PDA

Versiunea completa : dans nou si haios la nunta, MUSAMAUA-Ce parere aveti?

ALBA_CA_ZAPADA70
01.11.2009, 19:03:07
la noi la nunta dj-ul bobitza a venit cu o noutate..musamaua, dans pe care l.a pus dupa brasoveanca, avand un pic de legatura:D
eu nu am o filmare, dar am gasit pe youtube

http://www.youtube.com/watch?v=3hXrZf5GSSQ

http://www.youtube.com/watch?v=5QGSMjS9bCs

voi l.ati avut la nunta?

OanaMaria3
01.11.2009, 20:00:58
foaaarte tareee dansul.:))).eu nu l-am intalnit niciodata.pe youtube am vazut ca era destul de cunoscut..probabil era specific pentru zona unde era nunta.

ciocolatika
01.11.2009, 22:20:06
:)) :)) :)) :)) :)) foarte tare...il vreau si eu...

sigur il voi avea la nunta:)>- :)>- :)>- :)>-

ALBA_CA_ZAPADA70
02.11.2009, 10:08:58
la noi chiar a facut senzatie..sa ii vezi pe nuntasi cum se chinuiau sa faca ceea ce le spunea dj-ul..a fost haios tare

Cat_Eyes
02.11.2009, 10:53:24
mie nu-mi place. nu se compara cu pinguinul :)

maitrey
02.11.2009, 11:08:27

s-a facut...ti-l livrez pe mess de acasa
si noi l-am avut...dar il stiam de vre-o 3 ani se tot pune pe la nunti cu toate ca sunt multi dj care nu au auzit de el:D

Petro29
02.11.2009, 14:45:15
BUNA, interesanta melodie si dansul la fel/:)

LemonTea
02.11.2009, 15:49:19
Si noi l-am avut la nunta si l-am mai dansat la vreo doua. E foarte distractiv, mai ales cand trebuie sa mergi ca piticu'.:D

dannemaria
22.11.2009, 12:15:44
Io nu mai auzisem de el; imi placeeeeeeeee \:D/
Inca un motiv in plus sa astept cu nerabdare nuntaaaa !
Merci, Alba, pentru info >:D<

marci
22.11.2009, 12:51:40
=D>=D>=D> super dans...;))

trully_love
22.11.2009, 18:07:10
Chiar e interesant. Se adauga pe lista...:D. Multumim de pont

ALBA_CA_ZAPADA70
22.11.2009, 20:28:57
Io nu mai auzisem de el; imi placeeeeeeeee \:D/
Inca un motiv in plus sa astept cu nerabdare nuntaaaa !
Merci, Alba, pentru info >:D<

npc..cum am aflat si eu am pus aici..sa afle toata lumea:)) :)) :)))

ga_bitza86
22.11.2009, 20:39:11
l-am avut si noi la nunta, la Tulcea am observat ca se practica. la toate nuntile la care am fost a fost si acest dans. in rochia de mireasa a fost cam greutz de dansat totusi, insa atunci cand am fost simplu invitat a fost mult mai ok, nemaistand cu grija ca o sa imi calc pe rochie sau sa ma impiedic :D

pretyflory
22.11.2009, 21:03:49
l-am avut si noi la nunta, la Tulcea am observat ca se practica. la toate nuntile la care am fost a fost si acest dans. in rochia de mireasa a fost cam greutz de dansat totusi, insa atunci cand am fost simplu invitat a fost mult mai ok, nemaistand cu grija ca o sa imi calc pe rochie sau sa ma impiedic :D
l`am auzit si eu anul trecut la nunta varului meu si chiar mi`a placut ... la nunta mea nu l`am avut ca uitasem de el

codrinelu
23.11.2009, 13:09:11
foaaarte tareee dansul.:))).eu nu l-am intalnit niciodata.pe youtube am vazut ca era destul de cunoscut..probabil era specific pentru zona unde era nunta.

o mare porcarie!

Gino
05.12.2009, 22:23:39
o mare porcarie!
super tare dansul
si haios =))

gianinacracana
09.01.2010, 11:07:39
Buna,
Eu nu am fost in Dobrogea la nici o nunta unde sa nu se danseze Musamaua. Este super chiar si pentru altfel de petreceri.
O zi placuta

neyse
10.01.2010, 01:17:00
vaiiiiiii ce mai dans nici nu stiam ca exista e cam aiurea sa faci ce zice cantaretul insa e foarte comic si cred k prinde foarte bine la nunta asa cum e dansul pinguinului, trenuletul si restul

RIKIDONE
10.01.2010, 15:56:52
Mie nu imi place deloc!

mona28
10.01.2010, 17:36:58
la noi la nunta dj-ul bobitza a venit cu o noutate..musamaua, dans pe care l.a pus dupa brasoveanca, avand un pic de legatura:D

voi l.ati avut la nunta?

Pana acum nu am auzit de dansul asta.Dar din cate am vazut din filmare,nu e cine stie ce...Ori erau cam beti ;)) ce-i care dansau si nu mai stiau pasii si se bataiau aiurea,ori chiar asa e dansul :-?
Mie dansul pinguinului de ex,mi se pare mult mai distractiv...

GabiMiki
11.01.2010, 19:18:58
E super tare ... eu l-am auzit inainte de nunta, l-am dat in playlist, dar din pakte ... nu s-a pus, eu nu mi-am dat seama k la kt de chiuna eram nu m stiam de mn ... ac imi pare rau ... si uitasem de musama ... :">:">:">:">:">

zbor
11.04.2010, 20:46:05
e prima oara cand aud:))
am investigat pe youtube. funny!

geanyna23
12.04.2010, 00:02:18
la noi la tl nu exista nunta fara"musamaua" si binenteles ca am avut si noi,e antrenanta si f amuzanta,de obicei se pune dupa brasoveanca

nicoletaoff
13.04.2010, 15:57:53
de aceeasi parere sunt si eu,super funny!

violena
13.04.2010, 22:44:53
sincer mai mare porcarie nu am vazut... in zona noastra cred ca lumea s-ar simti ofensata daca le-ar zice dj-ul ce si cum sa faca... fiecare danseaza in stilul lui si pe limba lui

cenusereasaalba
14.04.2010, 08:38:06
imi place l-am dansat la nunta prietenei mele anul trecut,ceva nou pt. mine ,il vreau si la nunta mea:D

Boaba
14.04.2010, 09:17:22
Cred ca e specific Dobrogei, l-am auzit si eu la o nunta la niste tulceni :) Eu nu cred ca-l voi pune totusi la nunta, sotiorul meu nu vrea nici macar pinguinul :((

violena
14.04.2010, 09:25:52
nici eu nu vreau pinguinu'...

Cred ca e specific Dobrogei, l-am auzit si eu la o nunta la niste tulceni :) Eu nu cred ca-l voi pune totusi la nunta, sotiorul meu nu vrea nici macar pinguinul :((

valusca25
14.04.2010, 09:26:09
Eu nu l-am vazut pana acum la nici o nunta,dar imi place mult ideea.Sa vedem ce zice miresoiul meu!

lylaa
15.04.2010, 11:47:46
Hehehe, chiar mi se pare funny, si mai tare ar fi sa-i vad pe ai mei dansand pe melodia asta, in special pe mama. =))
Oricum, am inclus-o in playlist-ul de nunta. Ce nu-mi place e insa finalul si sper sa poata fi schimbat/cenzurat cumva. :-s

geanyna23
15.04.2010, 12:16:57
Hehehe, chiar mi se pare funny, si mai tare ar fi sa-i vad pe ai mei dansand pe melodia asta, in special pe mama. =))
Oricum, am inclus-o in playlist-ul de nunta. Ce nu-mi place e insa finalul si sper sa poata fi schimbat/cenzurat cumva. :-s
finalul si la noi a fost schimbat e prea din topor:Dla noi de obicei pe musamaua se fura mireasa,pt ca toata lumea e atenta la ce se zice si e un prilej numai bun de luat pe sus:D

michelle20
15.04.2010, 12:47:39
am vazut si eu un filmulet pe youtube....m-am distrat copios....mai ales ca toti se chinuiau sa faca ce le zicea muzicantu.....pare simpatic.....lumea se distra din ce am vazut eu..nunta mea a trecut dar am destule anul asta...daca prind asa ceva...va zic cum iese:))

elena_v_
15.04.2010, 14:18:18

voi l.ati avut la nunta?

eu n-am vazut nunta fara "musamaua "in dobrogea.oare o fi din zona asta?in schimb,eu n-am auzit de alte dansuri...cum ar fi "schioapa".acest dans mi se pare chiar foarte complex

gnm
15.04.2010, 22:53:54
si eu sunt constanteanca de origine, dar sincer , nu am auzit pana acum de ,,musama" si tot sincer, nu-i chiar atat de haios.e parerea mea.cui ii place, numai bine!

Brenda4u197
15.04.2010, 23:07:05
F tare,! pacat ca nu l-am avut

s-a facut...ti-l livrez pe mess de acasa
si noi l-am avut...dar il stiam de vre-o 3 ani se tot pune pe la nunti cu toate ca sunt multi dj care nu au auzit de el:D

ant
17.04.2010, 19:55:57
eu n-am vazut nunta fara "musamaua "in dobrogea.oare o fi din zona asta?in schimb,eu n-am auzit de alte dansuri...cum ar fi "schioapa".acest dans mi se pare chiar foarte complex

Fff tare, de unde a mai aparut?nu il stiam..

geany_m
20.04.2010, 20:41:05
E prima data cand aud de musamaua:)):)) ce haios e!
Eu nu l-am avut la nunta, nici nu auzisem de el....

blondyna82
21.04.2010, 04:40:33
Foarte haios! N-am mai auzit de el dar cu siguranta il bag in playlist! Multumesc pentru pont! Ha ha ha ce-o sa ma mai distrez! O sa am grija sa le arat prietenilor sa fie totusi cineva la nunta care sa o cunoasca, sa dea startul sa zic asa :)) ....

ALBA_CA_ZAPADA70
21.04.2010, 12:25:28
Foarte haios! N-am mai auzit de el dar cu siguranta il bag in playlist! Multumesc pentru pont! Ha ha ha ce-o sa ma mai distrez! O sa am grija sa le arat prietenilor sa fie totusi cineva la nunta care sa o cunoasca, sa dea startul sa zic asa :)) ....

nu cred k este nevoie
cu noi a dansat dj-ul si ne.a indrumat pe loc:)

dorobantuanca
22.04.2010, 19:26:17
Buna miresici eu sunt din tulcea si de cand ma stiu la toate nuntile la care am fost au bagat si musamaua. Acest dans nu este nou.de dansul pinguinului pot sa spun ca este nou.

elena_v_
24.04.2010, 09:29:27
Fff tare, de unde a mai aparut?nu il stiam..
http://www.youtube.com/watch?v=LVHD8T4dHco
asta e...l-am vazut o singura data la o nunta in cta unde erau invitati din teleorman..ei au dansat

Theea23
04.05.2010, 19:43:32
Nu este nou deloc :):P La noi in Dobrogea se danseaza la nunti de cand eram de o schioapa :D Cel putin in Tulcea . este super funny si toata lumea il asteapta. De obicei se baga dupa "Brasoveanca" care se danseaza cam pe acelasi sistem de "cate doi" in sir...dar pe niste pasi un pic diferiti si e un pic mai "serioasa" :)) Astea doua la noi vin la pachet..;)
In schimb am descoperit mai nou un dans din afara spatiului meu :D care imi place la nebunie si pe care toata familia il asteapta "in premiera" la nunta mea:D si anume "Ghimpele" in varianta pe care am gasit-o aici http://www.youtube.com/watch?v=IggZQ91CVhM . Sper sa va placa. Poate pt unele dintre voi e vechi cum e "musamaua" pt mine dar asta e...facem schimb:P
Cat despre cei carora nu le place, sunt liberi sa faca ce vor la nunta lor..Nici mie nu-mi plac "sindrofiile" cu 100 de blues-uri la care app se plictiseste toata lumea, dar asta nu imi da dreptul sa stric bucuria altora carora le place. Se stie ea pt cine scriu. Nu spun sa fie ipocrita si sa afirme ca ii place cand nu e asa dar eu stiu o regula.."nu iti place, pastreaza pt tine si spune ca nu iti place doar cand ti se cere parerea". In fine, nimik personal...doar un sfat. Stiu ca sfaturile bune se dau doar la cerere dar asta asa...sa fiu si eu in ton:) :P

gnm
04.05.2010, 21:26:28
Nu este nou deloc :):P La noi in Dobrogea se danseaza la nunti de cand eram de o schioapa :D Cel putin in Tulcea . este super funny si toata lumea il asteapta. De obicei se baga dupa "Brasoveanca" care se danseaza cam pe acelasi sistem de "cate doi" in sir...dar pe niste pasi un pic diferiti si e un pic mai "serioasa" :)) Astea doua la noi vin la pachet..;)
In schimb am descoperit mai nou un dans din afara spatiului meu :D care imi place la nebunie si pe care toata familia il asteapta "in premiera" la nunta mea:D si anume "Ghimpele" in varianta pe care am gasit-o aici http://www.youtube.com/watch?v=IggZQ91CVhM . Sper sa va placa. Poate pt unele dintre voi e vechi cum e "musamaua" pt mine dar asta e...facem schimb:P
Cat despre cei carora nu le place, sunt liberi sa faca ce vor la nunta lor..Nici mie nu-mi plac "sindrofiile" cu 100 de blues-uri la care app se plictiseste toata lumea, dar asta nu imi da dreptul sa stric bucuria altora carora le place. Se stie ea pt cine scriu. Nu spun sa fie ipocrita si sa afirme ca ii place cand nu e asa dar eu stiu o regula.."nu iti place, pastreaza pt tine si spune ca nu iti place doar cand ti se cere parerea". In fine, nimik personal...doar un sfat. Stiu ca sfaturile bune se dau doar la cerere dar asta asa...sa fiu si eu in ton:) :P

vai draga, ce te-ai atacat:O!!!!! pai tocmai asta e, ca-n titlu se cere parerea noastra a tuturor, nu doar a celor carora le place :-? , cred eu:-\ sau nu mai stiu eu sa citesc romaneste:gen_09:? si de cand este o regula ca daca ceva nu-ti place trebuie sa tii ptr tine? si mai ales pe un forum public:gen_01:!!!!!

Theea23
04.05.2010, 22:26:43
:)) Nu raspund la provocari...Asa cum ti-ai dat tu cu parerea asa mi-am dat si eu...despre parerea ta. Nu ma atac ca nu am de ce...e doar o parere si atat. ;) Nu e intentia mea sa creez polemici. Subiectul aici e cu totul altul deci sa revenim la "musama" :D

Theea23
05.05.2010, 11:27:50
Am gasit varianta asa cum se canta la noi..La dansat stiti cum e, fiecare dupa cum poate ..unii mai bine altiii nu :D http://www.youtube.com/watch?v=HQHH-jJql4E

maria1984
05.05.2010, 11:42:30
Am gasit varianta asa cum se canta la noi..La dansat stiti cum e, fiecare dupa cum poate ..unii mai bine altiii nu :D http://www.youtube.com/watch?v=HQHH-jJql4E
E prima data cand aud de astfel de dansuri si am ramas placut surprinsa\:D/
E foarte frumos dansul"ghimpele"...Daca se poarta la nuntile din zona ta si invitatii de la nunta il stiu eu zic ca e ok sa se danseze...mi-a placut tare mult mai ales ca mireasa a fost de nota 10...:suuuper::suuuper::suuuper:
Multa bafta:)>-

Theea23
05.05.2010, 11:44:38
Si in sfarsit gasesc o musama dansata cum trebuie ;) In afara de agitatia de la schimbul partenerilor, pustii astia chiar o danseaza asa cum se face, adik...un pic mai elegant decat cea pe care v-am pus-o mai sus, unde desigur unii abia invatzau, unora le era rusine sa se pupe pe obraz :)), cei mai multi nu respectau versurile si unii erau un pic "anesteziati" :)) cum se intampla la toate nuntile....
Sper ca varianta asta o sa va placa si mai mult. :) http://www.youtube.com/watch?v=z5Z6aw522ZQ

maria1984
05.05.2010, 11:50:50
Si in sfarsit gasesc o musama dansata cum trebuie ;) In afara de agitatia de la schimbul partenerilor, pustii astia chiar o danseaza asa cum se face, adik...un pic mai elegant decat cea pe care v-am pus-o mai sus, unde desigur unii abia invatzau, unora le era rusine sa se pupe pe obraz :)), cei mai multi nu respectau versurile si unii erau un pic "anesteziati" :)) cum se intampla la toate nuntile....
Sper ca varianta asta o sa va placa si mai mult. :) http://www.youtube.com/watch?v=z5Z6aw522ZQ
Supeeeer tare:)):)):))
Ce s-au mai distrat:grouphug:
Bravo lor:suuuper::suuuper::suuuper:

Theea23
05.05.2010, 11:51:00
E prima data cand aud de astfel de dansuri si am ramas placut surprinsa\:D/
E foarte frumos dansul"ghimpele"...Daca se poarta la nuntile din zona ta si invitatii de la nunta il stiu eu zic ca e ok sa se danseze...mi-a placut tare mult mai ales ca mireasa a fost de nota 10...:suuuper::suuuper::suuuper:
Multa bafta:)>-

La "ghimpele" te referi cand lauzi mireasa? :) Si mie imi place de ea...se distreaza in primul rand si o face cu gratie dupa parerea mea... Ghimpele nu se poarta deloc aici in zona, de asta zic ca va "in premiera" la nunta mea :) Cei din familia mea l-au invatzat deja de pe youtube << inclusiv bunica mea de 65 de ani :)) >> si abia asteapta sa "antreneze" si restul lumii...Maine o sa le duc un cd cu melodia si celor din formatie ca sa stie cum sa il cante, pt ca nici ei nu auzisera de acest dans :)

maria1984
05.05.2010, 11:54:49
La "ghimpele" te referi cand lauzi mireasa? :) Si mie imi place de ea...se distreaza in primul rand si o face cu gratie dupa parerea mea... Ghimpele nu se poarta deloc aici in zona, de asta zic ca va "in premiera" la nunta mea :) Cei din familia mea l-au invatzat deja de pe youtube << inclusiv bunica mea de 65 de ani :)) >> si abia asteapta sa "antreneze" si restul lumii...Maine o sa le duc un cd cu melodia si celor din formatie ca sa stie cum sa il cante, pt ca nici ei nu auzisera de acest dans :)
Da la "ghimpele''...
Bravo tie...Ma bucur tare mult pentru ideea ta si iti urez multa bafta sa iti iasa dansul asa cum iti doresti...:*

Theea23
05.05.2010, 12:11:05
stiu ca e off-topic...dar de asta ce parere aveti? http://www.youtube.com/watch?v=TNRHv_xrV54&feature=related Stiu ca e vechi si poate demodat, nu stiu daca l-as face la nunta mea dar imi place sa vad cum e dansat aici :D

maria1984
05.05.2010, 12:18:32
stiu ca e off-topic...dar de asta ce parere aveti? http://www.youtube.com/watch?v=TNRHv_xrV54&feature=related Stiu ca e vechi si poate demodat, nu stiu daca l-as face la nunta mea dar imi place sa vad cum e dansat aici :D
Nu ma incanta sa il am la nunta mea:(
Am fost la nunti care s-a dansat dar nu imi place...mi se pare prea copilaros:(
Parerea mea:)>-

gnm
05.05.2010, 13:51:11
mai ramane sa punem ,,alunelul" si ,,podul de piatra" si ne intoarcem la gradinita=))

blondyna82
05.05.2010, 13:52:13
E haios sa-l faca domnisoarele de onoare si cavalerii :)) asa nu mi se pare cine stie ce.. Eu nu-l l-as dansa ca mireasa. Ghimpele e amuzant dar la fel trebuie sa-mi invat invitatii din timp :D

Ank_Delice
05.05.2010, 20:30:11
Noi sigur vom avea musamaua la nunta,e foarte antrenant si amuzant ,mai ales ca se baga dupa Brasoveanca cand perechile deja sunt facute.Imi aduc aminte ca anul trecut la nunta prietenei mele toti se uitau mirati unul la altul cand au auzit melodia si deja se indreptau spre mese si eu ma chinuiam sa ii conving sa stea pe loc.Pana la urma au fost foarte incantati.De asemenea vom avea si fedelesul.Nu am gasit un dans chiar okay pe youtube,e doar in hora,dar se danseaza si in pereche.

http://www.youtube.com/watch?v=-SBM9P_DJvw

AAA,si inca ceva,si la noi la Galati se danseaza tot la fel ca in filmuletul aratat de Theea23.Noi il dansam mereu in serile noastre de dans,de vineri.
Cat despre Ghimpele e dragut,dar e greu cand nu il stiu invitatii,eu nu am mai auzit de el,si sa ma apuc atunci sa ii invat parca nu are farmec.

Si am mai gasit ceva interesant :Braul.

http://www.youtube.com/watch?v=g1o1vIeLi0k&feature=related

Ank_Delice
05.05.2010, 21:13:36
De Hasselhoff - Limbo Dance ce parere aveti?Ati vazut asa ceva la nunti?

http://www.youtube.com/watch?v=ggIKV-jKz_U

gnm
05.05.2010, 21:53:13
de hora pojorenilor ati auzit? e super!l-am vazut din intamplare pe you tube, si m-a vrajit!
fedelesul imi place la nebunie si e si usor de dansat.

gnm
05.05.2010, 22:00:34

personal n-am vazut dar e o idee tare buna. se preteaza mai ales spre dimineata cand majoritatea care mai danseaza sunt tineri, sau cand au mai disparut din inhibitii. da, buna idee!

Theea23
06.05.2010, 12:07:28
mai ramane sa punem ,,alunelul" si ,,podul de piatra" si ne intoarcem la gradinita=))

Poate unii din noi ar trebui sa se intoarca, asa mai invata si ei ce este aia sa te distrezi...Intr-adevar "ratzusca ", "alunelul", "podul de piatra" sunt mai "trecute", am si specificat ca nu le-as face daca citeai cu atentie :))
Oricum eu cred ca frumusetea unui dans depinde de oamenii pe care ii ai la nunta, de personalitatea ta si de cat de tare vrei sa te distrezi...Ce pot sa-ti zic? Multa bafta! Sa-ti iasa nunta asa cum vrei tu... Ma bucur ca macar "fedelesul" iti place dar nu stiu cat de elegant ar arata o mireasa dansandu-l.. De obicei la acest dans se baga barbatii spre dimineatza, pt ca femeile nu prea apreciaza "alergatura"..Oricum, e un dans voios ;)
Poate schimbam impresii de nunta la o cafea ca din ceea ce vad avem nunta pe aceeasi data. Cred ca de asta suntem tot timpul pe aceeasi lungime de unda:))

Theea23
06.05.2010, 12:11:22
Hora pojorenilor e deosebita, imi place mult, dar nu stiu daca invitatii mei vor avea dexteritatea necesara :)) Cat despre "limbo dance" e ok...ar da o nota de exotism ;)

Theea23
06.05.2010, 12:17:21
de hora pojorenilor ati auzit? e super!l-am vazut din intamplare pe you tube, si m-a vrajit!
"Pojorenii" astia sunt fantastici...nu ma mai satur de filmuletz :)) . Serios ;) Aici m-ai ghicit :)

gnm
06.05.2010, 17:07:30
,,
"Poate schimbam impresii de nunta la o cafea ca din ceea ce vad avem nunta pe aceeasi data. Cred ca de asta suntem tot timpul pe aceeasi lungime de unda:))"

mi-ar face placere,numai ca ,din pacate, eu sunt tare departe:))

[QUOTE=Theea23;3263188]"Pojorenii" astia sunt fantastici...nu ma mai satur de filmuletz :)) . Serios ;) Aici m-ai ghicit :)

veeeezi????=))
te pup dulce, si nu te mai supara asa repede,aici doar vorbim si noi , ca fetele, nu cu intentii rele!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<pupici dulci si ,,spor la miresit":*:*:*:*:*

Theea23
06.05.2010, 19:01:12
Dar nu m-am suparat deloc, pe bune...Nu stiu daca are vreo relevanta zodia, dar noua ,berbecilor, ne place sa ne contrazicem din cand in cand:))
Cat despre cafea, o cafea virtuala e mai buna decat una reala, aia reala mai da palpitatii...si chiar nu avem nevoie de unele in plus la mom. de fatza.;)
Spor la miresit si tie...si daca faci hora pojorenilor la nunta sa-mi arati si mie, ca tare nu imi iese pasul ala "tzopalergat" ;)

gnm
07.05.2010, 01:03:34
pai secretul e sa ,,topai" pe piciorul opus directiei in care te invarti iar cu celalalt avansezi. e foarte simplu!sau poate asa mi se pare mie, eu am dansat in tinerete 7 ani intr-un ansamblu si am si ureche muzicala. asa ca am norocul ca ,,prind" f repede orice pas de dans:-p.poate de aceea sunt eu mai reticenta la unele ,,maimutareli"8-}. si apropo, eu sunt balanta si am si eu ,,boala"contrazisului:D iar cand gasesc pe cineva care isi apara ideile, mama mama ce-mi mai place sa ,,intep"=)) da' nu e cu rautate>:D<. de putine ori am atacat pe cineva cu adevarat, si atunci am avut motive solide>:).pupici:*:*:*

Theea23
07.05.2010, 09:45:00
Gata, l-am invatzat, dar mai mult ca sigur nu il voi face la nunta, decat daca se intampla cum s-a intamplat cu "ghimpele" si anume s-a strans familia mamei la o petrecere(marisoara), de divertisment le-am aratat filmuletul si de mult ce le-a placut l-au invatzat in seara aia....Altfel e cand macar 10 oameni stiu sa danseze un dans, incet-incet se prind si ceilalti...dar sa stai sa ii inveti in seara aia e cam aiurea si nu am de gand.....Vreau sa dansez, sa ma distrez si atat....
Cat despre "intepat nu-ti face griji, ca doar femei suntem. Femeie fara ac nu ai sa vezi =)) Asa se intampla cand se intalnesc 2 pietre tari..ies scantei :))

gnm
07.05.2010, 14:00:49
>:D<esti o dulce>:D<

Theea23
07.05.2010, 14:48:10
;;):*>:D< Mersi. Cred ca rad fetele astea de noi de nu mai pot :)) Mai aveam un pic si faceam serial..Noi si "tanar si nelinistit" =)) Oricum, cat m-am luat cu tine si cu "musamaua" asta a noastra am mai uitat de grijile nuntii ;)
Unde faci nunta? ca dupa denumiri imi suna a Spania....Aveam o idee pt nunta mea ce se putea aplica la miresicile din mai si anume melodia lui Stefan Banica Jr., Poveste de mai. Acum, depinde in ce procent vor intelege invitatii tai romaneste... Oricum, eu melodia asta o voi pune asa, pt sufletelul meu ;)
App. de melodia asta am gasit ceva super (din punctul meu de vedere). Nu voi pune in aplicare decat Melodia care imi place mie...dar colajul e super. http://www.youtube.com/watch?v=seRXZ_0O8hU Enjoy ;)

gnm
09.05.2010, 12:04:59
le am=))pe poveste de mai vom dansa imediat dupa tortul nasilor.vom dansa toti 4 ptr ca ,cu o zi inainte ei implinesc 11 ani de la nunta lor,de aceea si un tort ptr ei.:-piar celelalte +altele, sunt raspandite in lista de melodii(sunt fan banica jr)va depinde de fiul meu cand vor fi puse.si nu-i problema,3/4 sunt romani,iar spaniolii asculta ceva romantic si gata, nu trebuie sa intleaga tot,ca, cine stie prea multe turbeaza.miresoiul stie despre ce e ptr ca ma pune mereu sa-i traduc8-|.si ce daca facem serial? ce, n-avem voie sa fim vedete?:-pmacar asa aducem ceva divertisment pe forum,sa nu se plictiseasca lumea:))

alinush19_85
09.05.2010, 13:17:02
;;):*>:D< Mersi. Cred ca rad fetele astea de noi de nu mai pot :)) Mai aveam un pic si faceam serial..Noi si "tanar si nelinistit" =)) Oricum, cat m-am luat cu tine si cu "musamaua" asta a noastra am mai uitat de grijile nuntii ;)
Unde faci nunta? ca dupa denumiri imi suna a Spania....Aveam o idee pt nunta mea ce se putea aplica la miresicile din mai si anume melodia lui Stefan Banica Jr., Poveste de mai. Acum, depinde in ce procent vor intelege invitatii tai romaneste... Oricum, eu melodia asta o voi pune asa, pt sufletelul meu ;)
App. de melodia asta am gasit ceva super (din punctul meu de vedere). Nu voi pune in aplicare decat Melodia care imi place mie...dar colajul e super. http://www.youtube.com/watch?v=seRXZ_0O8hU Enjoy ;)
Am gasit colajul asta acum un an, cand nici nu ne hotarasem sa ne casatorim, dar am zis ca asa as vrea si eu la nunta. Versiunea pe care am gasit-o era dintr-un alt unghi, asta e mult mai ok, e mai vizibil.
Vom face primul dans (sunt inca in dubii That's amore-varianta Patrizio Buanne http://www.youtube.com/watch?v=rxcpnBwktcs sau Valses de Vienne- Francois Feldman http://www.youtube.com/watch?v=Hi4pKP8NBpE) dupa care pe la 23-23.30 sau dupa ce ma duc hotii :D vom dansa si pe colajul cu piesele lui Banica, impreuna cu 2-3 cupluri.
p.s. am mai gasit o melodie napoletana de nunta, care imi place mult, dar am inteles ca are un limbaj mai.., liber. Poate imi spuneti si voi ce credeti:http://www.youtube.com/watch?v=Pflp9MdhXSM

ms mult Theea pt colaj-varianta 2>:D<

Theea23
11.05.2010, 09:12:27
le am=))pe poveste de mai vom dansa imediat dupa tortul nasilor.vom dansa toti 4 ptr ca ,cu o zi inainte ei implinesc 11 ani de la nunta lor,de aceea si un tort ptr ei.:-piar celelalte +altele, sunt raspandite in lista de melodii(sunt fan banica jr)va depinde de fiul meu cand vor fi puse.si nu-i problema,3/4 sunt romani,iar spaniolii asculta ceva romantic si gata, nu trebuie sa intleaga tot,ca, cine stie prea multe turbeaza.miresoiul stie despre ce e ptr ca ma pune mereu sa-i traduc8-|.si ce daca facem serial? ce, n-avem voie sa fim vedete?:-pmacar asa aducem ceva divertisment pe forum,sa nu se plictiseasca lumea:))

Foarte romantic si frumos sa faceti un tort pt nasii vostri ;) Eu nu eram fan Banica Jr. dar am devenit dupa vizionarea colajului :D
Noi vom dansa pe "poveste de mai" dar nu primul dans...il vom dansa fara mare coregrafie pt ca mirelui meu nu ii place sa se dea in spectacol cu scheme si stii ce am mai observat uitandu-ma la dansul mirilor pe net? Cu cat era mai bine pusa la punct coregrafia cu atata mai stangaci erau mirii..Iti dai seama, la atatea emotii e de inteles dar...
Noi am zis ca invatam 2 pasi de vals, 3 combinatii, o priza usurica si in rest...sa ne bucuram de moment...

P.S. Cea mai mare problema a noastra e ca eu nu ma las "condusa" de nici o culoare pe ringul de dans =)) Decat daca dansez cu cineva f experimentat. Cum sunt cu cineva care ezita un pic, cum incerc sa preiau fraiele :D Si culllmeaaa, desi in general la dans eu sunt f "ok" si el mai putin, la vals clar se descurca mai bine decat mine ::)) Deci jumatate din timp imi spune "nu conduci tu" :))

Theea23
11.05.2010, 09:30:55
Am gasit colajul asta acum un an, cand nici nu ne hotarasem sa ne casatorim, dar am zis ca asa as vrea si eu la nunta. Versiunea pe care am gasit-o era dintr-un alt unghi, asta e mult mai ok, e mai vizibil.
Vom face primul dans (sunt inca in dubii That's amore-varianta Patrizio Buanne http://www.youtube.com/watch?v=rxcpnBwktcs sau Valses de Vienne- Francois Feldman http://www.youtube.com/watch?v=Hi4pKP8NBpE) dupa care pe la 23-23.30 sau dupa ce ma duc hotii :D vom dansa si pe colajul cu piesele lui Banica, impreuna cu 2-3 cupluri.
p.s. am mai gasit o melodie napoletana de nunta, care imi place mult, dar am inteles ca are un limbaj mai.., liber. Poate imi spuneti si voi ce credeti:http://www.youtube.com/watch?v=Pflp9MdhXSM

Nu ai pt ce :* Eu am vazut toate variantele pana sa ma decid pe care sa v-o postez:D
Vreau sa zic ca m-am indragostit de Valses de Vienne..E suuuperba melodia...Sper ca nu te superi daca o imprumut :D. Si that's amore e frumoasa dar nush de ce..nu ma "atinge" deloc:P
Stii de cand caut o melodie pt primul dans la nunta? De mult timp..La inceput am vrut "Wonderful life" de la Black pt ca e melodia noastra Dar sotul vrea neaparat sa ma valseze :)) Si am trecut prin toate valsurile, de la "once upon a december" care se pune la toate nuntile si oricum nu mergea la tematica mea, pana la "Tiempo de vals" http://www.youtube.com/watch?v=7LDHioeUTHg&feature=related care imi place f mult dar e cam lung si nu prea merge cu ceea ce vrem noi sa facem :) Bafta la alegere...:D..

Theea23
11.05.2010, 09:45:06
Hai sa va arat ce ma "misca" pe mine.. E un colaj cu scene dintr-un film dar mie imi place la nebunie cum danseaza cei doi...Sper sa reusesc sa vad filmul dupa nunta :) Ceea ce vrem noi sa imprumutam de aici...incepe la minutul 1:21( si se termina la 1;37)-asta ca sa nu va plictisiti..Este de fapt scena in care el o invarte pe ea pe un sold...Nu stiu daca vom reusi pt ca nu avem decat o saptamana la dispozitie sa incropim ceva si dupa cum am zis nu vrem sa fie prea incarcat ...Posibil sa renuntam...dar pana atunci...mai visez un pic :D Sper sa va placa ;) http://www.youtube.com/watch?v=kVIRK_ejlQI&feature=fvst
Si uite asa am ajuns de la "musama" la vals :D :*

w_martina
11.05.2010, 10:52:46
Hai sa va arat ce ma "misca" pe mine.. E un colaj cu scene dintr-un film dar mie imi place la nebunie cum danseaza cei doi...Sper sa reusesc sa vad filmul dupa nunta :) Ceea ce vrem noi sa imprumutam de aici...incepe la minutul 1:21( si se termina la 1;37)-asta ca sa nu va plictisiti..Este de fapt scena in care el o invarte pe ea pe un sold...Nu stiu daca vom reusi pt ca nu avem decat o saptamana la dispozitie sa incropim ceva si dupa cum am zis nu vrem sa fie prea incarcat ...Posibil sa renuntam...dar pana atunci...mai visez un pic :D Sper sa va placa ;) http://www.youtube.com/watch?v=kVIRK_ejlQI&feature=fvst
Si uite asa am ajuns de la "musama" la vals :D :*

oau ce sa zic, e super, sper sa va reuseasca.
pot sa spun ca dupa ce am vizionat acest colaj din film si cu piesa pe fundal, huh, mi-au venit o serie de idei si ptr dansul nostru. noi am ales deja piesa, e ceva combinatie germano-englezeasca http://www.youtube.com/watch?v=GaHOttCGR98 si coreografia am incercat sa o fac cat mai simpla deoarece viitorul meu sotior nu prea le are cu dansatul si nu vreau sa ii ingreunez situatia ca oricum va avea emotii, nu ca eu nu voi avea :) dar cum am zis, cred ca voi mai adauga cateva miscari dupa modelul de mai sus :)
va urez spor, sper sa reusiti in timp util sa adaugati miscarile si astept sa pove cum a iesit in final.

:*

Theea23
11.05.2010, 11:04:59
Dupa cum am mai spus merg pe ideea de simplu si sigur. Priza ne iese deja pentru ca e usurica..In rest...o sa improvizam si o sa ne sorbim din ochi, sper...
Spor si voua si ma bucur ca te inspira ce am postat...

flory99
15.05.2010, 15:21:39
Super dans si super distractie

blondyna82
16.05.2010, 07:26:37
Fetelor, sunteti un izvor de inspiratie! Va multumesc ca impartasiti cu noi ideile voastre.... deja visez....... nu stiu cat o sa-l conving pe miresoi sa facem un mic show la nunta dar, chiar m-am distrat vizionand si astept de la nuntile voastre filmuletele :D

Ank_Delice
16.05.2010, 11:46:32
Si noi am inceput sa ne "construim" melodia,va avea undeva la 7 minute si va fi un colaj din diverse melodii,inclusiv o parte din cele prezentate in "evolution of dance" dar si alte melodii vechi si noi.

Dar am descoperit un dans foarte amuzant,desi e pentru copii.Se numeste hookie pookie .

http://www.youtube.com/watch?v=ikkkhKfoo_I

jackson12
18.05.2010, 08:24:55
buna ce faceti ce mai e nou

elena_v_
31.05.2010, 14:17:26
Buna miresici eu sunt din tulcea si de cand ma stiu la toate nuntile la care am fost au bagat si musamaua. Acest dans nu este nou.de dansul pinguinului pot sa spun ca este nou.

eu am aflat de dansul pinguinului acum vreo 8 ani de la niste moldoveni...ei il danseaza de cand erau copii si s-a transmis din generatie in generatie.

elena_v_
31.05.2010, 14:23:52

mie nu mi se pare deloc demodat...chiar daca il stiu de cand eram copil mic.bine,mie imi place orice dans haios!ma bag,no problem

elena_v_
31.05.2010, 14:39:38

eu nu l-am mai vazut pana acum,dar stiu ca am dansat la nunti dupa melodii asemanatoare.mie imi place ritmul si am vazut ca persoanele de 40+,gen parintii,unchii mei il danseaza cu mare placere

elena_v_
31.05.2010, 14:52:49

froarte foarte frumoasa hora pojorenilor!
vreau sa va multumesc pentru toate dansurile postate!ma distrez foarte tare la subiectul asta!
p.s.probabil v-ati plictisit de mine ca raspund la fiecare postare in parte

elena_v_
31.05.2010, 15:04:19

toat sunt superbe!dar cred ca si foarte greu de dansat!eu as opta pentru prima melodie:that's amore

popesiuliana
31.05.2010, 23:03:12
That s amore !!! :)>-

rukmyny_85
01.06.2010, 02:37:51
buna!
musamaua e veche la noi.....adik eu una stiu melodia de 3-4ani,anu trecut am fost la sibiu la o nunta si toti au murit de ras ca numai auzise niciodata melodia si s-au distrat super\:D/\:D/,oricum tine ceva minute dar se merita:)))))))))))))))

Theea23
02.06.2010, 19:08:58
froarte foarte frumoasa hora pojorenilor!
vreau sa va multumesc pentru toate dansurile postate!ma distrez foarte tare la subiectul asta!
p.s.probabil v-ati plictisit de mine ca raspund la fiecare postare in parte

Nu ne-am plictisit de tine, stai linistita...unii urmarim din umbra discutiile ca suntem obositi dupa nunta si ne e greu sa mai scriem :P
Pt fete...Valsul meu a fost pe melodia " Valses de Vienne" si tin sa spun ca toata lumea a fost incantata. Eu nu am vazut inca filmarea dar ii cred pe cuvant :)) II multumesc lui alinush, pt ca datorita ei am ajuns sa ascult aceasta melodie....

Theea23
02.06.2010, 19:10:44
pai secretul e sa ,,topai" pe piciorul opus directiei in care te invarti iar cu celalalt avansezi. e foarte simplu!sau poate asa mi se pare mie, eu am dansat in tinerete 7 ani intr-un ansamblu si am si ureche muzicala. asa ca am norocul ca ,,prind" f repede orice pas de dans:-p.poate de aceea sunt eu mai reticenta la unele ,,maimutareli"8-}. si apropo, eu sunt balanta si am si eu ,,boala"contrazisului:D iar cand gasesc pe cineva care isi apara ideile, mama mama ce-mi mai place sa ,,intep"=)) da' nu e cu rautate>:D<. de putine ori am atacat pe cineva cu adevarat, si atunci am avut motive solide>:).pupici:*:*:*

Casa de piatra! Si tot binele din lume!
p.s Cum ramane cu cafeaua?" Te dai lovita ?:D

gnm
02.06.2010, 23:34:45
Casa de piatra! Si tot binele din lume!
p.s Cum ramane cu cafeaua?" Te dai lovita ?:D

te astept sa vii!>:D<>:D<>:D<

elena_v_
03.06.2010, 14:43:24
Nu ne-am plictisit de tine, stai linistita...unii urmarim din umbra discutiile ca suntem obositi dupa nunta si ne e greu sa mai scriem :P
Pt fete...Valsul meu a fost pe melodia " Valses de Vienne" si tin sa spun ca toata lumea a fost incantata. Eu nu am vazut inca filmarea dar ii cred pe cuvant :)) II multumesc lui alinush, pt ca datorita ei am ajuns sa ascult aceasta melodie....

multumesc:x !casa de piatra si multa fericire!!!
am fost si eu la "delta"la nuntile verisorilor mei din tulcea!!a fost foarte frumos restaurantul!
si a doua zi am sarbatorit pe un ponton plutitor-restaurant unde am mancat peste fiert cu mujdei si apoi zeama cum se obisnuieste in zona deltei

Ramona_Toma
04.06.2010, 18:28:52

voi l.ati avut la nunta?

Este un dans specifc dobrogei.La fel ca si candaneasca sau ofitereasca;;)

Theea23
09.06.2010, 13:19:05
multumesc:x !casa de piatra si multa fericire!!!
am fost si eu la "delta"la nuntile verisorilor mei din tulcea!!a fost foarte frumos restaurantul!
si a doua zi am sarbatorit pe un ponton plutitor-restaurant unde am mancat peste fiert cu mujdei si apoi zeama cum se obisnuieste in zona deltei

Ma bucur ca ti-a placut aici:)

mihatano
13.07.2010, 11:38:44
foarte interesant dansul,abia astep sa vina iubi de la munca sa il arat si lui,sa vedem poate il punem si noi.pana acuma nu lam vazute simpatic dansu

gaya24
13.07.2010, 14:01:54
foarte interesant dansul,abia astep sa vina iubi de la munca sa il arat si lui,sa vedem poate il punem si noi.pana acuma nu lam vazute simpatic dansu

acum l-am vazut si eu il ast s vad ce zice ii place...ma pan la urma distractie sa fie asta e tot ce conteaza<:-P

1001
04.08.2010, 11:18:12
pare interesant:)

MihaelaI
09.08.2010, 15:58:33
Prima data cand aud de el :)) Mi se pare dragut, dar parca nu as vrea sa vina imediat dupa Brasoveanca, fiindca e asemanator, sa mai lasam si lumea sa respire

Miresica_iulia
09.08.2010, 23:31:08
Pinguinu, musamaua, trenuletu...

Nu mi-am dorit nici unu din astea la nunta. a iesit foarte bine si fara ele. nu imi plac. repetitie, repetitie, repetitie. trebuie sa fie ceva original la nunta. :)

burzunica
10.08.2010, 14:25:22
Niste fericite ca l-am avut pe Bobita,.....a fost un moment misto treaba cu musamaua...cand am citit la tine ma gandeam ce poate fi..dar la nunta a prins bine ..
felicitari Bobita care va lansa un nou trend cu musamaua si probabil o sa vedem asta si la alte nunti...dar stim de unde vine:>

voi l.ati avut la nunta?

danielaaa
11.08.2010, 17:26:33
cel mai tare dans ... super misto

rebela_04
11.08.2010, 17:34:26
Prima data cand aud de el :)) Mi se pare dragut, dar parca nu as vrea sa vina imediat dupa Brasoveanca, fiindca e asemanator, sa mai lasam si lumea sa respire

a ffff distractiv. L-am dansat si eu la o petrecere. Am lesinat de ras. F tare!

Carmen_P
11.08.2010, 20:36:30
Musamaua e dans traditional din zona dobrogei.Nu e deloc nou!

Theea23
12.08.2010, 09:56:00
Musamaua e dans traditional din zona dobrogei.Nu e deloc nou!

Las-o asa :P.. S-a mai spus de la inceputul topicului... Dar pt ele e nou, asa ca , sa ne bucuram ca devine cunoscut ;):* si ca le place..
La noi in Tl nu exista nunta fara musama :)) si brasoveanca... sa nu mai vbim de hora de la enisala sau vestitele cadanesti, care la mine s-au dansat pe rupte...
Eu la nunta am introdus un dans "nou in dobrogea" dar se pare ca nu chiar atat de "nou" si anume "ghimpele" si a prins f bine :)

Fetelor, spor la musama ! :P

monik_m
12.08.2010, 10:12:22
mi se pare un dans foarte haios , trebuie neaparat sa-l folosesc si eu la nunta, multumesc miresici pt informatie :*

blondyna82
13.08.2010, 18:22:00
Las-o asa :P.. S-a mai spus de la inceputul topicului... Dar pt ele e nou, asa ca , sa ne bucuram ca devine cunoscut ;):* si ca le place..
La noi in Tl nu exista nunta fara musama :)) si brasoveanca... sa nu mai vbim de hora de la enisala sau vestitele cadanesti, care la mine s-au dansat pe rupte...
Eu la nunta am introdus un dans "nou in dobrogea" dar se pare ca nu chiar atat de "nou" si anume "ghimpele" si a prins f bine :)

Fetelor, spor la musama ! :P
Superbe pozele! Voi, amandoi superbi!! Se vede ca va iubiti mult! Casa de piatra si sa fiti fericiti pana la adanci batraneti!

Theea23
13.08.2010, 23:16:23
Superbe pozele! Voi, amandoi superbi!! Se vede ca va iubiti mult! Casa de piatra si sa fiti fericiti pana la adanci batraneti!

Pfff...multumesc frumos... ma emotioneaza urarea ta :*:">
Si tie iti doresc la fel! Spor la pregatiri... si astept sa vad pozici :D

sab_sab
15.08.2010, 22:09:46
Pfff...multumesc frumos... ma emotioneaza urarea ta :*:">
Si tie iti doresc la fel! Spor la pregatiri... si astept sa vad pozici :D

pare ca ai avut o petrecere pe cinste! superbe pozele! si ttd foarte reusit!!! felicitari!!! am ras la comentariile tale :))

sab_sab
15.08.2010, 22:11:48
am fost si eu la o nunta in targoviste cu un dj mai fun asa, care a pus melodia asta...musamaua...nu s-a prins delocc!!! mi s-a parut ciudat ..e adevarat ca nici eu nu o mai auzisem insa eram acolo pe ring si incercam si noi sa dansam...mai erau vreo 2 care stiau...dar restu nu s-au clintit de la masa!!! eu totusi cred ca o s-o pun....mie mi-a placut :D

Theea23
16.08.2010, 16:06:27
pare ca ai avut o petrecere pe cinste! superbe pozele! si ttd foarte reusit!!! felicitari!!! am ras la comentariile tale :))

Multumesc...chiar a fost distractie... Nu am stat locului :D Ma bucur ca te-ai distrat vizionand pozele :D
Cat despre ce ai scris mai sus, stii cum e? Poate sa fie muzica buna si de toate, daca omul a venit sa stea pe scaun...o sa stea pe scaun...
Imp la nunta ta e sa te simti tu bine... Ca in definitiv, pana in acea zi faci totul pt invitati: alegi muzica, meniuri, cadouri etc...
Mai ai un pic! Iti urez multa fericire si distractie placuta de pe acum... Si sunt convinsa ca o sa ai o slujba de cununie deosebita acolo la Casin, ca tare frumoasa e biserica aia..;)

Ank_Delice
17.08.2010, 09:04:29
am fost si eu la o nunta in targoviste cu un dj mai fun asa, care a pus melodia asta...musamaua...nu s-a prins delocc!!! mi s-a parut ciudat ..e adevarat ca nici eu nu o mai auzisem insa eram acolo pe ring si incercam si noi sa dansam...mai erau vreo 2 care stiau...dar restu nu s-au clintit de la masa!!! eu totusi cred ca o s-o pun....mie mi-a placut :D

La mine solista nu a inceput sa cante pana nu i-a invitat mai pe toti la dans.

diaconuelena
17.08.2010, 14:28:31
Interesant dansul,nu am mai auzit de el pana acum.

aculara
23.09.2010, 08:54:40
Acesta este dansul nostru. Am repetat 3 zile cate 2 ore. Noroc ca sotul meu e pe aceeasi minte cu mine.
Astept parerile voastre.

http://www.youtube.com/watch?v=xB6ysJsr_1c

vasilepan
02.10.2010, 14:17:40

voi l.ati avut la nunta?

fiecare dj sau fiecare formatie se conformeaza celor intelese cu miri, eu ca si dj (djpantea) tin cont de multe chestii pe care miri vor sa le aiba la nunta lor, pentru mine ca dj fiecare nunta are povestea ei

ShopaholicBride
05.10.2010, 12:11:25
Acesta este dansul nostru. Am repetat 3 zile cate 2 ore. Noroc ca sotul meu e pe aceeasi minte cu mine.
Astept parerile voastre.

Ft tare!! Ce noroc cu un sot asa bun dansator! Ft frumos momentul, ati binedispus toti invitatii! Bravo!

danielaghilociu
09.11.2010, 08:18:35
Ft tare!! Ce noroc cu un sot asa bun dansator! Ft frumos momentul, ati binedispus toti invitatii! Bravo!

Tare de tot:))))

pa2xkorg
27.12.2010, 09:51:38
frumos dans... dar nu prea se danseaza la noi in prahova.... am vazut ca ff mult se danseaza in zona Dobrogea.

maria2011
03.01.2011, 07:14:15
frumos dans... dar nu prea se danseaza la noi in prahova.... am vazut ca ff mult se danseaza in zona Dobrogea.
Buna. Sa stii ca in ultimul timp l-am vazut la nunti si in zona noastra a munteniei...acum depinde ca nu toate formatiile canta aceasta melodie.

gaya24
03.01.2011, 11:32:52
Buna. Sa stii ca in ultimul timp l-am vazut la nunti si in zona noastra a munteniei...acum depinde ca nu toate formatiile canta aceasta melodie.

buna...noi am dansat la rev musamaua...:*

rukmyny_85
03.01.2011, 11:36:15
buna...noi am dansat la rev musamaua...:*

buna!
noi am avut la nunta melodia si chiar a fost distractie si nebunie
imi place melodia f tare,trebuie ascultata si inteleasa si v-a fi ok daca ai cu cine sa te distrezi......aici in zona noastra se asculta la orice petrecere:>

dana221
04.01.2011, 23:24:05
si ce distractie a fost la melodia asta :)

Flaviun
10.01.2011, 11:34:03
Hmm, nu mi se pare ceva frumos si haios... si seamana f f mult cu brasoveanca, care oricum desi e "fumat" deja, e mai fain.

happyama
27.07.2011, 23:27:30

voi l.ati avut la nunta?

si ce te faci daca invitatii nu stiu sa-l danseze?si eu cred ca este specific unei anumite zone

nicoleta87
01.09.2011, 16:21:14
si ce te faci daca invitatii nu stiu sa-l danseze?si eu cred ca este specific unei anumite zone

interesant dans...
ma gandesc ca daca cativa stiu ceilalti se iau dupa ei.

nu stiam de el , dar tinand cont ca de brasoveanca stie tot omul...asta este oarecum inca o noutate pentru multi.
multumesc pentru idee.
;*

dianaroxana
01.09.2011, 18:24:29
Astept parerile voastre.

ati fost super...eu am gasit pe youtube dansul...si il am postat in Facebook....superbi!asa sa va fie si casnicia

alexutza_87
02.09.2011, 16:39:25
Astept parerile voastre.

jos palaria;e super!

LittleQT
03.09.2011, 13:50:59

Noi am avut la nunta musamaua si a fost foarte distractiv. In ceea ce priveste faptul ca nu stiu invitatii sa-l danseze, hai sa fim serioase, ca nu e mare chestie. Trebuie doar sa faci ce auzi in versuri.

catalina_vln
18.10.2011, 14:25:57
eu sunt de acord cu aceasta melodie. prima data am dansat-o la un botez si mi s-a parut f tare. vreau si eu sa o am la mine la nunta pe langa celebrele brasoveanca, cotton eye joe, meneaito, etc.

zorzonica
18.10.2011, 20:45:31
Si la noi la nunta a fost cantata Musamaua si a fost distractiv, mai ales ca a fost cantata chiar de grupul care a venit faca un moment artistic, si toata lumea a fost incantata si a dansat. Nu mai era loc pe ring. Si faptul ca unii oameni poate nu stiu sa danseze nu cred ca reprezinta o problema. Cred ca tocmai asta face totul mai amuzant.

Roxxanne
03.11.2011, 21:07:07
Bun dansul...pacat ca nu am stiut de el atunci cand am avut nunta:))

pyciulika
16.11.2011, 13:21:59
e prima data cand il vad. sper sa ia amploare si in orasul meu :D

simona_zaharescu
22.02.2012, 12:56:55
E un dans foarte frumos,si ridica toata lumea de la masa:)!!

Jamy
27.09.2012, 17:30:58
E prima data cand aud si vad aceasta melodie! Ce-i drept e haioasa dar nu prea este pe placul meu, ca si dandul pinguinului.

sim_doinita
02.10.2012, 23:49:06
Are cineva melodia?

Andreea_Madalina
23.10.2012, 23:05:33
E prima data cand aud si vad aceasta melodie! Ce-i drept e haioasa dar nu prea este pe placul meu, ca si dandul pinguinului.

Ce melodie este aceasta? Chiar m-ati facut curioase ......ia sa o caut sa vad si eu cum este, poate e foarte tare si ar merita pusa la nunta....;)

ralu_ct
24.10.2012, 09:43:01
Noi am dansat musamaua la nunta. Pe scurt e cam asa: incepe ca brasoveanca, si dupa, la comanda celui care canta, se schimba partenerii, se merge cu spatele, in pasul piticului, dupa se danseaza in hora cu femeile la mijloc, se inverseaza si tot asa. Mi se pare mai frumos si distractiv decat pinguinul.

Andy3010
24.10.2012, 10:01:25
Eu am gasit intamplator acest dans pe net. Mi se pare foarte haios si mi-am propus sa-l am obligatoriu la nunta. Am zis ca inainte de nunta o sa share-uiesc filmuletul tuturor sa stie la ce sa se astepte :) Deja am inceput si am avut feedback pozitiv.
In general dansurile cu coregrafie prestabilita am observat ca sunt cele mai dansate la petreceri. Poate unii nu stiu latino sau alte genuri dar la brasoveanca, meneaito, pinguinul, macarena se baga multi si sunt foarte distractive. (parerea mea)

Andreea_Madalina
12.11.2012, 00:48:38
Noi am dansat musamaua la nunta. Pe scurt e cam asa: incepe ca brasoveanca, si dupa, la comanda celui care canta, se schimba partenerii, se merge cu spatele, in pasul piticului, dupa se danseaza in hora cu femeile la mijloc, se inverseaza si tot asa. Mi se pare mai frumos si distractiv decat pinguinul.

foarte tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!merci mult cred ca il vom incerca si noi ;)

simonelu88
13.03.2013, 10:44:17
foarte tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!merci mult cred ca il vom incerca si noi ;)

Este foarte amuzant si categoric va fi si la nunta mea.

kittyv
10.04.2013, 18:43:06
buna. foarte tare dansul

catalin84
18.07.2013, 11:40:36
E foarte amuzant, mai ales pe la 3-4 dimineata cand e lumea si un pic cherchelita, pune i sa danseze inainte si in marsarier, sau in mersul piticului si clar iese show.Eu il vreau clar=P~