PDA

Versiunea completa : Manichiura Slatina

valusca25
27.10.2009, 20:30:14
coafura si machiajul sunt importante dar eu personal ma uit la unghii,asa ca va dau un sfat sa va ocupati si de asa ceva.ca mireasa toata lumea e cu ochii pe tine.unghiile cu gel sunt superbe daca sunt facute bn si au efect supermisto o sa pun poze cand ma hotarasc cum o sa le am;-)

floriana2107
27.10.2009, 21:55:42
coafura si machiajul sunt importante dar eu personal ma uit la unghii,asa ca va dau un sfat sa va ocupati si de asa ceva.ca mireasa toata lumea e cu ochii pe tine.unghiile cu gel sunt superbe daca sunt facute bn si au efect supermisto o sa pun poze cand ma hotarasc cum o sa le am;-)
Si eu as vrea unghii cu gel desi mi s-a spus ca nu am nevoie ca am unghiile mari . eu as vrea french

anabella
27.10.2009, 23:34:06
limitati-va totusi la unghii la saloane in slatina daca vreti sa discutati despre asa ceva pe sub-forumul de olt.
daca nu, aveti aici destule informatii si poze http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1547

valusca25
28.10.2009, 08:21:34
limitati-va totusi la unghii la saloane in slatina daca vreti sa discutati despre asa ceva pe sub-forumul de olt.
daca nu, aveti aici destule informatii si poze http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1547
draga anabella cu tot respectul dar daca noi vrem sa vorbim aici ce rau facem, siteul e facut pt asta nu inteleg ostilitatea asta a ta .nu facem publicitate vb decent asa k lasa-ne sa vb si noi linistite.have a nice day

floriana2107
28.10.2009, 08:55:10
Pai poate despre asta era vorba unghii facute in Slatina. Mie o s ami le faca o prietena care facut recent cursuri de manechiura . Chiar daca sta in bucuresti o sa vina sa mi le faca aici. La tine nu te-a machiat ramona chirita?

anabella
28.10.2009, 10:00:25
draga anabella cu tot respectul dar daca noi vrem sa vorbim aici ce rau facem, siteul e facut pt asta nu inteleg ostilitatea asta a ta .nu facem publicitate vb decent asa k lasa-ne sa vb si noi linistite.have a nice day

m-ai inteles total gresit :)
daca ai fi citit regulamentul inainte, stiai ca la sub-forumuri se discuta doar ceea ce e legat de sub-forumurile respective, in acest caz se discuta despre unghii in slatina, caracal, bals, etc
poate m-am exprimat eu putin aiurea, insa ce am vrut sa spun este ca daca nu veti respecta acest lucru, anume sa discutati strict pe regiune, moderatorii se vor sesiza curand si vor inchide subiectul.
ca si pe cel de verighete
acum m-am facut clar inteleasa? :)

anabella
28.10.2009, 10:01:00
La tine nu te-a machiat ramona chirita?

care e din slatina :)

floriana2107
28.10.2009, 10:24:33
care e din slatina :)

Pai si prietena asta a mea a stat pana acum 3 ani in Slatina :|

emilinicole
28.10.2009, 13:02:38
anabela are dreptate..no offence..si nu cred ca a zis-o cu rautate, probabil ai interpretat asa pt ca ti-a zis si de limbaj, unde din nou ii dau dreptate..pana nu ai scris corect eu nu am putut urmari ce spui.

acum ca sa zic de unghii in slatina..la salonul unde ne coafam putem face si asta,eu asa o sa fac, adica la salonul din spate de la numarul 5.

anabella
28.10.2009, 13:57:41
eu mi le-am facut in dimineata nuntii la tipa care lucreaza la salon felicia.
mi le facusem cu o zi inainte la cineva la care ma duc de ani de zile, acasa, dar mi-a facut cate o floricica pe fiecare unghie si mi-a lipit si o pietricica pe unghiile inelarelor, iar cand am vazut rezultatul am constatat ca arat ca o paparuda. pt ca tin mult la ea si e foarte de treaba, nu i-am zis nimic atunci, insa acasa m-am sters si a doua zi cand m-am dus sa ma coafez pentru civila, mi-am tras si un french simplu la "felicia"
emilinicole, merci pentru sustinere, se pare ca am picat fara sa vreau de lupul cel rau :))

floriana2107
28.10.2009, 15:28:00
[QUOTE=anabella;2547280]eu mi le-am facut in dimineata nuntii la tipa care lucreaza la salon felicia.

Si la par tot la Felicia te-ai facut? Eu sunt in cautare de coafor pt nunta. Mi-a zis cineva de salonul lui ovidiu care se afla in spate unde era magazinul Fabra (acum e o banca CEB) . O prietena are nunta anul viitor in mai inaintea mea si o sa se faca acolo si o sa vad la ea cum e

floriana2107
28.10.2009, 15:41:40
Scuze anabella trebuia sa te intreb in topicul cu , coafura

anabella
28.10.2009, 17:20:17
acolo m-am facut, dar tipa (dana) si-a deschis intre timp salonul ei si acum nu stiu unde il are.
pana in decembrie aflu si-ti spun sigur unde s-a mutat

neverland
17.11.2009, 16:18:33
Hello...Tot alergand din forum in forum l-am gasit si pe acesta. Cred ca sunt putin in urma...Imi puteti spune ce inseamna "unghii cu gel"? Sunt tare curioasa...Si chiar imi accept nestiinta...

valusca25
17.11.2009, 19:44:23
Hello...Tot alergand din forum in forum l-am gasit si p e acesta. Cred ca sunt putin in urma...Imi puteti spune ce inseamna "unghii cu gel"? Sunt tare curioasa...Si chiar imi accept nestiinta...
Acum depinde...eu stiu destule in acest domeniu.Pt cine are unghii mari,naturale ii recomand sa aplice un gel permanent dar usor in sensul ca raman unghiile sale dar cu un french sau ceva desene deosebite in schimb au alt aspect fata de o manichiura clasica...dar sa fie facute de o experta...Cat despre unghiile alungate in gel le recomand dar sa fie facute de cineva care are habar,stiu k sunt fete in slatina care fc.Adica daca inainte se puneau unghii false(tip)acum e de ajuns un pik de gel un pik de hartii speciale si ai niste unghii splendide ingrijite si care dureaza pana la 5 saptamani daca sunt facute bine...sper k ti-am fost de folos:*

neverland
18.11.2009, 20:21:51
Acum depinde...eu stiu destule in acest domeniu.Pt cine are unghii mari,naturale ii recomand sa aplice un gel permanent dar usor in sensul ca raman unghiile sale dar cu un french sau ceva desene deosebite in schimb au alt aspect fata de o manichiura clasica...dar sa fie facute de o experta...Cat despre unghiile alungate in gel le recomand dar sa fie facute de cineva care are habar,stiu k sunt fete in slatina care fc.Adica daca inainte se puneau unghii false(tip)acum e de ajuns un pik de gel un pik de hartii speciale si ai niste unghii splendide ingrijite si care dureaza pana la 5 saptamani daca sunt facute bine...sper k ti-am fost de folos:*

Hm...suna interesant...mai ales ca am o problema cu unghiile, in sensul ca mereu le am foarte mici. Nu am avut niciodata unghiile lungi si ma gandesc ca ar fi o idee buna...Sper sa nu ma incomodeze prea tare...Multumesc pt informatie:*

galusca30
18.11.2009, 21:38:37
fetelor eu nu asi sfatui pe nimeni sa-si puna unghi cu gel sau acryl va distrugeti unghile pentru ca trebuiesc pilite unghile voastre se-vor subtia si casa-isi revina dureaza 6 luni si daca nu sant facute bine vor crapa si or sava doara ingrozitor #:-S

neverland
19.11.2009, 20:57:04
fetelor eu nu asi sfatui pe nimeni sa-si puna unghi cu gel sau acryl va distrugeti unghile pentru ca trebuiesc pilite unghile voastre se-vor subtia si casa-isi revina dureaza 6 luni si daca nu sant facute bine vor crapa si or sava doara ingrozitor #:-S

Asta suna chiar a horror...God, cate fac femeile pt. frumusete...Deci dragi miresoi, think twice when you get married, your wife is a miracle!#:-S I'M JOKIN'...

gyorgy
19.11.2009, 23:52:33
buna fetelor ma scuzati eu sunt noua intrata pe forum asi dori sa va intreb si eu la ce saloane va coafati voi sau unde va aplicati unghii k gel ?multumesc va pup:*

anabella
21.11.2009, 19:00:46

subscriu in totalitate. am facut aceeasi greseala acum 1 an si m-am jurat ca nu mai fac asa ceva. mi-a luat 3 luni sa mi se regenereze unghiile.
plus ca fiecare sedinta de intretinere ma costa de ma rupea...

mariammm
20.12.2009, 21:04:53
ufffff,ce m-am mai chinuit si eu cu unghiile astea!!!!:-<mie nu prea imi cresc deloc si sunt nevoita la fiecare eveniment sa dau fuga sa imi aplic false...sfatul meu : feriti-va de saloanele scumpe!!! tocmai pt ca pretul e ff mare si interesul lor pt unghiile noastre e ff mic...eu mi le distrusesem complet la salon...la felicia tipa aia imi baga pila pe sub gel sa bage aer:| acum ma duc la o fata,face particular.mie imi place cum mi le face si partea buna e ca ia si muuuult mai putin

anabella
21.12.2009, 11:43:16
felicia nu e un salon scump. mi se pare chiar foarte ieftin, ca de altfel cam tot ce e in slatina in materie de astfel de servicii.
in bucuresti o manichiura si o pedichiura ma costau 70 lei acum un an-doi, iar intretinerea la gel cam 80 lei. la saloane medii, nu scumpe. cam atunci am inceput sa fac naveta la slatina si la cosmetica si la coafor.
sa dau aici 30 lei pe o manichiura si o pedichiura mi se pare pomana, ca sa nu zic altfel.

floriana2107
21.12.2009, 12:19:56
felicia nu e un salon scump. mi se pare chiar foarte ieftin, ca de altfel cam tot ce e in slatina in materie de astfel de servicii.
in bucuresti o manichiura si o pedichiura ma costau 70 lei acum un an-doi, iar intretinerea la gel cam 80 lei. la saloane medii, nu scumpe. cam atunci am inceput sa fac naveta la slatina si la cosmetica si la coafor.
sa dau aici 30 lei pe o manichiura si o pedichiura mi se pare pomana, ca sa nu zic altfel.

Si unde iti faci aici in Slatina manechiura daca poti sa-mi spui?

madalinapol
21.12.2009, 15:16:28
totusi,eu zic sa nu compari bucurestiul cu slatina....e diferenta!Si eu in arad tot cu 70-80 lei mergeam sa imi fac unghiile si mi le facea k lumea,nu sa dau o gramada de bani si sa imi pice unghia a doua zi,cum mi s-a intamplat aici...Si dak ti se pare pomana mergi la saloane mai scumpe....altora nu li se pare!

anabella
21.12.2009, 16:02:33
Si unde iti faci aici in Slatina manechiura daca poti sa-mi spui?

la o tipa acasa initial, apoi la salon felicia, la lori.

iti ramasesem datoare cu informatia despre salonul unde s-a mutat dana, tipa de la felicia
e in spate la CEC, are spatiul ei inchiriat la parterul unui bloc si vreau sa spun ca practica preturi si mai mici decat la felicia, pentru ca munceste pentru ea acum.
eu pe un spalat + tratament, tuns (am parul lung) si coafat am platit 35 lei
cum intri intre blocuri pe langa farmacia lui boruz, o sa vezi blocul in fata, are un banner verde pe care scrie "elena style" sau ceva de genul.
nu e decat ea acolo si inca o fata cosmeticiana. nu au inca manichiura si pedichiura, dar spera sa gaseasca pe cineva si pentru asta, cat mai curand

anabella
21.12.2009, 16:05:48
totusi,eu zic sa nu compari bucurestiul cu slatina....e diferenta!Si eu in arad tot cu 70-80 lei mergeam sa imi fac unghiile si mi le facea k lumea,nu sa dau o gramada de bani si sa imi pice unghia a doua zi,cum mi s-a intamplat aici...Si dak ti se pare pomana mergi la saloane mai scumpe....altora nu li se pare!

tocmai asta spuneam, ca saloanele de aici nu mi se par scumpe, nu ca mi se pare pomana sa merg la saloane scumpe.
si e adevarat ca nu poti compara bucurestiul cu slatina, insa 30 lei o data la doua saptamani nu mi se pare mult, nici macar la un salariu de 800 lei pe luna. evident, in conditiile in care nu vrei lunar haine, cosmetice, iesiri in oras in fiecare weekend.
plus ca exista intotdeauna varianta sa ti le faci acasa, daca nu esti multumita nicaieri, nu? :)

mariammm
21.12.2009, 18:03:51
sa dau aici 30 lei pe o manichiura si o po:-)edichiura mi se pare pomana, ca sa nu zic altfel.
eu nu am zis ca la felicia ar fi ff scump.erau propozitii diferite,la felicia imi dadeau gelul jos bagandu-mi aer intre unghie si gel.normal ca se alegea prafu'.app de felicia,am ffff multe prietene care merg acolo si st multumite si chiar ai dreptate,preturile sunt mici.poate pt ca st direct proportionale cu calitatea.mi se pare putin aiurea ca in timp ce iti pune tipsurile la mana dreapta sa cada cele de la stanga.:|

anabella
21.12.2009, 19:21:55
am inteles eu gresit si oricum nu era ceva spus cu repros, era un fel de remarca proprie, imi spuneam parerea, sper ca nu ai crezut ca te contrazic in vreun fel :)

mariammm
22.12.2009, 00:00:07
am inteles eu gresit si oricum nu era ceva spus cu repros, era un fel de remarca proprie, imi spuneam parerea, sper ca nu ai crezut ca te contrazic in vreun fel :)

:) nu,nu,in niciun caz,pana la urma ideea este aceeasi:daca tot platim,putin sau mult,macar sa merite banii.mai bine putin si bine decat mult si prost:*

floriana2107
22.12.2009, 11:07:38
la o tipa acasa initial, apoi la salon felicia, la lori.

iti ramasesem datoare cu informatia despre salonul unde s-a mutat dana, tipa de la felicia
e in spate la CEC, are spatiul ei inchiriat la parterul unui bloc si vreau sa spun ca practica preturi si mai mici decat la felicia, pentru ca munceste pentru ea acum.
eu pe un spalat + tratament, tuns (am parul lung) si coafat am platit 35 lei
cum intri intre blocuri pe langa farmacia lui boruz, o sa vezi blocul in fata, are un banner verde pe care scrie "elena style" sau ceva de genul.
nu e decat ea acolo si inca o fata cosmeticiana. nu au inca manichiura si pedichiura, dar spera sa gaseasca pe cineva si pentru asta, cat mai curand
Merci frumos pentru informatie. O sa trec azi sa vad pe unde e.:*

madalinapol
22.12.2009, 14:30:38
mult sau putin,nu mai conteaza.Ideea e sa te tina buzunarul,sa fie ceva de calitate si sa te multumeasca,nu?o:-)

boboalexutza
18.02.2010, 22:08:48
Fetelor, atat gelul cat si acrylul distrug unghia.
Eu le-am avut cu gel(care este mult mai bland decat acrylu) si mi le-am distrus. Nici macar o zi nu imi mai statea lacul pe unghii:(( .
De 2 luni fac un tratament cu o crema speciala pt unghii si parca au inceput sa mai arate si ele cat de cat normal.
Chiar daca va puneti pt nunta, sfatul meu este ca sa le tineti maxim 2 saptamani.
Este adevarat ca sunt foarte frumoasa si scapi de o grija, dar si cand dai jos gelul iti vine sa plangi cand te uiti la maini:O

comincu_floricica
10.02.2011, 22:42:15
de asta suntem toate constiente dar cum baba sufera la frumusete...