PDA

Versiunea completa : Coafura si machiaj in Judetul Valcea

mihaela_17
25.11.2009, 18:52:57
buna, poate e cam devreme pt mine sa deschid aceasta tema, dar as vrea sa stiu si parerile voastre si daca recomandati`pe cineva. Voi face vro proba de machiaje si coafura inainte ? va astept cu parerile si recomandarile voastre.:* >:D<

Miresicasorina
26.11.2009, 11:52:34
buna, poate e cam devreme pt mine sa deschid aceasta tema, dar as vrea sa stiu si parerile voastre si daca recomandati`pe cineva. Voi face vro proba de machiaje si coafura inainte ? va astept cu parerile si recomandarile voastre.:* >:D<

si eu sunt curioasa si as vrea sa aud cateva recmandari...mi-am aranjat paruld e cateva ori in vl, dar de fiecare data am fost dezamagita... chiar nu stiu unde sa ma duc... :((

orion2009
27.11.2009, 14:58:24
Eu am fost foarte multumita de tipa care m-a coafat pentru nunta. Nu stiu pe ce strada are salonul (nu sunt din Vl :) ), dar pe tipa o cheama Luiza, iar salonul cred ca este "Salon Lu" sau asa ceva. Am fost in sapatamana dinainte de nunta de 2 ori la ea, i-am dus poze, am discutat, am probat, iar rezultatul a fost super, la un pret mai mult decat rezonabil... Daca cineva doreste mai multe informatii promit sa ma interesez pe ce strada o gasiti..:D

simonikool
14.12.2009, 10:50:46
Buna fetelor!
Stie cineva ceva despre salonul Eli ? ca m-ar tenta sa imi fac coafura si machiajul acolo.

mihaela_17
13.01.2010, 16:28:57
chiar nu avem si nou un salon la care sa mergem cu siguranta ca vom iesii radiante de frumoase?[-o<

simonikool
25.01.2010, 15:09:47
Se pare ca nu :-p

csilvia2002
25.01.2010, 15:55:27
Buna :)
eu cred ca o sa apelez la o coafeza care mi-a fost recomandata, dar am uitat cum o cheama :D . Cum o sa aflu ceva de ea o sa va spun si voua :-p

ingerashscump
28.01.2010, 17:43:06
Buna, miresici ,
Eu sunt din Brasov dar voi fi miresica la Valcea . Imi puteti spune shi mie unde se pot face machiajul , coafura shi manichiura in Valcea?

mihaela_17
28.01.2010, 21:29:36
buna, si bine ai venit printre noi >:D< . asta e cam problema vad ca nimeni pana acum nu ne-a dat o pista, dar sper sa apara :-? .

nicoleta15
10.02.2010, 16:28:19
Buna.Am auzit ca la Salon Eli ar fi o fata pe nume Mihalea care e priceputa...dar pretul am inteles ca e cam scump...Astept alte pareri.Va pup

laura_2009
19.02.2010, 21:25:43
Ma numesc Laura din Rm.Valcea si am fost la salonul Rosu si Negru si sunt foarte dezamagita ca m-au caprit!Era o fata blonduta.......cred ca era incepatorare v-a sugerez sa nu va tundeti la ea...

laura_2009
19.02.2010, 21:28:32
Am fost sa ma aranjez vis a vis de scoala nr 10 pt banchet si mau facut sa plang cum mau coafat si p prietenul meu lau tuns groaznic si mai multe colege de clasa se plang ......

krys9
22.02.2010, 11:25:07
am auzit ca e un salon bunicel pe langa mall, mai exact in preajma barului queen.stiu ca au preturi bunute, dar n-am vazut coafuri de miresici, numai asa-obisnuite. poate incercati. apoi dati zvon, nu?!

Lavi4
24.02.2010, 20:42:02
Slabut subiectul asta.Nu stiu ce o sa ma fac cu coafura si machiajul...Toate vrem sa aratam perfect in ziua nuntii si mi-e teama sa nu dau peste cineva care nu se pricepe prea bine.:-SSNe-ar ajuta mai multe pareri.

cirsteairina
26.03.2010, 19:34:19
Daca aveti nevoie de restaurant in 24 iulie 2010, eu am facut rezervare la VFM in nord, insa intre timp am schimbat va rog sa imi trimiteti un pm.

Lavi4
30.03.2010, 11:45:16
Slabut subiectul asta.Nu stiu ce o sa ma fac cu coafura si machiajul...Toate vrem sa aratam perfect in ziua nuntii si mi-e teama sa nu dau peste cineva care nu se pricepe prea bine.:-SSNe-ar ajuta mai multe pareri.

Am fost acum o sapatamana si m-am coafat la salon Ank. Este peste drum de mall,langa piata. Initial am fost doar sa ma interesez ce si cum dar am zis sa fac si o proba. M-am coafat pentru cununia civila si mi-a placut ce mi-a facut. Cred ca am avut si noroc ca am dat peste cineva care se pricepea.

krys9
30.03.2010, 22:52:41
nu prea am priceput unde este situat.poti fi mai explicita?te rog!

Lavi4
31.03.2010, 10:50:08
nu prea am priceput unde este situat.poti fi mai explicita?te rog!

Nu stiu sa explic prea bine...Este unde intre blocuri (peste drum de mall).Strada se numeste Emil Avramescu iar coaforul este undeva la parterul unui bloc.

gratielau
31.03.2010, 22:30:50
buna
sunt o fosta miresica,si vreau sa va spun ca eu m-am coafat si machiat la driade si am fost foarte multumita de fetele de acolo
vi le recomand
pup:*

butterfly09
07.04.2010, 14:10:07
Buna, ce stiti despre Salonul Anadis din Focsani? Mi-am facut programare pentru coafat sambata.

CristinaKitty
07.04.2010, 14:47:12
Buna, ce stiti despre Salonul Anadis din Focsani? Mi-am facut programare pentru coafat sambata.
Incearca sa intri pe topicul judetului tau. Fetele nu cred ca stiu mare lucru despre serviciile din Focsani:)>-

butterfly09
07.04.2010, 16:09:51
multumesc si scuze in acelasi timp, nu am fost foarte atenta cand am postat mesajul, de aceea a ajuns aici.

CristinaKitty
07.04.2010, 21:39:51
multumesc si scuze in acelasi timp, nu am fost foarte atenta cand am postat mesajul, de aceea a ajuns aici.
Nu e nici o problema.:)>-

simi_22
16.04.2010, 15:25:05
am auzit ca e un salon bunicel pe langa mall, mai exact in preajma barului queen.stiu ca au preturi bunute, dar n-am vazut coafuri de miresici, numai asa-obisnuite. poate incercati. apoi dati zvon, nu?!
buna fetelor,

si eu tot la coaforul acesta ma gandeam,e o tipa andreea care si macheaza si vopseste si tunde super.si nici nu te omoara cand iti cere banii ;)).doar ca trebuie sa caut modele sa facem si cam 2 probe inainte.

micheline
24.04.2010, 23:10:47
Buna,

ati auzit cumva de un salon Hermyn style sau ceva de genul acesta in Ostroveni. Am fost azi la salonul de la mall pentru o proba de coafura pentru rochia de mireasa si nu prea sunt asa incantata. Parca as vrea sa mai incerc si la alt salon... Am auzit ca aceasta tipa Hermina ar fi talentata. Ceva pareri?

andreea4ia
13.05.2010, 14:26:01
Buna,

ati auzit cumva de un salon Hermyn style sau ceva de genul acesta in Ostroveni. Am fost azi la salonul de la mall pentru o proba de coafura pentru rochia de mireasa si nu prea sunt asa incantata. Parca as vrea sa mai incerc si la alt salon... Am auzit ca aceasta tipa Hermina ar fi talentata. Ceva pareri?

bna fetelor interesantsubiect cesa zic dr ca preturi stiti eva cam ce preturi suntla machiaj , coafura.

mihaela_17
27.05.2010, 22:38:48
sa gandit cineva la extensii de par, si ce preturi au?
nu de alta dar am o mana de par si m-am gandit pt nunta sa-mi pun extensii.

ingerashscump
20.06.2010, 12:31:28
De salon Aliona stiti ceva?

Lavi4
21.06.2010, 13:52:49
sa gandit cineva la extensii de par, si ce preturi au?
nu de alta dar am o mana de par si m-am gandit pt nunta sa-mi pun extensii.

Eu ma gandisem la mese de par. Pot sa le dau jos apoi si nu-mi distrug parul ca extensiile :)

mihaela_17
21.06.2010, 16:34:49
Eu ma gandisem la mese de par. Pot sa le dau jos apoi si nu-mi distrug parul ca extensiile :)
eu vreau sa-mi pun dar tot asa cum spui tu extensii care se dau jos si se pun cand vrei, o sa-mi fac o proba inainte ma costa aici cam 80-150 de euro.

Steffania
26.06.2010, 09:56:42
Fetelor, eu am facut o proba la Dali, si acolo am ramas . Mi-a recomandat cineva, dupa multe cautari. Sunt foarte multumita. Pretul e mai mult decat bun iar mana de lucru foarte buna. Vom face 2 coafuri, voi face si machiajul tot acolo. Daca vrea cineva detalii sau numar de tel ceva sa-mi spuna.;-)

gingasutza
28.06.2010, 10:12:16
Buna,

Poti sa imi dai si mie un nr de tel de la Dali, si eventual imi poti spune si unde este exact.
Ms mult de tot.:*

gingasutza
29.06.2010, 19:33:41
Buna fetele,

Astazi am facut o vizita pe la salonul A....a, de pe strada Marasesti.
Coafatul (cocul) miresei costa 70 lei, pentru cununia civila costa 40 lei, manichiura 17 lei, machiajul pentru ziua cu pricina ( cununia civila si religioasa) 100 de lei. Probele dinainte sunt gratuite.
Daca mai stiti si voi la celelalte saloane ce preturi practica si cat de bine lucreaza, sa-mi spuneti si mie.

maria02
19.08.2010, 22:36:41
Buna gingasutza. Eu sunt din sibiu si am nunta in Baile Govora.imi poti da te ros si mie adresa la salonul acesta de care spuneai. ASTEPT RASPUNS.

zarzarel
03.11.2010, 09:22:48
Buna dimineatza,

Fetelor, dar ce liniste e pe aici, oare sunt singura care mai urmareste forumul de Rm Valcea? :)
Mai pun si eu o intrebare: ceva noutati legate de saloane in Vl? Un coafat si machiat mai profesional in Vl, unde pot gasi?

Va pup!

mihaela_17
04.11.2010, 16:32:20
Buna dimineatza,

Fetelor, dar ce liniste e pe aici, oare sunt singura care mai urmareste forumul de Rm Valcea? :)
Mai pun si eu o intrebare: ceva noutati legate de saloane in Vl? Un coafat si machiat mai profesional in Vl, unde pot gasi?

Va pup!
singura nu esti sunt si eu pe aici, dar din pacate eu am aceeasi problema ca si tine,nu am idee de nici un salon din valcea, nu ne ajuta nimeni si pe noi? :((va multumim anticipat>:D<

simina21
09.12.2010, 14:56:13
singura nu esti sunt si eu pe aici, dar din pacate eu am aceeasi problema ca si tine,nu am idee de nici un salon din valcea, nu ne ajuta nimeni si pe noi? :((va multumim anticipat>:D<

Buna fetele,

Eu am fost undeva si mi-a placut f mult. Este pe Bulevardul Dacia un salon la parterul unui bloc, aproape de semaforul din intersectia cu Calea lui Traian.

Va pup

mihaela_17
09.12.2010, 23:24:13
Buna fetele,

Eu am fost undeva si mi-a placut f mult. Este pe Bulevardul Dacia un salon la parterul unui bloc, aproape de semaforul din intersectia cu Calea lui Traian.

Va pup
sti cumva cum se numeste salonul?
sau poate cineva sa-mi recomanda vreunu, ms anticipat[-o<

brunhilda
11.01.2011, 15:15:58
Nu mai raspunde nimeni? :)

zarzarel
11.01.2011, 18:10:00
Fetelor, m-am uitat pe site-ul Mall-ului din Vl, si apare si un salon de Coafura pe acolo.
Mai exista ? :) Si daca da, stiti ceva despre el ?

Va pup !

roxanarlx
19.01.2011, 00:23:27
Fetelor, m-am uitat pe site-ul Mall-ului din Vl, si apare si un salon de Coafura pe acolo.
Mai exista ? :) Si daca da, stiti ceva despre el ?

Va pup !
Exista si stiu ca este si ok....insa nu stiu nici o miresica care sa.si fi facut parul acolo...stiu doar ca se vopsesc niste prietene acolo si e ok...pup

roxanarlx
19.01.2011, 00:25:47
sti cumva cum se numeste salonul?
sau poate cineva sa-mi recomanda vreunu, ms anticipat[-o<
Eu cunosc o coafeza de cel putin 10 ani ma fac la ea....este f priceputa si lucreaza ieftin...de fiecare data ma duc la ea cu poza si asa ma tunde asa ma vopseste...nu am nici un interes sa mint...daca vrea cineva o sa aflu adresa si o postez...pup

87alexxa
19.01.2011, 19:58:45
fetelor,eu de fel ma vopsesc,tund,manechiura,pedichiura,pensat la miss,mie imi place acolo,e o coafeza super(iulia o cheama),iar pt nunta tot la ea o sa apelez,ca preturi habar n-am cat ia pt cocuri de mireasa si machiaj,dar cand ajung de paste in tara vb cu ea si va spun si voua.:*

87alexxa
19.01.2011, 20:01:06
roxanarlx,cum se numeste salonul unde mergi tu?pare priceputa coafeza ta:*

roxanarlx
19.01.2011, 22:20:22
roxanarlx,cum se numeste salonul unde mergi tu?pare priceputa coafeza ta:*
Este salon particular...al ei..nu e mare...ea se numeste Mary...poate o stii..ca este cunoscuta...pup!!

87alexxa
25.01.2011, 16:55:29
slaba activitate pe aici.:(.deci v-am zis eu de obicei merg la salonul Miss,unde ma coafeaza o tipa Iulia,mai este si un baia acolo,pe vara ma facut el,dar mie nu-mi place cum lucreaza.matusa mea merge la un salon in lenin-sud,peste strada de politie,nu-mi place cum coafeaza fetele de acolo,in schimb manechiura/pedichiura fac niste modele super(eu o singura data am mers acolo,matusa mea e client fidel;;)),mai zicea cineva de Dali,si ea lucreaza bine,m-am facut la par de cateva ori si la ea(dar nu coafuri speciale:">),are salon in nord,pe strada rapsodiei,la parterul unul bloc.(sper ca vb de aceasi Dali:>).am vazut in centru un salon asa care-mi pare mai fitos,Carmen,parca i zice;;) a dost careva pe acolo?ce preturi au?cum lucreaza?roxana,unde e salonul unde mergi tu?poate fac si eu o proba de paste:">

mihaela_17
25.01.2011, 22:58:54
slaba activitate pe aici.:(.deci v-am zis eu de obicei merg la salonul Miss,unde ma coafeaza o tipa Iulia,mai este si un baia acolo,pe vara ma facut el,dar mie nu-mi place cum lucreaza.matusa mea merge la un salon in lenin-sud,peste strada de politie,nu-mi place cum coafeaza fetele de acolo,in schimb manechiura/pedichiura fac niste modele super(eu o singura data am mers acolo,matusa mea e client fidel;;)),mai zicea cineva de Dali,si ea lucreaza bine,m-am facut la par de cateva ori si la ea(dar nu coafuri speciale:">),are salon in nord,pe strada rapsodiei,la parterul unul bloc.(sper ca vb de aceasi Dali:>).am vazut in centru un salon asa care-mi pare mai fitos,Carmen,parca i zice;;) a dost careva pe acolo?ce preturi au?cum lucreaza?roxana,unde e salonul unde mergi tu?poate fac si eu o proba de paste:">

super e bine de stiut, un alt salon care mi-a vb o prietena de el (viitoare miresica ;;)) de cel din moll maioco cred ca se numeste ,spune ca e o fata priceputa acolo.:-\

zarzarel
26.01.2011, 11:30:32
Neata,

Am si eu o intrebare: cu cat timp inainte trebuie sa ne facem programare la coafor in Vl ?

roxanarlx
26.01.2011, 13:52:14
[QUOTE=87alexxa;3922403]
roxana,unde e salonul unde mergi tu?poate fac si eu o proba de paste:">
[/QUOTE
Este vis a vis de casa de copii din nord...unde este internatul...la parter....este un panou mare la intrare in scara...am sa vb cu ea sa vad daca pot sa va dau nr de tel..nu cred ca este problema...ne stim de 10 ani cel putin si eu sunt f multumita de ea...si important:nu are preturi mari...

roxanarlx
26.01.2011, 13:52:55
Neata,

Am si eu o intrebare: cu cat timp inainte trebuie sa ne facem programare la coafor in Vl ?
Eu cred ca cu o sapt max 2 inainte....

87alexxa
27.01.2011, 18:20:22
pai cam cu o luna inainte.asta daca gasesti o coafeza pe placul tau...$-)aa si depind cat de aglomerata e.

roxanarlx
29.01.2011, 13:36:50
Fetelor azi pleaca coafeza de care v-am vorbit din tara:((:((:((Ce ma fac? Daca nu se intoarce pana la nunta?Am nevoie de recomandari pt coafat si machiaj...Din miresicile de 2010 poate intrati sa ne dati ceva sfaturi si recomandari...pup!!!

grena_tulip
21.02.2011, 10:43:35
Salutare!

Eu am fost acum la sfarsitul acesta de saptamana la proba la salonul Lu pe care l-ati mentionat pe aici.
Sunt multumita e pe gustul meu, s-a inteles exact ce am vrut. Am mers cu poze cu rochita sa vada si culoarea si forma ...ca sa se potriveasca tot.

Cred ca este foarte important sa va faceti o proba inainte sa fiti sigure ca e ok. E o investitie care merita facuta.

Proba m-a ajutat si pe mine sa fiu sigura unde vreau sa merg si la fel si pe coafeza a ajutat-o sa vada cum poate lucra cu parul meu...am vazut cat a rezistat si freza....am vazut ca data viitoare e necesar ca in parul meu moale si subtire tre sa punem spuma extra strong :))))) acum doar am incercat sa vedem cat tine asa...

Coafura, chiar si de proba facuta a tinut destul de bine...avand in vedere ca m-a si plouat :)) m-am si schimbat de vreo 3 ori ...bla bla :)

eu sunt multumita...sper sa gasiti si voi varianta potrivita pt voi!

brunhilda
26.04.2011, 15:30:47
Eu le recomand pe Ionela (salonul Gia) pentru coafura si Cristina David pentru machiaj. Am facut proba in weekend la ele si am fost incantata de ce a iesit, motiv pentru care deja mi-am facut programarea pentru nunta. Daca vreti ceva de calitate, apelati la ele cu incredere! ;-)

zarzarel
27.04.2011, 10:56:13
Eu le recomand pe Ionela (salonul Gia) pentru coafura si Cristina David pentru machiaj. Am facut proba in weekend la ele si am fost incantata de ce a iesit, motiv pentru care deja mi-am facut programarea pentru nunta. Daca vreti ceva de calitate, apelati la ele cu incredere! ;-)

Buna,

Ne dai te rog cateva detalii referitoare la salonul Gia? Unde este mai exact (eu nu sunt din Vl si nu prea stiu) si de asemenea, au site sau un nr de tel? :)

Te pup !

brunhilda
27.04.2011, 11:17:27
Buna,

Ne dai te rog cateva detalii referitoare la salonul Gia? Unde este mai exact (eu nu sunt din Vl si nu prea stiu) si de asemenea, au site sau un nr de tel? :)

Te pup !

Buna! Pe mine m-a dus Cristina David. Nu stiu adresa si nici nr. de telefon, dar pot sa va spun ca e situat pe langa mall. Inainte de rondul de dupa pod (cum te duci inspre Troianu), faci stanga si imediat in dreapta e o parcare, iar la parterul unui bloc e salonul. Nu stiu daca m-am facut inteleasa. Mai multe informatii va poate da Cristina David.

alba10
04.05.2011, 11:22:02
Buna! Pe mine m-a dus Cristina David. Nu stiu adresa si nici nr. de telefon, dar pot sa va spun ca e situat pe langa mall. Inainte de rondul de dupa pod (cum te duci inspre Troianu), faci stanga si imediat in dreapta e o parcare, iar la parterul unui bloc e salonul. Nu stiu daca m-am facut inteleasa. Mai multe informatii va poate da Cristina David.

Pe acest forum din cate am inteles variantele pt coafat sunt Salon Gia si Salon Eli. Alte optiuni mai sunt?

Salon Gia nu are web-site. Eu nu sunt din Valcea, dar voi avea acolo nunta. Stie cineva care e site-ul lor?

Multumesc!

brunhilda
04.05.2011, 12:45:28
Pe acest forum din cate am inteles variantele pt coafat sunt Salon Gia si Salon Eli. Alte optiuni mai sunt?

Salon Gia nu are web-site. Eu nu sunt din Valcea, dar voi avea acolo nunta. Stie cineva care e site-ul lor?

Multumesc!

Eu nu stiu sa aiba salonul Gia website.
Cat despre coafat, mai zicea cineva si de salonul Lu, dar eu nu stiu detalii in acest sens.

alba10
04.05.2011, 16:14:49
Eu nu stiu sa aiba salonul Gia website.
Cat despre coafat, mai zicea cineva si de salonul Lu, dar eu nu stiu detalii in acest sens.

Tu unde te coafezi?

brunhilda
05.05.2011, 22:02:20
Tu unde te coafezi?

Eu o sa merg la salonul Gia pentru ca mi-a placut coafura de la proba. Deja mi-am facut programarea pentru ziua nuntii.

zarzarel
06.05.2011, 10:00:25
Buna,

Imi dai te rog un nr de telefon de la salon ?

brunhilda
07.05.2011, 02:12:44
Buna,

Imi dai te rog un nr de telefon de la salon ?

Imi pare rau, dar nu am nici un nr. de telefon. Vorbeste cu Cristina David, ca ea sigur il are. ;)

zarzarel
16.05.2011, 10:35:58
Fetelor, dar de Salon Fuxya (parca asa se scrie) stiti ceva ?
E pe undeva pe Calea lui Traian, langa Policlinica cu Plata.

Va pup !

alexandra_alexa
19.05.2011, 15:25:08
recomand cu , caldura salon camy din ostroveni ... am fost f incantata de primire si de serviciile care mi leau oferit iar pretul mi se pare f bun

alba10
04.07.2011, 10:17:19
Fetelor stiti pe cineva care mai face machiaj profesional in Valcea in afara de Cristina david?

Multumesc mult!

alecaale
24.07.2011, 01:04:00
Fetelor stiti pe cineva care mai face machiaj profesional in Valcea in afara de Cristina david?

Multumesc mult!

KIWI . Salonul il are in traian pe langa 24 trepte....supeeeer machiaza.e profesionista. nu o sa regreti. de andu stie cineva cum coafeaza?lucreaza acum tot unde lucreaza si kiwi, dar din cate stiu a fost in mall la mayoko.

alba10
25.07.2011, 12:07:34
KIWI . Salonul il are in traian pe langa 24 trepte....supeeeer machiaza.e profesionista. nu o sa regreti. de andu stie cineva cum coafeaza?lucreaza acum tot unde lucreaza si kiwi, dar din cate stiu a fost in mall la mayoko.

Alecaale, poti sa-mi lasi te rog detaliile de contact ale acestui salon?(telefon, nume). Nu l-am gasit pe internet. Ti-am trimis un private message cu adresa mea de e-mail. Mersi!

black_angel_4_u
21.08.2011, 15:16:47
[QUOTE=87alexxa;3922403]
roxana,unde e salonul unde mergi tu?poate fac si eu o proba de paste:">
[/QUOTE
Este vis a vis de casa de copii din nord...unde este internatul...la parter....este un panou mare la intrare in scara...am sa vb cu ea sa vad daca pot sa va dau nr de tel..nu cred ca este problema...ne stim de 10 ani cel putin si eu sunt f multumita de ea...si important:nu are preturi mari...

Buna. Stiu despre ce salon vorbesti, doar ca acum Mary e plecata la perfectionare in Irlanda. Este si coafeza mea din 2003. Lucreaza super si fff ieftin. Vine in tara in septembrie parca zicea...

ALEXA2525
21.09.2011, 12:46:40
Buna fete

Eu am programare la Salon Tiary

Am facut o testare la par , m-a costat 60 lei. Tipa lucreaza ok, nu se grabeste, dar vine numai la solicitare( a nascut acum , in septembrie).

La machiaj - tipa era in concediu, asa ca nu am o parere inca. Sper sa iasa bine

sweeet
05.10.2011, 22:46:35
hmm...avem nunta in aceeasi zi:)) eu la machiaj merg in ostroveni la alina( a lucrat la hermy salon, dar de un an si ceva are propriul salon). cat despre par, ma aranjeaza nasa, corina. are salonul "cory salon" pe matei basarab. am facut mai multe probe, toate super! a fost mai greu sa ma hotarasc. vi le recomand pe amandoua cu multa placere! lucreaza super bine sh ieftin!

FreakinHell
18.12.2011, 18:43:21
Seara buna!

Va deranjez cu o intrebare: imi puteti recomanda in Ramnicu Valcea un salon bun de coafura si makeup in contextul unei viitoare nunti in 2012?

Multumesc frumos!

Cele bune!

adinafrintu
27.12.2011, 23:52:03
Cu cine am mai vorbit eu parca toate stiau doar de Eli Salon (pe langa gara), dar stiti cum e cu pomul laudat. Oparere clara a cuiva care nu merge acolo doar pentru tuns periodic si si-a facut si ceva mai special ar fi de ajutor. In privinta banilor, totusi coafatul nu e o parte prea mare a bugetului si sa dei cateva zeci de lei in plus nu cred ca e o tragedie. Astept recomandari :)

adinafrintu
01.01.2012, 13:31:13
Brunhilda, am primit mesajele tale, multumesc pentru informatii. Nu pot sa raspund la mesajele private si vroiam sa te rog sa imi zici si ceva de preturile celor doua daca sti.
Multumes frumos.

mya83
09.01.2012, 12:38:25
Cu cine am mai vorbit eu parca toate stiau doar de Eli Salon (pe langa gara), dar stiti cum e cu pomul laudat. Oparere clara a cuiva care nu merge acolo doar pentru tuns periodic si si-a facut si ceva mai special ar fi de ajutor. In privinta banilor, totusi coafatul nu e o parte prea mare a bugetului si sa dei cateva zeci de lei in plus nu cred ca e o tragedie. Astept recomandari :)
si Eu tot elly Cunosc,doar ptr publicitatea pe care o are in oras...dar nu stiu cat sunt de profi.asa am vazut multe dar cum nu sunt din oras,Cand vine vorba de coafor sunt ff reticenta si nu am curaj sa ma dau pe mana unei persone care nu-mi cunoaste exigentele. ...

brunhilda
09.01.2012, 17:55:29
ancamihai84 mi-a povestit ca a fost sa se machieze si sa se coafeze la Eli, iar cand a vazut rezultatul final i-a venit sa planga de ciuda. Eventual mai cautati...

mya83
09.01.2012, 20:40:41
ancamihai84 mi-a povestit ca a fost sa se machieze si sa se coafeze la Eli, iar cand a vazut rezultatul final i-a venit sa planga de ciuda. Eventual mai cautati...

Multumim ptr precizare...pana in august sper sa pot ajunge in tara si atunci ma voi concentra asupra acestui argument..tu la ce salon ai fost?

brunhilda
10.01.2012, 19:59:32
Multumim ptr precizare...pana in august sper sa pot ajunge in tara si atunci ma voi concentra asupra acestui argument..tu la ce salon ai fost?

Eu am fost la salonul Gia (undeva pe langa mall). M-a coafat Ionela si o recomand cu caldura, se pricepe foarte bine.
Alte locuri nu va pot recomanda pentru ca nu mai locuiesc in Valcea de ani buni si am pierdut contactul cu lucrurile astea.
Spor la pregatiri!

mya83
10.01.2012, 21:27:08
W
Eu am fost la salonul Gia (undeva pe langa mall). M-a coafat Ionela si o recomand cu caldura, se pricepe foarte bine.
Alte locuri nu va pot recomanda pentru ca nu mai locuiesc in Valcea de ani buni si am pierdut contactul cu lucrurile astea.
Spor la pregatiri!

Cred sa-l fi intrevazut...daca e langa mall nu ar fi greu de gasit(eu nu numai ca nu sunt din oras,dar nici nu am dat importanta la toate aceste detalii).ai idee cu cat timp inainte trebuie facuta programarea? Multumesc ptr sfaturi si rabdare..!!

Denyy
14.01.2012, 23:12:52

Cat costa make-up-ul la acest salon? ai aflat despre acest andu detalii? ms frumos.

Ana_Maria24
20.01.2012, 11:20:48
Buna, dragi miresici de Valcea,

Poate sa-mi spuna cineva cat costa machiajul de nunta la Cristina David? Am vazut ca este apreciata si sunt interesata sa apelez la serviciile ei.
Va multumesc.

Denyy
21.01.2012, 16:14:34
Buna, dragi miresici de Valcea,

Poate sa-mi spuna cineva cat costa machiajul de nunta la Cristina David? Am vazut ca este apreciata si sunt interesata sa apelez la serviciile ei.
Va multumesc.

costul unui machiaj este de 250 ron

Ana_Maria24
23.01.2012, 12:19:59
costul unui machiaj este de 250 ron

Multumesc frumos

brunhilda
24.01.2012, 11:30:36
W

Cred sa-l fi intrevazut...daca e langa mall nu ar fi greu de gasit(eu nu numai ca nu sunt din oras,dar nici nu am dat importanta la toate aceste detalii).ai idee cu cat timp inainte trebuie facuta programarea? Multumesc ptr sfaturi si rabdare..!!

Eu mi-am facut-o cand am fost la proba, adica in aprilie. Iti dau numarul de telefon al Ionelei pe privat ca sa suni si sa te lamuresti. ;)

Ana_Maria24
24.01.2012, 11:59:52
Eu mi-am facut-o cand am fost la proba, adica in aprilie. Iti dau numarul de telefon al Ionelei pe privat ca sa suni si sa te lamuresti. ;)

Multumesc frumos de raspuns de pe privat (eu inca nu pot sa trimit mesaje private). Si eu ma gandeam sa imi fac initial un machiaj de proba. M-am mai interesat pe internet si am vazut ca preturile la machiajul de proba sunt undeva la 100 ron, iar machiajul de mireasa la 250 ron (asta in Bucuresti).
Stiu ca foarte multa lume o recomanda si ca este o profesionista, tocmai de aceea imi doresc sa ma machieze in ziua nuntii, dar totusi trebuie sa ma gandesc si la buget.
Am vazut ca te-ai coafat la Ionela. Imi poti spune te rog cum au decurs cele doua (coafat+machiaj)...adica s-au facut aproximativ simultan sau a trebuit sa te duci de la salon la Cristina (sau invers)?

brunhilda
01.02.2012, 23:14:33
Multumesc frumos de raspuns de pe privat (eu inca nu pot sa trimit mesaje private). Si eu ma gandeam sa imi fac initial un machiaj de proba. M-am mai interesat pe internet si am vazut ca preturile la machiajul de proba sunt undeva la 100 ron, iar machiajul de mireasa la 250 ron (asta in Bucuresti).
Stiu ca foarte multa lume o recomanda si ca este o profesionista, tocmai de aceea imi doresc sa ma machieze in ziua nuntii, dar totusi trebuie sa ma gandesc si la buget.
Am vazut ca te-ai coafat la Ionela. Imi poti spune te rog cum au decurs cele doua (coafat+machiaj)...adica s-au facut aproximativ simultan sau a trebuit sa te duci de la salon la Cristina (sau invers)?

Sfatul meu e sa nu te zgarcesti cand vine vorba de machiaj si coafura. S-ar putea sa iti para rau mai apoi, dar decizia iti apartine!
La proba am mers intai la salonul Gia, unde m-a coafat Ionela, iar apoi la salonul Cristinei David pentru machiaj.

Denyy
04.02.2012, 15:01:35
Sfatul meu e sa nu te zgarcesti cand vine vorba de machiaj si coafura. S-ar putea sa iti para rau mai apoi, dar decizia iti apartine!
La proba am mers intai la salonul Gia, unde m-a coafat Ionela, iar apoi la salonul Cristinei David pentru machiaj.

Buna! Poti sa-mi dai si mie un mesaj pe privat nu nr Ionelei si pretul coafurii pt nunta?

Ms frumos!

alexia14
03.04.2012, 14:49:02
Buna fetelor,
Ce parere aveti despre Mihaela de la salonul Eli?
Eu as vrea sa ma duc la o proba la ea

bitza01
13.01.2013, 21:57:50
Buna fetelor,
Ce parere aveti despre Mihaela de la salonul Eli?
Eu as vrea sa ma duc la o proba la ea

Buna,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sugestii de coafeze in Valcea. Eu am nunta anul asta, dar nu sunt din Valcea. Am vazut ca Ionela de la salonul Gia si inca o fata de la salonul Eli sunt cele mai cautate... are cineva numerele lor de telefon sau ale saloanelor? Pe privata daca nu se poate altfel.

Va multumesc mult!

mya83
14.01.2013, 14:47:57
Buna,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sugestii de coafeze in Valcea. Eu am nunta anul asta, dar nu sunt din Valcea. Am vazut ca Ionela de la salonul Gia si inca o fata de la salonul Eli sunt cele mai cautate... are cineva numerele lor de telefon sau ale saloanelor? Pe privata daca nu se poate altfel.

Va multumesc mult!

Atat eu cat si nasa,am apelat la serviciile Mihaelei(salon Eli).Ca hair-stylist lucreaza ff bine,este inventiva si iti respecta cerintele si am vazut iesind din mainile ei adevaratevopere de arta..Un minus i-as da ptr punctualitate si make-up...

bitza01
14.01.2013, 15:35:22
Atat eu cat si nasa,am apelat la serviciile Mihaelei(salon Eli).Ca hair-stylist lucreaza ff bine,este inventiva si iti respecta cerintele si am vazut iesind din mainile ei adevaratevopere de arta..Un minus i-as da ptr punctualitate si make-up...

Multumesc pentru raspuns! De Ionela de la salon Gia ati auzit? Are careva numarul ei de telefon? La make-up o sa ma duc la Cristina David

mya83
14.01.2013, 22:04:10
Multumesc pentru raspuns! De Ionela de la salon Gia ati auzit? Are careva numarul ei de telefon? La make-up o sa ma duc la Cristina David

Ti-am trim mesaj privat cu nr. de telefon... Eu nu am colaborat cu acest salon,dar a fost recomandat de o miresica,iar nr il am de ea...

bitza01
14.01.2013, 22:35:29
Ti-am trim mesaj privat cu nr. de telefon... Eu nu am colaborat cu acest salon,dar a fost recomandat de o miresica,iar nr il am de ea...

Am primit! Multumesc!

brunhilda
21.02.2013, 14:35:08

Eu am fost coafata de Ionela de la salonul Gia si chiar o recomand. E perfectionista si nu se lasa pana cand nu iese coafura asa cum si-a propus. Iti recomand sa faci si o proba inainte, ca sa alegi ce te avantajeaza.
Aceleasi lucruri sunt valabile si pentru Cristina.

musculitz
21.02.2013, 23:50:58
Eu am fost coafata de Ionela de la salonul Gia si chiar o recomand. E perfectionista si nu se lasa pana cand nu iese coafura asa cum si-a propus. Iti recomand sa faci si o proba inainte, ca sa alegi ce te avantajeaza.
Aceleasi lucruri sunt valabile si pentru Cristina.

Si eu am auzit de bine despre Ionela, am fost chiar la o proba, dar probabil ca nu ne-am potrivit. Intr-adevar, este perfectionista. Cu toate astea, nu stiu de ce, nu m-a convins. Merita incercat, in schimb, este una din cele mai cautate din oras, am auzit de multe mirese f multumite de ea.

Cat despre machiaj - n-as sti sa spun, m-am descurcat singura.

goanga29
17.03.2013, 17:10:29
Alecaale, poti sa-mi lasi te rog detaliile de contact ale acestui salon?(telefon, nume). Nu l-am gasit pe internet. Ti-am trimis un private message cu adresa mea de e-mail. Mersi!

buna si eu sunt interesata de niste dagte de contact pentru salonul acesta
multumesc

goanga29
17.03.2013, 17:11:41
Buna! Poti sa-mi dai si mie un mesaj pe privat nu nr Ionelei si pretul coafurii pt nunta?

Ms frumos!

Buna, Am rugamintea sa imi trimiti si mie te rog datele de contact ale Ionelei si pretul pt coafura.

multumesc

goanga29
17.03.2013, 17:13:32

buna,
poti sa imi dai si mie datele de contact ale Ionelei de la Gia?
multumesc

alatrandafir
11.04.2013, 22:51:39
Si eu tot cu ea am vorbit. Mi-a placut de ea si pare dispusa sa faca orice coafura. Sper sa iasa bine.

alatrandafir
11.04.2013, 22:54:59
Apropo voi unde v-ati facut manichiura? Eu vroiam ceva pictat si nu neaparat cu gel, dar nu prea am gasit. Daca imi puteti recomanda pe cineva as aprecia.

Daniela_gbr
08.02.2014, 01:03:54
buna,
poti sa imi dai si mie datele de contact ale Ionelei de la Gia?
multumesc

Buna! poti sa-mi dai si mie datele ei de contact? Ms!

Daniela_gbr
08.02.2014, 01:05:16

Buna! ai putea sa-mi dai si mie nr ei? Ms!

Amalia.R
23.04.2014, 20:08:20
Buna,
Am nunta anul acesta si nu sunt din zona. M ati putea ajuta sa imi recomandati un salon de coafura si machiaj. Va multumesc.

Mihaela1983
06.07.2014, 20:42:12
Buna, îmi poate da si mie cineva datele de contact pt Ionela de la Gia? Ca nu reușesc sa găsesc pe internet nimic.. Si daca poate recomanda cineva makeup inafara de Cristina ..
Multumesc

KinderAri
14.07.2014, 12:30:38
Buna, îmi poate da si mie cineva datele de contact pt Ionela de la Gia? Ca nu reușesc sa găsesc pe internet nimic.. Si daca poate recomanda cineva makeup inafara de Cristina ..
Multumesc

Eu una am optat pentru un salon full-service, sa nu stau sa alerg in n locuri, la cata agitatie va fi in ziua cea mare :) Fete care machieaza in VL sunt multe, acum depinde si ce buget ai.

Ruxxy
30.01.2015, 10:48:42
Buna,

Imi puteti da si mie numarul Cristinei David si al Ionelei de la salonul Gia, din Valcea, va rog?

Multumesc mult de tot.