PDA

Versiunea completa : Cazare pentru invitati in Arges

Coriroz
17.01.2010, 00:44:31
Buna fetelor,

Deschid acest subiect pentru ca noi vom avea multi invitati din tara si chiar si strainatate si nu stim unde sa-i cazam pe toti, la un pret mai convenabil.

Ma puteti ajuta, va rog, cu idei de pensiuni, hoteluri din Pitesti?

Multumesc mult,
Corina

english_muffin
18.01.2010, 12:56:58
Buna.... Sunt multe hoteluri in Pitesti. Poate cel mai bine ar fi sa ne spui unde are loc nunta ca sa-ti dam variante prin apropiere. De pensiuni chiar nu stiu....

Buna fetelor,

Deschid acest subiect pentru ca noi vom avea multi invitati din tara si chiar si strainatate si nu stim unde sa-i cazam pe toti, la un pret mai convenabil.

Ma puteti ajuta, va rog, cu idei de pensiuni, hoteluri din Pitesti?

Multumesc mult,
Corina

Coriroz
27.01.2010, 16:38:41
Buna.... Sunt multe hoteluri in Pitesti. Poate cel mai bine ar fi sa ne spui unde are loc nunta ca sa-ti dam variante prin apropiere. De pensiuni chiar nu stiu....

hei! :)
nunta va fi la Yaki din centru, de pe republicii, aproape de Zinca. ne-au spus ca ne pot da si ei reduceri dar avem chiar multi invitati si nu stiu daca toti isi vor permite o camera la Yaki.

multumesc mult de ajutor!

english_muffin
29.01.2010, 10:53:26
hei! :)
nunta va fi la Yaki din centru, de pe republicii, aproape de Zinca. ne-au spus ca ne pot da si ei reduceri dar avem chiar multi invitati si nu stiu daca toti isi vor permite o camera la Yaki.

multumesc mult de ajutor!

Pai atunci incearca asa: eu iti dau mai multe variante si poti suna sa intrebi ce tarife au si mai ales ce discount pentru grupuri:
- Hotel Muntenia, in centru la 2 pasi de restaurantul tau;
- Hotel Argesul, vis-a-vis de Muntenia (nu stiu daca mai functioneaza, dar da un search pe net)
- Hotel Victoria, vis-a-vis de Colegiul Zinca (cred ca e de 4 stele, dar nu sunt sigura)
- Hotel Cara - tot in centru
- mai este un hotel Yaki langa gara care s-ar putea sa fie mai accesibil ca pret decat cel din centru.
Poti incerca si pe la periferia Pitestiului, Hotel Iatsa (in Stefanesti), sau la iesirea spre Bascov stiu ca mai e unul.

Pensiuni, sincer nu stiu in Pitesti, stiu una in Calinesti (aprox. 10 km de Pitesti). Daca imi mai vine ceva in minte iti spun.

Bafta

Coriroz
30.01.2010, 18:19:48
Pai atunci incearca asa: eu iti dau mai multe variante si poti suna sa intrebi ce tarife au si mai ales ce discount pentru grupuri:
- Hotel Muntenia, in centru la 2 pasi de restaurantul tau;
- Hotel Argesul, vis-a-vis de Muntenia (nu stiu daca mai functioneaza, dar da un search pe net)
- Hotel Victoria, vis-a-vis de Colegiul Zinca (cred ca e de 4 stele, dar nu sunt sigura)
- Hotel Cara - tot in centru
- mai este un hotel Yaki langa gara care s-ar putea sa fie mai accesibil ca pret decat cel din centru.
Poti incerca si pe la periferia Pitestiului, Hotel Iatsa (in Stefanesti), sau la iesirea spre Bascov stiu ca mai e unul.

Pensiuni, sincer nu stiu in Pitesti, stiu una in Calinesti (aprox. 10 km de Pitesti). Daca imi mai vine ceva in minte iti spun.

Bafta

Multumesc mult!
Incep sa fac un research si iti spun ce rezolv! ;)

Succes si tie cu pregatirile!

english_muffin
30.01.2010, 21:52:58
Multumesc mult!
Incep sa fac un research si iti spun ce rezolv! ;)

Succes si tie cu pregatirile!

Multumesc...Daca te mai pot ajuta cu ceva, o fac cu placere

mami_meu
31.01.2010, 11:33:15
Buna, eu stiu 3 pensiuni in Pitesti:
- una e in Trivale langa Castel si se numeste Monte Carlo
- alta la iesire din Pitesti spre Mioveni se numeste Pensiunea Cristal si tot in acea directie pana in blocurile de la Maracineni Pensiunea Cora
Sper ca ti-am fost de folos....

Coriroz
06.02.2010, 01:17:04
- alta la iesire din Pitesti spre Mioveni se numeste Pensiunea Cristal si tot in acea directie pana in blocurile de la Maracineni Pensiunea Cora
Sper ca ti-am fost de folos....

Multumesc mult pt info! Mi-am adus aminte ca chiar ii cunosc pe patronii de la Cora si am vazut pe net ca au preturi chiar foarte ok. Cred ca ii voi contacta.

mersi mult!

Coriroz
25.08.2010, 21:40:33
Buna fetelor,

Am rezolvat cu cazarea invitatilor chiar la hotel. Am obtinut o reducere grozava (aproape la jumatate de pret) asa ca totul a mers foarte bine. Iar invitatii au fost foarte multumiti ca nu au trebuit sa umble prin oras noaptea, si totul a fost aproape.

Va multumesc pt ajutorul vostru :)

Juny
03.09.2010, 22:36:44
Eu sunt o miresica din Ploiesti de fel, care sta in Bucuresti si va face nunta in Pitesti. Sunt interesata si eu de o pensiune in Pitesti pentru ca chiar vreau s-o inchiriez pe toata pentru mine, ai mei si rudele mai apropiate. Din cate observ nu prea am de unde alege. Chiar nu exista niciuna mai la periferie eventual, sau intr-un cartier si care sa fie la curte? Mi-e frica sa n-ajung prin vreun sat din imprejurimi.

Multumesc!

Juny
06.09.2010, 14:12:23
Chiar nu mai stie nimeni nicio pensiune? :(

denisa86
08.09.2010, 19:16:30
Chiar nu mai stie nimeni nicio pensiune? :(

a mai raspuns cineva mai la inceputul topicului..

" mami_meu
Re: Pensiuni in Pitesti
Sper ca ti-am fost de folos...."

poate te ajuta cu ceva ;;)

Juny
08.09.2010, 22:28:47
Stiu, pe-acelea le-am vazut dar ma gandeam ca poate nu sunt singurele...

denisa86
08.09.2010, 22:43:08
Stiu, pe-acelea le-am vazut dar ma gandeam ca poate nu sunt singurele...

e ok.. am crezut ca nu le-ai vazut... ;;)
si vroiam s ate ajut cumva, numai ca altele nu stiu nici eu..;;)
ai incercat un search pe google? poate gasesti ceva?
trebuie sa fie.. cauta prin trivale, ca am vazut ca restaurantul tau e classic ballroom .. ar fi foarte bine sa gasesti aproape..
multa bafta!

Adelinaa
16.11.2010, 23:02:45
Eu sunt o miresica din Ploiesti de fel, care sta in Bucuresti si va face nunta in Pitesti. Sunt interesata si eu de o pensiune in Pitesti pentru ca chiar vreau s-o inchiriez pe toata pentru mine, ai mei si rudele mai apropiate. Din cate observ nu prea am de unde alege. Chiar nu exista niciuna mai la periferie eventual, sau intr-un cartier si care sa fie la curte? Mi-e frica sa n-ajung prin vreun sat din imprejurimi.

Multumesc!

si eu caut o pensiune pentru rudele mele care nu sunt din oras.Dar nu gasesc. :(

Juny
17.11.2010, 11:25:24
si eu caut o pensiune pentru rudele mele care nu sunt din oras.Dar nu gasesc. :(

Ai cautat pe net sau ai cautat prin oras sau pe langa? pana la urma cred ca asa o sa fac. Plec cu masina la plimbare prin Pitesti si imprejurimi si ma uit stanga dreapta sa vad daca-mi sare vreuna in ochi. :(

denisa86
09.04.2011, 12:13:34
Ai cautat pe net sau ai cautat prin oras sau pe langa? pana la urma cred ca asa o sa fac. Plec cu masina la plimbare prin Pitesti si imprejurimi si ma uit stanga dreapta sa vad daca-mi sare vreuna in ochi. :(

juny, pana la urma ai gasit cazare undeva? pt ca la un calcul sumar mi-am dat seama ca nu am unde sa primesc toate rudele mele si ale miresoiului din afara orasului, asa ca trebuie sa ma reorientez.. 8-|

Juny
09.04.2011, 16:56:39
juny, pana la urma ai gasit cazare undeva? pt ca la un calcul sumar mi-am dat seama ca nu am unde sa primesc toate rudele mele si ale miresoiului din afara orasului, asa ca trebuie sa ma reorientez.. 8-|

Am vazut vreo trei pensiuni la iesirea din Pitesti spre Brasov, Mioveni - sunt cam la 1 km de Euromall - nu mi s-a parut f departe dar n-am vazut personal decat una din ele - Cora si era 100 lei camera. Aratau super bine. Presupun ca si celelalte doua pensiuni sunt ok - Cristal si ...din pacate nu-mi mai amintesc numele celei de-a treia acum. Am mai vazut una in Gavana - Avangarde, langa spitalul militar - aia era 110 parca. Mai e un ditamai motelul pe la Bascov - cand te duci de la Bascov din intersectie (unde e Sorelo) spre autostrada (zona Euromall), imediat pe stanga. Cred ca o sa mai caut cand voi mai ajunge prin Pitesti.

Andutza14
17.04.2011, 23:15:40
Si eu sunt in cautare de cazare pentru rudele sotului care nu sunt deloc putine :).Daca mai aveti sugestii v-as fi recunoscatoare,oricum de maine am sa incep sa caut si eu personal si daca gasesc ceva interesant va zic si voua.Normal pentru mai multe persoane cazate ar trebuii sa faca o reducere.

Coriroz
18.04.2011, 17:20:57
Si eu sunt in cautare de cazare pentru rudele sotului care nu sunt deloc putine :).Daca mai aveti sugestii v-as fi recunoscatoare,oricum de maine am sa incep sa caut si eu personal si daca gasesc ceva interesant va zic si voua.Normal pentru mai multe persoane cazate ar trebuii sa faca o reducere.

Buna fetelor,

Ma bucur ca subiectul deschis de mine anul trecut este de interes si va ajuta :)

Eu atunci am reusit sa obtin niste preturi foarte bune de la hotel unde am avut si nunta (Yaky Center) asa ca mi-am cazat toti musafirii acolo. Unele rude au stat la rudele din Pitesti iar restul al hotel.

Eu va sfatuiesc sa va faceti liste cu cati invitati aveti confirmati ca au nevoie de cazare si sa negociati cu un hotel/pensiune. Cu siguranta va vor da reduceri.

Mult succes si o nunta ca in povesti!
Cori

georgiana_albastroiu
22.04.2011, 21:27:34
Buna fetelor.

Ce stiti despre hotel Victoria? As vrea sa imi cazez nasii acolo.
Multumesc

denisa86
22.04.2011, 23:24:56
Buna fetelor.

Ce stiti despre hotel Victoria? As vrea sa imi cazez nasii acolo.
Multumesc

nu stiu cum arata camerele acolo.. dar poti sa intri pe booking (.com) si cauta hoteluri din pitesti.. gasesti si poze cu interiorul camerelor.. sunt cateva hoteluri care arata bine, dar si putin mai scumpicele.. victoria cred ca este printre cele mai scumpe.. pe mine m-a impresionat si cum arata hotel argesul dupa renovare...

andreea_0608
04.05.2011, 21:16:28
Eu am fost zilele trecute la hotel Arges si la Carmen in centru. La arges arata f bine camerele, la Carmen nu am intrat. Eu am cerut un pret pt 10 camere si au lasat destul de mult la pret. La arges de la 210 lei am ajuns la 135 lei pe camera, iar la carmen de la 90 la 70 lei. ceea ce zic eu ca e destul de convenabil. ideea e ca trebuie sa fii sigur de cate camere ai nevoie si poti negocia cu ei.

Andutza14
09.05.2011, 17:59:08
Buna fetelor,

Ma bucur ca subiectul deschis de mine anul trecut este de interes si va ajuta :)

Eu atunci am reusit sa obtin niste preturi foarte bune de la hotel unde am avut si nunta (Yaky Center) asa ca mi-am cazat toti musafirii acolo. Unele rude au stat la rudele din Pitesti iar restul al hotel.

Eu va sfatuiesc sa va faceti liste cu cati invitati aveti confirmati ca au nevoie de cazare si sa negociati cu un hotel/pensiune. Cu siguranta va vor da reduceri.

Mult succes si o nunta ca in povesti!
Cori

Iti multumesc pentru sfaturi,intradevar un subiect interesant.
Am sa incerc sa negociez si eu cu cei de la hotel pentru ca am destule persoane din afara orasului.
Te pup

consuella
03.11.2011, 21:23:19
Eu am fost zilele trecute la hotel Arges si la Carmen in centru. La arges arata f bine camerele, la Carmen nu am intrat. Eu am cerut un pret pt 10 camere si au lasat destul de mult la pret. La arges de la 210 lei am ajuns la 135 lei pe camera, iar la carmen de la 90 la 70 lei. ceea ce zic eu ca e destul de convenabil. ideea e ca trebuie sa fii sigur de cate camere ai nevoie si poti negocia cu ei.
buna, sunt si eu pitesteanca care urmeaza sa aiba o nunta si cauta un hotel cu preturi bune pentru cateva zile pt oaspeti mei!! ai idee daca muntenia mai are restaurantul in folosinta??

georgiana_albastroiu
08.11.2011, 18:33:23
Buna fetelor

Initial cautam cazare pentru nasii mei la Hotel Victoria, dar pentru ca am avut nunta la Laguna, am optat pentru Hotelul Magic care era vis a vis de restaurant.
Am platit 150 lei/ noapte pentru camera dubla, cu mic dejun inclus.
Nasii au fost multumiti.

Pretul putea fi negociat daca am fi rezervat mai multe camere.

Sper sa va fie de folos postarea!