PDA

Versiunea completa : Locatii pentru sesiunea foto in Sibiu

clara27
09.05.2007, 10:26:41
unde v-ati hotarat sa faceti pozele pentru nunta?
eu sunt de parere ca cele mai frumoase sunt in aer liber , poate in parcul tineretului , sau in Sub Arini. voi ce parere aveti?

tot_tot_claire
09.05.2007, 12:14:33
eu de cate ori am ajuns in parcul tineretului, am stat la rand dupa alte mirese, acoperind in latzime mireasa cu care eram ;)) sa nu se vada...cred ca parcul ala e prea mic pt 3-4 nunti odata.
mi-ar fi placut sa ma pozez (cand am fost mireasa adica) in piata mica, pe pod, in pod;))

Fulgu
09.05.2007, 18:16:21
eu am vazut niste poze superbe facute cu orasul vechi: Turnul Sfatului, podul mincinosilor, bisrica evanghelica, piata mica....cred ca si noi tot pe acolo vom face poze! poate si in parc...si m-am gandit la cel din spatele zidului cetatii

clara27
09.05.2007, 18:38:10
eu am vazut niste poze superbe facute cu orasul vechi: Turnul Sfatului, podul mincinosilor, bisrica evanghelica, piata mica....cred ca si noi tot pe acolo vom face poze! poate si in parc...si m-am gandit la cel din spatele zidului cetatii
da si eu am vazut asa nite poze facute de o firma , si parcul acela e frumos.

laura81
10.05.2007, 00:02:40
Cred ca se muta toate miresele in piata mica anul asta ;)) E moda cu zidurile, dar slava domnului, avem destule ...
Daca as mai fi mireasa o data as face si in orasul vechi dar si in muzeul satului/subarini-zona mai salbatica, parculete mai putin "populate". am poze in tineretului cu noi in prim-plan si alta mireasa in spate pe alee :-s

tot_tot_claire
10.05.2007, 11:47:14
Cred ca se muta toate miresele in piata mica anul asta ;)) E moda cu zidurile, dar slava domnului, avem destule ...
Daca as mai fi mireasa o data as face si in orasul vechi dar si in muzeul satului/subarini-zona mai salbatica, parculete mai putin "populate". am poze in tineretului cu noi in prim-plan si alta mireasa in spate pe alee :-s

si tot asa s-a facut grup in jurul tau sa te acopere? eu intotdeauna m-am simtit ca-n roiul de albine care se pun gramada peste fagure :)) "figuratie speciala in parc - domnisoarele de onoare":))

laura81
10.05.2007, 11:59:17
si tot asa s-a facut grup in jurul tau sa te acopere? eu intotdeauna m-am simtit ca-n roiul de albine care se pun gramada peste fagure :)) "figuratie speciala in parc - domnisoarele de onoare":))
Nu ca eram deja iesita din biserica. nu ca m-ar fi interesat chestia, nu avem nici unii in familie nici un fel de superstitii, deci scapam oricum de ascunsul de alte mirese.:-L

anda_smuf
20.05.2007, 18:18:43
o sa pun eu marti sau miercuri pozele de la nunta si luna de miera si restul, printre care si sedinta foto pe care am facut-o in piata mica si anexe. au iesit niste poze super. nici nu se compara cu o fantana arteziana universala. a meritat ca mi-am lasat invitatii balta pentru o ora-doua.

CAMELLIA
20.05.2007, 22:40:45
Noi inca nu stim unde le vom face, dar ma gandesc ca si prin muzeul satului, mi se pare superb si poate vom mai merge si prin alte locuri, acum depinde si ce sugestii mai primim.;;)

laura81
21.05.2007, 11:44:08
Noi inca nu stim unde le vom face, dar ma gandesc ca si prin muzeul satului, mi se pare superb si poate vom mai merge si prin alte locuri, acum depinde si ce sugestii mai primim.;;)
Da, e frumos in muzeu, sigur gasesti locuri in care nu a facut inca nimeni poze pt ca e suficient de mare, timp sa ai si tocuri comode!
Pt aspirantele la sedinta foto in muzeu, nu stiu daca s-a mai spus dar s-a pus oo taxa pe aparat foto si taxa pe camera de filmat, nu mai stiu cat e dar vreo 30 ron foto si 50 video. cred ca e valabil si pt invitatii care intra cu aparatele, asa ca e bine sa stiti ca sa nu se faca maldar de aparate foto lasate la intrarea in muzeu :-p

ioanaschiopu
21.05.2007, 15:54:58
Cele mai frumoase poze de nunta pe care le-am vazut pana acum au fost cele facute in Muzeul Satului - din pacate pentru mine, erau facute vara.!!!! Nunta mea e in februarie, asa ca sper intr-o iarna fara zapada. Daca nu am insa acest noroc, nu prea stiu ce vom face!!!! Probabil vor fi doar instantaneele si pozele de grup, portretele, restul vor fi facute la restaurant (sau eventual in Sub Arini, aproape de Silva).

Oricum, daca aveti alte idei pentru o nunta iarna, va rog spuneti-mi!!!

Stiviana
21.05.2007, 20:10:59
Cele mai frumoase poze de nunta pe care le-am vazut pana acum au fost cele facute in Muzeul Satului - din pacate pentru mine, erau facute vara.!!!! Nunta mea e in februarie, asa ca sper intr-o iarna fara zapada. Daca nu am insa acest noroc, nu prea stiu ce vom face!!!! Probabil vor fi doar instantaneele si pozele de grup, portretele, restul vor fi facute la restaurant (sau eventual in Sub Arini, aproape de Silva).

pai cu vremea asta cred ca ai sanse foarte bune sa fie soare si fara zapada......:):):) si daca este zapada, in Muzeul Satului este foarte romantic iarna..cred eu.....

CAMELLIA
21.05.2007, 20:59:02

Dar eu cred ca si daca ar fi zapada ar fi foarte frumoase, ar fi ceva inedit, eu nu am vazut nici o miresica care a facut poze cu zapada, asa ca ai avea ceva in plus. \:D/

ioanaschiopu
21.05.2007, 22:38:35
Asa spuneam si eu....zapada, alb, romantism, ineditul unei batai cu bulgari (simulata, evident)!!!!! asta pana m-au adus ai mei parinti cu picioarele pe pamant:
- muzeul satului e inchis iarna;
- de la Silva pana in Dumbrava e cale lungaaaaa si nu pot lipsi jumatate din nunta;
- zapada e superba intr-o zi insorita, dar cu norocul meu sigur voi beneficia de niste nori mai negri decat supararea asortati cu un vand de 7-8 noduri:D

Glumeam....sper sa avem noroc de o zi cu soare si daca nu asta e...imi doresc foarte mult sa am poze frumoase, dar stiu ca in orice locatie tot voi radia de fericire!!!!

laura81
21.05.2007, 22:59:56
Asa spuneam si eu....zapada, alb, romantism, ineditul unei batai cu bulgari (simulata, evident)!!!!! asta pana m-au adus ai mei parinti cu picioarele pe pamant:
- muzeul satului e inchis iarna;
- de la Silva pana in Dumbrava e cale lungaaaaa si nu pot lipsi jumatate din nunta;
- zapada e superba intr-o zi insorita, dar cu norocul meu sigur voi beneficia de niste nori mai negri decat supararea asortati cu un vand de 7-8 noduri:D

Glumeam....sper sa avem noroc de o zi cu soare si daca nu asta e...imi doresc foarte mult sa am poze frumoase, dar stiu ca in orice locatie tot voi radia de fericire!!!!

Daca ai la silva nu mi-as face griji pt locuri de facut poze. ai parcul aproape, daca e zapada e super! Fara zapada ar fi mai nasol, ca s-ar vedea totul uscat, cenusiu, crengi goale ... Baaarrrr!!! Roaga-te pt zapada, ca sigur vei avea poze superbe. e patinoarul aproape de silva, n-ai tupeu sa-ti pui patinele in picioare in ziua aia :D M-as ruga sa fie deschis la anul si as avea cele mai originale poze, pe patinoar ;-)

miosb
23.08.2007, 10:10:56
Mda, Asta Mare Problema Pt Mine: Unde Facem Pozele. In Cisnadie Posibilitatile Sunt Limitate. Si Parca Vad Ce Dicutii Iasa Daca Ii Iau Pe Toti Nuntasi Care Insotesc, Dupa Mine In Sibiu....mari Probleme Mai Am Si Eu....

alexa_crivi
16.09.2007, 17:07:09
Uaaa, pai o sa fie de vis , iarna, zapada, poate daca e si soare o sa fie superb, daca rezisti in frig:), chiar o sa mai ai ceva o hainuta mai groasa pe tine? si eu cred ca mai e un loc frumos si podul mincinosilor, si prin centru, pe stradute, pasajul scarilor..pentru niste poze mai speciale, in turn la evanghelica:)) daca reusesti sa urci pana acolo..

maria79
05.10.2007, 23:11:12
salutare sunt si eu o noua miresica ,si la poze m-am gandit ,este o locatie la iesire din sibiu spre selimbar undeva pe stanga.o expozitie :-\ ,acolo am vazut multe mirese si am fost si eu acolo si au iesit super bine,e si in aer liber e foarte frumos

ximo
06.10.2007, 20:14:48
salutare sunt si eu o noua miresica ,si la poze m-am gandit ,este o locatie la iesire din sibiu spre selimbar undeva pe stanga.o expozitie :-\ ,acolo am vazut multe mirese si am fost si eu acolo si au iesit super bine,e si in aer liber e foarte frumos
Si eu cred ca e frumos! Am vazut niste poze cu miri care au fost fotografiati acolo! E extraordinar!;-)

alex81
19.10.2007, 20:18:51
Da, e frumos in muzeu, sigur gasesti locuri in care nu a facut inca nimeni poze pt ca e suficient de mare, timp sa ai si tocuri comode!
Pt aspirantele la sedinta foto in muzeu, nu stiu daca s-a mai spus dar s-a pus oo taxa pe aparat foto si taxa pe camera de filmat, nu mai stiu cat e dar vreo 30 ron foto si 50 video. cred ca e valabil si pt invitatii care intra cu aparatele, asa ca e bine sa stiti ca sa nu se faca maldar de aparate foto lasate la intrarea in muzeu :-p

Taxa pentru foto e de 20 RON si video 40 RON si nu e deloc noua. E de vreo 4 ani dar anul asta sa mai scumpit "putin"

miosb
20.10.2007, 12:15:44
Taxa pentru foto e de 20 RON si video 40 RON si nu e deloc noua. E de vreo 4 ani dar anul asta sa mai scumpit "putin"
mai eu am fost in muzeul satului pe 15 sept cu o mireasa acolo. eu nus tiu sa fii platit nimeni ceva. poate a dat mirele, nu stiu ce sa zic..dar noi ceilalti care ram plini de aparate foto si camere video nu am platit nimic....poate nu stiu eu bine sau....

laura81
20.10.2007, 14:19:47
mai eu am fost in muzeul satului pe 15 sept cu o mireasa acolo. eu nus tiu sa fii platit nimeni ceva. poate a dat mirele, nu stiu ce sa zic..dar noi ceilalti care ram plini de aparate foto si camere video nu am platit nimic....poate nu stiu eu bine sau....
Pai daca nu e seful acolo se da un 10-20 ron la nenea de la intrare si s-a terminat balciul. Dar daca e seful se face tot tam-tamul cu taxele. La o singura nunta l-am prins pe sef acolo, in rest s-a rezolvat "romaneste":-"

alex81
21.10.2007, 11:01:13
De obicei Nasul sau Mirele se ocupa de platit parcarea si restul taxelor, ca doar nu o sa plateasca cei care presteaza foto video.

alex81
21.10.2007, 11:04:21
Pai daca nu e seful acolo se da un 10-20 ron la nenea de la intrare si s-a terminat balciul. Dar daca e seful se face tot tam-tamul cu taxele. La o singura nunta l-am prins pe sef acolo, in rest s-a rezolvat "romaneste":-"
Am incercat si eu u nenea de la intrare si dupa ce am trecut de al a strigat cucoana de la ghiseu dupa noi. CA sa nu mai spun ca daca mergi sa faci numai poze, fara filmare, la ghiseu te taxeaza pentru ambele daca nu te certi cu respectiva. "pai ce ati venit pana aici ca sa nu filmati?"

dannetta
27.10.2007, 10:52:39
Saluti,

Noi am facut pozele in piata Huet, podul Mincinosilor, piata mica si au iesit super. Dar oricum depinde de fotograf foarte mult. Noi am vrut in Muzeul Satului dar ne-am lasat pe mana fotografului si au iesit super. Si pe DVD-ul cu nunta a pus cateva scene filmate in piata Mica.

CASA DE PIATRA ! pentru toate miresicile de pe aici.

kitana
30.11.2007, 23:48:39
buna fetelor, si eu voi fi mireasa in august 2008. sa stiti ca am descoperit un loc super fain pt poze (ce e drept, putin cam departe poate)si zic ca merita. e aproape de selimbar pe dn, se numeste "nature design" si e un loc cu tot felul de chestii facute din lemn: de la bar+mobilier la trasuri si decoratiuni pt gradina. mie una imi place f mult locul. si in muzeu e super:D

alex81
02.12.2007, 13:53:22
buna fetelor, si eu voi fi mireasa in august 2008. sa stiti ca am descoperit un loc super fain pt poze (ce e drept, putin cam departe poate)si zic ca merita. e aproape de selimbar pe dn, se numeste "nature design" si e un loc cu tot felul de chestii facute din lemn: de la bar+mobilier la trasuri si decoratiuni pt gradina. mie una imi place f mult locul. si in muzeu e super:D

De acord cu tine. E foarte frumos locul dar daca prinzi o zi cu soare puternic intr-un camp fara nici un pic de umbra...... sar putea sa ai o mica problema cu caitatea pozelor. Daca ai angajat un fotograf profesionist iti va spune si el chestiile astea.

laura81
02.12.2007, 19:11:35
Da, daca e o zi de vara cu soare puternic e de preferat un parc sau muzeul satului. In 15 minute te cam bronzezi cu rochie de mireasa acolo:))
In principiu l-au descoperit multi, e 500 de mii/nunta ca sa faci pozele acolo. se intampla si sa "stai la coada" dupa alta mireasa ("hai sa facem poze cu trasura pana ei fac cu cascada", "nu putem face in foisor ca sunt toate matusile gramada la umbra" etc.):D
Acuma na, noi iti spunem partile nasoale ale locului...

alex81
02.12.2007, 22:16:09
Da, daca e o zi de vara cu soare puternic e de preferat un parc sau muzeul satului. In 15 minute te cam bronzezi cu rochie de mireasa acolo:))
In principiu l-au descoperit multi, e 500 de mii/nunta ca sa faci pozele acolo. se intampla si sa "stai la coada" dupa alta mireasa ("hai sa facem poze cu trasura pana ei fac cu cascada", "nu putem face in foisor ca sunt toate matusile gramada la umbra" etc.):D
Acuma na, noi iti spunem partile nasoale ale locului...
Cam de prin Septembrie e 100 RON. (sau poate depinde de cum te vede imbracat:)))

laura81
02.12.2007, 22:27:24
Cam de prin Septembrie e 100 RON. (sau poate depinde de cum te vede imbracat:)))
Chiaaar? Ce nesimtiti is!!! Pai daca insistati careva sa faceti pozele de nunta in decor rustic mai faceti 10 km si le faceti pe langa fantanita haiducului, unde gasesti cam aceleasi chestii. si nu cred ca e cu taxa:-p

alex81
03.12.2007, 10:10:15
Chiaaar? Ce nesimtiti is!!! Pai daca insistati careva sa faceti pozele de nunta in decor rustic mai faceti 10 km si le faceti pe langa fantanita haiducului, unde gasesti cam aceleasi chestii. si nu cred ca e cu taxa:-p
Intradevar nu e cu taxa dar daca se aduna vreo 3-4 nunti pe saptamana probabil ca va fi si o taxa. Si mi se pare normal sa fie asa. Nimanui nu iar conveni sa vina 100 de oameni sa faca praf gazonul pe gratis.

mesia
03.12.2007, 10:30:17
in parcul tineretului e fain da cum a mai zis cineva e plin
Si in parcul de lang abulevard e fain
Nici eu nu stiu unde vreu ceva fain

alex81
03.12.2007, 23:57:49
in parcul tineretului e fain da cum a mai zis cineva e plin
Si in parcul de lang abulevard e fain
Nici eu nu stiu unde vreu ceva fain
Si la Bulevard e fain dar numa pana vin gardienii si te scot de pe iarba:)

laura81
04.12.2007, 12:30:37
Si la Bulevard e fain dar numa pana vin gardienii si te scot de pe iarba:)
Din cate stiu eu pe miri si pe fotograf ii lasa pe iarba.. Mai deranjant e bannerul cu baumax sau shelele de la hotel fost bulevard din fundal:D. ma rog, intre timp unele au disparut, poate-i ceva mai bine..

kitana
13.12.2007, 20:25:20
Mai, asta nu am stiut ca e cu taxa acolo, la nature design. oricum si la muzeu e cu taxa si mi se pare ca se invarte tot pe la 50 ron(asa ceva). oricum nu ma gandesc inca la asta. daca e profi fotograful atunci iti ies poze faine si pe vreme rea si in orice loc. e importanta si imaginatia lui.sper sa gasesc pe cineva ok.

alex81
13.12.2007, 22:20:31
Mai, asta nu am stiut ca e cu taxa acolo, la nature design. oricum si la muzeu e cu taxa si mi se pare ca se invarte tot pe la 50 ron(asa ceva). oricum nu ma gandesc inca la asta. daca e profi fotograful atunci iti ies poze faine si pe vreme rea si in orice loc. e importanta si imaginatia lui.sper sa gasesc pe cineva ok.
Cu siguranta ca este foarte importanta imaginatia si experienta fotografului dar pe un camp cu soare puternic nu stiu ce ar putea sa faca ca sa te uiti frumos la aparat cu soarele in ochi:D. Dar astea o sa ti le spuna si fotograful pe care o sa-l alegi ( daca este profesionist)

mihai_bianca
08.06.2008, 00:58:12
eu zic ca tot orasul vechi e un decor perfect pentru fotografiile de nunta ;) noi inca nu am primit pozele de la fotograf, doar in 21 ni le da, dar am adunat cateva de pe la prieteni (nu foarte profi) dar in mare arata frumos :D acum le asteptam cu nerabdare pe cele de la fotograf

kitana
08.06.2008, 10:26:36
eu zic ca tot orasul vechi e un decor perfect pentru fotografiile de nunta ;) noi inca nu am primit pozele de la fotograf, doar in 21 ni le da, dar am adunat cateva de pe la prieteni (nu foarte profi) dar in mare arata frumos :D acum le asteptam cu nerabdare pe cele de la fotograf

Da! De acord! Plus ca nu "stai la coada" sa faci poze...adica ai destul de multe posibilitati incat daca chiar mai sunt nuntasi care fac poze in acelasi loc nu trebuie sa stai sa "termine ei". Si decorul e superb dupa parerea mea!:)>-

laura81
09.06.2008, 13:22:22
Da! De acord! Plus ca nu "stai la coada" sa faci poze...adica ai destul de multe posibilitati incat daca chiar mai sunt nuntasi care fac poze in acelasi loc nu trebuie sa stai sa "termine ei". Si decorul e superb dupa parerea mea!:)>-
Acuma chestia cu "nu stai la coada" a devenit relativa si cand vorbesti de zona piata mica-piata huet etc. Dar na... Fiecare fotograf cu inspiratia lui :D

sorinaelena
10.06.2008, 03:32:43
ah da fetelor.....cam cat timp iti trbuie la poze?eu m-am gandit asa in jur de 1 h jumate.....voi ce parere aveti?noi ne-am gandit sa facem poze la muzeul satului.Voi ce parere aveti?ca noi ne-am gandit sa mergem in amandoua locuri dar...nu stiu e prea mult si cred ca se plictisesc invitatii...

laura81
10.06.2008, 13:57:06
ah da fetelor.....cam cat timp iti trbuie la poze?eu m-am gandit asa in jur de 1 h jumate.....voi ce parere aveti?noi ne-am gandit sa facem poze la muzeul satului.Voi ce parere aveti?ca noi ne-am gandit sa mergem in amandoua locuri dar...nu stiu e prea mult si cred ca se plictisesc invitatii...
Muzeul satului e suficient, pierdeti mult timp intre cele 2 locatii ... Ai destule locuri faine in muzeu. si o ora jumate mi se pare super, lumea sta la aer si voi dati o tura pt poze. cine se plictiseste n-are decat sa se duca la sala :P

karmy
31.03.2009, 12:09:20
Anul acesta unde se fac pozele la nunta?
ca s-a desfintat si gradina aceea artificiala din Selimbar....mergem toti in muzeul satului?
a mai descoperit cineva alte locuri inedite de a face poze ?

ElleM
31.03.2009, 12:59:34
Noi o sa avem sedinta foto in Piata Mica+Piata Mare...e tot ce ne doream vreodata...

Anul acesta unde se fac pozele la nunta?
ca s-a desfintat si gradina aceea artificiala din Selimbar....mergem toti in muzeul satului?
a mai descoperit cineva alte locuri inedite de a face poze ?

iubiana
31.03.2009, 13:11:58
Mai poti face in Parcul Subarini sau Tineretului ...muzeu ....

a desfintat si gradina aceea artificiala din Selimbar....mergem toti in muzeul satului?
Ultima data cand am trecut pe acolo era ptr vanzare sau inchiriat dar se mai faceau poze ...

karmy
31.03.2009, 14:32:13
Noi o sa avem sedinta foto in Piata Mica+Piata Mare...e tot ce ne doream vreodata...
Si ce o sa faceti cu oamenii ce se vor perinda prin piata la ora aia? ies si ei in poze? :-\

ElleM
31.03.2009, 14:34:34
Sigur ca nu....o sa facem in asa fel incat sa fim doar noi doi, normal...are grija d-na fotograf...e profi tipa scoate poze ffff frumoase.

Si ce o sa faceti cu oamenii ce se vor perinda prin piata la ora aia? ies si ei in poze? :-\

iubiana
31.03.2009, 16:09:19
Sunt programe care pot sa-i stearga din poza :D :D :D .... nu mai stie nimeni alte locuri ?....

monysb
02.04.2009, 09:49:55
eu imi doresc sa fac poze si in Piata mare-Mica si in muzeul satului... la 11 suntem programati la biserica si dupa, pana la doi, sa facem poze..oare ne ajunge sa facem peste tot? In Sibiu mai putin...mai mult in Muzeu...a mai facut cineva asa? cam cat dureaza ca niic nu vreau sa fiu tot pe fuga ... imi doresc numai sa fie vremea frumoasa

mihai_bianca
03.04.2009, 19:09:06
eu imi doresc sa fac poze si in Piata mare-Mica si in muzeul satului... la 11 suntem programati la biserica si dupa, pana la doi, sa facem poze..oare ne ajunge sa facem peste tot? In Sibiu mai putin...mai mult in Muzeu...a mai facut cineva asa? cam cat dureaza ca niic nu vreau sa fiu tot pe fuga ... imi doresc numai sa fie vremea frumoasa

Depinde la ce biserica si la ce restaurant ai nunta. Noi am facut poze doar noi doi si domnisorii in Piata Mica o ora apoi am mers la biserica inca o ora si dupa biserica am mai facut poze in parcul de langa si cu restul invitatilor care au venit la slujba.

Ce o sa faceti cu invitatii care vin la biserica? O sa vina cu voi?

laura81
08.04.2009, 10:09:56
Socotiti-va de-acum traseul, daca va incadrati in timp. Se pierde destul timp si in trafic ... Si daca vreti 2 locatii va recomand sa nu umblati cu alaiul dupa voi. Faceti pozele cu familia, prietenii etc la biserica sau la sala, ca sa umblati numai voi cu nasii si cu fotograful, castigati mult timp nefiind nevoie s-o mai asteptati si pe matusa care nu stie unde-i piata mica;-) .
Dar chestiile astea le discuti cel mai bine cu fotograful tau.

monysb
09.04.2009, 10:15:09
pai asa ne gandeam sa vb cu fotograful sa ne spuna el mai bine ce si cum, fiind mai experimentat :) vb aia..e prima data la voi (si ultima :P )
ne gandeam la muzeu sa mergem numai noi cu nasii si eventual parintii si domnisorii dar asta nu e sigur, vom vedea
sunt curioasa cum va fi ... avem programare la biserita la 11 si la sala la 14, deci ar fi sa zic cam 2 ore de poze (12-14), o sa facem si la biserica cu cine e pe acolo si in piata mica rapid si dupa fugim in muzeu...dar daca e sa nu avem timo lasam muzeul la o parte

monysb
03.06.2009, 11:58:01
fetele unde facem poze daca ploua? vremea de acum imi da emotii ... am nunta in 13 iunie si cand vad ce vreme urata e afara :-SS ... sper sa nu fie urat atunci ...

iubiana
03.06.2009, 12:30:11
fetele unde facem poze daca ploua? vremea de acum imi da emotii ... am nunta in 13 iunie si cand vad ce vreme urata e afara :-SS ... sper sa nu fie urat atunci ...
Nu stiu ....am inceput sa ma gandesc si eu la asta ...
Fotograful tau nu are studio ?
....

monysb
03.06.2009, 13:34:23
Nu stiu ....am inceput sa ma gandesc si eu la asta ...
Fotograful tau nu are studio ?
....

nu ... nu are ... daca avea nu imi faceam nici o grija ... SPER totusi sa avem noroc si sa nu ploua ...

yoana_ibiza
30.09.2009, 19:27:11
de asta mi/e si mie frica, nunta meaq e in octombrie, si mie sa nu ploua

darianna
10.11.2009, 19:04:51
Buna fetelor!

Astept sa imi impartasiti parerile voastre despre locatiile unde ati facut sesiunea de fotografii artistice in Sibiu si care locatii le recomandati viitoarelor miresici...
Eu am avut putin ghinion in ziua nuntii pentru ca ploua afara cu galeata si am fost nevoita sa aleg locatii mai ferite de ploaie cum ar fi Piata Mica si holul restaurantului Majestic...

iubiana
11.11.2009, 08:22:51
Noi am facut poze in piata mica Podul minciunilor , in fata la liceul Brukenthal , pe scarile care duc la Butoiul de aur, in centru ...parcul Tineretului.
Locatii ar mai fi : Parcul Sub Arini , Muzeu ...nu mai stiu acuym dar cand imi amintesc revin >:D< >:D<

Buna fetelor!

Astept sa imi impartasiti parerile voastre despre locatiile unde ati facut sesiunea de fotografii artistice in Sibiu si care locatii le recomandati viitoarelor miresici...
Eu am avut putin ghinion in ziua nuntii pentru ca ploua afara cu galeata si am fost nevoita sa aleg locatii mai ferite de ploaie cum ar fi Piata Mica si holul restaurantului Majestic...

darianna
11.11.2009, 18:26:28
Noi am facut poze in piata mica Podul minciunilor , in fata la liceul Brukenthal , pe scarile care duc la Butoiul de aur, in centru ...parcul Tineretului.
Locatii ar mai fi : Parcul Sub Arini , Muzeu ...nu mai stiu acuym dar cand imi amintesc revin >:D< >:D<
Eu locuiesc doar de doi ani in Sibiu si pentru mine a fost o problema mare sa imi aleg locul de fotografii in acest oras, deoarece nu prea cunosteam toate colturile lui minunate...
Desi sunt frumoase fotografiile cu spatii verzi eu am vrut poze in orasul vechi... in special in Piata Mica...
Singurul lucru de care imi pare rau e ca nu am reusit sa fac poze chiar pe pod .... si asa am facut cateva poze si in ploaie... Slava Domnului ca am avut un fotograf intr-adevar profesionist si care a stiut cum sa salveze situatia...
Fotografii cu verdeata am facut la biserica in Medias unde ne-am cununat religios si unde nu ploua cand am iesit...

Tuluc_Emilia
23.10.2010, 13:40:39
Un topic foarte bun. Si eu incep sa ma gandesc asupra locatiilor. Am vazut ca se poarta sa iei rochia de mireasa pe tine in sapt de dupa nunta si sa mergi sa aloci o zi intreaga pentru foto. Am vazut sesiuni foto interesante in gari parasite , lanuri de grau , munte , si chiar malul mari. In sibiu as alege zona piata mica. Cred ca o sa aleg sesiune foto dupa nunta. Vreau ceva deosebit.

AlexaMurphy
03.02.2014, 20:28:22
Eu ma gandesc sa fac la muzeul satului si in Piata Mica. Slujba o wa o avem la mitropolie si am ales Hilton ca restaurant. Eu am nunta duminica 7 septembrie si nu cred ca o sa astept dupa mirese :-)

piersicoasa
15.07.2014, 14:48:22
Mie imi plac locatiile zidul Cetatii, parcul cetatii cu turnurile, piata mare.