PDA

Versiunea completa : Restaurant La Strada

oanaion
27.10.2009, 08:42:32
Sa nu faceti acolo nunta.Este o organizare f proasta,cu toate ca sala este f frumoasa.Nu se stiu traditiile acolo,nu ii intereseaza,se spune una se face alta,sunt f suciti.Nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut noi

irinuka_russu
09.11.2009, 23:05:36
salutare,
vazusem zilele trecute pe forum o miresica care v a avea nunta la anul, cu o saptamana inaintea nuntii mele.
as vrea sa o intreb daca mai are ceva detalli despre restaurant...sincer nu stiam de chestia cu gaina.....cu artificiile...am omis sa discutam detaliile astea...noua ne a placut fff mult sala..restul nu a prea contat..va pup

lua
10.11.2009, 21:16:37
salutare,
vazusem zilele trecute pe forum o miresica care v a avea nunta la anul, cu o saptamana inaintea nuntii mele.
as vrea sa o intreb daca mai are ceva detalli despre restaurant...sincer nu stiam de chestia cu gaina.....cu artificiile...am omis sa discutam detaliile astea...noua ne a placut fff mult sala..restul nu a prea contat..va pup

eu am la la strada in mai.eu nu aduc decit bauturile alcoolice,in rest iau tot de la ei.pretul minim pe menu e 170 lei/pers,dar sigur voi sari de asta pt k imi doresc ceva mai mult decit standard.iar paroana si baiatul ei care e cel cu rezervarile sint super deschisi...sau poate din cauza ca le-am spus ca nu fac o nunta cu obiceiuri..??eu am vb cam o luna cu dumnealor doar prin email si au fost fff binevoitori

meniul minim e 170 ron (4 feluri mancare+fructe+prajituri+1 suc+2 ape). Deci trebuie sa mai aduc tortul si bautura (vin si tarie),

astea sint raspunsurile pt la strada,citesti mai multe pe discutii despre restautante.cred ca sintem 3 care avem la la strada.bafta!

lua
10.11.2009, 21:18:33
eu am vb cu patronul si de artificii si despre meniu,ei se "muleaza"dupa ceea ce vrei tu.ii poti contacta si pe mail.daca vrei emailul da-mi pm.

irinuka_russu
21.11.2009, 21:41:08
mersi lua....avem si noi adresa de mail si nr de tel..de cand am facut contractul...

irinuka_russu
22.11.2009, 22:56:23
Sa nu faceti acolo nunta.Este o organizare f proasta,cu toate ca sala este f frumoasa.Nu se stiu traditiile acolo,nu ii intereseaza,se spune una se face alta,sunt f suciti.Nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut noi

buna!
in ce luna ai avut nunta??
ai putea sa mi dai mai multe detalii despre ce anume te a deranjat si te a nemultumit?...sa stiu sa specific din timp ce mi doresc si ce nu la nunta mea:D
pup

oanaion
15.12.2009, 11:34:41
Nu stiu ce ati stabilit voi cu ei,nu vreau sa te descurajez,dar cand semnezi contractul se vb una ,iar pe parcurs noi ne-am trezit cu tot felul de surprize,chiar dimineata ni s-au cerut mai multi bani pt personal.La inceput s-a vb de 6 persoane ca dimineata sa ni se ceara bani pt 12.Iar noi nu i-am vazut,si nu stiu daca la o nunta cu 70 de pers era necesar atat personal.Sa mai discutat ca meniurile pt cei care nu vin sa se pleteasca doar 2 feluri,bineinteles ca am platit tot,pe motiv ca ni s-a pus la pachet,dar odata ajunsi acasa am gasit doar antreurile.iar ospatarii,cel putin la noi nu aveau experienta,colacii i-a dansat si dat solistul,pesonalul nu stia ce are de facut.Asa ca mare atentie,apropo dimineata daca ai ceva de reprosat si nu faci asa cum spun sefii,nu o scoti la capat cu ei,sunt niste oameni f f dificili.

lua
15.12.2009, 22:10:46
Nu stiu ce ati stabilit voi cu ei,nu vreau sa te descurajez,dar cand semnezi contractul se vb una ,iar pe parcurs noi ne-am trezit cu tot felul de surprize,chiar dimineata ni s-au cerut mai multi bani pt personal.La inceput s-a vb de 6 persoane ca dimineata sa ni se ceara bani pt 12.Iar noi nu i-am vazut,si nu stiu daca la o nunta cu 70 de pers era necesar atat personal.Sa mai discutat ca meniurile pt cei care nu vin sa se pleteasca doar 2 feluri,bineinteles ca am platit tot,pe motiv ca ni s-a pus la pachet,dar odata ajunsi acasa am gasit doar antreurile.iar ospatarii,cel putin la noi nu aveau experienta,colacii i-a dansat si dat solistul,pesonalul nu stia ce are de facut.Asa ca mare atentie,apropo dimineata daca ai ceva de reprosat si nu faci asa cum spun sefii,nu o scoti la capat cu ei,sunt niste oameni f f dificili.
cum Doamne iarta-ma sa joci colacii intr-o sala ca aia?e cumva cortul de la tara...?? scuza-ma,dar la un local elegant nu faci traditii din epoca de piatra

aciandra
16.12.2009, 21:36:55
cum Doamne iarta-ma sa joci colacii intr-o sala ca aia?e cumva cortul de la tara...?? scuza-ma,dar la un local elegant nu faci traditii din epoca de piatra
nu ai dreptate aici..sunt persoane carora le plac traditiile. asa ca fiecare cu gusturile lui! nu are nici o importanta daca restaurantul e sau nu elegant. si mai gandeste-te ca poate mirii nu vor sa joace colacii dar daca nasii tin neaparat ce poti face?

lua
16.12.2009, 22:36:18
e nunta ta,nu a nasilor,asa ca le spui ca nu faci asa ceva..nu ti se poate impune

lua
16.12.2009, 22:36:56
traditiile merg cu un rest rustic sau cu specific romanesc

michelle20
17.12.2009, 09:28:45
traditiile merg cu un rest rustic sau cu specific romanesc

nu te supara....traditiile nu ''merg''...ci se respecta sau nu.....si nu are nici o legatura cu felul restaurantului.....ca e chestiune de gusturi, principii si doleante...e cu totul altceva....si degeaba zici tu k nu poti face ceva doar pt ca vor nasii....ai mei nasi au vrut sa le dam colacii si gaina si eu trebuia sa zic...vai nu cum sa fac asa ceva??....sunt 2 momente care culmea mai atrag nuntasii...ce mai dansau si chiuiau rudele mele si chiar gasca de prieteni se uitau curiosi ce se intampla.....fiecare face cum vrea ...asta e clar....si asa e si normal...dar mai tre sa faci si pe placul celor care te ajuta.....si nu e asa o tragedie zic eu....

ralukaG
17.12.2009, 11:27:17

Vrei sa zici ca toti care dau colacii nasilor in seara nuntii fac nunta la cort????:-?
Daca tu nu vrei sa respecti traditiile nu cred ca e cazul sa jignesti pe altii.

Hypnotized
17.12.2009, 18:46:08
eu am avut colaci la nunta si sala este super eleganta si chiar nu a fost nici o problema. daca as fi facut nunta la tara in cort tot la fel ar fi aratat ca sunt acum variante cate vrei. poate iesi un cort mai elegant decat orice sala din iasi, bani sa ai. nu exista nici o legatura intre eleganta salii si traditiile astea din epoca de piatra.

irinuka_russu
17.12.2009, 22:20:54

din msg ce le am mai citit pe forum am observat ca aceasta prob cu personalul au intampinat o mai multe miresici...si oricat de prestigios ar fi localul e imposibil sa nu apara probleme mai ales la plata meniurilor...

oanaion
29.12.2009, 11:46:41
Eu am mai fost la nunti,la diferite locatii,sotul de asemeni a vazut poate mii de nunti,dar ce se intampla acolo e f deranjant,as fi curioasa sa aflu si parerea altor miresici care au avut nunta acolo

oanaion
29.12.2009, 11:49:18
Nu se permit artificii la deschiderea dansului,am inteles ca se afuma sala,la tort bineinteles ca nu se poate,momentul tortului a fost penibil,fiecare tort avea cate o lumanarica,suportul adus in mana de un ospatar si proptit pe o masa......f frumos.....de neuitat momentul

oanaion
29.12.2009, 11:51:26
efectiv si-au batut joc de toata munca noastra,de nunta noastra,pentru care am stat in stres aproape un an de zile,probabil cele care urmeaza sa aiba nunta stiu ce inseamna

oanaion
29.12.2009, 11:55:51
E deranjant faptul ca au niste pretentii......vezi draga doamne e restaurant de 4 stele,dar asta nu inseamna ca nu trebuiesc respectate traditiile,si nu vad ce este rau in a da colacii,ca pana la urma urmei asta a fost singurul lucru traditional,iar ei ar fi trebuit asa respecte acest lucru,la urma urmei 'clientul niostru stapanul nostru',eu nu am mai pomenit asa ceva,din moment ce organizezi nunti trebuie sa si oferi,ei probabil nu stiu cum este pe la alte restaurante si poate mult mai de lux decat al lor

oanaion
29.12.2009, 11:57:10
Si se dau corecti de parca chiar iti vine sa-i crezi,dar in fine asta se intampla la orice local

oanaion
29.12.2009, 12:04:13
Si altceva,muzica trebuie sa fie nu una f tare ca omul sa poata discuta la masa,de parca lumea se duce la o nunta sa vb si nu sa danseze,sa se distreze,daca faceti cu formatie sa nu fie prea multi membri,cine a ales restaurantul acesta sa se inarmeze cu multa rabdare;eu am avut multi invitati care in momentul cand au vazut sala erau dispusi sa incheie contract cu ei pt a face si ei nunta acolo,dar vazand cum a fost la noi fug ca de naiba,imi pare rau ca ni s-a intamplat noua

gabriela_rgh
29.12.2009, 13:39:30
Si altceva,muzica trebuie sa fie nu una f tare ca omul sa poata discuta la masa,de parca lumea se duce la o nunta sa vb si nu sa danseze,sa se distreze,daca faceti cu formatie sa nu fie prea multi membri,cine a ales restaurantul acesta sa se inarmeze cu multa rabdare;eu am avut multi invitati care in momentul cand au vazut sala erau dispusi sa incheie contract cu ei pt a face si ei nunta acolo,dar vazand cum a fost la noi fug ca de naiba,imi pare rau ca ni s-a intamplat noua

oana vedem si noi pozici de la nunta voastra?:-? :-? :-?

stefania_a
29.12.2009, 17:38:36
oana vedem si noi pozici de la nunta voastra?:-? :-? :-?

asta vroiam sa o intreb si eu acum....daca ne arata niste pozee....

irinuka_russu
02.01.2010, 18:53:50

salut,
la multi ani pt anul 2010!!
imi poti lasa un id de mess sa putem discuta mai amanuntit?

irinuka_russu
02.01.2010, 19:00:24
Nu se permit artificii la deschiderea dansului,am inteles ca se afuma sala,la tort bineinteles ca nu se poate,momentul tortului a fost penibil,fiecare tort avea cate o lumanarica,suportul adus in mana de un ospatar si proptit pe o masa......f frumos.....de neuitat momentul

intr adevar niste fotografii mi ar fi de mare folos;))
din cate stiu eu nici nu s ar fi putut aduce tortul in alt fel deoarece sunt trepte si ar fi fost destul de dificil...cat despre muzica..nu mi se pare corect sa nu ti permita sa te distrezi cum vrei..sper ca nu au si un gen de muzica preferat..cantonete si opera..glumesc...astept id ;;)

alinafly
08.01.2010, 19:49:34
Buna fetelor.Sunt o viitoare miresica care va avea nunta la pensiunea La Strada. Eu am inchiriat deja sala, dar dupa ce am citit mesajele pe care le-ati postat aici am inceput sa-mi fac griji. Acum nu mai sunt sigura ca am facut o alegere buna. Oana am vazut ca tu ai avut nunta acolo, te rog sa ne dai mai multe detalii si ceva poze daca se poate. Multumesc anticipat.

irinuka_russu
08.01.2010, 23:19:47
Buna fetelor.Sunt o viitoare miresica care va avea nunta la pensiunea La Strada. Eu am inchiriat deja sala, dar dupa ce am citit mesajele pe care le-ati postat aici am inceput sa-mi fac griji. Acum nu mai sunt sigura ca am facut o alegere buna. Oana am vazut ca tu ai avut nunta acolo, te rog sa ne dai mai multe detalii si ceva poze daca se poate. Multumesc anticipat.

Buna alina,

Incep prin ati spune BUN VENIT IN CLUBUL "" IN STRADA "" :)
Sa speram ca va fi bine pana in vara cand vom avea si noi nunta.Poate se vor da si ei pe brazda chiar daca e o pensiune de 4 stelute si vor mai apleca urechile in stanga si in dreapta.(Clientul nostru stapanul nostru)

oanaion
13.01.2010, 09:10:30
Eu nu vreau sa va sperii si sa va descurajez,eu am scris ce mi s-a intamplat mie,in ideea sa nu mai treaca si altii prin asa ceva.Poate au mai capatat experienta, si sper ca cele spuse de mine sa va ajute.

stefania_a
13.01.2010, 09:40:32
Eu nu vreau sa va sperii si sa va descurajez,eu am scris ce mi s-a intamplat mie,in ideea sa nu mai treaca si altii prin asa ceva.Poate au mai capatat experienta, si sper ca cele spuse de mine sa va ajute.
pozici???:-\

irinuka_russu
21.02.2010, 12:31:49
nu mai e nimeni care sa faca nunta la aceasta pensiune????
eram curioasa sa mai aflu pareri....

alinafly
02.03.2010, 12:46:20
Buna Irinuka
Am incercat sa iti raspund pe privat dar din pacate inca nu am scrise cele 10 mesaje publice asa ca trebuie sa mai astept sau sa scriu mai mult;)). Din pacate eu nu am mai discutat cu cei de la pensiune deoarece locuiesc in afara romaniei. In fiecare zi intru pe miresici ca sa vad ce mai scrieti voi dar din pacate vad ca nimeni nu mai scrie nimic. Am vazut ca inaintea mea cu o saptamana mai are nunta brotacel cel mic si poate ea este mai avansata cu pregatirile si cu discutiile cu cei de la pensiune. Eu zic ca totul va fi bine pana la urma si ca nu vor fi probleme.

CONT-INCHIS-039
16.03.2010, 10:37:13
Buna tutoror,

Tot acolo avem si noi nunta, in aprilie, adica intr-o luna ....!!!
Ne-a placut tare mult interiorul de cum am intrat, n-am stat nici o clipa pe ganduri. E f elegant.
Capacitatea e relativ mica, desi ei spun ca este de max.120 de locuri, eu nu prea cred. Cand am facut rezervarea ne gandeam ca nu vom avea mai mult de 60 de persoane, insa pana la urma, cred ca vom avea aprox.90, sper din suflet sa fie spatiu suficient si sa nu se simta stingheri cei ce vor fi asezati in acea partea a localului de unde nu se vede ringul de dans...Aceasta e singura mea grija in legatura cu localul...
In rest, am auzit numai lucruri bune despre acest restaurant

CONT-INCHIS-039
16.03.2010, 11:04:22
...si nici nu vreau sa-mi fac prea multe griji, vreau sa ma distrez in seara nuntii noastre, sa ma bucur din plin de moment.
Curand vom merge sa stabilim cu administratorii localului toate detaliile.
Intr-adevar, la prima vedere, mi s-au parut f stricti si f rigizi, insa, comunicand cu ei, mi-am schimbat parerea. Sunt sigura ca ne vom intelege si ca ne vor asigura serviciile pe care ni le dorim...din cate am observat, tin f mult la imaginea lor, si mi se pare normal sa fie asa, daca se respecta...
Eu sunt optimista :)

Intrebare: Fetelor, voi cam cati invitati aveti la nunta?

irinuka_russu
16.03.2010, 21:59:06
buna innna,
bine ai venit printre noi.
cred ca ai inchiriat acum recent localul nu?
ca acum vreo 3 sapt cand am fost noi ni s a aspus ca prima nunta pe care o au este in luna mai.noi cand inchiriat sala ne gandisem la 80 de pers...in principiu tot atatea au ramas...dar pana in august mai este ...lumea se mai gandeste se mai razgandeste...referitor la ce ai spus tu despe ringul de dans...noi ne gandeam la o alta amplasare decat cea care ne a fost propusa de patroni...ringul sa fie undeva la mijloc...ca cei din sala mica sa nu se simta intra adevar stingheri...oricum sunt curioasa sa vedem ce mai vorbesti tu cu ei sapt astea ca noi nu am pus prea multe chestii in discutie...
.te pup si bafta la pregatiri
acusi vei fi miresica<:-P

CONT-INCHIS-039
25.03.2010, 11:35:35
Hello again,

Si bine v-am gasit si eu fetelor!

Noi in decembrie am inchiriat sala. Chiar saptamana aceasta am fost si am discutat cu doamna, dar bineinteles cu o saptamana inainte de nunta vom merge sa clarificam fiecare detaliu in parte. Atunci vom sti mai exact si nr de persoane si vom stabili amplasarea meselor in sali.

Se apropie evenimentul si incep sa am emotii, mi-as dori ca toti invitatii nostri sa fie multumiti si sa se simta bine.

Dar sunt optimista, asa cum mi-e felul :)

Voi cum stati cu pregatirile?

irinuka_russu
25.03.2010, 19:26:00
Hello again,

Si bine v-am gasit si eu fetelor!

Noi in decembrie am inchiriat sala. Chiar saptamana aceasta am fost si am discutat cu doamna, dar bineinteles cu o saptamana inainte de nunta vom merge sa clarificam fiecare detaliu in parte. Atunci vom sti mai exact si nr de persoane si vom stabili amplasarea meselor in sali.

Se apropie evenimentul si incep sa am emotii, mi-as dori ca toti invitatii nostri sa fie multumiti si sa se simta bine.

Dar sunt optimista, asa cum mi-e felul :)

Voi cum stati cu pregatirile?

si ai ceva noutati?
noi nu am aflat prea multe de la fiul patronului....
eu mai am suficient timp dar mi ar placea sa vad ca se discuta mai intens si despre acest restaurant...sa vedem ce putem preveni eventual...
eu pana acum mi am luat rochitica,pantofiorii mei,costumul,verighetele,invitatiile le am facut...plicurile de bani....si am cumparat si sampania de la primire...
cam atat..
va pup si spor la miresit:P

CONT-INCHIS-035
25.03.2010, 19:32:30
si ai ceva noutati?
noi nu am aflat prea multe de la fiul patronului....
eu mai am suficient timp dar mi ar placea sa vad ca se discuta mai intens si despre acest restaurant...sa vedem ce putem preveni eventual...
eu pana acum mi am luat rochitica,pantofiorii mei,costumul,verighetele,invitatiile le am facut...plicurile de bani....si am cumparat si sampania de la primire...
cam atat..
va pup si spor la miresit:P
Ma bag si eu in discutia voastra dar wow.
Stai foarte bine cu pregatirile.

irinuka_russu
25.03.2010, 19:41:24
Ma bag si eu in discutia voastra dar wow.
Stai foarte bine cu pregatirile.

mersi:*
incercam sa ne achizitionam totul din timp....
(offtopic- mi au venit si verighetele "diferite""despre discutam ceva timp in urma,reactia mamei soacre a fost cea la care ma asteptam...dar important e ca ne plac noua...:> )
pup

CONT-INCHIS-035
25.03.2010, 19:45:48
mersi:*
incercam sa ne achizitionam totul din timp....
(offtopic- mi au venit si verighetele "diferite""despre discutam ceva timp in urma,reactia mamei soacre a fost cea la care ma asteptam...dar important e ca ne plac noua...:> )
pup
Super, felicitari.
Lasa ca se obisnuieste ea cu gandul. :)) Voi sa fiti sanatosi si fericiti.
Si sper ca la restaurant sa fie totul in regula, si eu am emotii. :D
Ca orice mireasa de altfel.

CONT-INCHIS-039
25.03.2010, 20:56:19
Saluti fetelor,

Inca nu am noutati, dar atunci cu o saptamana inainte cu siguranta voi avea si va spun atunci. Oricum, ei par destul de amabili si de flexibili.
Dupa nunta, va voi impartasi si voua impresiile.

Cum noi mai avem doar 3 saptamani, avem cam totul pregatit, au mai ramas de facut cateva mici cumparaturi. Mi-am facut toate programarile din timp, la orele pe care mi le doream eu (coafor, machiaj, manichiura etc), ca sa nu am atunci surprize neplacute :)

Deocamdata suntem in dubii in ceea ce priveste melodia pt primul nostru dans, din cate am mai vazut, mirii obisnuiesc sa se pregateasca pt acest dans de deschidere...vrem vals, dar nu am ales melodia. Dupa care, cea de-a doua sa fie melodia noastra. Dar cred ca acesta reprezinta deja un alt topic :)

CONT-INCHIS-039
25.03.2010, 20:58:51
Aaa...si apropos de verighete, saptamana aceasta le-am ridicat si noi. Noi suntem topiti dupa ele, sunt cu aur rosu-caramiziu si alb, deosebite si....sincer, probabil nu vor fi pe placul tuturor, dar, putin ma intereseaza. Daca noua ne-au placut.......... noi le vom purta, nu soacri sau fratii sau etc etc...
Pupici girls!

irinuka_russu
18.04.2010, 10:11:54
Aaa...si apropos de verighete, saptamana aceasta le-am ridicat si noi. Noi suntem topiti dupa ele, sunt cu aur rosu-caramiziu si alb, deosebite si....sincer, probabil nu vor fi pe placul tuturor, dar, putin ma intereseaza. Daca noua ne-au placut.......... noi le vom purta, nu soacri sau fratii sau etc etc...
Pupici girls!

casa de piatra innnna!
o casnicie fericita si indelungata!
asteptam impresii....

alinafly
19.04.2010, 10:34:07
Innnna iti urez o casnicie frumoasa si plina de armonie.Casa de piatra!
Astept cu nerabdare sa ne povestesti cum a fost.

CONT-INCHIS-039
03.05.2010, 16:11:53
Multumesc din suflet pt urari. Asa sa ne ajute Dumnezeu.

Tocmai ne-am intors din luna de miere, am fost in Egipt, unde am fost fascinati de tot ce am vazut acolo, am trait experiente si clipe de neuitat. Recomand aceasta tara ca destinatie pt honeymoon, chiar aveti ce vedea.

Legat de restaurantul unde am avut nunta, in mare totul a fost OK. O voi lua sistematic:
-Sala e f frumoasa dupa cum stiti, dar daca aveti mai mult de 50-55 invitati, va sfatuiesc sa gasiti o alta locatie. Noi am fost 80 pers si bineinteles a trebuit sa utilizam ambele sali, dar ideal este ca toata lumea sa se afle intr-o singura incapere pt a nu pierde nici un moment al petrecerii.
-Mancarea este f buna (si f multa :)), nimic de zis
-Fructele sunt incluse in meniu, insa este f important sa intrebati in prealabil ce va vor oferi. Noi am omis, si ne-am trezit in noaptea nuntii doar cu mere si portocale, care nu s-au consumat. dupa parerea noastra trebuiau cel putin 3 feluri de fructe, printre care si banane, struguri, care se consuma de regula la petreceri
-Personalul, desi dorea sa ajute, se putea vedea ca era ocazional acolo, si ca nu avea experienta. La noi la momentul tortulu, au uitat sa aduca cutitul, farfriuta si cele 2 lingurite, a trebuit sa le facem noi semn discret. Dar nu mai spun, ca vroiau sa aduca tortul pe o tava urata din aluminiu, fara a avea nici un aspect estetic. Noroc ca am vazut inainte si le-am spus ca acopere tava respectiva pt ca nu dadea bine deloc.
-la dansul mirilor nici sa nu va ganditi la artificii sau ceva mai spectaculos pt ca nu aveti cum. au mocheta si din cauza aceasta nu accepta nici artificii, nici baloane de sapun, nici lumanari in jur. Noi am discutat cu cineva care a adus un sistem de jocuri de lumini, ce s-au reflectat toata noaptea pe "ringul" de dans. in ghilimele pt ca acesta nu e delimitat, s-a dansat in fata locului unde a stat muzica.
-Pt momentul fripurii, desi initual ni s-a spus ca nu v-a fi flambata (tot din cauza mochetei), pana la urma ne-au pregatit acest moment si au adus-o flambata prezidiului, insa ospatarii nu s-au imbracat diferit ca la alte restaurante (vanatori etc)

Oricum, mare parte din aceste lucruri le stim doar noi, mirii, ca invitatii nu au observat mai nimic din toate astea. Impresiile lor au fost f bune, ne-au spus ca s-au simtit f bine, chiar si cei din sala mica unde am aszat in pare parte prieteni f buni si rude f apropiate (noi am avut noroc si de o formatie fff buna, muzica a fost excelenta, multe persoane ne-au cerut detalii). Restaurantul este intr-adevar elegant, insa noi, daca ar fi sa alegem din nou, am opta pt un alt restaurant mai mare, care sa permita organizarea mai multor momente speciale in timpul nuntii si unde administratorii/patronii sa fie ceva mai flexibili.
Oricum, ca si feedback final, am fost multumiti.

Pt alte informatii, va rog sa-mi scrieti.
pupici

irinuka_russu
13.05.2010, 20:52:38
Innnna iti urez o casnicie frumoasa si plina de armonie.Casa de piatra!
Astept cu nerabdare sa ne povestesti cum a fost.

ce faci alina?
cum stai cu pregatirile si cu emotiile...mai ai asa putin pana la nunta...
maii ai ceva noutati??

CONT-INCHIS-039
14.05.2010, 12:30:48
Buna Irinuka,

Am vazut mesajul tau si am incercat sa-ti raspund, dar nu reusesc, deoarece, fiind noua pe-aici, nu am suficiente mesaje postate in forum.
poti sa-mi scrii, ID-ul meu de yahoo e:***
Povestim :)

alinafly
10.06.2010, 08:42:39
ce faci alina?
cum stai cu pregatirile si cu emotiile...mai ai asa putin pana la nunta...
maii ai ceva noutati??
Buna Irinuka
A trecut si nunta mea. Totul a fost bine nu am avut nici un fel de probleme. Nu ai de ce sa iti faci griji in privinta restaurantului. Mancarea este multa si foarte buna. In ceea ce priveste tortul am colaborat cu firma recomandata de dumnealor si am fost foarte multumita. Daca vrei sa iti dau mai multe detalii trimite-mi pe privat adresa ta de mess.
Iti urez o zi frumoasa si spor la pregatiri.

brotacel_mic
10.06.2010, 15:12:51
Buna!
Nunta mea a trecut si eu abia acum am gasit topicul acesta!Cred ca e mai bine totusi, caci inainte de nunta eram foarte stresata si mi-as fi facut si alte griji in plus!
Am avut nunta la acest local si, per total, am fost multumiti de local si de personal!
Daca mai vrea cineva informatii....raspund cu placere:)

sadicutzu
19.08.2010, 19:26:07
Eu am auzit numai lucruri dubioase de patronul de acolo, nu e de loc deschis la propunerile mirilor si scandalagiu...dar deh fiecare cu norocul lui

irinuka_russu
01.09.2010, 22:14:36
ceea va pot spune in leg cu acest restaurant este ca desi am fost stresata si reticenta in privinta patronilor care nu parea prea maleabili totl a iesit f bine..ne am inteles f bine in privinta pregatirilor si ne au fost de mare ajutor..cred ca au inceput sa inteleaga cat de important este faptul ca mirii trebuie sa fie multumiti..si convinsi ca au facut cea mai buna alegere..
numai bine

andrweea
07.09.2010, 19:21:29
ceea va pot spune in leg cu acest restaurant este ca desi am fost stresata si reticenta in privinta patronilor care nu parea prea maleabili totl a iesit f bine..ne am inteles f bine in privinta pregatirilor si ne au fost de mare ajutor..cred ca au inceput sa inteleaga cat de important este faptul ca mirii trebuie sa fie multumiti..si convinsi ca au facut cea mai buna alegere..
numai bine

buna...am vazut si noi de curand restaurantul si mi-a placut ff mult dar sunt curioasa cum s-a dansat pe mocheta...si cate pers ai avut....noi avem o obsesie ...sa fie loc de dans pentru toti

irinuka_russu
05.10.2010, 20:24:26
buna...am vazut si noi de curand restaurantul si mi-a placut ff mult dar sunt curioasa cum s-a dansat pe mocheta...si cate pers ai avut....noi avem o obsesie ...sa fie loc de dans pentru toti

buna,
depinde mult si cum aranjezi mesele..noi am avut loc suficient loc...bine nici nu am fost f multi ..in jur de 70..dar oricum nu toata lumea danseaza in acelasi timp...din celelalte puncte de vedere a fost super ok...pupici
daca te mai pot ajuta cu info cu mare placere...

adam_dorina
18.06.2012, 23:21:41
Buna!
Nunta mea a trecut si eu abia acum am gasit topicul acesta!Cred ca e mai bine totusi, caci inainte de nunta eram foarte stresata si mi-as fi facut si alte griji in plus!
Am avut nunta la acest local si, per total, am fost multumiti de local si de personal!
Daca mai vrea cineva informatii....raspund cu placere:)
buna. ma numesc dorina si as dori cateva informatii in legatura cu restaurantul. o sa avem in jur de 80 de persoane si as dori sa stiu cum e mai bine de aranjat sala ca sa fie si loc de dans.. din ce am mai citit pe aici am vazut ca au fost probleme cu fructele...iti multumesc anticipat

elenacopo
08.08.2012, 09:49:04
Foarte frumosa sala si scaunele, pacat ca e ca din doua camere si invitatii nu se pot vedea!

Paula-Ramona
19.08.2012, 12:14:38
Buna miresici!Am fost si eu la acest restaurant sa vad sala.Mie personal nu mi-a placut felul in care am fost primiti,discutia cu o doamna de acolo...a fost la usa.A fost foarte reticienta,oferte de meniu ni s-au dat sa ne uitam la ele in 2min pentru restul cica se discuta '"cand semnam contractul".Eu ma intreb acuma cum sa ajung pana acolo daca ea are asa o atitudine.
Sala nu mi-a placut pentru ca are separeul acela care cica e pt fumatori si nefumatori,aranjamentele in schimb erau frumoase.
In concluzie eu nu as recomanda nimanui localul acela!