PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru miri si mirese in Iasi

Pagini : [1] 2

sste1711
13.03.2007, 08:16:25
fetele, am o intrebare:-\ posetuta de unde va luati....sau va faceti "bocceluta"...ca presupun ca tre sa avem si noi ceva in care sa ne tinem una, alta... sau nu?:-\

mitzura
13.03.2007, 08:29:05
din cate stiu eu se da la "pachet" cu rochia.Sunt din acelasi material si e mai degraba un fel de bocceluta

sste1711
13.03.2007, 08:48:17
din cate stiu eu se da la "pachet" cu rochia.Sunt din acelasi material si e mai degraba un fel de bocceluta
mie nu-mi da nimic la pachet cu rochia....:(( si mai dau si o groaza de bani.....:(( ma gandeam sa-mi cumpar una de undeva...dar habar nu am de unde...

Simona06
13.03.2007, 09:19:58
fetele, am o intrebare:-\ posetuta de unde va luati....sau va faceti "bocceluta"...ca presupun ca tre sa avem si noi ceva in care sa ne tinem una, alta... sau nu?:-\
Asa stiu si eu,ca se da cu rochita.Cel putin stiu sigur ca cei de la WL asa fac.

madalinabul
13.03.2007, 09:48:17
nu se da peste tot posetutza, la donna alba daca vrei posetuta la fel cu rochia dai comanda la ei si mai platesti si 40 lei.

madalinabul
13.03.2007, 09:50:09
eu nu imi iau posetuta decat la cununia civila, eu nu prea sunt fana a posetelor, ma simt libera cand nu am grija ei. o sa pun cate ceva in geanta surioarei mele.

kindaras_bia
13.03.2007, 10:29:11
salut, eu am vazut posetuta la nelmar... costa 700 mii dar au si pe alb si pe argintiu si pe auriu si sunt superbe. la WL nu se dau posetute la rochii ... cel putin eu nu am primit si nu am vazut posetute la ei. toate cele bune !

Simona06
13.03.2007, 11:31:59
salut, eu am vazut posetuta la nelmar... costa 700 mii dar au si pe alb si pe argintiu si pe auriu si sunt superbe. la WL nu se dau posetute la rochii ... cel putin eu nu am primit si nu am vazut posetute la ei. toate cele bune !
Era vb de oferta ce o aveau cei de la WL acum,sau care au avut-o pe la targ,nici eu nu stiu sigur.S-a mai discutat pe aici ..si se spunea ca se da posetuta si cercurile de la rochie gratis,daca cumperi de la ei rochita.acum cine stie care-i adevarul?

sste1711
13.03.2007, 15:28:59
nelmar, nelmar....unde-i magazinul:"> :-\

AnaM
13.03.2007, 16:27:37
Iulius Mall sau Sos. Stefan cel Mare - Pt Nelmar

Eu una nu vreau posetutza sau boccelutza... Oricum intai vreau sa-mi iau rochia si, fiindca presimt eu ca va fi sirena, poate poate o sa-mi iau si un plic brodat in nuanta rochitei... Ma mai gandesc...

livia_sweet
13.03.2007, 16:39:11
Salut.Adevarul e ca mi se pare aiurea,cu posetuta.Eu m-am gandit sa nu-mi iau,dar mai vad eu.In plus nici nu stiu ce se poarta,pt ca cele in stil "posetuta",imi displac total iar cele in stil gogoasa la fel:)) :[email protected] :-w habar nu am

sste1711
13.03.2007, 18:25:57
Salut.Adevarul e ca mi se pare aiurea,cu posetuta.Eu m-am gandit sa nu-mi iau,dar mai vad eu.In plus nici nu stiu ce se poarta,pt ca cele in stil "posetuta",imi displac total iar cele in stil gogoasa la fel:)) :[email protected] :-w habar nu am
si eu la fel....:-? dar ma gandesc ca totusi mi-ar trebui ceva..../:) mai exista si sub alte forme:-\ ca eu una nici n-am vazut, nici nu stiu nimic...:(

madalinabul
13.03.2007, 21:14:44
fetelor eu mi-am luat posetuta de cununie civila din mall de la ostrowiec, au foarte multe modele si au si pe alb, argintiu, auriu

alibd
13.03.2007, 21:43:57

Foarte frumoase pozele din albumul tau! Mi-au placut mult!>:D<
Mai ales ca am si eu aceleasi locatii pe care le-ai avut si tu si a fost o ocazie buna sa vad si sala...:">
O seara frumoasa!

kindaras_bia
14.03.2007, 14:48:59
adevarul e ca singurul lucru care merg la rochia de mireasa sunt buchetul si mirele...

dar posetuta trebuie sa fie pe scaun undeva cu un ruj in ea si cu parfumiciul vostru preferat... si cu o batistuta in cazul in care sunteti prea emotionate... eu o consider absolut necesara. va pup si spor in toate !

nerromiha
14.03.2007, 15:12:06
eu mi-am luat o posetuta mica aurie din atena, mi-a placut ffffffffff mult, am purtat-o odata la nunta fratelui meu, dar u e o problema....ca nu imi apare in nici o poza=)) =)) asa ca sunt asigurata....aaa...si se potriveste perfect cu sandalutele mele aurii cu strasuri.....asa ca......\:D/ <:-P =:)

sste1711
14.03.2007, 17:41:12
eu mi-am luat o posetuta mica aurie din atena, mi-a placut ffffffffff mult, am purtat-o odata la nunta fratelui meu, dar u e o problema....ca nu imi apare in nici o poza=)) =)) asa ca sunt asigurata....aaa...si se potriveste perfect cu sandalutele mele aurii cu strasuri.....asa ca......\:D/ <:-P =:)
lucky you!!! si totusi, noi celelalte....;)) ca pana la atena e cam greu de ajuns...;))

Daphnne
14.03.2007, 18:33:05
Noi celelate nu stiu de unde ne luam..
Eu nu am gasit nimic in tot Is-ul pentru rochita de mireasa..m-am uitat si dupa vestitii saculetzi ,dar nu mi-a placut nimic..mai ramane sa ma duc la magazinul de unde mi-am luat rochita si sa vad daca imi fac ei pe comanda, am auzit ca se mai practica si asa...bafta tuturor si cand gasiti spuneti-ne si noua de unde v-ati luat >:D<:*

adinac_ro
14.03.2007, 18:52:02
Eu nu imi iau nimic (nici gentuta, nici poseta, nici plic).Apropos de WL ca se vb des de ei am o barfa urata.Am voalul fara pieptene, fara agrafa e gol deocamdata si m-am gandit sa ma duc la WL sa mi-l aranjeze.Ma intampina un tip ii spun problema mea si el ma intreaba "l-ati luat de la noi?'' ....eu zic "nu" ...."atunci mergeti mai la vale" imi raspunde el.Bravo

Daphnne
14.03.2007, 18:53:50
Eu nu imi iau nimic (nici gentuta, nici poseta, nici plic).Apropos de WL ca se vb des de ei am o barfa urata.Am voalul fara pieptene, fara agrafa e gol deocamdata si m-am gandit sa ma duc la WL sa mi-l aranjeze.Ma intampina un tip ii spun problema mea si el ma intreaba "l-ati luat de la noi?'' ....eu zic "nu" ...."atunci mergeti mai la vale" imi raspunde el.Bravo
Am auzit si eu ca nu te trateaza frumos daca nu ai facut cumparaturi de la ei....sunt putin cam...dar s anu vorbesc urat pe topic...

Simona06
14.03.2007, 19:24:42
"Super"!/:) Asa-i peste tot in ziua de azi,ce te mai miri?Omu-i dragut doar cu marfa lui,cum s-ar spune..

Daphnne
14.03.2007, 19:32:04
Poate trebuia sa spui ca l-ai luat de acolo...desi sunt multe magazine cu rochite de mireasa unde te poti duce sa-l aranjezi cum vrei tu... mai incearca si pe strada garii..

sste1711
15.03.2007, 07:44:18
oare daca mi-as face o posetuta din floricele....cum ar arata:-\ ....sau mai bine spus credeti ca ar rezista:-\ :-?

mitzura
15.03.2007, 07:55:29
oare daca mi-as face o posetuta din floricele....cum ar arata:-\ ....sau mai bine spus credeti ca ar rezista:-\ :-?
Sincer nu...Si cred ca ar fi cam complicat sa aranjezi florile corespunzator...Mai degraba as incerca sa atasez niste flori pe o posetuta simpla alba din material textil.

sste1711
15.03.2007, 08:13:46
Sincer nu...Si cred ca ar fi cam complicat sa aranjezi florile corespunzator...Mai degraba as incerca sa atasez niste flori pe o posetuta simpla alba din material textil.
era doar o idee....8-}

madalinabul
15.03.2007, 20:54:31

cred ca ar arata bine, dar rezista?

sste1711
16.03.2007, 08:22:13
cred ca ar arata bine, dar rezista?
habar nu am...:"> dar tare as vrea sa incerc...

sste1711
16.03.2007, 08:24:25
fetele, pt. cele care vor posetuta de satin pe crem sau argintiu, am vazut la magazinele din podu ros, foarte frumusele si destul de ieftine...;-)

Daphnne
16.03.2007, 11:47:46
Am si eu nevoie de un sfat...la rochita crem, merg pantofiro albi?dar posetuta ce culoare trebuie sa fie? hellllpppppppp

mitzura
16.03.2007, 14:30:18
Am si eu nevoie de un sfat...la rochita crem, merg pantofiro albi?dar posetuta ce culoare trebuie sa fie? hellllpppppppp
Eu zic ca merg...sunt rochii alb cu crem,de ce nu ar merge pantofi?...Geanta crec ca ar tb sa fie la fel cu pantofii.

sste1711
16.03.2007, 14:32:42
Eu zic ca merg...sunt rochii alb cu crem,de ce nu ar merge pantofi?...Geanta crec ca ar tb sa fie la fel cu pantofii.
la fel zic si eu....;-)

madalinabul
16.03.2007, 21:12:58

eu zic ca merg pantofii albi la rochie crem, posetuta trebuie sa aiba aceeasi culoare ca pantofii, cel putin eu asa stiu. eu am rochie de mireasa alba si pantofi crem aurii, posetuta nu imi iau.
eu am o problema in schimb la tinuta de cununie civila, mi-am luat costum negru cu roz si am pantofi, cum am mai zis crem aurii, nu prea merg nu? desi pantofii ca si costumul au un pic de argintiu, dar cred ca voi opta totusi pentru pantofi negri, nu?

AnaM
16.03.2007, 21:33:36
Negri, rosii sau argintii, orice culoare care exista si pe costum... Eu as opta pt pantofiori rosii, e de senzatie :D

madalinabul
16.03.2007, 21:39:20
Negri, rosii sau argintii, orice culoare care exista si pe costum... Eu as opta pt pantofiori rosii, e de senzatie :D

ar trebui sa imi cumpar pantofi rosii ca nu am iar bugetul nu imi permite asa ceva, am pantofiori negri, deci ii voi lua pe aceia. trebuie oricum sa imi cumpar si o pereche de pantofi albi de schimb pt rochia de mireasa.oricum daca ar fi sa imi cumpar o pereche de pantofi pt costumas as opta pt o pereche roz sidefat, am vazut in moldova si mi-au placut foarte mult.

sste1711
17.03.2007, 09:53:04
am gasit cateva modele de posetute, care mie mi-au placut...ce ziceti???

adinac_ro
17.03.2007, 10:12:24
Eu nu caut nimic pe net ca e dificil sa gasesc si in magazine lucruri "ochite" pe net.daca imi doresc ceva caut in magazine direct.

sste1711
17.03.2007, 10:29:39
Eu nu caut nimic pe net ca e dificil sa gasesc si in magazine lucruri "ochite" pe net.daca imi doresc ceva caut in magazine direct.
absolut....dar era vorba de cateva modele care mi-au placut....si daca tot ai net e greu sa te abtii sa nu te uiti....cel putin eu /:)

alexa
17.03.2007, 11:21:59
Posetute dragute si interesante (de pe net, dar din RO).

madalinabul
17.03.2007, 13:22:55

imi place mult prima, dar si ultima e dragutza

madalinabul
17.03.2007, 13:23:41
am gasit cateva modele de posetute, care mie mi-au placut...ce ziceti???

ce dragutze sunt posetutele din poza 3, cum e aia pe roz mi-ar trebui mie pentru cununia civila

Daphnne
17.03.2007, 16:35:39
De pe ce site le-ai gasit?se pot cumpara online? :*

sste1711
21.03.2007, 07:36:03
fetelor!!!!....chiar ati abandonat subiectul[-( ...eu chiar vreau ceva idei de posetute...nu ma lasati...^:)^

sste1711
23.03.2007, 08:27:59
ia uitati.... ce ziceam eu mai devreme (cateva mesaje mai in urma)....dar oare astea or fi pe post de posetuta sau pe post de buchetelul mirtesicii8-} 8-} 8-} ca ma gandesc ca nu pot sa am si asa o posetuta si un alt buchet in mana, nu:-\ :-\

nadiai
23.03.2007, 09:19:51
eu m-am gindit foarte bine si am hotarit ca nu voi avea nici o posetuta. Am deja buket sa-l tin in mina si nu-mi trebuie sa mai port si grija unei posete.
Cosmeticele de care voi avea nevoie le postez in posetuta mamei..

Simona06
23.03.2007, 10:35:42
ia uitati.... ce ziceam eu mai devreme (cateva mesaje mai in urma)....dar oare astea or fi pe post de posetuta sau pe post de buchetelul mirtesicii8-} 8-} 8-} ca ma gandesc ca nu pot sa am si asa o posetuta si un alt buchet in mana, nu:-\ :-\
cred ca ajunge doar posetuta in cazul in care va arata asa!!dar e draguta si f interesanta!!

Simona06
23.03.2007, 10:36:56
Chiar sunt superbe!!unde se gasesc oare?sau cine poate face asa ceva?

adinac_ro
23.03.2007, 11:32:02
Posetuta din flori e superba.Oare merge la mireasa sau domnisoare?Sunt super, rochiei ele nu se potrivesc dar.....le admir.De altefl eu nu voi purta deloc posetuta.Traiasca sora!!!!!!!!!!!

nerromiha
23.03.2007, 11:34:07
Posetuta din flori e superba.Oare merge la mireasa sau domnisoare?Sunt super, rochiei ele nu se potrivesc dar.....le admir.De altefl eu nu voi purta deloc posetuta.Traiasca sora!!!!!!!!!!!

superbe posetele alea ....
eu am frate...asa ca...=))

adinac_ro
23.03.2007, 11:35:18

Cauta-i o cumnata.

sste1711
23.03.2007, 14:25:47
eu mai mai ca as renunta la buchetul traditional pt. asa ceva...inca nu stiu....ma mai gandesc...voi ce ziceti?
de facut, se pot face. mi-a spus cel care-mi face decoratiunile ca poate sa-mi faca si asa ceva
daca nu pentru mine macar pt. domnisorelele mele de onoare...

___ALEXANDRA___
23.03.2007, 14:28:46
eu mai mai ca as renunta la buchetul traditional pt. asa ceva...inca nu stiu....ma mai gandesc...voi ce ziceti?
de facut, se pot face. mi-a spus cel care-mi face decoratiunile ca poate sa-mi faca si asa ceva

renunti, renunti... da ce faci dimineata? iti arungi gentuta peste umeri catre domnisoare?:)

cristina_24
23.03.2007, 14:30:38
Posetuta mea va place?\:D/ Eu sunt foarte incantata de ea

Simona06
23.03.2007, 15:18:07

Cauta-i o cumnata.
Eu sunt singura fetelor..n-am pe nimeni...deci imi trebuie poseta?!

alibd
23.03.2007, 15:23:31

Sunt foarte inedite....dar eu personal nu as purta-o! Mi se pare putin cam mult, daca luam in calcul si buchetul miresei...eu as opta pt ceva micut si discret, atat cat sa-mi incapa cateva lucruri si care sa nu iasa prea mult in evidenta... Daca ar fi dupa mine, nici nu mi-as mai bate capul cu posetuta, dar unde imi pun lucrurile personale...(:|

nadiai
23.03.2007, 15:46:42
mi se pare o idee excelenta.
Acele posetele sunt superbe si ar fi ceva original..go for it!

adinac_ro
23.03.2007, 19:27:27
[Sa va descurajez?=P~ Un buchet costa cred...peste 200 ron, mai evaluam si posetuta?Intra mai mult flori, trebuie cu migala lucrata....deci cat costa?

Daphnne
24.03.2007, 12:38:22
[Sa va descurajez?=P~ Un buchet costa cred...peste 200 ron, mai evaluam si posetuta?Intra mai mult flori, trebuie cu migala lucrata....deci cat costa?
Scuze fetelor ca sunt off topic, Adina, imi esti atat de cunoscuta, dar nu stiu de unde.... unde lucrezi?sau ce facultate/liceu ai facut? >:D<:*

luss_21
25.03.2007, 09:49:25
Ce puneti in posetuta? :-\ :-\ :-\ :-\ am si eu posetrua (dar imi place mai mult cum suna "bucceluta") dar inafara de telefonul mobil (care va sta inchis in primarie si in biserica) si de servetele nu stiu ce sa mai iau ......:-< :-<

madalinabul
25.03.2007, 09:52:22
Ce puneti in posetuta? :-\ :-\ :-\ :-\ am si eu posetrua (dar imi place mai mult cum suna "bucceluta") dar inafara de telefonul mobil (care va sta inchis in primarie si in biserica) si de servetele nu stiu ce sa mai iau ......:-< :-<
poti sa mai pui un ruj, farduri

madalinabul
25.03.2007, 09:53:16

eventual absorbante sau alldays

luss_21
25.03.2007, 09:56:49
poti sa mai pui un ruj, farduri
Nu m-asi risca cu fardurile si rujul (merg mai mult pe ruj rezistent la transfer), sunt curiosa daca se poarta ceva anume...... ceva ce tre sa ai cu tine, ca traditie , superstitie.......

madalinabul
25.03.2007, 10:02:25
Nu m-asi risca cu fardurile si rujul (merg mai mult pe ruj rezistent la transfer), sunt curiosa daca se poarta ceva anume...... ceva ce tre sa ai cu tine, ca traditie , superstitie.......

nu stiu nimic de nicio traditie sau superstitie, chiar daca ar fi vreo una eu nu tin cont de ea, oricum nu imi voi lua posetuta

CataAna
25.03.2007, 16:37:06

La britanici se spune ca trebuie sa ai o moneda de argint de 5 pence intr-un pantof, dar multe mirese o pun in posetuta. Oricum nu e o traditie romaneasca si la noi nu prea tine multa lume seama de ea...

Foarte importanta mi se pare pudra sau niste servetele absorbante cu care sa ma mai sterg din cand in cand pe fata. Avand nunta in iulie o sa fie super cald si urasc sa-mi luceasca fata.
Oricum nu voi avea posetuta ca nu vreau sa am grija ei si sa ma incomodeze. Nu-i vad nici rostul ca accesoriu pentru ca rochita mea e destul de incarcata si buchetul e super suficient.
O sa gasesc eu pe cineva care sa-mi tina toate smacurile;-)

cristina_24
25.03.2007, 16:39:45
Mie una mi se pare destul de utila ..sau de fiecare data cand aveti nevoie de un absorbant..spre exemplu`..cereti de fiecare data dn-soarei de onoare?#-o pe cat este de incomoda, pe atat este de utila..parerea mea :)

anca_27
25.03.2007, 18:04:00
eu chiar azi am vb cu sora mea, care o sa fie una din d-rele de onoare, si am stabilit ca tot ce o sa am eu nevoie sa pun in gentuta ei, si mi se pare logic sa-i cer chiar si un absorbant ;)) . eu cred c-o sa-mi ajunga buchetul , asa ca nu mai vad sensul gentutei. si la restaurant doar n-o sa dansez cu gentuta ... si-atunci, cand mai e `momentul ` gentutei? doar pt mers la toaleta de cateva ori? no way!

AnaM
25.03.2007, 19:21:23
Am vazut o emisiune despre mirese pe Euforia TV parca, si zicea despre cele 5 lucruri obligatorii de pus in posetuta miresicii:

1. Un parfumel (eventual un esantion dintr-ala, ca e mic)
2. Un gloss
3. Un fard de obraz usor de aplicat
4. O pudra care sa absoarba sebumul (e una faina de la Estee Lauder sau Guerlain, parca) si sa matifieze zona T fara sa o incarce
5. Servetele umede pentru improspatare

Eventual niste Alldays :)

madalinabul
25.03.2007, 19:37:48
eu chiar azi am vb cu sora mea, care o sa fie una din d-rele de onoare, si am stabilit ca tot ce o sa am eu nevoie sa pun in gentuta ei, si mi se pare logic sa-i cer chiar si un absorbant ;)) . eu cred c-o sa-mi ajunga buchetul , asa ca nu mai vad sensul gentutei. si la restaurant doar n-o sa dansez cu gentuta ... si-atunci, cand mai e `momentul ` gentutei? doar pt mers la toaleta de cateva ori? no way!

si eu tot surorii mele ii voi da sa imi tina tot ce am nevoie

___ALEXANDRA___
25.03.2007, 20:19:53
eu nu am nici o sora... dar mama ce are de pus in geanta ei? ;)) sau chiar soacra;))

sste1711
26.03.2007, 18:02:08
eu nu am nici o sora... dar mama ce are de pus in geanta ei? ;)) sau chiar soacra;))
daaa...chiar asa. ar trebui sa faca si soacrele ceva pt. noi...;))

adinac_ro
26.03.2007, 18:11:24
Ma gandesc....ca eu nu voi avea poseta si nici nu m-am uitata atent la nici una dar am observat ca sunt satinate in general.Pentru cele ce vor sa isi puna "intimitati" sa fie atente sa nu se observe.Si.... ma gandesc ca daca se pun multe lucruri in ea (parfum, ruj, fard servetele, absorbante) sa nu se modifice forma ei si sa se " lalaiasca".E doar o parere (eu nu voi avea de aceea tot vad inutiliatatea ei) Ma scuzati daca deranjez.

Simona06
26.03.2007, 18:18:35
Ma gandesc....ca eu nu voi avea poseta si nici nu m-am uitata atent la nici una dar am observat ca sunt satinate in general.Pentru cele ce vor sa isi puna "intimitati" sa fie atente sa nu se observe.Si.... ma gandesc ca daca se pun multe lucruri in ea (parfum, ruj, fard servetele, absorbante) sa nu se modifice forma ei si sa se " lalaiasca".E doar o parere (eu nu voi avea de aceea tot vad inutiliatatea ei) Ma scuzati daca deranjez.
=)) =)) =)) si eu sunt de aceeasi parere....

sste1711
26.03.2007, 18:35:58
ai dreptate...din pacate....;)) tocmai de aceea nu vreau clasicul saculet, ci altceva. dar ce?

adinac_ro
26.03.2007, 19:21:12
[Eu am vazut la mall la ostrowic o poseta mai "dura" era draguta, cam impoptonata cu trandafiri.De fapt culoarea cred ca e de vina ca e ceva sidefat.Dar mi-a placut.Daca se potriveste cu rochia e un super accesoriu.
Nu o umpar eu ca eu nu vreau, deci daca aveti drum la mall aruncati o privire in geam.Poate poate se potriveste cuiva.

sste1711
26.03.2007, 19:24:23
m-am tot gandit si razgandit pana acum in privinta posetei, incat sunt intr-o ceata totala8-} 8-}

sste1711
27.03.2007, 08:39:30
cateva pozici...

madalinabul
27.03.2007, 09:51:57
cateva pozici...

ultima imi place chiar daca are puf

sste1711
27.03.2007, 22:38:28
ultima imi place chiar daca are puf
eu mi-as cumpara-o si pe prima...daca as gasi-o undeva...:-<

alibd
28.03.2007, 08:14:43
eu mi-as cumpara-o si pe prima...daca as gasi-o undeva...:-<

Ihi, si mie imi place tot prima mai mult. E altceva in materie de posetute decat cele clasice...Oricum, va fi un chin, ca pe langa buchet mai trebuie sa avem si grija ei..../:)

adinac_ro
28.03.2007, 08:31:49
Cand cumparati poseta de mireasa tineti cont si de moda?anul asta se poarta gentile mari=))

alibd
28.03.2007, 08:55:23
Cand cumparati poseta de mireasa tineti cont si de moda?anul asta se poarta gentile mari=))

Iti dai seama ce ar insemna asta????????? Ar trebui sa o trag dupa mine...:D Asta imi mai lipsea!;-)

sste1711
28.03.2007, 09:12:10
Iti dai seama ce ar insemna asta????????? Ar trebui sa o trag dupa mine...:D Asta imi mai lipsea!;-)
o sa-mi iau un rucsac pana la urma....=))

Rodyk
28.03.2007, 09:32:19
Unde imi fac eu rochia imi da si voal din ce material vreau si cat de lung vreau si posetuta mi-o face cum vreau (intra in pretul rochitei). :* :*

___ALEXANDRA___
28.03.2007, 09:45:15
Unde imi fac eu rochia imi da si voal din ce material vreau si cat de lung vreau si posetuta mi-o face cum vreau (intra in pretul rochitei). :* :*

si cat iti cer pe rochie? 20-25 mil?:-p

Daphnne
28.03.2007, 09:54:28
Eu cred ca-mi voi lua geanta cu care plec in luan de miere...acolo sigur imi vor incapea toate cate voi avea nevoie... o tin langa mine la masa... :)) cel mai bine... poate ma mai si schimb mai lejer la o ora in noapte...
bineinteles ca glumesc fetelor... am gasit ceva frumos, dar ramane de vazut daca o cumpar sau nu :) :*

nerromiha
28.03.2007, 10:25:05

Cauta-i o cumnata.

am una....;))

CataAna
28.03.2007, 13:25:44

Funny =))....

Dar sa stii ca nu e o idee rea... eu oricum nu voi avea 'casutza de bani', asa ca e numai buna o geanta mai mare sa indes orice 'donatie' binevenita:)) Bine, nu stau cu ea pe umar, ca o ranitza, o ascund undeva sub masa... =))

alibd
28.03.2007, 15:35:37
Funny =))....

Dar sa stii ca nu e o idee rea... eu oricum nu voi avea 'casutza de bani', asa ca e numai buna o geanta mai mare sa indes orice 'donatie' binevenita:)) Bine, nu stau cu ea pe umar, ca o ranitza, o ascund undeva sub masa... =))

Super.... Ei, uite ca la asta nu m-am gandit! In cazul asta cred ca am sa-mi iau un sac....:D ;;)

AnaM
28.03.2007, 15:40:24
Super.... Ei, uite ca la asta nu m-am gandit! In cazul asta cred ca am sa-mi iau un sac....:D ;;)

Sa dea Domnul sa il umpli cu cadouri/donatii in bani :D

alibd
28.03.2007, 15:42:18
Sa dea Domnul sa il umpli cu cadouri/donatii in bani :D

Daaa, lasa... sa fim noi sanatosi, ca pana la urma le facem pe toate incet-incet! Macar sa vina toata lumea la nunta si sa se distreze. :)

adinac_ro
28.03.2007, 16:06:50
Eu am cufar...pentru daruri de aia nu imi mai iau poseta.

adinac_ro
28.03.2007, 16:07:36
Eventual poseta ii dau mirelui, eu tot cufarul il tin in seara aia, caci sa ma obisnuiesc cu greul familiei.:))

AnaM
28.03.2007, 16:40:29
Daaa, lasa... sa fim noi sanatosi, ca pana la urma le facem pe toate incet-incet! Macar sa vina toata lumea la nunta si sa se distreze. :)

Bine, urarea asta oricum e din oficiu :D

nicoleta
28.03.2007, 23:19:47
chiar k e o mare dilema cu posetuta.eu astept sa vad ce rochie i-mi cumpar si dupa am sa vad si gentuta sau posetuta si balerinii

adinac_ro
29.03.2007, 20:49:45
Eu la cati bani vad ca am de investit in a 2 pereche de papucei...renunt zambind la posetuta.

Daphnne
30.03.2007, 08:52:57
si eu ma gandesc sa renunta la ea....ce-mi trebuie pentru acea seara vor incapea in gentuta domnisoarei de onoare sau a surorii mele... daca era sa vreau saculetz avem cum sa-l tin,dar asa cand duc lumanrile cu iubi meu la iesirea din biserica trebuie sa o dau cuiva ca nu voi avea cum sa o tin ...si sincer, nici nu am gasit ceva care sa-mi placa si care sa nu coste mai mutl decat am dat pe pantofiori...

adinac_ro
30.03.2007, 09:17:33
Eu deja am o mare dilema la culoarea rochitei, nu e nici alba nici crem,Pantofi gasesc doar albi sau aurii deja am 2 nunate plus ca nici bijuterii nu gasesc chiar sa le asortez deja 3 nuante pana mai gasesc si o poseta.....cu ce sa o asortez?Cu rochia, pantofii, bijuterii, ciorapi etc

Daphnne
30.03.2007, 09:25:13
Eu deja am o mare dilema la culoarea rochitei, nu e nici alba nici crem,Pantofi gasesc doar albi sau aurii deja am 2 nunate plus ca nici bijuterii nu gasesc chiar sa le asortez deja 3 nuante pana mai gasesc si o poseta.....cu ce sa o asortez?Cu rochia, pantofii, bijuterii, ciorapi etc
si eu am avut aceeasi problema cu rochita, si mi-am luat pantofiori crem de la Corint de langa Moldova mall, dar posestuta nu am gasit deloc, la un pret rezonabil...era ceva in mall la il passo dar costa 150 de lei...foarte frumoasa,dar cam scumpa... cat despre bijuterii am ales aur cu pietre semipretioase,cred...e un set imprumutat :)

adinac_ro
30.03.2007, 12:30:44
Pana in ultima clipa am sa tin la detalii si la final daca nu gasesc si nu gasesc iau ce prind .Am obs ca anul asta se poarta auriu si ma gandesc sa impusc 2 iepuri ( si pt nunta si pt petrecerile de peste an)

nadiai
30.03.2007, 18:15:40
daca nu gasesc ceva care sa imiplaca foarte mult .. nu cumpar.. si nici nu caut ceva care sa-mi placa.. asta e!..ar fi cred porea mult.. dar am mai spus deja asta odata..nu?

micky
31.03.2007, 10:15:52
hmmmm.....cu posetuta sau fara:-\ ...cred ca voi renunta...mie in general nu imi place sa port posete....bag prin buzunare tot ce am nevoie:D...oricum pana la nunta mai e mult....asa ca am timp sa ma razgandesc:D

nicoleta
31.03.2007, 11:07:17
hmmmm.....cu posetuta sau fara:-\ ...cred ca voi renunta...mie in general nu imi place sa port posete....bag prin buzunare tot ce am nevoie:D...oricum pana la nunta mai e mult....asa ca am timp sa ma razgandesc:D
=))=))=))=))=))=)) fa-ti o rochie cu buzunare siu scapi de problema<:-P<:-P<:-P.am glumit sper k nu te superi^:)^^:)^

micky
31.03.2007, 11:56:08
=))=))=))=))=))=)) fa-ti o rochie cu buzunare siu scapi de problema<:-P<:-P<:-P.am glumit sper k nu te superi^:)^^:)^

=))=)) imi inchipui si cum ar arata=))=)) ar fi haioasa rau de tot;))

ps: de ce sa ma supar?????stai linistita ;-)

nicoleta
31.03.2007, 19:57:19
=))=)) imi inchipui si cum ar arata=))=)) ar fi haioasa rau de tot;))

ps: de ce sa ma supar?????stai linistita ;-)
am putea introduce o noua moda!!!!!!!!!!poate avem succes .cine stie !!!!!!???????????un nou trend (cum se mai spune) .scuze dar de fiecare data knd vin in tara observ k apar tot felul de cuvinte imprumutate de la altii (de parca noi nu am avea destule).scuzati dar ........^:)^^:)^^:)^^:)^

adinac_ro
31.03.2007, 22:23:50
am putea introduce o noua moda!!!!!!!!!!poate avem succes .cine stie !!!!!!???????????un nou trend (cum se mai spune) .scuze dar de fiecare data knd vin in tara observ k apar tot felul de cuvinte imprumutate de la altii (de parca noi nu am avea destule).scuzati dar ........^:)^^:)^^:)^^:)^

Poate poseta va deveni un "must have"asta e ultimul "imprumut".De ex movul va fi un musthave in garderoba.

sste1711
13.04.2007, 15:40:40
gata....dupa ce m-am agitat atata cu posetuta....o s-o primesc cadou la rochita...nu stiu ce i-a palit pe cei de la nanette, ca ei nu-s asa darnici de obicei....dar s-ar parea ca nu tre' sa mai caut in alta parte:)

alibd
13.04.2007, 17:29:03
gata....dupa ce m-am agitat atata cu posetuta....o s-o primesc cadou la rochita...nu stiu ce i-a palit pe cei de la nanette, ca ei nu-s asa darnici de obicei....dar s-ar parea ca nu tre' sa mai caut in alta parte:)

Foarte frumos! Ai scapat de o grija! Si cat te-ai mai agitat....:D Sa inteleg ca ti-ai luat rochita? Poze...?;;) ;;)

sste1711
13.04.2007, 20:13:50
Foarte frumos! Ai scapat de o grija! Si cat te-ai mai agitat....:D Sa inteleg ca ti-ai luat rochita? Poze...?;;) ;;)
nuuuu...e inca in lucru...va fi gata peste doua saptamani....abia astept...\:D/ nu mai am rabdareeeee....

alibd
14.04.2007, 11:05:27
nuuuu...e inca in lucru...va fi gata peste doua saptamani....abia astept...\:D/ nu mai am rabdareeeee....

Pai cred si eu! Cel mai probabil, de saptamana viitoare ma pun si eu pe cautat, ca nu se mai poate asa ceva! Am sa ajung la nunta fara rochita in ritmul asta... bine ca mi-am luat pantofi! ;)) ;)) ;))

Milagros
19.04.2007, 16:42:14
Nici in ruptul capului nu am vrut saculet sau posetica si a venit cu rochia. Acu, nah, o sa il tin oleak agatat de mana, ce sa fac? Mai ales ca e asortata cu rochia... :">

adinac_ro
19.04.2007, 18:05:39
Nici in ruptul capului nu am vrut saculet sau posetica si a venit cu rochia. Acu, nah, o sa il tin oleak agatat de mana, ce sa fac? Mai ales ca e asortata cu rochia... :">

Ai pus foto cu rochia ta? Scuze daca am omis, dar vreau sa vad si inainte de....

Milagros
20.04.2007, 09:40:08
Ai pus foto cu rochia ta? Scuze daca am omis, dar vreau sa vad si inainte de....
Am pus si la poze cu rochii si la probat rochii si la miresici din iasi. o:-)

MIHA74
20.04.2007, 09:51:01
Nu gasesc unde ai pus!

Milagros
20.04.2007, 10:06:23
Nu gasesc unde ai pus!

Miresici din IASI pag 87 ;;)

mitzura
27.06.2007, 11:17:25
Nu stiu daca gentuta e necesra,ca vorba aia,buchetul e totul;-) .Dar totusi ati vazut sau ati avut altfel decat modelul ala saculet?Care mi se pare inutil,avand in vedere ca atunci cand desfaci snurul iti cad toate lucrusoarele...?

AnaM
27.06.2007, 11:18:55
Nu stiu daca gentuta e necesra,ca vorba aia,buchetul e totul;-) .Dar totusi ati vazut sau ati avut altfel decat modelul ala saculet?Care mi se pare inutil,avand in vedere ca atunci cand desfaci snurul iti cad toate lucrusoarele...?

Eu sunt fana genti plic. Pt ocazii numai dintr-astea am. Daca gasesc una care sa se potriveasca cu rochia (e destul de greu), o cumpar! Daca nu, raman doar cu buchetul...

mitzura
27.06.2007, 11:23:10
Eu sunt fana genti plic. Pt ocazii numai dintr-astea am. Daca gasesc una care sa se potriveasca cu rochia (e destul de greu), o cumpar! Daca nu, raman doar cu buchetul...
Si mie tot cam asa imi plac,dar cu manere proprii sau cu lantisor,nu plic simplu.Dar nu prea cred sa mearga la rochia de mireasa,unde ai nevoie de maini libere pt buchet!

AnaM
27.06.2007, 11:24:14
Si mie tot cam asa imi plac,dar cu manere proprii sau cu lantisor,nu plic simplu.Dar nu prea cred sa mearga la rochia de mireasa,unde ai nevoie de maini libere pt buchet!

La rochia mea nu merge altceva decat plic :D Cel putin in viziunea mea... Eu sunt obisnuita sa le car in mana, asa ca cred ca o sa ma descurc :D

ioana_cata2001
27.06.2007, 22:33:54
mai purtam si gentuta ? :-? , nu cred ca ma incanta , mai ales ca din ce am vazut parca is niste boccelutze .Nu cred ca e necesar .

biutzaxx
28.06.2007, 08:09:05
mie mi-au facut posetuta cei de la White Lady - Piatra, si au facut-o exact ca rochia, cu dantela rochiei si nu am platit nimik pe ea - BONUS :P:P:P

alinaclau
02.10.2007, 19:01:04
Eu la acest capitol am spus pas.De ce?pentru ca nu i-am vazut utilitatea.Sincer eu nu am avut nevoie de posetuta.M-am gandit f.bine si am hotarat:fara ea.Si am facut tare bine pentru ca la starea civila am fost imbracata mireasa si tot timpul intr-o mana aveam buchetul iar cealalta era la iubi.Dupa, cand am primit acel munte de flori clar ca in primul rand a trebuit sa renunt inclusiv la buchetul meu pentru a putea primi felicitarile cuvenite.Apoi in biserica ...la fel tot timpul am tinut buchetul.La iesirea din biserica....alta problema:noi,ca miri,a trebuit sa iesim cu lumanarile(gata cu cavalerul si d-ra de onoare) iar...lasa buchetul.La sala..la fel...noi a trebuit sa intram cu lumanarile si iar...lasa buchetul,fiindca cu o mana a trebiut sa tin lumanarea si cu alta rochita.SINCER...numai poseta imi lipsea!!!![-X [-X #:-S #:-Sdar alegerea e a fiecareia! eu va spun ce mi s-a intamplat

ALEXANDRA1980
24.10.2007, 09:50:18
Buna fetelor!
Eu am nunta la anu, la sfarsitul lui iulie. Deja am inceput sa ma pregatesc. Am inceput cu ,,,,posetica: alba din satin si baretele mici. Am cumparat-o din mall si m-am gandit si la partea practica: sa nu coste o avere si sa o pot folosi si in alte ocazii. Nu prea sunt de acord cu posetica tip saculet, din acelasi material cu rochia,,, e prea clasica si prea "invechita". Dupa nunta ce fac ce ea? Ma rog sa-mi dea Dumnezeu fete ca sa aiba cine sa se joace cu ea?:-s

Milagros
24.10.2007, 09:56:45
Eu la acest capitol am spus pas.De ce?pentru ca nu i-am vazut utilitatea.Sincer eu nu am avut nevoie de posetuta.M-am gandit f.bine si am hotarat:fara ea.Si am facut tare bine pentru ca la starea civila am fost imbracata mireasa si tot timpul intr-o mana aveam buchetul iar cealalta era la iubi.Dupa, cand am primit acel munte de flori clar ca in primul rand a trebuit sa renunt inclusiv la buchetul meu pentru a putea primi felicitarile cuvenite.Apoi in biserica ...la fel tot timpul am tinut buchetul.La iesirea din biserica....alta problema:noi,ca miri,a trebuit sa iesim cu lumanarile(gata cu cavalerul si d-ra de onoare) iar...lasa buchetul.La sala..la fel...noi a trebuit sa intram cu lumanarile si iar...lasa buchetul,fiindca cu o mana a trebiut sa tin lumanarea si cu alta rochita.SINCER...numai poseta imi lipsea!!!![-X [-X #:-S #:-Sdar alegerea e a fiecareia! eu va spun ce mi s-a intamplat

Sunt total de acord cu tine. Eu am facut prostia sa iau saculet - a venit cu rochia, cadou de la casa de moda - si mi-am blestemat zilele, abia am asteptat sa scap de el. La un moment dat, la iesirea din biserica, aveam buchetul, saculetul atarnat de mana, lumanarea - extrem de grea - si mai trebui sa tin si ditai fusta ca plouase si nu voiam sa ma murdaresc.
Cel mai tare ma dispera cand vad o mireasa cu poseta pe umar - da,da, am vazut- parca se duce in oras.

___ALEXANDRA___
24.10.2007, 12:11:46
Sunt total de acord cu tine. Eu am facut prostia sa iau saculet - a venit cu rochia, cadou de la casa de moda - si mi-am blestemat zilele, abia am asteptat sa scap de el. La un moment dat, la iesirea din biserica, aveam buchetul, saculetul atarnat de mana, lumanarea - extrem de grea - si mai trebui sa tin si ditai fusta ca plouase si nu voiam sa ma murdaresc.
Cel mai tare ma dispera cand vad o mireasa cu poseta pe umar - da,da, am vazut- parca se duce in oras.

mie mia luat nasa saculet asotat cu rochia dar nici eu nu-i vad utilitatea... ca pana la urma nu voi pune nimic in el pt ca si-ar schimba forma...(e plin cu cev ce il face sa rate cat de cat dragut) si practic il voi avea atrnat de mana asa.. de geaba, nu?

Yonika
24.10.2007, 13:10:23
Depinde cum e facut si din ce material. Eu cred ca e practica, iti poti pune in ea un ruj, un fard, o batistuta sau niste servetele, ca sa nu sti sa cauti pe cineva anume (careia i-a dat sa iti tina toate astea) si sa nu gasesti cand ai nevoie.
Eu imi voi lua, chiar daca va sta atarnata de scaun toata noaptea... Eu o vad folositoare!
Bine, asta e punctul meu de vedere.! ;-)

Milagros
24.10.2007, 15:14:47
Depinde cum e facut si din ce material. Eu cred ca e practica, iti poti pune in ea un ruj, un fard, o batistuta sau niste servetele, ca sa nu sti sa cauti pe cineva anume (careia i-a dat sa iti tina toate astea) si sa nu gasesti cand ai nevoie.
Eu imi voi lua, chiar daca va sta atarnata de scaun toata noaptea... Eu o vad folositoare!
Bine, asta e punctul meu de vedere.! ;-)

Vezi sa nu patesti ca mine, ca l-am umplut cu prostii si atarna atat de greu ca ma durea mana. Am luat: telefon, servetele ude si uscate, corector in caz de vreun cos, bani ca asa e bine sa ai. Si nu am folosit nimic din toate astea. In schimb, am uitat sa imi iau ruj sa mai dau si eu un strat. Hm...mai bine ca nu l-am luat ca sigur nu il foloseam. Nu ai timp.:|

Yonika
25.10.2007, 09:58:55
Vezi sa nu patesti ca mine, ca l-am umplut cu prostii si atarna atat de greu ca ma durea mana. Am luat: telefon, servetele ude si uscate, corector in caz de vreun cos, bani ca asa e bine sa ai. Si nu am folosit nimic din toate astea. In schimb, am uitat sa imi iau ruj sa mai dau si eu un strat. Hm...mai bine ca nu l-am luat ca sigur nu il foloseam. Nu ai timp.:|
Asa o fi si cum spui tu,mai ales ca tu ai deja experienta!

Milagros
25.10.2007, 10:04:50
Asa o fi si cum spui tu,mai ales ca tu ai deja experienta!

Nu am spus ca va fi la fel si in cazul tau. Daca ii vezi utilitatea, cumpara-l >:D< Eu nu mi l-am dorit din start si poate de aceea am simtit doar implicatiile negative...

Green_Eyes
25.10.2007, 11:30:52
Nu am spus ca va fi la fel si in cazul tau. Daca ii vezi utilitatea, cumpara-l >:D< Eu nu mi l-am dorit din start si poate de aceea am simtit doar implicatiile negative...

Nici eu nu mi l-am dorit, astfel ca nici nu imi aduc aminte cat de mult l-am purtat;)) Ideea ca am incercat sa pun in el telefonul, un gloss si bani/:) si am ramas doar cu banii, pentru ca atarnau toate si deja luase o forma de para=))

Milagros
25.10.2007, 11:42:46
Nici eu nu mi l-am dorit, astfel ca nici nu imi aduc aminte cat de mult l-am purtat;)) Ideea ca am incercat sa pun in el telefonul, un gloss si bani/:) si am ramas doar cu banii, pentru ca atarnau toate si deja luase o forma de para=))

Nici al meu nu era departe =))

mitzura
06.11.2007, 14:32:19
nici eu nu am vrut saculet si am zis ca daca nugasesc ceva fain renunt.Pana la urma am gasit o gentuta cu margele,o vedeti prin poze, cand la mama cand la ginerica :) in care am pus urmatoarele:

ruj,

servetele uscate+umede,
pudra,
corector,
pila de unghii

plasturi,

medicamente de greata, durere de cap, diaree
bani+telefon
Unele le-am folosit,altele nu...
Foarte util ar fi un ac cu ata,eu din pacate am uitat...

Milagros
06.11.2007, 19:28:30
mie mia luat nasa saculet asotat cu rochia dar nici eu nu-i vad utilitatea... ca pana la urma nu voi pune nimic in el pt ca si-ar schimba forma...(e plin cu cev ce il face sa rate cat de cat dragut) si practic il voi avea atrnat de mana asa.. de geaba, nu?

Pai ai putea sa il iei la sedinta foto ca da bine si apoi te faci ca il uiti pe undeva, printr-o masina =))

___ALEXANDRA___
16.11.2007, 14:12:08
Pai ai putea sa il iei la sedinta foto ca da bine si apoi te faci ca il uiti pe undeva, printr-o masina =))

mda.. e si asta o varianta;-)

moonlightblue
15.02.2008, 11:07:38
Va rog mult fetelor sa-mi spuneti daca ati vazut pe undeva margelute sau pietricele alb sidef ca pentru rochia de mireasa?

nu reusesc sa gasesc. am fost pe la mercerii dar nu...

AnaM
16.02.2008, 11:05:44
Va rog mult fetelor sa-mi spuneti daca ati vazut pe undeva margelute sau pietricele alb sidef ca pentru rochia de mireasa?

Singurele mercerii pe care le stiu sunt alea din Moldova Mall si Iuius Mall... Teoretic ar trebui sa aiba, eu mi-am luat margelute micutze sidefate de la ei.

irinaBride
26.02.2008, 08:30:40
Si eu am luat de acolo niste paiete si ceva cristale, dar de calitate cam proasta

Yonika
12.03.2008, 15:23:59
Ati vazut ce posetute dragute au cei de pe noelastyle.ro? Cred ca asa ceva imi voi lua si eu, si din cate am vazut eu acolo, nu ar avea sansa ca sa se lase "fundul" si sa arate urat, daca pun prea multe in ea.
Abia astept sa se redeschida magazinul din Bacau si sa merg acolo sa vad ce au!

nacucezarinamihaela
22.04.2008, 09:41:00

Eu sincer nu o sa port poseta la nunat si nici la cununie. Acuma fiecare cum prefera...dar posetute gasesti la fiecare magazin unde se gasesc rochii e mireasa...nu stiu pretul dar de vazut am vazut:)

miama7
25.05.2008, 20:57:40
eu nu ma pot desparti de geanta de cate ori ies din casa,as simti mereu ca-mi lipseste ceva.Asa ca o sa-mi iau sigur ceva,ca sa-mi pun macar niste servetele si un gloss.Nu inteleg cum adica nu ai timp sa te mai dai pe buze la nunta??? dar la toaleta nu mai mergi?? nu mai stiu cine zicea..am citit un mesaj ..treb sa ai timp....daca nu,iti faci. Saculet ma gandeam si eu sa-mi iau,dar ala nu e decat de decor,nu e deloc practic,asa ca e mai bine o posetuta.

AnaM
26.05.2008, 11:05:39
eu nu ma pot desparti de geanta de cate ori ies din casa,as simti mereu ca-mi lipseste ceva.Asa ca o sa-mi iau sigur ceva,ca sa-mi pun macar niste servetele si un gloss.Nu inteleg cum adica nu ai timp sa te mai dai pe buze la nunta??? dar la toaleta nu mai mergi?? nu mai stiu cine zicea..am citit un mesaj ..treb sa ai timp....daca nu,iti faci. Saculet ma gandeam si eu sa-mi iau,dar ala nu e decat de decor,nu e deloc practic,asa ca e mai bine o posetuta.

La baie am apucat sa ma duc o singura data, doar pentru necesitati :)) Ce gloss, ce pudra, ce servetele? N-am apucat sa ma dau cu nimic.

alibd
26.05.2008, 12:03:15

Eu nu am fost deloc la baie toata noaptea. Bine... nici nu am avut nevoie. Am stat pe ring tot timpul, fara sa ma mai gandesc la gloss, servetele sau alte cele, desi le aveam pe toate pregatite in saculet, care ramasese nici nu mai stiu pe unde...:-" Aproape ca ratacisem si telefonul...

miama7
26.05.2008, 21:12:19
La baie am apucat sa ma duc o singura data, doar pentru necesitati :)) Ce gloss, ce pudra, ce servetele? N-am apucat sa ma dau cu nimic.
normal ca mai mult pt necesitati,la "ocazia" asta ma refeream si eu...atunci te mai uiti in oglinda..chiar si 2-3 sec,ca nu te fugareste nimeni...asta am vrut sa zic : daca vrei neaparat ,iti gasesti timp si pt chestii de astea, oricum,fiecare cum crede ..mi-am spus si eu o parere

Yonika
26.05.2008, 21:40:41
normal ca mai mult pt necesitati,la "ocazia" asta ma refeream si eu...atunci te mai uiti in oglinda..chiar si 2-3 sec,ca nu te fugareste nimeni...asta am vrut sa zic : daca vrei neaparat ,iti gasesti timp si pt chestii de astea, oricum,fiecare cum crede ..mi-am spus si eu o parere
Corect, asa e! Nu s-a suparat nimeni!:-"

alibd
27.05.2008, 15:06:50

Pai nu cred ca s-a suparat nimeni. Si noi tot din experienta acelei nopti am vorbit.;-) :) Eu am avut oroare de mersul la baie cu rochia pe care o aveam pe mine. Cred ca asta a fost si motivul pentru care m-am "setat" sa nu ajung pe acolo...:D

miama7
27.05.2008, 20:53:04
[/b]

Pai nu cred ca s-a suparat nimeni. Si noi tot din experienta acelei nopti am vorbit.;-) :) Eu am avut oroare de mersul la baie cu rochia pe care o aveam pe mine. Cred ca asta a fost si motivul pentru care m-am "setat" sa nu ajung pe acolo...:D
:) la asta m-am gandit si eu cand mi-am luat rochia,sa pot sta pe scaun si mai ales sa pot merge singura la baie:) ,si sper sa pot..eu asa zic,desi nu am proobat-o decat o data..in fine..

alibd
27.05.2008, 21:00:16
:) la asta m-am gandit si eu cand mi-am luat rochia,sa pot sta pe scaun si mai ales sa pot merge singura la baie:) ,si sper sa pot..eu asa zic,desi nu am proobat-o decat o data..in fine..

Ei, lasa, daca nu poti chemi ajutoare....;)) :sotu, o domnisoara de onoare, etc. Gasesti tu...;-)

Almad21
13.06.2008, 09:27:27
Si eu am renuntat la ideea de a mai cumpara gentuta.....la cate am eu nevoie sa iau la mine...aia mica nu mi-ar fi de niciun folos...asa ca...voi apela la geanta mamei....sau a unei prietene..

angelfighter
19.07.2008, 22:58:30
la geanta mamei, domnisoarei de onoare..... m-am gandit si eu cred ca este totusi o grija in plus sa mai am si poseta cu mine .....

irinav
01.09.2008, 15:43:56
Fetelor stiti cumva unde pot gasi cape din blanita artificiala , pe crem m-ar interesa? Am tot cautat si nu gasesc. Please help.
Spor la pregatiri
Ps: In Iasi :D

mih_h
19.09.2008, 07:20:32
Fetelor stiti cumva unde pot gasi cape din blanita artificiala , pe crem m-ar interesa? Am tot cautat si nu gasesc. Please help.
Spor la pregatiri
Ps: In Iasi :D

Magazinul Diva, cum mergi din Piata Unirii, agentia CFR etc spre gara pe partea stanga. Irinav, tie ti-am trimis pm mai demult, vazusem pe alb si nu stiam daca au si pe crem... Ieri am trecut pe acolo. Am vazut pe alb si crem hainute cu maneci, pelerine (incapeam cu totul in ele) si ceva din puf de lebada, depinde acum ce marime cauti.
Pt mine erau prea mari si nu mai confectioneaza d-na in viitorul apropiat, cel putin asa mi-a spus mie, pt. ca are prea multe comenzi pt rochite si trebuie sa le onoreze. Bafta multa tuturor!

irinav
19.09.2008, 07:59:19
Magazinul Diva, cum mergi din Piata Unirii, agentia CFR etc spre gara pe partea stanga. Irinav, tie ti-am trimis pm mai demult, vazusem pe alb si nu stiam daca au si pe crem... Ieri am trecut pe acolo. Am vazut pe alb si crem hainute cu maneci, pelerine (incapeam cu totul in ele) si ceva din puf de lebada, depinde acum ce marime cauti.
Pt mine erau prea mari si nu mai confectioneaza d-na in viitorul apropiat, cel putin asa mi-a spus mie, pt. ca are prea multe comenzi pt rochite si trebuie sa le onoreze. Bafta multa tuturor!
Am trecut pe la Diva sapt trecuta si am intrebat de cape. Nu aveau nici un fel, si mi-a spus d-ra de acolo ca aduc la sf lui sept si pe alb si pe crem pt ca au mai avut comezi. Nu vreau hainuta cu maneca, vreau capa(stii tu, un fel de pelerina dar nici prea mare ...cat sa=mi ajunga pana la brau). Multumesc mult de info, am sa mai trec si eu pe acolo ca sa ma mai lamuresc inca o data. Eu am nunta pe 11 oct, si la cum e acum afara nu imi fac sperante ca va fi mai cald. Imi tb neaparat capa si daca nu gasesc..e jale ca va tb sa ma conformez si sa-mi iau vreun bolero(idee care nu ma incanta deloc)

mih_h
19.09.2008, 10:18:36
Am trecut pe la Diva sapt trecuta si am intrebat de cape. Nu aveau nici un fel, si mi-a spus d-ra de acolo ca aduc la sf lui sept si pe alb si pe crem pt ca au mai avut comezi. Nu vreau hainuta cu maneca, vreau capa(stii tu, un fel de pelerina dar nici prea mare ...cat sa=mi ajunga pana la brau). Multumesc mult de info, am sa mai trec si eu pe acolo ca sa ma mai lamuresc inca o data. Eu am nunta pe 11 oct, si la cum e acum afara nu imi fac sperante ca va fi mai cald. Imi tb neaparat capa si daca nu gasesc..e jale ca va tb sa ma conformez si sa-mi iau vreun bolero(idee care nu ma incanta deloc)

Buna,

Stiu ce e aia capa... imi pare rau ca nu ai gasit inca. Dar ei nu aduc de nicaieri, ca am intrebat, sunt confectionate acolo... In fine, sper sa gasesti pana la urma. Eu ti-am spus doar ce am vazut ieri ca aveau in magazinul de langa CFR (nu cel din Pacurari, ca au si acolo magazin, insa n-am fost de curand) Pe unde am mai intrebat eu imi spuneau ca nu au inca pt ca nu e sezonul lor, de regula, dar pana pe 11 oct cred ca vei avea noroc... Bafta multa!

irinav
19.09.2008, 10:26:25
Buna,

Stiu ce e aia capa... imi pare rau ca nu ai gasit inca. Dar ei nu aduc de nicaieri, ca am intrebat, sunt confectionate acolo... In fine, sper sa gasesti pana la urma. Eu ti-am spus doar ce am vazut ieri ca aveau in magazinul de langa CFR (nu cel din Pacurari, ca au si acolo magazin, insa n-am fost de curand) Pe unde am mai intrebat eu imi spuneau ca nu au inca pt ca nu e sezonul lor, de regula, dar pana pe 11 oct cred ca vei avea noroc... Bafta multa!
Ms inca odata de info. Si eu sper sa gasesc, ca a cam venit sezonul lor. Asta vara imi inchipuiam ca n-am sa gasesc, dar de acum ar cam tb sa apara in mangazine. Bafta mare!

pissi78ro
02.10.2008, 15:33:34
Salut,
am eu o capa de blanita culoarea ivory. Este din germania si este foarte draguta cu o funda din satin.
Eu am comandat 2 pt ca nu stiam ce culoare s-ar potrivi mai bine la rochitza mea si acum am ramas cu una (cea ivory).
Daca doresti pot sa ti-o dau. A fost 47 de euro, cred.

irinav
02.10.2008, 15:37:12
Salut,
am eu o capa de blanita culoarea ivory. Este din germania si este foarte draguta cu o funda din satin.
Eu am comandat 2 pt ca nu stiam ce culoare s-ar potrivi mai bine la rochitza mea si acum am ramas cu una (cea ivory).
ti-am scris un pm cu id-ul meu, please da-mi add acum. ms

irinav
02.10.2008, 15:42:28
Salut,
Nu stiu daca poti primi mesaje....off...
Id meu: vasiloaeai. Daca poti sa-mi dai add acum, eu plec in 5 min.

oana_bogdan
06.11.2008, 19:47:24
intreband in stanga si in dreapta am descoperit ceea ce te face sa uiti de toate "greutatile" pe care ti le poate provoca gentuta. dupa ce strangi darul, numeri toti banutii, ii asezi frumos k asa de bine veniti is $-) si...unde ii pui? sa vezi ce frumos vine chestiunea aia mica plina indesata cu darul nuntii. atunci sa vezi ce tii de ea!!!:-p :D

olly
07.11.2008, 09:54:14
intreband in stanga si in dreapta am descoperit ceea ce te face sa uiti de toate "greutatile" pe care ti le poate provoca gentuta. dupa ce strangi darul, numeri toti banutii, ii asezi frumos k asa de bine veniti is $-) si...unde ii pui? sa vezi ce frumos vine chestiunea aia mica plina indesata cu darul nuntii. atunci sa vezi ce tii de ea!!!:-p :D
E si asta o intrebuintare. ;)) Eu mi-am pus in gentuta buletinele si verighetele ca sa fiu sigura ca nu le uit pe acasa. Mi-am legat-o de mana cand am imbracat rochita si acolo a stat pana la sala cand am aruncat-o pe un scaun.:gen_08:

anne_marryee
07.11.2008, 15:48:52
Buna fetelor,chiar daca raspunsul meu esta cam tardiv..dar sper sa fiu de folos viitoarelor miresici.Pentru infrumusetarea rochitei de mireasa si nu numai,gasiti tot felul de strasuri si paiete,inclusiv accesorii pentru noi vizavi de fosta reprezentanta Toyota pe Vasile Alexandri langa farmacie...sper ca v-am fost de folos.;;)

oana_bogdan
07.11.2008, 21:54:56
E si asta o intrebuintare. ;)) Eu mi-am pus in gentuta buletinele si verighetele ca sa fiu sigura ca nu le uit pe acasa. Mi-am legat-o de mana cand am imbracat rochita si acolo a stat pana la sala cand am aruncat-o pe un scaun.:gen_08:

sau asta. ;)) cert e ca eu o sa o am. nu se stie niciodata. pui ceea ce te gandesti ca-ti trebuie pe la domnisoara de onoare, mama, soacra, surori, matusi si bunici si... ups! cand sa te-ntorci sa ceri ca ai nevoie nu gasesti niciodata pe niciuna. #-o :-w
nici n-o sa-ti incapa o caruta, da ce ai luat cu tine... e bine luat si stii ca-l ai tu.
:-SS eu sper in bine si incerc sa prevad cat mai multe lucruri care pot merge rau sa le gasesc solutia de pe acum.
si asta demonstreaza teoria viitorului meu sot: daca nu inebunesc eu pana atunci, il capiez pe el. =))

angelfighter
30.11.2008, 20:45:58
sau asta. ;)) cert e ca eu o sa o am. nu se stie niciodata. pui ceea ce te gandesti ca-ti trebuie pe la domnisoara de onoare, mama, soacra, surori, matusi si bunici si... ups! cand sa te-ntorci sa ceri ca ai nevoie nu gasesti niciodata pe niciuna. #-o :-w
nici n-o sa-ti incapa o caruta, da ce ai luat cu tine... e bine luat si stii ca-l ai tu.
:-SS eu sper in bine si incerc sa prevad cat mai multe lucruri care pot merge rau sa le gasesc solutia de pe acum.
si asta demonstreaza teoria viitorului meu sot: daca nu inebunesc eu pana atunci, il capiez pe el. =))
cu adevarat ca poate fi f utila gentuta (servetele, ac cu ata, telefonul, ...), eu am renuntat la ea si m-am simtit f bine. ( pastrativa calmul ca mai aveti un pic, noi am fost ok pana in ultima saptamana cand am slabit 3kg)
spor la pregatiri si numai bine

mamuska
30.11.2008, 20:46:36
LA MULTI ANI CELOR CARE POARTA NUMELE ANDREI/ANDREEA

alibd
30.11.2008, 21:06:51
LA MULTI ANI CELOR CARE POARTA NUMELE ANDREI/ANDREEA

:* :* :*:* :*

serena82
26.12.2008, 19:45:52
cu adevarat ca poate fi f utila gentuta (servetele, ac cu ata, telefonul, ...), eu am renuntat la ea si m-am simtit f bine. ( pastrativa calmul ca mai aveti un pic, noi am fost ok pana in ultima saptamana cand am slabit 3kg)
spor la pregatiri si numai bine
Eu sper sa nu mai slabesc ca si asa am doar 45 de kg, o sa arat ca un scheletron ambulant. Cred ca mai bine m-as pune pe ingrasat de pe acum ca sa am macar de unde slabi in caz de ceva.
Cat despre posetuta, e intr-adevar utila una, insa la zapaceala care o sa fie, cu siguranta o voi uita pe undeva asa ca nu cred sa-mi cumpar una.

angelfighter
27.12.2008, 07:43:53
Eu sper sa nu mai slabesc ca si asa am doar 45 de kg, o sa arat ca un scheletron ambulant. Cred ca mai bine m-as pune pe ingrasat de pe acum ca sa am macar de unde slabi in caz de ceva.
Cat despre posetuta, e intr-adevar utila una, insa la zapaceala care o sa fie, cu siguranta o voi uita pe undeva asa ca nu cred sa-mi cumpar una.

=D> , o cheltuiala in minus si asa sunt o multime ...
bafta la pregatiri. >:D<

Butterfly87
11.02.2009, 16:24:26
=D> , o cheltuiala in minus si asa sunt o multime ...
bafta la pregatiri. >:D<
eu crd k imi voi lua sa am in ea: un ruj,pudra servetele.la pret nu mi se pare asa scumpe de la 25 -35 ron .acelea gen saculet cum vreau eu

serena82
12.02.2009, 11:35:44
Am vazut o poseta super scumpica la Moldova la vre-o 40 RON daca imi aduc bine aminte. Eu am zis initial ca nu-mi iau, dar aia mi-a placut mult..s-ar putea pana la urma sa ma razgandesc si sa-mi iau una totusi. Tare schimbatoare mai sunt.

aniscamaia
12.02.2009, 12:31:49
eu am sa-mi iau posetza
o sa se asorteze cu rochia
si eu cred ca e utila

Butterfly87
12.02.2009, 21:14:11
Am vazut o poseta super scumpica la Moldova la vre-o 40 RON daca imi aduc bine aminte. Eu am zis initial ca nu-mi iau, dar aia mi-a placut mult..s-ar putea pana la urma sa ma razgandesc si sa-mi iau una totusi. Tare schimbatoare mai sunt.

asa m-am tot razgandit si eu in multe privinte in organizarea nuntii..... pana la urma vom lua cele mai bune decizii pana la nunta<:-P

Princes
16.02.2009, 18:03:24
si eu vineri merg sa probez rochita si sa-mi cumpar si o posetuta si poate cava manusi,etc!>:D<>:D<>:D<

adnada
17.02.2009, 14:54:06
Eu una imi doresc o posetuta ... pt un ruj sau ceva de genul.... mi-as dori din materialul rochitei ... dar sa vad ce gasesc .... intai rochita.... spor la cumparaturi...

oana_bogdan
18.02.2009, 21:49:54
eu mi-am cumparat-o o data cu rochita. din acelasi material si culoare. si cum mi se parea putin cam ... simpla am rugat-o pe doamna de acolo sa-mi puna ceva pe ea si mi-a cusut o floare intr-o parte. a iesit ceva frumos!!! <:-P
acum sper sa-mi ie si utila!!! ;))

roxienea
02.04.2009, 19:41:21
Fetelor, posetute albe, gen plic ati vz pe undeva prin Iasi? Caut ceva in genul celei din poza.....

Butterfly87
02.04.2009, 19:46:39
Fetelor, posetute albe, gen plic ati vz pe undeva prin Iasi? Caut ceva in genul celei din poza.....

ceva in genul asta stil plic am vazut la benvenuti in carrefour felicia..cred k era undeva la 100 ron si pe alb si pe crem

madalinuta
03.04.2009, 09:01:57
fetelor vi se pare deplasat sa renunt la posetica de miresuca? ma gandesc ca am deja un buchet tip cascada, care va fi destul de greu...unde sa mai tin si posetuta? nu pot sa o pun pe dsoara de onoare sa care si pt mine?
:-\ :-\ :-\

roxienea
03.04.2009, 09:43:07
fetelor vi se pare deplasat sa renunt la posetica de miresuca? ma gandesc ca am deja un buchet tip cascada, care va fi destul de greu...unde sa mai tin si posetuta? nu pot sa o, pun pe dsoara de onoare sa care si pt mine?
:-\ :-\ :-\
Mie nu mi se pare deloc deplasat...daca asa vrei tu atunci asa sa fie!!! <:-PSi eu o sa renunt, daca nu gasesc ceva sa imi placa. :D

Cretzofolina13
03.04.2009, 11:57:04
Eu mi-am comandat acest model. Sper sa fie ca in poza.[-o<

roxienea
03.04.2009, 12:04:23
Eu mi-am comandat acest model. Sper sa fie ca in poza.[-o<
E f f f dragutza? ;)) De unde ai comandat-o?

Cretzofolina13
03.04.2009, 12:05:57
E f f f dragutza? ;)) De unde ai comandat-o?

De pe un site german. Mi s-a pus pata cand am vazut-o si am rugat o prietena de acolo sa mi-o comande ea, pt ca ar fi fost prea multe taxe pt Romania. Am impresia ca va fi cadou de nunta !:D

Mada_A
03.04.2009, 12:08:25
Buna!
Dar trebuie neaparat sa avem posetuta?

madalinuta
03.04.2009, 14:12:05
Buna!

Am ajuns la concluzia ca posetuta e o optiune personala. Consideri ca ai nevoie de ea o cumperi, crezi ca te poti baza pe gentuta domnisoarei de onoare....nu iti mai cumperi gentuta. Eu nu cred ca voi avea posetica....si-asa ma intreba domnisoara de onoare ce are de facut........i-am gasit atribuite sa imi care cele necesare=)) =)) =))

roxienea
09.04.2009, 20:25:31
Buna!
Eu as vrea posetuta ca sa imi am unde imi tine telefonul, in primul rand...De restul (servetele, un ruj etc) nu imi fac probleme, dar fara telefon nu am cum sa stau pt ca nunta o sa fie undeva in Bacau si am colegi si prieteni din Iasi care vin si sigur or sa aiba nevoie de indicatii pt a ajunge la locatie. Acum sper numai sa gasesc ceva pe plac, pt ca pana acum nu mi-a placut nimic, in afara de un model de pe net. :(

roxienea
09.04.2009, 21:01:55
Fetelor, de posetuta asta ce parere aveti? Am gasit-o pe un site si costa doar 75 RON!!! Mie mi se pare suuuper. Cred ca o sa mi-o comand, mai ales ca prin oras nu am vazut nimic sa imi placa. Astept parerile voastre sincere. :*

ralukaG
10.04.2009, 10:00:39
Fetelor, de posetuta asta ce parere aveti? Am gasit-o pe un site si costa doar 75 RON!!! Mie mi se pare suuuper. Cred ca o sa mi-o comand, mai ales ca prin oras nu am vazut nimic sa imi placa. Astept parerile voastre sincere. :*

FFF draguta posetuta, ca si a Cretzofolinei de altfel. E interesanta si finuta. ;;)

roxienea
10.04.2009, 10:11:07
FFF draguta posetuta, ca si a Cretzofolinei de altfel. E interesanta si finuta. ;;)
Si mie imi place....dar la vreo 2 prietene de-ale mele nu. :( Si acum m-au pus pe ganduri si nu sht ce sa fac.....:-\

Cretzofolina13
10.04.2009, 10:15:12
Si mie imi place....dar la vreo 2 prietene de-ale mele nu. :( Si acum m-au pus pe ganduri si nu sht ce sa fac.....:-\

Si mie imi place. Eu zic sa mergi dupa instinct. Prietene cu pareri contradictorii mai am si eu dar la o adica nu se marita ele, nu?
Daca tie iti place, go for it !

geany_m
10.04.2009, 10:27:06
Mie chiar Ómi place! \:D/

roxienea
10.04.2009, 11:30:34
Ms Roxi si Geany. Stiam eu ca miresicile ma ajuta mereu. ;)) M-am hotarat sa imi dau comanda, pana la urma. Vorba ta, Cretzo...doar eu ma marit si, bineinteles ca nu pot multumi pe toata lumea. Mie imi place, voua va place...deci... :D Si pe langa ea, am mai gasit ceva...o cutiutza cu fluturash....shhhh....sa nu auda mirele...;))

Cretzofolina13
10.04.2009, 11:37:39
Ms Roxi si Geany. Stiam eu ca miresicile ma ajuta mereu. ;)) M-am hotarat sa imi dau comanda, pana la urma. Vorba ta, Cretzo...doar eu ma marit si, bineinteles ca nu pot multumi pe toata lumea. Mie imi place, voua va place...deci... :D Si pe langa ea, am mai gasit ceva...o cutiutza cu fluturash....shhhh....sa nu auda mirele...;))

Hi hiiiii!!! Poze ..poze..shhh!:>

roxienea
10.04.2009, 11:46:52
Hi hiiiii!!! Poze ..poze..shhh!:>
Eu sunt innebunita dupa fluturi si au acolo pe site o groaza de chestii....Dar m-am abtinut si am comandat numai cutiutza, ca sa nu dea mirele divort inainte de nunta...:))

Cretzofolina13
10.04.2009, 11:48:32
Eu sunt innebunita dupa fluturi si au acolo pe site o groaza de chestii....Dar m-am abtinut si am comandat numai cutiutza, ca sa nu dea mirele divort inainte de nunta...:))

Ce mumoasa eee ! Nu te lasa el...doar n-are "fluturi" in cap..:))

roxienea
10.04.2009, 11:55:55
Ce mumoasa eee ! Nu te lasa el...doar n-are "fluturi" in cap..:))
=))=))=))
Era o gluma....oricum, l-am innebunit, saracul, cu fluturii mei. Noroc ca ma iubeste mult si ma suporta. :x

Butterfly87
11.04.2009, 08:04:43

foarte draguta cutiutza ..superba chiar!!\:D/

serena82
11.04.2009, 08:14:40
Cea mai buna prietena a mea are gusturi total diferite fata de ale mele, dar asta nu inseamna ca nu-mi e prietena adevarata sau ca ce aleg eu e naspa. Pur si simplu avem gusturi diferite, asa ca merg la cumparaturi cu viitorul sot mereu, cu el ma potrivesc din punctul asta de vedere.:)>-

adnada
11.04.2009, 20:15:16
FF drumoase posetutele voastre....
Eu mi-am comandat una la cei care mi-au facut rochia de mireasa deci e identica cu rochita.....

oana_bogdan
11.04.2009, 22:00:17
FF drumoase posetutele voastre....
Eu mi-am comandat una la cei care mi-au facut rochia de mireasa deci e identica cu rochita.....

si eu la fel!
cum nu am rochita alba am vrut sa merg la sigur pe culoare! (nu cu rochia crem si poseta alba si pantofii argintiu!!! :O cred ca nu ma ia daca ma vede asa =)) !!!)
pup si spor la cautat daca nu ati gasit si felicitari tuturor celor care s-au hotarat!!!
:x

anne_marryee
12.04.2009, 08:29:50
Buna miresici..pentru cele care inca nu si-au gasit posetuta ..am vazut in Carrefour la Accesorize o multime de modele..am vazut si cateva albe si crem..merita incercat.eu le-am vazut pe site-ul lo..bafta la cautat<:-P

roxienea
14.04.2009, 16:29:46
Mi-am comandat si eu posetuta de pe net. Ar trebui sa ajunga la inceputul lui mai. Pana atunci....:-w :-w :-w Sper sa fie ca in poza...:-s :-s :-s

roxienea
06.05.2009, 16:27:34
Vineri ar trebui sa imi ajunga posetutza!!!!!!!! <:-P<:-P<:-P

oana_bogdan
06.05.2009, 21:34:42

<:-P asteptam pozici!!!

Cretzofolina13
07.05.2009, 08:17:46

Si mieeeee!!!:D :D

adnada
07.05.2009, 08:46:50
Si mieeeee!!!:D :D

asteptam pozeeee>:D<

Cretzofolina13
07.05.2009, 09:59:30
asteptam pozeeee>:D<

Daca vine maine coletul, fac poze din toate unghiurile:D

oana_bogdan
07.05.2009, 20:11:27
Daca vine maine coletul, fac poze din toate unghiurile:D

asta da entusiam demn de o miresica!
>:D<

serena82
12.05.2009, 08:38:44
Am gasit o posetica draguta pe site-ul asta, ce spuneti? Se potriveste si la o rochita simpla?

http://www.shopmania.ro/magazin~online-articole-nunti-mirese~produs-poseta-mireasa~p-5331308.html

Cretzofolina13
12.05.2009, 08:39:59
Merge dar ai perle sau trandafiri care sa se asorteze cu ea ?;))

serena82
12.05.2009, 09:03:01
Nu am nici perle si nici trandafiri pe rochita, doar o broderie cu margelute, dar nu sunt perle. Imi imaginez eu ca e un pic cam incarcata pt rochita mea, dar imi place mult. Poate totusi gasesc ceva asemanator dar mai putin incarcat. Ati vazut ceva prin oras?

al1nab
12.05.2009, 14:01:06
este superba gentuta si se potriveste de minune cu rochia mea :d
care are si trandafiri si perle :))

serena82
12.05.2009, 14:12:48
este superba gentuta si se potriveste de minune cu rochia mea :d
care are si trandafiri si perle :))
Am vazut una in oras la 40 de lei, era singura ramasa si era un pic murdarica. Si mie imi place f mult si acum stau in dubii daca sa o iau sau nu.:-s

al1nab
12.05.2009, 14:40:40
Am vazut una in oras la 40 de lei, era singura ramasa si era un pic murdarica. Si mie imi place f mult si acum stau in dubii daca sa o iau sau nu.:-s

Nu stiu ce sa zic.. eu totusi pt a mea cred ca as fi prea incarcata cu o astfel de poseta..cat despre perle..iti poti pune colierul, cerceii sau o bratara si atunci se asorteaza... si nu trebuie sa fie neaparat perle naturale. Nu stiu preturile in tara, insa aici dak imi fac eu un set ajung la 30 euro maxim, perle naturale de apa dulce...iar din cele sintetice cam 20 euro...

al1nab
12.05.2009, 14:43:47

Pretul este bunisor, tinand cont ca in euro ar fi cam 25 euro, iar eu aici ar trebui sa dau de la 45 euro in sus pe o poseta...insa nu sunt sigura ca o voi cumpara de aci :D Plus ca imi pot lua una simpla si sa ii aplic perle sau cristale dak vreau... inca nu sunt decisa

al1nab
12.05.2009, 14:44:20

Ti-a venit coletul?:D

Butterfly87
12.05.2009, 21:07:09
Nu am nici perle si nici trandafiri pe rochita, doar o broderie cu margelute, dar nu sunt perle. Imi imaginez eu ca e un pic cam incarcata pt rochita mea, dar imi place mult. Poate totusi gasesc ceva asemanator dar mai putin incarcat. Ati vazut ceva prin oras?

eu zic sa mai incerci in oras poate gasesti ceva asemanator!! si eu merg maine sa ma uit dupa gentuta la magazinul de unde am luat rochita!! poate gasesc ceva!!

roxienea
12.05.2009, 21:14:58
Am gasit o posetica draguta pe site-ul asta, ce spuneti? Se potriveste si la o rochita simpla?

http://www.shopmania.ro/magazin~online-articole-nunti-mirese~produs-poseta-mireasa~p-5331308.html (http://www.shopmania.ro/magazin%7Eonline-articole-nunti-mirese%7Eprodus-poseta-mireasa%7Ep-5331308.html)
Imi place tare mult!!! Daca nu ai trandafiri pe rochitza...poate ai in buchet....dar eu zic ca nu e obligatoriu....Oricum, posetuta e f frumoasa!!!

adnada
13.05.2009, 07:43:09

http://www.shopmania.ro/magazin~online-articole-nunti-mirese~produs-poseta-mireasa~p-5331308.html

e dulcica si de efect pare..... dar daca iti faci un buchet cu trandafirasi eu zic ca ar merge .... daca nu mai cauta:-&

serena82
13.05.2009, 08:30:48
Mersi fetele de sfaturi...am sa mai caut.

Butterfly87
20.05.2009, 13:07:44
posetuta mea:)

mili_ilie
20.05.2009, 13:12:25
Eu am avut o posetuta, dar sincer a stat numai in masina :)), pentru ca ma incurca sa tin si buchet si posetuta, am avut machiajele si ce am mai avut nevoie intr-o geanta normala..undeva prin sala ...

angelfighter
20.05.2009, 14:18:35
Eu am avut o posetuta, dar sincer a stat numai in masina :)), pentru ca ma incurca sa tin si buchet si posetuta, am avut machiajele si ce am mai avut nevoie intr-o geanta normala..undeva prin sala ...
;)) , pt ca eram sigura ca ma deranjeaza sa tin si buchetul (care era chiar grelut) si gentuta eu am renuntat la posetuta de miresica (o cheltuiala in minus) si tot ce am avut nevoie am tinut la domnisoara de onoare.
numai bine tuturor

adnada
21.05.2009, 10:49:39
posetuta mea:)

e draguta si finuta .... seamana cu a mea ....numa ca a mea are broderie mai multa>:D<

serena82
27.05.2009, 07:40:50
Fetelor, unde gasesc si eu o posetuta din material, simpla, alba si micuta? M-am invartit ieri prin Iasi o groaza, dar fara sa gasesc vre-o posetuta draguta:-<

roxienea
27.05.2009, 10:29:25
Fetelor, unde gasesc si eu o posetuta din material, simpla, alba si micuta? M-am invartit ieri prin Iasi o groaza, dar fara sa gasesc vre-o posetuta draguta:-<
si eu am cautat de am innebunit...si pana la urma mi-am comandat de pe net...:D

adnada
27.05.2009, 10:45:13

la magazine cu rochii de mirese poti sa incerci .. stiu ca am vazut candva la salon Diva in piata unirii ... incearca

serena82
27.05.2009, 10:49:10
la magazine cu rochii de mirese poti sa incerci .. stiu ca am vazut candva la salon Diva in piata unirii ... incearca
Am fost la magazinele cu rochii, dar n-au decat posetute din alea care se strang la gura, eu caut altceva. Am sa incerc pe net pana la urma.

serena82
30.05.2009, 16:05:40
Atasez poze cu posetica mea. Am luat-o din Siraj si am dat 25 de lei pe ea. Nu pot spune ca imi place extraordinar de mult, dar macar e aproximativ din acelasi material ca rochita. Cred ca mai trebuia sa colind un oras ca sa fiu si eu multumita 100%.#-o

Butterfly87
30.05.2009, 16:42:33
Atasez poze cu posetica mea. Am luat-o din Siraj si am dat 25 de lei pe ea. Nu pot spune ca imi place extraordinar de mult, dar macar e aproximativ din acelasi material ca rochita. Cred ca mai trebuia sa colind un oras ca sa fiu si eu multumita 100%.#-o
da o porti cu placere e ff finuta..asa am ales si eu dupa criteriul:materilul rochitei..k si asa multa lume nu o vede..mai mult la biserica...:*

serena82
30.05.2009, 19:11:54
da o porti cu placere e ff finuta..asa am ales si eu dupa criteriul:materilul rochitei..k si asa multa lume nu o vede..mai mult la biserica...:*
Mersi. Chiar nu eram f hotarata daca sa-mi iau sau nu posetica, insa o sa am nevoie de anumite lucruri in seara respectiva si m-am gandit ca e utila. Oricum la sala nu voi sta cu poseta in mana asa ca nu va fi prea vizibila.

Butterfly87
30.05.2009, 20:56:41
Mersi. Chiar nu eram f hotarata daca sa-mi iau sau nu posetica, insa o sa am nevoie de anumite lucruri in seara respectiva si m-am gandit ca e utila. Oricum la sala nu voi sta cu poseta in mana asa ca nu va fi prea vizibila.
deci ai mai tait ceva de pe listuta ta!!!>:D<

serena82
31.05.2009, 09:50:00
deci ai mai tait ceva de pe listuta ta!!!>:D<
Da, nu mai am de cumparat decat niste suc, vinul si fructele, dar asta mai in apropierea nuntii. Sunt echipata complet si eu si mirele meu.<:-P

justmaria
08.06.2009, 12:39:27
fetelor eu caut disperata ceva care sa inlocuiasca voalul ca as dori sa renut la el. stiti cumva unde se gasesc astfel de accesorii de par, sau daca are cineva?

Crisss
08.06.2009, 16:51:57
fetelor eu caut disperata ceva care sa inlocuiasca voalul ca as dori sa renut la el. stiti cumva unde se gasesc astfel de accesorii de par, sau daca are cineva?

eu am avut un fluturas in par, e luat de la accesorizes ( sper ca am scris corect:D) de la carrefour......si mai erau si floricele si alte chestiute

lieben
26.08.2009, 08:29:35
Cam cat costa o astfel de capa?

angelfighter
26.08.2009, 17:52:11
Cam cat costa o astfel de capa?
a mea a costat 300ron de la casa diva (este din puf de lebada)
numai bine

lieben
07.09.2009, 10:10:00
Cred ca si mie mi ar trebui una asemanatoare, insa nu alba, ci crem. Azi ma duc la "vinatoare". :)

lieben
07.09.2009, 10:11:41
Eu mi-am facut-o dintr-o cutie rotunda pe care am imbracat-o cu satin crem.

roxienea
08.09.2009, 18:21:49
Eu mi-am facut-o dintr-o cutie rotunda pe care am imbracat-o cu satin crem.
Ooo, ce miresica descurcareatza!!! ;;) Si nu ne arati si noua? :>:D

lua
12.11.2009, 09:11:04
aveti idee unde pot gasi o diadema cu floare cum are adela popescu in reclama de pe acasa?
nu stiu unde sa caut,in magaiznele de nunti nu au,in cele gen meli melo nu...aveti idei??

DrPAM
12.11.2009, 09:45:47
aveti idee unde pot gasi o diadema cu floare cum are adela popescu in reclama de pe acasa?
nu stiu unde sa caut,in magaiznele de nunti nu au,in cele gen meli melo nu...aveti idei??

daca ai pune si o poza tare bine ar fi...:-?

lua
12.11.2009, 10:04:36
e un fel de trandafir prins de o diadema,dar e mare,nu ce au astia prin magazine:(

Butterfly87
12.11.2009, 10:18:06
e un fel de trandafir prins de o diadema,dar e mare,nu ce au astia prin magazine:(
mai cauta prin moldova mall..pe la et 3 park era un stand cu tot felul de diademe..dak nu pe net

DrPAM
12.11.2009, 10:24:15
asta e....
mmm...nu prea am vazut asa ceva...dar cine stie...poate gasesti floarea si o pronzi tu pe o diadema...:-?

Hypnotized
12.11.2009, 10:28:30
asta e....
mmm...nu prea am vazut asa ceva...dar cine stie...poate gasesti floarea si o pronzi tu pe o diadema...:-?
am vazut asa ceva la alb si negru in bucuresti - si costa in jur de 5 milioane /:) asa ca...

lua
12.11.2009, 10:56:08
am vazut asa ceva la alb si negru in bucuresti - si costa in jur de 5 milioane /:) asa ca...
deci acolo gasesc sigur?
k am drum in buc...pretul nu ma deranjeaza.alb si negru este si in is?

Hypnotized
12.11.2009, 11:08:39
deci acolo gasesc sigur?
k am drum in buc...pretul nu ma deranjeaza.alb si negru este si in is?
eu am vazut acum un an cand cautam asa ceva. in iasi este magazin. in bucuresti sunt atatea magazine cu accesorii incat nu cred ca ai probleme in a gasi asa ceva. spor

lua
12.11.2009, 11:28:57
eu am vazut acum un an cand cautam asa ceva. in iasi este magazin. in bucuresti sunt atatea magazine cu accesorii incat nu cred ca ai probleme in a gasi asa ceva. spor
multumesc mult>:D<

Crisss
12.11.2009, 14:21:12

vis a vis de Fac de Medicina, la intersectia din fata , pe colt e Librabank....cobori pe straduta respectiva in vale( strada ce duce la starea civila) si pe dreapta este un magazinas cu chestii de astea.....si aveau si jobenuri de alea micute

GHIDUTA
11.01.2010, 23:16:33
poti inlocui voalul cu o floare din cristale...am facut eu pt sora mea.....daca te intereseaza....a fost super,avea o stralucire diafana

ella81
12.01.2010, 19:45:32
sunt la moldova mall....

irinuka_russu
12.01.2010, 21:13:47

buna monlightblue,

scuza mi curiozitatea. in fotografia de la avatar este coafura pe care ai purtat o in ziua nuntii?..imi place f mult...mai ai fotografia??mersic

CONT-INCHIS-035
21.01.2010, 10:04:05
Atasez o poza cu floarea mea. Sunt foarte fericita ca e gata. :D

Pfff. Nu merge deloc atasatul. Postez AICI (http://ancahotineanu.blogspot.com/) . Am pus pe blogul meu.

mihaelasimihai
21.01.2010, 14:47:36
Atasez o poza cu floarea mea. Sunt foarte fericita ca e gata. :D

Pfff. Nu merge deloc atasatul. Postez AICI (http://ancahotineanu.blogspot.com/) . Am pus pe blogul meu.

:x :x :x :x :x e foarte frumoasa floarea:x :x :x sa o porti cu noroc in ziua cea mare!!!!:*