PDA

Versiunea completa : Regal (Baciu)

monyka2000
01.11.2009, 21:19:20
Buna fetelor,

M-am gandit sa deschid acest topic pentru ca am vazut ca sunt cateva dintre voi interesate de restaurantul Regal. Eu am avut nunta acolo in 22 august si vreau sa va spun ca a fost exact ceea ce mi-am dorit. Sala este noua si are o capacitate de maxim 300 de persoane. Se pot face nunti si mai mici, iar meniul este foarte bogat si mancarea excelenta. Ventilatia e buna, restaurantul are aer conditionat...ce sa zic...din punctul meu de vedere merita!

Incerc sa pun si niste poze cu sala aranjara. Sper sa mearga!

Shireen
02.11.2009, 09:53:17
Este interesant, dar unde este mai exact restaurantul si care este pretul unui meniu?

monyka2000
03.11.2009, 09:27:06
Este interesant, dar unde este mai exact restaurantul si care este pretul unui meniu?

Restaurantul este in Baciu, de la strada principala undeva in dreapta, dar este foarte usor de gasit pentru ca are indicatoare inca de la intrare in localitate.

In ceea ce priveste pretul meniului, depinde de ce alegi, dar, oricum, e mai mic decat la restaurantele din CLuj, iar mancarea este foarte foarte buna.

Shireen
03.11.2009, 12:47:39
Restaurantul este in Baciu, de la strada principala undeva in dreapta, dar este foarte usor de gasit pentru ca are indicatoare inca de la intrare in localitate.

In ceea ce priveste pretul meniului, depinde de ce alegi, dar, oricum, e mai mic decat la restaurantele din CLuj, iar mancarea este foarte foarte buna.
eu deja mi-am ales restaurantul dar te intreb pt ca o prietena foarte buna cauta un restaurant mai micut si cochet. ms mult pt informatii:*

ioana27m
05.11.2009, 18:45:33
am fost si noi la Regal :) intr-adevar e frumoasa sala si meniul e ok (noua doamna ne-a spus ca e undeva intre 90-110 ron)... dar mie nu mi-a placut intrarea prin bar si faptul ca nu ai unde iesi... e asa stramta terasa aia si nu e spatiu frumos de stat pe-afara... nu stiu daca pt voi conteaza asta :) nunta mea va fi in iunie, deci caldura - nu poti sta doar inauntru... parerea mea :)
spor la pregatiri :*

Shireen
05.11.2009, 23:46:54
am fost si noi la Regal :) intr-adevar e frumoasa sala si meniul e ok (noua doamna ne-a spus ca e undeva intre 90-110 ron)... dar mie nu mi-a placut intrarea prin bar si faptul ca nu ai unde iesi... e asa stramta terasa aia si nu e spatiu frumos de stat pe-afara... nu stiu daca pt voi conteaza asta :) nunta mea va fi in iunie, deci caldura - nu poti sta doar inauntru... parerea mea :)

multumim, si tie spor sa ai, din considerentul asta si eu mi-am ales ceva cu terasa, dar am o prietena care va face cand e putin mai frigut si nefiind aici , m-a pus sa ma interesez de mai multe restaurante, orice opinie este foarte buna

monyka2000
06.11.2009, 08:42:38

:) Acum depinde cum iti imaginezi nunta voastra :P Noi pe considerentul acesta am si ales un restaurant mai "inchis". Nu mi-ar fi placut, avand in vedere ca am avunt nunta in 22 august, sa imi stea toata lumea pe-afara....adica.....mno....am fost si la nunti unde restaurantele aveau terase mari si toata lumea, fiind cald, s-a inghesuit sa stea pe afara....iar mirii au ramas doar cu cateva rude mai apropiate inauntru.
E alegerea fiecaruia. Noi nu am avut problema asta:P plus ca restaurantul are aer conditionat super ok :P

Spor sa aveti...si daca mai aveti nevoie de alte informatii...nu neaparat despre restaurantul acesta....oricand

Pupici

carmdor
13.02.2010, 00:01:24
salut miresici,
si noi avem nunta la rest. Regal, in septembrie si ne faceam probleme cum vor gasi invitatii locatia, a fost dificil de gasit pt invitatii vostri?
mi-ai putea spune la ce pret s-a ridicat meniul si evident daca s-a furat bautura;
<<toata lumea zice ca se fura peste tot........super aiurea>>

tks, bye

monyka2000
13.02.2010, 13:49:36
salut miresici,
si noi avem nunta la rest. Regal, in septembrie si ne faceam probleme cum vor gasi invitatii locatia, a fost dificil de gasit pt invitatii vostri?
mi-ai putea spune la ce pret s-a ridicat meniul si evident daca s-a furat bautura;

tks, bye

Sal,

Nu stiu daca ai vazut, dar sunt indicatoare spre restaurant din 100 in 100 de metrii :P Nu e greu de gasit deloc. Ideea e sa stie sa ajunga pe strada principala din Baciu. Asta le puteti explica voi cand dati invitatiile, dar nu cred ca veti avea probleme. Noi am avut invitati majoritatea din Suceava si din Brasov si nu am avut probleme cu ei, toti au gasit fara probleme (chiar au zis ca se asteptau sa fie mai greu). Cei din Cluj chiar nu au avut probleme. Eventual, pentru cei care nu sunt din Cluj le puteti spune sa tina indicatoarele pentru Zalau....asa ajung usor in Baciu.
In ceea ce priveste pretul meniului, noi am avut meniu de 110 de lei de persoana, dar am avut patru feluri (am avut si sarmale).
De furat, NICI SA NU VA GANDITI LA ASA CEVA!!! Doamna de acolo e cea mai corecta persoana pe care am intalnit-o. Inclusiv sticlele incepute care mai aveau bautura de un deget in ele ni le-a dat inapoi. Si mancarea ce a ramas, gen sarmale, tot.
Nu stiu cum faceti voi cu bautura, dar noi sucurile le-am luat de la ea. Doar alcoolul si vinul le-am dus noi. Acum, fiecare cum se intelege cu ea.
Oricum, noi am facut si un botez acolo dupa si daca ar fi sa mai fac odata nunta tot acolo as merge.

Spor la pregatiri si daca mai ai intrebari, oricand, eventual poti sa imi trimiti mesaj privat cu un id de mess.

Bye

Shireen
13.02.2010, 14:02:16
Buna fetelor,

M-am gandit sa deschid acest topic pentru ca am vazut ca sunt cateva dintre voi interesate de restaurantul Regal. Eu am avut nunta acolo in 22 august si vreau sa va spun ca a fost exact ceea ce mi-am dorit. Sala este noua si are o capacitate de maxim 300 de persoane. Se pot face nunti si mai mici, iar meniul este foarte bogat si mancarea excelenta. Ventilatia e buna, restaurantul are aer conditionat...ce sa zic...din punctul meu de vedere merita!

Incerc sa pun si niste poze cu sala aranjara. Sper sa mearga!

voi ce florarie ati ales pt a face aranjamentele? suporturile au fost oferite de restaurant sau de o firma de deco? imi poti trimite te rog un pm sa nu fie considerat reclama?

socaciu_radudaniel
08.11.2011, 17:12:26
salut miresici,

tks, bye

Buna as vrea si eu ceva poze, si pareri despre cum a fost la nunta voastra in ceea ce priveste restaurantul! mersi

monyka2000
09.11.2011, 11:33:46
Buna as vrea si eu ceva poze, si pareri despre cum a fost la nunta voastra in ceea ce priveste restaurantul! mersi

Daca te uiti pe prima pagina la acest post o sa gasesti poze cu aranjamentele de la nunta noastra. Noi am avut 200 de persoane si a fost super ok. Mancarea buna, servirea foarte ok...Nu stiu ce te intereseaza mai exact..., dar intreaba-ma si iti raspund :)

socaciu_radudaniel
10.11.2011, 15:29:28
Daca te uiti pe prima pagina la acest post o sa gasesti poze cu aranjamentele de la nunta noastra. Noi am avut 200 de persoane si a fost super ok. Mancarea buna, servirea foarte ok...Nu stiu ce te intereseaza mai exact..., dar intreaba-ma si iti raspund :)

acele poze sunt si pe site-ul de la restaurant credeam ca ai altele cu sala aranjata astfel! Ma intereseaza cum ii servirea, mancarea, daca te lasa si dupa ora 10 ?

socaciu_radudaniel
10.11.2011, 15:35:29

si as vrea sa stiu cum ii servirea, mancare, daca ii nunta de la 14-22 si lumea sta mai mult te lasa, poti plati a doua zi ?

monyka2000
11.11.2011, 13:23:19
si as vrea sa stiu cum ii servirea, mancare, daca ii nunta de la 14-22 si lumea sta mai mult te lasa, poti plati a doua zi ?

:) Nu am alte poze pentru ca astea sunt de la nunta noastra.
Noi am avut 4 feluri de mancare la nunta si toate au fost super...meniu bogat si foarte gustoase toate preparatele.
In ceea ce priveste ora, depinde ce intelegi prin "daca lumea sta mai mult". Daca e vorba de o ora-doua, nu cred ca e o problema. Dar daca vrei pana la 3-4 dimineata....ar trebui sa vb cu doamna de acolo sa vezi ce zice.
Noi am platit lunea si am avutnunta sambata, deci, teoretic e ok, dar nunta noastra a fost in august 2009 cand sala era abia deschisa...nu stiu daca s-a modificat ceva...
Ideea e ca doamna de acolo e super amabila si draguta si sunt convinsa ca va puteti intelege. Merita sa mergeti pana acolo pentru a va informa direct la fata locului.
Pupici si spor la pregatiri!
Daca te mai pot ajuta cu ceva...