PDA

Versiunea completa : Cosmetica, machiaj, coafura in Timis

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6

RianaTM
23.02.2007, 11:11:42
Foarte frumoasa, are dreptate fotograful. Chiar ai fost o mireasa superba!!!

loreley
23.02.2007, 11:12:28
sunt atat de mari pozele pe care le am incat nu pot sa mai trimit si vad ca zipuite nu vrea sa le accepte.
Eu sper ca vi-ati facut o idee.

Miru
23.02.2007, 11:13:09
fotografia de mai jos este preferata fotografului.

nu stiu de ce dar mi se pare ca semeni destul de bine cu Ligia la nunta :"> amandoua ati fost foarte frumoase

loreley
23.02.2007, 11:14:47
nu stiu de ce dar mi se pare ca semeni destul de bine cu Ligia la nunta :"> amandoua ati fost foarte frumoase

poate, nu stiu ce sa zic...pe Ligia am vazut-o doar in fotografii.

StOrM
23.02.2007, 11:49:40
fotografia de mai jos este preferata fotografului.

wooww... ce super ai iesit;;)

MeliMelo
23.02.2007, 11:51:29
sa inteleg ca sunt asemanari intre miresicile ce ies pe usa de la B Fashion?

:)

StOrM
23.02.2007, 11:55:17
Bine, acuma daca stam sa ne gandim, ar fi imposibil, ca toate coafurile sa iasa diferite...la cate miresici suuntt...normal ca mai sunt asemanari. Pe mine nu ma sperie lucrul astao:-).

Miru
23.02.2007, 13:05:12
sincer mi se cam pare ca exista un tipar dupa care se lucreaza acolo .sper sa ma insel :">

alessia26
23.02.2007, 13:10:55
daca de ex ma duc la ei cu asa ceva nu fac (adica fac doar "dupa inspiratia de moment" )?

loreley
23.02.2007, 21:04:38
daca de ex ma duc la ei cu asa ceva nu fac (adica fac doar "dupa inspiratia de moment" )?

Sigur ca-ti face freza cum doresti, daca ai un model, dar mie mi-i s-a parut mai comod sa nu-mi bat capul si cu freza. ;-)
Poate ca seamana coafurile intre ele, dar modelul cocului este altul. Cel putin eu am vazut ca Azzaleya avea un alt coc, chiar potrivit pt. rochita ei s.a.m.d.

Kaela
25.02.2007, 00:12:04
doini sa te uitzi pe topicu mare la poze cu coafuri shi machiaje, am vazut niste coafuri cu par "mic" foarte interesante.

Kaela
25.02.2007, 00:20:39
despre astea vbeam mai sus...

MeliMelo
25.02.2007, 09:04:23
mersi Oana :*

Kaela
25.02.2007, 09:39:32
cu multa placere, shi good morning.:)>-

MeliMelo
25.02.2007, 10:25:53
la fel si tie...acum imi fac ultimele cautari, ca azi plec :(
o sa-mi fie dor de voi fetelor...

silva
22.03.2007, 10:33:00
Ciao,fetelor! nu am mai scris cam de multisor pe forum. Asta pt ca am fost ocupata cu pregatirile. Cel putin am rezolvat cu muzica (DJ si formatie de muzica usoara)\:D/ . Voiam sa va intreb, pe cele care ati fost la Ovi mai recent: cu ce marca de produse lucreaza, ati aflat?
Si inca ceva: nu v-ati facut niste poze pe care sa le puteti posta pt noi? Asa,ca sa ne facem o idee. Ca pana acum, e doar un singur make-up realizat de Ovi pe forum...

ele
22.03.2007, 17:03:50
au mai fost postate fotografii ce au evidentiat maiestria lui ovi:-p dar miresicile respective sunt acum sotii fericite si nu mai intra pe forum oricum pe mine m-au convins, vreau si eu !!!:x cine imi explica si mie cum ajung la B fashion? stiu ca e prin centru ,cred ca stiu si numele strazii dar nu ma orientez de loc/:) e pe langa opera, e pe langa salon gabriela? .... ma ajutati? multumesc:">

c_s
22.03.2007, 17:30:45
au mai fost postate fotografii ce au evidentiat maiestria lui ovi:-p dar miresicile respective sunt acum sotii fericite si nu mai intra pe forum oricum pe mine m-au convins, vreau si eu !!!:x cine imi explica si mie cum ajung la B fashion? stiu ca e prin centru ,cred ca stiu si numele strazii dar nu ma orientez de loc/:) e pe langa opera, e pe langa salon gabriela? .... ma ajutati? multumesc:">
e pe str cu Restaurantul Maestro(fgostul ca parca nu mai e) cum mergi din Libertatii inspre Modex pe o stradutza in stanga-nu prima , a doua inspre parcul din spatele mag Bega
sper c-ai inteles ceva din bolboroseala mea!:-p

ele
22.03.2007, 17:39:28
e pe str cu Restaurantul Maestro(fgostul ca parca nu mai e) cum mergi din Libertatii inspre Modex pe o stradutza in stanga-nu prima , a doua inspre parcul din spatele mag Bega
sper c-ai inteles ceva din bolboroseala mea!:-p

merci mult!! cred ca m-am prins#:-S:-p

c_s
22.03.2007, 18:00:38
merci mult!! cred ca m-am prins#:-S:-p
Eu sper ca-l vei gasi,ca la cat m-am balbait eu in explicatiile mele8-}

Miru
22.03.2007, 19:08:50
strada se cheama Lucian Blaga iar intrarea este de pe str Ianos balyai..e la nr.1

sasha
22.03.2007, 20:32:11
Ciao,fetelor! nu am mai scris cam de multisor pe forum. Asta pt ca am fost ocupata cu pregatirile. Cel putin am rezolvat cu muzica (DJ si formatie de muzica usoara)\:D/ . Voiam sa va intreb, pe cele care ati fost la Ovi mai recent: cu ce marca de produse lucreaza, ati aflat?
Si inca ceva: nu v-ati facut niste poze pe care sa le puteti posta pt noi? Asa,ca sa ne facem o idee. Ca pana acum, e doar un singur make-up realizat de Ovi pe forum...

Eu stiu ca are produse Mac.Acum depinde, mai avea si Dior, si Chanel, si Clarins si Versace etc.Dar eu stiu ca oficial lucreaza cu Mac

c_s
22.03.2007, 20:37:47
da,asa este!si pe cartea de vizita tot sigla lor o are!

dedelina
24.03.2007, 20:59:36
eu cam asa vreau freza numai ca eu am si breton pe o parte!
imi fac freza la aceeasi coafeza care-mi ingrijeste parul de vreo 10 ani.....
si o sa-mi fac cel putin o proba inainte(poate mai gasesc freze pana atunci si fac mai multe probe:"> )
si machiajul il fac ori la cosmeticiana mea (la care pana acum nu m-am machiat si ar trebui sa fac un machiaj de proba cu o alta ocazie sa vad daca-s multumita) ori la Ovi (BFashion) de care am auzit numai de bine insa lucreaza umpic cam scump......(~150 lei - machiaj anul trecut)
Cami tot la freza asta ai rams sau ti-ai schimbat optiunea? Daca da s-ar putea sa avem aceeasi freza :-P ... Asta a fost si prima mea alegere, dar intre timp am gasit alta ce imi place mai mult. Totul depinde insa de rochia pe care o voi alege...atunci vad care se potriveste mai bine.
Asta e preferata

c_s
26.03.2007, 14:24:52
da dede, eu tot asa imi voi face freza 26727daca-mi convine cand fac proba,bineinteles ;))
si preferata ta e finutza,eu am nevoie de ceva mai sus,ca asta-mi sta cel mai bine si mai si castig macar 1-2 cm....
si daca vom avea amandoua aceeasi freza eu nu sunt genul care sa am ceva de comentat,din contra...nu pot decat sa ma bucur ca avem amandoua gusturi bune o:-)

dedelina
26.03.2007, 16:26:26
ce draguta esti.. numai soar-mea si prietena cea mai buna din copilarie imi ma spun dede :). sa stii ca eu nu m-am gandit la faza cu inaltimea la freza... bine ca ai spus tu de asta. eu dinpotriva...trebuie sa scad centimetri ca daca am freza inalta si pantofi cu toc il intrec pe ovi si nu e de bine ;)) . el are 185 si eu 180..daca imi iau tocuri de 5 deja e la limita.

c_s
26.03.2007, 16:42:01
mi se pare ca ti se potri dede,nu stiu de ce....:">
si cu inaltimea ta...atunci mai bine alegi preferata ta,daca se va potrivi cu rochita ,bineinteles,daca nu, mai sunt variante de cocuri mai jos,daca te uiti pe general sunt foarte multe poze cu freze!
la noi tocmai asta era ideea,sa castig putin in inaltime cu tocurile,putin cu freza....si asa mai scad din cei 20 cm diferenta intre noi....:-<

ss29
27.03.2007, 10:37:07
Cami tot la freza asta ai rams sau ti-ai schimbat optiunea? Daca da s-ar putea sa avem aceeasi freza :-P ... Asta a fost si prima mea alegere, dar intre timp am gasit alta ce imi place mai mult. Totul depinde insa de rochia pe care o voi alege...atunci vad care se potriveste mai bine.
Asta e preferata

imi place freza pe care ai ales-o........am si eu o intrebare.........cum vei prinde voalul?..........sau nu vei avea?

dedelina
27.03.2007, 15:33:13
imi place freza pe care ai ales-o........am si eu o intrebare.........cum vei prinde voalul?..........sau nu vei avea?
Crede_ma ca intrebarea asta mi-am pus-o si eu. Habar nu am... am zis ca am sa intreb la coafor si daca nu se poate pune fie nu imi pun deloc fie imi iau genul de voal ca cele de la pronovias . .. insa alea nu stiu daca se prin si cum se prind. mai am de studiat :-B

Alexutza2007
27.03.2007, 16:40:47
Sa stiti ca si eu am auzit de Ovi...numai lucruri bune!
Credeti ca ar trebui sa ma stresez de pe acum cu programarea, avand in vedere ca nunta e abia la toamna?

rali
27.03.2007, 16:45:18
Credeti ca ar trebui sa ma stresez de pe acum cu programarea, avand in vedere ca nunta e abia la toamna?
Iti recomand sa mergi pt programare cat mai devreme pt ca din cate stiu este super ocupat. Mai bine sa mergi mai devreme decat sa nu mai aiba loc.

Alexutza2007
27.03.2007, 16:54:49
Ms mult! Poae merg, da sapt viitoare, ca pana atunci am program

Kaela
27.03.2007, 17:21:23
raluca, mamah, cat mai repede la programare, ca are deja pe tot anul plin. apoi nu mai gasesti ore ce sa itzi convina tzie shi itzi dai totul peste cap...

paola
27.03.2007, 17:27:23
La Multi Ani!!! sanatate si bucurii si sa fii fericita!!! <:-P:*

paola
27.03.2007, 17:28:27
abea acum am vazut ca suntem pe alt topic...scuze...:">

Miru
27.03.2007, 23:16:07
Crede_ma ca intrebarea asta mi-am pus-o si eu. Habar nu am... am zis ca am sa intreb la coafor si daca nu se poate pune fie nu imi pun deloc fie imi iau genul de voal ca cele de la pronovias . .. insa alea nu stiu daca se prin si cum se prind. mai am de studiat :-B

din pozele cercetate pe net cu freze cred ca merge voalul prins sub coc...asa parca am vazut la genul acesta de freza ;;)

ss29
28.03.2007, 08:39:23

daca ovi nu mai este liber........poti incerca la colega lui.........este ok si ea.........si mai economisesti si ceva banuti

ss29
28.03.2007, 08:41:40

cum sunt voalurile de la pronovias?........

Alexutza2007
28.03.2007, 11:43:14
Fetelor, ce se face mai intai: coafura sau machiajul?

Kaela
28.03.2007, 11:53:09
coafura, zic eu. ca daca pui intai machiajul shi dupa aia te spala pe cap la coafura shi te pune sub casca, nu te vad bine.

Alexutza2007
28.03.2007, 12:26:37
coafura, zic eu. ca daca pui intai machiajul shi dupa aia te spala pe cap la coafura shi te pune sub casca, nu te vad bine.
:-p La asta nu m-am gandit... Ai dreptate. Coafeza mea e aproape de BFashion. Sper sa nu se supere cei de la Bfashion ca o sa vreau numai machiat. Am la 15:00 biserica. Voi la ce ora ziceti sa imi pun coaforul si machiajul? Cununie civila nu am in ziua respectiva. Noi o facem dinainte.

ss29
28.03.2007, 12:52:04
Fetelor, ce se face mai intai: coafura sau machiajul?

daca iti pune parul pe bigudiuri........atunci prima data stai la casca.......apoi machiaj........apoi freza

Alexutza2007
28.03.2007, 12:57:14
daca iti pune parul pe bigudiuri........atunci prima data stai la casca.......apoi machiaj........apoi freza
Si daca aceste doua actiuni au locatii separate, ce fac? Adica ma coafez la un salon si ma machiez la un altul

ss29
28.03.2007, 14:23:08
Si daca aceste doua actiuni au locatii separate, ce fac? Adica ma coafez la un salon si ma machiez la un altul

atunci prima data freza si apoi machiajul........

dedelina
28.03.2007, 14:36:16
cum sunt voalurile de la pronovias?........
intra aici pe site http://www.splasposa.com/entrada_index.asp?idioma=2 si vezi "viels" ...sunt acolo anumite modele care cred ca se pot prinde peste coc,dar nici de alea nu sunt prea sigura ca acum m-am uitat din nou la ele si nu prea vad cum s-ar putea :-p :-SS

ss29
28.03.2007, 15:00:29
multumesc.......voi intra sa vad ce este......poate imi vine vreo idee

Alexutza2007
28.03.2007, 15:32:39
La sfatul Vostru am vb cu OVIDIU ha ha ha Ce ma bucur. Am programarea facuta. El a zis ca nu e devreme sa ma scrie de pe acum. Multu ca m-ati trezit la timp>:D<

Alexutza2007
28.03.2007, 15:35:46
Mi-am facut programare la el pe 19.05 eu si soacra mea pentru ca avem o nunta. Asa am sa vad ce iese :-? si pot sa ii confirm atunci prezenta mea la el pe 06 octombrie.

Miru
28.03.2007, 18:13:58
:-p La asta nu m-am gandit... Ai dreptate. Coafeza mea e aproape de BFashion. Sper sa nu se supere cei de la Bfashion ca o sa vreau numai machiat. Am la 15:00 biserica. Voi la ce ora ziceti sa imi pun coaforul si machiajul? Cununie civila nu am in ziua respectiva. Noi o facem dinainte.

de suparat nu se supara dar eu am auzit niste chestii mai nasoale...si anume ca au fost situatii in care au venit miresici doar la machiat pt ca freza si-au facut-o altundeva iar oamenii de la ...faceau super caterinca de frezele lor...adevarul e ca cica erau d-alea cu sclipici albastru in par si cu coc cu sarmale etc...dar tot nu se face..parerea mea [-X

Alexutza2007
28.03.2007, 21:03:38
de suparat nu se supara dar eu am auzit niste chestii mai nasoale...si anume ca au fost situatii in care au venit miresici doar la machiat pt ca freza si-au facut-o altundeva iar oamenii de la ...faceau super caterinca de frezele lor...adevarul e ca cica erau d-alea cu sclipici albastru in par si cu coc cu sarmale etc...dar tot nu se face..parerea mea [-X
Tot nu se face ce? Faptul ca imi fac freza la cineva si machiajul la el sau faptul ca faceau caterinca de freza lor. Crede-ma ca nu vreau sclipici albastru sau sarmale :) sau permanent sau eu stiu ce

Miru
28.03.2007, 21:37:01
Tot nu se face ce? Faptul ca imi fac freza la cineva si machiajul la el sau faptul ca faceau caterinca de freza lor. Crede-ma ca nu vreau sclipici albastru sau sarmale :) sau permanent sau eu stiu ce

ma refeream la caterinca...ma gandesc ca nu vrei sclipici insa nu stiu daca te va exonera de priviri ciudate...am avut impresia ca nu incuviinteaza nimic din ce fac altii...sper sa nu para ca am ceva cu ei...Doamne fereste...doar mi s-a parut aiurea faza cu caterinca :-$

Kaela
28.03.2007, 22:36:25
eu una asa cred ca o sa fac, o sa ma duc la ovidiu cu paru pe bigudiuri, apoi ma intorc la mall unde se va termina freza. asta este. e alergatura sdar n-am ce face. shi nici cei de la... n-o sa aibe de ce s afaca caterinca.

daria_eunice
29.03.2007, 14:05:06
Alexutza... am vazut ca avem nunta in aceeasi zi...<:-P
Si eu vreu sa merg la Ovi sa ma programez, poate o sa ne intalnim pe acolo in ziua nuntzii;;) . Nu stii avea programari facute pe 6 oct? eu am cununia religioasa de la 5. As vrea si freza si machiajul la ei, sper sa mai am loc pe acolo... nu m-am dus pana acum pt ca nu stiam exact la ce ora va fi la biserica...

Alexutza2007
29.03.2007, 14:15:27
Si eu vreu sa merg la Ovi sa ma programez, poate o sa ne intalnim pe acolo in ziua nuntzii;;) . Nu stii avea programari facute pe 6 oct? eu am cununia religioasa de la 5. As vrea si freza si machiajul la ei, sper sa mai am loc pe acolo... nu m-am dus pana acum pt ca nu stiam exact la ce ora va fi la biserica...
Nu stiu daca avea programari facute in 06 octombrie, dar cand l-am intrebat cu cat timp inainte sa ma programez la el ptr oct el mi-a raspuns : acum. Am inteles ca sept e plin. Nu stiu in 06 , dar m-a intrebat cand trebuie sa inceapa actiunea nuntii mele si in functie de asta mi-a spus ora care mi-a convenit si mie. Nu vreau sa te stresez, dar daca tot stii ca vrei sa te programezi la el, fa-o acum. Daca nu stii nr, da-mi de stire si iti dau mobilul lui pe un PM ( sa vad daca stiu cum se trimite, ca n-am trimis nici un PM pana acum :)) Daca nu vrei asa, iti spun cum am facut eu. M-am uitat in Cartea Galbena dupa salonul BFashion si am sunat acolo. Tipa mi-a dat mobilul lui Ovi ptr ca a zis ca el isi face singur programarile. Mai departe, succes! :)) Da-mi de stire daca te pot ajuta cu ceva

daria_eunice
29.03.2007, 14:23:07
daca reusesti sa-mi dai pm m-as bucura mult... dar se poate sa-mi fac telefonic programare?

daria_eunice
29.03.2007, 14:23:49
tu la ce ora te-ai programat?

Alexutza2007
29.03.2007, 14:24:27
Faci telefonic si iti spune el daca are nevoie de confirmare personal... Hai ca incerc, ok?

Alexutza2007
29.03.2007, 14:29:18
Astept un ceva de la tine sa vad daca e totul ok si ai ce iti trebuie, bine?

Miru
29.03.2007, 14:30:22
eu una asa cred ca o sa fac, o sa ma duc la ovidiu cu paru pe bigudiuri, apoi ma intorc la mall unde se va termina freza. asta este. e alergatura sdar n-am ce face. shi nici cei de la... n-o sa aibe de ce s afaca caterinca.

am uitat ca nu-ti faci freza la ei. o sa fie cam peste mana actiunea asta...nu te poate termina la par si sa mergi cu freza facuta la machiat?spune s-o ia pe nasha prima la machiat si tu iti termini parul pana o face pe ea si mergi fugutza la machiat #-o

Alexutza2007
29.03.2007, 14:34:04
Ma bucur ca am gasit si eu o miresica care face nunta in 06 Oct ca si mine :)

Alexutza2007
29.03.2007, 14:35:25
am uitat ca nu-ti faci freza la ei. o sa fie cam peste mana actiunea asta...nu te poate termina la par si sa mergi cu freza facuta la machiat?spune s-o ia pe nasha prima la machiat si tu iti termini parul pana o face pe ea si mergi fugutza la machiat #-o
Saluti! Dar nu iti strica freza in actiunea lui?

Miru
29.03.2007, 17:50:23
Saluti! Dar nu iti strica freza in actiunea lui?

nu vad de ce ar strica freza cand te machiaza...doar nu te baga cu capul in galeata de vopsea ;))

Alexutza2007
29.03.2007, 17:54:58
Off topic! Te mai intereseaza nr de tel de la Fedex? Parca tu m-ai intrebat de ei

Sarah24
02.04.2007, 18:04:11
Vreau sa va intreb ceva: Ce stiti de salonul de coafura-frizerie din Mall (Iulius Mall)?Am fost acolo si am vb cu ceva fete si cred k sunt ok,dar nu stiu inca cum machiaza si cum coafeaza.Eu cand am fost,am fost numa k sa intreb de pret si mi-au zis ceva de genul 1 mil coafura si 1 mil 300 machiajul.Sau invers,nu mai retin exact.Dar astea au fost preturile pt mirese.
Astept pareri.Multumesc mult:*

dedelina
02.04.2007, 18:06:58
Eu am doua prietene care se tund acolo si sunt foarte multumite. despre frezat si machiaj nu stiu ce sa zic, dar le intreb pe ele ca poate stiu.

daria_eunice
02.04.2007, 18:34:30
si eu stateam pe ganduri in legatura cu acel salon... am auzit ca machiaza fain acolo...deasemenea la bodyline maden in unirii machiaza fff frumos si de multa vreme, Diana;- si mai e in galeria 1 o tipa care are multe cursuri facute si de care am auzit multe lucruri bune.

sasha
02.04.2007, 20:31:56
Si eu ma tund in mall.E in regula.Tuns, spalat, aranjat-aprox 1 mil.Nu m-am machiat acolo niciodata

paola
16.04.2007, 21:40:28
fetele, am si eu o intrebare.

deoarece la ovidiu a fost deja totul ocupat in ziua nuntii, nasica mea a ramas fara machiaj. si mie mi-ar trebui un machiaj in ziua cu cununia civila.

unde spuneti voi ca merita sa-ti faci un machiaj profi si fain? ajutati-ma please.....^:)^

Miru
17.04.2007, 13:19:54
fiti antena ce am visat eu...adica ce cosmar am avut. era cu o zi inaintea nuntii, iar eu nu confirmasem programarea la Ovi si Stelu cu o sapt. inainte asa cum mi s-a spus...in concluzie ramasesem fara freza si machiat...va imaginati cum m-am trezit si cum am fost toata ziua cu fundu'-n sus...:O

rali
17.04.2007, 13:24:51
fiti antena ce am visat eu...adica ce cosmar am avut. era cu o zi inaintea nuntii, iar eu nu confirmasem programarea la Ovi si Stelu cu o sapt. inainte asa cum mi s-a spus...in concluzie ramasesem fara freza si machiat...va imaginati cum m-am trezit si cum am fost toata ziua cu fundu'-n sus...:O
Draga mea, nu esti singura. Eu am visat acum cateva nopti ca era ziua nuntii si eu nu aveam diadema si nici agrafe pt par si-mi tot cadea voalul de pe cap. Mai mult, era un frig si cica trebuia sa port un pulover gros negru peste rochie. Ziceai ca-s data de pomana. Si cand m-am trezit mi-au trebuit cateva minute bune sa-mi revin.

Miru
17.04.2007, 14:02:25
Draga mea, nu esti singura. Eu am visat acum cateva nopti ca era ziua nuntii si eu nu aveam diadema si nici agrafe pt par si-mi tot cadea voalul de pe cap. Mai mult, era un frig si cica trebuia sa port un pulover gros negru peste rochie. Ziceai ca-s data de pomana. Si cand m-am trezit mi-au trebuit cateva minute bune sa-mi revin.

=)) =)) =)) vai saracuta de tine. la tine a fost mai rau. daca deja incep mi-e groaza de ce va urma...:-<

ancabasarab
18.04.2007, 08:16:41
Ceau fetele, aveti o membra noua..Lidia...dar nu prea se descurca sa scrie si va dau aici paste la mesajul care mi l-a trimis mie pe privat. Sper sa o primiti si pe ea in club si sa va fie de folos informatie:
baloild (http://www.miresici.ro/member.php?u=9538) http://www.miresici.ro/images/julia/statusicon/user_offline.gif vbmenu_register("postmenu_", true);
Membru Junior
Inregistrat: 13.04.2007
http://www.miresici.ro/images/reputation/reputation_pos.gif

Data nuntii: 31/01/2000
Biserica: Sf. Petru
Restaurant: Bucuresti
Bucuresti, Romania

http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gif machiaj miresici
ceau anca ! sunt lidia din resita.nu prea le am cu calculatorul,netul;)) dar ma chinuii.eu m-am logat aiurea .m-am casatorit in 2002 la resita.am o adresa super cu machiaje pt.viitoarele miresici :Angie G Ford (bridal gallery).eu sunt pasionata de make-up.da-le tu adresa ca eu nu ma prea descurc cu calculatorul:*

Va pup,
Anca

ss29
18.04.2007, 08:49:38

te cred......nu ti-ai revenit cand ai realizat ca totusi este "vis"?.......eu inca nu am cosmaruri......dar poate apar in ultima luna,nu?

Miru
18.04.2007, 14:04:03
cand m-am trezit m-am uitat la data de pe telefon sa vad ce zi e...:">

dika
18.04.2007, 14:10:07
io cosmarurile le-am avut in prima luna, cand m-a cerut......acu nu prea le mai am, si in toate visele eram in ziua nuntii si cu rochitza de mireasa imbracata dar nu era gata in nici un vis:-<

ss29
19.04.2007, 09:57:29
eu inca nu am emotii si cum am spus nici cosmaruri........dar mai este timp,nu?

RianaTM
19.04.2007, 10:11:49
Si eu le am...rarutz dar le am...ciudat e ca toate se leaga de servici:(. Mai precis e ziua nuntii si eu nu am terminat vreun raport si trebuie sa fug sa il fac...e oribil cred ca sunt o stresata si jumatate. Sper sa imi treaca!sau sa imi schimb serviciul!

paola
19.04.2007, 19:47:09
nu mi-a mai spus nimeni pe cineva care machiaza fain....:(

nu se poate sa fie numai Ovidiu in tot orasul.....:(

hai, ajutati-ma, please....[-o<

Alexutza2007
19.04.2007, 20:10:43
Sincer, te-as ajuta cu mare placere, dar habar n-am. Va fi prima data cand sunt machiata de un profesionist....

paola
19.04.2007, 20:15:08
pai, si eu ....pana acum nu am mai fost la machiat si de aia nu stiu....:(

MeliMelo
19.04.2007, 22:12:37
mai e o tipa, colega cu Ovidiu, foloseste aceleasi produse si la pret mai mic am inteles.

c_s
19.04.2007, 23:02:29
"nu mi-a mai spus nimeni pe cineva care machiaza fain....:(

nu se poate sa fie numai Ovidiu in tot orasul.....:(

hai, ajutati-ma, please....[-o<"

Diana-Kosmetikos(Unirii)-parca a mai scris cineva de ea!

rafila
20.04.2007, 17:35:25
Aoleu ce mi-ati facut, fetelor! Dupa post-urile de ieri cu marea inghesuala la Ovi la machiaj, am visat ca nu m-am dus la ora stabilita sa ma aranjeze, mi-a sarit randul si am ramas urata pe ziua nuntii!!!!!!:">:">:">:">

StOrM
20.04.2007, 18:12:39
:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

Vaaiii..saracele de voi...ce cosmaruri aveti;)).. Stati linistite, ca nu o sa se intample nimica rau...abia astept sa va vad<:-P; o sa fiti ffff frumoase.

dedelina
20.04.2007, 20:55:35
Spune-ti-mi si mie cum mama lui proces verbal ajung la B-Fashion..eu stiam ca e prin libertatii pe o starduta, dar m-am invartit ca o curca beata pe acolo si nu am gasit.

Miru
20.04.2007, 20:58:47
Spune-ti-mi si mie cum mama lui proces verbal ajung la B-Fashion..eu stiam ca e prin libertatii pe o starduta, dar m-am invartit ca o curca beata pe acolo si nu am gasit.
nu stiu cum de n-ai gasit. de pe strada cu humantas si esotera cum mergi de la modex spre libertatii, prima sau a doua la dreapta pe partea stanga. sper ca am zis bine

dedelina
20.04.2007, 21:05:48
Inseamna ca am nevoie de un control la ochi. m-am uitat ca matza in calendar :-B . b mai mult..am fost si cu al meu care zice "aici e ca stiu eu sigur"=P~

nicoleta_oana
22.04.2007, 03:08:25
e vis -a-vis de maestro:-"

dedelina
22.04.2007, 11:15:10
e vis -a-vis de maestro:-"
8-} 8-} 8-} L-) ... faina treaba. merci, poate de data asta gases =))=))

daria_eunice
27.04.2007, 09:39:19
Am fost si eu sa ma programez la Ovi si la Stelu si sunt happy ca nu aveau programari la ora la care vroiam.
Alexutza, sigur ne vom intalni acolo in ziua nuntii, eu voi fi de la 10 pana 13 acolo.
Eu n-am mai fost niciodata la Stelu si nush cum sa procedez...adica ma gandesc ca ar trebui sa merg la ea de cateva ori pana atunci ca sa ma stie asa cat de cat. Am vrut sa ma programez pt o alta nunta dar nu mai avea liber, alte ocazii speciale nu prea am si nush cum sa fac...oare sa merg sa ma tund de acum la ea, sa ma vopsesc( desi eu am "coafez")...
voi o stiatzi personal ?

Alexutza2007
27.04.2007, 11:56:21
Am fost si eu sa ma programez la Ovi si la Stelu si sunt happy ca nu aveau programari la ora la care vroiam.
Alexutza, sigur ne vom intalni acolo in ziua nuntii, eu voi fi de la 10 pana 13 acolo.
Eu n-am mai fost niciodata la Stelu si nush cum sa procedez...adica ma gandesc ca ar trebui sa merg la ea de cateva ori pana atunci ca sa ma stie asa cat de cat. Am vrut sa ma programez pt o alta nunta dar nu mai avea liber, alte ocazii speciale nu prea am si nush cum sa fac...oare sa merg sa ma tund de acum la ea, sa ma vopsesc( desi eu am "coafez")...
voi o stiatzi personal ?
Ce fain ca ne vom intalni! Eu am programare la Ovi la 12:00 in 6 octombrie...dar pana atunci m-am programat la el pentru nunta lui camichiu....sa vad ce iese! Eu imi fac freza la alta coafeza....ea ma face de prea mult timp si nu as schimba-o pentru ca imi cunoaste toate fitzele parului meu!

Kaela
27.04.2007, 18:34:54
am fost shi am vorbit azi cu coafeza mea. mi-a spus ca pot sa imi iau ce accesorii vreau eu de par shi pana la urma imi iau shi voal. asa ca astept data de 10 mai sa merg la gabriela sa vad ce aduc fain. diademe dragutze atzi vazut pe undeva fetelor, incep shi eu acuma....

Miru
27.04.2007, 23:05:56
voi o stiatzi personal ?

eu nu o stiam dar face proba de freza cu 1 sapt inainte si isi da atunci seama ce si cum...bineinteles ca nu strica sa mergi pe lka ea cu alte ocazii, daca te tine buzunarul. adica nu stiu preturile in rest dar pt freza mireasa am inteles ca se invart pe la 200 ron. eu nu sunt chiar linistita in legatura cu freza dar ma bazez pe ea ca e profi si o lauda tot orasul.

daria_eunice
28.04.2007, 09:57:13
e bine daca face proba,mi-a zis si mie sa vin cu o sapt inainte cu poze cu rochia si sa mai povestim,probabil atunci o mica proba... eu stiu exact ce vreau pt nunta si nu cred ca e greu de realizat, vreau un coc spaniol neaparat si sper sa-mi faca ceea ce vreau , nu ma las convinsa.
Oricum eu avand nunta dupa voi toate sunt fff curioasa ce o sa pove voi dupa nunta, ce freze, ce machiaj, multumite sau nu....am multe de invatzat de la voi....

andasky
28.04.2007, 15:05:24
aratati mai multe poze

StOrM
28.04.2007, 15:12:56
aratati mai multe poze

:oops:poze cu ce???

dedelina
28.04.2007, 15:21:02
Daca vrei poze, intra pe topicul "Poze cu machiaje si coafuri"

anomis82
01.05.2007, 01:06:45
Salut tuturor! Am si eu o intrebare: stiti daca si unde se fac in Timisoara extensii de gene? Multumesc mult.:*

atodica
02.05.2007, 10:29:28
cine poate sa-mi dea si mie un numarul de tel a lui Ovi sau respectiv de la bfashion?
merci >:D<

ss29
02.05.2007, 11:01:21
am si eu o intrebare.........si proba se plateste?

Miru
02.05.2007, 11:22:01
am si eu o intrebare.........si proba se plateste?
eu cred ca nu.....adica nu mi se pare normal sa platesc...

ss29
02.05.2007, 11:27:15
eu cred ca nu.....adica nu mi se pare normal sa platesc...

nici mie.........dar mai bine sa fiu pregatita decat sa ma fac de ras.......oricum ne spuneti voi

StOrM
02.05.2007, 11:36:50
Eu zic ca proba e inclusa in pret....asa mi se pare normal.

atodica
02.05.2007, 12:16:53
multumesc Raluca (Alexutza) :*

atodica
02.05.2007, 12:33:15
fetelor m-am programat si eu la Ovi :) sunt asa de fericita :)

Alexutza2007
02.05.2007, 12:36:35
fetelor m-am programat si eu la Ovi :) sunt asa de fericita :)
Ce ma bucur! V-am zis ca pentru nunta Cameliei _ camichiu m-am prgramat la el ptr un machiaj de nunta....abia astept sa va pove cum a iesit ( poate fac acasa o poza inainte si dupa.....sa vedem cum iese )

dedelina
02.05.2007, 12:45:27
si eu vreau nr pls

Miru
02.05.2007, 21:13:32
si eu vreau nr pls
dede eu nu pot sa-ti dau fiindca intru pe net de la cabinet si aici nu am nr. il am acasa dar acasa merge netul groaznic si nu-l mai chinuiesc...daca nu e prea tarziu si nu uit il iau maine cu mine...eu inca sunt la birou la ora asta...si mor de somn |-)

Kaela
02.05.2007, 21:32:23
dutchie acasa mah fumeie!!!! :)
cum stai cu invitatiile Miru?

dedelina
02.05.2007, 23:45:36
Merci mult Miru, dar am primit nr intre timp si am si vb cu Ovi. Am avut noroc. Nu mai avea decat la ora 4 liber si eu la 5:30 am biserica si m-a bagat intre celelalte..la ora 2 :D

Miru
03.05.2007, 11:02:53
dutchie acasa mah fumeie!!!! :)
cum stai cu invitatiile Miru?
ca naiba. mai am de impartit si nu-mi ajung, si, dupa cum v-am mai spus dar n-ati reactionat, nu se mai produce acest model...Fuck!sunt isterica in aceasta privinta

cc78
03.05.2007, 11:32:21
Miru, ce invitatii ai? Din ce catalog? Nu am vazut mai repede ca te intrebam ...

Alexutza2007
03.05.2007, 11:36:15
ca naiba. mai am de impartit si nu-mi ajung, si, dupa cum v-am mai spus dar n-ati reactionat, nu se mai produce acest model...Fuck!sunt isterica in aceasta privinta
Ce nashpa ca nu se mai produce! Alege o categorie de invitati ( prietenii tai sau familia ta ) si comanda altfel de invitatie ptr lotul respectiv. Sigur nu se vor supara. Si facand parte din categorie, poate nici nu vor sti ca voi ati avut doua tipuri de invitatie. Si oricum, nimeni nu vine la nunta cu invitatia in buzunar. Zi-mi tu mie cum ai rezolvat cu sala si bufetul....ca ziceai la un moment dat ca apelezi la terasa ca nu ai loc de dans din cauza bufetului

dedelina
03.05.2007, 11:39:48
Si eu tot la chestia asta m-am gandit. Oricum ma gandisem la un moment dat pt mine sa imi fac doua feluri de invitatii pt ca nu ma puteam hotara. :P Sper sa se rezolve Miru si sa nu te mai stresezi din cauza asta >:D<

Miru
03.05.2007, 14:42:41
Ce nashpa ca nu se mai produce! Alege o categorie de invitati ( prietenii tai sau familia ta ) si comanda altfel de invitatie ptr lotul respectiv. Sigur nu se vor supara. Si facand parte din categorie, poate nici nu vor sti ca voi ati avut doua tipuri de invitatie. Si oricum, nimeni nu vine la nunta cu invitatia in buzunar. Zi-mi tu mie cum ai rezolvat cu sala si bufetul....ca ziceai la un moment dat ca apelezi la terasa ca nu ai loc de dans din cauza bufetului

cum sa rezolv? am renuntat la bufet. adica am facut o chestie intre...punem pe masa platouri si isi ia fiecare cat pofetsete...

Alexutza2007
03.05.2007, 20:28:15
cum sa rezolv? am renuntat la bufet. adica am facut o chestie intre...punem pe masa platouri si isi ia fiecare cat pofetsete...
Foarte elegant! Bravo! Cu invitatiile ce faci?

Miru
03.05.2007, 21:43:11
Foarte elegant! Bravo! Cu invitatiile ce faci?
invitatiile, ori fac alt model, ori nu mai fac si mai sar din invitati din schema...asta daca nu reuseste cineva sa-mi gaseasca pe la Bucuresti...oricum trebuie sa hotarasc cel tarziu sambata ce fac...:-SS se rezolva cumva pana la urma

c_s
03.05.2007, 21:46:39
oare mai are Stelu liber ??? sa mai indraznesc s-o caut?

Miru
03.05.2007, 21:48:12
oare mai are Stelu liber ??? sa mai indraznesc s-o caut?
iubita, ce s-a intamplat?

c_s
03.05.2007, 21:51:12
am mai scris dar probabil ca n-ai fost pe faza atunci.....cred ca a mea pleaca din tara in perioada aia.....:(( si nici acum nu stie sigur,eu nu mai pot astepta.....ma interesez in alta parte,ata ete:-L

Miru
03.05.2007, 21:59:11
am mai scris dar probabil ca n-ai fost pe faza atunci.....cred ca a mea pleaca din tara in perioada aia.....:(( si nici acum nu stie sigur,eu nu mai pot astepta.....ma interesez in alta parte,ata ete:-L
of, of, sufletelul tau...sun-o maine pe stelu ca e la bucuresti la un curs, asa am inteles. s-ar putea sa mai aiba loc ca ea nu e asa ocupata ca si Ovi. daca nu, mai avem resurse in Tm. nu dispera. rezolvam. mai e si Delia la care se face nasa mea...

Kaela
03.05.2007, 22:05:09
cami potzi incerca shi la a mea... ca a trecut faza cu stii tu....

c_s
03.05.2007, 22:24:39
multzu fetelor!!!!!haideti ca vad eu azi-maine cum fac si va spun!Miru,tu ai nr de tel al Stelutzei cumva?

Miru
03.05.2007, 22:34:23
multzu fetelor!!!!!haideti ca vad eu azi-maine cum fac si va spun!Miru,tu ai nr de tel al Stelutzei cumva?

mi-e lene de pm. 0741 20 23 76

c_s
04.05.2007, 08:25:28
mi-e lene de pm. 0741 20 23 76

multzu,va spun dupa daca am rezolvat!

madalina24
04.05.2007, 11:26:59
kaela, tu vrei diadema?
eu am vb cu un designer si mi-a zis ca daca nu am ceva pietricele sau strasuri pe rochie nu merge diadema...... eu am optat pt trandafirasi naturali

MeliMelo
04.05.2007, 11:51:03
preturile BFashion nu sunt mari...parerea mea.
Adica pe mine ma costa un spalat+tuns par scurt+freza 33ROn, un vopsit si freza e la 90 ron.

ss29
04.05.2007, 13:21:03
preturile BFashion nu sunt mari...parerea mea.
Adica pe mine ma costa un spalat+tuns par scurt+freza 33ROn, un vopsit si freza e la 90 ron.

chiar nu sunt mari.........eu la un salon de cartier am dat 25 ron.......spalatul nu a fost spalat(la ceafa aveam parul uscat)........tuns si uscat normal cu foenul

Miru
04.05.2007, 17:17:55
da, sunt ok preturile daca ma gandesc. eu dau la un salon comunist 55 pt suvite, spalat si tuns si tipa nu e stylista e coafeza clasica. adica nu e dif mare, nu?

c_s
04.05.2007, 21:17:11
sunt fericita posesoare a unei programari la Stelutza cu 1 ora inainte de machiajul de la Ovidiu!!!!!!!!!!!!!:D
Miru ^:)^
ma mai duc sapt viitoare sa vb cu ea personal,da sa vina din capitala!

Miru
04.05.2007, 21:21:50
sunt fericita posesoare a unei programari la Stelutza cu 1 ora inainte de machiajul de la Ovidiu!!!!!!!!!!!!!:D
Miru ^:)^
ma mai duc sapt viitoare sa vb cu ea personal,da sa vina din capitala!

cu placere. ti-am zis eu ca se rezolva >:D< am primit sms ul tau dar nu am apucat sa raspund. te sun maine. pusi

c_s
04.05.2007, 21:24:31
cu placere. ti-am zis eu ca se rezolva >:D< am primit sms ul tau dar nu am apucat sa raspund. te sun maine. pusi
ok,atunci ne auzim maine!
:*

MeliMelo
04.05.2007, 21:27:11
da, sunt ok preturile daca ma gandesc. eu dau la un salon comunist 55 pt suvite, spalat si tuns si tipa nu e stylista e coafeza clasica. adica nu e dif mare, nu?
nu stiu daca suvitele nu sunt tot atata in jur la 50-60...ca mi-am facut odata, da nu era printre preferintele lor :)
vopsitu era cu vopseaua lor, de aia era 90 ron

diai
06.05.2007, 14:28:58
In legatura cu machiajul mi-a fost recomandat un salon,altul decat B-fashion,iar d-soara de acolo e profi,lucreaza cu produse Malu Wiltz.Machiajul pe care m-i l-a facut,pe langa faptul ca arata grozav,a rezistat pana dimineata fara sa se intinda. A,da,era sa uit,a costat doar 50 ron,spre deosebire de 200 ron cat cere Ovi.

ele
06.05.2007, 17:15:50
In legatura cu machiajul mi-a fost recomandat un salon,altul decat B-fashion,iar d-soara de acolo e profi,lucreaza cu produse Malu Wiltz.Machiajul pe care m-i l-a facut,pe langa faptul ca arata grozav,a rezistat pana dimineata fara sa se intinda. A,da,era sa uit,a costat doar 50 ron,spre deosebire de 200 ron cat cere Ovi.
felicitari si casa de piatra!!<:-P poti sa ne spui mai multe detalii sigur mai sunt miresici interesate .

Kaela
06.05.2007, 17:23:35
casa de piatra shi asteptam poze.

Miru
06.05.2007, 18:14:40
casa de piatra! poate pui ceva poze...sa vedem si noi machiajul...

paola
06.05.2007, 18:24:25

casa de piatra!!!!

si eu sunt curioasa de salonul ala si poze. eu sunt in cautare pentru cununia civila....

Miru
06.05.2007, 18:28:10
eu pentru o nunta mai simandicoasa la care sunt invitata...si nu vreau sa dau 200 pt machiaj, dar 50 merge

nicoleta_oana
06.05.2007, 18:55:06
ok fetelor am inteles ca la ovi machiajul de mireasa e 200 ron dar ma poate lamuri cineva cat e freza la stelutza?fara vopsit sau tuns...doar freza?eu ca o toanta nu am intrebat:-< :-B

diai
06.05.2007, 22:49:03
casa de piatra! poate pui ceva poze...sa vedem si noi machiajul...

Incerc sa pun cat mai repede poze,dar avand in vedere ca maine la prima ora plecam,nu cred ca o sa reusesc decat dupa ce ne intoarcem.

Salonul se gaseste pe Rusu Sirianul la nr. 78,asta pt. cele interesate.

anna_c
07.05.2007, 06:20:41
casa de piatra! sa fiti fericiti si sa va iubiti mult!

nicoleta_oana
08.05.2007, 19:34:07
am fost astazi la stelutza la proba(am aflat pretul frezei -200ron)sincera sa fiu am plecat f suparata dupa proba,mie nu mi a placut deloc freza,chiar imi venea sa plang,sper ca sambata sa fie mult mai inspirata si sa mi faca o freza frumoasa[-o<

dedelina
08.05.2007, 19:47:45
am fost astazi la stelutza la proba(am aflat pretul frezei -200ron)sincera sa fiu am plecat f suparata dupa proba,mie nu mi a placut deloc freza,chiar imi venea sa plang,sper ca sambata sa fie mult mai inspirata si sa mi faca o freza frumoasa[-o<
ti-a facut freza cum a vrut ea sau cum ai vrut tu?

Miru
08.05.2007, 20:04:29
pai si nu i-ai zis ca nu-ti place? si eu am fost azi la ea si m-a programat in 24 mai pentru tratament la par si eventual schimbat culoara. nu i-au placut suvitele mele...:-< si mie asa mult imi plac...dar ce stiu eu?

Alexutza2007
08.05.2007, 22:05:26
Si de ce nu i-ai spus ca nu-ti place? Ea va crede ca ti-a placut si poate iti face aceeasi freza. Mai ales ca era o proba....unde daca te strica si iti facea altceva nu era o problema...nu e stresata de timp ptr ca nu e ziua cea mare. Cred ca comunicarea intre coafeza si client e foarte importanta. Eu chiar am plans si am protestat cand nu mi-a placut si am stat 4 ore in ziua respectiva, dar m-a corectat! Poate sunt eu un pik mai tzaca la cap. Sambata spune-i discret sa incerce altceva...poate ii duci vreo poza cu ce iti place si crezi ca ti-ar sta bine. A mea coafeza mi-a zis ca vrea sa-mi faca coc spaniol. Nu ca nu e frumos si chiar imi sta bine, dar in ziua nuntii eu nu vreau asa ceva si i-am spus! Ne vom gandi impreuna la altceva.

nicoleta_oana
09.05.2007, 01:07:54
eu am tacut ca proasta:( nu am zis nimic,la breton am comentat am zis ca vreau altfel dar in rest nu am zis nimic:( mi a fost greu sa i zic tinand cont ca majoritatea mireselor o aleg si toata lumea o lauda ma gandeam ca stie ea ce ma prinde bine.problema e ca eu nu am nici idei ,singura freza care mi o place mie fiind parul intins ceea ce clar nu merge la o mireasa.o sa vad sambata ce face si sper sa iasa ok,oricum nu cred ca ar putea sa ma multumeasca dar macar sa mi placa asa cat de cat sa nu mi fie rusine sa ies de acolo!!!#:-S nu mi a placut deloc cum sa purtat cu mine,nu ma intrebat ce mi ar placea,nu mi a aratat nici o poza nu nimic....sa apucat ea sa mi impleteasca niste garduri prin cap si sa mi faca nustiu ce evantaie si porcarii....eu sambata o sa i zic sa renuntam la toate porcariile astea si sa imi faca o freza normala ca daca vroiam sa am parul impletit ma facea bunicamea gratis:-"

dedelina
09.05.2007, 01:24:17
Uitat-te si tu pe topicul freze si machiaj ca poate iti pica cu tronc o freza si sambata mergi si ii zici sa iti faca acea freza. Si nu baga in seama ce zic celelate miresici despre ea... daca tie nu iti place comenteaza. Important e ca tu sa te simti bine sambata .

rafila
09.05.2007, 03:31:09
CATEGORIC! Nu lasa o coafeza sa-ti strice ziua cea mare!!!!!!!!!!! Conteaza tare mult sa-ti placa tie ce vezi in oglinda! Nu te lua ca lumea zice ca Steluta se pricepe. Daca tie nu-ti place, tot degeaba. Eu zic sa ma incerci o tura saptamana asta, inainte de sambata. E dreptul tau sa iesi pe usa coaforului fericita, ca tu dai banu! Poate ea nici nu stie ca nu-ti place! Ajut-o putin si sa vezi ce bucuroasa vei fi! Dar cred ca totusi trebuie sa faci o proba inainte, nu te lasa pe sambata!

ss29
09.05.2007, 10:00:13
eu am tacut ca proasta:( nu am zis nimic,la breton am comentat am zis ca vreau altfel dar in rest nu am zis nimic:( mi a fost greu sa i zic tinand cont ca majoritatea mireselor o aleg si toata lumea o lauda ma gandeam ca stie ea ce ma prinde bine.problema e ca eu nu am nici idei ,singura freza care mi o place mie fiind parul intins ceea ce clar nu merge la o mireasa.o sa vad sambata ce face si sper sa iasa ok,oricum nu cred ca ar putea sa ma multumeasca dar macar sa mi placa asa cat de cat sa nu mi fie rusine sa ies de acolo!!!#:-S nu mi a placut deloc cum sa purtat cu mine,nu ma intrebat ce mi ar placea,nu mi a aratat nici o poza nu nimic....sa apucat ea sa mi impleteasca niste garduri prin cap si sa mi faca nustiu ce evantaie si porcarii....eu sambata o sa i zic sa renuntam la toate porcariile astea si sa imi faca o freza normala ca daca vroiam sa am parul impletit ma facea bunicamea gratis:-"

de ce crezi ca nu merge la o mireasa parul intins.........eu nu sunt adepta parului incalcit si foarte ridicat......si mai ales imbacsit in fixativ.....eu chiar m-am gandit la ceva foare lejer........nu stiu ce dar stiu ca vreau sa fie lejer.........si la mine conteaza cum sunt tratata........eu sincer nu m-as mai duce la ea..........poti incerca azi maine si la altcineva

ss29
09.05.2007, 10:01:34
Si de ce nu i-ai spus ca nu-ti place? Ea va crede ca ti-a placut si poate iti face aceeasi freza. Mai ales ca era o proba....unde daca te strica si iti facea altceva nu era o problema...nu e stresata de timp ptr ca nu e ziua cea mare. Cred ca comunicarea intre coafeza si client e foarte importanta. Eu chiar am plans si am protestat cand nu mi-a placut si am stat 4 ore in ziua respectiva, dar m-a corectat! Poate sunt eu un pik mai tzaca la cap. Sambata spune-i discret sa incerce altceva...poate ii duci vreo poza cu ce iti place si crezi ca ti-ar sta bine. A mea coafeza mi-a zis ca vrea sa-mi faca coc spaniol. Nu ca nu e frumos si chiar imi sta bine, dar in ziua nuntii eu nu vreau asa ceva si i-am spus! Ne vom gandi impreuna la altceva.

cum este cocul spaniol?.........coc simplu la ceafa?

daria_eunice
09.05.2007, 10:02:01

Eu ti-as zice sa mai mergi o data sapt asta,chiar daca trebuie sa platesti ceva in plus, sa mai faca o incercare, o alta freza pt ca cealalta nu ti-a placut deloc, pana atunci sa gasesti ceva poze cu freze ce itzi plac tzie... Apropo , proba te-a costat ceva?

Alexutza2007
09.05.2007, 11:13:53
cum este cocul spaniol?.........coc simplu la ceafa?
Cam asa ceva:

Alexutza2007
09.05.2007, 11:15:21
Dar eu vreau ceva de genul.....

anna_c
09.05.2007, 12:44:13
Dar eu vreau ceva de genul.....
imi spui te rog pe ce site ai gasit coafurile acestea?

Alexutza2007
09.05.2007, 13:23:16
imi spui te rog pe ce site ai gasit coafurile acestea?
Cateva pagini mai incolo...:D pe topicul general...la poze coafura sau ceva de genul asta. Daca nu ma insel, unele dintre ele le-a postat chiar Dede

Miru
09.05.2007, 13:51:38
si mie mi-ar placea ceva cam cum am in avatar sau cuma pus Ralu poze. ridicat ca sa nu transpir si ciufulit putin...nu fix si rigid...dar nu se stie, vom vedea ce va iesi...daca nu-mi place nu plec pana nu-mi place...eu sunt din aia :-w

ss29
09.05.2007, 13:56:47
Cam asa ceva:
multumesc ralu.......mie chiar imi place cocul........ramane sa vad cum imi sta

ss29
09.05.2007, 13:59:30
si mie mi-ar placea ceva cam cum am in avatar sau cuma pus Ralu poze. ridicat ca sa nu transpir si ciufulit putin...nu fix si rigid...dar nu se stie, vom vedea ce va iesi...daca nu-mi place nu plec pana nu-mi place...eu sunt din aia :-w

mie imi place poza din avatarul tau........dar ma ingrozeste ideea de a sta la casca cu bigudiuri........si ma gandesc ca poate dupa cateva ore mi s-ar lasa zulufii

Alexutza2007
09.05.2007, 14:03:41
multumesc ralu.......mie chiar imi place cocul........ramane sa vad cum imi sta
Mie chiar imi sta bine cu coc spaniol....dar pe mine ma ingrozeste faza ca acel coc sta pe ceafa....cum a zis si Miru, mi-ar place ceva ridicat sa nu am treaba daca mi-e cald, pentru ca am de gand sa rup ringul de dans;))

ss29
09.05.2007, 14:18:55
Mie chiar imi sta bine cu coc spaniol....dar pe mine ma ingrozeste faza ca acel coc sta pe ceafa....cum a zis si Miru, mi-ar place ceva ridicat sa nu am treaba daca mi-e cald, pentru ca am de gand sa rup ringul de dans;))

si eu vreau sa rup ringul........ai dreptate in privinta transpiratiei.........as vrea si voalul deasupra frezei.......asa ca ce sa-mi fac?

Alexutza2007
09.05.2007, 14:27:34
si eu vreau sa rup ringul........ai dreptate in privinta transpiratiei.........as vrea si voalul deasupra frezei.......asa ca ce sa-mi fac?
Va fi o freza sus....deci voalul il prind de jos, sub freza....si am de gand sa il dau jos cand ajungem la restaurant, nu de alta dar daca fac vreo pirueta sa nu ma incurc in el. Eu merg pe ideea ca il voi da jos la sala. Poate chiar dupa primul dans

ss29
09.05.2007, 15:07:39
Va fi o freza sus....deci voalul il prind de jos, sub freza....si am de gand sa il dau jos cand ajungem la restaurant, nu de alta dar daca fac vreo pirueta sa nu ma incurc in el. Eu merg pe ideea ca il voi da jos la sala. Poate chiar dupa primul dans

si eu m-am gandit ca-l voi da jos dupa primul dans...........ai idee cum sa-mi fac freza daca vreau voalul deasupra frezei?

Alexutza2007
09.05.2007, 15:36:02
si eu m-am gandit ca-l voi da jos dupa primul dans...........ai idee cum sa-mi fac freza daca vreau voalul deasupra frezei?
Prietena mea a avut freza ridicata si a avut voalul prins de sus. Dar si ea l-a dat jos, mai ales ca era de lungime medie ( pana la fund )

Alexutza2007
09.05.2007, 15:37:38
Ce-mi place8-} vorbesc de voal dar eu nu am nimic cumparat nici voalul nici rochia

madalina24
09.05.2007, 15:40:24
Ce-mi place8-} vorbesc de voal dar eu nu am nimic cumparat nici voalul nici rochia
Stai linistita ca la mine a fost invers , aveam, rochie, voal, dar nu aveam sala. ............. defapt nu aveam decar rochie si voal..........

Alexutza2007
09.05.2007, 15:57:27
Stai linistita ca la mine a fost invers , aveam, rochie, voal, dar nu aveam sala. ............. defapt nu aveam decar rochie si voal..........
Tu erai hotarata sa te mariti, dar n-aveai unde, nu?=)) Tare. Dar acum ai sala, nu? Ti-ai gasit?
Am dat edit...ca am vazut ca ai restaurant! La Fabrika unde este asta?

nicoleta_oana
09.05.2007, 16:06:03
nu ma costat nimic freza,mai sa fi costat ceva lipsea:-" nu stiu ce sa zic,poate mai ajung la ea vineri daca nu oricum sambata ii spun exact cam ce as vrea.

diai
14.05.2007, 19:47:57
Si eu am vrut proba pt. freza dar, cand i-am aratat coafezei ce vreau ,am fost indemnata sa renunt pt. simplul motiv ca nu poate iesi de doua ori exact aceeasi freza.Asa incat m-am lasat pe mana ei si a iesit mai bine decat in visele mele(am avut parul cam scurt,dar totusi mi l-a putut ridica).

Miru
14.05.2007, 20:07:57
Si eu am vrut proba pt. freza dar, cand i-am aratat coafezei ce vreau ,am fost indemnata sa renunt pt. simplul motiv ca nu poate iesi de doua ori exact aceeasi freza.Asa incat m-am lasat pe mana ei si a iesit mai bine decat in visele mele(am avut parul cam scurt,dar totusi mi l-a putut ridica).
tu nu ne pui poze? pls...

diai
14.05.2007, 23:38:14
tu nu ne pui poze? pls...

Noi azi ne-am intors din luna de miere,dar incerc pe maine sa pun ceva poze.

rali
15.05.2007, 07:53:34
Abia asteptam.

Kaela
15.05.2007, 21:55:52
POZE! POZE! POZE! shi de la nunta shi din luna de miere, pliiiiiizzzzz :)

Siva
15.05.2007, 22:44:42
Merci mult Miru, dar am primit nr intre timp si am si vb cu Ovi. Am avut noroc. Nu mai avea decat la ora 4 liber si eu la 5:30 am biserica si m-a bagat intre celelalte..la ora 2 :D

hei, poate ne vedem la B-fashion. Din pacate nu prea apuc sa pove cu voi mult dar totusi am constatat ca si tu ai nunta in ziua in care am eu. M-am programat si eu la Ovi si Steluta: incep la 9.30 si termin probabil pe la 12.30 Sper sa fim multumite si superbe

Miru
15.05.2007, 22:46:20
hei, poate ne vedem la B-fashion. Din pacate nu prea apuc sa pove cu voi mult dar totusi am constatat ca si tu ai nunta in ziua in care am eu. M-am programat si eu la Ovi si Steluta: incep la 9.30 si termin probabil pe la 12.30 Sper sa fim multumite si superbe
tu chiar crezi ca dureaza 3 ore? daca e asa eu sigur voi intarzia destul de mult la propria-mi nunta :O

Siva
15.05.2007, 22:50:43
nu stiu cat dureaza exact dar dupa cum m-au programat ei asta am dedus: 9.30: spalat +bigudiuri+casca 10.30 machiat; 11.30 facut coc
De aici am dedus. Poate voi pierde si vremea intre ele habar n-am

dedelina
16.05.2007, 11:47:24
Eu la freza am la 12:30 la Inge si la 2 la Ovi. Probabil cand termini tu vin eu; asa ca avem sanse mari se ne intalnim.

cristina_24
16.05.2007, 11:51:17
eu am programare d ela ora 09:00..cica dureaza:vopsit,spalat,bigudiuri,casca,tratament facial,masca,coc,machiaj,manichiura..ar trebui sa ma mut de seara acolo ..ca si asa deschide la ora 9...am zis sa fiu eu prima ..ca cine stie cat dureaza:)) sper ca pana la ora 13:00 sa ies si eu de pe acolo ..nu de alta dar rist ca intarzii la propria mea nunta 8-} [-X

Alexutza2007
16.05.2007, 11:54:06
Pai tu iti faci tratament facial in ziua nuntii? eu stiam ca faci asta cu cel putin o saptamana inainte de nunta

atodica
16.05.2007, 11:56:55
Pai tu iti faci tratament facial in ziua nuntii? eu stiam ca faci asta cu cel putin o saptamana inainte de nunta

pai si eu stiu asa... ca risti sa ai iritatii pe fata si nu e chiar fain.... si eu stiu ca nici cu vopsitul nu prea e ok in ziua nuntii... daca iti iese eu stiu ce culoare turbata...

cristina_24
16.05.2007, 11:58:25
tratamentul ala care se face inainte de ati aplica crema aia care se pune la primul pas ..si mai apoi fond de ten,etc...nush` cum se cheama ..ca celelalte le mai fac atunci inainte de nunta cat am sa pot ..[-( sunt destule de facut ..trebuie sa le impart pe toate si sa nu uit nimicL-)

cristina_24
16.05.2007, 11:59:38
pai si eu stiu asa... ca risti sa ai iritatii pe fata si nu e chiar fain.... si eu stiu ca nici cu vopsitul nu prea e ok in ziua nuntii... daca iti iese eu stiu ce culoare turbata...

culoare turbata nu are cum sa-mi iasa ca nu imi schimb vopseaua ..deci va fi tot aia care ma fac de cateva luni bune ..deci de asta nu imi este frica..nici de tratament ..sper numai sa fie bine .

atodica
16.05.2007, 12:42:53
culoare turbata nu are cum sa-mi iasa ca nu imi schimb vopseaua ..deci va fi tot aia care ma fac de cateva luni bune ..deci de asta nu imi este frica..nici de tratament ..sper numai sa fie bine .

oricum toate o sa fim frumoase in ziua nuntii, ca o sa ne iasa fericirea pe fata :))

cristina_24
16.05.2007, 12:55:50
Bingo!!!fiecare mireasa este frumoasa in genul ei ..mai ales cu machiajul..ce face machiajul asta din oameni :)) :)) o sa fim tare frumoase ...:)>-

Siva
16.05.2007, 13:45:19
Super fetele!
Trebuie sa fim optimiste! Oricum mai frumoase ca in ziua nuntii nu putem fi! Asa ca... Dedelina o sa ma bucur sa intalnesc la coafor o alta emotionata ca mine. Eu prima tura de emotii o s-o am pe 17 august la civila. Dar, sa fim optimiste va fi extraordinar de bine!

diai
16.05.2007, 14:46:15
POZE! POZE! POZE! shi de la nunta shi din luna de miere, pliiiiiizzzzz :)

Deocamdata avem doar pozele noastre din luna de miere si ceva poze de la nunta facute de prieteni. Am pus cateva aici (http://www.flickr.com/photos/[email protected]/)

cristina_24
16.05.2007, 15:30:58
Deocamdata avem doar pozele noastre din luna de miere si ceva poze de la nunta facute de prieteni. Am pus cateva aici (http://www.flickr.com/photos/[email protected]/)

Diai ..sotul tau lucreaza la Siemens?:-?

daria_eunice
16.05.2007, 16:25:57

Felicitari diai, o casnicie frumoasa va doresc plina de iubire si fericire!!! CASA DE PIATRA!!!
Venetzia e un loc minunat pt luna de miere, am fost si noi anul acesta de revelion si am ramas impresionata de tot ce am vazut acolo...

diai
16.05.2007, 17:17:01
Diai ..sotul tau lucreaza la Siemens?:-?

A lucrat acum vreo 2 ani la Siemens. Il cunosti?

diai
16.05.2007, 17:18:45
Felicitari diai, o casnicie frumoasa va doresc plina de iubire si fericire!!! CASA DE PIATRA!!!
Venetzia e un loc minunat pt luna de miere, am fost si noi anul acesta de revelion si am ramas impresionata de tot ce am vazut acolo...

Multumesc,asemenea va doresc si voua.Da,Venetia e un loc incarcat de romantism,merita sa incercati.

cristina_24
16.05.2007, 17:43:57
A lucrat acum vreo 2 ani la Siemens. Il cunosti?

ihi.il cunosc..ati fost tare frumosi ..si sunteti niste frumosi ..sa va iubiti muuuult si sa fiti fericiti ca in ziua nuntii vostre>:D<

diai
16.05.2007, 18:06:35
ihi.il cunosc..ati fost tare frumosi ..si sunteti niste frumosi ..sa va iubiti muuuult si sa fiti fericiti ca in ziua nuntii vostre>:D<

Multumim,tie iti dorim o nunta frumoasa si o viata lunga alaturi de iubitul tau.

Miru
16.05.2007, 21:05:24
foarte frumosi...sa va de Domnul multa fericire si multe zile impreuna...si sanatate si tot ce va mai doriti. cine te-a machiat?

rafila
16.05.2007, 21:34:54
Diai, foarte frumoasa ai fost! Si buchetul e frumos! Casa de piatra!

diai
17.05.2007, 16:25:27
foarte frumosi...sa va de Domnul multa fericire si multe zile impreuna...si sanatate si tot ce va mai doriti. cine te-a machiat?

Multumim,asemenea va dorim si voua.Cat despre machiaj,a fost facut de o tipa super care foloseste produse Malu Wiltz,nu stiu daca am voie sa-ti spun de la ce salon.Oricum,a tinut fara sa se intinda,a fost natural si de efect,mie mi-a placut foarte mult,si a costat doar 50 ron,iar pt. deplasarea acasa nu am platit nimic.

diai
17.05.2007, 16:29:39
Diai, foarte frumoasa ai fost! Si buchetul e frumos! Casa de piatra!

Multumesc,am fost mai mult decat incantata de buchet,mai ales ca floricelele acelea mici si albe miroseau superb.

Miru
17.05.2007, 22:54:23
Multumim,asemenea va dorim si voua.Cat despre machiaj,a fost facut de o tipa super care foloseste produse Malu Wiltz,nu stiu daca am voie sa-ti spun de la ce salon.Oricum,a tinut fara sa se intinda,a fost natural si de efect,mie mi-a placut foarte mult,si a costat doar 50 ron,iar pt. deplasarea acasa nu am platit nimic.
aaa, da stiu, ne-ai spus deja si am fost interesate toate. cum o cheama pe tipa?

diai
18.05.2007, 08:34:51
aaa, da stiu, ne-ai spus deja si am fost interesate toate. cum o cheama pe tipa?

Mihaela se numeste.Din pacate pozele facute de fotograf nu sunt gata,cele pe care le puteti vedea voi sunt facute de prieteni,dar se poate vedea destul de bine machiajul.

cc78
18.05.2007, 10:30:43
Foarte frumoasa!!! Dar vreau sa te intreb ceva...ce era in poza aceea cu cununia religioasa??? Ce erau lemnele alea din biserica???? Sau nu am vazut eu bine in poza????

Miru
18.05.2007, 12:50:53
Mihaela se numeste.Din pacate pozele facute de fotograf nu sunt gata,cele pe care le puteti vedea voi sunt facute de prieteni,dar se poate vedea destul de bine machiajul.
a lucrat la modex?

Miru
18.05.2007, 12:52:28
a lucrat la modex?
a, nu. am incurcat. . pe cea de la modex o cheama Lavinia..se mai intampla8-}

diai
18.05.2007, 17:06:57
Foarte frumoasa!!! Dar vreau sa te intreb ceva...ce era in poza aceea cu cununia religioasa??? Ce erau lemnele alea din biserica???? Sau nu am vazut eu bine in poza????

Ai vazut foarte bine, erau schele pt. ca se reface pictura din Biserica.

diai
20.05.2007, 11:21:13

Aseara am mai primit ceva poze, asa ca sa puteti vedea mai bine ce si cum.

StOrM
20.05.2007, 11:51:06
heheh ce distractie a fost acolo<:-P=D>....Casa de piatra inca o data!!!!!

Alexutza2007
20.05.2007, 18:57:12
Cam asa m-a machiat Ovidiu ptr nunta Cameliei: prima poza e acasa inainte sa plecam, a doua la nunta si ultima dimineata cand am ajuns acasa

Kaela
20.05.2007, 19:02:12
hehe, tzi-am spus eu ca ajungi intacta acasa.... mie una mi-a placut...

Alexutza2007
20.05.2007, 19:06:59
hehe, tzi-am spus eu ca ajungi intacta acasa.... mie una mi-a placut...
Sa stii, ca dupa ce am topait si simteam cum curg apele pe mine, m-am speriat si am dat fugutza la baie. Nu curgea nimic pe fatza. Mi-am tamponat fata cu un servetel uscat si nu era nimic schimbat. Luasem asa doar pudra aceea de pe puful de pe fatza de care nu eram multumita. Chiar era super OK! Dar a fost fain. Chiar am fost si eu frumoasa odata! Mi-a placut! Zicea al meu ca devin narcisista, dar eu am laudat doar rezultatul muncii lui Ovidiu. Fetelor dupa mine merita!

Miru
20.05.2007, 20:17:16
imi place, natural si tenul perfect...si tine...foarte dulcica ai fost. cat a costat? 140?

Alexutza2007
20.05.2007, 20:53:14
imi place, natural si tenul perfect...si tine...foarte dulcica ai fost. cat a costat? 140?
Multumesc. 130 Ron

dedelina
20.05.2007, 23:27:53
Foarte frumoasa doamna Dragoste. Si Ovi meu a zis ca ti-a stat foarte bine .

cristina_24
21.05.2007, 09:30:53
Ralu` ti-a stat foarte bine machiata..abia asteptam sa te vedem si la nunta..ma bucur ca ai putut dansa fara stresul ca-ti cuge fondul de ten de pe fata..si pe mine ma apuca groaza cand ma gandesc ca o sa fie cald si mi-e frica sa nu mi se duca machiajul incet incet si sa nu se mai cunoasca nimic pana dimineazta :-&
Sper totusi ca nu va fi asa si ca totul va fi bine ..;))

StOrM
21.05.2007, 10:32:03
Cam asa m-a machiat Ovidiu ptr nunta Cameliei: prima poza e acasa inainte sa plecam, a doua la nunta si ultima dimineata cand am ajuns acasa

ff frumoasa ai fost!! chiar merita banii....;;)

Alexutza2007
21.05.2007, 13:01:09
Multumesc mult fetelor, dar meritul e al lui Ovidiu si al vostru...:) daca mai tineti minte ca voi m-ati tras de urechi ca nu aveam programare ptr nunta. Cat ma bucur ca macar doua chestii stiu ca vor fi faine la nunta: machiajul si pozele

paola
21.05.2007, 21:37:30
Raluca, foarte fain machiajul....ti-a stat foarte bine.....:)...ai fost o draguta....nu ca fara machiaj nu ai fi...

rafila
23.05.2007, 22:19:33
Fetelor, sa va dea D-zeu sanatate, ca de pe forumul asta am invatat sa ma duc la Stelu !!!!!!! Sunt foarte incantata de ea si de ce a iesit din mainile ei. Mi-a facut azi o proba si a avut asa de multa rabdare, a incercat mai multe variante pe ici pe colo la niste suvite. Ce mai, o iubesc!!!! <:-P<:-P

cristina_24
24.05.2007, 09:44:16
Fetelor, sa va dea D-zeu sanatate, ca de pe forumul asta am invatat sa ma duc la Stelu !!!!!!! Sunt foarte incantata de ea si de ce a iesit din mainile ei. Mi-a facut azi o proba si a avut asa de multa rabdare, a incercat mai multe variante pe ici pe colo la niste suvite. Ce mai, o iubesc!!!! <:-P<:-P

Si poze cand ne pui sa vedem si noi ?;;) :-B

rafila
24.05.2007, 09:47:37
Si poze cand ne pui sa vedem si noi ?;;) :-B
Hi hi hi! :-B:-B:-B No pictures, sorry! :>

Kaela
24.05.2007, 10:08:49
oana e anti-pictures pe net, asa ca, no chance! :)

rafila
24.05.2007, 10:16:23
oana e anti-pictures pe net, asa ca, no chance! :)

:)>- Merci Oana!>:D<>:D<

StOrM
24.05.2007, 10:52:05
pai nici poze de la nunta nu o sa pui?:D

cristina_24
24.05.2007, 11:06:56
Subscriu la ce a zis Storm...nici din alea nu o sa ne pui ?:-<

rafila
24.05.2007, 13:38:30
Hmmmm, ba da, dar nu cu oameni, doar cu "peisaje". :-p

cristina_24
24.05.2007, 13:52:16
Hmmmm, ba da, dar nu cu oameni, doar cu "peisaje". :-p

Ce fel de peisaje?:-\ si fara miri?:-\ :(

rafila
24.05.2007, 13:53:54
Ce fel de peisaje?:-\ si fara miri?:-\ :(
Pai daca vreti sa vedeti mirii va astept cu drag sambata la 7 la biserica din Piata Crucii.

cristina_24
24.05.2007, 13:55:40
Pai daca vreti sa vedeti mirii va astept cu drag sambata la 7 la biserica din Piata Crucii.

Eu nu promit nimic ca ajung deoarece plecarea noastra era progr. pe sambata ..dar asteptam pe cineva de la Iasi si e posibil sa plecam duminica dimineazta si daca plecam duminica dimineatza poate ajung si eu ..dar cum iti spuneam ..nu promis..nimic:-p

StOrM
24.05.2007, 17:01:49
pai poti sa pui pozele si cu oameni, da le acoperi fetele :)) damn...cred ca m-am tampit da....nu te inteleg :D. oricum, e parerea ta si ti-o respect;;)

rafila
25.05.2007, 07:53:25
Multzumesc! >:D<

Miru
25.05.2007, 23:54:54
am fost la Stelu, la proba. am hotarat ce facem...un coc spaniol mai deosebit ...veti vedea voi ce iese...acuma am parul intins...super ciudat...nu a costat nimic. eu am platit 43 ron fiindca am vrut tratament la par...a fost tare draguta cu mine. si cei de acolo mi-au dat 20-21 de ani...asa compliment sa tot primesti ^:)^

dienuzatm
26.05.2007, 18:09:31
ciao,
eu am gasit o coafeza care mi place, am mers la ea de cateva ori pentru vopsit/suvite, si mi a placut si ca om, pot sa spun ca e cea mai culta coafeza pe care am intalnit o vreodata (fara suparare pentru aceasta meserie) si care si face meseria asa cum trebuie.
astazi am fost sa mi faca o freza pentru nunta, si desi eu aveam altceva in cap (nu prea stau bine la transpunerea imaginatiei in cuvinte) a iesit ceva frumos zic eu. pana la nunta mea, mai merg la o nunta, astfel ca profit de ocazie sa mai incerc o freza.

cc78
26.05.2007, 22:25:01
No comment...

diai
27.05.2007, 08:40:16
ciao,
eu am gasit o coafeza care mi place, am mers la ea de cateva ori pentru vopsit/suvite, si mi a placut si ca om, pot sa spun ca e cea mai culta coafeza pe care am intalnit o vreodata (fara suparare pentru aceasta meserie) si care si face meseria asa cum trebuie.
astazi am fost sa mi faca o freza pentru nunta, si desi eu aveam altceva in cap (nu prea stau bine la transpunerea imaginatiei in cuvinte) a iesit ceva frumos zic eu. pana la nunta mea, mai merg la o nunta, astfel ca profit de ocazie sa mai incerc o freza.

Daca ai gasit o coafeza care iti place si cu care te poti intelege,foarte bine.Nu are rost sa apelezi la "vedete",doar fiindca li se face reclama.Si pe mine m-a aranjat coafeza mea la care merg de vreo 3 ani si a iesit atat de bine,incat dupa ce fetele au vazut poze,mi-au cerut relatii in legatura cu ea.
Asa ca,daca ai incredere in ea,nu are rost sa o schimbi.

paola
27.05.2007, 16:25:33
fetele, m-am gandit ca daca tot o sa avem cununia civila in 30.06 sa ma duc la Ovi sa-mi fac proba de machiaj. ca oricum am vorbit ca facem o proba si tot am nevoie de machiaj pentru cununie asa ca putem sa la imbinam pe amandoua cu ocazia asta...

ce ziceti, o sa fie oare de acord? avand in vedere ca e cam scurt timpul.....

sper sa nu ma refuze...:-SS

daria_eunice
27.05.2007, 17:12:27
ovi face probe la machiaj? nu stiam...
itzi tzin pumnii sa mai gasesti liber in ziua aceea, ca dc e sambata ai putzine sanse la el... si eu am vrut sa ma programez pt 14 iulie cand va fi nunta lu soramea dar e plin si el si stelu =(( ....
sa ne spui ce ai rezolvat!

paola
27.05.2007, 17:25:55
pai, cand m-am programat la el, am stabilit ca facem o proba inainte de nunta.....pe vremea aia nu stiam inca exact cand o sa facem cununia civila....

na, sper sa reusesc cumva....[-o<[-o<

Miru
27.05.2007, 23:38:16
Paola nu vreau sa te contrazic dar Ovi nu cred ca face probe de machiaj (adica sunt convinsa). mie de ex mi-a zis ca vrea sa vada rochia sa hotarasca cu 1 sapt inainte, cand confirm programarea, ce culori va folosi. nu a zis nika de proba...daca vrei sa te faci cred ca te va costa... :-\ sa ne zici si noua dca face proba

c_s
28.05.2007, 10:11:25
am fost la Stelu, la proba. am hotarat ce facem...un coc spaniol mai deosebit ...veti vedea voi ce iese...acuma am parul intins...super ciudat...nu a costat nimic. eu am platit 43 ron fiindca am vrut tratament la par...a fost tare draguta cu mine. si cei de acolo mi-au dat 20-21 de ani...asa compliment sa tot primesti ^:)^
ma bucur tare mult,abia astept si eu!bravo dra!

atodica
28.05.2007, 10:53:05
Cam foarte tarziu... dar niciodata nu e prea tarziu, decat niciodata :D

pun si eu pozele cu machiajul Ralucai de la nunta Cameliei.... :)

Alexutza2007
28.05.2007, 11:09:14

Hop si eu ;;)

anomis82
29.05.2007, 13:53:51

Super machiajul. Intrebare: cine a pensat-o pe Raluca?
Merci.

Sabina9
29.05.2007, 14:04:19
Intrebare: O cosmeticiana buna stie careva? Pentru un tratament la mutrita sa dau bine in poze. <:-P Buna adica sa nu fie nici ingrozitor de scumpa si nici sa nu-mi faca ceva tratamente inadecvate care sa aiba drept rezultat iritatii, inroseli, stiti voi. Mersic.

ss29
29.05.2007, 14:40:21
Intrebare: O cosmeticiana buna stie careva? Pentru un tratament la mutrita sa dau bine in poze. <:-P Buna adica sa nu fie nici ingrozitor de scumpa si nici sa nu-mi faca ceva tratamente inadecvate care sa aiba drept rezultat iritatii, inroseli, stiti voi. Mersic.

eu mi-am facut tratament cu 35 ron.......este prima data cand am mers la tipa asta,dar chiar este ok.........inroseli,iritatii?.........asta depinde si de "materialul" tau........cand am plecat de acolo nici nu se vedea ca am fost la cosmetica........este un salun pe bd. cetatii

cc78
29.05.2007, 14:54:30
Eu merg pentru tratamente la dana , la un salon de cosmetica din Modern nu ceva nou si frumos dar ea e o finutza si o talentata si lucreaza cu produse de calitate. Nu am platit niciodata mai mult de 50de roni si am fost super multumita( a inclus masaj fata , decolteu, masca si toate cele). Va dau numarul ei daca sunteti interesate dar asa cum spunea cineva mai devreme poate fi cosmeticiana talentata depinde fff mult si de materialul clientului:)

Sabina9
29.05.2007, 15:04:51
Depinde, depinde, dar ea trebuie sa-si dea seama ce tratamente poate sa faca pe materialul clientului si ce nu. :-) Oricum, eu nu am mari probleme dar na, daca tot e bal...;-)
CC, imi dai si mie nr. tipei, te rog? ^:)^ Privat sau aici, cum ti-e mai bine. Mersic, gagici!

cc78
29.05.2007, 15:05:51
Ti-l dau cu draga inima dar maine ca azi mi-am uitat tel acasa:)

Alexutza2007
29.05.2007, 15:18:47
Merci.
In sensul ca am fost ok pensata sau prost pensata? Mie una mi-a placut pentru ca a fost singura fata care a reusit sa-mi faca arcuirile la ambele sprancene si egale....M-a pensat Madalina....daca te intere pot sa iti spun la ce salon lucreaza

Miru
29.05.2007, 15:26:59
cosmeticeana super am si eu...merg la ea de 3 ani si ceva. tipa e in primul rand deosebit de curata, se tot spala pe maini de ma ameteste...in al doilea rand este meticuloasa la tratament, curata foarte bine fata, munceste la extractie si 2 ore daca e cazul...pretul este, in fuctie de produsele folosite, intre 47-60 ron.face masaj fata, gat, decolteu. o cheama Camelia. daca va intere da-ti pm. eu o recomand si toate fetele care au mers la ea acolo au ramas. la cat am laudat-o s-ar putea sa fiu trecuta in randul infractorilor de pe acest forum 8-}

MeliMelo
29.05.2007, 15:33:01
Miru...vreau si eu pe pm...mai ales daca imi spui in ce zona e :)
:*

Miru
29.05.2007, 15:43:52
Merci.
eu sunt curioasa din fire si am vazut ca ai pus locatia nuntii la Hotel 2000. tu ai avut nunta in 2003 sau ai gresit la inregistrare? as vrea sa discut si eu cu cineva care a avut sau are acolo...

Alexutza2007
29.05.2007, 16:02:40
si eu vreau pm cu Camelia

anomis82
29.05.2007, 17:16:06
In sensul ca am fost ok pensata sau prost pensata? Mie una mi-a placut pentru ca a fost singura fata care a reusit sa-mi faca arcuirile la ambele sprancene si egale....M-a pensat Madalina....daca te intere pot sa iti spun la ce salon lucreaza

Mi-a placut mult cum ai fost pensata! Eu am niste sprancene "horror" :(( pe care nu reuseste nimeni sa mi le aranjeze. Imi dai, te rog, adresa salonului si eventual un nr de tel? Multumesc.