PDA

Versiunea completa : Tort personalizat

curly23_elena
03.01.2010, 15:09:52
Miresici
Eu sunt din Constanta..aveti idee de vreo cofetarie care poate "executa" un tort personalizat? Iubitul meu are o clienta care ar face asa ceva-i-a facut lui Mazare tort ce imbraca forma masinii lui de epoca- dar este f scumpa..

La forma pe care mi-a doresc m-am gandit dar nu m-am decis..ne amuzam spunand ca ne vrem pe noi 2 in picioare:) Probabil ca mama mea se va supara tare cand va auzi..avand in vedere ca ea lucreaza in domeniu si se asteapta sa imi fac tortul la ea..asta e..vreau altceva..ce sa fac..sunt o fitoasa:)

Astept parerile voastre.

gruzixxx
22.01.2010, 22:19:01
buna!tort personalizat stiu in cluj ,o prietena si a imbracat o papusa barbie mare cam 1,50 m in martipan ,a imbraca o in rochie de mireasa din martipan .a fost super

annybunny
23.01.2010, 16:58:08
buna!tort personalizat stiu in cluj ,o prietena si a imbracat o papusa barbie mare cam 1,50 m in martipan ,a imbraca o in rochie de mireasa din martipan .a fost super
O papusa barbie la 1,5 m??? Eu stiu doar de tort de asta, e tare frumos :)

airiana
05.03.2010, 18:52:53
Si eu vreau un tort personalizat..;;)

thundersgirl
18.07.2010, 20:17:17
Eu am 2 copii si de fiecare zi am avut cate un tort cu tematica - papusi, masinuta 3d, urs3d, cal si chiar o intreaga poveste cu cow boy sau cenusareasa - dar cu figurine. Am fost foarte incnatata de ele - mai ales gastele si invitatii.

Totusi pentru nunta mea as dori un tort cu multi fluturi. Am vazut pe net - la americani ce-i drept - poze. Am cautat si se pare ca folosesc "topper".. cred eu un suport in care sunt deja fluturii. Stiti vreo cofetarie unde as putea comanda asa ceva?

pyciulika
17.11.2011, 19:58:00
Ce este "topper" ?

BlueEyedGirl
17.01.2012, 13:34:10
Eu imi doresc un tort personalizat si am gasit persoana care sa mi-l faca. Am vorbit chiar ieri si am stabilit detaliile. Oricum pana in august voi mentine legatura cu dumneaei si vom mai vorbi de ideile aparute intre timp. Tortul vreau sa fie o surpriza pentru mirele meu si stiu ca o va aprecia foarte mult! ;;)

Ce este "topper" ?

Cred ca se refera la statuetele care se pun deasupra tortului. Daca scrii cake topper pe google vei gasi o multime de astfel de modele.

Thaise
18.02.2012, 14:25:08
Pe unde se pot face torturi personalizate?insa si interiorul sa fie ales tot de noi.Nu sunt o fana a torturilor de cofetarie insa vreau ca tortul de nunta sa fie unul special dar si foarte bun.

Thaise
18.02.2012, 14:26:55
aaaam uitat sa specific ca as vrea sa fie ornat cu flori naturale...deci cred ca ar trebui sa fie o firma specializata in asa ceva.

Andreeasurdu
28.09.2012, 16:54:00
Stiti unde se pot face torturi personalizate in Ploiesti si Sinaia?

Multumesc!

MarinAlexandra202
01.09.2016, 14:57:14
:)

Buna,

Miresici, voi de la ce cofetarie din Bucuresti va alegeti tortul de nunta? Recomandari?

Multumesc anticipat!

cristiansen
02.09.2016, 00:17:41
Noi o sa colaboram cu cofetaria Claus. Prajiturile sunt foarte bune , am auzit nunai lucruri bune despre ei si sper sa fie ok, sa iasa si design ul care il dorim. :)