PDA

Versiunea completa : Hanul Craiovita

nicolpa
24.11.2009, 15:43:02
Pareri,impresii,sfaturi?

adelinad2003
24.11.2009, 17:56:45
Pot vorbi doar din punctul de vedere al unui invitat , am fost si in salonul auriu acum un an si anul asta si in salonul rosu
-Salonul auriu - meniul a fost bogat , mancarea buna ce imi place la ei e ca au acel termos de cafea pe masa si te poti servi cand vrei , nu mi-a placut ca sala era oarecum impartita erau mese si pe terasa aceea inchisa , toaleta ok . Acum ce mi-au zis miri - faptul ca le-a spus ca meniul va fi undeva la 110 cand au facut contractul si de fapt a fost 140 , chiar la masa unde am stat eu au incercat sa le bage un nr mai mare de meniuri , au inceput sa stranga totu sa ridice scaunele pe masa sus cat inca nu plecasera toti invitatii si nu stiu daca acum mai practica da lor atunci sa aduca o alta formatie le-a cerut 10 mil
- Salonul rosu care mie una mi-a placut foarte mult dar nu aveam un nr asa mare de invitatii asa ca nu l-am putut lua , meniul ok dar fara un aspect asa deosebit nu stiu daca ma exprim bine dar parca ar trebui sa aibe un aranjament acolo in farfurie nu doar salam peste salam si clasica rosie in mijloc ,acum depinde si de ce aleg cei care fac nunta , un maaare minus toaleta - la nunta la care am fost eu cred ca erau vreo 600 de invitatii si erau 2 wc pentru doamne si 2 pentru domni si din cate am inteles un singur pisoar asa va inchipuiti ce a iesit pana la sfarsit

salma_roxele
16.01.2010, 12:58:15
buna.si noi avem nunta in 2011 la han salonul auriu.daca aducem alta formatie ne au cerut 5mil.meniu au zis k e cam1500000.platim doar ce e consuma ma refer la meniuri.nu vom plati pt cei care nu vin.sper sa tina de cuvant.pupici

adelinad2003
16.01.2010, 14:04:29
Nu vreau sa te dezamagesc da meniul in nici un caz 150 Ron , o prietena care a avut in 2008 a avut meniul de 140 si nu ceva deosebit adica bun da nu cine stie ce specialitati deci in 2011 exclus sa fie atat , nici in 2009 un meniu bun nu a fost 150 ci a plecat de la 160 si cand zic asta ma refer la toate restaurantele nu neaparat la Craiovita

flowerpower
16.01.2010, 15:04:01
buna.si noi avem nunta in 2011 la han salonul auriu.daca aducem alta formatie ne au cerut 5mil.meniu au zis k e cam1500000.platim doar ce e consuma ma refer la meniuri.nu vom plati pt cei care nu vin.sper sa tina de cuvant.pupici
Da, nu veti plati nimic in plus, dar asa cum a spus si Adelina, nu cred ca meniul va fi la anul 150...si nu cred ca v-au spus pretul pt atunci, nici macar orientativ...eventual putea sa va spuna pretul care a fost in 2009, si sa va dea o marja...mai intrebati o data.
Eu am avut in 2009, chiar in sala aurie, si meniul l-am stabilit cu 3 sapt inainte...pretul la fel...deci...

Criztiana
18.01.2010, 01:36:24
Noi tot asa am discutat cu ei si au zis ca o sa stabilim cu 1 luna inainte de nunta.
Pe mine ma deranjeaza cum vor fi aranjate mesele ... cred ca aici o sa am de discutat cu ei .. ori vom ajunge la o intelegere ori o sa vb cu o firma de specialitate.

flowerpower
18.01.2010, 08:29:42
Noi tot asa am discutat cu ei si au zis ca o sa stabilim cu 1 luna inainte de nunta.
Pe mine ma deranjeaza cum vor fi aranjate mesele ... cred ca aici o sa am de discutat cu ei .. ori vom ajunge la o intelegere ori o sa vb cu o firma de specialitate.
Noua ni le-au aranjat cum am vrut noi...deci nu cred ca o sa ai probleme...sunt destul de flexibili...

Criztiana
20.01.2010, 03:53:01
Esti amabila sa imi arati si mie niste poze de la restaurant?
:*

nicolpa
20.01.2010, 16:20:55
Si noua ne-au zis ca ne aranjem cum vrem noi sala,noi am fi vrut mese rotunde dar in sala mica sunt mese patrate(dreptunghiulare).Si noi platim 5 mil dc nu luam formatia restaurantului,in rest meniul adevarul ca depinde mult de evolutia economiei,sper sa nu creasca prea mult.Din cate am auzit si eu ar fi ok la Hanul Craiovita.

Mary19
21.01.2010, 10:42:52
verisoara mea a avut nunta in sala mare cea cu stalpi maro, si a avut multe persoane, adica 200, si nu au lasat-o sa mute mesele, au fost asa ca la pomana, adica am stat cate 20, 24 la o masa lunga. Daca ai multe persoane nu te lasa sa muti mesele, de fapt nici nu ai cum, ptr. ca nu-ti mai ramane loc de dans.

Mary19
21.01.2010, 10:45:01
si apropo de meniu , in 2009 verisoara mea a avut meniul 1.600.00lei , si nu a fost un super meniu, adica obisnuit, nu prea le au ei cu aranjatul in farfurie, in rest a fost ok, nici foarte-foarte , nici rau, un meniu calumea la ei era cam 1.800.000-1.900.000lei .

nicolpa
26.01.2010, 12:03:37
Din parerlile adunate,din nuntile la care am participat la Han totul pare ok,acum depinde de fiecare si ce asteptari are.

flowerpower
26.01.2010, 12:09:22
Din parerlile adunate,din nuntile la care am participat la Han totul pare ok,acum depinde de fiecare si ce asteptari are.
Exact...depinde de asteptarile fiecaruia..si mai ales de modul in care pui problema, dupa cum spuneam, ei sunt deschisi, deci puteti veni cu ideile voastre...

MargotMag
27.01.2010, 22:18:49
eu nu inteleg de ce in ultima vreme preturile meniurilor la nunti au crescut constant de au ajuns sa sara de 150. Mai ales ca este al doilea an de criza si cum bine stim darul nu a crescut si nici nu va creste mai ales anul acesta. Si cu toate astea patronii de restaurante cer nejustificat de mult pe 4 feluri amarate de mancare. In medie 40 lei pe fel: hai sa fim seriosi! De ce nu punem problema asa, sa ne explice si noua de ce costa atat de mult? Ar putea si ei macar sa-ti serveasca in banii astia desert si tort sau bauturile racoritoare si apa ca de persoana sunt o nimica toata pt. un restaurant care aduna profit la o nunta mai mult decat raman tinerilor casatoriti. O prietena a facut nunta acum 3-4 ani si un meniu bogat din 5 feluri de mancare a costat-o 70 de lei. Si stiti cat era euro atunci: 3,6 lei. Cu toate astea meniurile au ajuns sa fie de peste 2 ori mai scumpe si mai mici... >:P Si noi am dat dar la nunta ei 200 de euro. Anu asta probabil ca tot atat o sa primesc si eu, dar cu marea diferenta ca meniul si muzica vor fi duble ca si cost.
Ce sa mai: meniurile s-au scumpit la nesimtire si ar trebui macar sa ne spunem parerea asta cand discutam de meniu. Daca merg in restaurantul hotelului si consum aceleasi feluri de mancare nu ma vor costa mai mult de 70-80 de lei si si asa au un adaos mare. Dar cand organizez un eveniment si practic le aduc 200 de clienti se gandesc ei sa ma taxeze dublu?! Ar fi ok sa ceara putin mai mult decat au preturile fixate in meniul restaurantului. Si ce e incredebil ca desi le dai atatia bani mai incearca sa te si fure.

claudia112
28.01.2010, 09:51:46
eu nu inteleg de ce in ultima vreme preturile meniurilor la nunti au crescut constant de au ajuns sa sara de 150. Mai ales ca este al doilea an de criza si cum bine stim darul nu a crescut si nici nu va creste mai ales anul acesta. Si cu toate astea patronii de restaurante cer nejustificat de mult pe 4 feluri amarate de mancare. In medie 40 lei pe fel: hai sa fim seriosi! De ce nu punem problema asa, sa ne explice si noua de ce costa atat de mult? Ar putea si ei macar sa-ti serveasca in banii astia desert si tort sau bauturile racoritoare si apa ca de persoana sunt o nimica toata pt. un restaurant care aduna profit la o nunta mai mult decat raman tinerilor casatoriti. O prietena a facut nunta acum 3-4 ani si un meniu bogat din 5 feluri de mancare a costat-o 70 de lei. Si stiti cat era euro atunci: 3,6 lei. Cu toate astea meniurile au ajuns sa fie de peste 2 ori mai scumpe si mai mici... >:P Si noi am dat dar la nunta ei 200 de euro. Anu asta probabil ca tot atat o sa primesc si eu, dar cu marea diferenta ca meniul si muzica vor fi duble ca si cost.
Ce sa mai: meniurile s-au scumpit la nesimtire si ar trebui macar sa ne spunem parerea asta cand discutam de meniu. Daca merg in restaurantul hotelului si consum aceleasi feluri de mancare nu ma vor costa mai mult de 70-80 de lei si si asa au un adaos mare. Dar cand organizez un eveniment si practic le aduc 200 de clienti se gandesc ei sa ma taxeze dublu?! Ar fi ok sa ceara putin mai mult decat au preturile fixate in meniul restaurantului. Si ce e incredebil ca desi le dai atatia bani mai incearca sa te si fure.

NU POT SA CRED!!!! in sfarsit o parere pertinenta si argumentata!!! Sa sti ca acest lucru nu se intampla numai la Craiovita , unde basca iti mai iau si bani daca nu iei formatia lor, (fraier nu este cel care cere , ci cel care da), intr-adevar meniul a crescut nejustificat de mult, deasemenea si muzica, adica sa dai 2500 pe o formatie , mi se pare aberatie. Chiar nu inteleg de ce lumea se inghesuie la Craiovita, ptr. ca este un restaurant mediocru, bine ca aproapte toate sunt la fel, exceptie fac doar cateva. Cat despre cat se da la nunta eu anul trecut sub 15 milioane nu am dat, in functie de cat au bagat si ei in nunta, am dat la o singura nunta 7mil. ptr. ca a fost ffff. nasoala, mancarea nasoala, nu am mancat nimic, fara decoratiuni, au facut totul cu restaurantul, asa sa fie nunta facuta.Asa ca si eu le-am dat tot ca sa fie dat, si restul de la masa le-au dat si mai putin. Oamenii nu mai sunt asa prosti, dau in functie de ce avem , de ce investim in nunta, mai baga sau mai scot din plic.

deedee14
31.01.2010, 17:15:42
salut! am si eu nunta in 2011, tot la han. parca sunt putin dezamagita de ce aud pe-aici, mai ales pt k am fost la cateva nunti acolo si chiar au iesit super. mancarea a fost buna si destul de multa, iar faptul k nu trebuie sa platesti meniurile decat in functie de cate persoane sunt prezente in sala, cred k e un lucru bun si sincer, asta a fost unul dintre motivele pentru care am ales sa facem nunta acolo. viitorul meu cumnat a avut nunta anul trecut, tot acolo, si cred k daca sti sa-ti impui punctul de vedere, totul e ok. sper sa iasa bine si la noi... deja am emotii!!!:-SS

nicolpa
01.02.2010, 13:11:32
Pai de ce esti dezamagita?In fond nu sunt pareri atat de rele despre restaurant si acum depinde de caracterul fiecaruia,de ce asteptari are fiecare.Indiferent de ce restaurant ai alege ,tot ar exista persoane cu opinii diferie.Va fi bine cu siguranta!;-)

tudma
03.03.2010, 22:30:25
buna fetelor
maine ne ducem si noi sa vedem salonul auriu de la hanul craiovitei....
am fost la o nunta anul trecut la han in sala mare...ne-a placut....acum ramane de vazut daca ne place si salonul auriu...
revin cu impresii..

flowerpower
04.03.2010, 10:11:40
buna fetelor
am fost la o nunta anul trecut la han in sala mare...ne-a placut....acum ramane de vazut daca ne place si salonul auriu...
revin cu impresii..
Noi am facut la salonul auriu si a fost totul ok...multa bafta!

nicolpa
05.03.2010, 13:35:07
Noi am facut la salonul auriu si a fost totul ok...multa bafta!
Si cum ati aranjat mesele?Cate persoane ati avut?Daca au mai plecat persoane v-au scazut meniurile?La final v-au luat ceva in plus in afara de ce ati discutat initial?

flowerpower
05.03.2010, 13:43:01
Si cum ati aranjat mesele?Cate persoane ati avut?Daca au mai plecat persoane v-au scazut meniurile?La final v-au luat ceva in plus in afara de ce ati discutat initial?

Am avut aprox 90 de pers, am platit exact cate pers au fost la fiecare fel de mancare, nu ne-au furat, nu ne-au luat in plus, ne-au dat inapoi ce a ramas (bautura), din care le-am facut si lor portie, ca s-au purtat bine.
Despre mese nu stiu sa-ti explic, iti fac o schita si ti-o trimit, daca imi lasi o adresa de mess/mail pe privat.

nicolpa
05.03.2010, 14:42:09
Am avut aprox 90 de pers, am platit exact cate pers au fost la fiecare fel de mancare, nu ne-au furat, nu ne-au luat in plus, ne-au dat inapoi ce a ramas (bautura), din care le-am facut si lor portie, ca s-au purtat bine.
Despre mese nu stiu sa-ti explic, iti fac o schita si ti-o trimit, daca imi lasi o adresa de mess/mail pe privat.
Nu ma refeream daca ai avut mese rotunde sau patrate?Sau puse mai lungi,dreptunghiulare?Adica sa nu iti dea senzatia de inghesuiala:smile:

flowerpower
05.03.2010, 15:12:41
Nu ma refeream daca ai avut mese rotunde sau patrate?Sau puse mai lungi,dreptunghiulare?Adica sa nu iti dea senzatia de inghesuiala:smile:

Mesele au fost dreptunghiulare, si datorita numarului mic de persoane, le-am putut aranja sa fie aerisite, si le-am grupat cum am vrut noi.La inceput ei iti vor face un aranjament, dar daca nu esti de acord, poti sa modifici.
Cate persoane ai tu?

nicolpa
05.03.2010, 16:03:55
Mesele au fost dreptunghiulare, si datorita numarului mic de persoane, le-am putut aranja sa fie aerisite, si le-am grupat cum am vrut noi.La inceput ei iti vor face un aranjament, dar daca nu esti de acord, poti sa modifici.
Cate persoane ai tu?
Cam 90-100 de persoane.Si tu cand le-ai aranjat cu o zi inainte de nunta?

deedee14
05.03.2010, 18:38:06
buna fetelor
revin cu impresii..
buna. ai ramas datoare cu niste impresii;-) nu e cam portocaliu salonul ala? eu am tot acolo si as fi vrut sa decorez sala cu alb-albastru (banuiesti de ce,nu?) si nu stiu dc merge. ce parere aveti?

tudma
05.03.2010, 20:16:42
Buna fetelor...
Am fost si noi asta seara la hanul craiovita si am vazut salonul auriu, care ne-a placut...Am vb si cu un domn, nu stiu daca era seful de sala sau patronul restaurantului....cert este ca ne-a condus o ospatarita in biroul dansului.Ne-a spus ca data pe care o vrem noi e libera, ca se plateste fiecare fel de mancare in parte in functie de cate pers. le consuma, avansul este 2000 lei din care chiria salii este 500 lei iar restul de 1500 lei se scade din meniuri. Nu ni se impune formatia sau altele ca, cameraman, fotograf etc(ca la Emma Vest):D . Husele si fetele de masa sunt gratuite....Noua ni s-a parut OK....

tudma
05.03.2010, 20:20:57
buna. ai ramas datoare cu niste impresii;-) nu e cam portocaliu salonul ala? eu am tot acolo si as fi vrut sa decorez sala cu alb-albastru (banuiesti de ce,nu?) si nu stiu dc merge. ce parere aveti?

Mie mi s-a parut ca e cam galben - auriu :-" Nu stiu ce sa zic ...daca ar merge alb-albastru.....cu toate ca galben cu albastru merge.....asta daca am vazut eu bine culoarea:)). Important este sa-ti palca tie.... cu toate ca daca stai sa te gandesti, mocheta etse grena...

nicolpa
06.03.2010, 14:27:35
Noua ne-a zis ca daca nu luam formatia lor vom plati 500 ron,de chirie nimic nu ne-a zis,iar pt huse 400 ron.

flowerpower
06.03.2010, 18:49:24
Cam 90-100 de persoane.Si tu cand le-ai aranjat cu o zi inainte de nunta?

Am discutat schema cam cu o luna inainte, si ne-am dus cu aranjamentul nostru cu o zi inainte, dupa ce ne-am facut noi calculele privind asezarea invitatilor.

flowerpower
06.03.2010, 18:51:01
Noua ne-a zis ca daca nu luam formatia lor vom plati 500 ron,de chirie nimic nu ne-a zis,iar pt huse 400 ron.

Sigur sunt husele 400?La noi au fost free, le-am ales culoarea cand am stabilit meniul, cu 2 sapt inainte.

tudma
06.03.2010, 20:39:55
Sigur sunt husele 400?La noi au fost free, le-am ales culoarea cand am stabilit meniul, cu 2 sapt inainte.
Si noua ne-a spus ca husele sunt gratuite, daca aduci alta formatie nu se plateste nimic, dar exista chirie de sala 500 lei.

corynutzza
09.03.2010, 16:14:39
Buna.cand am fost sa inchiriem sala ne a zis ca un meniu bun ajunge la 1500000.si mie mi sa parut putin pt ca la europeca am inteles ca e in jur de 2 mil.

Buna eu zic sa nu crezi chiar tot ce zic ei in legatura cu meniul,in primul rand taxa pt inchiriere mi se pare cea mai mare prostie care am auzit-o la un restaurant.
Si noi cand ne-am interesat de restaurante am vrut acolo,dar mi s-au parut prea multe taxe,taxa pt inchiriere(pe apa,lumina),taxa pe lautarii,pe foto si video,15 mil care le dai degeaba.In legatura cu husele nu sunt gratis intra in pretul meniului si meniul noua ne-a zis in 2009 ca este un milion cinci sute,si meniul care ni l-au arata la pretul asta chiar nu merita.
Noi am plecat dezamagiti ,nu poate un restaurant sa imi impuna lautarii,si mai mult noua ne-a zis ca si tortul trebuie sa il luam de la ei,asta chiar a pus capac.
Cat dau la taxele lor aberante mai bine investesc in meniu...parerea mea.pupici fetele si haideti sa ne impunem punctele de vedere ca noi avem mai multa putere ca ei.

tudma
10.03.2010, 10:38:36
Scrie despre aceste taxe in contract?
Daca nu scrie sa fie sanatosi.....cu tot cu taxele lor...

Mary19
10.03.2010, 11:53:20
Scrie despre aceste taxe in contract?
Daca nu scrie sa fie sanatosi.....cu tot cu taxele lor...

Dar cine crezi tu ca-ti da contract? Nu stiu daca exista restaurant in Craiova care sa-ti dea un contract. Eu in afara de agentie nu mi-a dat nimeni nimic. Nici formatie, nici restaurant, nici cei de la tort....am dat banii pe incredere, asa se merge aici. Da, stiu poti sa-ti iei o mare teapa.

flowerpower
10.03.2010, 12:14:07
Dar cine crezi tu ca-ti da contract? Nu stiu daca exista restaurant in Craiova care sa-ti dea un contract. Eu in afara de agentie nu mi-a dat nimeni nimic. Nici formatie, nici restaurant, nici cei de la tort....am dat banii pe incredere, asa se merge aici. Da, stiu poti sa-ti iei o mare teapa.
Da-ne voie sa te contrazicem : am primit contract inclusiv de la formatie, ni s-au taiat chitante pe avansuri, peste tot si nu am luat nicio teapa...imi pare rau ca nu le-am pastrat sa ti le arat...si da, am facut nunta in Craiova...;-)

adelinad2003
10.03.2010, 12:29:34
Da-ne voie sa te contrazicem : am primit contract inclusiv de la formatie, ni s-au taiat chitante pe avansuri, peste tot si nu am luat nicio teapa...imi pare rau ca nu le-am pastrat sa ti le arat...si da, am facut nunta in Craiova...;-)
De acord cu tine si eu am contract cu restaurantul ne-a dat mai intai factura iar la 2 zile am mers dupa contract , foto la fel unde se specifica ca trebuie sa vina cel cu care noi am facut contractu nu inlocuitor , nu am facut cu formatia asta pentru ca ii cunoastem bine si nu se pune problema de teapa

nicolpa
10.03.2010, 16:52:27
Am discutat schema cam cu o luna inainte, si ne-am dus cu aranjamentul nostru cu o zi inainte, dupa ce ne-am facut noi calculele privind asezarea invitatilor.
Dar cu cine ati discutat?Cu patronul sau cu cine?Ma refer la aranjamentul salii,meniu.

flowerpower
10.03.2010, 18:10:26
Dar cu cine ati discutat?Cu patronul sau cu cine?Ma refer la aranjamentul salii,meniu.
Meniul cu patronul si aranjamentul salii cu sefa de sala, sau sefele ca erau multe...dar au fost ok toate.

tudma
10.03.2010, 22:01:20

Cum sa dau niste bani fara sa-mi dea macar o chitanta personalizata cu datele firmei si bineinteles cu stampila, factura, contract? Evident ca un contract tb. incheiat atat cu restaurantul, formatia, foto si video, firma de deco etc. Ceea ce ai facut tu nu este OK. Niciodata nu se dau bani fara sa ai si tu o acoperire(o chitanta, un contract etc.).Iti poti lua teapa f rau.....Si daca-ti iei teapa cui te plangi daca nu ai nici un act cu care sa justifici intr-un fel sau altul ca ai fost inselata? In ziua de astazi nu se mai merge pe incredere, ci pe acte...crede-ma....
Numai bine....

tudma
10.03.2010, 22:03:33
Flowerpower, cand ai incheiat contractul cu restaurantul Craiovita era specificat in contract ca daca nu iei formatia lor tb sa platesti o anumita suma de bani si alte chestii de genul acesta?

flowerpower
11.03.2010, 07:41:37
Depinde ,faptul ca tortul intra in costul meniului mie mi se pare ok,tortul ti-l alegi.Taxe sunt peste tot,numai ca nu ti le spun,le spun la final cand nu ai ce sa mai faci:-\
Tortul nu a intrat in meniu, nu ne-au obligat sa il luam de la ei, am facut unde am vrut noi, asta o fi vreo regula noua...sau cine stie...

salma_roxele
11.03.2010, 12:27:41
Buna eu zic sa nu crezi chiar tot ce zic ei in legatura cu meniul,in primul rand taxa pt inchiriere mi se pare cea mai mare prostie care am auzit-o la un restaurant.
Si noi cand ne-am interesat de restaurante am vrut acolo,dar mi s-au parut prea multe taxe,taxa pt inchiriere(pe apa,lumina),taxa pe lautarii,pe foto si video,15 mil care le dai degeaba.In legatura cu husele nu sunt gratis intra in pretul meniului si meniul noua ne-a zis in 2009 ca este un milion cinci sute,si meniul care ni l-au arata la pretul asta chiar nu merita.
Noi am plecat dezamagiti ,nu poate un restaurant sa imi impuna lautarii,si mai mult noua ne-a zis ca si tortul trebuie sa il luam de la ei,asta chiar a pus capac.
Cat dau la taxele lor aberante mai bine investesc in meniu...parerea mea.pupici fetele si haideti sa ne impunem punctele de vedere ca noi avem mai multa putere ca ei.
Buna voi ati semnat un contract ceva?mie mi sa dat doar o chitanta.

salma_roxele
15.03.2010, 12:30:34
buna la noi a zis ca husele sunt gratuite.alegem ce culoare vrem si aranjam mesele cum vrem noi.

salma_roxele
15.03.2010, 12:31:57
Depinde ,faptul ca tortul intra in costul meniului mie mi se pare ok,tortul ti-l alegi.Taxe sunt peste tot,numai ca nu ti le spun,le spun la final cand nu ai ce sa mai faci:-\
am intelsc ca tortul lor nu este grozav.poti renunta la el si scade din meniu.eu aduc din alta parte tortul.

iulia_tmd
16.03.2010, 23:32:34
buna din cate stiu eu la han au trei sali :cea rosie(cea mai mare),cea portocalie(200-300pers)si cea aurie (max.150pers)...si stai linistita nu trebuie neaparat sa ''mearga''faci cum iti place si gata,nu?

iulia_tmd
16.03.2010, 23:39:54
nu stiu ce sa zic am avut prietene care au facut nunta acolo si sora mea o sa faca tot acolo si nu am auzit nici ca impun tortul,nici de taxele de care vb tu...si sincer mi se pare normal ca pe langa meniuri sa perceapa o taxa pentru chirie

iulia_tmd
16.03.2010, 23:46:25
Flowerpower, cand ai incheiat contractul cu restaurantul Craiovita era specificat in contract ca daca nu iei formatia lor tb sa platesti o anumita suma de bani si alte chestii de genul acesta?
buna asta e o mare aberatie nu impun nici tortul si nici formatia asta stiu sigur

tudma
17.03.2010, 09:38:41
buna asta e o mare aberatie nu impun nici tortul si nici formatia asta stiu sigur

Buna. Vad ca ai tot la han in 2011. Ai rezervat sala? Ce ti s-a spus ? Chirie, huse, formatie etc.
Merci . Pupici

nicolpa
17.03.2010, 09:51:48
Asa este nu impun.Ei spun ca iti ofera tortul(adica intra in pretul meniului).iar formatia daca nu o iei pe a lor 5 mil,noua asa ne-au zis.

iulia_tmd
17.03.2010, 11:52:05
Buna. Vad ca ai tot la han in 2011. Ai rezervat sala? Ce ti s-a spus ? Chirie, huse, formatie etc.
Merci . Pupici
buna sincer inca nu am vorbit eu cu ei ..eu o sa vin in romania la vara insa sora mea are si ea la anul tot acolo si ea a mers si a rezervat salile si pentru mine si pentru ea.am platit acontul de 20mil care au zis ca o sa ni-l scada din meniuri si cred ca se mai platesc 5 mil pt chirie dar in nici un caz nu se impune tortul,nu se percepe nici o taxa pt fetele de masa sau huse si poti sa-ti aduci orice alta formatie si nu ti se percepe nici o taxa pentru asta.deocamdata nu am alte detalii dar poti tu sa mergi sa vb cu ei personal ca sa te convingi.daca vrei sa faci acolo si inca nu ai rezervat sala trebuie sa te grabesti putin pt ca eu am rezervat sala portocalie in feb si nu mai aveau libere pt la anul decat vreo 2-3 sambete si cateva duminici.sora mea si-a rezervat sala rosie de anul trecut pt 2011.pupici

iulia_tmd
17.03.2010, 12:02:40
Asa este nu impun.Ei spun ca iti ofera tortul(adica intra in pretul meniului).iar formatia daca nu o iei pe a lor 5 mil,noua asa ne-au zis.
buna parca suna putin altfel...stiu ca au contract cu cofetaria viitorului meu cumnat si nu vreau sa fiu subiectiva dar torturile sunt f bune,iar despre formatie...ce reprezinta cei 5 mil?o taxa daca vrei sa-ti aduci o alta formatie?

flowerpower
17.03.2010, 12:12:37
buna parca suna putin altfel...stiu ca au contract cu cofetaria viitorului meu cumnat si nu vreau sa fiu subiectiva dar torturile sunt f bune,iar despre formatie...ce reprezinta cei 5 mil?o taxa daca vrei sa-ti aduci o alta formatie?
Din cate am inteles, toate restaurantele care au formatii percep o anumita taxa in cazul in care vrei o alta formatie...auzisem pe la altele de 8 mil...
Personal,nu prea mi se pare in regula...probabil este un fel de taxa/chirie pe care ar lua-o de la formatia respectiva, care vine sa cante acolo...nu stiu ce sa zic...

tudma
17.03.2010, 22:08:00
Gata fetelor am dat si noi avansul pt salonul auriu la hanul Craiovita....Am taiat ceva de pe lista...Spor la pregatiri miresicilor...

tudma
18.03.2010, 09:43:37
Cum a fost la negocieri?
Sa ai o nunta asa cum iti doresti!
>:D<

Ms. mult. La negocieri a fost OK. Mi s-a parut flexibil proprietarul restaurantului.

nicolpa
18.03.2010, 10:02:10
Ms. mult. La negocieri a fost OK. Mi s-a parut flexibil proprietarul restaurantului.
Asa este si noua ni s-a parut un om integru,speram sa fie asa pana la final(*)

DIANA_Loredana
15.04.2010, 01:15:24
sunt putin speriata de ce citesc caci noua nu ni-s-a spus nimic de cele 5 milioane dac nu luam lautarii de la ei desi am intrebat dac este vre-o problema, iar de aranjatul salii ni-s-a zis ca este inclusa in pret, la fel si tortul. nu mai stiu ce sa zic...sper sa nu am vre-o surpriza neplacuta, cat despre meniu asa este peste tot caci ei iti spun pretul dar fara tva.

miha201
11.05.2010, 10:07:10
eu am nunta p 30 mai si este in sala mare. am emotii f mari in ceea ce priveste mancarea. am fost sapt trecuta la o nunta intr-una din salile cele mici. mancarea , cel putin aperit. cald, a fost groaznica...fara gust si fara aspect. au fost si kteva pers kre s-au simtit rau...mi-e f teama sa nu mi se intample la fel. cred k trebuie vb f serios cu patronul

Paaullanas1980
04.06.2010, 07:36:08
Buna fetelor,

si eu am nunta anul acesta la Craiovita. Site-ul acesta imi este de mare ajutor, pana acum am citit din umbra mesajele voastre fara sa ma implic prea mult.
Miresici care a-ti avut nunta la Craiovita puneti si voi poze cu sala amenajata, cu meniul, cu preturi.

iulia_tmd
05.06.2010, 12:34:53
Buna fetelor,

si eu am nunta anul acesta la Craiovita. Site-ul acesta imi este de mare ajutor, pana acum am citit din umbra mesajele voastre fara sa ma implic prea mult.
Miresici care a-ti avut nunta la Craiovita puneti si voi poze cu sala amenajata, cu meniul, cu preturi.
buna la care sala ai nunta?eu am la salonul portocaliu si nici eu nu prea am poze am gasit cateva pe site-ul celor de la star events

Criztiana
05.06.2010, 13:29:47
Buna ,eu am fost de curand la o nunta la hanul cv9 desfasurata in sala mare,fosta terasa,si pot sa spun ca mi-a placut cum a fost decorata sala ,servirea in schimb a lasat de dorit cel putin la masa noastra,meniul nu m-a dat pe spate dar din ce am dedus tine f mult de voi ,ce va alegeti iar parerile o sa fie intotdeauna impartite .

Criztiana
05.06.2010, 13:32:12
Buna fetelor,

In ce sala aveti nunta?Eu o am pe 9 ,cu o zi inaintea voastra .. spor la pregatiri

deedee14
20.06.2010, 11:53:31
buna la care sala ai nunta?eu am la salonul portocaliu si nici eu nu prea am poze am gasit cateva pe site-ul celor de la star events
buna. si eu am nunta in acelasi salon portocaliu, care imi cam da batai de cap, tinand cont de faptul k nu se potriveste deloc culoarea lui cu tema nuntii mele. si totusi, ma incapatanez sa nu renunt la tema marina. tu cu ce culori o sa decorezi sala? iti doresc sa ai o nunta ca in povesti!

claudia112
20.06.2010, 16:35:30
care este salonul portocaliu la craiovita? ca eu nu am vazut nici unul portocaliu

nicolpa
24.06.2010, 09:40:00
Cred ca este cel de langa salonul cel mic,galben.

flowerpower
24.06.2010, 10:43:25
Cred ca este cel de langa salonul cel mic,galben.
Da, acela este...primul cum intri de la receptia hotelului.

Veronicazaharia
07.07.2010, 10:34:38
Buna miresici,

Si eu am nunta anul acesta la Han, si ma bucur ca am ales acest restaurant. In ultimul timp am fost la foarte multe nunti, si sincer, in afara de cateva care au avut super decoratiuni, super mancare si muzica, restul sunt trase la indigoo. Am vorbit cu cele care au avut nuntile si mi-au povestit cat de stresate au fost si prin cate peripetii au trecut, oricum, ptr. toate a fost cea mai frumoasa zi din viata lor. Vreau sa fac si eu ceva mai deosebit la nunta mea, insa nu am deloc idei. Nu m-am hotarat nici la flori, nici la cum o sa decorez sala, la nimic, am foarte multe idei, insa nu reusesc sa conturez nimic.Avand in vedere ca nunta e in septembrie, ca tema pot sa fac toamna, sau altceva, nu stiu. Cele care a-ti avut nunta la Craiovita, va rog sa-mi trimiteti si mie poze cu meniul si cu tortul.

Maya_maya
13.07.2010, 12:23:54
dati pe google search cu hotel craiovita, au site cu poze :D

Veronicazaharia
29.07.2010, 09:30:59
dati pe google search cu hotel craiovita, au site cu poze :D

Da m-am uitat si eu pe poze, dar in realitate restaurantul arata mai bine, cred ca datorita huselor alea sclipicioase pare ceva mai ieftin.
Mai stiti cat ajunge acum un meniu? l-au mai scumpit cu marirea tva-ului?

ALINA_IVAN
01.08.2010, 19:45:41
Buna,are cineva nunta in sala mare ,cea rosie la hanul craiovita?eu o sa am nunta la anul 29 octombrie 2011,si asi fi curioasa sa aflu cum este de fapt?eu doar am vazut in poze deoarece sunt plecata din tara.idee ca ai mei au platit 20 mil avans,din care 15 se folosesc la meniuri si 5 e chiria spatiului.,ce mi sa parut ok.orice parere,opinie referitor la sala,meniuri,aranjamente e bine venita.mersi

mona83
01.08.2010, 22:22:28
Ce aberant, cum sa-ti perceapa chirie la local? Adica tu-i aduci 150-200-250 de clienti si iti percepe chierie dupa ce ca au profit 300 % pe urma mirilor? Doamne cat de hapsani sunt unii. Am auzit ca acolo te "taxeaza" cu alti 500 Ron daca nu vrei sa iei formatia localului si vii cu alta. Dupa ce ca-l inchiriezi iti impune si pe cine sa aduci.

nicolpa
04.08.2010, 09:25:20
Noi am avut pe 3 iulie nunta,din cei 20 mil pe care i-am dat avans ni i-a scazut la final.Initial si noua ne zicea ca o sa platim 500 lei dc nu iei formatia lor,pt fuse dar la final nu ne-a mai oprit nimic.Huse sunt foarte multe nuante si mov si verde,f multe,asa ca fiecare isi face sala cu nuantele dorite.Conteaza f mult si cum te porti cu angajatii,sefele de sala ,ca adaca le tratezi ca pe niste servitoare atunci cu siguranta se vor purta urat la nunta.La noi a fost extraordinar cum am aranjat(mov si crem),nu am cuvinte sa spun cum s-au purtat chelnerii si sefa de sala,parca ar fi fost nunta lor asa s-au implicat dar si noi am fost f draguti cu sefa de sala ,am considerat-o ca facand parte din invitati.Sunt f parolisti ,noua nu ne-au bagat nici un meniu in plus,am avut 120 persoane.Deci nu va facetiu griji,ati ales o locatie buna,duceti-va cu o luna mai devreme si alegeti-va husele pt ca au f multe nunate.Meniul a fost f bun ,a costat 160 lei.

tudma
13.08.2010, 11:35:56
Noi am avut pe 3 iulie nunta,din cei 20 mil pe care i-am dat avans ni i-a scazut la final.Initial si noua ne zicea ca o sa platim 500 lei dc nu iei formatia lor,pt fuse dar la final nu ne-a mai oprit nimic.Huse sunt foarte multe nuante si mov si verde,f multe,asa ca fiecare isi face sala cu nuantele dorite.Conteaza f mult si cum te porti cu angajatii,sefele de sala ,ca adaca le tratezi ca pe niste servitoare atunci cu siguranta se vor purta urat la nunta.La noi a fost extraordinar cum am aranjat(mov si crem),nu am cuvinte sa spun cum s-au purtat chelnerii si sefa de sala,parca ar fi fost nunta lor asa s-au implicat dar si noi am fost f draguti cu sefa de sala ,am considerat-o ca facand parte din invitati.Sunt f parolisti ,noua nu ne-au bagat nici un meniu in plus,am avut 120 persoane.Deci nu va facetiu griji,ati ales o locatie buna,duceti-va cu o luna mai devreme si alegeti-va husele pt ca au f multe nunate.Meniul a fost f bun ,a costat 160 lei.

Buna. Poti sa pui cateva poze in care sa se vada cum a fost aranjata sala, mesele? Merci anticipat.

ancutza_p
13.09.2010, 12:58:40
buna. vreau sa va impartasesc din experienta mea de invitat la o nunta la hanul craiovitei in sala mare acum vreo saptamana duminica....in primul rand sala este super, iar in al doilea rand ospatarii sunt ....nici nu stiu cum sa le spun....naspa. Mie mi s-a facut rau cand am vazut cum luau de pe mese cate 10 farfurii si se chinuiau cu ele si curgea pe jos tot ce era din ele pana ajungeau la bucatarie si pot sa spun ca multi invitati au vazut treaba asta si ne-a lasat un gust amar....de asemenea, s-au grabit cu servirea....deja pe la ora 1 serviseram toate felurile de mancare, iar la 1 jumate ospatarii strangeau farfuriile si tacamurile ceea ce i-a determinat pe invitati sa plece.....pe la ora 2 plecasera deja majoritatea invitatilor.
acum chiar daca o sa spuneti ca era duminica mie nu mi s-a parut deloc in ordine cum s-au comportat...mi s-au parut complet lipsiti de profesionalism....sper mie sa nu mi se intample asa ceva la nunta....o sa fiu cu ochii pe ei.
v-am spus aceasta intamplare ca sa aveti grija la ei sa nu se intample si la voi, viitoarele mirese care aveti la hanul craiovitei asa ceva....mai ales ca acest hotel este la ora actuala cel mai bine cotat din craiova si nu mi se pare ok...

andreyca
13.12.2010, 02:24:53
Buna seara,am vazut pe situ lor poze cu fiecare salon in parte si ei pe situl lor zice ca au 4 localuri cel rosu de 550 de pers,cel portocaliu de 200 de persoane, cel auriu de 170 de pers si cel de nefumatori de 80 de pers.Bun am vazut toate pozele dar care o fi cel de 80 de pers si oare chiar nu se poate fuma daca faci nunta in acest local de 80 de pers? Eu nu am multi invitati am in jur de 60-80 de invitati si as fi vrut sa fac nunta la restaurantul craiovita la cel de 80 de pers dar cum nu stiu cum arata si daca se poate fuma in el nu stiu ce sa fac...voi stiti ceva de acesta sala? si inca o intrebare oare in saloul auriu as putea face nunta cu doar 60-80 de pers? accepta patronul sau nu e de acord ca am un nr prea mic de invitati pt salonul acesta? Aspetp pareri si informati! Multmesc anticipat!

corynutzza
13.12.2010, 15:18:48
buna. vreau sa va impartasesc din experienta mea de invitat la o nunta la hanul craiovitei in sala mare acum vreo saptamana duminica....in primul rand sala este super, iar in al doilea rand ospatarii sunt ....nici nu stiu cum sa le spun....naspa. Mie mi s-a facut rau cand am vazut cum luau de pe mese cate 10 farfurii si se chinuiau cu ele si curgea pe jos tot ce era din ele pana ajungeau la bucatarie si pot sa spun ca multi invitati au vazut treaba asta si ne-a lasat un gust amar....de asemenea, s-au grabit cu servirea....deja pe la ora 1 serviseram toate felurile de mancare, iar la 1 jumate ospatarii strangeau farfuriile si tacamurile ceea ce i-a determinat pe invitati sa plece.....pe la ora 2 plecasera deja majoritatea invitatilor.
acum chiar daca o sa spuneti ca era duminica mie nu mi s-a parut deloc in ordine cum s-au comportat...mi s-au parut complet lipsiti de profesionalism....sper mie sa nu mi se intample asa ceva la nunta....o sa fiu cu ochii pe ei.
v-am spus aceasta intamplare ca sa aveti grija la ei sa nu se intample si la voi, viitoarele mirese care aveti la hanul craiovitei asa ceva....mai ales ca acest hotel este la ora actuala cel mai bine cotat din craiova si nu mi se pare ok...

Si noua ni s-a intamplat la HANUL CRAIOVITEI,problema cu chelnari au avut-o mai multi.Trebuia sa le dai mici atenti sa fi si tu bagat in seama.Nu pot sa cred ca acuma si chelnariI au inceput ca doctorii.PACAT,EU MI-AM SCHIMBAT TOTAL PAREREA DESPRE ACEST RESTAURANT.pupici

tudma
13.12.2010, 20:36:22
Buna seara,am vazut pe situ lor poze cu fiecare salon in parte si ei pe situl lor zice ca au 4 localuri cel rosu de 550 de pers,cel portocaliu de 200 de persoane, cel auriu de 170 de pers si cel de nefumatori de 80 de pers.Bun am vazut toate pozele dar care o fi cel de 80 de pers si oare chiar nu se poate fuma daca faci nunta in acest local de 80 de pers? Eu nu am multi invitati am in jur de 60-80 de invitati si as fi vrut sa fac nunta la restaurantul craiovita la cel de 80 de pers dar cum nu stiu cum arata si daca se poate fuma in el nu stiu ce sa fac...voi stiti ceva de acesta sala? si inca o intrebare oare in saloul auriu as putea face nunta cu doar 60-80 de pers? accepta patronul sau nu e de acord ca am un nr prea mic de invitati pt salonul acesta? Aspetp pareri si informati! Multmesc anticipat!

Buna. Eu fac nunta la Craiovita, salonul auriu. In principiu nu cred ca va fi vreo problema ca ai 80 invitati. Eu cand am dat avansul le-am spus ca am cam 100 pers cu indulgenta (in astia 100 intra si foto+video si formatia). Asa ca nu e o problema. Crama este cea de 80 persoane, dar sincer mie nu mi-a placut.
Sunt fete pe aici care au avut si 90 de persoane si nu au avut probleme. Poti sa spui un nr mai mare de pers cand dai avansul, ca oricum inainte cu 2 sapt de nunta cand se fixeaza meniu, o sa spui nr. exact a-l persoanelor.....Spor la miresit.:)>-

nicolpa
14.12.2010, 16:48:45
Si noua ni s-a intamplat la HANUL CRAIOVITEI,problema cu chelnari au avut-o mai multi.Trebuia sa le dai mici atenti sa fi si tu bagat in seama.Nu pot sa cred ca acuma si chelnariI au inceput ca doctorii.PACAT,EU MI-AM SCHIMBAT TOTAL PAREREA DESPRE ACEST RESTAURANT.pupici
Nu-mi vine sa cred ce aud,la noi s-au purtat exemplar chelnerii,cel putin sefa de sala s-a implicat de parca ar fi fost nunta ei.Oricum depinde mult si cum te porti tu in primul rand cu ei,ca daca ii tratezi ca pe niste servitori.........zic asta pt ca sunt f surprinsa de faptul ca ziceti ca ati avut probleme .

iulia_tmd
14.12.2010, 22:36:16
Buna si eu am facut cununia civila la salonul auriu si am avut in jur de 70 pers si a fost ok,iar in privinta chelnerilor nu-ti face griji sunt draguti daca sunt tratati cu respect...la anul si eu si sora mea o sa facem nuntile tot acolo asta inseamna ca am fost foarte multumite cat despre salonul de 80 pers este crama care nu cred ca e potrivita pentru nunta.Te pup

corynutzza
15.12.2010, 15:02:08
Nu-mi vine sa cred ce aud,la noi s-au purtat exemplar chelnerii,cel putin sefa de sala s-a implicat de parca ar fi fost nunta ei.Oricum depinde mult si cum te porti tu in primul rand cu ei,ca daca ii tratezi ca pe niste servitori.........zic asta pt ca sunt f surprinsa de faptul ca ziceti ca ati avut probleme .

Eu nu am avut nunta acolo,eu am fost simplu invitat la o nunta,si am strigat dupa o chelnarita pana ne-a venit rau,si cand a scos sotul o hartie din buzunar,sa vezi ce auzea fata dupa aceea.Mi se pare jenant ca eu ca invitat sa platesc serviciile chelnarilor,dupa ce miri le mai platesc odata.Dupa aceasta intamplare mi sa schimbat total parerea.Asta este,banul vorbesteSpaga.

nicolpa
17.12.2010, 09:02:02
Mi se pare penibil din partea unui invitat sa scoata bani sa dea la chelneri,ii faci sa se simta prost in primul rand pt miri.Si apoi daca-i dai omului bani de ce sa nu-i ia?!

michelle_mabelle
17.12.2010, 10:41:18
Eu nu am avut nunta acolo,eu am fost simplu invitat la o nunta,si am strigat dupa o chelnarita pana ne-a venit rau,si cand a scos sotul o hartie din buzunar,sa vezi ce auzea fata dupa aceea.Mi se pare jenant ca eu ca invitat sa platesc serviciile chelnarilor,dupa ce miri le mai platesc odata.Dupa aceasta intamplare mi sa schimbat total parerea.Asta este,banul vorbesteSpaga.

Hmmm....si eu m-as simti aiurea ca la nunta mea invitatii sa plateasca bani chelnerilor pentru servire...mi se pare sfidare, si as fi considerat ca vreti sa vi se acorde tratament special, fata restul invitatilor.

ancutza_p
17.12.2010, 11:07:20
Hmmm....si eu m-as simti aiurea ca la nunta mea invitatii sa plateasca bani chelnerilor pentru servire...mi se pare sfidare, si as fi considerat ca vreti sa vi se acorde tratament special, fata restul invitatilor.

mie nu mi se pare sfidare din partea invitatilor...mi se pare sfidare din partea chelnerilor...din pacate la majoritatea restaurantelor chelnerii se poarta asa la nunti....si eu am fost la multe nunti anul asta si cam peste tot chelnerii s-au purtat foarte urat. trebuie sa te pui in locul invitatilor si sa te gandesti ca ei vin la nunta ta si dau banii pe care ii castiga cu greu mai ales in vremurile astea si nu trebuie sa consideri sfidare ca omu vrea sa se simta bine mai ales cand stie ca o sa dea o gramada de bani dupa...parerea mea

corynutzza
17.12.2010, 21:54:31
Noi prima data i-am zis la ginere,el le-a atras odata atentia dar tot nu sa rezolvat nimic,si ce ati fi vrut sa fac ,sa pun miri pe post de chelnarii?Poate chelnari chiar asta asteptau sa le dai bani.Si sa stiti ca nu ni sa inatamplat doar noua,chiar am vorbit cu mai multi prieteni.Sau trebuia sa ma duc sa ma servesc singura?sau sa ma duc sa imi cumpar de la magazin?Sau sa ma duc sa iau sticlele de suc de pe alte mese?Miri nu ar fi trebuit sa se supere pe noi, am zis sa o incercam si chestia cu bani ca poate merge si a mers, ci pe chelnari ca ei nu si-au dat interesul.
La celelalte restaurante chiar nu a fost nevoie sa scoti bani.Nu am fost serviti chiar imediat dar nici nu am murit de sete ca aici.Pacat.Dar asta este.Am trecut si peste.Eu am scris aici ca viitoarele mirese sa aiba mai multa grija.
Pupici

Denissse
19.01.2011, 12:15:37
Buna, aveti idee daca s-a mai facut o noua sala la Hanul Craiovita? Am vazut pe un forum ca se vorbea de 4 sali, iar eu stiam doar de 3: auriu(150 pers), portocaliu(200 pers) si rosu(300 pers):-\

alisuka
19.01.2011, 16:47:28
Ce sa intamplat?Ai schimbat data nuntzii?Daca ai facut un contract nu iti returneaza banii inapoi?In contractul meu era specificat ca daca ma razgandesc cu minim 2 luni inainte imi da banii!:*

andreyca
19.01.2011, 17:21:45
Nu stiu daca o sa imi returneze bani inapoi o nu pt ca inca nu am vorb cu ei...nu mai fac nunta in craiova si de aceea,trebuie sa i sun sa vad daca imi da bani inapoi de si mie teama ca nu o sa imi deie bani si de aceea caut pers care is interesate in caz ca nu da bani inapoi sa am deja pregatit pe alcineva pt a imi recupera cei 250euro.

alisuka
20.01.2011, 13:11:56
Bafta la recuperare ,unde vei face nunta?

andreyca
21.01.2011, 01:32:35
Am vorbit azi cu cei de la restaurant si au zis ca nu imi da bani pana nu se ocupa sala si ca se va ocupa sala cam intr-o luna de acuma..dar prob e ca eu nu am de unde sa stiu daca se ocupa sau nu sala si ei poate sa imi zica ca nu sa ocupat si sa nu imi mai por recupera bani :(( Nustiu ce sa fac asta e trebui sa astept o luna sa vad ce se va intampla de si speranta e cam pierduta..nunto o sa o fac la tara pana la urma tot la un restaurant dar la tara...pt ca daca nu trebuia sa vina toti invitati de acolo pana in craiova si nu avea rost mai bine acolo ca e mai aproape de toata lumea :) si acuma data o sa fie pe 27august si pe deasupra si sambata exact cum vroiam:) Cei de la muzica au zis ca nu mai imi da bani inapoi deci am pierdut 150 de euro si acuma sa vad ce ramane cu restaurantul :( Te pup:*

alisuka
21.01.2011, 14:02:32
Cine a vorbit in locul tau la restaurant si a dat avansul nu are si un contract unde sa specifice ceva legat de acest lucru?Stiu ca formatziile asa fac in general nu returneaza banii....tu insista si zile ca asa ceva nu e corect ca tu i ai anuntat cu 8 luni inainte si ca in aceste luni au tot timpul sa ocupe sala,pupici

iulia_tmd
22.01.2011, 18:31:07
Buna, aveti idee daca s-a mai facut o noua sala la Hanul Craiovita? Am vazut pe un forum ca se vorbea de 4 sali, iar eu stiam doar de 3: auriu(150 pers), portocaliu(200 pers) si rosu(300 pers):-\
buna! cred ca este vorba de crama...nu cred sa fie alta sala noua

Denissse
28.01.2011, 20:50:42
Ai dreptate Iulia_tmd. Tocmai am dat de un site pe care arata si poze de la sala respectiva.

Printesaalba
15.02.2011, 11:02:31
Fetele care a-ti avut nunta la Hanul Craiovita scrieti si voi mai multe impresii despre restaurant. despre servire, despre greutatile intampinate, daca a-ti dat bani in plus, etc.
Eu am in sala mare, cea rosie, si as vrea sa fac ceva deosebit, acum mi se pare ca e prea mult rosu in sala, vreau ceva care sa mai atenueze din culoare.

Printesaalba
25.02.2011, 13:24:05
Fetele care a-ti avut nunta la Hanul Craiovita scrieti si voi mai multe impresii despre restaurant. despre servire, despre greutatile intampinate, daca a-ti dat bani in plus, etc.
Eu am in sala mare, cea rosie, si as vrea sa fac ceva deosebit, acum mi se pare ca e prea mult rosu in sala, vreau ceva care sa mai atenueze din culoare.

Eu as face toata sala alba, sau argintie. Imi place foarte mult si alb cu negru, dar nu vor ai mei negru la nunta, cu toate ca ma bate gandul sa le fac o surpriza. <:-P

bebelushaa
26.02.2011, 00:13:04

Normal ar fi sa-ti dea ceva, noi cand am vb cu lautarii, am facut chitanta pe 1200 euro, cu un avans de 200 de euro, apoi cand s-a terminat nunta , ne-au zis ca de fapt trebuie sa le mai dam 1500 de euro, pe langa cei 200 avans, deoarece au mai adus inca 2 cantarete ei, plus cd urile audio inregistrate la nunta....Deci si cu, chitanta, si fara chitanta, ei tot te trag in teapa:-<

bebelushaa
26.02.2011, 00:22:36

Buna, nu am facut nunta acolo, dar am fost nasa, exact in sala rosie, e dragut in mare parte, numai ca e prea mult rosu, numai sa ti-o aranjezi tu, ca ei am vazut ca fac niste aranjamente ,,super'', servirea e buna, lautarii, din partea mea, lasa mult de dorit, mai exact, la ora 3 dimineata, majoritatea invitatilor inca nu plecasera si ei isi strangeau instrumentele, iar cand le-am zis, au zis ca ei pana la ora aceea au fost tocmiti=;...bine, asta nu e o regula, insa eu te sfatuiesc sa clarifici toate aceste probleme inainte, sa nu te trezesti cu surprize neplacute in ziua cea mare...succes

otilia_dinca
26.02.2011, 11:01:35
referitor la lautari sa stii ca nu e vina restaurantului ca ei isi strang sculele si pleaca. fiecare isi aduce ce formatie vrea si cu ei discuta conditiile. formatia Eurosong face treburi de genul asta. am fost la doua nunti la care au cantat ei si la 2.30 - 3 poate 3.30 anunta la microfon ca petrecerea s-a terminat si ne vedem la botez. nu stiu daca e o regula sa faca asa ceva, dar la cele doua nunti la care am fost asa au facut.
eu am nunta la han si am luat formatia acord impreuna cu mihaela toncea. sper sa nu am surprize.

Printesaalba
02.03.2011, 23:41:46
referitor la lautari sa stii ca nu e vina restaurantului ca ei isi strang sculele si pleaca. fiecare isi aduce ce formatie vrea si cu ei discuta conditiile. formatia Eurosong face treburi de genul asta. am fost la doua nunti la care au cantat ei si la 2.30 - 3 poate 3.30 anunta la microfon ca petrecerea s-a terminat si ne vedem la botez. nu stiu daca e o regula sa faca asa ceva, dar la cele doua nunti la care am fost asa au facut.
eu am nunta la han si am luat formatia acord impreuna cu mihaela toncea. sper sa nu am surprize.

Da asa este cu lautarii, conteaza cum ne impunem si noi. Noua nu ne-au impus nici o formatie, ne-au zis ca putem venii cu cine dorim noi.
Acum am alta problema, mie nu-mi plac chestiile alea in care pun ei cafeaua pe masa, la nici un restaurant care se respecta nu am vazut termos pe masa cu cafea, si am vazut ca apare termosul ala in toate pozele. Nu stiu ce sa fac, as vrea sa fie serviti oamenii cu cafea la masa, dar din belsug, ceea ce cred ca nu prea se poate. Poate imi dati voi sugestii.

otilia_dinca
09.03.2011, 15:32:54
cafeaua pe masa la termos mi se pare ca este optionala. in meniul standard ca sa zic asa cafeaua este adusa in cesti la o anumita ora. crede-ma ca e mult mai bine sa ai termosul acela pe masa. nimeni nu iti va servi cafeaua cand vrei si cate vrei. in plus ca la cesti nu este fierbinte, e posibil sa ai si zat in ea... mai gandeste-te.

Printesaalba
14.03.2011, 03:44:30
cafeaua pe masa la termos mi se pare ca este optionala. in meniul standard ca sa zic asa cafeaua este adusa in cesti la o anumita ora. crede-ma ca e mult mai bine sa ai termosul acela pe masa. nimeni nu iti va servi cafeaua cand vrei si cate vrei. in plus ca la cesti nu este fierbinte, e posibil sa ai si zat in ea... mai gandeste-te.

mie nu-mi place termosul acela pe masa, nu am vazut nici unde asa ceva, mi se pare inestetic. In schimb, viitorul meu sot ( cum suna ) este foarte incantat de termos, pe el nu-l deranjeaza. M-am hotarat sa-mi fac ca tema la nunta vintinge, acum cautam idei.

DIANA_Loredana
13.07.2011, 16:43:10
am avut nunta in 2010 in sala din mijloc si am decorat-o portocaliu.... meniul a fost 1650000 si foarte bogat , noi nu am apucat sa mancam dar invitatii ne-au spus ca a fost f multa mancare fata de alte restaurante portiile erau duble... insa ca peste tot nimic nu poate iesi perfect, trebuie sa ia grija pt ca uni dintre cei care servesc la masa nu sunt amabil si la un momendat obosesc, iar daca invitatul mai cere de exemplu cum au cerut la mine Ballantines, au mintit ca nu mai este, sau nu au rabdare sa termini de mancat si pun mancarea mai devreme, noi am stabilit la 1 ora jumate diferenta intre meniuri dar eu cred ca le-au pus putin mai devreme. cam atat .... ai in plus fata de alte restaurante decoratul salii inclus in pret, tortul si cafeaua, iar tortul este f. bun

rainbowgaby
06.09.2011, 16:46:22
Buna fetele si eu am la anu la sala rosie, mie nu mi-au spus nimic de nici o taxa de inchiriere, cei 20 de milioane sunt scazuti din meniuri, husele sunt incluse, si tortul mi-l pot aduce din alta parte. ma gandesc sa il iau de la viviene sau de la patiseria aia noua de pe carol, e micuta si pe stanga cand te duci spre universitate, dar kg e 35 sau 45 lei, dar am inteles ca sunt speciale, cu crema de migdale, fructe de padure, crema de sampanie sau ciocolata belgiana. eu nu am gustat doar am auzit o prietena, sa vad ce buget am.
revenind la restaurant, sunt speriata de ce ati zis despre chelneri, meniul au zis ca incepe de la 150 si ca e destul de consistent.
nu stiu nici eu cu termosurile alea si mie mi se par inestetice, dar totusi as vrea ca lumea sa se serveasca singura cand vrea, dar mi se pare ca pe o masa aranjata elegant ele sunt prea mari si deranjeaza, eu ma gandeam sa pun cate o orhidee cumparata cu ghiveci cu tot, iar ghiveciul sa fie imbracat in hartie colorata, probail in aceasi culoare ca husele. decat sa dau 30 de lei pe fiecare aranjament floral si sa le arunc dupa mai bine pot da la cei apropiati cate o floare. asa ca mi se pare ca o orhidee gingasa langa un termos imens arata urat......

2007nyco
16.09.2011, 18:37:47
Buna fetelor. Eu vin si vorbesc in calitate de invitat. Am fost sambata la o nunta in sala din spate, cu inima"Casa de piatra" in mijlocul ringului. Mi-a placut servirea. Mi-au placut sarmalele, aperitivul rece(mai putin carnatul din farfurie la aperitiv rece), termosul pe masa e bestial doar pentru ca ai cafea calda la discretie asa ca nu va mai plangeti(ce-as mai vrea sa-mi strice si mie decorul cate un termos cu cafea fierbinte). Partea cea mai urata este sonorizarea. Se aude cred ca cel mai prost in sala aia din toate salile din Craiova. Se aude cu ecou, inabusit....nici nu stiu cum sa explic. In mare...mi-a placut.

iulia_tmd
18.09.2011, 17:20:30
Buna fetele si eu am la anu la sala rosie, mie nu mi-au spus nimic de nici o taxa de inchiriere, cei 20 de milioane sunt scazuti din meniuri, husele sunt incluse, si tortul mi-l pot aduce din alta parte. ma gandesc sa il iau de la viviene sau de la patiseria aia noua de pe carol, e micuta si pe stanga cand te duci spre universitate, dar kg e 35 sau 45 lei, dar am inteles ca sunt speciale, cu crema de migdale, fructe de padure, crema de sampanie sau ciocolata belgiana. eu nu am gustat doar am auzit o prietena, sa vad ce buget am.
revenind la restaurant, sunt speriata de ce ati zis despre chelneri, meniul au zis ca incepe de la 150 si ca e destul de consistent.
nu stiu nici eu cu termosurile alea si mie mi se par inestetice, dar totusi as vrea ca lumea sa se serveasca singura cand vrea, dar mi se pare ca pe o masa aranjata elegant ele sunt prea mari si deranjeaza, eu ma gandeam sa pun cate o orhidee cumparata cu ghiveci cu tot, iar ghiveciul sa fie imbracat in hartie colorata, probail in aceasi culoare ca husele. decat sa dau 30 de lei pe fiecare aranjament floral si sa le arunc dupa mai bine pot da la cei apropiati cate o floare. asa ca mi se pare ca o orhidee gingasa langa un termos imens arata urat.....
buna,sincer cred ca mai urat ar arata hartia aia colorata in care spui ca vrei sa imbraci florile decat acel termos...

lulu5
22.11.2011, 16:30:04
Buna fetelor...eu va zic sa va feriti de acest restaurant.oricare dar nu acest restaurant.

iulia_tmd
23.11.2011, 18:01:53
Buna fetelor...eu va zic sa va feriti de acest restaurant.oricare dar nu acest restaurant.
De ce zici asta?

lulu5
23.11.2011, 21:57:51
De ce zici asta?

am avut o f mare problema cu ei. Il alesesem pt seriozitate..dar.....am luat o mare tzeapa !!!

irinaungureanu88
29.05.2012, 12:07:58
Buna!

Eu am nunta in august 2013 la Hanul Craiovitei in sala MOV (fosta sala portocalie - 300 locuri)
Trebuie sa mentionez ca nici eu, nici viitorul meu sot nu suntem din Craiova, deci nu stim care sunt cele mai bune cofetarii, formatii, firme de aranjamente pentru nunti, etc
Am ales sa ne facem nunta in Craiova deoarece este orasul unde pot ajunge cel mai usor invitatii.
Hanul Craiovitei mi-a fost recomandat de catre unchii mei care au fost la multe nunti in Craiova si din punctul lor de vedere (ca invitati) au zis ca cele mai reusite nunti le-au vazut acolo.
Am inteles ca localul are 12 modele/culori de aranjamente sala si este posibil ca pana la anu` sa mai apara si altele.
Deasemenea meniul nu avea rost sa il stabilim de anul acesta deoarece pot aparea modificari de la an la an. Avand in vedere ca noi avem nunta vara, dorim un meniu usor. Intrebarea mea este: din experienta voastra, exista meniuri atipice la acest restaurant? Sunt cei de la restaurant dispusi sa pregateasca alte tipuri de mancare decat cele pe care le au ei standardizate?
Am inteles ca exista posibilitatea ca ospatarii si sefa de sala sa grabeasca momentul finalizarii nuntii. Banuiesc ca acesti oameni pot revenii la intentii bune daca le oferi mici atentii. Nici bucatarii nu sunt de neglijat deoarece in mainile lor stau preparatele.
O alta intrebare: Ce formatie imi recomandat? Vrem ca la nunta sa existe diversitate muzicala: Romante, Balade, Dance, Pop, cover-uri anii 70'-80' si hore romanesti

roxette1989
12.07.2012, 18:04:29
Buna!

Eu am nunta in august 2013 la Hanul Craiovitei in sala MOV (fosta sala portocalie - 300 locuri)
Trebuie sa mentionez ca nici eu, nici viitorul meu sot nu suntem din Craiova, deci nu stim care sunt cele mai bune cofetarii, formatii, firme de aranjamente pentru nunti, etc
Am ales sa ne facem nunta in Craiova deoarece este orasul unde pot ajunge cel mai usor invitatii.
Hanul Craiovitei mi-a fost recomandat de catre unchii mei care au fost la multe nunti in Craiova si din punctul lor de vedere (ca invitati) au zis ca cele mai reusite nunti le-au vazut acolo.
Am inteles ca localul are 12 modele/culori de aranjamente sala si este posibil ca pana la anu` sa mai apara si altele.
Deasemenea meniul nu avea rost sa il stabilim de anul acesta deoarece pot aparea modificari de la an la an. Avand in vedere ca noi avem nunta vara, dorim un meniu usor. Intrebarea mea este: din experienta voastra, exista meniuri atipice la acest restaurant? Sunt cei de la restaurant dispusi sa pregateasca alte tipuri de mancare decat cele pe care le au ei standardizate?
Am inteles ca exista posibilitatea ca ospatarii si sefa de sala sa grabeasca momentul finalizarii nuntii. Banuiesc ca acesti oameni pot revenii la intentii bune daca le oferi mici atentii. Nici bucatarii nu sunt de neglijat deoarece in mainile lor stau preparatele.
O alta intrebare: Ce formatie imi recomandat? Vrem ca la nunta sa existe diversitate muzicala: Romante, Balade, Dance, Pop, cover-uri anii 70'-80' si hore romanesti

Buna..Din cate am inteles ar canta bine formatia de canta la plaza...ionela anghel popa canta super din punctul meu de vdr alaturi de sotul ei...si depre restaurant...sincera sa fiu nu prea mai am o parere buna...in cercul meu de prieteni se spune ca meniul este jalnic...ospatarii la finalul nuntii nu sunt multumiti de suma pe care le-o oferi...si sa nu uiti sa scoti la finalul nuntii avansul pe care-l dai, pentru ca au obiceiul sa nu iti aminteasca ei

nicolpa
19.07.2012, 13:11:06
Buna..Din cate am inteles ar canta bine formatia de canta la plaza...ionela anghel popa canta super din punctul meu de vdr alaturi de sotul ei...si depre restaurant...sincera sa fiu nu prea mai am o parere buna...in cercul meu de prieteni se spune ca meniul este jalnic...ospatarii la finalul nuntii nu sunt multumiti de suma pe care le-o oferi...si sa nu uiti sa scoti la finalul nuntii avansul pe care-l dai, pentru ca au obiceiul sa nu iti aminteasca ei

In 2010 am avut nunta acolo,in sala mica ,a fost super.... din toate punctele de vedere,poate am fost noi mai norocosi dar am numai cuvinte de lauda pt. ospatari ,pt. patron,pt. noi a fost extraordinar.

irinaungureanu88
19.07.2012, 15:14:10
Asa cum am mai spus, noi nu am vazut mai multe restaurante in Craiova pentru a alege dintre ele. Unchiul meu a fost la multe nunti in Craiova si mi-a spus ca la Hanul Craiovitei i-a placut cel mai mult, asa ca noi am fost acolo, salonul mi s-a parut ok (cu toate ca este departe de idealul meu) si am rezervat.

Apoi am cautat pareri de la cei care si-au facut nunta acolo si am ramas uimita de cata lume este nemultumita.

Acum faptul este consumat, tot ce pot sa fac este sa ma bazez pe aptitudinile mele organizatorice.

:)>-Nicolpa iti mulnumesc pentru mesajul pozitiv pe care mi l-ai trimis.

Din cate stiu eu ospatarii se schimba destul de des la astfel de restaurante (multi dintre ei sunt studenti sau elevi ce vor sa faca un banut de buzunar) asa ca nu stii cum ai norocul sa ii ai.
Deasemena am vazut ca mesajele de nemultumire sunt mai mult din intervalul de timp 2008-2010. Eu o sa am nunta in 2013 si sper sa se schimbe ceva in bine pana atunci. Zic asta bazandu-ma pe faptul ca cei de la restaurant au tot interesul sa isi schimbe faima rea pe care au capatat-o.

In 2010 am avut nunta acolo,in sala mica ,a fost super.... din toate punctele de vedere,poate am fost noi mai norocosi dar am numai cuvinte de lauda pt. ospatari ,pt. patron,pt. noi a fost extraordinar.

Raluca1010
03.07.2013, 19:00:28
Cedez loc la Restaurant Hanul Doctorului pe data de 31 August 2013. Contact 0768 922 980

Diana.S
03.07.2014, 17:51:59
Dragi miresici ,caut si eu virtual restaurant pentru nunta ce va avea loc in 2015 ,va rog sa impartasiti din experientele voastre in special miresicile din 2013-2014 !

Diana.S
04.09.2014, 18:00:36
Buna fetelor!
Vad ca nimeni nu mai zice nimic despre acest restaurant. In 2015 am si eu nunta aici si tare mi-ar placea sa aud cateva pareri ale celor care au avut aici nunta anul acesta.Sau macar al celor care au fost aici ca invitati.pup si astept parerile voatsre.