PDA

Versiunea completa : Cosmetica, machiaj, coafura in Timis

Pagini : 1 2 3 4 5 [6]

radovits_mirela
09.05.2009, 18:51:43
poze are ia o gramadaaaaaaaaa iti arata tot si nr til dau pe privat
mersi pt numar nu stiu daca ai primit msg meu:">

Princes
10.05.2009, 07:58:28
la machiaj la ovi si la par merg la saphir ;))
unde e Ovi asta ca am tot auzit de el?Cat costa machiajul?

mona28
10.05.2009, 14:43:11
unde e Ovi asta ca am tot auzit de el?Cat costa machiajul?
E la salonul B.Fashion de pe str.Ianos Bolyai nr.3,aproape de vechiul CEC de langa bijuteria Roma Gold. Un machiaj costa cam 300 lei....

diawux
11.05.2009, 19:26:53
Buna fetelor ,
Eu am avut nunta pe 9 mai si ...desi initial am vrut sa imi fac programare la vestitul Ovi , am renuntat pana la urma .Sincer mi se pare mult si pe deasupra am inteles ca isi trateaza foarte frumos clientele vechi , iar cu cele care vin la un machiaj si gata se poarta cu totul altfel .Nu mi se pare normal sa dau bani pentru a mi se spune ca nu stiu ce ten am si nu mi-am facut tratamente cosmetice :-s sau ca nu stiu ce sprancene am /:) ( dupa cum am citit in unele postari pe aici ) si sa ma simt ca ultimul om - mai ales in ziua nuntii .Eu am ales sa imi fac freza la o coafeza acasa si am platit 60 Ron , freza m-a tinut 2 zile =P~ , iar machiajul l-am facut la salon Lucia , langa Unirii cu 150 Ron .Machiajul a tinut foarte bine , am avut si gene false ( le am si acum ;;) ), mi-a placut cum m-a machiat tipa de acolo .
Intr-adevar , o data suntem miresici , dar mai exista profesionisti in Timisoara , acest Ovi nu e unic .Eu zic sa le acordati o sansa ... unii chiar merita .
Spor la pregatiri si sa aveti o nunta ca in povesti :)

Princes
12.05.2009, 10:33:25
E la salonul B.Fashion de pe str.Ianos Bolyai nr.3,aproape de vechiul CEC de langa bijuteria Roma Gold. Un machiaj costa cam 300 lei....
:madlaugh::madlaugh::madlaugh:cam mult pt un machiaj

Princes
12.05.2009, 10:34:00
la machiaj la ovi si la par merg la saphir ;))
si saphir unde este?$-)

bubyluk
12.05.2009, 16:11:10
eu azi am fost de m-am tuns la evelynstyle si sunt multumita de rezultat si au si preturi accesibile pt toate buzunarele si la coafat un coc este 50lei si 160lei la o freza de mireasa

Princes
12.05.2009, 16:35:59
eu azi am fost de m-am tuns la evelynstyle si sunt multumita de rezultat si au si preturi accesibile pt toate buzunarele si la coafat un coc este 50lei si 160lei la o freza de mireasa
asta unde mai e?:">

bubyluk
12.05.2009, 20:31:32
asta unde mai e?:">

pe simion barnutiu zona modern:))

alexaant
16.05.2009, 14:40:41
eu cred ca ovi este supraapreciat mai exista make-up artisti in timi in afara de ovi......:[email protected]

czuky
18.05.2009, 10:57:52
eu cred ca ovi este supraapreciat mai exista make-up artisti in timi in afara de ovi......:[email protected]
din cate stiu eu el e singuru care machiaza cu acele produse de la mac parca.....daca ai o piele bestiala la fata si nu cu probleme e ok sa mergi la oricare altu..dar la el deaia e mai scump ca are si produse mult mai scumpe...eu daca ma faca cu loreal sau maxfactor sau altele mai iefine un pic tot degeaba...acelasi rezultate dupa 2 ore sa prelinge pe toata fata machiajul...si stiu pe cineva care sa machiat la ovi cu aceasi probleme ca si mine...adica ten cu foarte mult exces de sebum(sper ca mam exprimat corect)....a stat foarte bine machiajul pana noaptea tarziu...si de altii nu am mai auzit...deasta eu il aleg pe ovi...

Princes
18.05.2009, 12:13:02
pe simion barnutiu zona modern:))
oooooooo multumesc e departe de noi>:D<

nadrah
20.05.2009, 15:47:33
eu merg la make up artisti si in buc am fo la abagiu care e cel mai tare din ro si tot cu mac machiaza,nu am un ten cu multe probleme am si 20 de ani nu am ce probleme mari sa am,dar fetelor deci profesionisti is profesionisti nu ma scos nimeni atat de perfecta ca el.is constienta ca is o gramada care machiaza bine in tm nu numa ovi dar
1.de ce sa ma risc doar ca poate imi zice ca is pensata naspa?oky el e make up el stie daca is naspa sau nu (parerea mea)
2.nu neaparat cat de bine stie sa macheze conteaza ci si produsele mac are cei mai puternici pigmenti ,deci daca un makeup stie sa machieze cu mac te poate machia cu orice,dar nu oricune poate machia cu mac sau cu pigmenti asta e diferenta.
eu zic ca pt 2 mil 500 cat e un machiaj de seara la el puteti merge linistite la o proba ca nu e o avere daca va indoiti de talent.<:-P

simonee
21.05.2009, 12:36:53
eu merg la make up artisti si in buc am fo la abagiu care e cel mai tare din ro si tot cu mac machiaza,nu am un ten cu multe probleme am si 20 de ani nu am ce probleme mari sa am,dar fetelor deci profesionisti is profesionisti nu ma scos nimeni atat de perfecta ca el.is constienta ca is o gramada care machiaza bine in tm nu numa ovi dar
1.de ce sa ma risc doar ca poate imi zice ca is pensata naspa?oky el e make up el stie daca is naspa sau nu (parerea mea)
2.nu neaparat cat de bine stie sa macheze conteaza ci si produsele mac are cei mai puternici pigmenti ,deci daca un makeup stie sa machieze cu mac te poate machia cu orice,dar nu oricune poate machia cu mac sau cu pigmenti asta e diferenta.
eu zic ca pt 2 mil 500 cat e un machiaj de seara la el puteti merge linistite la o proba ca nu e o avere daca va indoiti de talent.<:-P
Multi ani inainte si multa fericire:)Nu ma gandeam ca esti asa tinerica:)

amedeea
25.05.2009, 12:03:55
buna fetelor.
si eu sunt interesata de tatuarea semipermanenta a sprancenelor. as vrea si eu tare mult nr. de tel a lui geo. multumesc mult^:)^ eu sunt din tm.

CoriEla
02.06.2009, 21:40:57
Fetelor, eu mi-am facut programari la salonul Steluta Hair Studio (e salonul Stelutei care lucra cu Ovi la Bfashion) la coafura la Doina Ivan si la machiaj la Laura - cu produse mac si gene false. Sper ca v-am fost de folos.

miha_albinuta
02.06.2009, 23:50:44
Fetelor, eu mi-am facut programari la salonul Steluta Hair Studio (e salonul Stelutei care lucra cu Ovi la Bfashion) la coafura la Doina Ivan si la machiaj la Laura - cu produse mac si gene false. Sper ca v-am fost de folos.

si cat ti-a cerut pt freza si machiaj,daca nu sunt prea indiscreta:D

CoriEla
02.06.2009, 23:55:22
si cat ti-a cerut pt freza si machiaj,daca nu sunt prea indiscreta:D

Coafura 200 lei si include proba care e un fel de consiliere sau... un fel de discutie in sapt de dinaintea nuntii cand ii arati poze cu rochia si accesoriul de par si discutati despre ce ai vrea si 95 de lei la machiaj include la fel proba + gene false. Machiaza cu produse mac din cate stiu eu.

miha_albinuta
02.06.2009, 23:58:55
Coafura 200 lei si include proba care e un fel de consiliere sau... un fel de discutie in sapt de dinaintea nuntii cand ii arati poze cu rochia si accesoriul de par si discutati despre ce ai vrea si 95 de lei la machiaj include la fel proba + gene false. Machiaza cu produse mac din cate stiu eu.

pai nu ti-a confirmat daca sunt produse mac?oricum pretu e destul de ok parerea mea si e fain ca iesi gata de acolo nu mai tre sa mergi in alta parte...

CoriEla
03.06.2009, 00:02:17
pai nu ti-a confirmat daca sunt produse mac?oricum pretu e destul de ok parerea mea si e fain ca iesi gata de acolo nu mai tre sa mergi in alta parte...

Pai eu asa stiu ca machiaza cu mac, am vorbit cu cineva de la salon si pe ea nu am mai intrebat-o. Oricum daca cauti doina ivan pe net o sa gasesti site-ul ei si acolo modelele sunt machiate de Laura, ca sa iti faci o idee.

CoriEla
03.06.2009, 00:08:37

Tu? Unde o sa mergi? >:D<

miha_albinuta
03.06.2009, 00:16:16
Tu? Unde o sa mergi? >:D<

da stiu am vz deja ,ca m-am uitat si pe celalalt site mirese online si inainte ele erau la ziggy am citit toata istoria lor :D si am vz si poze,pai si pe mine ma batea gandu sa merg la ele,astept un rasp sa vad daca imi vine o coafeza din mall acsa ca mi-ar fii mai comod,daca nu le sun si ma duc la ele si stiu o treaba,sper sa gasesc lok inca pe 15august:-?

CoriEla
03.06.2009, 00:18:30
da stiu am vz deja ,ca m-am uitat si pe celalalt site mirese online si inainte ele erau la ziggy am citit toata istoria lor :D si am vz si poze,pai si pe mine ma batea gandu sa merg la ele,astept un rasp sa vad daca imi vine o coafeza din mall acsa ca mi-ar fii mai comod,daca nu le sun si ma duc la ele si stiu o treaba,sper sa gasesc lok inca pe 15august:-?

Pai si machiaj? Daca iti vine coafeza acasa iti faci machiajul singura sau la fel vine cineva acasa?

miha_albinuta
03.06.2009, 00:27:42
Pai si machiaj? Daca iti vine coafeza acasa iti faci machiajul singura sau la fel vine cineva acasa?

pai asa as fii vrut sa vina cineva si la machiaj ,ca am mai multe fete femei neamuri de departe si na asa daca imi venea acasa cineva le facea si pe ele si era mai simplu....nush sa vad ce rasp primesc daca nu merg eu la stelu si dupa poate totusi gasesc pe cineva sa imi vina acsa sa imi faca rudele ...

CoriEla
03.06.2009, 00:30:01
pai asa as fii vrut sa vina cineva si la machiaj ,ca am mai multe fete femei neamuri de departe si na asa daca imi venea acasa cineva le facea si pe ele si era mai simplu....nush sa vad ce rasp primesc daca nu merg eu la stelu si dupa poate totusi gasesc pe cineva sa imi vina acsa sa imi faca rudele ...

Firma de foto video pe care am angajat-o eu lucreaza cu o tipa care machiaza cu produse Malu Wiltz daca vrei iti dau nr de tel, ea vine acasa, nu stiu sincer cum lucreaza, sunt ceva poze pe site-ul firmei h d v cu ro in coada.

miha_albinuta
03.06.2009, 00:34:56
Firma de foto video pe care am angajat-o eu lucreaza cu o tipa care machiaza cu produse Malu Wiltz daca vrei iti dau nr de tel, ea vine acasa, nu stiu sincer cum lucreaza, sunt ceva poze pe site-ul firmei h d v cu ro in coada.

da te rog ai putea sa imi dai nr ei si daca stii niste preturi sau depinde de ce ceri asa informativ,si coafeza nu stii ce vine acsa?trim nr pe privat ms mult^:)^

CoriEla
03.06.2009, 00:43:59
da te rog ai putea sa imi dai nr ei si daca stii niste preturi sau depinde de ce ceri asa informativ,si coafeza nu stii ce vine acsa?trim nr pe privat ms mult^:)^

Nu reusesc sa trimit pm azi imi da eroare dar nr e 0 7 2 1 7 2 1 1 1 1. Coafeza nu stiu nici una dar cand am vb cu Ramona ca asa o cheama, ea zicea ca lucreaza la un salon (nu mai stiu care) si ca s-ar putea sa vina o coafeza si acasa. Vorbeste cu ea si intreab-o.

miha_albinuta
03.06.2009, 00:49:39
Nu reusesc sa trimit pm azi imi da eroare dar nr e 0 7 2 1 7 2 1 1 1 1. Coafeza nu stiu nici una dar cand am vb cu Ramona ca asa o cheama, ea zicea ca lucreaza la un salon (nu mai stiu care) si ca s-ar putea sa vina o coafeza si acasa. Vorbeste cu ea si intreab-o.

ms mult de tot sa vad ce ma hotarasc oana la urma ,poate ma duc la stelu>:D<

CoriEla
03.06.2009, 00:57:03
ms mult de tot sa vad ce ma hotarasc oana la urma ,poate ma duc la stelu>:D<

Bafta. >:D< >:D< >:D< >:D<

miha_albinuta
04.06.2009, 22:43:29

:(((((((((((((((((((( cand m-am hotarat si eu sa ma programez la doina si laura ca si u la stelu la salon ce crezi,am intrat pe site lui doina sa ma programez online si 1 de ieri a plecat de la stelu nu mai lucra acolo si 2 e in concediu si se intoarce abia pe 17:(((((((((((asa ca iar am ramas fara si la stelu mi se pare cam scump ,adik avand in vedere ca ne facem nunta singuri am de dat bani peste tot si ma doare capu nu as vrea sa arunc cu banii....

daca stie careva vreo coafeza care ar putea sa vina acasa sa ma faca si pe mine si pe restul rudelor^:)^ anticipat

CoriEla
07.06.2009, 08:51:09
Cum adica 1 de ieri a plecat de la Stelu si nu mai lucra acolo????? Te rog sa imi spui ce ai vb cu ea adica a plecat deja in concediu sau ce? :-s

miha_albinuta
07.06.2009, 12:16:22
Cum adica 1 de ieri a plecat de la Stelu si nu mai lucra acolo????? Te rog sa imi spui ce ai vb cu ea adica a plecat deja in concediu sau ce? :-s

nu draga a plecat de la salon adik nu mai lucra acolo a demisionat ce stiu eu care o fii fost motivu na oricum se stie ca in viata se schimba locurile de munca....si eu am vb cu ea pe siteul ei are acolo si id ei de mess si poti vb cu ea ,in concediu pleaca in august si pe 17 se intoarce dar nush din ce data pleaca,a zis ca are 2sapt sa se decida unde o sa mearga sa lucre la ce salon....oricum a zis ca o sa scrie pe site unde o sa se duca si unde va lucra....daca vrei musai la ea vb cu ea pe mess si dupa anuleaza eventual programarea la stelu pt freza....eu am intrebato pe cine imi recomanda de acolo pt freza si a zis ca doar stelu dar e scumpa adik pardon eu nu imi permit sa dau atatia bani pe freza....nu vreau sa critic pe nimeni astea preturile cine vrea mere cine nu nu:)......imi pare rau de u ce sa zik....eu pana la urma am rez imi vine coafeza mea mai veche acasa lucra in mall la breathless....acu mai ramane sa vad unde merg la machiaj ori la laura,dana,iuliana sa vad pe unde o sa gasesc liber:D

sweet_yonutza
07.06.2009, 12:52:30
pt tine ce inseamna ieftin?adica si eu vreau "ieftin" dar poate tu ai alta conceptie despre termenul asta...eu mi-as permite o coafeza pana intr-un milion jumate(dk ar fi mai ieftina ar fi si mai bine)...imi spui si mie aprox kt iti ia coafeza ta?k si mie tre sa-mi vina acasa k am o gramada de neamuri...pupici

p.s.si la machiaj la fel

miha_albinuta
07.06.2009, 15:01:12
pt tine ce inseamna ieftin?adica si eu vreau "ieftin" dar poate tu ai alta conceptie despre termenul asta...eu mi-as permite o coafeza pana intr-un milion jumate(dk ar fi mai ieftina ar fi si mai bine)...imi spui si mie aprox kt iti ia coafeza ta?k si mie tre sa-mi vina acasa k am o gramada de neamuri...pupici

p.s.si la machiaj la fel

:)deci din start 3100nu asi da pt sincer e mai scump ca in italia deci eu aici cu 100 de euro ma face aia ca noua adik suvite spalat tuns freza toate cele....de aia mi se pare scump,dar nu le contest valoare ca ma gandesc ca ei stiu mai bine de ce cer asa pret si cat au investit in cariera lor.....in fine....sincer nush cat o sa imi ia dar asa am auzit ca na acsa iti poate lua 1mil juma sau mai putin acu depinde de freza cat de complicata e depinde si de coafeza:D,sincer nush cat o sa imi ia pt ca nu am vb inca personal cu ea,a sunato prietena mea sa o intrebe daca e disponibila...si oricum nu poa sa iti umfle preturile ca ii convine si ei gandeste-te cati bani isi face ea intr-o zi ca la cate neamuri o sa se faca...si eu zic ca o sa fie destul de convenabil pt amandoua:D....avand in vedere ca la alte saloane o freza de mireasa e cam 2mil + - deci tre sa fie mai ieftin obligat>:D<

sweet_yonutza
07.06.2009, 21:02:26
ms mult k mi-ai rasp...o sa vb cu ea inainte despre preturi?pt k si pe mine m-ar interesa sa-mi dai nr ei...dar sa iti zic ce a patit nasa mea.sora-mea s-a maritat aku 2 ani...si la nunta la nasa mea a chemat-o tot pe coafeza care a facut-o pe ea la nunta pt k era ieftina si facea si fain..si surpriza,nu a mai intrebat kt costa(banuia k n-o sa difere mult preturile de la un an la altul) si acu 2 ani i-a luat sora-mii 1 mil si ceva cred pe freza si vopsit si aku le-a luat 2 milioane jumate ei(pt k era nasa) si miresei.si tin sa spun k miresei i-a facut ceva super aiurea,cat k i-a dat cu sclipici pe un coc uratel(dk o sa-mi dea sora-mea o sa pun si poze)...si tipa lucreaza la lux in centru.asa k mie mi-ar placea k dk ii zic sa-mi faca un coc spaniol,apai coc spaniol sa fie nu sarmalute sau altceva.si crede-ma k nu sunt pretentioasa deloc dar intr-o zi asa speciala vreau sa fie totul bine,nu sa plang in pumni k nu imi place freza>:D<

miha_albinuta
07.06.2009, 22:04:33
ms mult k mi-ai rasp...o sa vb cu ea inainte despre preturi?pt k si pe mine m-ar interesa sa-mi dai nr ei...dar sa iti zic ce a patit nasa mea.sora-mea s-a maritat aku 2 ani...si la nunta la nasa mea a chemat-o tot pe coafeza care a facut-o pe ea la nunta pt k era ieftina si facea si fain..si surpriza,nu a mai intrebat kt costa(banuia k n-o sa difere mult preturile de la un an la altul) si acu 2 ani i-a luat sora-mii 1 mil si ceva cred pe freza si vopsit si aku le-a luat 2 milioane jumate ei(pt k era nasa) si miresei.si tin sa spun k miresei i-a facut ceva super aiurea,cat k i-a dat cu sclipici pe un coc uratel(dk o sa-mi dea sora-mea o sa pun si poze)...si tipa lucreaza la lux in centru.asa k mie mi-ar placea k dk ii zic sa-mi faca un coc spaniol,apai coc spaniol sa fie nu sarmalute sau altceva.si crede-ma k nu sunt pretentioasa deloc dar intr-o zi asa speciala vreau sa fie totul bine,nu sa plang in pumni k nu imi place freza>:D<

pai uite care-i solutia ,daca gasesti pe vreuna sa vina acsa in primu rand o intrebi de preturi,dupa pe cheltuiala ta sau vz cum tratezi cu ea sa iti faca o proba de freza cu voal cu tot sa ii arati poza cu rochia sau sa vina acsa,deci daca tre sa te vopsesti sau tuns sau stiu eu inainte de nunta sa nu faci in ziua nuntii!!ca cu agitatia care e cine stie ce se mai poate inampla nu iese bine culoarea sau ce stiu eu,asa ca o chemi acasa sa iti faca vopsit sau tuns si dupa sa iti faca o tentativa de coc spaniol sa vz daca le are sau sa zica si ea ce s-ar potivi la rochia ta si daca ti-ar sta bine cu freza aia la forma fetei asa nu ai surprize:D

aryas
14.06.2009, 22:02:27
Eu am patit-o cu fina mea chiar in ziua cununiei ei civile.am fost la un salon la care mai fusesem si era ok si ne-au facut niste freze oribile.saraca a fost distrusa toata ziua.asa ca fetelor va rog mare atentie la cine mergeti in ziua nuntii ca v-o poate strica..si mai ales e bine sa faceti o proba

sweet_yonutza
15.06.2009, 13:26:48
Eu am patit-o cu fina mea chiar in ziua cununiei ei civile.am fost la un salon la care mai fusesem si era ok si ne-au facut niste freze oribile.saraca a fost distrusa toata ziua.asa ca fetelor va rog mare atentie la cine mergeti in ziua nuntii ca v-o poate strica..si mai ales e bine sa faceti o proba
stii cumva o coafeza ieftina care sa vina acasa?

aryas
16.06.2009, 17:27:28
stii cumva o coafeza ieftina care sa vina acasa?
Nu stiu niciuna care sa vina acasa..mai era una miha la salon monica care facea freze suuper dar nu am mai fost demult si nu stiu dc mai lucreaza acolo.la ea mi-am facut eu cocul de mireasa.

judie
17.06.2009, 13:01:38
La Abagiu in Bucuresti e aproape 800 ron machiajul miresei asa ca 300 ron mie mi se pare fleac...dar poate salariile sunt mai mici in Timisoara, am doar rude acolo, nu am locuit. Eu am dat 300 ron si nu mi s-a parut mult, mult mi se pare 800 ron si nu am avut acesti bani:-"
La Maria Pauna tot aici e 700 ron samd...se pare ca aici fitzele sunt in floare:))

mult????????????chear mi se pare super putin .am de mercl la o nunta aici in buc in 3 mai si dau pe machiaj la abagiu 5 mil 500 .
cand te gandesti ca nu numa te machiaza iti pune si creme sa te tina si o gramada de prostii si gene si pensat si te tine 24 de ore machiajul chear e ieftin .

sweet_yonutza
17.06.2009, 14:55:34
fetelor..viata de capitala e scumpa...la noi la tm e putin mai ieftin,iar noua preturi de 3 mil ni se par mult,pt k aici incep de la vreo 3-4 sute(cele de neprofesionisti) pana la 3 mil(profestionistii)..asta e...

judie
17.06.2009, 15:02:50
Mie imi place mult cum machiaza Ovi acela de la voi. Mai mult decat cei de aici:-L care traiesc boiereste cu tarifele lor. Daca ar veni in Bucuresti poate ca nu l-ar baga insa nimeni in seama ca aici lumea alearga dupa nume consacrate. Dar pacat ca cei ca el nu se promoveaza mai mult si sunt promovate toate urateniile la TV si reviste:[email protected]

fetelor..viata de capitala e scumpa...la noi la tm e putin mai ieftin,iar noua preturi de 3 mil ni se par mult,pt k aici incep de la vreo 3-4 sute(cele de neprofesionisti) pana la 3 mil(profestionistii)..asta e...

mada81lina
17.06.2009, 19:51:59
buna!fetelor care ma ajutati si pe mine?ma intereseaza saloane de coafura din Timisoara sau daca stiti persoane care se ocupa cu montatul de extensii de par! dar sa fie din TM!!astept raspunsurile voastre.:)

Eu mi-am pus extensii la nunta. F multumita am fost. Nu s-a observat deloc diferenta de culoare. Eu le-am pus la Bega, la salon Selena, la Alina, cuafeza mea de vreo 4 ani.
Aici poze de la sedinta foto, parul meu normal are lungimea ca in poza din avatar. E lungime medie, insa este rar, deaceea am apelat la extensii si nu imi pare rau, au aratat superb, voi ce ziceti:">

http://picasaweb.google.com/mada81lina

ralucabutterfly
22.06.2009, 12:09:17
fetelor, pe cine imi recomanda-ti pt coafura si machiaj (in afara de ovi) ? de doina ivan (hair stylist) si de alina prodan (make-up artist) ati auzit ceva?

miha_albinuta
23.06.2009, 16:21:19
fetelor m-am programat la machiaj la dana b-fashion la ora 11.oo abia astept:D

unicat
23.06.2009, 23:31:17
Dana este super.Si pe mine m-a machiat la nunta si am fost foarte multumita.Freza unde ti-o faci?

miha_albinuta
24.06.2009, 14:12:43
Dana este super.Si pe mine m-a machiat la nunta si am fost foarte multumita.Freza unde ti-o faci?

pai imi vine acasa miha de la breathless ca o cunosc si m-am mai facut la ea acu ceva timp si mia placut cum lucra,ai poze cu machiaju fac de dana as vrea sa te vad:D

luminitaandreea
25.06.2009, 10:38:10
fetelor eu tocmai am avut nunta si ma machiat ovi si va trimit sa vedeti niste poze.eu am fost multumita

CoriEla
25.06.2009, 11:13:20
fetelor eu tocmai am avut nunta si ma machiat ovi si va trimit sa vedeti niste poze.eu am fost multumita

Asteptam pozele!!!!!!!!!!!:*

radovits_mirela
30.06.2009, 07:19:48
Eu mi-am pus extensii la nunta. F multumita am fost. Nu s-a observat deloc diferenta de culoare. Eu le-am pus la Bega, la salon Selena, la Alina, cuafeza mea de vreo 4 ani.
Aici poze de la sedinta foto, parul meu normal are lungimea ca in poza din avatar. E lungime medie, insa este rar, deaceea am apelat la extensii si nu imi pare rau, au aratat superb, voi ce ziceti:">

http://picasaweb.google.com/mada81lina
ai fost foarte frumoasa si imi place tare mult cum ai avut parul chiar nu se vede ca ai avut extensi,casa de piatra si multa fericire va doresc:D

marianag
14.07.2009, 01:50:02
buna fetelor.
si eu sunt interesata de tatuarea semipermanenta a sprancenelor. as vrea si eu tare mult nr. de tel a lui geo. multumesc mult^:)^ eu sunt din tm.

buna fetelor
eu am o tipa care face machiaje , eu si prietenele mele suntem foarte multumite , apelez cand am ocazii speciale, simona , poate o stiti

cristinagoanta
21.07.2009, 18:58:07
Recomand tuturor salonul B Fashion . Sunt intradevar niste profesionisti.
Eu am avut sambata ( 18 iulie )nunta si am fost foarte multumita.
La freza am fost la Inghe , iar la machiaj la Dana.
Nu mi s-a miscat un fir de par din coc . In privinta machiajului la fel. Nota 10. Nu numai ca a fost foarte frumos realizat, dar a si tinut in ciuda caldurii de afara. Sunt cu totii niste oameni deosebiti .

mona28
22.07.2009, 14:57:22
Ne arati poze cu machiajul? Please...

danamart
12.08.2009, 11:48:38
pt tatuaj eu va recomand cu mana pe inima pe geo face si la salon si acasa si face la pret super oky in jur de 2 mil 500 eu miam facut la ea la buze si nu am mai avut nevoie de retus.la sprancene toate gagicile"tari" din tm merg la ea .am vazut cum face la sprancene e bestiala .eu iam adus si cliente din bucuresti cu "fitze".:-B deci daca e de tatuaj la ea mergeti cu toata increderea.
eu am la sprancene tatuaj de 5 ani si nu mi sa decolorat nu am patit nimic si la fel nu am mai fo la retus

Ceau ,
Mai este de actualitate recomandarea ta privind-o pe Geo?Unde o pot gasi?
Multu,
Dana

pitikpitik
04.09.2009, 13:31:37
buna miresicilor. am si eu o intrebare...
o cunoaste cineva pe Dida care a lucrat la mall? am auzit ca si-a deschis ea salon dar cei de la mall nu vor sa imi dea nr ei de tel.
vreau sa imi fac freza la ea ca tot ea ma si tundea dar nu iam luat nr. de tel :( , pls daca stie cineva ceva de ea sa imi zica...ms mult

simonella2009
09.09.2009, 20:33:05
Prea putin se vorbeste de salonul lui Botezatu, oare stie cineva ceva?

dya2009
18.09.2009, 16:26:42
Buna,am o rugaminte va rog ma puteti ajuta caut un make-up bun am luat legatura cu dana argesan dar imi cere 1200de euro,precisez ca fac nunta in provincie mi se pare mult sa dau atatia bani ma puteti ajuta...

czuky
19.09.2009, 06:46:04
Buna,am o rugaminte va rog ma puteti ajuta caut un make-up bun am luat legatura cu dana argesan dar imi cere 1200de euro,precisez ca fac nunta in provincie mi se pare mult sa dau atatia bani ma puteti ajuta...
:O 1200 te costa o rochita ....si aia calitate superioara.....

DamaX
25.09.2009, 17:59:22

Eu am fost la Steluta, pentru machiaj si freza.
Am fost foarte dezamagita, atat de freza cat si de machiaj.
Desi am fost cu modelul de freza (poza), i-am spus/aratat exact cum vreau. In final, fiind in criza de timp, mi-a pus parul repede pe bigudiuri, apoi repede la machiaj ... mi-a trantit o freza foarte rigida, inaclaiata cu fixativ, exact opusul a ceea ce eu am vrut.
Mentionez inca o data ca fiind in criza de timp, nu am prea avut ce riposta ... ca atfel i-as fi spus sa ma spele din nou pe cap si sa-mi faca parul din nou.
Poate am gresit si eu ca m-am lasat in mana ei, fara sa obiectez.
In ceea ce priveste machiajul ... banal, simplu, fara prea multa implicare ... genele false au stat ca naiba.

In final, foarte rau nu pot sa zic ca am aratat, dar nu a fost asa cum am vrut PUNCT.
Norocul meu ca nu am fost o BRIDEzilla in ziua respectiva, ca as fi plans toata ziua.
Mi-am zis asta e, nu merita sa-mi stric ziua.

dada
28.09.2009, 19:33:47
eu am sprancenele tatuate, deja de un an de zile,sinu am probleme k ele, eu sunt roscata deci nu mi le-am facut negre pt k nu arata bine, le am un maro , arata naturale, multa lume nu isi da seama k le am tatuate:) eu mi le-am facut in arad(de aici sunt eu) anul trecut m-au costat in jur de 180 lei, 150 o fost tatuatu si apoi mi-am mai cumparat 2 creme, pe care leam folosit in urmatoarele 2 saptamani!eu sunt f multumita de ele...o singura chestie am omis sa spun, eu mi le-am tatuat pt ca aveam cicatricii la ambele sprancene si se observa destul de bine! si eu nu mi le-am facut la vreun salon, am fost la cineva acasa care se ocupa k tatuaje si e foarte cunoscut in arad,si nu am fost la corectat pt k tipul nu face chestia asta, doar in unele cazuri. oricum eu sunt f multumita de ele,si nu imi pare rau k mi le-am facut, e mult mai comod la pensat si + k mai dureros e pensatu decat momentu cand am fost tatuata.asa k eu t sfatuiesc sa t interesezi si la cineva care se okpa k tatuje si e chiar talentat si are mana buna!nu neaparat la saloane , fitze figuri,,,eu nu am incredere in chestiile astea.mai bine ma las p mana unui om care stiu k face din placere:)

alexa_brisc
28.09.2009, 21:41:07
eu zic sa mergeti la geo, e cea mai profi din oras,

rabrasov
28.09.2009, 21:45:34
buna seara fetelor!
Stie cineva daca in Brasov se face un astfel de machiaj?

DEL
01.10.2009, 13:29:54
Nu mi s-a miscat un fir de par din coc . In privinta machiajului la fel. Nota 10. Nu numai ca a fost foarte frumos realizat, dar a si tinut in ciuda caldurii de afara. Sunt cu totii niste oameni deosebiti .
SI EU VREAU SA-MI FAC PROGRAMARE TOT LA OVI DAR NU STIAM INCA LA CE COAFEZA DE LA B-FASHION.ZICI CA INGHE E OK? CAT TE-A COSTAT FREZA?

Princes
01.10.2009, 13:31:27
SI CAT TE-A COSTAT?

mona28
01.10.2009, 14:20:51
Eu am fost la Steluta, pentru machiaj si freza.
Am fost foarte dezamagita, atat de freza cat si de machiaj.
Desi am fost cu modelul de freza (poza), i-am spus/aratat exact cum vreau. In final, fiind in criza de timp, mi-a pus parul repede pe bigudiuri, apoi repede la machiaj ... mi-a trantit o freza foarte rigida, inaclaiata cu fixativ, exact opusul a ceea ce eu am vrut.
Mentionez inca o data ca fiind in criza de timp, nu am prea avut ce riposta ... ca atfel i-as fi spus sa ma spele din nou pe cap si sa-mi faca parul din nou.
Poate am gresit si eu ca m-am lasat in mana ei, fara sa obiectez.
In ceea ce priveste machiajul ... banal, simplu, fara prea multa implicare ... genele false au stat ca naiba.

In final, foarte rau nu pot sa zic ca am aratat, dar nu a fost asa cum am vrut PUNCT.
Norocul meu ca nu am fost o BRIDEzilla in ziua respectiva, ca as fi plans toata ziua.
Mi-am zis asta e, nu merita sa-mi stric ziua.
Uite de asta mi-era mie teama sa merg la machiaj... Imi pare rau ca ti s-a intamplat asa,dar bine ca n-ai lasat sa te afecteze si sa-ti strice ziua.Banuiesc ca ai si platit vreo 300 de lei...

elisamagda
03.10.2009, 18:34:31
Ai putea sa-mi lasi si mie nr de tel al lui geo sau o adresa de mail, mersi mult:)

CoriEla
08.10.2009, 19:51:51
Am fost la freza la Doina Ivan si la machiaj la Laura de la Steluta Hair Studio - nota 10++++.

Sorina_ld
09.10.2009, 00:14:36
machiajul e opera Laurei de la Steluta Iordache HS, iar freza Lili P. de la Lux

DamaX
09.10.2009, 08:43:49
Sunteti niste norocoase ... CASA DE PIATRA !!!

mona28
09.10.2009, 14:15:41
Pe Lili o stiu si eu...e intradevar o profesionista! ai fost tare dulcica! complimente!

DEL
12.10.2009, 10:11:54
EXTRAORDINAR MACHIAJU.IMI SPUI SI MIE CAT TE-A COSTAT SI DACA SI LA EA TREBUIE SA-TI FACI PROGRAMARE TOT ASA DEVREME CA SI LA OVI? SI DACA A RESPECTAT ORA PROGRAMARII

BABY_DOLL29
12.10.2009, 13:17:18
Fetelor...VA ROG ....am nevoie urgenta de nr de tel al tipei acesteia:GEO,care realizeaza machiaj semipermanent....am un contur la ochi mai vechi si trebuie refacut....va rog lasati-mi nr pe mail
va multumesc

Sorina_ld
12.10.2009, 14:07:47
pretul a fost 95lei..programarea am facut-o cu 2 luni inainte, dar in ultima sapt am schimbat ora, oricum nu e bataia pe locuri ca la Ovi..m-a tinut perfect pana dimineata, puteam sa il mai las numai ca n-am vrut sa patez perina..m-a luat cu o intarziere de 10min, dar asta pt ca fata care era inaintea mea intarziase..in general stiu ca se tine de programare..

daca mai ai nevoie de ceva info sa-mi zici :D

DEL
12.10.2009, 14:33:22
pretul a fost 95lei..programarea am facut-o cu 2 luni inainte, dar in ultima sapt am schimbat ora, oricum nu e bataia pe locuri ca la Ovi..m-a tinut perfect pana dimineata, puteam sa il mai las numai ca n-am vrut sa patez perina..m-a luat cu o intarziere de 10min, dar asta pt ca fata care era inaintea mea intarziase..in general stiu ca se tine de programare..

daca mai ai nevoie de ceva info sa-mi zici :D
MULTUMESC MULT DE TOT.AS VREA SA MA PROGRAMEZ SI LA FREZA TOT IN LOCUL IN CARE MA MACHIEZ.NU STII VREO COAFEZA BUNA PE ACOLO SA-MI RECOMANZI TE ROG?

danielaadryana
12.10.2009, 15:11:37
sa am auzit si eu,de ovi ca machiaja naspa..si are figuri in cap...acum ce sa zic..mie nu-mi place deloc...si mi se pare ff scump..avand in vedere ca folosind machiaje scumpe si acasa iti iasa bine..nu?pupici

ClaudyT
12.10.2009, 16:31:15
http://clau-85hi5.com]buna fetelor.eu am avut nunta in 15 august 2009.am fost la stelu la salon,atat pentru freza cat si pentru machiaj. AM FOST SUPER INCANTATA! NU am venit cu nici o idee,le-am zis doar k ma las pe mana lor si sunt sigura k va fii ok.si a iesit totul fara nici o obiectie.toata lumea a fost super impresionata!stelu mi-a facut si accesoriile,k se ocupa si cu asa ceva ,iar rochita a fost facuta de AURA DUMITRU-A&A CONCEPTION.parerile sunt impartite si gusturile difera!nu stiu cat de bine se vad pozele de pe hi5-ul meu (clau-85)

ClaudyT
12.10.2009, 17:12:30
SINCER,VA RECOMAND SA MERGETI PE MANA STELUTEI,E O SUPER DOAMNA,iar LAURA-machiaza super!am mai fost sa ma mai machieze pt un botez si acum pe 24 noiembrie pt o nunta.lucreaza foarte bine si foarte ieftin-comparativ cu b-fashion-aceleasi produse

Sorina_ld
12.10.2009, 23:11:28
DEL..nu pot sa-ti recomand pe nimeni la coafura pt ca nu am fost niciodata pt freza acolo..eu am coafeza mea, de cand ma stiu numai la ea am mers pt ca imi cunoaste parul..lucreaza in centru la Lux..sorry ca nu te pot ajuta, dar nu fac recomandari fara sa fi experimentat ceva, nu vreau sa ai probl din cauza mea :D

czuky
13.10.2009, 19:21:43
eu am avut nunta in 3 oct...si m-am machiat la ovi...aveam emotii ca nu mai fusesem la el...si auzeam ca e cam fitzos si ca multe au plecat cica nemultumite.... sa va spun experienta mea...in dimineata accea ma trezit si cu cateva cosuri pe fatza de c e nu ca doar era nunta>:P ovi a fost un dragut si jumatate mi-a mascat toate imperfectiunile...si credetima ca aveam destul de multe....mai ales cosuri sub piele in jurul tamplelor...dar nimic nu sa vazut...a fost minunat...eu il recomand ,daca vrea cineva sa mearga la el sa se duca cu incredere...cunoscutii apropiati mi-au laudat machiajul...voi pune ceva poze cand le primesc ca sa vedeti..

lucia220578
15.10.2009, 02:21:45
Buna fetelor!\:D/

E ceva vreme de cand cochetez cu ideea de machiaj semipermanent, dar n-am avut curaj pana acum pt k am vazut cateva persoane (de diverse varste) tatuate si aratau cel putin ciudat... (forme si culori sau combinatii de culori nereusite). :O

Voi, in schimb, aproape ca m-ati convins; tipa asta - geo - stie sa obtina acel aspect de "fir cu fir"?

Imi trimiteti si mie niste poze? pls ;;)
si un nr de tel?;;)

tks :* ^:)^

DEL
16.10.2009, 20:41:22
Sincer Mie Imi Place Mult Mai Mult Cum Machiaza Laura Decat Ovi!claudyt,coriela Si Sorina Ati Fost Machiate Superb.si Frezele Sunt La Fel De Incantatoare.felicitari Si Casa De Piatra

Sorina_ld
17.10.2009, 13:37:09
Multumesc! si tie iti doresc o nunta superba si sa iasa totul asa cum iti doresti :D

CoriEla
21.10.2009, 11:31:28
Sincer Mie Imi Place Mult Mai Mult Cum Machiaza Laura Decat Ovi!claudyt,coriela Si Sorina Ati Fost Machiate Superb.si Frezele Sunt La Fel De Incantatoare.felicitari Si Casa De Piatra
Multumesc frumos, am mai spus si repet - eu chiar m-am simtit frumoasa in ziua respectiva iar asta le-o datorez Doinei si Laurei!

alexa_brisc
28.10.2009, 20:20:43
geo se afla acum la un salon vis-a-vis de sc gen nr 9, este un salon mai nou A L E X I S este la o vila crem sper sa o gasiti si va spun eu chiar merita

mona28
29.10.2009, 16:17:12
Apropo de sprancene tatuate... Azi pe strada am vazut o tipa la vreo 35 de ani, blonduta, cu niste sprancene tatuate gri inchis...Arata horror! Era ceva de speriat! In primul rand se vedea de la 10 metri ca-s tatuate si-apoi culoarea aceea era hidoasa rau! Dar ea saraca era foarte tantosa si mandra #-o .Unele fete cred ca nu se gandesc decat "sa fiu trendy si la moda",fara sa le pese ca anumite lucruri nu le sta bine,ba din contra le si uratesc!

IONYX
03.11.2009, 17:02:47
Sunt din Timisoara si acum ceva timp,mi-am facut tatuaj la ochi si sprancene, la un salon fata in fata cu Prefectura, e o tipa super, Eliza, care iti si forma incat nu iti vine sa crezi dupa, ce poate sa faca din fiyionomia ta.
Pot sa o recomand cu mana pe inima, nu veti regreta.

lucia220578
05.11.2009, 00:28:17
geo se afla acum la un salon vis-a-vis de sc gen nr 9, este un salon mai nou A L E X I S este la o vila crem sper sa o gasiti si va spun eu chiar merita
Multumesc. :-)
Problema e ca pe net apar 2 adrese pt sc gen nr 9....
Pls help!
Rebreanu sau Aprodul Movila? Sau poate mai exista si a III-a varianta?!? :D

IONYX
05.11.2009, 09:25:57
Eu zic ca e mai buna Eliza, la Salonul de langa Prefectura, intai iti da o forma si apoi daca esti de acord te tatueaza, in alte parti am auzit ca te vezi cum arati, dupa ce deja esti gata...:(

alexa_brisc
05.11.2009, 19:58:41
Multumesc. :-)
Problema e ca pe net apar 2 adrese pt sc gen nr 9....
Pls help!
Rebreanu sau Aprodul Movila? Sau poate mai exista si a III-a varianta?!? :D
rebreanu vis avis

alexa_brisc
05.11.2009, 20:38:00
Eu zic ca e mai buna Eliza, la Salonul de langa Prefectura, intai iti da o forma si apoi daca esti de acord te tatueaza, in alte parti am auzit ca te vezi cum arati, dupa ce deja esti gata...:(
draga mea asa face si geo si crede-ma stiu ce vb si eu mi-am facut la ea buzele,cunosc cel putin 15 femei care au fost la ea nu ai ce sa-i reprosezi in schimb despre astacare vb tu... nah nu zic nimic dar mai informeaza-te si vb:-&

IONYX
06.11.2009, 09:25:16
=)) Eu stiu 20...ok, zic sa incetam acest dialog>:/

dni
24.11.2009, 14:04:03
Recomand cu caldura B-fashion.Eu la Dana am fost la machiaj,a tinut toata noaptea,iar freza am facut-o in alta parte la Complex Doina din Sagului la Cristina

millianca
24.11.2009, 14:47:41
eu am fost la tuns la Andrei...(salon piata balcescu,langa e-on gaz),a fost inainte la salonul lui Bote...un tip simpatic si f manierat... :x ;))
am vb cu el pentru freza de nunta...
sunt cumva miresici care au trecut pe la el in ziua nuntii?pareri??? :-\
pup u fetele...
:*

pitikpitik
03.12.2009, 16:35:30
fetelor am gasit-o pe dida din timisoara, in sfarsit. mergeti si va faceti la salonul ei ca si-a deschis un sooper salon, am vazut la ea cele mai tari freze si tunsori si culori si si si .... tot ce vreti va face, si va sta bine . nu face dupa un tipar cum am vazut la multe si multi stilisti, ea personalizeaza. probabil ca multe dintre voi sau facut la ea si imi dati dreptate

angelina88
07.12.2009, 13:32:05
pana la urma poze nu ati pus nici una din voi (inainte si dupa) as vrea sa vad cum v-a iesit

mona28
07.12.2009, 17:49:19
pana la urma poze nu ati pus nici una din voi (inainte si dupa) as vrea sa vad cum v-a iesit
mda,pozele ne-ar convinge mai mult :)

BiancaB
06.01.2010, 11:29:06
Ok freza am ales la Lux in centru la coafeza mea care-mi cunoaste parul foarte bine, in schimb la machiaj nu stiu ce sa aleg Dana sau Ovi? mai aveti ceva pozici cu machiaje realizate de ei?

Princes
06.01.2010, 11:30:25
fetelor am gasit-o pe dida din timisoara, in sfarsit. mergeti si va faceti la salonul ei ca si-a deschis un sooper salon, am vazut la ea cele mai tari freze si tunsori si culori si si si .... tot ce vreti va face, si va sta bine . nu face dupa un tipar cum am vazut la multe si multi stilisti, ea personalizeaza. probabil ca multe dintre voi sau facut la ea si imi dati dreptate
unde are salaonul?

czuky
06.01.2010, 20:10:44
Ok freza am ales la Lux in centru la coafeza mea care-mi cunoaste parul foarte bine, in schimb la machiaj nu stiu ce sa aleg Dana sau Ovi? mai aveti ceva pozici cu machiaje realizate de ei?
parerea mea e ca ar trebui sa vezi poze cu machiaj dealui ovi inainte si dupa machiaj ....eu pun dupa pt ca inainte..eram plina de cosuri in ziua nuntii..sub piele..nu vreu sal laud...dar pt mine a meritat...o prietena dea mea tot la ovi se machiaza anu asta are nunta....in rest de pot sa spun ca si dana machiaza oki..dar nu stiu ce produse foloseste..deobicei pozele se mai prelucreaza si de fotografi...astea nu is prelucrate cu photoshop sau ceva de genu

mona28
07.01.2010, 11:08:08
parerea mea e ca ar trebui sa vezi poze cu machiaj dealui ovi inainte si dupa machiaj ....eu pun dupa pt ca inainte..eram plina de cosuri in ziua nuntii..sub piele..nu vreu sal laud...dar pt mine a meritat...o prietena dea mea tot la ovi se machiaza anu asta are nunta....in rest de pot sa spun ca si dana machiaza oki..dar nu stiu ce produse foloseste..deobicei pozele se mai prelucreaza si de fotografi...astea nu is prelucrate cu photoshop sau ceva de genu
Nu ai cumva o poza facuta mai de aproape:) ? Prea putin se vede machiajul in prima poza,iar in a 2 a,deloc.

DEL
07.01.2010, 17:39:09
Nu Are Nime Ceva Poze Cu Machiaj Facut De Paula De La Steluta Iordache?

neyse
08.01.2010, 15:04:22
unde are salaonul?

uite aici detalii (http://www.wishstudio.ro/contact.html)

GeorgianaB
15.01.2010, 14:08:34
Pe mine m-a machiat Ovi(doar pentru cununia religioasa,nu si la civila) si am fost mai mult decat multumita...cat despre program,nu stiu sa-ti spun cu certitudine prea multe...din ziua nuntii n-am mai fost pe acolo...:)

Buna Ioana,

Mesajul tau este de multa vreme. AI fost superba ca si mireasa. Am si eu nunta in august anul acest (2010) si vroiam sa te rog sa imi spui cine ti-a facut pozele de la nunta ( cun. religioasa). Te pup

Princes
15.01.2010, 19:31:29
uite aici detalii (http://www.wishstudio.ro/contact.html)
multumesc>:D<

crissu25
16.01.2010, 00:39:09
Sincer si eu ma gandeam la B Fashion dar pe langa faptul ca sunt foarte scumpi o prietena de-a mea s-a ales si cu o boala de piele pe fata dupa un machiaj la faimosul Ovidiu.Asa ca nu ma risc.

czuky
16.01.2010, 12:07:41
Sincer si eu ma gandeam la B Fashion dar pe langa faptul ca sunt foarte scumpi o prietena de-a mea s-a ales si cu o boala de piele pe fata dupa un machiaj la faimosul Ovidiu.Asa ca nu ma risc.
sau alergie...ca totusi cand ma machiat ovi ,din recipientul de baza pune intraltu sau pe un disc demachiant atat cat era necesar sa nu mai repete..si daca repeta lua alt disc demachiant.....exista reactii alrgice la machiaje...

hymmera_ab
01.02.2010, 13:21:50
Helloo!!!
Fetelor, stiu k am dat sfoara prin tara dk stie cineva prin Timisoara vreo tipa care tatueaza sprancene, buze , etc. Vreau sa spun k m-am documentat f. bine si in final am fost foarte tentata sa merg la GEo , despre care am auzit numai cuvinte de lauda. Problema este ca tocmai knd ma hotarasem, am vazut o tipa cu sprancenele tatuate (nu stiu unde a facut tatuajul sau detalii) dar cert este k arata ingrozitor :-& si am zis k mai bine cu creionul dkt sa fiu hidoasa.
dar cum pasaricile nu stau mult timp cuminti, de vreo cateva zile au cam inceput sa zboare si imi tot canta ceva despre PERMANENTUL DE GENE :>.
Si-a facut cineva in Timisoara?
Si dk da, unde? E ok? Nu afecteaza gene?
Astept nerabdatoare rasp voastre!

Paaa!:D

beatrice_gall
04.02.2010, 17:49:04
in bucuresti am fost la blooms beauty si m-a costat de 3 ori mai putin decat am platit acum 2 ani in germania si totul a iesit super ok.

roxanamaria_85
07.02.2010, 17:29:50
In primul rand salutare tuturor miresicilor,am si eu o mica problema in privinta machiajului din ziua nuntii.Initial am vrut sa merg la Ovi,dar din cate am inteles el este putin arogant si nu prea asculta de opinia clientei si in plus am vazut ca el face machiaje naturale,nu smokey eyes asa cum vreau eu.De pe forum am aflat de Alina Prodan de la Belle Mani Stie cineva ce produse foloseste?Eu as vre sa imi fac la ea machiajul dar nu am vazut pana acum nici o poza cu vreun machiaj realizat de ea,ma puteti ajuta ,va rog[-o<

znk
20.02.2010, 22:50:12
buna fetelor!am si eu o rugaminte...cine este din focsani poate imi da si mie o adresa sau un nr de tel unde imi pot face un tatuaj al sprancenelor...sunt hotarata sa imi fac!!!va rog mult help mee..am nevoie urgent. pana la nunta vreau sa fie ok.

dee
21.02.2010, 21:06:05
Eu mi-am fcaut parul si machiajul la stelutza.. a iesit perfect, v-o recomand din toata inima.:D

dida_hs_dida
24.02.2010, 00:45:06
eu am fost la tuns la Andrei...(salon piata balcescu,langa e-on gaz),a fost inainte la salonul lui Bote...un tip simpatic si f manierat... :x ;))
am vb cu el pentru freza de nunta...
sunt cumva miresici care au trecut pe la el in ziua nuntii?pareri??? :-\
pup u fetele...
nu stiu sa iti spun daca face freze de seara(cocuri)faine nu am auzit de el nimic in genul asta.eu lucrez in domeniu si recomandarea mea ar fi totusi doina pt nunta in cazul in care vrei coc si nu freza cu parul lasat liber sau semiprins.doina lucreaza coafuri de seara pe stil PATRIK CAMERON.daca dai un search pe google ai sa vezi ca este unul dintre cei mai buni pe cocuri sau par lung din LUME.Stiu sigur ca doina merge la seminarii predate de el.Asta nu inseamna ca andrei nu ii ok ,de el eu nu stiu nimic pe coafuri de seara.incearca eventual

Stie cineva daca salonul din Balcescu e al lui sau este asociat?

cristinutza_tm
28.02.2010, 14:13:57
Buna fetelor , am si eu nunta la sfarsitul lui august, 2010, si as vrea daca ati putea sa imi da-ti si mie numarul de telefon al Laurei ( cea cu machiajul ) de la Steluta Hair Studio ?

lelia_mg
28.02.2010, 18:24:12
Am inteles ca Laura nu mai lucreaza la ei la salon.
As vrea sa stiu si eu daca Stelu se ocupa si de machiaj? As vrea si numarul ei de tel pe privat daca se poate sa ma ajute cineva.

DEL
01.03.2010, 15:30:31
La Steluta Iordache In Locul Laurei La Machiaj Este Paula.

lelia_mg
01.03.2010, 19:39:51
Si lucreaza bine aceasta Paula? Del vad ca faci nunta la Daf, m-ar interesa foarte mult sa aflu cateva detalii legate de acest restaurant.

DEL
02.03.2010, 17:28:22
nu stiu inca cum lucreaza paula am inteles ca e fiica lui steluta si are si ea ceva cursuri facute si lucreaza cu produse mac.legat de restaurantu daf iti dau orice informatie vrei.poti sa ma intrebi si iti raspund cu placere

Bire
19.04.2010, 14:23:45
Am inteles ca Laura nu mai lucreaza la ei la salon.
As vrea sa stiu si eu daca Stelu se ocupa si de machiaj? As vrea si numarul ei de tel pe privat daca se poate sa ma ajute cineva.

Imi poti spune te rog unde lucreaza Laura acum?>:D<

ditE
19.04.2010, 21:23:12
Salut fetelor,
As avea si eu nevoie de ajutorul vostru...
O sa fiu nasa in iulie si nu stiu la cine sa ma duc la machiaj...
Va rog sa-mi recomandati pe cineva bun dar nu exagerat de scump(sub 200 Ron)...:)

Multumesc mult!
Va pup si spor la pregatiri :*

clau9
20.04.2010, 15:55:51
Buna fetelor. Sunt o miresica noua si o sa am nunta in 18 Sept 2010, as vrea mai multe detalii despre salonul Wish Studio (poate a mai fost cineva si are si ceva poze) la Laura cat costa un make-up la noul salon?! Merci mult ;)

Bire
21.04.2010, 10:05:23
Hello!

De Salonul Diva ce parere aveti? A fost vreo miresica pe acolo?
Am inteles ca este un hairstylist - Mihai - super ok, iar la machiaj - Alina. ;;)

DEL
21.04.2010, 19:31:28
Buna fetelor. Sunt o miresica noua si o sa am nunta in 18 Sept 2010, as vrea mai multe detalii despre salonul Wish Studio (poate a mai fost cineva si are si ceva poze) la Laura cat costa un make-up la noul salon?! Merci mult ;)
la laura care lucra la steluta iordache te referi?stie unde lucreaza acum?

clau9
22.04.2010, 10:16:09
Am aflat ca Laura a plecat la Hunedoara si nu mai lucreaza in Tm. Am ales-o pe Iuliana ce lucreaza pe Str. Cozia la un salon si lucreaza deasemeni cu produse MAC.

sorinadorina
25.04.2010, 17:47:24
Fetelor, daca sunteti interesate de vopsea de par Wella Safira roscat si cafea turceasca la 20 ron , dati-mi un pm.

millianca
01.06.2010, 17:33:17
eu m-am coafat la reghina de la salonul 180 grade.mi-a facut un fel de coc ravasit care mi s-a lasat exact la 2 ore dupa.voalul l-am avut cu piaptan si mi l-a desfacut ca a zis ca nu sta ca am parul slab.si mi l-a prins cu agrafe.pana la biserica mi-a picat de 3 ori:((
machiajul l-am facut la dana de la b-fashion.superbbbbbbbbbbbb :*dana e o profi !

lucia_bk
07.06.2010, 12:46:22
Am aflat ca Laura a plecat la Hunedoara si nu mai lucreaza in Tm. Am ales-o pe Iuliana ce lucreaza pe Str. Cozia la un salon si lucreaza deasemeni cu produse MAC.

cat costa sti cumva...MAC is cele mai bune....a da si Malu Wilz.........stie cineva salon care lucra cu una din doau sau amnadoua?..cam care sunt preturile?

crissu25
24.06.2010, 01:39:04
Fetelor...Laura este la Stelu la salon nu a plecat sau cel putin cand am sunat eu era acolo adica acum 2 sapt.Ideea este ca mi se pare un pic prea mare diferenta de pret dintre Ovi si Laura avand in vedere ca amandoi folosesc produse Mac.Iar Stelu nu are rost sa mai vb cand am sunat eu la inceputul lunii iunie era singura coafeza din salon,restul toate au plecat si m-a programat pe 21.08 la freza la ora 8 dimineata si la machiaj la 15 deci eu trebuia sa stau 8 ore in salon aiurea ca sa nu mai zic ca ma costa freza 350 de lei.Degeaba e machiajul ieftin ca te umfla la freza.Eu in cele din urma merg la Breathless la Mall la Alina la freza si Hanna machiaj.Am stat cand mi-am facut programarea sa vad cum a facut-o pe o miresica si nu am cuvinte,avea niste smokey eyes cu bordo si negru bestiali.Sincer nu ma intereseaza ce produse foloseste ideea e sa se priceapa ca prietena mea la Ovi machiata nu a mai avut fard pe pleoape dupa 3 ore si a transpirat pe fata atat de tare incat stergea cu servetelut tot fondul de ten ca sa nu mai vb de bolero ca era tot patat.Depinde de tenul pe care il ai,eu de exemplu am facut deja un tratament cosmetic si mai apuc sa fac 2 pana la nunta.Daca tot vrem sa aratam bine de ce sa dam 400 de ron cat cere Ovi acuma cand putem da 200 si restul sa ii investim intr-un tratament care credeti-ma e miraculos si are efect indelungat nu de 24 de ore ca un machiaj.Eu una o sa incerc sa imi fac o poza inainte si dupa machiaj ca sa se vada clar diferenta.Pupici si bafta la cautari.

lucia_bk
24.06.2010, 06:01:12
Fetelor...Laura este la Stelu la salon nu a plecat sau cel putin cand am sunat eu era acolo adica acum 2 sapt.Ideea este ca mi se pare un pic prea mare diferenta de pret dintre Ovi si Laura avand in vedere ca amandoi folosesc produse Mac.Iar Stelu nu are rost sa mai vb cand am sunat eu la inceputul lunii iunie era singura coafeza din salon,restul toate au plecat si m-a programat pe 21.08 la freza la ora 8 dimineata si la machiaj la 15 deci eu trebuia sa stau 8 ore in salon aiurea ca sa nu mai zic ca ma costa freza 350 de lei.Degeaba e machiajul ieftin ca te umfla la freza.Eu in cele din urma merg la Breathless la Mall la Alina la freza si Hanna machiaj.Am stat cand mi-am facut programarea sa vad cum a facut-o pe o miresica si nu am cuvinte,avea niste smokey eyes cu bordo si negru bestiali.Sincer nu ma intereseaza ce produse foloseste ideea e sa se priceapa ca prietena mea la Ovi machiata nu a mai avut fard pe pleoape dupa 3 ore si a transpirat pe fata atat de tare incat stergea cu servetelut tot fondul de ten ca sa nu mai vb de bolero ca era tot patat.Depinde de tenul pe care il ai,eu de exemplu am facut deja un tratament cosmetic si mai apuc sa fac 2 pana la nunta.Daca tot vrem sa aratam bine de ce sa dam 400 de ron cat cere Ovi acuma cand putem da 200 si restul sa ii investim intr-un tratament care credeti-ma e miraculos si are efect indelungat nu de 24 de ore ca un machiaj.Eu una o sa incerc sa imi fac o poza inainte si dupa machiaj ca sa se vada clar diferenta.Pupici si bafta la cautari.

astept cu nerebdare pozele tale...sunt fffoaarte curioasa..si iti tin pumnii sa iasa asa cum iti doresti;-)

cristinutza_tm
04.07.2010, 12:59:39

As dori si eu numarul de telefon de la salonul Stelutei sa vad pentru o programare la Laura ?

crizantema
04.07.2010, 21:32:22
Fetelor, va rog sa-mi spuneti ce parere aveti de Dana de la B Fashion? E o alegere buna pt coafura mea de miresica?^:)^

lucia_bk
07.07.2010, 07:33:39
cumnata-mea mi-a recomandat si mie b-fashion..cica sunt super...o sa o intreb de dana....:-"

CoriEla
07.07.2010, 09:25:29
Fetelor, eu cred ca am mai spus in cadrul acestui topic, poate ma repet dar eu , pentru cocuri v-o recomand pe Doina Ivan. E o fata de milioane, rabdatoare, profesionista. Eu am fost la ea cu 2 ocazii: nunta mea si Balul mirilor. Va atasez poze pentru ca ele vorbesc de la sine iar cine doreste sa vada mai multe poate arunca un ochi la mine in semnatura. A apropo, atat la nunta cat si la Bal am fost machiata de Laura de la Steluta Hair Studio si am fost foarte multumita, deasemenea o recomand cu tot sufletul.
Daca va mai pot ajuta cu ceva, va rog s aimi spuneti. Spor la pregatiri.

lucia_bk
07.07.2010, 10:55:36
Fetelor, eu cred ca am mai spus in cadrul acestui topic, poate ma repet dar eu , pentru cocuri v-o recomand pe Doina Ivan. E o fata de milioane, rabdatoare, profesionista. Eu am fost la ea cu 2 ocazii: nunta mea si Balul mirilor. Va atasez poze pentru ca ele vorbesc de la sine iar cine doreste sa vada mai multe poate arunca un ochi la mine in semnatura. A apropo, atat la nunta cat si la Bal am fost machiata de Laura de la Steluta Hair Studio si am fost foarte multumita, deasemenea o recomand cu tot sufletul.
Daca va mai pot ajuta cu ceva, va rog s aimi spuneti. Spor la pregatiri.

inprimaimagine aiin coc niste pietricele.....ce-or fi...dar de unde le-ai luat?...vreusi eu tot asa dar inca nu amgasit...=((

CoriEla
07.07.2010, 10:59:35
inprimaimagine aiin coc niste pietricele.....ce-or fi...dar de unde le-ai luat?...vreusi eu tot asa dar inca nu amgasit...=((

Buna, sunt cristale si mi le-a facut creatoarea care mi-a facut si rochia - Raluca Mihalceanu din Oradea. Cred ca gasesti ceva asemanator si la Carla Brilianti.

lucia_bk
07.07.2010, 11:05:38
Buna, sunt cristale si mi le-a facut creatoarea care mi-a facut si rochia - Raluca Mihalceanu din Oradea. Cred ca gasesti ceva asemanator si la Carla Brilianti.

m-am uitat pe sit la cb..dar sunt agrafe mici ca niste stelute..in schimb a ta e mare...arata super;))

CoriEla
07.07.2010, 12:00:53
m-am uitat pe sit la cb..dar sunt agrafe mici ca niste stelute..in schimb a ta e mare...arata super;))

Uite AICI (http://www.carlabrillanti.ro/products/view/piaptan-mare-crystal-cream-pearl) si poti vorbi cu ei sa il faca numai cu cristale.

lucia_bk
07.07.2010, 12:53:45
Uite AICI (http://www.carlabrillanti.ro/products/view/piaptan-mare-crystal-cream-pearl) si poti vorbi cu ei sa il faca numai cu cristale.

ms mult^:)^

crizantema
07.07.2010, 21:38:00
cumnata-mea mi-a recomandat si mie b-fashion..cica sunt super...o sa o intreb de dana....:-"
Te rog s-o intrebi pe cumnata ta de Dana de la B Fashion. Multumesc.

lucia_bk
08.07.2010, 08:11:22
[QUOTE=crizantema;3428327]Te rog s-o intrebi pe cumnata ta de Dana de la B Fashion. Multumesc.[/QUOTE

EA ZICE CA E SUPER SI O RECOMANDA CU CALDURA...acuma sti cum e la uni e ok la altii nu eu zic ca merita sa incerci

crizantema
08.07.2010, 22:18:12
[QUOTE=crizantema;3428327]Te rog s-o intrebi pe cumnata ta de Dana de la B Fashion. Multumesc.[/QUOTE

EA ZICE CA E SUPER SI O RECOMANDA CU CALDURA...acuma sti cum e la uni e ok la altii nu eu zic ca merita sa incerci
Multumesc de raspuns si incurajare!

lucia_bk
09.07.2010, 07:14:50
[QUOTE=lucia_bk;3428915]
Multumesc de raspuns si incurajare!

cu pla....am vrut sa te rog ceva...am vazut ca faci la catedrala[-o<.....dupa nunta imi zici si mie...cam cat ce si cum a fost? cat a costata? daca poti sa aflii.....si eu vreau acolo dar dac cere nasilor vre 2000 de ron ma razgandesc rapid....

crizantema
09.07.2010, 21:42:34
[QUOTE=crizantema;3431780]

cu pla....am vrut sa te rog ceva...am vazut ca faci la catedrala[-o<.....dupa nunta imi zici si mie...cam cat ce si cum a fost? cat a costata? daca poti sa aflii.....si eu vreau acolo dar dac cere nasilor vre 2000 de ron ma razgandesc rapid....
Draga mea, am renuntat demult la catedrala, in schimbul bisericii din Sinaia. Mi-a placut foarte mult ca sunt flori pe trepte, la intrare, ca inauntru sunt scaune, ca este curat, ca se face un simplu, dar dragut aranjament floral in ziua evenimentului, ca preotii sunt amabili, corul m-a costat 300ron, iar la catedrala 400ron, taxa a fost de 100ron pe care i-am dus cand am putut, la fel si banii pt cor. Mi-a spus cineva de incredere ca nasii ei au dat 350 ron, ca asa e tariful, si nu le-a convenit celor de-acolo. Nu vreau sa te conving sa te razgandesti; asteapta pana in ianuarie cand poti vorbi cu cei de la catedrala despre toate detaliile. Numai bine!

lucia_bk
10.07.2010, 09:05:39
[QUOTE=lucia_bk;3432019]
Draga mea, am renuntat demult la catedrala, in schimbul bisericii din Sinaia. Mi-a placut foarte mult ca sunt flori pe trepte, la intrare, ca inauntru sunt scaune, ca este curat, ca se face un simplu, dar dragut aranjament floral in ziua evenimentului, ca preotii sunt amabili, corul m-a costat 300ron, iar la catedrala 400ron, taxa a fost de 100ron pe care i-am dus cand am putut, la fel si banii pt cor. Mi-a spus cineva de incredere ca nasii ei au dat 350 ron, ca asa e tariful, si nu le-a convenit celor de-acolo. Nu vreau sa te conving sa te razgandesti; asteapta pana in ianuarie cand poti vorbi cu cei de la catedrala despre toate detaliile. Numai bine!

EU NU VREAU LA CATEDRALA...MAICAMEA VREA..AI MEI S-AU CASATORIT TOT LA CATEDRALA SI DE AIA....
mi-ar fi placut simie in Sinaia..amfost lao nunta acum 2 ani si am ramas foarte incantata....
dar avand in vedere ca maicamea nu e incantata de miresoilu meu macar sa ii fac satarul sa nu aiba de ce comenta

ps> am presupus ca la catedrala ca asa scrie la tine la biserica:x

crizantema
10.07.2010, 21:26:37
[QUOTE=crizantema;3434238]

EU NU VREAU LA CATEDRALA...MAICAMEA VREA..AI MEI S-AU CASATORIT TOT LA CATEDRALA SI DE AIA....
mi-ar fi placut simie in Sinaia..amfost lao nunta acum 2 ani si am ramas foarte incantata....
dar avand in vedere ca maicamea nu e incantata de miresoilu meu macar sa ii fac satarul sa nu aiba de ce comenta

ps> am presupus ca la catedrala ca asa scrie la tine la biserica:x
Pe cand m-am inregistrat pe acest site asa voiam - la catedrala - dar apoi m-am oprit la biserica din Sinaia, insa n-am mai facut modificarile pe site. Poate ca vei fi incantata si de catedrala.:*

lucia_bk
12.07.2010, 08:03:39
acu vreo 5 ani si-a facut la catedrala o cunostinta....a fost frumos si repede...acuma sa vad cine isi face pe la catedrala din forum sa vad pareri...:D

anda07
14.07.2010, 13:25:27
cum se numeste salonul?

ramohrm
16.07.2010, 16:03:14
Referitor la salonul pentru coafura va dau siteul unui super salon unde mi-am facut si eu freza de mireasa.

http://www.estetiquestudio.com/Pages/

anda07
22.07.2010, 14:18:15
intr-un final se gasesc produse malu witz si in tm.fondul de ten este la fel de bun ca cele de la MAC.are o acoperire fff mare.mai ales pt cele cu tenu mixt si gras.

anda07
24.07.2010, 19:02:16
a fost cineva la cami de la salon amira?

clau9
29.07.2010, 10:02:01

Buna Anda,
Pentru coafura de la salon Amira ti-o recomand pe Doina este o profesionista, poti accesa si site-ul ei si sa vezi ceva din munca ei. eu la ea ma duc pt cununia civila si cea religioasa.
Spor fetelor si casa de piatra!!

stet_loredana
05.08.2010, 11:59:57

Ciau,

Si eu am programarea la fel , Hanna machiaj si Alina freza pt 11 septembrie.
Sper sa pui poze dupa nunta :).

dianapisy
06.08.2010, 00:13:03
Ciau,

Si eu am programarea la fel , Hanna machiaj si Alina freza pt 11 septembrie.
Sper sa pui poze dupa nunta :).

si eu am nunta tot atunci!

dianapisy
06.08.2010, 00:45:02
Buna seara fetelor!
Vad aici o intreaga istorie a B fashonului!
O sa va fac o declaratie: eu am lucrat acolo! ii stiu pe toti, chiar si din formula veche! Stiu fiecare cum lucreaza, ce vorbesc dupa fiecare clienta care pleaca, ce linsaje sunt intre ei si care e mai profesional si isi da interesul si care nu.....si de ce e asa de scump.....
In primul rand, sa o lamurim cu faimosul Ovi, el are cursuri facute in afara, care au costat peste 600 euro, de make-up artist, de asta e asa de scump, nu din cauza produselor, daca veti fii atente are si mascara de la firma rimel, are mai multe brand-uri. Eu am vorbit cu el despre toate detaliile astea si mi-a spus, (si are dreptate), fiecare firma are anumite produse mai bune decat alte firme de ex: de la firma rimel este bun numai un singur produs: mascara care curbeaza, si nimic altceva, apoi M.A.C. e bun pentru tenurile grase si mixte, dar nu si pt cele sensibile sau uscate si lista continua....comportamentul lui vis a vis de clientele,e justificata de lipsa lui de rabdare, iar daca cineva, (cum s-a si intamplat de altfel de mai multe ori cand era eu acolo), o fata sa zicem de 20 de ani care nu are nevoi de asa de multa mascara si ea totusi se da cu kg la fiecare ochi si le mai si curbeaza cu ustensila aia insuportabila de intors gene...va dati seama ca e usor penibil, iar el daca are timpl necesar, nu se poate abtine sa ii ''reproseze'' acest fapt nejustificat al fetei de a se da cu o tona de mascara....iar el nu machiaza la cere pt ca a avut tot felul de propuneri tampite, care l-au dus la concluzia ca trebuie sa conduca el si sa nu se lase dominat de clienta....iar preturile intr-adevar sunt mari si exagerate pt timisoara, dart trebuie si el sa traiasca la fel ca noi toti asa ca doamnele sunt dispuse sa dea banii pt asa ceva, nimeni nu le obliga, dar sa aveti siguranta ca sunt si altii la fel de buni ca si Ovi, chiar daca nu folosesc M.A.C.Puteti sa incercati si in alte parti si realizati ca serviciile prestate sunt si mai ieftine si de aceeasi calitate, important e fii informata ca si clienta si sa stii exact ce vrei.
Apoi Stelu, ea era SINGURA persoana care le avea cat de cat cu cuafatul si care se pricepea mai mult la vopsit si tuns, era singura care lucra cu flori naturale, si care avea cliente noi tot timpul, la ea o freza e scumpa pt ca a castigat mai multe concursuri wella si are cateva cupe in acest sens, castigate.Deci are o anumita notorietate.La fel ca si ea puteti gasi persoane care sunt talentate si cer mai putini bani, pe aceleasi servicii prestate, iportant este sa va informatii si sa incercati mai multe saloane de fiecare data cand aveti ocazia.
Inge, am vorbit cu o alta colega de a ei, mai veche, inainte de ajunge la B-fashion, mi-a spus ca pe vremea aia era mai in voga, dar a decazut de vreo 4 incoace.....alte comentarii nu pot face deoarece ar insemna sa fiu rautacioasa si nu vreau sa fiu.
Adriana, e o fata de treaba si cam atat.
Dana, nu le prea are ea cu machiajul, tot ce stie a furat de la Ovi.si experimenteaza in continuare.Oricum e mai buna, sa zic, decat tipa care machiaza, la salon Creativo care e vis a vis de raul Bega.
Restul nu prea conteaza,doar acestia sunt care au fost acolo si au si ramas in continuare.
Cele care ati fost multumite de prestatiile lor, ori nu aveti prea multe optiuni in general si va bazati pe zice lumea ori nu vedeti care e treaba cu adevarat, ce e dana , ca e paula , ca e ovi tot aia e, important e sa ai icredere in tine, nu in ceilalti.Acest profesionisti de care spuneti voi, va comenteaza ca nu lasati bacsisis de 40-50 lei, si va tin minte, ca data viitoare sa nu mai fie asa de serviabili cu voi, asta ramane valabil si la remarci gen: nu te mai plange ca e mult mai usor de cat ce fac eu...etc remarci de tot felul care nici nu iti dai seama ca iti ies pe gura, dar care se reflecta in parul tau sau in fondul de ten de pe haine, etc cam asa peste tot in orice salon, nu pot sa particularizez asa de mult.
8-|

dianapisy
06.08.2010, 00:47:25
Inca o chestie: se intampla si se intampla des, treaba cu decalarile, atunci cand lucrurile o i-au rasna si incep sa se grabeasca, atunci e mai bine sa fugi decat sa stai pt ca o sa fii clar nemultumita de rezultata asta pt ca evident nu au timp sa finiseze sau sa depuna efortul maxim pt a fii tu multumita, din nou asta se poate intampla in orice salon

dianapisy
06.08.2010, 00:54:17
am fost si alte saloane, nu am mai lucrat in domeniu, dar mi-am dat seama ca trebuie sa ai niste coordonate, ca sa poti sa iti dai seama de talia cuoforului respectiv, daca au preturi mari nu inseamna ca sunt buni; nu exista saloane ''cele mai bune''; exista o tipa intr-un salon oarecare , care e la fel de buna ca si ovi dar nu are produsele lui sau exista o tipa care machiaza cu produse exclusiviste, dar aplica prea mult lipici la gene, de ramai cu gene 2 saptamani si tot numai pica decat cu tot cu genele tale, exista oameni ca stelu care sunt mai docili cu clientele care isi fac si alte servici la ea gen: apelezi la ea ca iti faca accesoriile, sau alte chestii ce ii mai trec ei prin cap, decat daca ai fii o simpla clienta care isi face un coc si doar atat, exista oameni la fel de buni ca si stelu, dar care apreciaza fiecare client in parte si il personalizeaza sau au mai mult timp decat ea cpt fiecare clienta in parte, dar nu au cupele castigate de ea, etc

dianapisy
06.08.2010, 01:04:15
tot ce am observat este ca tot e timisoara asta sarca, e ca va raportati mereu la b-fashion.
sa vorbim de preturi, am citi undeva mai sus ca 300 lei machiajul e chiar ieftin, da intr-adevar e ieftin pt cei din bucuresti unde un salariu de cetatean normal depaseste 2000 RON.Hello! La noi aici in Provincie nu se practica asemenea salarii, 2000RON i-au aia care lucreaza la banca sau la privat si inca: aia trebui musai sa aibe functie de conducere, nu noi restul lumii cu tot cu facultati terminate la zi, cu tot cu masterate lucram pe 1000 RON, iar in firme mai acatari asa se cam 1500 RON maxim....pai de unde vrei tu sa avem bani sa dam 900 ron pe un machiaj?! e salariul meu pe o luna si am si credit! mi se pare jignitore remarca: ''e chiar foarte ieftin''! normal ca strambam din nas cand auzim de 300 ron machiajul! stii care e scuza celor care practica asemenea preturi?! ''cine nu isi permite nu se cuoafeaza'' sau '' cine nu isi permite nu se tunde'' etc
replica mea celor care aproba asemenea remarci: dar in ziua nuntii ce ati vrea sa fac?! dar daca ma duc si eu in lume la o chestiune de afaceri ce e de facut?? spuneti mi voi..

dianapisy
06.08.2010, 01:12:56
eu am facut deja cununia civ pe 15 iul 2010, m-am dus cu o luna inainte prin mall sa testez piata, am inceput cu manichiura la brathless, sugerandu i manichiuristei sa imi zicia cate ceva despre personalul de acolo, mi-a recomandat o pe alina, apoi am stat de vorba cu ea si mi-a zis cam ce mi-ar sta bine, traducere: la ce se pricepe ea sa imi faca mai bine. apoi am mers la manichiura in alt saptamana la creativo totde acolo, si m-a surprin placut manichiurista de acolo, chiar ii place ceea ce face, in sensul ca mi-a facut manichiura asa cum trebuie sa fie o manichiura, apoi am intrebat de personal, etc de acolo m-a impresionat un baiat mai blondut si mai scund, restul sunt cam slabuti.
am fost si la creativo (sunt 2 saloane, aceeasi patroana),vis a vis de raul Bega zona podului Maria, acolo surpriza era o tipa la care ma tunsesem in facultate, se pricepe tipa, dar la capitolul spalat sta tare prost, am iesit der acolo cu zgaireturi pe pielea capului.Iar tipa de la machiar slabuta rau ca sa numai zic de pus gene, :(

stet_loredana
06.08.2010, 15:02:41
Pentru nunta te-ai programat tot la Alina?

dianapisy
06.08.2010, 16:17:44
nu, dar ma tenteaza...totusi vreau coc spanoil asta poate oricine sa iti faca nu neaparat alina, de asta mai stau pana mai gasesc ceva mai ieftin

anda07
07.08.2010, 18:31:51
nu, dar ma tenteaza...totusi vreau coc spanoil asta poate oricine sa iti faca nu neaparat alina, de asta mai stau pana mai gasesc ceva mai ieftin
machiajul unde il faci?

andredeia
07.08.2010, 18:48:58
hello fetele
apropo de b fashion
am fost acolo de 2 ori la stelu
odata tuns si o data coafat
coafatul a fost superb,niciodata nu ma mai foat asa si nici nu cred ca o sa mai fiu
prietena mea s-a facut la ea cand a fost mireasa a iesitbestial
la fel si la ovi
o alta prietena a fost la inge pt freza de mireasa si a facut-o oribil
dups ce a plecat de la b fashio am mai fost la stelu de cateva ori pt tuns
dar m-a tuns oribil odata si de atunci nu am mai mers
in schimb am fost la diva si mi-a placut mult
toate serviciile sunt super si produdele sunt bune
deci nu e numai stelu si ovi pe lumea asta..........

dianapisy
09.08.2010, 00:49:42
pai, la creativo din mall, m-am gandit eu, dar ma duc in ziua nuntii in prea multe locuri deodata asa ca nu cred ca voi mai ajunge la cineva sa ma faca, dar o sa imi pun cu o zi inainte gene false la un salon, tot acolo o sa ma machiez pt o nunta in august, deci am timp sa o testez sa vad cum e tipa de acolo.Daca nu e ok, atunci chem pe o tipa la mine sa ma faca, care se pricepe.

dianapisy
09.08.2010, 00:51:41
hello fetele
apropo de b fashion
am fost acolo de 2 ori la stelu
odata tuns si o data coafat
coafatul a fost superb,niciodata nu ma mai foat asa si nici nu cred ca o sa mai fiu
prietena mea s-a facut la ea cand a fost mireasa a iesitbestial
la fel si la ovi
o alta prietena a fost la inge pt freza de mireasa si a facut-o oribil
dups ce a plecat de la b fashio am mai fost la stelu de cateva ori pt tuns
dar m-a tuns oribil odata si de atunci nu am mai mers
in schimb am fost la diva si mi-a placut mult
toate serviciile sunt super si produdele sunt bune
deci nu e numai stelu si ovi pe lumea asta..........

Dar Diva unde este anume?

dianapisy
09.08.2010, 00:53:53
eu am o prietena care este cuafeze de vreo 3 ani si e la un salon in printul turcesc, tunde super, dar imi e rusine sa ii cer sa ma faca la par cum vreau eu, pt ca imi e ca o sa incep sa ii dau indicatii si tensionam relatia inutil, plus ca eu vreau sa obtin 2 cuoafuri din una ...

nory
09.08.2010, 17:11:09
http://superfete.cancan.ro/2010/07/eleonora-2/

andredeia
09.08.2010, 18:02:49
Dar Diva unde este anume?
e langa maternitatea bega
nu stiu cum se numeste exact strada
am un lapsus acum

sorinadorina
10.08.2010, 12:14:19
Care mai sunt tarifele la BFashion? E cineva care a fost recent? Ma intereseaza machiajul la ovidiu si coafatul la adriana.

sorinadorina
10.08.2010, 12:35:32
1 vot de la mine

dianapisy
10.08.2010, 18:54:26
pai nu ai vazut comentariile de mai sus?!

sorinadorina
10.08.2010, 20:24:33
pai nu ai vazut comentariile de mai sus?!

Comentariile tale? Pe mine nu ma intereseaza barfele, vroiam niste preturi actuale.
Nu trebuie sa fii incisiva pentru ca nu e cazul.
Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, dar chiar nu era cazul sa fii ironica.

giulik
24.08.2010, 15:19:27

daca te referi la Cami care machiaza, da, am fost eu anul trecut. m-a machiat natural si am fost foarte multumita, si de ea, si de Doina (pentru freza).

crissu25
31.08.2010, 13:46:17
Fetele mele nu va mai certati ca nu are rost,toate miresele sunt frumoase in ziua nuntii doar ca fiecare in felul ei.Eu am fost la Breathles in Mall si la coafura si la machiaj si am fost mai mult decat multumita.Coafura mi-a facut-o Alina Mihalache care e si patroana salonului si machiajul Hanna care era No.1 pe Timisoara pana sa apara Ovi.O sa pun poze sa vedeti.Am dat 210 pe machiaj si 220 pe freza.Pozele sunt prea mari asa ca o sa atasez link http://picasaweb.google.com/103326433615675948254/NUNTANELUTUCRISTINA?feat=directlink

stet_loredana
01.09.2010, 14:52:05
Fetele mele nu va mai certati ca nu are rost,toate miresele sunt frumoase in ziua nuntii doar ca fiecare in felul ei.Eu am fost la Breathles in Mall si la coafura si la machiaj si am fost mai mult decat multumita.Coafura mi-a facut-o Alina Mihalache care e si patroana salonului si machiajul Hanna care era No.1 pe Timisoara pana sa apara Ovi.O sa pun poze sa vedeti.Am dat 210 pe machiaj si 220 pe freza.Pozele sunt prea mari asa ca o sa atasez link http://picasaweb.google.com/103326433615675948254/NUNTANELUTUCRISTINA?feat=directlink

M-am uitat la pozele tale, ai fost o mireasa frumoasa ;-).
As vrea sa te intreb daca ai avut gene false sa nu, nu-mi dau seama din poze. Machiajul a rezistat pana dimineata sau a inceput sa luceasca? La par ai mers cu poze pentru model?
Daca ai timp m-as bucura sa imi raspunzi.

crissu25
02.09.2010, 16:24:52
M-am uitat la pozele tale, ai fost o mireasa frumoasa ;-).
As vrea sa te intreb daca ai avut gene false sa nu, nu-mi dau seama din poze. Machiajul a rezistat pana dimineata sau a inceput sa luceasca? La par ai mers cu poze pentru model?
Daca ai timp m-as bucura sa imi raspunzi.

Am avut gene false dar foarte putine ca sa arate naturale si nu au fost foarte lungi.Eu am un ten foarte dificil si gras si orice pun pe fata nu reuseste sa acopere dar de rezistat a rezistat pana a doua zi dupa ce m-am trezit si de lucit a lucit dar nu foarte tare si eu si transpir foarte tare pe fata.La freza nu am dus nici o poza,nu am facut proba a fost ceva de moment.Am fost foarte multumita si de machiaj si de freza,a fost ceva mai deosebit si iesit din comun.

medaale
09.09.2010, 10:52:34
Buna felelor.
Stie cineva care saloane lucreaza si duminica? Sau daca stiti pe cineva care vine acasa duminica...

sorinadorina
09.09.2010, 20:50:42
Buna felelor.
Stie cineva care saloane lucreaza si duminica? Sau daca stiti pe cineva care vine acasa duminica...
Iti trimit pe privat un nr de tel.

crissu25
09.09.2010, 23:44:12
Buna felelor.

In mall la Breathless e program si duminica asa ca poti sa mergi sa te interesezi...Daca vrei sa vezi freza si machiaj de la ei poti sa intri pe http://picasaweb.google.com/103326433615675948254/NUNTANELUTUCRISTINA?feat=directlink

medaale
10.09.2010, 10:43:20
Multumesc :)

Katika
11.09.2010, 14:08:30
Miresicilor care ati fost sau veti fii !!!
Unde va-ti machiat si la ce pret ?
Sau unde va ve-ti machia?

crissu25
15.09.2010, 12:44:02

Eu am fost la Hanna la Salon Breathless in Mall si sa stiti ca am fost foarte multumita.M-a facut asa cum am vrut si eu una zic ca nu am dat exagerat de mult-210 lei pentru machiaj cu gene false.

adry_90
16.09.2010, 21:34:14
Salutari tuturor.
Sunt Adriana si as putea sa va recomand cu caldura salonul Estetique Studio din Timisoara deoarece eu merg acolo de ceva timp iar de curand prietena mea a fost mireasa si a fost tot acolo. Eu am ajuns prin recomandare. Vreau sa va spun ca a avut o coafura superba. Tot acolo si-a facut si machiajul. Fetele de acolo chiar sunt profesioniste.Am vazut ca cineva de pe forum a si postat site-ul salonului. O sa ii cer prietenei mele niste poze si o sa vi le arat. Asa ca daca sunteti mirese si nu numai puteti merge linistite acolo.

O sa va mai dau si eu site-ul:****

(http://www.************.info/forum/report.php?f=10&p=103643)

Adina_Vasy
22.09.2010, 09:29:19
Eu la o tipa Ana-Maria, am fost la ea acasa, a facut cursul cu Ovidiu, 150 ron machiaj de mireasa.

Princes
22.09.2010, 10:19:54
Eu la o tipa Ana-Maria, am fost la ea acasa, a facut cursul cu Ovidiu, 150 ron machiaj de mireasa.
Superb!:love::love::love:

Katika
22.09.2010, 12:22:07

Arata superb, esti foarte frumoasa :grin:
Imi poti da te rog un numar de tel. de al ei.(*)

Adina_Vasy
23.09.2010, 12:01:44
Arata superb, esti foarte frumoasa :grin:
Imi poti da te rog un numar de tel. de al ei.(*)
Iti trimit pm :)

crissu25
23.09.2010, 14:13:56

Esti foarte frumoasa si cred ca e mare diferenta intre cum arati tu normal si cum ai fost machiata ceea ce e si normal daca te duci la profesionisti.E chiar super tare machiajul si tie iti sta super bine ca ai ochii mari si pleoapa ridicata.Mie una nu mi-ar sta bine cu asa ceva,am incercat si nu mi-a placut.Superba...

crissu25
23.09.2010, 14:24:03
Am promis ca o sa pun poze de dinainte de machiaj si dupa asa ca trebuie sa ma conformez si cred ca asta e locul potrivit. In prima poza m-am machiat eu la un chef,a doua e de la nunta, a treia e una fara machiaj,fara freza asa cum arat eu normal,a patra e de la festivalul berii,a cincea e de la revelion anul acesta,a sasea e una de la o nunta unde am incercat si eu un machiaj mai strident,de seara care sincer nu ma prinde deloc,m-am simtit ciudat cu el pe fata desi era facut la salon iar ultima e tot de la nunta mea dar se vede mai bine machiajul din profil.Deci...concluziile va las pe voi sa le trageti.

Adina_Vasy
25.09.2010, 00:27:31
Esti foarte frumoasa si cred ca e mare diferenta intre cum arati tu normal si cum ai fost machiata ceea ce e si normal daca te duci la profesionisti.E chiar super tare machiajul si tie iti sta super bine ca ai ochii mari si pleoapa ridicata.Mie una nu mi-ar sta bine cu asa ceva,am incercat si nu mi-a placut.Superba...
Multumesc frumos :* este normal ca un machiaj ce pe mine ma prinde, pe altele sa nu fie chiar asa....depinde de forma fetei, a sprancenelor, de tot :) dupa parerea mea, un profesiniost este acela care stie sa te machieze astfel incat sa-ti evidentieze toate trasaturile frumoase :)
Va mai atasez niste poze de la TTD, machiaj realizat de un tip Sergiu (Ana-Maria era plecata in concediu), mi-a placut si acesta, insa cel de la nunta ramane pentru mine Number One :D
PS: Ultima poza este cu mine cum arat zi de zi :)

crissu25
25.09.2010, 16:18:17
Multumesc frumos :* este normal ca un machiaj ce pe mine ma prinde, pe altele sa nu fie chiar asa....depinde de forma fetei, a sprancenelor, de tot :) dupa parerea mea, un profesiniost este acela care stie sa te machieze astfel incat sa-ti evidentieze toate trasaturile frumoase :)
Va mai atasez niste poze de la TTD, machiaj realizat de un tip Sergiu (Ana-Maria era plecata in concediu), mi-a placut si acesta, insa cel de la nunta ramane pentru mine Number One :D
PS: Ultima poza este cu mine cum arat zi de zi :)

Foarte frumoase si pozele care le aveti pe TTD,imi plac foarte mult dar daca nu a-ti fi fost voi asa frumosi nu ieseau asa faine.Felicitari si casa de piatra.

Mada_Ceausu
28.09.2010, 18:48:46
Ciao tuturor.
Eu personal am fost foarte multumita de cei de la B Fashion. Freza mi-am facut-o la Inghe si am fost foarte incantata. A iesit exact asa cum mi-am dorit. Iar machiajul mi l-am facut la Dana si de asemenea a iesit perfect.
Am atasat cateva poze.

sorinadorina
28.09.2010, 18:57:53
Ciao tuturor.
Eu personal am fost foarte multumita de cei de la B Fashion. Freza mi-am facut-o la Inghe si am fost foarte incantata. A iesit exact asa cum mi-am dorit. Iar machiajul mi l-am facut la Dana si de asemenea a iesit perfect.
Am atasat cateva poze.
Si eu am fost multumita de machiaj si freza. Nu mi-a placut faptul ca nu respecta programarile.
Atasez si eu cateva poze cu rezultatul final.

happy_aura
03.10.2010, 10:29:36
In ceea ce priveste freza o sa o aleg pe Doina Ivan www.doinaivan.name E o tipa super ok si profi, de 2 ani numai la ea ma tund/coafez, a aranjat f.multe miresici.... sper doar sa nu fie in concediu cand am eu nunta ca nu am intrebat-o inca 8-|

andutza07
23.11.2010, 13:38:50
ce stiti despre iuliana de la gabybeautystyle?stiu ca a fost recomandata de ovi.

andutza07
23.11.2010, 13:48:37
foarte frumos machiajul..ai fost o miresica frumoasa:*cu ce produse lucreaza?

andreea_and
09.01.2011, 23:41:58
buna fetelor.eu am nunta in octombrie anul acesta si m-am programat la ovi de acuma pt ca are totul plin pana in septembrie.am auzit si eu de ana-maria care a facut cursul cu ovi.mai sunt fete care au fost la ea?este k?

andutza07
10.01.2011, 15:51:30
are cineva nr paulei?cea care lucreaza la steluta iordache?

Sia80
13.01.2011, 17:05:01
Cele mai pe gustul meu machiaje, sper sa se vada linkul. Este in Timisoara, Oana.

http://www.facebook.com/?ref=home#!/album.php?aid=55439&id=1790359496

Benedicta
30.01.2011, 15:12:13
Fetelor, as dori si eu o indrumare catre o coafeza la care pot sa-mi fac o schimbare de look cu incredere. Am parul lung si as dori sa ma tund bob cu mult volum (nici lung, nici scurt).

deamyworld
01.02.2011, 21:14:23
Fetelor eu va pot spune ca Samy de la salon Milena ma tunde pe mine de vreo 4 ani si tot timpul am fost multumita. Tot el imi face si coafura la ocazii speciale si la fel de multumita am fost, dar fiindca s-a mutat salonul in alta locatie si mie mi-a cazut cu tronc sa ma tund tocmai atunci, am apelat la srviciile unei stiliste, cica, Angelia, care are salonul Angelia Style, zona Traian. Fetelor, daca vreti sa dormiti bine noaptea si sa nu aveti cosmaruri cum am eu, sa nu calcati acolo. Femeia aia pur si simplu mi-a retezat parul, si-a batut joc de el intr-un hal fara de hal, asta dupa ce m-am chinuit 3 ani sa il las sa creasca. Este tuns/retezat, taiat inegal si nici de corectat nu am putu mare lucru fiindca a si tuns mult din el. Nu stiu daca am voie sa dau prea multe detalii aici, asa ca cine vrea sa citeasca intrega aventura, click aici: http://deamyworld.blogspot.com/2011/02/cum-mi-ammi-distrus-parul-in-cateva.html

P.s. Era sa uit. Cand am fost la doamna de mi-a retezat parul, am mai fost cu o colega si nu a tuns-o bine nici pe ea (a tuns-o inegal) doar ca ea are parul ondulat si nu se vede. Deci, pana acum a facut 2 victime, chiar sunt curioasa: a mai patit cineva aceeasi chestie cu doamna respectiva, adica tot asa si-a batut joc?

Va pup si va doresc experiente de genu cat mai placute!

camelia_simona_1985
06.02.2011, 22:30:47
Ceau fetele!
Tot am vazut discutii despre B-Fashion, ce preturi au la machiaj si coafor?
Eu am nunta in august, cu cat timp inainte trebuie sa-mi fac programarea?
Si pe cine mi-ati recomanda de la ei?

unicat
06.02.2011, 23:00:23
eu m-am programat cu 6 luni inainte.M-am machiat la Dana si coafura la Inghe.Machiaj 200 si coafura 300 (parca asa i-mi amintesc)

Ceau fetele!
Tot am vazut discutii despre B-Fashion, ce preturi au la machiaj si coafor?
Eu am nunta in august, cu cat timp inainte trebuie sa-mi fac programarea?
Si pe cine mi-ati recomanda de la ei?

camelia_simona_1985
07.02.2011, 22:43:06
eu m-am programat cu 6 luni inainte.M-am machiat la Dana si coafura la Inghe.Machiaj 200 si coafura 300 (parca asa i-mi amintesc)

M-am interesat cat costa in vara un machiaj la B-Fashion la Ovidiu 450-500 iar un coafat la Dana 300.
M-i se pare exagerat de mult cu tot cu ciubuc ma ajunge pe la 900.:-L
Dati-mi va rog alte variante, daca stiti si alte saloane profesionale in oras.
Help me please!:-s

unicat
07.02.2011, 22:45:59
ai sunat la ei?
Nu pot sa cred ca astea sunt preturile.
La Ovi a fost tot timpul mai scump.Si Dana machiaza super fain si e mai ieftin.Daca astea sunt preturile nu stiu cine i-si mai permite sa mearga la ei...
M-am interesat cat costa in vara un machiaj la B-Fashion la Ovidiu 450-500 iar un coafat la Dana 300.

camelia_simona_1985
08.02.2011, 12:43:40

Da-mi te rog si mie nr. de tel. a lui Ana-Maria.
Mi-a placut cum te-a machiat.
Multumesc!

anda07
10.02.2011, 14:28:48
Da-mi te rog si mie nr. de tel. a lui Ana-Maria.
Mi-a placut cum te-a machiat.
Multumesc!
incearca sa vorbesti si cu iuliana de la gabybeautystyle a facut cursul acum cativa ani cu ovidiu...sau cu paula fata stelutei iordache.amandoua machiaza cu aceleasi produse folosite de ovi.

camelia_simona_1985
10.02.2011, 20:11:52
incearca sa vorbesti si cu iuliana de la gabybeautystyle a facut cursul acum cativa ani cu ovidiu...sau cu paula fata stelutei iordache.amandoua machiaza cu aceleasi produse folosite de ovi.

Iti multumesc frumos, am sa o contactez.
:)

lucia_bk
14.02.2011, 14:12:10
Fetelor, as dori si eu o indrumare catre o coafeza la care pot sa-mi fac o schimbare de look cu incredere. Am parul lung si as dori sa ma tund bob cu mult volum (nici lung, nici scurt).

cel mai fain...parerea mea..unde s-a tuns cumnate-mea...la c. Botezatu salon..si ea..din lung in bob...orice decizi succes:>

adabd
14.02.2011, 14:13:43
Pentur ca sunt timisoreanca din nastere iti pot recomanda stilistul la care am fost eu ani de zile: Il cheama Samy si lucreaza la un salon de langa Piata Maria.

lucia_bk
14.02.2011, 14:19:55
Pentur ca sunt timisoreanca din nastere iti pot recomanda stilistul la care am fost eu ani de zile: http://www.facebook.com/hairbytips Il cheama Samy si lucreaza la un salon de langa Piata Maria.

si cam cum e la pret? ca m-ar interesa si pe mine...:>

adabd
14.02.2011, 14:30:47
Am plecat de vreo 2 ani din Tm asa ca nu mai stiu acum... Dar cand mergeam la el era foarte ok ca pret. Calitate si pret super. Da-i mesaj pe Facebook. salonul este pe Zugrav Nedelcu.

lucia_bk
17.02.2011, 13:37:33
poate sa ma ajute si pe mine cineva ..caut pentru cuafura pe cineva...sa nu fie foarte scump...la Ovi am machiajul..dar ala mi-l face cumnata cadou...dar la cuafura nu am nici o idee...mi-ar place sa gasesc pe cineva care vine si ma face acasao:-)

anukanuk
18.02.2011, 23:21:36
cred ca eronat ai aflat-machiajul de mireasa la ovi-e 350 iar monica sora lui machiaza cu 250 mireasa.ambii sunt excelenti.

anukanuk
18.02.2011, 23:22:54
iuliana a fost asistena lui ovidiu-el nu tine cursuri de machiaj.

camelia_simona_1985
19.02.2011, 21:30:18
cred ca eronat ai aflat-machiajul de mireasa la ovi-e 350 iar monica sora lui machiaza cu 250 mireasa.ambii sunt excelenti.

Am o prietena care are nunta la sfarsitul lunii iulie si este programata la Ovidiu si intradevar la inceput i-a spus si ei 350 de ron insa acum a vorbit din nou cu el si Ovidiu i-a spus ca-si va schimba trusa, ustensilele....... iar pretul va fi atunci intre 450 si 500 ron.

camelia_simona_1985
19.02.2011, 21:38:19

Daca ai programare la el mai intreseazate odata si daca intradevar va ramane tot 350 ron lasa-mi te rog si mie un mesaj deoarece atunci as dori sa imi fac si eu programare la el.(imi place la nebunie cum machiaza-insa cu criza asta economica nu ne permitem prea multe).

anukanuk
19.02.2011, 23:49:17
Daca ai programare la el mai intreseazate odata si daca intradevar va ramane tot 350 ron lasa-mi te rog si mie un mesaj deoarece atunci as dori sa imi fac si eu programare la el.(imi place la nebunie cum machiaza-insa cu criza asta economica nu ne permitem prea multe).
nu am programare la el-dar il cunosc f bine-sunt clienta de a lui veche si prietena buna cu el-el mi-a deschis si mie poarta in lumea make upului.este un om extraordinar.
stiu exact care sunt scorurile de la b fashion si ma deranjeaza sa vad cat de eronate sunt unele informatii de pe forum.
daca ai de gand sa te machiezi la el sau la monica-sora lui-du-te din timp sa te programezi-programarile de nunta au inceput inca de anul trecut-si e si el om-nu poate face sute de machiaje pe banda rulanta zilnic.

anukanuk
19.02.2011, 23:53:05
Am o prietena care are nunta la sfarsitul lunii iulie si este programata la Ovidiu si intradevar la inceput i-a spus si ei 350 de ron insa acum a vorbit din nou cu el si Ovidiu i-a spus ca-si va schimba trusa, ustensilele....... iar pretul va fi atunci intre 450 si 500 ron.
acum 2 zile am venit de la el.esti sigura ca fata respectiva nu are vreun make up mai "special"-gene mai speciale-etc?
taxa cand am fost la el ultima data era de 350 si la monica de 250 de ron.promit ca il voi contacta luni si te anunt.

andutza24
20.02.2011, 23:30:34
fetelor ajutatima si pe mine...cum pot sa dau de paula fata stelutei iordache?un nr de tel ceva,o adresa de mail?la salon nu pot merge ca nu sunt in tara

andutza24
20.02.2011, 23:32:05
sau imi puteti recomanda si pe altcineva care machiaza fain ?

anukanuk
22.02.2011, 10:30:41
fetelor ajutatima si pe mine...cum pot sa dau de paula fata stelutei iordache?un nr de tel ceva,o adresa de mail?la salon nu pot merge ca nu sunt in tara
eu personal am auzit lucruri nu foarte bune despre cum machiaza paula.intr-adevar lucreaza cu produse mac -dar machiajul ei nu este stralucit,nu are nici o tehnica.
paula este un super talent la freze-si castigatoare a multor premii la wella junioare-dar la machiaj-lasa mult de dorit.

andutza24
22.02.2011, 22:33:41
eu personal am auzit lucruri nu foarte bune despre cum machiaza paula.intr-adevar lucreaza cu produse mac -dar machiajul ei nu este stralucit,nu are nici o tehnica.
paula este un super talent la freze-si castigatoare a multor premii la wella junioare-dar la machiaj-lasa mult de dorit.
ms mult de informatie.imi poti recomanda pe altcineva?ovi am auzit k e ocupat cand am eu nunta si de aceea imi caut pe altcineva

anukanuk
22.02.2011, 23:52:19
ms mult de informatie.imi poti recomanda pe altcineva?ovi am auzit k e ocupat cand am eu nunta si de aceea imi caut pe altcineva
eu zic sa te duci la b fashion sa il cauti pe ovi sau pe moni-sora lui -si ea machiaza minunat-si daca ei sunt ocupati au sa iti recomande ei pe cineva care lucreaza pe stilul lor si cu acelasi produse.

adelinne85
24.02.2011, 11:56:10
Eu machiajul mi-l voi face la Salon Monica la Ildy. Mie imi place ft mult cum machiaza o:-)

lucia_bk
24.02.2011, 13:54:01
eu zic sa te duci la b fashion sa il cauti pe ovi sau pe moni-sora lui -si ea machiaza minunat-si daca ei sunt ocupati au sa iti recomande ei pe cineva care lucreaza pe stilul lor si cu acelasi produse.

si eu tot bla b..fac dar nu la Ovi ca e scump cred ca la moni..si mie mi-a zis cumnatamea ca machiaza super...;;)

anukanuk
24.02.2011, 23:18:34
si eu tot bla b..fac dar nu la Ovi ca e scump cred ca la moni..si mie mi-a zis cumnatamea ca machiaza super...;;)
amandoi frati sunt la fel de talentati-esti pe maini bune.o sa arati superb-dute fara griji.

anukanuk
03.03.2011, 20:28:48
din cate am inteles azi din surse sigure machiajul de la b fashion nu va urca mai sus de 400 de ron.
asa ca linistite mergeti-cred ca erau niste zvonuri false.

lucia_bk
04.03.2011, 14:09:47
din cate am inteles azi din surse sigure machiajul de la b fashion nu va urca mai sus de 400 de ron.
asa ca linistite mergeti-cred ca erau niste zvonuri false.

probabil, ca aia care fac concurenta le fac reclama negativa..urat din partea lor>:P
am incredere 100% in cumnatamea care mi i-a recomandat;-)

anukanuk
04.03.2011, 16:01:53
probabil, ca aia care fac concurenta le fac reclama negativa..urat din partea lor>:P
am incredere 100% in cumnatamea care mi i-a recomandat;-)
chiar asta discutam ieri cu persoanele in cauza ca li se face reclama negativa de foarte multa lume rau viitoare.care nu ii cunoaste nici pe ei-nici munca lor.dar considera ca pot sa le faca reclama negativa.
si nu e vorba de concurenta crede-ma..

ariana20
07.03.2011, 10:26:03

A revenit la moda bobul? Am vazut si eu pe cineva aseara, si mi-a redeschis pofta pt bob. :) Te-ai tuns?

ariana20
07.03.2011, 10:34:30
Caut si eu coafeza buna, dati-mi sfaturi va rog, nu mai stiu pe mana cui sa ma las.

anukanuk
11.03.2011, 16:29:51
Caut si eu coafeza buna, dati-mi sfaturi va rog, nu mai stiu pe mana cui sa ma las.
mie imi place iulia de la salonul de pe eugeniu de savoya-si fetele de la b fashion-adriana.inghe,dana si ana mica

mariatm
21.05.2011, 15:41:47
Iti trimit pm :)

Buna,

imi poti da si mie nr de telefon? De asemenea daca ai cunostinta de o coafeza care poate veni la domiciliu duminica astept sugestii.

Multumesc anticipat,
Ana

claudia_bejan
26.05.2011, 16:58:34
Buna,

imi poti da si mie nr de telefon? De asemenea daca ai cunostinta de o coafeza care poate veni la domiciliu duminica astept sugestii.

Multumesc anticipat,
Ana

iti pot da eu un nr de telefon al fetei cu care colaborez ptr make-up si hair styling [la sedintele foto si nu doar! si daca merg eu pe undeva], iti dau pe PM. Iti atasez si o poza chiar cu ceva before and after :)

Tempo
01.06.2011, 12:29:52
pt tatuaj eu va recomand cu mana pe inima pe geo face si la salon si acasa si face la pret super oky in jur de 2 mil 500 eu miam facut la ea la buze si nu am mai avut nevoie de retus.la sprancene toate gagicile"tari" din tm merg la ea .am vazut cum face la sprancene e bestiala .eu iam adus si cliente din bucuresti cu "fitze".:-B deci daca e de tatuaj la ea mergeti cu toata increderea.
eu am la sprancene tatuaj de 5 ani si nu mi sa decolorat nu am patit nimic si la fel nu am mai fo la retus

Va rog frumos daca imi poate da si mie cineva nr de tel si adresa unde si-a facut machiaj semipermanent la sprancene si a fost multumita de rezultat (daca aveti si poze ar fi minunat). Luni sunt la Timisoara si as dori sa ma programez deoarece in Pitesti nu exista salon pt asa ceva iar in Bucuresti au super scoruri. Email: simona _ despin @ yahoo . com

Multumesc:)

aannddrreeaa
04.08.2011, 12:47:43
a fost cineva la Tania de la Aphrodite pt coafat? eu merg la ea la tuns si imi place f mult de ea.. dar as vrea sa aflu si alte pareri :D

Mirelly
12.08.2011, 09:34:21
a fost cineva la Tania de la Aphrodite pt coafat? eu merg la ea la tuns si imi place f mult de ea.. dar as vrea sa aflu si alte pareri :D
Buna! Pot spune ca e foarte priceputa.

miha_miha
12.08.2011, 09:57:50
Buna! Pot spune ca e foarte priceputa.

e priceputa si la vopsit?

Carmenik
23.08.2011, 11:36:28
Fetelor, am avut nunta sambata 20 august. Am fost machiata de Bianca Andron! Am avut un machiaj superb, fara cuvinte!!!Uitati-va va rog si in portofoliul ei pe facebook sau pe blog sa vedeti ce transformari face!Si programati-va din timp, e f aglomerata!!!:))

aannddrreeaa
01.09.2011, 13:49:40
si eu tot la bianca o sa-mi fac machiajul.. ma gandesc sa il aleg si pe sotul ei pt foto, dar mai vreau sa mai tatonez un pic piata...

Sia80
07.09.2011, 16:48:01
Eu votez pentru Oana Pircea, cel mai reusit machiaj de care am avut parte...Poze are pe pagina de facebook, are si reprezentanta La Sposa in Timisoara, rochii de mireasa superbe!
Poze cu toate sunt pe facebook ( Oana Pircea- machiaj si Marguerite- rochiile)

Mufar
07.06.2012, 17:29:56
salut, as vrea sa stiu cum tunde? in sensul ca face si chestii mai complicate, boburi, chestii asimetrice, filat?
si un pret m-ar interesa, mersi.

camyBFC
27.08.2012, 18:05:49
Buna, pentru nunta ne-am machiat si eu si nasa mea la Iuliana Maria Lutsch, in Balcescu la centrul Alana's, niste machiaje superbe, cu produse profesionale, deci la cata lume m-a pupat am crezut ca se duce tot din obraz, dar era intact, iar fardul nu mi s-a strand deloc, eu si avand un format la ochi ca mi se strang toate fardurile. Mi-a pus niste gene superbe care mi-au rezistat 2 saptamani. O recomand cu drag!

camyBFC
27.08.2012, 18:20:31
Pentru coafura o recomand pe Alina de la Salon Selena, este atat de meticuloasa si de atenta la fiecare suvita de par incat totul sta perfect. Parul meu este atat de moale incat nu imi sta nici o freza, toate se lasa, dar la nunta atat de bine mi la coafat si l-a fixat incat a stat intact pana dimineata, abia l-am desfacut. Mie nu imi stau bine cocurile si prefer parul desprins cu bucle, prins doar putin, chiar am fost foarte fericita ca am ales varianta asta si ca m-a si tinut, desi toata lumea imi zicea ca in iulie sa imi fac coc pentru ca parul pe spate se lasa si din cauza caldurii.

larisa2012
23.10.2012, 09:08:48
Ce stiti de salonul Elenei Jabri? Costurile?