PDA

Versiunea completa : Belvedere Clinceni

Ruxandra123
13.11.2009, 23:24:09
Buna tutror,
eu incerc sa fiu o miresica de 2010 dar sunt inca la cautarea restaurantului ... am gasit un restaurant care imi place - belvedere din clinceni- dar nu am auzit nimic despre el. A facut cineva nunta acolo sa-mi dea mai multe detalii?
Va pup

kreekit
08.01.2010, 11:00:48
Buna tutror,
eu incerc sa fiu o miresica de 2010 dar sunt inca la cautarea restaurantului ... am gasit un restaurant care imi place - belvedere din clinceni- dar nu am auzit nimic despre el. A facut cineva nunta acolo sa-mi dea mai multe detalii?
Va pup

eu fac nunta la belvedere clinceni in 2010.acest restaurant s-a deschis in decembrie 2009 si te sfatuiesc sa faci nunta k merita

simquiza
17.01.2010, 14:20:24
Buna kreekit, (http://www.miresici.ro/member.php?u=10202) vbmenu_register("postmenu_2822939", true);

Am vazut si eu restaurantul, sala de 200 locuri e inca in curs de amenajare. Faci in salonul mare?
Care este pretul unui meniu si ce include daca imi poti spune. Eu nu am reusit sa vorbesc cu patronul, era plecat in Brazilia cu administartorul, am vb cu constructorul.

Multumesc

chrystine2008
18.01.2010, 12:32:22
Buna kreekit, (http://www.miresici.ro/member.php?u=10202) vbmenu_register("postmenu_2822939", true);

Am vazut si eu restaurantul, sala de 200 locuri e inca in curs de amenajare. Faci in salonul mare?
Care este pretul unui meniu si ce include daca imi poti spune. Eu nu am reusit sa vorbesc cu patronul, era plecat in Brazilia cu administartorul, am vb cu constructorul.

Multumesc

Buna,

Si eu fac nunta la la belvedere (clinceni) pe 4 sept. Am ales salonul mare. Ce mi-a placut f mult este ca dl Mihai este foarte amabil, flexibil si chiar cred ca o sa iasa f bine. Cel mai ieftin meniu este de 56 euro si nu mai stiu pana la cat ajunge. am uitat sa mentionez ca nu include bauturi. daca mai ai nevoie de alte info. scrie-mi<:-P

whiteorchidee
19.02.2010, 18:30:17
Am vazut si eu site-ul lor, totul arata f. bine, iar pretul de plecare e acceptabil. Am insa cateva intrebari pt voi, care ati fost acolo: cam cat de departe e de Bucuresti, cat de greu se ajunge? E si vreo biserica prin preajma? (asta doar asa, ca sa impusc doi iepuri dintr-o lovitura, ca oricum n-am stabilit nimic - planurile noastre sunt pt 2011) Si inca o intrebare: cum e zona? E zona verde, are terasa? Am vazut ca e langa lac, dar e ceva amenajat, frumusel sau...mai lasa de dorit?
Multumesc mult pt raspuns si va doresc o nunta de vis!!!!

Bimba22
21.02.2010, 14:59:48
Am vazut si eu site-ul lor, totul arata f. bine, iar pretul de plecare e acceptabil. Am insa cateva intrebari pt voi, care ati fost acolo: cam cat de departe e de Bucuresti, cat de greu se ajunge? E si vreo biserica prin preajma? (asta doar asa, ca sa impusc doi iepuri dintr-o lovitura, ca oricum n-am stabilit nimic - planurile noastre sunt pt 2011) Si inca o intrebare: cum e zona? E zona verde, are terasa? Am vazut ca e langa lac, dar e ceva amenajat, frumusel sau...mai lasa de dorit?
Multumesc mult pt raspuns si va doresc o nunta de vis!!!!

Da, foarte buna intrebare.....Zona verde este amenajata frumos sau...?
chiar va rog mult miresicilor.....eu inca nu pot da o fuga pana acolo, chiar daca banuiesc ca acuma cu frigul care este nu cred ca este cine stie ce.....dar va rog, cine merge la restaurant si il vada sa ne dea si noua mai multe informatii! Va multumesc!!!

sim_sim3
12.05.2010, 16:51:23
Buna fetelor,
A avut cineva nunta la Belvedere anul acesta? Puteti sa impartasiti si cu noi din experientele voastre cu acest restaurant?

chrystine2008
28.05.2010, 11:05:27
Hello,

Eu voi aveam nunta pe 4 sept dar am auzit de la o cunostinta ca ar fi fost o nunta a colo si ar fi fost f incantati . Mancarea si servirea au fost ireprosabile....acum sa vedem.[-o<

MariaMunteanu
02.06.2010, 15:19:54
Buna fetelor,
Vad ca nu mai zice nimeni nimic despre acest restaurant. Eu am fost, l-am vazut, mi-a placut si cred ca aici o sa facem nunta anul viitor.
Astept impresii de la foste sau viitoare miresici.

thundersgirl
11.08.2010, 20:05:14
Eu imi fac nunta acolo anul viitor <:-Prezervat sala, platit avans :) Am ales meniu fara bautura, cereminia religioasa pe pajiste.. dl mihai cu care am vorbit super de treaba - sper sa ramana si asa.

Aranjamentele le pot face cu o firma recomandata de ei sau adusa de mine. Restul detaliilor el pun la punct anul viitor.. deci eu am luna in august.. cam pana cand pot dormi linistita!? :d

MariaMunteanu
16.08.2010, 10:32:29
Eu imi fac nunta acolo anul viitor <:-Prezervat sala, platit avans :) Am ales meniu fara bautura, cereminia religioasa pe pajiste.. dl mihai cu care am vorbit super de treaba - sper sa ramana si asa.

Aranjamentele le pot face cu o firma recomandata de ei sau adusa de mine. Restul detaliilor el pun la punct anul viitor.. deci eu am luna in august.. cam pana cand pot dormi linistita!? :d

Ma bucur ca am mai gasit pe cineva care face nunta la Belvedere >:D<
Cum ai ales localul, ti l-a recomandat cineva?
Ce meniu ai ales? In ce salon faceti? Si noi am platit avans, dar detaliile le stabilim abia anul viitor, mai e timp suficient. Cu restul pregatirilor cum stai?

madalinutza
21.08.2010, 14:36:21
Buna!!! Si eu voi face nunta la Belvedere in salonul mare pe data de 20 august 2011. :x Sper sa iasa bine avand in vedere ca Dl Mihai este o persoana deosebita! Va pup si tinem legatura...

adriavis
28.09.2010, 10:56:43
Nu a facut nimeni nunta in aceasta locatie? Ne-ar fi de mare ajutor parerile celor ce au avut nunta acolo sau fie au fost la o nunta in aceasta locatie. Mie personal imi place; imi place sala, totul pare curat si nou; zona verde arata bine, ideea de cununie religiosa pe pajiste imi surade- este posibil?! Meniul de mancare este variat, preturile sunt normale, partea buna este ca le poti combina ;-); pachetul de bauturi imi pare cam simplu, as opta pentru ceva mai variat. Mi-a placut mult faptul ca sunt flexibili, nu iti impun nimic si exista loc de schimbari, modificari, iar dl Mihai pare un tip ok. Transportul ramane insa o problema.

MariaMunteanu
04.10.2010, 12:00:00
Nu a facut nimeni nunta in aceasta locatie? Ne-ar fi de mare ajutor parerile celor ce au avut nunta acolo sau fie au fost la o nunta in aceasta locatie. Mie personal imi place; imi place sala, totul pare curat si nou; zona verde arata bine, ideea de cununie religiosa pe pajiste imi surade- este posibil?! Meniul de mancare este variat, preturile sunt normale, partea buna este ca le poti combina ;-); pachetul de bauturi imi pare cam simplu, as opta pentru ceva mai variat. Mi-a placut mult faptul ca sunt flexibili, nu iti impun nimic si exista loc de schimbari, modificari, iar dl Mihai pare un tip ok. Transportul ramane insa o problema.
Din cate stiu eu, poti sa faci cununia religioasa pe pajiste, in aer liber. Intr-adevar transportul nu trebuie uitat, dar cu 2-3 microbuze se rezolva, noi asa ne-am gandit sa facem.
Sper sa gasim ce cineva care sa fi facut nunta acolo, ca sa ne povesteasca cum a fost.
In rest, cum stati cu pregatirile?
Sa aveti o saptamana usoara!!!

Ruxandra24
17.11.2010, 10:44:06
Buna,

Si eu voi avea nunta la Belvedere in salonul mare pe data de 16.07.2011. Am platit avansul, am ales meniul, iar restul detaliilor le vom discuta cu cateva luni inainte de nunta cu domnul Mihai este foarte de treaba.
In privinta transportului am zis ca o sa vorbim cu o firma de taxi care sa fie acolo la orice ora este nevoie.
Sper sa iasa bine si sper sa mai apara cineva care a facut deja nunta acolo.
Din cate am inteles nuntile care au mai fost acolo au iesit foarte frumoase si lumea a fost multumita, dar acum sa vedem

thundersgirl
05.12.2010, 17:09:49
Se pare ca sunt ultima dintre voi care fac nunta acolo - ma refer la data. Ati vazut noul site? Si pozele ce frumoase sunt?

Transport!! Avand in vedere ca fata de unde stau eu - si viitoarea si actuala casa e la distanta de 10-25 de minute, nu mi se pare departe. Dar nu toti stau in Drumul Taberei, asa ca o sa inchiriez un microbuz, doua. Am vazut ca si cei de la restaurant au asa ceva.

V-ati gandit la aranjamente? Prietenul meu nu vrea din acelea inalte, asa ca suntem in deliberari.

Dar mi-am comandat marturiile si rochiile :)

spor.. la idei

MariaMunteanu
07.12.2010, 12:05:33
Se pare ca sunt ultima dintre voi care fac nunta acolo - ma refer la data. Ati vazut noul site? Si pozele ce frumoase sunt?

Transport!! Avand in vedere ca fata de unde stau eu - si viitoarea si actuala casa e la distanta de 10-25 de minute, nu mi se pare departe. Dar nu toti stau in Drumul Taberei, asa ca o sa inchiriez un microbuz, doua. Am vazut ca si cei de la restaurant au asa ceva.

V-ati gandit la aranjamente? Prietenul meu nu vrea din acelea inalte, asa ca suntem in deliberari.

Dar mi-am comandat marturiile si rochiile :)

spor.. la idei

Bine ai venit!!!
Pentru aranjamente noi ne-am gandit la unele de sticla, inalte. Nici noi nu prea vroiam inalte, dar e sala destul de inalta si ramane cam goala...plus ca aranjamentele la baza mesei nu se vor mai vedea cand o sa fie masa plina de pahare, sticle...
Rochiile???pai cate rochite iti faci?de unde le ei?
Pentru marturii la ce te-ai gandit?
Ai gasit agentie pentru aranjamente? Noi acum suntem in discutie cu o agentie, dar sa vedem.
Spor la pregatiri si sper sa vina cat mai multe miresici sa impartasim idei!!

thundersgirl
08.12.2010, 16:18:23
Nu am vorbit cu nici o firma. Dl Mihai a zis ca ne recomanda pe cineva si sincer as prefera o firma care cunoaste localul, mail ales ca o sa facem ceremonia religioasa pe pajiste.

Tematica nuntii sunt fluturii si am comandat semne de carte in forma de fluture, iar pentru domnisoarele de onoare oglinzi si cavaleri dop sticla - cu fluturi bineinteles. Exista un site starevents sau asa ceva cu marturii dragutze - cam asa or sa arate. Nu le-am cumparat de acolo.
Daca esti din Bucuresti, poti sa faci o tura pe la dorally. Mi s-au parut totusi scumpe (6 ron/buc la ce vroiam eu)

Rochiile - o sa am 2 pentru nunta si 1 cununie civila - le-am comandat pe ebay. Am trimis un mail cu modelele alese, masuratori si or sa ajunga in tara prin ianuarie. Asa ca nu avem voie sa ne ingrasam.. sa ramanem gravide.. pana in august ;)) Mi-am disperat drele.. dar o data se marita prietena lor :)

Te rog sa te uiti pe site..am vazut si aranjamente joase.

Gabriella2010
14.12.2010, 20:28:04
Buna, fetele tocmai am vizitat salonul Rubin, si am pus o multitudine de intrebari care sper sa va ajute.

1. Meniul simplu 56E (doar mancarea)
2. 59E se mai adauga cafeaua nelimitat, sampania la primire, apa minerala/plata, mix alune/covrigei, tort de fructe sau ciocolata
3. exista o taxa de 10% pentru ospatari
4. 5E/persoana (aranjament scaune, mese, aranjament floral, meniuri, servete) - optional
5. 12E bauturile (optional)

la 100 pesoane sunt 9 ospatari, 1 barman, 1 coordonator
daca am omis ceva intrebati-ma
Care din voi deja ati facut nunta acolo as dori cateva informatii legate de eveniment.

thundersgirl
17.12.2010, 06:57:20
In afara de aranjamente, restul le stiam. Daca ai observat meniul este acelasi cu Grandballroom din Bucuresti - si din cate stiu erau aduse de ei la restaurant (catering)

Aranjamente! ai vorbit doar cu dl. Mihai sau si cu o firma specializata? Ti-a recomandat pe cineva? Vroiam sa le vad site-ul.

Eu o sa merg in martie sa cer o recomandare si sa vorbesc cu ei, sa vad ce pot si ce nu pot face. As vrea pe cineva care sa ne implice in proces.

elenushdeea
08.01.2011, 16:54:35
buna fetelor!
si eu o sa am nunta anul acesta la belvedere. dupa cat am observat eu o sa fiu prima care va avea nunta asa ca dc nu se gaseste cineva care a avut deja nunta acolo va pot spune eu dupa 11 iunie :)

elenushdeea
08.01.2011, 16:55:54
v-as ruga dc gasiti o firma care sa va aranjeze sala sa mi spuneti si mie cum si cat... si eu sunt in cautari...

Ruxandra24
11.01.2011, 14:54:53
Eu deja am vorbit cu o firma care se va ocupa de aranjamentul salii. Am fost cu ei acolo au vazut sala si am ales si ce aranjamente vom avea. I-am vazut si la alta nunta si s-au implicat foarte mult in organizarea intregii nunti. Daca sunteti interesate ii puteti gasi si pe net, sunt cei de la Casa Novias

ionelus
12.01.2011, 16:23:08
buna. si eu o sa am nunta la belvedere pe 8 oct in salonul rubin.am fost de cateva ori,am vb cu d nul mihai,care e super de trb,am fixat detaliile imp si am platit avansul.deci am rezolvat cu restaurantul,apoi am gasit formatia cromatic din slatina,am platit si acolo avans,ne au oferit si pachet foto video,apoi am vizitat biserici.ne am oprit la biserica sfanta treime ghencea,care e f aproape de mine si e si biserica mea de suflet,unde merg frecvent.am stabilit o intalnire si cu o firma de decoratiuni,recomandata de d l mihai si ne au facut un pachet cu tot ceea ce ne dorim.ramane sa ne hotaram.eu as vrea sa mai vb cu cel putin o firma,ca sa mi fac o idee si sa pot face o comparatie.deci mai raman de cumparat hainele,mai tarziu,ca tb sa mai slabim,prin vara si verighetele.

thundersgirl
17.01.2011, 21:35:02
ce firma ti-au recomandat?
noi vorbisem..a zis ca se va uita dupa o carte de vizita.. dar a ramas ca o sa sunam anul acesta.. asa ca ma intereseaza ce firme de aranjamente cunoasteti.. eu am nevoie de cineva foarte atent la detalii.. o sa aiba viata grea cu mine, cred ca sunt mai rau decat o soacra :)

MariaMunteanu
18.01.2011, 13:57:29
ce firma ti-au recomandat?
noi vorbisem..a zis ca se va uita dupa o carte de vizita.. dar a ramas ca o sa sunam anul acesta.. asa ca ma intereseaza ce firme de aranjamente cunoasteti.. eu am nevoie de cineva foarte atent la detalii.. o sa aiba viata grea cu mine, cred ca sunt mai rau decat o soacra :)
As putea sa iti recomand eu o firma...care cunoaste si locatia...dar ca sa nu fiu acuzata de reclama, mai bine iti scriu PM. Vrei?

ionelus
18.01.2011, 22:54:15
As putea sa iti recomand eu o firma...care cunoaste si locatia...dar ca sa nu fiu acuzata de reclama, mai bine iti scriu PM. Vrei?
eu am vb cu firma mariaj perfect si am stabilit in mare ceea ce vrem. totusi vreau sa mai vb cu inca o firma care cunoaste locatia ca sa putem face o comparatie.

MariaMunteanu
20.01.2011, 09:41:12
Pentru muzica, la ce v-ati gandit? Noi am vrea DJ si pe cineva sa cante live...dar nu am gasit inca.
Daca stiti pe cineva, va rog mult sa imi spuneti :)

thundersgirl
30.01.2011, 22:34:40

Multumesc.

MariaMunteanu
13.02.2011, 10:39:40
Ce faceti fetelor? Cum mai stati cu pregatirile?

ionelus
13.02.2011, 14:56:59
buna fetelor.ce mai faceti? eu bine cu pregatirile.am fost pe la toate targurile de nunti sa ma documentez,nu prea mi a placut nimic si mi am gasit rochita sa mi fac la dona mia,in spate la sf gheorghe.o sa ma coste in jur de 15 mil la care se adauga voal si trena.am vb cu cateva firme de decoratiuni,ramane sa o aleg pe cea mai buna ca si pret ca si calitate.tb sa mergem sa fixam ora la biserica si sa dam avans 2 mil.ne am uitat si de verighete si ne am facut o idee ca sa stim ce vrem.

thundersgirl
21.03.2011, 21:08:19
In februarie am avut cununia civila si a fost atat de obositor si de stresant..incat ma gandesc ca nu stiu ce o sa faca la nunta care dureaza dublu ca timp. Chelnerii m-au intrebat cel putin de 5 ori la ce ora servesc friptura si alte x detalii. Am vorbit cu drele de onoare si le-am cam dat sarcini..
Sper ca firma de decoratiuni, personalul restaurantului sa imi faca seara mai frumoasa :) Poate o sa mananc si eu ceva :))

MariaMunteanu
29.03.2011, 11:28:03
ce mai faceti fetelor?
Noi am fost sambata la restaurant si am stabilit cand o sa facem degustarea. Am aflat ca vor lucra pentru torturi si cu cofetaria Alice :).
Voi cum mai stati cu pregatirile?

Ruxandra24
30.03.2011, 18:46:57
Buna fetelor,

Eu mi-am cumparat rochita, am programat biserica, am ales invitatiile, am vorbit cu formatia, am stabilit aproape toate detaliile cu firma organizatoare legat de aranjamente...
Stie cineva exact cand trebuie sa mergem sa ne programam la primarie, ca am auzit tot felul de variante. Si degustarea la restaurant cu cat timp inainte se face?

Voi cum stati cu pregatirile?

MariaMunteanu
31.03.2011, 10:12:43
Buna fetelor,

Eu mi-am cumparat rochita, am programat biserica, am ales invitatiile, am vorbit cu formatia, am stabilit aproape toate detaliile cu firma organizatoare legat de aranjamente...
Stie cineva exact cand trebuie sa mergem sa ne programam la primarie, ca am auzit tot felul de variante. Si degustarea la restaurant cu cat timp inainte se face?

Voi cum stati cu pregatirile?
Si eu mi-am comandat rochia :) si de-abia astept sa soseasca. Si noi am rezolvat cu biserica, cu aranjamentele salii, DJ, invitatii...peste o saptamana comandam si verighetele...Eu acum am inceput sa caut rochita pentru cununia civila...
La primarie trebuie depus dosarul cu 10 zile inainte de cununie...cele 10 zile includ si ziua depunerii si ziua cununiei. Noi vrem sa facem cununia civila pe 2 iunie si din cate am inteles trebuie sa depunem dosarul pe 23 mai... In legatura cu degustarea, noi am stabilit ca o sa fie cam cu o luna inainte.
Cu meniul de bauturi voi cum faceti? Ati luat Open Bar-ul nelimitat de la restaurant sau duceti voi bautura?

Ruxandra24
31.03.2011, 19:03:25
Noi nu am gasit inca verighetele si avem o perioada in care nu avem timp de cautat. Tu unde ai gasit?
Multumesc mult pentru informatiile legate de primarie si degustare.
In privinta bauturii noi am luat de la ei cafeaua, sampania, apa si sucurile, iar vinul si restul alcoolului le aduce noi.

thundersgirl
31.03.2011, 22:34:33
Si eu am ales aceeasi varianta: apa, cafea etc de la ei.. si bautura noi. Cam la 150 de persoane cat am aproximat, 15 whisky, 5 campari, 5 martini, suc portocale, mere, cola, fanta si energizant. De vin se va ocupa sotul meu. Cantitatile.. le-am stabilit cu 2 prietene ce au fost mirese inaintea mea..

Maine ma vad cu cineva de la firma de aranjamente - credo events - pentru o eventuala colaborare. Am vazut site-ul lor si mi-au placut ca sunt atenti la detalii. Acum.. voi vedea.. Mi-au fost recomandate 2 firme.. una nu mi-a placut pentru ca avea o imensa oferta de balone :)) probabil mi-ar fi incantat baiatul.. dar nu pe mine..

Vreau sa fac ce se poate din timp.. pentru ca experienta de la cununie unde eu le-am facut pe toate si printre programul meu incarcat.. m-a marcat..

MariaMunteanu
01.04.2011, 09:50:28
Noi nu am gasit inca verighetele si avem o perioada in care nu avem timp de cautat. Tu unde ai gasit?
Multumesc mult pentru informatiile legate de primarie si degustare.
In privinta bauturii noi am luat de la ei cafeaua, sampania, apa si sucurile, iar vinul si restul alcoolului le aduce noi.
Noi am vrut un model simplu, mai clasic...si initial gasisem la Cellini, dar sunt ff scumpe; am gasit la La Rosa un model ff frumos si pretul e la jumatate.
Ce meniu ati luat?Noi am ales un meniu traditional cu tot cu pachetul cu tort, apa, fructe, cafea...dar ne gandeam daca sa luam si pachetul de Open Bar...

MariaMunteanu
01.04.2011, 10:08:13
Si eu am ales aceeasi varianta: apa, cafea etc de la ei.. si bautura noi. Cam la 150 de persoane cat am aproximat, 15 whisky, 5 campari, 5 martini, suc portocale, mere, cola, fanta si energizant. De vin se va ocupa sotul meu. Cantitatile.. le-am stabilit cu 2 prietene ce au fost mirese inaintea mea..

Maine ma vad cu cineva de la firma de aranjamente - credo events - pentru o eventuala colaborare. Am vazut site-ul lor si mi-au placut ca sunt atenti la detalii. Acum.. voi vedea.. Mi-au fost recomandate 2 firme.. una nu mi-a placut pentru ca avea o imensa oferta de balone :)) probabil mi-ar fi incantat baiatul.. dar nu pe mine..

Vreau sa fac ce se poate din timp.. pentru ca experienta de la cununie unde eu le-am facut pe toate si printre programul meu incarcat.. m-a marcat..
Daca te intereseaza...noi lucram cu o firma fff ok...tipa e foarte atenta la detalii si are multe idei.
Noi am ales husele si fetele de masa ivoire si esarfe grena...dar ceva nu foarte inchis la culoare si o sa facem aranjamentele florale mai colorate :)

Ruxandra24
01.04.2011, 19:56:33
Si eu am ales husele ivore cu grena si masutele de cocktail vor fi aranjate la fel. As vrea sa avem in sala si un fel de lumini care sa dea o atmosfera mai placuta.
Noi am preferat sa luam si sucurile de la ei, iar tortul o sa il cumparam din alta parte separat. Gin si crema de whisky nu mai luati...sau bere?
Si eu incerc sa le fac pe toate din timp sa pot dormi linistita la final si mai ales ca si eu am programul foarte aglomerat pana la sfarsitul lui mai. In iunie o sa avem timp sa ne ocupam de dansul nostru.

thundersgirl
04.04.2011, 09:24:34
Crema de whisky.. gin.. bere.. Sunt multe posibilitati, nu stiu ce sa zic. In mod clar nu poti acoperi toate gusturile. In alegerea bauturilor m-am sfatauit cu prietene ce au avut nunta inaintea mea: cati invitatii, cam cat au baut, ce.. cat a ramas..

Dupa nunta au ramas cu sticle de campari, vreo 100 de vin.. Nici nu vreau sa nu ajunga, dar nici sa ramana in cantitati foarte mari..

IoanaDRG
16.06.2011, 23:50:58
Fetelor, am fost sambata trecuta la o nunta acolo...cred ca era sala mare... E superba locatia, servirea a fost f ok, iar meniul GUUUUSTOSSSS. Va trimit cateva poze caci am facut cand m-am dus sa asez place-cardurile. Nu stiu cat de ok se vede, dar sper sa va lamuriti. Am sa mai postez cand primesc si pozele de la fotograf ..probabil in ele se vad muult mai bine detaliile.

MIHUTZ
22.06.2011, 13:38:12
buna. si eu o sa am nunta la belvedere pe 8 oct in salonul rubin.am fost de cateva ori,am vb cu d nul mihai,care e super de trb,am fixat detaliile imp si am platit avansul.deci am rezolvat cu restaurantul,apoi am gasit formatia cromatic din slatina,am platit si acolo avans,ne au oferit si pachet foto video,apoi am vizitat biserici.ne am oprit la biserica sfanta treime ghencea,care e f aproape de mine si e si biserica mea de suflet,unde merg frecvent.am stabilit o intalnire si cu o firma de decoratiuni,recomandata de d l mihai si ne au facut un pachet cu tot ceea ce ne dorim.ramane sa ne hotaram.eu as vrea sa mai vb cu cel putin o firma,ca sa mi fac o idee si sa pot face o comparatie.deci mai raman de cumparat hainele,mai tarziu,ca tb sa mai slabim,prin vara si verighetele.
te-am prins!!! ce faci cumnata mea de anul viitor?! poop

ionelus
23.06.2011, 21:48:17
super pozele totul e de vis acolo
cumnatica mea ne gasim si pe miresici
pup si eu

MIHUTZ
24.06.2011, 13:09:36
super pozele totul e de vis acolo
cumnatica mea ne gasim si pe miresici
pup si eu
pai doar ne inrudim ce Dumnezeu!! :)):)):))
nu ne saturam in fiecare zi de 3 ani incoa' ne gasim si pe aici! poop

MIHUTZ
24.06.2011, 13:12:46
Fetelor, am fost sambata trecuta la o nunta acolo...cred ca era sala mare... E superba locatia, servirea a fost f ok, iar meniul GUUUUSTOSSSS. Va trimit cateva poze caci am facut cand m-am dus sa asez place-cardurile. Nu stiu cat de ok se vede, dar sper sa va lamuriti. Am sa mai postez cand primesc si pozele de la fotograf ..probabil in ele se vad muult mai bine detaliile.
foarte frumi pozele!! ne ducem si noi sa semnam in week-end si despre meniu am fost cu cumnatica mea la degustarea ei si am fost foarte impresionata si de cum arata mancarea si de cat este de gustoasa si pana la anu' la nunta mea mergem la nunta ei in octombrie pe 8 si o sa vedem si exact cum se desfasoara evenimentul, nu ca n-as avea incredere in nea Mihai sau in ceea ce spuneti voi aici doar ca abia astept din curiozitate!!!

ionelus
25.06.2011, 11:03:27
asteptam cu nerabdare impresiile primelor miresici care fac acolo desi tot ce am auzit si am vazut pana acum e la superlativ
asa ca dupa nunta intrati pe miresici si impartasiti cu noi experienta voastra
eu sunt foarte incantata de acest local,de peisaj,de tot si mai ales de domnul Mihai,care e un om minunat
noi stam f bine cu pregatirile,ne am hotarat sa luam pachetul open bar,am facut si invitatiile
a ramas de cumparat imbracamintea si verighetele
azi mergem sa vd localul aranjat de firma noastra de aranjamente SPECIAL DAY si sunt f multumita de tot
voi ce mai ziceti? ce mai faceti?

Ruxandra24
30.06.2011, 11:56:24
Buna fetelor,
Pentru ca sunt urmatoarea care voi avea nunta voi incerca sa intru dupa luna de miere sa va spun cum a iesit la noi. Am stabilit cam toate detaliile si sper ca si vremea sa tina cu noi si sa fie frumos

thundersgirl
17.07.2011, 12:25:46
Buna fetelor,
Pentru ca sunt urmatoarea care voi avea nunta voi incerca sa intru dupa luna de miere sa va spun cum a iesit la noi. Am stabilit cam toate detaliile si sper ca si vremea sa tina cu noi si sa fie frumos
Casa de piatra si iti urez o luna de miere cat mai frumoasa si o casnicie de lunga durata!

Ruxandra24
10.08.2011, 10:20:56
Buna fetelor, asa cum am promis am revenit cu detalii. Am avut nunta si a iesit foarte frumos. Mancarea a fost foarte buna si multa, ospatarii au fost atenti. Primirea am avut-o in curte unde am pus si cateva scaune iar invitatii au fost foarte multumiti ca au stat la aer. In privinta restaurantului nu am avut nici o problema, asa ca stati linistite totul este foarte bine organizat, inclusiv coregrafia pentru fiecare fel de mancare.
Va pup si sa aveti o nunta superba

MIHUTZ
10.08.2011, 11:35:58
buna fetelor, asa cum am promis am revenit cu detalii. Am avut nunta si a iesit foarte frumos. Mancarea a fost foarte buna si multa, ospatarii au fost atenti. Primirea am avut-o in curte unde am pus si cateva scaune iar invitatii au fost foarte multumiti ca au stat la aer. In privinta restaurantului nu am avut nici o problema, asa ca stati linistite totul este foarte bine organizat, inclusiv coregrafia pentru fiecare fel de mancare.
Va pup si sa aveti o nunta superba
multumim, multumim!!! De cand te asteptam sa ne spui dar am crezut ca ne-ai uitat!!!! Dar ceva poze ne dai si noua sa vedem!!! Multumim!!! Pupiki!!

Ruxandra24
11.08.2011, 11:01:49
Pozele inca nu am apucat inca sa le luam de la fotograf, dar au spus ca au iesit foarte frumoase mai ales cele de la lac (sedinta foto am facut-o acolo). Cand le primesc vi le arat
Inca ceva: incercati sa respectati orele de servire a meselor, la mine au mai fost inca o nunta si un botez si ospatarii au alergat in toate partile. Am intarziat putin cu friptura deoarece aveam persoane care doreau sa plece acasa si trebuia sa le conduc si de aici s-a intarziat cu tortul si nu a fost servita toata lumea. Oricum din cate am auzit de la invitati ospatarii au fost foarte tari, iar prezentarea felurilor de mancare si a tortului nu am mai intalnit-o la nici o nunta

ionelus
12.08.2011, 23:02:32
Pozele inca nu am apucat inca sa le luam de la fotograf, dar au spus ca au iesit foarte frumoase mai ales cele de la lac (sedinta foto am facut-o acolo). Cand le primesc vi le arat
Inca ceva: incercati sa respectati orele de servire a meselor, la mine au mai fost inca o nunta si un botez si ospatarii au alergat in toate partile. Am intarziat putin cu friptura deoarece aveam persoane care doreau sa plece acasa si trebuia sa le conduc si de aici s-a intarziat cu tortul si nu a fost servita toata lumea. Oricum din cate am auzit de la invitati ospatarii au fost foarte tari, iar prezentarea felurilor de mancare si a tortului nu am mai intalnit-o la nici o nunta
asteptam cu mare interes pozele si sunt sigura ca sunt superbe mai ales langa lac.
in legatura cu prezentarea mancarii banuiesc ca a fost surpriza din partea lor,nu ati discutat nimic inainte.
pupici.
mai asteptam si alte miresici de belvedere sa ne impartaseasca experienta lor.

Ancoletta
24.08.2011, 22:21:49
A mai fost cineva sa discute cu ei?
Apoi, iesi mai bine ca si costuri, daca iti cumperi tu bauturile?
Si cu aranjatul salii cum se procedeaza? Adica ai garantia ca firma aleasa se va prezenta la timp la salon si va fi totul pus la punct?
Off.. am o multime de nelinisti, cand meniul nu e la propriu all-inclusive...
:)

cristinastate
22.10.2011, 19:19:41
Buna, fetelor!
Am si eu nunta in august acolo, locatia e superba iar despre sevire am auzit numai lucruri bune, mancare o sa vedem cu adevarat la degustare.
Cat despre aranjamente, foto - video am scapat de ele i-am ales pe cei de la Magic Angls si sincer nu prea am emotii am vazut ca au avut multe evenimente acolo iar anul acesta au facut la doua prietene si sunt foarte atenti la detalii:).
Mai am de gasit formatia, ce imi placea deja s-a ocupat:((. Nu stiu sigur ce am sa fac cu trasportul care sincer mi se cam pare o problema.
Voi ce formatie aveti sau ati avut si cu transportul cum o rezolvati sau ati rezolvat??????

MariaMunteanu
20.01.2012, 22:15:10
Buna!
Au trecut mai mult de 6 luni de la nunta si acum mi-am dat seama ca nu am intrat sa va povestesc cat de frumos a fost. Inca mai intru sa ma uit pe site-ul lor sa vad ce poze au mai pus, ce noutati mai au...mai ales ca anul acesta o sa ne pregatim de botez.
Tot ce a insemnat pregatire din partea restaurantului a fost de nota 10+. Incepand de la primire, barul de fructe, mancare, bautura, servire, muzica momentele deosebite cand se aducea mancarea...totul a fost PERFECT.
Chiar ne-a intrebat un invitat daca am adus noi chelnerii din afara restaurantului. Am avut si berbecut la protap si atmosfera a fost incredibila.
In legatura cu transportul, noi am avut 3 microbuze care au luat invitatii de la biserica si i-au dus acolo si unul din microbuze a ramas pana dimineata ca sa asigure transportul pana in oras. A fost foarte ok asa si pot sa spun ca nu a fost nevoie decat de 2 drumuri, in afara celor de dimineata care au mai fost inca 2. In total transportul ne-a costat 1000 ron, ceea ce nu mi se pare mult avand in vedere locatia care este deosebita.
Miresicilor care veti avea nunta la Belvedere Clinceni, va spun ca nu aveti niciun motiv sa aveti emotii.
Cei de la restaurant se ocupa cu adevarat de fiecare eveniment, voi nu trebuie decat sa va distrati si sa va amintiti cu emotie despre aceasta zi deosebita.
Daca va pot ajuta cu mai multe detalii, va stau la dispozitie.
Spor la pregatiri!!!

ionelus
28.01.2012, 20:38:10
buna tuturor miresicilor.
si la mine au trecut aproape 4 luni de la nunta si acum am intrat din nou sa va spun la randul meu ca am avut o nunta deosebita cu o atmosfera super,mancare f buna si bautura la discretie si totul a fost minunat,de vis chiar.
la fel servirea a fost ireprosabila,prezentarea mancarii nemaivazuta si am fost la nunta chiar la mariott si nu am vazut asa ceva.
cei de la local in frunte cu domnul mihai se preocupa intens ca totul sa fie PERFECT.
noi am ales meniul all inclusive si am fost f multumiti.
buna dispozitie ne a fost asigurata de formatia CROMATIC SLATINA,care pur si simplu nu lasa invitatii sa stea pe scaune
am avut ca moment special ansamblul de copii PLAIUL ROMANESC,care pot spune ca i au incantat la maxim pe invitati,niste copii minunati si f talentati
tortul l am luat separat de la cofetaria KRAUSS si a fost extraordinar de bun si ca aspect si gust
aranjamentele au fost speciale avand ca tema fluturii
cu alte cuvinte o nunta ca un spectacol pe care nu o vom uita niciodata si asta nu o spun eu ci invitatii
va recomand din tot sufletul acest restaurant si l apreciez f mult pe d l mihai munteanu caruia ii multumim inca o data pt tot
poze puteti gasi pe facebook la croitoru ionela(ella ilie)
va salut cu drag si va pup

katykutza
31.03.2012, 17:13:27
Buna fetelor,sunt noua aici si doresc sa am nunta undeva in septembrie 2013...stiu ca e prea devreme pentru pregatiri insa am vazut miresici din 2013 care au deja tot rezervat..:-SS
...Va rog tare ajutati-ma cu detalii despre Belvedere...e una din locatiile pe care doresc sa le bifez la vizitat...
Meniu All Inclusive ce contine si pret?
Sunt deschisi la negociere?
Au sonorizare?
Generator curent electric?Am citit pe aici ca unele miresici au ramas in pana de curent....Groaznic!!![-o<
Tariful pe camera de cazare?
Sau daca aveti meniuri detaliate cu tarife....??
Multumesc anticipat!

ionelus
28.04.2012, 20:52:33
Buna fetelor,sunt noua aici si doresc sa am nunta undeva in septembrie 2013...stiu ca e prea devreme pentru pregatiri insa am vazut miresici din 2013 care au deja tot rezervat..:-SS
...Va rog tare ajutati-ma cu detalii despre Belvedere...e una din locatiile pe care doresc sa le bifez la vizitat...
Meniu All Inclusive ce contine si pret?
Sunt deschisi la negociere?
Au sonorizare?
Generator curent electric?Am citit pe aici ca unele miresici au ramas in pana de curent....Groaznic!!![-o<
Tariful pe camera de cazare?
Sau daca aveti meniuri detaliate cu tarife....??
Multumesc anticipat!
meniu all inclusive este 77 euro si include manc si bautura la discretie,informatii detaliate pe site
d l mihai munteanu e o pers flexibila,comunicativa si sociabila si poti discuta cu el orice
sonorizarea e super,toti invitatii ne au zis ca s a auzit f bine
au si generator si stai linist ca nu se va intampla nimic negativ la nunta ta
camera de cazare costa 150 lei pe noapte
pt meniurile detaliate si cu tarife ii trimiti un mail dansului de pe site si ti va raspunde cu siguranta
dupa cum am scris si mai sus, la belvedere totul e de vis, e la superlativ si sunt sigura ca vei avea o nunta perfecta la fel ca a mea
te ajut cu mare placere cu orice informatii legate de belvedere

RRK
20.08.2012, 21:36:31
Am avut si noi nunta in Octombrie la Belvedere.Totul a decurs perfect , tot ce a tinut de salon a fost fara probleme.Mancarea foarte buna , la fel si servirea. Personalul a fost foarte deschis si flexibil inclusiv la schimbarile de ultim moment pe care le-am adus.Salonul este foarte spatios, pontonul si gradina exterioara erau amenajate foarte frumos.Singurul minus -tortul , cofetaria cu care colaboreaza a gresit un pic tortul, in sensul ca as fi vrut sa arate diferit - strict la aspect ma refer, gustul si ingredientele folosite au fost foarte foarte bune (lucru care a contat mai mult, in final, presupun).
Cu alte cuvinte , recomand cu caldura - stiu cum este sa fii in cautare de impresii :)

AndreDea
01.05.2013, 11:17:14
Buna fetelor,

vroiam sa va povestesc experienta mea.
Eu am facut la Belvedere Clinceni si a fost, per total, ok.

Ce mi-a placut:
- mancarea a fost excelenta
- staff-ul a fost ok nimeni nu s-a plans de servire
- au servit la timp
- locatia este mai mult decat superba pentru poze

Ce nu mi-a placut:
- in cazul in care aveti nunta vara, sa stiti ca locatia nu are aer conditionat. Nu va recomand sa incepeti mai devreme de ora 9.30 seara veti muri de cald mai ales miresicile
- un alt motiv pentru care nu va recomand sa incepeti devreme este strandul de langa resturant care evident este deschis. Au inchis insa muzica acolo ca sa nu ne deranjeze dar este neplacut
- domnul propietar este ok dar stabiliti totul in detaliu cu el pt ca este mare smecher si sa nu va luati teapa. Va recomand sa va faceti bine calculul.
- desi au servit ok, sunt cam neprofi, eu m-am trezit cu unul in slapi si slip umbland prin restaurant ca la el acasa ca venise sa isi viziteze iubita care servea la nunta.....deci o vorba "buna" cu ei inainte sa vina oaspetii nu strica...
- curatenia in restaurant inainte de nunta, dupa parerea mea, lasa un pic de dorit (nu stiu sa stearga praful, la bar o dezordine de nedescris tot felul de chestii aruncate la vedere pe bar, frigider etc, iar lustrele vor fi vesnic murdare, sunt dintr-un material in care dorm musculietele si musculoaiele la greu). Eu am trimis pe cineva sa ii organizeze putin.
- aaaa..da, asteptati-va la cateva musculite si tantari, este pe lac si deci, inevitabil. teoretic ar trebui sa stropeasca lacul dimineata inainte de nunta ca sa nu aveti probleme, practic nu o prea fac. Eu am cumparat tot felul de lumanari si chestii de ars antitantar. Luati in calcul si asta
Eu am avut rezervat salonul de la piscina...Crystal se numea parca.

In concluzie a fost superb cu un mare DAR....puneti-va la punct detaliile de mai sus si cu siguranta va va placea locatia!

Taxiul pana acolo e vreo 35 lei din centrul Bucurestiului.

Daca mai doriti informatii...va astept cu intrebari!

teodorescu.anca
06.05.2013, 18:33:45
Multumesc mult pentru postare Andreea. Am si eu nunta peste 10 zile la Clinceni. Abia astept!
Noi am fost si am vorbit de multe ori cu dl.Munteanu pentru a stabili diverse detalii, am degustat si meniul si ne-am ales exact, stim si tot ce vom avea inclus sau nu (camere,etc). Iar despre curatinie, cred ca dezavantajul tau a fost ca ai facut in plin sezon, dupa ce fusesera deja vreo 10 nunti la rand in salon.
La noi, va fi prima nunta dupa Pasti in acel salon, iar acum vreo 10 zile varuiau din nou salonul, cumparasera perdele noi, si lustrele erau date jos pentru a fi spalate. La fel chelnerii, speram noi ca se vor comporta bine la inceput de sezon, pentru a nu risca sa fie dati afara chiar de la inceput.

mickydutza21
13.05.2013, 13:28:26
Buna Andreea am si eu o intrebare...De unde ai ales aranjanmentele?Mi se par de bun gust...
Si cu privire la tort...Ai ales tortul de la ei?Daca da cum a fost?
Eu am ramas sa ma mai gandesc la tort ink nu l-am luat de la ei.Pentru ca citisem niste comentarii negative aici cu privire la aspect si tortul ar trebui sa arate frumos,sa impresioneze..,
Eu o sa am la sf iunie.ati avut probleme cu tantarii?Dl Munteanu ne-a spus ca o sa ia toate masurile de rigoare...Si ink ceva noi am luat bauturile de la ei...Si l-am rugar ca doar wiskyul si vinul sa fie pe masa...La voi cum a fost?
Multumesc mult

Ionyk05
31.05.2013, 10:37:03
Buna fetele! Sunt noua pe acest site si ma intereseaza restaurantul acesta, Ballroom Belvedere Clinceni. As vrea sa stiu teodorescu.anca cum a fost nunta ta, ai avut ceva nemultumiri sau totul a fost asa cum ai visat? Ce salon ai inchiriat si cat a fost meniul? Ai avut all inclusive? Multumesc pt raspuns!

Magdastoica
06.06.2013, 16:31:25
meniu all inclusive este 77 euro si include manc si bautura la discretie,informatii detaliate pe site
d l mihai munteanu e o pers flexibila,comunicativa si sociabila si poti discuta cu el orice
sonorizarea e super,toti invitatii ne au zis ca s a auzit f bine
au si generator si stai linist ca nu se va intampla nimic negativ la nunta ta
camera de cazare costa 150 lei pe noapte
pt meniurile detaliate si cu tarife ii trimiti un mail dansului de pe site si ti va raspunde cu siguranta
dupa cum am scris si mai sus, la belvedere totul e de vis, e la superlativ si sunt sigura ca vei avea o nunta perfecta la fel ca a mea
te ajut cu mare placere cu orice informatii legate de belvedere
BUna fetelor!

Vreau sa fac si eu nunta la belvedere dar am auzit...ca nu au bucatarie propie ci ca au catering?
Stiti ceva ?
Va rog ajutati-ma cu detalii....ca pana samb trebe sa semnez contractul...:-<

teodorescu.anca
06.06.2013, 17:23:21
BUna fetelor!

Vreau sa fac si eu nunta la belvedere dar am auzit...ca nu au bucatarie propie ci ca au catering?
Stiti ceva ?
Va rog ajutati-ma cu detalii....ca pana samb trebe sa semnez contractul...:-<

Nunu, bucataria este proprie, sigur. Doar in caz ca faci la locatia de la piscina, mancarea este gatita tot in locatia principala, la aprox 200m.

Magdastoica
07.06.2013, 20:09:07
Buna!

Revin cu o intrebare...este adevarat ca sunt multi tantari?
imi e cam frica sa nu imi sperie invitati?:(

Magdastoica
07.06.2013, 20:16:51
si daca cineva a facut de curand la belvedere astept si eu pareri...va rog....Multam !

:D

nykoyoana
24.06.2013, 23:18:57
Buna miresici!
Si eu am nunta la Belvedere pe 17 august la piscina, am semnat cu Maison Dadoo pt decoratiuni, vom avea tematic marin, iar la 100 pers cu tot cu buchete si lumari ma costa in jur de 1500E iar la muzica o am pe solista Lucia Lazar cu formatia,Marian Blondu care a cantat cu Ion Laceanu, ei au cerut 1700 ca e afara si le trebuie acustica puternica si sa vad daca mai iau un dj..nu stiu cum va fi cu lumina afara din jurul piscinei si daca vor fi tantari, noi incepem la ora 20.00 si sper sa nu mai fie clienti la strand..vom merge luna viitoare sa degustam meniul,noi am luat pachet all inclusive 74.E/pers iar tortul am inteles ca il fac cei de la Cofetaria Altfel, eu am cumparat un tort de la ei acum un an si a fost delicios,iar decorul era de bun gust. Noi am facut revelionul acolo anul asta la rubin si a fost bine, nu au fost multi invitati,servirea a fost impecabila ca am stat cu Dl Mihai la masa:), mancarea a fost delicioasa, iar muzica nu mi s-a parut cine stie ce dj ffind Nick, recomandat de ei, ca si locatie nu mi se pare departe,eu locuiesc pe sos Giurgiului, dar totusi ma gandesc sa inchiriez un microbuz.
Daca mai sunt miresici inaintea mea care fac nunta la piscina le astept cu sugestii si sfaturi..
Spor la pregatiri! Va pup

EeaAndreea
08.05.2014, 11:42:47
Buna,

A avut cineva nunta recent la Restaurant Belvedere Clinceni, salon Crystal Water?
Daca da, puteti sa ne impartasiti cateva pareri?!

Merci!!!

CristinaKiko
19.06.2014, 11:35:48
Si noi vom avea nunta la Belvedere, la Crystal Water :) YUPPYYY
Cine nu a ales locatia inca, recomand sa mergeti pana acolo! Este de poveste! :)

Pe cei care au avut/au participat la evenimente acolo, ii rog sa imi spuna si mie pareri despre DJ Nick si firma care se ocupa de aranjamente florale Happyend Events! Multumesc.

ASC
07.07.2014, 22:38:14
Asteptam cu mare interes pareri despre restaurant din parte mireselor ce isi fac nunta in acest an! Ma intereseaza orice detaliu �� !!!! Ah si unde ati facut cununia religioasa! Exista o biserica in apropiere?

ASC
25.08.2014, 11:31:57
Buna! Vei avea nunta la Belvedere in 2015? Ce salon ai ales? Ce stii de pretul menu-ului? Mi-ar placea sa stiu mai multe despre preturile de anul urmator! Multumesc!

Asteptam cu mare interes pareri despre restaurant din parte mireselor ce isi fac nunta in acest an! Ma intereseaza orice detaliu �� !!!! Ah si unde ati facut cununia religioasa! Exista o biserica in apropiere?

lisandram
26.10.2014, 20:35:33
Buna! Eu voi avea nunta in 2015, la salonul Diamant. Meniul este de 76€ (cu whiskey adus de mine, asa am preferat eu) cu tot cu bacsisul chelnerilor, dar preturile meniurilor incep de la 69€ all inclusive

CristinaKiko
12.01.2015, 14:26:18
Buna, miresici!
Si eu voi avea nunta la Belvedere Clinceni, Salonul Crystal Water, in ziua de 5 iulie 2015.
Ma intereseaza si pe mine pareri despre cei cu care colaboreaza (DJ Nick, Cofetaria AltFel, firma de aranjamente).
Orice alte pareri sunt binevenite (tantari, transportul invitatilor, biserica, servire etc) :)