PDA

Versiunea completa : Restaurantul Up Town (Mondial)

Ruxiciul
14.01.2010, 09:13:28
Buna,

Eu mi-am facut nunta la restaurantul Up Town si pentru ca am vazut la miresici din Targoviste intrebari referitoare la restaurant m-am gandit sa deschid aici un topic in care sa va povestesc cum a fost la nunta mea.
Locatie in centrul orasului, in cladirea noua din complexul Mondial la etajul 4 (vederea este super).
Informatii despre capacitate: maxim 250 locuri - insa nu ramane foarte mult spatiu de dans daca va hotarati sa aveti 250 de invitati. Optimul de invitati pentru a avea un spatiu de hora decent este de 200.
Aranjarea meselor este flexibila, in functie de nr de invitati, daca tineti neaparat sa aveti mese rotunde sa stiti ca nu au.Pentru nunta mea ringul de dans a fost langa orchestra si a fost super.
Decorul restaurantului este unul modern dar in acelasi timp stilat, in Targoviste nu am vazut un restaurant mai frumos si mai atent decorat. Nu prea ai probleme cu culorile pentru ca este in nuante de gri si alb, deci merge aproape orice. Eu am optat pentru grena .
Chelnerii: Prestatie buna, amabili, rapizi si atenti in numar mai mult decat suficient pentru nunta. Invitatii nu mi-au semnalat probleme legate de prestatia lor.
Formatia restaurantului a avut o prestatie buna, muzica a fost pe toate gusturile si invitatii au dansat toata noaptea, atat cei mai invarsta cat si cei tineri. Solista de muzica populara are o voce incredibila, si canta muzica usoara la fel de bine.
Toaleta este la etajul 3, desi pare un mare punct in minus mie nu mi s-a parut pentru ca am eliminat mofturi si reprosuri de genul nu m-am simtit bine pentru ca am stat langa toaleta si tot mirosul a veit la mine etc. A fost curata pe toata durata nuntii, a fost hartie igienica tot timpul, si fiind noua arata foarte elegant.
Liftul a functionat fara probleme toata noaptea, desi la ce energie aveam in mine as fi putut urca scarile de 100 de ori.
Meniul: se stabileste de comun acord cu patronii, in functie de bgetul pe care vrei sa il aloci.
Bauturile alcoolice: este permis cu tuica, vin de acasa etc (am auzit oameni care nu au putut aduce tuica la restaurant pentru ca nu au permis patornii). Se poate opta si pentru Open Bar daca se doreste, si au si o fantana de ciocolata.
Reteta unei nuti reusite: invitati care stiu sa se distreze, mancare buna, alcool suficient si muzica excelenta. Restul sunt detalii care se uita dupa maxim 3 zile de la nunta.

Am atasat si cateva foto de la nunta, pentru atmosfera.

Pupici,
Ruxiciul

mrenescu
17.05.2010, 12:52:26
Multumim mult pentru sugestie. Ce alte restaurante mai sunt? Eu stiu unul care-mi placea la iesirea din oras catre Sinaia, parca al unui italian. L-am vazut dar cum noi nu mai stam in oras nu am nici numar de telefon si nu mai stiu nici cum se numeste. Ma ajuta cineva?

In plus as aprecia si alte sugestii de la fetele care si-au facut deja nunta in Targoviste.

mioaravasile
16.07.2010, 12:19:07
cine se ocupa cu planificarea nuntilor acolo? stii un nume?

29mai
20.08.2010, 13:00:02
Cu planificarea se ocupă Dl sau Dna Ivănescu. Dacă vrea cineva un număr de telefon de contact poate solicita pe privat.