am fost sunata as fi mers doar ca al meu are dizertatia duminica ;)) pe mine m-au sunat si pt revelion..

gianina_n_is
22.02.2010, 14:46:57
Salutare, fetele!
Ce mai faceti...?! Ce liniste e pe aici...
Mai vreti noutati in legatura cu restaurantul? Am fost noi joi sau vineri, nu mai stiu exact, si am mai vb cu d-na Dana. Ne-a facut o schita a asezarii meselor in restaurant la capacitate maxima...
Or sa aduca un postament pe post de prezidiu,...si intentioneaza sa-l puna pe scena, chiar in locul formatiei, si formatia sa se mute mai spre stanga. Mi s-a parut dragut, numai ca mi se pare ca ocupa ringul, si ramane prea putin loc de dans...
O sa mai vedem noi...
Am ales sa ne facem invitatiile, cardurile de masa si meniurile in culorile maro-bej, la fel si aranjamentele florale...
Imi place asa de mult restaurantul, e asa de elegant...;;)

sumpee
22.02.2010, 18:22:13
eu voi merge abia la sf lui martie sa mai platesc un avans :) si noi vom avea invitatiile si cardurile maro cu crem iar pe mese vom avea aranjament din pene albe. aranjamentul meselor la mine mai poate astepta :D pana prin august
abia astept sa ai nunta si sa vii sa ne povestesti cum a fost

gianina_n_is
23.02.2010, 09:57:02
eu voi merge abia la sf lui martie sa mai platesc un avans :) si noi vom avea invitatiile si cardurile maro cu crem iar pe mese vom avea aranjament din pene albe. aranjamentul meselor la mine mai poate astepta :D pana prin august
Da...si eu abia astept sa am nunta sa vad cum e...Sper sa iasa bine...incep sa am mici emotii...

mihaelasimihai
12.03.2010, 16:01:38
Buna fetele...am fost si noi sapt. trecuta sa platim si cei 20% din avans si sa vedem pt prima data restaurantul. Am vb cu doamna Alexandra, asistent manager, si din am inteles ca nu ar fi indicat sa punem artificii la deschiderea dansului pt ca sala ar fi prea mica si fumul lor ar fi innecacios. Doamna a sugerat lumanari de alea micute puse in jurul ringului de dans dar nu stiu daca ne-ar place. Voi ce faceti...asi fi recunoscatoare pt niste ideii. Multumesc:*

sumpee
13.03.2010, 23:38:40
eu una nu vreau artificii.
20% ai platit? hmmm..sper sa nu am vreo surpriza la sf lunii. m-au sunat de la sala sa stabilim o data pentru a plati (si eu stiam de 20%) si mi s-a zis ca pot sa dau acu 10% si in iulie inca 10%. faza e ca nu mai stiu cu cine am vb :D si sper sa nu imi ceara 20% ca deja am pus banutii deoparte pt 10%, luna asta nu mai am de unde da inca pe atat pe restaurant ca is dati banutii pe alte chestii

gianina_n_is
16.03.2010, 14:59:08
Buna fetele...am fost si noi sapt. trecuta sa platim si cei 20% din avans si sa vedem pt prima data restaurantul. Am vb cu doamna Alexandra, asistent manager, si din am inteles ca nu ar fi indicat sa punem artificii la deschiderea dansului pt ca sala ar fi prea mica si fumul lor ar fi innecacios. Doamna a sugerat lumanari de alea micute puse in jurul ringului de dans dar nu stiu daca ne-ar place. Voi ce faceti...asi fi recunoscatoare pt niste ideii. Multumesc:*

Eu stiu ca restaurantul e mic, dar 4 artificii, cate una in colt...ar scoate asa mult fum...?!:-\
Nu m-am gandit la asta, chiar nu stiu daca vreau ceva la dans....cred ca lumina difuza si niste luminite in forma de stelute pe ring ar fi suficient :D .
Sper sa aibe formatia asa ceva...
Cum ti s-a parut restaurantul? Ultima data cand am vb cu d-na Dana, ne-a zis ca or sa aiba un fel de...pupitru sau nu stiu cum se cheama...o masa mai inalta pt masa mirilor....dar nu stiu unde sa stam noi asezati...ati discutat aspecte de astea?!

:O Ce putin mai am pana la nunta.......................

mihaelasimihai
17.03.2010, 22:31:50
salutare fetelor...geanina...mie mi-a placut restaurantul in mare parte, putin dezamagita de faptul ca mi sa parut mai mare si de fapt nu e chiar mare...in fine. Nu stiu despre ce pupitru zici tu dar noi o sa facem masa de prezidiu jos, o sa stam chiar fata-n-fata cu muzica, asa ne-am orientat noi si din cauza ca avem 2 perechi de nasi. Nu am discutat inca cu doamna ar fi fost prea din timp pentru noi dar in august cand o sa merg din nou sa degust meniul pe care-l vom alege o sa fac o intrebare..ca nu strica sa vad ce ideii au si ei.
P.S: mai ai foarte putin pana la nunta...tin pumnii stransi pt tine, sa iasa totul asa cum iti doresti si sper sa vii pe site cu poze si povestiri despre cum a fost...te pup:)

mihaelasimihai
17.03.2010, 22:35:36

buna scumpee...spune-mi te rog din suflet de unde iei pene...ca vreau si eu:(( si nu stiu de unde...am cautat sa cumpar dar ma costa 1200 de euro :O:O:O:O

CONT-INCHIS-035
17.03.2010, 22:47:37
buna scumpee...spune-mi te rog din suflet de unde iei pene...ca vreau si eu:(( si nu stiu de unde...am cautat sa cumpar dar ma costa 1200 de euro :O:O:O:O
Vezi că se găsesc pe net pene de struț, cam ce e și în poză.
Și-s mai ieftine din cate stiu eu.

mihaelasimihai
17.03.2010, 22:55:37
Vezi că se găsesc pe net pene de struț, cam ce e și în poză.
Și-s mai ieftine din cate stiu eu.
Buna Anmyo pe net am gasit sa fac comanda, 20 de aranjamente din pene de strut si costa 1200....ca sa cumpar doar penele costa 500 dar imi trebuie si suportul respectiv...ca altfel nu am idee cum ar fi. Totusi 500 sau 1200 este o suma destul de mare acum pt mine...:(. Am mai vazut pe net o agentie din Bucuresti ca ar avea aranjamentele acestea, am trimis un mail, ca nu vreau tot pachetul de decoratiuni de la ei ci doar acestea cu pene, dar din pacate nu mi-au raspuns:(. Mai astept si mai caut:*

gianina_n_is
18.03.2010, 09:35:09
salutare fetelor...geanina...mie mi-a placut restaurantul in mare parte, putin dezamagita de faptul ca mi sa parut mai mare si de fapt nu e chiar mare...in fine. Nu stiu despre ce pupitru zici tu dar noi o sa facem masa de prezidiu jos, o sa stam chiar fata-n-fata cu muzica, asa ne-am orientat noi si din cauza ca avem 2 perechi de nasi. Nu am discutat inca cu doamna ar fi fost prea din timp pentru noi dar in august cand o sa merg din nou sa degust meniul pe care-l vom alege o sa fac o intrebare..ca nu strica sa vad ce ideii au si ei.
P.S: mai ai foarte putin pana la nunta...tin pumnii stransi pt tine, sa iasa totul asa cum iti doresti si sper sa vii pe site cu poze si povestiri despre cum a fost...te pup:)

Si noi am vrut initial sa punem masa de prezidiu fata in fata cu muzica, sa marim ringul de dans, dar d-na Dana mi-a zis ca e ok pt o nunta de vreo 80 de persoane. Daca sunt mai multe, nu merge, ca se pierde mult din spatiu. Noua ne-a dat o schita cu asezarea meselor in restaurant la capacitate maxima...si incercam sa gasim solutii...
P.S. multumesc frumos....am inceput sa visez noaptea ca ploua fff tare la nunta, si ca fotograful s-a imbatat si nu ne mai facea pozele la minut...;))

mihaelasimihai
18.03.2010, 22:11:56
Si noi am vrut initial sa punem masa de prezidiu fata in fata cu muzica, sa marim ringul de dans, dar d-na Dana mi-a zis ca e ok pt o nunta de vreo 80 de persoane. Daca sunt mai multe, nu merge, ca se pierde mult din spatiu. Noua ne-a dat o schita cu asezarea meselor in restaurant la capacitate maxima...si incercam sa gasim solutii...
P.S. multumesc frumos....am inceput sa visez noaptea ca ploua fff tare la nunta, si ca fotograful s-a imbatat si nu ne mai facea pozele la minut...;))

Salutare...da e adevarat ca se pierde mult spatiu asa, dar alta idee nu am cum ar putea fi. Daca poti si daca ai timp, imi trimiti si mie schita care o ai tu, te rog, te rog, te rog^:)^ ^:)^

ayssa
19.03.2010, 03:01:33

In general restaurantele se feresc de artificii. Dar lumanarile alea mici dau foarte nasol.

ayssa
19.03.2010, 03:06:24

Exact aranjament de asta mare cu pene de strut au avut la targuri cei de la wedding day. Eu am vorbit cu ei si il inchiriaza cu tot cu vaza, bilute si pene pe la 50-70 lei.

gianina_n_is
19.03.2010, 10:18:06
Salutare...da e adevarat ca se pierde mult spatiu asa, dar alta idee nu am cum ar putea fi. Daca poti si daca ai timp, imi trimiti si mie schita care o ai tu, te rog, te rog, te rog^:)^ ^:)^
O sa-ti trimit cand o sa reusesc...trebuie s-o scanez....si sincer, n-ai sa intelegi f multe din ea :) Noua ne-a explicat-o d-na Dana si am inteles-o :)

sumpee
19.03.2010, 14:13:26
mihaelasimihai trimite-mi si mie pm unde ai gasit pene cu 500 si cate pene sunt in pachet. eu am gasit pe ebay pene de 30-35cm dar nu stiu daca sunt suficient de mari. probabil voi da comanda de un set de 15-20 sa fac un aranjament sa vad cum ar arata si daca e totul ok mai fac o comanda. alta varianta e sa fac aranjamentul ca al userului DrPam, a avut nunta la motel bucium si gasisem aranjamentele pe undeva pe forum: vaza cu 2 bete subtiri (de la jumate aveau pene micute lipite cumva), 2 cale si inca o floricica alba. arata superb si asta. eu una mai mai gandesc si mai caut variante.

ayssa
19.03.2010, 15:32:52
mihaelasimihai trimite-mi si mie pm unde ai gasit pene cu 500 si cate pene sunt in pachet. eu am gasit pe ebay pene de 30-35cm dar nu stiu daca sunt suficient de mari. probabil voi da comanda de un set de 15-20 sa fac un aranjament sa vad cum ar arata si daca e totul ok mai fac o comanda. alta varianta e sa fac aranjamentul ca al userului DrPam, a avut nunta la motel bucium si gasisem aranjamentele pe undeva pe forum: vaza cu 2 bete subtiri (de la jumate aveau pene micute lipite cumva), 2 cale si inca o floricica alba. arata superb si asta. eu una mai mai gandesc si mai caut variante.

Dar crezi ca se merita sa le cumperi? Dupa aia ce faci cu ele?

sumpee
19.03.2010, 20:01:35
avand in vedere ca aranjamentul cu flori si pene ma ajunge max 50 ron cred ca se merita :) aranjamentele complete sau vazele le pot vinde sau le dau rudelor si tot e mai bine decat sa le inchiriez, parerea mea.

mihaelasimihai
20.03.2010, 16:48:29
Exact aranjament de asta mare cu pene de strut au avut la targuri cei de la wedding day. Eu am vorbit cu ei si il inchiriaza cu tot cu vaza, bilute si pene pe la 50-70 lei.
50-70lei un aranjament??:O:O...eu asi vrea 15

mihaelasimihai
20.03.2010, 16:54:48
Buna fetele...eu nu vreau sa cumpar penele astea....vreau doar sa le gasesc de inchiriat. Nu am ce face cu ele dupa nunta...am citit pe internet ca sunt foarte pretentioase si atunci cand le cumperi, vin cu un kit de intretinere:). Multumesc pentru intelegerea voastra si daca stie cineva de unde le pot inchiria ar fi fantastic. #:-S

angy_09
20.03.2010, 18:27:09
Buna fetele

Vad ca va puneti intrebari despre decorarea salii. Sala este f eleganta, nu are nevoie de prea multe decoratii. Va atasez un exemplu de decoratii cu pene (sper sa se vada bine). Inainte de a merge inainte pe ideea cu penele e mai bine sa intrebati persoana care se ocupa cu decoratiile daca merg vase inalte la Agatha, avand in vedere ca sala e micuta si pe doua nivele.

Spor in continuare cu pregatirile.>:D<

sumpee
20.03.2010, 20:18:40
cand am fost la targul de la felicia am vazut aranjamente din pene si ajungeau maxim 100 ron, depinde de cate pene vrei. cine vrea sa inchirieze poate da mailuri firmelor de deco.

ayssa
21.03.2010, 19:23:48
Buna fetele...eu nu vreau sa cumpar penele astea....vreau doar sa le gasesc de inchiriat. Nu am ce face cu ele dupa nunta...am citit pe internet ca sunt foarte pretentioase si atunci cand le cumperi, vin cu un kit de intretinere:). Multumesc pentru intelegerea voastra si daca stie cineva de unde le pot inchiria ar fi fantastic. #:-S

Am vorbit eu la Wedding Day si mi-au spus ca un aranjament cu pene de inchiriat de la ei ajunge intre 50 si 70 de lei bucata, in functie de marime (numarul de pene). Din cate am inteles eu in banii astia e inclusa vaza, bilutele de gel , penele, manopera si transportul.

Sper ca v-am fost de ajutor.
Daca aveti nevoie de alte detalii dati-mi pm.

mihaelasimihai
21.03.2010, 22:01:05
Am vorbit eu la Wedding Day si mi-au spus ca un aranjament cu pene de inchiriat de la ei ajunge intre 50 si 70 de lei bucata, in functie de marime (numarul de pene). Din cate am inteles eu in banii astia e inclusa vaza, bilutele de gel , penele, manopera si transportul.

Sper ca v-am fost de ajutor.
Daca aveti nevoie de alte detalii dati-mi pm.

Da ayssa ai fost de mare ajutor, chiar maine sun la Wedding Day si vb cu ei. Multumesc tie si fetelor care au venit in ajutor:*:*:*

gianina_n_is
07.04.2010, 13:15:41
Hristos a inviat!
Fetelor, nu mai aveti nici o noutate despre Agatha?!
Eu am observat ca in general persoanele tinere carora le-am impartit invitatii stiu de Agatha, nu a trebuit sa le explic prea in amanunt...
Imi faceam griji ca n-o sa nimereasca lumea restaurantul, dar cred ca asta nu e o problema.
In rest...suntem in toi cu pregatirile. Saptamana viitoare sper sa reusim sa mergem la restaurant sa facem o degustare, si sa putem face si meniurile.

Ce putin mai e................................................. .......

mihaelasimihai
07.04.2010, 15:41:54
Hristos a inviat!
Eu am observat ca in general persoanele tinere carora le-am impartit invitatii stiu de Agatha, nu a trebuit sa le explic prea in amanunt...
Imi faceam griji ca n-o sa nimereasca lumea restaurantul, dar cred ca asta nu e o problema.
In rest...suntem in toi cu pregatirile. Saptamana viitoare sper sa reusim sa mergem la restaurant sa facem o degustare, si sa putem face si meniurile.

Adevarat A Inviat dragutza si tine emotiile bine in frau, nu le lasa sa iti rapeasca timpul pretios...mergi la degustare si te astept cu pareri. Te pup si spor la toate:*

sumpee
07.04.2010, 21:24:03
gianina ce meniu aveti? noi am ales cel redus la 160 ni s-a parut cel mai fain si bogat.
eu am fost acu 2 saptamani si am mai platit o parte din avans..multe nu am vb ca eu oricum mai am pana la nunta. sunt curioasa daca au ceva incaperi unde sa se schimbe lumea, o garderoba ceva..ma gandesc ca ar trebui sa aiba.

mihaelasimihai
08.04.2010, 00:27:18
gianina ce meniu aveti? noi am ales cel redus la 160 ni s-a parut cel mai fain si bogat.
eu am fost acu 2 saptamani si am mai platit o parte din avans..multe nu am vb ca eu oricum mai am pana la nunta. sunt curioasa daca au ceva incaperi unde sa se schimbe lumea, o garderoba ceva..ma gandesc ca ar trebui sa aiba.

Am vazut ca au doamnele acolo sub scari o mica incapere, cred ca e biroul lor sau ceva privat...daca vb cu ele sa te lase sa o folosesti pt o seara;)

gianina_n_is
08.04.2010, 09:34:10
Noi cand am incheiat contractul anul trecut nu aveau oferta cu meniul de 180 de lei la pret de 160 de lei...ci 3 variante de meniu: 160 lei, 180 lei si 200 sau 220 de lei (nu mai retin exact). Atunci l-am ales pe cel de 160 de lei...dar de asta mergem la degustare, poate il mai putem imbunatati.
In legatura cu incapere in care sa se schimbe lumea, din cate stiu eu nu au, dar am intrebat cum s-a procedat in cazul unor cumatrii, unde au stat copiii (nasii nostri au un bebelus de 6 luni si ma gandesc ca nasa s-ar simti mai linistita daca ar avea puiul aproape). Ni s-a spus ca se poate folosi biroul lor, este o canapea acolo, si ne da voie sa-l folosim.
Cam atat stiu. Cand mai aflu ceva, va anunt!

gianina_n_is
08.04.2010, 09:37:14
Adevarat A Inviat dragutza si tine emotiile bine in frau, nu le lasa sa iti rapeasca timpul pretios...mergi la degustare si te astept cu pareri. Te pup si spor la toate:*
Eu zic ca nu am emotii, dar taaareee surprinsa ma trezesc cand visez ca n-am mai reusit sa ma coafez in ziua nuntii, sau ca am uitat suporturile pentru marturiile foto acasa si nu mai aveam ce marturii sa oferim invitatilor, sau ca pleca lumea fara sa ne salute...si tot asa...Sper sa nu patesc de astea la nunta...#:-S

sumpee
08.04.2010, 12:39:33
:D eu toata noaptea am visat marturii...si mai am destul pana la nunta. oricum stresata nu sunt, eu am facut civila anul trecut :) dar nu ma pot hotari la marturii si se pare ca ma bantuie :D

gianina_n_is
08.04.2010, 14:00:06
:D eu toata noaptea am visat marturii...si mai am destul pana la nunta. oricum stresata nu sunt, eu am facut civila anul trecut :) dar nu ma pot hotari la marturii si se pare ca ma bantuie :D
:) Si eu m-am hotarat greu...azi vroiam ceva, dupa aia vroiam altceva...bine ca m-am hotarat pana la urma...

dyana1900
08.04.2010, 21:58:16
Hristos a inviat!

Adevarat a inviat! Spor la pregatiri Si noi facem nunta la Agatha in 2011 dar am mers sa vb de pe acum.. cred ca luna aceasta vom merge sa incheiem contractul. Apropo de meniuri voi cum ati scris in contract valoarea meniului si de ales ce puneti in el stabiliti acum? Scuze daca pare intrearea simpla:) dar sunt la inceput.

dyana1900
08.04.2010, 22:03:42

La problema asta nu m-am gandit o sa intreb si eu cand ajung sa vb la restaurant. Azi i-am aratat mamei pagina restaurantului si pozele de acolo (a venit in iasi de Pasti, poate o sa tragem si o fuga sa vada pe viu:) ) si ne gandeam cum facem aranjarea meselor. Eu ziceam de masa cu miirii si nasi jos in fata ringului de dans , voi cum ati aranjat?

mihaelasimihai
08.04.2010, 22:15:32
Adevarat a inviat! Spor la pregatiri Si noi facem nunta la Agatha in 2011 dar am mers sa vb de pe acum.. cred ca luna aceasta vom merge sa incheiem contractul. Apropo de meniuri voi cum ati scris in contract valoarea meniului si de ales ce puneti in el stabiliti acum? Scuze daca pare intrearea simpla:) dar sunt la inceput.

Buna dragutza uite cum am facut noi...am ales un meniu, adica un pret, si am pus cu aprox un nr. de pers. apoi s-au calculat astea si a iesit o suma. Din aceasta suma am platit 10% la inchierea contractului si inainte cu 6 luni de nunta inca 20% din aceea valoare. Apoi cu cateva luni inainte de nunta 2-3 luni sa zic...te duci la ei si ceri variantele de meniu care corespunde cu pretul ales de tine, de acolo iti alegi o varianta care vrei tu...cu 2 sapt ianinte te duci si ii anunti despre acest lucru si spui si nr exact de pers. Sper ca m-am facut inteleasa si daca am omis ceva sa ma ajute si celelalte miresici care au nunta la Agatha. Te pup si iti doresc numai bn>:D<

sumpee
08.04.2010, 23:09:43
dyana inca nu stiu sigur dar cel mai probabil vom avea masa in partea de sus, sau intr-un capat al ringului in caz ca nu se vede bine de sus :)
astept poze de la miresicile dinaintea mea :) spor la pregatiri fetelor. eu in iunie tre sa dau ultima transa de bani

mihaelasimihai
08.04.2010, 23:38:34
dyana inca nu stiu sigur dar cel mai probabil vom avea masa in partea de sus, sau intr-un capat al ringului in caz ca nu se vede bine de sus :)
astept poze de la miresicile dinaintea mea :) spor la pregatiri fetelor. eu in iunie tre sa dau ultima transa de bani
20% sau restul?:O:O:O

mihaelasimihai
08.04.2010, 23:55:20
La problema asta nu m-am gandit o sa intreb si eu cand ajung sa vb la restaurant. Azi i-am aratat mamei pagina restaurantului si pozele de acolo (a venit in iasi de Pasti, poate o sa tragem si o fuga sa vada pe viu:) ) si ne gandeam cum facem aranjarea meselor. Eu ziceam de masa cu miirii si nasi jos in fata ringului de dans , voi cum ati aranjat?
Asa am vrut si noi dar doamnele au spus ca luam foarte mult din spatiu...pt ca noi vom avea 100-120 de pers. Acum depinde cati invitati aveti voi. Vorbesti cu doamnele si ne tii la curent;;). Bafta

gianina_n_is
09.04.2010, 11:38:51
Salutare, miresici de Agatha!
Am fost aseara la restaurant sa stabilim degustarea meniului...o s-o facem pe data de 19 aprilie, ca sa avem timp sa printam si meniurile. Singura problema e ca la primul fel e posibil sa nu avem ruladele, din cauza ca nu se pot face doar pentru 1 pers...
In legatura cu prezidiul, noi il vom face sus, chiar in fata barului. Sunt cortine care se trag peste bar si nu se mai vede barul. In spate noi vom avea barul, dar ascuns dupa cortine.
In legatura cu asezarea meselor...noi am luat o schita cu asezarea meselor la capacitate maxima, si in functie de schita respectiva ne-am aranjat noi mesele. Noi ne asteptam sa avem maxim 120 de persoane, si datorita acestui fapt am incercat sa optimizam spatiul ca sa avem suficient spatiu de dans. Ne-a iesit asa:
SUS: prezidiu de 8 pers. la bar si 4 mese de cate 16 pers => 72 pers
JOS: 2 mese de 12 pers., 1 masa de 16 pers, 2 mese de 8 pers => 56 pers
E destul de complicat de asezat mesele pe hartie...ca nu ai siguranta ca incap, dar...am facut si noi ce-am putut.Nu-mi plac mesele mari de 16 persoane, dar daca punem doar mese de 12 pierdem mult din spatiu...
Am sa incerc sa fac o schita sa va dati seama despre ce vb...

Cam astea sunt problemele noastre momentan. O zi frumoasa!

L.E. Am uitat sa mentionez ca au adus un postament pe care o sa stea masa de prezidiu si formatia....e foarte frumos....dar ocupa spatiu...(eu am o problema cu ringul, mi se pare micut si n-as vrea sa zica lumea ca ar fi vrut sa danseze dar n-a avut unde). E format din mai multe bucati, si e foarte frumos :)

sumpee
09.04.2010, 15:18:05
20% sau restul?:O:O:O
pana acum am dat 20%. mai am in iunie de dat inca 10% :)
eu sper sa am cam 100 persoane si m-am gandit sa fac mesele de 10. de fapt masa de prezidiu cu 8 persoane, 8 mese de 10 si 1 de 12. daca mi se va parea inghesuit bag mese de 12

mihaelasimihai
09.04.2010, 15:42:21
Salutare, miresici de Agatha!
Am fost aseara la restaurant sa stabilim degustarea meniului...o s-o facem pe data de 19 aprilie, ca sa avem timp sa printam si meniurile. Singura problema e ca la primul fel e posibil sa nu avem ruladele, din cauza ca nu se pot face doar pentru 1 pers...
In legatura cu prezidiul, noi il vom face sus, chiar in fata barului. Sunt cortine care se trag peste bar si nu se mai vede barul. In spate noi vom avea barul, dar ascuns dupa cortine.
In legatura cu asezarea meselor...noi am luat o schita cu asezarea meselor la capacitate maxima, si in functie de schita respectiva ne-am aranjat noi mesele. Noi ne asteptam sa avem maxim 120 de persoane, si datorita acestui fapt am incercat sa optimizam spatiul ca sa avem suficient spatiu de dans. Ne-a iesit asa:
SUS: prezidiu de 8 pers. la bar si 4 mese de cate 16 pers => 72 pers
JOS: 2 mese de 12 pers., 1 masa de 16 pers, 2 mese de 8 pers => 56 pers
E destul de complicat de asezat mesele pe hartie...ca nu ai siguranta ca incap, dar...am facut si noi ce-am putut.Nu-mi plac mesele mari de 16 persoane, dar daca punem doar mese de 12 pierdem mult din spatiu...
Am sa incerc sa fac o schita sa va dati seama despre ce vb...

Cam astea sunt problemele noastre momentan. O zi frumoasa!

L.E. Am uitat sa mentionez ca au adus un postament pe care o sa stea masa de prezidiu si formatia....e foarte frumos....dar ocupa spatiu...(eu am o problema cu ringul, mi se pare micut si n-as vrea sa zica lumea ca ar fi vrut sa danseze dar n-a avut unde). E format din mai multe bucati, si e foarte frumos :)

Buna dragutza....
1-cum adica nu ai rulade, ca nu pot face pt o pers?
2-mi se pare foarte inghesuiala....si nu spun mai mult pana nu o sa vad si eu cu ochii mei ce si cum:-s
3-da intradevar ringul de dans nu va fi wou de mare..asta e si ? noastra
Sa ne mai spui cand ai timp si vesti...multumim frumos si spor la pregatiri:*:*:*

angy_09
09.04.2010, 16:17:53
Buna fetele

Ma mai bag si eu in seama pe aici:) .

Noi am avut masa de prezidiu sus, nu am pus accent sa vad ringul de dans pt ca nu mi-am propus sa stam la masa si sincer nu cred ca am stat 15 min la masa (timpul fuge repede, nici n-o sa realizati cand s-a facut dimineata). Singurul dezavantaj a fost ca urcam si coboram tot timpul scarile si tb sa fiu atenta la rochie.

Initital si eu voiam sa facem degustare de meniu dar am ajuns cu o luna inainte in Iasi si nu am avut timp. Iar la nunta n-am putut sa mananc mai nimic (cred ca starea emotionala mi-a cam taiat pofta de mancare :D) dar din ce au spus invitatii mancarea a fost f buna si tot dupa parerea lor prea multa (fiind si vara si f cald).

Spor in continuare la pregatiri si sa aveti nunta asa cum v-ati dorit.>:D<

gianina_n_is
09.04.2010, 17:23:58
Buna fetele

Noi am avut masa de prezidiu sus, nu am pus accent sa vad ringul de dans pt ca nu mi-am propus sa stam la masa si sincer nu cred ca am stat 15 min la masa (timpul fuge repede, nici n-o sa realizati cand s-a facut dimineata). Singurul dezavantaj a fost ca urcam si coboram tot timpul scarile si tb sa fiu atenta la rochie.

Initital si eu voiam sa facem degustare de meniu dar am ajuns cu o luna inainte in Iasi si nu am avut timp. Iar la nunta n-am putut sa mananc mai nimic (cred ca starea emotionala mi-a cam taiat pofta de mancare :D) dar din ce au spus invitatii mancarea a fost f buna si tot dupa parerea lor prea multa (fiind si vara si f cald).

Ne bucuram ca te bagi in seama :)
O intrebare: cate persoane ai avut si cum ai avut aranjate mesele?! Asta e problema mea cea mai mare momentan...
Si inca una: Am inteles, mancarea a fost gustoasa. Dar ca aspect...pareri...?!
Multumesc anticipat! >:D<

P.S. Casa de piatra si multa fericire!!!

sumpee
09.04.2010, 18:25:50
gianina da-mi te rog un pm cu ce firma de decor ai incheiat contract, ce ai inclus (cu aproximatie), cat te costa si cat ai dat avans.
ms anticipat si spor la pregatiri. mai ai putin :*

angy_09
09.04.2010, 19:47:38
Ne bucuram ca te bagi in seama :)
O intrebare: cate persoane ai avut si cum ai avut aranjate mesele?! Asta e problema mea cea mai mare momentan...
Si inca una: Am inteles, mancarea a fost gustoasa. Dar ca aspect...pareri...?!
Multumesc anticipat! >:D<

P.S. Casa de piatra si multa fericire!!!

Am avut 85 de persoane. Aranjarea meselor - am avut 3 mese jos de cate 12 persoane uan de 6, chiar langa scari si una de 4 lana intrare. Sus am avut tot 3 mese de cate 12, masa de prezidiu si o masa de 4 persoane langa bar.

Meniul ..noi am avut 4 feluri - antreul rece, antreul cald (rulada de pui), somon la cuptor cu legume, friptura cu salata. In privinta aspectului nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme sau poti sa discuti cu d-na Dana poate are ceva poze de prezentare (eu nu am nici o poza cu meniurile:(). Totul e pregatit de ei aici inclus si antreul rece. La friptura au facut o intrare mai speciala care a fost o surpriza si pt mine. Daca vrei pot sa-ti trimit poze cu aranjarea salii pe mail (aici am mai avut tentative sa le pun dar sunt prea mari).
>:D<

mihaelasimihai
09.04.2010, 22:37:52
Buna fetele

Multumim ca te bagi in seama...imi pare foarte bn ca aud pareri pozitive despre restaurant de la o fost miresici de Agatha. :*:*:*

gianina_n_is
10.04.2010, 20:07:46
gianina da-mi te rog un pm cu ce firma de decor ai incheiat contract, ce ai inclus (cu aproximatie), cat te costa si cat ai dat avans.
ms anticipat si spor la pregatiri. mai ai putin :*
Eu nu lucrez cu nici o firma de decoratiuni. Avand in vedere ca nu am nevoie decat de aranjamente florale, nu m-am dus la nici o firma. Cunosc o fata care face aranjamente florale si manopera ei ma costa 50% din pretul florilor de depozit (facem impreuna comanda florilor la un depozit de flori). Eu zic ca e convenabil, ca pret inca nu stiu cam cat e, dar vreau muuuuulteee si ieftin nu cred ca o sa ies.
Vreau asa: lumanari, buchet mireasa&nasa, aprox 15 aranjamente florale pt mese, 2 stalpisori cu aranjamente florale la intrare jos, scara ornata cu panglicute (fara tull) si buchetele de flori, masa de prezidiu ornata cu flori dintr-un capat in alta, flori de pus in piept pt familie si flori naturale (minirose) de pus in piept invitati. Muuuullltteeeeeee......

gianina_n_is
10.04.2010, 20:12:02
Mai am o intrebare...
Cum ti s-a parut ringul de dans la nunta?! Mie mi se pare micut, si nu stiu cum sa fac sa-l mai maresc putin...O sa avem si formatia de acolo de la restaurant si deja se pierde ceva spatiu. Intreb asa, pt 85 de persoane a fost ok? Ma gandesc daca au incaput 85 de persoane fara probleme, or sa incapa si 100, nu?!
Multumesc anticipat!!!>:D<

angy_09
11.04.2010, 02:03:16
Noi am avut Dj deci din start am avut ceva mai mult loc. Din cate stiu si de la nunta mea si din ce am mai citit pe forum, de obicei nu danseaza toata lumea odata.
Acum nu stiu cum au aranjat ringul , ce modificari au facut acolo deci nu stiu ce sa-ti zic.

Ti-am trimis poze
^:)^

gianina_n_is
11.04.2010, 12:44:05
Noi am avut Dj deci din start am avut ceva mai mult loc. Din cate stiu si de la nunta mea si din ce am mai citit pe forum, de obicei nu danseaza toata lumea odata.
Acum nu stiu cum au aranjat ringul , ce modificari au facut acolo deci nu stiu ce sa-ti zic.

Ti-am trimis poze

Nici nu-ti inchipui cat de mult m-ai ajutat! Iti multumesc nespus! Ati avut o nunta superba, si restaurantul arata extraordinar de bine in "haine" de sarbatoare...Sunt din ce in ce mai incantata de alegere :)

Cam cat te-au ajuns aranjamentele florale?!

P.S. Sotul tau a terminat aceeasi facultate ca si mine :)

dyana1900
11.04.2010, 17:03:33

Ti-am trimis poze

buna, si noi vom avea tot dj si mai mult de 80 de persoane nu cred deci se aseamana multisor cu nunta ta. poti te rog sa imi trimiti si mie cateva poze de la nunta ta, ca sa imi imaginez cum va fi:D. Mersi mult de tot:*
Ps: CAsa de piatra

sumpee
11.04.2010, 19:22:46
si eu as vrea macar 1-2 poze te rog
fetelor stiti cumva daca restaurantul are suport pentru lumanarile de cununie?
gianina eu am gasit la florariile din p ros set de 2 lumanari cununie cu decor+buchet mireasa si nasa cu 200. mi s-a parut extrem de ieftin. eu buchetul il vreau cu mai multe tipuri de flori deci probabil ma va mai costa un 50-100 in plus sa zic. si cocardele cu trandafiri naturali cam 4-5 lei bucata.
te-am informat cu preturile ca sa mai vezi oferte, poate iesi mai ieftin pe partea asta. oare iese totul ok la florariile astea? ma gandesc ca au facut destule aranjamente si nu ar fi nici o problema

mihaelasimihai
11.04.2010, 22:14:14
si eu as vrea macar 1-2 poze te rog
fetelor stiti cumva daca restaurantul are suport pentru lumanarile de cununie?
gianina eu am gasit la florariile din p ros set de 2 lumanari cununie cu decor+buchet mireasa si nasa cu 200. mi s-a parut extrem de ieftin. eu buchetul il vreau cu mai multe tipuri de flori deci probabil ma va mai costa un 50-100 in plus sa zic. si cocardele cu trandafiri naturali cam 4-5 lei bucata.
te-am informat cu preturile ca sa mai vezi oferte, poate iesi mai ieftin pe partea asta. oare iese totul ok la florariile astea? ma gandesc ca au facut destule aranjamente si nu ar fi nici o problema
Suportul pt lumanari si casuta de dar noua ni le ofera de la restaurant. Voua nu v-au spus?

gianina_n_is
11.04.2010, 22:24:04
Suportul pt lumanari si casuta de dar noua ni le ofera de la restaurant. Voua nu v-au spus?

Ca si suport de lumanari au vaze de sticla inalte cu un fel de nisip in ele...f faine.

@ sumpee: stiu ca se gasesc aranjamente ieftine, eu i-am zis tipei care e bugetul meu si o sa vedem cum ne incadram in el. Nu am incredere in oricine, si prefer sa dau un ban in plus, ca sa stiu ca-mi iese ceva elegant si de calitate.

P.S. Dupa ce am vazut pozele de la nunta Angelei, sunt din ce in ce mai stresata din cauza ca restaurantul e mic si ca va sta lumea ingramadita si nu va fi prea mult spatiu de dans...:(( pentru 85 de persoane a parut ok, dar la 100-120....mi se pare micut....:-<

mihaelasimihai
11.04.2010, 22:33:44
Ca si suport de lumanari au vaze de sticla inalte cu un fel de nisip in ele...f faine.

@ sumpee: stiu ca se gasesc aranjamente ieftine, eu i-am zis tipei care e bugetul meu si o sa vedem cum ne incadram in el. Nu am incredere in oricine, si prefer sa dau un ban in plus, ca sa stiu ca-mi iese ceva elegant si de calitate.

P.S. Dupa ce am vazut pozele de la nunta Angelei, sunt din ce in ce mai stresata din cauza ca restaurantul e mic si ca va sta lumea ingramadita si nu va fi prea mult spatiu de dans...:(( pentru 85 de persoane a parut ok, dar la 100-120....mi se pare micut....:-<
Vreau si eu poze, va rogggg!!!^:)^^:)^^:)^
Iti tin pumnii sa iasa asa cum iti doresti...si io voi avea 100-120 de pers.+formatie, nu stiu ce va fi acolo sincer:-s

angy_09
11.04.2010, 22:37:07
Am pus cateva poze in album.

Sper sa va fie de folos.

Spor in continuare cu pregatirile si cu cat va veti stresa mai putin cu atat veti gusta din plin evenimentul (e usor de spus, greu de realizat, stiu).

Iar cu dansul, ma indoiesc ca vor iesi toti invitatii odata la dans. :)>-

mihaelasimihai
11.04.2010, 22:49:04

Sper sa va fie de folos.

Spor in continuare cu pregatirile si cu cat va veti stresa mai putin cu atat veti gusta din plin evenimentul (e usor de spus, greu de realizat, stiu).

Inca nu se vad pozele...mai astept pana maine, poate trebuie aprobate de admin;)). Multumim pt sustinere:*:*:*. Miresoiul meu zice ca daca nu or sa incapa toti pe ringul de dans il luam pe Bahrin si mergem sus in club=)). Doamne fereste...:-$:-$:-$:-$

sumpee
12.04.2010, 11:02:21
casuta o avem dar suport pt lumanari nu stiu..am sa intreb sa fiu sigura dar daca sunt acolo presupun ca le avem si noi

gianina_n_is
12.04.2010, 11:41:03
Vreau si eu poze, va rogggg!!!^:)^^:)^^:)^
Iti tin pumnii sa iasa asa cum iti doresti...si io voi avea 100-120 de pers.+formatie, nu stiu ce va fi acolo sincer:-s
Ce formatie o sa aveti?!

mihaelasimihai
12.04.2010, 16:49:04
Ce formatie o sa aveti?!

La noi va fi Constatin Bahrin si formatia Mileniu III:). La voi?
Scuze fetele de off topic8-}

gianina_n_is
12.04.2010, 17:04:56
La noi va fi Constatin Bahrin si formatia Mileniu III:). La voi?
Scuze fetele de off topic8-}
Nu-i stiu...noi avem formatia Orizont, care canta si la restaurant.
Da, fetele, scuzati de off-topic...:)

mihaelasimihai
12.04.2010, 17:30:17
Nu-i stiu...noi avem formatia Orizont, care canta si la restaurant.
Da, fetele, scuzati de off-topic...:)
Da am auzit de formatie si stiu ca au si acolo program...felicitari pt alegere!:)

dyana1900
12.04.2010, 20:43:40

Sper sa va fie de folos.

multumim mult de poze sunt foarte faine, ne mai linisteti din emotii cu ele:) mi s-au parut foarte faine suportul de flori cu acea lumina printre pietricele.poti te rog sa imi zici cu cine ai colaborat pt ele. mersi:)

angy_09
12.04.2010, 22:09:11
Luminile le-am cumparat (comadat pe net) si le-am plimbat cateva mii de km, iar pietricelele le-am cumparat din Iasi. Am apelat la o doamna, care a avut bunavoita sa ma ajute sa-mi pun in practica ideile, deci n-am colaborat cu o firma anume.

gianina_n_is
13.04.2010, 08:44:27
Luminile le-am cumparat (comadat pe net) si le-am plimbat cateva mii de km, iar pietricelele le-am cumparat din Iasi. Am apelat la o doamna, care a avut bunavoita sa ma ajute sa-mi pun in practica ideile, deci n-am colaborat cu o firma anume.

Iti multumim nespus pentru informatiile pretioase pe care ni le dai...ne sunt de mare, mare folos! ^:)^

mihaelasimihai
13.04.2010, 17:55:39
Iti multumim nespus pentru informatiile pretioase pe care ni le dai...ne sunt de mare, mare folos! ^:)^

Buna gianina...vroiam sa te intreb daca ai inclus tortul in meniul de la rest. si de unde l-ai luat??...>:D<

gianina_n_is
13.04.2010, 22:54:05
Buna gianina...vroiam sa te intreb daca ai inclus tortul in meniul de la rest. si de unde l-ai luat??...>:D<

Buna,

Da, avem inclus si tortul in meniu, si trebuie sa ni-l alegem noi de la Kids Land sau Cofetaria Ana, si ne deconteaza 30 lei/kg. Noi o sa mergem la Kids Land...

Apropo, voi cum faceti cu sucurile? Noi avem inclus 1 suc si 2 ape/pers, si restul tre sa le aducem noi. Dar nu stiu ce fel de sucuri...de la restaurant luam doar Cola....si parca am alege Fanta.....dar si suc fara acid....nu stiu cum sa fac...

sumpee
14.04.2010, 11:21:20
eu am 2 sucuri de 250 ml si 2 ape de 330 ml. voi suplimenta cu 1 litru de suc neacidulat de persoana si 1 litru de apa. voi lua si 1 bax de apa plata in plus.
tortul cred ca il vom alege si noi de la kids land de unde sunt si prajiturile.

mihaelasimihai
15.04.2010, 16:41:02
Buna fetele...noi avem asa: 1 apa x330ml si 1 suc x250ml si 2 cafele. Daca ne dau cola vom lua fanta si invers si cred ca vom mai lua si suc fara acid dar nu stiu inca de care tot asa vom socoti 250ml de pers. Cred ca este de ajuns. Si fanta sau cola ce o fi sa cumparam, o sa luam sticla pet de 500ml la 2 pers. Noi avem meniul cu 3 feluri pt ca e duminica. Tortul si prajiturile de la kids land. >:D<>:D<>:D<

dyana1900
17.04.2010, 16:11:43
buna fetele, gata am semnat contractul pt mai anul viitor.Acum ma alatur si eu cu drepturi depline grupului de miresici ce fac nunta la Agatha. Si daca nu va va fi cu suparare o sa trag cu ochiul si la nuntile voastre ( decoratiuni, aranjare mese:D ) Casa de piatra tuturor si va voi bazai cu intrebari pe masura ce apar. Va pup

gianina_n_is
17.04.2010, 20:20:35
buna fetele, gata am semnat contractul pt mai anul viitor.Acum ma alatur si eu cu drepturi depline grupului de miresici ce fac nunta la Agatha. Si daca nu va va fi cu suparare o sa trag cu ochiul si la nuntile voastre ( decoratiuni, aranjare mese:D ) Casa de piatra tuturor si va voi bazai cu intrebari pe masura ce apar. Va pup

Felicitari! Bine ai venit in club! >:D<

gianina_n_is
20.04.2010, 15:52:29
Buna, fetelor!
Am fost aseara la degustare. Ne-au insotit parintii si nasa, ca nasul e plecat din tara. Impresia de ansamblu: super OK. In primul rand aspectul e extraordinar, farfuriile arata fff bine, destul de pline si foarteee placut mirositoare. Ne-au aranjat o masa chiar ca la eveniment, cu huse...foarte dragut.
Primul fel mi-a placut....cu mici exceptii...noi avem multe rulade...bune, n-am ce zice, dar o tartina cu ton parca nu ma incanta....ma gandeam s-o scoatem, dar poate totusi unora le place.
Celelalte feluri - o minunatie...gustos si apetisant. Ultimul fel (file de porc sourprise parca) mi se pare un pic greoi...dar e foarte gustos...
Oricum, per ansamblu impresia a fost foarte buna!:)>-

sumpee
20.04.2010, 18:03:04
vai nici nu stii cat de mult ma bucur ca vii cu vesti bune ^:)^
cat a costat tot? da-mi un pm daca nu se poate scrie aici

mihaelasimihai
20.04.2010, 22:18:40
Buna, fetelor!
Am fost aseara la degustare. Ne-au insotit parintii si nasa, ca nasul e plecat din tara. Impresia de ansamblu: super OK. In primul rand aspectul e extraordinar, farfuriile arata fff bine, destul de pline si foarteee placut mirositoare. Ne-au aranjat o masa chiar ca la eveniment, cu huse...foarte dragut.
Primul fel mi-a placut....cu mici exceptii...noi avem multe rulade...bune, n-am ce zice, dar o tartina cu ton parca nu ma incanta....ma gandeam s-o scoatem, dar poate totusi unora le place.
Celelalte feluri - o minunatie...gustos si apetisant. Ultimul fel (file de porc sourprise parca) mi se pare un pic greoi...dar e foarte gustos...
Foarte frumos din partea lor...bravo:). Multumim pt vestile care ni le aduci:*

dyana1900
20.04.2010, 22:21:09
Buna, fetelor!

Ma bucur pt tine, ne mai domolesti si noua emotiile, insa ale tale cred ca sunt muuult mai mari. oricum acum in ultima luna nu ar trebui sa uiti de relaxare, pupici

gianina_n_is
20.04.2010, 23:15:03
Ca tot am ajuns acasa, sa va arat si cateva poze cu meniul:
Scuzati calitatea pozelor, au fost facute cu telefonul, ca n-am avut inspiratia sa luam camera foto de acasa.
Primul fel - rulade si caprese (mozzarella cu rosii), al doilea fel (poza 3) - rulou de pui milanez cu ciuperci la cuptor, felul 3 (poza 2) - salau cu buchet de legume, felul 4 (poza 4) - file de porc surprise cu cartofi umpluti.
Pofta buna! :P

mihaelasimihai
20.04.2010, 23:42:04
Yaaaammmiii....totul arata foarte bn8-}.

mihaelasimihai
20.04.2010, 23:43:11
Scuzee...vreau si eu pm cu pretul degustarii, daca se poate^:)^^:)^^:)^. Sar'na>:D<

gianina_n_is
21.04.2010, 09:15:12
Ca sa va mai dau ceva informatii din "back stage", am aflat ca pe langa cofetaria Ana si Kids Land, restaurantul lucreaza mai nou si cu cofetaria Pani Pat (nu stiu exact pe unde e...), si chiar am vazut niste poze cu niste torturi super faine. Conditiile sunt aceleasi, se deconteaza 30 lei/kg, diferenta se plateste. Si daca vreti sa vedeti sala ornata ca pentru nunta, pe data de 8 mai este nunta acolo. Noi facem ce facem, si mergem sa vedem...ca deh...mai e asa de putin...#-o

mihaelasimihai
21.04.2010, 12:50:41
Ca sa va mai dau ceva informatii din "back stage", am aflat ca pe langa cofetaria Ana si Kids Land, restaurantul lucreaza mai nou si cu cofetaria Pani Pat (nu stiu exact pe unde e...), si chiar am vazut niste poze cu niste torturi super faine. Conditiile sunt aceleasi, se deconteaza 30 lei/kg, diferenta se plateste. Si daca vreti sa vedeti sala ornata ca pentru nunta, pe data de 8 mai este nunta acolo. Noi facem ce facem, si mergem sa vedem...ca deh...mai e asa de putin...#-o
Stii cumva cat e kg la Ana si Kids land?....off topic again:-$

gianina_n_is
21.04.2010, 13:38:12
Stii cumva cat e kg la Ana si Kids land?....off topic again:-$
Depinde de tort...nu stiu exact preturile, dar stiu ca frisca si ciocolata e mai ieftina, martipanul e mai scump.

mihaelasimihai
21.04.2010, 14:17:22
Multumesc:)...trebuie sa merg si eu sa intreb, dar cand o sa mai ajung pe acasa de acum#:-S

dyana1900
21.04.2010, 23:05:58

nu o sa fii singura pe acolo, venim si noi sa tragem cu ochiul:) Chiar cum te descurci si ce fac emotiile?

dyana1900
21.04.2010, 23:09:07
Scuzee...vreau si eu pm cu pretul degustarii, daca se poate^:)^^:)^^:)^. Sar'na>:D<

me 2, me 2 ca am uitat sa intreb:)

gianina_n_is
21.04.2010, 23:38:03
nu o sa fii singura pe acolo, venim si noi sa tragem cu ochiul:) Chiar cum te descurci si ce fac emotiile?

Emotii? Ce-s alea?!=P~Glumesc...
Sa stii ca in afara de stresul ca vor veni prea multe persoane si nu stiu unde or sa stea si unde or sa danseze, nu am alte probleme...
Majoritatea lucrurilor le-am rezolvat...mai avem, ce-i drept, unele chestii, dar o sa le rezolvam si pe alea...Momentan sunt bine :) Sper s-o tin tot asa!:)>-

gianina_n_is
30.04.2010, 11:34:34
:O Mai am 2 saptamani pana la nunta. Ce trece timpul...
Revin cu informatii despre restaurant (as vrea sa-mi mai spuneti si voi una-alta, dar....e normal...voi asteptati vesti de la mine...)
D-na Dana e o draguta si ce-mi place cel mai mult e ca este destul de flexibila si accepta si sugestiile noastre...
O sa avem covor rosu de la intrare, pe scari, si mi se pare foarte frumos...
Ni s-a spus ca vor incerca sa amenajeze afara o mini-terasa cu o masa si cateva scaune si o umbreluta, poate vrea cineva sa ia o gura de aer...
Se poate parca si in parcarea liceului CFR, si acolo sunt vreo 70 de locuri de parcare, deci e super bine!
Ni se ofera casuta de dar (noua nu ni s-a spus asta pana acum) si e noua, arata f bine, e in forma de joben alb :)>-
Au pus in fata restaurantului pe margine niste ghivece de flori...foarte frumoase...si am renuntat la stalpisorii pe care ii doream la intrare...nu mai avea rost sa-i mai platim si pe aia...
In mare suntem multumiti...singura noastra nemultumire (si nu e deloc de neglijat) e ca exista posibilitatea sa fie activitate si in club (gen majorat) si nu ne convine deloc!!! Sa speram totusi ca vom rezolva si problema asta.
V-am lasat, ma apuc de pregatit dosarul de depus la starea civila :">.
Si inca sunt relaxata....ce chestie...;))

sumpee
30.04.2010, 15:07:19
gianina am si eu emotii pt tine ;)) o sa fie totul bine. sunt sigura ca cei de la restaurant fac tot posibilul sa fie ok. cam aiurea faza cu majoratul in club, baile parca erau comune,nu? prima data vazusem baile dar am uitat unde sunt ;)) daca ar fi bai separate nu cred ca ar mai fi probleme...gen sa se auda muzica dintr-o parte in alta. copilasii vor fi ocupati sus, nu cred ca le arde lor sa se holbeze la o nunta :) mie de bai mi-ar fi teama...ma astept sa fie impecabile dar cand ma gandesc la unii copii de azi..nu am chef ca invitatii mei sa mearga si sa dea cu ochii de voma&co #-o
eu nu mai am nici o veste, pe la sfarsitul lui mai voi merge sa dau ultima parte de avans.

dyana1900
30.04.2010, 23:46:43
buna, normal ca asteptam vesti de la tine, dar mai venim si noi cu o incurajare, doua ca sa te mai linistim.
faza cu baile cred ca nu e problematica
ma astept ca baile de la club sa fie diferite de cele ale restaurantului. faza cu mica terasa suna super. o sa intreb si eu de ea. in rest mult spor si emotii cat mai putine . o sa ai o seara magnifica de care trebuie sa te bucuri. pupici

gianina_n_is
03.05.2010, 14:48:40
gianina am si eu emotii pt tine ;)) o sa fie totul bine. sunt sigura ca cei de la restaurant fac tot posibilul sa fie ok. cam aiurea faza cu majoratul in club, baile parca erau comune,nu? prima data vazusem baile dar am uitat unde sunt ;)) daca ar fi bai separate nu cred ca ar mai fi probleme...gen sa se auda muzica dintr-o parte in alta. copilasii vor fi ocupati sus, nu cred ca le arde lor sa se holbeze la o nunta :) mie de bai mi-ar fi teama...ma astept sa fie impecabile dar cand ma gandesc la unii copii de azi..nu am chef ca invitatii mei sa mearga si sa dea cu ochii de voma&co #-o
eu nu mai am nici o veste, pe la sfarsitul lui mai voi merge sa dau ultima parte de avans.

buna, normal ca asteptam vesti de la tine, dar mai venim si noi cu o incurajare, doua ca sa te mai linistim.
faza cu baile cred ca nu e problematica
ma astept ca baile de la club sa fie diferite de cele ale restaurantului. faza cu mica terasa suna super. o sa intreb si eu de ea. in rest mult spor si emotii cat mai putine . o sa ai o seara magnifica de care trebuie sa te bucuri. pupici

Baile sunt separate, baile din restaurant sunt cumva in fata ringului...pe lateral (una in stanga si una in dreapta ringului). Nu se vor intersecta invitatii mei cu cei din club in nici un caz. Dar poate vor fi unii carora le va arde de stat afara...de coborat/urcat scari...bla bla bla. Nu stiu ce sa zic...tot sper ca nu va fi ocupat clubul.

Va multumesc de incurajari >:D<

P.S. Ne-am programat si la starea civila...sambata la 14.45. :P

mihaelasimihai
08.05.2010, 17:56:56
Buna fetele...eu nu am mai dat de mult pe aici(s-a stricat calc:(() am vazut noutati si vesti bune. Sunt foarte dragute doamnele de la restaurant si faza cu petrecerea din club nu cred ca o sa deranjeze invitatii de la nunta. Spor la miresit!!!
P.S "geanina, sambata viitoare, sa ai o nunta de vis, sa nu uiti sa zambesti si sa te bucuri de fiecare moment al evenimentului pt ca se intampla odata in viata, te asteptam dupa eveniment+luna de miere cu pareri. Casa de piatra plina de fericire">:D<

bibi_fairy
12.05.2010, 12:43:42
Salut..eu sunt mai newbbie pe forumul asta, asa ca nu stiu f bine cum merg lucrurile, dar am vazut ca pe aici sunt topicurile cu restaurante si am zis sa scriu si eu ceva. Eu imi fac nunta in iarna, in Iasi si mi-a placut f mult Restaurantul Agatha. Imi doresc o nunta intima dar cu stil si mi s-a parut ca locul e f potrivit. M-am interesat de oferta de meniu si mi s-a parut ca preturile lor sunt super ok. Voi ce stiti de restaurant? Ati mai facut nunta aici? Cum a fost pentru voi?
pupici

dyana1900
12.05.2010, 21:34:27
buna, vezi ca mai este un topic cu restaurant agatha la http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24231&highlight=agatha si gasesti acolo destule pareri. si eu o sa ma nunta la agatha dar dupa tine:)

dyana1900
12.05.2010, 21:39:30
Giani Casa de piatra plina de fericire si totul sa iti mearga din plin si fara emotii in ziua cea mare , pupici

anabella4ro
14.05.2010, 20:25:46
Ciao fetelor...in legatura cu restaurant Agatha eu am trimis pentru o lista a rest. libere pentru nunta mea si mi-au trimis rasp. si despre acest restaurant, mi se pare f misto ..........va las link-ul sa va uitati si voi cam despre ce e vb .....

http://www.ghidmariaj.ro/r_Agatha-3635.html
Sper sa va fie de folos ....am si alte restaurante din Iasi dak va intereseaza....eu ink nu am decis und sa fac nunta ....trebuie sa aleg un rest. in Iasi sau sa gasesc unul in Pascani ( d unde e sotul meu)
pupici

sumpee
16.05.2010, 11:37:54
casa de piatra gianina si sper ca ai avut o nunta de vis. te asteptam cu vesti bune >:D<

dyana1900
16.05.2010, 22:38:48
ma alatur si eu urarilor iti doresc casa de piatra si toata fericirea din lumea sa se regaseasca in casnicia voastra. si binenteles asteptam impresii, vesti, poze:D

gianina_n_is
16.05.2010, 23:30:15
Salutare!

Va salut acum din proaspata postura de femeie casatorita. Pot sa spun ca am avut nunta pe care mi-am dorit-o, din toate punctele de vedere. Totul a fost aproape perfect...cu mici exceptii legate de flori...
Eu m-am simtit extraordinar de bine, am fost foarte apreciati, si ne-am distrat fff bine.
Am avut 126 de persoane si lumea s-a simtit atat de bine, incat au stat la tort aproximativ 85% din invitati.
O sa revin cu povesti mai detaliate si poze pe viitor...

Multumesc frumos pentru urari, fetelor!

sumpee
18.05.2010, 11:24:51
ma bucur enorm ca au mers toate bine si asteptam poze. te pup

gianina_n_is
27.05.2010, 13:56:18
Fetele, eu sunt aici!

Daca aveti intrebari, va stau la dispozitie!

Momentan inca nu am poze, abia astazi le primesc pe cele de la fotograf...O sa le postez probabil saptamana viitoare.

O zi frumoasa!

sumpee
27.05.2010, 19:13:19
:D bine ai revenit.
intrebari:
- de unde ai luat tortul si ce a continut?
- cum au fost ospatarii?
- cine a fost sef de sala? te-a ajutat?
- husele, casuta de dar, masa de primire in ce stare au fost?
- ai avut un loc unde sa se schimbe invitatii in caz de nevoie?
- ai avut suport de lumanari de la restaurant?
- artificiile de la tort/dans au facut mult fum sau s-a putut aerisi bine sala?
- la cat a inceput nunta si pe la ce ore ai servit felurile de mancare?
atat momentan :D abia asteptam pozele

gianina_n_is
28.05.2010, 09:32:44
:D bine ai revenit.
intrebari:
- de unde ai luat tortul si ce a continut?
- cum au fost ospatarii?
- cine a fost sef de sala? te-a ajutat?
- husele, casuta de dar, masa de primire in ce stare au fost?
- ai avut un loc unde sa se schimbe invitatii in caz de nevoie?
- ai avut suport de lumanari de la restaurant?
- artificiile de la tort/dans au facut mult fum sau s-a putut aerisi bine sala?
- la cat a inceput nunta si pe la ce ore ai servit felurile de mancare?
atat momentan :D abia asteptam pozele

:) Ce de-a intrebari...:) Glumesc...Uite si raspunsurile:
- Tortul a fost luat de la Pani Pat, la fel ca si prajiturile, si piscoturile (am comandat niste piscoturi micute, nu de alea clasice, si cica au fost delicioase). Tortul a fost delicios, combinatie de lamaie si ciocolata, a fost destul de racoros, exact cum ne-am dorit. Avand in vedere ca cel putin 85% din invitati au ramas la tort, majoritatea parerilor legate de tort au fost pozitive.
- La ospatari sincera eu nu am fost f atenta, sotul s-a ocupat mai mult de asta, dar chiar mi-a spus o verisoara ca au fost f atenti, ii intrebau mereu daca mai doresc ceva, si orice li se solicita, se rezolva repede. Chiar n-am avut probleme din punctul asta de vedere.
- Sef de sala a fost un ospatar de la Agatha...rusine sa-mi fie ca nu mai stiu cum il cheama, ca am discutat de multe ori cu el si ne-a ajutat f mult...cu sfaturi gen cand ar trebui adus felul 1, felul 2...etc, tortul...cum sa procedam cu bauturile(tariile)...Ne-au mai oferit si un moment foarte dragut cand au adus gaina...o sa va arat poze...
- casuta de dar era noua, deci intr-o stare excelenta...husele aratau foarte bine...mai erau unele un pic botite...dar abia se observa...ochiul meu critic a vazut, dar n-am mai zis nimic ca oricum nu era asa sesizabil...
- loc de schimbat...ce sa zic...nu prea mi-am pus problema asta, dar clubul a fost liber, si cine dorea putea merge in toaleta de sus din club sa se schimbe...d-na Dana ne mai punea la dispozitie si biroul daca era nevoie...dar nu a fost nevoie...
- suport de lumanari au fost niste vaze de sticla foarte dragute cu niste nisip in ele....si au stat fff bine
- noi am avut artificii doar la tort, nu si la dans, pentru ca la dans ne-a oferit formatia lumini si masina de fum...si nici nu am vrut artificii...Nu au facut prea mult fum din ce-mi amintesc....nu am fost deranjata de chestia asta...
- noi am trecut pe invitatii "incepand cu ora 20:00", si am primit invitatii pana pe la ora 22:20. Apoi s-a inceput petrecerea cu La Multi Ani, dansul nostru.....si primul fel a fost servit cam de pe la ora 21:00. Felul 2 - ora 23:30, felul 3 - ora 02:00, felul 4 ora 3:30, tortul ora 4:30. Cam asa din ce-mi aduc aminte...cu aproximatie...

Pozele urmeaza saptamana viitoare. Mai astept intrebari, curiozitati...
Zi frumoasa!

gianina_n_is
29.05.2010, 14:29:23
Asa cum am promis, revin cu poze...
http://picasaweb.google.com/gianinanis/NuntaNoastra#

Enjoy!

mihaelasimihai
29.05.2010, 14:31:55
:) Ce de-a intrebari...:) Glumesc...Uite si raspunsurile:
- Tortul a fost luat de la Pani Pat, la fel ca si prajiturile, si piscoturile (am comandat niste piscoturi micute, nu de alea clasice, si cica au fost delicioase). Tortul a fost delicios, combinatie de lamaie si ciocolata, a fost destul de racoros, exact cum ne-am dorit. Avand in vedere ca cel putin 85% din invitati au ramas la tort, majoritatea parerilor legate de tort au fost pozitive.
- La ospatari sincera eu nu am fost f atenta, sotul s-a ocupat mai mult de asta, dar chiar mi-a spus o verisoara ca au fost f atenti, ii intrebau mereu daca mai doresc ceva, si orice li se solicita, se rezolva repede. Chiar n-am avut probleme din punctul asta de vedere.
- Sef de sala a fost un ospatar de la Agatha...rusine sa-mi fie ca nu mai stiu cum il cheama, ca am discutat de multe ori cu el si ne-a ajutat f mult...cu sfaturi gen cand ar trebui adus felul 1, felul 2...etc, tortul...cum sa procedam cu bauturile(tariile)...Ne-au mai oferit si un moment foarte dragut cand au adus gaina...o sa va arat poze...
- casuta de dar era noua, deci intr-o stare excelenta...husele aratau foarte bine...mai erau unele un pic botite...dar abia se observa...ochiul meu critic a vazut, dar n-am mai zis nimic ca oricum nu era asa sesizabil...
- loc de schimbat...ce sa zic...nu prea mi-am pus problema asta, dar clubul a fost liber, si cine dorea putea merge in toaleta de sus din club sa se schimbe...d-na Dana ne mai punea la dispozitie si biroul daca era nevoie...dar nu a fost nevoie...
- suport de lumanari au fost niste vaze de sticla foarte dragute cu niste nisip in ele....si au stat fff bine
- noi am avut artificii doar la tort, nu si la dans, pentru ca la dans ne-a oferit formatia lumini si masina de fum...si nici nu am vrut artificii...Nu au facut prea mult fum din ce-mi amintesc....nu am fost deranjata de chestia asta...
- noi am trecut pe invitatii "incepand cu ora 20:00", si am primit invitatii pana pe la ora 22:20. Apoi s-a inceput petrecerea cu La Multi Ani, dansul nostru.....si primul fel a fost servit cam de pe la ora 21:00. Felul 2 - ora 23:30, felul 3 - ora 02:00, felul 4 ora 3:30, tortul ora 4:30. Cam asa din ce-mi aduc aminte...cu aproximatie...

Pozele urmeaza saptamana viitoare. Mai astept intrebari, curiozitati...
Zi frumoasa!
Buna geanina din cate ne spui se pare ca totul a fost aproape perfect si sunt foarte bucuroasa. Casa de piatra si multa fericire:) si sincer astept pozele, uneori o fotografie face cat o mie de cuvinte. Felicitari inca odata!:*

gianina_n_is
29.05.2010, 14:48:29
Buna geanina din cate ne spui se pare ca totul a fost aproape perfect si sunt foarte bucuroasa. Casa de piatra si multa fericire:) si sincer astept pozele, uneori o fotografie face cat o mie de cuvinte. Felicitari inca odata!:*
Intr-adevar, totul a fost aproape perfect, cu mici chestiuni pe care doar noi le-am sesizat se pare...
Se vede in poze cat de plina este sala....din punctul asta de vedere a fost o problemuta...ca unii au stat un pic ingramaditi....dar a fost o chestie prea minora....s-a compensat cu spectacolul de pe parcursul serii...:)

mihaelasimihai
29.05.2010, 15:06:43
Foarte frumoasele pozele geanina, ati fost foarte frumosi si ati avut o zi superba. Sunt foarte frumoase pozele(mai am, inca nu le-am vazut pe toate:))) tortul a fost foarte fain si el. Vroiam sa te intreb cum ai procedat cu restaurantul, ti-au decontat tortul inainte sau dupa nunta si daca ai avut mai multe kg decat necesar ai platit tu sau au platit ei tot. Multumesc pt poze, abia astept si eu ziua cea mare>:D<

mihaelasimihai
29.05.2010, 15:19:15
aaaa...si vreau sa imi spui, te rog unde ti-ai facut cartea de semnatura pt invitati personalizata:). Sar'na si sper ca nu te necajesc prea mult :d >:D<

gianina_n_is
29.05.2010, 16:03:33
aaaa...si vreau sa imi spui, te rog unde ti-ai facut cartea de semnatura pt invitati personalizata:). Sar'na si sper ca nu te necajesc prea mult :d >:D<

De tort s-au ocupat cei de la restaurant, noi doar am platit diferenta de 5 lei/kg dimineatza, cand am platit si meniurile.
Cartea de oaspeti am facut-o noi intru totul, doar am mers si am legat-o si copertat-o la o legatorie din Copou.
Multumim frumos de complimente :)

dyana1900
30.05.2010, 19:37:37
giani inca o data casa de piatra si sa fiti fericiti impreuna. Am petrecut in aceasta duminica o ora minunata in care m-am uitat la tot albumul tau. Ai avut o nunta reusita. Printre invitati am recunoscut cateva persoane cunoscute:) . Felicitari inca o data :*
Ps: Cand m-a mai eliberez o sa vin si eu cu niste intrebari:)

sumpee
30.05.2010, 23:04:51
faine poze gianina. ati fost frumosi si restaurantul arata bine. rochita o vinzi? m-ar tenta ;;)

ingeraszxw
31.05.2010, 08:54:32
bunaa

chiar nu mi-am putut inchipui ca incap asa multi invitati la agatha..
marea maea dorinta este sami spui cat tea costat caietelul de impresii...si cam cum arata prima pagina(coperta).sau daca ai poze cu el inainte de nunta ar fi fain .........
iti multumesc anticipat si casa de piatraa

gianina_n_is
31.05.2010, 09:15:47
giani inca o data casa de piatra si sa fiti fericiti impreuna. Am petrecut in aceasta duminica o ora minunata in care m-am uitat la tot albumul tau. Ai avut o nunta reusita. Printre invitati am recunoscut cateva persoane cunoscute:) . Felicitari inca o data :*

Iti multumesc frumos de urari. Astept intrebarile :)

faine poze gianina. ati fost frumosi si restaurantul arata bine. rochita o vinzi? m-ar tenta ;;)

Mersi tare mult. Multa lume ma intreaba daca vand rochita...sincer, n-as vrea...mi-e prea draga, nu ma lasa inima...
Inca ma gandesc la asta...

bunaa

chiar nu mi-am putut inchipui ca incap asa multi invitati la agatha..
marea maea dorinta este sami spui cat tea costat caietelul de impresii...si cam cum arata prima pagina(coperta).sau daca ai poze cu el inainte de nunta ar fi fain .........
iti multumesc anticipat si casa de piatraa

Am sa ma mai uit in poze sa vad daca apare si coperta....cu toate ca nu cred... dar mai caut.
Cartea de oaspeti am facut-o noi, am cumparat carton, am mers la tipografie si l-am taiat, noi l-am printat la sotul meu la servici, si apoi am fost la o tipografie si l-am copertat si legat. Copertatul si legatul m-au ajuns cam 35 de lei din cate imi amintesc, iar cartonul maxim 10 lei...parca...

Mersi de urari!

L.E. Uite, am gasit o poza in care se vede un pic coperta cartii de oaspeti...E personalizata cu floricica, motivul de pe invitatii, carduri de masa, meniuri, si cartea de oaspeti :)

ingeraszxw
31.05.2010, 20:43:42
iti multumesc mult pt toate detaliile furnizatee/......poate indraznesc prea mult insa ai putea sami trimiti si mie modelul dupa care ai printat foile din interior (caci voi schimba floricica cu 2 ingerasi......)..miau placut liniutzele:P

gianina_n_is
01.06.2010, 09:37:16
iti multumesc mult pt toate detaliile furnizatee/......poate indraznesc prea mult insa ai putea sami trimiti si mie modelul dupa care ai printat foile din interior (caci voi schimba floricica cu 2 ingerasi......)..miau placut liniutzele:P

Nu mai am modelul, sau nu-l mai gasesc...poate e pe pc-ul de acasa, nu stiu...Dar liniutele sunt facute cu semnul "_" asta...deci nu ar trebui sa fie greu...Am lucrat in excel...si chenarul tot in excel l-am facut...greu nu a fost deloc...

fluturasha84
06.06.2010, 12:20:38
buna fetelor...mi sa recomnadat de scumpe acest restaurant dar nu prea stiu mai nimik de el si mai ales ca nu sunt in tara imi va fi ff greu sa aflu ...va rog din tot sufletul..ajutati.ma sunt ingrozita vrem la anu 2011 august 20 sa facem nunta in Iasi ...cu un buget mai restrans nu ff pompos...un meniu de 160de persoana ar fi oky din puctul meu de vedere..cine e disponibila sa imi dea pe indelete detalii si dac credeti ca mai gasesc loc dac trimit pe cineva acolo.multumesc si contez pe ajutorul vostru.casa de piatra si mult succes si cat mai putin stres in pregatirile de nunta tuturor!:*

bibi_fairy
07.06.2010, 12:10:11
buna fetelor...mi sa recomnadat de scumpe acest restaurant dar nu prea stiu mai nimik de el si mai ales ca nu sunt in tara imi va fi ff greu sa aflu ...va rog din tot sufletul..ajutati.ma sunt ingrozita vrem la anu 2011 august 20 sa facem nunta in Iasi ...cu un buget mai restrans nu ff pompos...un meniu de 160de persoana ar fi oky din puctul meu de vedere..cine e disponibila sa imi dea pe indelete detalii si dac credeti ca mai gasesc loc dac trimit pe cineva acolo.multumesc si contez pe ajutorul vostru.casa de piatra si mult succes si cat mai putin stres in pregatirile de nunta tuturor!:*
Buna fluturasha!
Si eu imi fac nunta la restaurantul Agatha in iarna asa ca am studiat detaliat oferta lor. Locul arata foarte bine, elegant, intim si primitor, intr-o zona linistita. In ceea ce priveste oferta de meniuri de la restaurant le-am studiat pe toate si au meniuri incepand cu 126 de lei. Eu am prins o oferta foarte faina, meniul de 180, foarte bogat cu 4 feluri redus la 160 de lei, dar stiu cu siguranta ca au si meniuri mai ieftine, tot cu 4 feluri. Oricum, meniul este negociabil si cei de la restaurant sunt foarte flexibili si foarte saritori. Au un personal foarte fain. In pret este inclusa si decoratiunea salii, ceea ce din start e o super-economie, casuta mirilor, covor rosu etc. In plus, m-au lasat sa imi aduc si bautura mea, ceea ce m-a incantat din start.
M-am mai uitat pe net sa vad si alte pareri si in general au doar review-uri foarte bune, adica toti cei care au avut un eveniment acolo au fost foarte multumiti si de servire si de calitatea mancarii si de pret (pentru mine a fost foarte important sa ma asigur ca mancarea este gatita in cele mai bune conditii si cea am vazut la restaurant m-a convins).
Cam atat imi vine acum in minte. Casa de piatra si spor in toate!:*

fluturasha84
08.06.2010, 10:01:28
mersik..tare mult pt detali...super oferta...dar la mine e o problema..eu nu sunt in tara si imi e greu sa vad sa stabilesc..huh..si nu stiiu dac mai am timp..pentru data cane ne-am fi dorit-o noi..nu ai un nr de tel te rog sa sunam de aici si o persoana de contact...cu care sa ne putem intelege de la distantza am sa trm si pe cineva acolo dar...va fi mai greu..huh..muzica tot cu ei ai colaborat?pt ce optezi dj .formatie....cat cer ?

o zi buna.mersik si astept tot mai multe informatii.

bibi_fairy
08.06.2010, 18:27:39
mersik..tare mult pt detali...super oferta...dar la mine e o problema..eu nu sunt in tara si imi e greu sa vad sa stabilesc..huh..si nu stiiu dac mai am timp..pentru data cane ne-am fi dorit-o noi..nu ai un nr de tel te rog sa sunam de aici si o persoana de contact...cu care sa ne putem intelege de la distantza am sa trm si pe cineva acolo dar...va fi mai greu..huh..muzica tot cu ei ai colaborat?pt ce optezi dj .formatie....cat cer ?

o zi buna.mersik si astept tot mai multe informatii.

Pai, la restaurant eu am avut ocazia sa vorbesc direct cu managerul, dna Dana Luca. E o tipa foarte draguta si intelegatoare asa ca presupun ca nu va fi nici o problema sa stabiliti prin telefon/mail ce aveti de stabilit. Nr sau de telefon e 0723 204 524/ 0770 554 595. Mai poti suna si pe fix daca iti vine mai usor sau doamna nu raspunde din prima:0232/233 774. Ei au si un site pe care te poti uita sa mai vezi alte informatii si chiar si fotografii www.restaurant-agatha.ro.
In ceea ce priveste formatia, cei de la restaurant colaboreaza cu formatia Orizont dar negocierea se face direct cu cei din formatia nu cu restaurantul. Din cate mi-au spus mai au colaborari si cu firme ce presteaza servicii foto-video. Noi inca nu ne-am hotarat daca vrem formatia sau dj (e o dezbatere intreaga aici:-p) dar nu ne grabim cu asta pentru ca avem si in familie solutii :D. Sper ca ti-am fost de folos.
Pupici si daca mai ai intrebari...ma gasesti pe aici:-*

fluturasha84
09.06.2010, 11:10:24
oky am sa sun ..saptamana aceasta si sper sa am norocul sa dau peste aceasta doamna...da au ceva inclus in pret si te scuteste de alte cheltuieli si umblatura.cu siguranta am sa te mai deranjez si pe tine si pe alte fete in caz ca vm cade de acord cu restaurantul.mersik si pt site ma uitasem si eu pe el ..dragutz elegant...dar spatu de dans am eu impresia sau e cam micutz in poza...nu se aglumereaza cu 80-90persoane?..poze de pe la nunti nu aveti?[-o<

va doresc o zi frumoasa ca aici in Suedia ploua de 3 zile incontinu si rar vezi soarele ..cand il zaresti...spui ca pe strazi e sarbatoare:))

gianina_n_is
09.06.2010, 11:27:24
oky am sa sun ..saptamana aceasta si sper sa am norocul sa dau peste aceasta doamna...da au ceva inclus in pret si te scuteste de alte cheltuieli si umblatura.cu siguranta am sa te mai deranjez si pe tine si pe alte fete in caz ca vm cade de acord cu restaurantul.mersik si pt site ma uitasem si eu pe el ..dragutz elegant...dar spatu de dans am eu impresia sau e cam micutz in poza...nu se aglumereaza cu 80-90persoane?..poze de pe la nunti nu aveti?[-o<

va doresc o zi frumoasa ca aici in Suedia ploua de 3 zile incontinu si rar vezi soarele ..cand il zaresti...spui ca pe strazi e sarbatoare:))

Daca dai vreo 2 pagini in urma, o sa vezi poze de la nunta mea. Ringul pare mic, dar nu e chiar asa. Noi am lucrat cu restaurnatul Agatha, si am fost mai mult decat multumiti. I-am avut si pe cei din formatia Orizont, si despre ei nu pot avea decat cuvinte de lauda. La nunta noastra au fost 127 de persoane, si chiar s-a dansat. Oricum, localul este ideal pt o nunta de 100-110 persoane.
Mult succes!

fluturasha84
09.06.2010, 18:25:50
superb bravo casa de piatra geani...mi.a palcut totul nici prea incarcat dar nici prea simplu totul sa potrivit ca un tablou perfect..va doresc ca si casnicia voastra sa fie la fel..si nu numai tie tuturor fetelor ce s-au inscris aici...:X

am sa sun de urgentza sa vedem dac mai sunt locuri pt la anu in august.mi.a placut ca ai pus florin naturale in piept invitatilor..te-a costat mult?..si inca o intrebare cam indiscreta ai avut o invitata ..ma gandesc ca e apropiata tie, imbracata intr-o rochitza blue spre turcuaz dac nu ma insel superba...ceva de genu as dori sa imi iau eu pt cununia civila aici mai ales ca sunt cu cu burtica :">..ai putea sa te interesezi de unde a luat ropitza...si cam cat a costat...invitata ta indragita de mine..desigur dupa tine care ai fost ff frumoasa si o rochie nemaipomenita....intreb toate acestea ca dac ar fi luata din IASI sau mi.ar spune magazinul poate are sa faca si la comanda numere putin mai maricele ..adik ca pt mine am cred acum 78km....si pana in august la sf sigur mai pun ceva ..uoff..da las maslinutza mea sa fie bine si sanatoasa si apoi eu in timp le rezolv pe toate...

scuze ca nu am vazut pozele mai devreme si a trebuit sa imi atragi atentia.
o:-):x:">

nicole_is
22.06.2010, 12:39:42
Daca dai vreo 2 pagini in urma, o sa vezi poze de la nunta mea. Ringul pare mic, dar nu e chiar asa. Noi am lucrat cu restaurnatul Agatha, si am fost mai mult decat multumiti. I-am avut si pe cei din formatia Orizont, si despre ei nu pot avea decat cuvinte de lauda. La nunta noastra au fost 127 de persoane, si chiar s-a dansat. Oricum, localul este ideal pt o nunta de 100-110 persoane.
Mult succes!

Buna! Dupa lungi cautari am gasit restaurantul perfect pentru noi...AGATHA. Am auzit numai de bine despre ei si sper ca va fi asa si la nunta noastra. Deja am incheiat contractul cu ei si o problema a fost rezolvata.
Inca o problema care ne cam sta pe creier este....formatia. Am vazut, Gianina, ca ai avut formatia de la restaurantul unde ai facut nunta. Cum te-ai inteles cu ei? Au fost OK pana la sfarsit? Ti-am mai lasat un mesaj si la alt topic...nici nu mai stiu care. Vreau sa te rog, daca ma poti ajuta cumva, in ideea sa vad niste secvente de la nunta voastra, sa vad atmosfera, sa aud cum suna totul. Am vazut ca ai avut numai cuvinte de lauda despre ei (despre formatie), dar stii cum e...pana nu vezi cu ochii tai si auzi cu urechile tale...As putea sa ii sun sa ne intalnim ca sa ne cante ceva, dar altceva este la o nunta...Am cautat ceva si pe net, youtube, dar nu am gasit decat niste inregistrari care nu m-au satisfacut
Am speranta ca vei mai intra pe forum (de acum esti femeie maritata, la casa ta :)))) si vei citi ceea ce am scris...si sper din suflet sa ma poti ajuta cumva. Multumesc anticipat si, nu in ultimul rand, casa de piatra si toata fericirea care poate fi.

gianina_n_is
28.06.2010, 15:40:18
Buna! Dupa lungi cautari am gasit restaurantul perfect pentru noi...AGATHA. Am auzit numai de bine despre ei si sper ca va fi asa si la nunta noastra. Deja am incheiat contractul cu ei si o problema a fost rezolvata.
Inca o problema care ne cam sta pe creier este....formatia. Am vazut, Gianina, ca ai avut formatia de la restaurantul unde ai facut nunta. Cum te-ai inteles cu ei? Au fost OK pana la sfarsit? Ti-am mai lasat un mesaj si la alt topic...nici nu mai stiu care. Vreau sa te rog, daca ma poti ajuta cumva, in ideea sa vad niste secvente de la nunta voastra, sa vad atmosfera, sa aud cum suna totul. Am vazut ca ai avut numai cuvinte de lauda despre ei (despre formatie), dar stii cum e...pana nu vezi cu ochii tai si auzi cu urechile tale...As putea sa ii sun sa ne intalnim ca sa ne cante ceva, dar altceva este la o nunta...Am cautat ceva si pe net, youtube, dar nu am gasit decat niste inregistrari care nu m-au satisfacut
Am speranta ca vei mai intra pe forum (de acum esti femeie maritata, la casa ta :)))) si vei citi ceea ce am scris...si sper din suflet sa ma poti ajuta cumva. Multumesc anticipat si, nu in ultimul rand, casa de piatra si toata fericirea care poate fi.

Buna,

Cred ca ti-am raspuns si pe privat (nu mai stiu sigur, si nici nu am timp sa caut), dar daca nu am facut-o, iti zic acum ca am fost extraordinar de multumiti de formatie, si nu numai noi, ci si invitatii nostri. In primul rand muzica a fost foarte apreciata, si ne-a ajutat mult si faptul ca formatia canta in mod obisnuit la restaurant, si ei erau de-a casei...nu s-au suparat ca au stat in partea laterala a ringului, nu s-au suparat ca au luat masa sus in club...au fost foarte flexibili si intelegatori, si ne-au facut o atmosfera de vis!
Si noi nu i-am ascultat la nici o nunta, doar de 2 ori la restaurant. Cu toate astea, n-am fost stresati in privinta muzicii.
Daca ar fi sa mai facem o nunta (si tare mult mi-ar place...dar cu acelasi mire :P), cu siguranta tot pe ei i-am alege, si in general suntem multumiti ca am facut alegeri bune si am lucrat cu oameni cu bun simt (cu mici mici exceptii).

Mult succes la cautari si aveti incredere in alegerile voastre!

fluturasha84
16.07.2010, 16:54:04
buan fetelor se pare ca mai exista o mica sansa si pt mine la Agahta in wekend vom sti cu sigurantza..giani te rog zi.mi sau oricare din voi despre formatie cat a.ti platit..cat avans au cerut?mersik am sa intreb mai multe dupa ce voi fi sigura ca e cu totul in mainile mele:P:))

fluturasha84
16.07.2010, 16:54:51
scuzati.mi greselile...unde gasesc pozici de la voi?

alinasacara
18.07.2010, 11:42:16
Gianina, felcitari pentru nunta! Si noi cred ca vom opta tot pentru agatha.Poti sa imi spui cum a fost cu aerul conditionat? A facut fata? Am fost weekendul asta la o nunta.......a fost ingrozitor ca nu facea fata aerul conditionat, noroc ca mai ieseam afara. Aici la Agatha cu iesitul afara.e mai dificil...si peisajul e cam aiurea. Mersi mult

gianina_n_is
19.07.2010, 09:00:39
buan fetelor se pare ca mai exista o mica sansa si pt mine la Agahta in wekend vom sti cu sigurantza..giani te rog zi.mi sau oricare din voi despre formatie cat a.ti platit..cat avans au cerut?mersik am sa intreb mai multe dupa ce voi fi sigura ca e cu totul in mainile mele:P:))

Buna,

Pentru formatie noi am platit avans 500 de lei...acum nu stiu daca s-a schimbat ceva sau nu...

Multa bafta!

gianina_n_is
19.07.2010, 09:04:27
Gianina, felcitari pentru nunta! Si noi cred ca vom opta tot pentru agatha.Poti sa imi spui cum a fost cu aerul conditionat? A facut fata? Am fost weekendul asta la o nunta.......a fost ingrozitor ca nu facea fata aerul conditionat, noroc ca mai ieseam afara. Aici la Agatha cu iesitul afara.e mai dificil...si peisajul e cam aiurea. Mersi mult

Buna!
Sincer, nu stiu daca exista locatie unde, daca sala e plina, sa faca fata aerul conditionat. In cazul nostru pot sa zic ca a facut fata...
Mai cald a fost in partea de sus...dar pe ring temperatura a fost destul de OK. Iar cu iesitul afara...oricum o sa se intample. La noi a fost amenajata jos o mini terasa...cateva mese, scaune, si a prins tare bine, chiar daca peisajul nu a fost grozav...

Mult succes!

alinasacara
19.07.2010, 09:51:05
Mersi mult. Inteleg totusi ca nu a trebuit lumea sa isi faca vant cu servetelele sau cu plicurile. Eu atat as vrea, sa nu fie ca la o nunta recenta la care am fost unde imi era rau de cald(iar eu fac destul de bine fata caldurii :-p).

sumpee
19.07.2010, 12:25:16
cred ca va face fata aerul. chiar sambata am trecut pe la restaurant cu socrii, abia pornisera aerul si era super inauntru. se pregateau pentru o nunta, husele erau in stare f buna ca am aruncat un ochi la ele :)

alinasacara
19.07.2010, 12:39:48
Si noi tot sambata am trecut pe acolo :D. Era foarte palacut inauntru, numai ca ma intreb, cand sunt 100 de persoane si se mai si danseaza.......... oare cat de cald o sa fie? /:)

alinasacara
22.07.2010, 09:16:42
Cu toate ca pe acest subiect am citit numai de bine de restaurant Agatha, din pacate noi am avut o experienta foarte neplacuta. Am fost si am vazut restaurantul, ne-a placut foarte mult, am discutat chiar si cu doamna Dana si ne-a spus ca pentru septembrie 18 anul acesta este liber, ca cineva si-a anulat nunta din motive personale. Am primit chiar si un telefon in care ni se facea o oferta foarte buna, o reducere de 20%. Cateva zile mai tarziu am revenit sa discutam o modificare in meniu si a ramas sa ne anunte noul pret al meniului si sa venim cel tarziu a doua zi cu banii. Precizez ca inainte de a iesi din restaurant am intrebat-o pe asistenta daca suntem trecuti acolo pt data de 18, ca sa fie al nostru. A doua zi(adica ieri) ma trezesc cu un telefon in care mi se spune ca pretul meniului a ramas cam la fel, numai ca din pacate a venit alt cuplu cu banii si nu mai este locul nostru......si ca daca vrem pe 2 octombrie ca ni se va face o reducere si mai mare. Fenomenal....de-acu se mai asteapta sa mai si lucram cu niste oameni care nu stiu sa isi tina cuvantul. Va dati seama ca am simtit ca imi pica cerul in cap cand mi-a dat "vestile bune". Imi pare sincer rau, chiar daca restaurantul arata foarte bine, si meniul si poate si servirea..problema e ca nu sunt oameni de cuvant.
Ma gandesc acu.... e foarte posibil sa fi venit niste pile..sau niste persoane care nu au negociat meniul....... si deci restaurantul a preferat sa castige mai multi bani. Si cu toate astea.....daca ei si-au dat cuvantul, ce incredere poti avea in ei? Puteam sa platim si avansul si apoi ei sa rezilieze contractul. Tot nu ar fi pierdut nimic. Chiar citisem la alt topic ca a mai patit cineva o nasoleala din asta si inca mai facusera si degustarea de meniu si platisera si avansul. Si aia venisera tot cu o scuza.........s-a facut o incurcatura!!!!!!!!!
Sper sa nu patit ce am patit noi.

Bafta la organizari

fluturasha84
22.07.2010, 10:52:09
eu am patit tot camc eva de genu...am sunat de nu stiu cate ori...am comunicat prin mail si ..a ramas ca parinti mei sa mearga duminik trecuta sa vb si sa semneze contreactul...sambata am tot asteptat confirmare de la d.na Luca si nimik..cand colo sun din nou si zice ca a zis fetelor ei sa imi trimita raspuns inapoi..dar de unde...in fine..mie pe mail mi.a trimis o oferta cand au ajuns ai mei acolo....ia intampinat aceasi Alexandra si a zis ca e dat deja pe 20august 2011..si cu o seara inainte sambata dupamiaza am sunat eu pe sefa si a zis ca nu e ocupat si ca sa mearga ai mei acolo...si acea domnisoara nu a fost atat de amabila sa mai explice ce si cum...ia pasluit pe ai mei acasa inchizandu-le gura....si ca e ocupat cu toate ca m.au asigurat ca e liber si cu alte prefuri la meniuri umflate....mai nou...disparata am trimis la ghid mariaj mesaj sa ma ajute cu gasire restaurant si..ce credeti..mi.au trm ca la data de 20august 2011 restaurantul agatha figura liber...ce sa mai cred?acum?...in fine nu e o regula asta dar...visam sa imi fac nunta acolo...acum sunt in stres si zbucium..nu mai gasesc nimik liber---sau ce gasesc sunt preturi umflate.......off dureri de cap:-s:((

alinasacara
22.07.2010, 11:34:51
Imi pare rau ca ai patit si tu ceva de genul asta. Are dreptate logodnicul meu, decat sa lucram cu oameni de astia mai bine lipsa. Cu toate ca localul e fain, si meniul si pretul...... nu mai dau doi bani pe el.......... oamenii fac locul pana la urma. Bine ca nu am dat avansul si cu 2 saptamani inainte de nunta sa ma anunte ca nu se mai poate acolo.

Cat despre gasirea restaurantului, bafta multa!
Daca vrei neaparat in august.cred ca e cam plin. In septembrie am gasit destul de liber.
De fapt, tu vrei la anu nunta?

fluturasha84
22.07.2010, 11:38:01
da la anu pe 20a ugust 2011..si mai nimik nu mai gasesc liberi si ce gasesc e vag si fara prea multe incluse..offf:||-)

alinasacara
22.07.2010, 11:55:25
Nu-mi vine sa cred ca nu gasesti. Noi vrem anul asta si de 2 saptamani ne-am apucat de cautat si tot o sa gasim.

Ai incercat la ciric? Golden Stone e foarte frumos. Mai este si Vila oana, destul de recenta.

Noi am fost pana acum la 40 de locatii si am vorbit. Daca vrei eventual detalii.te pot ajuta

Mai poti cauta pe ghid mariaj o lista cu restaurantele din iasi, eu asa am facut si le-am luat la rand(aproape).

Oricum, nu dispera.... mai ai timp si multe se pot schimba.

Succes

nicole_is
22.07.2010, 21:55:32

Buna! Ai nunta cu o saptamana mai tarziu fata de nunta mea. Am vrut sa imi aleg eu data de 28 mai, dar ai fost cu un pas inaintea mea. Ai mai fost la Agatha de cand ai incheiat contractul? Mai stii ceva noutati? Oricum ma gandesc sa ma duc in perioada imediat urmatoare sa vad care mai e miscarea. Am citit ultimele mesaje de la acest topic...si ma pun pe ganduri ....

sumpee
23.07.2010, 12:37:55
daca te-au trecut in agenda cu data si ai platit avans, ti s-a trecut in contract suma, eu zic sa stai linistita :)

nicole_is
25.07.2010, 15:52:44
daca te-au trecut in agenda cu data si ai platit avans, ti s-a trecut in contract suma, eu zic sa stai linistita :)

:). Incerc sa fiu linistita. Oamenii astia mi-au inspirat incredere...si, acum, citesc ce li se intampla altora...si parca nu imi vine sa cred ca vorbim de acelasi restaurant....#-o. Sper sa fie bine pana la final...
Vad ca ai nunta acusica....abia astept sa citesc si impresii de la nunta ta.

aly25
25.07.2010, 17:46:08
Stiti cumva cum se numeste trupa care canta la acest restaurant?

fluturasha84
26.07.2010, 09:52:47
eu imi cam retrag cuvintele..m.au sunat pana si in Suedia de 2 ori sa ma intrebe dac nu vreau pe 27august si sa isi ceara scuze..ca mi.am ieist din pepeni zic ce ma mai sunati dac mi.am facut sperante ca e liber pe 20dupa spusele d.voastra si acum imi dai 27 ...sa vedem meniul e de 160pers ...da le.am trm inapoi mail sa vedem azi maine ma gandesc..fetelor ce stiti la anu pe 30august are vro fata de pe aici nunta la agatha eu ...parca mai bine as prefera pe 30iulie decat pe 27august...uofff...la cte restaurante m.am interesat imi vine sa mor..zici ca au intrat in sac toate si au niste preturi de iti vine sa ..iti iei campi..eu nu imi permit sa platesc asa mult..pe un meniu si mai aduc eu fructe,bautura, formatie..si cine stie cate altele care nu imi vin acum in minte...doamne zici ca nunta e ceva frumos fara stres sa numai gasirea localului m.au albit....

nicole_is
26.07.2010, 19:06:36
Stiti cumva cum se numeste trupa care canta la acest restaurant?
Cei de la Orizont canta la Agatha. Am inteles ca sunt faini. Solista trupei are o voce buna.

nicole_is
26.07.2010, 19:31:05
eu imi cam retrag cuvintele..m.au sunat pana si in Suedia de 2 ori sa ma intrebe dac nu vreau pe 27august si sa isi ceara scuze..ca mi.am ieist din pepeni zic ce ma mai sunati dac mi.am facut sperante ca e liber pe 20dupa spusele d.voastra si acum imi dai 27 ...sa vedem meniul e de 160pers ...da le.am trm inapoi mail sa vedem azi maine ma gandesc..fetelor ce stiti la anu pe 30august are vro fata de pe aici nunta la agatha eu ...parca mai bine as prefera pe 30iulie decat pe 27august...uofff...la cte restaurante m.am interesat imi vine sa mor..zici ca au intrat in sac toate si au niste preturi de iti vine sa ..iti iei campi..eu nu imi permit sa platesc asa mult..pe un meniu si mai aduc eu fructe,bautura, formatie..si cine stie cate altele care nu imi vin acum in minte...doamne zici ca nunta e ceva frumos fara stres sa numai gasirea localului m.au albit....

Calm, calm!! :) De ce te stresezi asa tare? Eu cred ca pe 20 august nu a fost liber pentru ca asa a fost sa fie. Poti sa o iei ca pe un semn :). Sa stii ca nimic nu este intamplator. Iti spun din proprie experienta. Legat si de organizarea nuntii mele, si mie mi s-a intamplat sa imi doresc la un moment dat ceva legat de restaurant, formatie si nu a fost posibil. Ori nu erau disponibile (formatiile, restaurante), ori erau conditii care nu ne conveneau desi ne-ar fi placut sa facem nunta intr-un anumit loc sau sa avem o anumita formatie. Pe moment am fost foarte dezamagita si imi parea foarte rau, dar, pana la urma, tot raul a fost spre bine. Sunt multumita de alegerea restaurantului si a formatiei.
Desi ai avut o experienta neplacuta care ti-a lasat un gust amar, eu zic sa nu renunti la cei de la Agatha...am auzit chestii bune despre ei pe care nu le-am auzit si despre alte restaurante. Primul pas a fost unul dezamagitor, dar faptul ca te-au cautat si ti-au oferit alternative ....nu e chiar nimic. Cu siguranta pana la anu' gasesc pe cineva pentru acele date pentru este sezonul nuntilor, nu cred ca te-au cautat pentru ca le este frica sa nu ramana descoperiti. Eu cred ca inseamna ca le pare rau pentru ca s-a ajuns in situatia asta si incearca sa rezolve problema cumva. Sa nu crezi ca le iau apararea, dar poti incerca sa vezi si partea buna a lucrurilor.
Uite, de exemplu, eu mi-am dorit nunta pe 28 mai, dar era ocupata sala pentru acea data. Mi-a parut rau sa aud asta, insa vine viitorul sot cu ideea sa o facem pe 21 mai....de Constantin si Elena...si mi-am zis ca e o idee super...este o zi speciala, asa cum imi doresc sa fie si nunta asta. Intelegi?
Atata timp cat datele sunt apropiate, nu ar trebui sa mai fii asa suparata. Eu zic sa alegi sa faci nunta pe 27 august, mi se pare mai bine decat pe 30 iulie. In primul rand nu este atat de cald. E perfect...e aproape toamna. :) Ai intrat intr-o stare de disperare si nu e indicat pentru ca asta e abia inceputul.
Ce sa mai zic? Iti doresc sa iei deciziile cele mai bune si, mai important, sa fii tu multumita de aceste decizii. :)

aly25
27.07.2010, 07:47:40
Cei de la Orizont canta la Agatha. Am inteles ca sunt faini. Solista trupei are o voce buna.
Multumesc Nicole; am vorbit deja cu solista la telefon si sunt ocupati pe data mea.

gianina_n_is
27.07.2010, 09:17:09
Calm, calm!! :) De ce te stresezi asa tare? Eu cred ca pe 20 august nu a fost liber pentru ca asa a fost sa fie. Poti sa o iei ca pe un semn :). Sa stii ca nimic nu este intamplator. Iti spun din proprie experienta. Legat si de organizarea nuntii mele, si mie mi s-a intamplat sa imi doresc la un moment dat ceva legat de restaurant, formatie si nu a fost posibil. Ori nu erau disponibile (formatiile, restaurante), ori erau conditii care nu ne conveneau desi ne-ar fi placut sa facem nunta intr-un anumit loc sau sa avem o anumita formatie. Pe moment am fost foarte dezamagita si imi parea foarte rau, dar, pana la urma, tot raul a fost spre bine. Sunt multumita de alegerea restaurantului si a formatiei.
Desi ai avut o experienta neplacuta care ti-a lasat un gust amar, eu zic sa nu renunti la cei de la Agatha...am auzit chestii bune despre ei pe care nu le-am auzit si despre alte restaurante. Primul pas a fost unul dezamagitor, dar faptul ca te-au cautat si ti-au oferit alternative ....nu e chiar nimic. Cu siguranta pana la anu' gasesc pe cineva pentru acele date pentru este sezonul nuntilor, nu cred ca te-au cautat pentru ca le este frica sa nu ramana descoperiti. Eu cred ca inseamna ca le pare rau pentru ca s-a ajuns in situatia asta si incearca sa rezolve problema cumva. Sa nu crezi ca le iau apararea, dar poti incerca sa vezi si partea buna a lucrurilor.
Uite, de exemplu, eu mi-am dorit nunta pe 28 mai, dar era ocupata sala pentru acea data. Mi-a parut rau sa aud asta, insa vine viitorul sot cu ideea sa o facem pe 21 mai....de Constantin si Elena...si mi-am zis ca e o idee super...este o zi speciala, asa cum imi doresc sa fie si nunta asta. Intelegi?
Atata timp cat datele sunt apropiate, nu ar trebui sa mai fii asa suparata. Eu zic sa alegi sa faci nunta pe 27 august, mi se pare mai bine decat pe 30 iulie. In primul rand nu este atat de cald. E perfect...e aproape toamna. :) Ai intrat intr-o stare de disperare si nu e indicat pentru ca asta e abia inceputul.
Ce sa mai zic? Iti doresc sa iei deciziile cele mai bune si, mai important, sa fii tu multumita de aceste decizii. :)

Foarte frumos ai scris :) Felicitari! Si mare dreptate ai!

Fetelor, nu va cramponati de mici detalii neplacute...Noi nu am fi avut parte de nunta pe care am avut-o daca nu erau cei de la AgathA...Ne-au ajutat enorm si ne-au inteles cand eram stresati, ne-au ascultat, si ne-au oferit solutii. Nu ne-au zis ca nu se poate, ca nu au cum, ca ne costa nu stiu ce moft de-al nostru in plus, sau chestii de astea. Si cred ca asta este cel mai important.
Mie-mi pare foarte rau ca ziua nuntii noastre n-o vom mai putea retrai....a fost cea mai frumoasa zi din viata noastra si imi aduc aminte de ea cu foarte mare placere. Dar au fost si chestiute neplacute....am mai zis-o...legate de flori si de foto-video...Dar asta este, ce sa facem?! Eram constienti ca nu va iesi totul chiar perfect.
Dar de tot ce a iesit, suntem extraordinari de multumiti. De aceea va spun, orice s-ar intampla, bucurati-va de ziua nuntii voastre, si nu cereti perfectiunea, ca nu exista! In cel mai bun caz puteti tinde spre perfectiune, dar sa fiti constiente ca vor fi si lucruri care nu vor iesi ca la carte, dar...asta e!

Mult succes in organizare!

alinasacara
27.07.2010, 10:17:43
Sincer, mie nu mi se pare o "mica neplacere" sa ti se taie craca de sub picioare. Si de noi a tras sa ne modificam data dar..........nu m-a impresionat de loc placut. Pur si simplu vroiau sa isi acopere data. Au cautat sa castige cat mai mult. Sunt de acord ca restaurantul e super..ca multe dintre voi ati avut nunti superbe..dar decat sa stam in stres ca poate ne fac alta faza, mai bine lucram cu altii. Actul in sine, contractul, nu inseamna mare lucru. E facut tot de ei.. si nici nu stiu daca au clauza de incetare a serviciilor din partea lor(adica o suma pe care sa o plateasca despagubire). Ce conteaza cel mai mult e cuvantul omului. Iar ei nu au avut cuvant.

Va doresc sa nu aveti neplaceri din partea lor, sau din partea altor restaurnte!

fluturasha84
27.07.2010, 10:49:34
ei aveti dreptate sa nu exageram la suparare vezi totul din jurul tau negativ...eu o am pe lista pana miercuri in colo si pe agatha e unul dintre restaurantele ce m.au incantat foarte mult...am mai primit un mail de la restaurant pinocchio ce stiti de el...au putine poze vag..nu prea e scris mare lucru despre el ...si e liber pe 20august ..vom vedea....ma puteti ajuta cu informatii???!

CE sa ii facem dac ne-am trezit tarziu cu stabilirea datei pentru eveniment..e si normal ce e bun e luat din timp...noi tinem la aceasta data deoarece si cununia civila o facem pe 20 anu asta aici in Suedia si luna august pt noi reprezinta si momentul cand ne.am cunoscunt noi, cand sa infiripat relatia noastra, e si ziua lui tusculinu meu deci...are mai multe semnificatii...
deci sa fiu inteleasa inafara de incidentul cu data ca nu ne.au anuntat si nu ne.au tinut data chiar dac noi ne vedeam cu o zi dupa cei ce a semnat contract pentru 20august nu am absolut nimik de reprosat..nici macar zona si privelistea din zona!...si chiar dac nu am sa fac nunta acolo..la restaurant voi merge sa iau masa cu prima ocazie cand voi fi in Iasi...pentru ca mi.a intrat la inima decorul lui...)

nicole_is
27.07.2010, 17:45:50
ei aveti dreptate sa nu exageram la suparare vezi totul din jurul tau negativ...eu o am pe lista pana miercuri in colo si pe agatha e unul dintre restaurantele ce m.au incantat foarte mult...am mai primit un mail de la restaurant pinocchio ce stiti de el...au putine poze vag..nu prea e scris mare lucru despre el ...si e liber pe 20august ..vom vedea....ma puteti ajuta cu informatii???!

CE sa ii facem dac ne-am trezit tarziu cu stabilirea datei pentru eveniment..e si normal ce e bun e luat din timp...noi tinem la aceasta data deoarece si cununia civila o facem pe 20 anu asta aici in Suedia si luna august pt noi reprezinta si momentul cand ne.am cunoscunt noi, cand sa infiripat relatia noastra, e si ziua lui tusculinu meu deci...are mai multe semnificatii...
deci sa fiu inteleasa inafara de incidentul cu data ca nu ne.au anuntat si nu ne.au tinut data chiar dac noi ne vedeam cu o zi dupa cei ce a semnat contract pentru 20august nu am absolut nimik de reprosat..nici macar zona si privelistea din zona!...si chiar dac nu am sa fac nunta acolo..la restaurant voi merge sa iau masa cu prima ocazie cand voi fi in Iasi...pentru ca mi.a intrat la inima decorul lui...)

Acum iti inteleg "incapatanarea" pentru acea data. Da, ar fi frumos sa reusesti sa iti faci nunta la acea data. De restaurantul Pinocchio nici nu am auzit pana acum.
Insa, o chestie...nu te lua dupa pozele de pe site-ul lor (daca au asa ceva) sau din alta parte. Trebuie sa te duci acolo sa vezi despre ce este vorba. Si mie mi-au placut multe restaurante uitandu-ma doar la poze, dar cand m-am dus sa le vizitez....nu am mai avut aceeasi impresie. Eu mi-am ales Agatha pentru ca in momentul cand am intrat acolo am simtit ceva placut, ce sa zic? Mi-a placut de la prima vedere. Acum....Doamne ajuta sa iasa totul bine si pentru tine si pentru mine...
Cum zicea si Gianina...nu va iesi totul cum ne dorim noi, uneori chiar nu se poate pentru ca nu tine doar de noi. Dar nici sa faci copromisuri prea mari....pentru ca, in final, nu va fi nici pe departe nunta pe care ti-ai dorit-o...acum renunti la o chestie, mai tarziu..la alta si tot asa pana cand nunta va iesi cum ...va iesi.
Sper sa rezolvi cumva aceasta situatie...multa bafta!

restaurant_agatha
31.07.2010, 11:00:33
Pentru Alina Sacara&Fluturasa84:

Stimate domnișoare,
Ne cerem scuze pentru situația creată și cu siguranță vom încerca să vă recâștigăm încrederea. Nu a fost în nici un moment intenția noastră să vă încurcăm planurile, însă politica restaurantului nostru cere ca în momentul în care sunt mai multe persoane care solicită aceași dată, aceasta este rezervată celor care semnează primii contractul.
Pentru a evita neplăceri în viitor, vom anunța în timp util persoanele interesate de o anumită dată dacă mai există solicitări pentru ziua respectivă. Noi v-am oferit și o alternativă la data solicitată de dumneavostră în speranța de a continua colaborarea. Până în acest moment nici unul dintre clienții noștrii nu a plecat nemulțumit (și nici nu s-a reziliat nici un contract chiar dacă pe final numărul de invitați a fost mult mai mic decât cel estimat inițial) și cu siguranță la noi în restaurant a-ți avea nunta la care a-ți visat.
Vă urăm casă de piatră și petrecere frumoasă indiferent de alegerea pe care o ve-ți face.

Pentru Gianina_n_is:
Florile și serviciile de foto/video nu au fost din partea noastră, deci nu suntem responsabili de problemele apărute în această direcție.

gianina_n_is
31.07.2010, 11:45:03
Pentru Alina Sacara&Fluturasa84:

Stimate domnișoare,
Ne cerem scuze pentru situația creată și cu siguranță vom încerca să vă recâștigăm încrederea. Nu a fost în nici un moment intenția noastră să vă încurcăm planurile, însă politica restaurantului nostru cere ca în momentul în care sunt mai multe persoane care solicită aceași dată, aceasta este rezervată celor care semnează primii contractul.
Pentru a evita neplăceri în viitor, vom anunța în timp util persoanele interesate de o anumită dată dacă mai există solicitări pentru ziua respectivă. Noi v-am oferit și o alternativă la data solicitată de dumneavostră în speranța de a continua colaborarea. Până în acest moment nici unul dintre clienții noștrii nu a plecat nemulțumit (și nici nu s-a reziliat nici un contract chiar dacă pe final numărul de invitați a fost mult mai mic decât cel estimat inițial) și cu siguranță la noi în restaurant a-ți avea nunta la care a-ți visat.
Vă urăm casă de piatră și petrecere frumoasă indiferent de alegerea pe care o ve-ți face.

Pentru Gianina_n_is:
Florile și serviciile de foto/video nu au fost din partea noastră, deci nu suntem responsabili de problemele apărute în această direcție.

:) nici nu am spus vreodata ca florile si serviciile foto-video ar fi fost in responsabilitatea dvs...imi cer scuze daca s-a inteles asa.

alinasacara
31.07.2010, 11:51:10
As accepta scuzele daca ar fi asa cum spuneti dumneavoastra. Noi cand am fost si ne-am interesat de local nu ati precizat ca ar mai fi cineva interesat, mai mult ati spus ca data este libera pentru ca un cuplu s-a retras din motive personale. Ar fi fost de bun simt sa ne spuneti daca intr-adevar ar mai fi fost cineva pe lista.
Am fost la foarte multe localuri, si acolo, chiar daca unele conditii nu ne-au placut, macar au dat dovada de profesionalism. Se uitau in agenda sa vada daca mai este cineva interesat si eventual ii si sunau sa vada care este situatia. Ceea ce ati facut dumneavoastra numai profesionalism nu se numeste. Oricum, ete problema dumneavoastra cum tratati clientii sau viitorii clienti.

A, si sa nu uit........ inainte de a iesi din restaurant, de fiecare data mi s-a spus "Speram ca vom avea o colaborare frumoasa." (sau ceva de genul). Din pacate(fata de noi) ati dovedit contrariul.

Later edit: Oricum ar fi, aveti o problema; ori la dumneavoastra nu stie stanga ce face dreapta sau uitati de azi pe maine ce si cum faceti, adica sunteti o echipa disfunctionala, ori, mai grav, nu va tineti cuvantul dat (un contract consfinteste o intelegere verbala, nu invers). Fara resentimente. Multumim frumos pentru urari :)

fluturasha84
31.07.2010, 12:01:10
eu am specificat ..asa a fost sa fie..o intrebare totusi mai aveti liber pe 30iulie 2011?daca da...sa stiti ca eu as vrea sa colaboram si sa facem in asa fel incat sa fie oky..nici mie nu imi place cearta ca la piatza ..da omul suparat si incarcat negativ mai da din gura si aiurea...ce sa ii facem....

itibiti
08.08.2010, 10:17:58
Cu toate ca pe acest subiect am citit numai de bine de restaurant Agatha, din pacate noi am avut o experienta foarte neplacuta. Am fost si am vazut restaurantul, ne-a placut foarte mult, am discutat chiar si cu doamna Dana si ne-a spus ca pentru septembrie 18 anul acesta este liber, ca cineva si-a anulat nunta din motive personale. Am primit chiar si un telefon in care ni se facea o oferta foarte buna, o reducere de 20%. Cateva zile mai tarziu am revenit sa discutam o modificare in meniu si a ramas sa ne anunte noul pret al meniului si sa venim cel tarziu a doua zi cu banii. Precizez ca inainte de a iesi din restaurant am intrebat-o pe asistenta daca suntem trecuti acolo pt data de 18, ca sa fie al nostru. A doua zi(adica ieri) ma trezesc cu un telefon in care mi se spune ca pretul meniului a ramas cam la fel, numai ca din pacate a venit alt cuplu cu banii si nu mai este locul nostru......si ca daca vrem pe 2 octombrie ca ni se va face o reducere si mai mare. Fenomenal....de-acu se mai asteapta sa mai si lucram cu niste oameni care nu stiu sa isi tina cuvantul. Va dati seama ca am simtit ca imi pica cerul in cap cand mi-a dat "vestile bune". Imi pare sincer rau, chiar daca restaurantul arata foarte bine, si meniul si poate si servirea..problema e ca nu sunt oameni de cuvant.
Ma gandesc acu.... e foarte posibil sa fi venit niste pile..sau niste persoane care nu au negociat meniul....... si deci restaurantul a preferat sa castige mai multi bani. Si cu toate astea.....daca ei si-au dat cuvantul, ce incredere poti avea in ei? Puteam sa platim si avansul si apoi ei sa rezilieze contractul. Tot nu ar fi pierdut nimic. Chiar citisem la alt topic ca a mai patit cineva o nasoleala din asta si inca mai facusera si degustarea de meniu si platisera si avansul. Si aia venisera tot cu o scuza.........s-a facut o incurcatura!!!!!!!!!
Sper sa nu patit ce am patit noi.

Bafta la organizari
ideea e ca nu trebuie sa disperi!noi am patit-o cu unirea si ne-am cam scarbit!Trebuie sa cauti...sa iei restaurantele la rand si sigur gasesti ceva!eu cred ca unele lucruri sunt menite sa se intample.Ma bucur ca nu am facut nunta la unirea...noi am gasit in cele din urma restaurantul agatha...de care sunte oarecum dezamagiti...nu si-au respectat toate promisiunile!Parerea mea e ca doamna dana...daca nu sta pe sala la nunti o sa aiba de pierdut!Stiu prin ce treci...dar pt oamenii astia nuntile sunt doar o afacere asa ca spor la cautari si nervi tari

dyana1900
08.08.2010, 16:22:32
Buna! Ai nunta cu o saptamana mai tarziu fata de nunta mea. Am vrut sa imi aleg eu data de 28 mai, dar ai fost cu un pas inaintea mea. Ai mai fost la Agatha de cand ai incheiat contractul? Mai stii ceva noutati? Oricum ma gandesc sa ma duc in perioada imediat urmatoare sa vad care mai e miscarea. Am citit ultimele mesaje de la acest topic...si ma pun pe ganduri ....

Buna, abia azi am ajuns cu cititul forumului la zi, am fost ocupata cu alte nunti la care am mers.Ma bucur ca pana la urma ati rezolvat cu data si sper pt amandoua sa fie nunta pe care o dorim , cu cat mai putin stres:). Am mai fost pe la restaurant, dar doar ca sa servim masa, o sa merg si eu in perioada urmatoare sa vedem cum mai stau treburile probabil o sa trec cu viitoarea formatie pe acolo.
Ne mai auzim aici pe forum. Tu cum stai cu pregatirile? Noi momentan suntem la pasul formatie / foto/ video dar inca nu ne-am hotarat la nimic.

alinasacara
09.08.2010, 09:40:26
ideea e ca nu trebuie sa disperi!noi am patit-o cu unirea si ne-am cam scarbit!Trebuie sa cauti...sa iei restaurantele la rand si sigur gasesti ceva!eu cred ca unele lucruri sunt menite sa se intample.Ma bucur ca nu am facut nunta la unirea...noi am gasit in cele din urma restaurantul agatha...de care sunte oarecum dezamagiti...nu si-au respectat toate promisiunile!Parerea mea e ca doamna dana...daca nu sta pe sala la nunti o sa aiba de pierdut!Stiu prin ce treci...dar pt oamenii astia nuntile sunt doar o afacere asa ca spor la cautari si nervi tari

Imi pare rau ca au si altii neplaceri. De gasit....... am gasit localuri.. fara probleme si ne-am si hotarat pentru unul. Multumesc pentru incurajari. Iti doresc sa iti mearga cat mai bine(ca perfect nu se poate oricum :-p).

restaurant_agatha
09.08.2010, 13:27:03

Buna ziua,

Va trimitem acest mesaj in urma ultimului dumneavostra post. Am dori sa stim daca este cu putinta ce neplaceri/ nemultumiri ati avut in urma evenimentului organizat in restaurantul nostru, pentru a ne putea imbunatati calitatea serviciilor. Ati facut o referire la personalul restaurantului Agatha si am dori sa stim daca ati intampinat probleme cu acesta. Mentionam ca in absenta doamnei Dana exista un sef de sala si un assistent manager care se ocupa de bunul mers al evenimentelor. Aveti vre-o nemultumire legata de acestia sau orice alt membru al perosonalului? Asteptam raspunsul dumneavostra.

O zi buna in continuare

itibiti
10.08.2010, 22:38:25
Buna ziua,

Va trimitem acest mesaj in urma ultimului dumneavostra post. Am dori sa stim daca este cu putinta ce neplaceri/ nemultumiri ati avut in urma evenimentului organizat in restaurantul nostru, pentru a ne putea imbunatati calitatea serviciilor. Ati facut o referire la personalul restaurantului Agatha si am dori sa stim daca ati intampinat probleme cu acesta. Mentionam ca in absenta doamnei Dana exista un sef de sala si un assistent manager care se ocupa de bunul mers al evenimentelor. Aveti vre-o nemultumire legata de acestia sau orice alt membru al perosonalului? Asteptam raspunsul dumneavostra.

O zi buna in continuare
Cu siguranta o sa primiti nemultumirile mele dar pe un mes privat....mi se pare mai decent

itibiti
10.08.2010, 22:40:26
Buna ziua,

O zi buna in continuare
Dar totusi as vrea sa nu se inteleaga ca a fost dezastru.....sunt cateva aspecte neplacute

gianina_n_is
10.08.2010, 23:18:26
Dar totusi as vrea sa nu se inteleaga ca a fost dezastru.....sunt cateva aspecte neplacute

Cred ca ar fi mai ok sa le dezvalui aici, pentru ca fiecare isi poate inchipui fel de fel de neplaceri....si nu e chiar ok. Totusi ai spus ca ati fost dezamagiti, ca nu si-au tinut toate promisiunile...cred ca viitoarele miresici sunt curioase sa stie despre ce e vb...

dyana1900
11.08.2010, 22:48:30
Cred ca ar fi mai ok sa le dezvalui aici, pentru ca fiecare isi poate inchipui fel de fel de neplaceri....si nu e chiar ok. Totusi ai spus ca ati fost dezamagiti, ca nu si-au tinut toate promisiunile...cred ca viitoarele miresici sunt curioase sa stie despre ce e vb...

Sunt de acord cu gianina ar fi mai corect sa raspunzi pe site, pt ca cei de restaurant au fost destul de sinceri si te-au intrebat aici, nu pe private ce probleme ai avut. Si gandestete ca poate sunt pesoane aici pt care aceasta discutie cu reprezentantii restaurantului ( daca tot ai ridicat mingea la fileu) ar clarifica niste speculatii.

nicole_is
13.08.2010, 21:13:22
Buna, abia azi am ajuns cu cititul forumului la zi, am fost ocupata cu alte nunti la care am mers.Ma bucur ca pana la urma ati rezolvat cu data si sper pt amandoua sa fie nunta pe care o dorim , cu cat mai putin stres:). Am mai fost pe la restaurant, dar doar ca sa servim masa, o sa merg si eu in perioada urmatoare sa vedem cum mai stau treburile probabil o sa trec cu viitoarea formatie pe acolo.
Ne mai auzim aici pe forum. Tu cum stai cu pregatirile? Noi momentan suntem la pasul formatie / foto/ video dar inca nu ne-am hotarat la nimic.

ti-am scris un mesaj pe privat;)

sumpee
05.09.2010, 15:45:14
a trecut si nunta mea ;;)
despre agatha pot sa spun doar: wow <:-P nu mi-a venit sa cred ca am avut asa o echipa alaturi de mine. au fost prompti, m-au ajutat cu orice, mancarea excelenta ca mi-am urmarit invitatii si mai toti au mancat toate 4 felurile. eu una sunt foarte multumita de ei si cu siguranta la un eveniment mai mare tot cu ei voi lucra. asa ca miresicile ce urmati a avea nunta aici...stati fara grija. eu i-am lasat sa isi faca treaba, am avut incredere in ei si a fost superb.

CCH
05.09.2010, 16:57:23
Buna,

Eu voi fi domnisoara de onoare anul viitor tot la Agatha, acolo va avea prietena mea nunta. Tot ce pot sa spsun , cel mai bine e ca fiecare miresica sa mearga sa discute si mai apoi sa sune in cazul in care nu a semnat deja contractul. E cel mai bine si pentru voi si pentru cei de la restaurant, pentru a le aminti. Noi asa am facut, iar la semnarea contractului doamna Dana ne-a trecut in agenda restaurantului. Pot sa spun ca este un restaurant frumos, de bun gust si mai ales ce mi-a placut e faptul ca lumea este cu bun simt si cu zambetul pe buze, nu ca la alte restaurante, a fost deschisa la orice sugestie a noastra si orice moft al mirilor. Singurele motive care ma fac sa nu imi fac si eu nunta acolo sunt ca am mai multi invitati decat incap si ca o parte a restaurantului este la etaj. Abia astept sa va ce va iesi anul viitor, insa pana atunci urmeaza sa mai trecem sa mai discutam unele lucruri.

Ps: Unora li se mai intampla si mici neplaceri, insa asta nu inseamna sa sustii intr-una ca un anume restaurant este cel mai prost din domeniu, si daca tot spuneti ca au fost neplaceri, cel mai bine ar fi sa le enumerati pentru a afla si altii de ele. Nu mi-o luati in nume de rau, dar asa ar fi corect fata de toata lumea.

sumpee
05.09.2010, 22:34:10
pe mine chiar m-au rugat sa le spun daca aud ceva comentarii negative de la invitati in ce priveste restaurantul. vor sa isi faca treaba bine si sunt atenti la toate detaliile. iar daca vreodata s-a intamplat sa apara ceva rau au incercat sa faca in asa fel incat sa fie bine. tin la imaginea lor, vor sa ofere servicii de calitate si pentru asta...tot respectul.

gianina_n_is
06.09.2010, 11:13:37
pe mine chiar m-au rugat sa le spun daca aud ceva comentarii negative de la invitati in ce priveste restaurantul. vor sa isi faca treaba bine si sunt atenti la toate detaliile. iar daca vreodata s-a intamplat sa apara ceva rau au incercat sa faca in asa fel incat sa fie bine. tin la imaginea lor, vor sa ofere servicii de calitate si pentru asta...tot respectul.

Felicitari si Casa de piatra! Multa fericire si o viata plina de bucurii!
Ma bucur sa aud ca totul a fost bine (oricum, nici nu ma gandeam ca nu va fi asa) si asteptam cu interes poze!!!

nicole_is
06.09.2010, 18:23:58

Ce mult m-a bucurat tot ceea ce ai scris. Inseamna ca, intr-adevar, am facut o alegere buna.:))
Am o intrebare. A mai crescut pretul menu-ului odata cu cresterea TVA-ului?
Si nu in ultimul rand...casa de piatra si o casnicie fericita si trainica!

CCH
07.09.2010, 00:59:10
Ce mult m-a bucurat tot ceea ce ai scris. Inseamna ca, intr-adevar, am facut o alegere buna.:))
Am o intrebare. A mai crescut pretul menu-ului odata cu cresterea TVA-ului?
Si nu in ultimul rand...casa de piatra si o casnicie fericita si trainica!

Din cate stiu eu... prietena mea nu a primit nici o astfel de instiintare cu privire la cresterea pretului. Da uite ca ai adus vorba o voi intreba.Tu ai la anul cu 1 luna inaintea ei deci e ok!Mai ai rabdare, pana la anul se schimba multe :P

andrweea
07.09.2010, 19:06:05
Felicitari si Casa de piatra! Multa fericire si o viata plina de bucurii!
Ma bucur sa aud ca totul a fost bine (oricum, nici nu ma gandeam ca nu va fi asa) si asteptam cu interes poze!!!

miresicile care au avut deja nunta la agatha...nu este cam mic ringul de dans...eu am vazut sala amenajata cam pentru 90 de pers si mi s-a parut cam mic....noi ne asteptam cam la 100 de pers

CCH
07.09.2010, 22:42:12
Eu am vazut sala aranjata pentru 100 de persoane si e exact ca cea din fotografiile lor de pe site exceptand cela 2 mese de pe ring. Pare a fi ok, oricum la orice nunta nu se vor ridica toti 100 in picioare la aceeasi melodie.Zic si eu nah....

gianina_n_is
08.09.2010, 20:03:45
miresicile care au avut deja nunta la agatha...nu este cam mic ringul de dans...eu am vazut sala amenajata cam pentru 90 de pers si mi s-a parut cam mic....noi ne asteptam cam la 100 de pers

Noi am fost aprox 120 in sala (fara formatie si foto, doar invitati), si n-am avut probleme. Adica...a incaput lumea la dans. Am postat poze mai in urma...

CCH
08.09.2010, 20:47:50
Noi am fost aprox 120 in sala (fara formatie si foto, doar invitati), si n-am avut probleme. Adica...a incaput lumea la dans. Am postat poze mai in urma...

Sarumana pentru pozulitze... pare ca a incaput lumea....noi o sa fim mari dansatori ca vin oameni de prin toate partile tarii cu fel si fel de moduri de a dansa. Eu sper sa incapa... daca nu incap de noi astia mai tineri nu-i bai.... Chipurile vor fi si niste momente folk la nunta.... o sa fie fain.... ca suntem o gasca mare de oameni folkisti :D da inca mai discut cu miresuca mea...

fluturasha84
13.09.2010, 10:58:09
cum mai merge treaba prin zona fetelor?geanina am o intrebare cu cine ai colaborat la foto si video?ce parere ti-au facut si daca imi poti da mai multe detalii depsre ei in privat.imi plac pozele voastre au iesit superbe..in rest celorlate miresici va doresc bafta si spor la pregatiri..iar in ceea ce priveste restaurantul ales de voi..nota 20...e superb ..l-am fi ales si noi cu drag dar au fost altii mai rapizi putin decat noi si au luat data dorita de noi...:|

sumpee
13.09.2010, 11:20:07
pretul meniului a ramas acelasi.
pt 90 de persoane e numai bine. noi atat am avut si a fost perfect. nu a fost aglomerat la dans. gandeste-te ca nu danseaza toti o data. cel putin la mine asa a fost...lumea mai sta la o vorba, un pahar, au fost unii care au mers afara pe terasa amenajata.

nicole_is
13.09.2010, 17:56:14
pretul meniului a ramas acelasi.
pt 90 de persoane e numai bine. noi atat am avut si a fost perfect. nu a fost aglomerat la dans. gandeste-te ca nu danseaza toti o data. cel putin la mine asa a fost...lumea mai sta la o vorba, un pahar, au fost unii care au mers afara pe terasa amenajata.

Formatia s-a instalat pe ringul de dans? Este un piedestal instalat acolo.

gianina_n_is
14.09.2010, 15:06:58
cum mai merge treaba prin zona fetelor?geanina am o intrebare cu cine ai colaborat la foto si video?ce parere ti-au facut si daca imi poti da mai multe detalii depsre ei in privat.imi plac pozele voastre au iesit superbe..in rest celorlate miresici va doresc bafta si spor la pregatiri..iar in ceea ce priveste restaurantul ales de voi..nota 20...e superb ..l-am fi ales si noi cu drag dar au fost altii mai rapizi putin decat noi si au luat data dorita de noi...:|

Buna! Detalii despre echipa foto-video pot sa-ti dau pe privat daca te intereseaza...noi i-am ales deoarece au un raport pret/calitate f bun, iar fotografiile sunt fff naturale, multe instantanee...nu am vrut poze prea sofisticate...am zis ca daca o fi sa le prelucram, putem face asta oricand.
Si-ti multumesc frumos pentru aprecieri!

oana_c
16.09.2010, 23:03:46
=))......tare vreau sa te vad cum dansezi matalutza pe folk...:))

nicole_is
17.09.2010, 17:46:22

Buna! Ai fost pana acum la biserica? Ai vorbit cu preotul? Ma gandesc sa fac si eu cununia religioasa la biserica asta.

oana_c
23.09.2010, 09:03:30
Buna! Ai fost pana acum la biserica? Ai vorbit cu preotul? Ma gandesc sa fac si eu cununia religioasa la biserica asta.
salut,am fost o singura data cand ne-a trecut "la catastif"(avea o agenda pt rezervari),am stabilit ziua si ora,dar nu am intrat in prea multe detalii....visa-vis de costuri din cate ne-a spus preotul pe care il gasisem atunci(era unul tinerel,am inteles ca mai e si unu mai batran)...200 lei o taxa pe care o platesc mirii la tantica de la lumanari,200 lei o taxa pt cor platita de nasi(asta doar in cazul in care vrei cor,nu ti-l baga nimeni pe gat),iar cununia propriu zisa...partea unde cotizeaza nasii la taica parintele....s-a exprimat geva de genu"iar la preot nasii dau cat vor si cat isi permit"......mi sa parut foarte ok fata de alte biserici(ex barboi unde am inteles ca ti cer din start 500 lei pt popa)....biserica e super draguta dar si super solicitata la astfel de evenimente asa ca sfatul meu e sa te duci cat mai din timp sa vb daca vrei sa ai asigurata ziua si ora.urmeaza sa mai trec in viitorul apropiat pe acolo si daca mai aflu ceva noutati inaintea ta....te anunt.o zi faina iti doresc

oana_c
23.09.2010, 09:05:29
am vazut ca tot la agatha si tu petrecerea,cum ti se pare restaurantul,omuletii de pe acolo...etc?

nicole_is
23.09.2010, 17:25:20
am vazut ca tot la agatha si tu petrecerea,cum ti se pare restaurantul,omuletii de pe acolo...etc?

Buna!
Sper ca vorbim de aceeasi biserica. Eu ma refer la acea biserica Sf Nicolae de pe langa restaurantul Agatha. Habar nu am daca mai exista in Iasi vreouna cu acelasi nume.Iiti voi urma sfatul si ma voi duce saptamana care vine la biserica sa ne facem rezervarea, dar tinand cont de data in care facem nunta sper sa nu fie prea aglomerat.:D
Despre restaurant, ce sa iti spun? Restaurantul mi se pare foarte dragut pe interior. Mi-a placut din prima clipa in care am intrat. Am auzit chestii bune despreacest restaurant. Noi am discutat cu domnisoara Elena care a fost foarte draguta cu noi. (sper sa mai fie angajata aici pentru ca nu am mai trecut pe acolo de prin iunie). Trebuie sa ne ducem in octombrie sa mai platim o rata la avans. Toata lumea care a facut nunta acolo a fost multumita, sper sa fim, la final, si noi la fel de multumiti. Ce formatie aveti la nunta? poti sa imi scrii pe privat.

CCH
29.09.2010, 01:33:51
De pe un picior pe altul =D>

CCH
29.09.2010, 01:37:10
Buna!
Sper ca vorbim de aceeasi biserica. Eu ma refer la acea biserica Sf Nicolae de pe langa restaurantul Agatha. Habar nu am daca mai exista in Iasi vreouna cu acelasi nume.Iiti voi urma sfatul si ma voi duce saptamana care vine la biserica sa ne facem rezervarea, dar tinand cont de data in care facem nunta sper sa nu fie prea aglomerat.:D
Despre restaurant, ce sa iti spun? Restaurantul mi se pare foarte dragut pe interior. Mi-a placut din prima clipa in care am intrat. Am auzit chestii bune despreacest restaurant. Noi am discutat cu domnisoara Elena care a fost foarte draguta cu noi. (sper sa mai fie angajata aici pentru ca nu am mai trecut pe acolo de prin iunie). Trebuie sa ne ducem in octombrie sa mai platim o rata la avans. Toata lumea care a facut nunta acolo a fost multumita, sper sa fim, la final, si noi la fel de multumiti. Ce formatie aveti la nunta? poti sa imi scrii pe privat.

Sunt 3 biserici in Iasi care se chiama Sf Nicolae.... una e in Bularga,cea la care ai tu, este Nicolae Domnesc de la Palat si mai e una tot Sf Nicolae in copou, aproape de rond.