PDA

Versiunea completa : Cosmetica, machiaj, coafura in Timis

Pagini : 1 2 3 [4] 5 6

ss29
08.08.2007, 13:04:46
Simona cand ne pui poze de la nunta ???? ca sunt tare curioasa sa le vad
Nu vii joi sa ne vedem? si sa ne aduci si pozele?Ne vedem cred ca la Mc`Donald`s Judetean

salut........sincer as veni dar sunt cam departe........iti trimit un pm

Valery
08.08.2007, 15:48:12
Fetelor, si eu as veni la intalnire daca se tine si daca se poate?

markus
08.08.2007, 23:08:58
Si eu imi fac machiajul la dana si la inceput am avut emotii, dar am auzit numai lucruri bune. Asa ca, nu ti face griji. O sa fim nistre frumoase. Tu la ce ora esti progrmata la machiaj si cand ca poate ne intalnim acolo.
eu sunt programata la 8 ca am zis ca trebuie sa fiu gata cu machiajul si coafura la ora 12. proba o am joi in 6 sept ora 16.la cosmetica cu cat timp inainte trebuie sa mergem? tu unde mergi la cosmetica? m as duce tot la bf dar probabil ca e scump...

Carmen_parv
09.08.2007, 00:08:12
Fetelor, si eu as veni la intalnire daca se tine si daca se poate?

Si eu...............

Carmen_parv
09.08.2007, 00:09:25
eu sunt programata la 8 ca am zis ca trebuie sa fiu gata cu machiajul si coafura la ora 12. proba o am joi in 6 sept ora 16.la cosmetica cu cat timp inainte trebuie sa mergem? tu unde mergi la cosmetica? m as duce tot la bf dar probabil ca e scump...

nu stiu dc, dar cand vad nickul tau, ma duce cu gandul la barbat:))

cristina_24
09.08.2007, 09:20:29
Fetelor..se pare ca iar deviem de la subiecte..intalnirea se va face azi la ora 19:00 in Unirii la Eclipse..Cine vrea sa vina este bine venit :*

loredanag
09.08.2007, 11:30:03

Eu mi am facut o programare la cosmetica pentru un tratament saptamana viitoare, pe 17. Am un ten mai dificil si nu vreau sa am surprize exact cu o saptamana inainte de nunta. Asa ca 3 saptamani e suficient, asa ma gandesc, sa si revina tenul si sa arate super. Nu mi am facut programare la b fashion, ci la un salon aproape de mine, Marchiza.

ss29
09.08.2007, 14:20:26

tratamentul il faci si in functie de ten...........pentru un ten normal cu o saptamana inainte este ok.........la bfashion este mai scump.........stiu sa-ti spun ca un pensat este 15 lei

markus
09.08.2007, 14:28:36
nu stiu dc, dar cand vad nickul tau, ma duce cu gandul la barbat:))
e numele viitorului sot. spre rusinea mea sunt cam paralela cu calc. asa ca m am inregisrat cu adresa lui de mail. as vrea sa schimb nickul dar nu stiu cum.pe mine ma cheama mariana

markus
09.08.2007, 17:36:25
tratamentul il faci si in functie de ten...........pentru un ten normal cu o saptamana inainte este ok.........la bfashion este mai scump.........stiu sa-ti spun ca un pensat este 15 lei
aha... cam dublu fata de alte saloane,pai o sa ma programez in alta parte. Merci mult!

fionaf
15.08.2007, 14:41:11
Buna!

Unde este salonul B-fashion?
Ce recomandati in legatura cu manichiura?

markus
15.08.2007, 21:59:28
Buna!

Unde este salonul B-fashion?
Ce recomandati in legatura cu manichiura?
salonul bf este vis a vis de restaurantul maestro in spatele mag bega strada lucian blaga nr 1.intrare pe str.ianos bolyai

marincam
22.08.2007, 12:41:08
Ciao gagici,
Eu sunt o viitoare miresica, de ceva timp tot citesc mesajele voastre,iar astazi in sfarsit am primit mail-ul pt inregistrare, asa ca incep si eu sa va scriu...
Eu mi-am facut o programare tot la Ovi la BF dar nu s-a putut decat la 8 dimineata, si ma tot gandeam daca nu cumva e prea devreme si are trebui sa o anulez (la biserica suntem programati la ora 17) dar dupa ce am citit muuulte mesaje de la voi m-am convins. Sper doar sa fie asa cum se spune ca dureaza mult, ca altfel...:((

ss29
29.08.2007, 15:31:48
freza mea........

oana_bride
29.08.2007, 17:09:07
freza mea........

Ce faina este !!!!

sarra
07.09.2007, 20:28:26
apropo am fost la b-fashion pentru o coafura mai speciala si vreau sa zic ca am iesit o adevarata printesa!!!!!au adus niste extensii care m-au transformat,le recomand la toate fetele disperate dupa parul lung,in 5 minute am avut un par cum nu am avut niciodata,sunt extensii cu clipsuri ce nu stica parul si mi-au scimbat viata!le folosesc de 2 saptamani si am devenit dependenta de ele...:-p si nici nu costa mult

anomis82
13.09.2007, 01:46:17
apropo am fost la b-fashion pentru o coafura mai speciala si vreau sa zic ca am iesit o adevarata printesa!!!!!au adus niste extensii care m-au transformat,le recomand la toate fetele disperate dupa parul lung,in 5 minute am avut un par cum nu am avut niciodata,sunt extensii cu clipsuri ce nu stica parul si mi-au scimbat viata!le folosesc de 2 saptamani si am devenit dependenta de ele...:-p si nici nu costa mult

cine te-a coafat? cat timp poti sa le tii?

loredanag
25.09.2007, 19:58:29
Eu mi am facut machiajul la B Fashion si am fost foarte incantata de ce a iesit.
Am fost superba
Cat despre coafura, eu mi am facut la salonul Lux. E in centrul Timisoarei, fata in fata cu reprezentanta Orange.
Un alt salon pe care il recomand e salonul Marchiza de pe Calea martirilor in ceea ce priveste coafura.

pupici

anomis82
25.09.2007, 23:17:28
Eu mi am facut machiajul la B Fashion si am fost foarte incantata de ce a iesit.
Am fost superba
Cat despre coafura, eu mi am facut la salonul Lux. E in centrul Timisoarei, fata in fata cu reprezentanta Orange.
Un alt salon pe care il recomand e salonul Marchiza de pe Calea martirilor in ceea ce priveste coafura.

pupici

Pui si cateva poze? Off topic: unde e facuta poza pe care o ai la AVATAR?

loredanag
26.09.2007, 10:24:31
poza e facut la restaurantul Select in Timisoara. Acolo si a facut al meu banchetul. Intra cam 100 de persoane, maxim.
Hai sa pun si cateva poze, sper sa se vada bine machiajul si coafura.

loredanag
26.09.2007, 10:47:46
inca cateva poze

anomis82
27.09.2007, 22:39:51
poza e facut la restaurantul Select in Timisoara. Acolo si a facut al meu banchetul. Intra cam 100 de persoane, maxim.
Hai sa pun si cateva poze, sper sa se vada bine machiajul si coafura.

Mi s-a parut mie ca este la Select, de aia te-am intrebat. Noi am facut acolo botezul (am o fetita de 7 luni).
Super machiajul si coafura!!! Cine te-a facut de la B-Fashion?
Casa de piatra si felicitari!

loredanag
28.09.2007, 13:47:03
Mi s-a parut mie ca este la Select, de aia te-am intrebat. Noi am facut acolo botezul (am o fetita de 7 luni).
Super machiajul si coafura!!! Cine te-a facut de la B-Fashion?
Casa de piatra si felicitari!

mutlam mult.machiajul mi l a facut dana si a tinut pana dimineata fara nici o retusare.Doar ruj am mai pus cand imi aminteam.:D

anomis82
28.09.2007, 19:57:14
Si eu merg tot la Dana (pensat...). M-a machiaj o singura data pt botezul unor prieteni si am fost foarte incantata, in special de genele false.

loredanag
29.09.2007, 02:58:42
si mie mi au placut la nebunie. SI nici nu stiam ca intra in pretul machiajului, asa ca a meritat tot.
Toata lumea m a laudat pentru machiaj si vor si ele gene false la machiajul lor de nunta:-p

dalayla
10.11.2007, 13:53:46
Fetelor la catalin botezatu concept a fost cineva??ce parere avetzi??

loredanag
11.11.2007, 14:12:23
Fetelor la catalin botezatu concept a fost cineva??ce parere avetzi??

eu nu stiu nimic pana acum, dar cand aflu ceva de vreun pret sau stilist care se descurca super, o sa va spun.

sarra
07.12.2007, 01:08:45
la salon la botezatu a fost o prietena de-a mea la machiaj si a machiato o fata si vreau sa va zic ca a plecat plangand acasa!a machiat-o groaznic s-a dus acasa si s-a spalat!!!!!!!!!!!asa ca atentie mare...eu una nici nu as incerca sa dau pe acolo...

dalayla
12.12.2007, 12:04:32
la salon la botezatu a fost o prietena de-a mea la machiaj si a machiato o fata si vreau sa va zic ca a plecat plangand acasa!a machiat-o groaznic s-a dus acasa si s-a spalat!!!!!!!!!!!asa ca atentie mare...eu una nici nu as incerca sa dau pe acolo...
da?? ma mir..eu am vazut o fata machiata acolo..mergea la o nunta..arata superb si era f incantata de ce i-au facut....

aisha
16.12.2007, 00:55:00
Eu va recomand, Ovidiu de la B-Fashion,e scump dar merita,am vazut mirese machiate de el,grozav.Programarea trebuie facuta insa din timp.

loredanag
17.12.2007, 13:55:13
eu o recomand pe dana de la B Fashion. La fel programarea trebuie facuta din timp. Eu am fost machiata de ea. Am fost foarte multumita si m a tinut pana dimineata.
M a costat 1/5 mil si machiajul a inclus si gene false care au facut furori.

hippy_delia
03.01.2008, 13:55:24
eu va recomand salonul diva ;;)din timisoara de pe strada oltului...e cel mai scump$-) salon din timisoara dar merita sa te duci acolo pentru a te tunde...cel care tunde e un profesionist, are cliente care vin special de la bucuresti pt el iar pana acum din cate stiu eu nimeni nu s-a plans de el...iar frezele pe care le face sunt superbe...v-am pupat:*

nicoleta_oana
04.01.2008, 10:45:23
vreau sa va recomand si eu doua saloane in timisoara.in primul rand va recomand salonul Saphir,e in maria,pe stradutza aceea pe care a inceput revolutia...nu siu exact cum se numeste:-\ ,acolo pentru machiaj,pensat,cosmetica o recomand pe Geo...o tipa super! si la freza o recomand pe simona bruneta(al ei e salonul)....face niste cocuri si freze de mireasa super,la manichiura e Carmen mi a facut niste unghii de mireasa superbe:x iar preturile nu sunt exagerate.
alt salon pe race il recomand e salon mihaela pe str. rusu sirianu,acolo m am machiat cand am fost nasa...am platit 65 de lei si toata lumea mi a laudat machiajul:)

loredanag
04.01.2008, 12:03:15
Salonul Saphire e pe strada Timotei Cipariu, in Maria.

mona28
06.02.2008, 17:19:09
Of,vad ca numai mie imi place sa vorbesc despre machiaje:zz:

new_hope
06.02.2008, 17:24:24

Mai este un topic cu aceeasi tema http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8983 :)>-

mona28
11.02.2008, 19:37:10
Eu ma refeream la miresele din Timisoara...unde se machiaza,la cine,etc.Ca pe topicul acela sint mirese din toata tara...

iuliacalin
16.02.2008, 16:54:12
sunt coafeze si cosmeticiene care vin acasa la mireasa sa o faca?

mamuska
16.02.2008, 17:00:09
sunt multe topicuri despre machiaje,coafuri,etc....si exista si cel al miresicilor din timisoara...
super machiajul 3 si 4

lavinyca
17.02.2008, 18:41:44
Buna, eu sunt noua printre voi, asa ca inca nu stiu exact cum stau lucrurile pe aici, dar sper sa invat repede si ma descurc.
As vrea sa va intreb daca la salonul B-Fashion tund bine, pentru ca vad ca ati discutat ca fac niste coafuri superbe.
La Delia Urdes a fost cineva? As vrea sa stiu ce preturi au si cum lucreaza!

Sia80
17.02.2008, 19:50:42
Eu sunt clienta fidela B fashion. Si pt tuns si pt machiaj. Am mai incercat si alte saloane in timp dar ...rezultatul nu m-a multumit.

lavinyca
17.02.2008, 21:38:51
si la cine mergi la tuns? te tund asa cum vrei tu sau iti sugereaza ce te-ar prinde mai bine?
la salon diva sau la delia urdes ai mers vreodata?

aisha
22.02.2008, 23:54:30
pt machiaj il recomand pe Ovi de la B-Fashion,este grozav,doar ca trebuie facuta programare din timp,adica cam 6 luni inainte :| si eu abea am mai gasit un locusor pe acolo

dalayla
23.02.2008, 09:20:54
pt machiaj il recomand pe Ovi de la B-Fashion,este grozav,doar ca trebuie facuta programare din timp,adica cam 6 luni inainte :| si eu abea am mai gasit un locusor pe acolo
eu am auzit ca mai buna ar fii dana,tot de la B fashion

mona28
23.02.2008, 15:26:00
Nu zic ca nu e bun Ovi de la B.Fashion,dar nici "the best" nu e.Am vazut machiaje facute de el care le pot face si eu;;) ....Si-n plus,are niste preturi de te doare capul! 2 mil. ptr un machiaj e prea mult,parerea mea...

mandaminda
29.02.2008, 13:08:57
buna fetelor! aveti careva idee cam cat costa freza de mireasa la BF la stelu si un machiaj la dana si la ovi? Eu am citit pe forum ca freza ar fi 2 milioane si machiajul la ovi tot 2 milioane ( e drept ca erau mesaje de anul trecut) acuma am auzit tot delul de variante cu 4 mil machiajul, 3 mil freza , altii spun 1.5 si 1.5. Nu mai stiu ce sa cred. Mi-as face programare la ei, dar mi-e cam jena sa ma duc acolo si sa intreb cat costa

mandaminda
29.02.2008, 13:10:31
poate difera pretul la dreza pt par scurt/lung

monalissa
01.03.2008, 01:16:43
mi-am facut programare la B Fashion pt 6 sept 2008,la Ovi si Stelu.pretul este in jur de 6 milioane in total,freza si machiaj...foarte mare,dar sper sa merite!am proba la coafura pe 2 septembrie,iar Ovi nu face proba la machiaj.cam astea ar fi ultimele noutati de la B Fashion..!:)va pupacesc>:D<

dalayla
01.03.2008, 09:05:12
fetelor stiti pe cineva din tm, care face si deplasari?? adic eu am nevoie de cineva care sa vina in petrosani,bineinteles ca platesc deplasarea,cazarea si masa..numa nush catzi sunt dispusi sa faca asta...daca stiti de cineva let me know!:D

mandaminda
02.03.2008, 21:53:18
mi-am facut programare la B Fashion pt 6 sept 2008,la Ovi si Stelu.pretul este in jur de 6 milioane in total,freza si machiaj...foarte mare,dar sper sa merite!am proba la coafura pe 2 septembrie,iar Ovi nu face proba la machiaj.cam astea ar fi ultimele noutati de la B Fashion..!:)va pupacesc>:D<

gata! am rezolvat si eu! mi-am facut programare la stelu si la dana in iunie. e 3 milioane freza si 2 machiajul ( probabil ca e 3 milioane la ovi). n-am mai fost pana acum la ei dar sper sa merite toti banii astia :) Mi-am facut freza si machiaj pt o nunta la o tipa ce lucreaza si acasa si mi-a luat 300.000 freza (un coc cu multe multe agrafe si tone de fixativ) si 300.000 machiajul deci 600.000 in total =)) , dar pt nunta vreau ceva special.

lavinyca
03.03.2008, 21:15:49
cat costa la b fashion o freza si un machiaj pentru care nu este pentru mireasa?
Dar un vopsit stiti cat costa acolo?

dalayla
04.03.2008, 09:00:44
gata! am rezolvat si eu! mi-am facut programare la stelu si la dana in iunie. e 3 milioane freza si 2 machiajul ( probabil ca e 3 milioane la ovi). n-am mai fost pana acum la ei dar sper sa merite toti banii astia :) Mi-am facut freza si machiaj pt o nunta la o tipa ce lucreaza si acasa si mi-a luat 300.000 freza (un coc cu multe multe agrafe si tone de fixativ) si 300.000 machiajul deci 600.000 in total =)) , dar pt nunta vreau ceva special.da pai si eu as vrea un stilist,nu o coafeza!

monalissa
04.03.2008, 16:59:04
fetelor,ma tot gandesc cum sa fac cu "aranjatul"pentru cununia civila,care as vrea sa fie dimineata din ziua nuntii!ma refer aici la machiaj si la o coafura simpla potrivite rochitei pe care mi-am achizitonat-o!:)oscilez intre urmatoarele variante:sa realizez eu singura intreaga"capodopera"(varianta ce nu prea imi surade)sau sa chem o coafeza care sa ma si machieze acasa(ceea ce e mult mai tentant,trebuie sa recunoastem...);))
deci,intrebarea mea este:la cine sa apelez pt serviciile astea si cam cat m-ar costa toata"afacerea"?:-B si,ca si cum toate intrebarile astea nu ar fi de ajuns...mai am o nedumerire:daca tipa care o sa ma machieze pt cununia civila foloseste produse foarte rezistente,nu exista posibilitatea sa se demachieze foarte greu?n-as vrea sa-i ingreunez sarcina lui Ovi,care imi va face in aceeasi zi machiajul de mireasa!#-o sunt atatea intrebari si eu sunt una singura..!:)va pup si astept pareri ^:)^

dalayla
04.03.2008, 17:12:19
fetelor,ma tot gandesc cum sa fac cu "aranjatul"pentru cununia civila,care as vrea sa fie dimineata din ziua nuntii!ma refer aici la machiaj si la o coafura simpla potrivite rochitei pe care mi-am achizitonat-o!:)oscilez intre urmatoarele variante:sa realizez eu singura intreaga"capodopera"(varianta ce nu prea imi surade)sau sa chem o coafeza care sa ma si machieze acasa(ceea ce e mult mai tentant,trebuie sa recunoastem...);))
deci,intrebarea mea este:la cine sa apelez pt serviciile astea si cam cat m-ar costa toata"afacerea"?:-B si,ca si cum toate intrebarile astea nu ar fi de ajuns...mai am o nedumerire:daca tipa care o sa ma machieze pt cununia civila foloseste produse foarte rezistente,nu exista posibilitatea sa se demachieze foarte greu?n-as vrea sa-i ingreunez sarcina lui Ovi,care imi va face in aceeasi zi machiajul de mireasa!#-o sunt atatea intrebari si eu sunt una singura..!:)va pup si astept pareri ^:)^eu zic sa-ti intinzi parul cu presa si sa-ti faci tu sau o prietena buna un machiaj natural..ti-as zice sa optezi pt varianta cu,coafeza daca n-ar fii in acceasi zi cu nunta!

mandaminda
04.03.2008, 21:42:40
aranjeaza-te singura pt cununia civila, iar efectul produs de ovi si de steluta va fi cu atat mai mare seara.

in alta ordine de idei: voi ati auzit de arina de la salonul arina (vis-a-vis de fabrica de bere)? mi-a recomandat o doamna (cam 50 ani) sa ma duc la ea ca e mult mai ieftin ( 2 milioane freza+machiaj) si ca e foarte priceputa, cica ar avea si ea tot felul de diplome, seminarii si alte alea.........dar parca nu as renunta la steluta si dana

monalissa
05.03.2008, 18:24:39
va multumesc pt sfaturi fetelor si promit sa tin cont de ele(e asa de imbucurator sa vezi ca intereseaza pe cineva ceea ce ti se intampla...:)o sa ma aranjez singura pt cununia civila.sper din suflet sa-mi "iasa"..!:-SS

monalissa
05.03.2008, 18:28:22
aranjeaza-te singura pt cununia civila, iar efectul produs de ovi si de steluta va fi cu atat mai mare seara.

in alta ordine de idei: voi ati auzit de arina de la salonul arina (vis-a-vis de fabrica de bere)? mi-a recomandat o doamna (cam 50 ani) sa ma duc la ea ca e mult mai ieftin ( 2 milioane freza+machiaj) si ca e foarte priceputa, cica ar avea si ea tot felul de diplome, seminarii si alte alea.........dar parca nu as renunta la steluta si dana

n-am auzit nimic de persoana de care spui tu,dar eu in locul tau m-as duce la oamenii despre care am certitudinea ca fac ce-i mai bun!eventual,poti sa iti faci(pana la nunta) o freza sau un machiaj pt alta ocazie la salonul de care vorbesti,ca sa te lamuresti cum lucreaza(mai ales ca spui ca nu scump)!asta e sfatul meu:*

monalissa
09.03.2008, 17:28:23
cu cat timp inainte de nunta incepeti sa frecventati saloanele de cosmetica?eu am tenul incarcat si o acnee(nu f severa,dar vizibila)si as vrea sa incep de luna viitoare sa il pregatesc si pe el(ma refer la mult vestitul ten;)) )pt nunta.
la ce saloane ma sfatuiti sa merg(unde raportul pret/calitate sa fie cat mai convenabil,unde sa nu coste mult,dar nici sa nu ma aleg cu vreo infectie de toata frumusetea...intelegeti voi ce vreau sa spun...:) )va pupacesc:*

AdelaTm
23.03.2008, 16:32:05
Cine ma ajuta cu o stylista care lucreaza acasa.Eu sunt blonda ma vopsesc cu Koleston 8 si am parul pana la baza gatului,cu suvite.
Sa stie sa tunda dar nu prea mult,sa stie ce se poarta, sa stie sa vopseasca (nu doar sa aplice vopseaua), sa faca suvite,sa stie sa faca freze tineresti,sa stie ce inseamna par sanatos,sa nu puna tone de fixativ,dar sa tina freza.Sa fie disponibila cand o sa am nevoie de o freza la nunta.Sa lucreze acasa la ea dar si la salon.Astept raspunsuri de la voi

adriana22
23.03.2008, 20:11:26
Salutare!
De fetele de la Salonul lui Catalin Botezatu ce parere aveti? Eu mi-am facut acolo sprancenele si mi-a placut, dar nu stiu ce sa fac cu machiajul. La Ovidiu nu vreau sa merg ca am auzit ca a lasat mirese nemachiate.Please ajutati-ma.
Pupici

mona28
23.03.2008, 22:06:53
Salutare!
De fetele de la Salonul lui Catalin Botezatu ce parere aveti? Eu mi-am facut acolo sprancenele si mi-a placut, dar nu stiu ce sa fac cu machiajul. La Ovidiu nu vreau sa merg ca am auzit ca a lasat mirese nemachiate.Please ajutati-ma.
Pupici
Mai,eu despre Ovidiu nu am o parere prea grozava.Eu personal n-am fost la el la machiaj,dar am vazut cateva fete machiate de el si nu pot sa zic c-am ramas cu gura cascata. La cat il lauda toata lumea,m-asteptam sa vad machiaje mai deosebite,dar...In schimb eu as vrea sa-mi puna gene false,dar nu stiu daca ar accepta asa,fara machiaj,ci doar gene:-\ Daca vrei,ai putea sa-ncerci un machiaj la salonul Edisa Beauty Center de pe str.Odobescu.Am auzit ca se fac machiaje faine acolo...

dalayla
24.03.2008, 10:11:56
Salutare!
Pupici
eu nu stiu dar sora mea a vazut niste fete machiate la salonul ala si a fost incantata!!asa ca cel mai bine e sa faci o proba...

mona28
24.03.2008, 16:14:36
Fetelor,va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.Vreau gene false,dar nu stiu la ce salon sa merg:-\ .La B.Fashion nu ma ia doar ptr gene,iar la Salonul Monica sa nu ma trimiteti ca am avut parte de-o experienta neplacuta...Astept indrumarile voastre!

adriana22
25.03.2008, 19:51:26
Fetelor,va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.Vreau gene false,dar nu stiu la ce salon sa merg:-\ .La B.Fashion nu ma ia doar ptr gene,iar la Salonul Monica sa nu ma trimiteti ca am avut parte de-o experienta neplacuta...Astept indrumarile voastre!

Am sa merg la Hanna de la Salonul lui Catalin Botezatu saptamanile astea si am sa o intreb daca pune doar gene false si la ce pret.

adriana22
25.03.2008, 19:53:49
Va multumesc pentru sfaturile voastre:*

dalayla
25.03.2008, 19:57:34
Am sa merg la Hanna de la Salonul lui Catalin Botezatu saptamanile astea si am sa o intreb daca pune doar gene false si la ce pret.
daca te duci..sa ne dai si noua detalii de calitate si preturi te rog..si ma intereseaza si un tuns cat costa...doar varfurile vreau foarte putin!! ms mult:)

mona28
25.03.2008, 20:39:27
Iti multumesc din sufletel! Sint curioasa ce-ti va spune...

Pinkpanther
31.03.2008, 03:24:56
Am avut nunta pe 1 martie, la B-Fashion mi-am facut atat freza cat si machiajul si am fost foarte multumita.Stelu e o scumpa si a stiut ce sa-mi faca sa-mi stea bine fara sa aduc poze si sa-i fac tot soiul de descrieri.M-as lasa oricand pe mana ei.Machiajul l-a facut Dana,din nou m-am lasat surprinsa si m-am trezit cu gene false:-p fara sa stiu despre ce este vorba.A fost prima data cand m-am machiat la salon,dar as merge la fiecare ocazie deosebita fara sa ma gandesc de doua ori.Toata lumea mi-a laudat atat coafura cat si machiajul.Pentru cele care vor sa se machieze acasa:ganditi-va de doua ori,pana la urma o data-n viata suntem mirese,cred ca merita sacrificiul.Un machiaj bun face foarte mult!

monalissa
31.03.2008, 18:27:36
Am avut nunta pe 1 martie, la B-Fashion mi-am facut atat freza cat si machiajul si am fost foarte multumita.Stelu e o scumpa si a stiut ce sa-mi faca sa-mi stea bine fara sa aduc poze si sa-i fac tot soiul de descrieri.M-as lasa oricand pe mana ei.Machiajul l-a facut Dana,din nou m-am lasat surprinsa si m-am trezit cu gene false:-p fara sa stiu despre ce este vorba.A fost prima data cand m-am machiat la salon,dar as merge la fiecare ocazie deosebita fara sa ma gandesc de doua ori.Toata lumea mi-a laudat atat coafura cat si machiajul.Pentru cele care vor sa se machieze acasa:ganditi-va de doua ori,pana la urma o data-n viata suntem mirese,cred ca merita sacrificiul.Un machiaj bun face foarte mult!

FELICITAAAAAAAARI!!!!<:-P CASA DE PIATRA SI MULTE IMPLINIRI!
o:-) Nu ne pui te rog si noua poze sa te vedem cum ai fost..!!!:-\ eu sunt programata la Ovi si Steluta si sunt direct interesata de lucrul asta!cred ca si restul fetelor vor sa vada pozele!daca nu...atunci poti sa mi le trimiti pe privat?chiar sunt foarte curioasa cum lucreaza oamenii astia,desi am o idee(destul de vaga ce-i drept...:-B )te pup si inca o data CASA DE PIATRA!!!<:-P :*

tangerica
01.04.2008, 15:25:16
of, imi dati emotii cat china....am programare la salonul nustiucum din Mall pentru freza si machiaj..........a avut cineva deja experiente bune/rele cu ei?
mentionez ca am facut programarea inainte sa dau de acest site......ca poate as fi incercat la b fashion asta multlaudat:)

monalissa
08.04.2008, 17:31:20
of, imi dati emotii cat china....am programare la salonul nustiucum din Mall pentru freza si machiaj..........a avut cineva deja experiente bune/rele cu ei?
mentionez ca am facut programarea inainte sa dau de acest site......ca poate as fi incercat la b fashion asta multlaudat:)

Nu esti singura emotionata pe aici...indiferent ca o sa ne aranjam la B Fashion sau la alte saloane,sunt convinsa ca toate suntem emotionate si curioase cum o sa aratam...:"> :*

tangerica
10.04.2008, 20:58:20
Nu esti singura emotionata pe aici...indiferent ca o sa ne aranjam la B Fashion sau la alte saloane,sunt convinsa ca toate suntem emotionate si curioase cum o sa aratam...:"> :*

sa nu crezi ca m-ai linistit, monalissa, dar nice try, multumesc\:D/

pupici si spor la treaba

ps. ca sa ma calmez am hotarat ca fac o "proba", desi am inteles ca nu ar face reducere sau asa din cauza asta.....dar ca sa fac!!! nu ma pot abtine:)

monalissa
12.04.2008, 11:53:02
sa nu crezi ca m-ai linistit, monalissa, dar nice try, multumesc\:D/

pupici si spor la treaba

ps. ca sa ma calmez am hotarat ca fac o "proba", desi am inteles ca nu ar face reducere sau asa din cauza asta.....dar ca sa fac!!! nu ma pot abtine:)

Imi pare rau ca a fost prea "slab"argumentul meu ca sa te linistesc..!;))intr-adevar,solutia e sa-ti faci o "simulare"de "aranjament"mireasa pana la nunta!;;) dar proba nu intra in pret?/:)

mona28
12.04.2008, 18:33:48
Imi pare rau ca a fost prea "slab"argumentul meu ca sa te linistesc..!;))intr-adevar,solutia e sa-ti faci o "simulare"de "aranjament"mireasa pana la nunta!;;) dar proba nu intra in pret?/:)
Eu stiu ca ptr proba se plateste jumate din pretul unei coafuri.Asa m-i s-a zis la saloanele la care am intrebat...

monalissa
12.04.2008, 20:37:51
Eu stiu ca ptr proba se plateste jumate din pretul unei coafuri.Asa m-i s-a zis la saloanele la care am intrebat...

Eu stiu ca la unele saloane proba intra in pretul stabilit initial!dar nu peste tot e asa,intr-adevar...la B Fashion de exemplu nu se face proba nici pt machiaj si nici pt freza,deci chiar ca nu am o idee despre cum voi arata in ziua nuntii!daca vreau totusi proba,trebuie sa platesc atat cat dau in ziua nuntii,ceea ce nu intra in discutie,oricum preturile sunt f mari acolo!cum spunem...riscul e maaaaaaaaare!!![-o<

mona28
12.04.2008, 20:52:13
Eu stiu ca la unele saloane proba intra in pretul stabilit initial!dar nu peste tot e asa,intr-adevar...la B Fashion de exemplu nu se face proba nici pt machiaj si nici pt freza,deci chiar ca nu am o idee despre cum voi arata in ziua nuntii!daca vreau totusi proba,trebuie sa platesc atat cat dau in ziua nuntii,ceea ce nu intra in discutie,oricum preturile sunt f mari acolo!cum spunem...riscul e maaaaaaaaare!!![-o<
Si eu consider ca preturile sint f.mari la B.Fashion! Eu una nu merg la machiaj,ci o sa ma machiez singura ca eu chiar ma pricep,am rabdare si mi-am pregatit si cosmetice de calitate si rezistente ptr toata noaptea:D ! In schimb,o sa merg sa m-i se puna gene false,ca le am cam rahitice!

monalissa
12.04.2008, 20:59:28
Si eu consider ca preturile sint f.mari la B.Fashion! Eu una nu merg la machiaj,ci o sa ma machiez singura ca eu chiar ma pricep,am rabdare si mi-am pregatit si cosmetice de calitate si rezistente ptr toata noaptea:D ! In schimb,o sa merg sa m-i se puna gene false,ca le am cam rahitice!

:)) esti super dulce cu genele "rahitice"!!!:)) sa inteleg ca tot la B Fashion o sa-ti pui genele false?iti pune doar gene fara sa te machieze?;;)

mona28
12.04.2008, 21:18:05
:)) esti super dulce cu genele "rahitice"!!!:)) sa inteleg ca tot la B Fashion o sa-ti pui genele false?iti pune doar gene fara sa te machieze?;;)
La B.Fashion cica nu-si pierd vremea doar cu aplicatul genelor fara machiaj,asa ca ma duc la Edisa Center si acolo ma si frezeaza tipele alea.Pe mine ma cam enerveaza Ovi ala de la B.Fashion,parca i s-a urcat succesul la cap...Dupa ce ca are preturi de te doare burta,nici nu face proba! Dar lucreaza bine,n-am ce zice...

loredanag
13.04.2008, 14:03:07
nici coafeza mea nu a vrut sa mi faca proba inainte de nunta, dar pe o parte a fost mai bine asa.
am explicat exact ce vreau si mi a facut asa o simulare cu vreo 2 zile inainte de nunta la insistentele mele de mireasa disperata.

eu ma mai gandesc la o chestie: daca nu iese coafura si machiajul identice ca la proba si in ziua nuntii? daca o sa ti se para ca a fost mai bine la proba?

mona28
13.04.2008, 20:42:31
nici coafeza mea nu a vrut sa mi faca proba inainte de nunta, dar pe o parte a fost mai bine asa.
am explicat exact ce vreau si mi a facut asa o simulare cu vreo 2 zile inainte de nunta la insistentele mele de mireasa disperata.

eu ma mai gandesc la o chestie: daca nu iese coafura si machiajul identice ca la proba si in ziua nuntii? daca o sa ti se para ca a fost mai bine la proba?
Pai o coafura de proba se face aproximativ ca si coafura din ziua nuntii.Acum daca in ziua nuntii n-o sa stea o suvita fix ca la proba sau buclele sint mai mari,etc...doar n-o fi sfarsitul lumii.Important e sa-i spui coafezei exact ce nu vrei sau ce vrei,si ce te nemultumeste! Eu una nu ma ridic de pe scaunul ala pana cand vad ca freza e asa cum o vreau...;-)

loredanag
14.04.2008, 11:31:47
Pai o coafura de proba se face aproximativ ca si coafura din ziua nuntii.Acum daca in ziua nuntii n-o sa stea o suvita fix ca la proba sau buclele sint mai mari,etc...doar n-o fi sfarsitul lumii.Important e sa-i spui coafezei exact ce nu vrei sau ce vrei,si ce te nemultumeste! Eu una nu ma ridic de pe scaunul ala pana cand vad ca freza e asa cum o vreau...;-)

foarte bine asa sa faci
a mea nu a vrut sa mi faca proba si cu asta basta
dar a iesit bine in ziua nuntii si m am stresat degeaba

ionu
14.04.2008, 11:59:11
ciao fetelor,
spuneti-mi si mie cat costa un machiaj la "ovi" asta al vostru:)
tb programare din timp?
am vazut machiaj facut de "hana"-asa se numeste? de la botezatu concept, dar nu mi-a placut:-w

mona28
14.04.2008, 12:31:37
ciao fetelor,
spuneti-mi si mie cat costa un machiaj la "ovi" asta al vostru:)
tb programare din timp?
am vazut machiaj facut de "hana"-asa se numeste? de la botezatu concept, dar nu mi-a placut:-w
Din cate stiu eu,un machiaj la Ovi e cam 300 RON,si trebuie programare cu cateva luni inainte...Dezavantajul e ca nu face proba,plus ca nu prea tine cont de ce ai vrea tu.Te pui pe scaun,isi incepe machiajul,iar la sfarsit o sa ai o surpriza....placuta sau neplacuta! Poate sa-ti placa sau nu,depinde de gusturile tale....

ionu
14.04.2008, 13:44:16
oooooooo, bine ca mi-ai zis...in cazul asta prefer sa ma machiez eu.
multu mona>:D<

mona28
14.04.2008, 16:37:55
oooooooo, bine ca mi-ai zis...in cazul asta prefer sa ma machiez eu.
multu mona>:D<
Sa stii ca eu nu vreau sa te influentez nicicum,eu ti-am zis parerea mea.Ovi machiaza bine,dar eu de ex nu ma duc la el ptr ca m-i se pare prea scump si-n plus stiu si eu sa ma machiez asa cum m-ar face el sau oricare altul...Deci,sa iei decizia care crezi tu ca e cea mai buna ptr tine.:*

monalissa
14.04.2008, 17:04:46
Din cate stiu eu,un machiaj la Ovi e cam 300 RON,si trebuie programare cu cateva luni inainte...Dezavantajul e ca nu face proba,plus ca nu prea tine cont de ce ai vrea tu.Te pui pe scaun,isi incepe machiajul,iar la sfarsit o sa ai o surpriza....placuta sau neplacuta! Poate sa-ti placa sau nu,depinde de gusturile tale....

Eu am programare la Ovi si sunt foarte bucuroasa ca am reusit sa mi-o fac!din pozele pe care le-am vazut cu tipe machiate de el am dedus ca face un machiaj natural(lucru pe care il cosider foarte bun),doar ca o sa-i spun sa mi puna mai multa culoare...sa-mi accentueze ochii...vreau machiaj natural,dar nu vreau sa fiu palida si stearsa!!!si asta o sa am grija sa afle si el!B-) :))
in rest,sper sa fie bine si in principiu am incredere in ceea ce stie sa faca!

ionu
14.04.2008, 19:19:19
Sa stii ca eu nu vreau sa te influentez nicicum,eu ti-am zis parerea mea.Ovi machiaza bine,dar eu de ex nu ma duc la el ptr ca m-i se pare prea scump si-n plus stiu si eu sa ma machiez asa cum m-ar face el sau oricare altul...Deci,sa iei decizia care crezi tu ca e cea mai buna ptr tine.:*
corect, nu ma influentezi.
parerea mea este ca 300 lei nu justifica un machiaj de zi sau seara normal-sa nu confundam cu un machiaj de "scena", care intradevar e mult mai complex.iar faptul ca nu stii cum vei arata in final si ca nu discuta cu tine...., mi se pare :dn fite si mofturi.

Pinkpanther
22.04.2008, 11:46:21
FELICITAAAAAAAARI!!!!<:-P CASA DE PIATRA SI MULTE IMPLINIRI!
o:-) Nu ne pui te rog si noua poze sa te vedem cum ai fost..!!!:-\ eu sunt programata la Ovi si Steluta si sunt direct interesata de lucrul asta!cred ca si restul fetelor vor sa vada pozele!daca nu...atunci poti sa mi le trimiti pe privat?chiar sunt foarte curioasa cum lucreaza oamenii astia,desi am o idee(destul de vaga ce-i drept...:-B )te pup si inca o data CASA DE PIATRA!!!<:-P :*

Multumesc frumos!!La Stelu merg de vreo 6 luni si crede-ma a fost prima si singura care m-a tuns si vopsit in asa fel incat sa zic cu toata convingerea "imi place!" cand am fost gata.Mi-a fost cam teama pentru freza nu din cauza ei,ci pentru ca am parul doar pana la umeri,iar firul de par nu este foarte gros.Cu toate acestea ceea ce a iesit mi-a placut,iar confirmarea a venit din partea tuturor caci toti,fara exceptie mi-au spus ca-mi sta bine.Din pacate in poze nu se vede foarte bine nici freza,nici machiajul,dar poate-ti faci o idee.Cu machiajul am fost mai speriata putin.Eu nu prea obisnuiesc sa ma machez si mi-era teama sa nu ma macheze prea puternic.Am vrut ceva cat se poate de natural.Din pacate nu am reusit sa ajung la Ovi,as fi fost tare curioasa ce-l indemna imaginatia sa-mi faca,dar si de Dana am fost foarte multumita.M-a facut in asa fel incat sa-mi privesc pozele de nunta cu placere.Oricum vei fi pe maini bune,spun asta cu toata convingerea.Freza si machiajul au fost singurele care nu mi-au adus neplaceri la nunta.:-Poze pe http://pinkbull.hi5.com

AdelaTm
22.04.2008, 17:14:11
Cine imi recomanda urgent o cosmeticiana super buna In Timisoara pt. un tratament cosmetic,am tenul mixt (usor sensibil).Si un numar de telefon.Sa foloseasca produse profesionale.
Am fost o singura data la cosmetica si acum a devenit necesar,pe atunci am fost dezamagita,mi-a pus o masca naturista (o piersica),si asta puteam face si acasa.Sa-mi scoata punctele albe de sub ochi,am si ceva pete maronii (poate are si laser).
Pretul sa fie sub 80 lei.Am nevoie sa fiu frumoasa de Pasti

AdelaTm
22.04.2008, 17:30:42
Caut o cosmeticeana sau un salon cosmetic in timisoara pt. tratament cosmetic (acum inainte de Pasti) dar si pt cand voi devenii mireasa.
M-ar mai interesa aplicare gene false pt o perioada mai lunga.
As prefera sa gasesc pe cineva si pt un machiaj.
Am vazut preturile voastre la Bfashion 300 Ron,nici cu aur sa ma faca n-as da atata.Ce cumpar si produsele?
Sau mai rentabil ar fi sa le cumpar si sa intreb daca face doar manopera....
Apropo ce produse foloseste.......
Probleme in machiaj:
luciul fetei;
roseata in obraji
nu stiu sa aplic corect fardul de ochi,majoritatea produselor se strang
sa nu fie prea incarcat
nam gasit o metoda sa-mi acopar golul in spranceana (am incercat vopsit si pensat,nam incercat tatuaj inca,nu am gasit inca un creion deschis,am ochii caprui,si parul blond inchis)\
am buze subtiri trebuie corectate
am un nas care necesita corectii
nu stiu ce blush mi se potriveste (am un ten bej-roz) si cum se aplica
caut inca un corector pt pete maronii ( a incercat cineva Oriflame,am auzit ca au unul bun,ei au 3 si nu sunt sigura ca e Giordani).
Astept un raspuns cat mai urgent de preferat de la cineva care merge mai des la o cosmeticeana decat mine.
Exista cosmeticene care fac acasa tratamente?

AdelaTm
22.04.2008, 17:37:20
Am uitat problema cea mai importanta cat trebuie sa tina,cat nu stiu ,sa nu imi curga rimelul (la faza asta inca caut rimel care sa nu imi lipeasca genele si sa fie rezistent la apa,pt mine un rimel bun este si intense xxl de la Maybelline dar tine extrem de putin,altul ar fi Masterpiece Max de la Max factor acesta e cel mai bun dar nu tine la ploaie si lacrimi).
Voi ce ziceti?

Nicolle28
22.04.2008, 23:16:26
Aveti idee cu cat timp inainte se face programare la coafor si machiat...la machiat nu m-am gandit serios pana acum....eu in iulie am nunta ...:-SS
In rest mi-am cumparat o prudra si un fard de pleoape, dar nu sunt inca decisa....plus ca am rochia crem cu portocaliu...nu prea am idei cum ar trebui sa arate machiajul meu...sunt bruneta (natural)....acum cu suvite blonde...dar nici la par nu m-am gadit daca il vopsesc s-au suvitez.Voi cum va descurcati la acest capitol???

AdelaTm
24.04.2008, 23:15:17
Cine imi face o recomandare de o coafeza care lucreaza acasa?(de preferat la ea).Am postat mai sus.Sa vopseasca bine si sa stie sa faca freze (sunt blonda aluna).As avea nevoie saptamana asta de o programare dar si dupa..........

Sia80
25.04.2008, 16:00:41

Wow , 300 RON???? Da ce-mi face??? Schimba si fatza???? In cazul asta mai pun ceva bani si merg la Bratu pt chrurgie estetica:)))) Glumesc dar serios mi se pare f mult!!!

cori_ramo
07.05.2008, 11:02:28
Eu, anul trecut am fost programata la B fashion si a trebuit sa renunt in ultimul moment din cauza preotului fiindca nu ne-a putut programa la ora dorita. Am sunat disperata la B fashion dar, nu m-au putut programa la alta ora asa ca in repezeala m-am programat la un salon langa pizza Giovana daca nu ma insel Bucovina parac i spune la zona, o sa caut niste poze sa vedeti. Numai stiu pretul exact cat a fost dar va zic sigur ca a fost sub 200 de Ron pe freza si machiaj si a tinut atat freza cat si machiajul. din cauza voalului nu am nici o poza cu freza, trebuia spre finalul nuntii sa il dau jos ca sa am amintire, a fost un fel de coc spaniol. Machiajul mi s-a parut putin cam strident, poate din cauza ca eu nu prea ma amchiez. Mai pe scurt, am fost multumita!

cori_ramo
07.05.2008, 11:30:15
Aici se vede mai bine machiajul

pufuleata
08.05.2008, 14:12:51
si eu am programare la b fashion dar la machij nu mi-am facut la ovi ci la colega lui dana.pe langa faptul ca o cunosc,lucreaza cu aceleasi produse si la fel de bine dar tine cont si de parerea ta ceea ce mi se pare f important.plus ca mie nu prea-mi plac figurile de vedeta la niste oameni pe care 3eu ii platesc./:) singura problema o sa fie ca sunt programata la 10 dimineata si o sa fiu gata pe la 14....asa ca probabil o sa merg cu bebe atarnat de san ca sa nu faca crize atatea ore....=))

AdelaTm
11.05.2008, 01:38:13
Am nevoie de un sfat.Vreau o vopsea de par de la wella,un anumit numar si nu-l gasesc.Caut o coafeza priceputa.Ma puteti ajuta........

monalissa
11.05.2008, 13:14:17
Am nevoie de un sfat.Vreau o vopsea de par de la wella,un anumit numar si nu-l gasesc.Caut o coafeza priceputa.Ma puteti ajuta........
Coafeza priceputa e Steluta de la BFashion!depinde ce vrei...!poti sa te duci sa incerci la ea!

mona28
11.05.2008, 22:41:17
Ai incercat sa intrebi de vopseaua aia pe la saloanele de coafura?Sint multe care folosesc Wella...

Nicolle28
11.05.2008, 23:16:16
Am tot citit mesajele voastre....ma gadeam ca m-am facut programanare la Bfashion sa ma aranjez la par pana la nunta...sincer cred ca sunt buni din ce s*a scris pana acum...dar pe un machiat de ocazie 300ron?Nu stiu ce sa zic ....NU exista alternativa intr-un oras ca Timisoara...Va solicit bunavointa ....ma informati si pe mine de saloane de coafor prin zona mall dar nu sa fie din alea ca sa arat ca un pom de craciun...ceva simplu si elegant...Va multumesc

pufuleata
11.05.2008, 23:55:21
Am tot citit mesajele voastre....ma gadeam ca m-am facut programanare la Bfashion sa ma aranjez la par pana la nunta...sincer cred ca sunt buni din ce s*a scris pana acum...dar pe un machiat de ocazie 300ron?Nu stiu ce sa zic ....NU exista alternativa intr-un oras ca Timisoara...Va solicit bunavointa ....ma informati si pe mine de saloane de coafor prin zona mall dar nu sa fie din alea ca sa arat ca un pom de craciun...ceva simplu si elegant...Va multumesc
pai pt un machiaj profi cam astea sunt preturile.nu vrau sa par exagerata da eu zic ca daca dam atatia bani pentru o gramada de alte chestii merita sa dam si pt noi 300 ron ca sa aratam ca in reviste macar in ziua aceea...:">

dalayla
12.05.2008, 07:58:09
eu sunt sigura ca exista multe persoane pricepute in alte saloane decat b fashion..important e sa faci proba si sa vezi daca esti multumita sau nu! si mie mi se pare exagerat 300 ron pt machiaj,ca doar nu e dana argesan:)))

mona28
12.05.2008, 13:35:42
pai pt un machiaj profi cam astea sunt preturile.nu vrau sa par exagerata da eu zic ca daca dam atatia bani pentru o gramada de alte chestii merita sa dam si pt noi 300 ron ca sa aratam ca in reviste macar in ziua aceea...:">
Scuza-ma ca te contrazic,dar.... faptul ca la B.Fashion costa 300 lei un machiaj,este pt ca vezi-Doamne e "renumit" si in nici intr-un caz pt ca e cel mai bun.Iar toata valva asta cu B.Fashion s-a creat aici pe site,cand cateva miresici s-au dus la machiaj la Ovi,si apoi au recomandat acest salon la cele care aveau nevoie... Deci,practic din vorba-n vorba a ajuns salonul asta atat de cautat. Si unele s-au dus acolo pt renumele salonului....Dar iti garantez ca sint si alte saloane care nu sint renumite,si lucreaza f.bine,cu produse de calitate,si la preturi mult mai mici. Am o poza (cea atasata) cu o mireasa care a zis ca a machiat-o Ovi de la B.Fashion. Daca va uitati un pic,machiajul ii sta bine fetei,dar e simplu,nimic deosebit,care l-ar fi facut si o simpla machieuza cu 800 de mii. Pt mine e doar un machiaj dragut,dar de ex daca pe mine m-ar fi machiat asa,eu n-as fi fost multumita! Dar,asta e,cum e si-n zicala aia: cate feluri,atatea gusturi...

mona28
12.05.2008, 13:37:31
Asta-i poza... era sa uit de ea.

pufuleata
12.05.2008, 14:40:55
Scuza-ma ca te contrazic,dar.... faptul ca la B.Fashion costa 300 lei un machiaj,este pt ca vezi-Doamne e "renumit" si in nici intr-un caz pt ca e cel mai bun.Iar toata valva asta cu B.Fashion s-a creat aici pe site,cand cateva miresici s-au dus la machiaj la Ovi,si apoi au recomandat acest salon la cele care aveau nevoie... Deci,practic din vorba-n vorba a ajuns salonul asta atat de cautat. Si unele s-au dus acolo pt renumele salonului....Dar iti garantez ca sint si alte saloane care nu sint renumite,si lucreaza f.bine,cu produse de calitate,si la preturi mult mai mici. Am o poza (cea atasata) cu o mireasa care a zis ca a machiat-o Ovi de la B.Fashion. Daca va uitati un pic,machiajul ii sta bine fetei,dar e simplu,nimic deosebit,care l-ar fi facut si o simpla machieuza cu 800 de mii. Pt mine e doar un machiaj dragut,dar de ex daca pe mine m-ar fi machiat asa,eu n-as fi fost multumita! Dar,asta e,cum e si-n zicala aia: cate feluri,atatea gusturi...
pai eu nu vorbeam de b fashion!vorbeam de preturi in general.eu nici nu merg la acel ovidiu pt ca,cum am mai spus,nu0mi plac figurile de vedeta la cineva pe care eu il platesc.

dalayla
12.05.2008, 15:16:29
Scuza-ma ca te contrazic,dar.... faptul ca la B.Fashion costa 300 lei un machiaj,este pt ca vezi-Doamne e "renumit" si in nici intr-un caz pt ca e cel mai bun.Iar toata valva asta cu B.Fashion s-a creat aici pe site,cand cateva miresici s-au dus la machiaj la Ovi,si apoi au recomandat acest salon la cele care aveau nevoie... Deci,practic din vorba-n vorba a ajuns salonul asta atat de cautat. Si unele s-au dus acolo pt renumele salonului....Dar iti garantez ca sint si alte saloane care nu sint renumite,si lucreaza f.bine,cu produse de calitate,si la preturi mult mai mici. Am o poza (cea atasata) cu o mireasa care a zis ca a machiat-o Ovi de la B.Fashion. Daca va uitati un pic,machiajul ii sta bine fetei,dar e simplu,nimic deosebit,care l-ar fi facut si o simpla machieuza cu 800 de mii. Pt mine e doar un machiaj dragut,dar de ex daca pe mine m-ar fi machiat asa,eu n-as fi fost multumita! Dar,asta e,cum e si-n zicala aia: cate feluri,atatea gusturi...subscriu la tot!=D> =D>

cori_ramo
12.05.2008, 16:29:32
si eu te sustin, e adevarat ce zici

monalissa
12.05.2008, 17:59:09
Eu am vrut doar sa am recomandari despre cel care ma va machia si coafa,pentru ca e extrem de important aspectul miresei si nu vroiam sa risc!necunoscand pe altcineva in masura sa-mi recomande asa ceva,m-am multumit cu indrumarile mireselor de pe forum-ul asta!iar legat de pret...da,e imens(poate nejustificat de mare),dar mai bine sa dau mai mult si rezultatul sa ma multumeasca decat sa fiu mai econoama si sa nu fiu incantata de rezultat!

mona28
12.05.2008, 19:47:05
Eu am vrut doar sa am recomandari despre cel care ma va machia si coafa,pentru ca e extrem de important aspectul miresei si nu vroiam sa risc!necunoscand pe altcineva in masura sa-mi recomande asa ceva,m-am multumit cu indrumarile mireselor de pe forum-ul asta!iar legat de pret...da,e imens(poate nejustificat de mare),dar mai bine sa dau mai mult si rezultatul sa ma multumeasca decat sa fiu mai econoama si sa nu fiu incantata de rezultat!
Da,ai dreptate,dar poti fi si "econoama" si sa fii si incantata de rezultat. Dar intradevar ca daca nu ai si alte recomandari....Problema e ca aici pe site despre alte saloane de coafura si machiaj nu se vorbeste.Din cate am citit,nimeni nu prea are curajul sa mearga la machiat la saloane mai ieftine si "no name",de teama asta ca poate daca e ieftin e si prost...Dar sa va povestesc ceva...In urma cu vreo 2 luni,am fost la depilat la un salon de pe Calea Girocului,si cat timp am asteptat sa-mi vina randul,o tipa intrase la machiaj.Era mireasa...Iar cand am iesit de la depilat,am reusit s-o si vad machiata.Era super facuta! Deja mi-era jena cat ma tot holbam la ea! Eu n-am intrebat ce marca de cosmetice folosesc si nici cat costa machiajul,ca nu ma interesa,dar mai mult de 15 RON nu cred ca e! Si tipele de acolo sint tare cumsecade,poti sa le spui cum vrei sa fie machiajul,poti cere sfaturi,etc... Eu cam atat am avut de zis...:)>-

Camitza2008
12.05.2008, 20:01:39
si eu te sustin, e adevarat ce zici

si eu va sustin fetelor...renumele nu face mare lucru.....:)

pufuleata
12.05.2008, 23:08:26
ai dreptate!
oricum am vazut ca s-a iscat un intreg tam-tam dar eu chiar nu vorbeam de b fashion pt ca nu merg acolo regulat si nici nu8 mi se pare cel mai bu8n salon.asta depinde si de gusturile fiecaruia.eu merg acolo doar pt ca au o marca de produse pe care o mai are doar 2 saloane(unde pretul e la fel),produse care arata si dimineata pe fata de parca atunci te-ai machiat!si asta e f important pt mine pt ca eu transpir la fata,si am tenul putin gras,plus ca precis o sa plang in ziua aia.....!!!:D asa ca eu chiar nu cred ca e important unde ne ducem,important e ca ACOLO sa fie cel mai bine pt noi indiferent de nume sau pret!

monalissa
13.05.2008, 00:48:13
Prin urmare,propun sa desfiintam mitul BFashion,venind cu noi oferte..!miresele care se machiaza in alte parti sa puna si ele poze si sa-si laude "maestrii"!!!;)) desi,asta ar fi trebuit sa faca demult...dar macar pentru generatiile urmatoare sa se schimbe ceva...!:)

pufuleata
13.05.2008, 08:54:43
=D> =D> =D>
Prin urmare,propun sa desfiintam mitul BFashion,venind cu noi oferte..!miresele care se machiaza in alte parti sa puna si ele poze si sa-si laude "maestrii"!!!;)) desi,asta ar fi trebuit sa faca demult...dar macar pentru generatiile urmatoare sa se schimbe ceva...!:)

dalayla
13.05.2008, 09:02:18

f bine! pai o sa punem dupa nunta,sau de la probe!:) ideea este ca miresicile vechi nu mai intra pe forum,doar 2 am observat eu loredana si cori,care park amandoua s-au machiat la b fashion:) deci ramane toata sarcina pe umerii nostrii!:))

cori_ramo
13.05.2008, 13:46:29
f bine! pai o sa punem dupa nunta,sau de la probe!:) ideea este ca miresicile vechi nu mai intra pe forum,doar 2 am observat eu loredana si cori,care park amandoua s-au machiat la b fashion:) deci ramane toata sarcina pe umerii nostrii!:))
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2576&page=85 am scris aici ca eram programata la B Fashion si a trebuit sa anulez programarea, iar la pret am gresit, freza + machiaj nu a depasit 150 de Ron.

cori_ramo
13.05.2008, 13:49:33
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2576&page=85 am scris aici ca eram programata la B Fashion si a trebuit sa anulez programarea, iar la pret am gresit, freza + machiaj nu a depasit 150 de Ron.

Pe tipa care face freza o recomand, o cheama Hoiny, iar cea care m-a machiat se numeste Mihaela, daca nu ma insel.

Nicolle28
13.05.2008, 14:00:39
Maine dragele mele voi merge sa ma vopsesc la B-fashion...sunt tare curioasa sa vad cum o sa fie....ca eu cu vopsitul am o problema.....nu prea am gasit pe cineva care sa fie creativ si indraznet....asa ca sper sa fie bine...vin maine cu poze....cat despre machiaj si coc....iau zona circ la picior si vad ce saloane mai sunt....cred ca pana la nunta sa ma hotarasc la ceva.:-\ ...oricum as dori sa-i gasesc pe careva care folosesc produse L"oreal.Daca gasesc ceva va dau de veste la cele interesate...

cori_ramo
13.05.2008, 14:03:39
Maine dragele mele voi merge sa ma vopsesc la B-fashion...sunt tare curioasa sa vad cum o sa fie....ca eu cu vopsitul am o problema.....nu prea am gasit pe cineva care sa fie creativ si indraznet....asa ca sper sa fie bine...vin maine cu poze....cat despre machiaj si coc....iau zona circ la picior si vad ce saloane mai sunt....cred ca pana la nunta sa ma hotarasc la ceva.:-\ ...oricum as dori sa-i gasesc pe careva care folosesc produse L"oreal.Daca gasesc ceva va dau de veste la cele interesate...

Ne spui si pretul?:">

Nicolle28
13.05.2008, 14:07:57
Ne spui si pretul?:">

Da....maine va povestesc cum a fost...daca ma crizez sau nu....si postez si poza....

Nicolle28
13.05.2008, 14:59:34
=D> Tipa e fain machiata la ochi, dar parerea mea ca nu prea merge cu ce s-a rujat....dar eu nu ma prea pricep....asa ca ....este subiectiv...eu una nu as lasa sa ma rujez cu roz daca sunt la ochi cu tente aurii si bronz...in fine...

pufuleata
13.05.2008, 21:50:53
=D> Tipa e fain machiata la ochi, dar parerea mea ca nu prea merge cu ce s-a rujat....dar eu nu ma prea pricep....asa ca ....este subiectiv...eu una nu as lasa sa ma rujez cu roz daca sunt la ochi cu tente aurii si bronz...in fine...
ai dreptate!dar chestia e ca sunt unele persoane...la unele saloane....;-) care cred ca ele au inventat machiajul si nu iti permit sa le spui ce vrei si cum iti place pt simplul motiv ca "el stie mai bine!"[-X >:P

dalayla
14.05.2008, 10:37:41
Da....maine va povestesc cum a fost...daca ma crizez sau nu....si postez si poza....
asteptam rezultatul!!:-?

Nicolle28
14.05.2008, 16:06:23
Acum plec urati-mi succes si ne auzim mai tarziu......:-SS Deja sunt stresata

monalissa
14.05.2008, 17:45:09
Acum plec urati-mi succes si ne auzim mai tarziu......:-SS Deja sunt stresata

Succes!!!>:D< si noi asteptam rezultatul cu sufletul la gura...:-SS nu ne lasa sa"fierbem"in suc propriu...:-w

mona28
14.05.2008, 17:56:20
Fetelor,aveti idee de unde as putea cumpara cateva cosmetice M.A.C? Sint produse profesionale ce se folosesc in saloane,dar in magazine nu se vand?! Am fost prin Mall,crezand ca acolo voi gasi,dar nu sint...Iar cele cateva saloane din oras care folosesc aceste produse,nu vor sa si vanda :( . Deci,voi ce ziceti? Ma puteti ajuta? Unde sa mai merg sa caut?:-\

monalissa
15.05.2008, 00:32:31
Fetelor,aveti idee de unde as putea cumpara cateva cosmetice M.A.C? Sint produse profesionale ce se folosesc in saloane,dar in magazine nu se vand?! Am fost prin Mall,crezand ca acolo voi gasi,dar nu sint...Iar cele cateva saloane din oras care folosesc aceste produse,nu vor sa si vanda :( . Deci,voi ce ziceti? Ma puteti ajuta? Unde sa mai merg sa caut?:-\

Din pacate n-am nici cea mai vaga idee..![-( imi pare rau!tii neaparat sa fie doar marca asta..?!:-SS

dalayla
15.05.2008, 07:35:07
Se pare ca Nicolle n-a mai aparut pe aici, n-o fii multumita de rezultat??;))

pufuleata
15.05.2008, 11:26:29
Se pare ca Nicolle n-a mai aparut pe aici, n-o fii multumita de rezultat??;))
pai poate o sa fie prima care distruge mitul b fashion!;))

mona28
15.05.2008, 12:18:12
Din pacate n-am nici cea mai vaga idee..![-( imi pare rau!tii neaparat sa fie doar marca asta..?!:-SS
Nu tin neaparat sa fie doar marca asta,dar as fi vrut un anume fond de ten de la M.A.C ce stiu ca rezista f.f.mult,il pot folosi si vara fara sa transpir... Eu in general nu ma dau cu fond de ten,decat la anumite ocazii,de-aia nu prea stiu ce altceva as putea alege.Daca tu imi poti recomanda un fond de ten super-rezistent si de calitate....ceva ce ai incercat tu si ai fost multumita...

loredanag
15.05.2008, 13:40:26
fetelor, e adevarat ca noi vorbim doar de cei de la b fashion pentru ca doar pe ei ii stim
sunt sigura ca exista si altii care machiaza super, dar nu i stim
deci cele care stiu oameni care fac machiaje super cu produse de calitate, sa scir de ei
si sa pune poze
si asa se duce mitul b fashion
eu mi am facut in iunie programare la dana de la b fashion pentru un machiaj si e 1.500, nu 3 mil

mona28
15.05.2008, 16:00:52
fetelor, e adevarat ca noi vorbim doar de cei de la b fashion pentru ca doar pe ei ii stim
sunt sigura ca exista si altii care machiaza super, dar nu i stim
deci cele care stiu oameni care fac machiaje super cu produse de calitate, sa scir de ei
si sa pune poze
si asa se duce mitul b fashion
eu mi am facut in iunie programare la dana de la b fashion pentru un machiaj si e 1.500, nu 3 mil
In iunie anul trecut,nu? Eu am intrebat nu demult,si m-i s-a zis ca un machiaj cu tot cu gene false e aprox. 300 RON. Poate pun pretul cum l-i se nazare,pt ca prietena mea a fost mireasa anul trecut la sfarsitul lui iunie,si a platit pt machiaj la B.F. 250 RON...

dalayla
15.05.2008, 17:20:00
Nu tin neaparat sa fie doar marca asta,dar as fi vrut un anume fond de ten de la M.A.C ce stiu ca rezista f.f.mult,il pot folosi si vara fara sa transpir... Eu in general nu ma dau cu fond de ten,decat la anumite ocazii,de-aia nu prea stiu ce altceva as putea alege.Daca tu imi poti recomanda un fond de ten super-rezistent si de calitate....ceva ce ai incercat tu si ai fost multumita...
incearca in Terra ,eu am fost azi pe acolo si am vazut ca is vreo 2 magazine sigur care vand produse de salon,n-am intrat m-am uitat doar in treacat,am vazut,tec,kerastase,wella, si mai erau multe poate au si mac!

mona28
15.05.2008, 18:16:12
incearca in Terra ,eu am fost azi pe acolo si am vazut ca is vreo 2 magazine sigur care vand produse de salon,n-am intrat m-am uitat doar in treacat,am vazut,tec,kerastase,wella, si mai erau multe poate au si mac!
Mersi! O sa merg sambata! Sper sa gasesc...

Nicolle28
15.05.2008, 23:09:42
Buna seara fetelor am revenit....sunt cu reamenajarea apartamentului si ma dispera#:-S ....am fost acolo....
un machiat de ocazie mi-a zis STELA este 250ron...iar un coc 280ron...asa ca nu stiu ce stiti voi aste sunt preturile...m-a vopsit bine zic eu...chiar se pricepe...a ales aceeasi nuanta care imi doream...poate ma duc pe acolo si alta data sa ma vopsesc...dar atat...pentru nunta m-am programat la un alt coafor din unirii..coafeza din acesta m-am prins ca se pricepe si imi ia 150ron si cometiciana foloseste produse mac....150ron si pt. machiaj deci la juma de pret....restul este discutabil...ma mai intrebati si va raspund
A ma chinuin sa postez poze imediat

pufuleata
15.05.2008, 23:32:52
la salon monica(cel din complex)este o cosmeticiana-adriana o cheama pe care v-o recomand cu toata caldura pt machiaj.ea este cea care ma machiaza de vreo 7 ani si lucreaza super...super...bine!!!!la botezul nepoatei mele asa de bine m-a machiat incat cumnatul meu nu m-a recunoscut si toata seara m-au intrebat toate doamnele cine m-a machiat.doar ca ea nu o sa poata sa ma faca si la nunta pt ca o sa fie invitata...

Nicolle28
15.05.2008, 23:47:03
am modicat poza din avatar cu cea facuta dupa vopsit ....am postat poze in album...chiar vreau opinii...pareri...

dalayla
16.05.2008, 07:29:31
am modicat poza din avatar cu cea facuta dupa vopsit ....am postat poze in album...chiar vreau opinii...pareri...
trebuia sa pui ceva poze before and after ca sa ne dam mai bine seama!

loredanag
16.05.2008, 09:20:40
In iunie anul trecut,nu? Eu am intrebat nu demult,si m-i s-a zis ca un machiaj cu tot cu gene false e aprox. 300 RON. Poate pun pretul cum l-i se nazare,pt ca prietena mea a fost mireasa anul trecut la sfarsitul lui iunie,si a platit pt machiaj la B.F. 250 RON...

Scumpa, eu mi am facut programare anu asta pentru iunie 2008 la b fashion, dar la dana nu la ovi.
Si preturile difera la ei: dana ar preturi mai rezonabile.
Eu am intrebat si mi a zis 1.500

cori_ramo
16.05.2008, 11:00:39
Scumpa, eu mi am facut programare anu asta pentru iunie 2008 la b fashion, dar la dana nu la ovi.

Si, am auzit ca si Dana machaiza fain, oare de ce Ovidiu se crede diferit? sau poate chiar este:-?...naiba mai stie (pardon)

mona28
16.05.2008, 13:28:08
Pai cu pretul asta,Dana o sa-i puna capac la Ovi,nu? El o sa-si piarda multe cliente daca are preturi asa diferite!

mona28
16.05.2008, 13:35:03
Buna seara fetelor am revenit....sunt cu reamenajarea apartamentului si ma dispera#:-S ....am fost acolo....
un machiat de ocazie mi-a zis STELA este 250ron...iar un coc 280ron...asa ca nu stiu ce stiti voi aste sunt preturile...m-a vopsit bine zic eu...chiar se pricepe...a ales aceeasi nuanta care imi doream...poate ma duc pe acolo si alta data sa ma vopsesc...dar atat...pentru nunta m-am programat la un alt coafor din unirii..coafeza din acesta m-am prins ca se pricepe si imi ia 150ron si cometiciana foloseste produse mac....150ron si pt. machiaj deci la juma de pret....restul este discutabil...ma mai intrebati si va raspund
A ma chinuin sa postez poze imediat
Nicolle,de care salon din unirii ziceai? Ai scris ca tipa aia foloseste produse MAC la machiaj... Pe mine ma intereseaza sa cumpar un fond de ten mac.Nu stii cumva daca salonul ala si vinde produsele din-alea?

pufuleata
16.05.2008, 17:28:54
Pai cu pretul asta,Dana o sa-i puna capac la Ovi,nu? El o sa-si piarda multe cliente daca are preturi asa diferite!
pai oricum o sa-si piarda multe cliente daca nu isi schimba comportamentul si sfideaza oamenii in continuare....[-(
sunt nervoasa ca am avut o altercatie cu el ieri...>:P :-L

dalayla
16.05.2008, 17:43:17
pai oricum o sa-si piarda multe cliente daca nu isi schimba comportamentul si sfideaza oamenii in continuare....[-(
povesteste-ne si noua!!!!!^:)^

Nicolle28
16.05.2008, 19:46:36
Nicolle,de care salon din unirii ziceai? Ai scris ca tipa aia foloseste produse MAC la machiaj... Pe mine ma intereseaza sa cumpar un fond de ten mac.Nu stii cumva daca salonul ala si vinde produsele din-alea?

Nu cred ca o sa gasesti...sa-ti povestesc cum a stat toata negocierea...eu am intrebat ce produse folosesc....si a zis ca lucreaza cu mac....dar nu sunt de vanzare...acum poate cand ma duc din nou la ele ....o sa mai insist poate imi vinde un pont

Nicolle28
16.05.2008, 19:50:44
Ai dreptate ....mie nu prea mi-a lasat o impresie buna....cat m-a coafat Steluta tot se invartea pe acolo si asta m-a iritat caci discutam tocmai de preturile de nunta....mi s*a parut un pic prea intruziv pt. stilul meu...

bellutza
16.05.2008, 20:25:08
buna miresicilor......cu siguranta nu ati iutat k si coafura trebuie sa fie perfecta.....doar esti in centrul atentiei..si trebuie sa o alegi cu mare atentie...sa te reprezinte atat pe tine cat si pe rochita ta............eu am cateva zeci de modele si nu pot alege ink una pt ca nu am ales rochita.................:[email protected]

mona28
16.05.2008, 20:41:32
Pai povesteste-ne si noua ce s-a intamplat,ca ne-ai facut curioase :-?

pufuleata
16.05.2008, 21:05:45
povesteste-ne si noua!!!!!^:)^
pai eu am o cafenea chiar langa b fashion.si stiti si voi cum e cu locurile de parcare in centru...:-s eu avand cafeneaua pe doua apartamente am duoa locuri de parcare in fata care sunt ale mele dar nu le blochez niciodata decat daca stiu ca am treaba pe acolo la pranz si chiar nu gasesc loc de parcare.si ieri a iesit sotul meu si a blocat unul din locuri pt ca trebuiau sa vina furnizorii cu marfa.la un momentdat apare "super vedeta" ovidiu,imi tranteste lada cu care blocasem locul pe trotuar si isi parcheaza linistit masina....:O fara sa aiba macar bunul simt sa intrebe.am iesit afara si l-am intrebat:nu te supara,stai mult ca asta e locul meu si trebuie sa-mi vina marfa,la care el....isi intoarce capul peste umar,se uita la mine de sus pana jos,se stramba si pleaca fara sa spuna nimic....si eu pe faza asta am ramas ieri fara marfa....:O
imi cer scuze daca v-am plictisit dar chiar m-am enervat urat de tot!

dalayla
16.05.2008, 21:08:03
pai eu am o cafenea chiar langa b fashion.si stiti si voi cum e cu locurile de parcare in centru...:-s eu avand cafeneaua pe doua apartamente am duoa locuri de parcare in fata care sunt ale mele dar nu le blochez niciodata decat daca stiu ca am treaba pe acolo la pranz si chiar nu gasesc loc de parcare.si ieri a iesit sotul meu si a blocat unul din locuri pt ca trebuiau sa vina furnizorii cu marfa.la un momentdat apare "super vedeta" ovidiu,imi tranteste lada cu care blocasem locul pe trotuar si isi parcheaza linistit masina....:O fara sa aiba macar bunul simt sa intrebe.am iesit afara si l-am intrebat:nu te supara,stai mult ca asta e locul meu si trebuie sa-mi vina marfa,la care el....isi intoarce capul peste umar,se uita la mine de sus pana jos,se stramba si pleaca fara sa spuna nimic....si eu pe faza asta am ramas ieri fara marfa....:O
te cred!! eu in lcul tau sunam undeva sa vina sa-i ia masina!!!!:-w :-w :-w

pufuleata
16.05.2008, 22:00:39
te cred!! eu in lcul tau sunam undeva sa vina sa-i ia masina!!!!:-w :-w :-w
pai oricum i-am spus ca e un nesimtit si ca putea sa ma intrebe frumos daca poate sa paecheze ca normal ca il lasam...dar nu am vrut sa fac un circ din asta pt ca nu are rost sa te cobori la nivelul unor astfel de oameni...:-<

Nicolle28
16.05.2008, 22:25:58
nasol...imi pare rau ca ai trecut prin situatia asta...in ce lume nebuna train#-o tot mai multa lume impusiva si lipsita de finete...ce orgoliu ...oricum persoanele de genul asta se autoizoleaza....eu vorbesc la general:D ...sper sa treci repede peste faza....adevarul ca eu m-as fi crizat urat in locul tau

Lelu
16.05.2008, 23:00:52
eu avand cafeneaua pe doua apartamente am duoa locuri de parcare in fata care sunt ale mele
cred si eu ca se crede supervedeta :D, oricum asta i face rau
dar nu inteleg , cum adica e parcarea ta?
ai inchiriat locurile de la primarie sau.........?

pufuleata
17.05.2008, 11:42:27
cred si eu ca se crede supervedeta :D, oricum asta i face rau
dar nu inteleg , cum adica e parcarea ta?
ai inchiriat locurile de la primarie sau.........?
pai ca si la bloc...daca ai apartament acolo ai dreptul la loc de parcare.

loredanag
18.05.2008, 23:40:32

Eu m am machiat la dana si pentru nunta si mi a placut enorm ce a facut.
Asa ca si de data asta tot la ea apelez.E draguta si chiar tine cont si de parerea clientei.

pufuleata
18.05.2008, 23:53:22
Eu m am machiat la dana si pentru nunta si mi a placut enorm ce a facut.
Asa ca si de data asta tot la ea apelez.E draguta si chiar tine cont si de parerea clientei.
stiu!e o scumpa!:)

mona28
20.05.2008, 20:23:46
Fetelor,cu care din machiajele atasate credeti ca-mi sta mai bine? Vreau pareri f.sincere,si chiar si sugestii dac-aveti,ok? Eu o sa ma machiez singura la nunta,si de-aceea mi-ar prinde bine si parerile voastre!

dalayla
20.05.2008, 21:16:25
Fetelor,cu care din machiajele atasate credeti ca-mi sta mai bine? Vreau pareri f.sincere,si chiar si sugestii dac-aveti,ok? Eu o sa ma machiez singura la nunta,si de-aceea mi-ar prinde bine si parerile voastre!
Din punctul meu de vedere machiajul din poza 3 te prinde cel mai bine!! ai niste ochi superbi!!! incerca sa scoti in evidentza si genele de jos..sa vezi cum vine,is curioasa!!

monalissa
20.05.2008, 22:25:11
Primul machiaj mi se pare prea...mov!!!:) si la ochi si nuanta de pe buze mi se pare cam violet...deci nu-mi prea place(si mi se pare prea "metalic" totul!:-B )
Al doilea e e pe verde(ma refer la fardul de pleoape)si se confunda cu verdele ochilor tai!atentia e dispersata si mi se pare ca se pierde din efect!8-|
Al treilea machiaj cred ca e cel mai potrivit:movul contrasteaza cu verdele ochilor si nuanta rujului imi place!:)>-
In cazul ultimului machiaj rujul mi se prea prea strident in contextul asta,iar "peisajul"de ansamblu prea incarcat(se insista si pe ochi si pe buze)/:)
In concluzie votez pentru poza a treia dintre cele prezentate,dar mai asteptam si alte variante..!cu cat optiunile sunt mai multe,cu atat cresc sansele ca alegerea sa fie perfecta!:)>- :)
Oricum,esti foarte draguta si cu siguranta o sa fii o mireasa "reusita"!:"> :*

pufuleata
20.05.2008, 23:22:12
Primul machiaj mi se pare prea...mov!!!:) si la ochi si nuanta de pe buze mi se pare cam violet...deci nu-mi prea place(si mi se pare prea "metalic" totul!:-B )
Al doilea e e pe verde(ma refer la fardul de pleoape)si se confunda cu verdele ochilor tai!atentia e dispersata si mi se pare ca se pierde din efect!8-|
Al treilea machiaj cred ca e cel mai potrivit:movul contrasteaza cu verdele ochilor si nuanta rujului imi place!:)>-
In cazul ultimului machiaj rujul mi se prea prea strident in contextul asta,iar "peisajul"de ansamblu prea incarcat(se insista si pe ochi si pe buze)/:)
In concluzie votez pentru poza a treia dintre cele prezentate,dar mai asteptam si alte variante..!cu cat optiunile sunt mai multe,cu atat cresc sansele ca alegerea sa fie perfecta!:)>- :)
Oricum,esti foarte draguta si cu siguranta o sa fii o mireasa "reusita"!:"> :*
cred ca machiajul nr.3 iti scoate in evidenta cel mai bine trasaturile

mona28
21.05.2008, 00:04:09
Fetelor va multumesc pt pareri si complimente! Si mie tot al 3 lea machiaj imi place cel mai mult! Cam asa ma machiez cand merg la vreun chef,nunta,etc...Uneori,iarna,folosesc si ruj rosu,dar numai iarna! Ca vara imi sta oribil cu ruj rosu,fiind toata bronzata,va puteti inchipui si voi...
Dalayla,de obicei nu prea ma dau cu rimel si pe genele de jos ca imi "imbatraneste" privirea,parca prea ma maturizeaza...Dar acum am observat si eu in poze ca ar trebui totusi sa ma dau cu rimel . Pt ca intr-un fel se vede in realitate,si altfel in poze... ;-)

cori_ramo
21.05.2008, 08:54:01
Fetelor va multumesc pt pareri si complimente! Si mie tot al 3 lea machiaj imi place cel mai mult! Cam asa ma machiez cand merg la vreun chef,nunta,etc...Uneori,iarna,folosesc si ruj rosu,dar numai iarna! Ca vara imi sta oribil cu ruj rosu,fiind toata bronzata,va puteti inchipui si voi...
Dalayla,de obicei nu prea ma dau cu rimel si pe genele de jos ca imi "imbatraneste" privirea,parca prea ma maturizeaza...Dar acum am observat si eu in poze ca ar trebui totusi sa ma dau cu rimel . Pt ca intr-un fel se vede in realitate,si altfel in poze... ;-)

Cu fard maro, nu obisnuiesti sa te machiezi? Eu, am nunata ochilor tot verzi si stiu ca maroul iti scoate verdele in evidenta...ia incearca. ;-)

mona28
21.05.2008, 12:01:08
Cu fard maro, nu obisnuiesti sa te machiezi? Eu, am nunata ochilor tot verzi si stiu ca maroul iti scoate verdele in evidenta...ia incearca. ;-)
Ba da,am incercat si fard maro,dar mie nu-mi place cum imi sta,arat de parc-as fi obosita,si-n plus maro-ul e singura culoare ce nu-mi place deloc,nici la haine,nici la farduri,la nimic de fapt...

loredanag
21.05.2008, 16:01:34
si mie tot poza 3 imi place
oricum ai niste ochi superbi

pufuleata
21.05.2008, 18:45:27
ochii verzi sunt scosi cel mai bine in evidenta de mov si de albastru...:D

mona28
21.05.2008, 20:34:02
ochii verzi sunt scosi cel mai bine in evidenta de mov si de albastru...:D
Hai ca mai adaug si eu cateva nuante ce sta bine ochilor verzi: roz pal,culoarea piersicii,auriu-dar nu f.puternic,aramiu,vernil...;;)

pufuleata
21.05.2008, 22:38:00
Hai ca mai adaug si eu cateva nuante ce sta bine ochilor verzi: roz pal,culoarea piersicii,auriu-dar nu f.puternic,aramiu,vernil...;;)
=D> pai oricum tu ai niste ochi asa frumosi ca nu mai conteaza ce culoare ai pe pleoape...:">

monalissa
23.05.2008, 18:34:06

Stii ce-am observat la pozele tale?:-? ca in toate ai aceeasi expresie a fetei!parca e una singura,trasa la indigo...;)) sunt 4 poze diferite sau...?!:-B :)

mona28
24.05.2008, 17:26:15
Stii ce-am observat la pozele tale?:-? ca in toate ai aceeasi expresie a fetei!parca e una singura,trasa la indigo...;)) sunt 4 poze diferite sau...?!:-B :)
Draga,dar e una si aceasi poza! Doar machiajul difera! Sint machiaje facute cu programul de pe taaz.com

monalissa
24.05.2008, 19:37:00
Draga,dar e una si aceasi poza! Doar machiajul difera! Sint machiaje facute cu programul de pe taaz.com

=)) super tare faza!!!:)) si eu care imi bateam capul gandindu-ma la cum ai reusit sa adopti EXACT aceeasi pozitie si sa ai aceeasi expresie in toate pozele...:O trebuie sa recunosc ca nu ma prea pricep la calculator(cel putin la programe...)si...desi stiam ca exista si asa ceva,imi e strain tazz-ul asta!;)) 8-} oricum,iti multumesc ca m-ai lamurit!am mai scapat de o angoasa...!;)) #:-S :) >:D<

mona28
25.05.2008, 13:32:55
=)) super tare faza!!!:)) si eu care imi bateam capul gandindu-ma la cum ai reusit sa adopti EXACT aceeasi pozitie si sa ai aceeasi expresie in toate pozele...:O trebuie sa recunosc ca nu ma prea pricep la calculator(cel putin la programe...)si...desi stiam ca exista si asa ceva,imi e strain tazz-ul asta!;)) 8-} oricum,iti multumesc ca m-ai lamurit!am mai scapat de o angoasa...!;)) #:-S :) >:D<
Ce figura esti!;)) Dar sa stii ca nu e complicat deloc cu taaz-ul ala! Destul e sa ai in comp o poza de-a ta,facuta destul de-aproape,apoi intri pe site-ul taaz.com,acolo dai up-load la poza ta din comp,si gata,poti sa incepi sa te machiezi virtual! E tare distractiv! Si-n plus e si util,ca poti sa vezi cu ce culori si farduri iti sta bine sau nu.;-)

monalissa
25.05.2008, 17:54:18
Ce figura esti!;)) Dar sa stii ca nu e complicat deloc cu taaz-ul ala! Destul e sa ai in comp o poza de-a ta,facuta destul de-aproape,apoi intri pe site-ul taaz.com,acolo dai up-load la poza ta din comp,si gata,poti sa incepi sa te machiezi virtual! E tare distractiv! Si-n plus e si util,ca poti sa vezi cu ce culori si farduri iti sta bine sau nu.;-)

Mi se pare bestiala ideea!:)>- e incredibil ce poti sa faci cu ajutorul tehnologiei moderne...:O practic,avand ca punct de plecare o poza de-a ta(cu imperfectiunile inerente...:-s )poti sa poiectezi imaginea ta ideala,poti sa devii ceea ce vrei tu,nu?!:-B mersi mult ca ai avut rabdare sa explici pe indelete unei necunoscatoare ca mine,intreaga poveste...cu siguranta o sa o pun in aplicare!!!B-) cred ca suntem "putin" off-topic...8-} :*
Asadar,fetelor,asteptam poze si/sau pareri cu si despre saloanele din Timisoara...:> :*

mona28
30.05.2008, 15:37:13
Fetelor,imi puteti recomanda un fond de ten de calitate,sa fie rezistent,si sa nu "curga" pe fatza? Eu in general nu folosesc fond de ten,de-aia nu stiu ce s-aleg:-\

dalayla
30.05.2008, 18:23:09
Fetelor,imi puteti recomanda un fond de ten de calitate,sa fie rezistent,si sa nu "curga" pe fatza? Eu in general nu folosesc fond de ten,de-aia nu stiu ce s-aleg:-\
nici eu nu folosesc..da foloseste soramea de la Vichy,si ii moarta dupa el..adevarul e ca si costa peste 60 de lei..nush exact cat!il gasesti in famacii

mona28
30.05.2008, 19:50:47
nici eu nu folosesc..da foloseste soramea de la Vichy,si ii moarta dupa el..adevarul e ca si costa peste 60 de lei..nush exact cat!il gasesti in famacii
Ai idee daca in farmacii se dau testere gratuite? Ca mi-ar place sa-l incerc prima data,nu sa-l cumpar direct...Sau poate imi imprumuta sora ta o picatura:D:))

dalayla
30.05.2008, 20:35:20
Ai idee daca in farmacii se dau testere gratuite? Ca mi-ar place sa-l incerc prima data,nu sa-l cumpar direct...Sau poate imi imprumuta sora ta o picatura:D:))
incerca la farmado in centru..acolo cred ca se si testeaza..plus ca e o tanti super dragutza care iti da o mie de sfaturi...daca nu bineteles ca iti imprumuta:D

monalissa
01.06.2008, 13:27:42
Mona,ti-am urmat exemplul si am folosit programul ala prin care pot sa ma machiez virtual...8-}
O sa va rog sa-mi spuneti cu ce machiaj imi sta mai bine...:-? si care e mai potrivit pentru o mireasa...:-\
Am folosit photoshop-ul si taaz-ul ;))
P.S:cu ocazia asta imi vedeti si voalul pe care mi l-am achizitionat dupa muuuuulte peripetii...:-"

pufuleata
01.06.2008, 13:52:32
Mona,ti-am urmat exemplul si am folosit programul ala prin care pot sa ma machiez virtual...8-}
O sa va rog sa-mi spuneti cu ce machiaj imi sta mai bine...:-? si care e mai potrivit pentru o mireasa...:-\
P.S:cu ocazia asta imi vedeti si voalul pe care mi l-am achizitionat dupa muuuuulte peripetii...:-"
mie imi place 2 si 7.
si voalul iti sta super bine.e f dragut!:*

mona28
01.06.2008, 18:29:03
Foarte frumos voalul;-) ! Imi plac primele 2 machiaje si ultimele 2! Iti sta bine cu farduri mov,albastru,maro,roz pal,dar cred ca ti-ar sta bine si cu un creion verde... Imi place si cum iti evidentiezi ochii cu acel creion negru pe pleoapa inferioara! Iar cu rujul acela roz pal din ultima poza,iti sta de minune,te face si mai dulcica decat esti!>:D<

dalayla
01.06.2008, 21:13:46
mie imi place machiajul din poza 4..la ochii te prinde cel mai bine parerea mea..dar cred ca nuantza de ruj nu e tocmai potrivita!

loredanag
02.06.2008, 09:34:44
Voalul e super fain.
In ceea ce priveste machiajul, in poza 2 iti sta super, dar nuanta de ruj nu te avantajeaza.

dalayla
03.06.2008, 10:59:21
am vrut sa incerc si eu programul ala, ce prost merge:(( ba s-a blocat ba ma dadea afara singur...odata cand eram aproape de finish mi s-a inchis din senin:(am lasat-o balta!

bubyluk
03.06.2008, 15:21:21
am vrut sa incerc si eu programul ala, ce prost merge:(( ba s-a blocat ba ma dadea afara singur...odata cand eram aproape de finish mi s-a inchis din senin:(am lasat-o balta!

spuneti-mi si mie cum se numeste programul...eu acu am plecat sa mai fac ceva cumparaturi ca tot am ceva timp liber

mona28
03.06.2008, 15:42:34
spuneti-mi si mie cum se numeste programul...eu acu am plecat sa mai fac ceva cumparaturi ca tot am ceva timp liber
taaz.com Dar trebuie sa te inregistrezi,si apoi dai up-load la poza ta din comp. Asteptam pozele tale cu machiaje;;)

bubyluk
03.06.2008, 15:43:49
taaz.com Dar trebuie sa te inregistrezi,si apoi dai up-load la poza ta din comp. Asteptam pozele tale cu machiaje;;)

ms mona o sa incerc sa vad ce o sa iasa:))...o sa va pun poze cand fac

monalissa
03.06.2008, 17:21:51
Va multumesc fetelor,ca v-ati dat cu parerea despre ce machiaj mi-ar sta mai bine!ma tenteaza ideea sa ma duc cu pozele la salon in ziua nuntii sa-i sugerez celui care ma va machia sa aleaga unul dintre modelele astea...ce ziceti?!mi-e frica sa nu-mi faca un machiaj prea sters la BFashion...:-SS eu vreau sa fie cat mai natural,dar sa aiba si un element care sa-l faca special,stralucitor...nu stiu cum sa va spun...:-? si mai ales...SA SE VADA IN POZE!!!sa nu para ca nu sunt machiata in poze(va spun asta pentru ca mi s-a intamplat la salon Monica,unde m-am machiat pentru banchetul de absolvire a facultatii)!in pozele de la banchet,toate colegele mele par machiate,iar eu parca venisem nemachiata la petrecere...nici urma de machiaj!!!:O

mona28
03.06.2008, 17:51:55
Va multumesc fetelor,ca v-ati dat cu parerea despre ce machiaj mi-ar sta mai bine!ma tenteaza ideea sa ma duc cu pozele la salon in ziua nuntii sa-i sugerez celui care ma va machia sa aleaga unul dintre modelele astea...ce ziceti?!mi-e frica sa nu-mi faca un machiaj prea sters la BFashion...:-SS eu vreau sa fie cat mai natural,dar sa aiba si un element care sa-l faca special,stralucitor...nu stiu cum sa va spun...:-? si mai ales...SA SE VADA IN POZE!!!sa nu para ca nu sunt machiata in poze(va spun asta pentru ca mi s-a intamplat la salon Monica,unde m-am machiat pentru banchetul de absolvire a facultatii)!in pozele de la banchet,toate colegele mele par machiate,iar eu parca venisem nemachiata la petrecere...nici urma de machiaj!!!:O
Cine o sa te machieze? Ovi? Ca daca e Ovi, n-o sa fie prea incantat sa te vada cu pozele-n mana si sa-i arati tu cum ai vrea sa fii machiata...El din cate am vazut face si machiaje prea naturale,dar si puternice! In schimb daca te machiaza tipa aia (nu mai stiu cum o cheama) cred ca ea o sa tina cont de dorintele tale!

monalissa
03.06.2008, 18:09:03
Cine o sa te machieze? Ovi? Ca daca e Ovi, n-o sa fie prea incantat sa te vada cu pozele-n mana si sa-i arati tu cum ai vrea sa fii machiata...El din cate am vazut face si machiaje prea naturale,dar si puternice! In schimb daca te machiaza tipa aia (nu mai stiu cum o cheama) cred ca ea o sa tina cont de dorintele tale!

Ovi ma va machia...:-$ crezi ca o sa se simta jignit daca apar cu poze..?!mi-e ca daca ma duc cu poze la el,o sa mi le faca ferfelita in fata mea...:-SS sa stii ca si mie mi-a trecut prin cap lucrul asta,dar cred ca ar trebui sa tina cont de ce vrea clienta!nu degeaba se spune"clientul nostru...stapanul nostru"[-X eu am incredere in ce poate sa faca el,doar de asta l-am ales...doar ca...cu riscul de a-l supara...EU SUNT HOTARATA SA-MI SPUN PUNCTUL DE VEDERE IN ZIUA NUNTII!!!!B-) cu sau fara poze,o sa-i spun ca nu vreau un machiaj sters!

mona28
03.06.2008, 19:16:52
Ovi ma va machia...:-$ crezi ca o sa se simta jignit daca apar cu poze..?!mi-e ca daca ma duc cu poze la el,o sa mi le faca ferfelita in fata mea...:-SS sa stii ca si mie mi-a trecut prin cap lucrul asta,dar cred ca ar trebui sa tina cont de ce vrea clienta!nu degeaba se spune"clientul nostru...stapanul nostru"[-X eu am incredere in ce poate sa faca el,doar de asta l-am ales...doar ca...cu riscul de a-l supara...EU SUNT HOTARATA SA-MI SPUN PUNCTUL DE VEDERE IN ZIUA NUNTII!!!!B-) cu sau fara poze,o sa-i spun ca nu vreau un machiaj sters!
Cred ca noi doua ne asemanam mult in modul de a gandi... Si eu daca m-as duce de ex la machiat,as zice exact ce vreau si cum vreau,si m-ar deranja enorm daca nu s-ar tine cont de dorintele mele! De fapt,eu nu m-as ridica de pe scaun pana n-as fi multumita! Am mai auzit la unele fete ca s-au dus acasa si s-au demachiat ca nu au fost multumite...Eu zic ca cine procedeaza asa,greseste mult! Pt ca doar de-aia platim, ca sa aratam bine si sa fim multumite,nu sa plecam dezamagite din salon si fara nici un comentariu! Eu una asa gandesc,si nu cred ca gresesc...

bubyluk
03.06.2008, 21:41:18

mi se pare foarte normal cum gandesti...doar u esti mireasa si ar trebui sa te faca cum zici u ca in primu rand il platesti si in al doilea rand ar trebui sa accepte si parerile altora chiar daca sunt bune sau nu...fara nici un apropo dak vrei sa te faci clovn la nunta el asa ar trebui sa te faca mi se pare foarte aiurea aceste persoane care nu tin cont de cerintele clientului...si eu am fost sa ma tund in aurora si ma tuns naspa rau de tot...am zis sa imi ia din lungime foarte putin si sa imi ,,faca'' putin volum...si ce sa vezi ca inainte sa intru in salon am avut parul mai lung de umeri si cand am iesit de acolo abia puteam sa il mai prind in coada nici de o coditza mica nu aveam iar la volum mia facut dezastru...toata frizura asta ducea ceva a genu frizura de copil mic...parca mi-a pus un castron si a taiat dupa el...nush dak va puteti imagina...deci nu a tinut cont de ce i-am spus eu deloc si cand vroiam sa ii spun ca taie prea mult din lungime mia spus lasa ca o sa creasca mai repede dak tai mai mult din el si colac peste pupaza cand i-am spus ca nu a tinut cont de ce i-am zis eu mia spus ironic,,draga daca nu iti place sa nu te mai prind pe aici dar asa iti sta cel mai bine tunsa'' imi venea sa o strang de gat pe tipa...eu detest pe cei care nu tin cont si de parerea clientului...sper ca acest ovi sa nu se supere ca mergi cu poze si sa te faca asa cum vrei u

monalissa
03.06.2008, 22:01:32
Va multumesc fetelor ca sunteti alaturi de mine si ma intelegeti!:* :* :* eu nu sunt deloc o fire...artagoasa(nu isc scandaluri:)) ) asa ca nu-mi pun problema ca nu voi putea colabora cu Ovi!sunt convinsa ca o sa reusim sa ajungem la un acord comun,o cale de mijloc intre ceea ce el considera ca mi se potriveste si ce vreau eu...atat de mult imi doresc sa am cea mai placuta surpriza din viata mea cand ma voi uita in oglinda dupa ce voi fi machiata...:"> surpriza IN SENSUL BUN DESIGUR!!!!:-p
Mona,si eu am observat ca ne asemanam in multe privinte...ma refer la gusturi si la modul de gandire(cel putin intr-o oarecare masura...8-} ):* :* :* am asa un feeling ca esti pe aceeasi lungime de unda cu mine,nu stiu de ce...!:)

mona28
03.06.2008, 22:07:06
Va multumesc fetelor ca sunteti alaturi de mine si ma intelegeti!:* :* :* eu nu sunt deloc o fire...artagoasa(nu isc scandaluri:)) ) asa ca nu-mi pun problema ca nu voi putea colabora cu Ovi!sunt convinsa ca o sa reusim sa ajungem la un acord comun,o cale de mijloc intre ceea ce el considera ca mi se potriveste si ce vreau eu...atat de mult imi doresc sa am cea mai placuta surpriza din viata mea cand ma voi uita in oglinda dupa ce voi fi machiata...:"> surpriza IN SENSUL BUN DESIGUR!!!!:-p
Mona,si eu am observat ca ne asemanam in multe privinte...ma refer la gusturi si la modul de gandire(cel putin intr-o oarecare masura...8-} ):* :* :* am asa un feeling ca esti pe aceeasi lungime de unda cu mine,nu stiu de ce...!:)
Vroiam sa-ti zic ca abia astept sa vad cum vei fi machiata,dar mai ai asa muuult pana la nunta. Am ce astepta...:D

monalissa
03.06.2008, 22:13:41
Vroiam sa-ti zic ca abia astept sa vad cum vei fi machiata,dar mai ai asa muuult pana la nunta. Am ce astepta...:D

In schimb,tu ai nunta foarte curand!!!:) mult succes la pregatiri!si eu astept sa te vad mireasa...>:D<

lelia_mg
04.06.2008, 15:45:48
Eu sunt foarte stresata in privinta acestui aspect:D
Daca nu o sa-mi iasa bine machiajul si coafura cred ca o sa am o mare dezamagire.
Oricum pana la nunta eu mai am foarte mult, asa ca voi avea timp sa tot fac incercari sa vad cum imi sta bine.

pufuleata
04.06.2008, 22:39:37
iti doresc f mult succes in ceea ce priveste sedinta ta de machiaj cu ovidiu.dar,iti spun din proprie experienta ca e un om ingrozitor,fara pic de caracter si f ingamfat si daca o sa te duci cu poze sau cu pareri...o sa reactioneze f urat!oricum,sper sa te descurci ca doar de aia ii dai milioane nu ca sa-si dea el aere de vedeta!:*

monalissa
04.06.2008, 22:54:36
iti doresc f mult succes in ceea ce priveste sedinta ta de machiaj cu ovidiu.dar,iti spun din proprie experienta ca e un om ingrozitor,fara pic de caracter si f ingamfat si daca o sa te duci cu poze sau cu pareri...o sa reactioneze f urat!oricum,sper sa te descurci ca doar de aia ii dai milioane nu ca sa-si dea el aere de vedeta!:*

Nu-l cunosc pe Ovidiu ca sa ma pot pronunta asupra caracterului lui!l-am vazut o singura data(atunci cand m-am si programat)si singura impresie pe care mi-a facut-o a fost cea a unui om care stie ce zice atunci cand vorbeste de machiaj...asta e defapt si aspectul care ma intereseaza in ceea ce-l priveste!am citit cu cateva pagini in urma intamplarea ta cu parcarea si imi pare rau ca ai fost pusa intr-o situatie penibila...:-s ce pot sa-ti spun e ca sper si cred(pana la proba contrarie) ca va fi bine!!!gandirea asta ma reprezinta in general...:)>- >:D<

lelia_mg
04.06.2008, 23:02:11
Am auzit numai lucruri bune despre acest Ovidiu, cred ca o sa apelez si eu la serviciile lui pt nunta, insa inainte cred ca o sa merg sa-mi fac un machiaj pentru o alta nunta la el

pufuleata
04.06.2008, 23:29:37
Nu-l cunosc pe Ovidiu ca sa ma pot pronunta asupra caracterului lui!l-am vazut o singura data(atunci cand m-am si programat)si singura impresie pe care mi-a facut-o a fost cea a unui om care stie ce zice atunci cand vorbeste de machiaj...asta e defapt si aspectul care ma intereseaza in ceea ce-l priveste!am citit cu cateva pagini in urma intamplarea ta cu parcarea si imi pare rau ca ai fost pusa intr-o situatie penibila...:-s ce pot sa-ti spun e ca sper si cred(pana la proba contrarie) ca va fi bine!!!gandirea asta ma reprezinta in general...:)>- >:D<
cand vorbeam de proprie experienta nu ma refeream la intamplarea cu parcarea pt ca aia nu are legatura cu machiajul(desi si-a demonstrat caracterul si atunci) ci la faptul ca am fost anul trecut cu o prietena sa se machieze la el si ea i-a spus cum ar vrea la care replica lui a fost:daca ai venit la mine inseamna ca stiu eu cum sa te fac ca altfel te faceai tu acasa cum ai vrea...
dar poate s-a sachimbat intre timp si ai noroc.oricum...mult succes si sunt convinsa ca o sa arati superb oricine te-ar machia>:D<

mona28
04.06.2008, 23:39:53
Am citit ce ai patit atunci cu Ovi pe strada,si iti inteleg frustrarea si-mi dau seama cum te-ai simtit! Si eu stiu ca e un tip ingamfat si-si da aere,dar sa stii ca pt multe fete nu conteaza asta pt ca el isi face meseria foarte bine,si asta "compenseaza" oarecum aerele lui. Cine vrea si cine este multumita de serviciile lui,o sa mearga oricum la el,indiferent de caracterul lui. In afara de cateva machiaje "sterse" ce-am vazut facute de el,pot zice ca e profi! Dac-ar fi si caracterul lui asa "profi",atunci ar fi prea perfect...;))

pufuleata
05.06.2008, 09:25:26
Am citit ce ai patit atunci cu Ovi pe strada,si iti inteleg frustrarea si-mi dau seama cum te-ai simtit! Si eu stiu ca e un tip ingamfat si-si da aere,dar sa stii ca pt multe fete nu conteaza asta pt ca el isi face meseria foarte bine,si asta "compenseaza" oarecum aerele lui. Cine vrea si cine este multumita de serviciile lui,o sa mearga oricum la el,indiferent de caracterul lui. In afara de cateva machiaje "sterse" ce-am vazut facute de el,pot zice ca e profi! Dac-ar fi si caracterul lui asa "profi",atunci ar fi prea perfect...;))
pai tocmai de asta am scris ce a patit prietena mea cu el pt ca ce am patit eu nu are nici o legatura cu machiajul,eram doar nervoasa si de aceea am scris atunci.cat despre faptul ca e profi...nu contest lucrul acesta,sunt convinsa ca e bun.

muki
05.06.2008, 12:06:36
care mai e pretul la un machiaj la ovi?
cu ceva timp in urma era 2.5 mil,si parerea mea e ca e foarte mult.mai sunt talentati in oras care fac machiaje si unele mai bune decat ovi,la preturi mult mai mici.

muki
05.06.2008, 12:11:43
intreb asta pt ca stiu ca si la botezatu sunt 2 fete care machiaza ,hana e pe natural,iar celeilalte ii place spectaculos,sofisticat,si din cate stiu mult sub pretul lui ovi

pufuleata
05.06.2008, 13:51:42
intreb asta pt ca stiu ca si la botezatu sunt 2 fete care machiaza ,hana e pe natural,iar celeilalte ii place spectaculos,sofisticat,si din cate stiu mult sub pretul lui ovi
pai din cate am inteles tot cam pe acolo e pretul...250-300ron.cat despre faptul ca mai sunt altii talentati...noi am stabilit demult ca bfashion a fost ridicat in slavi tocmai de noi de aceea e asa popular nu pt ca acolo ar exista singurele persoane competente!(:|

mona28
05.06.2008, 14:06:39
care mai e pretul la un machiaj la ovi?
cu ceva timp in urma era 2.5 mil,si parerea mea e ca e foarte mult.mai sunt talentati in oras care fac machiaje si unele mai bune decat ovi,la preturi mult mai mici.
Stim ca sint si altii talentati in afara de Ovi,doar ca nu prea stim cine sint aceia...Si asta pt ca aici pe forum nu s-a vorbit decat de B.Fashion! Deci daca ai pe cine sa ne recomanzi,nu ezita sa ne spui :)>-

pufuleata
05.06.2008, 14:41:51
Stim ca sint si altii talentati in afara de Ovi,doar ca nu prea stim cine sint aceia...Si asta pt ca aici pe forum nu s-a vorbit decat de B.Fashion! Deci daca ai pe cine sa ne recomanzi,nu ezita sa ne spui :)>-
pai zicea ceva de fetele de la botezatu;;)

dalayla
05.06.2008, 14:41:53
Am auzit numai lucruri bune despre acest Ovidiu, cred ca o sa apelez si eu la serviciile lui pt nunta, insa inainte cred ca o sa merg sa-mi fac un machiaj pentru o alta nunta la el
mi mi se pare ca ia prea scump..iar pozele cu fetele machiate de el nu mi se par spectaculoase!

mona28
05.06.2008, 15:48:33
mi mi se pare ca ia prea scump..iar pozele cu fetele machiate de el nu mi se par spectaculoase!
Eu am scris odata pe-aici ca si eu as sti sa machiez ca si Ovi,si mi-au sarit in cap cateva fete ;)) ! Dar daca cineva e "makeup artist" si altul nu (asa ca mine,de ex) asta nu inseamna ca numai acela stie sa machieze bine,nu? Ce sa zic...Isi face bine meseria,e profi,dar nici pe mine nu m-a lasat vreodata cu gura cascata. Dar chiar as vrea sa gasesc pe cineva care sa ma uimeasca intr-adevar cu machiajele sale!

mona28
05.06.2008, 15:50:50
pai zicea ceva de fetele de la botezatu;;)
Pai de fetele de la botezatu cam se stie. Sau nu?;))

pufuleata
05.06.2008, 22:02:36
Pai de fetele de la botezatu cam se stie. Sau nu?;))
pai da...eu ziceam ce ne-a recomandat ea.
si sunt convinsa ca....cu putina imaginatie si produsele necesare ai putea si tu sa faci un machiaj ca al lui ovidiu,nu vad de ce ti-ar sari cineva in cap!acu poate mi-o iau si eu....:-p

muki
06.06.2008, 01:06:21
revin sa va lamuresc:la botezatu una lucreaza cu loreal,cealalta cu mac,iar preturile sunt 800,respectiv 1,7 mil.alt exemplu ar fi fetele de la lux:crina si raluca,la gaby beauty mai este o fata....si putem continua

pufuleata
06.06.2008, 01:31:33
revin sa va lamuresc:la botezatu una lucreaza cu loreal,cealalta cu mac,iar preturile sunt 800,respectiv 1,7 mil.alt exemplu ar fi fetele de la lux:crina si raluca,la gaby beauty mai este o fata....si putem continua
pai poti sa continui....:D
si daca ai avea si niste poze cu machiaje facute de ele...ar fi super!

muki
06.06.2008, 13:05:29
pai poti sa continui....:D
si daca ai avea si niste poze cu machiaje facute de ele...ar fi super!
oare de ce simt o usoara rautate,pufuleata,in tonul tau? putem totusi sa discutam,cred,chiar daca nu avem toate aceeasi parere,si intamplator chiar am poze

(http://www.holdthatpic.com/)

dalayla
06.06.2008, 14:11:47
oare de ce simt o usoara rautate,pufuleata,in tonul tau? putem totusi sa discutam,cred,chiar daca nu avem toate aceeasi parere,si intamplator chiar am poze

n=are nici o rautate te asigur eu..ea chiar vrea desfintzarea mitului B fashion!:)) multumim de info legat de preturi!!
cu privire la machiajele postate imi plac ultimele 2,primele nu cred ca le avantajeaza pe fetele in cauza!!

mona28
06.06.2008, 15:43:55
Imi place tipa in roz cum e machiata.E stilul ce-l prefer.Stii sa-mi spui cine a machiat-o?

mona28
06.06.2008, 15:45:13
Imi place tipa in roz cum e machiata.E stilul ce-l prefer.Stii sa-mi spui cine a machiat-o?
Ma refeream la tipa din ultima poza...

AdelaTm
06.06.2008, 18:13:55
Vreau si eu o lista de saloane de coafura,din Timisoara,denumirea eventual cartierul unde este.
Produsele pe care sa le foloseasca ar fi wella si Joico.N-am incercat Joico.Am incercat l'oreal un blond roscat si nu mi-a placut,am dat foarte multi bani,si nu mi se potrivea.
Pentru mine conteaza produsele,fetele ca si profesioniste,si relatia mea cu ele,la ultimul lucru,nu am gasit pe nimeni. Si eu inteleg ca dureaza,am parul pana la umeri,dar in 4 ore?Vopsit,tuns fara suvite.
Londa profesionala,culorile nu sunt spectaculoase.La wella in timp degradeaza, nu mult,de aceea as incerca joico.
Dupa as face un clasament. Vreau un salon in care toate coafezele sa fie la fel de bune,exista?
Cine imi face o recomandare.........

mona28
06.06.2008, 20:26:09
Vreau si eu o lista de saloane de coafura,din Timisoara,denumirea eventual cartierul unde este.
Produsele pe care sa le foloseasca ar fi wella si Joico.N-am incercat Joico.Am incercat l'oreal un blond roscat si nu mi-a placut,am dat foarte multi bani,si nu mi se potrivea.
Pentru mine conteaza produsele,fetele ca si profesioniste,si relatia mea cu ele,la ultimul lucru,nu am gasit pe nimeni. Si eu inteleg ca dureaza,am parul pana la umeri,dar in 4 ore?Vopsit,tuns fara suvite.
Londa profesionala,culorile nu sunt spectaculoase.La wella in timp degradeaza, nu mult,de aceea as incerca joico.
Dupa as face un clasament. Vreau un salon in care toate coafezele sa fie la fel de bune,exista?
Cine imi face o recomandare.........
Nu inteleg de ce vrei un salon in care sa fie bune toate coafezele? Ca doar lucreaza una la parul tau,nu tot salonul...Dar,in fine! Eu pot sa-ti recomand salonul Lux din centru,acolo lucreaza de multi ani nasa mea.Si tot acolo e si o doamna Lili,care e foarte priceputa,si au vopsea wella.Ar mai fi salonul Ziggy,tot in centru,cam pe unde e fantana aia...La salonul asta sint fete tinere,cumsecade,si lucreaza bine,dar nu stiu ce vopsea folosesc...:-?

muki
06.06.2008, 20:31:14
tipa e clienta sorinei,la botezatu,e stilist,dar face si machiaje

mona28
06.06.2008, 21:07:00
Ce ziceti de machiajul asta? E facut de Dana de la b.fashion

pufuleata
06.06.2008, 22:09:07

(http://www.holdthatpic.com/)
imi pare rau daca ai simtit o rautate desi nu8 stiu cum ti-ai putut da seama de asta din scris,dar eu chiar ma bucuram ca ai niste sugestii!!!:-s

pufuleata
06.06.2008, 22:13:18
interesant...mi-ar fi placut sa vad o poza si cand tine ochii deschisi.:-?

dalayla
06.06.2008, 23:01:03
interesant! dar parca cam puternic pentru zi!...
dar cum a zis si pufuleatza nush cum se vede cu ochii deschisi!

mona28
06.06.2008, 23:29:14
interesant...mi-ar fi placut sa vad o poza si cand tine ochii deschisi.:-?
Pai,imagineaza-ti :D Daca are ochii negri,cred ca machiajul ar arata si mai "intunecat"...

pufuleata
07.06.2008, 08:05:47
Pai,imagineaza-ti :D Daca are ochii negri,cred ca machiajul ar arata si mai "intunecat"...
mda...oricum e interesant si mie imi plac machiajele putin mai intunecate....

mona28
07.06.2008, 17:40:11
Fetelor,sint neagra de suparare! Azi am umblat prin toate magazinele de cosmetice pt pudra aia minerala de la l'oreal si nu am gasit niciunde nuanta care sa se potriveasca tenului meu :(( ! E adevarat ca sint bronzata,dar nu exagerat...Imi doresc pudra aia pt ca nu vreau sa folosesc fond de ten. Am incercat totusi si un fond de ten de la revlon ce se adapteaza nuantei tenului,dar ala nu era "long-lasting":( Oofff,nici cu rochita de mireasa n-am avut asa dificultati...

muki
07.06.2008, 19:03:16
ce ziceti de astea?
http://quick.holdthatpic.com/images/256183.jpg (http://www.holdthatpic.com/)
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
http://quick.holdthatpic.com/images/256184.jpg (http://www.holdthatpic.com/)
http://quick.holdthatpic.com/images/256185.jpg (http://www.holdthatpic.com/)
http://quick.holdthatpic.com/images/256186.jpg (http://www.holdthatpic.com/)
http://quick.holdthatpic.com/images/256189.jpg (http://www.holdthatpic.com/)

mona28
07.06.2008, 19:21:48
Sint finute si dragute machiajele,dar eu as avea nevoie de un machiaj mai puternic al ochilor.Ai asa-ceva cumva?>:D<
ce ziceti de astea?

pufuleata
07.06.2008, 20:27:26
ce ziceti de astea?
dragute,dar mie imi plac machiajele mai puternice si mai colorate.

pufuleata
07.06.2008, 20:29:51
Fetelor,sint neagra de suparare! Azi am umblat prin toate magazinele de cosmetice pt pudra aia minerala de la l'oreal si nu am gasit niciunde nuanta care sa se potriveasca tenului meu :(( ! E adevarat ca sint bronzata,dar nu exagerat...Imi doresc pudra aia pt ca nu vreau sa folosesc fond de ten. Am incercat totusi si un fond de ten de la revlon ce se adapteaza nuantei tenului,dar ala nu era "long-lasting":( Oofff,nici cu rochita de mireasa n-am avut asa dificultati...
pai stii ce nuanta ti-ar trebui?ca poate vad pe undeva si iti spun sau ti0o cumpar....

mona28
07.06.2008, 23:10:10
pai stii ce nuanta ti-ar trebui?ca poate vad pe undeva si iti spun sau ti0o cumpar....
Nu draga,nu stiu cum se numeste nuanta ce mi-ar trebui.Cea mai inchisa nuanta ce am vazut in magazine era parca "beige dor&egrave;",dar ziceau vanzatoarele ca exista si nuante mai inchise doar ca nu le au. Dar am auzit ca ar fi buna si pudra minerala de la Maybelline...In SUA e tare apreciata si de make-up artisti. Tu ai auzit de ea? Cica e mai buna pt ca nu contine talc(ca si aia l'oreal),si ca se intinde mai usor pe fatza :-?

mona28
07.06.2008, 23:14:00
de unde mi-o fi aparut cuvantul ala 8-} ? ca eu vroiam sa scriu "beige dore"

pufuleata
07.06.2008, 23:54:47
Nu draga,nu stiu cum se numeste nuanta ce mi-ar trebui.Cea mai inchisa nuanta ce am vazut in magazine era parca "beige dor&egrave;",dar ziceau vanzatoarele ca exista si nuante mai inchise doar ca nu le au. Dar am auzit ca ar fi buna si pudra minerala de la Maybelline...In SUA e tare apreciata si de make-up artisti. Tu ai auzit de ea? Cica e mai buna pt ca nu contine talc(ca si aia l'oreal),si ca se intinde mai usor pe fatza :-?
aia maybelline nu am incercat dar cea de la loreal intr-adevar se intinde destul de greu pe fata.oricum daca vad pe undeva vreo nuanta mai inchisa te anunt.>:D<

bellutza
11.06.2008, 19:23:24
mmmmmmm cand ne gandim ca suntem femei si vrem sa fim cea mai frumoasa mireasa, sa avem cea mai frumoasa si rezistenta freza iar de machiaj sa nu mai spun................daca ne puteti da vreo informatie despre aceste subiecte adaugati parerile, sugestiile si recomandarile voastre mai jos...........eu chiar sunt fff stresata ca nu stiu ce voi face ..................unde sa imi fac freza si machiajul in timisoara? va rog sa dezvoltati acest subiect..............va multumesc si va astept..........

mona28
11.06.2008, 23:37:55
mmmmmmm cand ne gandim ca suntem femei si vrem sa fim cea mai frumoasa mireasa, sa avem cea mai frumoasa si rezistenta freza iar de machiaj sa nu mai spun................daca ne puteti da vreo informatie despre aceste subiecte adaugati parerile, sugestiile si recomandarile voastre mai jos...........eu chiar sunt fff stresata ca nu stiu ce voi face ..................unde sa imi fac freza si machiajul in timisoara? va rog sa dezvoltati acest subiect..............va multumesc si va astept..........
Pai am tot dezvoltat si am vorbit aici despre machiaje si freze. Citeste cateva pagini din urma,si poate gasesti ceva interesant...;-)

Nicolle28
18.06.2008, 13:01:17
Pai am tot dezvoltat si am vorbit aici despre machiaje si freze. Citeste cateva pagini din urma,si poate gasesti ceva interesant...;-)
da .....sunt deacord cu tine...dar o putem ajuta...eu de exemplu...citind tot ce s-a scris pana acum sunt decisa sa demonstrez ca se poate sa iti faci un machiaj decent pt nunta si daca nu dai 250ron...fetele inteleg aluzia...plus ca mi se pare firesc sa incurajam pe cele care isi doresc sa singure machiajul...;-)

Nicolle28
18.06.2008, 13:04:26
de unde mi-o fi aparut cuvantul ala 8-} ? ca eu vroiam sa scriu "beige dore"
Incearca la real de pe aradului...au produse maybelline ....la mall am mai vazut....chiar o sa ma uit si eu...pt. tine

mona28
18.06.2008, 13:26:41
Incearca la real de pe aradului...au produse maybelline ....la mall am mai vazut....chiar o sa ma uit si eu...pt. tine
La Mall nu sint decat nuante deschise. Mi-am cumparat pana la urma un fond de ten de la Manhattan Cosm.,sint multumita de el si -n plus e nuanta asa inchisa ca si tenul meu. Acum tot ce mai imi ramane de cumparat e un corector long-lasting,o nuanta de genul "sand" sau "bronze";sper sa gasesc,c-am vazut ca sint cam rare...

Nicolle28
18.06.2008, 14:05:39
succes....admir faptul ca incerci sa faci tu machiajul...eu nu ma pricep sa-l fac dar stiu cat de cat ce mi-as dori eu...

pufuleata
18.06.2008, 18:10:22
succes....admir faptul ca incerci sa faci tu machiajul...eu nu ma pricep sa-l fac dar stiu cat de cat ce mi-as dori eu...
si eu te apreciez mona pt ca iti faci singura machiajul!!eu am diploma in make-up dar nu cred ca as avea nervi in ziua aia sa ma fac singura!!
bravo!=D>

mona28
18.06.2008, 21:58:55
si eu te apreciez mona pt ca iti faci singura machiajul!!eu am diploma in make-up dar nu cred ca as avea nervi in ziua aia sa ma fac singura!!
bravo!=D>
Multumesc pt apreciere! Eu nu am diploma,dar am lucrat in Italia la un salon si am invatat multe de-acolo... Si apropo de faptul ca ma machiez singura la nunta...eu si am mult timp la dispozitie,ca noi doar la biserica trebuie sa ne cununam,deci pana la ora 18 am timp si sa ma machiez fara sa fiu prea stresata,plus ca probabil o sa ma ajute si prietena mea. Dar pana acum,numai eu stiu de cate ori m-am machiat si remachiat pana cand am zis "asa o sa ma fac la nunta"#:-S

mona28
18.06.2008, 22:00:59
Multumesc,Nicolle. Sper sa fie totul bine [-o<

pufuleata
18.06.2008, 22:37:41
Multumesc pt apreciere! Eu nu am diploma,dar am lucrat in Italia la un salon si am invatat multe de-acolo... Si apropo de faptul ca ma machiez singura la nunta...eu si am mult timp la dispozitie,ca noi doar la biserica trebuie sa ne cununam,deci pana la ora 18 am timp si sa ma machiez fara sa fiu prea stresata,plus ca probabil o sa ma ajute si prietena mea. Dar pana acum,numai eu stiu de cate ori m-am machiat si remachiat pana cand am zis "asa o sa ma fac la nunta"#:-S
mda...e o decizie grea!e bine ca ai timp.si noi suntem cununati deja civil dar eu am la biserica la 15:30 pt ca o sa ne si cununam si o sa ne si botezam baietelul asa ca o sa dureze vreo 2 ore la biserica.asa ca la noi timpul...e mai limitat!:-SS

mona28
19.06.2008, 14:06:19
mda...e o decizie grea!e bine ca ai timp.si noi suntem cununati deja civil dar eu am la biserica la 15:30 pt ca o sa ne si cununam si o sa ne si botezam baietelul asa ca o sa dureze vreo 2 ore la biserica.asa ca la noi timpul...e mai limitat!:-SS
Uau,2 evenimente deodata! Sa va traiasca baietelul, sanatos si frumos!<:-P

pufuleata
19.06.2008, 22:39:21
Uau,2 evenimente deodata! Sa va traiasca baietelul, sanatos si frumos!<:-P
multumim frumos!>:D<
da...2 evenimente deodata.iti dai seama ce e pe capul meu sa organizez un eveniment care sa aiba elemente si de nunta si de botez,si cu un copil mic care o sa planga incontinuu si o sa fie agatat de pieptul meu.o sa fie.....:-s SUPER=))

Nicolle28
20.06.2008, 10:49:35
multumim frumos!>:D<
da...2 evenimente deodata.iti dai seama ce e pe capul meu sa organizez un eveniment care sa aiba elemente si de nunta si de botez,si cu un copil mic care o sa planga incontinuu si o sa fie agatat de pieptul meu.o sa fie.....:-s SUPER=))
Felicitari...chiar este super...nu iti fa probleme....bebeii sunt dragutzi si cand plang...o sa testeze aptitudinile preotului si rezistenta la stres....trebuie sa fie unul bun...:D
La mine o sa fie plin de tanci in jurul nostru si sincer imi face placere....sa postezi poze....cred ca suntem out of topic....pooop

pufuleata
20.06.2008, 10:51:14
Felicitari...chiar este super...nu iti fa probleme....bebeii sunt dragutzi si cand plang...o sa testeze aptitudinile preotului si rezistenta la stres....trebuie sa fie unul bun...:D
La mine o sa fie plin de tanci in jurul nostru si sincer imi face placere....sa postezi poze....cred ca suntem out of topic....pooop
sigur suntem off topic!:D si eu ador copiii ca doar de aia o sa fac 3!!!!<:-P <:-P

Nicolle28
20.06.2008, 10:57:28
eu lucrez cu cei elevi si chiar sunt fascinanti....nu toti e drept....dar in mare majoritate..;-)

bellutza
20.06.2008, 15:21:59
asta am si facut doar ca prea putine informatiii................as vrea sa adaug si eu alaturi de mesaje niste poze dar nu stiu cum.............:"> :-<:-<:-<:-<

dalayla
20.06.2008, 16:57:39
asta am si facut doar ca prea putine informatiii................as vrea sa adaug si eu alaturi de mesaje niste poze dar nu stiu cum.............:"> :-<:-<:-<:-<
dupa ce scrii mesajul ai undeva mai jos in pagina un buton pe care scrie ataseaza fisiere poze si dai pe el..sper sa reusesti!

bellutza
20.06.2008, 17:13:01
ahaaaaa....................acu am gasit si io................