PDA

Versiunea completa : Restaurant Ciric Iasi

Pagini : [1] 2 3

annyy
07.01.2007, 13:24:24
eram curioasa daca a avut cineva nunta la ciricul nou .as dori mai multe amanunte daca se poate .ms

madalinabul
07.01.2007, 13:34:50
cand spui ciricul nou banui ca te referi la restaurantul deschis nou acum la ciric. am auzit ca este foarte frumos, mancarea foarte buna si ca e destul de mare spatiul.

annyy
09.01.2007, 19:25:23
ms frumos de informatii.ma gindeam ca se stie ceva de pretul meniului,de muzica si alte amanunte din astea.oricum ms.

madalinabul
09.01.2007, 23:40:58
imi pare rau dar mai mult de atat nu stiu;;)

sste1711
16.02.2007, 10:02:45
buna! si eu am nunta la ciric, tot in restaurantul nou. pretul meniului de acolo variaza intre 120 ron si 160 ron, in care intra fructele si eventual prajiturele. dar ei au mai multe variante de meniu si poti sa-ti combini tu.
in ceea ce priveste formatia de acolo noi am ascultat-o si ne-a cam lasat rece. i-am luat pe altii. oricum sala e superba.....

sste1711
20.03.2007, 20:22:15
si totusi.....suntem doar doua miresici care-si fac nunta la ciricul nou:-\ :-\ :-\ :-\ :-\ nu pot sa cred.....

oachesica
20.03.2007, 20:29:36
eram curioasa daca a avut cineva nunta la ciricul nou .as dori mai multe amanunte daca se poate .ms

BUNA,
EU AM FOST LA NOUL RESTAURANT CIRIC SI MI-A PLACUT TOT ,PANA AM AUZIT CAT COSTA MENIUL: EU AM NUNTA LA ANUL SI COSTA 200 RON SI ESTE @[email protected] !!!!!!!! :(( AIA NU,AIA NU........SI CIREASA DE PE TORT O CONSTITUIE PLATA OSPATARILOR: 8% DIN PRETUL TOTAL AL MENIURILOR=ENORM !!!!!!!!!
AM PLECAT TRIXTA.......
ANUL ASTA COSTA 150 RON SI E TOT CHEL...:( DEPINDE DE FINANTE !
SPOR LA CAUTARI!!!!!!!

sste1711
20.03.2007, 20:45:05
BUNA,
EU AM FOST LA NOUL RESTAURANT CIRIC SI MI-A PLACUT TOT ,PANA AM AUZIT CAT COSTA MENIUL: EU AM NUNTA LA ANUL SI COSTA 200 RON SI ESTE @[email protected] !!!!!!!! :(( AIA NU,AIA NU........SI CIREASA DE PE TORT O CONSTITUIE PLATA OSPATARILOR: 8% DIN PRETUL TOTAL AL MENIURILOR=ENORM !!!!!!!!!
AM PLECAT TRIXTA.......
SPOR LA CAUTARI!!!!!!!
ma cam sperii.....dar anul asta nu e nici un 8% pt. ospatari...iar meniul mi-l fac singura....si cel mai ieftim e 115 ron (cam chel, ce-i drept) iar cel mai scump 160 ron...oricum maine merg acolo sa stabilesc toate detaliile legate de meniu si va tin la curent...

oachesica
22.03.2007, 20:32:15
ma cam sperii.....dar anul asta nu e nici un 8% pt. ospatari...iar meniul mi-l fac singura....si cel mai ieftim e 115 ron (cam chel, ce-i drept) iar cel mai scump 160 ron...oricum maine merg acolo sa stabilesc toate detaliile legate de meniu si va tin la curent...

HIHIHIHI
SCUZE,NU VREAU SA TE SPERII,DAR NU TI-AM ZIS CHIAR TOT.
EU AM NUNTA IN 2008 - DC MAI GASESC VREO SALA FRUMOASA....:-p
INCEPAND CU VARA ACEASTA,VOR SA EXPERIMENTEZE CEVA: PE TERASA UN ALT EVENIMENT !!!!!!!!!!!!!! ....NUMAI LA BANI SE GANDESC:disgust:
ADIK EU SA AM NUNTA IN SALA AIA MARE SI FRUMOASA SI PE TERASA O ALTA NUNTA - DC 'SE CINSTESTE' CINEVA CU UN PAHAREL, UITA UNDE E NUNTA LUI.....UNUL VA INTRA,ALTUL VA IESI.....:D
INITIAL,LA RESTAURANTUL CIRIC - CEL NOU AM VRUT SA-MI FAC NUNTA,DAR CD AM AUZIT STIRILE,TARE M-AM MAHNIT........GANDITI-VA CUM SE VA AUZI MUZIK.....2 FORMATII :(

PUPICI, SPER SA VA AJUTE INFORMATIILE MELE

sste1711
22.03.2007, 21:12:13
HIHIHIHI
SCUZE,NU VREAU SA TE SPERII,DAR NU TI-AM ZIS CHIAR TOT.
EU AM NUNTA IN 2008 - DC MAI GASESC VREO SALA FRUMOASA....:-p
INCEPAND CU VARA ACEASTA,VOR SA EXPERIMENTEZE CEVA: PE TERASA UN ALT EVENIMENT !!!!!!!!!!!!!! ....NUMAI LA BANI SE GANDESC:disgust:
ADIK EU SA AM NUNTA IN SALA AIA MARE SI FRUMOASA SI PE TERASA O ALTA NUNTA - DC 'SE CINSTESTE' CINEVA CU UN PAHAREL, UITA UNDE E NUNTA LUI.....UNUL VA INTRA,ALTUL VA IESI.....:D
INITIAL,LA RESTAURANTUL CIRIC - CEL NOU AM VRUT SA-MI FAC NUNTA,DAR CD AM AUZIT STIRILE,TARE M-AM MAHNIT........GANDITI-VA CUM SE VA AUZI MUZIK.....2 FORMATII :(

PUPICI, SPER SA VA AJUTE INFORMATIILE MELE
mai, nu stiu sa zic cum o fi la anul...la terasa ma refer...dar anul asta (sau cel putin cand am eu nunta) terasa va fi tot pt. mine...imi vor pune si acolo cateva mese, dar nu vreau prea multe ca sa nu se imparta nunta in doua...unii pe terasa si unii inauntru....in rest ce sa zic...s-au purtat chiar foarte in regula...adica o sa-mi dea pana la urma si draperiile alea grena de la geamuri ca nu se asorteaza deloc cu decorul pe care-l vreau eu...sincer deocamdata chiar nu am de ce sa ma plang...

Juliette
29.04.2007, 21:44:31
Si eu, si eu tot la Ciricul nou am nunta! Deci suntem... 3? Nu am avut probl cu ei, au fost chiar f draguti... Terasa ne apartine pe timpul nuntii, nu va mai fi nimeni, muzica ne-am adus-o noi, iar meniul ... intre 120-160 RON, vom vedea atunci. Sala este f spatioasa si eleganta, noua ne trebuia sa aiba capacitate de 300-350 de locuri. Singurul lucru deosebit fata de alte restaurante este k se plateste 1 Euro/pers pt ospatari si bucatari. Noi asa am discutat, vom mai vedea atunci, inainte de nunta dk s-a modificat ceva.

sste1711
30.04.2007, 10:38:35
Si eu, si eu tot la Ciricul nou am nunta! Deci suntem... 3? Nu am avut probl cu ei, au fost chiar f draguti... Terasa ne apartine pe timpul nuntii, nu va mai fi nimeni, muzica ne-am adus-o noi, iar meniul ... intre 120-160 RON, vom vedea atunci. Sala este f spatioasa si eleganta, noua ne trebuia sa aiba capacitate de 300-350 de locuri. Singurul lucru deosebit fata de alte restaurante este k se plateste 1 Euro/pers pt ospatari si bucatari. Noi asa am discutat, vom mai vedea atunci, inainte de nunta dk s-a modificat ceva.
mie nu mi-a zis nimic de platit personalul....:-?
azi sau maine mergem sa vedem exact ce si cum...

Juliette
30.04.2007, 22:48:13
Sa-mi spui si mie te rog ultimele noutati de la Ciric. Noua la Onyx ne cerusera 50 RON/ospatar, bucatar. Aici mi s-a parut ok sa dam 1 Euro de invitat pt a plati asa ospatarii si bucatarii. Ar iesi max 400 Euro si am avea 1 ospatar la 20 invitati + 5 bucatari.

oachesica
05.05.2007, 20:10:46
BUNA,MIRESICILOR!
EU AM RAMAS FARA SALA,MI-AM LUAT AVANSUL UNDE IL DADUSEM ACUM 2 LUNI(PT LA ANUL) PT K AM FOST LA O NUNTA SI A FOST GROAZNIC:-& >-) !!!!!!!!!
STITI VOI CUMVA PANA CD SUNT REZERVATE SAMBETELE PT LA ANUL IN RESTAURANTUL NOU CIRIC?
AST RASP
MULTAM FAIN:x

marco24
06.05.2007, 01:57:54
sambetele sunt ocupate pana pe la sfarsitul lunii sept 2008 la ciricul nou!am fost eu acolo si nu mai au nimic liber sambata..doar vineri sau duminica.multa bafta la gasiri

AnaM
06.05.2007, 09:42:56
sambetele sunt ocupate pana pe la sfarsitul lunii sept 2008 la ciricul nou!am fost eu acolo si nu mai au nimic liber sambata..doar vineri sau duminica.multa bafta la gasiri

Vinerea ??? Da' ce, vinerea se fac nunti???

alibd
06.05.2007, 09:54:41
Vinerea ??? Da' ce, vinerea se fac nunti???

Si eu am fost surprinsa sa vad vinerea asta o nunta, la Sf. Nicolae Domnesc! Probabil au fost in criza de zile....:-\

marco24
08.05.2007, 01:58:04
pai de ce nu s-ar face?pentru unii care au nuntasi de la distanta si isi stabilesc nunta in scurt timp si nu gasesc libere zile de sambata la local vinerea e o solutie..a doua zi e wknd..si eu as opta pentru o zi de vineri decat pt una de duminica...dar tot sambata e sfanta..fiecare cum prefera...dar la cat de aglomerate sunt localurile de la noi,sigur va deveni o moda si vinerea!

mitzura
08.05.2007, 08:50:06
pai de ce nu s-ar face?pentru unii care au nuntasi de la distanta si isi stabilesc nunta in scurt timp si nu gasesc libere zile de sambata la local vinerea e o solutie..a doua zi e wknd..si eu as opta pentru o zi de vineri decat pt una de duminica...dar tot sambata e sfanta..fiecare cum prefera...dar la cat de aglomerate sunt localurile de la noi,sigur va deveni o moda si vinerea!
Pentru ca vinerea e zi de post?...De asta ce zici?

marco24
08.05.2007, 18:59:14
[este intr-adevar zi de post dar atata timp cat am vazut cununii religioase in zile de vineri la biserica inseamna ca nu este chiar imposibil din pdv religios deoarece nu s-ar fi facut daca chiar eera post si pacat!

nicoleta
08.05.2007, 21:51:06
Eu anul trecut knd eram in cautare de rest cei de la popas pacurari mi-au spus ca au loc numai vineri .si k se fac nunti mai ales in august pt k sunt multi ca noi care stau in strainatate . e perioada in care romanul vine acasa.

adinac_ro
08.05.2007, 22:41:43
Eu anul trecut knd eram in cautare de rest cei de la popas pacurari mi-au spus ca au loc numai vineri .si k se fac nunti mai ales in august pt k sunt multi ca noi care stau in strainatate . e perioada in care romanul vine acasa.

Wow nunta ta e in ziua de 25 aug, ziua lui cristi.Ce fain.Unu se casatoreste si altul imbatraneste

oachesica
10.05.2007, 16:58:24
Dupa multe peripetii,mi-am gasit si eu sala care sa-mi placa, sau mai bine zis: sali !!!
Am de ales intre CIUPERCA(luna iulie) si CIRICUL NOU(octombrie) pana sambata,cd trebuie sa duc avansul. Eu as fi vrut iulie...ciricul nou....dar nu se poate:(
Ce ma puteti sfatui?
Ce stiti de mancarea din fiecare local? Cum e personalul?
ASTEPT VESTI:*

nadiai
10.05.2007, 17:22:06
Dupa multe peripetii,mi-am gasit si eu sala care sa-mi placa, sau mai bine zis: sali !!!
Am de ales intre CIUPERCA(luna iulie) si CIRICUL NOU(octombrie) pana sambata,cd trebuie sa duc avansul. Eu as fi vrut iulie...ciricul nou....dar nu se poate:(
Ce ma puteti sfatui?
Ce stiti de mancarea din fiecare local? Cum e personalul?
ASTEPT VESTI:*
Mai este un topic despre ciricul nou.. citeste acolo si poate te lamuresti.
Bafta multa si spor la pregatiri.

sste1711
17.05.2007, 10:41:32
anul acesta ciric nou:
- 130 ron meniul: 4 feluri + tort + prajituri + cafea (2) + 0.5 apa
- 6% din totalul meniurilor se plateste pt. ospatari
- bautura, fructe, sucuri, apa - le aducem noi
- se platesc antreurile (cald + rece) -integral - restul, la nr. de persoane din sala
cam asta am negociat noi....poate ajuta pe cineva...

oachesica
17.05.2007, 21:46:39
anul acesta ciric nou:
- 130 ron meniul: 4 feluri + tort + prajituri + cafea (2) + 0.5 apa
- 6% din totalul meniurilor se plateste pt. ospatari
- bautura, fructe, sucuri, apa - le aducem noi
- se platesc antreurile (cald + rece) -integral - restul, la nr. de persoane din sala
cam asta am negociat noi....poate ajuta pe cineva...

DIN CAUZA PLATII MENIURILOR NU AM ALES EU CIRICUL NOU ACUM 3 LUNI CD AM INCEPUT SA CAUT SALA............SI TOT AICI AM ALES PANA LA URMA:x !!!
DAR NU E VALABIL,PANA LA URMA, A FOST DOAR VORBARIE:[email protected] !
EU AM NUNTA LA ANUL,IN OCTOMBRIE....SI PLATA E DE 1 EURO DE INVITAT.
ASA VA FI SI LA TINE,SUNT SIGURA!
PUPICEI

tinys
13.06.2007, 10:42:12
DIN CAUZA PLATII MENIURILOR NU AM ALES EU CIRICUL NOU ACUM 3 LUNI CD AM INCEPUT SA CAUT SALA............SI TOT AICI AM ALES PANA LA URMA:x !!!
DAR NU E VALABIL,PANA LA URMA, A FOST DOAR VORBARIE:[email protected] !
EU AM NUNTA LA ANUL,IN OCTOMBRIE....SI PLATA E DE 1 EURO DE INVITAT.
ASA VA FI SI LA TINE,SUNT SIGURA!
PUPICEI

salut oacheisica, te casatoresti la anu in oct? pe cat? noi vom fi pe 5 oct

sincer eu eram indragostita de ciric,dar dupa vizita alor mei acolo am ceva dubii...oricum se duce azi tata cu nasul pana acolo sa vada inca o data cum sta treaba...offf, mi-ar fi placut asa de mult acolo! Ai mei sunt inspaimantati de o chestie...la nunta unui prieten la Ciric ptrca nunta sa iasa bine s-au sacrificat 2 pers si au pazit ospatarii si bucatarii intrucat fura la greu daca nu esti atent. Deci daca fac acolo ar trebui sa sacrific vreo 2 persoane si le trimit nunta pe dvd acasa sa o priveasca in liniste,mancand popcorn =))

cristiana
13.06.2007, 11:10:26
sincer eu eram indragostita de ciric,dar dupa vizita alor mei acolo am ceva dubii...oricum se duce azi tata cu nasul pana acolo sa vada inca o data cum sta treaba...offf, mi-ar fi placut asa de mult acolo! Ai mei sunt inspaimantati de o chestie...la nunta unui prieten la Ciric ptrca nunta sa iasa bine s-au sacrificat 2 pers si au pazit ospatarii si bucatarii intrucat fura la greu daca nu esti atent. Deci daca fac acolo ar trebui sa sacrific vreo 2 persoane si le trimit nunta pe dvd acasa sa o priveasca in liniste,mancand popcorn =))
=)) mi-a placut asta cu dvdul si popcornul, insa te asigur ca oriunde ai face, de furat tot te fura. Ba chiar cred ca si daca sacrifici 2 persoane, tot te fura; poate nu la fel de mult, dar te fura. Important este sa iasa totul bine pana la urma.

ioana_cata2001
13.06.2007, 11:30:36
pai eu nu prea inteleg la ce sa te fure ? nu platim meniul in functie de cate persoane avem ? doar la bautura sa zic ca te-ar putea incarca si pe la apa sucuri, si asta cat sa fie , nu cred ca e chiar asa de speriat

cristiana
13.06.2007, 13:08:01
pai eu nu prea inteleg la ce sa te fure ? nu platim meniul in functie de cate persoane avem ? doar la bautura sa zic ca te-ar putea incarca si pe la apa sucuri, si asta cat sa fie , nu cred ca e chiar asa de speriat
Este adevarat ceea ce zici tu doar in parte; platim functie de numarul persoanelor care vin, insa nu meniul complet. De regula, se platesc aperitivele pentru numarul de persoane pentru care se incheie contractul, iar restul functie de numarul portiilor servite. Aici de exemplu te pot fura, ca doar nu o sa stai sa vezi cate persoane sunt inainte de felul 2, 3 etc. Te pot fura la bautura. Te pot fura chiar si la gramajul mancarii, ca doar nu sta nimeni langa cantarul din bucatarie.
Ca nu e chiar de speriat sunt de acord; atata timp cat iese totul bine... e oarecum firesc sa mai ciupeasca si ei.

tinys
16.06.2007, 02:05:14
=)) mi-a placut asta cu dvdul si popcornul, insa te asigur ca oriunde ai face, de furat tot te fura. Ba chiar cred ca si daca sacrifici 2 persoane, tot te fura; poate nu la fel de mult, dar te fura. Important este sa iasa totul bine pana la urma.

offf offf, tind sa cred ca romanul nu-i roman daca nu pune si el mana #:-S !

azi ai mei nu au mai reusit sa se duca dupa restaurante! m-am mai gandit si la ce s-a spus pe forum in ce priveste ciricul si lord gustul...si parca as fi inclinata spre lord gust...fresca nu mi se pare chiar asa urata din foto ( ai mei nu au stiut sa-mi spuna exact ce e cu ea intrucat erau foarte preocupatii de dimensiunile salii si daca ne intra toti invitatii :"> )! ba mai mult mi se pare ca s-ar integra cu nuantele alese de mine si cu anotimpul...am vazut pictate palere de fructe...plus ca fiind toamna vinul il vom servi intr-un mod mai deosebit :> ! sa vedem...pare interesant si cred ca as reusi sa obtin un aranjament al salii deosebit! eu merg pe ideea de tematica :-p

AnaM
16.06.2007, 10:59:07
Eu merg maine seara la o nunta la Hotel Ciric. Am sa va povestesc cum a fost, si poate o sa reusesc sa fac si niste poze.
Tinys, daca as fi pusa sa aleg intre Ciric si Lord Gust, cu siguranta as alege Ciric. In primul rand din cauza zonei (toata lumea stie unde e Ciricul, iar despre lord gust nu stiu nici macar in ce cartier e), in plus am fost acum 2 week-end-uri pana la Ciric, era o nunta acolo, iar din cate am reusit sa vad, sala era aranjata f fain, dar ce mi-a luat ochii au fost sute si sute de lumanarele plutitoare pe apa. Ceva de vis!!!!!

Luni va povestesc cum a fost la nunta: mancare, decoratiuni, muzica, tot. E o nunta de circa 150-160 persoane, din cate am inteles. Pe 30 iunie mai am o nunta tot acolo, in schimb asta a doua e de 500 de persoane. Nu stiu cum o sa se descurce cu invitatii :))

tinys
16.06.2007, 12:52:10
Eu merg maine seara la o nunta la Hotel Ciric. Am sa va povestesc cum a fost, si poate o sa reusesc sa fac si niste poze.
Tinys, daca as fi pusa sa aleg intre Ciric si Lord Gust, cu siguranta as alege Ciric. In primul rand din cauza zonei (toata lumea stie unde e Ciricul, iar despre lord gust nu stiu nici macar in ce cartier e), in plus am fost acum 2 week-end-uri pana la Ciric, era o nunta acolo, iar din cate am reusit sa vad, sala era aranjata f fain, dar ce mi-a luat ochii au fost sute si sute de lumanarele plutitoare pe apa. Ceva de vis!!!!!

Luni va povestesc cum a fost la nunta: mancare, decoratiuni, muzica, tot. E o nunta de circa 150-160 persoane, din cate am inteles. Pe 30 iunie mai am o nunta tot acolo, in schimb asta a doua e de 500 de persoane. Nu stiu cum o sa se descurce cu invitatii :))

iti multumesc din suflet! :* abia astept sa ne povestesti cum a fost... oricum ne mai gandim inca ce sa alegem....:-<

Roxanika
16.06.2007, 13:54:44
E frumos, chiar mi-a placut sala, iar cadrul natural e deosebit, doar ca are un inconvenient care m-a facut sa dau inapoi... Acolo se fac 2 sau chiar 3 nunti in aceeasi seara si mi se pare mult... adica... as vrea sa fie o petrecere mai intima, sa fiu doar eu si invitatii mei... sa nu aud formatia de la nunta de langa... e oarecum de inteles, caci capacitatea totala e de vreo 600 de persoane... a... si e rezervat pana la jumatatea anului viitor...

Simona06
16.06.2007, 14:06:14
E frumos, chiar mi-a placut sala, iar cadrul natural e deosebit, doar ca are un inconvenient care m-a facut sa dau inapoi... Acolo se fac 2 sau chiar 3 nunti in aceeasi seara si mi se pare mult... adica... as vrea sa fie o petrecere mai intima, sa fiu doar eu si invitatii mei... sa nu aud formatia de la nunta de langa... e oarecum de inteles, caci capacitatea totala e de vreo 600 de persoane... a... si e rezervat pana la jumatatea anului viitor...
Te cununi la Sf.Sava?F frumos!Si eu la fel.Cumnatelul viitorului meu sot e preot acolo si vem sa ne cununam la el.

ioana_cata2001
16.06.2007, 14:37:32
acolo ramane o locatie de top in lasi , daca vrei ceva deosebit acolo e locul in care poti face nistelucruri mai deosebite , am vazut odata niste arajjamente cu lumanari pe lac , e chiar deosebit

AnaM
16.06.2007, 19:41:13

Cum adica???
E doar restaurantul cu terasa din cate stiu, capacitatea nu depaseste 500 persoane, iar 2 nunti in aceeasi seara n-am auzit! Unde?? Ca fiecare vrea sa aiba la dispozitie si terasa... comunica direct, iesirea din restaurant e pe terasa, deci nu au cum sa fie doua nunti!

Roxanika
18.06.2007, 18:59:31
Cum adica???
E doar restaurantul cu terasa din cate stiu, capacitatea nu depaseste 500 persoane, iar 2 nunti in aceeasi seara n-am auzit! Unde?? Ca fiecare vrea sa aiba la dispozitie si terasa... comunica direct, iesirea din restaurant e pe terasa, deci nu au cum sa fie doua nunti!

Deci, p siteul d prezentare a complexului Ciric, gasesti asa: "Complexul Hotelier Ciric*** v&#195; pune la dispozitie un hotel (60 de locuri), 2 s&#195;li de restaurant, 2 saloane, 3 s&#195;li de conferinta, 2 terase (pontoane) situate pe lacul Ciric, 3 terase acoperite, totaliz&#195;nd peste 1000 locuri." ;) De obicei se fac 2 petreceri mari in acelasi timp: in restaurant una si pe ponton alta, dar am auzit ca au avut si 3 evenimente o data... spatiul permite, e mare, dar parca nu mi-ar placea sa se amestece invitatii mei cu cei de la alta petrecere...

AnaM
18.06.2007, 22:58:41
Deci, p siteul d prezentare a complexului Ciric, gasesti asa: "Complexul Hotelier Ciric*** v? pune la dispozitie un hotel (60 de locuri), 2 s?li de restaurant, 2 saloane, 3 s?li de conferinta, 2 terase (pontoane) situate pe lacul Ciric, 3 terase acoperite, totaliz?nd peste 1000 locuri." ;) De obicei se fac 2 petreceri mari in acelasi timp: in restaurant una si pe ponton alta, dar am auzit ca au avut si 3 evenimente o data... spatiul permite, e mare, dar parca nu mi-ar placea sa se amestece invitatii mei cu cei de la alta petrecere...

Ei, pai complexul Ciric este format din Hotelul Ciric (restaurant mare + terasa mareeee) si Ciuperca (sala etaj, sala jos + terasa pe apa + terasa jos) :)

adinac_ro
18.06.2007, 23:08:55
Eu mereu aud de neplaceri la ciric in ceea ce priveste curentul.Nu a fost nunta anul asta sa nu se ia lumina macar 30 minute.Cea mai tare faza am auzit ca s-a luat lumina 3 ore si si le0au plecat invitatii...li s-a stricat si torul si nu mai stiu ce -dar deja nu mai erau importante ca nu mai aveau cui servi.O prietena de-a mea ..i s-a intamplat si ei.NUnta de 400 oameni , pe 5 mai ..poc.Au stat la lumanari 1 h

AnaM
18.06.2007, 23:13:08
Asa, v-am promis ca va povestesc de la nunta. Pozele le voi descarca mai tarziu.

Per total, a fost o nunta foarte placuta. Servirea foarte foarte prompta, mancarea foarte buna. Am mancat aperitivul - foarte interesant si pretios: somon crud pe kiwi, prosciutto pe pepene galben, frigarui de branzica feta cu rosii cherry, frigarui de svaiter cu struguri, tarta de anchois, bule de branzica date prin alune - delicioassse, rulada de branzica cu masline verzi, floare de prosciutto, floare de cascaval afumat. Apoi gustare calda: crochete de cascaval in forma de floare, ficatei inveliti in bacon, carnaciori pe gratar, crochete de pui cu susan si champignoane la gratar. Apoi peste (cod, cred) cu cartofi natur, dar pe asta nu l-am vazut la ochi, ca am stat pe terasa ;)) Si ultimul fel, friptura de porc & vita cu putin sos, cartofi copti intregi, gratinati si salata de varza cu rosii.
Tortul a fost de la Bianca, de ciocolata invelit in martipan si ornat cu orhidee (foarte frumos arata), dar crema nu era atat de gustoasa pe cat s-ar fi meritat :)
Bauturi pe masa au fost doar apele (perla harghitei la 1l in sticla din sticla) si cate o sticla de Jim Beam. Imediat cum m-am asezat, chelnerul de la masa noastra a venit sa ma intrebe ce doresc sa servesc si a fost foarte rapid :D
Aranjamentele au fost facute de Casa Eva, in principiu pt ca Casa Eva avea funde faine bordeaux :)) Au aranjata simplu si dragut, cu perdea de lumini sub masa, destul de discret - f fain.
Mireasa a purtat o rochie de la salon Gabriela si pantofiori Mihai Albu. Mirele a purtat un smoking Dinasty si pantofiori D&G :))
Bautura la discretie, ce mi-a placut au fost 2 mese maaari cu fructe diverse si cu pepeni hackuitzi :D
Marturii: niste cuibusoare visinii umplute cu midgale glazurate si cu tot felul de plantutze uscate pe ele. Culorile nuntii, evident, ivoire si visiniu.
A cantat GinaPopBand si mc&dj a fost Florin Daminescu (ce voce sexoasa are omul asta, wow)

Din pacate nu am apucat sa vad buchetul miresei...

A fost simplu, nepretentios, terasa a avut mare succes :)) Lumanarici pe apa, numele mirilor scris din lumanarele pe gazon, foarte dragutz. Casa de piatra prietenilor mei! :D

tinys
20.06.2007, 00:15:32
Asa, v-am promis ca va povestesc de la nunta. Pozele le voi descarca mai tarziu.

Per total, a fost o nunta foarte placuta. Servirea foarte foarte prompta, mancarea foarte buna. Am mancat aperitivul - foarte interesant si pretios: somon crud pe kiwi, prosciutto pe pepene galben, frigarui de branzica feta cu rosii cherry, frigarui de svaiter cu struguri, tarta de anchois, bule de branzica date prin alune - delicioassse, rulada de branzica cu masline verzi, floare de prosciutto, floare de cascaval afumat. Apoi gustare calda: crochete de cascaval in forma de floare, ficatei inveliti in bacon, carnaciori pe gratar, crochete de pui cu susan si champignoane la gratar. Apoi peste (cod, cred) cu cartofi natur, dar pe asta nu l-am vazut la ochi, ca am stat pe terasa ;)) Si ultimul fel, friptura de porc & vita cu putin sos, cartofi copti intregi, gratinati si salata de varza cu rosii.
Tortul a fost de la Bianca, de ciocolata invelit in martipan si ornat cu orhidee (foarte frumos arata), dar crema nu era atat de gustoasa pe cat s-ar fi meritat :)
Bauturi pe masa au fost doar apele (perla harghitei la 1l in sticla din sticla) si cate o sticla de Jim Beam. Imediat cum m-am asezat, chelnerul de la masa noastra a venit sa ma intrebe ce doresc sa servesc si a fost foarte rapid :D
Aranjamentele au fost facute de Casa Eva, in principiu pt ca Casa Eva avea funde faine bordeaux :)) Au aranjata simplu si dragut, cu perdea de lumini sub masa, destul de discret - f fain.
Mireasa a purtat o rochie de la salon Gabriela si pantofiori Mihai Albu. Mirele a purtat un smoking Dinasty si pantofiori D&G :))
Bautura la discretie, ce mi-a placut au fost 2 mese maaari cu fructe diverse si cu pepeni hackuitzi :D
Marturii: niste cuibusoare visinii umplute cu midgale glazurate si cu tot felul de plantutze uscate pe ele. Culorile nuntii, evident, ivoire si visiniu.
A cantat GinaPopBand si mc&dj a fost Florin Daminescu (ce voce sexoasa are omul asta, wow)

Din pacate nu am apucat sa vad buchetul miresei...

A fost simplu, nepretentios, terasa a avut mare succes :)) Lumanarici pe apa, numele mirilor scris din lumanarele pe gazon, foarte dragutz. Casa de piatra prietenilor mei! :D

te pup, ce ma bucur ca mi-ai scris! :* din cate mi-ai spus a fost faina nunta per total...dupa ce am citit ce mi-ai scris aproape ca m-ai convins ca se merita!dar mai am o intrebare: au fost insa probleme cu lumina...ca auzisem pe forum ca se mai poate intampla? ^:)^
mersi mult de tot

Onutza
20.06.2007, 09:42:49
Simbata pe 16 a fost nunta asta frumoasa???

AnaM
20.06.2007, 15:12:41
te pup, ce ma bucur ca mi-ai scris! :* din cate mi-ai spus a fost faina nunta per total...dupa ce am citit ce mi-ai scris aproape ca m-ai convins ca se merita!dar mai am o intrebare: au fost insa probleme cu lumina...ca auzisem pe forum ca se mai poate intampla? ^:)^
mersi mult de tot

Chiar n-a fost nici o problema cu lumina... Totul a fost super ok. Oricum erau atatea lumanerele si o atmosfera destul de intima si delicata :) Dar E-on n-a dat rateuri :)

AnaM
20.06.2007, 15:13:41
Simbata pe 16 a fost nunta asta frumoasa???

Duminica pe 17. De la 8 seara la 8 dimineata (luni) :)) Noi am stat pana pe la 4:15, ca eram rupti si oricum am fost printre putinii punctuali (am ajuns la 8 si un pic).

tinys
20.06.2007, 16:03:33
Chiar n-a fost nici o problema cu lumina... Totul a fost super ok. Oricum erau atatea lumanerele si o atmosfera destul de intima si delicata :) Dar E-on n-a dat rateuri :)

wawww...atunci stau linistita si le spun alor mei ca totusi n-ar fi rau restaurantul....ma speriasem rau cu lumina! :-SS dar ma bucur ca nu au fost probleme de genul asta :D . Deci varianata Ciricului o mai iau inca in considerarare :"> , pana la proba contrarie!

tinys
20.06.2007, 17:20:24
me again :D ! AnaM mai vreau informatii, sper sa nu devin spam :) :
1) meniul de care ai vorbit mi-a placut foarte mult...stii cumva cat a costat?
2) pe mese au fost cumva si fructe aranjate?
3) stii cumva cine a adus fructele, tuica si vinul? adika poate sa le aduca familia?

mersi moooolllt >:D< si iarta-ma ca devin sacaitoare ...

AnaM
20.06.2007, 23:45:51
me again :D ! AnaM mai vreau informatii, sper sa nu devin spam :) :
1) meniul de care ai vorbit mi-a placut foarte mult...stii cumva cat a costat?
2) pe mese au fost cumva si fructe aranjate?
3) stii cumva cine a adus fructele, tuica si vinul? adika poate sa le aduca familia?

mersi moooolllt >:D< si iarta-ma ca devin sacaitoare ...

Stai linistita! Te ajut oricand, cu cea mai mare placere :*

1. Nu stiu sincer cat a costat meniul, o sa-i intreb zilele urmatoare pe miri, ca au plecat imediat pt cateva zile la Viena :)
2. Nu, pe mese au fost platouri cu prajituri care mai de care mai colorate, apa, si aranjamentul floral.
3. De fructe cred ca s-a ocupat restaurantul (mirii nu au vrut sa-si bata capul prea mult, iar ei au aranjat fain fructele). Bautura au adus-o mirii :)

Uite cateva pozici promise!
http://img55.imageshack.us/img55/7016/img0314et7.th.jpg (http://img55.imageshack.us/my.php?image=img0314et7.jpg) http://img112.imageshack.us/img112/6598/img0381up8.th.jpg (http://img112.imageshack.us/my.php?image=img0381up8.jpg) http://img236.imageshack.us/img236/526/img0379sp1.th.jpg (http://img236.imageshack.us/my.php?image=img0379sp1.jpg) http://img140.imageshack.us/img140/2731/img0437ff6.th.jpg (http://img140.imageshack.us/my.php?image=img0437ff6.jpg)

mitzura
21.06.2007, 12:16:29
Duminica pe 17. De la 8 seara la 8 dimineata (luni) :)) Noi am stat pana pe la 4:15, ca eram rupti si oricum am fost printre putinii punctuali (am ajuns la 8 si un pic).
Foarte faine pozele trimise de tine, in special vazele inalte de pe mese!Totusi n-a fost chiar asa de simplu!

AnaM
21.06.2007, 21:10:55
Foarte faine pozele trimise de tine, in special vazele inalte de pe mese!Totusi n-a fost chiar asa de simplu!

Merci, sunt facute de moi :D In poza totul arata f incarcat... Dar in realitate totul era atat de uniform si bine organizat, iar fiecare lucrusor parea sa fie la locul lui :)

Alea nu erau chiar vaze, erau niste sfesnice cu 4 ramuri, iar in mijloc era un aranjament floral pe burete :) Erau f dragute, doar ca florile erau destul de "pe duca". Da' nu se observa decat daca te uitai fff atent :)

tinys
21.06.2007, 22:30:18
Stai linistita! Te ajut oricand, cu cea mai mare placere :*

1. Nu stiu sincer cat a costat meniul, o sa-i intreb zilele urmatoare pe miri, ca au plecat imediat pt cateva zile la Viena :)
2. Nu, pe mese au fost platouri cu prajituri care mai de care mai colorate, apa, si aranjamentul floral.
3. De fructe cred ca s-a ocupat restaurantul (mirii nu au vrut sa-si bata capul prea mult, iar ei au aranjat fain fructele). Bautura au adus-o mirii :)

Uite cateva pozici promise!

Mersi mult Ana! nunta a fost super ....cel putin din poze asa riese...mersi mult si ca mi-ai dat raspunsuri la intrebarile mele...mai ramane sa ma consult cu ai mei si cu iubitul...dar nu prea am avut timp, ar trebui sa-mi fac! :-?
te pup >:D<

nicoleta
21.06.2007, 22:46:17
Merci, sunt facute de moi :D In poza totul arata f incarcat... Dar in realitate totul era atat de uniform si bine organizat, iar fiecare lucrusor parea sa fie la locul lui :)

Alea nu erau chiar vaze, erau niste sfesnice cu 4 ramuri, iar in mijloc era un aranjament floral pe burete :) Erau f dragute, doar ca florile erau destul de "pe duca". Da' nu se observa decat daca te uitai fff atent :)
bv !!!!!!=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D> f frumoase!!!>:D<>:D<

Juliette
23.06.2007, 19:50:20
Eu mereu aud de neplaceri la ciric in ceea ce priveste curentul.Nu a fost nunta anul asta sa nu se ia lumina macar 30 minute.Cea mai tare faza am auzit ca s-a luat lumina 3 ore si si le0au plecat invitatii...li s-a stricat si torul si nu mai stiu ce -dar deja nu mai erau importante ca nu mai aveau cui servi.O prietena de-a mea ..i s-a intamplat si ei.NUnta de 400 oameni , pe 5 mai ..poc.Au stat la lumanari 1 h
Esti prietena cu Raluca? Eu am fost la o nunta la Ciric pe 5 mai la Raluca si Lucian.

tinys
26.06.2007, 22:49:26
Esti prietena cu Raluca? Eu am fost la o nunta la Ciric pe 5 mai la Raluca si Lucian.

deci e adevarata chestia cu lumina??? :((

Juliette
04.07.2007, 20:28:02
Da, din pacate e adevarata...:-s Insa uite, am mai fost de atunci la 2 nunti in aceeasi locatie si n-au mai fost nici un fel de probleme.

AnaM
04.07.2007, 23:00:39
Da, din pacate e adevarata...:-s Insa uite, am mai fost de atunci la 2 nunti in aceeasi locatie si n-au mai fost nici un fel de probleme.

Idem si la mine! Am fost la 2 nunti in Iunie si nu a fost nici o problema cu lumina!

Juliette
08.07.2007, 11:51:43
Am fost sapt asta si am stabilit meniul la Ciric, am rezolvat si cu amenajarea... Mai e putin, insa eu una sunt f incantata de cat de cooperanti au fost cei de acolo. :)

alexxya21
10.07.2007, 00:40:50
buna fetelor!legat de acest subiect,pot sa spun si eu cate ceva ca am avut nunta acolo cu o luna in urma si am fost f multumita.(iar pe mine,greu reuseste cineva sa ma multumeasca).legat de meniu;am ales de la ei 3 feluri de mancare f bogate si f bune,si ma costat 125 cu o apa si 2 cafele si fara prajituri/pers.e cel mai cautat si select restaurant din iasi la ora actuala.vei fi cea mai fericita daca vei face acolo si invitatii tai la fel.daca vrei sa mai afli cate ceva,iti stau la dispozitie.

diana2007
29.08.2007, 18:51:41
Eu am fost de curand la o nunta la Ciric si a fost foarte bine, mancarea excelenta si sala frumos amenajata (nu stiu daca s-a ocupat vre-o firma sau cei de la restaurant) dar ne-am simtit foarte bine

Juliette
03.09.2007, 16:06:12
Dupa nunta mea am promis k voi face anti-reclama celor de la Ciric. Pt cat au furat si pt cat mi-au incarcat nota. Au venit invitatii la mine sa-mi spuna k aia scot sacose intregi cu mancare prin spate, pe la bucatarie. Nici nu vreau sa aud de ei !!! Daca era Nelly de serviciu, ar fi fost totul ok, in schimb Nadia s-a dus la somn in loc sa aiba grija de personal. Vot de blam pt Ciric!

AnaM
03.09.2007, 23:58:01
Dupa nunta mea am promis k voi face anti-reclama celor de la Ciric. Pt cat au furat si pt cat mi-au incarcat nota. Au venit invitatii la mine sa-mi spuna k aia scot sacose intregi cu mancare prin spate, pe la bucatarie. Nici nu vreau sa aud de ei !!! Daca era Nelly de serviciu, ar fi fost totul ok, in schimb Nadia s-a dus la somn in loc sa aiba grija de personal. Vot de blam pt Ciric!

Subscriu, la ultima nunta, de 500 si ceva de persoane au furat incredibil:

1. "vai, nu a mai ramas nimic de mancare" - de unde pe la jumatea nuntii un sfert din babaci plecasera acasa, si ei au servit absolut la TOTI invitatii fripturi si alte alea, care evident nu a avut cine sa le manance. Nu vroiau mirii sa-si ia mancare acasa, dar intrebasera asa, de test.
2. Intre mese trebuiau servite icre negre si branzeturi franztuzesti, aduse special de miri, care NU AU MAI FOST SERVITE, si bineinteles ca si le-au insusit.
3. Sucurile mirilor stateau in frigidere si ospatarii, daca cineva le cerea vreun suc, il punea sa-l pateasca.

Si astea-s doar cateva faze. Chiar m-au dezamagit complet. Nunta dinaintea celei pe care am povestit-o acum, tot la ciric, a fost ireprosabila, iar mirii nu s-au plans ca i-ar fi furat. Foarte ciudat :-B

Juliette
04.09.2007, 15:33:08
Depinde cine e de serviciu in noaptea respectiva. Am mai spus-o si o repet : Nelly stie sa tina angajatii in frau, sa organizeze nunti ireprosabile, pe cand Nadia n-are nici o legatura, nici nu se sinchiseste de ce se intampla.

maia10
07.09.2007, 12:41:36
Buna! Sper ca a iesit bine!

tinys
07.09.2007, 12:53:21
Depinde cine e de serviciu in noaptea respectiva. Am mai spus-o si o repet : Nelly stie sa tina angajatii in frau, sa organizeze nunti ireprosabile, pe cand Nadia n-are nici o legatura, nici nu se sinchiseste de ce se intampla.

Vaiii! si la varinata cu Ciricul tineam cel mai mult :( . Dar cred ca trebuie sa ma re-orientez...mai raman cei de la Lord Gust despre care nu am auzit inca nimik. Ce greu e sa alegi ceva de calitate in ziua de azi! [-o<

Juliette
07.09.2007, 13:41:50
Oriunde te-ai duce tre sa fii cu ochii in 4 si sa stii sa pui conditiile cat mai drastic. Mie imi pare rau k le-am dat dimineata toti banii pe care ni i-au cerut, insa nu e stilul meu sa ma "tiganesc" sau sa fac scandal. Oricum, am fost atat de dezamagita incat nici nu vreau sa aud de ei. Abia asteptam nuntile la Ciric, iar acum mai am 2 nunti in locatia aia si nu am nici un chef sa merg, ma deprima numai cat ma gandesc.

tinys
07.09.2007, 13:47:35
Oriunde te-ai duce tre sa fii cu ochii in 4 si sa stii sa pui conditiile cat mai drastic. Mie imi pare rau k le-am dat dimineata toti banii pe care ni i-au cerut, insa nu e stilul meu sa ma "tiganesc" sau sa fac scandal. Oricum, am fost atat de dezamagita incat nici nu vreau sa aud de ei. Abia asteptam nuntile la Ciric, iar acum mai am 2 nunti in locatia aia si nu am nici un chef sa merg, ma deprima numai cat ma gandesc.

Mersi mult de pont...o sa tin seama! au fost marlani ce sa zic :-w ...imi pare rau insa ca ti s-a intamplat tie! sper ca la nunta in rest a fost bine si ai reusit sa de distrezi, te pup >:D<

Juliette
07.09.2007, 15:01:26
Da, in rest totul a iesit super. Ne-am distrat, toata lumea a zis k mai rar asa nunta sa se distreze si mirii, si nasii, si toti. Pacat de gustul amar de dimineata... Sfatul meu este sa nu renunti la locatie, ci doar sa incerci sa ai controlul asupra situatiei. Cumatrii mei au avut la nunta lor o pers platita sa stea la bucatarie, sa numere portiile, sa supravegheze totul. Merita!

elara
13.09.2007, 11:08:19
Subscriu, la ultima nunta, de 500 si ceva de persoane au furat incredibil:

1. "vai, nu a mai ramas nimic de mancare" - de unde pe la jumatea nuntii un sfert din babaci plecasera acasa, si ei au servit absolut la TOTI invitatii fripturi si alte alea, care evident nu a avut cine sa le manance. Nu vroiau mirii sa-si ia mancare acasa, dar intrebasera asa, de test.
2. Intre mese trebuiau servite icre negre si branzeturi franztuzesti, aduse special de miri, care NU AU MAI FOST SERVITE, si bineinteles ca si le-au insusit.
3. Sucurile mirilor stateau in frigidere si ospatarii, daca cineva le cerea vreun suc, il punea sa-l pateasca.

Si astea-s doar cateva faze. Chiar m-au dezamagit complet. Nunta dinaintea celei pe care am povestit-o acum, tot la ciric, a fost ireprosabila, iar mirii nu s-au plans ca i-ar fi furat. Foarte ciudat :-B

Fetelor m-ati cam speriat!
Chestia e ca noi am semnat contractul cu Nadia si dupa "recomandarile" voastre ...:-s. Am cateva intrebari:
1. Daca am semnat cu Nadia o sa pot lucra si cu Nelly sau nu?
2. Cum pot sti cine va fi de servici in seara nuntii? Pot afla cumva?Pot vorbi oare cu Nelly sa ma asigur ca vine ea?
3. Daca nu pot fi sigura cu Nelly pot aduce pe cineva care sa stea la bucatarie sa se asigure ca totul merge bine? Sau o sa imi faca probleme si sa nu primeasca pe cineva din afara acolo?

Multumesc mult.^:)^

Juliette
13.09.2007, 11:58:28
Depinde cine are tura in noaptea respectiva. O poti intreba pe Nelly cum e de servici atunci. Noi am rugat-o sa vina la noi si n-a vrut Nadia sa faca schimb de tura.

Dk ramane Nadia, insista sa aduci "supervisor". E pacat sa-ti strici amintirile si, de ce nu, bugetul cu intamplari de genul asta.

O prietena de-a mea are nunta duminica acolo si deja nu e multumita de cum gestioneaza Nadia pregatirile, iar Nelly are nunti si vineri, si sambata, nu mai poate veni si duminica la ea.

elara
13.09.2007, 12:50:16
Multumesc mult pt lamuriri:*
Nu stiu daca nu ar fi prea mult sa te rog sa imi zici cum a mers duminica la prietena ta (Casa de piatra si multa fericire si tie si ei). Daca se poate si nu te superi.
Merci mult pt tot

Juliette
13.09.2007, 19:46:04
Luni iti povestesc. Cu lux de amanunte ;-) . Pupici !

elara
13.09.2007, 20:15:14
Luni iti povestesc. Cu lux de amanunte ;-) . Pupici !

Abia astept.
Multumesc mult^:)^^:)^

Juliette
18.09.2007, 21:54:02
Le-au incarcat nota cam cu 10%. Si azi i-au chemat sa le mai dea 18 mil inapoi, nush prin ce minune.

elara
21.09.2007, 11:14:38
Aha.
Poti sa imi mai dai niste detalii? Cine a fost de servici? Alte probleme au mai fost?:-SS
Mersi mult.

Juliette
22.09.2007, 18:46:15
Nu ne-am vazut dupa nunta, doar am vorbit putin cu ei la telefon. De altceva nu s-au mai plans si chiar spuneau k i-au chemat sa le mai dea inapoi 18 mil. Cred k a sunat cineva cu influenta si s-a cam luat de cei de la Ciric. >:) De servici a fost Nadia. >:P Insa ei au cerut sa o vada in sala toata noaptea. ;))

elara
01.10.2007, 13:46:16
Nu am putut intra pe net vreo sapt, de aceea am intarziat cu multumirile. Asa ca ... mersi mult pt toate informatiile. Vestile sunt mai bune oricum.:-p

Juliette
02.10.2007, 10:51:32
N-ai pt ce sa-mi multumesti. Eu am impartasit experienta mea (neplacuta, ce-i drept), tocmai k altii sa stie sa-si ia masuri de precautie. Pupici!

adriana_80
02.01.2008, 18:04:02
In legatura cu nuntile la Ciric: NU vreau sa mai aud de Ciric si nu stiu ce sa fac, da-ti un sfat caci vreau sa-mi schimb locatia. Am fost la nunta prietenei mele care a fost la Ciric. Initial a facut contract la sala mare, dar la confirmare meniului i-a schimbat pe terasa. Au asezat salile in functie de numarul de persoane. Au fost 3 nunti in aceeasi seara si lumea era cam derutata, se auzea muzica din toate partile. Au avut si o pana de curent, oamenii au cam plecat nemultimiti, fara sa mai astepte tortul.
Am vazut cind ieseau chelnerii cu sacosele prin spate, nu a supravegheat nimeni, s-au platit icre negre care nu s-au pus in meniu. La final se incarca si nota de plata. Au mai fost si alte "surprize" neplacute.
Mai stiti si alte locatii (restaurant, cantina), caci eu cu siguranta NU vreau sa fac nunta la Ciric. Nuntile de vis de la Ciric se fac numai de persoane "importante" cu f. multi bani !

ancuta_proca
03.01.2008, 19:02:19
Vaiii ma ingrijorati cu pana de curent de la Restaurant Ciric nou si felul in care fura cei de acolo :(((( Se fac si cate 3 nunti o data ???? Vaiiiiiii si eu maine vreau sa merg sa fac rezervare acolo ..Spuneti-mi si mie ce sa fac plsssss

sunset
03.01.2008, 19:40:00
Vaiii ma ingrijorati cu pana de curent de la Restaurant Ciric nou si felul in care fura cei de acolo :(((( Se fac si cate 3 nunti o data ???? Vaiiiiiii si eu maine vreau sa merg sa fac rezervare acolo ..Spuneti-mi si mie ce sa fac plsssss

Pai cel mai bine ar fi sa ii intrebi daca si-au cumparat generator. Pentru ca e oribil sa ramai pe intuneric, iar daca mai e si cald... ramai si fara tort si fara invitati.
Si sa iti scrie in contract sala.

Si daca ti se pare ok, semneaza, daca nu mai vezi si alte locatii

florica_iasi
03.01.2008, 19:45:27
Nu vreau sa fac anti-reclama, dar fiti atenti cu noul ciric ca va treziti cu vechile obiceiuri proaste. Te mint frumos si elegant pina ajungi la mina lor. Si eu am vrut acolo, si sint dezamagita, imi placea cadrul natural, am spus la toti prietenii si a ramas totul la nivelul vorbelor, dupa ce au discutat parintii mei cu patronii, care sint cam dezinteresati. Nuntile frumoase cu aranjamente de la casa Eva stiti probabil cit costa si numai "bastanii" si le permit. Si Florin Daminescu stiti la cine cinta, iar chelnerii care servesc prompt stiti cit costa. Eu am renuntat si mi-am ales alta locatie (Onyx).

AncutaElena
04.01.2008, 12:04:05
Eu am fost in vara la nunta nasilor nostri care au avut la Ciric(Ciuperca) si a fost totul super fain,au avut si formatia localului si au cantat ff frumos toata noaptea sa dansat,nu sa oprit curentul doar ca chelnerii te fura dar asta oriunde se intampla.Acum in ianuarie ma dfuc si eu la Ciric sa fac rezervare si sper ca totul sa fie bine.[-o<

ancuta_proca
23.01.2008, 12:37:24
Da ! Eu am nunta la Ciric Nou restaurant in iulie 2009 ,,,am dat avans 10 mil si mi s-a parut super k ...mai fac in vara lui 2009 inca 2 cupluri ep care e cunosc....cica cei de acolo vor sa refaca fantana de pe tersasa si scarile si sa acopere terasa ..cica ...nu stiu sigur 10 % ...Poop ....P.S. : Daca mai aflati ceva scrieti pls

adynutzaa
23.01.2008, 14:26:18
Eu am fost in vara la nunta nasilor nostri care au avut la Ciric(Ciuperca) si a fost totul super fain,au avut si formatia localului si au cantat ff frumos toata noaptea sa dansat,nu sa oprit curentul doar ca chelnerii te fura dar asta oriunde se intampla.

Si eu sa am in vara la Ciric (la Ciuperca ca nu am lume multa), mi se pare super cadrul natural, nu se compara cu alte restaurante, acolo mi-am dorit dintotdeaua si faza cu fura chelnerii mi se pare doar un motiv (dupa cum se stie se fura peste tot, nu cred ca astia is mai exagerati).

AncutaElena
26.01.2008, 16:33:14
Adynutzaa pe tine cat te ajunge meniul si ce include,asa in mare?>:D<

adynutzaa
27.01.2008, 01:55:45
Meniul e 1,5 mil si include... mancare :D parca 4 feluri (nu stiu inca nu am fost sa discut, am vb doar la tel)> Stiu sigur ca prajiturile, tortul, bautura poti sa le aduci de acasa, nu sunt incluse. Cam scump dar asta e, m-am hotarat luna trecuta sa fac nunta la vara deci sa fiu super multumita ca mie imi place la nebunie cadrul la Ciric.

AncutaElena
28.01.2008, 18:05:22
Pt anul viitor meniul ajunge cam la 1,7 mil si include 4 feluri de mancare,2 cafele,apa min.,tortul si prajiturile,restul mi le aduc eu sucul,vinul,taria si fructele.Si mie imi place ff mult la Ciric.:)

cezara_is
30.01.2008, 21:21:26
buna,la care restaurant nou va referiti? cred ca nu suntem pe aceeasi locatie.si eu am nunta la rest.nou de la ciric,dar departe de ceea ce spuneti voi.nu stiu ,dar cred ca nu am voie sa spun numele,dar e pe malul ciricului,e nou,si super.nu au muzica ,si se poate aduce de acasa multe chestii.

crisdk
04.02.2008, 11:36:04
Fetelor eu sunt in cautare de restaurat si as aprecia cateva pareri despre restaurantul de 100 de persoane de la ciric ( ambianta, servire, mancare etc.). Ce stiti de tantari? bantuie pe acolo ceva?

AnaM
04.02.2008, 16:55:18
Fetelor eu sunt in cautare de restaurat si as aprecia cateva pareri despre restaurantul de 100 de persoane de la ciric ( ambianta, servire, mancare etc.). Ce stiti de tantari? bantuie pe acolo ceva?

Buna!

Mai este aici un topic despre Ciric http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2477
Daca te referi la Ciuperca, viitorii mei fini au facut acolo petrecerea de cununie civila si papa si servirea a fost foarte ok (bine, eram max 50 persoane...)
Tantari eu n-am vazut pe acolo...

crisdk
05.02.2008, 09:24:13
Buna!

Mai este aici un topic despre Ciric http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2477
Daca te referi la Ciuperca, viitorii mei fini au facut acolo petrecerea de cununie civila si papa si servirea a fost foarte ok (bine, eram max 50 persoane...)
Tantari eu n-am vazut pe acolo...

m-ai mai linistit cumva>:D< ...... si restul fetelor la fel.
stiti cumva cu cat timp inainte tb sa merg sa vorbesc de inchiriat:-\ ? am auzit ca la ciric se inchiriaza mai din timp decat la alte restaurante din iasi...:-SS

AnaM
05.02.2008, 10:18:26
m-ai mai linistit cumva>:D< ...... si restul fetelor la fel.
stiti cumva cu cat timp inainte tb sa merg sa vorbesc de inchiriat:-\ ? am auzit ca la ciric se inchiriaza mai din timp decat la alte restaurante din iasi...:-SS

Cand ai timp, du-te! Cu cat mai repede, cu atat mai bine!
Asta daca vrei nunta sambata. Daca nu, sambata mai prinzi poate doar in zilele de post...
Finii mei si-au rezervat cu mai mult de 1 an inainte, si au gasit mai tarziu decat ar fi vrut. Deci fuguta!

Pupici

cezara_is
06.02.2008, 18:27:59
BUNA,
AM PLECAT TRIXTA.......
SPOR LA CAUTARI!!!!!!!

buna,mai este un restaurant nou deschis tot la ciric,dar peste lac,super!incearca si acolo.mi-a placut meniul(cel traditional) si cum arata sala.

Onutza
10.02.2008, 21:45:00
este mare eveniment la ciric...14 februarie la ora 19.
cine stie cit costa participarea?
degustari...dans...moda

crisdk
11.02.2008, 10:05:20
Asta daca vrei nunta sambata. Daca nu, sambata mai prinzi poate doar in zilele de post...
Finii mei si-au rezervat cu mai mult de 1 an inainte, si au gasit mai tarziu decat ar fi vrut. Deci fuguta!

Pupici

multumesc mult de sfat,>:D< ana, dar nu pot sa ajung in tara pana in iulie:( . daca nu gasesc, ma reorientez[-o< . gasesc eu un restaurant frumos in tot iasiul care sa aiba o sambata libera pt mine.
cum mi-o fi norocul, ca nu am ce face altceva.:)>-
incepusem sa ma stresez rau, dar mi-a zis cineva f bine:'ce-i al meu e pus deoparte', asa ca m-am mai linistit. asta e.
poop.

elara
11.02.2008, 10:41:34

Pupici

Sunt total de acord cu Ana. Daca vreti la Hotel va recomand sa va duceti cat mai repede pt ca noi am fost ieri sa ne interesam de meniu si am aflat ca au inceput sa se ocupe sambetele si pe 2010 (cateva) iar pe 2009 mai sunt doar jumatate neocupate. Asa ca daca vreti sa mai aveti posibilitatea sa va alegeti data ar trebui sa va miscati repede;-)
Noi am fost sa ne rezervam sala cu 1 an si 3 luni inainte si nu am mai gasit sambete asa ca am luat duminica. Dar acum nu mai imi pare rau - chiar imi place data nuntii noastre;))

elara
11.02.2008, 10:49:49
este mare eveniment la ciric...14 februarie la ora 19.
cine stie cit costa participarea?
degustari...dans...moda

Da. Este 100 ron de persoana si prezinta sala cu decoratiuni de la diferite firme, torturi de la cofetariile cu care colaboreaza, parada cu rochii de mireasa, cameramani si fotografi si bine-nteles o varianta de meniu. Noi ne-am luat bilete. Mai vin si alte miresici?>:D<

crisdk
11.02.2008, 11:45:52
Da. Este 100 ron de persoana si prezinta sala cu decoratiuni de la diferite firme, torturi de la cofetariile cu care colaboreaza, parada cu rochii de mireasa, cameramani si fotografi si bine-nteles o varianta de meniu. Noi ne-am luat bilete. Mai vin si alte miresici?>:D<

ce mult mi-as dori sa merg si eu:-s ...... dar nu am cum.:-B poate puteti face pozici si le puneti aici sa le vad si eu, pls.
:* poop.

elara
11.02.2008, 13:21:17
ce mult mi-as dori sa merg si eu:-s ...... dar nu am cum.:-B poate puteti face pozici si le puneti aici sa le vad si eu, pls.
:* poop.

O sa incerc eu sa fac poze si sa postez ultimele informatii vineri>:D<

crisdk
11.02.2008, 13:26:49
O sa incerc eu sa fac poze si sa postez ultimele informatii vineri>:D<

suuuuuuuupeeeeeeer\:D/ !!!! abia astept sa vad:-B . tie iti urez distractie placuta <:-P si sa ai ce vedea si ce poza.:*

elara
11.02.2008, 14:25:56
suuuuuuuupeeeeeeer\:D/ !!!! abia astept sa vad:-B . tie iti urez distractie placuta <:-P si sa ai ce vedea si ce poza.:*

Multumesc. Sa dea Dzeu sa am ce fotografia.;))
Cred ca am sa si renunt la cura in seara aia sa gust meniul si torturile ca sa ma pot hotara. =P~
Fac si eu un sacrificiu....:>

elara
15.02.2008, 11:08:44
Buna fetelor.
Revin cu informatii despre petrecerea de aseara de la Ciric. A fost super si cred ca de un real ajutor pt cei ce isi fac nuntile acolo. Au fost vreo 5 firme de decoratiuni si fiecare dintre ele a avut un rand de 4-5 mese de decorat, asa ca daca erai nehotarat asupra culorilor nuntii, aseara puteai sa iei o decizie. Sau sa schimbi una, cum a fost cazul meu ;)). De la huse somon am ajuns la rosu. Formatia a fost asa si asa. Adica, oamenii nu canta rau dar sunt cam blazati. Poate fi si o prejudecata din partea mea, eu prefer tot DJ-ul. A fost si Cristi Ciobanu cu sunet si lumini...dragute, cam multe reflectoare aseara, dar cred ca din cauza show-ului, nu cred ca la nunti foloseste chiar toata instalatia aia de lumini. Au fost si cateva cofetarii. Cand ajung acasa pun si fotografii...ca acum sunt la servici8-}. Am vazut niste torturi foarte frumoase. Au mai fost si 3 firme de vinuri. Erau si oferte, multe reduceri. Au mai fost si vreo 2-3 firme de filmat/fotografiat si o firma care a fcaut un foc de artificii. M-am cam speriat ca au fost cam joase, dar totul a fost ok pana la urma#:-S. Dar bestial a fost Petre Geambasu... Fetelor, omul asta merita toti banii si mai mult de atat ... e super talentat si un super showman... a ridicat toti oamenii de la masa la dansat. Omul poate sa faca o nunta, clar. M-a impresionat =D>.
Cam asta ar fi pt inceput. O sa atasez dupa amiaza si niste fotografii si daca aveti intrebari... Am luat pliante si carti de vizita de la aproape toata lumea asa ca va astept cu intrebari>:D<

adynutzaa
15.02.2008, 11:22:45
Astept si eu cu nerabdare pozici.

@};- pt efort

elara
15.02.2008, 11:32:45
Astept si eu cu nerabdare pozici.

@};- pt efort
:"> Multumesc mult!:*

crisdk
15.02.2008, 11:34:26
Buna fetelor.
Revin cu informatii despre petrecerea de aseara de la Ciric. A fost super si cred ca de un real ajutor pt cei ce isi fac nuntile acolo. Au fost vreo 5 firme de decoratiuni si fiecare dintre ele a avut un rand de 4-5 mese de decorat, asa ca daca erai nehotarat asupra culorilor nuntii, aseara puteai sa iei o decizie. Sau sa schimbi una, cum a fost cazul meu ;)). De la huse somon am ajuns la rosu. Formatia a fost asa si asa. Adica, oamenii nu canta rau dar sunt cam blazati. Poate fi si o prejudecata din partea mea, eu prefer tot DJ-ul. A fost si Cristi Ciobanu cu sunet si lumini...dragute, cam multe reflectoare aseara, dar cred ca din cauza show-ului, nu cred ca la nunti foloseste chiar toata instalatia aia de lumini. Au fost si cateva cofetarii. Cand ajung acasa pun si fotografii...ca acum sunt la servici8-}. Am vazut niste torturi foarte frumoase. Au mai fost si 3 firme de vinuri. Erau si oferte, multe reduceri. Au mai fost si vreo 2-3 firme de filmat/fotografiat si o firma care a fcaut un foc de artificii. M-am cam speriat ca au fost cam joase, dar totul a fost ok pana la urma#:-S. Dar bestial a fost Petre Geambasu... Fetelor, omul asta merita toti banii si mai mult de atat ... e super talentat si un super showman... a ridicat toti oamenii de la masa la dansat. Omul poate sa faca o nunta, clar. M-a impresionat =D>.
Cam asta ar fi pt inceput. O sa atasez dupa amiaza si niste fotografii si daca aveti intrebari... Am luat pliante si carti de vizita de la aproape toata lumea asa ca va astept cu intrebari>:D<

ei, ce bine e sa mai citesti vesti no;)) i! multumim pt detalii>:D< si asteptam si pozici, si mai multe informatii:-p . si eu tot dj vreau:)>- - mai modern si mai ieftin, parerea mea:D . Acum si petre geambasu e o optiune...... dar cat costa:-SS ? (cred ca e cam scump pt buzunarele mele). eh, fiecare cu gustul lui/ei.:)>-

elara
15.02.2008, 11:42:35
Acum si petre geambasu e o optiune...... dar cat costa:-SS ? (cred ca e cam scump pt buzunarele mele). eh, fiecare cu gustul lui/ei.:)>-

Si eu sunt convinsa ca e cam scump pt multe buzunare ... pt ale mele sigur. Logodnicul meu a spus ca daca maine ar afla si el de o matusa Tamara s-ar duce el la Bucuresti sa il aduca la noi la nunta. Citisem undeva ca pt 1.30 h e 4500 de euro dar cu toata orchestra (14 oameni), iar el aseara a fost singur... Dar ce show face... e spirt omul. ^:)^ Aaa, a fost si Anca Turcasiu. Si ea a fost misto, a prins la public. Mie imi era indiferenta pana aseara... dar s-a descurcat super ok. Si e frumoasa...o multime de barbati dansau in jurul ei;))

crisdk
15.02.2008, 11:51:43
Si eu sunt convinsa ca e cam scump pt multe buzunare ... pt ale mele sigur. Logodnicul meu a spus ca daca maine ar afla si el de o matusa Tamara s-ar duce el la Bucuresti sa il aduca la noi la nunta. Citisem undeva ca pt 1.30 h e 4500 de euro dar cu toata orchestra (14 oameni), iar el aseara a fost singur... Dar ce show face... e spirt omul. ^:)^ Aaa, a fost si Anca Turcasiu. Si ea a fost misto, a prins la public. Mie imi era indiferenta pana aseara... dar s-a descurcat super ok. Si e frumoasa...o multime de barbati dansau in jurul ei;))

=)) =)) =)) pai cine nu isi doreste o asa matusa? intr-adevar sunt super pt cine isi permite.:)>-

Yonika
15.02.2008, 12:07:30
Buna fetelor.
Revin cu informatii despre petrecerea de aseara de la Ciric.
Am luat pliante si carti de vizita de la aproape toata lumea asa ca va astept cu intrebari>:D<
Multumim mult pt informatii. >:D< Sunt bine venite. Asteptam pozici multe.[-o<

elara
15.02.2008, 17:32:49
Am ajuns acasa. Deci, sa vedem...pt cei ce fac nunta la Ciric - cateva propuneri de meniu. Aratau super. Si meniul de aseara mi-a placut, mai putin friptura de porc (nu mananc porc de obicei , asa ca ...:|). Pozele vin in doua parti - 1

elara
15.02.2008, 17:36:53
Tot meniu - partea 2

elara
15.02.2008, 17:47:11
Ce am vazut pe la firmele de decoratiuni in materie de nuante si combinatii de culori.
PS: Eu nu o sa dau nume aici, dar puteti sa imi trimiteti MP si o sa va dau asa detalii, in caz ca vedeti ceva dragut si interesant. Nu vreau sa ma acuze nimeni de publicitate :-s

elara
15.02.2008, 18:00:44
Tot de la firmele de decoratiuni...
PS: Imi cer scuze pt pozele neclare sau intunecate...dar sunt live;;) si erau multe reflectoare pe acolo

elara
15.02.2008, 18:18:17
Si aici tot decoratiuni pt cele interesate de fluturi si pene :-p
Si ceva aranjamente florale.

elara
15.02.2008, 18:31:47
Cred ca v-am innebunit...dar mai am niste poze ... asa ca:">
Torturi.

elara
15.02.2008, 18:40:32
Si sa nu uit de ceva super. Cvartetul Colosseum sunt studenti sau absolventi de conservator si sunt nemaipomeniti. Noi vorbisem deja cu ei...numai nu stiam ca asa ii cheama8-}. Sunt o optiune pt cele ca mine care nu vor mars la primire si muzica "nebuna" pana la deschiderea dansului.

elara
15.02.2008, 18:45:25
Cam asta ar fi - in afara de prezentarea de rochii de mireasa si costume de mire - la care nu am facut poze ca sa vad si eu ce se intampla, standurile de vinuri care aveau si ei reduceri, firma de artificii cu care nu am vb.si o firma care face cocktailuri. Sper sa va fie de folos informatiile astea. Altele noi (sau aceleasi dar mai detaliate) la targul de nunti de la Palat de pe 29.02.:*

mikutza
15.02.2008, 18:49:05
Torturi.

Yami, yami ...arata super! :D

sunset
15.02.2008, 18:59:27
Torturi.

nici o problema... mai vrem :D

elara
15.02.2008, 19:04:25
Yami, yami ...arata super! :D

Si mie mi-au placut si torturile si suporturile. Si sa stii ca cel pe care l-am gustat era super bun - exact cum il vreau si eu - de ciocolata.=P~

elara
15.02.2008, 19:05:12
nici o problema... mai vrem :D

:( Imi pare rau ... le-am terminat.

cezara_is
16.02.2008, 15:51:12
Si mie mi-au placut si torturile si suporturile. Si sa stii ca cel pe care l-am gustat era super bun - exact cum il vreau si eu - de ciocolata.=P~

buna,e al 2 mesaj scris,pe primul nu m-au lasat sa-l trimit pt.ca am scris numele unei firme(cred),cu toate ca......deci,in primul rand iti multumesc( sau mai bine iti multumim!).vad ca esti singura care te-ai gandit si la noi.stiu ca anul acesta se poarta tot ce e rotund,buchete,aranjamente,fotografiile tale mi-au confirmat acest lucru.mi-a placut vaza cu lalele,cercul din flori suspendat,fluturii!(am sa cer si eu!),fantana de ciocolata(mnam,mneam,abia astept sa pap),cu toate ca nu am huse pe scaune mi-au placut cele cu dantela si blanita,o idee super ,(comparativ cu lalaiturile aruncate pe celelalte scaune).iar torturile....m-am ingrasat privindu-le.care firma ti-a placut mai mult,si ce preturi avea?inca o data ^:)^

elara
16.02.2008, 20:50:49
Nu as putea sa spun care firma mi-a placut, pt ca evident ar fi cea cu care am ales sa lucram ;)). Dar sa stii ca erau oferte pt toate gusturile, preturile cam la fel (firmele si-au cam aliniat preturile) si cel mai mult imi place faptul ca oamenii din domeniu si-au dat seama ca doar profesionalismul, creativitatea si disponibilitatea lor face diferenta intre a fi ales si a sta pe tusa, asa ca sunt sunt foarte saritori, te asculta si incearca sa te multumeasca. Ma bucur ca am ajuns sa vb asa despre firmele de la noi :)

Onutza
16.02.2008, 22:10:33
ati vazut liste cu meniuri? ce contin si cit costa?

elara
17.02.2008, 01:09:15
In seara respectiva, nu. Au fost prezentate cateva feluri de mancare - mai deosebite - ce pot fi incluse in meniul de nunta - majoritatea erau exemple de aperitive si gustarea calda (bazate pe peste - sunt si in poze - salau cu somon si porumb si sos alb, de exemplu). Noi o sa mergem peste vreo 2-3 saptamani sa vedem de meniu si o sa va spun noutati - daca nu afla altcineva inaintea mea:). Oricum ca si informatii generale stiu asa: meniu ca si pret mediu este 150 Ron, si ca putem aduce bautura noi (apa, vin, whisky - ce vrem). :)>-
Asta e foarte bine ca auzisem la un moment dat niste zvonuri rele tare cum ca nu s-ar mai putea aduce bautura :O- si eram ... :-SS

elara
17.02.2008, 01:15:24
buna,e al 2 mesaj scris,pe primul nu m-au lasat sa-l trimit pt.ca am scris numele unei firme(cred),cu toate ca......deci,in primul rand iti multumesc( sau mai bine iti multumim!).vad ca esti singura care te-ai gandit si la noi.stiu ca anul acesta se poarta tot ce e rotund,buchete,aranjamente,fotografiile tale mi-au confirmat acest lucru.mi-a placut vaza cu lalele,cercul din flori suspendat,fluturii!(am sa cer si eu!),fantana de ciocolata(mnam,mneam,abia astept sa pap),cu toate ca nu am huse pe scaune mi-au placut cele cu dantela si blanita,o idee super ,(comparativ cu lalaiturile aruncate pe celelalte scaune).iar torturile....m-am ingrasat privindu-le.care firma ti-a placut mai mult,si ce preturi avea?inca o data ^:)^

Cu multa placere - ceea ce ma intereseaza pe mine va intereseaza si pe voi. Si eu am aflat foarte multe de aici - asa ca a fost placerea mea. Oricum, m-am simtit ca un fotoreporter ;;) - foarte distractiv. La un moment dat, logodnicul meu radea cand a vazut cate poze fac si a zis ca numai eu si japonezii fotografiaza tot ce prind :D.

cezara_is
17.02.2008, 13:27:19
Cu multa placere - ceea ce ma intereseaza pe mine va intereseaza si pe voi. Si eu am aflat foarte multe de aici - asa ca a fost placerea mea. Oricum, m-am simtit ca un fotoreporter ;;) - foarte distractiv. La un moment dat, logodnicul meu radea cand a vazut cate poze fac si a zis ca numai eu si japonezii fotografiaza tot ce prind :D.

Elara,de firmele de patiserie poti sa ne spui ceva?care ti-a placut si ce preturi au" afisat"? si asteptam domnisoara reporter targul pt. a ne delecta iar cu fotografiile tale.

elara
17.02.2008, 19:22:11
Elara,de firmele de patiserie poti sa ne spui ceva?care ti-a placut si ce preturi au" afisat"? si asteptam domnisoara reporter targul pt. a ne delecta iar cu fotografiile tale.
Au expus 2 firme si mi-au placut torturile care le-am prins in fotografii - daca va intereseaza am detalii - firma si numere de contact =P~ . De pret ... ai sa razi ... dar asta am uitat sa intreb 8-}.

Esti foarte funny :)), dar sunt "fotograf" amator

crisdk
18.02.2008, 10:45:22
draga elara, multumim mult pt poze^:)^ . ma bucur si eu ca au fost doar profesionisti pe acolo:)>- . sper ca toti sa evolueze la standarde din ce in ce mai ridicate;)) . cel mai mult mi-a placut cum arata suprapunerea de torturi dreptunghiulare. dar ce am auzit pe aici?#-o nu se mai poarta? stiu ca nasa mea era inebunita anul trecut dupa torturile astea.
astept acum cu nerabdare poze de la targul de pe 29 feb, dar nu numai de la elara, ci de la toate care merg pe acolo. poate si cateva cu rochiile pe care le probati.>:D< :*

deeACATALINA
18.02.2008, 19:58:05
buna miresici!elara imi poti trimite si mie pe privat numele firmelor de torturi prezente la ciric?multumesc

elara
18.02.2008, 22:09:17
draga elara, multumim mult pt poze^:)^ . ma bucur si eu ca au fost doar profesionisti pe acolo:)>- . sper ca toti sa evolueze la standarde din ce in ce mai ridicate;)) . cel mai mult mi-a placut cum arata suprapunerea de torturi dreptunghiulare. dar ce am auzit pe aici?#-o nu se mai poarta? stiu ca nasa mea era inebunita anul trecut dupa torturile astea.
astept acum cu nerabdare poze de la targul de pe 29 feb, dar nu numai de la elara, ci de la toate care merg pe acolo. poate si cateva cu rochiile pe care le probati.>:D< :*

Si mie mi-au placut foarte tare. Sincer, nu stiu daca se mai poarta sau nu, dar ati vazut torturile erau doar rotunde si dreptunghiulare ... asa ca in oferta patiseriilor/cofetariilor sunt. Si in definitiv si la urma urmei ... la nunta ta se poarta ce iti place tie :D. Este una din rarele ocazii in care poti sa hotarasti ce se poarta :-p.

elara
18.02.2008, 22:18:57
buna miresici!elara imi poti trimite si mie pe privat numele firmelor de torturi prezente la ciric?multumesc

Am trimis MP >:D<

crisdk
19.02.2008, 12:11:24
Si mie mi-au placut foarte tare. Sincer, nu stiu daca se mai poarta sau nu, dar ati vazut torturile erau doar rotunde si dreptunghiulare ... asa ca in oferta patiseriilor/cofetariilor sunt. Si in definitiv si la urma urmei ... la nunta ta se poarta ce iti place tie :D. Este una din rarele ocazii in care poti sa hotarasti ce se poarta :-p.

ai si tu dreptate.:-p :*

adynutzaa
21.02.2008, 13:07:40
Pt cine vrea sa vada mai mult despre evenimentul de la ciric intrati pe pagina televiziunii Tele M , arhiva emisiunii Povestea mea din 15.02

ceatza05
21.02.2008, 17:31:11
Pt cine vrea sa vada mai mult despre evenimentul de la ciric intrati pe pagina televiziunii Tele M , arhiva emisiunii Povestea mea din 15.02

Mai exact aici:

http://www.telem.ro/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=56&Itemid=146

bubulutulu
28.03.2008, 19:20:27
si eu am nunta la ciricul nou.imi place tare mult restaurantul.e tare special.cu nadia am facut contractul si am auzit de la persoane care au avut nunta acolo ca ea ar fi stat toata noaptea printre angajati si i-ar fi directionat.cred ca e bine ca sa fie si un supervizor pintre ospatari.vedem noi e facem.cred ca o sa ii duc ei o sticla de ceva bun mai inainte de nunta pt a avea o relatie mai aparte.mai are cineva nunta la hotel ciric in 2009?
in fond tre sa fim toti multumiti.

AncutaElena
29.03.2008, 18:34:21
Salut bubulutulu.Eu am tot in 2009 nunta dar la ciuperca si tot cu nadia am semnat contract.Nasii mei tot la ciric au avut nunta si tot cu nadia au colaborat,tot timpul o vedeam printre ospatari.

bubulutulu
29.05.2008, 22:40:59
cred ca serviciile pe care le ofera sunt bune
nu isi permit sa dezamageasca
totusi complexul lor hotelier este la ora actuala cel mai cautat din oras

madalinuta
08.06.2008, 23:07:00
salut!
sunt tare nehotarata:-? ...initial ne-am gandit pentru petrecere sa optam pentru Providenta, sala Mensa...ieri al meu iubit a spus ca i-ar placea mai mult la Ciric ca e "verde"...oricum pana vom semna un contract (cred ca prin augst, ca acum suntem amandoi plecati din tara) cu una din locatii avem timp sa ne hotaram si sa ne "dezhotaram"=P~ ...voi pentru ce ati opta si de ce[-o< ? aaaam uitat sa mentionez ca va fi o nunta de aprox 300 pers.
pupici

crisdk
09.06.2008, 09:37:52
salut!
sunt tare nehotarata:-? ...initial ne-am gandit pentru petrecere sa optam pentru Providenta, sala Mensa...ieri al meu iubit a spus ca i-ar placea mai mult la Ciric ca e "verde"...oricum pana vom semna un contract (cred ca prin augst, ca acum suntem amandoi plecati din tara) cu una din locatii avem timp sa ne hotaram si sa ne "dezhotaram"=P~ ...voi pentru ce ati opta si de ce[-o< ? aaaam uitat sa mentionez ca va fi o nunta de aprox 300 pers.
pupici

poate ar tb sa va hotarati deja. eu am fost avertizata de fete ca in iulie, and vin eu in tara, s-ar putea sa nu mai gasesc restaurante libere pt 2009. mai ales la ciric, care este f cautat.

sim2126
09.06.2008, 16:50:11
salut!
pupici
Saptamana trecuta am avut banchetul de terminare a facultatii la Ciricul nou. A fost foarte, foarte frumos...Mi-a placut foarte mult restaurantul, dar si cum este amenajat afara...sa-ti dau un exemplu: pe lacul de acolo sunt instalate becuri care se aprind noaptea, iar atmosfera care se creaza este extraordinara...daca vrei, ai putea sa dai si artificii, cred ca ar super sa cada pe lac...Mancarea a fost foarte gustoasa,variata, iar chelnerii foarte atenti. Si terasa este foarte frumos amenajata...cred ca ar iesi niste poze...<:-P<:-P<:-PNu ma asteptam sa fie atat de frumos. 300 de persoane cred ca incap sigur. Noi am fost destul de multi.

madalinuta
10.06.2008, 00:02:48
mc mult pt raspunsuri, crisdk & sim2126!
sunteti niste dulci!
pupici!

madalinuta
10.06.2008, 00:07:10
Saptamana trecuta am avut banchetul de terminare a facultatii la Ciricul nou. A fost foarte, foarte frumos...Mi-a placut foarte mult restaurantul, dar si cum este amenajat afara...sa-ti dau un exemplu: pe lacul de acolo sunt instalate becuri care se aprind noaptea, iar atmosfera care se creaza este extraordinara...daca vrei, ai putea sa dai si artificii, cred ca ar super sa cada pe lac...Mancarea a fost foarte gustoasa,variata, iar chelnerii foarte atenti. Si terasa este foarte frumos amenajata...cred ca ar iesi niste poze...<:-P<:-P<:-PNu ma asteptam sa fie atat de frumos. 300 de persoane cred ca incap sigur. Noi am fost destul de multi.

buna sim, tu esti din Bt?si al meu viitor sotior tot din Bt este! am vazut a faci nunta la rest Maria....pui poze dupa nunta pe supforumul de Bt....sa vedem cum a iesit...ca al meu intial a zis ca vrea tot acolo, dar am avut gura mai mare..<:-P ! spor la pregatiri si o nunta de vis...
sper s anu se supere miresicile pe mine ca m-a abatut de la subiect:-"
pupici!

sim2126
12.06.2008, 21:18:58
buna sim, tu esti din Bt?si al meu viitor sotior tot din Bt este! am vazut a faci nunta la rest Maria....pui poze dupa nunta pe supforumul de Bt....sa vedem cum a iesit...ca al meu intial a zis ca vrea tot acolo, dar am avut gura mai mare..<:-P ! spor la pregatiri si o nunta de vis...
sper s anu se supere miresicile pe mine ca m-a abatut de la subiect:-"
pupici!
Promit sa pun poze de la nunta...:*

elara
09.07.2008, 07:36:11
Buna miresicilor.
Am vrut neaparat sa intru pe forum sa va spun impresii de dupa nunta. La un moment dat am avut mari emotii in ceea ce priveste restaurantul, dar... dupa nunta pot spune cu mana pe inima ca nu puteam alege o locatie mai buna. A fost de vis totul..dar absolut totul. De la sala in sine care a aratat intr-un mare fel (ea e oricum frumoasa din punctul meu de vedere ca e spatioasa si decorata cu gust) la terasa decorata cu faclii, balustrada cu perdeluta de lumini, la lacul pe care au fost puse multe lumanari, totul a fost superb.
Mancarea .... de zile mari! SUPERBUNA si EXAGERAT DE MULTA ;)). Toata lumea a fost incantata! Dar cele mai bune au fost serviciile. De la Neli care a fost super (2 zile a cautat inghetata de lamaie si menta, ca asa am vrut noi)^:)^ la echipa de servire care nu a stat o clipa si totul a fost la minut servit, la seful de sala care mi-a facut toate capriciile inclusiv a mutat o masa din spatele salii langa prezidiu in timpul nuntii si nimeni nu a sesizat miscarile de trupe, la aprinderea tuturor artificiilor, la facut pachete cu tort pt invitatii care au plecat mai devreme la a imi pastra mancarea (tot meniul meu pus la pachet...:*.. pt ca a observat in timpul nuntii ca nici nu m-am atins de el) la pastrat si dat inapoi tot ceea ce a ramas - apa minerala, suc, bere, vin, mancare fructe ... am plecat cu 2 masini incarcate de acolo.
Vreau sa va zic ca nu exagerez cu nimic, ca nu am nimic de castigat...eu nunta am avut-o deja...
Va recomand cu caldura acest local si celor care l-au inchiriat deja ... felicitari! Nu o sa va para rau. Eu una sunt in al noulea cer dupa nunta. A fost un vis devenit realitate.
Va doresc la toate sa traiti multumirea pe care o simt eu acum!:*

olly
09.07.2008, 11:52:49
Elara, felicitari pt nunta reusita si casa de piatra! Ceva pozici?:D

elara
09.07.2008, 13:27:29
Elara, felicitari pt nunta reusita si casa de piatra! Ceva pozici?:D

Multumesc mult!
Pozici ... le astept de la Radu ... deci dupa saptaluna de miere. Cand am ... atasez!;))
Oricum ... abia le astept si eu!

Catutza
11.07.2008, 02:08:40
salutare miresici....si eu voi avea nunta la hotel ciric....este o locatie frumoasa ,multa verdeata si eu sunt din constanta asa ca lacul va tine loc de "mare".... sper din tot sufletul sa fie bine ....pana in 2009 poate se mai fac schimbari..dar sigur in bine...asa ca succes la toate...>:D<

Catutza
11.07.2008, 02:20:17
salutare miresici....si eu voi avea nunta la hotel ciric....este o locatie frumoasa ,multa verdeata si eu sunt din constanta asa ca lacul va tine loc de "mare".... sper din tot sufletul sa fie bine ....pana in 2009 poate se mai fac schimbari..dar sigur in bine...asa ca succes la toate...>:D<

Simona06
22.07.2008, 20:09:47
Bine ai venit!Eu am nasii din Constanta si tot la ciric la Hotel voi avea nunta,dar in toamna.sper sa am parte de o zi frumoasa de toamna!

bubulutulu
01.09.2008, 17:34:56
mai poate sune cneva ceva nou despre ciric?

AncutaElena
02.09.2008, 21:11:33
Bine ai venit!Eu am nasii din Constanta si tot la ciric la Hotel voi avea nunta,dar in toamna.sper sa am parte de o zi frumoasa de toamna!
Cu siguranta va fi o zi superba.:*
Vesti voi mai aduce si eu dar dupa 25 octombrie ca atunci ne ducem la nunta unor prieteni.

bubulutulu
03.09.2008, 16:31:15
eram curioasa ce preturi mai sunt acum la meniuri...daca s-a mai schimbat ceva anul trecut de cand am luat noi sala

AncutaElena
03.09.2008, 16:35:51
eram curioasa ce preturi mai sunt acum la meniuri...daca s-a mai schimbat ceva anul trecut de cand am luat noi sala
Pai stiu ca anu asta e 150 lei meniu si cuprinde 4 feluri de mancare,cafeaua,tortu si prajiturile.Pt anu viitor cred ca va ajunge la 170-180 lei.

elara
05.09.2008, 14:54:02
Pai stiu ca anu asta e 150 lei meniu si cuprinde 4 feluri de mancare,cafeaua,tortu si prajiturile.Pt anu viitor cred ca va ajunge la 170-180 lei.

150 a fost si la noi. Un raport foarte bunh pret/calitate!

AncutaElena
05.09.2008, 21:20:33
150 a fost si la noi. Un raport foarte bunh pret/calitate!
Si ce a inclus meniu in afara de mancare?La tort si prajituri ati facut comanda cu cei care au ei contract?Si cum sa socotit la gramaj,ma refer la prajituri ca la tort stiu ca e 100g/pers.;;) :*

drika
06.09.2008, 10:24:20
Exista generator..pe hotel, inclusiv restaurantul,functioneaza deja...la ciuperca trebuie instalat. Cam atat...nu e locul cel mai potrivit aici. Mai bine va interesati direct la sursa..am vazut pe aici si zvonuri care nu au nici o legatura cu realitatea. Pupici si succes oriunde faceti nunta.

elara
07.09.2008, 14:37:10
Si ce a inclus meniu in afara de mancare?La tort si prajituri ati facut comanda cu cei care au ei contract?Si cum sa socotit la gramaj,ma refer la prajituri ca la tort stiu ca e 100g/pers.;;) :*

A inclus in afara de cele 4 feluri de mancare: inghetata, tort, prajituri, 0.5l suc si 1 l apa minerala si 2 cafele. Prajiturile si tortul le-am luat de la tuffli, dar mai sunt si alte cofetarii cu care ciricul are contract de colaborare, doar ca noua ne-au placut prajiturile de la ei. Imi palce ca cei de la ciric sunt foarte atenti la firmele cu care incheie contracte ca sa nu fie probleme cu mancarea. Noi am avut cate 2 platouri de prajituri la 10 persoane. Nu stiu exact ce gramaj aveau, dar nu am luat foarte multe ca am avut si fantana de ciocolata.

Simona06
08.09.2008, 19:36:16
Elara poti sa-mi spui daca ai avut artificii la deschiderea dansului,sau afara?Ca am auzit ca nu prea lasa ca se face fum...

drika
08.09.2008, 20:56:53
Mai nici eu nu stiu cum e cu artificiile sincer sa-ti spun insa iti povestesc o treaba care s-a intamplat la o nunta. Tatal unei bune prietene de-a mea are probleme cu inima si la o nunta sau dat niste artificii interioare care au facut f mult fum...mai toata lumea a iesit din sala iar tatal acelei prietene a ajuns la spital de la nunta din cauza artificiilor. E cu dublu tais...da..sunt frumoase artificiile dar fac miros inabusitor si plus ca nu se vad prea bine mirii. Acolo la ciric ai destul spectacol daca iti pui lamanari pe apa si tortele de pe terasa. O varianta draguta de inlocuire a artificiilor sunt balonasele de sapun. La Ciric merg artificiile de exterior super frumos:D:D dar sunt f scumpe=P~8-|

Simona06
08.09.2008, 23:00:07
Mai nici eu nu stiu cum e cu artificiile sincer sa-ti spun insa iti povestesc o treaba care s-a intamplat la o nunta. Tatal unei bune prietene de-a mea are probleme cu inima si la o nunta sau dat niste artificii interioare care au facut f mult fum...mai toata lumea a iesit din sala iar tatal acelei prietene a ajuns la spital de la nunta din cauza artificiilor. E cu dublu tais...da..sunt frumoase artificiile dar fac miros inabusitor si plus ca nu se vad prea bine mirii. Acolo la ciric ai destul spectacol daca iti pui lamanari pe apa si tortele de pe terasa. O varianta draguta de inlocuire a artificiilor sunt balonasele de sapun. La Ciric merg artificiile de exterior super frumos:D:D dar sunt f scumpe=P~8-|
Da,stiu Flavia dar iti trebuie si multe aprobari ca sa le poti da(la cele de exterior ma refer),inclusiv de la aeroport.Dar eu s-ar putea sa am..s-ar putea sa imi faca sotul vreo surpriza..;-) iar pt interior...mai vedem ce putem face..ca nici eu n-as vrea fum...poate sa punem artificii din alea mai mici care se pun la tort,ca alea nu sccot asa mult fum,ca am mai vazut la Onix cu din alea puse pe ring.

stefania_a
09.09.2008, 09:50:43
sa intelegem k aici muncesti?:D

elara
09.09.2008, 15:25:55
Elara poti sa-mi spui daca ai avut artificii la deschiderea dansului,sau afara?Ca am auzit ca nu prea lasa ca se face fum...

Da, am avut. Dar nu am vrut sa luam vulcani din 2 motive: ca fac foarte mult fum si ramane atmosfera inecacioasa apoi tot restul nuntii (chestie patita la o nunta - noroc de terasa ;;) ) si 2 - am inteles ca la Ciric ar fi o instalatie de detectare a incendiilor care trimite semnal direct la pompieri si daca ajung acolo cu masina (s-a intamplat deja :-s ) trebuie platita o amenda. Asa ca noi am luat artificii de tort - 6 la numar - si a fost numai bine. Nici mult fum, dar am avut si ceva frumos pt filmare.;-)

drika
09.09.2008, 19:17:01
sa intelegem k aici muncesti?:D
;)):-po:-)o:-)o:-)o:-)

stefania_a
09.09.2008, 19:43:36
;)):-po:-)o:-)o:-)o:-)
nu era greu de ghicit. stiai prea multe detalii, pe care o miresica nu le-ar fi stiu:*

drika
10.09.2008, 21:11:43
da eu sunt miresica :((:((:((:((:-p ce daca a trecut un an eu tot miresica sunt:D

stefania_a
11.09.2008, 09:09:06
da eu sunt miresica :((:((:((:((:-p ce daca a trecut un an eu tot miresica sunt:D
\:D/ \:D/ :* :* :*

bubulutulu
07.10.2008, 00:22:10
am inteles ca ciricul e renumit pentru mncarea si servirea pe care le au.
speram sa nu fim dezamagiti

dana_bc
19.11.2008, 13:54:41
totusi daca stiti, cam la ce pret ajung artificiile de exterior?

bubulutulu
12.12.2008, 19:09:58
buna
vad ca nimeni nu mai vorbeste aici
daca tin eu minte bine,pentru 3 minute de artificii
se plateau 15 mil
tre sa cauti o firma specializata pentru asa ceva
ca iti trebuie autorizatie de la politie

bubulutulu
12.12.2008, 19:14:28
fetelor
am neaparat nevoie de ajutorul vostru
am acusi nunta, si inca nu stiu cu ce firme de decoratiuni lucreaza ciricul
nu am avut timp efectiv sa ajung pe la restaurant sa vad
si daca ati fost voi, va rog sa imi spuneti niste preturi
multumesc
vA PUP PPE TOATE

dana_bc
17.12.2008, 20:02:42
fetelor
multumesc
vA PUP PPE TOATE

Din cate stiu la ciric se organizeaza pe 14 februarie 2009 o intalnire cu perechile de miri din 2009. Si atunci se dau foarte multe informatii despre firmele de decoratiuni cu care colaboreaza, muzica, fotografi etc. De fapt este
o intalnire cu furnizorii. Oricum nu iti impun o anumita firma, deci poti sa alegi pe cine vrei tu.

dana_bc
17.12.2008, 20:04:53
buna
vad ca nimeni nu mai vorbeste aici
daca tin eu minte bine,pentru 3 minute de artificii
se plateau 15 mil
tre sa cauti o firma specializata pentru asa ceva
ca iti trebuie autorizatie de la politie

Multumesc pentru raspuns:*. Am gasit o firma pe internet, si chiar fac niste chestii super interesante. Si se ocupa ei de tot ce inseamna autorizatii.

Nutu
17.12.2008, 22:17:25
fetelor
multumesc
vA PUP PPE TOATE Mie toate firmele de decoratiuni pe la care am fost mi-au aratat decoratiuni facute la Ciric...=P~

drika
21.12.2008, 09:45:22
mai v-as spune cu cine am lucrat cel mai mult in materie de decoratiuni dar nu cred ca e permis. Pe 14 februarie ii adunam pe toti la un loc si nu numai decoratori. Atunci e cel mai bine sa contractezi mai fac si ei reduceri, demonstratii etc

bubulutulu
22.12.2008, 15:48:45
da
stiu ca pe 14 februarie se face acel targ la ciric
insa ma gandeam ca poate e prea tarziu sa las pana atunci.
sau nu?
cu cat timp inainte luati sau ati luat voi firma de decoratiuni?
asta mai am d contractat si am terminat
si sunt putin stresata
:-\

drika
03.01.2009, 11:33:29
Nu stiu...faci cum crezi. Eu cred ca e ok si cu 4 luni inainte. Oricum firmele nu au doar cate o sala de decorat pe sambata...au mai multe.

bubulutulu
03.01.2009, 16:31:54
Nu stiu...faci cum crezi. Eu cred ca e ok si cu 4 luni inainte. Oricum firmele nu au doar cate o sala de decorat pe sambata...au mai multe.
da sasa e
cred ca cel mai bine e sa astept pana atunci
in fond, nu mai e chiar asa mult pana pe 14 februare. si timpul asta trece ca nebunul.

andutzu
05.01.2009, 15:33:33
Salutare! Sunt noua pe aici! Ma interseaza cam cat costa meniul la Ciric....intre ce preturi variaza....ce include...si daca ati auzit..ar mai fi locuri prin toamna?

andutzu
05.01.2009, 15:41:00
Poate parea cam stupida intrebarea......Sunt tantari la Ciric....v-ti confruntat cu problema asta? Cne aimi spunea ca e jale..foarte nasol..cadeau in farfurie tantarii....

bubulutulu
06.01.2009, 19:05:55
Poate parea cam stupida intrebarea......Sunt tantari la Ciric....v-ti confruntat cu problema asta? Cne aimi spunea ca e jale..foarte nasol..cadeau in farfurie tantarii....

hai lasa... nu cred ca poate fi asa de rau
depinde ce anume te intereseaza la ciric
daca vrei sa faci pe terasa la ciuperca cred ca poate fi luata in calcul si problema tantarilor, dar daca faci in sala la hotel sau in sala de la ciuperca no way.
meniul cred ca e pe undeva intre 130 si 200 lei
dar vezi sa nu fie cam tarziu
eu am luat sala in septembrie 2007 si la 2 zile dupa ce am facut contractul ne-a sunat un prieten si a zis ca ne-am miscatmai repede ca el, deoarece si el vroia rezervare pentru aceeasi data.
nus ce sa zic.
tre sa te interesezi. bafta si mai vb sa ne spui si noua daca ai rezolvat ceva
pup

andutzu
06.01.2009, 22:36:35
Multumesc frumos pentru raspuns! Maine o sa merg la ciric! Poate avem noroc!

bubulutulu
08.01.2009, 16:58:20
Multumesc frumos pentru raspuns! Maine o sa merg la ciric! Poate avem noroc!
cum a fost?>
ai gasit?

drika
08.01.2009, 20:48:06
Pana la ora 4-5 gasesti pe cineva;;)

yozy
10.01.2009, 22:38:30
Am disponibila data de 29 august la acest restaurant. Daca va intereseaza astept un semn de la voi. Va trebui sa platim un avans pana la sfarsitul lunii, dar am schimbata sala.

Andreaua26
16.01.2009, 09:32:04
Salut!
Eu am avut nunta la Ciricul nou pe 22 august 2008. A fost super. Meniul a costat 150 RON si a inclus: 4 feluri de mancare, prajiturile,tortul, 2 cafele, 2 sucuri, o apa minerala si fructele. Am fost foarte multumiti. Faza cu tantarii e o aberatie. Nici pe terasa nu prea erau, ca am pus faclii. Ce-i drept,vrei faclii,iti cumperi singur gazul lampant, iar pentru lumanarile de pe lac am platit 250 RON. Si chelnerii i-am platit separat. Dar a meritat. Servirea a fost super ok. In schimb,decoratiunile ne-au ajuns destul de mult. Vreo 5200 RON, fara buchetul meu si lumanari,pe care le-au platit nasii. Noi am avut toata nunta pe cale,care sunt mai scumpe, dar odata m-am maritat! Mergeti cu incredere la Ciric,sunt niste oameni super cu care te poti intelege.

ramona23_82
18.01.2009, 19:17:42
Am disponibila data de 29 august la acest restaurant. Daca va intereseaza astept un semn de la voi. Va trebui sa platim un avans pana la sfarsitul lunii, dar am schimbata sala.

yozy mai e valabila oferta ta???^:)^ astept un raspuns..

bubulutulu
20.01.2009, 22:40:56
asa ma bucur ca ti-a iesit nunta super...casa de piatra
imi poti trimite un pm sa imi spui si mie cu ce fitma de decoratiuni ai colaborat?
ca vreau si eu tot cale la nunta
sper sa am si eu o nunta la fel e frumoasa ca si a ta.
te pup

bigdana_andreea
03.02.2009, 15:31:34
Salut fetelor,

Si eu am nunta la Ciric anul acesta. Mi-am cumparat deja bilet pt 14 septembrie (targul de la Ciric) si sunt nerabdatoare sa vad oferta.

Stie cineva care e treaba cu artificiile de exterior la Ciric? Am auzit multe variante si tare as vrea sa stiu care e cea corecta.

Spor la toate la pregatiri.>:D<

roxy_09
11.02.2009, 01:11:41
buna ancuta elena si eu am nunta la ciric in aceeasi zi cu tine numai k la restaurant.mult spor la pregatiri dak ai inceput

AncutaElena
11.02.2009, 08:02:35
buna ancuta elena si eu am nunta la ciric in aceeasi zi cu tine numai k la restaurant.mult spor la pregatiri dak ai inceput

Ce frumos.Inseamna ca ne vom vedea la nunta noastra.:D :* ;)) Spor si tie la pregatiri.

bubulutulu
12.02.2009, 10:32:16
buna fetelor, din pacate eu nu pot ajunge pe 14 februARIE LA CIRIC, PENTRU CA LUCREZ 24 DE ORE, DAR VA ROG SA IMI SPUNETI SI MIE CUM A FOST. VA PUP
SI DISTRACTIE PLACUTA

charm2009
15.02.2009, 02:57:11
Salut,
Puteti vedea aici cateva poze de la petrecerea din 14 februarie de la Restaurant Ciric :)
http://picasaweb.google.com/charm1582/Ciric14Februarie2009

bubulutulu
20.02.2009, 17:57:10
mersi draguta
se pare ca a fost foarte frumos acolo si lumea s-a distrat pe cinste....pacat ca nu am putut merge...multumim pentru poze.

simonero
01.03.2009, 21:43:22
Salut ! Mai este valabil anuntul ?

sumpee
04.03.2009, 11:22:50
salut. m-ar interesa si pe mine ciricul ca locatie pentru anul viitor. cat ati dat avans pentru 2009? sa stiu cam cati bani am nevoie la mine

AncutaElena
04.03.2009, 12:12:10
salut. m-ar interesa si pe mine ciricul ca locatie pentru anul viitor. cat ati dat avans pentru 2009? sa stiu cam cati bani am nevoie la mine

Buna.Eu am dat in total 2200 ron.Dar nu trebuie sa te duci neaparat cu atatia bani pentru inceput.Te sfatuiesc sa te duci cat mai repede sa vorbesti cu cei de la Ciric.E posibil sa nu prea gasesti date libere pentru anul viitor.
Bafta.

sumpee
04.03.2009, 13:24:19
da stiu ca e foarte cautat...mna..cum ne-o fi norocul. ms de raspuns

vdv
04.03.2009, 14:36:33
Buna.Eu am dat in total 2200 ron.Dar nu trebuie sa te duci neaparat cu atatia bani pentru inceput.Te sfatuiesc sa te duci cat mai repede sa vorbesti cu cei de la Ciric.E posibil sa nu prea gasesti date libere pentru anul viitor.
Bafta.

si eu tot la ciuperca am dar in septembrie.
tu cati invitati ai? noi vrem si terasa si speram sa fie cald..daca nu o sa apelam la sistemul ala de incalzire pe care il au cei de la ciric pentru terasa:*

AnaM
04.03.2009, 16:06:40
tu cati invitati ai? noi vrem si terasa si speram sa fie cald..daca nu o sa apelam la sistemul ala de incalzire pe care il au cei de la ciric pentru terasa:*

Noi am fost nasi la Ciric (Hotel) in Septembrie 2008, si noi am sperat sa se va putea sta pe terasa, dar a fost prima zi (cred ca si singura) din Septembrie in care temperatura a scazut seara pana la 7-8 grade si am dardait, efectiv, de frig. Dimineata la 5 era pojghitza de geata pe geamurile masinii. Cu vremea asta nu se stie niciodata, asa ca incercati sa nu va bazati prea tare pe terasa :-< Nu cred ca, in cazul ala, ciupercile alea incalzitoare ne-ar fi ajutat...

Va doresc o nunta superba!

AncutaElena
05.03.2009, 08:36:40

Buna.Eu voi avea in jur de 130 de invitati si vom avea si terasa.Sper sa fie cald si bine,sa nu nimerim vreo zi ploioasa.;;)
Ai vazut meniurile de la ciric?

vdv
05.03.2009, 11:34:09
Buna.Eu voi avea in jur de 130 de invitati si vom avea si terasa.Sper sa fie cald si bine,sa nu nimerim vreo zi ploioasa.;;)
Ai vazut meniurile de la ciric?

nu am vazut meniurile..pe 14 febr nu am putut sa ajung pt ca am fost plecata din localitate..dl cu care am vb spunea ca discutam cu 3 luni inainte si sa stabilim meniul exact..tu ai vb? pupici

AncutaElena
05.03.2009, 17:17:22
nu am vazut meniurile..pe 14 febr nu am putut sa ajung pt ca am fost plecata din localitate..dl cu care am vb spunea ca discutam cu 3 luni inainte si sa stabilim meniul exact..tu ai vb? pupici

Am eu meniurile de la Ciric.Atasez poze cu toate cele 4 meniuri si poti sa le copii.:*

vdv
06.03.2009, 10:24:59
Am eu meniurile de la Ciric.Atasez poze cu toate cele 4 meniuri si poti sa le copii.:*

mersi mult.te pupic

bella21
09.03.2009, 09:52:16
am vazut toate rest de la Ciric.....sunt urate....si mai ales daca sunt 2 nunti ....una e jos alta e sus....de un botez merge dar de o nunta NUUUUUUU:-& :-&

AncutaElena
09.03.2009, 10:34:46
am vazut toate rest de la Ciric.....sunt urate....si mai ales daca sunt 2 nunti ....una e jos alta e sus....de un botez merge dar de o nunta NUUUUUUU:-& :-&

Buna.La ce restaurant ai nunta?:)
Mie nu mi se par ''urate'' asa cum le zici tu dar fiecare cu parerea lui.:D

bubulutulu
13.03.2009, 12:08:30
sunt curioasa daca urat inseamna acea sala de la hotel ciric, frumos ornata si cu mese rotunde, cu acea terasa cu fantana arteziana plina cu petale de trandafiri si cu torte aprinse, acel lac din fata plin cu lumanari.....da, cred ca e chiar foarte urat.
mai bin e un local frumos din care daca iesi risti saa dea tramvaiul peste tine.
urat...dar fiecare cu gusturile lui

elabridetobe
13.03.2009, 12:13:08

Te contrazic! am fost la multe nunti la Ciric, si daca sala e ornata cum trebuie arata chiar foarte bine! Fara sa mai pui privelistea!

aancaa
13.03.2009, 23:54:08
buna miresici...
si eu am facut rezervare pt ciricul nou. eu cred ca e super ok din toate punctele de vedere. cei drept eu mai am pana la anul;))

AncutaElena
14.03.2009, 09:41:06
buna miresici...
si eu am facut rezervare pt ciricul nou. eu cred ca e super ok din toate punctele de vedere. cei drept eu mai am pana la anul;))

Buna.Bine ai venit:*

sumpee
14.03.2009, 13:14:33
aancaa in ce sala faci? si eu vreau sa merg cat mai rpd sa rezerv sala pt 2010 si la ciric mi-ar place avand in vedere si peisajul. ce ai discutat cu cei de acolo la rezervarea salii si cat avans ai dat (au cerut ei suma fixa sau ai dat cat ai avut la tine)? mai erau date de sambata libere in iunie-august 2010? ms anticipat de info

drika
15.03.2009, 10:41:51
Aveti grija cu amanatul...o sa fiti surprinsi de raspunsurile pentru 2010...si vorbesc in general. Daca sunteti hotarate sa rezervati restaurantul mergeti din timp, si nu vorbesc de Ciric aici ci in general.:)>-

aancaa
15.03.2009, 11:22:53
aancaa in ce sala faci? si eu vreau sa merg cat mai rpd sa rezerv sala pt 2010 si la ciric mi-ar place avand in vedere si peisajul. ce ai discutat cu cei de acolo la rezervarea salii si cat avans ai dat (au cerut ei suma fixa sau ai dat cat ai avut la tine)? mai erau date de sambata libere in iunie-august 2010? ms anticipat de info
buna
sala mare am rezervato. sincer nu stiu cate sambete mai sunt libere, eu am fost la inceputul lui februarie si primele 2 sambete din sept erau deja ocupate. avansul minim de 5 mil pana pe 31 ian 2010, cand trebuie sa dai 10% din valoarea meniurilor contractate. nu stiu dak mai au sambete libere. eu zic sa te grabesti sa mergi la ei. pup si multa bafta

aancaa
15.03.2009, 11:24:45
[quote=AncutaElena;1585960]Buna.Bine ai venit:* [/quote
buna
mersi mult!>:D<

sumpee
15.03.2009, 12:19:58
mersi fain de raspuns.astazi mergem si noi. speram sa gasim pe cineva dupa amiaza.al meu pan pe 22 lucreaza peste program si e aiurea. mergem azi pana la moara de foc si la ciric. ms de info.
aancaa tu cate pers ai? eu in jur de 150 voi avea.nici nu stiu exact ce capacitate au salile la ciric, fiecare in parte si cate sunt.

aancaa
15.03.2009, 13:08:56
mersi fain de raspuns.astazi mergem si noi. speram sa gasim pe cineva dupa amiaza.al meu pan pe 22 lucreaza peste program si e aiurea. mergem azi pana la moara de foc si la ciric. ms de info.
aancaa tu cate pers ai? eu in jur de 150 voi avea.nici nu stiu exact ce capacitate au salile la ciric, fiecare in parte si cate sunt.
eu am cel putin 150 de persoane. sala mare are capacitate de 300 - 350 dar o inchiriaza pt minim 150 de pers. multa bafta :*

sumpee
15.03.2009, 18:28:40
:D gata am si eu sala pentru 2010.sunt tare fericita ca mi-am luat asta de pe cap.am mers azi cu al meu si un prieten pana la moara de foc dar nu ne-a incantat deloc ca se intra prin pizzerie. apoi am zis sa dam o fuga la ciric. am vazut golden stone'ul da nu mi-a placut sala deloc.am mers la ciric la ciuperca am vorbit cu fata de acolo ni s-a prezentat sala, preturi aproximative.am vorbit sa ma treaca in creion pt 3 iulie ca sa ne gandim 1-2 zile.dar afara cat ne-am mai uitat am vb cu al meu si ne-am hotarat pe locatie :x am mers inapoi si am semnat contractul dar pentru 11 septembrie 2010 asta a fost dorinta viitorului meu sot. zicea sa fie ceva mai racoare afara nu naduseli de iulie, ca invitatii vor veni cu autocarul..plus ca se mai incalzeste lumea de la dans...am fost de acord cu el.sunt tare happy. si ms de raspunsurile anterioare

aancaa
16.03.2009, 00:14:16
:D gata am si eu sala pentru 2010.sunt tare fericita ca mi-am luat asta de pe cap.am mers azi cu al meu si un prieten pana la moara de foc dar nu ne-a incantat deloc ca se intra prin pizzerie. apoi am zis sa dam o fuga la ciric. am vazut golden stone'ul da nu mi-a placut sala deloc.am mers la ciric la ciuperca am vorbit cu fata de acolo ni s-a prezentat sala, preturi aproximative.am vorbit sa ma treaca in creion pt 3 iulie ca sa ne gandim 1-2 zile.dar afara cat ne-am mai uitat am vb cu al meu si ne-am hotarat pe locatie :x am mers inapoi si am semnat contractul dar pentru 11 septembrie 2010 asta a fost dorinta viitorului meu sot. zicea sa fie ceva mai racoare afara nu naduseli de iulie, ca invitatii vor veni cu autocarul..plus ca se mai incalzeste lumea de la dans...am fost de acord cu el.sunt tare happy. si ms de raspunsurile anterioare
felicitari...te mariti inaintea mea:P

sumpee
16.03.2009, 11:12:20
;)) se pare ca da. dar noi oricum facem civila anul asta in iulie dupa ce termin eu cu licenta

aancaa
16.03.2009, 11:25:47
;)) se pare ca da. dar noi oricum facem civila anul asta in iulie dupa ce termin eu cu licenta
Foarte fain. Eu cred ca o sa le fac impreuna. ink nu is foarte hotarata. Apropo cat ai dat avans si de cate persoane e sala aia? eu sincer nu am fost sus. M-am indragostit pe loc de sala de la hotel.

sumpee
16.03.2009, 12:38:04
pai 5 mil am dat..suma minima.noi am fost direct la ciuperca..pentru ca avem maxim 150 de pers si nu cred ca avea rost sa inchiriem ditamai sala de 300 de pers la hotel :D .nici nu trebuie decorata mult.decat ceva pe scaune si flori pe mese, si bineinteles masa noastra.are o forma mai ciudata putin, noua insa ne place foarte foarte mult. numai ca nu am facut poze inauntru.ne-a zis tipa cu care am semnat ca putem veni cand sunt nunti sa vedem cum e aranjata sala cum sunt puse mesele..
eu am vazut in poze sala mare unde ai tu la hotel, e superba si ea, daca aveam si noi mai multe persoane tot acolo preferam.
ai timp sa te hotarasti de civila ca aia se face imediat. noi avem "nevoie' dac pot spune asa sa facem mai inainte ca sa stam impreuna la camin de familisti (el mai are un an de master si eu voi da la master in toamna..) si avand in vedere ca sunt 2 evenimente diferite, ne-am gandit ca e mai ok asa sa ne bucuram de fiecare.asta e parerea noastra.

kammy
16.03.2009, 15:19:13
Buna!
Si eu am nunta la Ciric la sala mare de la hotel:) Stie cineva ceva despre formatia care canta de obicei acolo? Nu retin cum se numeste.

sumpee
16.03.2009, 15:32:06
:D hai ca incet incet ne adunam si miresicile pe 2010. kammy nu stiu nimic de formatie eu voi opta pentru dj

bubulutulu
17.03.2009, 11:18:59
nu cred ca ciricul are formatie proprie. din cate stiu eu, cand mergi seara la restaurant doar pentru a servi ceva si nu e nici un eveniment, nu este formatie.

AncutaElena
17.03.2009, 12:48:39
nu cred ca ciricul are formatie proprie. din cate stiu eu, cand mergi seara la restaurant doar pentru a servi ceva si nu e nici un eveniment, nu este formatie.

Ciricul are o formatie si se numeste Alternativ.:)
E o formatie foarte buna,eu sunt incantata de ei.;;)

AncutaElena
17.03.2009, 12:49:23
Buna!
Si eu am nunta la Ciric la sala mare de la hotel:) Stie cineva ceva despre formatia care canta de obicei acolo? Nu retin cum se numeste.

Buna.Formatia se numeste Alternativ.:)

aancaa
17.03.2009, 12:55:11
buna.
dak tot veni vorba de formatie, voi cu cine ati incheiat contracte si cam cat costa?
multumesc anticipat de raspunsuri.

AncutaElena
17.03.2009, 12:56:48
buna.
dak tot veni vorba de formatie, voi cu cine ati incheiat contracte si cam cat costa?
multumesc anticipat de raspunsuri.

Eu am facut contract cu formatia de la Ciric si voi da 40 milioane.:)

aancaa
17.03.2009, 12:57:33
Ciricul are o formatie si se numeste Alternativ.:)
E o formatie foarte buna,eu sunt incantata de ei.;;)
Ancuta stii cumva unde as putea sa ascult cateva melodii de ale lor?

AncutaElena
17.03.2009, 13:02:27
Ancuta stii cumva unde as putea sa ascult cateva melodii de ale lor?

Da intra pe google si scrie formatiaalternativ si intri pe site-ul lor.Melodii poti asculta de pe site la download.:*

aancaa
17.03.2009, 13:09:47
Da intra pe google si scrie formatiaalternativ si intri pe site-ul lor.Melodii poti asculta de pe site la download.:*
daca ai incheiat contract cu ei cat costa?

AncutaElena
17.03.2009, 13:13:33
daca ai incheiat contract cu ei cat costa?

Da am incheiat contract cu ei si dau 40 de milioane;;)

aancaa
17.03.2009, 13:22:58
Da am incheiat contract cu ei si dau 40 de milioane;;)
scuze ... m-am uitat mai tarziu mai sus. mersi :*

kammy
17.03.2009, 14:02:12
Ms de raspunsuri fetelor. Si eu ma gandeam sa fac contract cu ei pentru anul viitor. M-am uitat un pic pe site-ul lor si am vazut ca sunt doar trei persoane in formatie...

sumpee
17.03.2009, 15:29:42
noi ne gandeam la varianta dj-ului...in toamna vom incepe cautari pentru formatie/dj. pana atunci vom fi ocupati cu civila, eu cu licenta, master etc :) si tre sa ne strangem banuti ca nu vrem sa apelam la parinti pentru ceva ce ne facem noi :)

aancaa
17.03.2009, 15:37:33
Eu as vrea sa ii aud live... mai am timp. Poate dupa post o sa merg sa ii vad cum canta. Is curioasa cum presteaza si muica populara, pe site e numai usoara.

AncutaElena
17.03.2009, 15:38:16
scuze ... m-am uitat mai tarziu mai sus. mersi :*

Cu mare placere.Ma puteti intreba orice despre ciric,va voi raspunde si mai ales dupa nunta.:)

AncutaElena
17.03.2009, 15:40:11
Eu as vrea sa ii aud live... mai am timp. Poate dupa post o sa merg sa ii vad cum canta. Is curioasa cum presteaza si muica populara, pe site e numai usoara.

Cel mai bine ii auzi cand canta la o nunta.Stiu ca tipa trebuia sa nasca si poate din acest motiv nu prea mai sunt vazuti sa cante seara la restaurant.:)

aancaa
17.03.2009, 16:15:47
Cel mai bine ii auzi cand canta la o nunta.Stiu ca tipa trebuia sa nasca si poate din acest motiv nu prea mai sunt vazuti sa cante seara la restaurant.:) cat ti-au cerut avans?

AncutaElena
17.03.2009, 16:19:58
cat ti-au cerut avans?

In total am dat 2200 ron avans.Dar cand am fost sa fac contract am dat 7 mil.Anul asta in februarie am dat restul pana la 22;;)

alexxis
17.03.2009, 16:25:01
Cel mai bine ii auzi cand canta la o nunta.Stiu ca tipa trebuia sa nasca si poate din acest motiv nu prea mai sunt vazuti sa cante seara la restaurant.:)

Hop, ma bag si eu!
Tipa a nascut deja, iar in ce priveste populara se descurca bine!
Eu am fost la multe nunti unde au cantat ei!
La unele a iesit f bine, la altele nu mi-au placut deloc. Cred ca e importanta si dispozitia in care se afla.

aancaa
17.03.2009, 16:54:24
In total am dat 2200 ron avans.Dar cand am fost sa fac contract am dat 7 mil.Anul asta in februarie am dat restul pana la 22;;)
La muzik cat ai dat avans:P

aancaa
17.03.2009, 16:56:35
Hop, ma bag si eu!
Tipa a nascut deja, iar in ce priveste populara se descurca bine!
Eu am fost la multe nunti unde au cantat ei!
La unele a iesit f bine, la altele nu mi-au placut deloc. Cred ca e importanta si dispozitia in care se afla.
da...dar banii ii ia oricum...nu e dupa starea in care se afla. /:)

alexxis
17.03.2009, 17:28:25
da...dar banii ii ia oricum...nu e dupa starea in care se afla. /:)

Stiu! De asta eu am ales DJ.

sumpee
17.03.2009, 17:33:31
si eu o sa aleg dj..tot de asta ca mna o formatie care canta live mai are si ceva momente aiurea obosesc si ei ca is oameni.
ancutaelena am vazut ca ai la ciuperca. ai idee cum vei aseza mesele? unde va fi ringul?

aancaa
17.03.2009, 18:31:07
eu vreau totusi formatie :-SS

AncutaElena
17.03.2009, 20:42:52
La muzik cat ai dat avans:P

Avans am dat 500 ron.Iar restul de 3500 ron voi da dupa nunta.:)

AncutaElena
17.03.2009, 20:43:55
Stiu! De asta eu am ales DJ.

Buna.Tu ai la Hotel sau la Ciuperca?;;)

kammy
18.03.2009, 09:50:22
Neata fetelor! Vreau sa va zic ca am luat aseara un dvd de la formatia alternativ sa ii vad cum canta si am fost placut impresionata de prestatia lor. Live nu am cum sa ii ascult pentru ca nu mai canta la restaurant pana undeva in aprilie, e post si nu mai fac petreceri. Sunt hotarata sa fac contract cu ei, sper sa nu imi para rau la anul.[-o<

AncutaElena
18.03.2009, 12:57:20
Neata fetelor! Vreau sa va zic ca am luat aseara un dvd de la formatia alternativ sa ii vad cum canta si am fost placut impresionata de prestatia lor. Live nu am cum sa ii ascult pentru ca nu mai canta la restaurant pana undeva in aprilie, e post si nu mai fac petreceri. Sunt hotarata sa fac contract cu ei, sper sa nu imi para rau la anul.[-o<

Nu vei regreta ca ii alegi pe ei.;;)

aancaa
18.03.2009, 13:19:59
buna.

imi poti trimite si mie cateva melodii sa imi fac si eu o parere[-o<