PDA

Versiunea completa : Cununie civila si religioasa in ploiesti chiar dc sunt din alt oras?

amira88
11.01.2010, 13:37:01
Buna fetelor.....va rog sa ma ajutati cu ceva daca puteti,anul acesta am nunta si am o problema eu si viitorul meu sot nu suntem din ploiesti,dar dorim sa facem ambele cununii la ploiesti,pt ca ne este mai usor fiind la jumatatea drumului dintre noi!!ce trebuie facut?ne trebuie viza de flotant?si unde ne putem adresa pentru asta?noi avem nunta in septembrie...mai este timp pana atunci,dar vreau totusi sa fiu pregatita din timp,pt ca timpul trece:( ....!

dany_nro
12.01.2010, 09:11:48
Buna fetelor.....va rog sa ma ajutati cu ceva daca puteti,anul acesta am nunta si am o problema eu si viitorul meu sot nu suntem din ploiesti,dar dorim sa facem ambele cununii la ploiesti,pt ca ne este mai usor fiind la jumatatea drumului dintre noi!!ce trebuie facut?ne trebuie viza de flotant?si unde ne putem adresa pentru asta?noi avem nunta in septembrie...mai este timp pana atunci,dar vreau totusi sa fiu pregatita din timp,pt ca timpul trece:( ....!
buna....cam aceeasi problema am avut-o si eu , noi ne-am mutat in ploiesti, stam cu chirie, chiriasul este plecat din tara si nu ne poate face flotant, a.i am rugat un unchi (ca tot imi expira buletinul ) sa ma ia in spatiu pe adresa lui din ploiesti ca oricum va trebuii sa-mi schimb buletinul imediat dupa nunta...iar atunci o voi face pe adresa pe care o doresc.la tine e putin diferit pt ca nu e nevoie sa-ti schimbi buletinul, e de ajuns sa ai viza de flotant si nu trebuie sa va faceti amundoi e de ajuns unul din voi sa figureze ca domiciliat in ploiesti. eu am fost pe soseaua vestului , langa ACR ( Baliv este in apropierea sectiei daca te ajuta mai bine ca reper).miercurea au program pana la 18.00. eu ma duc maine sa-mi ridic buletinul si as putea arunca un ochi si pe actele necesare vizei de flotant ca tot sunt acolo si te anunt;-) .

dany_nro
13.01.2010, 18:42:12
am revenit cu informatii direct de la sursa... pt viza de flotant ai nevoie de tibre fiscale in valoare de 4 lei, de copie si original dupa actul de proprietate al casei bineinteles de propritarul care este mentionat in actul de proprietate cu buletinul in posesia lui si cam atat. se pare ca-ti va retine o saptamana C.I.-ul acolo si-ti va lipii pe spate viza de flotant pt 3,6 sau 1 an de zile depinde pt ce optezi. sper ca ti-am fost de folos....bafta!

amira88
25.01.2010, 21:47:28
am revenit cu informatii direct de la sursa... pt viza de flotant ai nevoie de tibre fiscale in valoare de 4 lei, de copie si original dupa actul de proprietate al casei bineinteles de propritarul care este mentionat in actul de proprietate cu buletinul in posesia lui si cam atat. se pare ca-ti va retine o saptamana C.I.-ul acolo si-ti va lipii pe spate viza de flotant pt 3,6 sau 1 an de zile depinde pt ce optezi. sper ca ti-am fost de folos....bafta!

iti multumesc foarte mult:*