PDA

Versiunea completa : House Of Harmony

mire
15.01.2010, 00:24:57
tocmai am semnat contractul cu cei de acolo,pretul e super ok din punctul meu de vedere,130/pers. si include bautura,cafeaua,apa,fructele,inghetata,alune,covri gi,bere,ospatari si bucatari si aranjatul sali,dar daca stiti ceva va rog sa imi spuneti ca sunt destul de stresata ca nu am gasit nici unde despre ei:-SS

anamariaCr
13.02.2010, 21:09:46
tocmai am semnat contractul cu cei de acolo,pretul e super ok din punctul meu de vedere,130/pers. si include bautura,cafeaua,apa,fructele,inghetata,alune,covri gi,bere,ospatari si bucatari si aranjatul sali,dar daca stiti ceva va rog sa imi spuneti ca sunt destul de stresata ca nu am gasit nici unde despre ei:-SS
Nu stiu ce sa iti spun decat ca am vazut si eu sala (si sora mea a semnat cu ei pentru 28 august) si mi se pare in regula mai ales tinand cont de pretul pe care il au e chiar ok.Ideea e sa te intelegi de la inceput cu domnul remus sa vb toate amanuntele si daca se poate sa le si treceti intr-o clauza sa nu ai surprize de genul asta.

simo22
14.02.2010, 19:25:37
salut miresici

cine a avut nunta la House of Harmony si poate sa-mi spuna cum a fost? Eu am in 3 iulie si parca am emotii ca nu prea am gasit nimic despre acest restaurant.

Va pup

mire
26.04.2010, 14:38:34
salut miresici...am poze noi de la restaurant...ma sunat domnul remus si ma invitat sa vad cum arata sala aranjata pt nunta....am fost sambata,sala a fost aranjata pt 192 de pers.....am si o poza cu arcada din fata

DEL
26.04.2010, 16:37:49
pozele sunt de la nunta prietenei mele.totu a fost foarte frumos

mire
26.04.2010, 17:06:40
ii urez casa de piatra prietenei tale si tie...imi poti spune te rog cum au fost ospatari,mancarea si daca a fost ceva ce nu trebuia sau daca tia zis prietena ta ca a fost ceva ce nu a facut domnul remus...mersi mult

DEL
28.04.2010, 22:47:19
ii urez casa de piatra prietenei tale si tie...imi poti spune te rog cum au fost ospatari,mancarea si daca a fost ceva ce nu trebuia sau daca tia zis prietena ta ca a fost ceva ce nu a facut domnul remus...mersi mult
mersi frumos si tie la fel!totu a fos foarte bine,ospatari au fost ok,mancare suficenta si remus cu mariana zota au cantat non stop.sper sa fie si la tine la fel.te pup

Naoa
03.07.2010, 18:33:51
salut miresici...am poze noi de la restaurant...ma sunat domnul remus si ma invitat sa vad cum arata sala aranjata pt nunta....am fost sambata,sala a fost aranjata pt 192 de pers.....am si o poza cu arcada din fata

Buna fetelor, sunt si eu noua pe site, ca multe alte fete... :) Din poze sala arata bine dar nu gasesti mai nimic despre locatie. Imi poti spune in ce zona se afla sau strada.... Eu voi avea nunta anul viitor in iunie insa deocamdata sunt in cautare de restaurant. Sper sa ma hotarasc cat de curand. Am fost la Valahia si mi-a placut ce am vazut.... insa nu sunt prea hotarata.

mire
03.07.2010, 18:54:50
Buna fetelor, sunt si eu noua pe site, ca multe alte fete... :) Din poze sala arata bine dar nu gasesti mai nimic despre locatie. Imi poti spune in ce zona se afla sau strada.... Eu voi avea nunta anul viitor in iunie insa deocamdata sunt in cautare de restaurant. Sper sa ma hotarasc cat de curand. Am fost la Valahia si mi-a placut ce am vazut.... insa nu sunt prea hotarata.

sala este de un an de zile renovata si luata de remus grosu...este fosta cantina a liceului silvic,este la padurea verde

mire
03.07.2010, 18:57:07
salut miresici

cine a avut nunta la House of Harmony si poate sa-mi spuna cum a fost? Eu am in 3 iulie si parca am emotii ca nu prea am gasit nimic despre acest restaurant.

Va pup

sper ca ai o nunta frumoasa,asa cum ti-ai dorit...asteptam poze si pareri despre sala:*

Naoa
09.07.2010, 21:49:04
sala este de un an de zile renovata si luata de remus grosu...este fosta cantina a liceului silvic,este la padurea verde

Multumesc de informatie. Am fost astazi sa vad live .... si arata chiar bine.

mire
23.07.2010, 16:31:10
gata am avut nunta la acest restaurant...totul e superb cu exceptia calduri...aparatele de aer conditionat nu fac fata:(...aceasta a fost singura plangere pe care am avuto din partea invitatiilor...ce nu mi-a placut mie inafara de caldura,e ca nu au pus vinul pe mese de la inceput,doar au intrebat daca vor,iar cei care nu au fost la masa in momentul in care sa intrebat nici nu au stiut ca este vin....daca vreti mai multe informati intrebati...sper la miresit>:D<

Naoa
27.07.2010, 07:40:22
gata am avut nunta la acest restaurant...totul e superb cu exceptia calduri...aparatele de aer conditionat nu fac fata:(...aceasta a fost singura plangere pe care am avuto din partea invitatiilor...ce nu mi-a placut mie inafara de caldura,e ca nu au pus vinul pe mese de la inceput,doar au intrebat daca vor,iar cei care nu au fost la masa in momentul in care sa intrebat nici nu au stiut ca este vin....daca vreti mai multe informati intrebati...sper la miresit>:D<

Si eu as vrea sa fac tot acolo anul viitor. Inca nu am dat nici un avans dar mai mult ca sigur ca luna viitoare voi merge sa semnez contractul. Da-mi mai multe detalii.... cum a fost mancarea, servirea, cum s-a comportat Remus Grosu legat de ce s-a scris in contract, s-a respectat tot sau nu....? detalii de genul acesta.

Multumesc.

mire
28.07.2010, 01:40:13
mancarea a fost super bune,din ate mi-au zis invitati ca eu nu am gustat nimic,servirea e ok,ospatari sunt prezenti tot timpul,remus respecta tot ce scrie in contract...noi nu am avut nici o problema cu nimic din ce e legat de sala,exceptie caldura,tot ei ne-au facut si aranjamentele florale si au fost super frumoase,am sa pun poze cand le primesc,

Naoa
28.07.2010, 16:50:38
mancarea a fost super bune,din ate mi-au zis invitati ca eu nu am gustat nimic,servirea e ok,ospatari sunt prezenti tot timpul,remus respecta tot ce scrie in contract...noi nu am avut nici o problema cu nimic din ce e legat de sala,exceptie caldura,tot ei ne-au facut si aranjamentele florale si au fost super frumoase,am sa pun poze cand le primesc,

Multumesc de informatii. Apropo de poze... le-ai facut cu cine ti-a recomandat Remus sau ai avut pe altcineva? Asteptam pozele. :)

mire
28.07.2010, 20:49:20
nut cu cine ne-a recomandat remus...si sincer nu sunt multumita de cum au iesit...am vazut cateva la ei cand am fost sa le ducem bani...cel de care a zis remus am auzit ca e bun...

nicole300218
25.08.2010, 18:13:38
salut fetele,
eu am semnat cu remus grosu pt sala si muzica pt 27.08.2011 sper sa se ridice la inaltimea asteptarilor mele.

rambina
07.09.2010, 22:53:30
salut fetele,
eu am semnat cu remus grosu pt sala si muzica pt 27.08.2011 sper sa se ridice la inaltimea asteptarilor mele.
Poti sa imi spui cat te-a ajuns meniul si cat a fost muzica?

nicole300218
18.09.2010, 19:26:56
Poti sa imi spui cat te-a ajuns meniul si cat a fost muzica?
130 lei meniul si 1500 euro muzica

rambina
19.09.2010, 22:06:34
130 lei meniul si 1500 euro muzica
multumesc mult

mire
29.06.2011, 11:33:29
fetelor pun cateva poze cu sala....e alb cu mov...culorile nunti mele....mie mia placut super mult cum a fost aranjata

cristinutza25
12.01.2012, 21:21:04
Buna seara!
Am fost si noi azi si am vb pentru sala noua de nunti de la House of Harmony.Sala este foarte frumoasa...sincer nu ma asteptam sa arate asa bine.
Ati putea sa imi spuneti si mie parerile voastre,a celor care ati avut nunta acolo?D-na Mariana pare foarte de treaba!Iar meniul este foarte avantajos in comparatie cu alte locuri.
Va multumesc anticipat pt atentia acordata!

mire
13.01.2012, 10:55:51
Buna seara!
Am fost si noi azi si am vb pentru sala noua de nunti de la House of Harmony.Sala este foarte frumoasa...sincer nu ma asteptam sa arate asa bine.
Ati putea sa imi spuneti si mie parerile voastre,a celor care ati avut nunta acolo?D-na Mariana pare foarte de treaba!Iar meniul este foarte avantajos in comparatie cu alte locuri.
Va multumesc anticipat pt atentia acordata!

imi spui te rog care e sala nou,pt.ca am vazut ca acuma au 2 sali,eu am facut nunta in sala de la padurea verde si ma as vrea sa stiu care e cealalta sala..........mersi..........iar ceea ce tine de contractul incheiat cu ei sa sti ca se vor tine de tot,cu siguranta vei avea o nunta ca in povesti...........spor la pregatiri
:)

cristinutza25
13.01.2012, 19:47:13
Buna!Ms de raspunsuri!
Sala noua este pe Lorena nr35 langa fosta sectie de politie!Au zis k inainte a fost cantina dar acum este strict sala de evenimente...Arata fff bn inauntru!Diferenta dintre cele 2 sali este foarte mare...Cea de la padurea verde ink este si cantina,ne-au spus ca practic este sala lor de vineri dupamasa pana luni dimineata acolo si ca de aia nu arata chiar asa de bine....fiind copii mai distrug una alta...Ati facut cumva foto video cu ei?

mire
14.01.2012, 12:03:44
Buna!Ms de raspunsuri!
Sala noua este pe Lorena nr35 langa fosta sectie de politie!Au zis k inainte a fost cantina dar acum este strict sala de evenimente...Arata fff bn inauntru!Diferenta dintre cele 2 sali este foarte mare...Cea de la padurea verde ink este si cantina,ne-au spus ca practic este sala lor de vineri dupamasa pana luni dimineata acolo si ca de aia nu arata chiar asa de bine....fiind copii mai distrug una alta...Ati facut cumva foto video cu ei?

multumes de raspun..........cand an facut noi nunta era proaspat aranjata si arata bine acuma e posibil sa se fi distrus............nu am facut foto video cu ei dar am auzit ca sunt buni,nu stiu mai multe detali............spor la pregatiri

mona34
05.05.2012, 11:59:35
Saptamana trecuta am avut nunta la acest local si am de spus doar cuvinte de lauda. Meniul a fost foarte bun si mancare mai mult decat suficienta, deservirea de nota 10. Nu am avut nici un invitat care sa se planga de local si tot ce a tinut de el. De asemenea d-l Remus e un om deosebit cu care te poti intelege. Merita sa luati in considerare aceasta locatie daca sunteti in cautare de sala.

mire
06.05.2012, 23:03:03
Saptamana trecuta am avut nunta la acest local si am de spus doar cuvinte de lauda. Meniul a fost foarte bun si mancare mai mult decat suficienta, deservirea de nota 10. Nu am avut nici un invitat care sa se planga de local si tot ce a tinut de el. De asemenea d-l Remus e un om deosebit cu care te poti intelege. Merita sa luati in considerare aceasta locatie daca sunteti in cautare de sala.

casa de piatra si asteptam poze :)

Ioannastely
05.06.2012, 22:07:22
buna fetele :) sunt noua pe aici;;) si eu urmeaza sa trec prin etapa asta a vietii (casatoria) <:-P si intre posibilitatile de locatii ce am gasit... cea mai accesibila mi sa parut House of Harmony. Aveti ceva sugestii pentru mine? ;;) sa stiu ce sa intreb cand am sa merg sa vorbesc pesonal acolo? :) multumesc

miha24
07.06.2012, 16:09:16
buna fetele :) sunt noua pe aici;;) si eu urmeaza sa trec prin etapa asta a vietii (casatoria) <:-P si intre posibilitatile de locatii ce am gasit... cea mai accesibila mi sa parut House of Harmony. Aveti ceva sugestii pentru mine? ;;) sa stiu ce sa intreb cand am sa merg sa vorbesc pesonal acolo? :) multumesc
Ceau Ioana, referitor la House of Harmony nu stiu sa-ti dau detalii, stiu si eu ce am vazut pe site la ei, asta inainte sa ne decidem sa facem nunta la Resita. Eu zic ca cel mai bine e sa te duci sa vorbesti personal cu domnul Remus. Mie imi place de ei cum canta, poate iti fac o oferta si referitor la asta. Din cate vad, fetele care au avut nunta acolo au numai cuvinte de lauda. Am vazut ca au pachete si pt foto-video, sonorizare, etc... e posibil sa-ti iasa mai ieftin daca faci tot cu ei. Asta daca iti convine ce iti ofera. Ce sa intrebi e tipic pt toate restaurantele: pretul meniului, ce contine, ce ar trebui sa iti aduci tu din afara sau daca ai putea sa iti aduci ceva din afara daca-ti pica mai bine, aranjatul salii, daca pretind o taxa de scaun, cu cat se platesc ospatarii daca se platesc, cum arata toaletele si daca se va ocupa cineva de curatenie pe durata nuntii(am o obsesie pentru asta), si cel mai si cel mai important, capacitatea salii, dar asta dupa ce iti faci o lista cat de cat exacta de invitati. Nu doar aproximativa, pt ca eu cu lista mea aproximativa dupa ce am semnat contractul cu localul mi s-au mai adaugat pe ea vreo 100 de persoane... noroc ca am luat o sala mare:) Alte detalii... nu mai stiu:) cat e avansul... poate mai zic si celelalte miresici....
Oficial, bine ai venit miresica de 2013!!!!

larisa2012
08.06.2012, 10:11:20

Buna si bine ai venit la miresicile de 2013!!!

Am auzit ca e acceptabila la House of Harmony. Cel mai bine e sa mergeti acolo si gandeste-te la tot ce te intereasa in ziua nuntii: meniu, ce include, bauturile alocolice sunt incluse/tre sa le iei neaparat de la ei/poti sa le aduci tu, nr minim de persoane...etc...Vezi ce alte pachete iti ofera, daca le poti grupaa...etc. Cel mai bine e sa vezi cateva restaurante si sa faci comparatii intre ele, meniuri, avantaje, dezavantaje.

Te asteptam si pe forum al sectiunea miresici 2013 :)

Ioannastely
10.06.2012, 12:13:03
multumesc fetelor. o sa merg probabil saptamana asta sa vorbesc personal. mai am o prietena cea tinut acolo nunta acum 2 ani...dar am mai auzit ca au facut unele oferte mai bune si schimbari si la sala. o sa va povestesc:p

mona34
11.06.2012, 09:11:30
multumesc fetelor. o sa merg probabil saptamana asta sa vorbesc personal. mai am o prietena cea tinut acolo nunta acum 2 ani...dar am mai auzit ca au facut unele oferte mai bune si schimbari si la sala. o sa va povestesc:p

Eu am avut nunta la salonul verde. Acesta a fost renovat acum, l-au terminat chiar de nunta noastra. Dupa parerea mea merita sa mergi sa vezi despre ce este vorba. La mine nu am avut nici macar un invitat care sa se planga de ceva legat de locatie, mancare, bautura sau deservire. Meniul ne-a costat 150 ron in care am avut inclus: aperitiv, supa, sarmale cu mamaliguta, friptura, fructe, alune, inghetata si bauturi la discretie: suc, cafea, apa, whisky, angeli, bere si vin. Noi am adus doar palinca pt ca am avut multi invitati care preferau palinca in loc de whisky. Cantitativ mancarea a fost mai mult decat suficienta, sotul meu care este un gurmand nu a reusit sa manance tot. Tot in acest meniu este inclus si aranjamentul salii.
Daca doresti dl Remus se ocupa si de aranjamentele florale si bineinteles de muzica, dar si daca nu ii alegi pe dansii sa iti cante (cum a fost cazul nostru) se comporta la fel de amabil. Sper ca ti-am fost de ajutor, daca mai doresti sa iti spun ceva te rog sa ma intrebi.

adelinemb
13.07.2012, 12:16:22
buna fetelor, poate ma puteti ajuta si pe mine cu cateva pareri. eu momentan sunt plecata din tara si l-am lasat pe viitorul mire sa se ocupe de nunta, eu caut pe forum si el se duce sa vada. ne-am programat nunta pentru iunie 2013, si din ce am citit pe forum, din ce mi-a zis al meu ca arata sala si pretul care mi l-au oferit pentru meniul din 2013 e totul bine ( nunta va fii la house of harmony), problema este ca nefiind acolo sunt foarte agitata ca totul sa fie bine , sa fie perfect, asa cum isi doreste orice mireasa. si nu prea am gasit multe mesaje pe forumuri despre ei. asa ca va rog daca puteti sa imi raspunde-ti daca a-ti avut nunta acolo sau stiti pe cineva care a avut, cum a fost, cum se comporta cei de acolo. poate reusesc sa scap de cateva griji. va pup si va multumesc.

denigra
30.07.2012, 21:59:20
Eu am avut nunta la salonul verde. Acesta a fost renovat acum, l-au terminat chiar de nunta noastra. Dupa parerea mea merita sa mergi sa vezi despre ce este vorba. La mine nu am avut nici macar un invitat care sa se planga de ceva legat de locatie, mancare, bautura sau deservire. Meniul ne-a costat 150 ron in care am avut inclus: aperitiv, supa, sarmale cu mamaliguta, friptura, fructe, alune, inghetata si bauturi la discretie: suc, cafea, apa, whisky, angeli, bere si vin. Noi am adus doar palinca pt ca am avut multi invitati care preferau palinca in loc de whisky. Cantitativ mancarea a fost mai mult decat suficienta, sotul meu care este un gurmand nu a reusit sa manance tot. Tot in acest meniu este inclus si aranjamentul salii.
Daca doresti dl Remus se ocupa si de aranjamentele florale si bineinteles de muzica, dar si daca nu ii alegi pe dansii sa iti cante (cum a fost cazul nostru) se comporta la fel de amabil. Sper ca ti-am fost de ajutor, daca mai doresti sa iti spun ceva te rog sa ma intrebi.
buna mona.daca esti amabila sa imi dai si mie niste informatii.eu voi avea nunta anul viitor si desi am platit avansul la un restaurant tind sa il schimb.as vrea sa stiu daca tortul este inclus in pret cat si chelnerii.parca am citit undeva ca este inclus tot mai putin palinca.[]

gianyC
30.07.2012, 22:59:06
buna.caut locatie pentru nunta pentru anul viitor si am vizitat cantina de la silvic.intradevar sala este frumoasa si am fost incantata.am citit parerile voaste in legatura cu servirea mancarea si cat de corect este remus.Am insa o problema. as vrea sa stiu parerea voasstra vis-a-vis de grupul sanitar al acestei locatii.pentru mine este foarte important si va spun sincer ca felul in care sa prezentat cam lasa de dorit.

buna, tot eu.vreau sa va spun ca am vizitat peste 20 de locatii de nunta si pana acum aici la house of harmony este cea mai buna oferta.insa stau in dubii din cauza toaletelor.nu par igienice.astept raspunsurile voaste

adelinemb
30.07.2012, 23:45:15
buna, tot eu.vreau sa va spun ca am vizitat peste 20 de locatii de nunta si pana acum aici la house of harmony este cea mai buna oferta.insa stau in dubii din cauza toaletelor.nu par igienice.astept raspunsurile voaste

buna la ce te referi cand spui ca nu sunt igienice? eu am platit avansul dar nu am vazut-o ca sunt plecata din tara. doar iubi a fost , si sincer cred ca nu s-a uitat la toalete. daca ai putea sa imi spui la ce te referi, adica nu sunt curate sau nu sunt dezinfectate? te pup si mersi

denigra
31.07.2012, 14:56:30
buna fetelor, poate ma puteti ajuta si pe mine cu cateva pareri. eu momentan sunt plecata din tara si l-am lasat pe viitorul mire sa se ocupe de nunta, eu caut pe forum si el se duce sa vada. ne-am programat nunta pentru iunie 2013, si din ce am citit pe forum, din ce mi-a zis al meu ca arata sala si pretul care mi l-au oferit pentru meniul din 2013 e totul bine ( nunta va fii la house of harmony), problema este ca nefiind acolo sunt foarte agitata ca totul sa fie bine , sa fie perfect, asa cum isi doreste orice mireasa. si nu prea am gasit multe mesaje pe forumuri despre ei. asa ca va rog daca puteti sa imi raspunde-ti daca a-ti avut nunta acolo sau stiti pe cineva care a avut, cum a fost, cum se comporta cei de acolo. poate reusesc sa scap de cateva griji. va pup si va multumesc.
buna fetelor.eu voi avea nunta anul viitor in mai si chiar daca am platit avans 5 milioane la aurora voi merge sambata la house of harmony sa vad cum arata sala impodobita si poate ma razgandesc.asta este daca m-am grabit.plus ca am citit multe despre aceasta sala si toata lumea a fost multumita.daca imi place ce vad atunci poate ma reprofilez.

adelinemb
31.07.2012, 17:23:55
buna fetelor.eu voi avea nunta anul viitor in mai si chiar daca am platit avans 5 milioane la aurora voi merge sambata la house of harmony sa vad cum arata sala impodobita si poate ma razgandesc.asta este daca m-am grabit.plus ca am citit multe despre aceasta sala si toata lumea a fost multumita.daca imi place ce vad atunci poate ma reprofilez.

buna , sa-mi spui si mie te rog cum ti s-a parut ca arata impodobita, ca na, una e parerea cuiva si alta sunt cand vezi in poze. oricum eu avansul am dat 20 de mil aprox. ca era 10 % din total. te pup si astept noutati.

gianyC
31.07.2012, 22:53:26
buna la ce te referi cand spui ca nu sunt igienice? eu am platit avansul dar nu am vazut-o ca sunt plecata din tara. doar iubi a fost , si sincer cred ca nu s-a uitat la toalete. daca ai putea sa imi spui la ce te referi, adica nu sunt curate sau nu sunt dezinfectate? te pup si mersi

pai noi am aruncat o privire fugara, nu am insistat, dar la prima impresie nu pareau ok.sunt sigura ca vor dezinfecta si vor face curat inainte de fiecare eveniment, insa par invechite sau, na. . . nu stiu ce sa zic.Am mai intrebat prieteni de ai mei si concluzia este ca este un amanunt destul de lasat deoparte.oricum si noi inca tinem cont de sala pentru ca e superba, una din putinele din oras care mi-a placut foarte mult, inclusiv faptul ca e la padure si este mai retrasa.Iar cu parerile celorlalte miresici despre patroni, sincer cred ca viitorul tau sot a facut una din cele mai bune alegeri.Nu te stresa.

mona34
01.08.2012, 13:08:50
buna mona.daca esti amabila sa imi dai si mie niste informatii.eu voi avea nunta anul viitor si desi am platit avansul la un restaurant tind sa il schimb.as vrea sa stiu daca tortul este inclus in pret cat si chelnerii.parca am citit undeva ca este inclus tot mai putin palinca.[]

Tortul si prajiturile nu sunt incluse in pret. Ospatarii, aranjatul salii in schimb intra in pret.

mona34
01.08.2012, 13:11:59
buna.caut locatie pentru nunta pentru anul viitor si am vizitat cantina de la silvic.intradevar sala este frumoasa si am fost incantata.am citit parerile voaste in legatura cu servirea mancarea si cat de corect este remus.Am insa o problema. as vrea sa stiu parerea voasstra vis-a-vis de grupul sanitar al acestei locatii.pentru mine este foarte important si va spun sincer ca felul in care sa prezentat cam lasa de dorit.

Nu stiu ce intelegi tu prin igienice dar cand am avut eu nunta a fost curat in toalete, era hartie igienica suficienta..... daca dai detalii poate te pot ajuta

mona34
01.08.2012, 13:16:34
buna , sa-mi spui si mie te rog cum ti s-a parut ca arata impodobita, ca na, una e parerea cuiva si alta sunt cand vezi in poze. oricum eu avansul am dat 20 de mil aprox. ca era 10 % din total. te pup si astept noutati.

Mie mi s-a parut draguta si finuta sala impodobita.

mona34
01.08.2012, 13:18:57
pai noi am aruncat o privire fugara, nu am insistat, dar la prima impresie nu pareau ok.sunt sigura ca vor dezinfecta si vor face curat inainte de fiecare eveniment, insa par invechite sau, na. . . nu stiu ce sa zic.Am mai intrebat prieteni de ai mei si concluzia este ca este un amanunt destul de lasat deoparte.oricum si noi inca tinem cont de sala pentru ca e superba, una din putinele din oras care mi-a placut foarte mult, inclusiv faptul ca e la padure si este mai retrasa.Iar cu parerile celorlalte miresici despre patroni, sincer cred ca viitorul tau sot a facut una din cele mai bune alegeri.Nu te stresa.

S-a facut curatenie si au fost si dezinfectate dar sa uitam totusi ca e o cantina scolara.

adelinemb
01.08.2012, 21:29:14
Mie mi s-a parut draguta si finuta sala impodobita.

multumesc mult pentru raspuns. m-am mai linistit. uiii , de-abia astept nunta. al meu imi spune ca ma stresez prea mult, ca oricum va iesi bine, dar na, eu is cea care ii place sa aiba totul pus la punct pana la ultimul detaliu. apropo, tu decorul l-ai facut tot cu ei ? sau doar ce ti s-a oferit in pret. spre exemplu, eu as vrea flori pe masa, sfesnice cu lumanari, cristale pe masa, fantana cioco, etc. te pup si mersi

mona34
06.08.2012, 17:45:39
multumesc mult pentru raspuns. m-am mai linistit. uiii , de-abia astept nunta. al meu imi spune ca ma stresez prea mult, ca oricum va iesi bine, dar na, eu is cea care ii place sa aiba totul pus la punct pana la ultimul detaliu. apropo, tu decorul l-ai facut tot cu ei ? sau doar ce ti s-a oferit in pret. spre exemplu, eu as vrea flori pe masa, sfesnice cu lumanari, cristale pe masa, fantana cioco, etc. te pup si mersi

Aranjamentele florale le-am facut cu altcineva, acelea nu intra in pret, in schimb cristale am avut pe masa de la ei. De fantana de ciocolata nu stiu sa iti spun ca noi nu am avut.

adelinemb
06.08.2012, 21:31:57
Aranjamentele florale le-am facut cu altcineva, acelea nu intra in pret, in schimb cristale am avut pe masa de la ei. De fantana de ciocolata nu stiu sa iti spun ca noi nu am avut.

Buna, mie mi-au spus ca daca vreau flori pe masa imi vor face o oferta buna, tie nu ti-au placut modelele sau ai gasit in alta parte mai ieftin si mai fain. Te pup

gianyC
12.08.2012, 15:11:13
Nu stiu ce intelegi tu prin igienice dar cand am avut eu nunta a fost curat in toalete, era hartie igienica suficienta..... daca dai detalii poate te pot ajuta

am intrebat mult in stanga si dreapta si am decis sa facem si noi nunta acolo.saptamana viitoare vom merge sa stabilim detaliile si sa semnam contractul. Sper sa fie totul in regula si nu mai ma stresez cu baile acelea.sa fie ultima mea grija=P~=P~=P~=P~=P~=P~
Iupiiiiiiiiiii.Asta a fost primul pas

mona34
13.08.2012, 20:02:51
Buna, mie mi-au spus ca daca vreau flori pe masa imi vor face o oferta buna, tie nu ti-au placut modelele sau ai gasit in alta parte mai ieftin si mai fain. Te pup

Sincer nu am vrut sa ne faca ei oferta pt ca am gasit in Badea Cirtan o florarie unde am iesit super ieftin si am fost foarte incantata de cum au aratat atat aranjamentele cat si buchetul meu. Te pup si eu.

miha24
14.08.2012, 09:12:28
Sincer nu am vrut sa ne faca ei oferta pt ca am gasit in Badea Cirtan o florarie unde am iesit super ieftin si am fost foarte incantata de cum au aratat atat aranjamentele cat si buchetul meu. Te pup si eu.
Ne spui si noua mona ce inseamna super ieftin? Adica ce flori ai avut pe masa si cat te-a ajuns de o masa. Ca sa am un termen de comparatie. Si mie mi se pare exagerat ce am gasit la firmele de profil. Multumim.

Ioannastely
18.08.2012, 20:43:21
Fetelor...va faceti prea multe griji:) va inteleg ca va pregatiti de nunta si vreti sa fie perfect...asa o sa vreau si eu:x Auzind de mai multe locatii si interesandu-ma in mare parte, cea mai "mare" teama imi era mancarea si ma gandeam sa imi iau eu separat un bucatar sau bucatareasa si sa dea proba in fatza mea:)), insa parerea mea, deocamdata, si din micile asistari Restaurantul House of Harmony este de no comment:) va spun din propria "experienta" desi inca nu mi-am tinut nunta. Am fost personal acolo si am asistat la desfasurari. Concluzia mea:
- Mancarea este SUPER buna =P~ (nu ca in alt loc unde, fara suparare, am auzit ca la sarmale in loc sa fie umplute cu carne, erau umplute cu cotorul de la varza; cartofii arsi, etc...deci...)
- Fetele de acolo care servesc sunt super de treaba (merita ciubuc) :-"
- Toaleta se curata si se dezinfecteaza MEREU ;-) cu solutii speciale, sala se sterge pe jos chiar inclusiv in ziua nuntii, se matura tot...ce mai...sa fie luna si bec;)) toate felete sunt "in priza" sa fie totul bine
- Florile si aranjamentele care le face Mariana sunt superbe, au grija sa aduca flori "proaspete" :-p

Daca mai aveti intrebari va raspund cu placere:) atat cat stiu:)

denigra
21.08.2012, 10:54:54
Buna fetelor.poate sa imi spuna vreo miresica daca la sala a avut probleme cu greia?eu vreau sa dau avansul sapt viitoare, dar o colega care a fost vara aceasta la o nunta mi-a povestit ca e terroare pe ringul de dans, ca ua cazut o gramada de persdoane pt ca e gresia lucioasa.a mai avut cineva problema?si acest aspect e importanr

mona34
21.08.2012, 19:27:56
Ne spui si noua mona ce inseamna super ieftin? Adica ce flori ai avut pe masa si cat te-a ajuns de o masa. Ca sa am un termen de comparatie. Si mie mi se pare exagerat ce am gasit la firmele de profil. Multumim.

Am avut aranjamente pentru 10 mese + masa mirilor + buchetul de mireasa + florile pt mire si nasi si toate acestea m-au costat 500 ron. Aranjamentele au avut flori diverse de la trandafiri, gherbera pana la flori de sezon toate viu colorate. Buchetul de mireasa a fost din trandafiri albi, iar cocardele tot trandafiri. Intr-adevar buchetul meu a avut doar 11 trandafiri pt ca mie nu-mi plac buchetele aglomerate.

mona34
21.08.2012, 19:35:40
Buna fetelor.poate sa imi spuna vreo miresica daca la sala a avut probleme cu greia?eu vreau sa dau avansul sapt viitoare, dar o colega care a fost vara aceasta la o nunta mi-a povestit ca e terroare pe ringul de dans, ca ua cazut o gramada de persdoane pt ca e gresia lucioasa.a mai avut cineva problema?si acest aspect e importanr

Nu stiu cum au cazut o gramada de persoane pt ca eu nu am alunecat deloc nici macar la vals unde ai nevoi sa aluneci putin. Am avut prieteni care s-au si imbatat si nu au reusit sa cada desi aveau pantofi si nu alta incaltaminte care nu aluneca. Si pot sa iti spun foarte sincer ca s-a dansat intr-una pana dimineata. Asa ca ce ti-a povestit prietena ta eu cred ca e o poveste din basme si nu realitatea de la House of Harmony

Ioannastely
22.08.2012, 19:09:00
Buna. cred ca stiu evenimentul la care sa intamplat faza cu "alunecatul"... mi se pare ca sa intamplat cand era sezonul "rece-cald"...nu venise vara asa bine...si sa creat un condens inauntru, afara fiind mai frig, rece. au fost si multi invitati. insa fetele stergeau pe jos. nu se asteptau nici ei si se mirau de la ce se "umezeste" pe jos. Insa nu iti fa griji. ;-)

denigra
23.08.2012, 16:04:38
Ioana probabil vb de aceiasi nunta pentru ca aceasta colega mi-a spus ca a fost multa lume, condens si ca degeaba stergeau femeile pe jos...deci nu din basme vb din moment ce a participat la nunta.in momentul in care i-am zis ce sala am ales s-a uitat razant la prietenul si ei mi-a zis ca a fost acolo, ca e dragut doar ca..mi-am facut griji, dar avand in vedere ca eu nu am multi invitati , in jur de 90 nu cred ca va fi problema si sincer la ce preturi bune au chiar nu poate fi tot perfect, mai multa grija la dans si in rest distractie.multumesc fetelor ca m-ati mai linistit.sapt asta merg sa dau avansul.va pup

manuela.tm
04.09.2012, 19:23:16
Are careva poze cu sala cea mare (salon crem) aranjata pentru o nunta?
Multumesc.

denigra
07.09.2012, 11:49:59
fetelor eu am fost la house of harmony si am semnat contractul pentru anul viitor, in salonul crem.sincera sa fiu nu am fost niciodata fana a acestei culori chiar daca predomina crem, maro,(perdele, gresie etc) nuante din acestea mai mate.eu m-am gandit in felul urmator:decorul este inclus in pret(asta daca alegi o culoare pe care o au ei, mi se pare ca alb cu visiniu si inca una) doar ca eu vreau sa pastrez albul ca si husa si voi intreba cat ar costa daca as avea in spatele scaunelor fundita roz deschis.daca este prea scupm atunci merg singura imi cumpar material si fac fundite.recent am auzit ca in urma cu cateva sambete nu stiu exact data), o cunostinta a fost acolo la nunta ca invitata si a zis in felul urmator:salata de vinete din aperitiv a fost acra, salamul super ieftin, tortul ca naiba si sarmalele tari de le-ai taiat cu cutitul.clar m-am panicat ca doar cu cateva zile inainte dadusem avansul.dar eu m-am gandit in felul urmator:voi merge la la sala intr-o sambata cand are cineva nunta(nu ca invitat normal), vorbesc cu patronul, cumpar un meniul vad cum e si daca nu imi convine ceva zic.ce naiba .daca cunostinta asta a mea avea dreptate, ajungeau oamenii la spital cu toxi-infectie alimentara, sa fim seriosi.viitorul meu sot nu este prea incantat de sala, el voia o nunta mai de lux, dar avand in vedere ca noi facem nunta cu banutii nostri, trebuie sa ne gandim bine.am gasit si muzica, si fotograf, in rest toate la timpul lor.daca mai aveti ceva nelamuriri si pot sa va ajut, cu drag.va pup o zi buna

larisa2012
07.09.2012, 14:26:48
fetelor eu am fost la house of harmony si am semnat contractul pentru anul viitor, in salonul crem.sincera sa fiu nu am fost niciodata fana a acestei culori chiar daca predomina crem, maro,(perdele, gresie etc) nuante din acestea mai mate.eu m-am gandit in felul urmator:decorul este inclus in pret(asta daca alegi o culoare pe care o au ei, mi se pare ca alb cu visiniu si inca una) doar ca eu vreau sa pastrez albul ca si husa si voi intreba cat ar costa daca as avea in spatele scaunelor fundita roz deschis.daca este prea scupm atunci merg singura imi cumpar material si fac fundite.recent am auzit ca in urma cu cateva sambete nu stiu exact data), o cunostinta a fost acolo la nunta ca invitata si a zis in felul urmator:salata de vinete din aperitiv a fost acra, salamul super ieftin, tortul ca naiba si sarmalele tari de le-ai taiat cu cutitul.clar m-am panicat ca doar cu cateva zile inainte dadusem avansul.dar eu m-am gandit in felul urmator:voi merge la la sala intr-o sambata cand are cineva nunta(nu ca invitat normal), vorbesc cu patronul, cumpar un meniul vad cum e si daca nu imi convine ceva zic.ce naiba .daca cunostinta asta a mea avea dreptate, ajungeau oamenii la spital cu toxi-infectie alimentara, sa fim seriosi.viitorul meu sot nu este prea incantat de sala, el voia o nunta mai de lux, dar avand in vedere ca noi facem nunta cu banutii nostri, trebuie sa ne gandim bine.am gasit si muzica, si fotograf, in rest toate la timpul lor.daca mai aveti ceva nelamuriri si pot sa va ajut, cu drag.va pup o zi buna

Buna,

Sa stii ca nici eu nu auzisem foarte multe lucruri de lauda despre acesta sala. Incearca sa mergi si sa cumperi meniul insa intreaba si pe invitatii de acolo cum le place...

Da, asa e, sunt scumpe meniurile in general dar lumea sa stii ca comenteaza mereu de mancare, de muzica, etc. Asta e :-\...daca mergi macar sa mananci bine si gustos si sa te bucuri de seara aia. Eu una asa am facut ca tine, am semnat contractul in martie si nu erau nunti atunci si am intrebat de atunci in dreapta si stanga despre meniu, servirea de la Cochet Ballroom si toata lumea mi-a spus ca e foarte multumita si ca servirea e ireprosabila si sunt mai mult decat incantata dar am un meniu de 180 ron fara bautura inclusa...

Daca nu, eu zic ca ai timp sa te razgandesti si sa luati o decizie care sa va fie voua bine.

denigra
07.09.2012, 21:02:06
rog fetele care au fost mirese sau invitate si au nemultumiri referitoare la sala, meniu, servire, sa imi scrie si mie ca sa indrept sau macar sa incerc sa indrept lucrurile...multumesc

miha24
08.09.2012, 10:10:03
Draga mea,
Eu nu stiu exact cum stau lucrurile acolo dar eu ma gandesc asa... salata de vinete nu putea fi acra ca sigur se trezea cineva sa le dea in cap cu ea... si din ce stiu eu niciun restaurant nu isi permite sa faca asa ceva... tocmai pentru ca se aude si adio clienti. Salamul ieftin... cred .. adica se poate, trebuie avut in vedere ca e totusi un meniu mai ieftin, de undeva trebuie sa castige si ei. Asta cu sarmalele, nu stiu ce sa zic, nu cred ca nu stiu ei o reteta ca sa le iasa o data asa, o data asa. Sa ai in vedere si faptul ca respectiva cunostiinta poate ti-a relatat astea din invidie, ca sa te agite, cu atat mai mult cu cat probabil stia ca si tu o sa faci acolo. Nici eu nu am o sala ballroom pentru ca nu am fi gasit asa ceva in Resita iar in Tm preturile sunt asa cum sunt, si nici nu am ales cel mai scump meniu, desi tipa cu care am vorbit ne directiona spre ala... Am si eu salam in aperitiv, am intrebat de la inceput de care sa fie bun, dar gandeste-te ca nu la toata lumea place ceva ce mie imi place. Eu zic sa mergi sa vorbesti, chiar asa cum ai zis tu, si chiar sa le zici ce ai auzit, poate o sa ai o surpriza:)
PS: Si eu am intrebat o "prietena" despre cum a fost la o nunta la restaurantul la care fac eu: si mi-a raspuns: naspa. Mancarea a fost naspa, chelnerii nu aduceau ce cereai, friptura a fost putina. Am vorbit apoi cu mireasa de la aceeasi nunta si m-a asigurat ca totul a fost perfect, mancarea buna, servirea foarte buna... ceea ce m-a facut sa inteleg ca nu toti cei cu care vei vorbi iti vor spune adevarul:) trebuie sa mai si sapi ca sa-l afli.

larisa2012
10.09.2012, 14:12:38
Draga mea,
Eu nu stiu exact cum stau lucrurile acolo dar eu ma gandesc asa... salata de vinete nu putea fi acra ca sigur se trezea cineva sa le dea in cap cu ea... si din ce stiu eu niciun restaurant nu isi permite sa faca asa ceva... tocmai pentru ca se aude si adio clienti. Salamul ieftin... cred .. adica se poate, trebuie avut in vedere ca e totusi un meniu mai ieftin, de undeva trebuie sa castige si ei. Asta cu sarmalele, nu stiu ce sa zic, nu cred ca nu stiu ei o reteta ca sa le iasa o data asa, o data asa. Sa ai in vedere si faptul ca respectiva cunostiinta poate ti-a relatat astea din invidie, ca sa te agite, cu atat mai mult cu cat probabil stia ca si tu o sa faci acolo. Nici eu nu am o sala ballroom pentru ca nu am fi gasit asa ceva in Resita iar in Tm preturile sunt asa cum sunt, si nici nu am ales cel mai scump meniu, desi tipa cu care am vorbit ne directiona spre ala... Am si eu salam in aperitiv, am intrebat de la inceput de care sa fie bun, dar gandeste-te ca nu la toata lumea place ceva ce mie imi place. Eu zic sa mergi sa vorbesti, chiar asa cum ai zis tu, si chiar sa le zici ce ai auzit, poate o sa ai o surpriza:)
PS: Si eu am intrebat o "prietena" despre cum a fost la o nunta la restaurantul la care fac eu: si mi-a raspuns: naspa. Mancarea a fost naspa, chelnerii nu aduceau ce cereai, friptura a fost putina. Am vorbit apoi cu mireasa de la aceeasi nunta si m-a asigurat ca totul a fost perfect, mancarea buna, servirea foarte buna... ceea ce m-a facut sa inteleg ca nu toti cei cu care vei vorbi iti vor spune adevarul:) trebuie sa mai si sapi ca sa-l afli.

Mare dreptate ai Miha;)). Se poate sa fie doar asa -vorbe urate in vant- numai ca sa nu stea linistita. Oamenii din ziua de astazi sunt atat de „suciti” incat nu stii la ce sa te astepti de la ei...Bine ca ai facut cercetari si te-ai lamurit tu singura cum stau lucrurile.

Oricum, o nunta nu ar trebuie sa se caracterizeze prin salata de vinete sau salam 8-} chiar deloc....

Ioannastely
12.09.2012, 10:50:07
fetelor nu stiu de unde ati auzit prostii de astea sincer. salata de vinete acra la house of harmony? =))=)) Poate e una din putinele sali de nunti unde totul se face proaspat mai ales salatele si ce tine de apritiv, sa nu zic de pireu si toate cele. personal am asistat luandu-i prin "surprindere" ;-) . Eu nu prea is fan "sarmale" dar am gustat sarmalele de la nunti de acolo si din gustat s-a transformat in "mancat cu haleala" =)) serios si sincer. nu as lauda ceva de care nu as fi si eu multumita;)) o sa fie bine, nu-ti fa griji k ai semnat contract si dupa aia ai auzit k nu stiu ce nu e bine. parerea mea... acuma crede fiecare ce vrea :)

mire
14.01.2013, 19:39:35
eu am facut nunta la ei (in sala de la padurea verde ,am inteles ca acuma au 2 sali) si am fost foarte multumita de tot,la fel au fost si invitati,care chiar au laudat mancarea :) .....deci eu zic sa stai linistita ca totul va fi bine...dar pt linistea poti sa verifici ..........spor la pregatiri

gianyC
25.07.2013, 00:43:09
buna fetelor.Eu am avut de curand nunta acolo si va povestesc si partile bune si cele rele.Voi mai departe decideti ce vreti sa faceti.In primul rand am fost dezamagita de atitudinea lui Remus Grosu.Dezinteres.Asta a fost atitudinea fata de nunta mea.Cu o zi inainte de nunta am fost la ultimele aranjamente si majoritatea huselor de pe saune erau patate.Probabil, cum spune dansul, de la detergenti, insa nu se putea primi invitatii in asa hal din punctul meu de vedere.Asta insa a rezolvat-o.Ne-a dat huse din brodcard.Am trecut peste.A promis bancute afara la intrare dar nu le-a pus.Mirele a oferit fiecarei invitate cate un fir de garoafa.Trebuia sa fie un ospatar in spatele mirelui care sa ii ofere firul in mana.Asa a fost vorba.Fetele de la restaurant nici nu au stiut de asta.Am dus peste 100 de baloane pe care a zis ca le pune el pe ringul de dans.Asa a fost . . . vreo 30 sa zic.Restul nu le-am mai vazut.S-au evaporat.Am vorbit sa puna la o masa doar scaun nu si meniu, fiind vorba de un copil mic.Dimineata a uitat acest lucru si a trebuit sa platesc desi nu a servit acel meniu.Treaca si asta.Am stat cu invitatii in fata localului pentru ca fetele nu aveau pregatite paharele de sampanie.Aranjamenul pe care l-am cerut (ghirlanda de flori pe masa mirilor) s-a transformat intr-un buchet urat (sincer) si mic.Am avut vre-o 4 invitati care nu au venit.Teoretic trebuia sa luam meniurile la pachet (ma rog - ce se putea din ele).Cum le-ati vazut voi asa le-am vazut si eu.Din palinca abia am recuperat ceva inapoi si asta pentru ca ne-am adus aminte sa le cerem dimineata, la fel si din sucuri.Astea fiind cumparate de noi suplimentar fata de ce era in meniu.Am dus cutii in care sa puna pachetele cu prajituri pentru cand plecau invitatii.Nici nu le-au pus, nici nu le-am mai vazut.Partea buna este ca invitatii s-au simtit bine.Mancarea a fost multa si foarte buna de la aperitiv si pana la inghetata.La toti le-a placut.Ospatarele au fost ok.Unii au fost foarte multumiti.Altii nu.Acum depinde si cat de fitosi sunt invitatii.In concluzie probleme mari nu au fost.Peste astea se trece.Aveti insa grija mare dimineata sa va luati tot ce trebuie.Noi ne-am data seama a doua zi ca palinca ioc, sucuri ioc, meniuri ioc, baloane, cutii de prajituri ioc.sfatul cel mai bun pe care pot sa vi-l dau este sa zambiti mereu si invitatii se vor simti bine si nu vor sti ce este in spatele cortinei.Va pup si casa de piatra.