PDA

Versiunea completa : Imperial

Bebyka88
12.12.2009, 20:43:10
Buna!Sunt o viitoare miresica si nunta o sa o fac la Salon imperial!As vrea sa stiu daca a mai facut cineva nunta acolo si cum a iesit!!!
Pupicei!!

ralucutz85
14.12.2009, 18:55:27
Buna,

Ma bucur ca ai deschis acest topic.
Si eu o sa fac nunta acolo la anul.
Avand in vedere ca Salonul Imperial s-a deschis undeva in iunie anul acesta nu cred ca vom gasi prea multe miresici pe acest forum care sa fi facut nunta acolo si care sa ne impartaseasca din experienta lor...

nicoleta_hriscu27
18.01.2010, 13:55:50
Buna!
Si eu vreau sa fac acolo nunta! Voi ati vorbit inteleg deja. ma puteti ajuta cu detalii va rog? cat e meniul? cate persoane minim accepta, daca putem aduce bautura noi? sau ce alte informatii mai puteti sa imi dati, pt k am de ales intre Imperial si Crang (am de ales ma refer la data libera cand vrem noi sa facem).
Multumesc frumos si spor la treburi!

nicoleta_hriscu27
18.01.2010, 14:01:22
revin! eu ce stiu despre restaurant stiu de la Bebyk88 de pe celalalt forum, m-am uitat pe site-ul lor la pozi si mi-a placut mult!
o sa merg in weekend sa le vad pe amandoua si atunci o sa alegem!

ralucutz85
18.01.2010, 16:04:58
Buna!
Si eu vreau sa fac acolo nunta! Voi ati vorbit inteleg deja. ma puteti ajuta cu detalii va rog? cat e meniul? cate persoane minim accepta, daca putem aduce bautura noi? sau ce alte informatii mai puteti sa imi dati, pt k am de ales intre Imperial si Crang (am de ales ma refer la data libera cand vrem noi sa facem).
Multumesc frumos si spor la treburi!

Buna,

Noi am vorbit de prin septembrie. Din cate mi-aduc aminte nr minim de persoane era de 120. Meniul este in jur de 150 RON... depinde de ce vrea fiecare. Pe langa mancare, aici mai intra si cafelele, o sticla de apa si una de suc de 0.5 l... plus husele de scaune daca vreti sa le luati de la ei. Bautura o ducem noi. Nu au niciun fel de pretentii.
Eu am vazut cam toate saloanele de nunti din Buzau. Salonul Imperial mi-a placut cel mai mult ca spatiu, faptul ca nu are nicio grinda in mijlocul salii si ca toata lumea vede pe toata lumea.
Aa... si avansul e de 1500-2000 RON.

Spor la alegere!

iubitika
19.01.2010, 08:11:30
buna eu am facut nunta la salonul imperial pe 4iulie 2009
daca va pot ajuta cu ceva..va rog sa ma intrebati
tot ce va pot spune este ca a iesit superb si veti fi 100% multumite!

BETYY
21.01.2010, 13:26:00
am auzit ca e super fain acolo pentru nunta!!!

niko84r
30.01.2010, 22:17:37
buna eu am facut nunta la salonul imperial pe 4iulie 2009
daca va pot ajuta cu ceva..va rog sa ma intrebati
tot ce va pot spune este ca a iesit superb si veti fi 100% multumite!

am auzit cate ceva de restaurant si am inteles ca e foarte mare si ca au o limita de minim 150 de persoane? true or false? :-SS

iubitika
04.02.2010, 17:36:29
am auzit cate ceva de restaurant si am inteles ca e foarte mare si ca au o limita de minim 150 de persoane? true or false? :-SS
sincer nu stiu de limita..eu am avut 200 si nu m-a interesat aspectul acesta...si da este mare si f frumos

Adrianaa1984
05.02.2010, 00:48:06
Am o prietena care a facut la imperial si a fost foarte incantata de tot...servire personal, atitudine....totul era ok...O sa intreb limita de persoane impusa, caci eu eram atunci la bucuresti si nu am fost la nunta.Un lucru e cert.....e totul ok

Alynuta87
05.02.2010, 08:56:51
sincer nu stiu de limita..eu am avut 200 si nu m-a interesat aspectul acesta...si da este mare si f frumos

Sunt putin off topic, vroiam sa iti spun ca imi place tare mult poza de la avatar!! Nu ai mai multe poze de la nunta sa ni le arati si noua? Cred ca ai avut nunta in aceeasi zi cu mine :D

iubitika
05.02.2010, 18:32:32
Sunt putin off topic, vroiam sa iti spun ca imi place tare mult poza de la avatar!! Nu ai mai multe poze de la nunta sa ni le arati si noua? Cred ca ai avut nunta in aceeasi zi cu mine :D
iti multumesc..uite aici...

http://picasaweb.google.com/dianai1283 (http://picasaweb.google.com/dianai1283)

Alynuta87
05.02.2010, 19:39:00
iti multumesc..uite aici...

http://picasaweb.google.com/dianai1283 (http://picasaweb.google.com/dianai1283)

=D> =D> =D> =D> Si cred ca am spus tot :*

iubitika
05.02.2010, 19:42:16
=D> =D> =D> =D> Si cred ca am spus tot :*
iti multumesc..ma faci sa rosesc:"> :*

Alynuta87
05.02.2010, 19:44:53
iti multumesc..ma faci sa rosesc:"> :*

Inca o intrebare si te las:D Cine v-a facut pozele? Imi plac f mult, si cele de la Trash the Dress, si cele de la mare de 1 mai, si cele de la nunta, din Crang, parca nu sunt pozele alea clasice pe care le vezi kam la toate miresele care fac poze in Crang. Si voi ati fost superbi, nu numai pozele:)

iubitika
07.02.2010, 13:49:48
Inca o intrebare si te las:D Cine v-a facut pozele? Imi plac f mult, si cele de la Trash the Dress, si cele de la mare de 1 mai, si cele de la nunta, din Crang, parca nu sunt pozele alea clasice pe care le vezi kam la toate miresele care fac poze in Crang. Si voi ati fost superbi, nu numai pozele:)
toate pozele sunt facute de un fotograf din bucuresti..adrian opritoiu ..este f priceput si me noi ne-a impresionat
iti multumesc!

dianadgodd
25.02.2010, 11:46:17
Si eu imi voi face nunta tot la salon nova. Am fost impresionati din prima de salon, adica e facut cu mult bun gust. Socrul care este ffff pretentios (:[email protected]) a fost si el de acord, chiar daca a fost unul din primele saloane care le-am vizitat.
Totusi, a mai facut cineva nunta acolo ? Eu deja am dat avansul si sper sa fie ok. Cei care se ocupa sunt foarte comunicativi si mi s-au parut ok.

Astept pareri.

kayli
25.02.2010, 13:03:20
Si eu imi voi face nunta tot la salon nova. Am fost impresionati din prima de salon, adica e facut cu mult bun gust. Socrul care este ffff pretentios (:[email protected]) a fost si el de acord, chiar daca a fost unul din primele saloane care le-am vizitat.
Totusi, a mai facut cineva nunta acolo ? Eu deja am dat avansul si sper sa fie ok. Cei care se ocupa sunt foarte comunicativi si mi s-au parut ok.

Astept pareri.

care sunt preturile la meniu acolo? va lasa sa aduceti vinul sucurile si bautura ceva?

monicaalina
25.02.2010, 13:35:04
care sunt preturile la meniu acolo? va lasa sa aduceti vinul sucurile si bautura ceva?
da kali acolo ii lasa.am o colega care face in aug acolo.nu stiu sa iti zis de meniu dar stiu ca isi cumpara ea bautura si sucurile.si mie mi a placut acest salon de nunti dar e prea mare pt noi sa stii.adica colega mea are 200 de pers cam dublu fata de noi...:))

kayli
25.02.2010, 13:41:08
da kali acolo ii lasa.am o colega care face in aug acolo.nu stiu sa iti zis de meniu dar stiu ca isi cumpara ea bautura si sucurile.si mie mi a placut acest salon de nunti dar e prea mare pt noi sa stii.adica colega mea are 200 de pers cam dublu fata de noi...:))

mmmhh...bine...:)) oricum noi tot la grand ramanem, ca doar n-o fi dracu chiar asa de negru...nu dezertez, nicio grija :P

dianadgodd
26.02.2010, 16:34:39
Da te lasa sa aduci bautura de acasa.
Am gasit in sfarsit si niste poze pe siteul lor.

niko84r
21.03.2010, 21:21:51
si noi am fost si am dat avansul... doamna de acolo e foarte draguta si comunicativa...limita e de 120 de persoane si salonul arata superb, pozele nu ii fac suficienta cinste..cel putin pe mine m-a cucerit din momentul in care doamna care se ocupa de curatentie a aprins luminile (si am fost la cateva nunti prin BZ, ca sa fac o comparatie)...
ceea nu am verificat- eram prea incantata- sunt toaletele...sper ca sunt ok :D

Bebyka88
22.03.2010, 11:48:53
Si noi am arvunit localul acum ceva timp in urma. Am sa incerc sa va dau toate detaliile necesare pe care le-am obtinut atunci. Meniul costa 150 lei in care sunt incluse cele 4 feluri de mancare, 2 cafele, o sticla de suc la 1 l si una de apa la 1,5 l. Mai ofera inclus in pretul meniului covor rosu la intrare, arcada, stalpisorii, aranjamentele de pe scaune si mese, fustele acelea sau cum le spune :D si ospatarii. Limita de persoane sunt 120. Avansul este de 2000 de lei. Sala este superba in comparatie cu alte restaurante, dupa parerea mea nu mai necesita ornamente. De toaleta eu nu am fost curioasa, in schimb soacra mea DA :) . Am intrat cu ea acolo si sunt in regula si curate. Trebuie sa ducem noi fructele, prajiturile , tortul, bauturile (tarie,vin, suc si apa) si cam atat, din cate imi amintesc acum.
Sper sa va fie de folos informatiile oferite de mine. Pupici

P.S. Daca aveti intrebari, va astept! :*

niko84r
27.03.2010, 02:27:41
Si noi am arvunit localul acum ceva timp in urma. Am sa incerc sa va dau toate detaliile necesare pe care le-am obtinut atunci. Meniul costa 150 lei in care sunt incluse cele 4 feluri de mancare, 2 cafele, o sticla de suc la 1 l si una de apa la 1,5 l. Mai ofera inclus in pretul meniului covor rosu la intrare, arcada, stalpisorii, aranjamentele de pe scaune si mese, fustele acelea sau cum le spune :D si ospatarii. Limita de persoane sunt 120. Avansul este de 2000 de lei. Sala este superba in comparatie cu alte restaurante, dupa parerea mea nu mai necesita ornamente. De toaleta eu nu am fost curioasa, in schimb soacra mea DA :) . Am intrat cu ea acolo si sunt in regula si curate. Trebuie sa ducem noi fructele, prajiturile , tortul, bauturile (tarie,vin, suc si apa) si cam atat, din cate imi amintesc acum.
Sper sa va fie de folos informatiile oferite de mine. Pupici

P.S. Daca aveti intrebari, va astept! :*

eu nu am fost cu soacra...poate daca eram zicea ea ceva :))
legat de meniu, noua nu ne-au zis nimic de suc sau apa in meniu...ma gandesc ca le-or fi scos pentru 2011 :)

BiuBiu
31.03.2010, 13:13:27
eu nu am fost cu soacra...poate daca eram zicea ea ceva :))
legat de meniu, noua nu ne-au zis nimic de suc sau apa in meniu...ma gandesc ca le-or fi scos pentru 2011 :)
Daca nu ai fost cu soacra macar cu nasa trebuia....:-"( =)) )

niko84r
16.04.2010, 23:31:57
Daca nu ai fost cu soacra macar cu nasa trebuia....:-"( =)) )

daca tii mortis, te pun in masina data viitoare cand merg la BZ si facem o vizita :P

niko84r
20.04.2010, 09:19:29
fetelor..are careva idee ce huse mai au in afar de visinii - eu numai asa l-am vazut decorat...stiu ca au mai multe, ca mi le-a enumerat...dar spre rusinea mea am uitat :D

va astept pe voi cu poze de anul asta :P

ralucutz85
20.04.2010, 10:52:34
fetelor..are careva idee ce huse mai au in afar de visinii - eu numai asa l-am vazut decorat...stiu ca au mai multe, ca mi le-a enumerat...dar spre rusinea mea am uitat :D

va astept pe voi cu poze de anul asta :P

Intr-adevar si mie mi le-a enumerat dar de vazut nu le-am vazut decat pe cele rosii; stiu ca mai pe auriu si pe verde parca. Dar o sa ma duc in curand sa imi aleg si eu pt nunta culoarea si iti spun atunci ce mai au.

niko84r
20.04.2010, 15:19:41
Intr-adevar si mie mi le-a enumerat dar de vazut nu le-am vazut decat pe cele rosii; stiu ca mai pe auriu si pe verde parca. Dar o sa ma duc in curand sa imi aleg si eu pt nunta culoarea si iti spun atunci ce mai au.

perfect! eu vroiam initial visinii din cauza contrastului, care imi place...dar parca nu merge cu restaurantul per ansamblu care pe pereti are vernil, auriu, alb si maro :D
deci as prefera sa fie una din astea..daca sunt frumoase :D

ralucutz85
17.05.2010, 21:32:49
Buna fetelor!
Am fost weekendul trecut sa aleg culoarea huselor. Am ales ceva mai conservator, husele pe grena, poate si prin prisma faptului ca am vazut multe poze cu sala aranjata astfel si mi s-a parut eleganta. Si pot sa va spun ca mai au huse pe auriu, bej si mov-lila. Pe cele din urma de-abia le-au facut. Am inteles ca mai multe miresici de anul asta au solicitat aceasta culoare.
Cat despre meniu, poate fiecare a negociat altfel... dar noi am stabilit deja meniul si avem doar mancarea, cafeaua, sampania si piscoturile incluse. In rest, toate bauturile, fructele, alunele si tortul le aducem noi.
Intr-adevar husele de pe scaune si mese, arcada de la intrare, stalpisorii (fara aranjament floral), casuta de bani, un joc de lasere si o instalatie de facut balonase de sapun sunt incluse in pret. In rest florile de pe mese, stalpisori si prezidiu le aducem noi.
In curand o sa va povestesc si cum a fost la nunta mea. :*

Inna_
18.05.2010, 12:23:30
Buna fetelor!
Am fost weekendul trecut sa aleg culoarea huselor. Am ales ceva mai conservator, husele pe grena, poate si prin prisma faptului ca am vazut multe poze cu sala aranjata astfel si mi s-a parut eleganta. Si pot sa va spun ca mai au huse pe auriu, bej si mov-lila. Pe cele din urma de-abia le-au facut. Am inteles ca mai multe miresici de anul asta au solicitat aceasta culoare.
Cat despre meniu, poate fiecare a negociat altfel... dar noi am stabilit deja meniul si avem doar mancarea, cafeaua, sampania si piscoturile incluse. In rest, toate bauturile, fructele, alunele si tortul le aducem noi.
Intr-adevar husele de pe scaune si mese, arcada de la intrare, stalpisorii (fara aranjament floral), casuta de bani, un joc de lasere si o instalatie de facut balonase de sapun sunt incluse in pret. In rest florile de pe mese, stalpisori si prezidiu le aducem noi.

Sunt destul de multe incluse in pret. E foarte bine asa! Asteptam pozici :*

niko84r
31.05.2010, 21:37:07
Buna fetelor!

e bine ca au si casuta de bani :D
sper numai sa mearga la orice fel de huse :), ca eu parca n-as mai vrea grena
poate mai fac si alte huse pana la anul :))

mie mi-au placut unele dintr-un filmulet de pe site-ul lor, cred ca sunt cele bej, de care zici tu...rezolutia filmuletului lasa de dorit si nu iti poti da seama bine...mie imi pareau gri deschis, dar vad ca nu ai zis nimic de culoarea asta :D

Nik84
01.06.2010, 12:13:44
Buna miresicilor,

O sa am nunta in septembrie 2010 la Salon Nova Imperial. M-am hotarat in cateva secunde, nu am avut nevoie de prea mult timp de gandire :D, e mult prea frumos si elegant salonul.
Sambata, 29 mai, a fost prima nunta pe anul 2010 si am fost la salon sa vad cum si-au aranjat mirii sala...au ales tot grena-ul iar sala arata f frumos si cu aranjamentele florale. Mi-au aratat si alte 2 culori pentru funditele scaunelor - auriu si bej sidefat - cea din urma mi-a placut fffff mult, mi se pare simplu si f elegant in acelasi timp.:smile:
Mie nu mi-au spus ca as avea inclus in meniu casuta de bani, jocul de lumini, balonasele, apa si suc; mi-au oferit urmatoarele: 4 feluri de mancare, cafea, aranjamentul salii, arcada, stalpisorii, covorul rosu, sampanie+piscoturi iar noi trebuie sa aducem apa ( minerala+plata), vinul, taria, sucurile, fructele, tortul si aranjamentele florale.

niko84r
04.06.2010, 20:10:58
Buna miresicilor,

O sa am nunta in septembrie 2010 la Salon Nova Imperial. M-am hotarat in cateva secunde, nu am avut nevoie de prea mult timp de gandire :D, e mult prea frumos si elegant salonul.
Sambata, 29 mai, a fost prima nunta pe anul 2010 si am fost la salon sa vad cum si-au aranjat mirii sala...au ales tot grena-ul iar sala arata f frumos si cu aranjamentele florale. Mi-au aratat si alte 2 culori pentru funditele scaunelor - auriu si bej sidefat - cea din urma mi-a placut fffff mult, mi se pare simplu si f elegant in acelasi timp.:smile:
Mie nu mi-au spus ca as avea inclus in meniu casuta de bani, jocul de lumini, balonasele, apa si suc; mi-au oferit urmatoarele: 4 feluri de mancare, cafea, aranjamentul salii, arcada, stalpisorii, covorul rosu, sampanie+piscoturi iar noi trebuie sa aducem apa ( minerala+plata), vinul, taria, sucurile, fructele, tortul si aranjamentele florale.

cred ca alea erau cele din filmulet - bejul :)
poate aruncati un ochi pe site-ul lor si imi confirmati, daca aveti timp :-p
ca voi le-ati vazut si live :D

ralucutz85
06.06.2010, 21:18:53
cred ca alea erau cele din filmulet - bejul :)
poate aruncati un ochi pe site-ul lor si imi confirmati, daca aveti timp :-p
ca voi le-ati vazut si live :D

Intr-adevar acelea sunt husele pe bej, din primul filmulet de pe site. Arata foarte bine si alea.

Nik84
08.06.2010, 18:38:11
Dap...sunt acelea din filmulet. Parerea mea e ca bejul acela se potriveste perfect cu sala ( pereti, mocheta); un fotograf profesionist mi-a recomandat sa aleg aceasta culoare, mi-a zis ca da f bine in poze, le da viata.
Astept sa vad si verdele pal ( am inteles ca au si culoarea aceasta) si abia apoi ma voi hotari.

niko84r
09.06.2010, 21:51:15
Dap...sunt acelea din filmulet. Parerea mea e ca bejul acela se potriveste perfect cu sala ( pereti, mocheta); un fotograf profesionist mi-a recomandat sa aleg aceasta culoare, mi-a zis ca da f bine in poze, le da viata.
Astept sa vad si verdele pal ( am inteles ca au si culoarea aceasta) si abia apoi ma voi hotari.

de verde nu am auzit..parca nici ralucutz nu l-a mentionat si a fost acolo...
si mie mi-ar placea ceva in ton cu nuantele de pe pereti...initial am vrut grena, dar m-am razgandit :)
pana la anul ma mai schimb de 10 ori :P

Gianinaid
21.06.2010, 15:15:52
Salonul este oricum deosebit, ce mai conteaza culoarea.....
Vi-l recomand calduros, eu sunt impresionata de el

niko84r
26.07.2010, 17:59:56
Intr-adevar acelea sunt husele pe bej, din primul filmulet de pe site. Arata foarte bine si alea.

Casa de piatra!
Sper ca nunta a iesit cum va doreati!
Astept detalii despre restaurant!
Pupici!

ralucutz85
27.07.2010, 21:12:43
Casa de piatra!
Sper ca nunta a iesit cum va doreati!
Astept detalii despre restaurant!
Pupici!

Buna!

Multumim de urari! Nunta a iesit bine, dar nu atat de bine pe cat imi doream eu. In general sunt greu de nemultumit, asa ca bineinteles ca au fost destule lucruri care nu mi-au convenit: am ramas fara cor, a uitat sotul aranjamentele florale pt masini la florarie si altele. Dar peste ani oricum ramanem doar cu pozele si cu amintirile frumoase si o sa facem haz de momentele mai putin placute.
Despre restaurant - nu stiu cu ce sa incep. Noi am facut in sala mica. Probabil stii ca s-a deschis inca o sala cu o capacitate mai mare. Am avut mai multi oameni decat am preconizat initial si au stat putin cam inghesuiti. Dar asta a fost vina noastra, nu a localului. In general, organizarea a fost buna. Citand un invitat, mancarea a fost "atat cat trebuie si buna"; servirea a fost asa si asa. In anumite parti ale salii mi s-a spus ca ospatarii erau foarte prompti, intr-o alta parte insa, au uitat sa duca friptura la cativa invitati si luau prea repede mancarea din fata invitatilor. Am spus ca o sa avem nevoie de 250 de meniuri, am avut 245, dar am platit 250. Am primit inapoi exact cele 5 portii pe 2 platouri (aperitive si friptura). Pe de o parte lucrul asta m-a deranjat pentru ca ni s-a spus ca vom primi inapoi tot ce ramane. Bineinteles ca nu a fost asa; in conditiile in care pe la sarmale-friptura cred ca mai erau pana in 150 de persoane... probabil au avut grija ospatarii de restul de mancare, ca oricum nu ne-au cerut bani pt personal. Pe de alta parte stiu ca oricum n-as fi avut ce sa fac cu mancarea respectiva, dar e vorba asa de principiu...
Cu patronii ne-am inteles bine... sonorizarea e buna, la baie si bucatarie curatenie...
In rest nu stiu ce sa-ti mai zic. Daca vrei sa ma intrebi ceva, iti raspund cu cea mai mare placere.

Pupici,
Raluca

niko84r
28.07.2010, 22:09:46
perfect nu are cum sa iasa si vorba ta, mancarea daca mi-o dau oricum nu am ce face cu ea...
insa...voi cum ati facut cu bauturile.
auzisem ceva cum ca ei lucreaza cu un en-gros, poti lua bauturile de la aia si ce ramane le poti returna....
sau voi le-ati luat singurei, separat?

Nik84
29.07.2010, 14:51:45
Buna Raluca,

Casa de Piatra si sa fiti fericiti!
Noi o sa avem nunta tot in sala mica si exista posibilitatea, ca si la voi, sa avem mai multi invitati decat am preconizat. Daca se poate si daca ai, posteaza o poza de ansamblu a salii...sa imi dau seama cum ai aranjat mesele si cam cat spatiu a mai ramas pentru dans.

Mersi,
Nicoleta

ralucutz85
29.07.2010, 20:00:06
Buna Raluca,

Casa de Piatra si sa fiti fericiti!
Noi o sa avem nunta tot in sala mica si exista posibilitatea, ca si la voi, sa avem mai multi invitati decat am preconizat. Daca se poate si daca ai, posteaza o poza de ansamblu a salii...sa imi dau seama cum ai aranjat mesele si cam cat spatiu a mai ramas pentru dans.

Mersi,
Nicoleta

Buna, Nicoleta!
Cam cati invitati o sa ai?
Da-mi o adresa de mail sa-ti trimit o poza pt ca nu stiu cum sa o micsorez sa o pun aici. :*

O seara frumoasa,
Raluca

ralucutz85
29.07.2010, 20:03:45
perfect nu are cum sa iasa si vorba ta, mancarea daca mi-o dau oricum nu am ce face cu ea...
insa...voi cum ati facut cu bauturile.
auzisem ceva cum ca ei lucreaza cu un en-gros, poti lua bauturile de la aia si ce ramane le poti returna....
sau voi le-ati luat singurei, separat?

Buna,

Intr-adevar lucreaza cu o firma. Noi am luat prin ei doar apa minerala la sticla de 1 l pentru ca n-am gasit in alta parte... si ce ne-a ramas am dat inapoi. In rest... ei ne-au dat la un moment dat o oferta de la o firma (sincera sa fiu nu stiu daca era sau nu aceeasi cu cea cu apa minerala)... dar nu ni s-au parut avantajoase preturile de acolo si am pandit oferte prin supermarketuri.

Pupici,
Raluca

cristina20
06.08.2010, 11:18:32
Buna,

Intr-adevar lucreaza cu o firma. Noi am luat prin ei doar apa minerala la sticla de 1 l pentru ca n-am gasit in alta parte... si ce ne-a ramas am dat inapoi. In rest... ei ne-au dat la un moment dat o oferta de la o firma (sincera sa fiu nu stiu daca era sau nu aceeasi cu cea cu apa minerala)... dar nu ni s-au parut avantajoase preturile de acolo si am pandit oferte prin supermarketuri.

Pupici,
Raluca

Buna ,

Apa minerala nu intra in pretul meniului ? Stiu ca aveam optiunea de a alege parca intre sampanie+piscoturi si apa+sucuri(cola/fanta). Asa este ?

Multumesc,
Cristina

ralucutz85
08.08.2010, 21:17:27
Buna ,

Apa minerala nu intra in pretul meniului ? Stiu ca aveam optiunea de a alege parca intre sampanie+piscoturi si apa+sucuri(cola/fanta). Asa este ?

Multumesc,
Cristina

Buna,

Poate asta este o oferta mai noua.
Noi am stabilit meniul cu cateva saptamani inainte si ne-au spus ca sampania si piscoturile sunt incluse. Doar atat, fara variante.

niko84r
10.10.2010, 03:26:48
Buna,

Noi am stabilit meniul cu cateva saptamani inainte si ne-au spus ca sampania si piscoturile sunt incluse. Doar atat, fara variante.
macar sampania a fost buna?
:D
nasii mei au avut anul asta nunta si au avut o sampanie f buna...oare pot sa le zic de care vreau sau sa platesc eu doar diferenta dintre preturi?...hmmm...

niko84r
24.10.2010, 02:46:21
Buna,

intrebare, pentru cand intri: ai avut probleme cu servirea...sau furat? ca tocmai ce citeam postul "cum sa ne fure mai putin" si parca mi-ar fi frica sa imi spuna ca am ramas fara wisky cand eu am luat 15 sticle :)

ralucutz85
24.10.2010, 19:57:10
intrebare, pentru cand intri: ai avut probleme cu servirea...sau furat? ca tocmai ce citeam postul "cum sa ne fure mai putin" si parca mi-ar fi frica sa imi spuna ca am ramas fara wisky cand eu am luat 15 sticle :)

Buna!
Pe noi nu stiu daca ne-au furat. Nu cred... ca n-ar fi avut nimic de castigat. Noi am dus 10 sticle de whiskey pt 240 de persoane si parca am luat vreo 2 sticle inapoi. Si din sucuri, vin, palinca, fructe, ne-au dat inapoi ce nu s-a consumat. Sampania a fost buna. Mie mi s-au parut foarte de treaba patronii si deschisi... asa ca eu zic sa nu iti faci probleme.

niko84r
24.10.2010, 23:02:53
Buna!
Pe noi nu stiu daca ne-au furat. Nu cred... ca n-ar fi avut nimic de castigat. Noi am dus 10 sticle de whiskey pt 240 de persoane si parca am luat vreo 2 sticle inapoi. Si din sucuri, vin, palinca, fructe, ne-au dat inapoi ce nu s-a consumat. Sampania a fost buna. Mie mi s-au parut foarte de treaba patronii si deschisi... asa ca eu zic sa nu iti faci probleme.
:)
super
mercic de raspuns :*

niko84r
01.12.2010, 13:10:24
Buna miresicilor,

chestia asta scrie si in contractul semnat? ca eu il am pe al meu la BZ la ai mei si tocmai ce am auzit de la cineva care a fost sa vorbeasca tot pt 2011 ca in meniu nu intra ospatarii si aranjamentul de masa :(
sper sa fie doar o neintelegere sau sa fie ceva nou... voi ce stiti? sau la voi cum a fost?

Nik84
15.12.2010, 12:07:29
chestia asta scrie si in contractul semnat? ca eu il am pe al meu la BZ la ai mei si tocmai ce am auzit de la cineva care a fost sa vorbeasca tot pt 2011 ca in meniu nu intra ospatarii si aranjamentul de masa :(
sper sa fie doar o neintelegere sau sa fie ceva nou... voi ce stiti? sau la voi cum a fost?

Buna,

Eu am solicitat expres sa imi scrie in contract absolut tot ce mi-au spus verbal si s-au tinut de cuvant. Poate acum au modificat oferta, dar daca tu ai semnat un contract cu ei beneficiezi de ceea ce ti-au spus in momentul semnarii contractului...la tine nu se aplica ce ofera ei acum...parerea mea.
Noi am avut inclus in meniu tot ce am scris si mai sus ( husa scaune, fete de masa, candelabre, casuta de bani,stalpisori, ospatari, s.am.d.). Apropo de candelabre...aveti mare grija la cele care sunt pe masa de prezidiu, eu am avut cateva fetite jucause care "din greseala" mi-au spart un candelabru....asa ca am fost nevoita sa il platesc (200 lei :().
Sa fii tu linistita o poti suna pe sefa de sala ( daca nu ai nr, ti-l pot da), sa vezi exact cum este contractul tau :)

niko84r
16.12.2010, 12:38:33
Buna,

Eu am solicitat expres sa imi scrie in contract absolut tot ce mi-au spus verbal si s-au tinut de cuvant. Poate acum au modificat oferta, dar daca tu ai semnat un contract cu ei beneficiezi de ceea ce ti-au spus in momentul semnarii contractului...la tine nu se aplica ce ofera ei acum...parerea mea.
Noi am avut inclus in meniu tot ce am scris si mai sus ( husa scaune, fete de masa, candelabre, casuta de bani,stalpisori, ospatari, s.am.d.). Apropo de candelabre...aveti mare grija la cele care sunt pe masa de prezidiu, eu am avut cateva fetite jucause care "din greseala" mi-au spart un candelabru....asa ca am fost nevoita sa il platesc (200 lei :().
Sa fii tu linistita o poti suna pe sefa de sala ( daca nu ai nr, ti-l pot da), sa vezi exact cum este contractul tau :)

m-am gandit si la asta, dar de ce sa le dau ocazia sa "imi schimbe" ceva..o sa vorbesc la anul..am data la care s-a semnat contractul si nicio mentiune de plata separata a ospatarilor si aranjamentelor :)
hope it will be ok

daneza1985
21.01.2011, 22:08:26
buna tuturor! si eu sunt o miresica ce va avea nunta la Nova Imperial...in 2 iulie...are vreuna dintre voi poze cu sala dar sa nu fie cu visiniu? multumes anticipat

niko84r
28.01.2011, 00:08:29
buna tuturor! si eu sunt o miresica ce va avea nunta la Nova Imperial...in 2 iulie...are vreuna dintre voi poze cu sala dar sa nu fie cu visiniu? multumes anticipat

gasesti pe site niste filmulete-cam proasta rezolutia dar na - cu husele bej..
eu sper ca poate mai fac si alte huse anul asta...ca si anul trecut au facut unele mov pe care nu le aveau :D
nu de alta, dar sa am mai multe optiuni :)

Nik84
15.02.2011, 21:59:18

Buna,

Eu am avut in salonul mare nunta in 2010...iti atasez o poza cu alt aranjament decat cel visiniu :)

niko84r
16.02.2011, 18:00:22
Buna,

Eu am avut in salonul mare nunta in 2010...iti atasez o poza cu alt aranjament decat cel visiniu :)

ai idee daca au huse si din materiale ne-lucioase? :D
adica nu saten..poate brocart?

Nik84
16.02.2011, 18:58:41
ai idee daca au huse si din materiale ne-lucioase? :D
adica nu saten..poate brocart?

Husele nu sunt din saten, sunt dintr-un material gros, se aseamana cu stofa la atingere ...foarte posibil sa fie cel de care zici tu, brocart; iar funda scaunului nu este nici aceea din saten, mai degraba se aseamana cu o matase finuta...eu am fugit cat am putut de husele lucioase, imi dau impresia de ieftin. Probabil asa se vad in poze, dar nu au fost deloc lucioase :)

niko84r
16.02.2011, 19:27:36
Husele nu sunt din saten, sunt dintr-un material gros, se aseamana cu stofa la atingere ...foarte posibil sa fie cel de care zici tu, brocart; iar funda scaunului nu este nici aceea din saten, mai degraba se aseamana cu o matase finuta...eu am fugit cat am putut de husele lucioase, imi dau impresia de ieftin. Probabil asa se vad in poze, dar nu au fost deloc lucioase :)

super!
de-abia astept sa merg sa le aleg si eu...sa le vad pe toate :)
eu vreau crem/galbui/maro..sau in gama asta :D
de-asta ma tentau ale tale...daca nu au fost nici lucioase e perfect :D

mercic :*

Nik84
17.02.2011, 08:58:04
super!
de-abia astept sa merg sa le aleg si eu...sa le vad pe toate :)
eu vreau crem/galbui/maro..sau in gama asta :D
de-asta ma tentau ale tale...daca nu au fost nici lucioase e perfect :D

Ti-as recomanda salonul mare, e suuuperb...asta depinde de numarul persoanelor invitate. La noi, toata lumea a ramas profund impresionata de salon, cat e de frumos....o adevarata sala de bal :)

niko84r
17.02.2011, 12:48:06
Ti-as recomanda salonul mare, e suuuperb...asta depinde de numarul persoanelor invitate. La noi, toata lumea a ramas profund impresionata de salon, cat e de frumos....o adevarata sala de bal :)

noi avem semnat contractul pe sala mica de anul trecut in primavara...pe vremea aia nici nu era sala mare construita...si in plus nu avem invitati pt sala mare...ar parea goala
noi o sa avem 110-120 de invitati...deci sala mica e numai buna zic eu :)
dar da, cea mare e mult mai impresionanta..desi decorul e acelasi..e grandioasa :D

Nik84
17.02.2011, 20:09:32
noi avem semnat contractul pe sala mica de anul trecut in primavara...pe vremea aia nici nu era sala mare construita...si in plus nu avem invitati pt sala mare...ar parea goala
noi o sa avem 110-120 de invitati...deci sala mica e numai buna zic eu :)
dar da, cea mare e mult mai impresionanta..desi decorul e acelasi..e grandioasa :D

Si noi am semnat contractul pt sala mica, dar intre timp au venit alte persoane cu un numar mai mic de invitati si le-au dat lor sala mica iar pe noi ne-au mutat in sala mare; am avut 200 de invitati si am fi fost destul de inghesuiti in sala mica, asa ca a picat f bine. Diferenta dintre cele 2 sali este mocheta :)
Ai f mare grija la cate meniuri comandati, nu este valabil +/- 10 meniuri....ci doar +10 meniuri ( noi am patit-o).

niko84r
17.02.2011, 22:23:12
Si noi am semnat contractul pt sala mica, dar intre timp au venit alte persoane cu un numar mai mic de invitati si le-au dat lor sala mica iar pe noi ne-au mutat in sala mare; am avut 200 de invitati si am fi fost destul de inghesuiti in sala mica, asa ca a picat f bine. Diferenta dintre cele 2 sali este mocheta :)
Ai f mare grija la cate meniuri comandati, nu este valabil +/- 10 meniuri....ci doar +10 meniuri ( noi am patit-o).

da, am obs mocheta...e mai frumoasa aia din sala mare :-p
esti o norocoasa...

acum, legat de meniuri..noua ne-au zis ca atatea cate zicem inainte de nunta cu vreo 10 zile atatea platim, chiar daca vin mai putini...
daca vin mai multi, ei au oricum 10 meniuri in plus pregatite, si platesti fix nr de invitati...

ca nu inteleg ce zici tu cu +/-10 :D
voi ati avut impresia ca si daca zici ca vin 200 si vin 190 platesti 190? sau?

Nik84
21.02.2011, 21:57:53
da, am obs mocheta...e mai frumoasa aia din sala mare :-p
esti o norocoasa...

acum, legat de meniuri..noua ne-au zis ca atatea cate zicem inainte de nunta cu vreo 10 zile atatea platim, chiar daca vin mai putini...
daca vin mai multi, ei au oricum 10 meniuri in plus pregatite, si platesti fix nr de invitati...

ca nu inteleg ce zici tu cu +/-10 :D
voi ati avut impresia ca si daca zici ca vin 200 si vin 190 platesti 190? sau?

Nu am avut noi impresia, asa ne-a zis sefa de sala...daca comandam 200 de meniuri si vin 190, 190 platim.

niko84r
21.02.2011, 22:26:20
Nu am avut noi impresia, asa ne-a zis sefa de sala...daca comandam 200 de meniuri si vin 190, 190 platim.

ce urat! :|
>:D<

niko84r
01.03.2011, 14:25:36
stie cineva cum sunt camerele pe care le au cei de la nova? :D

justina
02.03.2011, 11:39:45
stie cineva cum sunt camerele pe care le au cei de la nova? :D
Eu am vazut camerele: sunt curate dar micute si cu lenjerii de pat mai scurte decat salteaua :-<
Dar trebuie sa nu uitam ca e un hotel de doar 2 stele, cu camere in jur de 120 ron pe noapte daca imi mai amintesc bine.

niko84r
02.03.2011, 13:06:41
Eu am vazut camerele: sunt curate dar micute si cu lenjerii de pat mai scurte decat salteaua :-<
Dar trebuie sa nu uitam ca e un hotel de doar 2 stele, cu camere in jur de 120 ron pe noapte daca imi mai amintesc bine.
tot e bine - daca sunt curate :)
eu le-as fi vrut pe toate pe care le au, dar acum ca au mai facut o sala, au zis ca sunt 10 cu 10...si daca ceilalti nu vor vrea camere atunci imi vor da mai multe :-<

justina
02.03.2011, 13:42:44
tot e bine - daca sunt curate :)
eu le-as fi vrut pe toate pe care le au, dar acum ca au mai facut o sala, au zis ca sunt 10 cu 10...si daca ceilalti nu vor vrea camere atunci imi vor da mai multe :-<

Eu cred ca o sa primesti mai multe camere caci in general lumea nu prea sta la hotel.
In plus, daca cealalta miresica era interesata, le-ar fi spus deja ca are nevoie de camere (asa cum faci si tu)...

niko84r
02.03.2011, 14:01:58
Eu cred ca o sa primesti mai multe camere caci in general lumea nu prea sta la hotel.
In plus, daca cealalta miresica era interesata, le-ar fi spus deja ca are nevoie de camere (asa cum faci si tu)...

sa vedem...mi-a zis sa vb cu 1 luna inainte, cand ma duc si pt a discuta meniul exact si decorul salii :)

justina
03.03.2011, 17:21:54
sa vedem...mi-a zis sa vb cu 1 luna inainte, cand ma duc si pt a discuta meniul exact si decorul salii :)
Spor la pregatiri ;-)

niko84r
03.03.2011, 18:03:18
Spor la pregatiri ;-)

merci la fel
te astept cu impresii ca tu faci inaintea mea
nu mai stiu - salon mare sau mic? :D

justina
04.03.2011, 10:50:29
merci la fel
te astept cu impresii ca tu faci inaintea mea
nu mai stiu - salon mare sau mic? :D
Sigur, o sa iti spun cum a fost ;-)
Nu e stabilit inca in ce salon. Va fi in functie de cati invitati va avea cealalta miresica: care are mai multi, ia salonul mare.

Tu te-ai hotarat ce huse vei avea caci eu inca stau in dubii?

niko84r
04.03.2011, 11:18:50
Sigur, o sa iti spun cum a fost ;-)
Nu e stabilit inca in ce salon. Va fi in functie de cati invitati va avea cealalta miresica: care are mai multi, ia salonul mare.

Tu te-ai hotarat ce huse vei avea caci eu inca stau in dubii?

hmmm...asa merge?
interesant :))
pai ala mare cu 200 de invitati e f gol banuiesc cum asta mic ar fi f plin
nu m-am hotarat ca nu le-am vazut pe niciunele...
doar alea visinii, dar eu vreau galbene sau crem sau maro..nu stiu exact ce au asa ca o sa vad atunci cu o luna inainte

Nik84
06.03.2011, 18:46:49
hmmm...asa merge?
doar alea visinii, dar eu vreau galbene sau crem sau maro..nu stiu exact ce au asa ca o sa vad atunci cu o luna inainte

Ai grija cu camerele de hotel!!!!! Am rezervat 5 camere cand am dat avansul pentru sala si le-am reamintit de ele de fiecare data cand am vorbit. M-au sunat in saptamana nuntii, miercuri, ca nu mai au 5 camere libere...nu mai au decat 3 si mi-au recomandat 2 locatii ( Pensiunea de la Dragaica si un hotel de la Gara) - oribile, ingrozitoare!!! Am fost nevoita sa caut alte 2 camere prin hotelurile din Buzau, si singurul accesibil ca si pret a fost Corona insa conditiile sunt dezolante :(

Apropo de camerele lor ( Nova) : sunt curate, aerisite, inclusiv baia - noi am dat 80 lei/noapte.

niko84r
06.03.2011, 19:04:31
Ai grija cu camerele de hotel!!!!! Am rezervat 5 camere cand am dat avansul pentru sala si le-am reamintit de ele de fiecare data cand am vorbit. M-au sunat in saptamana nuntii, miercuri, ca nu mai au 5 camere libere...nu mai au decat 3 si mi-au recomandat 2 locatii ( Pensiunea de la Dragaica si un hotel de la Gara) - oribile, ingrozitoare!!! Am fost nevoita sa caut alte 2 camere prin hotelurile din Buzau, si singurul accesibil ca si pret a fost Corona insa conditiile sunt dezolante :(

Apropo de camerele lor ( Nova) : sunt curate, aerisite, inclusiv baia - noi am dat 80 lei/noapte.

pai eu vreau sa vb in iunie asa si sa merg sa semnez ceva cu ei
ca mi-a zis si mama de o colega de serviciu a carei fata a patit la fel ca si tine la nunta :(
ei au ales sa ii cazeze la hotel crang, ala de pe langa pedagogic...dar nu stiu cum sunt conditiile
mie imi trebuie multe! vreo 30 de camere si chiar as vrea sa am 10 la nova

deci bucegi e jegos? :(
oare la milenium la maracineni cum o fi
sau pensiunea aia de acolo..cum ii zice? hanul nu stiu cum
ca oricum cei care vin, vin cu masinile

justina
07.03.2011, 14:30:48
hmmm...asa merge?

Pai cam asa e: cei care dau mai multi bani (a se vedea mai multe meniuri comandate) iau salonul mare.
Cred ca ambele saloane sunt ok pentru 200 de persoane.
Cred ca in cel mic e suficient loc caci in trecut, cum numai el exista, au avut loc destule nunti si cred ca cu chiar mai multi invitati. Iar salonul mare e si el perfect, mai aerisit, cu mai mult loc de dans ;))

Si eu trebuie sa mai vad culorile caci nu m-am hotarat inca: mai au pe un lila si pe un verde parca dar cred ca nu o sa le aleg pe astea.

justina
07.03.2011, 14:38:22
Ai grija cu camerele de hotel!!!!! Am rezervat 5 camere cand am dat avansul pentru sala si le-am reamintit de ele de fiecare data cand am vorbit. M-au sunat in saptamana nuntii, miercuri, ca nu mai au 5 camere libere...nu mai au decat 3 si mi-au recomandat 2 locatii ( Pensiunea de la Dragaica si un hotel de la Gara) - oribile, ingrozitoare!!!
Ce neprofesionisti! :(

niko84r
07.03.2011, 15:24:49
Pai cam asa e: cei care dau mai multi bani (a se vedea mai multe meniuri comandate) iau salonul mare.
Cred ca ambele saloane sunt ok pentru 200 de persoane.
Cred ca in cel mic e suficient loc caci in trecut, cum numai el exista, au avut loc destule nunti si cred ca cu chiar mai multi invitati. Iar salonul mare e si el perfect, mai aerisit, cu mai mult loc de dans ;))

Si eu trebuie sa mai vad culorile caci nu m-am hotarat inca: mai au pe un lila si pe un verde parca dar cred ca nu o sa le aleg pe astea.

noi nu cred sa avem mai mult de 130 deci clar cel mic :)

justina
07.03.2011, 19:25:02
noi nu cred sa avem mai mult de 130 deci clar cel mic :)
Poate ai noroc si cealalta miresica va avea mai putini decat tine si il iei tu pe cel mare.
Si eu tot asa sper ;))
Cel mai mare are mai multe oglinzi si parca ii dau un plus de frumusete insa amandoua sunt deosebite, doar nu degeaba am ales Imperialul dupa vreo 15 saloane vizitate B-)

niko84r
07.03.2011, 19:29:01
Poate ai noroc si cealalta miresica va avea mai putini decat tine si il iei tu pe cel mare.
Si eu tot asa sper ;))
Cel mai mare are mai multe oglinzi si parca ii dau un plus de frumusete insa amandoua sunt deosebite, doar nu degeaba am ales Imperialul dupa vreo 15 saloane vizitate B-)

oho
eu m-am convins dupa 2 :-p
si un apel telefonic cu nenea de la grand in care am avut senzatia ca vb cu gigi becalli >:P

justina
08.03.2011, 10:41:46
oho
eu m-am convins dupa 2 :-p
si un apel telefonic cu nenea de la grand in care am avut senzatia ca vb cu gigi becalli >:P

Eu am tinut mortis sa le vad apoape pe toate ca sa fiu convinsa ca fac alegera cea mai buna :-p

Ohh, cei de la Grand! Cei care au facut nunti acolo vad ca sunt multumiti.
Dar pe mine una, din discutia pe care am avut-o cu patronul si cu un angajat, nu m-au convins :-&

niko84r
08.03.2011, 11:41:30
Eu am tinut mortis sa le vad apoape pe toate ca sa fiu convinsa ca fac alegera cea mai buna :-p

Ohh, cei de la Grand! Cei care au facut nunti acolo vad ca sunt multumiti.
Dar pe mine una, din discutia pe care am avut-o cu patronul si cu un angajat, nu m-au convins :-&

DAAAAAAAaaaa! :D
in familia tatalui meu grandul e un fel de traditie ca unii il cunosc pe patron, bla bla bla...
ca e central, ca e langa crang, ca uite ce intrare are..pe mine nu m-a impresionat la nunta unui var si cand am vb cu nenea de acolo am avut senzatia ca vb cu gigi...asa ca am zis pas :D
ma bucur ca nu sunt singura :*

justina
09.03.2011, 12:07:48
in familia tatalui meu grandul e un fel de traditie ca unii il cunosc pe patron, bla bla bla...
ca e central, ca e langa crang, ca uite ce intrare are..pe mine nu m-a impresionat la nunta unui var si cand am vb cu nenea de acolo am avut senzatia ca vb cu gigi...asa ca am zis pas :D

Asta am mai auzit-o si eu la unii zicand ca Imperialul nu e central ...de parca Buzaul e asa mare :-p
Si eu ma bucur ca nu-s singura :*

niko84r
09.03.2011, 16:34:33
Asta am mai auzit-o si eu la unii zicand ca Imperialul nu e central ...de parca Buzaul e asa mare :-p
Si eu ma bucur ca nu-s singura :*
exact :))
chiar mai bine ca e fix la iesire,stie lumea unde e..au un reper, au mai trecut pe acolo - ma refer la cei care vin din alte orase..
ok, nu are super intrare..dar ma intereseaza interiorul, mancarea si oamenii cu care lucrez mai mult decat altceva :)

Nik84
20.03.2011, 20:29:34
pai eu vreau sa vb in iunie asa si sa merg sa semnez ceva cu ei
ca mi-a zis si mama de o colega de serviciu a carei fata a patit la fel ca si tine la nunta :(
ei au ales sa ii cazeze la hotel crang, ala de pe langa pedagogic...dar nu stiu cum sunt conditiile
mie imi trebuie multe! vreo 30 de camere si chiar as vrea sa am 10 la nova

deci bucegi e jegos? :(
oare la milenium la maracineni cum o fi
sau pensiunea aia de acolo..cum ii zice? hanul nu stiu cum
ca oricum cei care vin, vin cu masinile

Cand am zis hotel de la gara nu m-am referit la Bucegi, e altul...oarecum in diagonala cu Bucegi, dar oricum nu mai conteaza, ca e aiurea :-&
Nu stiu cum e Bucegi si nici Hotel Crang nu stiu cum e, stiu doar ca o camera la Crang costa in jur de 250 lei...cam scump, zic eu :)
La Milenium nu mi-a placut absolut deloc, cand am intrat in restaurant m-a lovit un miros de toaleta ca nici nu as fi vrut sa mai stau de vb cu ei >:P...poate camerele nu sunt la fel :)
Poti sa incerci si la Musatinii, au si ei cazare..cu conditia sa aiba camere libere in ziua respectiva.
Bafta!

niko84r
21.03.2011, 10:33:27
Cand am zis hotel de la gara nu m-am referit la Bucegi, e altul...oarecum in diagonala cu Bucegi, dar oricum nu mai conteaza, ca e aiurea :-&
Nu stiu cum e Bucegi si nici Hotel Crang nu stiu cum e, stiu doar ca o camera la Crang costa in jur de 250 lei...cam scump, zic eu :)
La Milenium nu mi-a placut absolut deloc, cand am intrat in restaurant m-a lovit un miros de toaleta ca nici nu as fi vrut sa mai stau de vb cu ei >:P...poate camerele nu sunt la fel :)
Poti sa incerci si la Musatinii, au si ei cazare..cu conditia sa aiba camere libere in ziua respectiva.
Bafta!

musatini..asta e ala inspre zona industriala?

niko84r
21.03.2011, 12:45:20
Bafta!

bucegi e 120 ron si crang 204 cica - asa ma minte google :D
o sa ma duc prin vara pe la ele sa le vad
si sa iau o decizie
si cred ca tot atunci o presez si pe tanti de la nova fiu sigura ca am cele 10 camere

Nik84
22.03.2011, 20:34:20
[QUOTE=niko84r;4065054]bucegi e 120 ron si crang 204 cica - asa ma minte google :D
o sa ma duc prin vara pe la ele sa le vad
si sa iau o decizie
si cred ca tot atunci o presez si pe tanti de la nova fiu sigura ca am cele 10 camere[/QUOT

Cred ca 10 camere sunt toate, la Nova :)
Roaga-te ca cealalta miresica sa nu vrea niciuna :D Iti tin pumnii!

niko84r
22.03.2011, 21:37:07
Cred ca 10 camere sunt toate, la Nova :)
Roaga-te ca cealalta miresica sa nu vrea niciuna :D Iti tin pumnii!

ei pretind ca au 20 :((
saru'mana
se pare ca am nevoie de tot norocul din lume sa le obtin
:-w

niko84r
24.05.2011, 07:04:49
cam liniste pe aici..
nu au inceput oare nuntile la salon imperial? :)
ce vroiam sa va intreb pe voi, care ati facut deja...voi ati avut degustare?
si daca da, costa? si cat?

in plus..cand ati dus voi la restaurant toate cele - bauturi, vin, prajituri, saratele :)
ca tortul si florile le livreaza ei, dar restul tre' sa ne ocupam noi si as vrea sa ma pregatesc moral

asa...mai aveam o intrebare...oare care era? :-?

aaaa! pt cele care ati avut nunta sambata, ati putut merge de vineri seara sa vedeti sala decorata (minus flori) si sa puneti place card-urile?
in plus, au vreun suport ceva pe care sa pui aranjarea meselor si numele invitatilor, asa, pentru orientare?

Nik84
28.05.2011, 21:04:13
cam liniste pe aici..
nu au inceput oare nuntile la salon imperial? :)
ce vroiam sa va intreb pe voi, care ati facut deja...voi ati avut degustare?
si daca da, costa? si cat?

in plus..cand ati dus voi la restaurant toate cele - bauturi, vin, prajituri, saratele :)
ca tortul si florile le livreaza ei, dar restul tre' sa ne ocupam noi si as vrea sa ma pregatesc moral

asa...mai aveam o intrebare...oare care era? :-?

aaaa! pt cele care ati avut nunta sambata, ati putut merge de vineri seara sa vedeti sala decorata (minus flori) si sa puneti place card-urile?
in plus, au vreun suport ceva pe care sa pui aranjarea meselor si numele invitatilor, asa, pentru orientare?
Buna,

Nu am avut degustare...nici nu am intrebat daca putem face asta dar nici ei nu ne-au propus; oricum, ai incredere - mancarea este exceptional de buna, aperitivul foarte bogat si gustos iar friptura super bine facuta. Eu nu am intampinat absolut nicio problema legata de mancare.

Bauturile pt aperitiv si vinul, apa plata, sucurile, fructele, alunele, le-am dus in saptamana nuntii, cred ca joi...nu mai stiu sigur.
Si tot in ziua aia, sau vineri...nu mai tin minte exact ne-am dus cu numerele de masa ( apropo..nu iti face numere de masa ca iti dau ei, au si numere si suport pt ele) si cu lista exacta de persoane...cine la ce numar de masa va sta; noi le-am lasat schema cum vrem sa fie aranjate mesele si s-au ocupat ei. Am vazut sala aranjata in ziua nuntii :)
Cred ca daca le zici ca vrei sa vezi sala vineri seara nu vor avea nimic impotriva :)
O sa vezi ca o sa iasa totul bine, ai incredere!

niko84r
29.05.2011, 14:41:19
Buna,

Nu am avut degustare...nici nu am intrebat daca putem face asta dar nici ei nu ne-au propus; oricum, ai incredere - mancarea este exceptional de buna, aperitivul foarte bogat si gustos iar friptura super bine facuta. Eu nu am intampinat absolut nicio problema legata de mancare.

Bauturile pt aperitiv si vinul, apa plata, sucurile, fructele, alunele, le-am dus in saptamana nuntii, cred ca joi...nu mai stiu sigur.
Si tot in ziua aia, sau vineri...nu mai tin minte exact ne-am dus cu numerele de masa ( apropo..nu iti face numere de masa ca iti dau ei, au si numere si suport pt ele) si cu lista exacta de persoane...cine la ce numar de masa va sta; noi le-am lasat schema cum vrem sa fie aranjate mesele si s-au ocupat ei. Am vazut sala aranjata in ziua nuntii :)
Cred ca daca le zici ca vrei sa vezi sala vineri seara nu vor avea nimic impotriva :)
O sa vezi ca o sa iasa totul bine, ai incredere!

vroiam degustare mai mult ca sa vad ce sa aleg dintre aperitive ca acolo e mai dificil

numere de masa deja am, am de fapt niste nume de masa, ca am vrut sa folosesc orase ca denumiri
e bine ca au suporturi
am mai scapat de o cheltuiala
deci daca fac un print cu schema, si numele persoanelor, o pot pune undeva la intrare. pe un suport ceva?

casa de bani au? daca da, cum arata? :D

Nik84
29.05.2011, 21:13:48
vroiam degustare mai mult ca sa vad ce sa aleg dintre aperitive ca acolo e mai dificil

numere de masa deja am, am de fapt niste nume de masa, ca am vrut sa folosesc orase ca denumiri
e bine ca au suporturi
am mai scapat de o cheltuiala
deci daca fac un print cu schema, si numele persoanelor, o pot pune undeva la intrare. pe un suport ceva?

casa de bani au? daca da, cum arata? :D

Cred ca poti sa pui schema daca vii cu suportul tau, nu stiu daca ei au asa ceva...si daca ai si fete sa conduca oamenii la masa, in baza schemei respective :) Interesanta ideea cu deumirea meselor....
Au casa de bani, o colivie draguta alba...e ok, mi-au incaput toate plicurile in ea :D

niko84r
30.05.2011, 06:17:37
Cred ca poti sa pui schema daca vii cu suportul tau, nu stiu daca ei au asa ceva...si daca ai si fete sa conduca oamenii la masa, in baza schemei respective :) Interesanta ideea cu deumirea meselor....
Au casa de bani, o colivie draguta alba...e ok, mi-au incaput toate plicurile in ea :D

e bine atunci! :).....stiu ca tu ai facut in sala mai mare, dar presupun ca au una si pt sala mai mica :)

merci de informatii :*
denumirile da, le-am ales ca nu am vrut sa se gaseasca vreuo ruda mai nu stiu cum sa spuna ca ei de ce au stat la masa tzashpe si nu la 1 sau mai stiu eu ce :-p

Nik84
31.05.2011, 20:32:49
e bine atunci! :).....stiu ca tu ai facut in sala mai mare, dar presupun ca au una si pt sala mai mica :)

merci de informatii :*
denumirile da, le-am ales ca nu am vrut sa se gaseasca vreuo ruda mai nu stiu cum sa spuna ca ei de ce au stat la masa tzashpe si nu la 1 sau mai stiu eu ce :-p

Mai mult ca sigur au casuta de bani pentru ambele sali :)

niko84r
31.05.2011, 21:41:17
Mai mult ca sigur au casuta de bani pentru ambele sali :)
am taiat-o de pe lista de cand mi-ai zis :))

daneza1985
08.06.2011, 21:49:50
Buna,

multumesc frumos nik84...acum un pic mai am...intre timp m-am hotarat si am ales culoarea mov..sper ca totul sa iasa k.

niko84r
22.06.2011, 22:17:42
ma duc si eu la inceputul lunii august sa vb
stie cineva de anul asta, daca si cum lucreaza cu furnizori?
si daca da, ce apa minerala la sticla au? :D
daca nu..aflu eu atunci :)

yulik_4_u
23.06.2011, 07:39:23
Am si eu nunta anul asta in august la Imperial de apa stiu sigur ca e Borsec

niko84r
23.06.2011, 10:44:16
Am si eu nunta anul asta in august la Imperial de apa stiu sigur ca e Borsec

asta e bine :)
sper sa pot lua prin ei apa si sucurile ca as scapa de o grija...si de drumuri...dar sa vedem :)

oana_zuina
29.06.2011, 16:10:46

Cat de tare sa gasesc pe cineva care crede la fel ca mine ! :)) Si eu, cand am vb cu D-l Ene, am avut exact impersia ca e un fel de Gigi Becali :)) Si, cand vb cu viitorul meu sot de Grand, spunem "la Grand la Gigi" :))

niko84r
29.06.2011, 18:07:49
Cat de tare sa gasesc pe cineva care crede la fel ca mine ! :)) Si eu, cand am vb cu D-l Ene, am avut exact impersia ca e un fel de Gigi Becali :)) Si, cand vb cu viitorul meu sot de Grand, spunem "la Grand la Gigi" :))

:)) da
o sa pot face o comparatie intre grand si imperial dupa nunta mea si a varului meu, care e la 3 sapt dupa a mea
sau cel mai bine il intreb pe frati-miu ca la miri intotdeauna pun portiile mai mari, peste tot :))
si nu vreau sa fiu subiectiva :D

oana_zuina
07.07.2011, 16:00:09
:)) da
o sa pot face o comparatie intre grand si imperial dupa nunta mea si a varului meu, care e la 3 sapt dupa a mea
sau cel mai bine il intreb pe frati-miu ca la miri intotdeauna pun portiile mai mari, peste tot :))
si nu vreau sa fiu subiectiva :D

Sa postezi impresiile :) Sambata ne ducem si noi sa rezervam restaurant, am emotii:-p Sper sa iasa totul ok !

niko84r
07.07.2011, 16:46:38
Sa postezi impresiile :) Sambata ne ducem si noi sa rezervam restaurant, am emotii:-p Sper sa iasa totul ok !
prima oara ma panicasem cand ai zis ca sambata mergeti..apoi am vaz 2012 :)
pheeww :)

am auzit lucruri bune si despre grand si despre imperial
sper ca amandoua sa se ridice la nivelul asteptarilor mele (si la cele ale viitoarei mele verisoare;)))

oana_zuina
11.07.2011, 10:27:58
prima oara ma panicasem cand ai zis ca sambata mergeti..apoi am vaz 2012 :)
pheeww :)

am auzit lucruri bune si despre grand si despre imperial
sper ca amandoua sa se ridice la nivelul asteptarilor mele (si la cele ale viitoarei mele verisoare;)))

Gataaa si cu restaurantul !!! Ne-am hotarat pt Grand, pt ca la Imperial nu aveau deloc lumina naturala, iar cea artificiala era f slaba. Sa postezi cum ti s-a parut la Grand :)

Merci frumos si pupici !

niko84r
15.07.2011, 06:34:33
Gataaa si cu restaurantul !!! Ne-am hotarat pt Grand, pt ca la Imperial nu aveau deloc lumina naturala, iar cea artificiala era f slaba. Sa postezi cum ti s-a parut la Grand :)

Merci frumos si pupici !

hmmm..cand am fost noi nu era slaba...poate nu a aprins toate becurile :D
oricum, da, are dezavantajul ca nu are lumina naturala..dar si sa fi avut geamuri si sa vezi benzinaria, iar nu era bine
o sa iti zic impresii prin sept :)mai e un pic ;))

oana_zuina
20.07.2011, 11:39:23
oricum, da, are dezavantajul ca nu are lumina naturala..dar si sa fi avut geamuri si sa vezi benzinaria, iar nu era bine
Da, benzinaria nu era o priveliste prea romantica :D Probabil de-aia nici nu au pus ferestre. Sa ne anunti impresiile, astept cu nerabdare ;;)

justina
09.08.2011, 13:05:20
Fetelor,

Nu va faceti griji.
Si mie de fiecare data cand am fost pe acolo am avut impresia ca lumina era prea slaba si imi faceam griji insa la nunta sala (cea mica) a fost foarte bine luminata.

niko84r
10.08.2011, 08:07:20
Fetelor,

Nu va faceti griji.
Si mie de fiecare data cand am fost pe acolo am avut impresia ca lumina era prea slaba si imi faceam griji insa la nunta sala (cea mica) a fost foarte bine luminata.

ce ne mai zici in rest?
cum a fost mancarea? servirea? :D

justina
11.08.2011, 09:55:01
ce ne mai zici in rest?
cum a fost mancarea? servirea? :D

Nu am mancat prea mult insa am gustat cam din toate: mancarea a fost mai mult decat destula si gustoasa insa ca si detaliu pestele mi s-a parut cam sarat.

Cat despre servire, daca la inceput am avut cateva emotii caci stiam ca au si ospatarii lor dar ca majoritatea vin temporar pentru nunti, a fost mai mult decat perfecta si crede-ma ca sunt pretentioasa ;))
Deci nu pot sa spun decat ca a fost IMPECABILA.

niko84r
11.08.2011, 14:43:45
Nu am mancat prea mult insa am gustat cam din toate: mancarea a fost mai mult decat destula si gustoasa insa ca si detaliu pestele mi s-a parut cam sarat.

Cat despre servire, daca la inceput am avut cateva emotii caci stiam ca au si ospatarii lor dar ca majoritatea vin temporar pentru nunti, a fost mai mult decat perfecta si crede-ma ca sunt pretentioasa ;))

pheeeew..ce bine! :)

niko84r
22.10.2011, 21:43:44
fetelor, ca miss piggy care sunt, nu am revenit cu impresii imediat dupa nunta :D
ma revansez acum :D

cum zicea si Niko84, mancarea a fost fff gustoasa, servirea f buna, localul arata genial - am ajuns si noi in sala mare pana la urma!
am scris aici cate ceva si am pus si poze
http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=1474&page=163

va stau oricand la dispozitie daca aveti intrebari :)
va pup si va doresc nunti de vis! a mea a fost :-p

criss85
28.11.2011, 21:55:16
Buna tuturor miresicilor!

Am tot citit pe acest forum si pe acest topic si m-am hotarat sa si postez cate ceva pentru a veni in ajutor cu diverse informatii si celorlalte miresici care se vor indrepta catre Nova Imperial.

Noi am avut nunta acum o luna la acest restaurant, Salonul Imperial (110 persoane), intitial ramasese hotarat sa facem in cel mic dar intre timp cei de la restaurant au luat si un botez de 80 de persoane si ne-au mutat pe noi in salonul mare, fara sa ne anunte in prealabil!!! Dar tot raul a fost spre bine:smile:.

Am avut de la ei inclus: mancarea(aperitivele,pestele, sarmale in foi de varza, friptura cu cartofi si salata, fructele, bauturile - exceptie vin si sampania) Am adus de acasa tortul, vinul si sampania.

Toata mancarea a fost fff buna, calda, servita la timp.

Noi am adus un barman din Bucuresti care a stat la masa amenajata si a facut cockeiluri ... un fel de open bar! ideea a prins fff bine la invitati.

Dna Coca cu care am tot tinut legatura e o femeie super OK, mi-a raspuns la telefon la orice ora, sunt fff "open mint" si sunt dispusi sa faca orice ca sa fie totul ok!

Pentru ca am fost mutati in sala mare, eu mi-am facut griji sa nu para prea goala, asa ca am asesat la mese 8-10 persoane. am avut 15 mese, iar dna Coca a fost dispusa sa imi plateasca 5 aranjamente de masa ptentru ca in sala mica, pe care o trecusem in contract initial, nu as fi pus atatea mese!!! sper sa fi inteles ce am vrut sa explic:[email protected]

am avut husele aurii si dau fff bine, iar ca marturii, am facut cate o poza cu fiecare invitat la sosire iar la plecare au primit-o! le-a palcut fff mult si nu le venea sa creada.

Stiti cum e la nunti, toata lumea vrea pozele si de multe ori nu vezi nimic!

daca va mai pot ajuta cu ceva info...va astept

Danet
29.11.2011, 10:18:33

Am tot citit pe acest forum si pe acest topic si m-am hotarat sa si postez cate ceva pentru a veni in ajutor cu diverse informatii si celorlalte miresici care se vor indrepta catre Nova Imperial.

Noi am avut nunta acum o luna la acest restaurant, Salonul Imperial (110 persoane), intitial ramasese hotarat sa facem in cel mic dar intre timp cei de la restaurant au luat si un botez de 80 de persoane si ne-au mutat pe noi in salonul mare, fara sa ne anunte in prealabil!!! Dar tot raul a fost spre bine:smile:.

Am avut de la ei inclus: mancarea(aperitivele,pestele, sarmale in foi de varza, friptura cu cartofi si salata, fructele, bauturile - exceptie vin si sampania) Am adus de acasa tortul, vinul si sampania.

Noi am adus un barman din Bucuresti care a stat la masa amenajata si a facut cockeiluri ... un fel de open bar! ideea a prins fff bine la invitati.

Dna Coca cu care am tot tinut legatura e o femeie super OK, mi-a raspuns la telefon la orice ora, sunt fff "open mint" si sunt dispusi sa faca orice ca sa fie totul ok!

Pentru ca am fost mutati in sala mare, eu mi-am facut griji sa nu para prea goala, asa ca am asesat la mese 8-10 persoane. am avut 15 mese, iar dna Coca a fost dispusa sa imi plateasca 5 aranjamente de masa ptentru ca in sala mica, pe care o trecusem in contract initial, nu as fi pus atatea mese!!! sper sa fi inteles ce am vrut sa explic:[email protected]

am avut husele aurii si dau fff bine, iar ca marturii, am facut cate o poza cu fiecare invitat la sosire iar la plecare au primit-o! le-a palcut fff mult si nu le venea sa creada.

Apropo de marturii asa am facut si eu dar mi-am blestemat zilele ca m-au scos rau tare din sarite , e foarte frumoasa ideea si toti invitatii au fost surprinsi dar pt mine a fost un cosmar....:-&

criss85
02.12.2011, 10:13:12
Apropo de marturii asa am facut si eu dar mi-am blestemat zilele ca m-au scos rau tare din sarite , e foarte frumoasa ideea si toti invitatii au fost surprinsi dar pt mine a fost un cosmar....:-&

Pai cum asa?

niko84r
13.12.2011, 15:17:49

noi am facut oricum poze cu lumea cand au venit (ca fie fresh, nu dupa bautura si dans :D) si nu mi s-a parut greu...sper sa fie si frumoase,ca eu inca astept pozele :-<

ciobamonica
19.01.2012, 13:56:13

Buna
As avea cateva intrebari in legatura cu meniul...si noi o sa avem nunta tot acolo dar in meniu ni sa spus ca este inclusa doar mancarea si cafeaua....voi a-ti stabilit ceva cu ei de gen sa cumpere ei si platiti voi sau asa vi sa oferit de la inceput...si de curiozitate daca poti sa imi spui cam cat va costat un meniu de persoana...
Merci mult

Buna
As avea cateva intrebari in legatura cu meniul...si noi o sa avem nunta tot acolo dar in meniu ni sa spus ca este inclusa doar mancarea si cafeaua....voi a-ti stabilit ceva cu ei de gen sa cumpere ei si platiti voi sau asa vi sa oferit de la inceput...si de curiozitate daca poti sa imi spui cam cat va costat un meniu de persoana...
Merci mult

ciobamonica
19.01.2012, 14:00:49

Apropo de servire..am vazut ca la majoritatea restaurantelor se practica lasarea avansului la ospatari.....aici cum se practica?

niko84r
31.01.2012, 13:00:04
Apropo de servire..am vazut ca la majoritatea restaurantelor se practica lasarea avansului la ospatari.....aici cum se practica?

noi le-am lasat tuturor (cred ca erau 5) vreo 500 lei
a vrut sa le dea puiu'din marinimia lui, ca a fost multumit de cum s-au agitat si au servit.

alexandraadrian
11.06.2012, 19:31:00
buna seara tuturor miresicelor....sunt noua pe acest forum, chiar daca il urmaresc de ceva timp. vom avea nunta anult acesa, pe 25 august, la salonul nova, mai exact la salonul" la Serata"....noi am fost primii care au facut rezarvarea...si as vrea sa stiu daca mai este vreo miresica inaintea mea?? va multumesc frumos.

alexandraadrian
28.06.2012, 16:38:35
buna fetelor...dar chiar nu vorbiti cu mine sau nu sunt miresici de august 2012?
vroiam sa va intreb daca sunt miresici aici care vor avea nunta pe 25 august la restaurantul imperial??
sa va spun de ce ;;)...ma gandeam ca in momentul in care se va fura mireasa...sa facem un schimb de miresici....ce parere aveti??cred ca ar fii un moment de umor pentru invitatii nostri si mai ales ptr viitori nostri soti....
va pup si astept un raspuns

niko84r
01.08.2012, 15:58:01
buna seara tuturor miresicelor....sunt noua pe acest forum, chiar daca il urmaresc de ceva timp. vom avea nunta anult acesa, pe 25 august, la salonul nova, mai exact la salonul" la Serata"....noi am fost primii care au facut rezarvarea...si as vrea sa stiu daca mai este vreo miresica inaintea mea?? va multumesc frumos.

nu stiam ca au mai facut un salon, stiam doar de Imperial - cel mic - si Clasic - cel mare.
care oricum arata cam la fel, diferenta constand in mocheta.
eu zic sa nu iti faci griji. noi am fost f multumiti de tot.

de ex, ca nu stiu daca am mai zis, dupa nunta varului la Grand, si eu si sotul si fratele si prietena lui am facut o super indigestie, frisoane si toate cele.
si salonul lor, cel din stanga, nu avea ferestre, deci nu stiu de unde lumina naturala...ca mai zicea cineva acum ceva posturi.
oricum de lumina aia te-ai bucura cateva ore pana se lasa noaptea si gata..eu una zic ca ai facut o alegere buna si vei fi multumita.

alexandraadrian
02.09.2012, 19:33:26
Buna seara. Am avut nunta pe 25 august, la Nova, la cort in Crang...si vreau sa va spun ca a fost superb, o atmosfera ca din poveste...ospatarii incantatori, foarte promti, educati..mancarea extraordinar de buna.
numai cuvinte de lauda.

balanaura
09.09.2012, 20:06:00
Buna seara. Am avut nunta pe 25 august, la Nova, la cort in Crang...si vreau sa va spun ca a fost superb, o atmosfera ca din poveste...ospatarii incantatori, foarte promti, educati..mancarea extraordinar de buna.
numai cuvinte de lauda.

Buna! Ma intereseaza si pe mine locatia pentru a imi organiza nunta acolo vara viitoare si te rog sa imi dai si mie mai multe detalii (numar de persoane, pret meniu, aranjamente, ospatari, sonorizare). Iti multumesc mult

bebeko_nico
04.10.2012, 14:20:32
numai cuvinte de lauda.

Buna! Ma intereseaza si pe mine locatia pentru a imi organiza nunta acolo vara viitoare si te rog sa imi dai si mie mai multe detalii (numar de persoane, pret meniu, aranjamente, ospatari, sonorizare). Iti multumesc mult

Buna! La sf luni septem am vorbit la Nova si deja luna august era ocupata, septembrie la fel :( iunie era mai libera. Si daca vrei la cort cand am vorbit eu in luna iulie erau libere doar zilele de 13 si 27 iulie . Daca vrei la Nova eu zic sa te grabesti.

jorje_chris
06.11.2012, 13:52:08
Dupa ce am ales o alta locatie , m-am razgandit vazand salonul Nova.
Este ca in povesti si am auzit numai lucruri bune despre toate serviciile.
Inca nu am stabilit detalii (meniu , aranjamente).
Eu am intrat in panica pentru ca nu gasesc numerele de telefon ale DJ-lor si nu imi raspunde nimeni .
Stie cineva ceva? Am scris si pe topicul-muzica.

alexandraadrian
14.11.2012, 17:25:25
Buna seara!
imi cer scuze ca nu am raspuns pana acum intrebarilor voastre...
la noi meniul a fost 150 Ron, doar mancarea ,cafeaua, sampania, si bomboanele rafaello cu care am servit invitatii la inceput.Noua ni s-a dat acelasi pret cu cel de la saloanele lor vechi ptr ca am fost primii care am facut nunta acolo....ceilalti nevazand localul xu anticipatie erau destul de rezervati dar noi am avut incredere in ei si va spun sincer ca nu am fost dezamajiti deloc. a fost comunicare mereu intre noi si organizatori. ospatarii...nu am cuvinte, nu a lipsit nimiiic nimanuuui, in nici un moment..nu veneau la noi sa ne deranjeze cu nimicuri, doar cand era strict necesar, au fost ff amabili. mancarea a fost delicioasa si din abundenta....sarmalele au fost laudate de toata lumea(va recomand cele de varza).....localul e mare spatios, nu veti avea probleme nici cu tantarii nici cu gazele(cum ne era noua teama), nu va fi o caldura sufocanta( ba chiar spre dimineata daca nu te misti putin te cam ia frigul).....
in concluzie va asigur ca ati facut o alegere buna ...atat daca este la salon sau la cort...fiecare are avantaje si dezavantaje, dar in ambele locatii cu siguranta va veti bucura de amabilitatea tuturor..de la ospatar pana la sefii cei mare si de calitatea produselor.
de aici vrem sa o salutam pe sefa de sala care a fost suuper emotionata...vrem sa-i multumim pentru atentia oferita, si nu in ultimul rand si doamnei coca care a fost o dulce.

alexandraadrian
14.11.2012, 17:29:28
am uitat sa spun despre sonorizare.....se aude suuuuper, nu se compara.

alyynuza
04.03.2013, 11:07:55
Hello,

In 2013 nu este nimeni pe aici de la acest restaurant?

bebeko_nico
24.03.2013, 13:39:04
Buna. Eu voi face nunta la Nova Clasic :)

alyynuza
24.03.2013, 19:06:47
Buna. Eu voi face nunta la Nova Clasic :)

Bine te-am gasit, ai nunta inaintea nostra, nici nu stii cat ma bucur.<:-P
Ce sala ati ales?

Alina

bebeko_nico
17.05.2013, 23:20:54
Buna !! Noi am ales salonul Clasic :D voi?

alyynuza
20.05.2013, 19:33:42
Buna !! Noi am ales salonul Clasic :D voi?

tot Clasic avem si noi

aristotici
13.12.2013, 10:37:15
Buna ..face cineva nunta in 2014? eu voi avea nunta in sala mica, cea mare era deja ocupata...sunt foarte stresata...nu prea imi plac culorile pentru fundele de la scaun pe care le au...cred ca ar fi mers un aramiu foarte bine cu nuanta salonului....am vazut ca au auriu...dar parca e prea auriu....noutati despre mancare?

roxanagabriela
02.01.2014, 15:15:38
Ma bucur sa aud numai lucruri bune despre Imperial...noi am ales la cort pe 31 mai si speram sa n-avem probleme cu tantarii. Nu am stabilit detaliile dar m-ar interesa ce culori pt funde / huse scaune au, daca stie cineva...

aristotici
04.01.2014, 22:17:17
Ma bucur sa aud numai lucruri bune despre Imperial...noi am ales la cort pe 31 mai si speram sa n-avem probleme cu tantarii. Nu am stabilit detaliile dar m-ar interesa ce culori pt funde / huse scaune au, daca stie cineva...

Buna...au pentru restaurant mov, grena, auriu,crem, dantela....parca gri.. cele grena mi s-au parut cele mai OK ....numai ca restaurantul este cu auriu Si un Verde pal....Si parca nu se prea loveste...am vazut niste poze cu cele aurii Si chiar imi place cum se vede...

ratzusk
02.02.2014, 00:55:18
Buna...au pentru restaurant mov, grena, auriu,crem, dantela....parca gri.. cele grena mi s-au parut cele mai OK ....numai ca restaurantul este cu auriu Si un Verde pal....Si parca nu se prea loveste...am vazut niste poze cu cele aurii Si chiar imi place cum se vede...

Buna miresici..si noi tot la Nova face nunta dar la sala noua.sper sa fie bn...

alyynuza
03.02.2014, 12:39:24
Buna miresici..si noi tot la Nova face nunta dar la sala noua.sper sa fie bn...

Care este sala noua la Nova? Eu am avut in Nova Clasic si am numai cuvinte de lauda pentru tot.

ratzusk
03.03.2014, 22:41:16
Care este sala noua la Nova? Eu am avut in Nova Clasic si am numai cuvinte de lauda pentru tot.
Langa robinio se mai face o sala:) speram sa fie bn si sa nu avem surprize.spune-mi si mie te rog cum ti s-a parut servirea?ce culori au la huse?mss

alyynuza
04.03.2014, 13:54:47
Langa robinio se mai face o sala:) speram sa fie bn si sa nu avem surprize.spune-mi si mie te rog cum ti s-a parut servirea?ce culori au la huse?mss

Husele au fost cele crem.
De servire am numai cuvinte de lauda. Am avut meniul cu bautura inclusa si nimeni nu s-a plans de nimic. Ba chiar a doua zi am aflat de la cativa invitati ca le-a adus bautura ce nu o aveam trecuta in meniu. Mancarea a fost laudata de toata lumea. Eu am colaborat cu "colonelu" alias Dna Coca...care a avut totul sub control. De asemenea am avut si 17 camere inchiriate ...si la acest capitol am fost foarte multumiti. Da-mi o adresa de email sa iti trimit poze cu husele pe care mi le-a trimis Corina anul trecut.

ratzusk
05.03.2014, 21:06:01
Husele au fost cele crem.
De servire am numai cuvinte de lauda. Am avut meniul cu bautura inclusa si nimeni nu s-a plans de nimic. Ba chiar a doua zi am aflat de la cativa invitati ca le-a adus bautura ce nu o aveam trecuta in meniu. Mancarea a fost laudata de toata lumea. Eu am colaborat cu "colonelu" alias Dna Coca...care a avut totul sub control. De asemenea am avut si 17 camere inchiriate ...si la acest capitol am fost foarte multumiti. Da-mi o adresa de email sa iti trimit poze cu husele pe care mi le-a trimis Corina anul trecut.

imi fc griji pt k nu stiu inca cum o sa arate sala,dar sper sa fie [email protected]

ratzusk
05.03.2014, 21:08:39
[QUOTE=ratzusk;5027224]imi fc griji pt k nu stiu inca cum o sa arate sala,dar sper sa fie [email protected]

lauraelenamarin
07.04.2014, 16:18:33

salutare miresici. si eu voi avea nunta tot la cort in 24.05.2014. ca si culoare pt huse eu una mi-am ales lila :)

aristotici
13.05.2014, 20:23:12
Buna :)

Noi ne-am razgandit nu mai facem nunta in restaurant ci la cortul nou, Verdi. Sper sa fie ok, nu l-am vazut. Am ceva emotii sa vad scaunele tip chiavari....Sper sa iasa frumos....Care aveti nunta inainte sa faceti pozeeee sa dormim si noi linistite....

cotorceanu
13.05.2014, 21:49:07
Buna.si noi facem tot la cort nunta.te referi la cel de langa constam?lasa-mi te rog un pm cu mail-ul tau sa stam de vb.mss

damian
19.10.2014, 11:51:34
Buna miresicilor,
Ma interseaza foarte mult sa stiu cum arata cortul Verdi, ce avantaje si mai ales dezavantaje are ca si locatie de nunta. De asemenea, as vrea sa aflu cum e mancarea, servirea, sonorizarea.
Va rog foarte mult sa-mi raspundeti, voi, miresici care tocmai ati avut nunta acolo.

Va multumesc! =;

flori_toli
15.03.2015, 22:31:45
buna ,si eu am nunta tot la cort verdi in septembrie ,si sunt curioasa cum este cortul ce calitati si defecte are ,noi am ales dj ptr la nunta sper sa nu avem probleme la sonorizare.

dimple
07.07.2015, 18:10:50
Salut fetelor,

Am vazut ca ati mentionat mai multe dintre voi ca urma sa aveti nunta la Cort Verdi si as fi fost interesata de opinii, cum a fost - daca ati fost multumite . Eu am programata nunta la anu la cort Verdi in iunie 2016 insa inca nu l-am vazut montat pentru ca locuiesc in Bucuresti - si eram curioasa daca puteti sa ma ajutati.

Multam fain anticipat,
Paula:">

milly18
08.07.2015, 21:54:56
Buna.si noi facem tot la cort nunta.te referi la cel de langa constam?lasa-mi te rog un pm cu mail-ul tau sa stam de vb.mss
buna seara si eu doresc referinte despre cort verdi

Codrys
09.07.2015, 06:26:59
Nu e mai usor sa va rapiti cateva clipe intrun weekend si sa mergeti sa il vedeti gata ornat de mare sarbatoare?e mai safe!

damian
26.07.2015, 17:48:32
Buna,
cedez loc la cort Verdi pentru data de 2 Iulie 2016.
Oricine e interesat ma poate contacta printr-un mesaj privat.
Multumesc.

flori_toli
11.08.2015, 13:44:06
eu am reusit sa vad cort verdi pregatit pentru nunta si am fost foarte incantata nu regret decizia de a face nunta acolo.

claudiucimpeanu
30.09.2015, 21:05:56
Buna,
cedez loc la cort Verdi pentru data de 2 Iulie 2016.
Oricine e interesat ma poate contacta printr-un mesaj privat.
Multumesc.

Salut!
Sunt interesat.
Te rog sa imi spui daca mai este valabil.