PDA

Versiunea completa : Casa Tineretului

MadalinaCh
20.11.2009, 13:27:56
Probabil cand auziti de Casa Tineretului va ganditi la un restaurant vechi si comunist. Dati-mi voie sa va inlatur aceasta imagine. Eu am avut nunta acolo in 11 oct 2009 si acum ca toate au trecut ma gandesc ca nu puteam sa aleg mai bine.
Are capacitate de 200-220 persoane si este foarte elegant. Un alt avantaj este acela ca nu sunt necesare investitii foarte mari la capitolul aranjamente.
Eu am facut in plus fata de ce ofera sala : aranjamente florale de pe mese si aranjatul mesei mirilor.
Pretul la meniu incepe de la 150 ron/persoana, pret in care intra, pe langa mancare, apa, bere, cafea. In afara de astea nu ti se mai impune nimic (aduci ce vrei si cat vrei fara taxe)

Aici sunt poze de la nunta mea http://picasaweb.google.com/home

ALI
20.11.2009, 15:23:23
Probabil cand auziti de Casa Tineretului va ganditi la un restaurant vechi si comunist. Dati-mi voie sa va inlatur aceasta imagine. Eu am avut nunta acolo in 11 oct 2009 si acum ca toate au trecut ma gandesc ca nu puteam sa aleg mai bine.
Are capacitate de 200-220 persoane si este foarte elegant. Un alt avantaj este acela ca nu sunt necesare investitii foarte mari la capitolul aranjamente.
Eu am facut in plus fata de ce ofera sala : aranjamente florale de pe mese si aranjatul mesei mirilor.
Pretul la meniu incepe de la 150 ron/persoana, pret in care intra, pe langa mancare, apa, bere, cafea. In afara de astea nu ti se mai impune nimic (aduci ce vrei si cat vrei fara taxe)

felicitari si casa de piatra!!!!!!!!:*
din pacate nu putem vedea pozele tale pt ca ni se deschide pag noastra de picasa.

MadalinaCh
01.12.2009, 19:28:48
Mda.... http://picasaweb.google.com/madagiurgiu aici sunt poze !

dydo
08.12.2009, 09:28:22

Felicitari si casa de piatra ! Ati fost superbi :).
As vrea sa stiu cum este mancarea acolo (daca ai avea niste poze cu meniul ar fi excelent) si cum este servirea, cum sunt ospatarii ?
Cum ati avut bautura, pusa pe masute de unde o luau chelnerii si serveau sau pusa pe fiecare masa ?

Ce aranjamente ofera sala ? Este nevoie de huse pe scaune?

Mersi mult.

MadalinaCh
14.12.2009, 16:44:39
Felicitari si casa de piatra ! Ati fost superbi :).
As vrea sa stiu cum este mancarea acolo (daca ai avea niste poze cu meniul ar fi excelent) si cum este servirea, cum sunt ospatarii ?
Cum ati avut bautura, pusa pe masute de unde o luau chelnerii si serveau sau pusa pe fiecare masa ?

Ce aranjamente ofera sala ? Este nevoie de huse pe scaune?

Mersi mult.

Multumesc! Multumesc !

Acuma ca sa-ti raspund: despre mancare eu una nu ma pot pronunta ca n-am mancat nimic toata nunta dar feedbackul din partea invitatilor a fost pozitiv. Bucataria e foarte buna la restaurantul asta. Din pacate nu am poze dar din punctul meu de vedere a aratat totul impecabil.
Servirea de asemenea este ireprosabila, asta tot ca feedback dupa nunta am aflat. Tot timpul s-au umplut paharele, s-au schimbat scrumierele, s-a debarasat.
In ceea ce priveste bautura ramane la alegera mirilor unde sa fie pusa. Noi am pus pe mese doar vinul (pentru ca am avut vin varsat) si tuica iar restul erau asezate in sala si serveau chelnerii.
Despre aranjatul salii pot sa-ti spun ca nu necesita mare batae de cap! Mesele sunt imbracate cu fete albe si naproane portocalii (asa cum se vad poate in pozee mele) si prezidiul pot sa-l aranjeze ei foarte dragut si asortat cu resul meselor. Scaunele nu necesita huse, noi nu m pus absolut nimic si au aratat foarte bine. Ar mai trebui rezolvate separat doar aranjamente florale de pe mese.
Eu iti recomand sa mergi pana acolo si sa vorbesti cu seful de sala. Vezi cu ochii tai cum stau lucrurile si nu te costa nimic. Zi-mi si mie la ce sala te-ai hotarat cand ai hotarat !:)

dya_net
29.07.2010, 15:02:27
intrebare:
Casa Tineretului este aceeasi cu Univers T? :>

Lalukina
03.08.2010, 16:00:43
intrebare:
Casa Tineretului este aceeasi cu Univers T? :>
Da, este aceeasi...

ATH
18.11.2010, 23:15:47
Ce mai e nou la Univers T?

ccx_80
15.02.2011, 22:57:05
Ce mai e nou la Univers T?

Am fost zilele trecute la ei si meniul este la 150 ron <4 feluri mancare,1 bere,1 apa minerala, 2 cafele >. Intradevar nu e nevoie de prea multe decoratiuni chelnerii sunt platiti la valoarea unui meniului<un chelner*20pers> Sala e frumoasa Parcare proprie mare Toaleta ok Parere personala " locatie buna, sala frumoasa, valoare meniu nici prea-prea, nici foarte-foarte, curat....dar ocupata in data preferata:( " Pt 2012 au vreo 8-9 date ocupate deja printre care si a noastra :(

LucianaIoana
21.02.2011, 19:43:54
Am fost zilele trecute la ei si meniul este la 150 ron <4 feluri mancare,1 bere,1 apa minerala, 2 cafele >. Intradevar nu e nevoie de prea multe decoratiuni chelnerii sunt platiti la valoarea unui meniului<un chelner*20pers> Sala e frumoasa Parcare proprie mare Toaleta ok Parere personala " locatie buna, sala frumoasa, valoare meniu nici prea-prea, nici foarte-foarte, curat....dar ocupata in data preferata:( " Pt 2012 au vreo 8-9 date ocupate deja printre care si a noastra :(
Ne-am rezervat si noi acest restaurant pentru nunta. Intradevar aveau deja rezervate vreo 8 sambete pentru 2012. Mancarea din cate am auzit e foarte buna, ca si pret si eu zic ca e unul acceptabil. Am mers pe la multe sali inainte sa facem ne hotaram sa o alegem pe aceasta si sper ca am facut o alegere buna. Singurul lucru care ma deranjeaza putin pe mine este portocaliul stalpilor (am eu o problema cu portocaliul), dar sper sa compensez prin aranjamente.

ATH
05.10.2011, 22:55:07
Inainte de Iulius, C. Tineretului era un loc cochet pe malul lacului; chiar am petrecut momente romantice in tinuta de nuntasa... Ce vremuri! Apoi au navalit muncitorii in zona si au schimbat feng-shui-ul zonei! Inca mi se pare ca are potential bun, gratie parcarii si spatiului verde. Totodata sper ca si-au intinerit personalul, sa fie mai vioi si mai prompti. Asadar?

lotus
30.01.2012, 23:38:01
Si eu voi fi mireasa la Univers T si de-abia astept sa vad ce culoare merge cu portocaliul salii. Oricare ar fi aceea, o sa arate fr frumos! A fost cineva la degustare de meniuri? Se face la ei? Cred ca o sa ma duc sa intreb candva in luna februarie.
Noi am vazut de 2 ori sala inainte sa ne hotaram, plus inca o data atunci cand am rezervat si inca o data cand am dat avansul . De fiecare data am avut de-a face cu alt sef de sala, dar ne-a placut ca s-au purtat fr frumos.