PDA

Versiunea completa : Restaurant Piccadilly, Mamaia

Babydeey
20.10.2009, 11:29:20
Cu un an jumate inainte de nunta am tot cautat un restaurant unde sa pot face si cununia civila si sa ma bucur si de artificii. Am ajuns intr-un final la Piccadilly si nici nu ma gandeam ce frumos poate sa fie dincolo de parcare si hotel. Restaurantul foarte intim, cu o capacitate de maxim 250 persoane, o terasa superba pe malul lacului si toata peluza verde.

Stiu ca s-a vorbit de Piccadilly si pe alte subiecte dar m-am gandit ca poate sunt miresici care vor sa afle mai multe detalii fara sa caute pagini intregi.

water_s_lily
20.10.2009, 14:30:24
Cu un an jumate inainte de nunta am tot cautat un restaurant unde sa pot face si cununia civila si sa ma bucur si de artificii. Am ajuns intr-un final la Piccadilly si nici nu ma gandeam ce frumos poate sa fie dincolo de parcare si hotel. Restaurantul foarte intim, cu o capacitate de maxim 250 persoane, o terasa superba pe malul lacului si toata peluza verde.

Stiu ca s-a vorbit de Piccadilly si pe alte subiecte dar m-am gandit ca poate sunt miresici care vor sa afle mai multe detalii fara sa caute pagini intregi.

Buna Andreea,
nunta a fost ffff frumoasa...
la fel ca si tine.. eu fac la picadilly si as vrea sa am la fel mai multe domnisoare de onare...iar povesta ta... a fost impresionanta..felicitari si multa fericire...
voiam sa te intreb.. decoratiunele.. si husele de scaun au fost de la restaurant? sau ati avut o firma specializata?
te pup si iti multumesc

Babydeey
20.10.2009, 15:08:07
Buna Andreea,
nunta a fost ffff frumoasa...
la fel ca si tine.. eu fac la picadilly si as vrea sa am la fel mai multe domnisoare de onare...iar povesta ta... a fost impresionanta..felicitari si multa fericire...
voiam sa te intreb.. decoratiunele.. si husele de scaun au fost de la restaurant? sau ati avut o firma specializata?
te pup si iti multumesc

Iti multumesc. Ma bucur ca ti-au placut ideile mele. Decoratiunile le-am facut cu bijou event. Tu cand ai nunta???

water_s_lily
20.10.2009, 16:11:23
Iti multumesc. Ma bucur ca ti-au placut ideile mele. Decoratiunile le-am facut cu bijou event. Tu cand ai nunta???

vrem sa facem in luna mai 2010..sper sa avem timp sa ne descurcam cu toate..si am vrea sa facem si cununia religioasa pe terasa..

water_s_lily
20.10.2009, 16:20:48
vrem sa facem in luna mai 2010..sper sa avem timp sa ne descurcam cu toate..si am vrea sa facem si cununia religioasa pe terasa..
iti multumesc frumos pt pm..
eu nu am cum sa iti raspund la fel caci.. sunt noua pe site.
dar cand ai fost la ei.. ai mai fost si pe la altii? adica.. cum sunt ca preturi?
iti multumesc frumos inca o data...

vgabryella
02.01.2010, 12:42:34

Buna.. La multi ani 2010 !
Ce capacitate are restaurantul?
Cat a costat un meniu si din ce a fost compus?
Si daca se poate as vrea sa-mi dai site-ul de la bijou event.
Ai avut o nunta superba. Felicitari !
Multumesc mult..

Babydeey
02.01.2010, 20:19:44
Buna.. La multi ani 2010 !
Ce capacitate are restaurantul?
Cat a costat un meniu si din ce a fost compus?
Si daca se poate as vrea sa-mi dai site-ul de la bijou event.
Ai avut o nunta superba. Felicitari !
Multumesc mult..

Multumesc. :*
Restaurantul are 250 de locuri maxim. Ideal ar fi sa ai mai putine persoane sa fie si ring de dans mai mare

vgabryella
08.01.2010, 16:21:55
la rest. piccadilly nu raspunde nimeni..

Joliutza
08.01.2010, 18:45:11

Nu ti-a raspuns Babydeey?

Babydeey
08.01.2010, 19:52:30
Nu ti-a raspuns Babydeey?
A sunat la telefon si nu raspunde nimeni, iar eu nu mai gasesc cartea de vizita cu mobilul

linda_1984
19.01.2010, 12:31:00
unde e restaurantul Piccadilly??

Joliutza
19.01.2010, 13:18:24

Ai dat de ei pana la urma?

vgabryella
20.01.2010, 14:51:27
Ai dat de ei pana la urma?

nu..nu rasp nimeni la tel..

Joliutza
20.01.2010, 15:48:00
nu..nu rasp nimeni la tel..

Am pe undeva pe la Cta intr-o agenda nr de mobil. Cand mai ajung il caut si ti-l dau pe privat.

linda_1984
20.01.2010, 17:09:23
Legat de acest restaurant....miresicile care au avut nunta aici...ati intampinat vreo problema? Mancarea cum a fost? Serviciile? Ink nu ma pot decide la restaurant si din pozele vostre arata chiar bine..desi nu mi-as fi inchipuit ca dupa cladirea care e vede la sosea poate fi un restaurant care arata mai bine decat multe vazute la hoteluri de 4-5 stele.

Babydeey
21.01.2010, 10:48:53
Legat de acest restaurant....miresicile care au avut nunta aici...ati intampinat vreo problema? Mancarea cum a fost? Serviciile? Ink nu ma pot decide la restaurant si din pozele vostre arata chiar bine..desi nu mi-as fi inchipuit ca dupa cladirea care e vede la sosea poate fi un restaurant care arata mai bine decat multe vazute la hoteluri de 4-5 stele.
Absolut nici o problema. Mancarea a fost excelenta si calda la toata lumea, chelnerii de nota 10 iar restaurantul arata foarte bine si este foarte intim

Joliutza
21.01.2010, 11:52:54
Absolut nici o problema. Mancarea a fost excelenta si calda la toata lumea, chelnerii de nota 10 iar restaurantul arata foarte bine si este foarte intim

Sunt total de acord!

bebe_ionela
26.02.2010, 23:19:55
Buna linda_1984,

te pupik,eu fac nunta la Piccadilly,si pot sa-ti spun ca e renovat de curand si arata foarte bine,meniul pleaca de la 150 ron,dar se poate mari in functie de cat creste pretul alimentelor....iti pun ei la dispozitie fetele de mese si husele pt scaune care sunt pe rosu,si o perdea de lumini la masa mirilor in spate....mesele sunt rotunde,de 10 persoane,dar ii poti aseza cate 8 la masa sa nu stea inghesuiti....meniul este destul de bogat si e altceva decat la celelalte nunti,daca vrei iti trimit oferta lor...la fel in oferta gasesti si pretul care il platesti pt.ospatari,bucatari,etc....inca ceva,capacitatea restaurantului este de 250 de persoane!!!

te pup si daca mai ai nevioe de informatii te astept cu un MP :*:*:*

Joliutza
27.02.2010, 07:17:47
Buna linda_1984,

te pupik,eu fac nunta la Piccadilly,si pot sa-ti spun ca e renovat de curand si arata foarte bine,meniul pleaca de la 150 ron,dar se poate mari in functie de cat creste pretul alimentelor....iti pun ei la dispozitie fetele de mese si husele pt scaune care sunt pe rosu,si o perdea de lumini la masa mirilor in spate....mesele sunt rotunde,de 10 persoane,dar ii poti aseza cate 8 la masa sa nu stea inghesuiti....meniul este destul de bogat si e altceva decat la celelalte nunti,daca vrei iti trimit oferta lor...la fel in oferta gasesti si pretul care il platesti pt.ospatari,bucatari,etc....inca ceva,capacitatea restaurantului este de 250 de persoane!!!

te pup si daca mai ai nevioe de informatii te astept cu un MP :*:*:*

Felicitari pentru alegere! Nu o sa regreti.

oa_ky24
21.03.2010, 20:52:51
Sunt total de acord!

Si eu m-am hotarat sa fac nunta la Piccadilly in august 2011. Din cate restaurante am vazut , mi-a placut cel mai mult. Sper sa iasa o nunta asa cum visam. Sper sa nu avem surprize la mancare, meniul pare a fi deosebit..dar o sa merg la primul eveniment din acest an organizat la ei ca sa il gust si sa vad cum este aranjat.
Daca mai vrea cineva sa discute pe acesta tema...cu mare drag..

oa_ky24
22.03.2010, 23:56:37
Si eu m-am hotarat sa fac nunta la Piccadilly in august 2011. Din cate restaurante am vazut , mi-a placut cel mai mult. Sper sa iasa o nunta asa cum visam. Sper sa nu avem surprize la mancare, meniul pare a fi deosebit..dar o sa merg la primul eveniment din acest an organizat la ei ca sa il gust si sa vad cum este aranjat.

vgabryella,
Nu pot sa raspund pe PM pt ca nu am suficiente mesaje postate. Da-mi adresa ta de e-mail si revin eu

Joliutza
23.03.2010, 08:15:31

Daca ai intrebari, sunt aici. ;-)

Babydeey
23.03.2010, 10:29:52
Si eu, tot aici :))

oa_ky24
23.03.2010, 16:29:11

da normal ca am intrebari...referitor la meniu..cum vi s-a parut? nu prea cunosc produsele mai ales de la aperitiv. Cum a fost mancarea? gustoasa? Aranjata?Ce puteti sa-mi spuneti de servire?

Pupici

Joliutza
23.03.2010, 18:24:16
da normal ca am intrebari...referitor la meniu..cum vi s-a parut? nu prea cunosc produsele mai ales de la aperitiv. Cum a fost mancarea? gustoasa? Aranjata?Ce puteti sa-mi spuneti de servire?

Pupici

Mancarea: deosebita si gustoasa.
Meniul a fost urmatorul:

Antreu:
Somon fume cu sos
remoulade pe pat de inele de ceapa rosie
Pasta de Roquefort cu struguri
Pate din ficat de rata pe pat de portocale
Caprese
Prosciuto crudo
Rulada de pasare
Rulada de cascaval

Somon cu sos hollandaise, pesto de marar cu usturoi si migdale, legume asortate, lamaie

Sarmale de varza cu mamaliga, ardei iute

Piept de pui cu sos de smantana coniac si menta, muschiulet de porc impanat, cartofi prajiti
Salata asortata

Uite aici si poze cu restaurantul. http://picasaweb.google.com/Joliutza/RestaurantPiccadillyMamaia#

Servirea: super ok.

Scuze ca raspund asa pe scurt, dar ma grabesc acum.
Daca mai ai intrebari, te ajut.

Babydeey
23.03.2010, 20:27:13
Uite si meniul meu.
In semnatura gasesti si fotografii cu resturantul

oa_ky24
24.03.2010, 10:13:29
Uite si meniul meu.
In semnatura gasesti si fotografii cu resturantul
vad ca tu ai avut la aperitiv altceva decat meniul pe care seful de acolo mi l-a dat (somon fume,rulada pasare, rulada cascaval, prosciuto, pate ficat rata,etc), Ati schimbat de comun acord? sau acesta era meniul cand voi ati facut nunta?

multumesc pt promtitudine fetelor!

Joliutza
24.03.2010, 10:18:56
vad ca tu ai avut la aperitiv altceva decat meniul pe care seful de acolo mi l-a dat (somon fume,rulada pasare, rulada cascaval, prosciuto, pate ficat rata,etc), Ati schimbat de comun acord? sau acesta era meniul cand voi ati facut nunta?

multumesc pt promtitudine fetelor!

Da, poti schimba una-doua chestii din aperitiv. Sunt flexibili.

Gufrina
01.06.2010, 18:22:46
Si noi ne gandeam sa ne facem nunta acolo. Pe forum spunea cineva ca personalul se plateste separat,e adaevarat si daca e cam cat costa? Din cate restautante am vazut noi, asta ar fi al doilea care cere sa se plateasca personalul separat :sad:

flory2006
01.06.2010, 19:03:01
Si noi ne gandeam sa ne facem nunta acolo. Pe forum spunea cineva ca personalul se plateste separat,e adaevarat si daca e cam cat costa? Din cate restautante am vazut noi, asta ar fi al doilea care cere sa se plateasca personalul separat :sad:
La majoritatea restaurantelor se plateste personalul separat.:-"

Joliutza
01.06.2010, 19:14:06

Peste tot se plateste separat, numai ca noua ne-a convenit ca ne-au spus de la inceput clar cat avem de dat pentru fiecare ospatar, bucatar.... etc...

Babydeey
02.06.2010, 10:02:15
Mi mi se pare foarte cinstit sa se plateasca personalul separat si sa nu fie inclus in meniu

cristina_theodora
26.09.2010, 22:03:17
Cat este meniul pt 2011? M-ar interesa pt un botez.

mircea_larisa
18.10.2010, 21:22:30
Buna!!! Eu fac in iunie 2011!!! Imi place la nebunie localul....este superb!! Eram in dubii intre La Iani, Oxford, si Picadilly si nu regret ce am ales!! In afara de local ai mai rezolvat ceva? Daca ai mai multe informatii despre organizare...as fi fericita sa le stiu!! te pup!

petrutza_
02.11.2010, 23:29:15
Buna!!! Eu fac in iunie 2011!!! Imi place la nebunie localul....este superb!! Eram in dubii intre La Iani, Oxford, si Picadilly si nu regret ce am ales!! In afara de local ai mai rezolvat ceva? Daca ai mai multe informatii despre organizare...as fi fericita sa le stiu!! te pup!

Hai ca nu mai intrasem demult pe acest subiect.. in afara de local+muzica nu am mai rezolvat nimic. Sunt in cautare de foto/video. Tu te-ai decis deja? daca mai rezolv si acest aspect anul acesta..stau linistita. Restul dupa anul nou sa ne interesam.
Pup!

cristina_theodora
05.01.2011, 14:32:22
Fetelor, ajutati-ma si pe mine cu un nr de mobil. La fixul de pe site-ul hotelului nu raspunde nimeni.

petrutza_
04.07.2011, 01:34:12

Buna si Casa de Piatra!!
cum a fost petrecerea? asteptam pozici

yre
19.03.2012, 21:12:51
Buna seara
Sunt o viitoare miresica si sunt in stadiul gasirii unui restaurant. Imi place ff mult Picadilly, dar eu am programat nunta pt luna martie 2013. Cele care ati facut deja acolo, credeti ca organizeaza in luna martie, merge organizat acolo? E mai rece in martie, terasa nu stiu daca poate fi folosita la adevarata ei valoare...
Multumesc mult!

mihaela.o
26.11.2012, 15:01:08
Buna seara
Sunt o viitoare miresica si sunt in stadiul gasirii unui restaurant. Imi place ff mult Picadilly, dar eu am programat nunta pt luna martie 2013. Cele care ati facut deja acolo, credeti ca organizeaza in luna martie, merge organizat acolo? E mai rece in martie, terasa nu stiu daca poate fi folosita la adevarata ei valoare...
Multumesc mult!

Buna fetelor,si eu sunt in cautarea unui restaurant pentru luna Septembrie sau August 2013 dar cam greu sa gasim ceva care sa ne placa sa fie si accesibil la pretul meniului si cu o capacitate in jur de 150 pers.Despre Picadilly stiti cumva la cat ajunge meniul pentru anul2013 si despre plata ospatarilor?in rest am auzit numai parari bune despre restaurant si servire

m1haellla
05.12.2012, 22:04:19
Buna fetelor,si eu sunt in cautarea unui restaurant pentru luna Septembrie sau August 2013 dar cam greu sa gasim ceva care sa ne placa sa fie si accesibil la pretul meniului si cu o capacitate in jur de 150 pers.Despre Picadilly stiti cumva la cat ajunge meniul pentru anul2013 si despre plata ospatarilor?in rest am auzit numai parari bune despre restaurant si servire

Buna, noua ne-au aratat doua meniuri pentru 2013 ramanand sa mai discutam la anul pe baza lor: unul de 12 0 lei si unul de 130 lei. in pretul meniului nu intra plata ospatarilor, a bucatarilor, a sefilor de sala etc. noi am facut un calcul pentru 150 pers ar veni inca 10 lei/ meniu in plus.

mihaela.o
07.12.2012, 11:19:42
Buna, noua ne-au aratat doua meniuri pentru 2013 ramanand sa mai discutam la anul pe baza lor: unul de 12 0 lei si unul de 130 lei. in pretul meniului nu intra plata ospatarilor, a bucatarilor, a sefilor de sala etc. noi am facut un calcul pentru 150 pers ar veni inca 10 lei/ meniu in plus.

Buna,am ajuns si noi la Picadilly dar noua ne-a aratat 1 singur meniu pentru anul 2013 care costa 160 lei si mi sa parut mult pentru bugetul nostru,iar aperitivul nu mi-a placut deloc ce continea, plata personalui intradevar este separat ,pe meniu au specificat cat se plateste fiecare personal in parte iar eu am calculat la 120 de invitati am avea de plata 2000 ron,ceea ce mi se pare cam mult .Daca spui k au si alte variante de meniu o sa mai revin cu un telefon sa intreb,mi sa parut aiurea k ne-au prezentat un singur fel.Voi v-ati hotarat ,ati arvunit localul?imi poti spune te rog ce contin meniurile la 120 si 130 lei?

m1haellla
07.01.2013, 14:26:28
Buna,am ajuns si noi la Picadilly dar noua ne-a aratat 1 singur meniu pentru anul 2013 care costa 160 lei si mi sa parut mult pentru bugetul nostru,iar aperitivul nu mi-a placut deloc ce continea, plata personalui intradevar este separat ,pe meniu au specificat cat se plateste fiecare personal in parte iar eu am calculat la 120 de invitati am avea de plata 2000 ron,ceea ce mi se pare cam mult .Daca spui k au si alte variante de meniu o sa mai revin cu un telefon sa intreb,mi sa parut aiurea k ne-au prezentat un singur fel.Voi v-ati hotarat ,ati arvunit localul?imi poti spune te rog ce contin meniurile la 120 si 130 lei?

Buna, ce ai mai rezolvat? CUM :o 160 LEI ???? wai. noua ne-a zis ca e posibil sa varieze pretul dar de la 120 la 160 mi se pare mult!!! daca vrei lasa mi un mail si iti trimit meniurile nu le am acum la mine... mie mi-a placut oferta in ceea ce priveste meniurile.. da. noi am arvunit pentru 5 oct anul acesta. Ati cerut voi ceva special? M-ai pus pe ganduri...

mihaela.o
09.01.2013, 17:29:11
Buna, ce ai mai rezolvat? CUM :o 160 LEI ???? wai. noua ne-a zis ca e posibil sa varieze pretul dar de la 120 la 160 mi se pare mult!!! daca vrei lasa mi un mail si iti trimit meniurile nu le am acum la mine... mie mi-a placut oferta in ceea ce priveste meniurile.. da. noi am arvunit pentru 5 oct anul acesta. Ati cerut voi ceva special? M-ai pus pe ganduri...

Buna,deocamdata nu am rezolvat nimic, am revenit cu un telefon la ei dar persoana care se ocupa de asta nu era in localitate,trebuie sa mai insist si saptamaniile viitoare.Ma bucur pentru tine k ai arvunit si ai scapat de problema localului,imi poti trimite variantele de meniu la adresa mihaela.oanceaa yahoo.com noi nu le-am cerut nimic special la meniu dar cine stie poate nu am vb cu pers potrivita si nu era in tema cu toate meniurle ma gandesc.In rest ati mai rezolvat si alte problema gen formatie ,fotograf?

mihaela.o
27.02.2014, 17:05:49
Viitoarelor miresici vreau sa imi impartasesc si eu experienta mea neplacuta cu restaurantul Picadilly din mamaia si in acelasi timp sa va dau cateva sfaturi sa nu patiti cum am patit eu.In urma lungilor cautari a restaurantului am decis sa facem la Picadilly nu ca ar fi fost pe gustul meu localul dar la noi a fost f din scurt si nu prea am avut de unde alege,toate erau ocupate.Dupa discutile cu patronul localului si cu bucatarul sef am stabilit un meniu comestibil pentru ca meniul care ni l-au propus nu ne-a placut deloc arata axact ca micul dejun dervit dimineata.Insa in seara nunti ne-am trezit ca ne-au inlocuit aperitivul: o rulada de pui a inlocuit-o cu icre iar un file de pastrama de cumparat care la degustare era f bun a fost inlocuit cu pastrama de oaie facuta la tigaie iar nu va spun ca in restaurant mirosea a oaie de iti lua nasul.Continuam cu pestele care a fost servit tarziu abia la ora 12 si a fost o bucatica mica subtire si cam uscata dar cat de cat comestibil in comparatie cu sarmalele care nu aveau nici un gust si nefierte suficient.Iar la final cartori la cuptor care erau nefacuti si friptura uscata.Tortul a fost adus cu lumanarile stinse pentru ca ospatari au aprins din timp artificile iar pana sa ajunga la noi s-au stins deja.Cel mai bine sa stabiliti cu personalul restaurantului meniul cu toate specificatile scrise pe foaie,noi cand am intrebat la inceput daca vor fi 5 sarmale a spus ca normal ca vor fi 5 iar la nunta ne-am trezit cu 4 sarmale in farfuri ca la pomana.Deci fetelor sa fiti atente ce restaurante alegeti sa cititi si parerilor altora inainte, sa aveti idee la ce va inhamati.Pentru mine seara nunti a fost un lant de stres si surprize neplacute din partea angajatilor.