PDA

Versiunea completa : nunta duminica

bianca24sv
20.11.2009, 23:37:50
dragele mele miresici de duminca la ce ora vreti sa inceapa nunta?
faceti cununia civila in aceeasi zi?

ciocolatika
25.11.2009, 13:23:20
pentru mine nunta de duminik.... este egala cu nunta de sambata....cine are placere este alaturi de tine chiar si miercuri;))

alexarusen
25.11.2009, 14:30:53
dragele mele miresici de duminca la ce ora vreti sa inceapa nunta?
faceti cununia civila in aceeasi zi?
noi am avut cununia civila,religioasa si petrecerea duminica si totul a inceput la 2 jumate,am avut pana la 3 noaptea invitati.
a fost totul ok.la primarie platesti o taxa mai mare fata de cea de sambata,este singura diferenta,in rest,totul este la fel.

bianca24sv
25.11.2009, 15:57:01
multumesc fetele :)

kraluca
27.11.2009, 12:58:13
am fost la o cumatrie duminica si a inceput la 14 si s-a terminat la 20.00. din punctul meu de vedere as veni la o petrecere duminica in jurul orei 17.00, ca sa plec pe la 01.00 noaptea

bianca24sv
27.11.2009, 18:19:57
am fost la o cumatrie duminica si a inceput la 14 si s-a terminat la 20.00. din punctul meu de vedere as veni la o petrecere duminica in jurul orei 17.00, ca sa plec pe la 01.00 noaptea

asa ma gandeam si eu ca ar fi cel mai bine
cred ca am sa incep pe la 18 pana p la 3 dimineata.

helwa
27.11.2009, 19:07:19
Buna tutoror.
Eu am nunta duminica.... inainte nuntile se faceau duminica... asa cerea biserica , dar pt a avea cat mai multa lume la restaurant pana dimineata s'au mutat pe sambata.
Eu sunt de parere ca cine are placerea sa iti vina la nunta vine si duminica , si sta pana dimineata (daca intradevar contezi pt ei)

Cat_Eyes
27.11.2009, 20:25:19
asa ma gandeam si eu ca ar fi cel mai bine
cred ca am sa incep pe la 18 pana p la 3 dimineata.

eu nu sunt de acord cu tine
am fost la nunta duminica in VS si am plecat pe la 4; am mai fi stat, dar trebuia sa ajungem in Bucuresti. si a mai ramas multa lume in sala dupa ce am plecat, iar mireasa mi-a zis ca au dezgatit-o pe la 5 si ceva..
asadar, ia in calcul acest lucru.. sunt oameni care vor vrea/putea sa stea ca la o nunta de sambata noaptea .. si e urat sa ii faci sa se simta prost
daca tu spui formatiei ca pana la 3.. atunci ei vor incepe sa isi stranga lucrurile si oamenii se vor "simti"
doar sa scrii pe invitatie sau ceva.. nu poti sa impui o ora de plecare!
parerea mea. pentru mine ar fi ceva in genul :-&:-&:-&:|

alexarusen
28.11.2009, 11:11:57
noi am avut cununia civila,religioasa si petrecerea duminica si totul a inceput la 2 jumate,am avut pana la 3 noaptea invitati.
a fost totul ok.la primarie platesti o taxa mai mare fata de cea de sambata,este singura diferenta,in rest,totul este la fel.
scuze de greseala,totul a inceput la ora 9 dimineata ,iar petrecerea a inceput la 2 jumate.

bianca24sv
28.11.2009, 13:00:58
eu nu sunt de acord cu tine
am fost la nunta duminica in VS si am plecat pe la 4; am mai fi stat, dar trebuia sa ajungem in Bucuresti. si a mai ramas multa lume in sala dupa ce am plecat, iar mireasa mi-a zis ca au dezgatit-o pe la 5 si ceva..
asadar, ia in calcul acest lucru.. sunt oameni care vor vrea/putea sa stea ca la o nunta de sambata noaptea .. si e urat sa ii faci sa se simta prost
daca tu spui formatiei ca pana la 3.. atunci ei vor incepe sa isi stranga lucrurile si oamenii se vor "simti"
doar sa scrii pe invitatie sau ceva.. nu poti sa impui o ora de plecare!
parerea mea. pentru mine ar fi ceva in genul :-&:-&:-&:|

eu asa am vorbit cu ei..dar mi-au zis ca daca lumea va ramane si dupa ora 3 ei vor canta in continuare;

Cat_Eyes
28.11.2009, 23:38:49
foarte frumos ca "ai vorbit", dar trece in contract :)>-

helwa
30.11.2009, 15:31:59
Nu mi se pare corect sa plece la 3 dim , ... si ce daca e duminica.... normal ar fi sa se faca un contract .... absolut normal.. adik e o nunta, te platesc , imi stai pana dimineata.
Pot ramane doar eu cu nasii si parintii , tu stai si canti pt ca te platesc.. si la ce scoruri sunt in ziua de azi.....[-o<

Cat_Eyes
30.11.2009, 21:12:53
Nu mi se pare corect sa plece la 3 dim , ... si ce daca e duminica.... normal ar fi sa se faca un contract .... absolut normal.. adik e o nunta, te platesc , imi stai pana dimineata.
Pot ramane doar eu cu nasii si parintii , tu stai si canti pt ca te platesc.. si la ce scoruri sunt in ziua de azi.....[-o<

ai dreptate :)

bianca24sv
30.11.2009, 22:48:42
nu neaparat
sambata nunta incepe la ora 21-22 si tine pana la 6-7
duminica daca incepe la 18 sa tina tot pana la 6-7?
daca lumea nu o sa plece nu e nici o problema, vor ramane si ei ca sunt oameni finuti....asa ca nu-i bai:>
dar problema la mine era sa nu-mi plece lumea pe la 12 :)) dar daca pleaca dupa 3 dim. superrrrrrrrrrrrr(chiar daca eu am sa fiu rupta de oboseala:) )

adina87
11.12.2009, 20:30:15
buna si eu o sa am nunta dumink si cred ca o sa incep pe la ora 18:30-19:00 si osa tina pana or sa plece toti invitatii ca osa specificam in contract sa stea dj pana pleacam noi :)) si chiar nu stiam ca la starea civila o sa se plateasca o taxa mai mare pt cai duminik dar asta este noi sa fim fericiti si sa ne simtim bine asta este cel mai important si cu siguranta cine va vrea sa vina o sa vina indiferent ca este duminik:D >:D< >:D< >:D<

helwa
11.12.2009, 20:51:01
nu neaparat
sambata nunta incepe la ora 21-22 si tine pana la 6-7
duminica daca incepe la 18 sa tina tot pana la 6-7?
daca lumea nu o sa plece nu e nici o problema, vor ramane si ei ca sunt oameni finuti....asa ca nu-i bai:>
dar problema la mine era sa nu-mi plece lumea pe la 12 :)) dar daca pleaca dupa 3 dim. superrrrrrrrrrrrr(chiar daca eu am sa fiu rupta de oboseala:) )

Buna miresici!
Mi se pare cam devreme la 18, 19 .... totusi e vara! Si intuneca la 22....
Bine , pentru noi nu e o problema dca incepe si la 21... pt ca majoritatea venim din afara tarii ...noi , parintii mei,nasii , 40%din invitati, ... iar cei care ne iubesc raman cu noi pana la urma....

bianca24sv
12.12.2009, 13:47:57
Buna miresici!
Mi se pare cam devreme la 18, 19 .... totusi e vara! Si intuneca la 22....
Bine , pentru noi nu e o problema dca incepe si la 21... pt ca majoritatea venim din afara tarii ...noi , parintii mei,nasii , 40%din invitati, ... iar cei care ne iubesc raman cu noi pana la urma....

la noi vin din mai multe judete, plus ca multi o sa trebuiasca sa fie luni la servici si am zis macar friptura sa o prinda sa nu ramanem cu mancare.

helwa
12.12.2009, 18:59:37
la noi vin din mai multe judete, plus ca multi o sa trebuiasca sa fie luni la servici si am zis macar friptura sa o prinda sa nu ramanem cu mancare.

Acum fiecare stie cel mai bine cum sa isi organizeze propria nunta...
Mie nasa mi'a spus clar... la fel si mama soacra.. ora 19.... pt august e cam devreme... chiar daca e duminica...
speram sa avem nunti cu multi invitati pana la dezgatit :)

ancusor1410
23.01.2010, 01:15:56
pentru mine nunta de duminik.... este egala cu nunta de sambata....cine are placere este alaturi de tine chiar si miercuri;))

asa este , ei pot fi alaturi de tine dar cu siguranta vor parasi localul mult mai devreme pentru ca a doua zi merg la servici...deci daca vrei o nunta in care lumea sa se simta confortabil fara sa nu stea in permanenta cu ochii pe ceas.. recomandarea mea este ca evenimentul sa aiba loc sambata....toate cele bune..

Cinderela02
13.06.2010, 13:51:14
Salut! Ma bag si eu in vorba. La noi incepe petrecerea la ora 8 si se termina..... cand vrea fiecare invitat;-)Oricum, nici la o nunta de sambata nu stau toti pana la 5. Eu sunt constienta ca e duminica, asa ca fiecare sa stea cat poate si cat ii face placere.