PDA

Versiunea completa : Off topic miresici din Vrancea

alina512
21.12.2009, 14:38:59
Buna tuturor! :bye_03:
Pentru a nu fi off-topic pe celelalte subiecte, riscand sa primim mustrari :-SS, am considerat necesar un astfel de subiect :D si voi incepe eu prin a ura tuturor:

CRACIUN FERICIT !!!
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

sonyta
21.12.2009, 16:46:21
Buna tuturor! :bye_03:
Pentru a nu fi off-topic pe celelalte subiecte, riscand sa primim mustrari :-SS, am considerat necesar un astfel de subiect :D si voi incepe eu prin a ura tuturor:

CRACIUN FERICIT !!!
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Craciun fericit si tie si sanatate la bebel ca mai ai putin si il dai cu saniuta :D:D

alina512
22.12.2009, 07:06:48
Craciun fericit si tie si sanatate la bebel ca mai ai putin si il dai cu saniuta :D:D

Multumesc frumos! :D Asa e! Am niste emotiiii .... :-SS :-SS :-SS

sonyta
22.12.2009, 10:14:25
am eu emotii pt tine si pt toate viitoarele mamici, dar tu....nici nu vreau sa ma gandesc !!!

Margelutza
22.12.2009, 11:49:50
Sarbatori fericite va urez si eu, sa aveti parte numia de bucurii si de surprize placute !!!!!

Viitoarele miresici, faceti o mica pauza in aceasta perioada si bucurati-va de sarbatori pentru ca o sa aveti timp destul sa va ocupati de tot

Alinutza, sarcina usoara in continuare si Sarbatori Fericite, eu abia astept si sarbatorile de anul viitor cand o sa avem si bebelicii langa noi :)

Pupici

alina512
22.12.2009, 13:31:52
Alinutza, sarcina usoara in continuare si Sarbatori Fericite, eu abia astept si sarbatorile de anul viitor cand o sa avem si bebelicii langa noi :)

Multumesc si tie asemenea!
Mie-mi spui ... :"> Aseara am pus si noi bradul si ma uitam la burtica si ma gandeam ca anul viitor voi avea o pitica pe langa brad, sa traga de crengi si de globuri si sa-i fac poze cu bradutul ... ;))

danusza
22.12.2009, 22:54:08
Si eu vreau sa va urez sarbatori fericite si multa multa sanatate!!! :) Iar alinutei, sarcina usoara...si asteptam craciunul urmator...sa vedem ce metode gaseste sa ancoreze bradutul ;))

alina512
23.12.2009, 06:40:51
... Iar alinutei, sarcina usoara...si asteptam craciunul urmator...sa vedem ce metode gaseste sa ancoreze bradutul ;))

Ai dreptate :-? . Trebuie sa-mi pun mintea la contributie.8-}

laura_21
24.12.2009, 21:57:06
miresici va doresc un Craciun Fericit alaturi de dragi, bucurii, linste si cadouri frumoase!!!!http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020469.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

alina_it
25.12.2009, 09:42:16
CRACIUN FERICIT ! aveti zapada acasa?! :* aici ploua torential #-o

chirugugianina
26.12.2009, 07:53:30
Dragi Prietene Va Doresc Un Craciun Plin De Iubire Si Bucurii Alaturi De Cei Dragi!

danusza
26.12.2009, 20:16:25
Si eu va urez sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii si impliniri :*

Alina, la noi e zapada destul de multa...numai ca s-a cam incalzit si se cam topeste (s-a format ceea ce numesc eu "flescaiala" :| ) :)

alina512
04.01.2010, 11:24:01
La Multi Ani ! 2010
<:-P <:-P <:-P <:-P<:-P<:-P<:-P
Un an nou cat mai bun, cu sanatate si numai bucurii!

leelutza
12.01.2010, 16:36:29
Salutare fetelor!
unde sunteti? nu mai apare nimeni pe aici?
hellooo! suntem in 2010. Nu se mai agita nimeni pe aici? deja am inceput sa am insomnii ca nu stiu de unde sa incep mai intai. Eu zic sa le fac pe toate din timp ca sa iasa totul bine. Sper sa nu ma agit degeaba inca de pe acum!
Ma documentez de prin reviste, de pe site-uri si mai am o colega de stresat care a facut nunta anul trecut si nu scapa de mine.

ingerash_mic
13.01.2010, 08:34:53
Buna!Eu momentan sunt mai calma.Am inchiriat restaurantul...peste 2saptamani ne ducem sa ascultam formatia si apoi s-o arvunim,avem nasii,avem vinul,avem apa,avem o parte din whisky....trebuie sa ne decidem asupra foto+video(avem o idee dar sa vedem)..si restul....rochia..am ales 3modele si trebuie sa ma decid..dar pana la vara..am tot timpul...

leelutza
13.01.2010, 13:16:58
Buna ingeras
observ ca avem nunta in aceeasi zi.Am rezervat si eu restaurantul, muzica, cameraman. Nu am deocamdata nasi, sper sa gasesc cat mai repede. Mi-am organizat nunta in functie de data deoarece e si ziua mea de nastere si e dorinta mea mai veche (pentru ca de ziua mea acum 10 ani l-am cunoscut pe mire:-p) . Nu m-am hotarat unde sa fac aranjamentele florale, sper sa mai rezolv cate ceva pe la targ (rochie, costum mire, invitatii....)
Doresc tuturor miresicilor bafta in tot ce-si propun!:*

ingerash_mic
14.01.2010, 11:56:46
Buna ingeras
observ ca avem nunta in aceeasi zi.Am rezervat si eu restaurantul, muzica, cameraman. Nu am deocamdata nasi, sper sa gasesc cat mai repede. Mi-am organizat nunta in functie de data deoarece e si ziua mea de nastere si e dorinta mea mai veche (pentru ca de ziua mea acum 10 ani l-am cunoscut pe mire:-p) . Nu m-am hotarat unde sa fac aranjamentele florale, sper sa mai rezolv cate ceva pe la targ (rochie, costum mire, invitatii....)
Doresc tuturor miresicilor bafta in tot ce-si propun!:*
La noi nasii...exista de mult..de cand aveam cateva luni de relatie...de aranjamentele florale nu ma stresez prea tare ca nu am nicio idee momentan..invitatiile cred ca le comandam la magazinul La Sposa..Spune-mi..pe cine ai cameraman si cat te-a costat?

sonyta
14.01.2010, 13:24:10
La noi nasii...exista de mult..de cand aveam cateva luni de relatie...de aranjamentele florale nu ma stresez prea tare ca nu am nicio idee momentan..invitatiile cred ca le comandam la magazinul La Sposa..Spune-mi..pe cine ai cameraman si cat te-a costat?

Cu accesoriile eu zic sa mai astepti, cat si cu invitatiile.Eu cel putin astept deschiderea noului magazin cu produse pentru nunti si botez, deoarece stiu din surse foarte sigure ca preturile sunt foarte bune fata de ce exista in Focsani. Asa cum am mai spus ceva pagini in urma, vecina mea , adica a mamei mele :d, mi-a spus ca stie sigur ca pana la sfarsitul lunii februarie cei din Bucuresti vor deschide acest magazin, care va avea inclusiv rochii, aranjamente dar si tinute de zi, genti etc. Chiar mi-am dorit sa apara asa ceva in Focsani , dar sa aiba preturile ok.

alina512
14.01.2010, 14:01:31
Cu accesoriile eu zic sa mai astepti, cat si cu invitatiile.Eu cel putin astept deschiderea noului magazin cu produse pentru nunti si botez, deoarece stiu din surse foarte sigure ca preturile sunt foarte bune fata de ce exista in Focsani. Asa cum am mai spus ceva pagini in urma, vecina mea , adica a mamei mele :d, mi-a spus ca stie sigur ca pana la sfarsitul lunii februarie cei din Bucuresti vor deschide acest magazin, care va avea inclusiv rochii, aranjamente dar si tinute de zi, genti etc. Chiar mi-am dorit sa apara asa ceva in Focsani , dar sa aiba preturile ok.

In cazul asta e bine venit pentru toata lumea, eu vreau rochii de seara si accesorii pentru botez :D .

leelutza
14.01.2010, 15:46:16
Magazinul asta de care vorbiti sa inteleg ca se deschide in Focsani? Sa dea Domnu sa mai iesim si noi din monotonia asta in care traim in bietul nostru oras!

leelutza
14.01.2010, 15:51:48
Fetelor,
am gasit un site super tare, sper sa nu am probleme ca-l dau aici. Iti poti face lista cu invitati, ii asezi la mese, iti calculezi bugetul pentru nunta cu toate costurile ce le impune. Mi s-a parut foarte interesant. Am luat-o ca o joaca, dar vad ca imi usureaza si munca in acelasi timp. Daca aveti curaj si rabdare va sfatuiesc sa incercati! Merita.
infomariaj.ro
;;)

ingerash_mic
14.01.2010, 16:03:45
Unde anume se deschide in oras?Ca si la Carrefour se deschide un magazin cu haine de firma

sonyta
15.01.2010, 04:22:15
Unde anume se deschide in oras?Ca si la Carrefour se deschide un magazin cu haine de firma

in oras deschid, pe Stefan cel mare.Deja lucreaza la spatiu, dar unde e mai exact, nu stiu.

sonyta
27.01.2010, 05:22:01
http://www.libertatea.ro/stire/scandal-la-focsani-ucisa-de-un-medicament-interzis-273690.html

alina512
27.01.2010, 07:03:52
http://www.libertatea.ro/stire/scandal-la-focsani-ucisa-de-un-medicament-interzis-273690.html

Femeia era asistenta la Focsani, dar ce nu spune acolo e ca a nascut la spital la Galati, acolo i s-a administrat acel medicament si acolo au murit atat ea cat si fetita ei nenascuta. :O

sonyta
27.01.2010, 07:41:30
Femeia era asistenta la Focsani, dar ce nu spune acolo e ca a nascut la spital la Galati, acolo i s-a administrat acel medicament si acolo au murit atat ea cat si fetita ei nenascuta. :O

foarte urat.

angy80
28.01.2010, 13:14:17
Am si eu o intrebare: la Focsani la cununia civila se perforeaza buletinul? Cand se face perforarea? Poti sa ceri sa nu ti se perforeze?

Multumesc!

alina512
28.01.2010, 13:35:16
Am si eu o intrebare: la Focsani la cununia civila se perforeaza buletinul? Cand se face perforarea? Poti sa ceri sa nu ti se perforeze?

Multumesc!

Doar daca nu iti schimbi numele poti cere acest lucru. Daca iti schimbi numele, buletinul nu mai este valabil si ti-l perforeaza pentru a nu parasi tara pana nu ti-l schimbi, sau sa te amendeze politia daca te prinde ca nu ti l-ai schimbat in 30 de zile. :)

sonyta
28.01.2010, 13:35:59

Multumesc!

da, se perforeaza. chiar daca le ceri, tot il vor perfora.sincer, mi se pare corect, deoarece asa te obliga sa-l schimbi. eu am depus actele pt buletin dimineata si seara m-am dus sa-l iau ( cunosteam pe cineva acolo. in mod normal, l-=as fi luat in 4-5 zile parca

sonyta
28.01.2010, 13:37:44
Doar daca nu iti schimbi numele poti cere acest lucru. Daca iti schimbi numele, buletinul nu mai este valabil si ti-l perforeaza pentru a nu parasi tara pana nu ti-l schimbi, sau sa te amendeze politia daca te prinde ca nu ti l-ai schimbat in 30 de zile. :)

alina, eu mi-am schimbat buletinul, dar actele de la masina si permisul nu :d. saptamana viitoare vreau sa merg sa platesc impozitul pt masina. ar putea aparea vreo problema ?? masina e pe numele vechi :D.

angy80
28.01.2010, 14:14:33

Am inteles:( ...pai noio sa plecam in luna de miere dupa nunta, asta inseamna ca trebuie sa plec cu pasaportul pe numele vechi.
Am o intrebare legata de buletin. Eu imi cumpar in curand o casa (cant mai repede sper[-o< ) in alta localitate decat cea din buletin. Dupa nunta cand imi schimb buletinul pot schimba si numele si adresa? Viitorul sot trebuie sa-si schimbe doar adresa.

Multumesc!

ElenaMR
28.01.2010, 14:18:32
Am inteles:( ...pai noio sa plecam in luna de miere dupa nunta, asta inseamna ca trebuie sa plec cu pasaportul pe numele vechi.
Am o intrebare legata de buletin.

Nu-i nicio problema... si eu tot cu pasaport pe vechiul nume am plecat :D

alina512
29.01.2010, 06:49:23
Am o intrebare legata de buletin. Eu imi cumpar in curand o casa (cant mai repede sper[-o< ) in alta localitate decat cea din buletin. Dupa nunta cand imi schimb buletinul pot schimba si numele si adresa? Viitorul sot trebuie sa-si schimbe doar adresa.

Multumesc!

Absolut. Si eu mi-am schimbat si numele si adresa, iar sotul doar adresa. Spor la pregatiri! ;-)

angy80
29.01.2010, 06:56:30
Absolut. Si eu mi-am schimbat si numele si adresa, iar sotul doar adresa. Spor la pregatiri! ;-)
Multumesc Alina. Nastere usoara!:*

alina512
29.01.2010, 10:08:47
Multumesc Alina. Nastere usoara!:*

Cu placere! >:D< Multumesc si eu! :*

ebonyoana
10.02.2010, 22:34:10
postez si eu cateva poze de la nunta mea:)sper sa va placa
http://picasaweb.google.com/mariana.sunel/NuntaNoastra#

danusza
10.02.2010, 23:16:21

Frumusica mica!!!! >:D<
Casa de piatra!!!!<:-P

alina512
11.02.2010, 07:21:31

Casa de piatra si sa fiti sanatosi! Ati fost doi frumusei! <:-P <:-P <:-P

Margelutza
11.02.2010, 07:49:16

Casa de Piatra si multa multa multa fericire va doresc :)
Sunteti doi frumosi >:D<

Apropo mirele a fost coleg de clasa in liceu cu mine :D

Felicitari inca o data >:D<>:D< si numai clipe de fericire :*

Margelutza
11.02.2010, 08:20:07

Dragutza tare si rochita >:D<

ebonyoana
11.02.2010, 18:38:50
Casa de piatra si sa fiti sanatosi! Ati fost doi frumusei! <:-P <:-P <:-P
multumesc mult:* felicitari ptr bebe:*

ebonyoana
11.02.2010, 18:40:51
Casa de Piatra si multa multa multa fericire va doresc :)
Sunteti doi frumosi >:D<

Apropo mirele a fost coleg de clasa in liceu cu mine :D

Felicitari inca o data >:D<>:D< si numai clipe de fericire :*
multumesc mult,dana.
stiu ca ati fost colegi:d..felicitari ptr bebe>:D<

Margelutza
12.02.2010, 07:06:01
multumesc mult,dana.
stiu ca ati fost colegi:d..felicitari ptr bebe>:D<

multumim :) >:D< :*:*

alina512
12.02.2010, 09:13:57
multumesc mult:* felicitari ptr bebe:*

Multumim! :*

Margelutza
12.02.2010, 09:27:01
Multumim! :*

felicitari pt kg putine puse in sarcina Alinush, arati fff bine >:D<

alina512
12.02.2010, 13:43:04
felicitari pt kg putine puse in sarcina Alinush, arati fff bine >:D<

Sarumana! :"> Primordial este sa fie bebita sanatoasa, dar sunt si foarte bucuroasa ca am pus putine kg, abia nu am prea mult de furca dupa nastere. Sarcina usoara in contiuare si sa fie sanatoasa bebita! >:D<

angy80
18.02.2010, 07:28:04
Alina...viitorii mei socrii(stau in Focsani) mi-au spus ca au auzit la TV ca nu se vor mai oficializa cununii civile in w-end. Este adevarat? Ca noi vrem sa facem cununi civila la Focsani.

Merci!

alina512
18.02.2010, 09:44:06
Alina...viitorii mei socrii(stau in Focsani) mi-au spus ca au auzit la TV ca nu se vor mai oficializa cununii civile in w-end. Este adevarat? Ca noi vrem sa facem cununi civila la Focsani.

Merci!

Eu nu am auzit de asa ceva, in timpul saptamanii este gratis, dar poate a fost o "razvratire" a celor de la Starea Civila fiindca in conformitate cu legea 330/2009 (legea salarizarii unitare in sistemul bugetar) nu mai ai voie sa fii platit in plus pentru weekend. Adica inainte li se plateau celor de la Starea Civila ore suplimentare pentru ca stateau sambata si duminica, iar acum ar trebui sa stea gratis, ori asta nu cred ca convine nimanui. Ei nu pot trece peste o hotarare a Consiliului Local, dar nici nu pot munci pe gratis. Saptamana asta sau cel mult viitoare discut si eu cu cei de la Starea civila si ma interesez si ce s-a discutat in sedinta si va povestesc ulterior, dar cred totusi ca se cauta o solutie. >:D<

angy80
18.02.2010, 13:48:14
Eu nu am auzit de asa ceva, in timpul saptamanii este gratis, dar poate a fost o "razvratire" a celor de la Starea Civila fiindca in conformitate cu legea 330/2009 (legea salarizarii unitare in sistemul bugetar) nu mai ai voie sa fii platit in plus pentru weekend. Adica inainte li se plateau celor de la Starea Civila ore suplimentare pentru ca stateau sambata si duminica, iar acum ar trebui sa stea gratis, ori asta nu cred ca convine nimanui. Ei nu pot trece peste o hotarare a Consiliului Local, dar nici nu pot munci pe gratis. Saptamana asta sau cel mult viitoare discut si eu cu cei de la Starea civila si ma interesez si ce s-a discutat in sedinta si va povestesc ulterior, dar cred totusi ca se cauta o solutie. >:D<
merci Alina :* ....asteptam vesti de la tine....o sa nasti cu noi aici..ca vad ca esti inca pe baricade....:-p

alina512
18.02.2010, 19:28:33
merci Alina :* ....asteptam vesti de la tine....o sa nasti cu noi aici..ca vad ca esti inca pe baricade....:-p

Cam asa ceva, cand se anunta o tai la spital :"> dar pana atunci ... ma plimb si stau pe net. :*

chirugugianina
23.02.2010, 12:21:19
pisica persana,
va rog frumos ajutati-ma!
cine imi oate dona o pisica persana?
ms!!!poop[-o<

raluk_smb
27.02.2010, 11:25:45
Buna miresici>:D< . Si eu am nunta anul acesta si inca nu am luat rochia.Stiti cumva in focsani un magazin cu rochii frumoase si la un pret bun?

chirugugianina
27.02.2010, 14:52:03
buna raluka,
bine ai venit printre noi!
rochii nu prea gasesti in focsani, incearca la bucuresti ca e mai aproape sau la suceava ca sunt mai ieftine.spor la pregatiri>:D<

alina512
27.02.2010, 15:50:39
Buna miresici>:D< . Si eu am nunta anul acesta si inca nu am luat rochia.Stiti cumva in focsani un magazin cu rochii frumoase si la un pret bun?

In Focsani nu prea gasesti. Sfatul meu e sa mergi la Piatra Neamt fiindca ai de unde alege pe toate gusturile si buzunarele. :)

leelutza
01.03.2010, 11:29:21
La multi ani tuturor miresicilor!
O primavara senina si plina de bucurii!

angy80
01.03.2010, 13:13:08
Alina..vad ca mai ai putin pana la nastere....7 zile....Stiu ca dupa nastere nu o sa mai ai timp de noi..dar macar cateva poze cu bb ne arati si noua,nu?....nastere usoara si sa fiti amandoua sanatoase....:*

alina512
01.03.2010, 19:46:03
Alina..vad ca mai ai putin pana la nastere....7 zile....Stiu ca dupa nastere nu o sa mai ai timp de noi..dar macar cateva poze cu bb ne arati si noua,nu?....nastere usoara si sa fiti amandoua sanatoase....:*

Desigur! Eu sper sa fie cuminte bebelina si sa mai intru pe net, macar sa mai am contact cu lumea. ;))

La multi ani tuturor de 1 martie si o primavara frumoasa plina de bucurii si impliniri! :gen_17: :gen_17: :gen_17:

danusza
01.03.2010, 19:48:49
Desigur! Eu sper sa fie cuminte bebelina si sa mai intru pe net, macar sa mai am contact cu lumea. ;))

La multi ani tuturor de 1 martie si o primavara frumoasa plina de bucurii si impliniri! :gen_17: :gen_17: :gen_17:

Uff...si eu care ma gandeam ca primesti o bebelina de martisor ;;)
La multi ani tuturor si sper ca ati avut un 1 martie cel putin la fel de frumos ca al meu :) Cred ca a fost cea mai frumoasa zi din 2010 ;))

alina512
02.03.2010, 08:25:35
Uff...si eu care ma gandeam ca primesti o bebelina de martisor ;;)
La multi ani tuturor si sper ca ati avut un 1 martie cel putin la fel de frumos ca al meu :) Cred ca a fost cea mai frumoasa zi din 2010 ;))

Si eu speram la acelasi lucru, mai ales ca doctorul meu a fost de garda ieri, dar are personalitate, vine cand vrea ea. ;))

De ce a fost asa frumoasa? Ce s-a intamplat asa important, daca nu suntem prea curioase? :D

mihapet
02.03.2010, 09:15:52
Si eu speram la acelasi lucru, mai ales ca doctorul meu a fost de garda ieri, dar are personalitate, vine cand vrea ea. ;))

De ce a fost asa frumoasa? Ce s-a intamplat asa important, daca nu suntem prea curioase? :D
Din cate vad pe tikerul tau, cel mai frumos cadou o sa-l ai de ziua femeii<:-P .

danusza
02.03.2010, 09:38:52

Pai...pe langa faptul ca mi-am aflat nota la disertatie...mi-am luat rochita acasa!!! Si azi imi vad iubitul dupa mai bine de o luna...si tot ieri am aflat ca am castigat ceva la un concurs de aici, pe miresici (ceea ce a fost cireasa de pe tort, ca eu de obicei nu am noroc la concursuri) ;))
Sunt foarte binedispusa...azi m-am trezit foarte bucuroasa si, peste toata bucuria mea, mai e si cald afara si pot sa stau cu geamurile deschise (eu cred ca sunt cea mai friguroasa persoana ever!!) :)

Just another wonderful day!!! :love:

alina512
02.03.2010, 13:37:11
Din cate vad pe tikerul tau, cel mai frumos cadou o sa-l ai de ziua femeii<:-P .

Cam asa ceva, data probabila este pe 8 martie, acum vom vedea cand se decide sa vina.;))

alina512
02.03.2010, 13:37:47
Pai...pe langa faptul ca mi-am aflat nota la disertatie...mi-am luat rochita acasa!!! Si azi imi vad iubitul dupa mai bine de o luna...si tot ieri am aflat ca am castigat ceva la un concurs de aici, pe miresici (ceea ce a fost cireasa de pe tort, ca eu de obicei nu am noroc la concursuri) ;))
Sunt foarte binedispusa...azi m-am trezit foarte bucuroasa si, peste toata bucuria mea, mai e si cald afara si pot sa stau cu geamurile deschise (eu cred ca sunt cea mai friguroasa persoana ever!!) :)

Just another wonderful day!!! :love:

Felicitari pentru toate si cat mai multe asemenea zile! <:-P

mihapet
02.03.2010, 14:06:52
Cam asa ceva, data probabila este pe 8 martie, acum vom vedea cand se decide sa vina.;))
Eu zic ca oricand ar veni tot este cel mai frumos cadou<:-P <:-P Oricum, iti tin pumnii si asteptam poze cu bebelina>:D< :*

alina512
02.03.2010, 19:14:25
Eu zic ca oricand ar veni tot este cel mai frumos cadou<:-P <:-P Oricum, iti tin pumnii si asteptam poze cu bebelina>:D< :*

Asta asa este! Va multumesc frumos tuturor, sunteti niste dragute! :*:*:* >:D<>:D<>:D<

angy80
03.03.2010, 11:30:43
nu stiu daca s-a mai scris pe aici, dar as vrea sa stiu si eu daca se perforeaza buletinul la cununia civila?...ca prin alte locuri nu se procedeaza asa......daca vorbesti cu cei de la casa casatoriilor sa nu ti-l perforeze, se poate?

merci

chirugugianina
03.03.2010, 12:31:07
eu nu am auzit de asa ceva
la cununia civila nu s-a intamplat nimik cu buletinul meu ci doar a trebuit sa l schimb la politie cu noul nume;))

angy80
03.03.2010, 12:34:41
eu nu am auzit de asa ceva
la cununia civila nu s-a intamplat nimik cu buletinul meu ci doar a trebuit sa l schimb la politie cu noul nume;))
eu asa auzisem ca se perforeaza.....eu vreau sa plec apoi in luna de miere si nu am timp sa-mi refac buletinul daca mi-l perforeaza si am si pasaportul expirat. Vreau sa fiu sigura...ca nu vreau sa ma trezesc ca nu pot pleca in luna de miere ca nu am niciun doc valabil. Merci

ElenaMR
03.03.2010, 12:38:21
nu stiu daca s-a mai scris pe aici, dar as vrea sa stiu si eu daca se perforeaza buletinul la cununia civila?...ca prin alte locuri nu se procedeaza asa......daca vorbesti cu cei de la casa casatoriilor sa nu ti-l perforeze, se poate?

merci

Mie parca mi l-a perforat... :-s
Cred ca ii poti spune inainte d-nei de acolo sa ti-l lase asa...

angy80
03.03.2010, 13:16:23
Mie parca mi l-a perforat... :-s
Cred ca ii poti spune inainte d-nei de acolo sa ti-l lase asa...
asta mi-a zis si mie o prietena care a facut anul trecut ca i l-a perforat...nu stiu ce sa mai cred...poate ma ajuta Alina, dc nu a nascut deja;))

alina512
03.03.2010, 14:54:51
asta mi-a zis si mie o prietena care a facut anul trecut ca i l-a perforat...nu stiu ce sa mai cred...poate ma ajuta Alina, dc nu a nascut deja;))

Inca nu am nascut. ;)) Da, ti-l perforeaza si nu poti iesi din tara, eu am asteptat sa-mi fac buletinul si am plecat in luna de miere la o saptamana, fiindca si eu aveam pasaportul expirat. Stiu pe cineva care isi planuise luna de miere si s-a trezit in aeroport ca nu a lasat-o sa plece, s-a intors foarte trista in Focsani, si-a facut buletinul si a plecat la o zi sau doua, dezavantajul a fost ca a pierdut biletul de avion si 2 zile din sejur. Asa ca eu iti zic sa ai grija. Pe de alta parte stiu pe cineva care nu a aratat buletinul si a plecat doar cu pasaportul, dar iti pot cere si buletinul daca vor. :|

angy80
03.03.2010, 15:09:15
Inca nu am nascut. ;)) Da, ti-l perforeaza si nu poti iesi din tara, eu am asteptat sa-mi fac buletinul si am plecat in luna de miere la o saptamana, fiindca si eu aveam pasaportul expirat. Stiu pe cineva care isi planuise luna de miere si s-a trezit in aeroport ca nu a lasat-o sa plece, s-a intors foarte trista in Focsani, si-a facut buletinul si a plecat la o zi sau doua, dezavantajul a fost ca a pierdut biletul de avion si 2 zile din sejur. Asa ca eu iti zic sa ai grija. Pe de alta parte stiu pe cineva care nu a aratat buletinul si a plecat doar cu pasaportul, dar iti pot cere si buletinul daca vor. :|
multumesc Alina....o sa-mi fac alt pasaport cu actualul nume...nu cred ca o sa-mi ceara si buletinul...atata timp cat am un document valabil....ma gandeam ca scap de facut pasaport....ca eu am inca buletin de Tecuci si tb sa ma duc la Galati sa mi-l fac...si eu stau in Bucuresti.....(:| Asta e...dar tb sa ma duc in luna de miere..ca deja am rezervat totul.
Pup....si asteptam pozine cu bebelina...vad ca-i place la tine in burtica!;))

mihapet
03.03.2010, 15:32:07
multumesc Alina....o sa-mi fac alt pasaport cu actualul nume...nu cred ca o sa-mi ceara si buletinul...atata timp cat am un document valabil....ma gandeam ca scap de facut pasaport....ca eu am inca buletin de Tecuci si tb sa ma duc la Galati sa mi-l fac...si eu stau in Bucuresti.....(:| Asta e...dar tb sa ma duc in luna de miere..ca deja am rezervat totul.
Dar de ce nu faceti civila mai devreme? Asa scapi si de stresul din ziua nuntii si ai si timp ca sa-ti schimbi actele. Noi asa am facut: civila am facut-o in iulie, iar nunta in septembrie. Am facut acest lucru tot din cauza actelor. Noi am plecat in Tunisia si imi trebuia pasaport si nu avea rost sa fac unul ca sa il fol o singura data. ca si timp de schimbare a actelor a durat o luna: 2 sapt ptr buletin, 2 ptr pasaport.
Daca unul dintre voi aveti buletin de Bucuresti puteti sa faceti aici civila. Daca nu in orasul in care domiciliati. Dureaza 3 min.

angy80
03.03.2010, 17:38:43
Dar de ce nu faceti civila mai devreme? Asa scapi si de stresul din ziua nuntii si ai si timp ca sa-ti schimbi actele. Noi asa am facut: civila am facut-o in iulie, iar nunta in septembrie. Am facut acest lucru tot din cauza actelor. Noi am plecat in Tunisia si imi trebuia pasaport si nu avea rost sa fac unul ca sa il fol o singura data. ca si timp de schimbare a actelor a durat o luna: 2 sapt ptr buletin, 2 ptr pasaport.
Daca unul dintre voi aveti buletin de Bucuresti puteti sa faceti aici civila. Daca nu in orasul in care domiciliati. Dureaza 3 min.

problema e ca si rezervarile la avion le-am facut pe numele actual..ca m-am gandit ca nu am timp sa-mi schimb buletinul. Ca sa nu-mi fac alt pasaport ma gandeam ca poate nu-mi gauresc buletinul si plec cu buletinul....in alte parti nu se practica asa ceva...nu ti-l perforeaza. Nu inteleg nu e aceeasi lege peste tot?...nici unul nu avem buletin de Buc...dupa nunta ne facem, ca ne-am cumparat si casa si am zis sa schimbam toate actele duoa nunta(nume, adresa). Merci!....
Am vb la evidenta populatiei si nu se mai fac decat pasapoarte temporare valabile un an si pasapoarte biometrice valabile 5 ani....eu o sa - mi fac temporar....

alina512
03.03.2010, 20:58:28

N-ai pentru ce. >:D< Bebelinei se pare ca-i place tare la mine in burtica fiindca nu da semne ca ar vrea sa apara, dar noi o asteptam. ;))

mihapet
04.03.2010, 08:19:38
problema e ca si rezervarile la avion le-am facut pe numele actual..ca m-am gandit ca nu am timp sa-mi schimb buletinul. Ca sa nu-mi fac alt pasaport ma gandeam ca poate nu-mi gauresc buletinul si plec cu buletinul....in alte parti nu se practica asa ceva...nu ti-l perforeaza. Nu inteleg nu e aceeasi lege peste tot?...nici unul nu avem buletin de Buc...dupa nunta ne facem, ca ne-am cumparat si casa si am zis sa schimbam toate actele duoa nunta(nume, adresa). Merci!....
Am vb la evidenta populatiei si nu se mai fac decat pasapoarte temporare valabile un an si pasapoarte biometrice valabile 5 ani....eu o sa - mi fac temporar....
Aha. Am inteles. Noi am facut civila in Bucuresti. Aveam amandoi buletine de Buc, eu fiind bucuresteanca. Mie nu mi-a perforat buletinul. Cred ca depinde de fiecare stare civila in parte. Cel mai bine e, ca atunci cand te duci sa depui actele, sa intrebi pe ofiterul starii civile ca sa fii 100% sigura. Bafta

angy80
04.03.2010, 08:47:33
Aha. Am inteles. Noi am facut civila in Bucuresti. Aveam amandoi buletine de Buc, eu fiind bucuresteanca. Mie nu mi-a perforat buletinul. Cred ca depinde de fiecare stare civila in parte. Cel mai bine e, ca atunci cand te duci sa depui actele, sa intrebi pe ofiterul starii civile ca sa fii 100% sigura. Bafta
Multumesc>:D<

alina512
04.03.2010, 19:24:40

E cam tarziu sa intrebe atunci deoarece actele se depun cu cel mult 10 zile inainte, iar pasaportul dureaza 2 saptamani. Oricum mie mi l-au perforat si la fel si altor prietene care au avut nunta, toate am avut "problema" lunii de miere. :D

mihapet
05.03.2010, 08:12:05
E cam tarziu sa intrebe atunci deoarece actele se depun cu cel mult 10 zile inainte, iar pasaportul dureaza 2 saptamani. Oricum mie mi l-au perforat si la fel si altor prietene care au avut nunta, toate am avut "problema" lunii de miere. :D
Probabil depinde in functie de starea civila. Actele le-am depus cu o luna inainte, iar cu 2 sapt inainte certificatele. Dar ar putea sa treaca pe la starea civila, inainte de a depune actele, si sa intrebe. Nu cred ca se supara cineva;;) . Parerea mea:)

alina512
05.03.2010, 08:48:39
Probabil depinde in functie de starea civila. Actele le-am depus cu o luna inainte, iar cu 2 sapt inainte certificatele. Dar ar putea sa treaca pe la starea civila, inainte de a depune actele, si sa intrebe. Nu cred ca se supara cineva;;) . Parerea mea:)

Asta da, pentru a fi sigura, dar pentru 100 lei eu mi-as face totusi si pasaport "de rezerva" decat sa ratez luna de miere. :)

mihapet
05.03.2010, 09:15:25
Asta da, pentru a fi sigura, dar pentru 100 lei eu mi-as face totusi si pasaport "de rezerva" decat sa ratez luna de miere. :)
Da. Si asta e adevarat. Era o idee, in cazul in care nu vrea sa-si faca pasaport. Desi, daca locuieste in Bucuresti, si vrea pasaport la urgenta se duce la sediul de pe str. Iorga. Acolo i l-a dat sotului in 3 zile<:-P <:-P

ElenaMR
05.03.2010, 10:45:21
....o sa-mi fac alt pasaport cu actualul nume...nu cred ca o sa-mi ceara si buletinul...atata timp cat am un document valabil....ma gandeam ca scap de facut pasaport....

Eu am fost numai cu pasaportul - buletinul perforat nici nu l-am mai luat si nu m-a intrebat nimeni de sanatate (eu am fost cu pasaportul si sotul cu buletinul). ;;)

angy80
05.03.2010, 11:17:40
Eu am fost numai cu pasaportul - buletinul perforat nici nu l-am mai luat si nu m-a intrebat nimeni de sanatate (eu am fost cu pasaportul si sotul cu buletinul). ;;)
asa o sa facem si noi...

cristina1984
30.03.2010, 14:33:12
asa o sa facem si noi...
buna miresici! mai trebuie sa aveti grija sa nu va treziti cu buletinul expirat cand trebuie sa depuneti actele la starea civila....eu am avut noroc ca m-am uitat recent pe buletinul viitorului meu sot si am vazut ca ii expira pe 17 iulie si noi avem nunta pe 31 iulie:D......si mai e ceva...daca stie cineva de unde pot cumpara flori en-gross din tara deoarece vreau sa-mi fac singura aranjamentele florale...deci orice stie ceva va rog sa posteze [-o< [-o< [-o< [-o< ;;)

mihapet
30.03.2010, 14:37:50
buna miresici! mai trebuie sa aveti grija sa nu va treziti cu buletinul expirat cand trebuie sa depuneti actele la starea civila....eu am avut noroc ca m-am uitat recent pe buletinul viitorului meu sot si am vazut ca ii expira pe 17 iulie si noi avem nunta pe 31 iulie:D......si mai e ceva...daca stie cineva de unde pot cumpara flori en-gross din tara deoarece vreau sa-mi fac singura aranjamentele florale...deci orice stie ceva va rog sa posteze [-o< [-o< [-o< [-o< ;;)
In Bucuresti gasesti la piata de flori cosbuc

danusza
30.03.2010, 16:25:28

Bucuresti, pata cosbuc sau depozitele de flori din orasele mai mari. In apropiere de Focsani nu stiu pe unde s-ar putea gasi...in Iasi sunt vreo 3 depozite.
Si eu as vrea sa mi le fac singura...dar mai vedem. Trebuie sa ma gandesc foarte bine.

Ar mai fi varianta sa comanzi florile proaspat taiate din olanda, dar nu stiu exact cat ar costa. Pentru astea stiu ca trebuie sa mergi la aeroport dupa ele in joia dinaintea nuntii.

alina512
02.04.2010, 11:22:53
Va urez un Paste Fericit, sa aveti parte numai de bucurii si impliniri, spor la pregatiri celor ce urmeaza sa faca nunta anul acesta si sarcina usoara burticilor!

Sarbatori cu bine! :*>:D<

angy80
02.04.2010, 11:41:30
Va urez un Paste Fericit, sa aveti parte numai de bucurii si impliniri, spor la pregatiri celor ce urmeaza sa faca nunta anul acesta si sarcina usoara burticilor!

Sarbatori cu bine! :*>:D<
multumim si tie la fel..mai ales ca este un Paste mai deosebit ..in 3:-p
Le urez si eu tuturor miresicilor(foste si viitoare) un Paste fericit alaturi de cei dragi>:D<:*

danusza
02.04.2010, 13:07:40
Si eu vreau sa va urez Paste fericit!!! Sa aveti parte numai de bucurii alaturi de cei dragi si de multa sanatate!!

Sarbatori fericite!

gabi_myx_mail
02.04.2010, 13:23:52
Sarbatori fericite, miresici si mamici!
Sa va bucurati alaturi de cei dragi >:D<

Margelutza
03.04.2010, 11:25:51
Un Paste Fericit va urez si eu viitoare miresici si foste miresici, viitoare mamici si mamici >:D<:*:*:*
Sa aveti parte de vreme frumoasa, de armonie in familie si sa va bucurati de clipele placute petrecute alaturi de cei dragi.
Alinutza e un Paste special si va urez din tot sufletul multa lumina si bucurie in casa alaturi de ingerash. Este o scumpete, care e intreaga tati, sunt sigura ca tati este asa de mandru <:-P<:-P<:-P

Pupici si numai de zile insorite sa aveti parte

danusza
07.04.2010, 12:02:37
Fetele, am si eu nevoie urgent de un medic de familie...puteti sa-mi dati si mie niste nr de tel pe privat?
Va multumesc!!:*

alina_it
12.05.2010, 18:27:10
salut, miresici!!!!
am reusit sa mai intru si eu pe aici.....ce mai faceti? cum merg pregatirile? Alina (512), felicitari! Aveti o minune de fetita!!!!
:*

danusza
12.05.2010, 19:56:49
salut, miresici!!!!
am reusit sa mai intru si eu pe aici.....ce mai faceti? cum merg pregatirile? Alina (512), felicitari! Aveti o minune de fetita!!!!

>:D< Chiar ma gandeam la tine acum ceva timp :)
Pregatirtile merg...destul de bine. Sunt la capitolul confectionat invitatii, plicuri de bani si marturii.
Urmeaza sa mergem sa luam verighete, costum pentru el si ce mai trebuie :)

alina512
13.05.2010, 19:24:33
salut, miresici!!!!

Multumim frumos! >:D<

angy80
28.05.2010, 08:09:00
Multumim frumos! >:D<
Buna,
M-am uitat mai atenta pe pozele tale de la nunta si mi-a placut f mult costumul sotului tau. Poti sa-mi zici de unde l-ai cumparat?....Multumesc

alina512
28.05.2010, 13:29:11
Buna,
M-am uitat mai atenta pe pozele tale de la nunta si mi-a placut f mult costumul sotului tau. Poti sa-mi zici de unde l-ai cumparat?....Multumesc

Costumul este Dinasty de la Alb si Negru din Piatra Neamt si a costat doar el vreo 2000 lei, camasa 250 lei si braul+papion 150 lei. Acum il gasesti de inchiriat la o firma din Bucuresti si te ajunge mult mai putin. Eu am cautat atunci aceasta varianta si nu am gasit nimic care sa ne placa.

angy80
31.05.2010, 08:15:17
Costumul este Dinasty de la Alb si Negru din Piatra Neamt si a costat doar el vreo 2000 lei, camasa 250 lei si braul+papion 150 lei. Acum il gasesti de inchiriat la o firma din Bucuresti si te ajunge mult mai putin. Eu am cautat atunci aceasta varianta si nu am gasit nimic care sa ne placa.
Multumesc..:*

alina512
31.05.2010, 15:15:38
Multumesc..:*

Cu placere si spor la pregatiri! >:D<:*

leelutza
01.06.2010, 13:10:01
Salutare miresici, cu mai stati cu pregatirile? am fost in sfarsit sa dau comanda de verighete, rochia e in lucru, mi-am luat incaltari, inca o pereche si de zi am inceput sa dau din invitatii, le-am impartiti cu sotu, i-am dat si lui o parte, acum sper sa nu le tina prin masina. Invitatiile au placut foarte mult, am facut o alegere buna si textul a fost destul de reusit. Trebuie sa ma hotarasc cu aranjamentele florale si restu' pe parcurs, rezervare stare civila, tort, prajituri in iulie, etc., ce-o mai fi mai vedem!

leelutza
07.06.2010, 16:40:28
Salutare miresici, unde sunteti, v-ati ascuns? nu mai intra nimeni pe aici? eu am nunta in iulie si vad ca nu prea am cu ci vb, tot alina e campioana la postari, felicitari alina ca inca iti mai faci timp pentru noi, in timp ce doarme coca, cred...

marllenska
07.06.2010, 21:08:54
Salutare miresici, unde sunteti, v-ati ascuns? nu mai intra nimeni pe aici? eu am nunta in iulie si vad ca nu prea am cu ci vb, tot alina e campioana la postari, felicitari alina ca inca iti mai faci timp pentru noi, in timp ce doarme coca, cred...
Ce anume vrei sa stii?:) Intreaba, ca sa nu ne laudam...:)

angie_angel
08.06.2010, 11:19:54

eu am nunta in august si am ramas in urma de tot cu pregatirile. nu mi-am ales biserica, n-am vb pt tort, n-am invitatii, rochie , costum pt el,nu stiu nici macar de unde sa plec daca de aici din fcs, unde stau acum, sau de la mine de la tara :(.... e grav.:((. muncesc de la 8 la 18 sambata inclusiv si n-am timp deloc. iar cand plec de la munca cam toate magazinele de specialitate sunt inchise. duminica ma impart intre treburile de acasa de la mine si cele de la socrelul meu ca socrela e plecata si tre sa-i ajut si pe ei.... o sa intru in panica in curand

ella1986
08.06.2010, 12:26:05
eu am nunta in august si am ramas in urma de tot cu pregatirile. nu mi-am ales biserica, n-am vb pt tort, n-am invitatii, rochie , costum pt el,nu stiu nici macar de unde sa plec daca de aici din fcs, unde stau acum, sau de la mine de la tara :(.... e grav.:((. muncesc de la 8 la 18 sambata inclusiv si n-am timp deloc. iar cand plec de la munca cam toate magazinele de specialitate sunt inchise. duminica ma impart intre treburile de acasa de la mine si cele de la socrelul meu ca socrela e plecata si tre sa-i ajut si pe ei.... o sa intru in panica in curand

nu ai de ce sa intrii in panica, sigur daca vei merge la la sposa sau la eden's o sa gasesti tot ce ai nevoie.si stiu sigur ca au programul pana la 19.30 - 20.00 ambele magazine. la restul magazinelor , capitolul marturii, invitatii, accesorii e cam slabut

mihapet
08.06.2010, 13:00:54
Dar nu poti sa-ti iei CO?

angie_angel
08.06.2010, 13:36:43
Dar nu poti sa-ti iei CO?

e imposibil. nu este nimeni care sa ma inlocuiasca si sincer vb in 5 ani am avut 10 zile de concediu si alea pt ca am fost foarte bolnava:(
iar in august probabil o sa am 2 zile inainte si 2 dupa

mihapet
08.06.2010, 14:06:30
e imposibil. nu este nimeni care sa ma inlocuiasca si sincer vb in 5 ani am avut 10 zile de concediu si alea pt ca am fost foarte bolnava:(
iar in august probabil o sa am 2 zile inainte si 2 dupa
:O:O:O:O:O:ODar e dreptul tau la CO, mai ales in perioada asta. Adica, tu de 5 ani nu ai plecat in concediu? Nu mi se pare fair. E mica firma? Vb cu sefii

angie_angel
08.06.2010, 14:25:54
:O:O:O:O:O:ODar e dreptul tau la CO, mai ales in perioada asta. Adica, tu de 5 ani nu ai plecat in concediu? Nu mi se pare fair. E mica firma? Vb cu sefii

stiu ca e dreptul meu, si ei stiu asta insa toti de aici suntem in situatia asta ne-am obisnuit asa :(
o sa ma descurc eu :-p, e mai naspa ca nu prea are cine sa ma ajute....noroc cu voi ca mai aflu cate ceva

alina512
08.06.2010, 20:27:04

Multumesc! :"> Postez cand doarme coca sau cand ii dau sa manance (scriu mai incet doar cu o mana, dar ma descurc). Multa bafta si eu va ajut cand pot si cu ce pot. :)>-

marllenska
09.06.2010, 21:35:52
stiu ca e dreptul meu, si ei stiu asta insa toti de aici suntem in situatia asta ne-am obisnuit asa :(
o sa ma descurc eu :-p, e mai naspa ca nu prea are cine sa ma ajute....noroc cu voi ca mai aflu cate ceva
Dar unde lucrezi de nu-ti permiti sa pleci in concediu?

angie_angel
10.06.2010, 10:51:31
Dar unde lucrezi de nu-ti permiti sa pleci in concediu?

pai,la un depozit de mobila. problema e ca am 2 depozite si un showroom in gestiune , un alt showroom de aprovizionat plus colaboratorii din tara care iau en gross. si cum sunt singura care stie stocurile si unde se afla fiecare produs..iti dai seama ce se intampla daca lipsesc o zi.
in fine, o sa-mi gasesc timp si pt mine, sper
sper sa gasesc duminica ceva la galati sa mai scap si eu de griji

leelutza
11.06.2010, 14:16:53
Parca era deschis un subiect cu dansul mirilor, am cautat de am innebunit si n-am gasit pe nicaieri, s-a sters, ce s-a intamplat cu el? daca poate sa ma ajute cineva. merci!

angie_angel
14.06.2010, 09:07:42
hmmm.... putine postari weekendul asta :-?
#:-Sduminica asta am reusit sa mai reduc din griji,ne-am luat verighetele, am stabilit biserica, modelul de invitatii. suntem in grafic acum;-)

alina_it
16.06.2010, 21:39:55
Salut, miresici!
eu revin cu veche mea cerere.....eu imi doresc din ce in ce mai mult cocktail-uri la nunta si nu gasesc pe nimeni :(( . De curand mi-a intrat in cap ceva nou, care nu era pe lista :-p vreau porumbei albi la biserica!
Ma puteti ajuta [-o<

marllenska
16.06.2010, 21:54:05
Salut, miresici!
eu revin cu veche mea cerere.....eu imi doresc din ce in ce mai mult cocktail-uri la nunta si nu gasesc pe nimeni :(( . De curand mi-a intrat in cap ceva nou, care nu era pe lista :-p vreau porumbei albi la biserica!
Ma puteti ajuta [-o<
Da' ce fel de cocktail-uri vrei de nu stie nimeni sa faca?:)) In privinta porumbeilor, nu e nimic nou, toate miresele vor porumbei albi. Iulian Pricop de la Foto Sebastian te poate ajuta in aceasta privinta.

alina_it
16.06.2010, 22:35:08
Da' ce fel de cocktail-uri vrei de nu stie nimeni sa faca?:)) In privinta porumbeilor, nu e nimic nou, toate miresele vor porumbei albi. Iulian Pricop de la Foto Sebastian te poate ajuta in aceasta privinta.

Stiu ca porumbeii nu sunt o noutate, ma refeream ca sunt ceva nou pe lista mea :-p si crezi ca reusesc daca nu fac pozele cu el?
In ce priveste cocktail-urile vreau ceva destul de normal, dar nu vreau pe cineva care sa faca experienta la nunta mea...nu stiu daca ma intelegi, vreau pe cineva expert care sa faca fata cerintelor invitatiilor :D

marllenska
16.06.2010, 22:38:23
Stiu ca porumbeii nu sunt o noutate, ma refeream ca sunt ceva nou pe lista mea :-p si crezi ca reusesc daca nu fac pozele cu el?
In ce priveste cocktail-urile vreau ceva destul de normal, dar nu vreau pe cineva care sa faca experienta la nunta mea...nu stiu daca ma intelegi, vreau pe cineva expert care sa faca fata cerintelor invitatiilor :D
Da, reusesti chiar daca nu faci pozele cu el; asta-i alt serviciu oferit de el, nu-i nicio problema. In privinta cocktail-urilor, poti vorbi cu un barman profesionist. Gasesti cu duiumul in cluburile din oras. Eu cred ca ar accepta, in schimbul unui onorariu.

alina_it
16.06.2010, 22:51:02
Da, reusesti chiar daca nu faci pozele cu el; asta-i alt serviciu oferit de el, nu-i nicio problema. In privinta cocktail-urilor, poti vorbi cu un barman profesionist. Gasesti cu duiumul in cluburile din oras. Eu cred ca ar accepta, in schimbul unui onorariu.

>:D< mersi mult.....
Nefiind in tara nu pot contracta cu nimeni.........vroiam sa stiu daca cunosti/cunoasteti pe cineva si sa merg la punct ochit :-p cand vin.

alina512
22.06.2010, 19:27:15
De curand mi-a intrat in cap ceva nou, care nu era pe lista :-p vreau porumbei albi la biserica!
Ma puteti ajuta [-o<

Aproape orice fotograf colaboreaza cu cineva pentru porumbei albi. Intreaba-ti fotograful, eu asa am facut. M-au costat 50 lei 5 porumbei albi. Bafta!

mariaioana77
25.06.2010, 09:22:29
fetelor am un anunt off topic de facut.....ieri cand m-am dus sa dau mancare la catei am observat ca are 4 copoilasi pe langa ea, nici nu am stiut ca e gravida.asa ca cine sta la casa sau doar vrea un catelus.........mentionez ca sunt catei lup de talie mare.si mai mentionez ca ii donez nu ii vand.......imi pare rau ca nu pot pune poze dar daca se hotaraste cineva il poate vedea p viu.

angy80
28.06.2010, 21:01:21
fetelor am si eu nevoie de un croitor/croitoreasa f bun(a).....costumul de ginerica e cam lung la maini si trebuie taiata putin maneca si mutat un nasture. Nu stiti pe nimeni care se pricepe la costume...ma gandesc ca in Focsani sunt multe fabrici de confectii....PLSSSSSSSS HELP!![-o<

angy80
30.06.2010, 09:52:24
fetelor am si eu nevoie de un croitor/croitoreasa f bun(a).....costumul de ginerica e cam lung la maini si trebuie taiata putin maneca si mutat un nasture. Nu stiti pe nimeni care se pricepe la costume...ma gandesc ca in Focsani sunt multe fabrici de confectii....PLSSSSSSSS HELP!![-o<
chiar nimeni?:(

marllenska
30.06.2010, 11:35:18
chiar nimeni?:(
In Focsani, vis-a-vis de Restaurantul Zimbru este o croitorie, jumatate dama, jumatate barbati. Poti incerca acolo.

angy80
30.06.2010, 12:07:47
In Focsani, vis-a-vis de Restaurantul Zimbru este o croitorie, jumatate dama, jumatate barbati. Poti incerca acolo.
o sa o trimit pe soacra mea...merci mult:*

alexandra_pepe
26.10.2010, 21:36:35
o sa o trimit pe soacra mea...merci mult:*
chiar nu mai este nici o miresica din vrancea:(

alina_stef
27.10.2010, 08:40:34
eu eu!! ne-am cam rarit..:(:-s

ggabriela_88
27.10.2010, 10:51:28

si eu sunt o miresica de 2011 de vrancea ...<:-P

alina512
27.10.2010, 14:25:24
Probabil mai sunt miresici de 2011 (nu eu) dar nimeni nu incepe nici o discutie sau nu aveti prea multe intrebari inca. Spor la pregatiri!

alina_stef
27.10.2010, 14:51:09
Eu as fii curioasa sa vad poze de la miresicile de anul acesta, care ne-au cam uitat...sau poate nu mai au timp de cand s-au casatorit..asa o fi??:-?:-s
Miresici de anul 2011 v-ati hotarat unde va faceti buchetul de mireasa?..Eu am fost sambata la urmatoarele florarii: C.B., vizavi de sc. 9( pentru ce vreau eu, adica buchet numai din trandafiri mi-a cerut in jur de 250 de lei, iar lumanarile 450-500, insa doamna mi-a zis ca in functie de buget, ea realizeaza lumanarile si buchetul), la Ema T., putin mai sus de prima florarie(preturi foarte bune, buchetul 150 cu 15 trandafiri, iar lumarile pana in 400 lei, foarte de treaba tipa,si comunicativa, iar din poze imi dau seama ca lucreaza bine), si am ajuns si la floraria lui Mili insa nu era acolo, iar sotul ei nu a vrut sau nu a stiut sa imi dea niste preturi. Eu acum sunt in faza de cercetare si selectie, pentru ca ma uit si la bani,asa invat si eu sa fiu mai chibzuita.
Haideti sa incepem noi discutiile si poate asa mai atragem miresici, cum am fost si noi atrase la randul nostru!>:/;;)

gabi_myx_mail
27.10.2010, 14:58:34
Eu as fii curioasa sa vad poze de la miresicile de anul acesta, care ne-au cam uitat...sau poate nu mai au timp de cand s-au casatorit..asa o fi??:-?:-s
Miresici de anul 2011 v-ati hotarat unde va faceti buchetul de mireasa?..Eu am fost sambata la urmatoarele florarii: C.B., vizavi de sc. 9( pentru ce vreau eu, adica buchet numai din trandafiri mi-a cerut in jur de 250 de lei, iar lumanarile 450-500, insa doamna mi-a zis ca in functie de buget, ea realizeaza lumanarile si buchetul), la Ema T., putin mai sus de prima florarie(preturi foarte bune, buchetul 150 cu 15 trandafiri, iar lumarile pana in 400 lei, foarte de treaba tipa,si comunicativa, iar din poze imi dau seama ca lucreaza bine), si am ajuns si la floraria lui Mili insa nu era acolo, iar sotul ei nu a vrut sau nu a stiut sa imi dea niste preturi. Eu acum sunt in faza de cercetare si selectie, pentru ca ma uit si la bani,asa invat si eu sa fiu mai chibzuita.
Haideti sa incepem noi discutiile si poate asa mai atragem miresici, cum am fost si noi atrase la randul nostru!>:/;;)

O sa scriu un "review" a nuntii mele cand o sa am timp, insa pana atunci pot ajuta miresicile la nevoie ;;)
Poti incerca si la floraria de la Ceasul Rau, este pe un gang, la doamna Mioara, daca nu ma insel. A fost singura din oras care s-a incumetat sa imi faca buchetul meu (dupa Alexanders, care imi cereau enorm de mult) si per total mi-a oferit un pret foarte bun. Am colaborat foarte bine, iar rezultatul il poti vedea in pozele din semnatura mea. Urmeaza sa le pun pe cele de la fotograf, momentan sunt doar cele de la prieteni, care nu sunt foarte clare :-"
Daca mai ai nevoie de ajutor, te rog sa imi spui! ;;)

alina_stef
27.10.2010, 15:03:08
O sa scriu un "review" a nuntii mele cand o sa am timp, insa pana atunci pot ajuta miresicile la nevoie ;;)
Poti incerca si la floraria de la Ceasul Rau, este pe un gang, la doamna Mioara, daca nu ma insel. A fost singura din oras care s-a incumetat sa imi faca buchetul meu (dupa Alexanders, care imi cereau enorm de mult) si per total mi-a oferit un pret foarte bun. Am colaborat foarte bine, iar rezultatul il poti vedea in pozele din semnatura mea. Urmeaza sa le pun pe cele de la fotograf, momentan sunt doar cele de la prieteni, care nu sunt foarte clare :-"
Daca mai ai nevoie de ajutor, te rog sa imi spui! ;;)
Iti stiu pozele foarte bine!!;;) Te-am admirat in secret, ai fost foarte frumoasa mireasa! Ce flori ai avut la buchet? Aaaa...zimi de rochie, e foarte frumoasa si mai are si bretele (cum o vreau eu, din cauza "mamei natura"), un pret daca nu e secret.

gabi_myx_mail
27.10.2010, 15:17:21
Iti stiu pozele foarte bine!!;;) Te-am admirat in secret, ai fost foarte frumoasa mireasa! Ce flori ai avut la buchet? Aaaa...zimi de rochie, e foarte frumoasa si mai are si bretele (cum o vreau eu, din cauza "mamei natura"), un pret daca nu e secret.

Merci ;;)
Buchetul a fost facut numai din orhidee phalaenopsis, pe microfon (ca sa reziste si pt ca altfel nu prea avea cum sa il prinda), din 41 cupe, care erau imense fata de ce vazusem eu pana atunci ;)) A fost mult mai mult decat ceea ce puteam spera, a fost minunat, pur si simplu m-am indragostit de el cand l-am vazut!!! Buchetul meu a fost mare, pentru ca asa mi l-am dorit eu, insa se poate face chiar si cu 25, cred, cu conditia ca sa fie cupele foaarte mari, cum au fost ale mele. Am remarcat ca lumanarile nu apar in poze, poate saptamana aceasta revin cu ele. Si acelea au iesit muuult mai bine decat m-as fi asteptat!

Referitor la rochita, este Bien Savvy, am cumparat-o de la targ, in ianuarie cu 10% reducere. A fost rochita visurilor mele, iar fetele de la magazin si de la atelier au fost f dragute cu mine, chiar si cand am probat vreo 10 voaluri.... ;)) Modificarile - stramtat (inainte de nunta), scurtat, sistem de prindere pentru sutien, bretele, trena si mici detalii pe care le vroiam eu, au intrat in pret. Apropo, sa stii ca bretelutele le-am pus doar seara, la petrecere, pe la 1 noaptea, pana atunci am stat fara. Un sfat, atentie la sistemul de prindere al bretelutelor, cusatura de pe bretelute a cedat si am reusit sa le innod efectiv de gaica ce ramasese pe rochita, pentru ca erau mai lungi, altfel nu as fi reusit ;))

alina_stef
27.10.2010, 15:43:27
#-o#-o[QUOTE=gabi_myx_mail;3699368]Merci ;;)
Buchetul a fost facut numai din orhidee phalaenopsis, pe microfon (ca sa reziste si pt ca altfel nu prea avea cum sa il prinda), din 41 cupe, care erau imense fata de ce vazusem eu pana atunci ;)) A fost mult mai mult decat ceea ce puteam spera, a fost minunat, pur si simplu m-am indragostit de el cand l-am vazut!!! Buchetul meu a fost mare, pentru ca asa mi l-am dorit eu, insa se poate face chiar si cu 25, cred, cu conditia ca sa fie cupele foaarte mari, cum au fost ale mele. Am remarcat ca lumanarile nu apar in poze, poate saptamana aceasta revin cu ele. Si acelea au iesit muuult mai bine decat m-as fi asteptat!

Referitor la rochita, este Bien Savvy, am cumparat-o de la targ, in ianuarie cu 10% reducere. A fost rochita visurilor mele, iar fetele de la magazin si de la atelier au fost f dragute cu mine, chiar si cand am probat vreo 10 voaluri.... ;)) Modificarile - stramtat (inainte de nunta), scurtat, sistem de prindere pentru sutien, bretele, trena si mici detalii pe care le vroiam eu, au intrat in pret. Apropo, sa stii ca bretelutele le-am pus doar seara, la petrecere, pe la 1 noaptea, pana atunci am stat fara. Un sfat, atentie la sistemul de prindere al bretelutelor, cusatura de pe bretelute a cedat si am reusit sa le innod efectiv de gaica ce ramasese pe rochita, pentru ca erau mai lungi, altfel nu as fi reusit ;))[/QUOTE

Cum incep targurile la anu o sa fiu prezenta..si eu "vanez" acum o rochita de la Calin Events, poate o prind in reducere,cand e mai ieftina cu 10 mil...Cat despre buchet stiu ce fel il vreau, din trandafiri, pentru ca am o "problemuta": nu vreau sa il arunc, vreau sa imi pastrez buchetul, ca pe vremuri cand se pastra buchetul din flori artificiale. Sambata o sa iau iar orasul la pas, sa fac miscare, si o sa ajung si la floraria recomanda.Am observat ca bretelutele le-ai avut tarziu puse...totusi as vrea ceva mai gros, inca nu am o idee bine conturata pentru ca nu am probat nici o rochie, ca sa stiu ce ma avantajeaza. Imi plac foarte mult rochiile fara bretele, corset cu totul, dar imi e frica ca o sa trag toata noaptea de corset, as vrea rochie gen printesa dar totodata ma atrag si rochiile model "A", si cel mai grav e ca imi plac rochiile numai de la 700 sute de euro in sus, gen Pronovias, Aire Barcelona, La Sposa, etc...Asa, in mari dileme ai fost si tu?

ElenaMR
27.10.2010, 16:47:16
Cum incep targurile la anu o sa fiu prezenta..si eu "vanez" acum o rochita de la Calin Events, poate o prind in reducere,cand e mai ieftina cu 10 mil...[/QUOTE]

Eu am avut rochie de la Calin Events si am fost foarte incantata de ea ;)) Nu i-a trebuit nicio modificare si chiar daca am dat ceva banuti (20 mil, fara nicio reducere - bugetul maxim) s-a meritat - am simtit diferenta de calitate a materialelor si a cusaturilor. Si acum ma uit cu drag la ea in sifonier si tare as mai vrea sa o imbrac #-o

ggabriela_88
27.10.2010, 17:14:17

eu sunt in italia si din pacate ,nu pot merge sa ma informez pt buchet,pt flori !! :((

gabi_myx_mail
27.10.2010, 17:36:46
#-o#-o[QUOTE=gabi_myx_mail;3699368]Merci ;;)
[/QUOTE

Cum incep targurile la anu o sa fiu prezenta..si eu "vanez" acum o rochita de la Calin Events, poate o prind in reducere,cand e mai ieftina cu 10 mil...Cat despre buchet stiu ce fel il vreau, din trandafiri, pentru ca am o "problemuta": nu vreau sa il arunc, vreau sa imi pastrez buchetul, ca pe vremuri cand se pastra buchetul din flori artificiale. Sambata o sa iau iar orasul la pas, sa fac miscare, si o sa ajung si la floraria recomanda.Am observat ca bretelutele le-ai avut tarziu puse...totusi as vrea ceva mai gros, inca nu am o idee bine conturata pentru ca nu am probat nici o rochie, ca sa stiu ce ma avantajeaza. Imi plac foarte mult rochiile fara bretele, corset cu totul, dar imi e frica ca o sa trag toata noaptea de corset, as vrea rochie gen printesa dar totodata ma atrag si rochiile model "A", si cel mai grav e ca imi plac rochiile numai de la 700 sute de euro in sus, gen Pronovias, Aire Barcelona, La Sposa, etc...Asa, in mari dileme ai fost si tu?

In general, dupa targuri sunt reducerile cele mai mari, acelea sunt ultimele exemplare, insa ai slabe sanse sa gasesti modelul sau numarul potrivit. Daca la targ iti gasesti rochita mult-visata, eu ti-as recomanda sa ti-o cumperi, altfel risti sa ramai fara ea ;))
Eu am probat cu un si ceva inainte de nunta, ca la targuri sa am o parere deja formata despre raportul calitate-pret si eventuale probleme cu casele de moda...
Rochita corset este foarte comoda si nu ai avea de ce sa iti faci griji ca o sa tragi de ea, in special daca este pe snur; daca este pe fermoar, este putin mai complicat, insa cu o talie bine conturata, nu ai avea de ce sa iti faci griji. Eu am stramtat-o cu o saptamana inainte de nunta si desi in ziua nuntii am slabit aproape 2kg, nu am avut pb, nu am simtit ca o sa cada de pe mine. Am avut bretelutele, pentru siguranta, dar nu a fost nevoie sincer...
PS: Rochitele arata minunat in poze, pana nu probezi nu ai cum sa iti faci o parere. Sfatul meu ar fi sa probezi cateva in perioada imediat urmatoare, si ieftine si scumpe, ca sa poti face diferenta, sa stii ce anume sa cauti la o rochita, sa vezi ce ti-ar placea si mai ales, sa stii ce te avantajeaza.
Eu am stiut cand am probat ca aceea este rochita mea si nu am stat pe ganduri; era peste bugetul meu, insa nu am regretat nici macar o secunda ;;) Si acum, tot pe aceeasi as purta-o in ziua nuntii mele! ;;)

ggabriela_88
27.10.2010, 18:28:30
[QUOTE=alina_stef;3699512]#-o#-o

In general, dupa targuri sunt reducerile cele mai mari, acelea sunt ultimele exemplare, insa ai slabe sanse sa gasesti modelul sau numarul potrivit. Daca la targ iti gasesti rochita mult-visata, eu ti-as recomanda sa ti-o cumperi, altfel risti sa ramai fara ea ;))
Eu am probat cu un si ceva inainte de nunta, ca la targuri sa am o parere deja formata despre raportul calitate-pret si eventuale probleme cu casele de moda...
Rochita corset este foarte comoda si nu ai avea de ce sa iti faci griji ca o sa tragi de ea, in special daca este pe snur; daca este pe fermoar, este putin mai complicat, insa cu o talie bine conturata, nu ai avea de ce sa iti faci griji. Eu am stramtat-o cu o saptamana inainte de nunta si desi in ziua nuntii am slabit aproape 2kg, nu am avut pb, nu am simtit ca o sa cada de pe mine. Am avut bretelutele, pentru siguranta, dar nu a fost nevoie sincer...
PS: Rochitele arata minunat in poze, pana nu probezi nu ai cum sa iti faci o parere. Sfatul meu ar fi sa probezi cateva in perioada imediat urmatoare, si ieftine si scumpe, ca sa poti face diferenta, sa stii ce anume sa cauti la o rochita, sa vezi ce ti-ar placea si mai ales, sa stii ce te avantajeaza.
Eu am stiut cand am probat ca aceea este rochita mea si nu am stat pe ganduri; era peste bugetul meu, insa nu am regretat nici macar o secunda ;;) Si acum, tot pe aceeasi as purta-o in ziua nuntii mele! ;;)

multumim !!!ti-am spus si iti mai spun !! ai fost o mireasa fffffffffffffffff frumoasa !!!! mi-a placut rochia,voalul,machiajul,coafura ! deci tot mi-a placut la tine !! o mireasa fff frumoasa !!

danusza
27.10.2010, 21:00:37
eu sunt in italia si din pacate ,nu pot merge sa ma informez pt buchet,pt flori !! :((

Nu dispera. Cauta pe internet modele de buchet, iti faci o colectie si cand vii in tara poti merge pe la florarii.
Eu mi-am comandat buchetul si lumanarile cu o zi inainte la floraria de langa dogan din cauza unei incurcaturi dar totul a iesit perfect. Ce-i drept nici eu nu am avut pretentii la un buchet anume...vroiam ceva simplu. Am ales din pozele care le avea (si florile disponibile) un buchet din trandafiri albi cu marginea rosie si am rugat sa-mi puna in loc de banala floarea miresei eustoma. Si a iesit chiar mai frumos decat m-as fi asteptat eu :) Nasei i-am facut buchetul din trandafiri albi simpli si in loc de floarea miresei i-am pus santini.

Eu am fost norocoasa si am gasit tot ce-mi trebuia atunci cand trebuia. Nu m-am panicat in nici un moment ca imi mai trebuie nu stiu ce sau chestii de genul asta. Mi-am spus ca o sa gasesc ce-mi trebuie la momentul potrivit.
Singura chestie care mi-a dat ceva batai de cap a fost dantela pentru voalul de mireasa pe care am hotarat sa mi-l fac singura. Am avut doua voaluri, unul scurt si comod si unul lung pe care l-am tinut doar pana la restaurant.

Oricum, cel mai important e ca orice ar fi, in ziua si noaptea nuntii sa fiti relaxate si sa va bucurati de cea mai frumoasa zi din viata voastra. Eu personal m-am distrat la nunta mea mai mult decat m-am distrat la orice alta petrecere. A fost, fara nici un dubiu, cea mai frumoasa si mai emotionanta zi :) iar sotul meu l-am vazut mai frumos, mai dulce si mai emotionat ca niciodata ;))

Gata, incerc sa ma opresc...as fi in stare sa vorbesc despre nunta mea la nesfarsit ;;)
NU VA STRESATI!!!!!!

gabi_myx_mail
28.10.2010, 08:17:02
Nu dispera. Cauta pe internet modele de buchet, iti faci o colectie si cand vii in tara poti merge pe la florarii.
Eu mi-am comandat buchetul si lumanarile cu o zi inainte la floraria de langa dogan din cauza unei incurcaturi dar totul a iesit perfect. Ce-i drept nici eu nu am avut pretentii la un buchet anume...vroiam ceva simplu. Am ales din pozele care le avea (si florile disponibile) un buchet din trandafiri albi cu marginea rosie si am rugat sa-mi puna in loc de banala floarea miresei eustoma. Si a iesit chiar mai frumos decat m-as fi asteptat eu :) Nasei i-am facut buchetul din trandafiri albi simpli si in loc de floarea miresei i-am pus santini.

Eu am fost norocoasa si am gasit tot ce-mi trebuia atunci cand trebuia. Nu m-am panicat in nici un moment ca imi mai trebuie nu stiu ce sau chestii de genul asta. Mi-am spus ca o sa gasesc ce-mi trebuie la momentul potrivit.
Singura chestie care mi-a dat ceva batai de cap a fost dantela pentru voalul de mireasa pe care am hotarat sa mi-l fac singura. Am avut doua voaluri, unul scurt si comod si unul lung pe care l-am tinut doar pana la restaurant.

Oricum, cel mai important e ca orice ar fi, in ziua si noaptea nuntii sa fiti relaxate si sa va bucurati de cea mai frumoasa zi din viata voastra. Eu personal m-am distrat la nunta mea mai mult decat m-am distrat la orice alta petrecere. A fost, fara nici un dubiu, cea mai frumoasa si mai emotionanta zi :) iar sotul meu l-am vazut mai frumos, mai dulce si mai emotionat ca niciodata ;))

Gata, incerc sa ma opresc...as fi in stare sa vorbesc despre nunta mea la nesfarsit ;;)
NU VA STRESATI!!!!!!

Bravo, danusza, ai pus punctul pe i!
Asta este cel mai important, ca voi sa va bucurati de ziua aceea, indiferent ce s-ar intampla...si cu siguranta fiecare lucru vine la momentul potrivit! :)

gabi_myx_mail
28.10.2010, 08:18:31
[QUOTE=gabi_myx_mail;3699874]

multumim !!!ti-am spus si iti mai spun !! ai fost o mireasa fffffffffffffffff frumoasa !!!! mi-a placut rochia,voalul,machiajul,coafura ! deci tot mi-a placut la tine !! o mireasa fff frumoasa !!

Multumesc :">
Iti doresc sa ai o nunta asa cum ai visat! >:D<

alina_stef
28.10.2010, 08:37:46

NU VA STRESATI!!!!!!

Vrem poze!!!Tu esti o "clienta" fidela a forumului, nu poti sa ne lasi fara poze, si fara sfaturi. Cand vei mai avea timp, povesteste-ne de rochie, de tort, de ce probleme ati intampinat, ce bauturi ati avut, sau ce prajituri...

alina_stef
28.10.2010, 08:43:10
Nu iti face probleme...mie Ema T. mi-a zis ca pot veni la ea sa imi dau comanda de buchet cu o saptamana inainte..acum depinde si de ce flori vrei tu. Eu o sa mai cercetez piata si tot ce aflu iti spun pe forum, ca sa iti faci o idee pana vii tu acasa. Daca te intereseaza ceva anume, spune-mi, tot ma duc sa ma interesez pentru mine, nu ma doare gura sa pun o intrebare si pentru tine...Doar sa ai in vedere faptul ca ai nunta in august, si e mai aglomerat atunci.

gabi_myx_mail
28.10.2010, 09:23:25
Nu iti face probleme...mie Ema T. mi-a zis ca pot veni la ea sa imi dau comanda de buchet cu o saptamana inainte..acum depinde si de ce flori vrei tu. Eu o sa mai cercetez piata si tot ce aflu iti spun pe forum, ca sa iti faci o idee pana vii tu acasa. Daca te intereseaza ceva anume, spune-mi, tot ma duc sa ma interesez pentru mine, nu ma doare gura sa pun o intrebare si pentru tine...Doar sa ai in vedere faptul ca ai nunta in august, si e mai aglomerat atunci.

Cand m-am interesat de flori, mi s-a spus ca trebuie data comanda cu o saptamana inainte... asta pentru ca s-ar putea sa nu aiba suficiente flori sau chiar sa nu aiba specia respectiva... :)

ggabriela_88
29.10.2010, 10:11:42
va multumesc fetelor !!!!!!>:D<>:D<>:D<

alexandra_pepe
02.11.2010, 22:25:12
si eu st in it ca tine...si nu pot eu sa umblu sa ma informez de toate:((

alina512
23.12.2010, 08:27:38
Craciun fericit !
Un an nou cu bucurii si impliniri !
La multi ani !

alina_stef
23.12.2010, 09:42:44
si eu va urez craciun fericit!!! Spor la pregatiri pentru viitoarele miresici si spor la bebei pentru viitoarele mamici!!!

Aly_myra
12.02.2011, 19:09:56
Bravo, danusza, ai pus punctul pe i!
Asta este cel mai important, ca voi sa va bucurati de ziua aceea, indiferent ce s-ar intampla...si cu siguranta fiecare lucru vine la momentul potrivit! :)

Buna Gabi,
Draga mea, ati avut o nunta superba!!! Ai fost divina! :D Imi plac foarte mult pozele voastre!
Casa de piatra si sa fiti fericiti!

Ce mult imi doresc si eu o nunta..asa ca a ta :D am foarte mari emotii :)

gabi_myx_mail
14.02.2011, 09:31:48
Buna Gabi,
Draga mea, ati avut o nunta superba!!! Ai fost divina! :D Imi plac foarte mult pozele voastre!
Casa de piatra si sa fiti fericiti!

Ce mult imi doresc si eu o nunta..asa ca a ta :D am foarte mari emotii :)

Iti multumesc din suflet!
Noi am incercat sa ne bucuram cat de mult de nunta noastra, fara sa avem niciun fel de asteptari si fara sa ne lasam afectati de orice lucru minor care sta de multe ori in calea fericirii altora.

Va doresc si voua sa aveti parte de o nunta minunata, sa va bucurati unul de celalalt si sa ii aveti alaturi pe toti cei dragi! ;;)

Aly_myra
14.02.2011, 21:36:56
Iti multumesc din suflet!
Noi am incercat sa ne bucuram cat de mult de nunta noastra, fara sa avem niciun fel de asteptari si fara sa ne lasam afectati de orice lucru minor care sta de multe ori in calea fericirii altora.

Va doresc si voua sa aveti parte de o nunta minunata, sa va bucurati unul de celalalt si sa ii aveti alaturi pe toti cei dragi! ;;)

Multumesc :* sa dea Dumnezeu :) >:D<

alina512
23.04.2011, 20:07:57
Paste fericit tuturor si o primavara frumoasa !

Spor la pregatiri miresicilor !

Sa va traiasca puiutii mamicilor!

mariaioana77
21.07.2011, 11:54:47
fetelor stiti p cineva care aduce pachete din germania pls?!?

gaya24
24.07.2011, 16:27:48
buna ce mai e nou pe aici..cu ce va mai laudati...care sunteti din focsani aveti idee de vreu coafor sau vreun centru unde se fac cursuri de coafor in afara de cel de la casa de cultura..?popici;-)

marllenska
24.07.2011, 19:43:02
buna ce mai e nou pe aici..cu ce va mai laudati...care sunteti din focsani aveti idee de vreu coafor sau vreun centru unde se fac cursuri de coafor in afara de cel de la casa de cultura..?popici;-)

Stiu ca se fac niste cursuri undeva pe Lupeni. Alexandra Iordachioiu se numeste persoana care se ocupa de aceste cursuri. Ti-am trimis nr.

mariaioana77
11.10.2011, 14:18:51
fetelor este cineva care si-a schimbat permisul de conducere in urma casatoriei? ce acte trebuie si cat e taxa?

marllenska
11.10.2011, 14:48:26
fetelor este cineva care si-a schimbat permisul de conducere in urma casatoriei? ce acte trebuie si cat e taxa?

http://www.prefecturabucuresti.ro/permise-i-inmatriculri-auto/279.html

alina512
12.10.2011, 19:58:11

Platesti taxa de 68 lei la CEC sau BCR, mergi la chioscurile din fata politiei (cea de pe Cuza Voda, langa surdo-muti) unde iti intocmesc fisa conducatorului auto (5 lei parca) si sa ai la tine: permisul, buletinul, certificat de nastere si certificat de casatorie in original si copie. Depui actele si primesti recomandata acasa sa-l ridici de la posta.

cristinaapostu
16.11.2011, 08:16:21
68 de lei ??? ce muuuult!

mariaioana77
11.12.2011, 12:24:20
fetelor imi puteti recomanda un doctor bun unde as putea face o ecografie abdominala? la spitalul militar e vreunul ok?

mariaioana77
21.12.2011, 08:16:53
se face in judetul nostru spargerea pietrelor la rinichi? sau prin apropiere?

marllenska
01.02.2012, 20:35:35
Pot sa cunun la fix o luna (30 de zile) de la nastere? Din punct de vedere religios, am voie sa intru in biserica?

mihapet
01.02.2012, 21:41:43
Pot sa cunun la fix o luna (30 de zile) de la nastere? Din punct de vedere religios, am voie sa intru in biserica?
Eu stiam ca 40 zile nu ai voie. Dar vorbeste cu preotul. Poate iti da dezlegare si iti face molifta mai repede;;);;)

Liviav_87
14.02.2012, 12:43:08
Stiti unde as putea face cursuri de make-up in Focsani in afara de Casa de cultura?

gaya24
14.10.2012, 09:48:29
neata nu mai e nimeni pe aici...:x

tatu_paula
21.10.2012, 17:26:49
Buna! Poate cineva sa-mi recomande un salon in Focsani unde se poate realiza un machiaj cu produse profesionale:-\ Ati incercat, ati fost multumite ?

gaya24
22.10.2012, 09:31:39
Buna! Poate cineva sa-mi recomande un salon in Focsani unde se poate realiza un machiaj cu produse profesionale:-\ Ati incercat, ati fost multumite ?

buna eu am fost machiata la salan eva am fost multumita mi-a rezistat pana dimineata nu sa intins, dar mai este si in spate la fostul leonardo pe bulevard nu mai stiu cum se numeste face misto si acolo

tatu_paula
23.10.2012, 20:24:21
buna eu am fost machiata la salan eva am fost multumita mi-a rezistat pana dimineata nu sa intins, dar mai este si in spate la fostul leonardo pe bulevard nu mai stiu cum se numeste face misto si acolo
Multumesc de sugestie! Unde anume este salon Eva?...cumva la Nicole te referi, cel din spate de la fostul leonardo? Mi-a mai fost recomandat de o prietena dar e bine sa ai mai multe optiuni :)

alina_stef
06.01.2013, 12:06:41
miresici cum stam cu medicii ginecologi la noi in oras? pareri, impresii, laudati pe vreunul?

gaya24
06.01.2013, 19:20:20
miresici cum stam cu medicii ginecologi la noi in oras? pareri, impresii, laudati pe vreunul?

alina eu am auzit de saveliev e in spital a fost la o clinica dar acum il gasesti in spital si eu as vrea s merg aman mai tot timpul;-)

alina_stef
07.01.2013, 17:51:42
alina eu am auzit de saveliev e in spital a fost la o clinica dar acum il gasesti in spital si eu as vrea s merg aman mai tot timpul;-)

gabi ne luam de mana si mergem amandoua cand ne facem curaj ;-)

alina512
12.01.2013, 16:49:26

Eu merg la Bratu si o recomand! Si de Saveliev am auzit lucruri bune.

gaya24
02.02.2013, 22:46:08
Eu merg la Bratu si o recomand! Si de Saveliev am auzit lucruri bune.

multam de sfat.. dar o clinica privata unde poti sa nasti aici in vrancea este sa nu te mai deplasezi in alt oras??

marllenska
03.02.2013, 08:05:41
multam de sfat.. dar o clinica privata unde poti sa nasti aici in vrancea este sa nu te mai deplasezi in alt oras??

Clinica Materna.

gaya24
03.02.2013, 10:00:15
Clinica Materna.

mersik credeam ca mai este vre-o una poate o sa mai faca vreo una vreun om cu sufletul mare:)

marllenska
05.02.2013, 08:10:45
mersik credeam ca mai este vre-o una poate o sa mai faca vreo una vreun om cu sufletul mare:)
Depinde de ce-ti doresti de la o maternitate privata...