PDA

Versiunea completa : Locatii pentru sedinta foto

Dr_Ioana
25.08.2008, 12:47:56
Fetelor, eu am o mare dilema. Unde sa mergem noi cu fotograful ca sa facem poze in ziua nuntii. Am vazut in pozele unor foste miresici niste locuri superbe pe care nu le pot localiza in Cluj. Am nunta pe 1 noiembrie, asa ca nu ma astept la vreme prea frumoasa. Va rog sa ma ajutati![-o<

Karon
25.08.2008, 13:06:12
Fetelor, eu am o mare dilema. Unde sa mergem noi cu fotograful ca sa facem poze in ziua nuntii. Am vazut in pozele unor foste miresici niste locuri superbe pe care nu le pot localiza in Cluj. Am nunta pe 1 noiembrie, asa ca nu ma astept la vreme prea frumoasa. Va rog sa ma ajutati![-o<

Noi ne-am facut pozele de interior in teatrul national(am platit o taxa de 100 ron, dar si-a meritat toti banii ... decorul este superb! ) si cele de exterior in muzeul satului (am avut noroc de vreme buna, au iesit niste poze super cu frunzele aramii pe fundal)

fotograful nostru mai zicea de muzeul din centru de langa Melody(nu stiu cum ii zice), iar daca nu ploua va recomand zidul de la baba novac, am vazut niste poze superbe facute acolo, desi fusese innorat

Arina3891
25.08.2008, 14:15:49
De Gradina Botanica ce ziceti? Nu clasicele poze de la Gradina Japoneza... sunt niste locatii superbe in paduricea de brazi de langa sere...

Dr_Ioana
26.08.2008, 11:25:47
Noi ne-am facut pozele de interior in teatrul national(am platit o taxa de 100 ron, dar si-a meritat toti banii ... decorul este superb! ) si cele de exterior in muzeul satului (am avut noroc de vreme buna, au iesit niste poze super cu frunzele aramii pe fundal)

fotograful nostru mai zicea de muzeul din centru de langa Melody(nu stiu cum ii zice), iar daca nu ploua va recomand zidul de la baba novac, am vazut niste poze superbe facute acolo, desi fusese innorat

Teatrul national!!=P~ Imi place! Spune-mi te rog persoana de contact sau unde trebuie sa platesc taxa. Se face cu programare? Cu cat timp inainte?

Dr_Ioana
26.08.2008, 11:32:46
De Gradina Botanica ce ziceti? Nu clasicele poze de la Gradina Japoneza... sunt niste locatii superbe in paduricea de brazi de langa sere...

Gradina Botanica e un loc superb in Cluj, dar daca ploua........:-s. Asta e neajunsul nuntilor de toamna.

Karon
27.08.2008, 10:58:09
Teatrul national!!=P~ Imi place! Spune-mi te rog persoana de contact sau unde trebuie sa platesc taxa. Se face cu programare? Cu cat timp inainte?

se face programare, se specifica si orele intre care vreti sa mergeti, nu numai ziua .... la programare se plateste si taxa de 100 ron

este o intrare in teatru pe partea dreapta cum stai cu fata la teatru, cam in drept cu statia de 35, acolo e portar si-ti spune unde sa mergi pt programari(undeva la et1), orar nu mai stiu

noi am mers cam cu o luna si ceva inainte de nunta, am putut alege orele pe care le-am vrut si la sedinta foto am avut noroc sa fim singurii miri(nu stiu exact cate cupluri lasa)

Mulan
27.08.2008, 22:15:08
gradina botanica nu e un loc prea stralucit pt poze daca nu sunt flori, si nici cu florile nu sunt niste poze excelente. verdeata gasesti si in parcul mare si nu platesti nimic :)
oricum asta e doar parerea mea. eu am vrut sa merg acolo dar fotografa mi-a zis ca nu merita si acuma cand stau sa ma gandesc mare dreptate a avut.. creca sunt mii de locuri superbe in cluj in care sa iti faci poze. la mee am vazut niste locatii care mi-au facut cu ochiul 8-} cat de curand mai facem si noi o sedinta foto :D

edit: locatiile pt poze nu trebuie sa fie neaparat locuri perfecte :) cele mai superbe poze le-am vazut in niste locuri in care nu v-ati imaginat niciodata ca o sa faceti poze de nunta... de o fabrica parasita vorbesc :) tot aici pe forum le-am vazut

mee
27.08.2008, 22:57:42
la mee am vazut niste locatii care mi-au facut cu ochiul 8-} cat de curand mai facem si noi o sedinta foto :D

Noi am facut poze la catedrala din Matei Corvin, la muzeul de arta, in niste curti interioare de pe Memorandumului, sub podul din gara (fotografii ar fi vrut sa mergem in depoul industrial cfr dar nu ne-a lasat portarul sa intram ), la castelul Banffy din Bontida si pe Eroilor.

Mulan
27.08.2008, 23:22:43
Noi am facut poze la catedrala din Matei Corvin, la muzeul de arta, in niste curti interioare de pe Memorandumului, sub podul din gara (fotografii ar fi vrut sa mergem in depoul industrial cfr dar nu ne-a lasat portarul sa intram ), la castelul Banffy din Bontida si pe Eroilor.

curtile de pe memo le-am recunoscut ;;) superbe pozele, locatiile fac totul

cinezee
27.08.2008, 23:37:17
paraREA mea ca in gradina botanica nu se merita , ami ales ca sunt prea multe , iar orasul vostru are multe cladiri vechi si locatii superbeee

ce sa mai , curtile de pe memorandunului imi plac si mie :) plus ca vad la iulia apare si tereasa /bar aia ptr fashion tv , care are un aer foarte samtuos in interior

am revazut acum albumul , si vad ca are in fata si la fost cladire a CEc-lui , unde primaria PUS NISTE POZE la geamurile sparte

le am vazut in detaliu cu atentie acum ,ca sa spunem cunosc o idee mai bine orasu de data asta

roxana
27.08.2008, 23:45:28
paraREA mea ca in gradina botanica nu se merita , ami ales ca sunt prea multe , iar orasul vostru are multe cladiri vechi si locatii superbeee

ce sa mai , curtile de pe memorandunului imi plac si mie :) plus ca vad la iulia apare si tereasa /bar aia ptr fashion tv , care are un aer foarte samtuos in interior

am revazut acum albumul , si vad ca are in fata si la fost cladire a CEc-lui , unde primaria PUS NISTE POZE la geamurile sparte

le am vazut in detaliu cu atentie acum ,ca sa spunem cunosc o idee mai bine orasu de data asta
Tu Miha tu, da ce-mi place de tine ca esti foarte documentata=D>=D>
sigur e plin de tineri in Clujul asta care n-au idee unde e era CEC-ul... anu viitor le iei pe miresicile studente din alte orase si le faci tu turul orasului;-)

cinezee
27.08.2008, 23:49:06
Tuh , am avut un ghid foarte bun in ziua de vineri , iar eu acum am revazut cu atentie albumul Iuliei , ptr ca il vazusem pe fuga de la Renata , cand esti acasa si la putin timp dupa ce vii dintro calatorie fie ea cat de scurta , analizezi tot ce ai imagazinat in cap :)>-

iar mie daca mi-a placut ceva , doresc sa revad , acolo in pozele ei apare si primaria unde se oficiaza iarna :-p

sa stii Roxana ca as facea asa ceva cu mare placere , mai ales ca duminica am fost si in gradina botanica ;))

Ballet
06.09.2008, 10:32:52
Cele mai f4rumoase poze de nunta pe care eu le-am vazut sunt facute la o bisericuta de lemn undeva sus pe Taietura Turcului , si prin imprejurimi....Poze f artistice, cu capite de fan, pajisti intinse, bisericuta aia de lemn.......Foarte frumoase.....

Goldmoon
06.09.2008, 16:57:22
Cele mai f4rumoase poze de nunta pe care eu le-am vazut sunt facute la o bisericuta de lemn undeva sus pe Taietura Turcului , si prin imprejurimi....Poze f artistice, cu capite de fan, pajisti intinse, bisericuta aia de lemn.......Foarte frumoase.....

E vorba de Muzeul Etnografic (sau al satului, cum vrei sa ii spui). E un loc care merita vizitat si daca nu trebuie facute poze de nunta ;-)

frumusica_andrea
06.09.2008, 20:13:36
noi avem nunta in 25 oct am fost la teatru luna trecuta iar portarul a zis sa mergem cu o saptamana inainte.

frumusica_andrea
06.09.2008, 20:15:10
da ai dreptate daca este vara ies nisthe poZe superbe toamna nu prea:-s :-s :-s :-s :-s

Goldmoon
06.09.2008, 21:24:44
da ai dreptate daca este vara ies nisthe poZe superbe toamna nu prea:-s :-s :-s :-s :-s

si toamna ar putea sa iasa poze foarte frumoase, dar pe tente de ruginiu-maroniu, si nu verde. Daca prindeti o zi insorita ar putea iesi niste poze foarte speciale.

Puteti eventual sa treceti pe acolo cu cateva zile inainte de nunta voastra sa vedeti cum arata si sa va sfatuiti cu fotograful.

Floare_de_colt
02.10.2008, 15:57:38
Noi am facut pozele pe cetatuie... inac nu le am dar o sa postez in album ca sa va puteti face o idee... nu a fost soare, dar fotograful zice ca au iesit ok.

Ballet
07.10.2008, 17:25:07
O miresica din Cj are niste poze f frumoase la Muzeul de arta....coloane foarte frumoase

Mulan
07.10.2008, 17:29:03
Noi am facut pozele pe cetatuie... inac nu le am dar o sa postez in album ca sa va puteti face o idee... nu a fost soare, dar fotograful zice ca au iesit ok.

pozele ies mai bine daca nu e soare.. soarele lumineaza prea tare pozele.. e si mai bine daca sunt nori pe cer :)

LaviCreatza
31.10.2008, 12:35:09
E vorba de Muzeul Etnografic (sau al satului, cum vrei sa ii spui). E un loc care merita vizitat si daca nu trebuie facute poze de nunta ;-)
E frumos in Muzeul Satului ...am avut "sedinta foto" acolo si pozele au iesit super frumoase. As vrea sa pun poze sa vada si alte miresici locatia dar din pacate nu stiu cum sa-mi creez un album..poate ma ajuta cineva in sensul asta...

LaviCreatza
31.10.2008, 13:25:02
Am reusit sa-mi creez un album in Picasa...recomand la toate cupluri de miri Muzeul Satului. Noua ne-a placut foarte mult. Desi a fost (si mai este :)) toamna pozele au iesit minunate. Ne-am simtit exceptional acolo pentru ca nu era nimeni si am putut face poze unde am dorit. Spun acest lucru pentru ca de obicei in Gradina Botanica si in Parcul central este f mare inghesuiala pentru "sedinta foto"...
Partea mai putin placuta a fost legata de pantofii mei cu toc pentru ca s-au julit putin (aleile sunt pietruite)...problema s-a rezolvat cu putin super glue ;))...

CristinaKitty
31.10.2008, 13:36:04
Am reusit sa-mi creez un album in Picasa...recomand la toate cupluri de miri Muzeul Satului. Noua ne-a placut foarte mult. Desi a fost (si mai este :)) toamna pozele au iesit minunate. Ne-am simtit exceptional acolo pentru ca nu era nimeni si am putut face poze unde am dorit. Spun acest lucru pentru ca de obicei in Gradina Botanica si in Parcul central este f mare inghesuiala pentru "sedinta foto"...
Partea mai putin placuta a fost legata de pantofii mei cu toc pentru ca s-au julit putin (aleile sunt pietruite)...problema s-a rezolvat cu putin super glue ;))...
:"> linkul unde l-ai pus? sau mai bine zis, l-ai pus?o:-)

CristinaKitty
31.10.2008, 13:37:57
E frumos in Muzeul Satului ...am avut "sedinta foto" acolo si pozele au iesit super frumoase. As vrea sa pun poze sa vada si alte miresici locatia dar din pacate nu stiu cum sa-mi creez un album..poate ma ajuta cineva in sensul asta...
:D Casa de Piatra! sa ai parte de mult noroc, fericire si tot binele din lume!
PS: ne cunoastem-eu am fost colega cu Ioana de la design industrial.

LaviCreatza
31.10.2008, 13:39:07
:"> linkul unde l-ai pus? sau mai bine zis, l-ai pus?o:-)
:D:D....pai am crezut ca il pot atasa cand am trimis mesajul..dar nu am reusit sa fac nimic...chiar..nu ma poti ajuta? [-o<

LaviCreatza
31.10.2008, 13:41:30
:D Casa de Piatra! sa ai parte de mult noroc, fericire si tot binele din lume!
PS: ne cunoastem-eu am fost colega cu Ioana de la design industrial.
Hi hi..ma bucur sa te "revad"...multumesc mult la fel iti doresc si eu..tot binele din lume, multa fericire, sanatate si noroc.
Am vazut ca si tu ai atasat link din picasa ..cum ai facut?

CristinaKitty
31.10.2008, 13:44:25
Hi hi..ma bucur sa te "revad"...multumesc mult la fel iti doresc si eu..tot binele din lume, multa fericire, sanatate si noroc.
Am vazut ca si tu ai atasat link din picasa ..cum ai facut?
1.intri in control panel->semnatura si acolo ii dai paste la linkul copiat de la picasa (este un camp unde poti sa il inserezi)
2. sa il pui efectiv intr-un mesaj
PS: multumesc de urari:*!

CristinaKitty
31.10.2008, 13:45:39
;)) te-am recunoscut dupa profil si mi-am adus aminte cum zicea Geta - Lavi Creata!:))

frumusica_andrea
01.11.2008, 19:53:12
Eu personal am fost incantata de pozele din teatru .

LaviCreatza
01.11.2008, 21:47:33
1.intri in control panel->semnatura si acolo ii dai paste la linkul copiat de la picasa (este un camp unde poti sa il inserezi)
2. sa il pui efectiv intr-un mesaj
PS: multumesc de urari:*!
Am incercat sa pun link-ul la semnatura dar nu resusesc nicicum..imi spune ca e invalid file..nu stiu de ce...http://picasaweb.google.com/laviniazoltan...asta e adresa..mai incerc..poate, poate...

alexandra2009
03.11.2008, 13:20:57
Am incercat sa pun link-ul la semnatura dar nu resusesc nicicum..imi spune ca e invalid file..nu stiu de ce...http://picasaweb.google.com/laviniazoltan...asta e adresa..mai incerc..poate, poate...

Mai incearca.. sunt tare curioasa cum ti-au iesit pozele... din muzeul satului... eu una cred ca nu ai copiat tot link-ul.. eu azi mi-am pus in semnatura link-ul cu pozicile de la nunta finilor.. urmeaza urmatorii pasi... control panel- madifica semnatura...- paste la link ( dar atentie sa-l copiezi tot) si apoi dai dalveaza semnatura... lasa-mi un pm daca ai reusit...
Mersi..
Pupicei
Ale...

LORICICA
03.11.2008, 13:23:04
Mai incearca.. sunt tare curioasa cum ti-au iesit pozele... din muzeul satului... eu una cred ca nu ai copiat tot link-ul.. eu azi mi-am pus in semnatura link-ul cu pozicile de la nunta finilor.. urmeaza urmatorii pasi... control panel- madifica semnatura...- paste la link ( dar atentie sa-l copiezi tot) si apoi dai dalveaza semnatura... lasa-mi un pm daca ai reusit...
Mersi..
Pupicei
Ale...Nu pot sa deschid link-ul cu pozele de la nunta finilor tai....

Ballet
03.11.2008, 13:25:35
Mersi..
Pupicei
Ale...

Si miresica CristinaMM are poze in semnatura facute la muzeul satului. Uita-te si la ale ei sa-ti faci o idee.....:*:*

CristinaMM
03.11.2008, 18:38:58
Si miresica CristinaMM are poze in semnatura facute la muzeul satului. Uita-te si la ale ei sa-ti faci o idee.....:*:*
Hmm...noi n-am facut poze la muzeul satului :). Doar in parc si la biserica de langa liceul Sincai.

Ballet
04.11.2008, 10:09:53
Hmm...noi n-am facut poze la muzeul satului :). Doar in parc si la biserica de langa liceul Sincai.

Da, dupa ce am postat mesajul m-am uitat din nou la poze. Scuze, nu stiu de ce imi aminteam asa......
Probabil pt ca tipul care a facut la voi pozele face f des acolo sedintele foto :D . Dar vreau sa spun ca biserica de langa Sincai la care ati facut e superba.
Urma sa te intreb azi ce locatie e aia, ca nu am recunoscut-o.....
Scuze inca odata.....[-o<[-o<

CristinaMM
04.11.2008, 10:21:57
Da, dupa ce am postat mesajul m-am uitat din nou la poze. Scuze, nu stiu de ce imi aminteam asa......
Probabil pt ca tipul care a facut la voi pozele face f des acolo sedintele foto :D . Dar vreau sa spun ca biserica de langa Sincai la care ati facut e superba.
Urma sa te intreb azi ce locatie e aia, ca nu am recunoscut-o.....
Scuze inca odata.....[-o<[-o<
Nu-i nici o problema, Ely!
De ce zici ca 'tipul care a facut la voi pozele face f des acolo sedintele foto"? Il stii? :)

Ballet
04.11.2008, 10:24:14
Nu-i nici o problema, Ely!
De ce zici ca 'tipul care a facut la voi pozele face f des acolo sedintele foto"? Il stii? :)

A facut pozele la o cunostinta. Si am fost la el la firma, acolo in Manastur cand cautam fotograf. Mi-a aratat albume sa-mi fac o idee si multe poze erau facute la Muzeul satului. Mi-a si zis ca i se pare o locatie f faina......
Albumul vostru e gata?

CristinaMM
04.11.2008, 10:26:33
A facut pozele la o cunostinta. Si am fost la el la firma, acolo in Manastur cand cautam fotograf. Mi-a aratat albume sa-mi fac o idee si multe poze erau facute la Muzeul satului. Mi-a si zis ca i se pare o locatie f faina......
Albumul vostru e gata?
Inca nu. Ideea e ca noi am facut pozele prin firma, deci ei l-au ales pe fotograf (il cheama Tomi, presupun ca vorbim de aceeasi persoana). Si nu, nu-s gata albumele (facem 4: unu mare pt. noi, si cate unu mic pt. parinti si nasi). Dar nu-s foarte grabita, ca am primit pozele electronice...

Ballet
04.11.2008, 10:30:58
Inca nu. Ideea e ca noi am facut pozele prin firma, deci ei l-au ales pe fotograf (il cheama Tomi, presupun ca vorbim de aceeasi persoana). Si nu, nu-s gata albumele (facem 4: unu mare pt. noi, si cate unu mic pt. parinti si nasi). Dar nu-s foarte grabita, ca am primit pozele electronice...

Da, de Tomi e vorba. Stiam ca el v-a facut pozele pt ca l-am vazut in una din pozele tale, una din primele pe care le-ai postat.
Stai linistita, o sa-ti iasa fain albumul. Daca nu ai vazut un album de-al lui, poti dormi fara stres....O sa iasa bine.....
La o fost colega de servici el a pozat, i-am vazut albumul si erau bestial....
:*:*

alexandra2009
04.11.2008, 10:41:05
Nu pot sa deschid link-ul cu pozele de la nunta finilor tai....

Acum se poate... am modificat link-ul...
Pupicei
Ale....

CristinaKitty
07.11.2008, 14:33:38
Lavi, ai fost ca o papusica! mi-au placut foarte mult si pozele. Evident ca i-am revazut si pe colegii tai, si sala din Marasti si mi-a facut o mare placere!
CASA DE PIATRA, MULTA FERICIRE SI TOT CEEA CE VA DORITI VOI!:* :* :*

LaviCreatza
10.11.2008, 18:50:04
Lavi, ai fost ca o papusica! mi-au placut foarte mult si pozele. Evident ca i-am revazut si pe colegii tai, si sala din Marasti si mi-a facut o mare placere!
CASA DE PIATRA, MULTA FERICIRE SI TOT CEEA CE VA DORITI VOI!:* :* :*
:* Multumim foarte mult de urari...Si voua multa sananate, fericire si noroc in drumul pe care l-ati inceput impreuna. Casa de piatra!

Mulan
11.11.2008, 00:33:34
:* Multumim foarte mult de urari...Si voua multa sananate, fericire si noroc in drumul pe care l-ati inceput impreuna. Casa de piatra!

Ati fost foarte frumosi, Felicitari si Casa de piatra! cine v-a decorat? pare stilul fetelor de la Duo Fantasio :D

LaviCreatza
12.11.2008, 15:19:31
Ati fost foarte frumosi, Felicitari si Casa de piatra! cine v-a decorat? pare stilul fetelor de la Duo Fantasio :D
:):*
Da este vorba de Duo Fantasio...ele mi-au aranjat sala si am fost f multumita...

frumusica_andrea
12.11.2008, 19:26:31
cristina felicitari si casa de piatra pozele sunt superbe :* :* :* :*

CristinaMM
12.11.2008, 19:39:24
cristina felicitari si casa de piatra pozele sunt superbe :* :* :* :*Multumesc mult, Andreea! :">
Si voi ati fost tare frumosi! Si ce buchet splendid ai avut...

Tatunitza
19.05.2009, 19:31:26
vai, fetelor, ajutati-ma si pe mine si spuneti-mi pe unde ajung la muzeul satului, in cluj pt poze la nunta?? si cam cat dureaza drumul de acolo pana in centru??^:)^

anca1230_pop
20.05.2009, 08:56:00
vai, fetelor, ajutati-ma si pe mine si spuneti-mi pe unde ajung la muzeul satului, in cluj pt poze la nunta?? si cam cat dureaza drumul de acolo pana in centru??^:)^

Muzeul satului e chiar in varful TAieturii Turcului, la intrarea pe drumul care duce spre padurea Hoia.
Drumul pana in centru de acolo, iti ia max 10 min!
E aproape!

Tatunitza
22.05.2009, 09:20:23
Muzeul satului e chiar in varful TAieturii Turcului, la intrarea pe drumul care duce spre padurea Hoia.
E aproape!

multumesc mult!!>:D< ma crizam ca cine stie cat de departe e si ca daca vreau poze acolo trebuie sa merg din zori, ca sa fim in program...:D

corinka
17.06.2009, 22:48:22

Pe mine de ce nu m-ai intrebat niciodata? Stiam si eu ca e pe Taietura Turcului. ;;)

relymol
30.07.2009, 08:51:47
loc fain mai este la biserica calvaria in manastur

Raelle
09.08.2009, 22:49:28
E aproape!

ti-am vazut pozele, i le-am aratat si sotului si ne-am hotarat ca si noi vrem sa facem poze la muzeul etnografic ;;)
cand mai mergeam pe la restaurant treceam pe langa muzeu si ne ziceam ca trebuie sa il vizitam si noi odata. am fost pana la urma prima oara cu cateva zile inainte de de nunta si ne-a placut. acum asteptam sa vedem pozele.

fata_cutare
20.09.2009, 19:54:44
Noi am facut pozele de la cununia civila la Muzeul de Arta din Cluj. Ne-a placut tare mult acolo si ne-am simtit bine, doamnele de acolo au fost tare dragute, ne-au lasat sa cantam la pian:D

kate_hod
13.10.2009, 10:52:36
noi am facut pozele la muzeul satului...a fost frumos...trebuie sa mai pun poze in semnatura :P ..locuri faine mai sunt, la bontida, in oras langa liceul de muzica, la bontida la castel...in manastur la biserica de pe deal....

Biu
13.10.2009, 10:59:18
noi am facut pozele la muzeul satului...a fost frumos...trebuie sa mai pun poze in semnatura :P ..locuri faine mai sunt, la bontida, in oras langa liceul de muzica, la bontida la castel...in manastur la biserica de pe deal....
deosebite pozele ;))

alexalia
13.10.2009, 11:29:13
deosebite pozele ;))

tarnita (stiu ca e putin cam departe, dar la coada lacului sunt cateva locuri deosebite)

in faget (se poate merge pana acolo in ziua nuntii ca nu e asa departe)

muzeul satului (preferabil sa aveti o pereche de balerini la voi ca va rupeti picioarele pe pietrisul ala pe tocuri)

centrul clujului (zona cu casa matei, piata muzeului, gangurile de la km 0, afisele cu clujul vechi de langa muzeul de arta, muzeul de arta, strada 6 martie)

pe cetatuie mai sunt cateva locuri frumoase

sau vedeti pozele mele: la stadion ;)) sau la podul napoca, inclusiv pe mijlocul podului (dar pentru asta e musai sa fie spre dupa-masa si weekend sa nu dea vreo masina peste voi)

la Sun Garden in Baciu - dar cica e ceva taxa de 100 euro si din cate am inteles totul e mult prea simetric

biserica Calvaria - numai sa nu faca scandal preotul

str. M Kogalniceanu - biserica aceea veche care nu stiu cum se numeste

Turnul Croitorilor

Teatrul National - ideal e sa mergeti dimineata cat mai devreme sa nu va intalniti cu alte 100 de cupluri

Traditionala Gradina Botanica - si mai putin traditionalul turn sau casa aceea acoperita de iedera

Facultatea de Geografie si Speologie - tot asa, cu balerii nu cu tocuri (vorbeste experienta aici :)) )

Parcul Mare - am auzit ca se poate intra in cladirea vechiului Cazino

Bontida - acuma nu se mai pot face poze ca niveleaza terenul (noua asa ne-au spus acum vreo 3 sapt)... oricum e bine de stiut ca trebuie data in avans o donatie de 50 euro

pe drumul spre manastirea Tauti sunt cateva balti unde se pescuieste... cred ca si acolo ar iesi niste poze misto si e si aproape (in comparatie cu Tarnita)

Fashion Club, Diesel

si un club din care inca nu am vazut poze de nunti dar cred ca ar iesi ceva misto - Decadence -totul inauntru e pe o cromatica alb cu negru... un fotograf bun sunt sigura ca ar scoate ceva super de acolo

oricum, indiferent de locatie foarte mult conteaza fotograful

spor la ales locatii pana anul viitor;-)

angi300
13.10.2009, 16:30:50
tarnita (stiu ca e putin cam departe, dar la coada lacului sunt cateva locuri deosebite)

Bontida - acuma nu se mai pot face poze ca niveleaza terenul (noua asa ne-au spus acum vreo 3 sapt)... oricum e bine de stiut ca trebuie data in avans o donatie de 50 euro

noi la locatiile acestea ne gandim..plus ce mai "pica" pe drum. of...insa de bontida nu stiam cum ca nu se mai pot face poze....of of..plus ca mi-am achizitionat bocancii..
sunt superbe pozele tale!

alexalia
13.10.2009, 17:46:24
noi la locatiile acestea ne gandim..plus ce mai "pica" pe drum. of...insa de bontida nu stiam cum ca nu se mai pot face poze....of of..plus ca mi-am achizitionat bocancii..
sunt superbe pozele tale!

mersi mult>:D<

legat de Bontida... anul viitor sigur se vor putea face poze. Acuma e o problema pentru ca lucreaza la nivelarea terenului si ma gandesc ca e dezastru. Noua ne-au spus ca putem merge dar nu prea avem unde face poze... dar cu siguranta e ceva temporar!

La Tarnita e pacat ca sunt f putine zone unde se poate cobora la lac... ca peste tot sunt proprietati private, garduri, etc... dar se merita sa mergeti pana acolo!!!

angi300
13.10.2009, 17:59:17
mersi mult>:D<

legat de Bontida... anul viitor sigur se vor putea face poze. Acuma e o problema pentru ca lucreaza la nivelarea terenului si ma gandesc ca e dezastru. Noua ne-au spus ca putem merge dar nu prea avem unde face poze... dar cu siguranta e ceva temporar!

La Tarnita e pacat ca sunt f putine zone unde se poate cobora la lac... ca peste tot sunt proprietati private, garduri, etc... dar se merita sa mergeti pana acolo!!!

aha..am inteles..atunci o sa mergem in cercetare la tarnita ca sa ne ducem in acea zi direct la o zona sigura unde se poate cobori..eu tare as vrea sa intram in apa..speram sa fie realizabila treaba. multumesc de informatii.

alexalia
14.10.2009, 10:14:03
aha..am inteles..atunci o sa mergem in cercetare la tarnita ca sa ne ducem in acea zi direct la o zona sigura unde se poate cobori..eu tare as vrea sa intram in apa..speram sa fie realizabila treaba. multumesc de informatii.

daca e suficient de cald se poate intra in apa... eu nu am intrat numai pentru ca era de abia inceputul sedintei foto si stiam ca mai avem de mers intr-o gramada de locuri... si cu rochia uda nu ar fi fost tocmai usor.

oricum, ca si locuri unde se ajunge la apa eu stiu 3:

- chiar inainte de baraj e un drum pe langa stanca, pe unde trece si conducta de alimentare cu apa. Poza aceasta e facuta pe drumul resp: http://picasaweb.google.com/alexandra.danciu/TTDTarnita#5386627890309052066

daca mergi tot inainte pe drum la un moment dat se ramifica, o iei pe ramura din stanga care coboara pana la apa. Atata doar ca acolo sunt destul de multi oameni, pontoane pe apa, barcute si altele (depinde si daca mergeti in weekend sau in timpul saptamanii);

- al doilea e la coada lacului dar acolo e super aglomerat. Noi pozele pe care le avem de la coada lacului nu sunt chiar la lac ci langa rauletul care se varsa in Tarnita.

- al treilea: http://picasaweb.google.com/alexandra.danciu/TTDTarnita#5386627665417387842

treceti de baraj si orpiti chiar inainte de primul pod. E un drum care coboara pana la lac. Daca poti sa mergi in adidasi si ceva haine comode si sa iti iei rochia pe tine doar in padure puteti ajunge intr-un golf care se vede de pe podul inainte de care opriti si acolo e chiar misto. Eu cand am mers eram in rochie si pe tocuri asa ca no chance!!!

si mai e un al patrulea loc magnific: se numeste Dobru, e unul din golfurile mai mari ale lacului. Acolo se ajunge mergand tot pe drumul de dinainte de baraj insa e vb de mers cativa km buni pe un drum forestier (se poate intra cu masina, preferabil o masina nu f joasa). Accesul la lac e prin padure, ai de coborat o panta destul de abrupta (dar este carare), asa ca tocurile sau rochia sunt excluse in faza asta. Insa jos e superb!!! Dar asta e locatia in care poti sa iti faci praf rochia (se poate intra si in apa, atentia numai ca e mai malos chiar la mal din cauza depunerilor de aluviuni), se poate merge prin padure, pe mal, si se ajunge la niste zone mai stancoase si e o locatie salbatica si super retrasa... Un avantaj e ca zona se gaseste intre doi versanti asa ca functie de momentul zilei ai lumina sau pe o parte a golfului sau pe cealalta sau deloc (asa ca lumina poate fi controlata destul de bine cred eu)... acuma imi pare rau ca ne-am hotarat asa tarziu cu sedinta TTD (ca prin septembrie nu m-as mai risca sa intru in Tarnita)

Biu
14.10.2009, 10:27:17
daca e suficient de cald se poate intra in apa... eu nu am intrat numai pentru ca era de abia inceputul sedintei foto si stiam ca mai avem de mers intr-o gramada de locuri... si cu rochia uda nu ar fi fost tocmai usor.

oricum, ca si locuri unde se ajunge la apa eu stiu 3:

- chiar inainte de baraj e un drum pe langa stanca, pe unde trece si conducta de alimentare cu apa. Poza aceasta e facuta pe drumul resp: http://picasaweb.google.com/alexandra.danciu/TTDTarnita#5386627890309052066

daca mergi tot inainte pe drum la un moment dat se ramifica, o iei pe ramura din stanga care coboara pana la apa. Atata doar ca acolo sunt destul de multi oameni, pontoane pe apa, barcute si altele (depinde si daca mergeti in weekend sau in timpul saptamanii);

- al doilea e la coada lacului dar acolo e super aglomerat. Noi pozele pe care le avem de la coada lacului nu sunt chiar la lac ci langa rauletul care se varsa in Tarnita.

- al treilea: http://picasaweb.google.com/alexandra.danciu/TTDTarnita#5386627665417387842

treceti de baraj si orpiti chiar inainte de primul pod. E un drum care coboara pana la lac. Daca poti sa mergi in adidasi si ceva haine comode si sa iti iei rochia pe tine doar in padure puteti ajunge intr-un golf care se vede de pe podul inainte de care opriti si acolo e chiar misto. Eu cand am mers eram in rochie si pe tocuri asa ca no chance!!!

si mai e un al patrulea loc magnific: se numeste Dobru, e unul din golfurile mai mari ale lacului. Acolo se ajunge mergand tot pe drumul de dinainte de baraj insa e vb de mers cativa km buni pe un drum forestier (se poate intra cu masina, preferabil o masina nu f joasa). Accesul la lac e prin padure, ai de coborat o panta destul de abrupta (dar este carare), asa ca tocurile sau rochia sunt excluse in faza asta. Insa jos e superb!!! Dar asta e locatia in care poti sa iti faci praf rochia (se poate intra si in apa, atentia numai ca e mai malos chiar la mal din cauza depunerilor de aluviuni), se poate merge prin padure, pe mal, si se ajunge la niste zone mai stancoase si e o locatie salbatica si super retrasa... Un avantaj e ca zona se gaseste intre doi versanti asa ca functie de momentul zilei ai lumina sau pe o parte a golfului sau pe cealalta sau deloc (asa ca lumina poate fi controlata destul de bine cred eu)... acuma imi pare rau ca ne-am hotarat asa tarziu cu sedinta TTD (ca prin septembrie nu m-as mai risca sa intru in Tarnita)

esti o sursa buna de informatii ;)). nu stiu unde o fi golfu asta, dar imi iau bocani si acolo ma prezint :>.
nu aveti chef vara viitoare sa tragem un TTD la paintball sau ceva? ;)) asa la grup mare, mare \:D/

tataie12
14.10.2009, 10:34:37
bastionul croitorilor si zidurile bisericii catolice de pe Kogalniceanu sunt locatii foarte bune pentru pozat

alexalia
14.10.2009, 10:35:34
esti o sursa buna de informatii ;)). nu stiu unde o fi golfu asta, dar imi iau bocani si acolo ma prezint :>.
nu aveti chef vara viitoare sa tragem un TTD la paintball sau ceva? ;)) asa la grup mare, mare \:D/

Biu tu poti face niste poze beton la gilau unde iti faci nunta.... bine, la nunta nu o sa poti intra cu rochia in apa, dar spre seara cand e si lumina foarte buna puteti sa va furati unul pe altul si sa dati o fuga cu fotograful vreo 15 minute pana pe malul lacului;))

va lasati nasii sa ia in primire dansul si invitatii si voi va puteti face nevazuti;-)

ohh, inainte de nunta am studiat la posibile locatii si m-am uitat la mii de poze cred ca... numa ca de mi-as face poze prin toate locurile la care m-am gandit o saptamana numa in sedinte foto ar trebui sa o tin=))

Biu
14.10.2009, 10:39:22
Biu tu poti face niste poze beton la gilau unde iti faci nunta.... bine, la nunta nu o sa poti intra cu rochia in apa, dar spre seara cand e si lumina foarte buna puteti sa va furati unul pe altul si sa dati o fuga cu fotograful vreo 15 minute pana pe malul lacului;))

va lasati nasii sa ia in primire dansul si invitatii si voi va puteti face nevazuti;-)

ohh, inainte de nunta am studiat la posibile locatii si m-am uitat la mii de poze cred ca... numa ca de mi-as face poze prin toate locurile la care m-am gandit o saptamana numa in sedinte foto ar trebui sa o tin=))

Eu ma refeream pt TTD, ca la nunta, si eu am atatea variante inca nu stiu daca am vreme de toate ;))

mihaela_78
14.10.2009, 16:03:19
Eu ma refeream pt TTD, ca la nunta, si eu am atatea variante inca nu stiu daca am vreme de toate ;))

Buna,

Am vazut niste poze foarte frumoase in rest Sinaia jos in crama si la casa ardeleana jos in sora. Cred ca mai sunt si alte localuri frumoase.

angi300
14.10.2009, 16:21:49
eu la paintball ma bag oricand....<:-Psi nu doar..ce zici tu suna bine.....si ca vb de murdarit rochii...cheile turzii suna din nou bine...cel putin pt mine.
alexalia multumim de informatii.

Biu
14.10.2009, 18:15:47
eu la paintball ma bag oricand....<:-Psi nu doar..ce zici tu suna bine.....si ca vb de murdarit rochii...cheile turzii suna din nou bine...cel putin pt mine.
alexalia multumim de informatii.

bun, pana acuma sutem 2 <:-P<:-P<:-P

traya_2005
31.10.2009, 13:17:55
Buna miresicilor..ma intrebam daca stiti cumva unde in afara de parcul Chios sau Gradina Botanica se pot face poze dragute ?Stiti cumva daca se plateste vreo taxa daca vrei sa faci poze in muzeu de arta sau la teatru national?Ne dorim poze mai deosebite...nu neaparat ca ne reprezinta florile si imbratisatul copacilor din parc :) ruinele ne-ar prinde mai bine.Sugestii?mersi mult!>:D<

diannaa
31.10.2009, 14:32:01
Buna miresicilor..ma intrebam daca stiti cumva unde in afara de parcul Chios sau Gradina Botanica se pot face poze dragute ?Stiti cumva daca se plateste vreo taxa daca vrei sa faci poze in muzeu de arta sau la teatru national?Ne dorim poze mai deosebite...nu neaparat ca ne reprezinta florile si imbratisatul copacilor din parc :) ruinele ne-ar prinde mai bine.Sugestii?mersi mult!>:D<
aici ff multa lume isi face si da, se plateste.....poze super pot sa iasa oriunde,tine de fotograf si de imaginatia lui.....mergeti pe stradute laturalnice mai vechi si ies poze de nu se compara cu gradina botanica sau alte locatii la moda

roxana
31.10.2009, 22:18:11
si poti gasi mai multe sugestii aici, la topicul despre locatii pentru poze: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13004

traya_2005
01.11.2009, 22:11:12
aici ff multa lume isi face si da, se plateste.....poze super pot sa iasa oriunde,tine de fotograf si de imaginatia lui.....mergeti pe stradute laturalnice mai vechi si ies poze de nu se compara cu gradina botanica sau alte locatii la moda

Mersi de raspuns Diana,sti cumva un fotograf bun?In sensu sa fie un om deschis...sa nu ne fie vb aia rusine de el:))) cred ca ii f important sa ai un fotograf bun si de gasca :)Mersi.

alexalia
02.11.2009, 09:48:16

in 2009 taxa la muzeul satului a fost de 150 lei si la teatrul national, fara chitanta (direct la poarta) 100-150 (depinde pe cine prinzi acolo).

La teatru eu zic ca merita... preferabil e daca puteti sa mergeti dimineata devreme (noi asa am facut si am fost singuri, nu cum e la orele amiezii cand merge lumea la sedinta foto, de stai la coada sa-ti faci poze la pian sau pe fotolii).

http://picasaweb.google.com/alexandra.d.stan/NuntaTeatrulNationalFotograf#
acestea sunt pozele mele de la teatru.

si la muzeul satului e frumos, mult mai ok decat la gradina botanica. Cu o singura recomandare... sa aveti la voi balerini. Eu pe tocuri am crezut ca-mi rup picioarele pe pietrisul de pe aleea principala.

traya_2005
02.11.2009, 23:17:34
in 2009 taxa la muzeul satului a fost de 150 lei si la teatrul national, fara chitanta (direct la poarta) 100-150 (depinde pe cine prinzi acolo).

La teatru eu zic ca merita... preferabil e daca puteti sa mergeti dimineata devreme (noi asa am facut si am fost singuri, nu cum e la orele amiezii cand merge lumea la sedinta foto, de stai la coada sa-ti faci poze la pian sau pe fotolii).

http://picasaweb.google.com/alexandra.d.stan/NuntaTeatrulNationalFotograf#
acestea sunt pozele mele de la teatru.

si la muzeul satului e frumos, mult mai ok decat la gradina botanica. Cu o singura recomandare... sa aveti la voi balerini. Eu pe tocuri am crezut ca-mi rup picioarele pe pietrisul de pe aleea principala.

Mersi mult pt mesaj!!>:D< F tari pozele voastre;)

alexalia
03.11.2009, 10:10:10
Mersi mult pt mesaj!!>:D< F tari pozele voastre;)

cu placere si multumesc>:D<

diannaa
03.11.2009, 16:15:30
Mersi de raspuns Diana,sti cumva un fotograf bun?In sensu sa fie un om deschis...sa nu ne fie vb aia rusine de el:))) cred ca ii f important sa ai un fotograf bun si de gasca :)Mersi.
nu te lua ff mult dupa recomandari.....ai timp destul, du te si vb cu mai multi foto,intreba i si de locatii si o sa ti faci o parere......sincer sper sa gasesti locatii "necalcate "pana acum de miresici,eu asa mi am dorit si nu mi a iesit

Ballet
03.11.2009, 16:21:18
nu te lua ff mult dupa recomandari.....ai timp destul, du te si vb cu mai multi foto,intreba i si de locatii si o sa ti faci o parere......sincer sper sa gasesti locatii "necalcate "pana acum de miresici,eu asa mi am dorit si nu mi a iesit
Eu mi-am dat seama ca nu e atat de important sa fie locatii necalcate , cat sa stie fotograful sa le puna altfel in valoare...Noi am facut poze si la fantana arteziana din centru pana am asteptat sa intram la biserica, si aveam oroare de asa stil de locatie. Acum una din pozele de acolo e in top 4 la preferate...:">

diannaa
03.11.2009, 17:30:48
Eu mi-am dat seama ca nu e atat de important sa fie locatii necalcate , cat sa stie fotograful sa le puna altfel in valoare...Noi am facut poze si la fantana arteziana din centru pana am asteptat sa intram la biserica, si aveam oroare de asa stil de locatie. Acum una din pozele de acolo e in top 4 la preferate...:">
pai asta era si ideea mea,ca nu e musai sa fie locatiile la moda,ca tine de foto.....eu am facut mai demult cu un fotogtaf niste poze absolut bestiale prin ploaie,desculta,prin cele mai comune si mai putin comune locuri din oras si au iesit dementiale,nici macar nu erau prelucrate cu artificii,ci pur si simplu ideile in sine,instantaneele, atitudinea"modelului":-" au facut totul

Ballet
03.11.2009, 17:49:27
pai asta era si ideea mea,ca nu e musai sa fie locatiile la moda,ca tine de foto.....eu am facut mai demult cu un fotogtaf niste poze absolut bestiale prin ploaie,desculta,prin cele mai comune si mai putin comune locuri din oras si au iesit dementiale,nici macar nu erau prelucrate cu artificii,ci pur si simplu ideile in sine,instantaneele, atitudinea"modelului":-" au facut totul
Nu te cred...;)) Vreau sa vad. :-"

diannaa
03.11.2009, 19:40:32
Nu te cred...;)) Vreau sa vad. :-"
nici mie nu mi mai vine sa cred uneori ca nu le am mai vz de 8 ani de cand au ramas la fostul prieten si nu a mai vrut sa mi le dea

Ballet
05.11.2009, 15:54:48
nici mie nu mi mai vine sa cred uneori ca nu le am mai vz de 8 ani de cand au ramas la fostul prieten si nu a mai vrut sa mi le dea
N-ai grija....O sa-si primeasca cu siguranta o pedeapsa de acolo de sus pt asta. Nimic nu se iarta...:-<

Natalia81
23.01.2010, 09:30:46
Buna,

noi vom avea la nunta un fotograf foarte talentat zicem noi dar care nu este clujean.
Ne-a rugat sa cautam niste locatii interesante in Cluj...cladiri vechi,scari interioare etc.
Are cineva vreo idee?

iulia_anamarya
23.01.2010, 18:25:56
Buna,

noi vom avea la nunta un fotograf foarte talentat zicem noi dar care nu este clujean.
Ne-a rugat sa cautam niste locatii interesante in Cluj...cladiri vechi,scari interioare etc.
Are cineva vreo idee?
Buna!
Nu stiu cat o sa te ajute ideile mele dar ti le spun ;))
Muzeul de arta, Bastionul Croitorilor, Piata muzeului, Strada Iuliu Maniu..

rodi_86
23.01.2010, 18:30:38
mai sunt cele clasice, gradina botanica , cetatuia, teatrul national, muzeul satului, parcu mare, daca imi mai amintesc ceva iti spun >:D<

Natalia81
24.01.2010, 10:57:44
Merci de idei.
Are cineva idee in ce conditii se poate intra la opera pentru o sedinta foto?

roxana
24.01.2010, 11:59:24
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13004

melinda21
28.01.2010, 00:02:33
am vazut niste poze facute la bastionul croitorilor super fain, erau parca dintr-o alta perioada

georgi_cj
25.02.2010, 16:22:14

Buna

Si eu tot imi caut locatii unde sa-mi fac fotografiile de nunta pentru ca as dori ceva mai deosebit.Ale tale mi se par superbe,m-am uitat de foarte multe ori peste ele si chiar am ramas fara cuvinte....
Fi draguta si zi-mi si mie cu ce firma sau fotograf le-ai facut ca inca eu nu m-am putu hotara la un fotograf...

Reni0921
25.02.2010, 22:29:20
Miresici, ce ziceti de stufarisul de la sic????
eu zic ca merge pentru un TTD, nu?

andreeasomodi
26.02.2010, 11:28:32
Ma faceti sa regret ca nu am intrat mai mult pe miresici inainte de nunta :(( ... abia acuma am aprofundat subiectul. Drept urmare am poze doar pe cetatuie si acum regret... (drept ca era cam frig si nu avea nimeni chef de pozat :D )

Teodora_1
26.02.2010, 14:02:42
eu o sa-mi fac pozele la teatrul national si la muzeul satului ..am ales o locatie mai eleganta si una mai ... in natura ...:-p

lauramireille
02.03.2010, 09:47:09
Mie imi place foarte mult Biserica Reformata cu Cocos de pe Motilor. Nu stiu daca ne va lasa preotul sa facem poze acolo. Trebuie sa ma duc sa intreb.

Goldmoon
02.03.2010, 10:07:29
Mie imi place foarte mult Biserica Reformata cu Cocos de pe Motilor. Nu stiu daca ne va lasa preotul sa facem poze acolo. Trebuie sa ma duc sa intreb.

In curte va lasa sigur, doar ca e destul de micuta curtea si umbra nu pica chiar grozav - trebuie sa fie un fotograf bun si sa aiba si niste obiective potrivite ca sa iasa ceva interesant.

Noi acolo am facut cununia deci avem poze si dinauntru si de afara. ;)) Este intr-adevar deosebita biserica aceea.

lauramireille
03.03.2010, 06:22:18
In curte va lasa sigur, doar ca e destul de micuta curtea si umbra nu pica chiar grozav - trebuie sa fie un fotograf bun si sa aiba si niste obiective potrivite ca sa iasa ceva interesant.

Noi acolo am facut cununia deci avem poze si dinauntru si de afara. ;)) Este intr-adevar deosebita biserica aceea.

Multumesc frumos de informatii.

Albastrel
03.03.2010, 22:31:12
Teodora,

Imi place ideea ta cu diferite locatii.
Si eu ma gindeam ca una dintre locatii sa fie muzeul satului, pt ca incorporeaza cit de cit frumoasa istorie romaneasca. Sa speram ca vremea este buna si ne permite! Bafta si tie!

Eu zic ca orice cladire veche ofera un backdrop foarte frumos pentru poze.
Depinde de timp, dar locurile trebuie sa fie cit de cit apropriate, altfel petreci o ora in masina conducind de la un loc la altul.

eu o sa-mi fac pozele la teatrul national si la muzeul satului ..am ales o locatie mai eleganta si una mai ... in natura ...:-p

aquana_80
10.03.2010, 05:53:15
Teodora,

Imi place ideea ta cu diferite locatii.
Si eu ma gindeam ca una dintre locatii sa fie muzeul satului, pt ca incorporeaza cit de cit frumoasa istorie romaneasca. Sa speram ca vremea este buna si ne permite! Bafta si tie!

Eu zic ca orice cladire veche ofera un backdrop foarte frumos pentru poze.
Depinde de timp, dar locurile trebuie sa fie cit de cit apropriate, altfel petreci o ora in masina conducind de la un loc la altul.

Salut,

Cred ca in mare masura depinde de optiunea fiecaruia...dar cat timp alocati sedintei foto?

Noi, de exemplu, o sa avem in acea zi sljba religioasa, de la aprox. ora 13:30 si dupa aceea, receptia. Planuim sa facem pozele inainte de biserica...dar oricum as aduna si scadea, nu ne raman mai mult de 2 ore pentru poze...Ce ziceti, e mult sau putin? Asta pastrand datele problemei in 'paramentrii normali', adica nu o sa vrem sa facem poze la Brasov cand nunta e in Cluj etc.

Multumesc.

Ramona

alexalia
10.03.2010, 09:24:09
fetelor mai este un topic pe Cluj unde se discuta exact acelasi lucru si unde cu siguranta puteti gasi mai multe informatii

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13004

melinda21
10.03.2010, 23:41:25
cam cat timp ati alocat pt fotografii?

alexalia
11.03.2010, 10:08:28

la noi au fost 2:30 ore in ziua nuntii si 2 zile dupa nunta:-p :">

adrienne
14.03.2010, 20:01:07

Felicitari, pozele tale sunt f. frumoase! Si aveti dreptate fetelor, un fotograf bun reuseste sa faca poze deosebite in oricare dintre locurile "consacrate".

Voi reveni pt. a va cere sfaturi, in acest weekend am stat in fata calculatorului si am cautat albume ale fotografilor :)

multumesc
Adrienne

melinda21
14.03.2010, 23:34:51
la noi au fost 2:30 ore in ziua nuntii si 2 zile dupa nunta:-p :">

ms pt raspuns

Ballet
15.03.2010, 14:53:59
Noi o sambata intreaga in prima saptamana de dupa nunta...

Reni0921
27.04.2010, 23:00:20
am nevoied e pareri / idei. ce locatii recomandati pentru sedinta foto in 13 noiembrie??
in cazul in care facem civila in aceasi zi, atunci asteptam zapada si facem un TTD in zapada ;)). DAR in cazul in care facem civila in alta zi, atunci avem timp in ziua nuntii pentru sedinta foto. o sa mergem sigur la teatru, dar mai vrem undeva in aer liber.... si nu prea am idei unde ar fi frumos in noiembrie???

alexalia
28.04.2010, 09:36:08
am nevoied e pareri / idei. ce locatii recomandati pentru sedinta foto in 13 noiembrie??
in cazul in care facem civila in aceasi zi, atunci asteptam zapada si facem un TTD in zapada ;)). DAR in cazul in care facem civila in alta zi, atunci avem timp in ziua nuntii pentru sedinta foto. o sa mergem sigur la teatru, dar mai vrem undeva in aer liber.... si nu prea am idei unde ar fi frumos in noiembrie???

pe stradutele din Piata Muzeului. In natura nu prea se merita ca e deja cam trist totul dar in centrul vechi al Clujului cred ca pot iesi niste chestii beton, gen street-uri, cu care fotograful tau e obisnuit. Uitat-te la el pe blog si o sa intelegi ce vreau sa zic prin street-uri.

Pentru un TTD misto eu m-as duce si la Salina Turda. Dar asta daca e si el de acord si are aparate si obiective bune pentru asa ceva.

Ca si locatie de interior as fi curioasa sa vad ce iese din mana unui fotograf cu imaginatie o sedinta foto la Mall (la Iulius ca pare mai interesant).

Asa, tot ca locatie de interior, daca nu ti-e ca te murdaresti, cica se poate intra in cladirea veche a cazinoului (nu iti deschide nimeni usile dar am auzit ca n-ar fi inchise si poti intra). Sau la un depou de trenuri, sau in zona industriala a Clujului va puteti interesa de ceva fabrici sau depozite mai abandonate (pot sa iasa poze f frumoase chiar daca locatia la prima vedere e deplorabila).

Mai e varianta pozelor facute in cluburi/cafenele.

Oricum te sfatuiesc sa ai 2 locatii interioare si una exterioara. Daca e ok vremea mergeti intr-o locatie din interior si una din exterior, dar daca e nasol (ploaie) sa aveti pregatite 2 locatii in interior.

A, daca se deschid patinoarele puteti sa va faceti poze la patinoar :)

Si sa nu uit tot la TTD... sunt o gramada de castele/cetati abandonate in jud Cluj. Asa ca go for it:) Mai uita-te la mine pe picasa sau pe blog din cand in cand ca pe masura ce le vizitam public pozele de pe unde am fost:) In curand o sa pun pozele de la Castelul cu Inorogi unde, cand am fost noi, chiar era o sedinta foto-video cu mai multe fete (cred ca isi faceau ceva portofoliu).

Reni0921
21.05.2010, 15:57:35
fetelor am cautat in urma si nu am gasit.......... ma ajuta cineva cu poze de la muzeul de arta? poze cu miri ma refer :))

andreeaamalia
21.05.2010, 16:25:42
fetelor am cautat in urma si nu am gasit.......... ma ajuta cineva cu poze de la muzeul de arta? poze cu miri ma refer :))
salut!eu am facut sedinta foto la muzeul de arta,iti atasez cateva poze

MedaT
21.05.2010, 17:06:50
salut!eu am facut sedinta foto la muzeul de arta,iti atasez cateva poze

Pozele par facute la muzeul satului (etnografic) nu la muzeul de arta. Poate numai mi-se pare...

andreeaamalia
21.05.2010, 17:10:28
Pozele par facute la muzeul satului (etnografic) nu la muzeul de arta. Poate numai mi-se pare...
asa e!scuze;;)

MedaT
21.05.2010, 17:15:33
asa e!scuze;;)

Tot arta e si aia pana la urma:-$.

mi2009
21.05.2010, 18:40:25

vrei poze de afara sau din cladire??? eu am facut afara si o prietena inauntru..iti pot trim pe pm daca vrei poze

Reni0921
21.05.2010, 18:48:28
Mi2009 mai mult in interior ma intereseaza :*

mersi mult

mi2009
21.05.2010, 18:52:48
Mi2009 mai mult in interior ma intereseaza :*

mersi mult

ti-am trimis pe pm...

Reni0921
21.05.2010, 19:04:52
ti-am trimis pe pm...
multumesc frumos. le-am primit
la muzeul de arta nu era parca si pian? am vazut ceva poze mai demult pe langa un pian dar SIGUR nu erau la teatru, ca era alt decor.

mi2009
21.05.2010, 19:10:36
la muzeul de arta nu era parca si pian? am vazut ceva poze mai demult pe langa un pian dar SIGUR nu erau la teatru, ca era alt decor.

habar nu am.noi am facut numai afara poze. vremea a tinut cu noi si nu a mai avut rost sa intram.

Reni0921
21.05.2010, 19:54:15
fetelor :D

culeg poze pentru inspiratie si de pe langa biserica sf mihail si stradutele de la casa matei corvin :D

dianadidi
21.05.2010, 20:06:13

Este sigur ;-)

larisa1984
21.05.2010, 20:22:31
pentru poze la teatru, trebuie mers si vorbit inainte, si daca da, cu cat timp? mersi

dianadidi
22.05.2010, 16:22:47
Am aceeasi intrebare, dar referitor la Muzeul Satului din Hoia.Trebuie facuta rezervare sau pur si simplu mergi in ziua respectiva, platesti si te lasa sa-ti faci pozele ? :)

mi2009
22.05.2010, 17:10:55
din cate stiu la teatru trebuie rezervare si platit un avans.dar nu stiu sa va zic cu cat timp inainte, ca pe mine nu m-a interesat teatrul national.
de muzeul satului nu stiu nimic

dar cred ca fotografii vostri stiu lucrurile astea daca ii intrebati!

Reni0921
22.05.2010, 20:20:45
si oare la muzeul de arta trebuie platit si facut programare?
deci este pian :) ?
atunci e bine. eu cred ca o sa aleg muzeul de arta atunci....... este "mai in drum" sa zic asa, si desi imi place mult si la teatru, deja aproape toata lumea acolo merge pentru poze..... si eu zic ca si la muzeul de arta e suuuper frumos :D

Reni0921
23.05.2010, 06:01:46
Revin ;))

acum ma interesez de cluburi/cafenele unde se poate face sedinta foto. am vazut poze frumoase la fashion club si la crazy cafe. ma intereseaza unde se mai poate face o sedinta foto mai interesanta, de dupa nunta si cum se procedeaza cu aceste locatii???? se face programare, trebuie platit si cam in ce interval orar se poate etc. tot ce credeti ca poate fi de folos :D
si va rog sa-mi mai spuneti, DACA stiti, la cladirea centrala a facultatii ubb, pentru sedinta foto se plateste si se face si programare?

eu acum incerc sa fac un top sa zicem asa ;)) cu locatiile preferate pentru sedinta foto si colectionez poze ca sa le arat si la miresoi sa vedem unde mergem in ziua nuntii si unde in saptamana de dupa nunta.

pana acum asa stam:
ziua nuntii (cununia civila fiind in noiembrie pe eroilor ne este si aprape) ne-am gandit la muzeul de arta (numai daca are pian :)) ) si daca avem noroc de vreme buna atunci in jurul bisercii sf mihai, si stradutele acelea de la matei corvin. pe scurt zona piata unirii :)

alta zi: ma gandesc la crazy cafe ca imi place muuuult acolo, cladirea centrala UBB, si inca o locatie in exterior........ dar fiind toamna.........nu prea am idei........ eventual am putea merge la gara ;)) cred ca ar iesi un TTD interesant :)) sau stiti voi ceva fabrica/depozit....

sunt deschisa pentru propuneri :D

ps. daaca miresoiul aude ideile mele :)) cred ca o sa-i para rau ca o acceptat o sedinta foto in alta zi fara sa stie in ce se baga :)):))
i-am zis deja, ca o sa colectionez poze asemanatoare cu ce o sa vreau si sa poata exersa :))
a zis ca nu-s normala :-p

Lalukina
23.05.2010, 09:56:12
si oare la muzeul de arta trebuie platit si facut programare?
deci este pian :) ?
atunci e bine. eu cred ca o sa aleg muzeul de arta atunci....... este "mai in drum" sa zic asa, si desi imi place mult si la teatru, deja aproape toata lumea acolo merge pentru poze..... si eu zic ca si la muzeul de arta e suuuper frumos :D

La Muzeul de Arta taxa este de 150 RON insa nu trebuie programare. Este pian desi nu cred ca el e piesa de decor cea mai interesanta...

Reni0921
23.05.2010, 20:10:58
La Muzeul de Arta taxa este de 150 RON insa nu trebuie programare. Este pian desi nu cred ca el e piesa de decor cea mai interesanta...
pai nici nu am zis. dar imi doresc poze si pe langa un pian, si deoarece la teatru esta, acesta a fost criteriul pe baza careia am ales care locatie sa ramana. in schimb totul imi place mai mult decat la teatru.....dar am si eu un pitic pe creier si de asta intrebam :D

Ami2005
27.05.2010, 13:51:56
Buna fetelor, In caz ca va intereseaza pe careva, eu tocmai am fost la castelul Banffy din Bontida si m-am interesat de costul sedintei foto etc. Mi-au spus ca se plateste o taxa de 50 de euro, nu trebuie programare, iar terenul arata foarte bine. iarba este taiata scurt, e ca un gazon foarte bine intretinut. Acum daca va plac ruinele si aveti un fotograf care poate scoate in evidenta miri ar putea iesi niste poze superbe. Alte spatii care se pot folosi sunt o cafenea deschisa intr-una dintre cladirile castelului si o alta incapere, folosita ca si sala de conferinte care din cate am vazut eu are si un pian.
Eu momentan vreau sa mai merg pe la castelul din Gilau sa vad acolo care e treaba. La cel din rascruci am fost, arata foarte bine la curtea din spate, sau nah sa zicem, dar e inchis, a fost o scoala speciala acolo. Eventual daca nu gasesc altceva ma duc la primarie sa vorbesc cu cineva. Nu cred ca o sa se supere daca le platim o taxa sa ne deschida sa facem cateva poze. Aici insa nu mi-a placut faptul ca nu era ingrijita curtea, iarba era foarte inalta. Dar astea sunt doar lucruri care le-am vazut de dupa gard :-p.

Sper sa va ajute informatiile.

danielaoana
31.05.2010, 09:04:23
Buna fetelor, In caz ca va intereseaza pe careva, eu tocmai am fost la castelul Banffy din Bontida si m-am interesat de costul sedintei foto etc. Mi-au spus ca se plateste o taxa de 50 de euro, nu trebuie programare, iar terenul arata foarte bine. iarba este taiata scurt, e ca un gazon foarte bine intretinut. Acum daca va plac ruinele si aveti un fotograf care poate scoate in evidenta miri ar putea iesi niste poze superbe. Alte spatii care se pot folosi sunt o cafenea deschisa intr-una dintre cladirile castelului si o alta incapere, folosita ca si sala de conferinte care din cate am vazut eu are si un pian.
Eu momentan vreau sa mai merg pe la castelul din Gilau sa vad acolo care e treaba. La cel din rascruci am fost, arata foarte bine la curtea din spate, sau nah sa zicem, dar e inchis, a fost o scoala speciala acolo. Eventual daca nu gasesc altceva ma duc la primarie sa vorbesc cu cineva. Nu cred ca o sa se supere daca le platim o taxa sa ne deschida sa facem cateva poze. Aici insa nu mi-a placut faptul ca nu era ingrijita curtea, iarba era foarte inalta. Dar astea sunt doar lucruri care le-am vazut de dupa gard :-p.

La castelul banffy vrem sa facem si noi pozele,poti sa intri pe mediaflah ca sunt ceva poze de acolo.....spor la pregatiri

Reni0921
06.06.2010, 14:11:02
stie cineva cum se procedeaza pentru a avea o sedinta foto la crazy cafe? nu prea am timp sa ma duc, iar la telefon nu stiau sa-mi dea un raspuns.............. stiu ca Ballet a avut acolo sedinta, dar e bannata.......
au cumva o taxa, si cam la ce intervale sau in ce zi se poate merge ca ei au program deschis zilnic de dimineata pana seara tarziu.........
help :D

andreiuta90
06.06.2010, 19:34:13
stie cineva cum se procedeaza pentru a avea o sedinta foto la crazy cafe? nu prea am timp sa ma duc, iar la telefon nu stiau sa-mi dea un raspuns.............. stiu ca Ballet a avut acolo sedinta, dar e bannata.......
au cumva o taxa, si cam la ce intervale sau in ce zi se poate merge ca ei au program deschis zilnic de dimineata pana seara tarziu.........
help :D
ce e la crazy cafe? n am auzit nicioata. noi am vrea sa facem sednta foto la munte, in padis.

Reni0921
06.06.2010, 19:46:42
ce e la crazy cafe? n am auzit nicioata. noi am vrea sa facem sednta foto la munte, in padis.
si noi initial am vrut in natura, cand era vorba ca avem nunta in mai. dar fiind in noiembrie ar trebui ori sa asteptam zapada, ori sa facem pe un peisaj posomorat........ si este cam instabila vremea in noiembrie, nu vrem sa depindem de ea.... mai ales ca aceaasta sedinta foto vrem s-o facem in saptamana de dupa nunta, luni sau marti cel tarziu, inainte sa plecam in luna de miere.
de acea am zis ca alegem un "peisaj: de interior mai altfel :)
iar la crazy cafe, ii suuuuper. mie imi place mult, si se pot fece poze superbe.
crazy cafe este in centru, langa teatru, sau magnolia.

mi2009
06.06.2010, 20:36:11
si noi initial am vrut in natura, cand era vorba ca avem nunta in mai. dar fiind in noiembrie ar trebui ori sa asteptam zapada, ori sa facem pe un peisaj posomorat........ si este cam instabila vremea in noiembrie, nu vrem sa depindem de ea.... mai ales ca aceaasta sedinta foto vrem s-o facem in saptamana de dupa nunta, luni sau marti cel tarziu, inainte sa plecam in luna de miere.
de acea am zis ca alegem un "peisaj: de interior mai altfel :)
iar la crazy cafe, ii suuuuper. mie imi place mult, si se pot fece poze superbe.
crazy cafe este in centru, langa teatru, sau magnolia.

adica sedinta foto nu o faceti in ziua nuntii?????sau vb de TTD????

Biu
07.06.2010, 02:00:21

la Gilau am fost eu. Am crezut ca ma papa cainii vagabonzi de pe acolo. asa la vreo 20-25 :O. Na, nu am reusit sa intram in castel propriu zis ca era un dulau caine rau dupa poarta de nu am indraznit. Dar daca gasesti pe cineva sa evacueze cateii e ok, din unele unghiuri :>

Reni0921
07.06.2010, 11:02:30
adica sedinta foto nu o faceti in ziua nuntii?????sau vb de TTD????
pppfuai fetelor, chiar trebuie sa va explic tot :)) ?
glumesc :P

pai dar cum sa nu facem sedinta foto in ziua nuntii? logic ca facem....dar mai mergem intr-o alta zi sa mai facem niste poze ca in ziua nuntii o sa avem timp doar vreo ora jumate, doua.

Biu welcome back :)

larisa1984
07.06.2010, 21:24:05
la Gilau am fost eu. Am crezut ca ma papa cainii vagabonzi de pe acolo. asa la vreo 20-25 :O. Na, nu am reusit sa intram in castel propriu zis ca era un dulau caine rau dupa poarta de nu am indraznit. Dar daca gasesti pe cineva sa evacueze cateii e ok, din unele unghiuri :>
hai biu, ca asteptam poze. sper ca ai fost multumita de cei de la red photography!! ;)

melinda21
28.06.2010, 11:24:19
fetelor am si eu o intrebare, in caz ca ii vreme rea in ziua nuntii unde se mai pot face fotografii in afara de Opera

Sya
28.06.2010, 20:43:01
fetelor am si eu o intrebare, in caz ca ii vreme rea in ziua nuntii unde se mai pot face fotografii in afara de Opera

sa stiti ca din intamplare am descoperit un loc foarte dragutz pentru poze de interior si chiar ma gandesc serios sa incercam acolo. am fost la cafeneaua diesel din polus la etaj si decorul mi-a placut foarte mult. ii foarte frumos amenajat, au niste candelabre superbe. probabil depinde de gusturi, dar eu o trec pe lista mea de locatii:)

Reni0921
28.06.2010, 21:37:45
are dreptate Sya, eu nu am fost acolo dar am vazut poze cu miri in acel loc. e super.

Meli, poti opta si pentru muzeul de arta :)
mie imi place mult

ADINAALEXANDRA
28.06.2010, 21:54:35
mie una imi plac parturile de distractie pentru copii. mi se par ca ne permit ca pe langa pozele traditionale sa aratam si partea jucausa a noastra :D

melinda21
29.06.2010, 14:44:41
are dreptate Sya, eu nu am fost acolo dar am vazut poze cu miri in acel loc. e super.

Meli, poti opta si pentru muzeul de arta :)
mie imi place mult

am sa il includ si acest loc in agenda
ma gandeam ca daca afara ii vreme urat si ploua sa ma duc intr-un alt loc, ca mai toata lumea merge la Opera

carmenush07
06.07.2010, 17:36:21
Salut
Fetelor, nu stiti cumva unde gasesc pozele de la nunta lui Ballet? Stiu ca la un moment dat erau in semnatura ei, dar vad ca nu mai apar... voiam sa le vad pt ca am citit ca ea a facut poze la Crazy Caffe si voiam sa le vad.
Merci mult

bubu77
19.07.2010, 10:33:38
eu imi fac pozele la nunta co o tipa Lidia, nu stiu cum ii spune la firma. ea mi-a propus sa facem poze si la tarnnita, la baraj pentru ca eu mi-am dorit o locatie mai aparte.

v-ati facut careva poze prin zona?

Arina3891
19.07.2010, 10:50:33
eu imi fac pozele la nunta co o tipa Lidia, nu stiu cum ii spune la firma. ea mi-a propus sa facem poze si la tarnnita, la baraj pentru ca eu mi-am dorit o locatie mai aparte.

Nu stiu cat timp vei avea sa mergi pana la Tarnita in ziua nuntii... eventual pentru trash the dress.

ema_m
19.07.2010, 11:02:37
timp o sa avem. starea civila o facem vineri, deci sambata putem rupe 2 ore pentru poze.

Arina3891
19.07.2010, 11:07:28
timp o sa avem. starea civila o facem vineri, deci sambata putem rupe 2 ore pentru poze.
Si noi am avut 2 ore si jumatate pt poze, dar n-am fi apucat sa ajungem intr-o locatie asa de indepartata si sa mai facem si poze. Numai drumul pana acolo dureaza cam 45 de minute, asta insemnand ca va raman pt poze efectiv numai 30 minute, care e ffff putin.

melinda21
19.07.2010, 11:24:48

o sa aveti timp in ziua nuntii sa mergeti pana la tarnita sa faceti poze si sa fiti totusi in timp inapoi la restaurant?
nu cred ca si-a facut cineva poze acolo, dar nu e o idee rea, dar mai degraba pt TTD

ADINAALEXANDRA
19.07.2010, 12:48:48
noi avem tot asha cununia civila in alta zi in sambata nuntii la biserica avem de la 12:30 si apoi la sala e programata petrecerea de la 14:30
Problema noastra e ca nu stim cum sa facem sa avem timp pt poze si ce locatii ar fi mai indicate pt putinul timp care il avem la dispozitie avand in vedere locatia bisericii si a restaurantului. A-ti mai facut careva poze inainte de biserica si dupa sau numai in timpul dintre cununia religioasa si petrecere?

ADINAALEXANDRA
19.07.2010, 12:50:22
A ! inca o intrebare :D : a-ti facut careva poza la magnolia la intrare in jucu? caci eu o iau in considerare ca o locatie dar nu am auzit pe nimeni sa faca acolo poze

AndreeaCo
19.07.2010, 13:46:23
A ! inca o intrebare :D : a-ti facut careva poza la magnolia la intrare in jucu? caci eu o iau in considerare ca o locatie dar nu am auzit pe nimeni sa faca acolo poze

Salut,
Am vazut eu poze de la o nunta ...dar nu sunt postate pe net ..eu le-am vazut direct de pe aparat.Sa stii ca arata bine.

melinda21
19.07.2010, 14:56:31

si eu am vazut poze de acolo cand au furat mireasa ceii drept , dar ii foarte frumos
eu zic ca merita sa iti faci poze si acolo

rallro
26.04.2011, 10:37:55
pe stradutele din Piata Muzeului. In natura nu prea se merita ca e deja cam trist totul dar in centrul vechi al Clujului cred ca pot iesi niste chestii beton, gen street-uri, cu care fotograful tau e obisnuit. Uitat-te la el pe blog si o sa intelegi ce vreau sa zic prin street-uri.

Pentru un TTD misto eu m-as duce si la Salina Turda. Dar asta daca e si el de acord si are aparate si obiective bune pentru asa ceva.

Ca si locatie de interior as fi curioasa sa vad ce iese din mana unui fotograf cu imaginatie o sedinta foto la Mall (la Iulius ca pare mai interesant).

Asa, tot ca locatie de interior, daca nu ti-e ca te murdaresti, cica se poate intra in cladirea veche a cazinoului (nu iti deschide nimeni usile dar am auzit ca n-ar fi inchise si poti intra). Sau la un depou de trenuri, sau in zona industriala a Clujului va puteti interesa de ceva fabrici sau depozite mai abandonate (pot sa iasa poze f frumoase chiar daca locatia la prima vedere e deplorabila).

Mai e varianta pozelor facute in cluburi/cafenele.

Oricum te sfatuiesc sa ai 2 locatii interioare si una exterioara. Daca e ok vremea mergeti intr-o locatie din interior si una din exterior, dar daca e nasol (ploaie) sa aveti pregatite 2 locatii in interior.

A, daca se deschid patinoarele puteti sa va faceti poze la patinoar :)

Si sa nu uit tot la TTD... sunt o gramada de castele/cetati abandonate in jud Cluj. Asa ca go for it:) Mai uita-te la mine pe picasa sau pe blog din cand in cand ca pe masura ce le vizitam public pozele de pe unde am fost:) In curand o sa pun pozele de la Castelul cu Inorogi unde, cand am fost noi, chiar era o sedinta foto-video cu mai multe fete (cred ca isi faceau ceva portofoliu).
Buna! Ai putea sa postezi cateva poze la de la sedinta foto de la castelul cu Inorogi.m-ar interesa sa fac si eu sedinta TTD acolo.Ai putea sa imi spui daca se plateste ceva, sau trebuie sa vb la primarie inainte?Mersi mult!

millena
28.04.2011, 14:33:36
hai biu, ca asteptam poze. sper ca ai fost multumita de cei de la red photography!! ;)

Buna. Sunt miresica de 2012 in cautare de sala. poti sa imi spui te rog unde ti-ai facut nunta? la ce local? Mersi. Ai niste poze superbe

AndreeaCo
28.04.2011, 15:54:32
Buna. Sunt miresica de 2012 in cautare de sala. poti sa imi spui te rog unde ti-ai facut nunta? la ce local? Mersi. Ai niste poze superbe

Biu si-a facut nunta la Motel Gilau.Sper sa nu se supere ca am raspuns in locul ei ....

pinkdiva
02.05.2011, 10:40:08
fetelor, cat timp ati alocat sedintei foto? eu am cununia religioasa si civila in aceeasi zi.. sunt in cautare de o locatie de interior, in oras, in cazul in care ploua. Inafara de Teatru si Muzeul de arta altele mai sunt? mentionez ca sunt in cautarea unui loc cu are retro... foarte retro :)) aaa.... si cu cat timp inainte trebuie rezervat locul?

Freya02
02.05.2011, 17:29:43
fetelor, cat timp ati alocat sedintei foto? eu am cununia religioasa si civila in aceeasi zi.. sunt in cautare de o locatie de interior, in oras, in cazul in care ploua. Inafara de Teatru si Muzeul de arta altele mai sunt? mentionez ca sunt in cautarea unui loc cu are retro... foarte retro :)) aaa.... si cu cat timp inainte trebuie rezervat locul?

Eu mi-am alocat 2 ore, ca am avut in aceeasi zi si cununia civila si religioasa.
O locatie f faina de unde am vazut niste poze superbe atat ptr interior cat si ptr exterior e la Hotel Sun
Garden - in Baciu. Hotelul e amenajat in stil retro iar gradinile din jur sunt superbe.
Trebuie insa sa te interesezi in ce conditii te lasa sa faci poze acolo ...:D

AndreeaCo
02.05.2011, 21:07:44

2 ore am avut la disozitie pentru sedinta foto si a fost suficient.Noi am facut poze pe nocentiu Micu Klein,la Piateta si la teatru.
In Escala e retro dar e cam intunecat...alte locuri nu-mi vin in minte acum dar daca o sa am vreo idee o sa ti-o comunic cu cea mai mare placere :D (si eu am avut civila si cea religioasa in aceasi zi si pozele le-am facut intre cumunia civila si cea religioasa)

Lalukina
03.05.2011, 15:45:21
O locatie f faina de unde am vazut niste poze superbe atat ptr interior cat si ptr exterior e la Hotel Sun Garden - in Baciu. Hotelul e amenajat in stil retro iar gradinile din jur sunt superbe.
Trebuie insa sa te interesezi in ce conditii te lasa sa faci poze acolo ...:D
Noi cand am sunat sa ne interesam, ne-au cerut 100 Euro pt sedinta foto...:(

Senseia
03.05.2011, 16:21:39
Noi cand am sunat sa ne interesam, ne-au cerut 100 Euro pt sedinta foto...:(

100 euro pentru ce?! Iti fac ei sedinta foto? Inteleg sa ai o rezervare si sa consumi de o anumita suma, dar sa platesti 100 de euro ca sa faci niste poze care pana la urma ii promoveaza si pe ei, mi se pare jaf la drumul mare.

pinkdiva
06.05.2011, 10:49:18
100 euro pentru ce?! Iti fac ei sedinta foto? Inteleg sa ai o rezervare si sa consumi de o anumita suma, dar sa platesti 100 de euro ca sa faci niste poze care pana la urma ii promoveaza si pe ei, mi se pare jaf la drumul mare.
Penibil... sincer, am auzit ca si la Teatru de ex se plateste o suma, vre-o 50 de lei daca nu ma insel, dar 100 de euro deja e bataie de joc! nu as da suma asta nici daca ar fi singurul loc unde as putea sa imi fac pozele :|

alexalia
06.05.2011, 10:56:38
Penibil... sincer, am auzit ca si la Teatru de ex se plateste o suma, vre-o 50 de lei daca nu ma insel, dar 100 de euro deja e bataie de joc! nu as da suma asta nici daca ar fi singurul loc unde as putea sa imi fac pozele :|

La Teatru se plateste 150 lei daca bine tin minte... la SunGarden asta era pretul si in 2009... asta e regula lor si nu ai ce face.

pinkdiva
09.05.2011, 10:43:37
La Teatru se plateste 150 lei daca bine tin minte... la SunGarden asta era pretul si in 2009... asta e regula lor si nu ai ce face.
Multumesc pentru informatie. Nu sti si cu cat timp inainte se face rezervarea pt teatru?

alexalia
09.05.2011, 10:55:05
Multumesc pentru informatie. Nu sti si cu cat timp inainte se face rezervarea pt teatru?

cu pla:) se plateste la caseria teatrului oricand... si nu se face rezervare... se achita doar taxa de facut poze. Se prea poate ca in acelasi timp sa fie mai multe cupluri care isi fac poze acolo....

pinkdiva
25.05.2011, 17:45:26
cu pla:) se plateste la caseria teatrului oricand... si nu se face rezervare... se achita doar taxa de facut poze. Se prea poate ca in acelasi timp sa fie mai multe cupluri care isi fac poze acolo....
Am inteles... auzisem varianta rezervarii si vroiams a ma asigur. chiar ma gandeam ca daca si pt asta se face rezervare cu "n" luni inainte deja e grav :)) Multumesc inca o data!

rallro
22.06.2011, 22:10:30

Buna ! Ai putea sa imi spui daca ai mai fost pana la urma la Castelul din Gilau. Ma intereseaza pentru TTD, vinerea asta. Ai putea sa imi spui daca trebuie platit undeva sau cu cine trebuie sa vb. Am citit un articol in adevarul parca, ziceau ca au vrut sa mearga niste reporteri acolo si era inchis plus inca vreo 4 caini foarte nervosi.
Inafara de castelul de la Bontida sau Rascruci mai poti sa imi sugerez ceva locuri mai aproape de Cluj?.Mersi mult!

Biu
23.06.2011, 08:50:51
Buna ! Ai putea sa imi spui daca ai mai fost pana la urma la Castelul din Gilau. Ma intereseaza pentru TTD, vinerea asta. Ai putea sa imi spui daca trebuie platit undeva sau cu cine trebuie sa vb. Am citit un articol in adevarul parca, ziceau ca au vrut sa mearga niste reporteri acolo si era inchis plus inca vreo 4 caini foarte nervosi.
Inafara de castelul de la Bontida sau Rascruci mai poti sa imi sugerez ceva locuri mai aproape de Cluj?.Mersi mult!

castelul din gilau are un proprietar, din ce am inteles de la primaria din gialu ar locui in germania, sau asa ceva. noi nu am reusit sa intram acolo. plus ca intr-adevar este un caine al naibii de nervos, care e inchis in curtea castelului efectiv ( nu in curtea domeniului, acolo sunt doar caini vagabonzi- si astia f multi ).
in rest, iti sugerez sa cauti pe google maps, noi asa am gasit ultimul castel la care am fost :)>-.

Buna! Ai putea sa postezi cateva poze la de la sedinta foto de la castelul cu Inorogi.m-ar interesa sa fac si eu sedinta TTD acolo.Ai putea sa imi spui daca se plateste ceva, sau trebuie sa vb la primarie inainte?Mersi mult!

castelul cu "inorogi" este castelul Kornish din satul Manastirea. Am fost acolo la poze (https://picasaweb.google.com/Biu220510/Civila?authkey=Gv1sRgCNX4r72j76G7lAE) cand avut civila anul trecut, si nu se plateste nimic, poti intra linistita

amalia_amina
23.06.2011, 15:36:22
O alta locatie deosebita este Laguna Albastra. E o locatie extraordinara si e langa Aghires. In anii studentiei, mai mergeam pe acolo. Referitor la alte locatii din apropierea Clujului in afara de castelul de la Bontida sau Rascruci mai stiti? (preferabil locatii unde sa nu fie nevoie a se plati).

MonBibi
31.10.2011, 15:24:54
In sfarsit se apropie momentul pentru TTD-ul nostru. Ca prima locatie am ales ruinele de la Bologa, ne sunt foarte dragi.

Am vrea insa sa facem niste poze si intr-o padure cu copaci cu frunze rosii/visinii, si nu stim unde gasim. Macar 3-4 copaci, daca nu o padure intreaga.
Aveti vreo sugestie de locatie unde poate fi surprinsa toamna in toata splendoarea ei?
Help, ziua de sambata se apropie cu pasi repezi :D

A, sa nu fie mai departe de 100-120 km, sa nu pierdem prea mult timp pe drum :)

danny_ema
31.10.2011, 15:38:43
In sfarsit se apropie momentul pentru TTD-ul nostru. Ca prima locatie am ales ruinele de la Bologa, ne sunt foarte dragi.

Am vrea insa sa facem niste poze si intr-o padure cu copaci cu frunze rosii/visinii, si nu stim unde gasim. Macar 3-4 copaci, daca nu o padure intreaga.
Aveti vreo sugestie de locatie unde poate fi surprinsa toamna in toata splendoarea ei?

Uau, e super acolo:) Si noua ne place la Bologa foarte mult. Dar nu se poate ajunge la ceva padurice in apropiere de Bologa?

Biu
31.10.2011, 22:37:26

am vazut super frunze ruginii in satul Gheorgheni ( noi am fost sa "dam o tura" pe centura apahaida-valcele, si erau fix la sensu giratoriul de unde poti iesi de pe centura cate satul Gheorgheni )

cont_inchis_90914
08.02.2012, 11:00:14
Buna,

Stie cineva cum se poate intra la castelul Banffy din Bontida? Eventual un numar de telefon pe PM, daca se plateste, apr. cat. Inca nu m-am interesat deloc, de aceea pun atatea intrebari. :)

Multumesc!

AndreeaCo
08.02.2012, 15:23:16
Biu, am vazut pozle si suneti superbi. Intr-unul din comentarii amineati de Cosmin,cel de la Pahntom?
Daca da cum ati lucrat cu el si cum este filmarea. Si noi am semnat cu el ( primul serviciu rezolvat) apoi dj-ul, starostele, toti s-au plans ca se lucreaza destul de greu cu el.

Nu e adevarat ! Si noi am lucrat cu el si cu Cami si sunt absolut extraordinari...n-ai de ce sa iti faci griji...sincer iti spun! iar rezultatul final,ce sa mai zic? ai vazut si tu cum lucreaza ..eu n-am gasit altul mai bun in cluj si in imprejurimi....

Biu
10.02.2012, 16:26:45
Biu, am vazut pozle si suneti superbi. Intr-unul din comentarii amineati de Cosmin,cel de la Pahntom?
Daca da cum ati lucrat cu el si cum este filmarea. Si noi am semnat cu el ( primul serviciu rezolvat) apoi dj-ul, starostele, toti s-au plans ca se lucreaza destul de greu cu el.

da, el este. eu m-am inteles bine cu el. in legatura cu ingrijorarea ta, eu as zice sa ii intrebi pe cei care s-au plans de asa ceva si de ce anume i-a deranjat. eu am fost mireasa care a colaborat cu el. tie ti s-au plans alti furnizori. e o diferenta. si am o banuiala ca e din cauza ca cosmin e mai "sef" asa. dar in ziua nuntii cam ai nevoie de coordonatori ;))
oricum, daca afli ce anume nu le-a convenit pers care s-au plans poti vb cu el inainte de nunta si sunt sigura ca iti va respecta dorintele.

Maya_maya
15.08.2012, 18:49:20
biu, imi poti spune te rog unde pot sa vad si eu poze cu coafura ta de miresica, imi place f mult, dar poza din semnatura este prea mica si nu pot s-o vad prea bine ;)). multumesc!

hippie_bride
23.08.2012, 22:41:31

Si noi ne-am gandit ca ar fi frumos in Padis, pentru Trash The Dress, ca e destul de departe. Poti sa imi spui te rog daca ati fost pana la urma, si cu ce fotograf, si mai ales, pe care dintre caile de acces in Padis ati luat-o?

Elenushk
13.09.2012, 19:17:45
buna fetelor!

nu stiti o zona unde se vede frumos natura ingalbenind la sf. de septembrie? ceva deal/vale, copaci, livada, padurice?

Multumesc si spor la pregatiri! :)

mel00
29.01.2014, 21:01:49
Nu recomand firma DaNunta Cluj Napoca. Am avut un adevarat soc cand am primit pozele. http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_cry.gif

Am avut ca si fotograf pe Anamaria Sabadas, nu este deloc profesionista. Din biserica nu pot alege decat 2 poze. A folosit un filtru de lumina foarte prost si in jur la tot ce era un pic lucios sau luminos apar stelute de lumina. In biserica am stelute la flacara de la lumanari, la geamuri ... Nici afara pozele nu sunt prea reusit.

In plus dupa ce am asteptat o luna si jumatate am primit dvd-urile cu poze. Pozele nici macar nu erau intoarse, ce sa mai vorbib de poze sortat sau editat poze.

Dupa ce am facut reclamatie mi sa promis ca o sa mi se editeze pozele. Dupa 2 luni am primit editate pozele, dar acestea aveau o calitate mai proasta decat primele (fete deformate, stelute scoate doar pe jumatate ...).

Nici de video nu am fost foarte multumita. Sunt parti in care se aude un bazait pe fundal. Sunt parti in care se misca foarte repede astfel in cat imaginea este stearsa.

Am fost foarte dezamagita de pozele oferite de catre DaNunta. http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_cry.gif

Atentie foarte mare pe cine alegeti ca si fotograf, chiar si cu recomandare. Site-ul de la DaNunta arata bine, dar din pacate nu arata tot asa si dvd-urile primite.

julica88
27.03.2014, 16:36:24
Nu stiti careva daca se pot face poze la Biserica Romano-Catolica din Floresti? Sau ceva nr de tel sa pot intreb, sau macar cand se tin slujbe sau ceva sa fie cineva acolo?
Sau la Biserica de la Calvaria? Aici am gasit un nr de tel dar nu mai e corect :(

Mersi.

paduraru_Cristina87
26.01.2015, 17:11:14
Buna tuturor. M-ar interesa ce locatii in stil clasic ar fi in Bucuresti, cat mai aproape de centru pentru o sedinta foto din ziua nuntii. Help please! Multumesc frumos!

Erika_Pataki
27.01.2016, 16:13:06
Ati facut poze in Bontida in imprejurimea Castelului?

sau in Turnul Bisericii Sfantu Mihail din Piata matei Corvin in CLUJ?