PDA

Versiunea completa : Saloane de coafura si manchiura in Neamt!

dolly_raluk
12.08.2008, 02:14:55
Buna fetelor, ma numesc Raluca, am nunta pe 16 august, la Mariko Inn in Roman. Am o mare nedumerire... Mi-am facut programare la salonul Vip pentu coafura si machiaj. Ce credeti am facut alegerea potrivita? Eu asa sper!

deliutza_miresica
22.08.2008, 13:16:44
hmmmm.....sincer nu stiu nimic de salonul asta dar cu siguranta o sa iasa ceva frumos conteaza f mult culorile pe care le alegi u pt machiaj ce te avantajezez in rest cred ca totul e ok ;-) succes>:D<

Madutzu
04.09.2008, 21:41:29
Eu mai am 23 de zile... ;)) Mi-am facut recent programare la Iaky, in Piatra. Am vazut mai multe saloane, dar asta mi-a placut cel mai mult, chiar mai mult decat Sanda. Sper sa fie bine!

pup,

AlexiaS
02.10.2008, 09:43:24
Stie cineva ceva de o doamna Anoaneta de la salonul de la Ceahlau?
Am auzit ca e f buna dar mai ceream o parere.
Merci.

Madee
28.11.2008, 23:23:14
Merci.

Buna, Alexia

La care salon de la Ceahlau te referi? Este salon de coafura acolo? Sau n-am fost eu atenta? :D

Si au am nunta in sala Bianca. Te-ai hotarit cu ce culoare decorezi sala? Eu sint in pana de idei... cred ca nici nu mai trebuie decorata dar niciodata nu strica inca o parere.

Mersi si spor!

AlexiaS
11.01.2009, 19:48:13
Buna, Alexia

La care salon de la Ceahlau te referi? Este salon de coafura acolo? Sau n-am fost eu atenta? :D

Si au am nunta in sala Bianca. Te-ai hotarit cu ce culoare decorezi sala? Eu sint in pana de idei... cred ca nici nu mai trebuie decorata dar niciodata nu strica inca o parere.

Mersi si spor!

Buna Madee,
Scuze de intarziere. . . Nu am mai avut timp sa verific forumul dar de acum imi voi face timp, promit.
Ai perfecta dreptate, si mie mi se pare ca la felul cum arata sala aceea, daca ii mai pui ceva, risti puternic sa dai in chici.
Eu ma gandeam la o arcada la intrare, flori pe mese si cam aici am ajuns. Nu mai stiu altceva ce ar merge acolo. . .
Ca si culori vom folosi in principal bordeaux si verde fistic (invitatii, buchet, flori pe mese, etc).

Madee
14.01.2009, 22:15:45
Buna

Stai linistita... nici eu nu intru prea des, desi ar trebui...
Cred ca iesim din subiect dar ma intorc la decoratiunile noastre. La un verde foarte pal ma gindeam si eu, ca sa fie ca in gradina cu galbenul de acolo... si se mentine si luminozitatea.
Planuiesc sa ma duc sa fac poze in sala in speranta ca imi vin idei uitindu-ma le ele.

Totusi, ca sa nu iesim din subiect, putem vorbi pe Off-topicul miresicilor din Neamt ;-)
Oricum, raman interesata de subiectul asta pentru ca trebuie sa imi fac coafura si machiajul in Piatra (n-am incotro :gen_13: )

Spor! >:D<

otinel
23.02.2009, 15:59:36
Buna,
Imi poate recomanda cineva un coafor bun in Roman? Velvet sau VIP? Mai sunt si altele.
Va multumesc. Spor la pregatiri

lumi_andronic
23.02.2009, 16:34:21
Buna,
Imi poate recomanda cineva un coafor bun in Roman? Velvet sau VIP? Mai sunt si altele.

Buna. Eu as spune Vip. Eu acolo mi-am facut programare. Intamplator le si cunosc pe fete. Sunt oky.

otinel
24.02.2009, 10:00:04
Buna. Eu as spune Vip. Eu acolo mi-am facut programare. Intamplator le si cunosc pe fete. Sunt oky.

Merci mult. Am sa incerc acolo, sunt nasica in Mai. Poti sa-mi spui te rog unde e salonul asta?

niela
25.02.2009, 22:43:10
Buna, Alexia

Mersi si spor!

draguta alexia...e prea frumoasa sala aceea ca sa o incarci cu prostii...eu cred ca-ti trebuie niste aranjamente spectaculoase,ca sa se asorteze cu sala,cu scaunele de regi si regine si cateva detalii la fel de spectaculoase sau mai mult pretioase

AlexiaS
26.02.2009, 09:23:37
E interesant ce scrii tu, Niela. Imi poti exemplifica, in viziunea ta , care ar fi acelea?

Madee
26.02.2009, 23:00:42
... ciulesc si eu urechile :">

Alexias, formatia ai ascultat-o? Cum ti se pare?

niela
03.03.2009, 14:07:53

formatia canta bine,numai ca daca sunt 2 nunti,inca una si in alt salon o sa cante cand la o nunta cand la alta,cel putin la solist sunt sigura ca fac asa....adica o sa cante adrian enache(solistul) la inceput si dupa un timp o sa cante si fata aceea dar nu mai tin minte cum o cheama....si inca o chestie...la o nunta cand a cantat fata a venit la fiecare masa....mie m-i s-a parut urat sa vii sa cersesti parca din om in om...e bine sa-i intrebati dinainte
va pup bafta

AlexiaS
04.03.2009, 09:49:49

Da, i-am si ascultat si am si vb cu ei. Vezi la sectiunea lautari. :*

Niela, nu mi-ai raspuns la intrebare. Chiar sunt interesata. Mercik!

otinel
04.03.2009, 10:57:33
Nu va suparati, subiectul la topicul asta este "Coafura si machiajul", ca vad ca voi discutati despre cu totul altceva aici...
Discutiile astea ar trebui sa aiba loc pe MP. Tot intru la acest subiect sa aflu ceva despre posibile locuri unde te poate ajuta cineva cu coafura si machiajul, dar citesc despre lautari, aranjat de sali, etc. Nu va suparati, e doar o parare.

AlexiaS
05.03.2009, 14:44:25
Nu va suparati, subiectul la topicul asta este "Coafura si machiajul", ca vad ca voi discutati despre cu totul altceva aici...
Discutiile astea ar trebui sa aiba loc pe MP. Tot intru la acest subiect sa aflu ceva despre posibile locuri unde te poate ajuta cineva cu coafura si machiajul, dar citesc despre lautari, aranjat de sali, etc. Nu va suparati, e doar o parare.
Scuzeeeeeeeeee. Nu a fost cu intentie. . .:">
Gata eu nu mai vb de altele aici decat de Coafura! :*

Si daca tot veni vorba, fetelor, recomandati-mi si mie o coafeza cu gust si imaginatie, ca m-am saturat de tipicare, care lucraza numai 3-4 modele cunoscute de ele si atat . . .

anca_b
06.03.2009, 11:23:31
Buna,
la Ika Center este un hair stilist. Octavian se numeste. este foarte talentat. eu numai acolo merg recent mi-am dus si viitorul sot.

anca_b
06.03.2009, 11:25:02
la Ika Center este un hair stilist. Octavian se numeste. este foarte talentat. eu numai acolo merg recent mi-am dus si viitorul sot.

tot acolo gasiti si machiaj foarte bun. fetele sunt f pricepute. una dintre ele este makeup artist

otinel
06.03.2009, 11:42:48
Merci mult, esti o draguta. Imi poti da si o adresa?

tot acolo gasiti si machiaj foarte bun. fetele sunt f pricepute. una dintre ele este makeup artist

AlexiaS
09.03.2009, 15:01:16
Asa-i, ai fost tare dragutza. :*
Si cu aceeasi rugaminte ca mai sus. . . o adresa pls, sau un punct de reper.

anca_b
10.03.2009, 10:53:40
in roman, langa posta din piata republicii vis a vis de biserica constantin si elena

oanamica
24.03.2009, 13:54:32
eu ma gandeam sa ma machez la SALON SANDA ...la Nicoleta daca o stiti..am inteles ca se pricepe.Nu m-a machiat niciodata dar din cate am auzit.Voi ce parere aveti? Unde ma sfatuiti sa ma duc....coafeza imi vine acasa..

va pup

FITI FRUMOASE!!!

katylyna
30.05.2009, 12:50:09
Buna fetelor!!
Cine imi poate recomanda un salon bun din Targu-Neamt??
Am nunta pe 15 august si fiind cald afara vreau si o coafura k-lumea!!!

Alina17
31.05.2009, 21:14:55
Salonul Ceahlau e cel ce la Euroconfort, de fapt, nu?
Stiu de bine de Coca...cunosc 2 miresici coafate de ea. Din punctul meu de vedere, SUPER. M-a coafat si pe mine de cateva ori asa pentru nunti. Am fost multumita. Recomand, insa tre sa stii si tu ce vrei

Merci.

onutza19
06.10.2009, 12:42:18
Dragele mele,
Va recomand cu caldura salonul Yaki pentru coafura (doamna Mari Parau) si pentru machiaj.

ceraselad
14.10.2009, 12:58:43
Eu m-am machiat la Salon Preety, la Alexandra si am fost f multumita.

manu08
27.10.2009, 15:42:25
Salonul Ceahlau e cel ce la Euroconfort, de fapt, nu?
Stiu de bine de Coca...cunosc 2 miresici coafate de ea. Din punctul meu de vedere, SUPER. M-a coafat si pe mine de cateva ori asa pentru nunti. Am fost multumita. Recomand, insa tre sa stii si tu ce vrei

Eu o stiu bn pe Ela(Antoanela) de acolo si coafeza ff bn.Dar si colegele ei fac bn,asta din ce am vazut cat ma facea Ela pe mn.

alina_neamt
04.01.2010, 17:59:43
Buna, miresici!
Ce salon recomandati?

alina_neamt
09.01.2010, 13:32:05
Nu stie nimeni??? :(:(
Pacat!!....

alinush19_85
09.01.2010, 14:16:40
Ultima data cand am fost la un salon in piatra a fost acum vreo 7 ani si imi placea ala de langa Baia Comunala (era la etaj, peste drum de scoala 3 cred....); fetele erau ok si faceau si treaba buna
Acum, nu mai stiu cum e acolo si nici ce a mai aparut prin oras
Daca afli ceva si esti multumita de el, te rog da-mi si mie de veste [-o<

mielutza
16.01.2010, 20:13:07
Eu cred ca o sa merg la salon Sanda pentru coafura. Sunt foarte ok fetele acolo. Problema mea e de machiaj..Stiti pe cineva in piatra care face machiaj profesionist?

roxy05nt
17.03.2010, 12:42:08
si eu caut salon:(( care sa si coafeze si sa si machieze in Piatra Neamt dar mai astept poate...o sa vina cineva cu un raspuns^:)^

alina_neamt
09.04.2010, 09:55:49
Alte saloane??
As vrea pe cineva care stie cu adevarat sa faca un machiaj profesionist..^:)^^:)^^:)^^:)^ Va rog recomandari!!

irina_maria_mitrofan
18.04.2010, 10:12:10
Alte saloane??
As vrea pe cineva care stie cu adevarat sa faca un machiaj profesionist..^:)^^:)^^:)^^:)^ Va rog recomandari!!

Am auzit lucruri bune despre fetele care lucrau la Onym.Actualmente am inteles ca lucreaza in alt salon, undeva pe langa central. Nu stiu preturi sau alte detalii.Insa daca aflu sau ma hotarasc sa merg sa fac o proba acolo, anunt!>:D<

alinush19_85
18.04.2010, 10:26:54
Am auzit lucruri bune despre fetele care lucrau la Onym.Actualmente am inteles ca lucreaza in alt salon, undeva pe langa central. Nu stiu preturi sau alte detalii.Insa daca aflu sau ma hotarasc sa merg sa fac o proba acolo, anunt!>:D<
multumim mult irinuco>:D<

aakr05
07.05.2010, 21:47:49
Pentru machiaj va recomand pe Simona Sacaleanu. are si site si gasiti datele ei de contact acolo. este din iasi dar se deplaseaza si la piatra neamt. eu am fost la proba la iasi si a fost foarte frumos. acuma, la schimb: cine stie un hair-stilist bun? nu neaparat in piatra. poate sa fie si pe langa: bacau, iasi, etc.
multumesc.

oana_22
07.08.2010, 17:06:16
Buan fetelor,

Am si eu nevoie de o parere, unde sa merg sa ma coafez, machez pentru nunta? Nu mai sunt de 6 ani in piatra neamt si chiar nu stiu . Ce imi recomandati?

Multumesc, spor la pregatiri

apascaru
12.08.2010, 13:54:41
Buan fetelor,

Am si eu nevoie de o parere, unde sa merg sa ma coafez, machez pentru nunta? Nu mai sunt de 6 ani in piatra neamt si chiar nu stiu . Ce imi recomandati?

Multumesc, spor la pregatiri

Eu voi merge la Sanda, langa Baia comunala. In alta parte nu stiu care e treaba ca am multi ani decand nu mai stau in piatra. De acolo stiu mai multe persoane care fac treaba buna daca te intereseaza.
Spor la pregatiri!

coraeu1
11.03.2011, 17:28:44
Eu m-am machiat si coafat la Lola Style. Am venit cu modele de pe internet si a iesit foarte bine. Raluca e o tipa super, e foarte deschisa. Merita sa incercati.

adriana_v
03.04.2011, 22:31:41
Hello, fetelor!
Stie cineva ceva de salon Cleopatra din Precista? Mi-a fost recomandat in special pt coafura dar am dubii in privinta machiajului. Daca aveti vreo sugestie o astept cu mare drag.
Spor la pregatiri, miresicilor! :*

chivutza
05.04.2011, 11:54:25
Buna Adriana!
Si eu tot la Cleopatra o sa merg la coafura si machiaj, verisoara mea anul trecut la nunta s-a facut tot acolo si a fost foarte multumita. O sa merg la proba sa fiu sigura ca va iesi cum vreau eu coafura, si la machiaj trebuie proba... Insa cred ca exista posibilitatea sa poti veni cu un model de machiaj de pe net si fetele sa ti-l faca intocmai. Eu voi alege un machiaj natural, simplu si probabil gene false;;) A, si manichiura tot la ei cred ca o s-o fac.
Spor la pregatiri :*

adriana_v
06.04.2011, 08:39:09
Buna Adriana!
Si eu tot la Cleopatra o sa merg la coafura si machiaj, verisoara mea anul trecut la nunta s-a facut tot acolo si a fost foarte multumita. O sa merg la proba sa fiu sigura ca va iesi cum vreau eu coafura, si la machiaj trebuie proba... Insa cred ca exista posibilitatea sa poti veni cu un model de machiaj de pe net si fetele sa ti-l faca intocmai. Eu voi alege un machiaj natural, simplu si probabil gene false;;) A, si manichiura tot la ei cred ca o s-o fac.
Spor la pregatiri :*

mersi chivutza >:D<
am inteles ca la ei ajunge 40 de lei un machiaj de mireasa si imi faceam probleme in privinta calitatii si a rezistentei. oricum eu nu ma pricep, ma machiez destul de lejer si niciodata nu am fost la un salon pt asta dar vreau sa pot dansa o populara sau un meneaito fara ca machiajul sa o ia la sanatoasa :)
am sa incerc sa ajung si eu la Piatra Neamt pt o proba cat de curand.

chivutza
06.04.2011, 14:11:56
Cu placere! Ai mare dreptate, fiind cald si tu fiind mereu in miscare, risti sa ti se scurga machiajul :) Nici eu nu m-am machiat niciodata la salon, de aceea nu vreau un machiaj complicat. Daca ajungi inaitea mea la probe, poti sa-mi spui pe forum te rog, ce parere ai avut despre cum a iesit? Si eu voi face la fel daca ajung prima. Spor la MIRESIT! :*

ali81
13.04.2011, 19:46:55
eu la coafor am fost la un salon din spatele magazinului petrodava ... nu mai tin minte cum se numea .Acolo am facut si machiajul . Nu am fost foarte multumita si am regretat faptul ca nu am facut o proba inainte , macar asa imi dadeam seama . Nu a fost o chestie care sa-mi strice cheful in ziua aia , dar daca stiti ca o coafura care nu va multumeste in totalitate nu este exact ceea ce va doriti in ziua nuntii , sfatul meu e sa mergeti la proba . :">

Dannyella_84
16.06.2011, 10:59:45
buna ziua miresici si viitoare miresici.ma puteti ajuta va rog si pe mine...eu sunt din roman...dar nu mai stau acolo de ceva ani, si prin urmare nu mai stiu ce saloane de coafura si machiaj mai sunt pe acolo.imi puteti recomanda pe cineva care se pricepe la coafura si machiaj??? ^:)^ va multumesc

AndreeaB18
02.12.2011, 16:26:38
Buna fetele!
Eu am trecut cu bine de marele eveniment. La capitolul par am avut mici probleme pentru ca am avut parte de o tunsoare foarte nefericita cu cateva luni inainte de nunta. Atat de nefericita incat inainte de nunta, cea care urma sa ma coafeze s-a "minunat". Cu toate acestea, a reusit sa ma faca sa arat ca o mireasa. Nu am vrut ceva complicat si a iesit exact. Tot acolo m-am si machiat. Salonul este in Roman, pe strada Cuza Voda. Nu stiu daca pot sa-i dau numele, dar se rezolva cu un PM pentru cele interesate.
Spor la pregatiri.

giuliette17
23.01.2012, 22:03:57
Buna fetelor! A fost cineva vreodata la salonul Odette? Mi-ar putea da cineva niste recomandari?

Flory89
08.02.2012, 01:32:27
Buna, miresicilor! Stie cineva un make-up artist de incredere in Piatra Neamt?

vlad18
13.04.2012, 13:14:35
Buna!A mai fost cineva machiata de Andreea Cimpoesu?La cununia civila am fost machiata de Nicoleta de la salon Sanda dar nu mi-a placut deloc.Flory89 ai gasit pe cineva?

lavinia85
03.10.2012, 15:36:36
Buna fetelor, ma numesc Raluca, am nunta pe 16 august, la Mariko Inn in Roman. Am o mare nedumerire... Mi-am facut programare la salonul Vip pentu coafura si machiaj. Ce credeti am facut alegerea potrivita? Eu asa sper! Important e sa stii ce vrei si sa cauti pe net poze ca sa le arati ce vrei iar ca sa fii sigura poti sa faci probe la machiaj si coafura ca sa nu ai nicio emotie in ziua cea mare. Eu asa o sa fac ;-)

oanagirdea
05.04.2013, 20:00:26
Eu mai am 23 de zile... ;)) Mi-am facut recent programare la Iaky, in Piatra. Am vazut mai multe saloane, dar asta mi-a placut cel mai mult, chiar mai mult decat Sanda. Sper sa fie bine!

pup,
unde e salonul acesta? la sanda m-am gansit si eu, dar nu strica sa mai cercetez

pink_ruffles
28.07.2013, 15:22:38
Buna!A mai fost cineva machiata de Andreea Cimpoesu?La cununia civila am fost machiata de Nicoleta de la salon Sanda dar nu mi-a placut deloc.Flory89 ai gasit pe cineva?

Carmen, cine te-a machiat pana la urma? Am vazut poze si a aratat foarte bine.

vlad18
16.01.2014, 15:44:48
Carmen, cine te-a machiat pana la urma? Am vazut poze si a aratat foarte bine.

A aratat bine la proba nu si la nunta.Andreea Cimpoesu.Din cate stiu si-a schimbat numele in Croitoru.