PDA

Versiunea completa : Restaurant Onyx

Pagini : [1] 2

tzestoshica
24.01.2007, 16:03:17
Stie cineva cum arata noul Onyx? am inteles ca mai fac acum o sala si ma intrebam daca e draguta. \:D/

mersic

CataAna
25.01.2007, 13:17:44
Buna!

Asta vara cand am fost sa discut cu cei de la Onix mi-au propus si mie noua sala. Din pacate din 2005 sala respectiva a ramas la stadiul de fundatie. Mergi personal si vezi daca au mai evouluat lucrarile. Daca e tot fundatie, te sfatuiesc sa spui pas.
Din descrierea lor sala ar fi foarte interesanta. E in forma de amfiteatru, deci mesele sunt pozitionate pe trepte si vizibilitatea e mai buna. Ringul de dans va fi in mijloc. In schimb va fi o sala moderna, deci fara candelabre...

O nunta de vis,
Cata

Andrusca
26.01.2007, 13:27:06
Buna,

aseara am luat masa la Onyx si chelnerul ne-a spus ca pe 27 mai 2007 e prima nunta in sala noua..deci trebuie sa fie gata pana atunci!

Numai bine!

lavy_ionela
26.01.2007, 14:38:06
Ati putea sa dati mai multe detalii despre acest restaurant?

tzestoshica
26.01.2007, 18:20:41
Buna!

Asta vara cand am fost sa discut cu cei de la Onix mi-au propus si mie noua sala. Din pacate din 2005 sala respectiva a ramas la stadiul de fundatie. Mergi personal si vezi daca au mai evouluat lucrarile. Daca e tot fundatie, te sfatuiesc sa spui pas.
Din descrierea lor sala ar fi foarte interesanta. E in forma de amfiteatru, deci mesele sunt pozitionate pe trepte si vizibilitatea e mai buna. Ringul de dans va fi in mijloc. In schimb va fi o sala moderna, deci fara candelabre...

O nunta de vis,
Cata

Multumesc tare mult pt sfat. Din pacate sala este inca in stadiul de ...santier. Am fost acolo acum cateva seri si chelnerii nu prea stiau cum o sa fie, iar tipul care trebuia sa fie acolo sa ne arate sala nu prea ne-a asteptat - desi sunasem si aranjasem o intalnire.

Oricum, cred ca nu voi alege sala aceasta. Din cate au zis ei, prima nunta acolo e undeva in mai, asa ca multa bafta celor care au rezervat atunci!

Cele bune,
Tzestoshica

oachesica
04.02.2007, 20:21:22
Buna,miresicilor!
Si eu am nunta in 2007 si mi-au spus cei de la onyx sa revin ......:[email protected] . Nu-mi gasesc sala cu o terasa frumosa,k imi doresc "PURCEL LA PROTAP":-p . CINE MA POATE AJUTA??? Astept rasp.....8-|

cristiana
21.03.2007, 16:43:11
Mai are cineva noutati despre sala noua? Tot la stadiul de santier este?:-\

tzestoshica
29.03.2007, 17:17:16
Salutare,

Are cineva o idee despre cum e pe terasa la Onyx? Ma gandesc sa fac nunta acolo, dar problema e ca tot in seara aia va mai fi o nunta in restaurant la Onyx. Oare se va auzi muzica din restaurant pana pe terasa? A mai fost cineva la nunti pe terase (in august)?

Mersic,
Alina

CataAna
29.03.2007, 18:14:51
Am fost la nunti in restaurant la Onix si cand ieseam pe terasa nu se auzea muzica din interior.
:*

tzestoshica
29.03.2007, 18:23:25
mersic mult,
alina

adinac_ro
29.03.2007, 22:10:30
Eu am avut 2 vise pentru nunta mea.Sa fie biserica din Copou ( care a si ramas) si restaurantul onix.Am visat scarile alea luminoase de parca toata petrecerea as fi facut-o pe scari.
Sa ne trimiti poze la final sa ma bucur si eu de visul tau.

cristiana
30.03.2007, 08:26:23
Eu am avut 2 vise pentru nunta mea.Sa fie biserica din Copou ( care a si ramas) si restaurantul onix.Am visat scarile alea luminoase de parca toata petrecerea as fi facut-o pe scari.
...si eu am vista sa fie Sf. Nicolae Domnesc si Onyx...si a dat Dumnezeu si a fost (sau va fi).<:-P
pentru tzestoshica: la Onyx se organizeaza si 3 nunti concomitent (la mine asa va fi): una in sala veche, una in cea noua si una pe terasa; am primit asigurari ca nu se vor "amesteca" muzicile. Intrarile sunt separate, incat nu ai de ce sa iti faci probleme. Singura mea rezerva fata de terasa e ca nu prea ai cum sa apreciezi cum va fi vremea.

ioana_taranu
30.03.2007, 11:01:04

Nu trebuie sa consideri ca nu ti-ai implinit un vis. Stiu ca restaurantul Onyx este in topul preferintelor, dar ceea ce conteaza cel mai mult este unde vei fi mireasa.

In cazul nostru de exemplu toata lumea se astepta sa facem la Onyx, pentru ca Marius Soranescu e prieten f bun cu noi, si fost coleg de liceu. Din niste motive personale eu nu vreau sa imi fac nunta pe Bucium, desi sunt mai multe locatii acolo care m-ar fi atras. Ceea ce a fost insa ciudat a fost faptul ca desi am fost la aproape toate restaurantele din Iasi, cand am intrat la Unirea am simtit ca acolo o sa fiu eu mireasa. (Normal ca viitorul meu sot a spus ca nu am toata tigla pe casa daca am premonitii de astea intr-o sala care e in renovare si care nici macar nu stiu cum arata facuta :)) Si asa am ales noi restaurantul...am avut noroc si ca aveau duminici libere atunci cand ne-am decis noi (adika in februrie)...si ca le-a placut la parinti, si ca preturile sunt relativ mici.

Unde da Dumnezeu sa fie, acolo e cel mai bine pentru tine. Nu comentez despre Onyx, desi as avea cate ceva...:) Iar la Astoria, e adevarata chestia cu fitele, desi la noi s-au potolit rapid, din trei fraze le-am spus sa coboare tonul si pretentiile ca nu am venit acum cu autobuzul de la tara si intru prima data in restaurant; problema la ei era ca incercau sa ma convinga sa imi ingramadesc 140 de oameni in salon...adica sa imi puna lumea inclusiv in separeu, ceea ce m-a determinat nici macar sa nu continui discutiile.

Oriunde esti mireasa, e frumos, pentru ca acolo tu ai sa fii pentru o seara cea mai frumoasa, cea mai speciala si cea mai extraordinara femeie din lume. Restul nu sunt decat detalii...

PS: Daca tot ai ramas cu un of, poti ruga pe cei care te fura sa te duca la Onyx pe scari sa faci poze....:)

tucafamily
20.05.2007, 23:04:09
M-am tot uitat la ce ati scris despre diverse restaurante si mai nimik despre Onyx. Se apropie nunta mea si incep sa ma stresez din ce in ce mai mult, de aceea v-as ruga sa-mi spuneti daca ati fost sau daca ati avut nunta la Onyx. Contractul l-am incheiat cu cei de la Volum maxim - as dori pareri si despre ei daca stiti[-o<

AnaM
21.05.2007, 00:11:19
Bia stiam ca are la Onyx. Asteptam sa ne spuna ea cum sta treaba :)
Am inteles ca nu da voie cu artificii si alte traznai...

nicoleta
21.05.2007, 00:46:19
am fost si eu si am vazut onix-ul este chiar tare frumos dar mic pt cate pers am eu. mi-a placut mult dar nu am avut ce face. i-ti urez sa ai parte de o nunta frumoasa !!!!!!!!!!!

tucafamily
21.05.2007, 16:26:51
am fost si eu si am vazut onix-ul este chiar tare frumos dar mic pt cate pers am eu. mi-a placut mult dar nu am avut ce face. i-ti urez sa ai parte de o nunta frumoasa !!!!!!!!!!!
Iti multumesc si o nunta de vis sa ai si tu:)
sala in care fac eu are o capacitate de 200 persoane

tucafamily
22.05.2007, 14:06:25
Miresici....azi am auzit numai de rau despre Onyx....cica seriozitatea lasa mult de dorit:-< ...aveam pretentii tinand cont de renumele care il au
Va rog daca mai stiti cate ceva dati-mi de stire

cristiana
22.05.2007, 19:39:12
Ne spui si noua ce ai auzit rau despre Onyx? Eu, in general, am auzit de bine. :-\

alibd
22.05.2007, 20:40:41
Ne spui si noua ce ai auzit rau despre Onyx? Eu, in general, am auzit de bine. :-\

Am vazut data nuntii tale si mi-a starnit curiozitatea. :) Te imbraci in rochia de mireasa si la starea civila, sau vei avea doua costumatii?
PS: Scuzati of-topic!

AnaM
22.05.2007, 20:54:04
Eu, personal, am auzit de la mai multe persoane ca mancarea nu e atat de buna. In rest, nimic altceva.

cristiana
23.05.2007, 08:54:07
Am vazut data nuntii tale si mi-a starnit curiozitatea. :) Te imbraci in rochia de mireasa si la starea civila, sau vei avea doua costumatii?
PS: Scuzati of-topic!
Voi avea doua costumatii: cea de civila e deja gata, urmeaza si rochia de mireasa;;) .

cristiana
23.05.2007, 08:57:07
Eu, personal, am auzit de la mai multe persoane ca mancarea nu e atat de buna. In rest, nimic altceva.
Pai pe mine restul ma interesa :-s , deoarece mancarea stiu ca este excelenta: am mers in cateva randuri si a fost de fiecare data grozava; in plus, preturile sunt normale, chiar si pentru meniuri ceva mai exotice.

AnaM
23.05.2007, 11:53:02
Pai pe mine restul ma interesa :-s , deoarece mancarea stiu ca este excelenta: am mers in cateva randuri si a fost de fiecare data grozava; in plus, preturile sunt normale, chiar si pentru meniuri ceva mai exotice.

Bia spunea ca-s cam pretentiosi. Nu dau voie artificii, am imresia ca impun si formatia lor (de asta nu-s sigura). Iar cat despre mancare, sincer iti spun ca nimeni cu care am vb nu a fost multumit... Poate au mai schimbat bucatarii...
Oricum, eu sper din toata inima sa ai o nunta superba, fara probleme :) In general locatia o sa compenseze pt alte nimicuri :)

cristiana
27.05.2007, 12:51:07
Are cineva vreo informatie de la nunta de pe 26 mai din sala noua de la Onyx?[-o<

Bia
28.05.2007, 00:48:06
Salutare! Eu zic ca de fiecare restaurant se "aud" si bune si rele, eu una nu ma stresez! Fratele meu a avut nunta la onyx acum vreo 2 ani si a fost ok, sa zic ca poate isi mai baga ei coada pe la bautura, dar probabil ca asa se intampla in multe alte locuri! Eu zic sa nu va mai faceti griji pt ca e totusi un restaurant cu un renume in Iasi si nu cred ca e chiar degeaba! Ma rog, pe bune ca eu nu ma stresez deloc din punctul asta de vedere!
Intr-adevar au impus unele conditii, la inceput nu prea mi-a convenit dar stand de vb cu tipa de acolo am inteles si punctul lor de vedere! Stiu sigur ca nu accepta alta firma de decoratiuni sau o alta formatie decat formatiile lor sau DJ daca vreti, au zis fara manele (ceea ce m-a bucurat f mult!), populara mai putina, ma rog, pe mine nu ma deranjeaza, da stiu ca place la multa lume, apoi cica fara baloane si artificii, si cam atat din ce imi aduc aminte! Trebuie sa ma duc si eu neaparat intr-o sambata sa vad sala aranjata! Am fost asta iarna si am vazut-o aranjata pt nu stiu ce petrecere de craciun si arata fain!
Inca nu am apucat sa discut detalii cu ei, mi-au zis mereu ca e prea devreme si ca totul se stabileste cu cateva sapt inainte, asa ca stau linistita ca mai am pana in august!

cristiana
28.05.2007, 10:03:54
La nunta din sala noua de sambata decoratiunile le faceau cei de la Decora.
Chiar nu a participat nimeni la acea nunta?

roxana_if
02.06.2007, 18:41:52
am si eu nevoie de cateva pareri despre onyx daca a facut sau daca face cineva akolo.....imi place mult locul ca imagine, sala arata super pe grena da' cum sunt celelalte..preturi, colaborare, la la la ....? nunta mea e in septembrie, cu o zi inainte de ziua mea....nice, nu?;))

mitzura
02.06.2007, 20:23:39
am si eu nevoie de cateva pareri despre onyx daca a facut sau daca face cineva akolo.....imi place mult locul ca imagine, sala arata super pe grena da' cum sunt celelalte..preturi, colaborare, la la la ....? nunta mea e in septembrie, cu o zi inainte de ziua mea....nice, nu?;))
nice,intr-adevar,dar vezi ca mai e un subiect cu onyx...Fac destule fete acolo,cred ca vei avea cu cine sa schimbi pareri!

AnaM
02.06.2007, 21:07:42

Uite topic-ul http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4713 :*

tucafamily
03.06.2007, 12:05:20
si eu am nunta pe 7 octombrie la ei si e chiar de ziua mea, adik cand implinesc 25 de ani<:-P

tucafamily
08.06.2007, 10:09:28
Nu e nimeni printre noi care sa fi facut deja nunta la Onyx , sa ne spuna si noua cum a fost?

cristiana
09.06.2007, 10:27:58
Va dau eu toate, toate detaliile , in mai putin de o luna :-SS

tucafamily
11.06.2007, 10:06:24
multa bafta!!! va fi bine , vei vedea!
Am aflat ca a avut cineva nunta acolo saptamana trecuta si a spus ca a fost superb! Singura chestie e ca ...normal...ca te mai si fura.
In privinta furatului chiar nu vreau sa ma stresez, oricum peste tot e asa , important e sa iasa bine!

cristiana
11.06.2007, 21:37:09
Sper din tot sufletul sa fie asa! Sala noua este gata si a iesit de exceptie, cu singura mentiune ca nu are numarul de locuri pe care il preconizasera ei initial; in rest, foarte eleganta, intr-un stil clasic luxos; este cu siguranta in topul salilor din iasi la ora actuala. Evident ca si pretentiile de a cumpara mai mult de la ei au mai crescut nitel.
Poate o sa pun si cateva poze candva.;-)

tucafamily
12.06.2007, 10:23:37
Cate locuri are sala noua? Tu in care faci? In cea noua sau cea veche?

cristiana
12.06.2007, 12:39:48
Cate locuri are sala noua? Tu in care faci? In cea noua sau cea veche?
Pai sala noua ei ziceau ca va avea 300 locuri, insa incap in jur de 200-210 in conditii normale.
In sala noua voi face.

ioanaotc
13.06.2007, 11:22:27
...daca esti tare pe pozitie o scoti la capat cu ei si bineinteles daca ai si o pila buna se stie de mult ca la onyx merge faza cu pilele(unde nu merge?).eu acum sunt in tratative cu ei vis-a-vis de menu incearca ei sa ma incarce dar sper sa o scot la capat,insa am vb cu ei si nu m-au obligat cu formatia lor ,nici cu decoratiunile lor si despre artificii chiar nu am vb am zis doar ca vreau sa-mi aduc niste vulcani pt valsul mirilor si artificii din alea mici pt tort si nu au comentat.imoprtant pentru ei este si de cate persoane este nunta daca e o nunta mare mai ai sanse sa mai scoti ceva din menu daca nu...tre sa castige si ei..vorba lor

ioanaotc
13.06.2007, 11:26:56
...apropo am intrat si eu recent in sala noua si e super faina,foarte stilata...multa bafta sa-ti iasa o nunta frumoasa si reusita

cristiana
13.06.2007, 12:41:15
...apropo am intrat si eu recent in sala noua si e super faina,foarte stilata...multa bafta sa-ti iasa o nunta frumoasa si reusita
multumesc mult; ma bucur ca si altii cred ca e draguta sala.
daca nu e secret, imi poti spune si mie unde ai ajuns cu negociatul, ca si noi suntem in aceeasi faza; eventual pe privat, daca nu se poate in forum.
multumesc

cristiana
13.06.2007, 13:43:17
...daca esti tare pe pozitie o scoti la capat cu ei si bineinteles daca ai si o pila buna se stie de mult ca la onyx merge faza cu pilele(unde nu merge?).eu acum sunt in tratative cu ei vis-a-vis de menu incearca ei sa ma incarce dar sper sa o scot la capat,insa am vb cu ei si nu m-au obligat cu formatia lor ,nici cu decoratiunile lor si despre artificii chiar nu am vb am zis doar ca vreau sa-mi aduc niste vulcani pt valsul mirilor si artificii din alea mici pt tort si nu au comentat.imoprtant pentru ei este si de cate persoane este nunta daca e o nunta mare mai ai sanse sa mai scoti ceva din menu daca nu...tre sa castige si ei..vorba lor
formatia nu ne-au impus-o nici noua; de artificii ne-au intrebat daca vrem, ba chiar ne-au descris ei ca trebuiesc 4 pentru ringul de dans si cateva de pus in tort; iar despre decoratiuni, nici nu prea voiam alta firma caci vrem niste aranjamente florale pe care le-am vazut la ei, alea cu vaza cu picior inalt.
Si pentru ca tot ai vazut sala noua, ce zici: sa imbracam scaunele acelea sau merita lasate asa?:-\

tucafamily
13.06.2007, 13:59:53
Fetelor va rog sa-mi spuneti si mie[-o< unde ati ajuns cu negociatul. As vrea sa stiu la cat ati ajuns cu pretul meniului si daca v-a lasat sa aduceti bauturile alcolice

cristiana
15.06.2007, 10:28:28
ioanaotc, se pare ca mesajul tau de ieri a fost sters. Sa inteleg ca in 125 RON tu iei de la restaurant mancarea, prajiturile, tortul, fructele, apa, sucul si taria, iar restul (sampania si vinul) le aduci? Sau trebuie pana la urma sacumperi de 150 ron de la ei?
In care sala faci?

ioanaotc
15.06.2007, 13:51:15
fac pe terasa iar pana acum inca nu e nimic batut in cuie despre vin am vorbit acum ceva timp in urma si asta e singura chestie stabilita.ei incearca sa traga de timp ca sa te duca cat mai aproape de eveniment sa nu mai poti face mare lucru,dupa cum am zis e foarte important numarul de persoane.va dau un sfat multa rabdare si perseverenta nu cred ca se pot stabili toate detaliile la o singura intalnire.promit sa va tin la curent cu tot ce se intampla.

tinys
15.06.2007, 17:42:55
e interesanta varianata asta cu Onyxul sala noua \:D/ dar cine dintre voi a facut deja nunta acolo? cu ce impresii generale a ramas? eu as avea aproape 300 de invitati (250 - 280...poate chiar mai multi de aia am pus 300). Am inteles de pe forum ca in sala noua incap doar vreo 200 si ceva...e adevarat? :( mersi mult fetelor...:">

cristiana
15.06.2007, 23:48:52
e interesanta varianata asta cu Onyxul sala noua \:D/ dar cine dintre voi a facut deja nunta acolo? cu ce impresii generale a ramas? eu as avea aproape 300 de invitati (250 - 280...poate chiar mai multi de aia am pus 300). Am inteles de pe forum ca in sala noua incap doar vreo 200 si ceva...e adevarat? :( mersi mult fetelor...:">
...pai depinde cat de inghesuiti vrei sa-i asezi; foarte comod ar incape cam 180, bine vreo 200-210 si inghesuit 230; de altfel au incaput si 270 in acea sala, dar nu ai vrea sa stii in ce conditii...
Succes (mergi si vezi sala si iti vei da seama)

tinys
16.06.2007, 02:11:37
...pai depinde cat de inghesuiti vrei sa-i asezi; foarte comod ar incape cam 180, bine vreo 200-210 si inghesuit 230; de altfel au incaput si 270 in acea sala, dar nu ai vrea sa stii in ce conditii...
Succes (mergi si vezi sala si iti vei da seama)

parca totusi nu mi-as chinui invitatii sa-i pun precum sarmalutele unii peste altii! :D eu le-am spus alor mei sa mearga sa vada un pik despre ce e vb la onyx...problema e ca sapt asta au fost foarte prinsi,dar mi-au promis ca se duk luni sau marti sa vada sala si sa vb un pik ;;) !

AnaC
24.07.2007, 16:17:55
Asta ne spuneai acum mai bine de o luna.... Felicitari si casa de piatra!
as vrea sa stiu si eu detalii: cam cu cat timp inainte ati inceput negocierea,care v-a fost meniul minim impus pentru a putea aduce voi bauturile,cum ati procedat cu tortul(daca l-ati adus voi).V-ati decorat sala cu firma lor, sau cum?...si foarte important: ce muzica ati avut?...

cristiana
24.07.2007, 18:34:12
Imi cer scuze, dar imediat dupa nunta am plecat in vacanta, incat nu am mai reusit sa postez nimic.
Despre Onyx, eu una sunt foarte multumita. Negocierea am inceput-o cu mai bine de o luna inainte, desi nu era cazul, ca detaliile finale se stabilesc atunci aproape, in saptamana premergatoare evenimentului; noi am luat de la ei meniul, apa, sucurile, cafelele, sampania. Tortul l-am adus noi. Ca si formatie, am avut una dintre formatiile cu care lucreaza ei, dar am avut si un invitat. Decoratiunile au fost facute de ei si suntem fff multumiti de cum au iesit. In rest, servirea ireprosabila, au fost foarte prompti, mancarea a venit calda, bauturile au fost reci, a fost si gheata pe mese, aerul conditionat a mers non-stop.
Singura problema din acea seara a fost o pana de curent de aproximativ 30 minute, dar va imaginati ca nu a fost vina lor.

AnaC
24.07.2007, 22:44:22
Ma bucur sa aud ca a iesit totul cum v-ati dorit.Eu auzisem tot felul de zvonuri: cum ca muzica nu ar fi pe masura asteptarilor, si altele, dar cred ca e mai bine sa ascult parerea unora care au fost miri la Onyx, si nu a celora care au fost invitati.

Bia
25.07.2007, 12:29:58
Imi cer scuze, dar imediat dupa nunta am plecat in vacanta, incat nu am mai reusit sa postez nimic.
Despre Onyx, eu una sunt foarte multumita. Negocierea am inceput-o cu mai bine de o luna inainte, desi nu era cazul, ca detaliile finale se stabilesc atunci aproape, in saptamana premergatoare evenimentului; noi am luat de la ei meniul, apa, sucurile, cafelele, sampania. Tortul l-am adus noi. Ca si formatie, am avut una dintre formatiile cu care lucreaza ei, dar am avut si un invitat. Decoratiunile au fost facute de ei si suntem fff multumiti de cum au iesit. In rest, servirea ireprosabila, au fost foarte prompti, mancarea a venit calda, bauturile au fost reci, a fost si gheata pe mese, aerul conditionat a mers non-stop.
Singura problema din acea seara a fost o pana de curent de aproximativ 30 minute, dar va imaginati ca nu a fost vina lor.

Esti prima persoana care zice a fost pe deplin multumita! Ma bucur ca a fost totul ok pt voi! Deja parca m-am mai linistit un pic! Deci accepta artificii? Cand am vb noi cu ei au spus nu, sub nici o forma! Of cred ca depinde in ce pasa ii prind! Ce fel de aranjamente ai avut?

cristiana
25.07.2007, 13:25:28
Draga AnaC, ma consider o persoana obiectiva si, desi este vorba de nunta mea, pot sa zic ca a iesit totul bine; este drept ca sunt foarte importante si parerile invitatilor, ca noi timp de 6 luni inainte nuntii doar asta am auzit: e petrecerea invitatilor si nu a voastra.
Cat despre muzica...nu prea poti vorbi de zvonuri: mergi si ii asculti si cu asta ai rezolvat problema. Despre Volum Maxim, prima formatie a celor de la Onyx, despre care se auzea ca sunt foarte buni si despre care imi parea rau ca noi nu am reusit sa-i prindem, am auzit si eu ca se dau putin vedete, fac pauze cam lungi, cica s-a intamplat la o nunta sa nu asigure si muzica pe durata pauzelor, la o nunta (pe 14 iulie) am inteles ca au cantat foarte multa muzica populara etc. Dar toate astea sunt lucruri cu care le poti discuta cu ei, in prealabil. Ca in definitiv ei iti ofera niste servicii si tu ii platesti. Formatia pe care am avut-o noi se numeste Gigant Band, e a doua formatie de la Onyx si au fost superok. Din cate am inteles, mai exista si o a treia formatie.
Tu pe cine ai contractat? Ca daca e vorba de Gigant Band, iti pot oferi DVDul ca sa ii asculti.

cristiana
25.07.2007, 13:31:05
Esti prima persoana care zice a fost pe deplin multumita! Ma bucur ca a fost totul ok pt voi! Deja parca m-am mai linistit un pic! Deci accepta artificii? Cand am vb noi cu ei au spus nu, sub nici o forma! Of cred ca depinde in ce pasa ii prind! Ce fel de aranjamente ai avut?
Draga Bia, treaba cu "deplin multumita" este relativa: mereu este loc de mai bine, insa per ansamblu a fost superok; cel putin nu am ramas cu senzatia, cum ii auzeam pe altii, la alte nunti (Ciric, Onyx etc), ca m-ar fi furat cu cel putin 50 milioane.
Legat de Onyx circula si multe legende: ca nu ai voie sa aduci tu muzica, ca n-ai voie cu artificii, ca nu poti decora cu ei etc., isa toate lucrurile astea se pot negocia.
Despre artificii noi nici nu am intrebat; in momentul in care am stabilit detaliile cu doamna de la decor, dansa ne-a intrebat daca vrem artificii de tort si pentru dansul de inceput. La cele pentru dans am renuntat chiar in acea seara deoarece se dadusera pe terasa si au facut prea mult fum, iar invitatii nu au fost tocmai incantati, dar la tort am avut si le-au asezat inspirat. Ce-i drept e ca si tortul era dragut.:-p

Bia
27.07.2007, 13:00:13
Draga Bia, treaba cu "deplin multumita" este relativa: mereu este loc de mai bine, insa per ansamblu a fost superok; cel putin nu am ramas cu senzatia, cum ii auzeam pe altii, la alte nunti (Ciric, Onyx etc), ca m-ar fi furat cu cel putin 50 milioane.
Legat de Onyx circula si multe legende: ca nu ai voie sa aduci tu muzica, ca n-ai voie cu artificii, ca nu poti decora cu ei etc., isa toate lucrurile astea se pot negocia.
Despre artificii noi nici nu am intrebat; in momentul in care am stabilit detaliile cu doamna de la decor, dansa ne-a intrebat daca vrem artificii de tort si pentru dansul de inceput. La cele pentru dans am renuntat chiar in acea seara deoarece se dadusera pe terasa si au facut prea mult fum, iar invitatii nu au fost tocmai incantati, dar la tort am avut si le-au asezat inspirat. Ce-i drept e ca si tortul era dragut.:-p

Salut! Noi am fost cred ca de vreo trei ori pe la onyx si initial il luau pe nu in brate dar discutand mai mult am vazut ca totusi se poate, deci trebuie sa ne tinem si noi tare pe pozitie si sa negociem! Nici eu nu vreau artificii la inceput pt ca stiu ca se face fum si e nasol, dar la tort .... trebuie! Abia astept sa ma duc si eu sa incep discutiile!
Inca o intrebare: Tortul l-ai facut la ei sau in alta parte? Eu as prefera sa-l faca ei ca sa nu-mi mai bat eu capul, dar astept sa-mi zici tu!
Mersi de informatii! >:D< >:D< >:D<

cristiana
29.07.2007, 16:04:41
Salut! Noi am fost cred ca de vreo trei ori pe la onyx si initial il luau pe nu in brate dar discutand mai mult am vazut ca totusi se poate, deci trebuie sa ne tinem si noi tare pe pozitie si sa negociem! Nici eu nu vreau artificii la inceput pt ca stiu ca se face fum si e nasol, dar la tort .... trebuie! Abia astept sa ma duc si eu sa incep discutiile!
Inca o intrebare: Tortul l-ai facut la ei sau in alta parte? Eu as prefera sa-l faca ei ca sa nu-mi mai bat eu capul, dar astept sa-mi zici tu!
Mersi de informatii! >:D< >:D< >:D<

Tortul l-am luat de la Montecatini. Am auzit ca tortul la Onyx nu e grozav, ca e facut din prafuri si e si la 60000 kg. Asa ca am preferat sa il iau din alta parte, am dat multisor pe kg comparativ cu pretul din oras, dar a fost asa cum l-am dorit. Ideea asta cu tortul din alta parte nu au acceptat-o f usor dar pana la urma..

AnaC
29.07.2007, 21:17:04
Noi cu muzica inca nu am rezolvat nimic si sper sa nu fie prea tarziu...Chiar in seara asta mergem sa ii ascultam pe cei de la Volum Maxim(este o nunta la Clasic, dar noi vom sta pe terasa).In functie de ce auzim in seara asta decidem daca ii alegem pe ei sau nu. Oricum,cred ca ar fi bine daca ai putea sa imi trimiti cumva imagini de la nunta ca sa ma lamuresc si in privinta celeilalte formatii.

cristiana
31.07.2007, 10:58:17
Noi cu muzica inca nu am rezolvat nimic si sper sa nu fie prea tarziu...Chiar in seara asta mergem sa ii ascultam pe cei de la Volum Maxim(este o nunta la Clasic, dar noi vom sta pe terasa).In functie de ce auzim in seara asta decidem daca ii alegem pe ei sau nu. Oricum,cred ca ar fi bine daca ai putea sa imi trimiti cumva imagini de la nunta ca sa ma lamuresc si in privinta celeilalte formatii.
Ar fi bine daca ai avea parerea cuiva care a participat la nunta. Noi auzisem, inainte de nunta noastra, cum ca ar canta bina, dar ca nu asigura muzica din pauze si ca acestea sunt interminabile. Plus ca, din cate stiu, sunt si nitel mai scumpi decat ceilalti.
Posteaza si impresiile dupa ce ii asculti.

Bia
01.08.2007, 23:25:37
Tortul l-am luat de la Montecatini. Am auzit ca tortul la Onyx nu e grozav, ca e facut din prafuri si e si la 60000 kg. Asa ca am preferat sa il iau din alta parte, am dat multisor pe kg comparativ cu pretul din oras, dar a fost asa cum l-am dorit. Ideea asta cu tortul din alta parte nu au acceptat-o f usor dar pana la urma..

Salut! Uite am fost si noi in sfarsit la Onyx! Mi-au trimis pe mail variantele de meniu si ne uitam la ele ca matza in calendar, habar n-avem ce sa alegem! Am vb si de aranjamente si mi s-a parut cam scump .... Cat despre tort, mi-au dat un nr de tel dar daca tu zici ca nu e ok acolo .... Of, cat stres, m-am saturat!

cristiana
02.08.2007, 08:14:23
Salut! Uite am fost si noi in sfarsit la Onyx! Mi-au trimis pe mail variantele de meniu si ne uitam la ele ca matza in calendar, habar n-avem ce sa alegem! Am vb si de aranjamente si mi s-a parut cam scump .... Cat despre tort, mi-au dat un nr de tel dar daca tu zici ca nu e ok acolo .... Of, cat stres, m-am saturat!
Pai daca te pot ajuta cu ceva, te rog sa ma anunti! Cat despre tort...nu am zis neaparat ca nu sunt bune cele de la patiseria cu care lucreaza ei, ci incercam sa-ti explic de ce costa mai mult cele din mall. Aranjamentele au cam aceleasi preturi ca si cele din ofertele din oras, cel putin din cate am vazut eu.>:D<

mitzura
02.08.2007, 09:54:55
Zi-ne niste preturi la aranjamemte!Oricum,daca diferenta nu e colosala au zic sa ramai la cei de acolo,au decorat sala de multe ori si se pricep cel mai bine!Vrei sa incepi acum sa alergi dupa oferte last moment?...Iar daca totusi ti se pare exagerat,incearca sa te axezi pe flori mai ieftine (jerbera,criznteme),cu trandafiri doar in 'punctele esentiale"(prezidiu).Ziceai mai de mult ceva de orhidee,eu zic sa le pastrezi numai pt buchet, ca sunt cele mai scumpe!

AnaC
02.08.2007, 22:59:12
Nu am reusit sa ascultam prea multe, caci de pe terasa nu se auzea nimic, iar ianuntru nu am putut sta, se uitau nuntasii cam ciudat la noi;)) ...
Nu mi-am format o idee in ceea ce-i priveste. Dar spuneai ca ai putea sa-mi trimiti niste secvente de la nunta ta?...ti-as fi recunoscatoare :*.A ramas ca dupa post sa incheim contractul, pana atunci ne decidem cu cine.

tucafamily
06.08.2007, 09:37:39
Buna fetelor! Am lipsit o perioada si acum am citit toate mesajele voastre....:-SS noi mai avem 2 luni pana la nunta si sunt stresata de mor...nus cum esti tu Bianca ca mai ai atat de putin. Noi i-am luat pe cei de la Volum Maxim....sper din tot sufletul sa fie bine (sa nu faca acele pauze despre care vorbiti). Ce fire pot sa am....am ajuns la starea in care as vrea sa treaca cat mai repede momentul acesta.
Chiar va rog spuneti-ne preturile la aranjamente si postati cateva fotografii cu sala decorata daca aveti[-o< .
La ce pret ati ajuns cu meniul final?
Aaaa si inca o intrebare , avansul de 10 mil vi l-a scazut din meniuri s-au s-a perceput ca taxa de inchiriere a salii?

cristiana
06.08.2007, 10:33:32
Buna fetelor! Am lipsit o perioada si acum am citit toate mesajele voastre....:-SS noi mai avem 2 luni pana la nunta si sunt stresata de mor...nus cum esti tu Bianca ca mai ai atat de putin. Noi i-am luat pe cei de la Volum Maxim....sper din tot sufletul sa fie bine (sa nu faca acele pauze despre care vorbiti). Ce fire pot sa am....am ajuns la starea in care as vrea sa treaca cat mai repede momentul acesta.
Chiar va rog spuneti-ne preturile la aranjamente si postati cateva fotografii cu sala decorata daca aveti[-o< .
Aaaa si inca o intrebare , avansul de 10 mil vi l-a scazut din meniuri s-au s-a perceput ca taxa de inchiriere a salii?
Draga tucafamily, bine ai revenit! Gasesti raspuns la mai toate intrebarile tale in posturile de mai sus. Ca si sfat, nu-ti dori sa treaca repede, caci imediat dupa o sa ti se pare ca a fost prea putin si o sa mai vrei.>:D<
Avansul se scade din factura finala.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, iti stau la dispozitie.

Bia
09.08.2007, 18:33:25
Zi-ne niste preturi la aranjamemte!Oricum,daca diferenta nu e colosala au zic sa ramai la cei de acolo,au decorat sala de multe ori si se pricep cel mai bine!Vrei sa incepi acum sa alergi dupa oferte last moment?...Iar daca totusi ti se pare exagerat,incearca sa te axezi pe flori mai ieftine (jerbera,criznteme),cu trandafiri doar in 'punctele esentiale"(prezidiu).Ziceai mai de mult ceva de orhidee,eu zic sa le pastrezi numai pt buchet, ca sunt cele mai scumpe!

Eu vreau niste aranjamente simple, gen, trei trandafiri cu ceva verdeata si gypsofila si cam atat pe mesele invitatilor si un aranjament e 50 ron. Na, nu zic ca e exagerat de mult dar cand ma gandesc la cate mese sunt .... si la toate celelalte cheltuieli .... Asta iarna mi-au spus ca aranjamentele sunt 30 ron si acum mi-au zis 50 si mi se pare cam mare scumpirea! Ma rog .... Orhideele doar in buchet si atat! Am optat si pt sfesnicele lor. In rest, zic eu ca sala e suficient de frumoasa, si aranjate mesele, husele pe scaune, e suficient!

Bia
09.08.2007, 18:36:16

Sa stii ca si eu astept sa treaca mai repede timpul! Mai ales acum pe ultima suta de metri, sunt atat de stresata, mai nou m-am si imbolnavit, incat astept sa treaca repede, sa vina ziua nuntii, sa ma bucur de ea si apoi sa ma linistesc ca simt ca o iau razna!
Avansul ala se scade la final! Daca vrei variantele de meniuri ti le pot trimite pe mail!

tucafamily
09.08.2007, 21:56:55
Sa stii ca si eu astept sa treaca mai repede timpul! Mai ales acum pe ultima suta de metri, sunt atat de stresata, mai nou m-am si imbolnavit, incat astept sa treaca repede, sa vina ziua nuntii, sa ma bucur de ea si apoi sa ma linistesc ca simt ca o iau razna!
Avansul ala se scade la final! Daca vrei variantele de meniuri ti le pot trimite pe mail!
In ce fel te-ai imbolnavit? Incearca sa ai grija totusi de tine cat poti de mult! Sa ne rugam ca macar atunci cand ne uitam in pozele de dupa nunta sa ne uitam cu bucurie[-o<
Variantele de meniuri am fost personal si le-am luat cu preturile actualizate! sa ma tii te rog la curent cu ceea ce discuti cu ei si cu tipa care se ocupa de decoruri. AAAA!!!! si poate nu ai sa uiti(in stresul tau de atunci) sa faci cateva poze si la aranjarea salii. Pup !

Bia
10.08.2007, 21:21:06
In ce fel te-ai imbolnavit? Incearca sa ai grija totusi de tine cat poti de mult! Sa ne rugam ca macar atunci cand ne uitam in pozele de dupa nunta sa ne uitam cu bucurie[-o<
Variantele de meniuri am fost personal si le-am luat cu preturile actualizate! sa ma tii te rog la curent cu ceea ce discuti cu ei si cu tipa care se ocupa de decoruri. AAAA!!!! si poate nu ai sa uiti(in stresul tau de atunci) sa faci cateva poze si la aranjarea salii. Pup !

Salut! Pai uite ca tot bolesc de vreo 2 sapt, initial am fost la medic si mi-a zis ca am otita, am bagat o gramada de pastile degeaba, am fost la altul mai bun acum si de fapt nu am otita am altceva ... ma rog, sper sa ma pun pe picioare cat mai repede!
Ai apucat sa te uiti prin meniuri? Ti-ai schitat un meniu?
O sa te tin la curent cu toate si o sa fac multe multe poze (cel putin asa vreau)! Pupici!

tucafamily
20.08.2007, 11:19:49
Am fost aseara la Onyx si am vazut sala amenajata pt. o nunta....arata foarte dragut , doar ca mi s-a parut cam micut spatiul de dans. Aranjamentele de pe mese (florale) nu mi-au placut in schimb deloc....prefer fara nimik decat cu asa ceva pe masa....
Am vorbit si cu formatia si mi s-au parut foarte draguti , amabili, respectuosi ....am stat apoi pe terasa si i-am ascultat (au cantat la o nunta pe terasa), asa ca se auzea foarte bine. Nota 10!!! Mi-au placut mult! Despre cei de la Volum Maxim e vorba.

sava_ioana
22.08.2007, 23:03:39
buna fetelor!!!aici o miresica care a ramas foarte dezamagita de cei de la onyx.nu vreau sa va descurajez pentru ca sunt convinsa ca daca sunteti in cunostinta de cauza puteti schmba lucrurile.ce m-a nemultumit pe mine a fost personalul care a fost dezastru,erau impertinenti si foarte obraznici.nu am stiut nimic in aceea seara dar am aflat ulterior de la oaspeti ca au fost trimisi la bar daca vroiau ceva rece,faceau figuri daca ii rugai sa-ti aduca o apa niste gheata iar vis-a-vis de menu am facut o degustare cu o saptamana doua inainte iar gramajele deja cu mai coincideau.la final rezultatul a fost :o nunta minunata,dar asta datorita oamenilor care chiar au vrut sa se simta bine si a noastra ca nu am stiut nimic de toate astea atunci pt ca la masa noastra si prin jurul nostru lucrurile au stat super iar eu una nu m-am atins de mancare deloc.va zic toate astea cu speranta ca la voi nu se v-a intampla asta poate noi am avut ghinion pt ca tipul care se ocupa de asta (adrian)tocmai se operase de apendicita si nu a fost acolo,multa bafta si daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie...

tucafamily
24.08.2007, 10:37:09
hm...eu cred ca la orice nunta tre sa fie cineva dintre invitati care sa nu fie multumit...si mai depinde si de om, ca daca ei trateaza chelnerii ca pe niste servictori...normal ca acestia paote capata un aer impertinent ...imi dau si eu cu parerea.
Off topik- cum a aratat crinolina ta de sub rochit? si cum te-ai descurcat la dans?....am un cosmar cu asta

sava_ioana
24.08.2007, 12:18:29
nu am avut crinolina...era numai tul care m-a ajutat sa innebunesc de cald in acea zi...

alibd
24.08.2007, 12:44:53
hm...eu cred ca la orice nunta tre sa fie cineva dintre invitati care sa nu fie multumit...si mai depinde si de om, ca daca ei trateaza chelnerii ca pe niste servictori...normal ca acestia paote capata un aer impertinent ...imi dau si eu cu parerea.
Off topik- cum a aratat crinolina ta de sub rochit? si cum te-ai descurcat la dans?....am un cosmar cu asta

Si eu am avut crinolina si nu am avut absolut nici o problema cu ea, nici la mers, nici la asezat, nici la dans. Ba pot spune chiar ca m-a ajutat sa nu-mi fie cald, dat fiind ca mi-a tinut distantate fustele de picioare...;)) ;))

sava_ioana
27.08.2007, 23:48:21
bia ,unde ai facut nunta in sala sau pe terasa?

AnaC
12.09.2007, 13:26:16
Mai fetelor, voua care dintre formatii v-a cantat la nunta?Ma adresez celor care nu au avut dj.Daca ati avut una dintre cele trei formatii ale lor, ati fost multumite?Sau daca ati putut sa va aduceti o alta formatie, care au fost demersurile?...please...

tucafamily
19.09.2007, 10:14:03
Mai fetelor, voua care dintre formatii v-a cantat la nunta?Ma adresez celor care nu au avut dj.Daca ati avut una dintre cele trei formatii ale lor, ati fost multumite?Sau daca ati putut sa va aduceti o alta formatie, care au fost demersurile?...please...
Eu voi avea pe cei de la Volum Maxim....am incredere in ei, dar iti voi spune mai exact dupa nunta!

Juliette
19.09.2007, 15:24:51
I-am avut eu la nunta si au fost super. Noi i-am cerut special pe ei, chiar daca nunta am facut-o la Ciric. Rugati-i sa nu faca f multe pauze si sa nu fie lungi cele pe care le fac. S-a dansat si cat au fost ei in pauza pt k au CD-uri cu muzica buna, a fost k si cand ar fi existat DJ.

Bia
19.09.2007, 17:26:25
bia ,unde ai facut nunta in sala sau pe terasa?

Eu am avut in sala veche, acolo mi-am dorit! Totul a fost super, n-am avut probleme cu servirea asa cum ma asteptam, nici nu-mi vine sa cred ca totul a fost ok ... si ca a trecut asa de repede!

tucafamily
15.10.2007, 21:04:00
Si noi am avut tot in sala veche (sala clasica, cum o numesc ei) si a fost neasteptat de bine!!! Felicitari si multumiri intregii echipe Onyx!!!
Formatia a fost foarte buna, servirea ireprosabila, mancarea bunuta!
Va recomand sa mergeti la cei de la Onyx!

alibd
15.10.2007, 21:46:57
Si noi am avut tot in sala veche (sala clasica, cum o numesc ei) si a fost neasteptat de bine!!! Felicitari si multumiri intregii echipe Onyx!!!

tucafamily, casa de piatra si fericire! Sa fie intr-un ceas bun! :*

Bia
17.10.2007, 10:38:01

CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!
Intr-adevar se pare ca s-au rezolvat problemele de la onyx legate de servire! Ma bucur ca totul a fost asa cum ti-ai dorit! Pupici!

Karinna25
03.11.2007, 00:01:24
M-am tot uitat la ce ati scris despre diverse restaurante si mai nimik despre Onyx. Se apropie nunta mea si incep sa ma stresez din ce in ce mai mult, de aceea v-as ruga sa-mi spuneti daca ati fost sau daca ati avut nunta la Onyx. Contractul l-am incheiat cu cei de la Volum maxim - as dori pareri si despre ei daca stiti[-o<

acum ca nunta ta a trecut cred ca ar fi fain sa-ti dai singura cu parerea despre ei si sa luminezi alti stresati (n.r. eu si viitorul meu sot) nu stim nimic de Volum Maxim -ar fi fain daca ne-ai spune cum a fost muzica la tine ... si cum a iesit per total... multumim anticipat

Karinna25
03.11.2007, 00:05:01
Are cineva vreo informatie de la nunta de pe 26 mai din sala noua de la Onyx?[-o<

ma interesau informatii despre orice nunta de la Onix pentru ca vreau sa fac si eu acolo... mai ales despre formatiile de acolo... daca se poat negoscia acele pauze interminabile...

Karinna25
03.11.2007, 00:08:41
nice,intr-adevar,dar vezi ca mai e un subiect cu onyx...Fac destule fete acolo,cred ca vei avea cu cine sa schimbi pareri!

uite ca pentru inceput nu prea am gasit fetele care sa mai aiba asa mult chef de vorba dupa nunta din pacate fetele care au facut la Onix cu atat mai putin ... sa fie vorba ca nu mai vor sa-si aminteasca de cei de acolo ?

tucafamily
03.11.2007, 09:01:20
acum ca nunta ta a trecut cred ca ar fi fain sa-ti dai singura cu parerea despre ei si sa luminezi alti stresati (n.r. eu si viitorul meu sot) nu stim nimic de Volum Maxim -ar fi fain daca ne-ai spune cum a fost muzica la tine ... si cum a iesit per total... multumim anticipat
Ti-am trimis mesaj privat, si repet si aici cei de la Volum maxim merita toti banii! Stiu sa faca atmosfera si nu au facut nici un fel de pauza interminabila.
Mesajele scrise de tine am vazut ca sunt de asta noapte la ora 2.....noi am terminat cu nuntile si acum dormim, recuperam somnul pierdut inainte de nunta:-p , de asta nu ti-a raspuns nimeni. Pup si muuulta bafta!:*

cristiana
03.11.2007, 14:09:36
uite ca pentru inceput nu prea am gasit fetele care sa mai aiba asa mult chef de vorba dupa nunta din pacate fetele care au facut la Onix cu atat mai putin ... sa fie vorba ca nu mai vor sa-si aminteasca de cei de acolo ?
...si eu care credeam ca ti-am scris prea mult in mesajul privat. Nu mai repet si aici, insa daca mai ai intrebari...cu siguranta toate fetele sunt dispuse sa te ajute, insa, vorba lui tucafamily, nu chiar la 3 noapte. Nu?
Succes cu pregatirile!

cristinahuzum
24.11.2007, 10:07:52
M-am interesat si eu la Onyx, dar cand am intrebat daca e inclusa sau nu bautura in pretul meniului (a zis cam 160 lei pt 2008) a cam dat-o cotita...ca depinde ce varianta de meniu alegi, ca poti cu sau fara...cum e de fapt,fetelor?

AnaC
24.11.2007, 14:05:19
Cu cei de la Onyx trebuie sa fii un pic radical, mai ales la negocieri, tocmai pentru ca o cam dau cotita.In general ei iti spun ca e cam devreme sa discuti anumite aspecte.Cu bautura, pentru a o putea aduce de acasa, trebuie sa ai un meniu de minim 140 RON, asta la pretul de anul acesta(la anul mai creste cam cu 10RON), pentru sala mica, la sala mare sunt alte tarife.

denysa
23.01.2008, 10:06:50

te rog sa mi le trimiti si mie k am si eu nunta la onyx in 2008. eu tb sa merg azi sa vb dak pot aduce formatie din alt oras k cei cu care am vb nu mai pot veni(si le-am dat si avans si tot era aranjat) :(( . asta e se mai intampla si lucruri rele :(

printesika_Ionela
21.02.2008, 14:43:22
vreau s eu lista cu variantele de meniuri[-o< [-o< [-o<

denysa
21.02.2008, 16:16:42
noi am renuntat la onyx. faceam prea multe figuri si aveau prea mari pretentii si eu vreau sa ne facem noi nunta cum vrem nu cum hotarasc altii( respectiv cei de la onyx) asa k nunta va fi tot pe 28 sept la popas pacurari. si sala e mai mare si ne lasa sa aducem tot ce vrem la bautura si sa facem cu ce firma de decorari vrem. multa bafta miresicilor care au la onyx. sa va tineti tari si sa nu renuntati la ideile pe care le aveti >:D<:*

printesika_Ionela
22.02.2008, 16:12:51
noi am renuntat la onyx. faceam prea multe figuri si aveau prea mari pretentii si eu vreau sa ne facem noi nunta cum vrem nu cum hotarasc altii( respectiv cei de la onyx) asa k nunta va fi tot pe 28 sept la popas pacurari. si sala e mai mare si ne lasa sa aducem tot ce vrem la bautura si sa facem cu ce firma de decorari vrem. multa bafta miresicilor care au la onyx. sa va tineti tari si sa nu renuntati la ideile pe care le aveti >:D<:*

multumim denysa:* multa bafta si spor la pregatiri>:D<

sorina_bi
22.02.2008, 21:31:27
Cine are meniuri de la onyx pt anul acesta?V[-o< reau si eu!

ceatza05
17.03.2008, 15:21:12
"Nunta de proba"
Data: 29 Martie 2008
Locatia: Restaurantul Onyx Bucium

* "Nunta de proba" - simbata 29 martie, ora 20.00 - restaurantul Onyx din Bucium - pot participa atit cuplurile care isi organizeaza nunta anul acesta la Onyx, cit si alte perechi de tineri care doresc sa se familiarizeze cu pregatirile necesare organizarii unui astfel de eveniment - din program: prezentare rochii de mireasa, degustare meniuri de nunti, bauturi fine si vin, torturi si prajituri, prezentare decoratiuni, demonstratii de dansuri de societate, momente muzicale cu formatiile complexului Onyx - invitat special: Daniel Buzdugan - pret bilet intrare: 140 lei/cuplu - rezervari la telefon: 0232/233.870 sau 0742/023.572

http://www.parada.ro/event_details.php?l=Restaurantul+Onyx+Bucium&ed=%22Nunta+de+proba%22,197

loret
19.03.2008, 12:14:10

parerea mea este ca ai facut cea mai buna alegere eu am avut trei peietene care si-au facut anul trecut nunta acolo, cea care a avut in mai nunta foarte intepate de felul ei nu a avut probleme chiar a fost foarte multumita, sora ei care a avut in septembrie a fost calvar nici macar artificiile care le-a lasat firma de decoratiuni nu le-au aprins la vals si la sfarsit "colac peste pupaza" ca sa spun asa iau mai cerut si 1000ron ca au adus alta firma de decoratiuni si nu au facut cu cei care colaboreaza ei tipa fiind avocata a zis sa o dea in judecata ca ia orcum nu da acesti bani, iar cea dea treia fiind in ziua respectiva 3nunti am mincat numai rece pana si cafeaua a fost rece.Parerea mea este ca le-a ramas doar renumele.Iar pacurariu este o sala aerisita daca o decorezi putin ai sa ai o nunta superba. Te pup

denysa
19.03.2008, 14:09:51
parerea mea este ca ai facut cea mai buna alegere eu am avut trei peietene care si-au facut anul trecut nunta acolo, cea care a avut in mai nunta foarte intepate de felul ei nu a avut probleme chiar a fost foarte multumita, sora ei care a avut in septembrie a fost calvar nici macar artificiile care le-a lasat firma de decoratiuni nu le-au aprins la vals si la sfarsit "colac peste pupaza" ca sa spun asa iau mai cerut si 1000ron ca au adus alta firma de decoratiuni si nu au facut cu cei care colaboreaza ei tipa fiind avocata a zis sa o dea in judecata ca ia orcum nu da acesti bani, iar cea dea treia fiind in ziua respectiva 3nunti am mincat numai rece pana si cafeaua a fost rece.Parerea mea este ca le-a ramas doar renumele.Iar pacurariu este o sala aerisita daca o decorezi putin ai sa ai o nunta superba. Te pup

multumesc mult de urari. imi pare fff bine k am luat decizia de a schimba localul si ma ingrozesc de ce aud. ai mare dreptate k e doar renumele. :* >:D< sa ai o nunta asa cum iti doresti si sa fii fericita

sava_ioana
19.03.2008, 21:59:12
buna si eu sunt o miresica care a avut nunta anul trecut la onyx si vreau sa va zic ca ce a tinut de cei de la onyx a fost cam nasol chiar nu au fost de cuvant si nu si-au respectat promisiunile in mare problemele pe care le-am avut la nunta le puteti vedea cu ceva mesaje mai in urma....

miama7
08.04.2008, 23:23:53
Chiar nu stie nimeni cum e o nunta pe terasa de la onyx? am mai pus o data intrebarea la discutii despre restaurante si nu mi-a raspuns nimeni.Dar la nunta de proba a mers cineva? daca da, i-a ajutat cu ceva asta? mersi pt cine imi raspunde!!

dya_blondie
23.04.2008, 20:06:29
Buna fetelor! Vad ca aici nu mai posteaza nimeni nimic.. Mai este cineva pe aici care face la Onyx in Rest Clasic? Stiu ca acum e in renovare si sunt tare curioasa de cum va arata dupa. E careva din voi in tema cu acest subiect? :*

Volimte
23.04.2008, 20:14:53
Buna fetelor! Vad ca aici nu mai posteaza nimeni nimic.. Mai este cineva pe aici care face la Onyx in Rest Clasic? Stiu ca acum e in renovare si sunt tare curioasa de cum va arata dupa. E careva din voi in tema cu acest subiect? :*

Din cate stiu eu, renovarea s-a terminat 8-|, iar prima nunta a avut loc sambata trecuta.
Finii mei vor avea nunta la Classic, de la ei stiu ce ti-am zis.

dya_blondie
25.04.2008, 20:24:14
S-a facut sambata trecuta nunta in Clasic? Dar cum asa, doar suntem in post. Sau poate mirii o fi fost catolici.. Merci mult pt raspuns, oricum. Noi cand am fost ne-a zis sa mergem sa il vedem dupa Pasti, ca atunci va fi gata! Chiar sunt curioasa de cum arata. Merci mult inca o data ! Pup

sorina_bi
26.04.2008, 17:20:51
Eu cred ca va arata f frumos ca si inainte era. Pe 3 mai e prima nunta si ne-a chemat sa vedem cum arata. Eu nu vreau sa ma iau dupa gura lumii, chiar nu ma mai intereseaza ce se zice despre onyx.

dya_blondie
29.04.2008, 19:51:25
Da, eu am fost sambata ca nu stiu cine a zis aici ca e gata renovarea si m-am dus degeaba. Si eu cred ca va arata frumos insa am putine emotii, abia astept sa il vad, nu mai am rabdare. Am vazut ca tu ai in august nunta, ai incheiat contract cu vreo formatie? Te pup si spor la pregatiri !

miama7
10.05.2008, 18:43:55
stiti cumva cum sunt formatiile de la onyx? inafara de volum maxim,despre care am auzit cuvinte de lauda? Care sunt celelate 2 si cum canta? ..aproximativ.Sper sa-mi raspunda cineva si mie,am pus vreo 3 intrebari despre onyx si nu am primit nici un raspuns..:-w Mersi pt cine raspunde!!

denysa
10.05.2008, 20:02:29
stiti cumva cum sunt formatiile de la onyx? inafara de volum maxim,despre care am auzit cuvinte de lauda? Care sunt celelate 2 si cum canta? ..aproximativ.Sper sa-mi raspunda cineva si mie,am pus vreo 3 intrebari despre onyx si nu am primit nici un raspuns..:-w Mersi pt cine raspunde!!

din cate stiu eu o alta formatie de la onyx e gigant band si mai este una dar nu ii stiu numele k nu a vrut nimeni de la onyx sa ne zik si nu am descoperit nici pana acum cine sunt.

miama7
12.05.2008, 10:35:09
din cate stiu eu o alta formatie de la onyx e gigant band si mai este una dar nu ii stiu numele k nu a vrut nimeni de la onyx sa ne zik si nu am descoperit nici pana acum cine sunt.
mersi pt raspuns,denysa! e cam ciudat ca nimeni nu a vrut sa zica numele celeilalte formatii...e ciudat deasemenea ca nu exista nimic pe internet despre onix..in fine..nici despre nunta aia de proba n-am mai auzit nimic pana acum,nu mi-a raspuns nimeni.As fi vrut sa stiu cat mai multe despre orice de la onix,cum e terasa aranjata pt nunti,ce ar fi cel mai bine sa negociez..etc.Spor la pregatiri tuturor!!

denysa
12.05.2008, 13:58:03
mersi pt raspuns,denysa! e cam ciudat ca nimeni nu a vrut sa zica numele celeilalte formatii...e ciudat deasemenea ca nu exista nimic pe internet despre onix..in fine..nici despre nunta aia de proba n-am mai auzit nimic pana acum,nu mi-a raspuns nimeni.As fi vrut sa stiu cat mai multe despre orice de la onix,cum e terasa aranjata pt nunti,ce ar fi cel mai bine sa negociez..etc.Spor la pregatiri tuturor!!

imi pare rau dar nu am cum sa te ajut cu alte informatii k noi am renuntat la onyx=P~ tocmai din cauza k am avut probleme la negocierea cu formatia pe care vroiam sa o aducem si apoi cu bautura adusa de aksa. mai incearca sa vb cu fete care au avut deja nunta la onyxL-)

miama7
13.05.2008, 13:33:04
acuma chiar ca sunt disperata,ca nu mai am deloc formatie..a fost o neintelegere...oricum nu mai conteaza...Daca stiti vreo orchestra libera pe 21 iun,VA ROOG sa -mi dati de veste,va rog!!cu DJ nu prea vreau,dar daca n-o sa gasesc ce vreau pana la urma o sa fiu nevoita ..sper sa nu ajung la asta.Stiu ca e tarziu,dar..poate se intampla o minune.. pt noi..

micky
01.07.2008, 22:04:59
imi poate spune si mie cineva cam cat e meniul la onyx??? si scuze daca deja s-a scris acest lucru....recunosc ca nu am citit paginile anterioare din cauza ca nu am avut timp:">:"> raman indatorata^:)^^:)^^:)^

miama7
04.07.2008, 15:48:16
imi poate spune si mie cineva cam cat e meniul la onyx??? si scuze daca deja s-a scris acest lucru....recunosc ca nu am citit paginile anterioare din cauza ca nu am avut timp:">:"> raman indatorata^:)^^:)^^:)^
de la 1,3 la 2,2 mil .Il faceti voi din toate variantele pe care la au ei acolo..Faci nunta la onyx?

yeux_bleu22
06.07.2008, 11:10:28
pt Sava Ioana...de unde ti-ai luat rochita de mireasa?

micky
06.07.2008, 19:31:30
de la 1,3 la 2,2 mil .Il faceti voi din toate variantele pe care la au ei acolo..Faci nunta la onyx?

nuuuu.....eu am avut nunta anul trecut;-).....merg la o nunta acolo peste 2 saptamani si doream sa stiu cati banuti sa pun pe masa pentru a nu ma face de ras:)

multumesc pentru raspuns:*>:D<

miama7
07.07.2008, 16:53:48
nuuuu.....eu am avut nunta anul trecut;-).....merg la o nunta acolo peste 2 saptamani si doream sa stiu cati banuti sa pun pe masa pentru a nu ma face de ras:)

multumesc pentru raspuns:*>:D<
:) m-am facut eu de ras ,ca nu m-am uitat la data nuntii tale!!...

micky
07.07.2008, 20:12:16
:) m-am facut eu de ras ,ca nu m-am uitat la data nuntii tale!!...

hai maaaiii cum adica te-ai facut de ras:-\ am observat ca esti noua pe forum si mi-am inchipuit eu ca inca nu ti-ai format reflexul de a te uita la data nuntii:D....

georgyk81
28.07.2008, 00:27:42
Eu cred ca va arata f frumos ca si inainte era. Pe 3 mai e prima nunta si ne-a chemat sa vedem cum arata. Eu nu vreau sa ma iau dupa gura lumii, chiar nu ma mai intereseaza ce se zice despre onyx.
Buna tu ai cununia religioasa la biserica SF CONSTANTIN SI ELENA cea care e mai in jos de palat?pt ca si eu fac acoloo:-) daca ai imformatii mai multe ...de exemplu daca au cor.....mai multe astept pup[-o<

georgyk81
28.07.2008, 00:37:07
Buna ma numesc Georgiana si m-ar interesa in cazul in care nu esti si acum in luna de miere,cum a fost nunta ta la onyx in rest clasic?pt ca si eu am acolo nunta la anul dar am mari emotii pt ca vad tot felul de pareri pe forum#:-S cum ca ar fi ramas doar renumele de acest local,ca au mancat rece si nu sunt seriosi:-< te rog daca mai intri pe for.lasa-mi un mes [-o< :*

sorina_bi
28.07.2008, 10:22:36
Buna tu ai cununia religioasa la biserica SF CONSTANTIN SI ELENA cea care e mai in jos de palat?pt ca si eu fac acoloo:-) daca ai imformatii mai multe ...de exemplu daca au cor.....mai multe astept pup[-o<
Nu stiu nimic dar sapt asta voi afla ca ma duc sa ma interesez.

georgyk81
30.07.2008, 22:33:23
Nu stiu nimic dar sapt asta voi afla ca ma duc sa ma interesez.
Buna daca ai noutati te rog sa-mi zici si mie[-o< pt ca noi nu suntem in tara si viitorul meu cumnat cu prietena sa ,cei care ne ajuta,sunt plecati in concediu o saptamana[-( si am ramas pe loc cu pregatirile.Eu ma ajut mult de calculator:| si fara opiniile si informatiile voastre mi-ar fi imposibil >:D< eu astept sa imi zici tot ce ai aflat Apropo ce formatie ai?;-)

georgyk81
31.07.2008, 23:20:55
Ajutoooor nu mai scrie nimeni nimic aici?:-< miresici care ati avut nunta la onyx?(:| vreo opinie?un sfat?aaaaaaaaaaa >:/ voi nu v-ati intors inca din luna de miere\:D/ ok astept oricum ;)) :*

kykufukyka
01.08.2008, 10:44:16
Ajutoooor nu mai scrie nimeni nimic aici?:-< miresici care ati avut nunta la onyx?(:| vreo opinie?un sfat?aaaaaaaaaaa >:/ voi nu v-ati intors inca din luna de miere\:D/ ok astept oricum ;)) :*
miresici pt onyx,aveti grija cu mancarea din farfurii ca i jale [-( in unele pune cate ceva in plus,la unele in minus,va incarca la sf. de nu stiti cu ce... si sa va alegeti meniul potrivit :( mie nu imi venea a crede cand am auzit asta si ii pe bune faza asta ca au fost ai mei la nunta abia abia au avut ce manca :( mult succes.

miama7
05.08.2008, 14:25:21
stai linistita mai ai un an si ceva.Noi am aranjat totul in 2 luni!! e f bine la onyx,cel putin noua ne-a placut ff mult.Nici nu ne-au incarcat nota de plata,nici mancarea n-a fost rece..sau alte chestii de astea,ba chiar am primit numai laude in leg cu meniul pe care l-am ales.Dar se poate intampla,cred..Am avut doar 2 mici nemultumiri,dar astea au avut legat si cu noi..in fine,a fost f frumos,desi am avut si eu un motiv mare de stres :am avut nunta pe terasa si mi-a fost frica sa nu fie vant si furtuna.Dar imi place atat de mult locul ala incat nu vad un altul mai frumos pt o nunta ,vara. Eu n-am avut cu cine vb despre onyx,parca nimeni nu mai avea nunta acolo...,asa ca,am citit tot ce s-a scris mai demult si am trecut la treaba :)
nu stiu ce te intereseaza,mai exact..sfaturi..nu,doar o parere :treb sa fii f hotarat cand vb cu ei,...de fapt asta e valabil la toate restaurantele.in rest..cat o sa stiu,o sa raspund la intrebari pt cine are.Spor la pregatiri!!

sorina_bi
13.08.2008, 23:34:21
Desi am citit foarte multe lucruri negative despre onyx nu am vrut sa cred nimic, am zis ca sunt numai prostii dar am patit-o pe pielea mea cu 4 zile inainte de nunta cand nu se mai poate face mare lucru.Anul trecut intelegerea era ca daca luam meniu de 160 ron putem sa aducem noi ce vrem si cat vrem ca nu ii intereseaza,am facut meniu de 160 si a ramas sa aducem noi taria, vinul si berea. Ne-au informat zilele trecute ca acum recent s-a bagat o taxa de 9 ron de persoana pe ce aducem noi de acasa ca ei trebuie sa isi acopere cheltuielile ca ne spala paharele in care beau invitatii ce am adus noi.... si ca taria nu a fost aprobata si trebuie sa o luam de la ei.Dupa ore intregi in care am stat si ne-am gandit ce sa facem am renuntat la pestele din meniu si am luat de la ei acel"open bar" care mai e 10 euro de pers ca altfel ajungeam in gaura totala.
Sfat: mergeti din timp si lamuriti orice detaliu ca e jale!!!!

georgyk81
14.08.2008, 23:41:44
stai linistita mai ai un an si ceva.Noi am aranjat totul in 2 luni!! e f bine la onyx,cel putin noua ne-a placut ff mult.Nici nu ne-au incarcat nota de plata,nici mancarea n-a fost rece..sau alte chestii de astea,ba chiar am primit numai laude in leg cu meniul pe care l-am ales.Dar se poate intampla,cred..Am avut doar 2 mici nemultumiri,dar astea au avut legat si cu noi..in fine,a fost f frumos,desi am avut si eu un motiv mare de stres :am avut nunta pe terasa si mi-a fost frica sa nu fie vant si furtuna.Dar imi place atat de mult locul ala incat nu vad un altul mai frumos pt o nunta ,vara. Eu n-am avut cu cine vb despre onyx,parca nimeni nu mai avea nunta acolo...,asa ca,am citit tot ce s-a scris mai demult si am trecut la treaba :)
nu stiu ce te intereseaza,mai exact..sfaturi..nu,doar o parere :treb sa fii f hotarat cand vb cu ei,...de fapt asta e valabil la toate restaurantele.in rest..cat o sa stiu,o sa raspund la intrebari pt cine are.Spor la pregatiri!!
Buna nu am mai intrat demult ...mersi pt incurajari:)>- voi cum v-ati scos cu bautura ati reusit sa ii convingeti sa o aduceti voi?

georgyk81
16.08.2008, 21:43:15
Buna ma numesc Georgiana si asi fi tare curioasa cum a fost nunta ta la onyx,rest clasic....ma intereseaza pt ca si eu am nunta la anul acolo:) si in legatura cu biserica....e cea de la palat la vale spre podul pos?daca da te implor sa imi dai si de acolo ceva informatii ,daca au cor,daca trebuie sa cumparam renumitul covor pe care ne cununa?iti multumesc anticipat si sper sa vezi mes asta daca nu esti in luna de miere>:D< aaaa tin sa precizez ca noi nu suntem in tara si ne-ai fi de mare ajutor:x

georgyk81
16.08.2008, 21:49:33
Desi am citit foarte multe lucruri negative despre onyx nu am vrut sa cred nimic, am zis ca sunt numai prostii dar am patit-o pe pielea mea cu 4 zile inainte de nunta cand nu se mai poate face mare lucru.Anul trecut intelegerea era ca daca luam meniu de 160 ron putem sa aducem noi ce vrem si cat vrem ca nu ii intereseaza,am facut meniu de 160 si a ramas sa aducem noi taria, vinul si berea. Ne-au informat zilele trecute ca acum recent s-a bagat o taxa de 9 ron de persoana pe ce aducem noi de acasa ca ei trebuie sa isi acopere cheltuielile ca ne spala paharele in care beau invitatii ce am adus noi.... si ca taria nu a fost aprobata si trebuie sa o luam de la ei.Dupa ore intregi in care am stat si ne-am gandit ce sa facem am renuntat la pestele din meniu si am luat de la ei acel"open bar" care mai e 10 euro de pers ca altfel ajungeam in gaura totala.
Buna m-ar interesa daca cununia ta religioasa a avut loc la biserica aia de la palat la vale spre podul ros?daca da te rog zimi si mie daca au avut cor sau ..mai multe info:*

miama7
19.08.2008, 18:35:22
Buna nu am mai intrat demult ...mersi pt incurajari:)>- voi cum v-ati scos cu bautura ati reusit sa ii convingeti sa o aduceti voi?
am luat doar vinul de la ei,restul am adus noi..cred ca am fost norocosi..din cate imi dau seama,din moment ce aud multe chestii urate despre locul ala..Dar eu zic ca se pot negocia cateva chestii, mai ales apa si tortul.Succes!! si pregatiri fara stres!! :) si mai vorbim!

Georgialuc
19.08.2008, 21:33:51
Buna! Deoarece sunt o prezenta noua pe forum, imi cer scuze daca subiectul pe care il abordez a fost deja dezbatut. In urma cu cateva luni ni s-a spus ca Rest. Onyx (Sala Clasica) va fi renovat(a). Din pacate, nu voi avea ocazia de a vedea ce anume s-a modificat in aspectul general al restaurantului decat in luna noiembrie, cand voi reveni acasa pentru o scurta perioada. Deaceea, as dori sa stiu care este opinia acelora dintre voi care ati participat la evenimente organizate la acest restaurant in ultimele luni.

Cu multumiri,

Georgiana

georgyk81
20.08.2008, 01:33:13
Buna! Deoarece sunt o prezenta noua pe forum, imi cer scuze daca subiectul pe care il abordez a fost deja dezbatut. In urma cu cateva luni ni s-a spus ca Rest. Onyx (Sala Clasica) va fi renovat(a). Din pacate, nu voi avea ocazia de a vedea ce anume s-a modificat in aspectul general al restaurantului decat in luna noiembrie, cand voi reveni acasa pentru o scurta perioada. Deaceea, as dori sa stiu care este opinia acelora dintre voi care ati participat la evenimente organizate la acest restaurant in ultimele luni.

Cu multumiri,

Georgiana
Salut Georgiana,eu sunt.......Georgiana;)) si noi avem nunta la onyx in rest clasic,si la fel nu suntem in tara:( eu am vazut sala in luna mai anul acesta si era cea de acum ff mult timp ..povestea cu renovarea salii ne-a spus=o si noua dar am citi pe forum ca din 2005 tot zic ca se renoveaza sala si uite ca a ramas la fel acum nu stiu daca au mai renovat-o inca o data dar......nu pare,oricum e frumoasa sala dar chiar daca ar face schimbari eu sunt linistita si sper sa fie mai frumoasa decat e acum mi-ar parea rau dupa scaune pt ca au zis ca nu vor mai imbraca scaunele vor vi sculptate la mana si nu mai ai nevoie de huse:-\ mi-ar placea sa mai vb si sa schimbam pareri tinand ca facem nunta in acelasi local<:-P spor la pregatiri si mai vb.....aaa v-ati gasit muzica sau cameramani?te pup si mai vb :*

georgyk81
20.08.2008, 01:42:58
Buna vad ca fff multe dintr-e voi au cununia religioasa la biserica SF CONSTANTIN SI ELENA (in cazul in care e biserica de la palat la vale spre podu rosu) imi datisi mie mai multe detalii despre acea biserica va roooooooggggggggggg,dac are cor ma intereseaza ff tare si daca nu de unde aducem?noi nu suntem acasa si nu stim mai nimic de biserica respectiva va multumim anticipat si astept raspuns[-o<

andrelutza_2010
20.08.2008, 09:19:20
Pt. Petronela Tuca:

Am vazut pozele de la nunta ta si sunt superbe. Imi poti zice cine e autorul ? [-o<

Daca ai un id de Y!M ( si chef de discutii referitoare la organizarea nuntii tale) ti-as fi foarte recunoscatoare daca mi l-ai zice.
Mi-au placut la nebunie pozele, parca sunt rupte din povesti ... mi-as dori si eu o nunta ca a ta ...

Mult noroc si ( cu intarziere ) casa de piatra !!!! :x

georgyk81
20.08.2008, 14:21:03
am luat doar vinul de la ei,restul am adus noi..cred ca am fost norocosi..din cate imi dau seama,din moment ce aud multe chestii urate despre locul ala..Dar eu zic ca se pot negocia cateva chestii, mai ales apa si tortul.Succes!! si pregatiri fara stres!! :) si mai vorbim!
Buna sper sa nu te stresez prea mult:[email protected] dar m-ar interesa cu apa si tortul...l-ati luat de acolo si l-ati platit separat?sau l-ati cumparat voi?te rog cand ai timp poate imi povestesti cum a fost organizarea nuntii tale pt ca eu nu mai inteleg nimic:-< sinoua ne-au zis ca in functie de pretul meniului ne va zice daca putem aduce bautura sau nu tortul,apa,cafeaua?cum se plateste la ei o aducem noi?8-} scuze dar nu reusesc sa ies la liman;)) am sunat la ei pt lamuriri si mi-a zis ca e prea devreme ca aproape de nunta se hotaraste toate detaliile:[email protected] dar eu vreau sa stiu dinainte ce pretentii au ..nu sa imi faca vre-o surpriza atunci ca fac crize [-X te rog sa imi dai sfaturi si ce lipsuri ai avut tu (daca au fost)sa .......nu stiu ;;) =)) sper sa iasa bine si sa se simta toata lumea bine:gen_05: :gen_08: >:D< mersi fain

Georgialuc
20.08.2008, 19:31:15
Buna vad ca fff multe dintr-e voi au cununia religioasa la biserica SF CONSTANTIN SI ELENA (in cazul in care e biserica de la palat la vale spre podu rosu) imi datisi mie mai multe detalii despre acea biserica va roooooooggggggggggg,dac are cor ma intereseaza ff tare si daca nu de unde aducem?noi nu suntem acasa si nu stim mai nimic de biserica respectiva va multumim anticipat si astept raspuns[-o<
Buna, Georgiana! Si noi suntem multumiti de "vechiul" aspect al salii. Am vazut cum arata scaunele din sala inaugurata recent la Onyx, probabil cele din rest. Clasic ar fi cam dupa acelasi tipar. In ceea ce ne priveste,am prefera aranjamentul cu huse.:">
Sub aspectul pregatirilor, cred ca suntem printre codasi.:"> Singurele aranjamente sunt legate de sala, muzica (form. Volum Maxim si un invitat, probabil) si biserica. Credeam ca nu reprezinta o urgenta cameramanul, dar se pare ca ne-am inselat. Vom incepe sa cautam unul cat de curand, dar aici chiar nu stim de unde ar trebui sa incepem.
Voi cum stati la capitolul "pregatiri"?

georgyk81
21.08.2008, 00:49:43
Buna, Georgiana! Si noi suntem multumiti de "vechiul" aspect al salii. Am vazut cum arata scaunele din sala inaugurata recent la Onyx, probabil cele din rest. Clasic ar fi cam dupa acelasi tipar. In ceea ce ne priveste,am prefera aranjamentul cu huse.:">
Sub aspectul pregatirilor, cred ca suntem printre codasi.:"> Singurele aranjamente sunt legate de sala, muzica (form. Volum Maxim si un invitat, probabil) si biserica. Credeam ca nu reprezinta o urgenta cameramanul, dar se pare ca ne-am inselat. Vom incepe sa cautam unul cat de curand, dar aici chiar nu stim de unde ar trebui sa incepem.
Voi cum stati la capitolul "pregatiri"?
Buna si tie...si mie imi plac mai mult scaunele cu husa:x ai drepate cat despre pregatiri stam destul de bine ..zic eu..am inchiriat sala ,biserica,muzica,si 80%si fotograful-cameramanul daca te intereseaza eu tii recomand pe cei alesi de noi sunt fff buni se vede ca sunt profesionisti,de fapt ma uitam pe forum la fotografi in pagini anterioare 2007-2008si ai am vazut numele lor peste tot sunt tare multumita de alegerea facut,eu i-am gasit datorita acestui forum>:D< vom trimite pe cineva zilele acestea sa dea avans si sa incheie contract cu ei(noi nu suntem in tara/:) )baietii (ca sunt doi)au si site dar nu pot sa ti-l dau aici ,daca te intereseaza zimi si ti-l trimit pe privat...te pup si spor la pregatiri in continuare>:D<

Georgialuc
21.08.2008, 07:51:38
Buna si tie...si mie imi plac mai mult scaunele cu husa:x ai drepate cat despre pregatiri stam destul de bine ..zic eu..am inchiriat sala ,biserica,muzica,si 80%si fotograful-cameramanul daca te intereseaza eu tii recomand pe cei alesi de noi sunt fff buni se vede ca sunt profesionisti,de fapt ma uitam pe forum la fotografi in pagini anterioare 2007-2008si ai am vazut numele lor peste tot sunt tare multumita de alegerea facut,eu i-am gasit datorita acestui forum>:D< vom trimite pe cineva zilele acestea sa dea avans si sa incheie contract cu ei(noi nu suntem in tara/:) )baietii (ca sunt doi)au si site dar nu pot sa ti-l dau aici ,daca te intereseaza zimi si ti-l trimit pe privat...te pup si spor la pregatiri in continuare>:D<
Multumesc! Te rog sa imi trimiti datele pe msg. privat. Sper sa fie si disponibili. Multumesc inca o data!>:D<

Georgialuc
21.08.2008, 23:10:04
Multumesc, Georgiana! Inca nu pot sa iti raspund printr-un PM :"> pentru ca nu am scris pe forum suficiente mesaje, dar voi remedia problema.

georgyk81
21.08.2008, 23:19:44
te rog daca mai intri zimi si mie deva de biserica..daca e cea din podul pos?au cor?ne trebuie covor pt cununie?multumesc din suflet:*

georgyk81
23.08.2008, 15:47:50
Multumesc, Georgiana! Inca nu pot sa iti raspund printr-un PM :"> pentru ca nu am scris pe forum suficiente mesaje, dar voi remedia problema.
Cu mare drag si daca te mai pot ajuta....;;) sper sa avem o nunta frumoasa <:-P si sa ne distram pe cinste\:D/ :rockon: :gen_08: mai vb pup>:D<

Georgialuc
26.08.2008, 19:50:52
[quote=georgyk81;1050738]Cu mare drag si daca te mai pot ajuta....;;) sper sa avem o nunta frumoasa <:-P si sa ne distram pe cinste\:D/ :rockon: :gen_08: mai vb pup>:D< [/quote
Noi inca mai cautam fotograf. Parca am retineri in a incheia contract cu cineva fara a vedea in prealabil poze, altele decat cele de pe net. Cu toate riscurile, cred ca vom astepta pana vom reveni acasa, respectiv pana in nov. Poate nu va fi prea tarziu. Intre timp, intensificam cautarile. #:-S
Va pup!>:D<

georgyk81
26.08.2008, 20:00:52
[quote=georgyk81;1050738]Cu mare drag si daca te mai pot ajuta....;;) sper sa avem o nunta frumoasa <:-P si sa ne distram pe cinste\:D/ :rockon: :gen_08: mai vb pup>:D< [/quote
Noi inca mai cautam fotograf. Parca am retineri in a incheia contract cu cineva fara a vedea in prealabil poze, altele decat cele de pe net. Cu toate riscurile, cred ca vom astepta pana vom reveni acasa, respectiv pana in nov. Poate nu va fi prea tarziu. Intre timp, intensificam cautarile. #:-S
Va pup!>:D<
Da ai dreptate...dar nu aveti pe nimeni care sa mearga si sa vada despre ce e vorba?sau nu aveti incredere in gustul altora;)) ok spor va dorim si pup>:D<

Georgialuc
26.08.2008, 20:57:11
[quote=Georgialuc;1055212]
Da ai dreptate...dar nu aveti pe nimeni care sa mearga si sa vada despre ce e vorba?sau nu aveti incredere in gustul altora;)) ok spor va dorim si pup>:D<
Fratele meu se ocupa de aspectele cele mai importante, dar uneori pare si el depasit de situatie.:(

georgyk81
26.08.2008, 23:06:10
[quote=georgyk81;1055231]
Fratele meu se ocupa de aspectele cele mai importante, dar uneori pare si el depasit de situatie.:(
Asa e..si pe noi ne ajuta fratele viitorului meu sot,cu prietena sa,si pana acum s-au descurcat saracutii bine\:D/ dar pt a alege noi ceva ei veneau cu mai multe oferte pt ca na ...gusturile difera:> sincer si cu viitorul sot mai am ....neintelegeri in privinta gustului ,dar pana la urma amandurora ne place frumosul si....el merge mereu pe ideea ..dai un ban si stai in fata...eu :-"nu intodeauna ;)) oricum spor la pregatiri si stai linistita ca mai avem timp destul:* <:-P

sorina_bi
30.08.2008, 19:21:00
te rog daca mai intri zimi si mie deva de biserica..daca e cea din podul pos?au cor?ne trebuie covor pt cununie?multumesc din suflet:*
Iti raspund cu intariere ca am fost plecata in luna de miere,biserica nu are cor dar daca vrei neaparat vb cu ei si vezi ce zic,covor pt ce ca eu nu am avut?

georgyk81
31.08.2008, 13:21:47
Iti raspund cu intariere ca am fost plecata in luna de miere,biserica nu are cor dar daca vrei neaparat vb cu ei si vezi ce zic,covor pt ce ca eu nu am avut?
Buna si eu raspund cu intarziere......da asa am sa fac ,am sa vb cu ei si daca pot o sa-mi aduc cor daca nu..nu-i neaparat in legatura cu covorul asa am citit pe aici pe forum,ca iti trebuie un covoras,mocheta pe cara sa te cunune preotul:[email protected] nu stiu prea multe pt ca nici eu nu stiam de obiceiul acesta.oricum multumesc din suflet...si povesteste unde si cum a fost in luna de miere?;)) >:D<

cwhisper
02.09.2008, 22:05:33
Buna sa va fie inima miresicelor!Postez si eu pt prima data, desi am cochetat cate putin cu acest site...Eu am fost la o nunta la Onyx, in luna august anul acesta in sala Gourmet...arata superb...draperii grena, scaune cu tapiterie asortata, candelabre, spatioasa .... Chiar nu este nevoie sa ornamentez scaunele sau altceva, decat niste floricele pe masa ... Am vazut si sala Classic unde s-a schimbat mocheta si ringul de dans( care arata la fel ca la Gourmet). Au spus ca scaunele vor fi schimbate din octombrie pt ca nu se mai asorteaza cu schimbarile facute....Ce nu mi-a placut in schimb este faptul ca se vad acele usi albe... si nu am vazut ferestre la aceasta sala... Eu am fost sambata cand se pregateau de o nunta ..aveau oginzi puse pe pereti care dadeau senzatia de spatiu...frumusel.... Salile de la Onyx au fost renovate...inainte erau draperii albastre(nu stiu care din sali , dar am vazut poze)...Voi fetelor care ati fost recent ..ce-mi puteti spune despre Sala Classic?MA streseaza ca nu au ferestre..sau poate nu am observat eu...
Numai bine

Georgialuc
02.09.2008, 22:50:52
Deci se vor schimba scaunele. :(((((((((((((

cwhisper
03.09.2008, 08:41:01
Buna dimineata!Pai care e problema daca se vor schimba scaunele?Eu zic ca ar fi perfect..scaune noi, totul renovat ...daca vrei neaparat sa folosesti huse..eu zic ca nu e nici o problema..si lor le-ar conveni sa nu le murdaresti scaunele:-D Mie una nu-mi plac husele ... prefer scaune elegante cu tapiterie ce se asorteaza cu restul salii si tare m-as bucura ca pana la anul sa se schimbe acele scaune care arata cam uratel fata de cele din sala Gourmet ...
Numai bine

georgyk81
07.09.2008, 20:26:03
Buna fetelor....si mie imi pare rau dupa huse,dar ma incanta ideea cu onglizile:)>- si sper sa fie mai spatios ringul de dans pt ca mie imi parea cam micut,dar tipa ma asigurat ca atunci cand asezi scaunele in forma..bradut tit ramane destul loc pt dans sper[-o< cat despre ferestre draga CWHISPER te asigur ca are ....4.....=P~ pe acelasi perete are 4 geamuri mari>:D< pup si spor la toate:)>-

georgyk81
07.09.2008, 21:27:42
Deci se vor schimba scaunele. :(((((((((((((
Deacord cu tine in privinta huselor...dar poate reusim sa le avem oricum....;)) spor si ce ai mai facut cu fotograful?>:D<

sorina_bi
08.09.2008, 11:16:04
Buna fetelor....si mie imi pare rau dupa huse,dar ma incanta ideea cu onglizile:)>- si sper sa fie mai spatios ringul de dans pt ca mie imi parea cam micut,dar tipa ma asigurat ca atunci cand asezi scaunele in forma..bradut tit ramane destul loc pt dans sper[-o< cat despre ferestre draga CWHISPER te asigur ca are ....4.....=P~ pe acelasi perete are 4 geamuri mari>:D< pup si spor la toate:)>-
eu am avut doar 110 invitati si tot mi s-a parut cam micut ringul de dans, oricum ai aseza mesele tot mic e.Am atasat o poza poate va faceti o idee.

sorina_bi
08.09.2008, 11:25:31
eu am avut doar 110 invitati si tot mi s-a parut cam micut ringul de dans, oricum ai aseza mesele tot mic e.Am atasat o poza poate va faceti o idee.
Se pare ca nu le pot atasa/:) ,trebuie sa le modific.

Volimte
08.09.2008, 11:36:27

Finii mei au avut nunta la Onyx in iulie, anul asta si nu-mi amintesc sa fi vazut ferestre.:-? Sau poate spiritul meu de observatie e foarte "dezvoltat" :D, dar nu-mi amintesc sa fi vazut altceva decat oglinzi.
Inainte de renovare erau ferestre, intr-adevar ... dar acum nu. Ma rog, asa-mi amintesc eu :D

sorina_bi
08.09.2008, 11:57:11
Finii mei au avut nunta la Onyx in iulie, anul asta si nu-mi amintesc sa fi vazut ferestre.:-? Sau poate spiritul meu de observatie e foarte "dezvoltat" :D, dar nu-mi amintesc sa fi vazut altceva decat oglinzi.
Inainte de renovare erau ferestre, intr-adevar ... dar acum nu. Ma rog, asa-mi amintesc eu :D
Sunt 4 f mari dar mie mi se par usi, nush in ce format sunt pozele mele ca nu pot sa postez ca vi le aratam.

Georgialuc
08.09.2008, 23:38:32
Deacord cu tine in privinta huselor...dar poate reusim sa le avem oricum....;)) spor si ce ai mai facut cu fotograful?>:D<
Buna! Am dat cateva telefoane, dar mu am reusit sa rezolv nimic concret. Nu-mi ramane decat sa astept pana voi reveni acasa. Sper sa mai fie cineva disponibil.:-s

cwhisper
09.09.2008, 16:11:49
Buna ziua miresici,
Am fost la Onyx si am rezervat sala Classic si am cerut mai multe informatii despre renovarea salii, si evident daca sala are sau nu ferestre. raspunsul a fost foarte clar ca nu mai sunt ferestre, dincolo de acele usi sunt separeuri destinate celor care vor sa ia masa intr-un cerc restrans atunci cand va fi gata hotelul si cealalta intrare. Deci, concluzia ...fara ferestre. Stalpii vor fi imbracati in "rame" din lemn ...dar cine stie daca pana la anul o sa se intample asta....oricum sala este complet renovata, cu mocheta noua . Cat despre ringul de dans ..este identic cu cel din sala Gourmet si oricum ar fi nu gasesti in Iasi o sala cu un ring de dans mai mare ....aici nu ma refer la spatiul localului ci strict la delimitare ringului ...
Imi place ca ringul de dans este separat de locul unde sunt mesele. De bun gust este si tavanul cu acele "vitralii" in spatele carora sunt lampi...Mesele rotunde care dau un farmec aparte ... Imi mai plac si lustrele din fier forjat ... iar terasa este superba!:)
Sper totusi sa schimbe macar scaunele ... daca nu o sa avem ferestre, ci oglinzi:))
Numai bine si spor!

georgyk81
10.09.2008, 23:50:07
Cred ca ai dreptate:-" eu am vazut sala cand am inchiriato si avea 4 ferestre mari dar acum de cand e renovata....:) deci in luna mai avea infatisarea cea veche....dar oricum mi se parea super;-) sune-mi te rog cu ringul de dans.....cum a fost?si scaunele?erau imbracate sau nu?multumesc din suflet>:D<

georgyk81
10.09.2008, 23:57:01
vaaaiiiiiiiiiii...............asta era probleme mea cea mare:( spatiul ringului de dans(:| se pare ca am avut dreptate sa imi fac griji pt ca si eu am ramas cam indoielnica cand am vazut sala si mai ales la capacitatea de 160 de pers:O acum poate nu or veni toti....dar oricum iti trebuie spatiu.........da spune-mi te rog e delimitat ringul cu usi?adica e facut ringul ca un separeu?sau se vede ?sper ca ai inteles ;)) scuze daca nu m-am facut inteleasa#:-S

Volimte
11.09.2008, 08:15:13
Cred ca ai dreptate:-" eu am vazut sala cand am inchiriato si avea 4 ferestre mari dar acum de cand e renovata....:) deci in luna mai avea infatisarea cea veche....dar oricum mi se parea super;-) sune-mi te rog cu ringul de dans.....cum a fost?si scaunele?erau imbracate sau nu?multumesc din suflet>:D<

Ringul de dans e destul de maricel. Bine, nu incap toti cei 160 de nuntasi odata :)), dar doar n-or sa aiba chef de dans toti in acelasi timp. 8-} Eu zic sa nu-ti faci probleme, mie mi s-a parut suficient spatiu de dans (nu stiu vreun restaurant care sa aiba ringul de dans mai mare - bineinteles ca n-am fost in toate restaurantele posibile din Iasi ;)), dar la cele in care am fost era la fel "situatia").
Nu e separat cu nimic de mese, se vede. ;)

Sincera sa fiu, mie imi placea mai mult sala Classic inainte de renovare.
E foarte eleganta acum, o sa vezi, e apropiata de Gourmet ca stil ... dar inainte era mai romantica, o atmosfera mai calda care mi "se lipea" de suflet.

Scaunele au fost imbracate, da. Dar asta cred ca alegi tu - daca le vrei imbracate sau nu.

Daca as avea poze, ti-as arata. Dar n-am pentru ca finii inca nu le-au primit de la fotograf.

onutza200
11.09.2008, 16:41:13
[poze cu rest onyx?ceva pe aici cu multe idei va rog>:D< ma bate un gand sa fak nunta akolo

Volimte
11.09.2008, 23:07:25
[poze cu rest onyx?ceva pe aici cu multe idei va rog>:D< ma bate un gand sa fak nunta akolo

Ar trebui sa te hotarasti rapid :D daca vrei Onyx pentru ca e posibil sa nu mai gasesti sala libera pentru luna iulie (dupa cum vad ca ai dori).
Finii mei au ales Onyx in august anul trecut si mai era libera doar o singura duminica pt iulie 2008.

Volimte
12.09.2008, 09:17:04
ma cunosc cu patronul si orikand ma hotarasc ma asteapta:)) deci nu-mi fak probleme....se gasetse lok pt mine dar vreau sa vad cum arata sala aranjata! si am auzit ka e mik spatiul de dans cand trece de 160 pai dak eu am 220?si de aia inka sunt in ganduri

Eu m-am referit la sala Classic atunci cand am spus de ringul de dans.
Nu stiu cum e ringul din sala Gourmet :-?.
Cel mai bine e sa tragi o fuga intr-o sambata (pe la ora 6) si-o sa vezi cum sunt aranjate salile pentru nuntile din seara respectiva, cat spatiu este etc. Finii mei asa au facut. E altceva cand vezi cu ochiul tau, pozele te pot insela.:)

onutza200
12.09.2008, 09:19:03
da asa e dar eu stau in bt si timpul e mai limitat o sa trek intr-o zi sa vad insa as vrea astoria si cred ka raman pe astoria:> :> mi se pare mai mare

sorina_bi
13.09.2008, 17:06:56
vaaaiiiiiiiiiii...............asta era probleme mea cea mare:( spatiul ringului de dans(:| se pare ca am avut dreptate sa imi fac griji pt ca si eu am ramas cam indoielnica cand am vazut sala si mai ales la capacitatea de 160 de pers:O acum poate nu or veni toti....dar oricum iti trebuie spatiu.........da spune-mi te rog e delimitat ringul cu usi?adica e facut ringul ca un separeu?sau se vede ?sper ca ai inteles ;)) scuze daca nu m-am facut inteleasa#:-S
Ringul nu e delimitat cu usi , e in aceeasi sala doar ca e parchet (si se cam aluneca)iar in rest e mocheta

georgyk81
15.09.2008, 23:10:45
rugaminte pt miresici care au vazut noua sala clasic poate da mai multe imformatii^:)^ sau cine a mai fost pe la nunti acum de cand e renovata multumesc anticipat<:-P

Volimte
16.09.2008, 08:11:39
rugaminte pt miresici care au vazut noua sala clasic poate da mai multe imformatii^:)^ sau cine a mai fost pe la nunti acum de cand e renovata multumesc anticipat<:-P

Nunta finilor mei a fost in sala Classic in iulie, cand era deja renovata.
Insa nu stiu ce informatii te intereseaza.
Daca-mi permiti o sugestie (cred c-am mai scris-o tot la subiectul asta :-?): de ce nu mergi tu impreuna cu mireselul intr-o dupa-amiaza de sambata, pe la 6, sa vezi cum e aranjata sala pentru nunta, ce spatiu este ... in fine, sa afli ce te intereseaza, sa vezi cu ochii tai.
Finii mei asa au facut, am mers cu ei si ne-am uitat. Sa stii ca nu te da nimeni afara, dimpotriva.;;) Le spui ca nu vrei sa deranjezi cu nimic, doar sa te uiti putin pentru ca vei avea nunta acolo la anul ... si e ok. Asa poti sa-ti faci o parere corecta despre sala, nu "din auzite". Si te uiti amanuntit la ce te intereseaza.

georgyk81
16.09.2008, 11:52:36
Nunta finilor mei a fost in sala Classic in iulie, cand era deja renovata.
Insa nu stiu ce informatii te intereseaza.
Daca-mi permiti o sugestie (cred c-am mai scris-o tot la subiectul asta :-?): de ce nu mergi tu impreuna cu mireselul intr-o dupa-amiaza de sambata, pe la 6, sa vezi cum e aranjata sala pentru nunta, ce spatiu este ... in fine, sa afli ce te intereseaza, sa vezi cu ochii tai.
Finii mei asa au facut, am mers cu ei si ne-am uitat. Sa stii ca nu te da nimeni afara, dimpotriva.;;) Le spui ca nu vrei sa deranjezi cu nimic, doar sa te uiti putin pentru ca vei avea nunta acolo la anul ... si e ok. Asa poti sa-ti faci o parere corecta despre sala, nu "din auzite". Si te uiti amanuntit la ce te intereseaza.
buna..da esti tare draguta,dar nu putem ajunge pana in luna nuntii..nu suntem in tara,vor mai trece din familie sa vada dar ma interesa mai multe pareri..oricum daca asi fi fost acasa fii sigura ca mergeam si imi rezolvam eu tot fr sa mai apelez la nimeni dar asta e:( multumesc oricum:-<

sorina_bi
16.09.2008, 15:33:40
buna..da esti tare draguta,dar nu putem ajunge pana in luna nuntii..nu suntem in tara,vor mai trece din familie sa vada dar ma interesa mai multe pareri..oricum daca asi fi fost acasa fii sigura ca mergeam si imi rezolvam eu tot fr sa mai apelez la nimeni dar asta e:( multumesc oricum:-<
Stai linistita ca e foarte frumoasa sala, nush cum sa modific pozele ca sa iti mai arat eu cate ceva.Poate imi trimiti un mesaj cu id-ul tau de mess si iti trimit cateva.:*

cwhisper
16.09.2008, 15:58:21
Buna sa va fie inima miresici! Eu am fost in septembrie la Onyx si am vazut sala Classic si amenajata si neamenajata de nunta. Nu pot posta poze...dar daca sunteti interesate va pot trimite prin mail pt ca am facut cateva poze. Sper sa schimbe scaunele pana la anul ... este singura mea problema cu sala ...
Numai bine

georgyk81
16.09.2008, 22:01:42
Stai linistita ca e foarte frumoasa sala, nush cum sa modific pozele ca sa iti mai arat eu cate ceva.Poate imi trimiti un mesaj cu id-ul tau de mess si iti trimit cateva.:*
Buna iti multumesc mult,am incercat sa iti trimit pe privat dar imi zice ca nu poti primi:-\ iti las id-ul meu si poti sa imi trimiti poze cate vrei sa vadem si noi sala si daca ai si de la biserica :D atunci iti vom ramane recunoscatori:)>- id- **** ([email protected]):*

cwhisper
16.09.2008, 23:19:28
Cu placere..Sper sa va faceti o idee de cum arata sala...A doua oara mi-a placut mai mult ca erau mesele cele rotunde si parea mai aerisit.
Numai bine

georgyk81
17.09.2008, 21:55:06
Cu placere..Sper sa va faceti o idee de cum arata sala...A doua oara mi-a placut mai mult ca erau mesele cele rotunde si parea mai aerisit.
Numai bine
buna nu am i nteles cusaunele deczi tu dcale imbraci sau nu?sau nu le poti imbraca pt ca sunt ..mai moderne?^:)^

georgyk81
17.09.2008, 21:57:11
=)) nu inteleg de ce sa imprimat as mesajl grst ca eu am scris bine......oricum intrebam daca scaunele pot fi imbracat sau nu:|

georgyk81
17.09.2008, 21:58:09
nu tiu ce se intampla:-L

cwhisper
17.09.2008, 23:34:09
Mie mi-ar placea scaunele in starea lor naturala..frumos tapitate..cum este in sala Gourmet ... fara huse pe ele ... Pur si simplu am oroare de huse..nu stiu ... am un fix :)) Dar cum sunt ele acum...sunt cam ponosite..trebuie neaparat imbracate....Din cate am inteles tot ei le imbraca ... dar nu mi-au placut husele pe care le-am vazut... pur si simplu nu-mi plac husele ...dar daca nu o sa schimbe scaunele ..nu am sa am incotro..si am sa apelez la niste "acoperitoare" ..:-<

cwhisper
17.09.2008, 23:35:42
=D> In luna august am fost la o nunta ... in sala Gourmet ... nu am cuvinte..totul la superlativ ...

cwhisper
17.09.2008, 23:38:13
Trisez si eu..incerc sa scriu cele 10 mesaje ca sa scriu un pm... cu riscul de a va enerva pe voi :| mi se pare absurd sa-ti impuna conditia de 10 mesaje ...

georgyk81
18.09.2008, 00:10:50
mai conteaza?scrie si tu cum vrei important e sa scrii:)) asai si mie mi s-au parut cam spalacite husele,dar am vazut poze de la nunta de la sorina si erau super cred ca era atlas alb cu visiniu sau grena dar tare dragut....eu am un fix cu husele:)) :love: pa pa:*

cwhisper
18.09.2008, 13:49:31
salut!!Va rog si eu pe voi...Sorina...sau Georgiana... imi puteti da si mie cateva poze...facute la Onyx sa vad si eu un altfel de aranjament al salii ... cum arata husele alea visinii?

cwhisper
18.09.2008, 13:50:56
Am si adresa de mail miky2809 cu gmail si ro.Va pup si va multumesc!

andreea_irina
18.09.2008, 13:57:28
buna, are cineva poze de la nunti cu restaurantul Onyx (sala mare)? Merci

sorina_bi
18.09.2008, 14:25:18
salut!!Va rog si eu pe voi...Sorina...sau Georgiana... imi puteti da si mie cateva poze...facute la Onyx sa vad si eu un altfel de aranjament al salii ... cum arata husele alea visinii?
Ti-am trimis poze dar nush daca asta te interesa

sorina_bi
18.09.2008, 14:33:57
Am si adresa de mail miky2809 cu gmail si ro.Va pup si va multumesc!
trimite adresa exacta pe privat ca imi zice ca nu poate trimite mesaj ul ca nu exista aceasta adresa.

georgyk81
18.09.2008, 16:18:11
buna am inteles ca ti-a trimis deja sorina,daca ai nevoie zimi>:D<

georgyk81
18.09.2008, 16:19:37
buna, are cineva poze de la nunti cu restaurantul Onyx (sala mare)? Merci
eu am facut rost dar de la sala clasic cea mica.....faci nunta acolo ?in sala mare>:D<

andreea_irina
18.09.2008, 19:29:33
eu am facut rost dar de la sala clasic cea mica.....faci nunta acolo ?in sala mare>:D<

Buna, eu inca nu am rezolvat de sala, abia sambata poate reusesc sa merg pe la restaurante. As fi vrut sa vad niste poze de la Onyx pentru ca am auzit ca e foarte dragut. Eu as avea in jur de 200-250 de invitati, dar as vrea sa vad fotografii si de la sala mica, macar sa-mi fac o parere. Stii cumva daca mai era libera vreo sala acolo? Multumesc ;-)

cwhisper
18.09.2008, 20:45:58
Multumesc Sorina..Greseala este a mea... adresa este miky2809 cu .com nu .ro....Din pacet nu pot trimite mesaje private:( nu am cele 10 mesaje postate pe site:(

cwhisper
18.09.2008, 20:48:29
Andreea... sala Classic este optima pentru 100-150 invitati..nu pentru 200..

georgyk81
18.09.2008, 21:11:27
Buna, eu inca nu am rezolvat de sala, abia sambata poate reusesc sa merg pe la restaurante. As fi vrut sa vad niste poze de la Onyx pentru ca am auzit ca e foarte dragut. Eu as avea in jur de 200-250 de invitati, dar as vrea sa vad fotografii si de la sala mica, macar sa-mi fac o parere. Stii cumva daca mai era libera vreo sala acolo? Multumesc ;-)
depinde cand veri sa faci nunta...pt ca aveau rezervari si pt 2010 cand am fost eu in mai acest an:-\ deci ......da ai fost pana acolo?daca te duci intreaba de doamna MIOARAe tare de treaba si se ocupa de nunti..multa bafta<:-P

cwhisper
18.09.2008, 21:31:31
Si eu tot cu dna Mioara am discutat la incheierea contractului...Si mie mi s-a parut ca este profesionista ...nu incerca cu nimic sa ma convinga ..sa aleg sala...sau sa exagereze cu ceva...Am avut ceva dubii si le-am discutat, intr-un final mi-am asumat toate riscurile:-D...

georgyk81
18.09.2008, 23:28:24
Si eu tot cu dna Mioara am discutat la incheierea contractului...Si mie mi s-a parut ca este profesionista ...nu incerca cu nimic sa ma convinga ..sa aleg sala...sau sa exagereze cu ceva...Am avut ceva dubii si le-am discutat, intr-un final mi-am asumat toate riscurile:-D...
Ai dreptate profa';))

andreea_irina
19.09.2008, 21:54:23
depinde cand veri sa faci nunta...pt ca aveau rezervari si pt 2010 cand am fost eu in mai acest an:-\ deci ......da ai fost pana acolo?daca te duci intreaba de doamna MIOARAe tare de treaba si se ocupa de nunti..multa bafta<:-P

am fost azi la Onyx si am ramas impresionata de cat de bine poate sa arate localul :) mai devreme am facut un precontract la Unirea, dar in conditiile date cred ca am sa aleg Onyx, sper sa iasa o nunta frumoasa.
am vorbit cu mioara, iar duminica merg sa fac contractul.

georgyk81
19.09.2008, 23:00:53
am fost azi la Onyx si am ramas impresionata de cat de bine poate sa arate localul :) mai devreme am facut un precontract la Unirea, dar in conditiile date cred ca am sa aleg Onyx, sper sa iasa o nunta frumoasa.
am vorbit cu mioara, iar duminica merg sa fac contractul.
bravo=D> si bine ai venit printr-e noi;-) dar te rog cand megi sa faci contractul sa mai faci niste poze si pt noi[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< si ma bucur pt tine=P~ >:D< >:D< >:D<

georgyk81
19.09.2008, 23:06:43
apropo fetelor ..la anul pe vremea asta eu dansez vaslul mirilor....:love: :love: :love: :"> e ora 22.00:love: dansez de-mi sare rochia in cap:madlaugh: :rocking: :gen_05: :gen_08: .................:"> pa

georgyk81
19.09.2008, 23:08:30
scuze...........tot eu sunt........miresici cum a fost vremea azi acasa?[-o< >:D<

andreea_irina
20.09.2008, 13:12:35
bravo=D> si bine ai venit printr-e noi;-) dar te rog cand megi sa faci contractul sa mai faci niste poze si pt noi[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< si ma bucur pt tine=P~ >:D< >:D< >:D<

duminica ma duc sa fac contractul si binenteles ca am sa fac si poze. Nunta as vrea sa o fac la Gourmet, dar problema este daca va fi nunta si in cealalta sala (restaurantul Clasic) imi este frica sa nu iasa aiurea, pentru ca s-ar putea sa se auda muzica de la noi la ei si invers :((
Ca sa inchiriez ambele sali trebuie sa am cel putin 250 de invitati si nu stiu sigur daca vor veni toti asa ca as merge la risc.
Dupa cate am vorbit cu Mioara decoratiunile se platesc separat, are cineva idee cat inseamna asta? La Unirea a zis ca va fi in jur de 1 euro pentru invitat (deci la 200 de invitati cam 200 de euro)
In contract scris ceva despre plata ospatarilor? ca am uitat sa o intreb atunci (la Unirea era 4 euro de invitat )
Aveti idee daca putem sa mai aducem bautura de acasa (vin, lichior si alte chestii de genul)?
Merci pentru informatii, va pup>:D<

andreea_irina
20.09.2008, 13:14:52
scuze...........tot eu sunt........miresici cum a fost vremea azi acasa?[-o< >:D<

ieri a fost cam frig, iar pe la ora 19 a inceput sa picure, exact cand m-am dus sa vorbesc la Onyx, dar poate la anul va fi mai frumos

cwhisper
20.09.2008, 16:41:09
Buna sa va fie inima miresici:) Vad ca Georgiana abia asteapta marele eveniment..deja se viseaza dansand la propria nunta:) Bravo!!! Din cate observ si eu..aceasta perioada de dinaintea nuntii este foarte placuta, desi evenimentul in sine se va consuma foarte repede..dar pregatirile si mai ales gandurile si emotiile noastre ne produc o stare de bucurie si nerabdare ...
Cat despre ce zice Andreea cum ca daca sunt 2 nunti se aude muzica ... etc ... nici pomeneala ...Fiecare nunta cu specificul ei si muzica ei..nu se aude aboslut deloc ..singurul inconvenient ar fi toaleta..care trebuie impartita intre nuntasii celor doua nunti..dar nu cred ca mergem la toaleta de 10 ori in noaptea respectiva :))..asa ca problema asta eu o consider minora ... Si mai ales ca la o nunta trebuie un pic de "animatie" ... nu cred ca va doriti ca atunci cand iesiti din sala..sa fie pustie zona ...dar cine isi permite si isi doreste intimitate absoluta poate inchiria toate restaurantele..trebuie sa tinem cont ca sunt 3 localuri + terasa. Cel mai probabil vor fi petreceri in toate cele 3 localuri...si pana la miezul noptii vor fi si oameni pe terasa...deci destula animatie...dar fiecare isi vede de treaba lui... Cand am fost la nunta cumnatului in sala Gourmet nu m-a deranjat absolut nimic ... daca e voie buna si invitati pe masura ...nici nu ai sa-ti dai seama ce va fi in jurul tau ...parerea mea..
Felicitari pentru alegerea salii Gourmet!Este intr-adevar superba si foarte protocolara!
Va pup!

cwhisper
20.09.2008, 16:51:38
Andreea,..in ceea ce priveste aranjamentul salii..depinde de ce va doriti voi in primul rand...daca vrei huse la scaune sau nu... Acum vorbesc in cunostinta de cauza ... arajamentul floral pe mese(buchetele de crizanteme albe )...si pe masa mirilor (un buchet de crizanteme si o panglica grena de-a lungul mesei) a costat 1000 Lei ...

Si... da.. poti aduce orice fel de bauturi doresti.Chelnerii sunt platiti cu 50Ron/fiecare ..oricum in final o sa mai dati si la seful de sala...... Prajiturile si tortul vi le alegeti dintr-un catalog..si le puteti degusta in saptamana de dinaintea nuntii...
Apropo de restaurant Unirea...in ce sala ati vrut sa faceti petrecerea?In Sala de Conf, la Panoramic sau sala mare?
Succes!

andreea_irina
20.09.2008, 17:12:16
Andreea,..in ceea ce priveste aranjamentul salii..depinde de ce va doriti voi in primul rand...daca vrei huse la scaune sau nu... Acum vorbesc in cunostinta de cauza ... arajamentul floral pe mese(buchetele de crizanteme albe )...si pe masa mirilor (un buchet de crizanteme si o panglica grena de-a lungul mesei) a costat 1000 Lei ...

Si... da.. poti aduce orice fel de bauturi doresti.Chelnerii sunt platiti cu 50Ron/fiecare ..oricum in final o sa mai dati si la seful de sala...... Prajiturile si tortul vi le alegeti dintr-un catalog..si le puteti degusta in saptamana de dinaintea nuntii...
Apropo de restaurant Unirea...in ce sala ati vrut sa faceti petrecerea?In Sala de Conf, la Panoramic sau sala mare?
Succes!

Ce bine ca aici se platesc chelnerii cu o suma fixa si nu in functie de numarul de invitati (trebuia sa dam 800 de euro :( la Unirea)
La Unirea vorbisem pentru Sala mare de la parter era ok (avans 2000 de ron), meniul a zis ca va fi 180 ron la anul, dar fara bauturi alcoolice.
Nu stiu cum o sa fie pretul decoratiunilor (as vrea trandafiri), am auzit ca acolo s-ar putea sa ne incarce pretul :(( si sper sa nu fie asa. Cand ai facut contractul ai stabilit si decoratul salii si florile?
Nu stii trebuie sa apelam neaparat la serviciile lor in ceea ce priveste aranjamentele florale?
In februarie o sa ne intalnim probabil sa alegem meniul, asta mi s-a parut super. Poti sa gusti si sa vezi ce-ti place si dupa aia sa fixezi meniul. Iubitelul meu vrea neaparat sarmale :))
pupici

cwhisper
20.09.2008, 17:29:53
Andreea, ... sper sa ne vedem in februarie:P
Aranjarea salii o poti discuta cu ei ianinte cu vreo luna ...depinde ce doresti..daca este vorba doar de flori ... se poate vb cu ei cu o saptamana doua inainte ...
Aha...cam mult la Unirea..dar imi aduc aminte ca sala acolo este foarte spatioasa si moderna ... si nu sunt stalpi ca la Onyx..oricum fiecare cu farmecul ei..

cwhisper
20.09.2008, 17:32:52
Iti spun sincer ca cei de la Onyx sunt mai singurii din Iasi care mai fac sarmale la cererea clientilor :)) La cumnatul meu la nunta au preferat sarmalute...excelent facute.Avea de ales intre peste..(congelat :| ) si sarmalute ... si evident au ales sarmalute. Asa ca si noi vom opta pentru sarmalute...

andreea_irina
20.09.2008, 21:32:52
Iti spun sincer ca cei de la Onyx sunt mai singurii din Iasi care mai fac sarmale la cererea clientilor :)) La cumnatul meu la nunta au preferat sarmalute...excelent facute.Avea de ales intre peste..(congelat :| ) si sarmalute ... si evident au ales sarmalute. Asa ca si noi vom opta pentru sarmalute...

ieri cand am vorbit de sala mi-a zis Mioara ca Petrisor (cel care facea emisiune la Protv) a ramas la ei, deci va fi foarte buna papa ;-). Eu am vorbit si cu parintii si pana la urma cred ca voi opta pentru open bar (tata a fost super incantat de idee). Abia astept, acum trebuie sa slabesc ca sa incept sa probez rochii de mireasa.
maine am sa fac contractul si poze :) ce bine imi pare >:D<

georgyk81
20.09.2008, 23:47:51
ieri cand am vorbit de sala mi-a zis Mioara ca Petrisor (cel care facea emisiune la Protv) a ramas la ei, deci va fi foarte buna papa ;-). Eu am vorbit si cu parintii si pana la urma cred ca voi opta pentru open bar (tata a fost super incantat de idee). Abia astept, acum trebuie sa slabesc ca sa incept sa probez rochii de mireasa.
maine am sa fac contractul si poze :) ce bine imi pare >:D<
buna...........ce fotografi aveti?si asa imi place de voi ca intru si culeg informatii la greu....yupiiiiiiiiiiii:D te asteptam cu foto noi:)>- pup:* si spor\:D/

georgyk81
20.09.2008, 23:54:25
Buna sa va fie inima miresici:) Vad ca Georgiana abia asteapta marele eveniment..deja se viseaza dansand la propria nunta:) Bravo!!! Din cate observ si eu..aceasta perioada de dinaintea nuntii este foarte placuta, desi evenimentul in sine se va consuma foarte repede..dar pregatirile si mai ales gandurile si emotiile noastre ne produc o stare de bucurie si nerabdare ...
Cat despre ce zice Andreea cum ca daca sunt 2 nunti se aude muzica ... etc ... nici pomeneala ...Fiecare nunta cu specificul ei si muzica ei..nu se aude aboslut deloc ..singurul inconvenient ar fi toaleta..care trebuie impartita intre nuntasii celor doua nunti..dar nu cred ca mergem la toaleta de 10 ori in noaptea respectiva :))..asa ca problema asta eu o consider minora ... Si mai ales ca la o nunta trebuie un pic de "animatie" ... nu cred ca va doriti ca atunci cand iesiti din sala..sa fie pustie zona ...dar cine isi permite si isi doreste intimitate absoluta poate inchiria toate restaurantele..trebuie sa tinem cont ca sunt 3 localuri + terasa. Cel mai probabil vor fi petreceri in toate cele 3 localuri...si pana la miezul noptii vor fi si oameni pe terasa...deci destula animatie...dar fiecare isi vede de treaba lui... Cand am fost la nunta cumnatului in sala Gourmet nu m-a deranjat absolut nimic ... daca e voie buna si invitati pe masura ...nici nu ai sa-ti dai seama ce va fi in jurul tau ...parerea mea..
Felicitari pentru alegerea salii Gourmet!Este intr-adevar superba si foarte protocolara!
Va pup!
buna ........da ieri am avut o stare super faina\:D/ s ai dreptate ca va trece imediat ziua respectiva ....de aia eu sunt euforica de pe acum:-p cineva mi-a zis ieri fata tu cred ca patesti ceva ca nu faci a bine...asa vesela si dispusa:> ..........se inseala :no_04: eu abea astept sa ma distrez:gen_05: puppppppppppp

cwhisper
21.09.2008, 16:17:15
Georgiana... intotdeauna se gaseste cineva sa-si dea cu parerea si superstitiile vad ca sunt pastrate inca la loc de cinste in mintile unora...Eu as zice ca cineva care se comporta exact in sensul opus ...are o problema... Asa ca ferice de cei care se bucura pentru evenimentul cel mai important din viata lor .
Va pup:*

georgyk81
21.09.2008, 22:36:19
Georgiana... intotdeauna se gaseste cineva sa-si dea cu parerea si superstitiile vad ca sunt pastrate inca la loc de cinste in mintile unora...Eu as zice ca cineva care se comporta exact in sensul opus ...are o problema... Asa ca ferice de cei care se bucura pentru evenimentul cel mai important din viata lor .
Va pup:*
Salut......ai mare dreptate dar ....asa zicea si viitorul meu sot=)) asi sta pe ganduri daca NU asi vede ca e incantata;-) >:D< nu le pun eu repede la suflet:[email protected] pup pt toate >:D< >:D<

andreea_irina
22.09.2008, 23:19:22
am facut poze la gourmet sper sa va placa.
am nunta pe 19 iulie 2009 si am inchiriat sala gourmet si clasic. pupici.

georgyk81
23.09.2008, 23:57:31
am facut poze la gourmet sper sa va placa.
am nunta pe 19 iulie 2009 si am inchiriat sala gourmet si clasic. pupici.
=D> =D> =D> =D> ;-) super tare..si totusi nu inteleg..de ce ambele sali?;-) <:-P

andreea_irina
24.09.2008, 13:20:40
=D> =D> =D> =D> ;-) super tare..si totusi nu inteleg..de ce ambele sali?;-) <:-P

am luat ambele sali pentru ca atunci cand am facut eu poze era aranjata sala gourmet pentru 220 de persoane (la mine s-ar putea sa fie 250) si nici nu puteai sa treci printre mese, era foarte inghesuit, iar despre masa mirilor ce sa mai zic a durat ceva pana m-am prins unde e :)
am zis ca tineretul oricum vrea mai multa intimitate asa ca va fi sala clasica pregatita special pentru ei. Sper sa iasa totul bine. Stie cineva cum sunt formatiile la Onyx. Eu as vrea Dj si sa vina o formatie pentru cateva ore (de dragul parintilor). Poate imi dau un sfat cele care deja au rezolvat cu aceasta problema. Merci>:D<

Volimte
24.09.2008, 15:34:03
am luat ambele sali pentru ca atunci cand am facut eu poze era aranjata sala gourmet pentru 220 de persoane (la mine s-ar putea sa fie 250) si nici nu puteai sa treci printre mese, era foarte inghesuit, iar despre masa mirilor ce sa mai zic a durat ceva pana m-am prins unde e :)
am zis ca tineretul oricum vrea mai multa intimitate asa ca va fi sala clasica pregatita special pentru ei. Sper sa iasa totul bine. Stie cineva cum sunt formatiile la Onyx. Eu as vrea Dj si sa vina o formatie pentru cateva ore (de dragul parintilor). Poate imi dau un sfat cele care deja au rezolvat cu aceasta problema. Merci>:D<

Interesanta ideea ta de a inchiria ambele sali. ;))
Dar cu muzica cum faci? Sau ... poti sa rezolvi cu sonorizarea asa incat muzica dintr-o sala (DJ sau formatie) sa se auda si in cealalta?

sava_ioana
24.09.2008, 15:44:46

la mine tot asa am procedat am avut dj pe marius voicescu si pe la 12 a venit stefan pintilie care pe atunci canta la onyx acum nu mai stiu daca canta si a prestat vreo 2-3 ore si a iesit bine.

andreea_irina
24.09.2008, 17:00:21
Interesanta ideea ta de a inchiria ambele sali. ;))
Dar cu muzica cum faci? Sau ... poti sa rezolvi cu sonorizarea asa incat muzica dintr-o sala (DJ sau formatie) sa se auda si in cealalta?

nu e nici o problema cu sonorizarea pentru ca de fapt cele 2 sali se pot transforma intr-una singura (este o usa glisanta), iar in mijloc este ringul si de-o parte si de cealalta. singura chestie e ca pe mijloc ar trebui sa fie formatia, dar o sa vedem noi.
pupici

andreea_irina
24.09.2008, 17:11:16
la mine tot asa am procedat am avut dj pe marius voicescu si pe la 12 a venit stefan pintilie care pe atunci canta la onyx acum nu mai stiu daca canta si a prestat vreo 2-3 ore si a iesit bine.

am vazut pozele de la nunta ta si sunt super frumoase. casa de piatra si felicitari. am si eu cateva intrbari ca viitoare miresica;-)

1. de unde ai luat rochia si cat ai dat, e f.f. frumoasa
2. unde ai facut tortul arata genial, avea trandairii naturali???
3. ai fost in creta in luna de miere (daca da, spune-mi te rog mai multe detalii )

merci :*

georgyk81
25.09.2008, 00:07:06
super tare cata lume aveti:)>- eu cred ca va iesi minunat imbinate ambele sali:love: :love: ce frumos tineretul putin separat de ceilalti=D> =D> sa ne pui si noua poze dupa...[-o< ce sa iti sun de formatii sincer...sunt 3....GIGANT-varza,(parere personala) STEFAN PINTILIE CU FIU"SU-canta bine dar depinde ce muzica vrei,STEFAN canta romante si melodii rom vechi iar GRAGOS canta muzica usoara rom si staina dar din alea lente de iti aduci aminte de toate datoriile(noi am vrut o formatie care sa faca atmosfera,adica sa danseze lumea de sa isi rupa flecurile la pantofi,plus ca vroiam mai multa populara)iar a 3-a nou ne-a placut muuult VOLUM MAXIM am ascultat si ne-am idragostit:x doar c spre nesansa noastra nu erau disponibili in ziua nuntii:gen_01: :gen_07: ne-a fost recomandata si de MIOARA:)>- acum fiecare cu gustul lui:-p poate ca sa iti cante cateva ore e bun si PINTILIE....spor si sa alegi ce iti place mai mult...si inca o data sunt sigura ca vei avea o nunta ca-n povesti>:D< :)>-

sava_ioana
01.10.2008, 11:25:46
am vazut pozele de la nunta ta si sunt super frumoase. casa de piatra si felicitari. am si eu cateva intrbari ca viitoare miresica;-)

1. de unde ai luat rochia si cat ai dat, e f.f. frumoasa
2. unde ai facut tortul arata genial, avea trandairii naturali???
3. ai fost in creta in luna de miere (daca da, spune-mi te rog mai multe detalii )

merci :*
rochia e luata de la white lady si am dat acum un an jumate 19 mil
tortul l-am facut la un laborator la care m-au trimis cei de la onyx cred ca pani pan si ideea a fost intr-adevar a mea cu trandafiri naturali si combinatia a fost una ciudata dar foarte buna si apreciata si anume banane cu ciocolata
iar in luna de miere am fost in grecia dar in paralia katerini insa am facut excursii optionale si pe cea de la skiathos o recomand cu toata convingerea.eu una m-am simtit extraordinar in grecia si m-as intoarce oricand
si serviciile au fost bune deci eu una chiar cred ca merita iar la capitolul costuri eu cred ca te poti descurca adica sunt preturi pt toate buzunarele.daca mai vrei sa stii ceva astept intrebari

Georgialuc
03.10.2008, 03:41:01
Buna! Imi puteti spune, va rog, ce firma de decoratiuni recomanda cei de la Onyx? Multumesc!

andreea_irina
03.10.2008, 19:00:53
rochia e luata de la white lady si am dat acum un an jumate 19 mil
tortul l-am facut la un laborator la care m-au trimis cei de la onyx cred ca pani pan si ideea a fost intr-adevar a mea cu trandafiri naturali si combinatia a fost una ciudata dar foarte buna si apreciata si anume banane cu ciocolata
iar in luna de miere am fost in grecia dar in paralia katerini insa am facut excursii optionale si pe cea de la skiathos o recomand cu toata convingerea.eu una m-am simtit extraordinar in grecia si m-as intoarce oricand
si serviciile au fost bune deci eu una chiar cred ca merita iar la capitolul costuri eu cred ca te poti descurca adica sunt preturi pt toate buzunarele.daca mai vrei sa stii ceva astept intrebari

merci pentru raspunsuri :* , am o problema cu tortul cu flori naturale (si sper sa iasa bine :) ) Eu as vrea sa merg in Creta in luna de miere si nu stiu cum e. A fost cineva acolo sa-mi dea mai multe detalii. pupici

sava_ioana
07.10.2008, 12:44:47
vis-a-vis de creta nu ma pot pronunta insa tortul cu flori naturale e super doar ca sa ai grija sa inveleasca coditele la trandafiri in folie de aluminiu ca sa nu ai surptize neplacute...;-)

andreea_irina
07.10.2008, 22:25:06
vis-a-vis de creta nu ma pot pronunta insa tortul cu flori naturale e super doar ca sa ai grija sa inveleasca coditele la trandafiri in folie de aluminiu ca sa nu ai surptize neplacute...;-)

merci pentru sfat, nu stiam ca trebuie invelite coditele de la trandafiri. pupici

Georgialuc
07.10.2008, 22:38:33
Revin cu o intrebare: stiti ce firma se ocupa de decoratiunile de la Onyx (firma recomandata de catre ei). Multumesc!

Georgialuc
07.10.2008, 22:41:31
Scuze! Am omis "?".:">

sava_ioana
08.10.2008, 19:23:41
din cate imi aduc eu aminte era o doamna angajata la onyx care facea aranjamentele si normal ca ei au incercat sa ne convinga sa lucram cu ea insa cand am facut un calcul minim ne lua 30 mil pe aranjat asa ca am hotarat sa lucram cu mai mu;te persoane si a fost bine acum nu stiu daca mai lasa sa vina persoane din afara sa se bage peste ei la aranjamente ce stiu zigur ca in urma cu vreo luna am vazut acea doamna acolo deci inca lucreaza la ei...

Georgialuc
08.10.2008, 21:36:38
Multumesc! Nici eu nu sunt tocmai incantata de colaborarea exclusiv cu cei de la Onyx pentru ca din experienta mai multor persoane serviciile au fost uneori mult sub asteptari inclusiv in ceea ce priveste decoratiunile (una dintre colege a avut nunta acolo in septembrie si a fost profund dezamagita pentru ca in final nu au respectat multe dintre cerintele ei). Sper sa nu am prea multe surprize (neplacute).

miama7
13.10.2008, 16:20:57
Multumesc! Nici eu nu sunt tocmai incantata de colaborarea exclusiv cu cei de la Onyx pentru ca din experienta mai multor persoane serviciile au fost uneori mult sub asteptari inclusiv in ceea ce priveste decoratiunile (una dintre colege a avut nunta acolo in septembrie si a fost profund dezamagita pentru ca in final nu au respectat multe dintre cerintele ei). Sper sa nu am prea multe surprize (neplacute).
E o doamna acolo care se ocupa de decorarea salilor,nu stiu daca accepta o alta firma..Dar e bine sa vedeti ce vi se ofera si daca nu sunteti multumiti,puteti spune ca ati vrea sa aduceti o firma care sa va indeplineasca cerintele.Ar trebui sa fie de acord,doar e nunta voastra si treb sa fie asa cum vreti voi.Eu nu m-am mai complicat si cu decoratiunile,dar am avut pretentii la tort,adica l-am adus noi si au fost de acord.Pretul de decorare a salii cu cei de la restaurant variaza in fct de nr de mese, de ce fel de flori se folosesc..exista mai multe variante.Eu cred ca sunt si solutii ca sa ti se respecte cerintele : semnati reciproc niste hartii unde sunt precizate exact toate detaliile si apoi cereti sa fie respectate,in caz contrar se mai scade din pret ,nu? e parerea mea..:)

Georgialuc
14.10.2008, 07:06:49
E o doamna acolo care se ocupa de decorarea salilor,nu stiu daca accepta o alta firma..Dar e bine sa vedeti ce vi se ofera si daca nu sunteti multumiti,puteti spune ca ati vrea sa aduceti o firma care sa va indeplineasca cerintele.Ar trebui sa fie de acord,doar e nunta voastra si treb sa fie asa cum vreti voi.Eu nu m-am mai complicat si cu decoratiunile,dar am avut pretentii la tort,adica l-am adus noi si au fost de acord.Pretul de decorare a salii cu cei de la restaurant variaza in fct de nr de mese, de ce fel de flori se folosesc..exista mai multe variante.Eu cred ca sunt si solutii ca sa ti se respecte cerintele : semnati reciproc niste hartii unde sunt precizate exact toate detaliile si apoi cereti sa fie respectate,in caz contrar se mai scade din pret ,nu? e parerea mea..:)
Multumesc pentru raspuns! Pentru noi este foarte dificil intrucat vom merge acasa saptamana viitoare pentru cateva zile (atunci vom vorbi pentru prima data direct cu cei de la restaurant) si apoi cu max. 2 saptamani inainte de nunta. Stiu ca parerile sunt subiective si am incercat sa selectez din ceea ce am auzit cu privire la Onyx doar aspectele pozitive, dar inclusiv in contractul nostru preliminar , incheiat acum aproape un an, exista unele date de tipul "puteti face asa, dar ramane cum spunem noi". Poate se vor mai razgandi, noi nu suntem dispusi sa facem prea multe compromisuri. :)
Sa inteleg ca nu ai fost multumita de tort? Stii cu ce cofetarie colaboreaza?
Multumesc inca o data!

miama7
14.10.2008, 14:40:13
Multumesc pentru raspuns! Pentru noi este foarte dificil intrucat vom merge acasa saptamana viitoare pentru cateva zile (atunci vom vorbi pentru prima data direct cu cei de la restaurant) si apoi cu max. 2 saptamani inainte de nunta. Stiu ca parerile sunt subiective si am incercat sa selectez din ceea ce am auzit cu privire la Onyx doar aspectele pozitive, dar inclusiv in contractul nostru preliminar , incheiat acum aproape un an, exista unele date de tipul "puteti face asa, dar ramane cum spunem noi". Poate se vor mai razgandi, noi nu suntem dispusi sa facem prea multe compromisuri. :)
Sa inteleg ca nu ai fost multumita de tort? Stii cu ce cofetarie colaboreaza?
Multumesc inca o data!
Am vrut sa aducem noi tortul in primul rand pt ca e mai ieftin asa,daca-l iei de la ei e mult mai scump.Nici nu m-a interesat ce fel de torturi ofera sau cu ce cofetarie colaboreaza..eu am adus un certificat pt tortul meu si gata.Din cate am auzit,ei colaboreaza cu Patis.Ce conteaza ce scrie in contract,treb sa incerci,treb sa-ti urmaresti interesul.Si ei fac acelasi
lucru.Si chiar daca ar scrie asa ceva in contractul ala,din moment ce ajungeti la un acord in privinta unor detalii,trebuie sa tina cont de toate,altfel e lipsa de respect (apropo de decorarea salilor,unde nu se respecta mereu toate detaliile.Si la mine au pus husele pe scaune de o alta nuanta,dar bine ca era aceeasi culoare si chiar nuanta apropiata,deci nu mai avea rost sa cer explicatii..).Succes la negocieri! sper sa va ajute ceva din ce am mai scris eu.

Georgialuc
14.10.2008, 22:07:43
Am vrut sa aducem noi tortul in primul rand pt ca e mai ieftin asa,daca-l iei de la ei e mult mai scump.Nici nu m-a interesat ce fel de torturi ofera sau cu ce cofetarie colaboreaza..eu am adus un certificat pt tortul meu si gata.Din cate am auzit,ei colaboreaza cu Patis.Ce conteaza ce scrie in contract,treb sa incerci,treb sa-ti urmaresti interesul.Si ei fac acelasi
lucru.Si chiar daca ar scrie asa ceva in contractul ala,din moment ce ajungeti la un acord in privinta unor detalii,trebuie sa tina cont de toate,altfel e lipsa de respect (apropo de decorarea salilor,unde nu se respecta mereu toate detaliile.Si la mine au pus husele pe scaune de o alta nuanta,dar bine ca era aceeasi culoare si chiar nuanta apropiata,deci nu mai avea rost sa cer explicatii..).Succes la negocieri! sper sa va ajute ceva din ce am mai scris eu.
Iti multumesc inca o data! Sper sa pot reveni cu vesti bune in urma "negocierilor".

cwhisper
20.10.2008, 21:46:13
Buna sa va fie inima miresici:P Timpul asta goneste prea repede...m-am luat cu alte treburi si nu am mai intrat sa mai schimbam cateva vorbe... Cum stati cu pregatirile sau este cam devreme? A mai fost cineva la Onyx..ceva noutati? ma bucur nespus de mult ca fara prea mult efort ... si cautari am ales si noi nasii pe care ni-i doream! va pup si sper ca va merge bine! :)

andreea_irina
20.10.2008, 22:24:58
Am o intrebare stie cineva un dj bun dintre cei care colaboreaza cu restaurantul Onyx? Voi ce ati ales formatie sau dj?
vreau si eu un sfat va rog.

miama7
21.10.2008, 23:21:57
Am o intrebare stie cineva un dj bun dintre cei care colaboreaza cu restaurantul Onyx? Voi ce ati ales formatie sau dj?
Parerea mea e ca la o nunta ,o formatie e mai potrivita.Cu o conditie: sa fie o formatie foarte buna,care sa si cante bine si sa faca si atmosfera.Eu nu sunt de acord cu dj la nunti si n-am inteles niciodata chestia asta. majoritatea invitatilor prefera formatie.Pana la urma e nunta si e o ocazie rara sa mai auzi si oameni cantand (chiar daca te costa mai mult), nu doar niste aparate la care poti asculta muzica si acasa sau la simple petreceri. E numai o parere..

andreea_irina
22.10.2008, 13:31:18
Parerea mea e ca la o nunta ,o formatie e mai potrivita.Cu o conditie: sa fie o formatie foarte buna,care sa si cante bine si sa faca si atmosfera.Eu nu sunt de acord cu dj la nunti si n-am inteles niciodata chestia asta. majoritatea invitatilor prefera formatie.Pana la urma e nunta si e o ocazie rara sa mai auzi si oameni cantand (chiar daca te costa mai mult), nu doar niste aparate la care poti asculta muzica si acasa sau la simple petreceri. E numai o parere..

Sunt de acord cu ceea ce ai spus tu, numai ca la nuntile la care am fost nu prea mi-a placut cum au cantat cei din formatie. De exemplu - luau prea des pauza, iar atunci invitatii stateau la masa pentru ca puneau doar muzica lenta :(. Nu stiu ce sa zic cu formatia, oricum as vrea sa fie si cateva momente artistice. Ai fost la vreo nunta unde a fost o formatie foarte buna? Eu inca nu i-am ascultat pe cei care canta la Onyx si vreau sa fac o alegere buna pentru ca de muzica depinde toata atmosfera de la o nunta. Cand am fost la Onyx mi-a zis Mioara, cea care se ocupa cu programarile, ca au plans multe mirese din cauza formatiei (dar spunea ca nu e vorba de formatiile cu care colaboreaza ei).

Astept sfaturi, pupici

bonnye
22.10.2008, 17:13:07
eu cred ca cel ami potrivit este si cu dj si cu formatie..pt k atunci knd nu canta formatia, pune dj muzica..;) si in privinta onyx-u8lui...mie sala imi place cum e amenajata...insa daca sunt mai multi invitati, e aiurea, k salile sunt cumva separate de ring,...si meniul pe care lam luat de la ei nu mi-a placut deloc...prea de fitze...nici sarmale, dar nici kestii de care nu ai mai auzit in viata ta:))

andreea_irina
22.10.2008, 17:42:40
eu cred ca cel ami potrivit este si cu dj si cu formatie..pt k atunci knd nu canta formatia, pune dj muzica..;) si in privinta onyx-u8lui...mie sala imi place cum e amenajata...insa daca sunt mai multi invitati, e aiurea, k salile sunt cumva separate de ring,...si meniul pe care lam luat de la ei nu mi-a placut deloc...prea de fitze...nici sarmale, dar nici kestii de care nu ai mai auzit in viata ta:))

asa ma gandeam si eu sa fie dj si formatie, iar in ceea ce priveste meniul am inteles ca putem sa-l alegem (dupa ce gustam si vedem optiunile) in februarie. Noi vrem ca un fel sa fie cel cu sarmalute si nu cred ca vor fi probleme (sper) :)

miama7
24.10.2008, 16:38:08
Sunt de acord cu ceea ce ai spus tu, numai ca la nuntile la care am fost nu prea mi-a placut cum au cantat cei din formatie. De exemplu - luau prea des pauza, iar atunci invitatii stateau la masa pentru ca puneau doar muzica lenta :(. Nu stiu ce sa zic cu formatia, oricum as vrea sa fie si cateva momente artistice. Ai fost la vreo nunta unde a fost o formatie foarte buna? Eu inca nu i-am ascultat pe cei care canta la Onyx si vreau sa fac o alegere buna pentru ca de muzica depinde toata atmosfera de la o nunta. Cand am fost la Onyx mi-a zis Mioara, cea care se ocupa cu programarile, ca au plans multe mirese din cauza formatiei (dar spunea ca nu e vorba de formatiile cu care colaboreaza ei).

Astept sfaturi, pupici
Intr-adevar de muzica depinde in cea mai mare masura reusita unei nunti.Eu am avut o formatie din alt oras si a fost laudata si intrebata si dupa nunta.A avut si un moment artistic.Unii invitati de la celelalte 2 nunti care mai erau in aceeasi seara au venit sa danseze la noi.Pe cei de la Onyx nu i-am auzit decat f putin si oricum erau ocupati deja cand ne-am hatarat noi sa facem nunta.Asa ca am cautat noi o alta.Inafara de asta mai stiam o formatie poate si mai buna,dar ,la fel ,era ocupata in ziua aia.Deci stiu 2 formatii pe care le-as recomanda cu toata convingerea.Incepe sa cauti,sa asculti si una treb sa-ti placa.O sa gasesti pana la urma.Exista si formatii care se adapteaza la cerintele sau gusturile oamenilor si care stiu intr-adevar sa faca invitatii sa se distreze. Succes!!

georgyk81
27.10.2008, 19:46:29
buna tuturor a trecut ceva timp de cand nu am mai scris....:| am citit tot ce ati scris si vad ca inaintati in pregatiri..e ff bine=D> va pup pe toate si mai vb spor:*

andreea_irina
28.10.2008, 22:32:09
Intr-adevar de muzica depinde in cea mai mare masura reusita unei nunti.Eu am avut o formatie din alt oras si a fost laudata si intrebata si dupa nunta.A avut si un moment artistic.Unii invitati de la celelalte 2 nunti care mai erau in aceeasi seara au venit sa danseze la noi.Pe cei de la Onyx nu i-am auzit decat f putin si oricum erau ocupati deja cand ne-am hatarat noi sa facem nunta.Asa ca am cautat noi o alta.Inafara de asta mai stiam o formatie poate si mai buna,dar ,la fel ,era ocupata in ziua aia.Deci stiu 2 formatii pe care le-as recomanda cu toata convingerea.Incepe sa cauti,sa asculti si una treb sa-ti placa.O sa gasesti pana la urma.Exista si formatii care se adapteaza la cerintele sau gusturile oamenilor si care stiu intr-adevar sa faca invitatii sa se distreze. Succes!!

Poti sa-mi spui care sunt formatiile pe care poti sa mi le recomanzi. As vrea o formatie care sa nu faca pauze lungi si dese :). Merci pentru ajutor.

Cib
29.10.2008, 22:56:24

Noi l-am ales pe Dj Florescu, care este si sunetistul de la Onyx, are experienta de radio, are o oferta variata in functie de dorintele clientului. Face programul in functie de preferinte si de invitati, iar in plus nu vine singur la petrecere, ci cu ajutor din partea fiului lui

Prefer Dj pentru ca elimin pauzele, iar la nuntile cu lautari toti s-au descurcat bine la ceea ce canta toata lumea, adica la populara, dar incercarile pentru ceva mai exotic decat populara au fost departe de realitate. Daca vreti mai multe detalii despre florescu pot pune un nr de tel aici daca e voie

cwhisper
07.11.2008, 22:19:37
Felicitari CIb! Casa de piatra si multe bbucurii si impliniri!:)

dya_blondie
19.11.2008, 05:15:57
Buna viitoarelor miresici! Vad ca e zarva multa aici unde se discuta despre Onyx, si va invidiez , ca in preajma nuntii mele nu aveam cu cine sa schimb nici o parere, cam batea vantul pe aici! Am citit tot ce ati postat voi pana acum, georgkyk81 imi imaginez cat de nasol tre sa iti fie ca nu esti in tara si te simti putin legata la maini , dar totusi am vazut ca ai cu cine schimba pareri si mai sunt miresici care urmeaza sa aiba nuna la Onyx. Tu ai in Rest Clasic nu? Eu am facut nunta anul asta pe 1 iunie la Onyx si pentru orice informatie iti stau la dispozitie cu draga inima! Daca ai mess putem vb si acolo, id`ul meu e acelasi ca si aici. Poate ma invata cineva cum sa imi pun si eu pozele in semnatura, caci inca nu am reusit! Va pup si spor la pregatiri!>:D<

Georgialuc
19.11.2008, 21:54:06
Buna viitoarelor miresici! Vad ca e zarva multa aici unde se discuta despre Onyx, si va invidiez , ca in preajma nuntii mele nu aveam cu cine sa schimb nici o parere, cam batea vantul pe aici! Am citit tot ce ati postat voi pana acum, georgkyk81 imi imaginez cat de nasol tre sa iti fie ca nu esti in tara si te simti putin legata la maini , dar totusi am vazut ca ai cu cine schimba pareri si mai sunt miresici care urmeaza sa aiba nuna la Onyx. Tu ai in Rest Clasic nu? Eu am facut nunta anul asta pe 1 iunie la Onyx si pentru orice informatie iti stau la dispozitie cu draga inima! Daca ai mess putem vb si acolo, id`ul meu e acelasi ca si aici. Poate ma invata cineva cum sa imi pun si eu pozele in semnatura, caci inca nu am reusit! Va pup si spor la pregatiri!>:D<
Buna! Superbe pozele! Pot sa "ghicesc" cine le-a realizat?:)

dya_blondie
20.11.2008, 00:20:25
Multumesc mult pt aprecieri! Da, intr`adevar are un stil inconfundabil Radu :> Il recomand tuturor!

geany_m
20.11.2008, 12:05:14
Multumesc mult pt aprecieri! Da, intr`adevar are un stil inconfundabil Radu :> Il recomand tuturor!
Off-topic: Dya, îmi place rochița ta de mor =P~ te rog spune-mi de unde ți-ai luat-o și cât ai dat pe ea, eventual pe pm, ca să nu mai fim off-topic((Ti-am trimis și eu un pm, dar nu știu dacă l-ai primit, aveai sub 10 mesaje postate pe forum)). Mulțumesc :*

AncutaElena
21.11.2008, 11:22:17
Off-topic: Dya, îmi place rochița ta de mor =P~ te rog spune-mi de unde ți-ai luat-o și cât ai dat pe ea, eventual pe pm, ca să nu mai fim off-topic((Ti-am trimis și eu un pm, dar nu știu dacă l-ai primit, aveai sub 10 mesaje postate pe forum)). Mulțumesc :*

Si mie imi place .Trimite-mi si mie detalii pe pm.>:D<

Georgialuc
24.11.2008, 20:00:08
Cred ca suntem off-topic, dar totusi vreau sa te intreb cum ati procedat in alegerea locatiilor pentru poze?

dya_blondie
26.11.2008, 08:56:30
Pentru alegerea locatiilor nu a fost chiar greu, am ales Muzeul Unirii la propunerea lui Radu deoarece Palatul era inchis atunci pentru restaurari, iar in rest, oricum nu sunt chiar foarte multe optiuni in Iasi, a fost foarte usor de ales Botanica si Piata Unirii, insa am avut noroc ca vremea a tinut cu noi si a fost o zi frumoasa! Te pup

Georgialuc
27.11.2008, 23:43:42
Pentru alegerea locatiilor nu a fost chiar greu, am ales Muzeul Unirii la propunerea lui Radu deoarece Palatul era inchis atunci pentru restaurari, iar in rest, oricum nu sunt chiar foarte multe optiuni in Iasi, a fost foarte usor de ales Botanica si Piata Unirii, insa am avut noroc ca vremea a tinut cu noi si a fost o zi frumoasa! Te pup
Multumesc pentru raspuns! Vroiam sa stiu cu cat timp inainte ati vorbit la Muzeul Unirii? Noi inca nu am stabilit detalii cu Radu, dar vom ajunge in tara abia cu 2 saptamani inainte si ma intreb daca nu cumva trebuie facute aranjamente mai devreme.

wella
30.11.2008, 01:58:52
Dya poti sa imi spui si mie cine este persoana respectiva?
Are un site sau un nr de telefon?
Si mai ales cam care au fost cheltuielile la Onyx?
Eu am avut banchetul la Onyx si am ramas placut impresionata atunci.

dya_blondie
02.12.2008, 15:43:52
Wella, este vorba de Radu Afloarei, are site dar nu stiu daca il pot posta aici, asa ca scrie pe google numele lui si iti apare site-ul sau. Acolo mai poti vedea fotografii dar si numarul lui de telefon. In ceea ce priveste restaurantul Onyx, pe noi un menu ne-a costat 170 lei, aici fiind incluse si prajiturile, sampania , tortul, tot. Iar fiindca ne-am urcat cu menul la 170 lei ne-au permis sa aducem noi bautura, pe care am cumparat-o de la un depozit, mult mai ieftin. :*

dya_blondie
02.12.2008, 15:46:35
Multumesc pentru raspuns! Vroiam sa stiu cu cat timp inainte ati vorbit la Muzeul Unirii? Noi inca nu am stabilit detalii cu Radu, dar vom ajunge in tara abia cu 2 saptamani inainte si ma intreb daca nu cumva trebuie facute aranjamente mai devreme.
Noi am fost si am vorbit la Muzeu cam cu o luna inainte, dar nu cred ca e vreo problema daca va duceti inainte de nunta cu 2 sapt. Sau pentru linistea voastra , puteti vorbi cu cineva din tara sa mearga sa vorbeasca pentru voi. Pupici

sorina_24
08.12.2008, 21:55:23
cum ai facut rost de tramvaiul electric?s-a intamplat sa fie acolo sau ai putut sa il inchiriezi..mi se pare super ideea si pozele sunt foarte faine...ai vazut dc terasa de la onyx e acoperita?stii cumva ce capacitate are?

georgyk81
07.01.2009, 21:03:58
Buna tuturor...scuz ca raspund cu intarziere dar am avut o perioada foarte aglomerata si acum am reusit sa mai respir si eu.....da dya e super naspa ca nu unt acasa pt ca mi-asi fi doit sa fac eu totul fara ajutorul nimanui:-s asta e dupa cum ziceai si tu avem noroc cele care nu suntem in tara,de voi^:)^ si ca sa fiu sincera ma inereseaza foarte mult cum a decurs nunta ta ...oricum ati fst frumosi amandoi si super tari sunt pozele=D> eu incerc sa folosesc id-ul tau spe sa resesc c sa putem vb mai multe....oricum in primul rand ma intereseaza cum a fost servirea si cum ati procedat cu meniul...daca ati adus bautura de acasa...mersi anticipat si sper sa nu fie prea tarziu:)) pup si spor la toate>:D<

dya_blondie
12.01.2009, 17:48:29
Buna tuturor...scuz ca raspund cu intarziere dar am avut o perioada foarte aglomerata si acum am reusit sa mai respir si eu.....da dya e super naspa ca nu unt acasa pt ca mi-asi fi doit sa fac eu totul fara ajutorul nimanui:-s asta e dupa cum ziceai si tu avem noroc cele care nu suntem in tara,de voi^:)^ si ca sa fiu sincera ma inereseaza foarte mult cum a decurs nunta ta ...oricum ati fst frumosi amandoi si super tari sunt pozele=D> eu incerc sa folosesc id-ul tau spe sa resesc c sa putem vb mai multe....oricum in primul rand ma intereseaza cum a fost servirea si cum ati procedat cu meniul...daca ati adus bautura de acasa...mersi anticipat si sper sa nu fie prea tarziu:)) pup si spor la toate>:D<

:* Merci mult! M-am gandit ca poate esti ocupata cu sarbatorile! Nunta noastra a decurs extraordinar, la fel cum iti doresc si tie, si tuturor miresicilor! Din fericire, nu am avut parte de nimic care sa ne strice inima, insa oricat de mult prestigiu ar avea un restaurant, tot stai cu sufletul la gura sa iasa totul ok, mai ales ca mai citesti pe ici pe colo si niste chestii nu tocmai dragute ce li s-a intamplat altora, si nu iti gasesti linistea pana dimineata, cand totul este gata. Servirea a fost ireprosabila, nu am avut ce spune, intr-un singur cuvant, am doar vorbe de laude pentru ei , asa ca stai linistita ca vei avea o nunta ca in povesti! In legatura cu bautura, ni s-a spus ca daca depasim pragul de 160 de lei/menu/persoana ne va permite sa aducem noi bautura, adica vinul si taria. Cu meniul am ajuns undeva la 170 de lei pana la urma , asa ca bautura am cumparat-o de la un depozit, plata am facut-o dimineata, am luat wiskey si martini. In rest, trebuie sa iei de la ei, apa, sucul, si sampania. Dar pretul lor a fost calculat, a intrat in cei 170 de lei pe menu *de asemenea si tortul, prajiturile, tot ce tine de papa si de baut) Dar acum depinde de cum o sa decurga negocierea asta , de cate persoane o sa ai la nunta, cam astea sunt aspectele, nu doar depasirea pragului de 160 lei/meu. Dar cred ca lucrurile astea se mai schimba de la an la an. Per total a fost perfect. Despre ce sa-ti mai povestesc? Muzica, decoratiuni? :)) Te pup si ne mai auzim, cu orice nelamurire iti stau la dispozitie! Si tie, si tuturor miresicilor, la multi ani si un an nou bun si plin de impliniri, sa va iasa totul asa cum visati!