PDA

Versiunea completa : Royal Plaza

camisimo
27.10.2009, 13:04:57
Buna am vazut ca aproape fiecare restaurant are topicul lui asa ca m-am hotarat sa deschid si eu un subiect nou unde sa aducem in discutie lucruriile negative pozitive ale restaurantului ROYAL PLAZA din Timisoara.Va astept:*

Arcee
27.10.2009, 13:08:11
Buna am vazut ca aproape fiecare restaurant are topicul lui asa ca m-am hotarat sa deschid si eu un subiect nou unde sa aducem in discutie lucruriile negative pozitive ale restaurantului ROYAL PLAZA din Timisoara.Va astept:*
buna cred ca mai bine il deschideai la jud timis aici http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=120&order=desc
pe topicul "pareri despre restaurante" am vazut ca sunt numai locatii din bucuresti sau imprejurimi. roaga un moderator sa-ti mute mesajul:*

camisimo
27.10.2009, 13:39:52
VA astept sa impartasim pareriile despre acest restaurant:*

camisimo
29.10.2009, 12:16:22
cateva poze

camisimo
08.11.2009, 16:37:07
nu mai tine nimeni nunta la acest restaurant?

JuliaM
16.11.2009, 10:29:54
Salut!

Eu as vrea sa-mi tin nunta la Plaza. Inca n-am semnat contractul, deseara mergem sa discutam. Tu ai semnat contractul? Poti sa-mi spui pe scurt conditiile de rezervare, clauze contractuale, preturi... ca sa nu am surprize.

Mercic!

camisimo
16.11.2009, 21:21:10
Salut!

Eu as vrea sa-mi tin nunta la Plaza. Inca n-am semnat contractul, deseara mergem sa discutam. Tu ai semnat contractul? Poti sa-mi spui pe scurt conditiile de rezervare, clauze contractuale, preturi... ca sa nu am surprize.

Mercic!
eu am semnat in august contractul , ei au mai multe variante de meniu si iti alegi tu care vrei poti sa si combini, de la anul mi s-a spus ca o sa aiba si mese rotunde, tu pe ce data vrei?mie mi-a placut foarte mult localul, dar poti sa o intrebi pe Ramona orice ca iti raspunde nu au nu stiu ce conditii drastice avansul este 20 de mil cel putin asa a fost in august, bautura poti sa iti aduci de acasa, cam atata in mare, mie mi-a placut sala ca nu mai trebuie decorata o sa pn doar flori sau pene si atat plus lumanari.

JuliaM
17.11.2009, 01:08:24
Salut!

Merci pt. raspunsul prompt! :)

Intr-adevar sala e de vis! Azi am fost pt. a 2-a oara, Ramona e de treaba, foarte amabila, flexibila- deschisa la negocieri. Ne gandim pana miercuri daca semnam, am primit variante de meniu si model de contract.Suntem in stadiul de analiza- oferta pret $-)
Noi vrem sa tinem in 10 aprilie, e post la ortodoxi (nu se oficiaza casatorii) si probabil de aceea am primit oferte mai avantajoase de la alte localuri- discounturi considerabile...
Avansul cerut de ei e de 10% . Nu am vazut fructe in nici o variata de meniu ( prajitura cu fucte nu o consider, oricum vom avea mega-tortul si vom da prajituri la pachet).
Ideea e ca suntem presati de timp, nu mai avem nici macar jumate de an pana la nunta si trebuie sa semnam un contract saptamana asta. El calatoreste foarte mult si daca nu semnam saptamana asta, ne trezim in decembrie...

Mai vorbim #:-S te tin la curent cu decizia finala...

camisimo
17.11.2009, 22:08:27
Salut!

Merci pt. raspunsul prompt! :)

Intr-adevar sala e de vis! Azi am fost pt. a 2-a oara, Ramona e de treaba, foarte amabila, flexibila- deschisa la negocieri. Ne gandim pana miercuri daca semnam, am primit variante de meniu si model de contract.Suntem in stadiul de analiza- oferta pret $-)
Noi vrem sa tinem in 10 aprilie, e post la ortodoxi (nu se oficiaza casatorii) si probabil de aceea am primit oferte mai avantajoase de la alte localuri- discounturi considerabile...
Avansul cerut de ei e de 10% . Nu am vazut fructe in nici o variata de meniu ( prajitura cu fucte nu o consider, oricum vom avea mega-tortul si vom da prajituri la pachet).
Ideea e ca suntem presati de timp, nu mai avem nici macar jumate de an pana la nunta si trebuie sa semnam un contract saptamana asta. El calatoreste foarte mult si daca nu semnam saptamana asta, ne trezim in decembrie...

Mai vorbim #:-S te tin la curent cu decizia finala...
eu mi-am ales meniul 3 dar fara supa, eu nu vreau supa la nunta nu stiu de ce, fructele le aduc eu de acasa, la fel si bautura tu cate persoane ai?

JuliaM
24.11.2009, 20:41:48
Salut!

Am semnat contractul cu Royal Ballroom! \:D/ Sunt fericita ca am scapat de stresul cu sala.

Pe lista sunt 160-170 persoane... sa vedem cati vor veni. Pentru meniu am combinat ofrertele lor.

Acum ma uit de rochie si de verighete... sunt asa de multe modele pe net incat mi-e greu sa ma decid.

Mai vb!

camisimo
25.11.2009, 00:17:24
Salut!

Am semnat contractul cu Royal Ballroom! \:D/ Sunt fericita ca am scapat de stresul cu sala.

Pe lista sunt 160-170 persoane... sa vedem cati vor veni. Pentru meniu am combinat ofrertele lor.

Acum ma uit de rochie si de verighete... sunt asa de multe modele pe net incat mi-e greu sa ma decid.

Mai vb!
felicitari si eu am fost sambata sa mai vad o data sala, tu cum vrei sa fie mesele rotunde sau normale? Cati invitati ai ? eu am 220 pe lista dar nu cred ca vin mai mult de 150 si sincer si sper ca imi doresc din suflet mese rotunde si mai multi de 150 nu intra la mese rotunde

JuliaM
25.11.2009, 23:49:42
Salut!

Eu nu tin neaparat sa am mese rotunde, mi-a placut foarte mult stilul imperial de aranjare a meselor si asa vreu sa fie aranjata sala. La o masa imperiala intra 18 persoane. Cica ar intra mai multi invitati la mese rotunde decat la mese drepte, aranjate in stilul imperial.

Pe lista sunt 160-170 invitati, asa cum ti-am scris in mesajul anterior. Lista e in continua crestere... a chemat doar familia si prietenii/ colegii apropiati. Ne asteptam sa vina 140.

Ti-ai ales modelul de rochie? Dar verighetele? Eu as vrea sa am acelas model de verigheta ca si partenerul, nu vreau nici o deosebire intre verighete.

Mai vb.

camisimo
26.11.2009, 02:01:47
Salut!

Eu nu tin neaparat sa am mese rotunde, mi-a placut foarte mult stilul imperial de aranjare a meselor si asa vreu sa fie aranjata sala. La o masa imperiala intra 18 persoane. Cica ar intra mai multi invitati la mese rotunde decat la mese drepte, aranjate in stilul imperial.

Pe lista sunt 160-170 invitati, asa cum ti-am scris in mesajul anterior. Lista e in continua crestere... a chemat doar familia si prietenii/ colegii apropiati. Ne asteptam sa vina 140.

Ti-ai ales modelul de rochie? Dar verighetele? Eu as vrea sa am acelas model de verigheta ca si partenerul, nu vreau nici o deosebire intre verighete.

Mai vb.
la fel vreau si eu sa fie verghetele. fara diferente rochie inca caut, eu vreau pene de strut la nunta si tot caut sa le cumpar.

asofy30
17.01.2010, 20:41:57
Buna!

Am fost si noi astazi sa vedem restaurantul cu pricina ( printre multe altele ) si mi s-a parut foarte frumos si potrivit pentru eveniment. Dat fiind ca inca nu am ales data nuntii ( am completat o data aleatorie deocamdata pe forum pentru ca se cerea una) am avea cateva variante de alegere.
Ospatarii pareau ok, sefa de sala ( cred ca Ramona ) parea in regula, preturile ni s-au parut cam maricele ( intre 170-230 lei/ meniu). Urmeaza sa primim meniurile pe mail, la fel si niste poze cu variante de amenajare a salii ( desi nu prea necesita asa ceva).
Intrebarea mea ar fi daca mai este cineva care si-a organizat nunta acolo? Sunt de incredere? A meritat diferenta de pret fata de majoritatea restaurantelor?
Multumesc anticipat.

danutza_daniela
12.02.2010, 13:19:19
Ceau, am semnat si eu contractul cu cei de la Royal,anul trecut in Iunie, cred,sunt niste oameni super de treaba, cert e ca am auzit niste chestii nasoale despre chelneri si imi e putin frica, in rest sunt ffff multumita, sper ca totul sa fie ok, locul parca e putin cam mic, oricum eu am doar 100-120 de persoane sper sa fie totul ok.Doamne ajuta!:-<

danutza_daniela
12.02.2010, 13:49:00
Ceau IuliaM, vreau sa te felicit pentru ca ai reusit sa-ti aranjezi totul pt nunta intr-un timp scurt:D, sper ca totul sa fie bine, iti tin pumnii, sa ma ti te rog si pe mine la curent, cum decurs nunta, chelnerii cum au fost, si na, intelegi tu :-p, eu am nunta anu asta in septembrie si ma simt presata de timp, casa de piatra va doresc si asteptaaaam poze.

camisimo
25.02.2010, 21:20:44
data de 24 iulie este libera la royal ballroom, eu nu mai fac nunta mare doar de 10-15 persoane maxim. puteti sa mergeti sa vizitati sala e superba.

danielaadryana
19.03.2010, 20:35:39
Buna fetelor,
Ati intrebat de Restaurantul Royal si am vazut ca ati si incheiat contracte cu ei pe 2010. Si eu as fi avut nunta pe sept.2010 conform contractului incheiat in urma cu un an...dar sa va pove ce am patit ..Cum va spun..am incheiat contractul pe un numar de aproximativ 100 de meniuri, nu mi sa impus un nr fix de meniuri, mi a convenit asta ff mult si meniul iar sala e frumoasa..Ramona super de treaba...Am fost sunata zilele astea , adica inainte cu 5 luni de nunta iar in urma intalnirii cu Ramona ni s-a cerut sa platim un nr de 140 de meniuri !!!!!!!!obligatoriu , indiferent de cati invitati avem, iar daca nu, sa ne mutam nunta...asa a ramas pt ca nu mi permit conditia asta...cu explicatii,rugaminti,etc...nu am reusit sa ii convingem ca nunta este aranjata deja , serviciile contactate, data stabilita,etc.
mai departe..ce sa zic...trageti voi concluziile...mie mi-au distrus nunta si va trebui sa o iau de la inceput cu tot...va pup miresicilor si sa aveti mai mult noroc ca mine

Ellutza22
20.03.2010, 10:19:55
Buna fetelor,
Ati intrebat de Restaurantul Royal si am vazut ca ati si incheiat contracte cu ei pe 2010. Si eu as fi avut nunta pe sept.2010 conform contractului incheiat in urma cu un an...dar sa va pove ce am patit ..Cum va spun..am incheiat contractul pe un numar de aproximativ 100 de meniuri, nu mi sa impus un nr fix de meniuri, mi a convenit asta ff mult si meniul iar sala e frumoasa..Ramona super de treaba...Am fost sunata zilele astea , adica inainte cu 5 luni de nunta iar in urma intalnirii cu Ramona ni s-a cerut sa platim un nr de 140 de meniuri !!!!!!!!obligatoriu , indiferent de cati invitati avem, iar daca nu, sa ne mutam nunta...asa a ramas pt ca nu mi permit conditia asta...cu explicatii,rugaminti,etc...nu am reusit sa ii convingem ca nunta este aranjata deja , serviciile contactate, data stabilita,etc.
mai departe..ce sa zic...trageti voi concluziile...mie mi-au distrus nunta si va trebui sa o iau de la inceput cu tot...va pup miresicilor si sa aveti mai mult noroc ca mine

nu se poate asa ceva... cum adica sa iti impuna un nr. de persoane DUPA semnarea contractului. Asa ceva nu e posibil. Este specificat asa ceva in contract? adica faptul ca ei pot reveni cu modificari ulterioare si clauze noi?
Eu clar as lua-o de la capat,cu altii, asta chiar daca ar insemna amanarea cu 1-2 luni a nuntii, dar sincera sa fiu nu m-as lasa cu una cu 2... as merge la un avocat bun si le-as cere de n-ar putea duce... Nu mi separe drept sa strici oamenilor cea mai importanta zi din viata lor de cuplu...planificata cu un an si ceva inainte... ar fi culmea sa va mai zica si ca nu va returneaza avansul....
Daca voi schimbati acum data... si in data in care gasiti sala libera, fotograful,cameramanul, formatia/Dj-ul nu sunt liberi... ce faceti? pierdeti 2 avansuri? ca sincera sa fiu... nu e vina lor,ei poate au refuzat pe altii in data aia pentru voi....complicat.... foarte complicat...
Bafta multa si sa nu va lasati... sunati la OPC, faceti reclamatii, consultati un avocat... nu se poate ca pe banii si nervi tai sa isi bata ei joc...

danielaadryana
20.03.2010, 13:08:32
Da...daca modific data nuntii pierd avansurile la dj,foto,video,biserica, amenjari...pt k ei nu pot veni in alta data ...deci nu pot modifica data nuntii...pe ei nu ii intereseaza asta...vor 140 de meniuri chiar daca nu asa scrie in contract...normal ca voi face reclamatie la protectia consumatorului si ii voi da in judecata...dar pt voi sa stiti ce am patit sa nu patiti la fel si voi....o sa va tin la curent cu ce am mai rezolvat...va pup

clauditz
20.03.2010, 17:53:28
Da...daca modific data nuntii pierd avansurile la dj,foto,video,biserica, amenjari...pt k ei nu pot veni in alta data ...deci nu pot modifica data nuntii...pe ei nu ii intereseaza asta...vor 140 de meniuri chiar daca nu asa scrie in contract...normal ca voi face reclamatie la protectia consumatorului si ii voi da in judecata...dar pt voi sa stiti ce am patit sa nu patiti la fel si voi....o sa va tin la curent cu ce am mai rezolvat...va pup

Foarte nasol!
Si cel mai nasol e ca trebuie sa iti faci acum nervi pentru o seara care ar trebui sa fie cea mai frumoasa...
Nici nu imi pot inchipui de ce impun un nr minim de 140 cand sala e de 100 - 150 pers si au si meniurile relativ scumpe.

Daca intr-adevar ai semnat contract, poti merge pe cale juridica (ceea ce oricum iti va manca alti bani) sau la OPC, dar nu stiu daca iti poti recupera avansul / daune prin OPC.

Eu zic sa mai vorbesti cu ei - poate sa conveniti 120 pers sau sa cauti alta sala. Mai sunt restaurante noi care se deschid si poate ai noroc (stiu unul la Euro si la hotel Neon face o sala de nunti)

Bafta!

camisimo
20.03.2010, 23:31:37
bunasunt curoasa daca ti-au spus daca iti returneaza avanzul?
si eu am renuntat la sala dar din alte motive in ianuarie si inca nu am primit avansul desi ramona ne-a spus o data ca daca renuntam primim avansul adica cand am sunat in ianuarie a zis ca ni-l da la inceputul lui februarie cand am sunat din nou a zis sa mergem in 15 feb dupa bani si cand am mers a zis ca seful ei nu este deacord sa ne inapoeze avansul ca cica ei pierd o sambata importanta in ceea ce le dau dreptate doar ca exista o mica buba si anume ca de ce ne-a spus de la inceput ca ne da....
tot cand am fost sa anulam contractul ne-a spus ca ni-l da daca se rezerva sala in sambata cand aveam noi si eu i-am spus ca atunci vreau sa semnez un alt contract cu conditia asta si am semnat un contract nou in care scrie ca ni se vor returna bani cand sala va fi rezervata de catre alti.
eu iti propup s mergi sa mai vb cu ei asa ceva nu e posibil toti spun ca intra 200 in sala aia dar nu intra sigur iar daca intra nu ai ring de dans nu te lasa, eu in ziua nunti ma duc sa vad daca au nunta sa imi inapoieze avansul pt ca nu mi se pare corect o data sa zica ca da si o data nu.
si eu una as depune plangere la opc.

danielaadryana
21.03.2010, 11:38:36
M-au chemat luni la ei sa-mi returneze avansul.O sa va tin la curent cu ce se va intampla. Iar avansul tau trebuie sa ti-l dea deoarece in contract nu specifica clauze referitoare la pierderea avansului in caz ca renunti. Acum ce sa zic, am vazut ce metode au de a ne trage in piept. Nu renunta la avans si da ar trebui sa mergi in data nuntii acolo sa vezi daca nu e alta nunta iar cu scandal vei rezolva. Bafta

Ellutza22
22.03.2010, 18:30:33
M-au chemat luni la ei sa-mi returneze avansul...

Sa ne povestesti ce s-a intamplat. Iti tin pumnii sa fie bine.

danielaadryana
23.03.2010, 12:58:24
Avansul l-am primit inapoi...acum mai departe caut sa-mi gasesc restaurantul cat se poate de repede si sper ca va fi bine...nu cred ca degeaba s-a intamplat asa...dar nu ma las tot merg sa le fac reclamatie.Va pup

flymodels
30.05.2010, 21:07:12
Buna miresici. Poate ma ajutati si pe mine. Anul acesta trebuia sa-mi tin nunta la restaurant Royal din Timisoara. Din pacate, au aparut unele probleme de sanatate in familie, probleme financiare si am anulat nunta. Noi am semnat deja contractul pe data de 11 septembrie 2010. Daca doriti sa va faceti nunta la acest restaurant si poate chiar pe data de 11 septembrie as fi foarte incantata. Locatia e superba, si dupa cum spun si fetele Ramona e super de treaba. Economisesti la deocul salii pentru c anu mai e necesar, eventual niste funde la scaune. Se vede si orasul foarte frumos de la etajul 4. Servirea e impecabila. Au si o gradina in spate, in care iti poti face si cununia religioasa.
Daca este cineva care e interesata, poate merge direct la locatie sa vb cu Ramona.
Va doresc succes cu pregatirile si o nunta care sa fie cel putin atat de reusita cat va doriti!

valeriacalina
06.06.2010, 00:46:05
Buna miresici. Poate ma ajutati si pe mine. Anul acesta trebuia sa-mi tin nunta la restaurant Royal din Timisoara. Din pacate, au aparut unele probleme de sanatate in familie, probleme financiare si am anulat nunta. Noi am semnat deja contractul pe data de 11 septembrie 2010. Daca doriti sa va faceti nunta la acest restaurant si poate chiar pe data de 11 septembrie as fi foarte incantata. Locatia e superba, si dupa cum spun si fetele Ramona e super de treaba. Economisesti la deocul salii pentru c anu mai e necesar, eventual niste funde la scaune. Se vede si orasul foarte frumos de la etajul 4. Servirea e impecabila. Au si o gradina in spate, in care iti poti face si cununia religioasa.
Daca este cineva care e interesata, poate merge direct la locatie sa vb cu Ramona.
Va doresc succes cu pregatirile si o nunta care sa fie cel putin atat de reusita cat va doriti!
Stai linistita.avansul nu il mai vei vedea inapoi nici daca alcineva ocupa sala pe 11 sept.Stiu din auzite.Si miresicilor nu va duceti acolo..se fura bautura,servirea e groaznica,Ramona este o prefacuta si patronul e TIGAN..Ce parere aveti?Feriti va de acest restaurant.pupici

camisimo
15.06.2010, 01:34:21
Stai linistita.avansul nu il mai vei vedea inapoi nici daca alcineva ocupa sala pe 11 sept.Stiu din auzite.Si miresicilor nu va duceti acolo..se fura bautura,servirea e groaznica,Ramona este o prefacuta si patronul e TIGAN..Ce parere aveti?Feriti va de acest restaurant.pupici
eu mi-am primit avansul inapoi desi nu mai speram sincer, ieri m-a sunat ramona sa merg sa imi iau bani ca s-a ocupat sala deci in cazul meu si-a respectat promisiunea.
Nu tin partea restaurantului dar ce are daca patronul e tigan el nu e tot om?
aici cred ca ai fost un pic cam dura.

tomi22
15.07.2010, 16:53:21
si eu am tot acolo nunta,, in 23 oct,,, sper,,,,,, sper sa fie ok,!
am semnat un contract,, de minim 120 pers,, dar dupa numaratoare or sa fie 150 ( sper,, cu criza asta) , ce e in minus de 120 ,, banu jos, dar sper sa nu fie cazul, ca am de unde aduce oameni sa umplu sala,, oricum vor fi muzicantii -ramona ilies-plus foto =9 persoane :)), deci clar ca nu o sa scad sub 120. Sper sa iasa bine si sa nu am alte surprize cu servirea si meniul.
Bafta mare la fiecare. >:D<>:D<

reti
29.07.2010, 19:46:08

Buna miresicilor. Mi-am tot zis ca nu are rost sa intru in discutia asta, dar sincer cand vad atata rautate si cum se arunca cu noroi fara rost (probabil de concurenta sau simpatizanti ai lor) nu pot sta indiferenta si trebuie sa va impartasesc si parerea mea despre acest restaurant la care am avut o nunta superba!

In primul rand Ramona chiar nu e prefacuta. Daca sunteti cu adevarat interesate sa va tineti aici nunta mergeti sa vedeti sala si apoi o sa convingeti si de amabilitatea personalului...si un mic detaliu ce ar trebui sa va dea de gandit de etica omului... Ramona e medic! sincer aceste detalii chiar nu ar trebui sa conteze pentru oameni cu timp normal (nu ca si altii care au prea mult si stau la usa cortului la barfa) pe care ii intereseaza un serviciu de calitate si "patronul e TIGAN"...WTF???...chiar nu e, dar si daca ar fi ce te intereseaza pe tine???
Comentarii de acest gen confirma multitudinea de persoane frustrate de pe lumea asta din pacate....
Pe acest forum ar trebui sa impartasim experientele legate de nuntile prin care trecem, nu sa facem arborele genealogic al fiecarui patron de restaurant deoarece daca gandim ca oameni normali nu ar trebui sa ne intereseze acest lucru!

Gata...daca ati avut rabdare sa cititi pana acum comment-ul meu si va mai intereseaza si in continuare va povestesc cum a fost nunta mea. Din punctul meu de vedere a fost exact cum ne-am dorit!!!

Personalul chiar a fost foarte atent, fara sa fie nevoie de atentionari; mancarea a fost bine gatita si din belsug si inca un detaliu pentru care au un + din partea mea: am avut 160 de meniuri comandate, iar la nunta au venit cu 15 persoane in plus. Nu a fost nici o problema, s-a aranjat o masa imediat si meniurile.
Amenajari in plus la sala nu am avut pentru ca am considerat ca nu e nevoie, am pus doar flori.

Si sincer va spun ca pana sa ajung la ei normal ca am cautat in mai multe locuri si m-am lovit de o gramada de neplaceri: ba nu puteam aduce nici o bautura din afara, ba contul bauturilor era deschis fara sa pot avea vreun control, ba trebuia sa amenajez neaparat cu ei (pe bani in plus) si am citit cateva contracte de la alte restaurante de incepe sa te doara capul. In locatia in care am avut evenimentul sincer va spun ca am avut parte de tratatie si amabilitate de nota 10.

Sfatul meu catre viitoarele mirese: nu mai credeti toate comment-urile ce le gasiti pe net. Da, recunosc, cat eram si eu in cautare de locatie am cautat si eu pe net sa mai vad ce se zice. Dar daca intr-adevar va place locatia ce o vedeti in poze, mergeti sa vedeti live sala si o sa va convingeti de amabilitatea lor imediat!

Sper ca nu am suparat pe nimeni (si daca am suparat o sa-i treaca) dar mi-am spus si eu parerea asa cum avem fiecare in parte acest drept.... si miresici va doresc o nunta macar la fel de frumoasa si de reusita ca si a mea!!!:*

cori26
01.09.2010, 12:17:19
salut,am o rugaminte pentru danutza_daniela daca mai intri pe acest forum sa-mi povestesti si mie cum a fost nunta la Royal.As vrea sa stiu daca ai intampinat ceva dificultati in ceea ce ii priveste pe cei de la restaurant?Daca de ex. te-au pus sa platesti ceva in plus la sfarsit?sau nu s-au tinunt de contractul pe care l-ai semnat cu ei?merci mult si CASA DE PIATRA!!!!^:)^

CoryB
07.09.2010, 00:23:50
Hey girls!

Tocmai am comis cea mai frumoasa nebunie a vietii noastre, toti cei care au aflat au confirmat acest lucru!

...inca nu am trecut prin petrecerea mare de nunta cu rochita de mireasa si 200 de invitati si biserica, etc, momentan am sarbatorit doar cununia civila, iar nunta mare o programam pentru anu viitor.

Daca aveti ocazia sa mergeti pe la Royal va sugerez sa mergeti si in spatele hotelului unde este o terasa cu gradinuta superba FOARTE INTIM!

Mai sus am specificat "nebunie" pentru ca am facut in urmatorul fel: ziua sotului e in 29 august. In data de 28, sambata, i-am sarbatorit ziua si am chemat familiile si prietenii apropiati, care au fost in total pe la 65 de persoane...nimeni nu a stiut ce se petrece, toti stiau ca vin la o zi de nastere. Am fost imbracati normal la inceputul petrecerii. Cand s-au strans toti invitatii, a avut loc cererea in casatorie. Apoi, am rulat pe o plasma mare ce e am plasatape terasa un filmulet care m-au ajutat cei de la Plaza sa-l facem cu un colaj de poze din vietile noastre. Noi intre timp am disparut si ne-am schimbat in tinute mai adecvate momentului surpriza. Ne-am intors apoi la masa, insotiti de ofiterul de stare civila care a oficiat ceremonia in gradinuta! A fost MEGA SURPRIZA!!! nu vreau sa ma laud pentru ca a fost a mea, dar a fost in adevaratul sens al cuvantului PERFECT!!! Am avut organizata o masa lunga cat toata terasa si inca o masuta mai mica pt ca au venit mai multi invitati de cat ne planuisem. Tinand cont ca a fost doar civila am avut doar aperitive si friptura si prajitura. Bautura la greu, apa, suc si cafele. Cei de la Plaza ne-au fost complicii nr.1 in toata organizarea. Si sincer....DA, recunosc, chiar nu vroiam sa mergem la MALL pe banda rulanta. Aici am avut intimitate, am fost doar noi, nu ne-am mai deplasat in vreun parc ptr poze pt ca au o gradinutza foarte draguta si am facut acolo poze.

Daca sunteti interesate va trimit link pe privat cu pozele.

AAA....sus, la restaurantul mare era nunta...dar nici una dintre mirese nu a simtit prezenta celeilalte daca ma intelegeti...deci chiar am avut intimitate maxima si a fost vorba bunicii mele "ca in filme"!

Poate v-am dat o idee buna si scoatem moda cu mersul la Mall! dar daca optati sa faceti in afara mall-ului macar cautati un loc cu gradina si intim...noi l-am gasit!

Cine va dori sa vada link-ul se va convinge si din poze cat de frumos a fost! Multa fericire si spor in organizari!

emma2727
03.11.2010, 16:26:21
BUNA!

Eu am nunta anul viitor 2011 la Royal,acum am auzit parei pro so contra a avut cineva recent nunta acolo?
Mai exact am 130 persoane ,incap invitatii in sala?este loc de dans?Sunt seriosi cei de acolo?
cum e mancarea cu cine ati colaborat pt muzica preturi etc...

MULTUMESC MULT!

reti
11.11.2010, 14:04:58
BUNA!

Eu am nunta anul viitor 2011 la Royal,acum am auzit parei pro so contra a avut cineva recent nunta acolo?
Mai exact am 130 persoane ,incap invitatii in sala?este loc de dans?Sunt seriosi cei de acolo?
cum e mancarea cu cine ati colaborat pt muzica preturi etc...

MULTUMESC MULT!

Draga emma2727,

eu am avut nunta anul acesta in luna iulie la Royal. Am avut 175 de invitati si tin sa-ti spun ca a fost loc suficient de dans. Mancarea a fost f buna si contractul s-a respectat intru totul. La partea de muzica noi am optat pentru dj pt ca am avut multi tineri invitati si a prins mai bine muzica variata decat serii lungi de populara. Trebuie sa tii cont si de ce fel de invitati ai ca sa stii daca mergi doar pe dj, sau iei populara live si dj in pauzele lor.

Din pacate pe forumuri mai scriu viitoarele mirese. Cele care au avut nunta sunt multe, foarte multe, crede-ma...gandeste-te ca cei de la Royal ocupa datele de nunta fara nici o problema cu o gramada de timp inainte, deci nunti au fost acolo multe. Poate ar prinde bine din miresele care au fost acolo sa mai scrie pe forum. Oricum lumea care e multumita, dupa ce trece de nunta nu mai are motive sa intre pe forum.

Orice dorinta ai legata de nunta mergi cu incredere si vorbeste cu Ramona, sincer are idei foarte bune...mie mi-au fost de folos.

Sper ca ti-am fost de folos.

sutza_27
13.11.2010, 20:12:41
sunt noua pe miresici,insa eu am cautat destul de mult restaurantul pt nunta,si dupa ce am fost acolo am semnat imediat contractul pe loc,mi-au dat inclusiv chitanta ceea ce nu am auzit la prietenele mele,daca unele mirese nu au fost multumite de servire sau de alte aspecte inseamna ca au fost prea ocupate cu altceva eu imi voi alege singura ospatari si am putina experienta si oameni care sa ma ajute,nu te poti astepta ca ei sa se ocupe de tot si sa iti ghiceasca gindurile.pt a iesi totul cum visezi,toti mi-au parut deschisi si cred ca si daca va interveni ceva vom ajunge la un punct comun,de obicei sunt hotarita si nu stau pe ganduri asa ca am incredere ca va iesi bine.

ioana
08.05.2011, 15:23:41
sunt noua pe miresici,insa eu am cautat destul de mult restaurantul pt nunta,si dupa ce am fost acolo am semnat imediat contractul pe loc,mi-au dat inclusiv chitanta ceea ce nu am auzit la prietenele mele,daca unele mirese nu au fost multumite de servire sau de alte aspecte inseamna ca au fost prea ocupate cu altceva eu imi voi alege singura ospatari si am putina experienta si oameni care sa ma ajute,nu te poti astepta ca ei sa se ocupe de tot si sa iti ghiceasca gindurile.pt a iesi totul cum visezi,toti mi-au parut deschisi si cred ca si daca va interveni ceva vom ajunge la un punct comun,de obicei sunt hotarita si nu stau pe ganduri asa ca am incredere ca va iesi bine.

Ceau,

Puteti sa imi spuneti la cam cat ajunge un meniu pentru o nunta la Royal Plaza?

paula_v
14.07.2011, 15:33:26
Buna miresicilor,

Sunt noua in postura de viitoare mireasa. In ultimele saptamani am tot cautat restaurante/locatii variante, preturi etc, iar la royal mi s-a parut ce mai buna oferta. urmeaza saptamana viitoare sa semnam contractul si sa platim avansul asa ca va tin la curent cu demersurile. Sincer, cred ca totul va fi ok fara foarte mari probleme contractuale/legale (dupa cum s-a tot stipulat pe forum). Am mers acolo din recomandarea unor prieteni care au facut acolo deja nunta si nu au avut nici un fel de probleme...nici cu bautura furata...cu bani extra ceruti si eu mai stiu ce nebunii s-au scris...dar va voi tine la curent.

Despre meniuri...preturile variaza intre 170-220, dar cel mai bine este sa mergeti si sa discutati cu Ramona pentru se pot combina si se pot negocia.

cori26
13.10.2011, 23:17:57
Buna miresicilor,

Va recomand cu cea mai mare caldura sa mergeti la Royal, eu am avut nunta pe 1.10.2011 acolo si a fost superb.Locatia e foarte frumoasa si pe lamga asta personalul a fost foarte ,foarte deosebit,Ramona e super de treaba,iar la ospatari nu ai ce sa le reprosezi,au fost impecabili.Asa ca viitoare miresici nu aplecati urechea la tot felul de rautati.

PatyCrista
03.08.2012, 15:02:41
Buna miresicilor,

Va recomand cu cea mai mare caldura sa mergeti la Royal, eu am avut nunta pe 1.10.2011 acolo si a fost superb.Locatia e foarte frumoasa si pe lamga asta personalul a fost foarte ,foarte deosebit,Ramona e super de treaba,iar la ospatari nu ai ce sa le reprosezi,au fost impecabili.Asa ca viitoare miresici nu aplecati urechea la tot felul de rautati.

Multumesc echipei de la Royal Ballroom pentru profesionalismul de care au dat dovada.
Recomand cu caldura locatia , personalul si pe D-na Ramona.
Atasez cateva poze.
Am avut nunta de vis pe care mi-am dorit-o!

camyBFC
27.08.2012, 17:37:29
Buna, am fost in iulie la un botez la Royal Plaza si am ramas placut impresionata de tot, de sala, de mancare, de ospatari, chiar o locatie foarte draguta.
Prietena mea care a avut botezul a povestit numai de bine, ei au avut cam 110 persoane si a fost cam la fix cu ringul de dans. Este o sala cu pesonalitate pentru un eveniment cochet, faina si amplasarea la etajul 3(sau 4).

alesia.m
01.10.2012, 18:47:01
Ceau miresicilor,

Acum 2 saptamani am fost la botezul unei prietene la restaurantul Royal Ballroom.
Am fost foarte impresionata de noua lor terasa unde s-a facut primirea invitatilor cu sampanie si aperitive.
E super frumos amenajata cu mese de cocktail, felinare, lumanari. Au avut si un bar unde se puteau comanda cocktailuri. Dupa o ora am urcat in sala care are un nou design care m-a impresionat. e mai cocheta si mult mai eleganta acum.
Au avut in jur de 165 de invitati, a fost o super petrecere, s-a dansat pana dimineata la ora 5.
Am rezervat acest restaurant pentru nunta mea anul viitor ,cred ca voi avea in jur de 170 de invitati. Pe parcusul botezului am fost foarte atenta la detalii si dupa parerea mea a fost super fain organizat.
Sunt foarte linistita , mi-am luat o piatra de pe inima, acum sunt convinsa ca nunta mea va fi cea la care am visat.

O zi frumoasa!