PDA

Versiunea completa : Boema

renatarusu
26.01.2010, 11:59:22
are cineva nunat la boema in manastur

laurici_brunetzik
27.01.2010, 13:07:56
un vecin deal meu eset ospatar akolo, mi a spus ca meniul ajunge undeva la 120 delei au programari laute si pt anul 2011 si nunti incep sa faca akuam dupa pasti, park 2 sali au

vgabryella
27.01.2010, 20:45:22
un vecin deal meu eset ospatar akolo, mi a spus ca meniul ajunge undeva la 120 delei au programari laute si pt anul 2011 si nunti incep sa faca akuam dupa pasti, park 2 sali au

Nu te supara nu te poti chinui sa scrii CORECT ? Mi-a luat ceva timp sa descifrez ROMANA..

andreeaamalia
09.02.2010, 11:49:06
salut!eu am fost la Boema sa vad cum e......deocamdata se afla la stagiul de finisari dar mi-au spus ca pe luna martie e gata.....am vazut scaunele care v-or fi in sala si pot sa spun ca sant SUPERBE,cat despre meniu undeva la 140 lei.Sincer cred ca o sa fie una din cele mai elegante sali de nunti din Cluj!

Arina3891
09.02.2010, 12:02:03
Am fost zilele trecute la Boema cu niste prieteni, la o bere. Mi s-a parut foarte frumos localul... locatia lasa de dorit. Ca restaurant mi s-a parut cam gol, dar ma gandesc ca la o nunta mai aduc mese (sau le schimba) si arata altfel. Ce m-ar deranja pentru o nunta ar fi vitrina care nu mi se pare potrivita pentru un astfel de local...

andreeaamalia
09.02.2010, 13:35:01
salut Arina!din cate stiu eu acolo unde ati fost sa beti o bere este beraria.....salile de nunti sant la etaj.eu am fost cu o prietena care isi cauta sala pt nunta si la etaj am fost sa vedem

Arina3891
09.02.2010, 14:32:14
salut Arina!din cate stiu eu acolo unde ati fost sa beti o bere este beraria.....salile de nunti sant la etaj.eu am fost cu o prietena care isi cauta sala pt nunta si la etaj am fost sa vedem
Aha! Nu stiam ca este si la etaj. Mie sala de jos mi se parea chiar potrivita pt o nunta de vreo 120 de persoane.

andreeaamalia
09.02.2010, 15:03:03
din cate am inteles la beraria capacitatea maxima este de 100 pers pt cina doreste o nunta mai rustica;;)

laurici_brunetzik
09.02.2010, 15:33:20
da asa este, sunt 2 sali pentru nunti, si din cate am inteles eu de la vecinul meu, numai dupa pasti o sa aiba primele nunti, dar fac rezervari daca vreti si pt anul asta si pt 2011

ica_maxian
03.03.2010, 22:41:17
salut fetelor

unde e restaurantul boema mai exact?

roxanaa
04.03.2010, 11:00:46
salut fetelor

unde e restaurantul boema mai exact?

In Manastur pe strada Taberei, e perpendiculara pe Calea Floresti

lavinia_mihai
07.04.2010, 21:33:27
are cineva nunat la boema in manastur

sa ma scuzi ca intru asa ca musca in lapte , dar daca vrei sa mergi, sa intrebi exact unde au bucataria si baru(sa ti le arate), pe unde se face servirea , si sa iti deo si niste gramaje la meniuri . din cate stiu eu (din sursa sigura) patroni sunt 5 si nici unul nu e serios . bafta

lore_edana
07.04.2010, 21:36:01
dar macar salile de nunti sunt frumoase,preturile acceptabile???

andreeaamalia
07.04.2010, 21:53:32
sa ma scuzi ca intru asa ca musca in lapte , dar daca vrei sa mergi, sa intrebi exact unde au bucataria si baru(sa ti le arate), pe unde se face servirea , si sa iti deo si niste gramaje la meniuri . din cate stiu eu (din sursa sigura) patroni sunt 5 si nici unul nu e serios . bafta
salut!
eu am fost acolo si e super, bucataria e separata de bar,nu are nici o legatura una cu alta,iar sala de nunti este la etaj si beraria la parter.bucataria inca nu e complet utilata dar au utilaje de ultima generatie.iar in legatura cu patronii sant 3 si foarte seriosi,stiu din surse foarte sigure.2 dintre ei sant asociati intr-o alta afacere de vreau 20 de ani( si asta spune multe )iar celalalt e prieten cu ei.

andreeaamalia
07.04.2010, 22:00:06
dar macar salile de nunti sunt frumoase,preturile acceptabile???
salut!salile de nunti inca nu sant gata complet,mai au putin de munca,
(stiu pt ca am fost saptamana trecuta pe acolo cu o prietena)este foarte frumos.....si inca nu e gata.din cate am inteles un meniu este cam la 140 ron in care este inclus:4 feluri de mancare,2 cafele,50 de tarie si inca ceve dar nu mai retin,este inclusa si plata ospatarilor,mai ai la dispozitie si de un apartament unde sa iti lasi lucrurile si inclusiv sa dormi peste noapte;;)mie mi-a placut!

lavinia_mihai
07.04.2010, 22:11:37
salut!
eu am fost acolo si e super, bucataria e separata de bar,nu are nici o legatura una cu alta,iar sala de nunti este la etaj si beraria la parter.bucataria inca nu e complet utilata dar au utilaje de ultima generatie.iar in legatura cu patronii sant 3 si foarte seriosi,stiu din surse foarte sigure.2 dintre ei sant asociati intr-o alta afacere de vreau 20 de ani( si asta spune multe )iar celalalt e prieten cu ei.

viitorul meu sot acolo lucreaza de cand sa deschis baru. si cunoaste tot ce se intampla in interior . eu am dat doar un sfat , cine vrea sa mearga sa vada .

lore_edana
07.04.2010, 22:36:56
salut!salile de nunti inca nu sant gata complet,mai au putin de munca,
(stiu pt ca am fost saptamana trecuta pe acolo cu o prietena)este foarte frumos.....si inca nu e gata.din cate am inteles un meniu este cam la 140 ron in care este inclus:4 feluri de mancare,2 cafele,50 de tarie si inca ceve dar nu mai retin,este inclusa si plata ospatarilor,mai ai la dispozitie si de un apartament unde sa iti lasi lucrurile si inclusiv sa dormi peste noapte;;)mie mi-a placut!
pai din ce imi spui tu aici e foarteee ok....iti mai trebuie doar ceva bautura si oare amenajatul salii il platesti,sau e in pret?:)daca ar fi in pret ar fi ok...eu stau in plopilor si cred ca o sa dau o fuga,doar stau la 5 min.pe cand vor fi gata salile de nunti?

andreeaamalia
08.04.2010, 10:37:53
pai din ce imi spui tu aici e foarteee ok....iti mai trebuie doar ceva bautura si oare amenajatul salii il platesti,sau e in pret?:)daca ar fi in pret ar fi ok...eu stau in plopilor si cred ca o sa dau o fuga,doar stau la 5 min.pe cand vor fi gata salile de nunti?
salut!amenajarea salii nu este inclusa in pret dar din ce stiu eu poti sa vb tot cu ei,mi-au spus ca au mai facut aranjamnente si pt alte nunti,cu siguranta o sa ii gasesti la expo la Iulius de maine

lore_edana
08.04.2010, 15:07:10
o sa fiu prezenta sambata sau dum in iulius :)

mariaroxana
05.08.2010, 21:07:40
Salutari dragi miresici :) Va rog frumos, daca ati fost la o nunta sau ati avut nunta la Restaurantul Boema, sa imi dati mai multe informatii: ex. cum e mancarea, servirea, patronii....Ne-ar fi de folos. Va multumesc

stella_1103
06.08.2010, 07:28:10
Salutari dragi miresici :) Va rog frumos, daca ati fost la o nunta sau ati avut nunta la Restaurantul Boema, sa imi dati mai multe informatii: ex. cum e mancarea, servirea, patronii....Ne-ar fi de folos. Va multumesc

Buna
Noi am fost la Boema la nunta. Sala este foarte frumoasa, baile la fel curate si moderne. Servirea este buna. Mancarea este destul de bune. Noi la aperitiv nu am fost dar au zis cei cu care am fost la masa ca aperitivul a fost aspectuos dar nu si la fel de gustos. Gustarea calda si friptura mie personal mi-au placut.
Sper ca v-am ajutat.
Bafta la pregatiri.

mariaroxana
06.08.2010, 15:45:28
Multumesc mult pentru raspunsul prompt. Cu siguranta ne e de folos orice parere...multumim si spor la pregatiri! As mnai avea o intrebare daca se poate... nu sti daca aranjamentul salii a fost facut de patroana sau de catre altcineva? pentru ca am inteles ca si patroana se ocupa de decoratiuni si aranjamente

PUFF
06.08.2010, 22:45:14
Am fost eu la o nunat acolo.
Prima impresie a fost ooaauu...superba aranjare fata de ce era acolo, totul ii modern si frumos...dar (exista si dar) mancarea nota 4 cu minus

primul fel avea tot felul de chestii combinate si lungite, nu mancai nimic concret, adica sa zic am mancat o felie de salam sau o felie de cas, toate erau combinate...ma rog aiurea

bolul de salara arata ca oala de noapte pt pipi, friptura am primit-o rece si fiarta, deci era fiertura

cica ziceau paritii miresei ca nu te lasa cu prajituri pe masa....

am mai stat la tort si am plecat pt ca eram ragusita si imi tiuiau urechile de la muzica si in plus INFOMETATA ...sotul a mancat, el nu ii asa de pretentios, desi nu i-a placut mancarea si dupa 2 zile inca avea deranj la stomac

DECI: prima impresie de OOaauu s-a sters repede cand stai la o nunta 8 ore si nu ai ce manca, trebuia sa ma milogesc sa primesc bautura sau mai bine zis mergea sotu si imi punea....aaaa sa nu uit s-a setvit o bautura fara aclol arata interesant, la jumate masa i-a adus iar la restul (unde eram si eu) a adus dupa 2 ore >:P...cred ca in mare am spus ce era de spus, asa ca....:disgust:

mariaroxana
07.08.2010, 12:09:48
Ce ciudat...deci aparentele inseala! Multumesc pentru informatii! Sincer, partea cu mancarea si bautura cred eu ca e mai importanta decat aranjamentele, pentru ca oamenii merg la nunta sa manance si sa bea si sa se simta bine...iar daca mancarea si bautura lipsesc sau nu sunt bune atunci se strica totul...ai cumva ceva poze?mi-ar placea sa vad...
multumesc inca odata :)
Apropo, aveti o fetita minunata. sa va traiasca ;-)

andreeaamalia
07.08.2010, 15:00:29
Ce ciudat...deci aparentele inseala! Multumesc pentru informatii! Sincer, partea cu mancarea si bautura cred eu ca e mai importanta decat aranjamentele, pentru ca oamenii merg la nunta sa manance si sa bea si sa se simta bine...iar daca mancarea si bautura lipsesc sau nu sunt bune atunci se strica totul...ai cumva ceva poze?mi-ar placea sa vad...
salut!am fost si eu la o nunta la Boema si pot sa spun ca totul a fost MINUNAT!!!iar mancarea.....a fost foarte buna.
partea cu bautura acolo mirii isi aleg ce bauturi vor,iar la mancare la fel
iti pun ceva poze

mariaroxana
07.08.2010, 20:49:47
Intradevar...extraordinar de furmos arata sala, e foarte eleganta! Multumesc si pentru poze. Da, depinde si de ce alegi: mancare, bautura.... eu sper ca va fi bine pana la urma! pana la anu se mai pot schimba multe
dar pana una alta eu va multumesc pentru informatii si pareri
Numai bine va doresc!

PUFF
11.08.2010, 18:09:09

Multumesc ... poze nu pot pune deocamdata (sunt in spital) dar o sa pun. Sala tot pe mov a fost

mariaroxana
11.08.2010, 20:42:55
[QUOTE=PUFF;3511746]Multumesc ... poze nu pot pune deocamdata (sunt in spital) dar o sa pun. Sala tot pe mov a fost[/QUOT

ok...mersi de info...multa SANATATE !

PUFF
24.08.2010, 21:04:36
revin cu poze

din pacate nu am cu sala goala si pot pune foarte putine poze si nu prea detaliate din cauza ca apar oameni fara voia lor si oricum de ei nu se vede mare lucru...asa ca pun ce mi se pare OK si o poza cu primul fel de mancare

mariaroxana
25.08.2010, 22:32:12
multumesc pentru poze...sunt tare frumoasa! dupa cum spuneam, aspectul este deosebit de frumos...important e sa fie si restul bun, ma refer la mancare, servire, etc
vom mai merge cat de curand pe la restaurant sa mai vb cu doamna...speram sa iasa bine la final!
o seara frumoasa :)

andreea_simina
28.08.2010, 19:45:09
ciaoooo miresici...noiu avem nunta la boema anul acesta..am vazut pozele cu aperitivul si vreau sa spun ca mi se pare frumos si bun...acum adevarul esta ca nu mai e la moda sa ai salam cas si rosii umplute...asta e...mancarea tre sa fie buna bineinteles dar si noi tre sa fim mai deschisi la schimbari...sincer mie doamna de acolo mi s-a parut ft profi si sunt convinsa ca o sa iasa ft bine...tre s aspun ca eu am mers cu un intreg alai dupa mine si am discutat despre absolut tot...apropo. ganditi-va ca ei acum deschid, deci e primul lor an in domeniu sa zicem si au investit 2 carute de bani nu una, deci cred ca ei sunt la fel de interesati ca si noi sa iasa totul bine...pt ca reclama aduce clientela...promit ca o sa va spun cum o sa fie la nunta noastra...pana atunci spor la pregatiri...:)>-

mariaroxana
30.08.2010, 15:15:48
salut! de aranjarea salii cine se ocupa ? noi cand am mers sa vb, doamna mihok a spus ca ea se poate ocupa si de aranajrea salii si mi-ar placea sa vad cum lucreaza inainte..

mixandra_66
10.09.2010, 21:01:14
Buna tuturor
Ma tenteaza si pe mine aceasta sala desi inca nu am fost sa o vedem...Pare f interesanta si frumoasa... sper sa ajung si eu pe luni sa vorbesc cu cineva de acolo sa aflam mai multe detalii... pana atunci daca mai exista miresici care au avut acolo nunta le rog sa ne impartaseasca si noua din experienta lor.
O seara frumoasa!

mixandra_66
19.09.2010, 11:01:37
Buna fetelor,
Am fost sa vad aceasta sala. E minunata... insa nu prea stiu mare lucru legat de mancare, servire.
Fostele miresici care au avut nunta la aceasta sala, va rog mult de tot spuneti-ne si noua detalii in legatura cu marele eveniment. Este totusi o sala destul de noua si nu prea avem de la cine sa luam informatii pe acesta tema. Mancarea e foare importanta la o nunta. Imi place f mult sala insa inca nu is hotarata... Pls help me:P

mariaroxana
05.10.2010, 18:45:47
Dragi miresici,
Am cateva noutati despre restaurantul Boema pe care vreau sa le impartasesc. Parintii mei au fost sambata la o nunta si au fost incantati: restaurantul e frumos, elegant, mancarea in general a fost buna mai putin friptura care nu prea avea gust, servirea ,cel putin la masa unde au stat ei, a fost buna, personalul s-a straduit sa iasa bine totul.
Va doresc tuturor spor la pregatiri si multa sanatate!

mixandra_66
06.10.2010, 15:22:46
Dragi miresici,
Am cateva noutati despre restaurantul Boema pe care vreau sa le impartasesc. Parintii mei au fost sambata la o nunta si au fost incantati: restaurantul e frumos, elegant, mancarea in general a fost buna mai putin friptura care nu prea avea gust, servirea ,cel putin la masa unde au stat ei, a fost buna, personalul s-a straduit sa iasa bine totul.
Va doresc tuturor spor la pregatiri si multa sanatate!
Stii cumva daca au fost 2 nunti sau doar una?
Peretele care desparte cele doua jumatati de sala nu mi se pare suficient. Tare mi-e frica sa nu se auda de la o nunta la alta... Din pacate acest lucru m-a facut sa renunt la Boema. Pana acum cateva zile nu stiam ca dau doar jumate de sala. Voi ce parere aveti ?

mariaroxana
07.10.2010, 09:19:46
Nunta a fost mare deci s-a tinut in toata sala, nu au fost despartite. Eu din cate stiu acel perete care desparte salile e cu izolatie...deci ar trebui sa fie in regula.

MadalinaCh
07.10.2010, 13:21:42
ciaoooo miresici...noiu avem nunta la boema anul acesta..am vazut pozele cu aperitivul si vreau sa spun ca mi se pare frumos si bun...acum adevarul esta ca nu mai e la moda sa ai salam cas si rosii umplute...asta e...mancarea tre sa fie buna bineinteles dar si noi tre sa fim mai deschisi la schimbari...sincer mie doamna de acolo mi s-a parut ft profi si sunt convinsa ca o sa iasa ft bine...tre s aspun ca eu am mers cu un intreg alai dupa mine si am discutat despre absolut tot...apropo. ganditi-va ca ei acum deschid, deci e primul lor an in domeniu sa zicem si au investit 2 carute de bani nu una, deci cred ca ei sunt la fel de interesati ca si noi sa iasa totul bine...pt ca reclama aduce clientela...promit ca o sa va spun cum o sa fie la nunta noastra...pana atunci spor la pregatiri...:)>-

Andreea Simina mai ai un pic :) . Sala ii incredibila, acum am vazut 2-3 poze si eu si arata extraordinar de bine. Mie si aperitivu rece imi place cum arata. Am un feeling ca o sa fie un CHEFFFFFF !!!! Abia astept sa ne distram !

mariaroxana
29.10.2010, 21:16:11
Salutari dragi miresici! Daca mai aveti informatii utile viitoarelor mirese referitor la Sala de evenimente Boema va rog sa le impartasiti...multumesc:)

ATH
31.10.2010, 23:12:42
Ce placere sa vezi scaune fara pijamale!... de parca te-ai muta!
Ce placut e designul scaunelor, al meselor!
Marele regret ar fi ca nu sunt asortate cu mediul imediat inconjurator...
Ne dorim meniuri ieftine si bune; nu stiati voi ca "bun, ieftin si rapid" nu sunt atributele care sa defineasca spiritul nostru balcanic?!

andreea_simina
12.11.2010, 22:28:35
buna fetelor dupa cum v-am promis ma intorc sa va ajut cu cateva amanunte si vesti calde de la BOEMA...noi am avut o nunta mai mult decat minunata, si acum dupa ce a trecut pot sa va spun de a inceput ca nu conteaza ce pui pe masa daca invitatii nu se simt in largul lor sa se distreze, e totul inutil...acum sa trecem la fapte, stiti cu toate ca sala e minunata si nu necesita impodobiri excesive, de fapt eu n-am avut aproape deloc ;))...mancarea...mancarea este extraordinar de buna...in ceea ce privese cantitatea asta depinde numai de voi, pt ca cei de la boema va dau lista cu produse si cu preturi si voi alegeti ce vreti sa puneti pe masa, sfatul meu este sa alegeti mancaruri simple si gustoase pt ca nu toata lumea e umblata prin lume sa manance icre cu portocale sau prosciuto cu melone, iar voi daca o sa alegeti asta in aperitiv oamenii o sa spuna ca n-a fost bun, dar fiecare cu gusturile lui...noi am avut un aperitiv format din 10 feluri plus masline si salata...toata lumea a mancat tot...apoi aperitivul cald fiecare si-l alege dupa plac dar ce pot sa va spun ca o sa ajunge intr-adevar cald la masa la toata lumea...noi nainte de nunta cand am stabilit meniul a venit si doamna sef bucatar si am vb cu ea despre tot...friptura este minunata si va recomand cu caldura sarmalele...toata lumea s-a lins pe degete atat au fost de bune....deci mancare foarte buna iar cantitatea depinde de voi....acum despre ospatari...la noi n-au fost probleme si au umblat ca arsi mereu, noi am vb cu seful de sala si i-am spus ca de cate ori se pune in pahar sa nu se puna de 2 degete si mai mult astfel incat sa nu ramana lumea fara bautura, berea s-a adus la cerere dar ospatarul a spus mereu ca este, si noi le-am spus ospatarilor ca in cazul in care oamenii cer sa le fie lasata o sticla de bautura pe masa sa fie facut...ce tre sa va mai spun????noi am platit cat s-a comandat adica aperitivele si restul in functie de cate pers au fost....N-AM PLATIT NIMIC IN PLUS asaa cum mai auzeam si noi inainte ca vaiiii sa vedeti numma cum va baga si ce va baga...inca noaptea cand a plecat lumea pe la 3, ospatarii ne-au intrebat ce sa faca cu sticlele de vin si de whisky, ca asta am dus noi de acasa, pt ca le-au tinut pe toate in cazul in care vrem sa le numaram...eu am fost foarte clara cu ei de la bun inceput si am fost transparenti unii cu altii si totul a iesit minunat...daca mai aveti nelamuriri va rog sa ma intrebati ca stiu ce inseamna o parere...aaaa uitasem, noi n-am mers acolo recomandati de nimeni si n-am nici un interes sa fac reclama din cine stie ce motiv ascuns...noi am fost super multumiti asta conteaza...pupici la toate si spor la pregatiri

andreea_simina
12.11.2010, 22:37:06
scuzati-ma abia acum am invatat sa pun poze;)) o sa va mai pun dar acum nu mai am vreme... osa va dau detalii despre dansul mirilor si poate ma lasa sa pun filmarea sa vedeti...e de vis noapte buna acum papa

alexalia
15.11.2010, 08:22:06
scuzati-ma abia acum am invatat sa pun poze;)) o sa va mai pun dar acum nu mai am vreme... osa va dau detalii despre dansul mirilor si poate ma lasa sa pun filmarea sa vedeti...e de vis noapte buna acum papa

Cand se serveste friptura vin cu facliile alea? Foarte fain:)

ATH
15.11.2010, 15:25:11
Imi place ca ai subliniat ca ai ales Boema fara recomandarea cuiva anume!
Am auzit tot felul de prieteni care optau pentru un local doar pentru ca acolo nu-i fura, ca ei cunosc pe cutareasca, ajutor de ajutor de bucatar sau pe nea' Gogu, maistrul lacatus care tine cheile administratoarei, cand cea din urma e plecata!
Ma si intrebam ce putere or fi execitand asemenea oameni minusculi in comparatie cu un organism viu, asa cum e o nunta!

alecs_25
01.01.2011, 19:27:56

Buna andreea_simina
Ce bine ca am gasit pe cineva care a avut acolo nunta!!!
Imi dai te rog frumos mai multe detalii despre meniul pe care l-ai ales....pret..calitate?
Daca nu te deranjeaza mi-ar prinde bine si un nr de tel sa putem comunica mai simplu... (adresa mea de mail e aceeasi ca userul meu ...pe yahoo, sau mi-l poti lasa aici intr-un mesaj privat)
Mi-ar fi de mare ajutor orice informatie pt ca eu trebuie sa ma decid repede intre aceasta sala despre care nu stiu mare lucru sau o alta oferta si chiar nu stiu ce sa fac:-\

laurelay
04.02.2011, 11:40:02
Buna,

M-ar interesa si pe mine ceva detalii referitoare la restaurant. A avut cineva nunta sa ne spuna cum a fost? Erau la targul de nunti si mi-au lasat o impresie buna. Care e pretul la meniu?

tini
26.02.2011, 22:11:35
Salut!

Sunt si eu o miresica de 2012. Am fost la Boema, sala arata foarte bine, scaunele sunt superbe (nu suport husele), baia arata bine, bucataria arata foarte bine (desi e bucatarie comuna pentru ambele sali) - e undeva la parter, mancarea se aduce cu liftul, sonorizarea e facuta pe ringul de dans, insa ce nu mi-a placut e problema cu locatia, cu locurile de parcare (in special daca sunt 2 nunti), peretele despartitor (m-as duce sa fac o proba sa vedem cat de bine izoleaza), si in cazul in care sunt doua nunti, cat de tare ne deranjam una pe alta (mai trebuie sa fac o vizita sa ma lamuresc).

Pretul unui meniu pe 2012 e de 175 lei si ai inclus personalul, meniu cu 4 feluri de mancare (din cate retin, din pacate era pe la sf zilei si eram prea obosita sa-mi notez). Avansul e de 2700 sau 2750 lei, nu inteleg de ce asa mult, peste tot cere cam 1500-2000 (DaVinci si inca cateva mai cer 3000, dar acolo vorbim de altceva) - inteleg ca au investit ceva, dar totusi.

Desi cand am vazut-o din poza, eram sigura ca asta e, ceea ce inca ma face sa ma gandesc si la alte sali e impresia care mi-ai lasat-o patronii (managerii, ce o fi). Nu mi-au inspirat incredere, am vorbit cu doamna Mihok si inca un domn). Poate sunt numai eu. Am vazut si ce s-a mai scris pe forum insa tot nu-mi pot forma o parere clara.

Astept si parerile voastre.
Spor la pregatiri!

CocolinoC
28.02.2011, 11:20:30
Salut!

Sunt si eu o miresica de 2012. Am fost la Boema, sala arata foarte bine, scaunele sunt superbe (nu suport husele), baia arata bine, bucataria arata foarte bine (desi e bucatarie comuna pentru ambele sali) - e undeva la parter, mancarea se aduce cu liftul, sonorizarea e facuta pe ringul de dans, insa ce nu mi-a placut e problema cu locatia, cu locurile de parcare (in special daca sunt 2 nunti), peretele despartitor (m-as duce sa fac o proba sa vedem cat de bine izoleaza), si in cazul in care sunt doua nunti, cat de tare ne deranjam una pe alta (mai trebuie sa fac o vizita sa ma lamuresc).

Pretul unui meniu pe 2012 e de 175 lei si ai inclus personalul, meniu cu 4 feluri de mancare (din cate retin, din pacate era pe la sf zilei si eram prea obosita sa-mi notez). Avansul e de 2700 sau 2750 lei, nu inteleg de ce asa mult, peste tot cere cam 1500-2000 (DaVinci si inca cateva mai cer 3000, dar acolo vorbim de altceva) - inteleg ca au investit ceva, dar totusi.

Desi cand am vazut-o din poza, eram sigura ca asta e, ceea ce inca ma face sa ma gandesc si la alte sali e impresia care mi-ai lasat-o patronii (managerii, ce o fi). Nu mi-au inspirat incredere, am vorbit cu doamna Mihok si inca un domn). Poate sunt numai eu. Am vazut si ce s-a mai scris pe forum insa tot nu-mi pot forma o parere clara.

Astept si parerile voastre.
Spor la pregatiri!
Ganditi-va ce pierdere au ei daca un cuplu renunta la nunta cu 2 luni inainte de data stabilita....Daca o iei asa, nici 2700 lei avans nu e mult... Si pana la urma asta e avansul, o siguranta pentru ei ....

tini
28.02.2011, 11:42:44
Da, stiu, asta era doar asa, un gand de al meu, e normal sa ceara garantie, nu contest asta :-)

mariaroxana
24.05.2011, 17:22:12
Dragi miresici,am avut de curand nunta la Restaurantul Boema si ma declar multumita de calitatea serviciilor acestui local asa ca va recomand cu drag sa-l alegeti pentru nunta sau alte evenimente din viata voastra :) Chiar daca preturile sunt putin mai mari decat la multe alte localuri din Cluj eu consider ca a meritat. Sala este deosebit de frumoasa, mancarea este delicioasa, patronii au fost foarte deschisi si la plata finala au fost corecti ( adica am platit strict ce am comandat ).
Va doresc numai bine si daca pot sa va mai ofer si alte informatii legate de nunta va stau la dispozitie, aici sau pe privat :)

CocolinoC
30.05.2011, 22:23:30
Dragi miresici,am avut de curand nunta la Restaurantul Boema si ma declar multumita de calitatea serviciilor acestui local asa ca va recomand cu drag sa-l alegeti pentru nunta sau alte evenimente din viata voastra :) Chiar daca preturile sunt putin mai mari decat la multe alte localuri din Cluj eu consider ca a meritat. Sala este deosebit de frumoasa, mancarea este delicioasa, patronii au fost foarte deschisi si la plata finala au fost corecti ( adica am platit strict ce am comandat ).
Va doresc numai bine si daca pot sa va mai ofer si alte informatii legate de nunta va stau la dispozitie, aici sau pe privat :)
Vad ca multe mirese spun ca sunt multumite de restaurantul unde au facut nunta pt ca au platit strict ce au comandat...Sunt ff curioasa cum poti plati altceva? Ce sa-ti puna pe nota de plata? Bautura daca tu ai adus-o pe toata? Tigari? Si daca vor sa-ti bage ceva in plus cum te pot obliga sa platesti???? Daca n-ai consumat, nu platesti,logic, nu?

ATH
31.05.2011, 17:20:50

Te felicitam pentru nunta de care esti multumita! Te credem in toate aspectele si fara sa ne dai mai multe detalii! Dar, daca vrei sa fim 110% convinse ca esti happy si satisfied, please fa un pustiu de bine si da-ne detalii de meniu si pret! Asta daca nu esti inca in luna de miere... Bye!

oanapojar
17.07.2011, 10:28:24
salut! am tot cautat si eu sali de nunti pentru anul viitor, si am ajuns intr-un final la boema. totul mi s-a parut foarte ok, dar ma intereseaza daca stie cineva la o nunta cam de 200 de persoane numai in sala din sanga este destul spatiu? ma streseaza foarte tare gandul ca nu o sa fie destul spatiu si lumea o sa fie inghesuita. eu am vazut sala aranjata, dar erau numai pentru 100 de persoane si asa era suficient spatiu, dar la 200 cred ca e cam inghesuiala. mersi mult.

ioanachiorean
25.01.2012, 16:53:54
Salut miresici, eu m-am interesat zilele trecute despre acest restaurant asa ca am cateva informatii. Boema are o capacitate de 420 pe persoane, iar sala poate fii impartita in doua sali, una mai mica de 100 persoane, iar cealalta 320, are un perete despartitor mobil. Anul acesta meniul porneste de la 175 lei, poti sa alegi ce fel de mancare vrei in suma asta, ai inclus si o cafea, apa, bere si 50 deml de bautura. Au si pachete all inclusiv 230 de lei cred.