PDA

Versiunea completa : Agentii de decoratiuni in Galati

Pagini : [1] 2 3 4

moskya22
15.01.2007, 17:35:20
fetelor aveti cumva o lista cu toate agentiile din galati? unde gasim cele mai avantajoase pachete de decoratiuni?

mihaela_0242000
23.01.2007, 22:43:08
Lista nu am , dar iti pot recomanda firma care mi-a aranjat mie sala....nu numai ca sunt pregatiti, dar au si preturi bune...uite iti atasez mesajul cu cateva date informative pe care mi l-au trimis mie

Preturile .... huse scaune 35000 lei,masa mirilor 500000, baloane cu He 18000lei/buc.,Jumbo 1200000,plasa inima cu 500 baloane 2000000lei....Sunt foarte multe de spus si de explicat,depinde si de locatia rezervata,cel mai bine este sa ne intalnim si in maxim o ora va lamuresc cu tot ce va intereseaza.Contactati-ma la tel. 0766366560 si fixam o intalnire.
Va multumesc pentru incredere.

Daca te intereseaza iti pot trimite adresa lor de mail intr-un mesaj privat.

moskya22
23.01.2007, 22:53:18
trimite-mi pe pm adresa ca nu prea stiu de unde sa incep cu firmele astea

Felicia
24.01.2007, 10:35:42
Lista nu am , dar iti pot recomanda firma care mi-a aranjat mie sala....nu numai ca sunt pregatiti, dar au si preturi bune...uite iti atasez mesajul cu cateva date informative pe care mi l-au trimis mie

Preturile .... huse scaune 35000 lei,masa mirilor 500000, baloane cu He 18000lei/buc.,Jumbo 1200000,plasa inima cu 500 baloane 2000000lei....Sunt foarte multe de spus si de explicat,depinde si de locatia rezervata,cel mai bine este sa ne intalnim si in maxim o ora va lamuresc cu tot ce va intereseaza.Contactati-ma la tel. 0766366560 si fixam o intalnire.

Trimite-mi si mie te rog un mesaj privat cu numele si adresa firmei care ti-a amenajat tie. mersi mult

elena_lorelei
24.01.2007, 19:42:12
Mihaela, te rog mult sa-mi trimiti si mie adresa si nr de tel a acestei firme de decoratiuni! Multumesc mult!
In alta ordine de idei, vreau sa multumesc tuturor miresicilor pt tot ajutorul care il ofera. Nu sunt de mult timp pe acest forum, dar in fiecare zi sunt placut surprinsa de cooperarea voastra si ajutorul altruist care il oferiti intre voi.Si pe mine ma ajutati enorm si va multumesc din suflet pt. asta!!!!

andreea_sweet
24.01.2007, 20:08:11

Buna Mihaela! Te rog f mult sa-mi trimiti si mie adresa de mail.Multumiri anticipate!

andreea_sweet
24.01.2007, 20:10:37

Buna Mihaela! Te rog mult trimite-mi si mie adresa de mail. Multumiri anticipate!

vally
28.01.2007, 12:39:14

Buna,scuze ca te deranjez,te rog sa-mi trimiti si mie adresa si nr.de tel.al acestei firme de decoratiuni daca poti.Multumesc mult!

andasky
03.02.2007, 15:47:24
si eu as vrea sa am datele de contact de la firma asta,nr,adresa sediului etc......multumeeeesssscccc>:D<

Te0d0ra
09.02.2007, 22:32:21
Imi tot sparg capul cum sa decorez restaurantul...
Pentru cele care au fost pe la firmele de decoratiuni...cat costa inchiriatul unei perdele de lumini?
Ce tipuri de vaze sau suporturi pentru flori au de inchiriat si cat costa?
Ce tipuri de lumanari si suporturi pentru lumanari au firmele?
Cat costa un metru de tul in Galati?
Am vazut intr-un mesaj ca masa mirilor costa 500 000 lei. Ce anume presupune acest pret?
Stie cineva cat costa suporturile de sticla pentru lumanarile mici gen tealight?
Cat costa inchiriatul suporturilor pentru cardurile de masa?
Sau macar...e vreo firma care sa puna sa la dispozitie toate lucrurile astea?Ma tot bate gandul sa le cumpar dar daca sunt deja in Galati la preturi bune nu are rost.

mihaela_0242000
10.02.2007, 18:04:03
Pentru cele care au fost pe la firmele de decoratiuni...cat costa inchiriatul unei perdele de lumini?
Am vazut intr-un mesaj ca masa mirilor costa 500 000 lei. Ce anume presupune acest pret?
Stie cineva cat costa suporturile de sticla pentru lumanarile mici gen tealight?
Sau macar...e vreo firma care sa puna sa la dispozitie toate lucrurile astea?Ma tot bate gandul sa le cumpar dar daca sunt deja in Galati la preturi bune nu are rost.

Aceeasi dilema o aveam si eu, motiv pt care nu m-am riscat, eu putand veni doar cu 3 saptamani inainte de nunta....asa ca mi-am cumparat ce mi-a placut si mi-am decorat eu mesele invitatilor si nu am regretat,

Firmele din Galati au de toate, bani sa ai ca iti pot decora mesele cu tot ce vrei....in ceea ce priveste masa mirilor 500 000 inseamna fata de masa in ton cu husele de scaun si ornamentele cu flori sau depinde cu ce alegi tu, lumanari etc....a si supotii pt lumanarile de cununie, vaza de flori pt buchetul miresei, precum si o perdea de lumini....aici depinde mult de pachetul pe care il cumperi, caci foarte bine decorul pt masa mirilor poate fi gratis, asa cum s-a intamplat in cazul meu.

m1r3la
20.02.2007, 18:51:32
teodora eu lucrez cu o firma care imi ia 35mii pe husa iar la 100 imi decoreaza si masa mirilor gratuit,de asemenea ei lucreaza decoratiunile cu flori false si eu am vrut covoras la intrare si stalpi cu tul si flori deasupra.rochia si costumul tot de la ei le-am comandatsi am primit o reducere frumoasa

moskya22
21.02.2007, 09:26:46
despre care firma e vb ?spune zona ...ca la noi nu sunt decat vreo trei firme mari si late...e cea de spital

printzesa_26
21.02.2007, 13:59:22
Fetelor care imi spune si mie o agentie full service de nunti din Galati , dar care sa nu fie asa ocupata si care sa aiba incluse absolut toate serviciile : de la decorare sala, pana la Dj, foto, video...tot. Multumesc Mult

m1r3la
21.02.2007, 15:10:34
nu e un magazin cu rochii costume decoratiuni si restul cam tot ce ai nevoie e cea de vis-a vis de banca tiriac

printzesa_26
22.02.2007, 15:52:18
Mersi mult de raspuns. O sa incerc peste tot.;))

moskya22
25.02.2007, 17:42:52
are careva niste poze cu exemple de aranjament pentru masa prezidiu?

mihaela_0242000
26.02.2007, 23:58:55
cateva exemple...

mihaela_0242000
27.02.2007, 00:43:24
alte decoruri prezidiu....

moskya22
27.02.2007, 10:30:33
mersi mihaela!:*

printzesa_26
27.02.2007, 21:59:09
Cel putin cea de-a doua este superba....dar cam intunecos coltul...ce ne facem cu filmarea....:-\;))

corinusha
28.02.2007, 00:22:58
Eu am la restaurant incluse aceste servicii, respectiv amenajarea salii, mese rotunde de cate 10 persoane, ambient placut. Sper sa fie asa cum m-i s-a facut prezentarea.

ann
22.03.2007, 15:22:14
Da-mi si mie te rog nr tau de tel sau adresa de e-mail.

gitana
30.03.2007, 15:29:25
Buna miresici,
Ma bucur ca v-am gasit si ca pot vorbi cu voi un subiect care ma intereseaza in acest moment.
Si eu ma gandesc cum sa-mi decorez restaurantul...
Cred ca voi merge pe culoarea verde deschis, este o culoare care imi place mult.Am fost la o agentie-de la Casa Alba, si am vazut ca au acolo o oferta destul de vasta pentru decoratiuni.Au multe lucruri interesante care nu se gasesc la alte agentii din Galati.

Ma gandesc sa iau si covorul rosu cu stalpisori pe margini..Voi ce parere aveti?

INA81
31.03.2007, 11:01:03
Buna miresici,
Ma bucur ca v-am gasit si ca pot vorbi cu voi un subiect care ma intereseaza in acest moment.
Cred ca voi merge pe culoarea verde deschis, este o culoare care imi place mult.Am fost la o agentie-de la Casa Alba, si am vazut ca au acolo o oferta destul de vasta pentru decoratiuni.Au multe lucruri interesante care nu se gasesc la alte agentii din Galati.

Ma gandesc sa iau si covorul rosu cu stalpisori pe margini..Voi ce parere aveti?
sunt foarte frumosi stalpisorii si covorul rosii mai ales daca ai si loc sa ii pui mie mi-au placut enorm dar nu am cum sa ii asez, dar daca tu poti de ce nu dau un aspect super frumos ;iar in ceea ce priveste agentia de la casa alba - eu acolo mi-am inchiriat si vreau sa-ti spun ca au si preturile cele mai bune si chiar cea mai variata gama de servicii iar doamna de acolo e super de treaba , asa ca spor la pregatiri
pupici

Felicia
31.03.2007, 23:50:14
sunt foarte frumosi stalpisorii si covorul rosii mai ales daca ai si loc sa ii pui mie mi-au placut enorm dar nu am cum sa ii asez, dar daca tu poti de ce nu dau un aspect super frumos ;iar in ceea ce priveste agentia de la casa alba - eu acolo mi-am inchiriat si vreau sa-ti spun ca au si preturile cele mai bune si chiar cea mai variata gama de servicii iar doamna de acolo e super de treaba , asa ca spor la pregatiri
pupici
Si eu tot de acolo mi-am inchiriat, aveti dreptate. Sa vedem si rezultatul.

manusa
01.04.2007, 02:15:41
Si eu tot de acolo mi-am inchiriat, aveti dreptate. Sa vedem si rezultatul.

Buna,
ma intereseaza cateva preturi pentru decoratiuni..pls

Merci

INA81
03.04.2007, 10:50:06
Buna,
ma intereseaza cateva preturi pentru decoratiuni..pls

Merci
pai am sa-ti spun acum ce imi amintesc caci lista de preturi o am dar nu o gasesc acum :
-esarfa de scaun (adica sa specific TOATE husele sunt albe difera doar culoarea esarfei: verde, rosu, albastru,orange etc) 35.000 de lei
-masa mirilor complexa 1 mil 200 (cuprinde perdea de lumina pe dedesupt,flori naturale,sfesice petale trandafiri.etc);
-masa mirilor simpla 600.000 de lei
-arcada la intrare din tull, organtza si lumini =1mil 500
-inima din fier forjat pentru aranjament in spatele mesei mirilor1mil 500 (dar nu inima clasica ci o inima mai moderna )
-jumbo 1mil 200
-baloane heliu 20 de mii
(sper sa nu incurc preturile , cand gasesc lista de la ei rectific daca este cazul )
-de inchiriat boluri pe masa cu apa si flori sau apa si lumanari etc 50 de mii de lei
-au adus acum si sfecnice de lumanari si pentru aranjamente de masa din fier forjat (ce sa -ti spun nu sunt chiar atragatoare dar...)
nu stiu cred ca ar mai fi si altele dar nu-mi amintesc acum ;

loryk
05.04.2007, 07:38:10
pai am sa-ti spun acum ce imi amintesc caci lista de preturi o am dar nu o gasesc acum :
-esarfa de scaun (adica sa specific TOATE husele sunt albe difera doar culoarea esarfei: verde, rosu, albastru,orange etc) 35.000 de lei
-masa mirilor complexa 1 mil 200 (cuprinde perdea de lumina pe dedesupt,flori naturale,sfesice petale trandafiri.etc);
-inima din fier forjat pentru aranjament in spatele mesei mirilor1mil 500 (dar nu inima clasica ci o inima mai moderna )
-jumbo 1mil 200
-baloane heliu 20 de mii
(sper sa nu incurc preturile , cand gasesc lista de la ei rectific daca este cazul )
-de inchiriat boluri pe masa cu apa si flori sau apa si lumanari etc 50 de mii de lei
-au adus acum si sfecnice de lumanari si pentru aranjamente de masa din fier forjat (ce sa -ti spun nu sunt chiar atragatoare dar...)

buna,
poti sa-mi dai si mie te rog pe privat numele firmei, adresa si un nr de tel?
ms mult

INA81
05.04.2007, 08:52:29
buna,
poti sa-mi dai si mie te rog pe privat numele firmei, adresa si un nr de tel?
ms mult
sigur ca iti dau,dar iti si explic cum sa ajungi si e cel ami sigur asa ca ci trebuie sa vezi cu ochii tai caci fiecare avem gusturi diferite; dar trebuie sa ajung acasa ca sa iau nr de telefon caci nu il am cu mine la munca ;
pupici

carmencita_82
05.04.2007, 10:54:10
sigur ca iti dau,dar iti si explic cum sa ajungi si e cel ami sigur asa ca ci trebuie sa vezi cu ochii tai caci fiecare avem gusturi diferite; dar trebuie sa ajung acasa ca sa iau nr de telefon caci nu il am cu mine la munca ;
pupici
Poti sa imi trimiti si mie pe privat numele firmei si nr de telefon???

vally
08.04.2007, 12:58:23
-jumbo 1mil 200
-baloane heliu 20 de mii
Buna,te rog frumos,imi trimiti si mie pe privat adresa,numele si nr.de tel.al firmei?Multumesc!PASTE FERICIT!

gitana
14.04.2007, 09:37:21
Eu mi-am comandat decoratiunile la firma de la Casa Alba si pot sa va dau niste preturi:
Huse de scaune 3.5 lei esarfe-aurii,rosii,argintii,albastre,verzi,oranj
Masa Mirilor 60 lei
supoti pentru lumanarile de la biserica din fier forjat 40 lei/buc
Covorul rosu cu petale albe de trandafiri pe el-10 m- 98 lei
Stalpisori ptr covorul rosu-sunt albi si fff frumosi, merita vazuti-25 lei/buc

Cred ca au mai multe lucruri dar nu imi amintesc acum; am scris doar ce am comandat eu.

Aaaa.... si am mai inchiriat de acolo o rochita alba cu tiul -asemanatoare cu o rochie de mireasa in miniatura- pentru o nepotica de-a mea de 4 anisori care va participa la nunta.:> \:D/

INA81
14.04.2007, 15:00:55
intr-adevar au stalpisori pentru intrare cu 250 de mii unul insa trebuie sa iei mai multi ca sa ii lege intre ei cu tull ; sunt super frumosi mi-am luat si eu 4 \:D/ de-abia astept sa vad ce o sa iasa. pupici

trinitrosan
21.04.2007, 22:58:53
buna fetelor
inchiriez huse pentru scaune ( orice culoare ) la pret si calitate foarte bune.
Buna
Sunt interesata de aspectul huselor pt scaune dar si de costuri.Te rog sa-mi trimiti si mie detalii despre cum pot lua legatura cu tine^:)^ .Te rog...............

geanygl21
05.05.2007, 14:45:50
buna fetelor
inchiriez huse pentru scaune ( orice culoare ) la pret si calitate foarte bune.
spune-ne te rugam si noua...sau macar mie..=)) ;;) ;;) ;;) ;;) cat si daca ai aurii...ms ms ms

raluk11
10.05.2007, 14:07:52
pupici

si eu astept raspuns pe privat cu nr de telefon si ce ai mai vazut, ce mai stii..
imi place ideea de boluri cu apa si petale de flori
^:)^

miresica_11
10.05.2007, 16:22:28
Buna miresici,

Buna miresici, am fost si eu la agentia de la Casa alba, Tagio Co se numeste firma si am vazut stalpisorii de care se vorbea. Sunt foarte frumosi si am vazut pozele de la o nunta pe care ei au amenajat-o. Super. Eu mi-am facut invitatiile la ei si sunt foarte multumita, au iesit perfect.

BLONDA
10.05.2007, 17:34:46
Buna miresici, am fost si eu la agentia de la Casa alba, Tagio Co se numeste firma si am vazut stalpisorii de care se vorbea. Sunt foarte frumosi si am vazut pozele de la o nunta pe care ei au amenajat-o. Super. Eu mi-am facut invitatiile la ei si sunt foarte multumita, au iesit perfect.
CAT AI DAT PE INVITATIE?

adriana_gl
10.05.2007, 22:16:00
-jumbo 1mil 200
-baloane heliu 20 de mii
buna
te rog poti sa-mi trimiti si mie un mesaj privat cu datele firmei, adresa si telefon, m-ar interesa cateva decoratiuni si unele sunt chiar avantajoase.
Multumesc
Pupici

loryk
08.06.2007, 13:48:03
buna,
stie cineva ceva despre bon mariage din galati? ce preturi practica, ce ofera?

carmencita_82
26.07.2007, 16:19:54
Daca va intereseaza decoratiuni va pot ajuta. Dati mesaj privat!

loryk
31.07.2007, 09:51:11
stie cineva ceva despre agentia bon mariage din galati? sunt curioasa daca a lucrat cineva cu ei... in tara sunt foarte renumiti

lauraP
31.07.2007, 10:28:55
Eu mi-am comandat decoratiunile la firma de la Casa Alba si pot sa va dau niste preturi:
Huse de scaune 3.5 lei esarfe-aurii,rosii,argintii,albastre,verzi,oranj
Masa Mirilor 60 lei
supoti pentru lumanarile de la biserica din fier forjat 40 lei/buc
Covorul rosu cu petale albe de trandafiri pe el-10 m- 98 lei
Stalpisori ptr covorul rosu-sunt albi si fff frumosi, merita vazuti-25 lei/buc

Cred ca au mai multe lucruri dar nu imi amintesc acum; am scris doar ce am comandat eu.

Aaaa.... si am mai inchiriat de acolo o rochita alba cu tiul -asemanatoare cu o rochie de mireasa in miniatura- pentru o nepotica de-a mea de 4 anisori care va participa la nunta.:> \:D/
Te rog trimite-mi pe pm un nr de tel sau o adresa, multumesc!

lauraP
08.08.2007, 10:18:12

te rog imi trimiti si mie un pm cu adresa si nr de tel al firmeio:-)

vio_24
08.08.2007, 15:22:26

Ai putea te rog sa imi trimiti si mie adresa lor de mail?

fetita
22.10.2007, 11:55:28
salut... as dori sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii....
Cine stie o firma de aranjament asa mai convenabila ca si pret.....

Ms

picolla
22.10.2007, 17:56:47
ciao! eu am fost foarte nultumita de firma de via-a-vis de modern. ei se ocup cu de toate: invitatii,aranjamente, marturii,etc.ca sa nu fac reclama o s-ti trimit un PM cu numele firmei si cu niste preturi care le prctica ei.

alina_hahuie
31.10.2007, 23:46:07
Aceeasi dilema o aveam si eu, motiv pt care nu m-am riscat, eu putand veni doar cu 3 saptamani inainte de nunta....asa ca mi-am cumparat ce mi-a placut si mi-am decorat eu mesele invitatilor si nu am regretat,

Firmele din Galati au de toate, bani sa ai ca iti pot decora mesele cu tot ce vrei....in ceea ce priveste masa mirilor 500 000 inseamna fata de masa in ton cu husele de scaun si ornamentele cu flori sau depinde cu ce alegi tu, lumanari etc....a si supotii pt lumanarile de cununie, vaza de flori pt buchetul miresei, precum si o perdea de lumini....aici depinde mult de pachetul pe care il cumperi, caci foarte bine decorul pt masa mirilor poate fi gratis, asa cum s-a intamplat in cazul meu.
Daca te rog frumos imi dai si mie pe privat datele de contact ale firmei de decoratiuni?
Pupici!!!

alina_hahuie
01.11.2007, 22:15:04
Iata o lista orientativa cu firmele pe care am apucat eu sa le vizitez:

Mariage(langa Green line)
masa primire 50ron
pahare ornate 30/bucata
huse scaune 3,5 lei/buc
masa mirilor 100 (simpla) sau 150 (cu lumini)
perdea lumini 300 ron
fantana ciocolata 500 ron
covor rosu +stalpi 110 ron
aranjament luminos 270 ron/2 buc

alina_hahuie
01.11.2007, 22:19:46
Tagio co (casa alba-parc eminescu)

husa scaun 3,5
masa miri 120 sau 160 cu lumini
arcada cu flori artificiale 200
arcada cu flori naturale 350
masa primire 50
covor rosu 50ron/(5m) ; 90ron/(10m)
casuta bani 60
artificii tort 6,5/buc
decor balustrada 15/m
fantana ciocolata 300

alina_hahuie
01.11.2007, 22:30:52
Jolie nuit (in Modern et 1)

huse scaune 3ron
masa miri 100/130
masa primire 50
arcada cu tull si flori naturale 180
arcada tull 120
perdea lumini 150/2m
covor rosu, 4 stalpi si lumanari 100
verigheta din baloane 180
balon jumbo 150

Sper sa va fie folositoare!!!

carmencita_82
02.11.2007, 07:36:38
Iata o lista orientativa cu firmele pe care am apucat eu sa le vizitez:

Mariage(langa Green line)
masa primire 50ron
pahare ornate 30/bucata
huse scaune 3,5 lei/buc
masa mirilor 100 (simpla) sau 150 (cu lumini)
perdea lumini 300 ron
fantana ciocolata 500 ron
covor rosu +stalpi 110 ron
aranjament luminos 270 ron/2 buc
Sfat: Nu apelati la Mariage ... mi-am facut buchetele la ei si lumanarile...mi le-au adus deja ofilite si nu asa cum le-am cerut. Despre celelalte firme nu stiu mare lucru dar nu apelati la aceasta ... doamna aia e si aroganta si nici nu-si face treaba ca lumea. Eu m-am dus pt flori si ea incerca sa imi bage si altele pe gat desi i-am zis ca de restul ne-am ocupat noi!
Spor la pregatiri viitoare miresici!

raluca24
02.11.2007, 09:35:53
ceva de genul am patit eu cu florile si buchetele de la floraria pasiflora. imi pare rau sa-i vb urat ca de altfel fac niste buchete deosebite. dar asa a fost. buchetul nasei a fost cel mai rezistent pe cand al meu ...dupa o ora mi se desfacuse la maner....materialul era deja prisn cu un bold.....dar pana la urma a mers si asa. asta e...a trecut a fost frumos. insa aveti voi ..viitoare miresici...mare grija:*

alina_hahuie
02.11.2007, 17:59:25
ciao! eu am fost foarte nultumita de firma de via-a-vis de modern. ei se ocup cu de toate: invitatii,aranjamente, marturii,etc.ca sa nu fac reclama o s-ti trimit un PM cu numele firmei si cu niste preturi care le prctica ei.
Vizavi de modern, adica la Casa alba?

alina_hahuie
02.11.2007, 18:00:43
salut... as dori sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii....
Cine stie o firma de aranjament asa mai convenabila ca si pret.....

Ms
Incepe rin a vorbi cu carmencita_82 sau cu loryk. Una dintre ele s-ar putea sa te ajute!!!

alina_hahuie
02.11.2007, 18:38:41
Sfat: Nu apelati la Mariage ... mi-am facut buchetele la ei si lumanarile...mi le-au adus deja ofilite si nu asa cum le-am cerut. Despre celelalte firme nu stiu mare lucru dar nu apelati la aceasta ... doamna aia e si aroganta si nici nu-si face treaba ca lumea. Eu m-am dus pt flori si ea incerca sa imi bage si altele pe gat desi i-am zis ca de restul ne-am ocupat noi!
Spor la pregatiri viitoare miresici!
Cred ca ai dreptate in privinta asta k si mie mi s-a parut cam aroganta cand am vb cu ea si cam doritoare sa-mi umple capul cu tot felul de chestii. Eu am pus aici lista cu preturile pe cine e interesat sa aiba o idee asupra pietii, dar tantea aia nu prea mi s-a parut dispusa sa ma asculte si sa faca cum vreau eu, mai mult vb ea si-mi zicea ea mie ce si cum.

alina_hahuie
02.11.2007, 18:47:07
ceva de genul am patit eu cu florile si buchetele de la floraria pasiflora. imi pare rau sa-i vb urat ca de altfel fac niste buchete deosebite. dar asa a fost. buchetul nasei a fost cel mai rezistent pe cand al meu ...dupa o ora mi se desfacuse la maner....materialul era deja prisn cu un bold.....dar pana la urma a mers si asa. asta e...a trecut a fost frumos. insa aveti voi ..viitoare miresici...mare grija:*
La care pasiflora ai facut tu? Eu am vb cu cei de langa universitate (cred k tot pasiflora sunt si aia )si pareau f deschisi, iar florile luate de acolo si buchetele erau super.
K tantea aia de la floraria de pe domneasca de langa frizeria domneasca, nu pres mi-a inspirat incredere desi zicea ea k face dupa orice revista etc. dar cik nu le face ea acolo, din cate am inteles eu cel putin, ci face comanda direct de aranjamente si buchete nustiu unde.Ca dak e asa e nasol k dak nu corespunde sau ceva ea o sa ridicein umeri si o sa zica ca nu e vina ei k ea a dat comanda dar aia n-au respectat-o etc. Sper in orice caz sa nu se intample asta nimanui. Apropo ce florarie imi recomandati?

adriana2008
04.11.2007, 20:11:37
mai noi aparuti pe piata si in galati sunt cei de la Krisline, au sediul pe langa finante, aruncati un ochi la ei, cine stie de unde sare iepurele.
Succes...

nellyd
05.11.2007, 19:44:02
Poze decoratiuni!

nellyd
05.11.2007, 19:45:43
Plus inca doua!

alina_hahuie
05.11.2007, 21:15:52
mai noi aparuti pe piata si in galati sunt cei de la Krisline, au sediul pe langa finante, aruncati un ochi la ei, cine stie de unde sare iepurele.
Succes...
ca si preturi sunt ok, am facut rost tot de la o miresica de o oferta a lor, dar, nu stiu de ce, nu prea mi-au inspirat incredere. O sa merg pana acolo si o sa vb cu doamna si sa vad, poate imi schimb impresia.

yra_kity
05.11.2007, 22:39:15
Fetelor daca mai aveti poze cu decoratiuni , puneti-le va rog pe site ca sunt in lipsa de idei. Mersi frumos.
Pupici pentru toate miresicile.:* :* :*

raluca24
06.11.2007, 08:21:38
poze cu decoratiuni

raluca24
06.11.2007, 08:25:12
offfff nu s-au incarcat...mai incerc

raluca24
06.11.2007, 08:30:36
nu merg fetelor..sunt prea mari si nush cum sa le transform

elena_lorelei
08.11.2007, 01:23:28
Pun si eu poze cu rezultatele muncii mele...Inainte de nunta am apucat sa va arat marturiile, invitatiile, paharele.
Ma laud cu cosuletul m eu de bomboane:

elena_lorelei
08.11.2007, 01:24:59
poze cu stalpisorii cu torte:

elena_lorelei
08.11.2007, 01:25:58
Poze cu cufarul de bani si place-carduri:

elena_lorelei
08.11.2007, 01:28:32
Poze cu paharele finisate, marturii

elena_lorelei
08.11.2007, 01:30:48
Poze cu arcada:

irina_og
08.11.2007, 03:35:29
Poze cu arcada:

Foarte frumos ce ati facut! Felicitari. Cred ca ati avut o nunta super!<:-P

Casa de piatra!:*

higgs
08.11.2007, 16:01:14
Va rog sa postati aici discutii legate de regiunea Galati, pozele pentru inspiratie se pot posta la subiectul existent pe forumul general comun.
Multumesc

alina_hahuie
08.11.2007, 22:22:24
Poze cu arcada:
Vrei sa spui ca ai facut toate astea singura? Esti demna de toate felicitarile !!!

alina_hahuie
12.11.2007, 22:50:27
Iata cate ceva si de la mine:

alina_hahuie
12.11.2007, 22:53:00
Mese si iar mese k nu ne mai saturam=))

carmencita_82
13.11.2007, 08:27:46
Iata cate ceva si de la mine:
A treia poza e chiar draguta! Imi place cel mai mult!

alina_hahuie
19.11.2007, 22:03:34
A treia poza e chiar draguta! Imi place cel mai mult!
Pai si mie aia roz imi place la nebunie si asa as vrea sa arate si in realitate la nunta mea!
Ce zici?;-)

anisoara
20.11.2007, 00:45:43
Pai si mie aia roz imi place la nebunie si asa as vrea sa arate si in realitate la nunta mea!
Ce zici?;-)

Este superba masa roz :x :x :x

carmencita_82
20.11.2007, 07:09:39
Ce zici?;-)
E foarte frumoasa...orice este posibil. Important este sa faci totul asa cum iti doresti. Fiecare mireasa ar trebui sa faca asa. Este un moment unic in viata fiecaruia si nu trebuie sa iti refuzi nimic. Eu cand am fost mireasa asa am facut.

emmylya_81
28.11.2007, 21:54:42
buna seara!
Au trecut 3 saptamani de la fericitul eveniment.
Pot sa spun doar ca sunt total de multumita de cei care mi-au decorat sala.
Au fost la inaltime si la un pret destul de bun pt toti
Din punct de vedere al seriozitatii, nimic de spus.
RECOMAND CU SINCERITATE FIRMA CARE M-A AJUTAT LA DECORAREA SALII.SI MULTUMESC DIN SUFLET!!!
PT CEI CARE DORESC O ADRESA DE CONTACTARE:KORINA1972 -PT MESS
Sa stiti ca face treaba buna
GARANTAT!=D>

alina_hahuie
28.12.2007, 23:12:50
buna seara!
Au trecut 3 saptamani de la fericitul eveniment.
Pot sa spun doar ca sunt total de multumita de cei care mi-au decorat sala.
Au fost la inaltime si la un pret destul de bun pt toti
Din punct de vedere al seriozitatii, nimic de spus.
RECOMAND CU SINCERITATE FIRMA CARE M-A AJUTAT LA DECORAREA SALII.SI MULTUMESC DIN SUFLET!!!
PT CEI CARE DORESC O ADRESA DE CONTACTARE:KORINA1972 -PT MESS
Sa stiti ca face treaba buna
GARANTAT!=D>
Sa stii ca am incercat sa vb cu ea si nu mi-a dat accept pe mess. MI-ai putea da un nr de tel?

elena86
15.01.2008, 18:02:11
Fetelor eu nu sunt in tara si vin cu o luna inaite de nunta.Mai gasesc vreo firma de decoratiuni care sa-mi aranjeze restaurantul????sau e cam tarziu si nu mai gasesc nici una disponibila?(tinand cont ca nunta e vara)

dorinutza
28.02.2008, 17:51:53
eu nu ma pot lauda k am avut un salon frumos...am avut nunta la tara si locatia de nunta era o incapere goala si urata...am incercat eu singurica sa aranjez cat de cat...asa..in limita simtului meu estetic..:-< ;))

geany
04.04.2008, 15:16:17

buna.imi poti trimite si mie un PM cu numele si o lista de preturi. multumesc.astept un raspuns

picolla
05.04.2008, 18:04:16
buna.imi poti trimite si mie un PM cu numele si o lista de preturi. multumesc.astept un raspuns

buna, ti-am trimis PM

ghdcatalina
08.04.2008, 16:57:11
Daca va intereseaza decoratiuni va pot ajuta. Dati mesaj privat!
hi
am si eu nunta in Braila pe 23.08.2008
Crezi k m ai putea ajuta cu ceva decoratiuni ?
Adresa mea este : [email protected]
Multam anticipat

korinna
09.04.2008, 07:53:36
Prezentarea si oferta noastra o puteti gasi la rubrica"Oferte furnizori".

waterlily
27.04.2008, 14:02:39
Va rog[-o< vreau si eu detalii despre agentia Danmarcos ce pareri aveti ...stiu doar ca e in Tiglina si atat ...>:D<

Ellutza09
27.04.2008, 23:36:49
Preturile de la agentia de unde facem noi aranjamentul pentru nunta sunt urmatoarele:
- balustrada cu tul, esarfe + 2 stalpi 80 lei
- masa primire cu satin , 4 pahare ornate 40 lei
- covor rosu 20 lei
- arcada baloane din tul si flori 120 lei
Masa mirilor:
- 2 inimi cu veriga 170 lei
- fusta masa satin alb cu esarfe 50 lei
Mese invitati:
- huse scaune + naproane mese 3,50 lei / scaun
- aranjamente flori pe suporti inox 5 lei/buc
- boluri cu lumanarele sau flori 8 lei/buc
Ring:
- balonul jumbo 120 lei

Bine ,firma care se ocupa cu aranjamentele avea mult mai multe,dar noi am decis ca sunt suficiente atatea...:*.Spor la pregatiri...
- baloane cu heliu 2,50 lei/buc ( noi vom lua 50 )

Ellutza09
27.04.2008, 23:53:58
Am omis sa spun si casuta pentru bani 20 lei

waterlily
29.04.2008, 15:07:37
Am omis sa spun si casuta pentru bani 20 lei
Multumesc Ellutza :*^:)^, te rog [-o< numele agentiei daca se poate si unde este ?

Ellutza09
30.04.2008, 17:38:55
Multumesc Ellutza :*^:)^, te rog [-o< numele agentiei daca se poate si unde este ?
Ti-am trimis mesaj pe pm

nellyd
01.05.2008, 20:10:58
Eu mi-am ales de la firma de deco cu care voi colabora urmatoarele:
- arcada cu luminite si flori 120 ron
- covor rosu cu 4 stalpi imbracti in tulle si flori 130 ron (astea mi le va aduce si la biserica si la restaurant);
- masa mirilor cu luminite 120 ron;
- cortina de lumini 150 ron;
- huse scaune si naproane 3,5buc;
- atanjament flori pe suport fier forjat 10 ron;
- 50 baloane cu heliu 2,5 ron/buc;
- balon jumbo 125 ron;
Fetelor scrieti si voi preturile de la firmele cu care colaborati asa poate celelalte miresici care nu si-au gasit inca o firma de deco sa se poata orienta!

impromex
01.05.2008, 20:41:43
Foarte bune preturile .
Mie la hotel Galati imi impune o firma sau ce o fi de decoratii si au preturile duble sau mai bine.:( :((

Ellutza09
02.05.2008, 23:44:01
Foarte bune preturile .
Mie la hotel Galati imi impune o firma sau ce o fi de decoratii si au preturile duble sau mai bine.:( :((
Asta este...daca iti impune nu ai ce sa faci...

waterlily
06.05.2008, 23:44:36
Ti-am trimis mesaj pe pm
>:D<multumesc mult :*

Habib
21.05.2008, 14:40:06
mie mi-au aranjat restaurantul cei de la ''total decor'' din tecuci................sunt super ok, si la preturi!!!!!!!!!!!!

CONT-INCHIS-044
21.05.2008, 23:08:15
Foarte bune preturile .
din cate stiu eu nu ti impune firma lor.daca vrei o alta firma de decoratii platesti restaurantului 10%din pretul pe care il dai la firma de decoratii.du te si vb cu doamna eni si vezi daca e asa cum zic eu.

CONT-INCHIS-044
21.05.2008, 23:11:30
din cate stiu eu nu ti impune firma lor.daca vrei o alta firma de decoratii platesti restaurantului 10%din pretul pe care il dai la firma de decoratii.du te si vb cu doamna eni si vezi daca e asa cum zic eu.
daca vrei inainte sa vb cu doamna eni iti dau lista de preturi.eu am aruncat un ochi si nu mi se are fff mare diferentza.

gitana
22.05.2008, 09:04:15
Uite cum am avut eu la sala Balcescu (deasupra la Club Andy's).A iesit f frumos si de bun gust.Mi-a facut o prietea f talentta.

CONT-INCHIS-044
22.05.2008, 10:22:02
Uite cum am avut eu la sala Balcescu (deasupra la Club Andy's).A iesit f frumos si de bun gust.Mi-a facut o prietea f talentta.
wow ce frumos!!!superb!!!e la fosta cofetarie???

gitana
24.05.2008, 17:24:30
Da cristichia,este la fosta cofetarie.Acum acolo este sala de conferinte,dar se tin si petreceri sau nunti mai mici, de 50-60 persoane.

impromex
28.05.2008, 16:35:27

pana la urma fac la ei decoratiunile am fost ieri la doamna Eni si ma ajunge 20 de milioane ce vreau eu.
Am vorbit cu cineva care are o firma de decoratiuni si mi-a zis ca nu au cum sa cera 10 din valoarea facturii ci 10 la suta din valoarea meniurilor ceea ce ar fi fost enorm asa ca am lasat-o balta

vio_24
28.05.2008, 21:54:06
fetelor stiti cumva cum isi aranjeaza restaurantul Madona sala pt.nunta?Mai are cinva nunta la acest restaurant in vara asta?

vio_24
28.05.2008, 22:01:36
Fetelor eu nu sunt in tara si vin cu o luna inaite de nunta.Mai gasesc vreo firma de decoratiuni care sa-mi aranjeze restaurantul????sau e cam tarziu si nu mai gasesc nici una disponibila?(tinand cont ca nunta e vara)
Am vazut ca ai nunta tot la Madona ,eu nu am mai vb. cu ei de anul trecut dar cand am plecat eu doamna Cristina mi-a spus ca aranjeaza si ei sala ,sincer eu nu am fost prea incantata pt.ca eu am intrebat-o de la inceput daca pot sa imi aduc o firma care sa imi aranjeze sala si a spus ca nu e nicio problema iar acum il aranjeaza ei,sper doar sa imi placa ceea ce au ei.

geanygl21
05.06.2008, 19:42:31
buna fetelor nu am mai scris de f mult timp pe site...sorry....am rezolvatmulte dar mai am multe..la capitolul asta am batut palma cu o tipa care m-a convins credeti-ma ca nu stiu numele firmei dar ea e tipul de om perfectionist si am mare incredere.totul ma ajunge in jur de 1500 ron asta include:2 stalpisori si covor rosu ,arcada luminoasa la intrare, cate 2 boluri pe masa,huse scaune, masa mirilor cu flori etc,masinile,masa intrare,servetele mese...si nu mai stiu...daca vreti detalii si poze de cum a facut tipa asta cu mareplacere..va pup
..

nellyd
06.06.2008, 20:55:05
buna fetelor nu am mai scris de f mult timp pe site...sorry....am rezolvatmulte dar mai am multe..la capitolul asta am batut palma cu o tipa care m-a convins credeti-ma ca nu stiu numele firmei dar ea e tipul de om perfectionist si am mare incredere.totul ma ajunge in jur de 1500 ron asta include:2 stalpisori si covor rosu ,arcada luminoasa la intrare, cate 2 boluri pe masa,huse scaune, masa mirilor cu flori etc,masinile,masa intrare,servetele mese...si nu mai stiu...daca vreti detalii si poze de cum a facut tipa asta cu mareplacere..va pup
..

As vrea sa ved si eu cateva poze...cred ca toate miresele ar vrea sa aiba de unde sa se inspire...

alina_hahuie
11.06.2008, 20:11:58
Eu voi lucra la acest capitol cu tipa care are sediul la fostele Galerii Mariano, de altfel doar ea a mai ramas acolo k in rest s-a desfiinat. Sambata trecuta ea a avut o alta nunta tot la Serafin si m-a invitat sa vad cum arata si am fost incantata de ccea ce am vazut, din pacate nu am poze pt k era cam intuneric si cu telefonul nu se vedea nimic. Imi place k are gust si e deschisa spre orice sugestie. Daca vreti detalii ziceti-mi si va dau pe privat. Pupici!

nellyd
12.06.2008, 21:59:37
Eu voi lucra la acest capitol cu tipa care are sediul la fostele Galerii Mariano, de altfel doar ea a mai ramas acolo k in rest s-a desfiinat. Sambata trecuta ea a avut o alta nunta tot la Serafin si m-a invitat sa vad cum arata si am fost incantata de ccea ce am vazut, din pacate nu am poze pt k era cam intuneric si cu telefonul nu se vedea nimic. Imi place k are gust si e deschisa spre orice sugestie. Daca vreti detalii ziceti-mi si va dau pe privat. Pupici!
Si eu voi colabora cu un cuplu tanar si care din cate am vazut in ceea ce ma priveste isi da tot interesul sa imi satisfaca dorintele! I-am intalnit tot la Mariano la targul acela. Si sunt deschisi la orice sugestie. Abia astept ziua cea mare, sper sa iasa totul bine!

alina_hahuie
13.06.2008, 00:07:23
Si eu voi colabora cu un cuplu tanar si care din cate am vazut in ceea ce ma priveste isi da tot interesul sa imi satisfaca dorintele! I-am intalnit tot la Mariano la targul acela. Si sunt deschisi la orice sugestie. Abia astept ziua cea mare, sper sa iasa totul bine!

Am observat k ai data nuntii 13 septembrie, ai vb la Biserica? Te intreb pt k un coleg de-al meu a vrut sa faca nunta tot pe data asta si i s-a zis k nu se poate k a doua zi e 14 sept, sarbatoare f mare ( Sf Cruce) si zi de post.

nellyd
15.06.2008, 19:25:25
Am observat k ai data nuntii 13 septembrie, ai vb la Biserica? Te intreb pt k un coleg de-al meu a vrut sa faca nunta tot pe data asta si i s-a zis k nu se poate k a doua zi e 14 sept, sarbatoare f mare ( Sf Cruce) si zi de post.
Da am reusit sa gasesc intelegere pana la urma...#:-S

pisicutza_elena
16.06.2008, 10:46:24
Dragele mele cunoasteti vreo agentie de decoratiuni care sa aiba huse de scaune culoarea galben (nu auriu) ?
ms

pisicutza_elena
16.06.2008, 10:48:36
Preturile de la agentia de unde facem noi aranjamentul pentru nunta sunt urmatoarele:
- balustrada cu tul, esarfe + 2 stalpi 80 lei
- masa primire cu satin , 4 pahare ornate 40 lei
- covor rosu 20 lei
- arcada baloane din tul si flori 120 lei
Masa mirilor:
- 2 inimi cu veriga 170 lei
- fusta masa satin alb cu esarfe 50 lei
Mese invitati:
- huse scaune + naproane mese 3,50 lei / scaun
- aranjamente flori pe suporti inox 5 lei/buc
- boluri cu lumanarele sau flori 8 lei/buc
Ring:
- balonul jumbo 120 lei

Bine ,firma care se ocupa cu aranjamentele avea mult mai multe,dar noi am decis ca sunt suficiente atatea...:*.Spor la pregatiri...
- baloane cu heliu 2,50 lei/buc ( noi vom lua 50 )

Imi poti trimite si mie numele si eventual adresa acestei firme? ms anticipat

alinanorsk
16.06.2008, 17:02:00
Uite cum am avut eu la sala Balcescu (deasupra la Club Andy's).A iesit f frumos si de bun gust.Mi-a facut o prietea f talentta.MISTO .TE ROG,DC SE POATE,SA IMI DAI DATELE CELOR CARE TI-AU ORNAT SALA^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

pisicutza_elena
17.06.2008, 00:36:09
Da am reusit sa gasesc intelegere pana la urma...#:-S

nelly vad ca faci nunta ca si mine la vila classic si tot in septembrie. Ce culare alegi pentru esarfele scaunelor? eu ma gandeam ca ar merge un galben deschis...dar la agentii am vazut doar un auriu cam uratel. Daca in cautarile tale dai de un galben deschis ma anunti si pe mine te rog? ^:)^
si inca o rugaminte ai habar cam cat o sa ajunga meniul cu 4 feluri?

nellyd
17.06.2008, 21:14:20
nelly vad ca faci nunta ca si mine la vila classic si tot in septembrie. Ce culare alegi pentru esarfele scaunelor? eu ma gandeam ca ar merge un galben deschis...dar la agentii am vazut doar un auriu cam uratel. Daca in cautarile tale dai de un galben deschis ma anunti si pe mine te rog? ^:)^
si inca o rugaminte ai habar cam cat o sa ajunga meniul cu 4 feluri?
Eu am ales esarfe somon...pentru ca deja sunt peretii foarte deschisi am zis sa pun un pic de culoare....sper sa fi facut alegerea potrivita. Daca vrei as putea sa intreb la cei cu care colaborez eu daca au culoarea pe care o doresti tu...
Meniul inca nu l-am stabilit dar am inteles ca va fi in jur de 130-140 RON.

pisicutza_elena
17.06.2008, 23:38:10
Eu am ales esarfe somon...pentru ca deja sunt peretii foarte deschisi am zis sa pun un pic de culoare....sper sa fi facut alegerea potrivita. Daca vrei as putea sa intreb la cei cu care colaborez eu daca au culoarea pe care o doresti tu...
Meniul inca nu l-am stabilit dar am inteles ca va fi in jur de 130-140 RON.

Trimite-mi te rog pe pm numele agentiei care se ocupa la tine de aranjarea salii. Multumesc !

Azumi
27.06.2008, 12:35:24
Arcada cu tul si fir luminos- 130 lei + flori ( 9 gerbere rosii asezate cate 3 ca in poza trimisa de dumneavoastra,cu verdeata si floarea miresei) = 150 lei
4 torte x 10 lei = 40 lei
tun confetti la 15 lei(au si mai scumpe dar presupun ca sunt mai mari/lungi)
aranjament spate masa mirilor perdea/voal lumini 45 lei
aranjament floral pt masina/masa prezidiu (7 gerbere rosii cu verdeata si floarea miresei)
buchet mireasa cu specificatia: doar trandafiri roz si gerbere rosii, in numar de 6 trandafiri si 7 gerbere si floarea miresei (fara pic verdeata, legat cu fundita roz, fara microfon, doar tinut in substante hranitoare si fixat bine cu fixativ, evident florile sa fie proaspete, iar trandafirii sa fie semi deschisi)gerbera-3lei bucata, iar trandafirul-5 lei bucata, cel putin asa mi-a spus prima data ..:-?
buchetul nasei, inca nu stiu culorile, dar la numar la fel ca al miresei.
2 corsaje artificiale = 20 lei (va atasez si modelul ales).sper sa va fie de folos informatiile mele, eu doar atat am ales(bugetul limitat)...flori pe mesele invitatilor cred ca le voi pregati eu..mai vedem pana atunci..
Spor la pregatiri dragi miresici, pupici ! >:D<

P.S.: am atasat si o poza cu modelul de buchet preferat.

bubumirela
27.06.2008, 21:46:13
sunt ok preturile

pisicutza_elena
29.06.2008, 15:36:38
Am gasit si eu o agentie de decoratiuni/evenimente...doamna este f draguta...preturile OK. Am ales culoarea lila iar ca tematica fluturasi...sper numai sa se potriveasca cu sala de la Villa Clasic.

ramoneasca
30.06.2008, 18:15:04
buna dragele mele miresici ,vin si apelez la voi in speranat sa ma ajutati sa gasesc o firma care sa imi ajute la amenajatul salii de petrecere.
nunta va avea loc in tecuci ,dar ar fi de folos si ceva de prin focsani sau galati.
am gasit ceva insa cam scump ,pentru cateva ornamente peste 800 de euro ,foarte scump pentru ce ofera,
multumesc mult de tot

Azumi
01.07.2008, 11:03:19
buna dragele mele miresici ,vin si apelez la voi in speranat sa ma ajutati sa gasesc o firma care sa imi ajute la amenajatul salii de petrecere.
nunta va avea loc in tecuci ,dar ar fi de folos si ceva de prin focsani sau galati.
am gasit ceva insa cam scump ,pentru cateva ornamente peste 800 de euro ,foarte scump pentru ce ofera,
multumesc mult de tot

buna, stiu de total decor care sunt din tecuci, cauta-i pe net ca parca au site si vezi daca au preturi bune, ca daca ar fi din alta localitate fii sigura ca o sa iti bage si transportul...zic si eu, numai bine sper ca ti-am fost de folos,
spor la cautat >:D<

nellyd
15.07.2008, 10:25:23
Fetelor atasez cateva poze cu decoratiunile pe care le voi avea eu la nunta. Ce parere aveti? Va place culoarea? Voi ce culori ati ales? Ce se mai poate face la masa mirilor in afara de cortina de lumini? Masa de primire va place? Dar arcada?

pisicutza_elena
17.07.2008, 16:50:24
Fetelor atasez cateva poze cu decoratiunile pe care le voi avea eu la nunta. Ce parere aveti? Va place culoarea? Voi ce culori ati ales? Ce se mai poate face la masa mirilor in afara de cortina de lumini? Masa de primire va place? Dar arcada?

Foarte frumos...
eu am ales pe culoarea lila...e mai deschis ca fotograful si cameramanul mi-au spus ca la Vila Classic e problema cu lumina (e romantica :) ).
Intrebarea mea este unde punem noi acolo arcada?

nellyd
18.07.2008, 06:30:06
Foarte frumos...
eu am ales pe culoarea lila...e mai deschis ca fotograful si cameramanul mi-au spus ca la Vila Classic e problema cu lumina (e romantica :) ).
Intrebarea mea este unde punem noi acolo arcada?
Pai cred ca in jos inainte de scari o sa punem noi arcada. Asa am vorbit ultima data cu tipa de la decoratiuni!

adriana2008
18.07.2008, 10:45:47
pt fata din tecuci, de curand am fost acolo la o nunta la restaurantul andra...si sincer nu ii mai trebuia nimic, ma refer la decoratiuni, ei acum nu stiu unde faci tu nunta :)

korinna
20.07.2008, 11:48:26
Pisicutza...arcada din fier forjat se va pune in capul scarilor,pe scari merge si mocheta rosie eventual cativa stalpisori imbracati in tull alb si gatiti cu fundita lila.
O sa arate f bine sunt convinsa.
Corina

cumintzika
20.07.2008, 12:28:00
fetele miresicile frumoase...care ma ajuta si pe mine cu o idee cum sa-mi aranjez sala...ma rog...terasa?Eu am nunta pe Malnas(Europa) si chiar nu am idee ce as putea sa fac acolo...haaalp^:)^

pisicutza_elena
20.07.2008, 19:15:52
fetele miresicile frumoase...care ma ajuta si pe mine cu o idee cum sa-mi aranjez sala...ma rog...terasa?Eu am nunta pe Malnas(Europa) si chiar nu am idee ce as putea sa fac acolo...haaalp^:)^

Idei sunt foarte multe...ar trebui totusi sa te gandesti sa apelezi la o firma de decoratiuni. In ziua nunti mireasa trebuie sa fie vesela si frumoasa...nu stresata pentru decoratiuni si alte maruntisuri...cel putin aceasta este parerea mea. Cu numele unor astfel de agentii te pot ajuta miresicile de aici.

pisicutza_elena
20.07.2008, 19:18:54
Pisicutza...arcada din fier forjat se va pune in capul scarilor,pe scari merge si mocheta rosie eventual cativa stalpisori imbracati in tull alb si gatiti cu fundita lila.
O sa arate f bine sunt convinsa.
Corina

E buna ideea cu stalpisorii...si sunt sigura ca o sa arate f bine:)

nellyd
20.08.2008, 12:43:43
Fetele am nevoie de parerea voastra. Am gasit la firma de decoratiuni cu care voi colabora la nunta fantana de ciocolata 350RON (include ciocolata si fructe) si fantana de sampanie 100RON. Ce ziceti se merita? Stiti ce preturi mai practica si alte firme?? :*

nellyd
21.08.2008, 11:35:01
Chiar nimeni nu poate sa imi dea un sfat?:-?

korinna
21.08.2008, 12:37:08
La fantana de sampanie e f bine.La cea de ciocolata e cam piperata.Depinde de cat de inalta e fantana de ciocolata..daca e de 80 cm sau 110 cm..e bine..pt ca intra si multa ciocolata.
Daca insa e micuta e f mult.

nellyd
21.08.2008, 12:48:26
La fantana de sampanie e f bine.La cea de ciocolata e cam piperata.Depinde de cat de inalta e fantana de ciocolata..daca e de 80 cm sau 110 cm..e bine..pt ca intra si multa ciocolata.

Multumesc pentru raspuns. Cea de ciocolata este medie...nici mica dar nici de 110 cm. Am vazut poze si mi s-a parut acceptabila...cam care ar fi pretul corect?

Azumi
22.08.2008, 16:48:43

Fetelor, am descoperit ca agentia Krisline Project, mi-au facut o gluma proasta:-&, am discutat despre anumite produse, am stabilit ceea ce doresc, am fost chiar la ei ca sa semnez contractul (am fost cu nasa si nu se decisese la culoarea buchetului), iar azi sa-mi spuna ca de ex buchetul meu ma ajunge 120 lei si nu aproximativ 60 de lei cum am vorbit prima data, fara sa ma anunte ca poate s-au scumpit sau mai stiu eu ce, pur si simplu mi-a aruncat cuvinte de genul ca e cel mai ieftin....lipsa de profesionalism...pana la nunta mai e foarte putin si ce au zis fiind in criza de timp poate o sa accept oferta lor umflata peste noapte..nesimtire !!!
eu vroiam buchete mici...la un calcul simplu (6 trandafiri -5 lei firul- si 7 gerbere - 3 lei firul-, fara verdeata si microfon , doar dat cu fixativ si legat) iese 51..in fine nu mai era rost sa ma lungesc cu vorba, ideea e sa fiti atente cu cine vorbiti......
numai bine >:D<

korinna
22.08.2008, 22:12:49
Imi pare rau ca s-a inteles gresit.Pretul la buchetul de mireasa a fost unul orientativ initial,ca si cost al florilor.Insa evident ca florarii fixeaza florile pt a rezista cu anumite substante,e si munca lor care se regaseste ca manopera.Nu am stabilit nimic concret,ne-am vazut o singura data,si atunci cand comunicat preturile s-a reactionat asa de rau.
Nu am avut nici un ctr neonorat.Doar eram la faza de discutii,puteati opta pentru oricare alta florarie.
Si munca mea nu e nici o gluma proasta,chiar pun suflet in ceea ce fac si pot spune ca miresele de pana acum au fost foarte multumite si la preturi foarte mici.O gramada de munca neplatita,insa asa am considerat.Pt defaimarea asta pot cere despagubiri.

BDiana
25.08.2008, 09:48:30
Azumi, Krisline, va rog sa purtati restul conversatiei pe privat. Am lasat numai primele 2 mesaje, pentru informare, restul fiind deja prea mult.

korinna
26.08.2008, 11:51:18
Supermoderator,multumesc pentru aplanarea conflictului.

gabriela_R
04.09.2008, 10:34:26
atat despre agentii din galati???as dori sa stiu de la fetele care s-au casatorit ce preturi au practicat agentiile la care au apelat.../:)

ramoneasca
04.09.2008, 10:51:41
buna am revenit
in week-end am fost la nunta cumnatei mele , aranjamentele au fost facute de firma totaldecor ,din trandafiri galbeni si jerbera, au iesit fenomenale ,iar preturile sunt bune
o sa revin cu poze

nellyd
04.09.2008, 13:22:18
atat despre agentii din galati???as dori sa stiu de la fetele care s-au casatorit ce preturi au practicat agentiile la care au apelat.../:)
Eu iti recomand firma pe care am ales-o eu. Important este ca sunt foarte atenti la detalii si au preturi acceptabile. I-am vazut la lucru la niste prieteni!

gabriela_R
04.09.2008, 13:58:29
Eu iti recomand firma pe care am ales-o eu. Important este ca sunt foarte atenti la detalii si au preturi acceptabile. I-am vazut la lucru la niste prieteni!

pai atunci trimite-mi si mie , pe privat , numele firmei sau adresa sau nr de tel .....mi-am facut agenda speciala pt nunta....trec tot...analizez...masor...

CarlaR
04.09.2008, 14:02:40
Salut tuturor >:D<
Cine stie ceva firme de decortiuni din Cluj? Cele care ati avut nunta deja sau aveti informatii in acest domeniu: preturi, poze etc

nellyd
04.09.2008, 14:04:31
Salut tuturor >:D<
Cine stie ceva firme de decortiuni din Cluj? Cele care ati avut nunta deja sau aveti informatii in acest domeniu: preturi, poze etc
Cam dificil sa gasesti o firma de deco din Cluj in Galati!

CarlaR
04.09.2008, 14:07:21
Nu in Galati, bineinteles. :)
Eu sper sa gasesc informatii de la cineva care stie astfel de firme din Cluj, pentru Cluj

nellyd
04.09.2008, 14:08:58
Eu sper sa gasesc informatii de la cineva care stie astfel de firme din Cluj, pentru Cluj
Atunci ar trebui sa intri pe topicul asta : http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1071659#post1071659

gabriela_R
04.09.2008, 14:10:50

pai de la cluj la galati sunt ceva sute de km....ai incurcat borcanele forumului..:D

CarlaR
04.09.2008, 14:23:46
Asa se pare..am cam incurcat forumurile:-" Multumesc :D
Salutari

DanielaD
05.09.2008, 15:01:41
Buna si bine v-am gasit. Sunt si eu o mireasa a anului 2009, eu a trebuit sa imi pun la punct doate detaliile in vara aceasta pt ca in tara mai revin abia cu 2 sapt inainte de nunta (sper sa nu fie mai tarziu). In legatura cu amenajatul salii, eu am ales sa fie cu flori naturale (cele artificiale mi se par pt inmormantari, iar baloanele le consider potrivite pt petrecerile copiilor), asta m-a ajuns pe mine 9 milioane in asta intra masa mirilor cu perdea de lumini,lumanari, petale de flori si alte cele, 2 ornamente pt masini care apoi vor fi puse tot pe masa mirilor, suporturi cu ornamente florare pe fiecare masa, imbracatul scaunelor, casuta de bani, arcada la intrare (sper sa nu fi omis ceva)... am fost si in oras. Acelasi lucru ne ajungea in jur de 13 milioane (dar fara scaune imbracate). Ce zic eu este pt o nunta la care vin cam 80 de persoane!!! Tipa cu care am incheiat contractul e f de treaba si iti da si tie idei ce poti face singura fara sa mai dai bani.>:D<

nellyd
05.09.2008, 15:05:27
Buna si bine v-am gasit. Sunt si eu o mireasa a anului 2009, eu a trebuit sa imi pun la punct doate detaliile in vara aceasta pt ca in tara mai revin abia cu 2 sapt inainte de nunta (sper sa nu fie mai tarziu). In legatura cu amenajatul salii, eu am ales sa fie cu flori naturale (cele artificiale mi se par pt inmormantari, iar baloanele le consider potrivite pt petrecerile copiilor), asta m-a ajuns pe mine 9 milioane in asta intra masa mirilor cu perdea de lumini,lumanari, petale de flori si alte cele, 2 ornamente pt masini care apoi vor fi puse tot pe masa mirilor, suporturi cu ornamente florare pe fiecare masa, imbracatul scaunelor, casuta de bani, arcada la intrare (sper sa nu fi omis ceva)... am fost si in oras. Acelasi lucru ne ajungea in jur de 13 milioane (dar fara scaune imbracate). Ce zic eu este pt o nunta la care vin cam 80 de persoane!!! Tipa cu care am incheiat contractul e f de treaba si iti da si tie idei ce poti face singura fara sa mai dai bani.>:D<
Ai iesit destul de ieftin zic eu! Sper sa iasa frumos!

DanielaD
05.09.2008, 16:53:59
Ai iesit destul de ieftin zic eu! Sper sa iasa frumos!
Foarte ieftin, sigur va iesi... florile naturale nu au cum sa arate rau, iar restaurantul e f elegant si ara f bine fara nik, daca mai pui si ornamente de flori pe masa si imbraci scaunile ce poate rata rau?;-)

nellyd
06.09.2008, 06:32:51
Foarte ieftin, sigur va iesi... florile naturale nu au cum sa arate rau, iar restaurantul e f elegant si ara f bine fara nik, daca mai pui si ornamente de flori pe masa si imbraci scaunile ce poate rata rau?;-)

Cred ca ai dreptate...sunt curioasa totusi florile naturale intra tot in pretul asta? Sau le cumparati voi separat? La noi au zis ca ne fac decoratiunile cu florile de la Cununia civila sa nu mai dam banii si pe flori!

DanielaD
06.09.2008, 15:57:36
Cred ca ai dreptate...sunt curioasa totusi florile naturale intra tot in pretul asta? Sau le cumparati voi separat? La noi au zis ca ne fac decoratiunile cu florile de la Cununia civila sa nu mai dam banii si pe flori!
in acest pret intra si florile!!!!

nellyd
06.09.2008, 21:22:55
in acest pret intra si florile!!!!
Inseamna ca ai facut o afacere foarte buna!:A =D>

korinna
09.09.2008, 08:37:45
E foarte bine ca pret tinand cont ca intra si aranjamentele florale,pentru ca de cele mai multe ori de aici creste pretul foarte mult si am observat eu ca mirii deja se cam feresc de aranjamente florale naturale.Dupa parerea mea insa...sunt cele mai frumoase decoratiuni-cele realizate cu flori naturale.
Iti urez sa ai o nunta asa cum ti-ai dorit-o si inca si mai frumoasa si mai bogata!

DanielaD
09.09.2008, 21:02:28
E foarte bine ca pret tinand cont ca intra si aranjamentele florale,pentru ca de cele mai multe ori de aici creste pretul foarte mult si am observat eu ca mirii deja se cam feresc de aranjamente florale naturale.Dupa parerea mea insa...sunt cele mai frumoase decoratiuni-cele realizate cu flori naturale.
Iti urez sa ai o nunta asa cum ti-ai dorit-o si inca si mai frumoasa si mai bogata!
multumesc din suflet de urari>:D< :*

alina_hahuie
13.09.2008, 12:25:16
Ce va pot spune in materie de decoratiuni de nunta este k am colaborat f bine cu tipa cu care am lucrat, a facut rest sa arate super, puteam sa jur k este altul. Cat de curand o sa pun si poze. Mi-a facut exact asa cum mi-am dorit si inca un pic in plus, are gust si este atenta la detalii. Tipa se numeste nicoleta si are sediul in galeriile mariano, dar s-ar putea sa se mute de acolo pt k s-au desfiintat galeriile si a ramas numai ea. Daca va intereseaza va dau pe privat numele firmei si detalii de contact k am inteles k nu am voie sa le dau aici.

crysroxana
14.09.2008, 16:23:44
salutare. sunt si eu o viitoare miresica si m-ar interesa si pe mine ceva firme din galati,daca aveti sa imi da-ti si mie ceva adresa de mail nr de telefon va rog mult ca mie imi e cam greu sa aflu ca locuiesc in brasov si voi face nunta in galati si ma gandeam poate reusesc sa-i contactez si sa imi trimita si mie o lista de preturi pe mail sa pot sa vad si eu cam cum sta piata

nellyd
16.09.2008, 21:52:48
Cateva poze cu decoratiunile de la nunta mea! eu am fost foarte multumita de rezultat si de felul cum am colaborat cu echipa deco. Foarte atenti la detalii si in plus au fost alaturi de mine in toate momentele importante cu un sfat si cu o mana de ajutor.

gabriela_R
16.09.2008, 22:50:42
Cateva poze cu decoratiunile de la nunta mea! eu am fost foarte multumita de rezultat si de felul cum am colaborat cu echipa deco. Foarte atenti la detalii si in plus au fost alaturi de mine in toate momentele importante cu un sfat si cu o mana de ajutor.

exact asa vreau eu husele pt scaune pt k se potrivesc la cum e inauntru restaurantul unde fac eu .....trimite-mi si mie numele irmei sau un site dk au , nr de tel...orice...pe private k aici cik nu se poate sa vada toata lumea....

korinna
17.09.2008, 12:27:59
esarfele sunt orange?sau somon?

nellyd
17.09.2008, 22:38:21
Sunt somon!

KittyCora
18.09.2008, 23:46:58
fetele as vrea si eu niste detaliicu o agentie care are fundele acelea de pus pe scaunele mov, sau macar lila ... oare sunt culorile astea la noi? sau doar cele pe care le stim deja, sper sa nu ma apuce croitoria si sa fac fundite pentru scaune ... :">;;)

CONT-INCHIS-044
19.09.2008, 10:18:20
fetele as vrea si eu niste detaliicu o agentie care are fundele acelea de pus pe scaunele mov, sau macar lila ... oare sunt culorile astea la noi? sau doar cele pe care le stim deja, sper sa nu ma apuce croitoria si sa fac fundite pentru scaune ... :">;;)
buna.eu am avut lila la nunta.iti pun cateva poze sa vezi.sincer nu stiu ce agentie este,noi am facut totul prin restaurant.poate reusesti sa afli cu cine colaboreaza hotelul dunarea.te pup sper sa intelegi ceva unele poze sunt facute de o verisoara si nu s iesite ff bine.poti sa intri la semnatura la mine poate mai vezi ceva acolo.>:D<

CONT-INCHIS-019
22.09.2008, 19:52:12

Ce frumos...ai avut fantana de sampanie? Cat te-a costat? Dar aranjamentele florale?

gabriela_R
23.09.2008, 00:04:44
buna.eu am avut lila la nunta.iti pun cateva poze sa vezi.sincer nu stiu ce agentie este,noi am facut totul prin restaurant.poate reusesti sa afli cu cine colaboreaza hotelul dunarea.te pup sper sa intelegi ceva unele poze sunt facute de o verisoara si nu s iesite ff bine.poti sa intri la semnatura la mine poate mai vezi ceva acolo.>:D<

spune-mi si mie "hainutele" pt sticlele de sampanie le-ai facut tu sau cum ai facut rost de ele sunt dragute foarte...

nellyd
23.09.2008, 08:40:33
Ce frumos...ai avut fantana de sampanie? Cat te-a costat? Dar aranjamentele florale?
Fantana a costat 100 Ron iar aranjamentele florale le-au facut din florile de la cununia civila!

CONT-INCHIS-044
23.09.2008, 12:39:44
spune-mi si mie "hainutele" pt sticlele de sampanie le-ai facut tu sau cum ai facut rost de ele sunt dragute foarte...
hainutele fac parte din aranjament.>:D<

CONT-INCHIS-019
23.09.2008, 20:09:37
Fantana a costat 100 Ron iar aranjamentele florale le-au facut din florile de la cununia civila!

Multumesc pentru raspuns nellyd...acum sunt in perioada de acumulare de informatii pentru ca apoi sa aleg varianta cea mai buna. Am intrat pe site-ul firmei de decoratiuni cu care ai lucrat tu si mi-au placut pozele si preturile sunt acceptabile!
Te pup si casa de piatra inca o data!

alina_hahuie
28.09.2008, 17:12:11

are lila si tipa cu care am lucrat eu, si cu care eu am colaborat foarte bine
firma se numeste nicolevents, ea este nicoleta afrem si are nr de tel 0744597292, are sediul in fostele galerii mariano dar s-ar putea sa se mute de acolo
preturi ok, tipa atenta la detalii, cu gust , eu ti-o recomand

gabriela_R
28.09.2008, 22:24:56
galeriile mariano numai sunt ...s-au daramat...am auzit k se va construi un kaufland acolo....au site....

pisicutza_elena
01.10.2008, 17:28:31

Eu am avut esarfele lila la scaune...daca te intereseaza iti pot trimite datele de contact ale firmei cu care am colaborat si pozici, am fost extrem de multumita si pretul a fost mai mult decat rezonabil ...11 mil

amarna
27.10.2008, 13:45:18
Fetelor, am nevoie urgenta de sfatul vostru in alegerea unei agentii de decoratiuni. Nunta va fi in august 2009 si inca nu am incheiat nici un contract. Eu nu locuiesc in tara si nici nu am pe nimeni care sa ma ajute. Asa ca, astept recomandarile voastre.

nellyd
27.10.2008, 14:03:30
Fetelor, am nevoie urgenta de sfatul vostru in alegerea unei agentii de decoratiuni. Nunta va fi in august 2009 si inca nu am incheiat nici un contract. Eu nu locuiesc in tara si nici nu am pe nimeni care sa ma ajute. Asa ca, astept recomandarile voastre.

Iti recomand cu toata increderea pe cei cu care am lucrat eu la nunta mea...la topicul Villa Classic poti vedea o prezentare facuta de ei cu decoratiunile de la nunta mea. Iti trimit mesaj privat!

amarna
27.10.2008, 14:48:36
Multumesc mult nellyd.^:)^

DanielaD
27.10.2008, 18:36:17

Buna iubita ai nunta in aceiasi zi cu mine!!! Si nici eu nu sunt in tara!
Tipa care o sa se ocupe de arenjatul salii la mine mi-a recomandato adiministratorul restaurantului unde fac nunta (Royal). Am ales sa fie cu flori naturale (cele artificiale mi se par pt inmormantari, iar baloanele le consider potrivite pt petrecerile copiilor), asta m-a ajuns pe mine 9 milioane in asta intra masa mirilor cu perdea de lumini, lumanari, petale de flori si alte cele, 2 ornamente pt masini care apoi vor fi puse tot pe masa mirilor, suporturi cu ornamente florare pe fiecare masa, imbracatul scaunelor, casuta de bani, arcada la intrare (sper sa nu fi omis ceva)... am fost si in oras. Acelasi lucru ne ajungea in jur de 13 milioane (dar fara scaune imbracate). Ce zic eu este pt o nunta la care vin cam 80 de persoane!!!
Eu am sunat la ea m-am intalnit si mi-a aratat ''100'' de poze, mi-a facut un preventiv cu ce vreau apoi m-a lasat sa ma duc in oras sa vad cat m-ar ajunge si acolo... iar daca nu ma hotaram sa fac contractul cu ea nu era nici o problema!
Daca te intereseaza iti las un mesaj cu nr de tel!:*

CONT-INCHIS-019
28.10.2008, 09:51:31
Buna iubita ai nunta in aceiasi zi cu mine!!! Si nici eu nu sunt in tara! !:*
Pai fata asta face fata la doua nunti in aceeasi zi? :D

amarna
28.10.2008, 09:58:40
Sa speram ca da. Oricum, deocamdata adun informatii si sper sa aleg oferta cea mai buna:>

DanielaD
30.10.2008, 12:23:28
Am vazut dosarul ei de anul acesta si avea mai multe nunti de organizat in aceeasi zi. Daca a putut anul asta de ce la anul sa nu mai poata? Numai ca daca vrei sa iti faci sala pe auriu nu se mai poate... alea is deja rezervate pt mine:-"!!!

amarna
30.10.2008, 12:38:03
vreau pe argintiu si rosu:)

DanielaD
30.10.2008, 13:28:37
vreau pe argintiu si rosu:)
Incerca sa o suni pe ea... parca ti-am lasat numarul pe privat, nu imi mai amintesc daca avea argintiu, dar rosu are sigur... nu e un rosu sange ci o nunanta un pic mai inchisa, e foarte draguta! Prima data am vrut eu rosu. Asa am facut preventivul, apoi m-am gandit ca rosu imi doresc dar auriul mergea f bine la restaurantul care il am si... cand am incheiat contractul am ales auriu!!!

amarna
31.10.2008, 09:23:30
nu mai stiu ce culoare vrem:(, nici ce marturii, sunt confuza:((

CONT-INCHIS-019
31.10.2008, 10:13:44
Eu o sa imi fac pe rosu...cu huse crem. Am vazut poze la o agentie si mi-a placut.

DanielaD
31.10.2008, 15:03:03
Chiar daca nu stii stai linistita cand ai sa vezi poze ai sa stii ce vrei!!!!!!!!!!
Ceva din tot o sa ti se para mai deosebit... SIGUR:* .
Nu e cazul sa te preocupi de la atat mai ai multe de pus la punct tre sa stii sa iti mentii calumul!!!
Bafta!!!

gatto
31.10.2008, 17:57:05
sunt interesata cat mai costa decoratiunile pt o sala de nunta?

nellyd
01.11.2008, 06:58:38
sunt interesata cat mai costa decoratiunile pt o sala de nunta?
Pai depinde ce vrei sa faci...te poate costa 5, 10, 15 mil in functie de complexitatea decoratiunilor. Firma cu care am colaborat eu are preturile pe site asa ca iti poti face singura calculele. Daca te intereseaza iti trimit mesaj privat!

adriana2008
07.11.2008, 16:15:57
fetelor eu am avut pe cei de la kartoum cand am cununat si totul a fost perfect....

nellyd
10.11.2008, 07:34:34
fetelor eu am avut pe cei de la kartoum cand am cununat si totul a fost perfect....
Noi pe cei de la decco_wedding...super incantata!

cleo1975
12.11.2008, 01:50:52
Pana acum ma gandeam la rosu cu alb dar si crem mi se par interesante.

CONT-INCHIS-019
12.11.2008, 07:17:09
Pana acum ma gandeam la rosu cu alb dar si crem mi se par interesante.

Si eu la fel voi face...rosu cu crem...;-)

alina_hahuie
13.11.2008, 12:36:07
Si eu la fel voi face...rosu cu crem...;-)
si eu zic k e mai frumos cu crem

judy
14.11.2008, 16:32:55
Miresici a si dori o lista cu firmele serioase profesioniste de decorat din Galati, stiu doar 2 ce au fost vehiculate pe aici ******** si cea a lui krisline!!!De cei de la Bon mariage stiti ceva? Pupici

elenna
14.11.2008, 17:02:11
Miresici, va rog sa imi recomandati si mie pe PM 2-3 firme serioase din Galati. Prietena mea cea mai buna are nunta la anul iar ea sta foarte putin in tara, cat sa incheie contractele cu restaurantul, firma de deco si biserica. Va multumesc frumos.

Andromeda
18.11.2008, 21:27:53
Buna fetelor,

New entry - Andromeda :">

Ce rau imi pare ca am descoperit forumul asta abia acum. Mai este jumatate de an pana la nunta si pentru ca nu sunt in tara, e destul de greu.... si sunt cam stresata.

Imi poate cineva recomada o agentie de nunta SERIOASA in Galati? Am discutat cu vreo doua, insa persoanele de acolo vor sa-mi bage pe gat tot felul de chestii si sa decoreze dupa gustul lor (care mie personal mi-a displacut). Caut pe cineva cu gust si care sa fie deschis la ideile mele.

Ce stiti despre Danmarcos (cei din tiglina)? E ceva de capul lor?
Stiu ca e alt subiect, insa m-ar interesa si un DJ bun si care sa apara la nunta :> !

Astept pe privat recomadarile voastre. Multam fain.

Va pup,
Andromeda

alina_hahuie
19.11.2008, 15:00:50
Buna fetelor,

New entry - Andromeda :">

Ce rau imi pare ca am descoperit forumul asta abia acum. Mai este jumatate de an pana la nunta si pentru ca nu sunt in tara, e destul de greu.... si sunt cam stresata.

Imi poate cineva recomada o agentie de nunta SERIOASA in Galati? Am discutat cu vreo doua, insa persoanele de acolo vor sa-mi bage pe gat tot felul de chestii si sa decoreze dupa gustul lor (care mie personal mi-a displacut). Caut pe cineva cu gust si care sa fie deschis la ideile mele.

Ce stiti despre Danmarcos (cei din tiglina)? E ceva de capul lor?
Stiu ca e alt subiect, insa m-ar interesa si un DJ bun si care sa apara la nunta :> !

Astept pe privat recomadarile voastre. Multam fain.

Va pup,
Andromeda
din cate am inteles lumea e destul de multumita de fetele de la danmarcos, preturile sunt un pic mai marisoare, dar cred k sunt destul de ok.

Azumi
19.11.2008, 16:22:21
Miresici a si dori o lista cu firmele serioase profesioniste de decorat din Galati, stiu doar 2 ce au fost vehiculate pe aici ******** si cea a lui krisline!!!De cei de la Bon mariage stiti ceva? Pupici
eu krisline nu recomand L-), ci tagio co..:)>-

judy
19.11.2008, 16:26:06

Azumi, ai avut probleme doar cu umflarea de pret la buchete sau nici de aranjamente nu ai fost multumita?:*

Andromeda
19.11.2008, 20:31:44
Sincer, eu am incercat ceva cu ele, insa de o luna de zile tot astept sa semnez un contract cu ele si inca nu am un raspuns. Se misca f. greu..... deja m-am lamurit. Nu cred ca asa castigi clienti.

Culmea e ca am bani, da' n-am cu cine:(

din cate am inteles lumea e destul de multumita de fetele de la danmarcos, preturile sunt un pic mai marisoare, dar cred k sunt destul de ok.

pisicutza_elena
20.11.2008, 08:54:51

Nu inteleg de ce ai avut probleme ?! Mie cei de la krisline mi-au facut un decor superb pe lila intocmai cum am dorit eu. Cheia succesului este comunicarea si sa stii ce vrei. Pretul a fost f bun.
O sa incerc in zilele urmatoare sa pun un filmulet cu decorul sa vada miresicile si sa aprecieze calitatea singure, ca fara suport e usor sa critici sau sa faci publicitate.

Succes la pregatiri >:D<

Azumi
20.11.2008, 11:09:25
Nu inteleg de ce ai avut probleme ?! Mie cei de la krisline mi-au facut un decor superb pe lila intocmai cum am dorit eu. Cheia succesului este comunicarea si sa stii ce vrei. Pretul a fost f bun.
O sa incerc in zilele urmatoare sa pun un filmulet cu decorul sa vada miresicile si sa aprecieze calitatea singure, ca fara suport e usor sa critici sau sa faci publicitate.

Succes la pregatiri >:D<
le-am prezent atunci pe larg problemele, nu le mai reiau..ci spun doar atat, ca la inceput am discutat f bine, iar in luna nuntii gandiduse ea ca nu o sa mai am cale de intoarcere mi-a umflat preturile, nu mi-a placut deloc atitudinea, nu mi-a dat nici un fel de explicatii si nici atentionari in avans, pt ca daca ea e "specialista" trebuia sa informeze omul ca sa stie la ce sa se astepte sau daca se baga in treaba aia, corect? ei nu a fost corecta si cu asta inchid discutia..:)>-
aa si ar fi bine sa nu pui pe site aici, faci publicitate..in consecinta vei fi mustrata, cine vrea se duce direct la furnizor...

judy
20.11.2008, 14:14:40
Cred ca fiecare e liber sa si exprime parerile in legatura cu o firma sau alta, ca Azumi a avut o experienta neplacuta si vrea sa ne puna si pe noi in garda sa stim la sa ce sa fim atente f bine, ca tu ai avut o experienta placuta la fel de bine poti sa ne o faci cunoascuta!! La final fiecare decide cu cine sa colaboreze !!!

janinne
20.11.2008, 20:31:05
fetelor........ jos la faleza....la valurile dunarii nu face nimeni nunta?

janinne
20.11.2008, 20:32:12
vreau si io niste ......adrese nume, etc de la cei cu decoratiuni....pls, pls...^:)^

janinne
20.11.2008, 20:33:54
am tot umblat prin oras dupa agentii pentru decorat.....dar m-am cam speriat de preturi...... stiti ceva ce io nu stiu? ;-)

alina_hahuie
21.11.2008, 14:07:10
vreau si io niste ......adrese nume, etc de la cei cu decoratiuni....pls, pls...^:)^
recomand cu caldura Nicolevents, Pers de contact Nicoleta Afrem , nr de tel *******

pucpuruc
21.11.2008, 14:46:42
Azumi, intru-cat nu ai nici o dovada in ceea ce afirmi, intru-cat nu am avut semnat nici un contract cu tine, nu am ridicat nici un pret la decoratiuni, ci sunt aceleasi de luni de zile si mai mult..deobicei fac mari reduceri...sau adaug in banii respectivi multe alte accesorii...am sa recurg la chemarea ta in fata justitiei.
In ceea ce priveste aranjamentul unui buchet de mireasa vreau sa vad eu floraria care sa-ti ia strict pretul fiecarei flori,cumulat evident.
Florile nu le ofer eu, asadar pretul pe care-l cere floraria asta e.
In singura noastra intalnire fata in fata am vorbit, am stabilit asa in mare cam ce va doriti, nu am semnat nici un ctr cu tine ,nu ai beneficiat de nici un serviciu de care sa nu fii multumita.Doar ai luat foc ca buchetul de mireasa nu se taxeaza strict la fir floare.
Buchetul miresei nu avea nici o legatura aranjamentul salii.Si pt ca am vazut ca esti o persoana care cauti tot mereu sa fii contra, am renuntat eu si nu tu in a-ti mai presta vreun serviciu.Probabil ca tocmai asta te-a iritat.
Eu sunt multumita de lucrarile mele, absolut toata lumea cu care am lucrat a fost multumita, decorul a fost de fiecare data superb iar amintirile au ramas din cele mai frumoase.Practic tu nu ai beneficiat de nimic din toate acestea,pt ca eu am considerat ca nu e bine sa merg ai departe in colaborarea cu tine.
Asa ca nu ai de ce sa fii nemultumita.
Daca sunt asa incompetenta...atunci poate imi explici tu de ce am organizat la Palatul Mogosoaia din Bucuresti,nunta regizorului de la emisiunea "Mondenii" cu care am poze drept proba.Si care nu e chiar o persoana necunoscuta.
Lucrari am continuare,am deja multe contracte pt la anul..asa ca nu mor caii cand vor cainii.

auch......:(

adriana2008
23.11.2008, 19:06:21
si cei la kartoum mai orneaza frumos.

CONT-INCHIS-019
26.11.2008, 11:53:02
Miresici,
Stiti ceva de cei de la deco_wedding? Am vazut ca au reducere de 10% in perioada asta! A colaborat cineva cu ei?

puffvivi
26.11.2008, 13:30:00
Miresici,
Stiti ceva de cei de la deco_wedding? Am vazut ca au reducere de 10% in perioada asta! A colaborat cineva cu ei?

Vezi ca au scris unele fete de aceasta agentie in paginile anterioare...Din ce am citit au fost multumite si ce prezinta ei pe site chiar te incanta...Succes:) :)

pisicutza_elena
26.11.2008, 16:23:57
O parte din decorul lila pe care l-am avut la nunta (lipsesc stalpisorii de la intrare, scara interioara si arcada cu flori) http://www.youtube.com/watch?v=v5ocRJ40SbA

alina_hahuie
27.11.2008, 11:47:16
O parte din decorul lila pe care l-am avut la nunta (lipsesc stalpisorii de la intrare, scara interioara si arcada cu flori) http://www.youtube.com/watch?v=v5ocRJ40SbA
eu nu sunt prea pasionata de mov, dar asta arata chiar bine, bravo !

Azumi
27.11.2008, 12:35:22
recomand cu caldura Nicolevents, Pers de contact Nicoleta Afrem , nr de tel *******
treburile astea se fac pe privat, numere si altele:)>-

nellyd
27.11.2008, 13:24:10
Miresici,

Da eu am colaborat cu ei...sunt super. Eu zic sa profiti de oferta pe care spui ca o au. Eu am fost foarte multumita de ceea ce au realizat. Cred ca am pus in paginile anterioare fotografii sau chiar la sbiectul Rest. Vila Clasic.
Succes!

alina_hahuie
28.11.2008, 13:32:19
treburile astea se fac pe privat, numere si altele:)>-
sory :( o sa tin cont

lylylenutza
12.12.2008, 21:11:56
Pai depinde ce vrei sa faci...te poate costa 5, 10, 15 mil in functie de complexitatea decoratiunilor. Firma cu care am colaborat eu are preturile pe site asa ca iti poti face singura calculele. Daca te intereseaza iti trimit mesaj privat!

Buna! nellyd, ma intereseaza si pe mine acest site...daca mi-l poti trimite pm. mersi!!!:*

nellyd
13.12.2008, 15:34:53
Buna! nellyd, ma intereseaza si pe mine acest site...daca mi-l poti trimite pm. mersi!!!:*

Ti-am trimis mesaj privat...succes. :*

alina_2009
15.12.2008, 16:01:54
Buna miresici
Am rugamintea sa ma ajutati si pe mine cu gasirea unor agentii de decoratiuni pentru restaurant....Am sa fac nunta in Galati dar acum sunt stabilita la Bucuresti si imi este greu sa gasesc firme din Galati cu care sa colaborez la anul.... de aceea apelez la voi.^:)^
Multumesc!!!

vyvyana
06.01.2009, 11:35:17
..
buna! trimite si mie o adresa sau ,,ceva" pt a contacta persoana respectiva. mersi frumos

totoshel
07.01.2009, 21:25:42
buna miresici :* eu sunt noua pe-aici si asi dori si eu daca se poate detalii despre preturi la amenajare nunti.

vyvyana
07.01.2009, 22:39:08
buna din nou dragele mele miresici. e un ,,chin" sa cauti si sa gasesti ceea ce-ti doresti, ptr. ca cea mai importanta zi din viata ta sa nu o uiti niciodata. dar e un chin ,,placut", cel putin pt. mine.;-) Sunt inca in cautare de idei si mi-a placut ffff mult ce am gasit aici(fotografii). as vrea sa intreb e prea mult o perdea de lumini de 2m.=150 lei/:). cred ca era mai bine sa-mi cumpar acum, eu de sarbatori.

CONT-INCHIS-019
08.01.2009, 09:51:47
buna din nou dragele mele miresici. e un ,,chin" sa cauti si sa gasesti ceea ce-ti doresti, ptr. ca cea mai importanta zi din viata ta sa nu o uiti niciodata. dar e un chin ,,placut", cel putin pt. mine.;-) Sunt inca in cautare de idei si mi-a placut ffff mult ce am gasit aici(fotografii). as vrea sa intreb e prea mult o perdea de lumini de 2m.=150 lei/:). cred ca era mai bine sa-mi cumpar acum, eu de sarbatori.
Sunt de acord cu tine referitor la "chin placut", este o perioada f frum si pentru mine studierea fiecarui detaliu pentru cea mai frumoasa zi.
Ref la perdeaua de lumini nush ce sa zic eu nu cred ca e mult tinand cont ca include si organza si alte accesorii din cate am vazut eu.
Dar ce firma ai pt decorat?

vyvyana
11.01.2009, 20:15:16
inca nu m-am hotarat asupra unei firme, ,,testez terenul" si incerc sa gasesc ceva frumos si convenabil ca pret .mai caut inca si de aceea mai rog [-o< inca odata miresicile care au ,,testat deja terenul" sa ne ofere si noua viitoarelor miresici mai multe informatii despre firme sau ,,firme":-$ care se ocupa cu decoratiuni.

lylylenutza
11.01.2009, 22:02:11
buna,am avea nevoie de mici detalii despre agentii noi toate viitoarele miresici!

amarna
12.01.2009, 22:08:58
Cine are nevoie de niste oferte lasati-mi adresa voastra de mail pe privat si va trimit eu de la 2 firme din galati. Eu am incheiat contract cu una din ele.:) si la cealalta au facut o reducere :(( dar prea tarziu pentru mine.8-|

CONT-INCHIS-019
16.01.2009, 07:57:57
Miresici as vrea sa vorbim un pic despre decorarea restaurantului...ce culori preferati?

puffvivi
16.01.2009, 13:03:20
Miresici as vrea sa vorbim un pic despre decorarea restaurantului...ce culori preferati?

Avand in vedere ca faci la Havana parerea mea este ca cel mai bine merg culorile deschise galben,portocaliu dar si rosu sau grena...Acum depinde de tine,ce vrei...In aceeasi dilema sunt si eu: oare cu ce culoare voi dori decorarea?:-"

CONT-INCHIS-019
16.01.2009, 13:48:17
Avand in vedere ca faci la Havana parerea mea este ca cel mai bine merg culorile deschise galben,portocaliu dar si rosu sau grena...Acum depinde de tine,ce vrei...In aceeasi dilema sunt si eu: oare cu ce culoare voi dori decorarea?:-"

Ai dreptate si eu ma gandeam tot la rosu ca s-ar potrivi foarte bine.

Off top: Imi plac foarte mult verighetele din fotografia ta. Ai idee unde se pot gasi asa?

LemonTea
17.01.2009, 10:41:22
Si mie imi plac mult verighetele. Poza am gasit-o aici pe forum, era pusa de una din fete si am inteles ca verighetele sunt de pe un site german. Noi vrem sa mergem cu poza la bijutier si sa le facem asa.

puffvivi
17.01.2009, 15:06:51
Da asa este...verighetele sunt de pe un site german...Oare facute la bijuterie ies atat de frumoase?:-"

LemonTea
17.01.2009, 16:14:18
Sper ca da, noi asa ni le dorim.

puffvivi
17.01.2009, 20:54:47
Sper ca da, noi asa ni le dorim.

Dupa ce sunt gata poate pui niste poze sa vedem cum arata...si bineinteles cat te-au ajuns:-"

LemonTea
17.01.2009, 21:32:13
Desigur, dar mai dureaza ceva pana le luam. Nu vreau sa ma grabesc.

geanygl21
20.01.2009, 15:06:09
buna! trimite si mie o adresa sau ,,ceva" pt a contacta persoana respectiva. mersi frumos
buna..daca vrei iti pot da doar nr de tel,numele ei, sau id-ul....ori inainte de toate scrie-mi pe pv si-ti dau poze de la salonul meu sa evzi ce a facut....te poop astept mes daca te pot ajuta.

DejaVu
08.02.2009, 22:21:56
Fetelor am si eu nevoie de ajutorul vostru va rooog. Am dat o tura prin oras si m-au cam speriat preturile, mai ales ca nu am bani foarte multi de aruncat pe aranjamente. Puteti sa imi trimiteti si mie niste adrese, nr de tel de la persoane/ agentii care se ocupa cu decorari de sali? Va rog, orice info e binevenita.:gen_12: :gen_01:

jinx007
17.02.2009, 19:27:07
Buna miresici din Galati. In ultimul moment ne-am hotarat sa facem nunta la Galati si nu la Bucuresti si sunt total picata din pom. Am si eu o curiozitate: exista vreo firma in Galati care sa ofere huse de scaune si fete de mese din brocart sau tafta????? Sau cer prea mult???

adriana2008
18.02.2009, 18:04:28
scaune si fete de mese din brocart sau tafta????? Sau cer prea mult???
:gen_09: cred ca asta va fi primul raspuns

gitana
23.02.2009, 18:55:52
Buna,
Huse din brocart bej are agentia de la Casa Alba.Fetelor, va plac aranjamentele din pene?Am vazut la targul de nunti din februarie.Oare are cineva din Galati;mie personal mi se par foarte sic...\:D/

jinx007
23.02.2009, 23:26:00
Buna,
Huse din brocart bej are agentia de la Casa Alba.Fetelor, va plac aranjamentele din pene?Am vazut la targul de nunti din februarie.Oare are cineva din Galati;mie personal mi se par foarte sic...\:D/

multumesc mult pt raspuns.
am vazut aranjamente cu pene de strut colorate si sunt f interesante, mai ales cele albe dar n-am auzit prin Gl, dar sunt multi pe langa Gl care au struti si le poti folosi naturale. Doar o sugestie...

geanygl21
25.02.2009, 09:28:26
Buna,
incearca la "tagio co" ei mai au aranjamente cu pene si tpa e ok poti vb cu ea despre ce vrei, sunt cei de la casa alba din parcul eminescu; se merita macar vb cu ea.

AndraHoney
27.02.2009, 21:19:49
buna fetelor!
m-am uitat si eu pe internet si am vauzt niste deocratiuni super...problema e ca pe cataloagele firmelor de decoratiuni nu am vazut asa combinatii.Deobicei husa scaunului e alb(argintiu) sau crem/bej.Eu as vrea alte culori...gen visiniu...sau un bordeaux si cu funda argintie.Si la fel husele le-as dori pana in pamant,sa acopere picioarele scaunelor,nu cum am mai vazut...Stiti ceva firme care imi pot oferi astfel de optiuni?
pupici

Raluk_Den
03.03.2009, 23:17:52
eu cu cei de la kartoum o sa lucrez...sper sa faca treaba buna...a mai lucrat cineva din miresici cu ei?:*

Raluk_Den
04.03.2009, 13:15:06
nu-mi raspunde nimeni?:(

alina_hahuie
05.03.2009, 11:31:50
nu-mi raspunde nimeni?:(
Nu stim, k daca am sti ti-am zice ! :)

emylya
06.03.2009, 18:17:11
eu cu cei de la kartoum o sa lucrez...sper sa faca treaba buna...a mai lucrat cineva din miresici cu ei?:*
Buna.Cu cei de la kartoum as vrea sa lucrez si eu dar nu stiu pe cine sa aleg intre ei si krisline.Ce preturi au cei de la kartoum?Am auzit despre e ca sunt buni.Sper sa iasa frumos.:-s

Raluk_Den
06.03.2009, 18:23:28
Buna.Cu cei de la kartoum as vrea sa lucrez si eu dar nu stiu pe cine sa aleg intre ei si krisline.Ce preturi au cei de la kartoum?Am auzit despre e ca sunt buni.Sper sa iasa frumos.:-s
poti sa intri pe site sa vezi ex de aranjamente www.kartoum.ro (http://www.kartoum.ro)

Raluk_Den
06.03.2009, 18:28:56
preturile variaza in functie de ce vrei...au boluri de masa k 5lei buc...husele de scaun sunt 3lei...sunt multe de zis...se ocupa de tot ce inseamna nunta...de la marturii si flori de pus in piept pana la masini ornate,porumbei etc...cel mai bine e sa mergi sa vezi k ochii tai:*

emylya
06.03.2009, 18:46:37
preturile variaza in functie de ce vrei...au boluri de masa k 5lei buc...husele de scaun sunt 3lei...sunt multe de zis...se ocupa de tot ce inseamna nunta...de la marturii si flori de pus in piept pana la masini ornate,porumbei etc...cel mai bine e sa mergi sa vezi k ochii tai:*
Multumesc mult.

gitana
06.03.2009, 20:16:25
Multumesc geanygl21 (http://www.miresici.ro/member.php?u=9622) pentru sugestie; o sa ma duc la Casa Alba sa vb cu tipa de acolo sa vad ce imi sugereaza si sa vad ce preturi mai au la decoratiuni.

carabusha
07.03.2009, 15:18:20

La fel si eu stau in dubii, nu ma pot hotara intre cele 2 firme. Ce-i drept site-ul celor d la krisline arata m bn. Fantana de sampanie ar fi un atu, zic eu.:-?