PDA

Versiunea completa : Cosmetica, machiaj, coafura in Timis

Pagini : 1 2 [3] 4 5 6

anomis82
29.05.2007, 17:18:29
eu sunt curioasa din fire si am vazut ca ai pus locatia nuntii la Hotel 2000. tu ai avut nunta in 2003 sau ai gresit la inregistrare? as vrea sa discut si eu cu cineva care a avut sau are acolo...

Da, am avut nunta in iulie 2003, la Hotel 2000. Daca pot sa te ajut ceva, cu cea mai mare placere.:)

Alexutza2007
29.05.2007, 17:38:31
Mi-a placut mult cum ai fost pensata! Eu am niste sprancene "horror" :(( pe care nu reuseste nimeni sa mi le aranjeze. Imi dai, te rog, adresa salonului si eventual un nr de tel? Multumesc.
Deci strada Linistei stii unde e?
Salonul nush cum se numeste, dar cum mergi pe C.Aradului, faci dreapta pe Linistei, mergi inainte cam 300 metri si undeva, pe stanga la parterul unui bloc e salonul...scrie pe geamuri ca e salon. Madalina e fata care m-a pensat

Kaela
29.05.2007, 19:54:05
vineri merg la proba pentru freza shi la vopsit (in sens invers). o sa pun poze, e ciudat ca nu vin cu freza acasa sa nu ma vada al meu... mi-o fac shi apoi mi-o stric... ciudat...

paola
29.05.2007, 20:08:27
Paola nu vreau sa te contrazic dar Ovi nu cred ca face probe de machiaj (adica sunt convinsa). mie de ex mi-a zis ca vrea sa vada rochia sa hotarasca cu 1 sapt inainte, cand confirm programarea, ce culori va folosi. nu a zis nika de proba...daca vrei sa te faci cred ca te va costa... :-\ sa ne zici si noua dca face proba

Miru, te-am vazut azi....eu stateam la stop la posta mare si tu treceai strada si vorbeai la tel...nu am vrut sa claxonez ca poate te speriai....

despre Ovi.....am rezolvat, am reusit sa obtin un "loc" la Diana Hraja....cu chiu cu vai, la 11 dimineata m-a programat la machiaj....asa ca am rezolvat....este mai devreme dact as fi vrut eu, dar e bine si asa....in al 12-lea ceas, nu mai comentez....

cu proba lui Ovi, cand am fost la el la programare, el zicea ca inainte cu o saptamana poate facem o proba...dar nu cred ca mai imi trebuie, la cate "opere" de ale lui am vazut....

asa ca in 30.06, la ora 11 am machiaj si apoi freza si apoi la treaba....;-)

paola
29.05.2007, 20:09:19
Cam foarte tarziu... dar niciodata nu e prea tarziu, decat niciodata :D

pun si eu pozele cu machiajul Ralucai de la nunta Cameliei.... :)

foarte frumos machiajul.....finut si dragut...ca si tine...

Miru
29.05.2007, 20:41:29
Miru, te-am vazut azi....eu stateam la stop la posta mare si tu treceai strada si vorbeai la tel...nu am vrut sa claxonez ca poate te speriai....

despre Ovi.....am rezolvat, am reusit sa obtin un "loc" la Diana Hraja....cu chiu cu vai, la 11 dimineata m-a programat la machiaj....asa ca am rezolvat....este mai devreme dact as fi vrut eu, dar e bine si asa....in al 12-lea ceas, nu mai comentez....

cu proba lui Ovi, cand am fost la el la programare, el zicea ca inainte cu o saptamana poate facem o proba...dar nu cred ca mai imi trebuie, la cate "opere" de ale lui am vazut....

sigur ma speriam...si nu ma uit la claxoane niciodata. si chiar de ma uitam la cat sunt de chioara sigur nu te recunosteam.,..ma bucur ca e rezolvat. si eu merg in 30 iunie la o nunta si freza o face Stelu iar de machiat...pauza, chiar nu stiu. cred ca merg la Cami, cosmeticiana mea. ma bucur ca ai rezolvat

Miru
29.05.2007, 22:05:25
a, si asta sunt eu cu parul intins...dupa freza proba la Stelu. mie imi place dar parca nu sunt eu. lui Alin nu i-a placut.m-a pus sa ma spal pe cap (nu l-am ascultat ;)) )voi ce parere aveti? (cele care ma stiti)

MeliMelo
29.05.2007, 22:09:03

Paola, ne vedem la BFashion in 30? :) eu incep treburile la ora 12...

georgya
29.05.2007, 22:09:36
a, si asta sunt eu cu parul intins...dupa freza proba la Stelu. mie imi place dar parca nu sunt eu. lui Alin nu i-a placut.m-a pus sa ma spal pe cap (nu l-am ascultat ;)) )voi ce parere aveti? (cele care ma stiti)
chiar daca nu te cunosc ...pot sa imi dau si eu cu parerea :-\ ..............iti sta foarte bine cu parul drept ;;)

MeliMelo
29.05.2007, 22:10:44
Mie imi place mult...parca esti mai classy :)

Miru
29.05.2007, 22:10:50
chiar daca nu te cunosc ...pot sa imi dau si eu cu parerea :-\ ..............iti sta foarte bine cu parul drept ;;)
multumesc. m-ai facut sa rad. esti o draguta :*

Miru
29.05.2007, 22:14:08
Mie imi place mult...parca esti mai classy :)
sunt mai avocat, nu? :-p multumesc :">

MeliMelo
29.05.2007, 22:17:03
sunt mai avocat, nu? :-p multumesc :">
nuu, esti mai Glamorous ca si Fergie :*

Miru
29.05.2007, 22:29:27
nuu, esti mai Glamorous ca si Fergie :*
mamaaa ce comparatie ai facut! sa-ti dea Domnul multa sanatate si multa fericire ca meriti [-o< >:D<

rali
29.05.2007, 22:43:03
1. Miru iti sta super cu parul intins.
2. Ralu, strada Linistei este de la primul semafor de pe aradului la dreapta. este paralela cu cea pe care este pen-com-ul(nu stiu daca asa se scrie)

c_s
29.05.2007, 23:08:06
mie-mi place tare mult!!!!!dar eu sunt innebunita dupa parul cret,consider ca esti o norocoasa din punctul asta de vedere,ca eu asa cret ca al tau nu-l prea pot face si nu ar sta asa.....tu ti-l poti intinde linistita si-ti sta superrr!

ss29
30.05.2007, 09:11:39
miru si mie imi place cum iti sta cu parul intins.........

StOrM
30.05.2007, 09:17:40

eu nu te stiu LIVE, dar te stiu din poze de la meetinguri :D...iti sta bine si cu parul intins, te face mai...tinerica ;)) ; oricum...eu sunt in limba dupa parul cret:)) asa ca imi place mai mult parul tau natural..te face mai speciala;))

StOrM
30.05.2007, 09:23:42
Deci strada Linistei stii unde e?
Salonul nush cum se numeste, dar cum mergi pe C.Aradului, faci dreapta pe Linistei, mergi inainte cam 300 metri si undeva, pe stanga la parterul unui bloc e salonul...scrie pe geamuri ca e salon. Madalina e fata care m-a pensat

e fix langa blocul unde stau parintii mei :D. Salonul e inainte de blocul cu Loteria....daca vii dinspre Piata Verde e pe partea dreapta, daca vii din lipovei e pe stanga. Sigur il vezi ... ia uite..nici nu stiam ce cosmeticeana am langa mine :D

StOrM
30.05.2007, 09:25:12
1. Miru iti sta super cu parul intins.
2. Ralu, strada Linistei este de la primul semafor de pe aradului la dreapta. este paralela cu cea pe care este pen-com-ul(nu stiu daca asa se scrie)

Pencop :D ....

rali
30.05.2007, 09:34:24
Pencop :D ....
Merci, ca n-am mai stiut cum se numeste :-":))

paola
30.05.2007, 09:44:53
Paola, ne vedem la BFashion in 30? :) eu incep treburile la ora 12...

ar fi fost fain.....dar nu am mai gasit liber la ovidiu, o sa ma faca diana hraja......

o sa fie o zi mare pentru amandoua.....abea astept....

paola
30.05.2007, 09:47:21
Miru, imi place cum iti sta cu parul intins.....dar sincera sa fiu imi place mai mult cu parul cret......si eu ca si cami, le invidiez pe fetele cu asa un par frumos cret.....dar, oricum esti o draguta...

silva
30.05.2007, 10:32:33
Miru,acum constat ca eu te stiu de la facultate...am fost colege de an. Vad ca mai ai putin pana la nunta...iti doresc din tot sufletul sa fie MINUNATA! Eu,care te stiu cu parul cret,pot sa iti spun sincer ca iti sta bine si asa, si asa.Esti f frumoasa,indiferent cum iti aranjezi parul. Te pup si ma bucur ca te-am "descoperit" pe forum.

cc78
30.05.2007, 11:51:23
Iti sta super bine cu parul intins. Parerea mea de creata e ca e mult mai usor sa arati eleganta cu un par drept decat cu parul cret...Si eu mi-l intind de cate ori merg la vreun eveniment. Nimeni din familie nu apreciaza schimbarea , mai ales sotul:(...care isi vrea cretii inapoi cat de repede!!!!

StOrM
30.05.2007, 12:15:06
pai stii cum e, fiecare vrea ce nu are :D. Mie imi place fff mult parul cret si mi-l pun pe bigudiuri de cate ori am ocazia:))

Kaela
30.05.2007, 14:06:42
asa suntem noi mai sucite, cele cu parul drept vrem cretz, cele cu parul cretz vrem drept...
miru tzi-s stat foarte bine cu parul drept, dar imi place shi cu el cretz cum itzi sta...

Miru
30.05.2007, 14:29:11
fetelor sunteti niste dragute. multumesc pt parerile voastre care sunt numa de bine :x . Silva nu stiu cine esti dupa nume...adica sigur stiu dar nu-mi pica fisa :-? si eu am dat pe forum cand m-am inscris de o fosta colega de-a noastra, Ligia...

Alexutza2007
30.05.2007, 14:30:05
asa suntem noi mai sucite, cele cu parul drept vrem cretz, cele cu parul cretz vrem drept...
miru tzi-s stat foarte bine cu parul drept, dar imi place shi cu el cretz cum itzi sta...
subscriu......si eu sunt linsa de vaca la par si la ocazii mi-l incretesc!
Miru: chiar ca glamorous vb lui MeliMelo! Mie imi place mult cum iti sta, dar tu esti frumoasa si cred ca iti vin bine ambele stiluri cret si drept

Kaela
30.05.2007, 23:50:33
spunetzi-mi shi mie un salon unde machiaza fain shi preturi acceptabile? pt donshoara mea de onoare...

rafila
30.05.2007, 23:56:50
spunetzi-mi shi mie un salon unde machiaza fain shi preturi acceptabile? pt donshoara mea de onoare...

Sora mea s-a machiat la Dana, tot la B-fashion. A costat 130 si a fost excelent machiajul.

rali
31.05.2007, 08:01:10
Oana eu am ma machez la Afrodita(pe Martirilor) si un machiaj de mireasa e 50 ron. Ma gandesc ca pt d-soare de onoare o fi mai putin.

madalina24
31.05.2007, 08:31:59
Oana eu am ma machez la Afrodita(pe Martirilor) si un machiaj de mireasa e 50 ron. Ma gandesc ca pt d-soare de onoare o fi mai putin.
Draga mea nu vreau sa te dezamagesc dar la afrodita fac niste machiaje de toata jena. Eu am fost acolo pt machiaj si freza pentru nasa ( an fosta nasa la un botez) si machiajul la 12 noaptea era tot stricat si intins iar de freza nu mai zic ca nu a fost bine fixata ............ si ce-a urmat se intelege de la sine.

rali
31.05.2007, 08:37:54
eu m-am machiat la ei de vreo 2 ori si am fost super multumita.

diai
31.05.2007, 16:06:31

Iti recomand salonul unde m-am machiat eu in ziua nuntii: Salon Mihaela,pe str.Rusu Sirianul,la nr. 78 (e la casa).Poti vede si poze cu machiajul,le-am atasat chiar la acest subiect.
Pretul: 50 ron, iar deplasarea acasa nu am platit.

atodica
31.05.2007, 16:40:55

la salonul asta merg eu pt tratament la fata si e super ok :)

Miru
31.05.2007, 22:42:14
am fost la Ovi sa confirm programarea si mi-a zis asa: fara solar in saptamana nuntii, ultima zi de solar acceptata e marti, fara tratament cosmetic, pensat recent arcada sa fie curata, sa ma dau cu crema pe corp si decolteu sa nu fie pielea uscata si de fata a zis ca se ocupa el...nu mai am rabdare!

rafila
31.05.2007, 22:50:58
am fost la Ovi sa confirm programarea si mi-a zis asa: fara solar in saptamana nuntii, ultima zi de solar acceptata e marti, fara tratament cosmetic, pensat recent arcada sa fie curata, sa ma dau cu crema pe corp si decolteu sa nu fie pielea uscata si de fata a zis ca se ocupa el...nu mai am rabdare!

E super tare Ovi, mie mi-a fost tare drag de el. S-a purtat foarte frumos cu mine, am ras si glumit in timp ce m-a "tencuit".

Miru
31.05.2007, 22:52:47
E super tare Ovi, mie mi-a fost tare drag de el. S-a purtat foarte frumos cu mine, am ras si glumit in timp ce m-a "tencuit".
si te-a tencuit misto rau...sa nu te recunosc, astept sa vad ce scoate si din fata mea ;))

rafila
31.05.2007, 22:55:18
si te-a tencuit misto rau...sa nu te recunosc, astept sa vad ce scoate si din fata mea ;))
Stai linistita ca pana si mirele a avut probleme in a ma recunoaste!:-B

Miru
31.05.2007, 22:58:46
Stai linistita ca pana si mirele a avut probleme in a ma recunoaste!:-B
asta e fain sa vezi cum se uita la tine si nu-i vine sa creada...d-abia astept sa-i vad mutra. asa de mari asteptari am incat sper sa nu fiu dezamagita de salonul B :-s

rafila
31.05.2007, 23:01:39
asta e fain sa vezi cum se uita la tine si nu-i vine sa creada...d-abia astept sa-i vad mutra. asa de mari asteptari am incat sper sa nu fiu dezamagita de salonul B :-s

Nu o sa fii dezamagita, asculta-ma pe cuvant. Eu m-am sters de la alte machiaje pentru ocazii ca eram ca un pom de Craciun, m-am spalat si pe cap inainte de nunti, deci sunt foarte mofturoasa. Imi era frica sa nu se intample la fel si acum, de aceea m-am programat mai devreme, sa am timp sa ma spal si sa ma machiez si frezez singura dupa ce ma intorc de la salon B. Dar de data asta nici prin cap nu mi-a trecut sa fac asa ceva. Am povestit toate astea si la Ovi si la Stelu, asa ca sa se mai distreze si ei putin.<:-P

Kaela
01.06.2007, 17:21:13
tzi-a spus ceva de poze cu rochia cand mergi la machiat? asta era pt Miru...

rafila
01.06.2007, 17:57:04

Iti rasound si eu: am avut cu mine poze cu rochia, dar pe Ovi l-a interesat doar cum arata coronita si ce culoare are rochia.

Miru
01.06.2007, 20:35:45
niet dar voi duce oricum

Kaela
02.06.2007, 00:38:43
am fost shi la proba de coafura shi a ieshit ceva pana la urma, dar coafezei i-au vebit alte idei mai faine dupa ce mi-a desprins parul shi asha ca ma mai duc la o alta proba saptamana viitoare....
poze n-am nici una k-lumea... nu freza era de vina, cine mi-a facut pozele...;))

anomis82
02.06.2007, 20:18:39
Sora mea s-a machiat la Dana, tot la B-fashion. A costat 130 si a fost excelent machiajul.
Poti sa imi dai si mie nr de telefon al Danei de la B-Fashion?

rafila
02.06.2007, 20:56:45
Poti sa imi dai si mie nr de telefon al Danei de la B-Fashion?
Imi pare rau, nu il stiu. Sora mea s-a dus acolo si s-a programat direct. Poti cauta in cartea de telefon nr de la B-fashion.

rali
03.06.2007, 22:08:32
Fetelor, m-am machiat si m-am coafat pt o nunta la care am fost ieri la salonul de care am mai vb si am fost super multumita.

lilianaa
04.06.2007, 09:39:16
Diai,

Spune-mi, te rog, despre ce salon e vorba. eu inca nu mi-am facut nici o programare pentru machiaj si am nunta in 21 iulie.

lilianaa
04.06.2007, 09:42:00
sory, voiam sa fie un replay la mail-ul tau

Multumim,asemenea va dorim si voua.Cat despre machiaj,a fost facut de o tipa super care foloseste produse Malu Wiltz,nu stiu daca am voie sa-ti spun de la ce salon.Oricum,a tinut fara sa se intinda,a fost natural si de efect,mie mi-a placut foarte mult,si a costat doar 50 ron,iar pt. deplasarea acasa nu am platit nimic.[/quote]

lilianaa
04.06.2007, 10:08:26
pentru ca tot e topicul pentru coafuri, vreau sa va spun ca am fost sambata la salon Lucia in Unirii pentru coafat si machiaj si am plecat cu o impresie foarte puternica de acolo: tipele sunt super neprofesioniste. freza nu mi-a placut deloc. in fata, intr-o parte parul era mai ridicat, in cealalta parte mai lasat. se vedea de la o posta, dar coafeza voia sa ma lase sa plec asa. bineinteles ca i-am spus si a incercat ea sa mai aranjeze un pic, dar aveam deja o tona de fixativ in par. dar asa cum spuneam, in ansamblu freza nu mi-a placut. apoi la machiaj alte surprize: am vrut sa ma machieze cu verde, nu mai aveau fard verde; atunci am zis ca ar fi bun si auriul -mi-a raspuns ca ma faca cu auriu si maro, dar la sfarsit am constat ca m-a facut doar cu maro. avusese la un momendat o reactie mai ciudata si m-am gandit ca probabil nu are nici auriu, dar ma asteptam sa-mi zica ceva. la sfarsit am fost de asemenea nemultumita si s-a vazut clar pe fata mea acest lucru. a inceput sa-mi spuna ca nu sunt eu obisnuita, dar ca-mi sta foarte bine si sa nu ma duc acasa sa ma spal pe fata. nu a reusit sa ma convinga deloc ca-mi sta bine, de altfel prima reactie a fratelui meu si a prietenului meu a fost ca si-au batut joc de mine. bineinteles ca m-am sters la ochi si m-am machiat eu.

ss29
04.06.2007, 10:11:36
groaznic........iti inteleg dezamagirea

dedelina
04.06.2007, 10:28:48
Eu am fost la pensat acolo o data si i s-a rupt lupa si era sa imi pice in cap =)) De pensat am fost multumita, dar tanti aia "pensatoarea" avea un comportament cam din topor.. asa , mai de la tara.

StOrM
04.06.2007, 10:42:46
"pensatoarea"??? =)) =)) =)) =)) ce tare esti dede :)) :))

lilianaa
04.06.2007, 13:34:16
dragi miresici,

pentru cele care inca nu v-ati programat la coafor, va propun hair stilistul la care tocmai m-am programat eu. il cheama Sorin si il puteti gasi in cladirea Asirom, care este situata la intersectia Torontalului cu Aradului(langa mall, in spatele BCR-ului). o coafura pentru mireasa costa 1 milion si include si proba. este un tip foarte dragut si de treaba. eu i-am zis ca vreau sa mai programez pe langa mine inca 4 persoane si atunci a zis ca vine acasa ca sa nu stam sa asteptam acolo pana suntem gata toate. personal nu am fost niciodata la el, dar am colege care au fost si s-au declarat multumite.

madalina24
04.06.2007, 13:42:53
Si eu va propun o stilista care face niste freze de mireasa absolut deosebite, si pretul este super accesibil , e pe strada lidia (landa semafoarele sin girocului. Tipa e super profi, i-a facut unei mirese care avea un par f moale si ff putin o freza de nu-ti venea sa crezi ...........

atodica
04.06.2007, 13:54:38
Si eu va propun o stilista care face niste freze de mireasa absolut deosebite, si pretul este super accesibil , e pe strada lidia (landa semafoarele sin girocului. Tipa e super profi, i-a facut unei mirese care avea un par f moale si ff putin o freza de nu-ti venea sa crezi ...........

la Adri Style cumva?

lucica_80
04.06.2007, 14:06:00
Ceau,poti sa-mi dai mai multe detalii pe privat?mersi:*

madalina24
04.06.2007, 15:23:51
la Adri Style cumva?
nu. de la semafoare in dreapta( cu fata catre giroc )

a_mirela
04.06.2007, 16:53:05
cosmeticeana super am si eu...merg la ea de 3 ani si ceva. tipa e in primul rand deosebit de curata, se tot spala pe maini de ma ameteste...in al doilea rand este meticuloasa la tratament, curata foarte bine fata, munceste la extractie si 2 ore daca e cazul...pretul este, in fuctie de produsele folosite, intre 47-60 ron.face masaj fata, gat, decolteu. o cheama Camelia. daca va intere da-ti pm. eu o recomand si toate fetele care au mers la ea acolo au ramas. la cat am laudat-o s-ar putea sa fiu trecuta in randul infractorilor de pe acest forum 8-}

Vreau si eu te rog nr cosmeticianei tale... :)

ele
04.06.2007, 18:07:53
Vreau si eu te rog nr cosmeticianei tale... :)
si eu vreau numar de tel.;;) te rog frumos!

Kaela
05.06.2007, 08:40:17
a fost al meu la proba de freza shi ii sta super bine.... sunt foarte incantata de freza lui, dar inca mai am emotzii pentru mine. pt cele care se intreaba pe ce ishi face al meu freza shi cum, puiu meu are parul aproape la fel de lung ca al meu shi se impleteste in spicuri (ca spice sunt cele de grau...:-?) multe. o sa am un mire jos palaria... il am io shi asa, fara freza shi costum...

Kaela
05.06.2007, 08:41:28
Miru, tu o sa ma vezi la Ovidiu sambata... cand plec io, intrii tu la Stelutza... Doamne ce emotzii...

cori_ramo
05.06.2007, 09:15:38
Este un salon, Dalas daca nu ma insel? Cum o cheama pe tipa? Te ros sa ne dai mai multe detalii! Daca ai putea sa imi spui exact cum se numeste salonul. Mersi!:*

a_mirela
05.06.2007, 13:36:12
Fetele... is disperata!!! Am sunat la Ovi si e ocupat full in ziua cand am eu nunta in septembrie... :( Mi-o zis de nush ce colega de-a lui, dar am uitat sa-l intreb cum o cheama... stie cineva?
Si mai ales, la freza... imi poate da cineva nr de tel al Stelutei sau cine e acolo super profi? Eu am parul cret si nu e chiar usor de coafat...
Va multumesc mult!!

MeliMelo
05.06.2007, 13:44:22
o cheama Dana, si foloseste aceleasi produse ca si el...
cu Stelu eu nu te pot ajuta, ca am parul scurt si ma aranjeaza altcineva

a_mirela
05.06.2007, 14:14:49
Mi-o recomandat-o cineva pe Ioli de la Modex... ati auzit pareri pro/contra?
Am inteles ca si ea foloseste tot produse L'Oreal...

a_mirela
05.06.2007, 14:39:33
In disperarea mea de cauza... m-am programat la Dana la make-up si la Inghe la freza (sper ca asa se scrie...). Dana stiu ca-i ok ca mi-o recomandat-o Ovi, dar de Inghe stiti ceva? 8-|

ss29
05.06.2007, 14:54:53
In disperarea mea de cauza... m-am programat la Dana la make-up si la Inghe la freza (sper ca asa se scrie...). Dana stiu ca-i ok ca mi-o recomandat-o Ovi, dar de Inghe stiti ceva? 8-|

si eu tot la dana si inghe sunt programata.......pe inghe o stiu de mult timp........eu ti-o recomand cu toata increderea

a_mirela
05.06.2007, 15:12:24
si eu tot la dana si inghe sunt programata.......pe inghe o stiu de mult timp........eu ti-o recomand cu toata increderea

ss29, iti multumesc din suflet!! Mi-ai luat o piatra de pe inima! >:D<

M-am programat la o proba la ea in 31 iulie. Pana nu vad eu cum iese parul meu din mainile ei, nu pot sa fiu chiar linistita 100%... Doamne fereste sa ai parul cret ca al meu... L-)

Am fost mirata sa vad ca nu percep nici un avans dinainte si ca rezervarile se fac la telefon... Sunt 100% sigure sau trebuie sa mai confirm cumva?

ss29
05.06.2007, 15:56:31
ss29, iti multumesc din suflet!! Mi-ai luat o piatra de pe inima! >:D<

M-am programat la o proba la ea in 31 iulie. Pana nu vad eu cum iese parul meu din mainile ei, nu pot sa fiu chiar linistita 100%... Doamne fereste sa ai parul cret ca al meu... L-)

Am fost mirata sa vad ca nu percep nici un avans dinainte si ca rezervarile se fac la telefon... Sunt 100% sigure sau trebuie sa mai confirm cumva?
trebuie confirmat.......cu o saptamana inainte mergi la proba..........poza cu rochita si voalul..........asta la freza.........nici la machiaj nu trebuie sa-ti faci griji........inghe mi-a recomandat-o pe dana.......foloseste aceleasi produse ca ovi etc

a_mirela
05.06.2007, 17:01:19
Stupid question: proba se plateste?/:)

rafila
05.06.2007, 17:14:00
Stupid question: proba se plateste?/:)
Eu nu am platit proba la Stelu la B-fashion.

paola
05.06.2007, 19:03:25
pentru ca tot e topicul pentru coafuri, vreau sa va spun ca am fost sambata la salon Lucia in Unirii pentru coafat si machiaj si am plecat cu o impresie foarte puternica de acolo: tipele sunt super neprofesioniste. freza nu mi-a placut deloc. in fata, intr-o parte parul era mai ridicat, in cealalta parte mai lasat. se vedea de la o posta, dar coafeza voia sa ma lase sa plec asa. bineinteles ca i-am spus si a incercat ea sa mai aranjeze un pic, dar aveam deja o tona de fixativ in par. dar asa cum spuneam, in ansamblu freza nu mi-a placut. apoi la machiaj alte surprize: am vrut sa ma machieze cu verde, nu mai aveau fard verde; atunci am zis ca ar fi bun si auriul -mi-a raspuns ca ma faca cu auriu si maro, dar la sfarsit am constat ca m-a facut doar cu maro. avusese la un momendat o reactie mai ciudata si m-am gandit ca probabil nu are nici auriu, dar ma asteptam sa-mi zica ceva. la sfarsit am fost de asemenea nemultumita si s-a vazut clar pe fata mea acest lucru. a inceput sa-mi spuna ca nu sunt eu obisnuita, dar ca-mi sta foarte bine si sa nu ma duc acasa sa ma spal pe fata. nu a reusit sa ma convinga deloc ca-mi sta bine, de altfel prima reactie a fratelui meu si a prietenului meu a fost ca si-au batut joc de mine. bineinteles ca m-am sters la ochi si m-am machiat eu.

cine ti-a facut freza? cum arata coafeza?......sau ai retinut cumva cum o cheama?

madalina24
06.06.2007, 11:35:01
Este un salon, Dalas daca nu ma insel? Cum o cheama pe tipa? Te ros sa ne dai mai multe detalii! Daca ai putea sa imi spui exact cum se numeste salonul. Mersi!:*
Cred ca are si ceva dalass prin denumire salonul , eu stiu ca il cheama Belissime , pe tipa o cheama Laura ..... Oricum e un salon micut. Eu chiar azi am vb cu ea la telefon si era super ocupata ...... asa ca tre sa vb cu ea cu mult timp inainte

lilianaa
07.06.2007, 13:59:04
cine ti-a facut freza? cum arata coafeza?......sau ai retinut cumva cum o cheama?

Nu am retinut cum o cheama pe coafeza, dar sincera sa fiu nici macar nu-mi pasa pentru ca eu in salonul respectiv nu mai calc.

silva
07.06.2007, 14:10:38
Eu merg astazi la coafor pt proba.Am luat si voalul cu mine.Nu stiu cum doresc sa fie cocul,ca nu am mai fost mireasa :), asa ca sunt curioasa cum ma va aranja. O sa va trimit poze...
PS: ...doar dak imi place cum iese ;))

Kaela
07.06.2007, 14:21:02
io am fost ieri la proba shi sper sa iasa ceva, din pacate io am o mare problema cu urechile asa ca, cocul is out of question...

diai
07.06.2007, 15:35:21
io am fost ieri la proba shi sper sa iasa ceva, din pacate io am o mare problema cu urechile asa ca, cocul is out of question...

Am vazut ultimele poze postate de tine si cel mai bine ai aratat,dupa parerea mea,in cea in care aveai parul lasat pe spate.
Asa ca nu fii necajita din cauza cocului,iti poti aranja si altfel parul.

CSandra
07.06.2007, 18:59:44
Fetelor aici este un link cu pozele unei mirese din TM machiata de Ovi si coafata de Steluta .

E frumoasa si mireasa dar daca va uitati la celelalte poze inafara nuntii , e destul de schimbata la nunta. Si zic eu asta pt ca-i machiata misto.

http://www.gapo.ro/detaliu_album/50-7FITFD1EAYVDFWJ/

cc78
07.06.2007, 20:02:53
pozele sunt super , ea e frumoasa , sala e frumos aranjata dar eu nu vad alte poze decat cele de la nunta asa ca nu stiu unde sa ma uit ca sa fc comparatie..

cori_ramo
07.06.2007, 20:33:50
Fetelor aici este un link cu pozele unei mirese din TM machiata de Ovi si coafata de Steluta .

E frumoasa si mireasa dar daca va uitati la celelalte poze inafara nuntii , e destul de schimbata la nunta. Si zic eu asta pt ca-i machiata misto.

Unde sunt acele poze inafara nuntii, nu le gasesc eu?:zz: ...ca sa fac o comparatie

StOrM
07.06.2007, 20:43:50
ce suuper sunt pozele!! si nunta a fost fff frumoasa...tu o cunosti pe mireasa??? ai fost la nunta? m-ar interesa cateva detalii :D

rafila
07.06.2007, 22:00:03
Mireasa e superba, sala super aranjata! Ovi si Stelu sunt adevarati artisti. Nici mie nu mi-a venit sa cred ca eu putut face din mine.

Pentru mine, dupa experienta de la nunta mea e foarte clar: Ovi, Stelu (B-fashion) si Catalina (Special Event) sunt "Sfanta Treime" a nuntilor din Timisoara =))=))=))

CSandra
07.06.2007, 23:10:51
Nu cunosc mireasa, ieri am descoperit site-ul, daca sunte-ti atente sub unele poze exista si comentari, intrebari. Acolo am aflat unde a fost nunta, cine a facut rochia pt ca si-a facut rochia in Tm, dar sunt comentarii sub doar cateva poze.

Puteti sa va logati si sa o intrebati pt ca raspunde fff repede.

Daca apasati pe utilizator( username) Lavinia se deschid toate albumele ei.

silva
07.06.2007, 23:38:04
Am fost la proba,la coafor :(( Nu mi-a placut DELOC. Sunt disperata,am senzatia ca nu o sa gasesc nicio coafeza pe placul meu.
Oricum,tipa m-a tapat si mi-a facut un coc in vreo 20 de minute,dupa care mi-a tot pus mai sus si mai jos voalul si agrafele,si cam asta a fost tot. Nu mi l-a pus pe bigudiuri, nu nimic, ca a zis ca ar arata "batraneste".
Cocul era doar provizoriu, nu il prinsese bine, asa ca l-a desfacut in final si am plecat fara nicio freza (nu ca mi-ar fi placut ce imi facuse), dar am platit 115 RON. Nu am vrut sa ma cert cu ea,ca nu avea rost, si asa eram "turbata". N-am avut "putere" nici macar sa anulez programarea pt nunta, o voi face la telefon cat de curand. Am iesit val-vartej pe usa,cu lacrimi in ochi.
Ce ma fac? :(

silva
07.06.2007, 23:40:08
Pentru mine, dupa experienta de la nunta mea e foarte clar: Ovi, Stelu (B-fashion) si Catalina (Special Event) sunt "Sfanta Treime" a nuntilor din Timisoara =))=))=))[/quote]

Apropo,Rafila,pe tine cat te-a costat freza de mireasa la Stelu? Ca mie mi s-a parut batjocura sa imi ceara 115 RON pt...nimic.

rafila
07.06.2007, 23:41:25
Uuu, nu fii necajita! >:D< Vezi partea buna: mai ai o gramada de timp pana la nunta. Poti sa faci la incercaaaari!!! Incearca sa gasesti tu pe net o poza cu o freza care crezi ca ti-ar veni bine si mergi cu poza. Nu-ti fie rusine sa le zici ca nu-ti place ce-ti fac in cap. la urma urmei pentru ele esti doar o alta mireasa, dar pentru tine ziua e unica. Si, ca sa fiu si mai rea: pe banul tau tu faci legea!!!!;-)

rafila
07.06.2007, 23:42:46
Revin, ca nu am vazut ca mi-ai scris. Proba nu m-a costat nimic, iar freza, daca nu ma insel a fost 200.

silva
07.06.2007, 23:47:26
Uuu, nu fii necajita! >:D< Vezi partea buna: mai ai o gramada de timp pana la nunta. Poti sa faci la incercaaaari!!! Incearca sa gasesti tu pe net o poza cu o freza care crezi ca ti-ar veni bine si mergi cu poza. Nu-ti fie rusine sa le zici ca nu-ti place ce-ti fac in cap. la urma urmei pentru ele esti doar o alta mireasa, dar pentru tine ziua e unica. Si, ca sa fiu si mai rea: pe banul tau tu faci legea!!!!;-)

Asa e,dar nu stiu daca ma crezi,eram asa de nervoasa,ca nu am mai putut sa ii spun nimic coafezei. Nu de rusine,ci de nervi si dezamagire!
Pai,nu mai e chiar asa mult timp pana la nunta,multe coafeze sunt deja ocupate...De exemplu,la BFashion cred ca nu mai sunt locuri de mult. Poate sun totusi maine,daca ziceti voi ca ei sunt cei mai buni.
Of!

silva
07.06.2007, 23:48:16
Revin, ca nu am vazut ca mi-ai scris. Proba nu m-a costat nimic, iar freza, daca nu ma insel a fost 200.

Multumesc >:D<
Si pt informatii,si pt incurajari.

rafila
07.06.2007, 23:51:11
Eu zic ca e mai eficient daca mergi acolo decat daca suni. Mergi si spune-le cata reclama li se face aici pe forum si ce mult iti doresti si tu sa te aranjeze ei si sa vezi cum le mergi la suflet! Iti tin pumnii sa fie bine! Abia astept sa-mi zici cum a fost!

silva
07.06.2007, 23:55:54
Eu zic ca e mai eficient daca mergi acolo decat daca suni. Mergi si spune-le cata reclama li se face aici pe forum si ce mult iti doresti si tu sa te aranjeze ei si sa vezi cum le mergi la suflet! Iti tin pumnii sa fie bine! Abia astept sa-mi zici cum a fost!

Ai dreptate,asa o sa fac.
Imi poti scrie te rog adresa? Stiu ca a mai fost scrisa pe undeva pe forum,dar n-as mai cauta acum.
Multu inca o data.^:)^ :*
Abia astept si eu,dar...mi-e frica sa ma mai entuziasmez...

rafila
08.06.2007, 00:10:07
Uuu, nu stiu daca e corect, asta am gasit pe net:

Adresa: Str. Ianos Bolyai (http://www.timisoreni.ro/servicii/strada/ianos_bolyai/) (denumire veche: Pietrosul, cartier: CETATE), Nr. 3
Telefon: 0722625173; 0256/431180E pe langa Piatza Libertatii , pe stradutele alea, pe unde e restaurantul Maestro. La coltul strazii e un cazino.

silva
08.06.2007, 00:11:04
Aha,am gasit intre timp: undeva in Libertatii. Ma descurc eu. Sper sa am noroc!

silva
08.06.2007, 00:12:17
Uuu, nu stiu daca e corect, asta am gasit pe net:

Adresa: Str. Ianos Bolyai (http://www.timisoreni.ro/servicii/strada/ianos_bolyai/) (denumire veche: Pietrosul, cartier: CETATE), Nr. 3
Telefon: 0722625173; 0256/431180E pe langa Piatza Libertatii , pe stradutele alea, pe unde e restaurantul Maestro. La coltul strazii e un cazino.

Iti multumesc din suflet. Uite cum nu te las sa dormi! :)

rafila
08.06.2007, 00:13:15
Stai linistita, ca la mine e 17.12. Sunt si eu bucuroasa ca e cineva pe forum....

silva
08.06.2007, 00:18:46
Stai linistita, ca la mine e 17.12. Sunt si eu bucuroasa ca e cineva pe forum....

O,ce bine de tine ca e devreme!
La noi e trecut de miezul noptii. Din pacate, tb sa ma culc,ca maine ma trezesc la 6...sper sa pot ;))
Mi-a facut placere sa...monopolizam forumul :)
:* ,noapte buna! A,sau...dup-amiaza placuta!

rafila
08.06.2007, 00:20:09
Noapte buna! Si mie mi-a placut sa facem noi 2 legea pe aici;));)).
Dormi linistita ca o sa gasesti coafeza si o sa fi tare multzumita!

silva
08.06.2007, 13:06:01
Buna dimineata,Rafila! Te-ai trezit? :)
Sa iti povestesc:
cat tu probabil ai dormit,eu am realizat lucruri mari: programare la Stelutza si la Ovi,exact la ora cand imi convenea. \:D/
Ma voi duce la o proba vinera viitoare. Daca imi place,atunci ramane sa ma las pe mana lor. Si sa le duc si pe mama,nasa si soacra tot la BFashion.
Sper sa nu mai fiu dezamagita si de data asta...

Alexutza2007
08.06.2007, 13:36:06
Imi pare rau de experienta neplacuta de care ai avut parte! Dar uite ca tot raul spre bine! Te-ai desteptat la timp si crede-ma ca nu vei fi dezamagita de BFashion!

silva
08.06.2007, 14:25:18
Imi pare rau de experienta neplacuta de care ai avut parte! Dar uite ca tot raul spre bine! Te-ai desteptat la timp si crede-ma ca nu vei fi dezamagita de BFashion!

Multumesc,Alexutza,pentru incurajari! >:D<
Sper sa iasa bine de data asta.
Tu te-ai aranjat acolo?

silva
08.06.2007, 14:27:20
Poate nu m-am exprimat bine, ca stiu ca n-ai avut inca nunta: te-ai coafat/machiat vreodata la BFashion?

Alexutza2007
08.06.2007, 14:33:58
Poate nu m-am exprimat bine, ca stiu ca n-ai avut inca nunta: te-ai coafat/machiat vreodata la BFashion?
De coafat nu, dar am auzit de la fete numai de bine de Stelu, dar de machiat DA....vezi la acest subiect la pagina 40 eu sunt aceea din pozele postate de atodica

silva
08.06.2007, 14:51:32
De coafat nu, dar am auzit de la fete numai de bine de Stelu, dar de machiat DA....vezi la acest subiect la pagina 40 eu sunt aceea din pozele postate de atodica

Aha,tu esti acolo....M-a derutat numele Raluca, probabil asa te cheama. Ce ti-e si cu user name-urile astea!:-p
Esti f frumoasa, mi-a placut mult cum ai fost machiata.
Daca imi iese bine proba,pun si eu poze.

Alexutza2007
08.06.2007, 15:03:10
Aha,tu esti acolo....M-a derutat numele Raluca, probabil asa te cheama. Ce ti-e si cu user name-urile astea!:-p
Esti f frumoasa, mi-a placut mult cum ai fost machiata.
Daca imi iese bine proba,pun si eu poze.
Da, asa ma cheama :)
Meritul e al lui Ovi....cand m-am vazut in oglinda, dupa ce a terminat, am facut un WOW din tot sufletul...nu fusesem asa de frumoasa niciodata
:-p
Si da, normal ca va iesi bine la proba si normal ca vrem poze :)

c_s
08.06.2007, 21:51:16

bestiala nunta,si ei la fel!

c_s
08.06.2007, 21:56:37
si eu am fost ieri sa confirm la Ovi si sa ma vopsesc si la proba la Stelu,pana acum multumita,sa vedem ce-o iesi sapt viitoare!

cc78
09.06.2007, 01:24:12
Eu tot la b fashion.la adriana la coafat, la ea am fost si la cununia civila si la ovi la machiaj, la cununie am fost la dana si trebuie sa recunosc ca am fost extrem de multumita. sunt cu adevarat curioasa sa vad diferenta intre 2 specialisti :)ca doar fata e aceeasi:). dupa nunta imi dau cu parerea...

silva
09.06.2007, 01:29:18
Eu am fost azi la BFashion sa ma programez si sa discut cu Stelu. Mi-a spus ca face un fel de proba cu o sapt inainte de nunta,dar nu imi va face efectiv o freza,ci doar imi va studia cu atentie aspectul fetei,felul parului, poza cu rochita de mireasa...si vom discuta cum sa faca. Asa ca ,in conditiile astea,nu cred ca o sa am ce poze sa va arat de la proba...Iar Ovi a zis ca nu face proba,ca nu ar avea timp de asa ceva. Insa toti mi-au promis ca voi fi f multumita.... :-? oare voi fi? :-SS sper!

cc78
09.06.2007, 01:35:33
o sa fii super incantata, stai linistita.

Alexutza2007
09.06.2007, 11:13:16
Eu am fost azi la BFashion sa ma programez si sa discut cu Stelu. Mi-a spus ca face un fel de proba cu o sapt inainte de nunta,dar nu imi va face efectiv o freza,ci doar imi va studia cu atentie aspectul fetei,felul parului, poza cu rochita de mireasa...si vom discuta cum sa faca. Asa ca ,in conditiile astea,nu cred ca o sa am ce poze sa va arat de la proba...Iar Ovi a zis ca nu face proba,ca nu ar avea timp de asa ceva. Insa toti mi-au promis ca voi fi f multumita.... :-? oare voi fi? :-SS sper!
Eu fiind programata la Ovi la machiaj pentru nunta, de aceea mi-am facut tot la el o programare pentru machiaj pentru nunta Cameliei ca sa vad ce iese. Si am fost extrem de multumita de rezultat si ma las cu siguranta pe mana lui pentru nunta mea!

cleo
09.06.2007, 11:26:12
"
ieri am fost si eu la Ovi.....am ajuns in ultimul moment:-SS .....era sa ratez ocazia....a mai avut liber doar de la ora 14....dar e perfect pentru mine....

acum sunt fericita ca am o programare si pot sta linistita....si am mai taiat un punct de pe lista de facut pentru nunta....;-)

ne vedem dupa-masa..."

Buna :)! M-am inscris si eu pe site de vreo 20 de minute si asta e prima oara cand scriu... Am si eu o intrebare... Cine sunt Ovi si Steluta? Am vzt pe forum k se vorbeste numai de bine despre cele 2... Multumesc anticipat:* ! Cleo ^:)^

Alexutza2007
09.06.2007, 11:36:47
""

Buna :)! M-am inscris si eu pe site de vreo 20 de minute si asta e prima oara cand scriu... Am si eu o intrebare... Cine sunt Ovi si Steluta? Am vzt pe forum k se vorbeste numai de bine despre cele 2... Multumesc anticipat:* ! Cleo ^:)^

Bine ai venit printre noi !
Sunt doi artisti in ale machiatului si coafatului ...dar sunt in Timisoara. Tu, dupa cum citesc esti ( sau faci nunta ) din Bucuresti.
Site-ul este si general unde gasesti informatii despre Bucuresti, este si geografic pe orase....asa miresicile din orasele respective pot sa se sfatuiasca si sa gaseasca solutii din zonele respective

daria_eunice
10.06.2007, 10:31:22
In ultima luna am vazut la 3 prietene de ale mele freze facute de stelu si machiate de ovi pt banchet si nunta. au fost superbe, am ramas impresionata , si ele au fost foarte incantate de ce a iesit din mainile lor, Numai cuvinte de lauda la adresa BF!

sasha
10.06.2007, 13:47:12
La Botezatu la salon ati fost cumva:::Stiu ca stilistii sunt din R.Moldova dar nu stiu daca au si make-up artist.Aveti cumva idee:::Multzumesc

dedelina
10.06.2007, 15:36:44
unde are botezatu salon-ul?

Alexutza2007
10.06.2007, 18:09:49
Daca nu ma insel tot pe strada cu BFashion, daca nu pe urmatoarea, dar tot in zona aceea....

rafila
10.06.2007, 18:26:27
E pe urmatoarea (paralela cu strada cu B-fashion).

dedelina
10.06.2007, 18:37:01
Tocmai am facut-o fericita pe domnisoara mea de onoare. Ea e fan no. 1 Botezatu si eu am uitat ca el isi deschisese salon pe la noi...am sunat-o si i-am spus si e in extaz =)) Noroc cu voi ( ca mi-ati adus aminte) altfel afla prea tarziu sa isi poate face programare pt nunta si ma ucidea :-B

carmen_01980
11.06.2007, 21:51:41
In ultima luna am vazut la 3 prietene de ale mele freze facute de stelu si machiate de ovi pt banchet si nunta. au fost superbe, am ramas impresionata , si ele au fost foarte incantate de ce a iesit din mainile lor, Numai cuvinte de lauda la adresa BF!
poate imi spui si mie un pret daca stii

Alexutza2007
12.06.2007, 11:23:04
poate imi spui si mie un pret daca stii
Eu pot sa iti spun cat mi-a luat mie Ovi ptr machiaj pentru nunta: 130 ron, dar am inteles ca machiaj pentru mireasa e 200 Ron. La freza nu stiu

cristina_24
12.06.2007, 14:55:44
asa am fost eu coafata la nunta si ma-m simtit super lejer ...machiajul nu prea se vede dar o sa-l vedeti mai bine maine seara cand ne vedem :>

rafila
12.06.2007, 15:55:23
Eu pot sa iti spun cat mi-a luat mie Ovi ptr machiaj pentru nunta: 130 ron, dar am inteles ca machiaj pentru mireasa e 200 Ron. La freza nu stiu

Eu am dat 230 la Ovi ca mireasa.

Alexutza2007
12.06.2007, 16:14:10
Eu am dat 230 la Ovi ca mireasa.
Inseamna ca poate freza e 200 ron.....nu stiu ca n-am inca mireasa. Sorry dar am vrut sa ajut, nu sa dezinformez :)

cristina_24
12.06.2007, 16:30:52
mie pe coafura mi-a luat 110ron si pe machiaj 120ron ..cu tot cu gene false mi-a luat 200 ron

cc78
12.06.2007, 16:45:39
Eu una nu inteleg de ce sunt asa de mari diferentele de pret la machiajul asta????? Sunt uimita!! Cum sa difere preturile de la 130 de ron la 250 de ron??? Sau difera produsele de la o persoana la alta??? Sau miresele platesc mai mult doar pt ca sunt mirese si isi doresc sa fie frumoase in ziua nuntii??? Nu cred ca un machiaj pentru banchet se face altfel decat un machiaj de mireasa!!!!!! Si totusi cel de-al doilea costa dublu!!! Eu am platit 120 de ron la cununia civila si am fost extrem de multumita...sunt curioasa ce mi se poate face de 250 de ron...imi pune alta fatza????Hmmm ...am emotii cu machiajul asta....

paola
12.06.2007, 19:14:22
Oana, o intrebare.....

acelasi gen de voal o sa am si eu, doar ca e mai lung.....mi s-a spus ca dupa ce-mi dau jos voalul o sa-mi ramana gaura acolo unde a fost prins voalul si ca nici nu se poate face o freza speciala....

ti-a ramas gaura?:-\

silva
12.06.2007, 19:39:13
Inseamna ca poate freza e 200 ron.....nu stiu ca n-am inca mireasa. Sorry dar am vrut sa ajut, nu sa dezinformez :)

Si eu stiu ca la Ovi machiajul de mireasa e 200 RON. Mi-au spus cei de la BFashion chiar saptamana trecuta,cand am fost sa imi fac programare. La fel si freza de mireasa la Stelu,tot 200. Asa ca nu ai dezinformat :)

silva
12.06.2007, 19:40:17
mie pe coafura mi-a luat 110ron si pe machiaj 120ron ..cu tot cu gene false mi-a luat 200 ron
Unde te-ai machiat,tot la Ovi?

StOrM
12.06.2007, 20:26:54
Si eu stiu ca la Ovi machiajul de mireasa e 200 RON. Mi-au spus cei de la BFashion chiar saptamana trecuta,cand am fost sa imi fac programare. La fel si freza de mireasa la Stelu,tot 200. Asa ca nu ai dezinformat :)

Asta inseamna ca o sa dau 400 RON pe machiaj si freza???? wow! eu aveam impresia ca o sa ies muult mai ieftin..nush dc:D cred ca am citit gresit...oricum, vorba lui cata dc e asa mare diferenta???? poate ca foloseste produse muult mai rezistente si mai scumpe ptr miresici?:-?ca altfel nu-mi explic...

StOrM
12.06.2007, 20:27:57
Unde te-ai machiat,tot la Ovi?

Cristina nu a avut nunta in tm :-p

silva
12.06.2007, 22:36:09
Cristina nu a avut nunta in tm :-p

Sorry,nu stiam.

rafila
12.06.2007, 23:40:26
Cum am mai spus mai sus, am platit 230 machiajul si 200 freza. Nu stiu ce sa zic de produsele folosite, dar pot sa va spun cu mana pe inima ca dimineatza la 7 eram "ca noua". Freza si machiajul nu s-au stricat absolut deloc.

silva
12.06.2007, 23:50:06
Cum am mai spus mai sus, am platit 230 machiajul si 200 freza. Nu stiu ce sa zic de produsele folosite, dar pot sa va spun cu mana pe inima ca dimineatza la 7 eram "ca noua". Freza si machiajul nu s-au stricat absolut deloc.

Sper sa pot afirma si eu asta dupa nunta.
Rafila,inca o data iti multumesc,daca nu ma indemnai tu,nu imi faceam programare la BFashion...

rafila
13.06.2007, 00:22:41
Cu tot dragul! Sper sa ai motive sa imi multzumesti si dupa.....;-)

silva
13.06.2007, 00:25:20
Cu tot dragul! Sper sa ai motive sa imi multzumesti si dupa.....;-)

Si eu sper la fel...Dar mi-a PROMIS Stelu ca voi fi - o citez- "cea mai frumoasa" :)
:-p m-as multumi sa nu fiu cea mai urata...:))

cori_ramo
16.06.2007, 19:52:09
M-am programat si eu la B fashion, initial nu prea am vrut dar, la insistentele unei vecine care a avut nunta anul trecut si a fost la BF, si la insistentele surorii mele, m-am tot gandit si am ajuns la o concluzie, nu am fost niciodata la machiat la vre-un salon si o data voi fi mireasa. Oricum, sa stiti ca multe cunostinte la care le-am spus pretul au ramas socate spunand ca ele nu ar da atat. Asta e, bine ca m-am programat, de restul nu imi pasa. Am uitat, la Stelu m-am programat si la Dana (Ovi, era ocupat), nu le-am vazut personal si nu mi s-a spus nimic de proba la freza (noroc ca stiu de la voi), am lasat numarul meu de telefon, iar in septembrie am sa le fac din nou o vizita pentru a vorbi personal si sa vad cand se poate o proba la freza. La ora 13 in ziua nuntii voi fi la salon!

StOrM
16.06.2007, 22:20:41
ma bucur pentru tine ca ai reusit sa te programezi :). nici eu nu am fost m,achiata vreodata la salon, sau de specialisti si sunt taaare curioasa cum va fi la nunta :D

diai
16.06.2007, 23:02:06
Veti arata super,sunt sigura. Toate fetele care au avut nunta pana acum au fost incantate de machiajul realizat de specialisti,asa ca nu aveti motiv sa va stresati din cauza asta.

daria_eunice
16.06.2007, 23:16:52
M-am programat si eu la B fashion, initial nu prea am vrut dar, la insistentele unei vecine care a avut nunta anul trecut si a fost la BF, si la insistentele surorii mele, m-am tot gandit si am ajuns la o concluzie, nu am fost niciodata la machiat la vre-un salon si o data voi fi mireasa. Oricum, sa stiti ca multe cunostinte la care le-am spus pretul au ramas socate spunand ca ele nu ar da atat. Asta e, bine ca m-am programat, de restul nu imi pasa. Am uitat, la Stelu m-am programat si la Dana (Ovi, era ocupat), nu le-am vazut personal si nu mi s-a spus nimic de proba la freza (noroc ca stiu de la voi), am lasat numarul meu de telefon, iar in septembrie am sa le fac din nou o vizita pentru a vorbi personal si sa vad cand se poate o proba la freza. La ora 13 in ziua nuntii voi fi la salon!

Si eu am nunta in 6 oct... Am programare la BF de la ora 10 dimi si voi fi pe la ora 13 aproape gata,asa sper...deci inseamna ca ne vom vedea:D .<:-P Deabea astept!

cori_ramo
17.06.2007, 09:13:22
Multumesc pentru incurajari!:*

cori_ramo
17.06.2007, 09:15:54
Si eu am nunta in 6 oct... Am programare la BF de la ora 10 dimi si voi fi pe la ora 13 aproape gata,asa sper...deci inseamna ca ne vom vedea .<:-P Deabea astept!
Cu siguranta ne vom vedea! O sa va intreb eu, sunteti fetele de pe forum?:D

Miru
20.06.2007, 14:47:27
Oana, la mine a costat 240 machiajul, cu 10 mai mult...de ce? din cauza cosului din varful nasului care a trebuit acoperit cu maiestrie? oare? =))

rafila
20.06.2007, 15:34:55
Uuuu, hmmm. >:D<

Miru
20.06.2007, 19:27:54
la Stelu am platit ca tine. ma intreb dupa ce criterii face Ovi preturile.stiu ca la un moment dat se zvonea ca genele false costa 40 si restul e pretul machiajului. dar niciodata nu am auzit sa fie acelasi pret la 2 persoane si chiar mor de curiozitate sa stiu motivul. oricum toate fetele aratau super dupa ce au fost pe mana lui ;;)

ss29
21.06.2007, 21:53:30
la Stelu am platit ca tine. ma intreb dupa ce criterii face Ovi preturile.stiu ca la un moment dat se zvonea ca genele false costa 40 si restul e pretul machiajului. dar niciodata nu am auzit sa fie acelasi pret la 2 persoane si chiar mor de curiozitate sa stiu motivul. oricum toate fetele aratau super dupa ce au fost pe mana lui ;;)
ai vazut machiaje facute de dana?..

daria_eunice
21.06.2007, 21:55:46
miru cu ce culori ai fost machiata? ai o poza mai de aproape in care sa se vada machiajul?

Miru
21.06.2007, 23:47:50
nu am vazut nimic facut de Dana. am fost cu nuante de maro la ochi. nu cred ca am poza de aproape dar stai ca ma uit

Miru
21.06.2007, 23:56:01
am una cu ochii inchisi si in aia se vede dar nu pot s-o micsorez...:((

cc78
22.06.2007, 13:03:21
Eu am fost machiata de Dana la cununia civila si am fost extrem de incantata. Si pe sora lui Oana am vazut-o machiata de Dana si arata super! Poze am postat ceva mai demult...

sasha
25.06.2007, 20:12:07
Fetelor, ajutati-ma va rog cu un nr de tel de la B Fashion pe PM. Numarul pe care il am eu cred ca e gresit sau l-au schimbat pt ca suna si imi intra un ton de fax.Multumesc:*

Miru
02.07.2007, 17:32:08
am fost sambata la o nunta si stelu mi-a facut un coc uimitor de simplu si elegant. va pun poze

diai
02.07.2007, 18:43:59
am fost sambata la o nunta si stelu mi-a facut un coc uimitor de simplu si elegant. va pun poze

Foarte fain cocul!!!!!

MeliMelo
02.07.2007, 19:20:47
da..si mie imi place foarte mult...u rock!!

silva
02.07.2007, 23:26:03

Miru,super cocul! Se vede ca Stelu se pricepe...sper sa zic asa si dupa nunta mea ;))
Pot sa te intreb cat te-a costat freza de data asta,adica nefiind mireasa?
Si inca ceva: chestia aia faina din par (ca o sarmulita),tu ai luat-o sau ti-a pus-o de la ea?

Miru
03.07.2007, 02:25:56
Miru,super cocul! Se vede ca Stelu se pricepe...sper sa zic asa si dupa nunta mea ;))
Pot sa te intreb cat te-a costat freza de data asta,adica nefiind mireasa?
Si inca ceva: chestia aia faina din par (ca o sarmulita),tu ai luat-o sau ti-a pus-o de la ea?
a pus ea, a stiut ca am cu argintiu rochia si i-a venit ideea. e o specialista ce mai....a costat 80 ron...fata de 200 la mireasa e o diferenta. si mi-am mai facut la ea suvite, tuns, cu tratament la par si freza si a costat 140

Miru
03.07.2007, 02:26:36
ma bucur ca va place, si mie-mi place :D

silva
03.07.2007, 09:09:13
ma bucur ca va place, si mie-mi place :D

Nu doar ca imi place, e superb!
Si chiar nu a fost scump...

kala_elena
03.07.2007, 09:13:43
Foarte elegant! Te-a prins de minune!

monik_tm
03.07.2007, 12:34:23
salutare fetelor! am si eu nunta peste o luna si jumatate si nu am inca programare la un salon :((. abea acum catava zile v-am descoperit si-mi dau seama ca sunt foarte in urma si am inceput sa am cosmare. la Bfashion nu cred ca mai gasesc pe cineva liber, desi totusi as incerca la Dana si Inghe poate am noroc:-s. Alte saloane poate sa-mi mai recomande cineva?
Multumesc anticipat!

madalina24
03.07.2007, 16:00:37
salutare fetelor! am si eu nunta peste o luna si jumatate si nu am inca programare la un salon :((. abea acum catava zile v-am descoperit si-mi dau seama ca sunt foarte in urma si am inceput sa am cosmare. la Bfashion nu cred ca mai gasesc pe cineva liber, desi totusi as incerca la Dana si Inghe poate am noroc:-s. Alte saloane poate sa-mi mai recomande cineva?
Multumesc anticipat!
wow.... avem nunta in aceeasi zi.... poate ne intalnim pe la civila ... :)) asta daca nu vrei sa vii sa ne cunoastem inainte ... adika sa vii la intalnirile noastre .....

monik_tm
03.07.2007, 18:42:28
wow.... avem nunta in aceeasi zi.... poate ne intalnim pe la civila ... :)) asta daca nu vrei sa vii sa ne cunoastem inainte ... adika sa vii la intalnirile noastre .....
draga madalina, dupa cum poate ai vazut sunt tare in urma cu pregatirile,dar daca voi avea timp mi-ar face mare placere sa vin la intalnirile voastre. oricum pastram legatura pe forum sa ne mai sfatuim. ma bucur ca avem in aceiasi zi nunta, am cu cine sa ma sincronizez>:D<
pupici si spor la pregatiri!

dedelina
04.07.2007, 19:53:44
si eu am la biserica in dacia. ce bine ca ai inaintea mea ca sa vad ce si cum :D

loredanag
08.07.2007, 16:39:08
Fetelor din Timisoara, voi unde va faceti frumoase in ziua cea mare? Eu am hotarat sa ma coafez si ma machiez la B-Fashion. Deocamdata nu stiu ce sa fac cu parul, insa coafeza m-a linistit: mi-a zis ca o sa ii vina ideile cand ii arat o poza cu rochia. Pe 6 sept. am proba pt coafura...De machiaj nu imi fac griji, Ovi de la B-Fashion e un profi.

Ciao, eu ma casatoresc pe 8 septembrie si am intrat in panica pentru ca nu am gasit pe nimeni sa mi faca machaiajul.
Poti sa mi trmiti pe rivat unde e salonul de care vorbesti, adica adresa si daca stii ceva preturi.Multam. Lore

dienuzatm
08.07.2007, 20:47:49
si eu am nunta tot pe 18 august, la biserica din Dacia.voi la ce ora sunteti programate?

loredanag
08.07.2007, 20:49:11
Nu stiu daca avea programari facute in 06 octombrie, dar cand l-am intrebat cu cat timp inainte sa ma programez la el ptr oct el mi-a raspuns : acum. Am inteles ca sept e plin. Nu stiu in 06 , dar m-a intrebat cand trebuie sa inceapa actiunea nuntii mele si in functie de asta mi-a spus ora care mi-a convenit si mie. Nu vreau sa te stresez, dar daca tot stii ca vrei sa te programezi la el, fa-o acum. Daca nu stii nr, da-mi de stire si iti dau mobilul lui pe un PM ( sa vad daca stiu cum se trimite, ca n-am trimis nici un PM pana acum :)) Daca nu vrei asa, iti spun cum am facut eu. M-am uitat in Cartea Galbena dupa salonul BFashion si am sunat acolo. Tipa mi-a dat mobilul lui Ovi ptr ca a zis ca el isi face singur programarile. Mai departe, succes! :)) Da-mi de stire daca te pot ajuta cu ceva
ciao,am vazut ca ai numarul lui Ovi. Terog sa mi l dai si mei pe privat pentru ca as vrea sa mi fac machaijul la el. Acum cred ca m am trezit prea tarziu, dar voi incerca sa vad daca mai are liber pe 8 septembrie.

loredanag
08.07.2007, 20:56:03
si eu stateam pe ganduri in legatura cu acel salon... am auzit ca machiaza fain acolo...deasemenea la bodyline maden in unirii machiaza fff frumos si de multa vreme, Diana;- si mai e in galeria 1 o tipa care are multe cursuri facute si de care am auzit multe lucruri bune.

ciao. Tu pana la urma unde ti ai facu programare la machiaj? Sunt interesata pentru ca eu acum m am trezit ca ar fi ma i simplu sa ma duc la un salon si sa nu ma las pe mana unei prietene, care desi a facut cursuri, nu machiaza zi de zi mirese.Pls help cu adresa salonului si un numar de tel si clar numele persoanei care te face.Multam

loredanag
08.07.2007, 20:59:59
io cosmarurile le-am avut in prima luna, cand m-a cerut......acu nu prea le mai am, si in toate visele eram in ziua nuntii si cu rochitza de mireasa imbracata dar nu era gata in nici un vis:-<
Doamne, vad ca mai ai 5 zile pana la nunta. Casa de piatra si tot ce va doriti.Cum stai cu nervii? Eu sunt deja stresata ca nu mi am ales nici un salon sa ma machiaze si sa vezi cum o sa raman nemachiata de un profesionist.

Oricum, sa ai o nunta superba!!!

loredanag
08.07.2007, 21:06:47
In legatura cu machiajul mi-a fost recomandat un salon,altul decat B-fashion,iar d-soara de acolo e profi,lucreaza cu produse Malu Wiltz.Machiajul pe care m-i l-a facut,pe langa faptul ca arata grozav,a rezistat pana dimineata fara sa se intinda. A,da,era sa uit,a costat doar 50 ron,spre deosebire de 200 ron cat cere Ovi.

Zi mi si mie numele salonuli, adresa si un nr de tel daca ai. Sunt disperata ca nu mi ama facu programare niciunde pana acum. Multam

daria_eunice
09.07.2007, 16:37:22
ciao. Tu pana la urma unde ti ai facu programare la machiaj? Sunt interesata pentru ca eu acum m am trezit ca ar fi ma i simplu sa ma duc la un salon si sa nu ma las pe mana unei prietene, care desi a facut cursuri, nu machiaza zi de zi mirese.Pls help cu adresa salonului si un numar de tel si clar numele persoanei care te face.Multam

scuze ca-ti rasp asa de tarziu, dar abea acum am vazut msg tau.
eu m-am programat pt ziua nuntii la ovi si stelu de la b fashion. Am vazut mai multe freze facute de stelu si pot spune ca e suuuper profi, numai cuvinte de lauda la adresa ei. Cu machiajul am emotii pt ca am vazut si machiaje facute de ovi care nu mi-au placut dar si care mi-au placut la nebunie( de ex machiajul miresicii c_s, adica cami).
Sambata e nunta surorii mele si vreu sa ma programez la diana de la cosmeticos, acum caut un nr de tel , ceva si la ce coafeza sa merg sambata nici acum nu stiu, probabil la body line maden care e langa cosmeticos. acum merg sa-mi fac programari.Iti trimit pm cu nr de la BF si a lui ovi

diai
09.07.2007, 16:52:12
Zi mi si mie numele salonuli, adresa si un nr de tel daca ai. Sunt disperata ca nu mi ama facu programare niciunde pana acum. Multam

E vorba de Salon Mihaela,pe str. Rusu Sirianu nr.78,tel.ti-l dau pe privat,sa nu fie probleme.

paola
09.07.2007, 20:49:28
eu m-am programat pt ziua nuntii la ovi si stelu de la b fashion. Am vazut mai multe freze facute de stelu si pot spune ca e suuuper profi, numai cuvinte de lauda la adresa ei. Cu machiajul am emotii pt ca am vazut si machiaje facute de ovi care nu mi-au placut dar si care mi-au placut la nebunie( de ex machiajul miresicii c_s, adica cami).
Sambata e nunta surorii mele si vreu sa ma programez la diana de la cosmeticos, acum caut un nr de tel , ceva si la ce coafeza sa merg sambata nici acum nu stiu, probabil la body line maden care e langa cosmeticos. acum merg sa-mi fac programari.Iti trimit pm cu nr de la BF si a lui ovi

ai gasit-o pe diana?....zicea ceva ca pleaca si cred de weekend-ul asta deja.

eu am fost foarte multumita de ea si de atmosfera care e la ea in salon, muzica aia relaxanta...super...

daria_eunice
09.07.2007, 21:44:09
n-am mai apucat sa merg pana acolo si n-am gasit pe nimeni la tel... poate n-am nr bun. dc te rog poti sa-mi dai nr de la cosmeticos sau direct al dianei? mercy mult

cristina_24
10.07.2007, 14:16:09
ai gasit-o pe diana?....zicea ceva ca pleaca si cred de weekend-ul asta deja.

eu am fost foarte multumita de ea si de atmosfera care e la ea in salon, muzica aia relaxanta...super...

Vecinica,cum te simti acum pe ultima suta de m?

paola
10.07.2007, 15:03:07
ce sa zic?...sunt obosita, cu nervii la intinsi la maxim, si ma concentrez foarte tare sa nu uit ceva acum pe ultima suta de m si cum sa-mi impart timpul mai bine sa-mi ajunga....mai putin....

si ma bucur ca luni imediat dupa nunta plecam in luna de miere....

loredanag
10.07.2007, 17:14:25

Multam mult pentru raspuns. Pana la urma mi am facut programare la dana de la B Fashion pentru ca la ovi nu mai era liber deloc. Sper sa fie ok si sa nu plang de suparare in ziua nuntii. Eu coafura mi o fac la un salon din centru, fata in fata cu reprezentanta Orange, la o tipa pe care o cunosc de multi ani si care mi a mai facut frizuri cu diferite ocazii. Deci, sa zicem ca m am scos. Sora mea o sa se machieze la salon mihaela, costa 700 de mii. Tipa ta de la cosmticos cat cere pentru un machiaj? Pupi

loredanag
10.07.2007, 17:16:20
ce sa zic?...sunt obosita, cu nervii la intinsi la maxim, si ma concentrez foarte tare sa nu uit ceva acum pe ultima suta de m si cum sa-mi impart timpul mai bine sa-mi ajunga....mai putin....

scuze ca te deranjez cu intrebari pe ultima suta de metri. Tu ai pe cineva carew sa ti cante cateva melodii cand te ia de acasa? Ca am si eu nevoie de 1-2 pentru asta.Pls un nr de tel. Sunt disperata ca maica mea considera ca nu se poate sa ma ia de acasa mirele fara muzica. Multam si casa de piatra si o nunta de vis

cristina_24
10.07.2007, 17:38:35

Fain,noi am mai asteptat putin ..in data de 30 plecam si noi..abia astept..

daria_eunice
10.07.2007, 22:39:28
Pana la urma m-am programat pt sambata la Diana de la Cosmeticos,noroc ca mai avea ea o fereastra... mercy mult Paola!!!!!!!!!!!^:)^ La coafor mi-am facut programare la Body Line Maden pt ca e chiar langa Cosmeticos... n-am mai fost pana acum acolo dar sa vedem ce-o iesi, o sa va pun poze dupa nunta.

Loredana, azi mi-a spus la tel Diana ca un machiaj de seara costa 1 milion.Nush la mirese cat o fi dar cred ca mai mult, ca de...esti mireasa si toata lumea profita...

dienuzatm
11.07.2007, 00:04:56
scuze ca te deranjez cu intrebari pe ultima suta de metri. Tu ai pe cineva carew sa ti cante cateva melodii cand te ia de acasa? Ca am si eu nevoie de 1-2 pentru asta.Pls un nr de tel. Sunt disperata ca maica mea considera ca nu se poate sa ma ia de acasa mirele fara muzica. Multam si casa de piatra si o nunta de vis

ciao,
pot sa ti dau eu un numar pe privat daca vrei, pentru muzica, suni si vb cu el, stiu ca la fratele meu, anul trecut a venit sa i cante, cam o ora, ca sa i ia cu muzica pe miri. nu mai stiu cat a costat. amanunte pe privat daca vrei.

Pisu
11.07.2007, 02:32:56
Sa pun si eu citeva poze pt cele care vor sa-si lase parul desfacut sau numai putin strins si vor sa-si puna si voal

Pisu
11.07.2007, 02:36:45
Si parca mai am...

Pisu
11.07.2007, 02:41:59

Pisu
11.07.2007, 02:48:51

Pisu
11.07.2007, 02:54:47
O sa mai pun si alte coafuri, dar daca se intimpla sa se repete vreuna, imi cer scuze...

Pisu
11.07.2007, 02:57:58
..........

Pisu
11.07.2007, 03:00:34
...........

Pisu
11.07.2007, 03:05:42
............

Pisu
11.07.2007, 03:10:10
.............

Pisu
11.07.2007, 03:13:45
..... .....

Pisu
11.07.2007, 03:16:50
----------

Pisu
11.07.2007, 03:21:30
Mai am citeva dar mai pun si miine, ca mi-e somn:-<

paola
11.07.2007, 07:49:13

si noi facem parte din categoria care considera ca nu ne trebuie taraf sa ne cante cand vin dupa mine. mie sincer nu-mi place ideea asta. pot sa plec de acasa si fara muzica ;-)

asa ca din pacate nu pot sa te ajut cu nr de tel ca nu stiu nimic.

paola
11.07.2007, 07:52:45
Pana la urma m-am programat pt sambata la Diana de la Cosmeticos,noroc ca mai avea ea o fereastra... mercy mult Paola!!!!!!!!!!!^:)^ La coafor mi-am facut programare la Body Line Maden pt ca e chiar langa Cosmeticos... n-am mai fost pana acum acolo dar sa vedem ce-o iesi, o sa va pun poze dupa nunta.

Loredana, azi mi-a spus la tel Diana ca un machiaj de seara costa 1 milion.Nush la mirese cat o fi dar cred ca mai mult, ca de...esti mireasa si toata lumea profita...

ma bucur ca ai mai prins o fereastra la Diana.

mie mi-a facut machiaj pt cununia civila si mi-a luat 120 RON, pret rezonabil.

loredanag
11.07.2007, 18:21:06
ciao,
pot sa ti dau eu un numar pe privat daca vrei, pentru muzica, suni si vb cu el, stiu ca la fratele meu, anul trecut a venit sa i cante, cam o ora, ca sa i ia cu muzica pe miri. nu mai stiu cat a costat. amanunte pe privat daca vrei.

vreau sa mi dai un numar pentru ca vreau sa rezolv si problema asta. Deci, trimite pe privat numarul.Pupici si multam mult ca ma ajuti

daria_eunice
16.07.2007, 21:54:09
Fetelor eu am fost sambata la nunta surorii mele. Eu m-am machiat la Diana Harja de la Cosmeticos, mi-a placut mult cum a fost machiata, mi-a cerut parerea, m-a intrebat cam ce culori prefer si i-am spus sa ma faca cat mai discret si asa a si fost machiajul, am fost foarte incantata.Machiajul a durat 20 minute si m-a costat 65 lei.
Eu am fost frumos machiata in schimb sora mea, mireasa a fost extraordinar machiata,m-au dat lacrimiile cand am vazut-o, a machiat-o Dana de la B-Fashion iar freza deasemenea extraordinara marca STELU! Machiajul a costat-o 150 lei iar freza 200 lei, totul a durat 3 ore ceea ce miresei nu i s-a parut mult, nu a asteptat, s-au purtat foarte frumos cu ea. Am fost si eu la salon si in schimb am vazut o faza mai ciudata...la ovi era coada, intarziase cu machiajul pt ca eu cred ca are cate 2 pe ora programate, era o mireasa care astepta de 1 oara si s-a dus sa-i spuna iar el fff indignat i-a spus " draga nu ma deranja cand machiez...." Eu am vrut sa-mi schimb programarea din data nuntii, sunt programata la Ovi dar vreau la Dana dar din pacate nu se mai poate pt ca si ea este fff ocupata. Cand voi primi poze de la sora mea vi le voi arata dar cu conditzia sa ma invatzatzi sa le micsorez pt ca inca nu stiu http://*******.nl/phpBB2/images/smiles/y_silly.gif

Pisu
16.07.2007, 22:47:25
Fetelor eu am fost sambata la nunta surorii mele. Eu m-am machiat la Diana Harja de la Cosmeticos, mi-a placut mult cum a fost machiata, mi-a cerut parerea, m-a intrebat cam ce culori prefer si i-am spus sa ma faca cat mai discret si asa a si fost machiajul, am fost foarte incantata.Machiajul a durat 20 minute si m-a costat 65 lei.
Eu am fost frumos machiata in schimb sora mea, mireasa a fost extraordinar machiata,m-au dat lacrimiile cand am vazut-o, a machiat-o Dana de la B-Fashion iar freza deasemenea extraordinara marca STELU! Machiajul a costat-o 150 lei iar freza 200 lei, totul a durat 3 ore ceea ce miresei nu i s-a parut mult, nu a asteptat, s-au purtat foarte frumos cu ea. Am fost si eu la salon si in schimb am vazut o faza mai ciudata...la ovi era coada, intarziase cu machiajul pt ca eu cred ca are cate 2 pe ora programate, era o mireasa care astepta de 1 oara si s-a dus sa-i spuna iar el fff indignat i-a spus " draga nu ma deranja cand machiez...." Eu am vrut sa-mi schimb programarea din data nuntii, sunt programata la Ovi dar vreau la Dana dar din pacate nu se mai poate pt ca si ea este fff ocupata. Cand voi primi poze de la sora mea vi le voi arata dar cu conditzia sa ma invatzatzi sa le micsorez pt ca inca nu stiu http://*******.nl/phpBB2/images/smiles/y_silly.gif

La capitolul "micsorat poze" sper sa intervina altcineva, pt ca eu nu te pot ajuta... Ma rog, eu le micsorez in Photoshop, dau la "image size" si ma uit care sint dimensiunile maxim acceptate si le trec acolo... Nu stiu daca te ajuta f mult, de aceea am zis ca sper sa mai intervina si altcineva, pt ca eu nu lucrez decit cu acest program si prin urmare doar pe asta il stiu... Ceea ce vroiam sa mai spun este ca eu una astept cu nerabdare poze cu surioara ta. E greu sa obtii o programare la B-Fashion? Unde este asta? Casa de piatra surorii tale si tie succes mult in continuare!!!

Pisu
16.07.2007, 22:48:14
Stai putin ca eu acum am vazut ca esti din Timisoara :((

monik_tm
17.07.2007, 09:22:42
si eu am nunta tot pe 18 august, la biserica din Dacia.voi la ce ora sunteti programate?

Noi la ora 17 suntem programati la biserica, scuze ca nu am raspuns pana acum. tu la ce ora ai rezervat? ti-a zis ceva de cor? noua ne-a zis ca daca vrem cor sa vorbim cu o luna inainte si ne costa cam 1 mil. in plus

madalina24
17.07.2007, 09:41:14
wow suntem 3 ! cool! eu am cununia religioasa la catedrala la 16 :15 iar la civila in jur de ora 15 ..... voi la ce ora sunteti la civila sau ma rog la ce ora ati vrea ?

loredanag
17.07.2007, 11:15:05

Nu stii cat ma bucura sa aud ca sora ta s a machiat la dana si a iesit asa frumos. Eu am programare la dana si aveam dubii.Dar aud numai chestii bune de ea,pretul e mai mic decat la ovi si pana la urma se pare ca a fost mai bine ca nu am reusit sa mi fac programare la ovi, ci la dana.

Va pup si bafta in continuare cu pregatirile.

dienuzatm
17.07.2007, 23:03:36
Noi la ora 17 suntem programati la biserica, scuze ca nu am raspuns pana acum. tu la ce ora ai rezervat? ti-a zis ceva de cor? noua ne-a zis ca daca vrem cor sa vorbim cu o luna inainte si ne costa cam 1 mil. in plus

noi suntem programati la 17.30;-), probabil ca o sa ne intalnim, desi se spune ca nu e bine sa se vada mireasa cu mireasa.
o sa vorbesc si eu de cor, am auzit ca e superb, iti canta nu stiu ce melodie la intrare..eu auzisem de 1.5 mil. o sa merg week end ul asta sa vb despre asta.

dienuzatm
17.07.2007, 23:05:16
wow suntem 3 ! cool! eu am cununia religioasa la catedrala la 16 :15 iar la civila in jur de ora 15 ..... voi la ce ora sunteti la civila sau ma rog la ce ora ati vrea ?
eu m am programat la cununia civila la orele 16, ca sa am timp, sa ajung linistita la biserica la 17.30.

monik_tm
18.07.2007, 09:25:51

wow,cine stie cati o sa fim:O! am trecut intr-o sambata dupamasa pe la mall, era 17:30 si inca se faceau cununii, noi la 17 trebuie sa fim la biserica si am vrea tot asa, in jur de 15-15:30 sa ne primeasca la mall. eu am inteles ca numai cu 2 saptamani inainte putem sa ne programam, voi stiti altceva?
cred ca suntem oftopic sper sa nu ne certe cinevao:-)

madalina24
18.07.2007, 10:18:43
wow,cine stie cati o sa fim:O! am trecut intr-o sambata dupamasa pe la mall, era 17:30 si inca se faceau cununii, noi la 17 trebuie sa fim la biserica si am vrea tot asa, in jur de 15-15:30 sa ne primeasca la mall. eu am inteles ca numai cu 2 saptamani inainte putem sa ne programam, voi stiti altceva?
cred ca suntem oftopic sper sa nu ne certe cinevao:-)
o sa-ti ras la off topic

adelinaky
18.07.2007, 18:13:38
Bine v-am gasit Miresici de Timisoara
Va rog sa imi trimiteti in mail numere de telefon. Prefer sa vina acasa, decat sa merg la un coafor, in plus, cred, ca este convenabil si pentru ei, un ciubuc.....

cristina_24
18.07.2007, 18:21:56
Bine v-am gasit Miresici de Timisoara
Va rog sa imi trimiteti in mail numere de telefon. Prefer sa vina acasa, decat sa merg la un coafor, in plus, cred, ca este convenabil si pentru ei, un ciubuc.....

Sa inteleg ca este vb. de tine insuti care faci servici la domiciliu?Nu sa-u luat moderatorii de tine? sau ai vb. cu ei pt. ati oferi serviciile pe forum ../:)

adelinaky
18.07.2007, 18:28:10
Scuze, daca m-am facut neinteleasa
Eu sunt miresica, nunta e duminica, nu este o nunta mare, si as dori sa vina acasa la mine cineva, sa ma pregateasca, sau sa merg eu la ea (el) acasa.
Astept raspunsuri si sugestii
Multumesc anticipat

adelinaky
19.07.2007, 08:49:24
Nici o mireasa din Timisoara nu s-a machiat sau coafat acasa??
Nu stiti pe nimeni?

Miru
19.07.2007, 12:10:36
Nici o mireasa din Timisoara nu s-a machiat sau coafat acasa??
Nu stiti pe nimeni?
dintre noi nu....nu cred ca te putem ajuta in aceasta materie. ai nunta duminica si nu ai rezolvat freza si machiajul?:-s

diai
19.07.2007, 14:20:15
Eu m-am machiat si coafat acasa,dar daca iti trebuie pe duminica nu stiu daca mai poti rezolva ceva acum.
Oricum iti dau pe privat nr. de tel.si sper sa rezolvi.

Miru
20.07.2007, 11:27:06
Eu m-am machiat si coafat acasa,dar daca iti trebuie pe duminica nu stiu daca mai poti rezolva ceva acum.

Oricum iti dau pe privat nr. de tel.si sper sa rezolvi.

aa, scuze, n-am stiut :|

diai
20.07.2007, 11:56:08
Nici o problema,cred ca-s singura care n-a apelat la Bfashion.

madalina24
20.07.2007, 15:32:07
sunt f multe miresici care nu au apelat la B F
eu sunt una dintre ele ........

diai
20.07.2007, 17:48:06
Scuze,n-am stiut,dar toata lumea pe aici vorbeste numai de ei,n-am auzit pe nimeni sa spuna ca merge in alta parte.

dienuzatm
21.07.2007, 00:45:34
Scuze,n-am stiut,dar toata lumea pe aici vorbeste numai de ei,n-am auzit pe nimeni sa spuna ca merge in alta parte.

eu nu am sa merg la B fashion, o sa vina o coafeza acasa, foarte priceputa, iar machiajul probabil ca am sa mi l execut singura... am produse de calitate, nu profesionale, dar rezistente, si oricum nu mi doresc un machiaj sters de mireasa, am vazut mirese machiate de ovi de ex...eu chiar nu vreau sa arat stearsa, mi se pare un machiaj mai mult de zi ceea ce executa el...
dar..ma rog, fiecare cu gusturile lui, nu vreau sa jignesc pe nimeni...

rafila
21.07.2007, 02:38:40
Cred ca ideea e ca mireasa sa se simtă bine, sa se simtă in largul ei. Eu am fost tare mulțumita de machiajul făcut de Ovi exact pentru ca nu era strident. Eu de obicei nu mă machiez deloc, așa ca daca mă zugrăvea rău de tot nu mă simțeam ok. E drept ca si el trebuie sa întrebe înainte cum vrea mireasa sa fie machiata. Eu l-am ales ca știam ca face așa machiajele. Probabil ca miresele care vor altceva știu sa nu se duca la el.

diai
21.07.2007, 08:55:32
eu nu am sa merg la B fashion, o sa vina o coafeza acasa, foarte priceputa, iar machiajul probabil ca am sa mi l execut singura... am produse de calitate, nu profesionale, dar rezistente, si oricum nu mi doresc un machiaj sters de mireasa, am vazut mirese machiate de ovi de ex...eu chiar nu vreau sa arat stearsa, mi se pare un machiaj mai mult de zi ceea ce executa el...

Si eu am vrut initial sa fac ca tine,mi-am cumparat chiar si cosmetice(unele dintre ele nici macar nu le folosesc)dar m-am razgandit,nu pt. ca nu m-as fi descurcat cu machiajul(eu care ma machiez in mod curent)ci pt. ca m-am gandit la agitatia din ziua aceea,la emotiile inerente si, nu in ultimul rand ,la faptul ca ar trebui sa ma relaxez si sa-i las pe specialisti sa-si faca treaba.
Si nu am regretat.

loredanag
21.07.2007, 11:23:27

Si eu m am gandit initial ca o sa mi fac machiajul acasa cu ajutorul unei prietene. Anul trecut a fost nunta nasei mele si eu am machiat o pe ea. A iesit superb si chiar a tinut toata noaptea. Dar cand a venit vorba de mine, stiu ca nu voi avea nervii sa ma machiez singura. Totusi, am zis ca e posibil si am plecat sa mi cumpar produsele. Si ma ajungeau injur de 3 mil.
Cam mult si nici nu eram sigura ca va iesi un machiaj superb.

Ca sa scap de stresul asta, am ales B Fashion, la dana. Si pana la urma daca mi se pare prea sters. il va modifica pana va iesi ce vreau eu.

iti tin pumnii sa ti iasa super totul.Pupici;-)

Miru
21.07.2007, 15:11:57
Eu, fiind machiata de Ovi, am fost foarte frumoasa!... nicidecum "stearsa"...asa ca aceste epitete ar trebui sa le tii pt tine...poate te caracterizeaza [-( era suficient sa spui ca nu vrei la el si ca nu-ti place cum machiaza...parerea mea

dienuzatm
21.07.2007, 16:59:27
Eu, fiind machiata de Ovi, am fost foarte frumoasa!... nicidecum "stearsa"...asa ca aceste epitete ar trebui sa le tii pt tine...poate te caracterizeaza [-( era suficient sa spui ca nu vrei la el si ca nu-ti place cum machiaza...parerea mea

draga, de ce te simti atacata, ca eu nici macar nu te am vazut pe tine machiata. dupa cum poate ai obervat nu am o activitate intensa pe acest forum.fiecare cu stilul lui...eu ma refeream la pozele vazute de la cunostinte, nu pe net...
deci chiar nu cred ca e cazul sa fi rautacioasa...
fiecare are dreptul la o parere, si eu mi o spun intodeauna.
asa ca....fara suparare...acum ca vad ca te ai simtit ofensata...am sa ma uit si eu la machiajul tau;-)poate mi va placea

camichiu
22.07.2007, 08:54:56
Si eu sunt una din miresele care s-au machiat acasa. Dar norocul meu este ca nasa mea este de profesie, asa ca ea m-a coafat si m-a si machiat.
In ceea ce priveste machiajul lui Miru, a fost superb. Cred ca cel mai important este ca fiecare sa se simta in primul rand in largul ei si sa se simta naturala. :)

diai
22.07.2007, 12:38:23
Subscriu Cami la ceea ce ai spus,fiecare are dreptul sa faca cum crede,si de asemeni fiecare are dreptul la o opinie.
Scopul acestui forum este,din cate stiu eu,acela de a ne ajuta reciproc,nu de a ne jigni[-X.

Miru
22.07.2007, 21:17:22
pt a nu exista neintelegeri...nu m-a deranjat parerea ei, foarte bine ca si-o spune, ci modul in care si-a exprimat-o...si nu am vorbit neaparat doar in nume propriu cat si in numele mireselor "sterse" machiate de Ovi... mai departe no comment

dienuzatm
22.07.2007, 21:28:20
pt a nu exista neintelegeri...nu m-a deranjat parerea ei, foarte bine ca si-o spune, ci modul in care si-a exprimat-o...si nu am vorbit neaparat doar in nume propriu cat si in numele mireselor "sterse" machiate de Ovi... mai departe no comment

..precizez inca o data ca m am referit strict la mirese vazute printre cunostiinte si nu la cele vazute pe acest site..chiar nu trebuie sa te erijezi in aparatoarea nimanui pentru ca nu m-ar referit la nici o miresica de aici..dar probabil pentru faptul ca nu am avut activitate pe acest site ma tratezi asa..chiar mi s a parut citind mesajele dintre voi ca este o atmosfera foarte aromioasa, de prietenie chiar...dar....chiar nu sunt o carcotasa de fel...crede ma..si cu asta eu personal am incheiat acest subiect..

monik_tm
25.07.2007, 10:16:59
fetelor de salor monica nu stiti nimic? daca cineva a incercat, va rog sa-mi dati si mie ceva informatii! eu am vazyt cateva freze facute acolo, e drept nu pt. miresici si mi sa parut ok.

cristina_24
25.07.2007, 11:22:17
Nu vreau sa-i fac reclama proasta dar ma-m tuns si eu o data acolo si am zis ca nu mai intru in veci acolo si asa a si fost ..eu zic ca e mai bine sa te reorientezi ;;)

monik_tm
25.07.2007, 11:50:08
Nu vreau sa-i fac reclama proasta dar ma-m tuns si eu o data acolo si am zis ca nu mai intru in veci acolo si asa a si fost ..eu zic ca e mai bine sa te reorientezi ;;)
multumesc de sfat cristina! ce bine ca am intrebat#-o. sunt cam in pom, la cine trebuia sa merg o sa fie in concediu, asa ca am intrat in panica:O

dedelina
25.07.2007, 23:19:26
multumesc de sfat cristina! ce bine ca am intrebat#-o. sunt cam in pom, la cine trebuia sa merg o sa fie in concediu, asa ca am intrat in panica:O
Pai cum are sa fie in concediu?/:) tu te-ai programat si ea pleaca in concediu? :Osau te-ai bazat tu pe ea fara sa banuiesti ca ar avea astfel de intentii? :-?
Iti urez bafta. sa gasesti pe cineva care sa fie pe placul tau. >:D<

loredanag
26.07.2007, 08:55:38
Pai cum are sa fie in concediu?/:) tu te-ai programat si ea pleaca in concediu? :Osau te-ai bazat tu pe ea fara sa banuiesti ca ar avea astfel de intentii? :-?
Iti urez bafta. sa gasesti pe cineva care sa fie pe placul tau. >:D<

Eu iti sugerez sa te duci la salon Marchiza, e in Giroc, pe Calea Martirilor. Eu am avut acum o nunta si m am dus sa mi aranjez parul si mi a placut mult. Plus inaintea mea am vazut o mireasa aranjata si arata super. Un coc simplu si elegant. Tipa la care m am dus eu se numeste Consuela.

Pupici

monik_tm
26.07.2007, 15:27:21
mersi Lore de sfat o sa ma interesez si acolo.

crista_ani
26.07.2007, 21:48:36
Buna fetelor,va rog sa ma ajutati si pe mine mai am putin pana la nunta si nu stiu ce coafura sa imi aleg.Parul meu este foarte lung si moale .^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ajutati-ma va rog ............

markus
26.07.2007, 22:01:12
sunt programata la dana de la b fashion. oare am facut o alegere buna?

markus
26.07.2007, 22:05:43
va rog spuneti mi si mie daca am ales bine b fashion dana as vrea sa vad niste poze cu machiaj facut de ea

higgs
26.07.2007, 22:09:53
Buna fetelor,va rog sa ma ajutati si pe mine mai am putin pana la nunta si nu stiu ce coafura sa imi aleg.Parul meu este foarte lung si moale .^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ajutati-ma va rog ............

Mai multe poti afla aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4064

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=10

ss29
03.08.2007, 15:02:11
am fost coafata si machiata la b fashion.........super profi.........inghe a facut o "opera de arta" din parul meu.........si dana la machiaj "mi-a schimbat"fata

anomis82
03.08.2007, 15:08:00
am fost coafata si machiata la b fashion.........super profi.........inghe a facut o "opera de arta" din parul meu.........si dana la machiaj "mi-a schimbat"fata

nu ne pui si poze?

loredanag
04.08.2007, 11:38:22

Ma bucur sa aud si cuvinte de lauda pentru dana pentru ca eu la ea ma machiez.Pune te rog si niste poze ca sa vedem cat de frumoasa ai fost.:D

ss29
04.08.2007, 13:58:43
nu ne pui si poze?

voi pune si poze.........va mai dura putin........trebuie sa-mi cumpar calculator........eu scriu acum de la internet cafe si nu as vrea sa le instalez aici

markus
04.08.2007, 15:38:18
voi pune si poze.........va mai dura putin........trebuie sa-mi cumpar calculator........eu scriu acum de la internet cafe si nu as vrea sa le instalez aici
eu am calculator de putin timp si de aceea nu prea ma pricep la calculatoare nici nu am adresa e mail ma folosesc de cea a viitorului sot.Mi e cam rusine ca intru pe un forum destinat mireselor cu nume de barbat... dar asta e!#-o

markus
04.08.2007, 15:40:38
am mari emotii in ceea ce priveste machiajul si coafura dar m am mai linistit cand am aflat ca miresele au fost multumite de b fashion dana si stelu

monik_tm
04.08.2007, 17:43:08
fetelor, cu ce se poate prinde voalul? eu am diadema,se poate prinde de ea sau trebuie neaparat piaptan din acela special, voi cum a-ti facut ?

ss29
07.08.2007, 14:05:39
am mari emotii in ceea ce priveste machiajul si coafura dar m am mai linistit cand am aflat ca miresele au fost multumite de b fashion dana si stelu

in privinta asta nu trebuie sa-ti faci probleme.......nu am auzit pe nimeni sa plece dezamagit de la b fashion.

ss29
07.08.2007, 14:07:04
fetelor, cu ce se poate prinde voalul? eu am diadema,se poate prinde de ea sau trebuie neaparat piaptan din acela special, voi cum a-ti facut ?

eu nu am avut diadema.........voalul l-am prins cu un piaptan(transparent).......nu s-a vazut deloc

cristina_24
07.08.2007, 14:11:41
eu nu am avut diadema.........voalul l-am prins cu un piaptan(transparent).......nu s-a vazut deloc

Simona cand ne pui poze de la nunta ???? ca sunt tare curioasa sa le vad
Nu vii joi sa ne vedem? si sa ne aduci si pozele?Ne vedem cred ca la Mc`Donald`s Judetean

loredanag
08.08.2007, 10:24:25
Simona cand ne pui poze de la nunta ???? ca sunt tare curioasa sa le vad
Nu vii joi sa ne vedem? si sa ne aduci si pozele?Ne vedem cred ca la Mc`Donald`s Judetean

As veni si eu. Se poate? Daca da, sa mi spuneti la ce ora si cum recunosc pe una dintre voi. Pupici

loredanag
08.08.2007, 10:26:26

Si eu imi fac machiajul la dana si la inceput am avut emotii, dar am auzit numai lucruri bune. Asa ca, nu ti face griji. O sa fim nistre frumoase. Tu la ce ora esti progrmata la machiaj si cand ca poate ne intalnim acolo.

ss29
08.08.2007, 13:03:37

daca pot sa-ti dau un sfat in legatura cu machiajul........l-am primit si eu la randul meu........sa o lasi pe dana sa-ti faca ce crede ea.........adica sa nu-i dai tu idei........crede-ma nu vei fi dezamagita.........eu m-am dus la salon foarte nepregatita.........adica nu stiam ce vreau ,nici la coafura nici la machiaj..........si am plecat foarte multumita