PDA

Versiunea completa : Agentii de voiaj pentru luna de miere...

Pagini : [1] 2

Kaela
15.01.2007, 22:02:16
am deschis acest topic pentru ca vreau shi eu sa va intreb unde va doritzi sa facetzi luna de miere shi daca stitzi shi voi agentii cu preturi k-lumea shi serioase. poate o punem shi de-o luna de miere in grup....:)

Miru
15.01.2007, 22:14:32
asta chiar ar fi o miscare super. asa n-ar mai face misto al meu de mine ca nu-mi ajung orele zilei la cat stau pe miresici si la cate mesaje am de citit...rade de se prapadeste. a zis ca am devenit hackeritza...in alta ordine de idei noi nu stim exact ce vrem. ni se mai aprinde cate un bec din cand in cand. eu cred ca cel mai bine e sa asteptam aprilie, mai ca atunci vin si targurile la capitala si se da drumul la oferte in tara. pana atunci haideti sa visam impreuna la diverse destinatii minunate

rali
16.01.2007, 07:58:45
Noi ne tot gandim la luna de miere si nu ne putem hotari. Avem 2 variante 1. Luna de miere in Romania adica vrem sa facem turul tarii, nu sa stau 10 zile la mare sau in vreo cabana si 2. Avem un prieten in Franta care ne tot invita la casa lui de vacanta la Mediterana.Acum e mult mai usor sa calatoresti in strainatate asa ca ne gandim serios sa mergem.

c_s
16.01.2007, 08:05:36
SI NOI AM VREA SA FACEM TURUL ROMANIEI DA NU IN LUNA DE MIERE!pt asta avem timp oricand!
Acum ar trebui sa mergem undeva mai deosebit......o locatie mai exotica.....noi am vrea sa-l/o proiectam pe bebe in luna de miere:x .....si asteptam ofertele ca de prin martie - aprilie(dupa targuri) ies firmele cu oferte pt vara!
pe mine m-ar tenta litoralul Spaniei!nu stiu,mai vedem!

Kaela
16.01.2007, 10:00:44
noi in fiecare an aprox mergem in tzara cu motocicleta, fie ca suntem mai multzi fie ca mergem numai noi. anul trecut am fost in maramuresh. anul asta in moldova, delta, mare. dar asta nu in luna de miere.
in luna de miere vreau undeva la mare/ocean, cehia, muntenegru, slovenia, etc...

MeliMelo
16.01.2007, 10:04:50
da da..si noi vrem peisaje exotice.
Noi o sa mergem in Spania, sau cel putin asa spunem acum :)
Cu avionul binen-teles, dar nu neaparat prin ceva firma de la noi. Nu prea am incredere.
Am fost in celelalte concedii de la noi cu firme, dar tot timpul erau diferente in ceea ce li se ofereau romanilor sau altor natii. Si nu vreau sa risc in my honey moon sa fiu nemultumita :)

Kaela
16.01.2007, 10:16:25
o idee buna e agroturismul atat in tzara cat shi afara. viitoarea mea nasha a fost in cehia shi au stat la o tanti pe care au gasit-o pe net. shi au fost super multzumitzi.

Miru
16.01.2007, 10:49:03
pt cele tentate de litoralul Spaniei il recomand cu caldura. eu am fost acuma 6 ani cu parintii pe costa del sol, in sud pe langa Marbella si a fost superb. acolo mi-a placut cel mai mult din tot ce am vazut pana acuma (litoral ma refer)

anna_c
16.01.2007, 12:43:40
noi cred ca mergem in grecia, cel putin asa spunem acum. mai vedem, cu toate ca ideea cu agroturismul nu e rea deloc!

Kaela
31.01.2007, 09:13:09
fetelor, voi mergetzi in luna de miere imediat dupa nunta? ca io ma gandesc cu groaza ca s-ar putea sa nu am timp sa ma duc in luna de miere... shi asta ma intristeaza.
mergetzi singuri in luna de miere sau cu nashi, prieteni, etc, etc...?

rafila
31.01.2007, 10:19:04
Nici noi nu mergem dupa nunta in luna de miere. Si, cel mai important, MERGEM DOAR NOI 2, fara nasi, prieteni, etc.In legatura cu destinatia, nu stim inca. Stim doar ca va fi o leneveala de o saptamana, cand numai ne vom relaxa, atat. Nu vrem sa mergem intr-o excursie, sa vizitam obiective turistice, etc, doar sa staaaaam, sa dormim, sa mancam, si, ma rog, altele......

cristina_24
31.01.2007, 16:31:23
Noi tocmai am primit o oferta de la o verisoara de-a lui din Spania si ne-a facut rezervare la avion pe data de 04.06.2007 imediat dupa nunta ..e undeva tot la Mare,in Alicante,si e suuper fain si bineinteles ca nu ratam ocazia mai ales ca nu platim hotel, manare si alte chestii ..poate vin cu "burtica"din luna de miere..eu abia astept sa se intample:x ..deci in concluzie vom merge in Spania

Kaela
31.01.2007, 17:00:48
ce te invidiez cristina... noi habar n-avem unde mergem shi mai ales, daca mergem...stiu ca la sfarsitul lui iulie inceputul lui august mergem in tzara, dar vreau shi luna de miere.

cristina_24
31.01.2007, 17:19:49
ce te invidiez cristina... noi habar n-avem unde mergem shi mai ales, daca mergem...stiu ca la sfarsitul lui iulie inceputul lui august mergem in tzara, dar vreau shi luna de miere.
Nu ma invidia Kaela..pt. ca daca se intampla ceva neprevazut pana atunci?:-& las` ca o sa fie bine si pt. tine ..poate te gandesti si tu unde vrei sa-ti petreci "luna de miere" macar de-ar fi 1 luna ..asha ..numai cateva zile si gata :-" ...tinem legatura <:-P

Kaela
01.02.2007, 11:20:27
aseara al meu a facut o greseala fatala. mi-a spus ceva de genul: hotaraste-te tu unde vrei sa mergem in luna de miere....mare greseala....>:)

c_s
01.02.2007, 11:29:22
daca al tau a zis asa ce sa mai zic eu ca al meu in legatura cu nunta despre toate zice asa : ce culori vrei tu,ce rochie vrei tu,ce costum vrei tu,ce fotograf vrei tu....ca eu oricum nu le am cu astea.....=:)
intr-o zi m-am enervat :@)si i-am zis ca paraca ma marit singura.....
de atunci parca se mai baga si el,da asa de gura mea,ca daca ar fi dupa el....normal ca-i convine sa nu-si bata capul cu de-astea.......

rali
01.02.2007, 11:37:21
Sa stiti ca si eu am avut aceeasi replica "parca ma marit singura":Ce text vrei tu la invitatii,puiule,ce culoare vrei tu in sala puiule,ce decoratiuni vrei tu ,puiule:gen_07::gen_07::gen_07:.Dar iau atitudine(nu stiu inca care).>:P

Kaela
01.02.2007, 11:38:02
asa ca fetelor....astept propuneri, pe unde atzi fost shi a fost fain, la mare vreau neapa, neapa, sa stau cu scheletul (vroiam sa spun burtica da nu merge) la bronzat toata ziua.

c_s
01.02.2007, 11:40:00
si eu tot mare vreau.....undeva Italia,Spania,Grecia chiar si Muntenegru....da astept noile oferte ale agentiilor ca deocamdata nimic decat din martie dupa targurile de turism cica:((

c_s
01.02.2007, 11:42:36
nici eu n-am burtica,da as vrea sa fac pe-acolo una cu un bebitza in ea:x

anna_c
01.02.2007, 11:57:22
eu am putina burtica, iar al meu vrea una mai mare, cu un bebitza. daca ar fi dupa el acum...

cristina_24
01.02.2007, 13:37:23
eu am putina burtica, iar al meu vrea una mai mare, cu un bebitza. daca ar fi dupa el acum...

Las` Ana ca nu este el singurul care ar vrea acuma :d si al meu ma intreba de fiecare data :"Cand vine barza":-SS

sasha
05.02.2007, 21:29:23
Eu imi doresc luna de mere la Sankt Petersburg.Unde mai pui ca la sfarsitul lui mai incep noptile albe.Am vazut o ofrta la Marshal de 500 de euro de pers pentru 5 zile, cu tot cu transport (avion) si cazare la hotel de 3 sau 4 stele.Daca ne ajung banii, poate ne incumentam

ramonavelcota
05.02.2007, 22:53:16
E super in Spania, frumoasa locatie pt. luna de miere, si noi vrem sa merem in Spania, in Palma dar inca nu stim ca avem f. multe nunti la care sa merem la anu. Un sfat : mergeti mumai voi 2 in luna de miere, e foarte romantic si aveti ce face. noi, nu ne-am plictisit deloc.;-)

alli_utza
05.02.2007, 23:09:29
Noi mergem cu nasii pt ca sunt cei mai buni prieteni ai nostrii si au si ei nunta cu o luna inaintea noastra! Detinatia cred ca o sa fie cel mai sigur Franta si Elvetia(asa speram).Problema mea e alta : mi-e frica de AVION:O:O si iubi nici nu vrea sa auda alta varianta:((

luciarazmerita
05.02.2007, 23:38:41
Eu imi doresc luna de mere la Sankt Petersburg.Unde mai pui ca la sfarsitul lui mai incep noptile albe.Am vazut o ofrta la Marshal de 500 de euro de pers pentru 5 zile, cu tot cu transport (avion) si cazare la hotel de 3 sau 4 stele.Daca ne ajung banii, poate ne incumentam

Pentru ce perioada e acasata oferta/? imi poti trimite pls siteul? Noi inca nu am avut luna de miere :((

Miru
07.02.2007, 23:34:37
noi am tot jonglat cu ideea de insula.poate Fiji? nu stim inca dar sigur ceva exotic tare

Kaela
08.02.2007, 16:24:31
avem shi noi o oferta pentru luna de miere, doua saptamani, austria, italia, cehia, cu motorul cu inca o pereche care au nunta in 2.06.

Miru
11.02.2007, 15:40:05
stiti ca v-am zis eu de cuba dar mi-a trecut cand am aflat preturi? intradevar costa 3200 pt 2 pers transport si cazare ...plus vreo 2000 ce mai cheltui p-acolo. enorm . dar daca vreti sa va clatiti ochii, pe forumul cu poze din luna de miere adinabardan are poze din cuba. sunt superbe.

cristina_24
11.02.2007, 15:54:40
Noi mergem cu nasii pt ca sunt cei mai buni prieteni ai nostrii si au si ei nunta cu o luna inaintea noastra! Detinatia cred ca o sa fie cel mai sigur Franta si Elvetia(asa speram).Problema mea e alta : mi-e frica de AVION:O:O si iubi nici nu vrea sa auda alta varianta:((

Si mie mi-a fost frica dar eram nevoita sa vin cu avionul..am mers la maicamea in Italia si am mers cu un autocar care a facut pana in Italia undeva la 3 zile ..iti dai seama? si cand ma-m intors am zis ca poate sa fie ce-o fi eu merg cu avionu` aveam mari emotii si ianinte cu cateva zile aveam cosmaruri cum ca se prabusteste avionul,etc,,dar cand ma-m urcat si am simtit puterea motoarelor este super senzatia..nu-ti mai spunla aterizare ..este ca un vultur care isi pandeste prada si se invarte in cerc ..ai sa vezi ce bine o sa te simti..o sa treaca ...<:-P mia una mi-a placut si am ajuns la concluzia ca este cel mai sigur mijloc de transport..si am sa repet inca o data faza ..cand am sa merg in luna de miere in Spania;;)

diai
11.02.2007, 17:02:53
N-am citit chiar toate opiniile cu privire la locul in care v-ati gandit sa mergeti in luna de miere,dar din ce am vazut nu ati ales destinatii precum Venetia,Paris,Roma etc.,locuri considerate romantice.Sa fie din cauza preturilor(inca nu m-am informat care sunt) sau sunt motive personale?

c_s
11.02.2007, 17:32:32
la mine ar fi un motiv care tine de personalitatea cuplului nostru : noi suntem mai mult exotici decat romantici si de aia vom merge undeva la mare - Spania as vrea si nu intrunul din orasele enumerate de tine....la Paris as merge dar nu in luna de miere ci asa in week-end candva....

sasha
11.02.2007, 17:54:28
Pentru ce perioada e acasata oferta/? imi poti trimite pls siteul? Noi inca nu am avut luna de miere :((
Lucia, pe Marshal Turism.Nu au inca definitivata oferta de grup dar au pe individual.Si se ocupa ei de viza si de tot dupa cate am inteles.Incepe din 9 iunie pana la sf lunii parca dar iti pot adapta

nicohayrstilist
13.02.2007, 21:57:15
noi vom merge vreo 7 zile la mare,nu stim daca la noi sau la greci si apoi la munte in apuseni vreo 2 sapt.dar sfatul meu este sa mergeti singuri in luna de miere.noi asa mergem.bafta va doresc si casa de piatra

ligia
13.02.2007, 22:48:02
Motivul pt. care nu am ales noi orasele romantice a fost ca dupa alergatura si oboseala dinainte de nunta, am preferat sa mergem sa ne trantim pe o plaja si sa lenevim toata ziua. Daca mergi in orasele respective trebuie sa vizitezi, sa umbli si noi n-am mai avut energie pt. asta. Am fost in Antalya si a fost super, am lenevit si ne-am odihnit, iar daca vrei romantism il poti avea si acolo fara probleme.

ada1
20.02.2007, 21:45:23
pentru mine luna de miere ( sau cat o sa fie - 2,3 saptamani) inseamna sa stai sa lenevesti, cu burta la soare, sa vizitezi......... deci ar fi undeva pe o insula, intr-o zona exotica

Ramo25
20.02.2007, 22:45:41
ceaooooo
nu avem prea multi bani dar prima oara ne-am gandit la turul europei in Logan:)) acum visam la insule exotice..gen Caraibbe, Madeira, Canare..si radem radem dar vb serios....ca dup-aia vin copii.,,,,ratele la banca...si masinile dubitze...sa iasa banu....asa ca....ACUM ORI NICIODATA!!!1\:D/

Kaela
21.02.2007, 14:45:42
ceaooooo
nu avem prea multi bani dar prima oara ne-am gandit la turul europei in Logan:)) acum visam la insule exotice..gen Caraibbe, Madeira, Canare..si radem radem dar vb serios....ca dup-aia vin copii.,,,,ratele la banca...si masinile dubitze...sa iasa banu....asa ca....ACUM ORI NICIODATA!!!1\:D/
super tare shi foarte adevarat. daca nu mergem acuma in luna de miere, nu mai apucam prea curand, shi daca mai vine dhi bebele...saluti!

Ramo25
21.03.2007, 16:58:21
ceao fetelor
veste buna ....ne-am hotarat am renuntat la logan ca mijloc de transport si mergem cu avionul in luna de miere in Gran Canaria, 7 nopti(mic dejun si cina inclus), avem masina un jeep wrangler..cred ca asa se scrie...dar ce mai conteaza...Beverlly Park Hotel, in Playa del Ingles.4 stele ..am auzit ca e bestiala statiunea..de abia astept....am achitat totul ...si acum asteptam sa ne iasa nunta cum dorim:-SS

Kaela
21.03.2007, 17:05:45
ceao fetelor
veste buna ....ne-am hotarat am renuntat la logan ca mijloc de transport si mergem cu avionul in luna de miere in Gran Canaria, 7 nopti(mic dejun si cina inclus), avem masina un jeep wrangler..cred ca asa se scrie...dar ce mai conteaza...Beverlly Park Hotel, in Playa del Ingles.4 stele ..am auzit ca e bestiala statiunea..de abia astept....am achitat totul ...si acum asteptam sa ne iasa nunta cum dorim:-SS
cat a fost totul?

Ramo25
21.03.2007, 17:20:19
cat a fost totul?
1000lire8-| = 50 mil....eu inca gandesc in lei vechi

dedelina
29.03.2007, 13:19:16
Cine s-a mai hotarat la luna de miere? Sau cui i-a mai venit vreo idee?
Noi am decis..mergem in Grecia, dar inca nu stim daca facem doar sejur de odihna in Halkidiki sau stam cateva zile cu burta la soare si apoi plecam spre Meteora, Delphi, Atena si cate destinatii ne mai tine bugetul.

Miru
29.03.2007, 17:52:12
la noi ultima gaselnita e Italia la plaja si daca ne saturam o luam la vizitat (desi nu cred ca ne saturam noi de leneveala..) oricum nu e nimic stabilit inca

Kaela
29.03.2007, 19:23:14
noi tot asa am ramas la austria, italia, croatia, poate slovenia. shi daca va mai spun ca am un concediu din ala din iunie pana in august, mai ca va fac in ciuda shi n-ash vrea. macar cu atat sa compenseze la salriul de dascal, cu concediul.

paola
29.03.2007, 20:01:15
si noi mergem in iatlia....2 zile la venetia...si apoi la mare, pe langa Napoli....abea astept....:)

dedelina
29.03.2007, 20:40:06
Pe mine nu ma pasioneaza asa tare Italia. Cumnata mea e la Torino si cu toate astea nici nu ne-am gandit la Italia ca varianta de luna de miere. Oare suntem noi ciudati? =P~

Alexutza2007
29.03.2007, 22:05:49
Ciudati voi? Dar noi care nu ne-am gandit deloc la luna de miere...chiar...ar trebui sa ma gandesc la ea chiar daca poate nu va fi o luna, dar ceva romantic tot pot sa organizez...ma gandesc la un gratar pe malul Timisului =)) seara sa ma piste tantarii ca sa raman si cu suvenir, nu?

dedelina
29.03.2007, 22:29:19
Ciudati voi? Dar noi care nu ne-am gandit deloc la luna de miere...chiar...ar trebui sa ma gandesc la ea chiar daca poate nu va fi o luna, dar ceva romantic tot pot sa organizez...ma gandesc la un gratar pe malul Timisului =)) seara sa ma piste tantarii ca sa raman si cu suvenir, nu?
Dar cred ca e o problema in planul tau... fie trebuie facuta "luna de miere" inainte de nunta... ca sa fie cald ... sau daca o faceti dupa nunta nu mai merge faza cu tantarii...ca e deja prea frig pt ei. insa cu clima asta poate aveti noroc de tintari si dupa nunta<:-P

Alexutza2007
29.03.2007, 23:00:34
Iti dai seama ca eu imi doresc implicit sa avem tantari in octombrie...asa stiu , nu, ca va fi cald, deci imi doresc o frumoasa zi de octombrie. Sa mai rada si soarele pe strada mea

Miru
29.03.2007, 23:03:55
gusturile nu se discuta! nu e nimeni ciudat p-aici! mie imi place Italia ca mi se pare super romantica...mai ales sicilia...dar nu cred ca jungem p-acolo

dedelina
29.03.2007, 23:09:18
Mie nu e vorba ca nu imi place Italia, dar nu ma incanta chiar asa tare. La fel si cu Franta. De exemplu eu vreau sa merg la Paris, nu atat de mult pt Paris cat pentru Eurodisneyland. In schimb as merge oricand in Grecia, Sapnia, Turcia, Cipru si as vrea (dar asta nu stiu cand voi reusi) sa merg in China sau Kenya.

Miru
29.03.2007, 23:11:50
de ex Parisul nu mi se pare deloc romantic...Grecia m-a dezamagit putin in materie de plaje...Spania e superba! in Turcia n-am fost dar vrem sa mergem in Antalya cu allinclusive oferta aia baton

Miru
29.03.2007, 23:12:20
adica ultrallinclusive

Alexutza2007
29.03.2007, 23:16:26
Fetelor, in Sicilia am fost. E super cald ( 40 grade chiar 45 la umbra ) Partea faina e ca nu transpiri acolo, ca la noi ca au alta clima. De ajuns acolo a fost foarte obositor...dar e interesanta, mai ales Taormina

dedelina
29.03.2007, 23:17:57
Mie Grecia mi-a placut foarte mult de aceea vreau sa mai merg si cu dragul si scumpul meu sot. Plaja mie nu imi place din principiu asa ca si de e frumoasa si de nu la mine e tot una ;))

Alexutza2007
29.03.2007, 23:17:58
Spania e superba ca plaje, dar asa de fara vegetatie...multa piatra si nisip, dar si livezi de potocali ( intr-adevar )
Parisul nici pe mine nu ma atrage in mod deosebit...doar ca turist, nu ca si o locatie romantica

dedelina
29.03.2007, 23:19:56
Spania e superba ca plaje, dar asa de fara vegetatie...multa piatra si nisip, dar si livezi de potocali ( intr-adevar )
Parisul nici pe mine nu ma atrage in mod deosebit...doar ca turist, nu ca si o locatie romantica
Ca turist da, ai ce vedea, dar romanitc nu mi se pare, e romantic doar in filme...in rest e inca o capitala europeana super aglomerata

Alexutza2007
29.03.2007, 23:20:01
N-am fost in Grecia...mi-ar place si mie sa ajung
De fapt cui nu i-ar place sa calatoreasca si sa cunoasca atatea culturi si popoare ! Numai finante sa avem, ca de restul...se gaseste de vazut!

dedelina
29.03.2007, 23:22:49
N-am fost in Grecia...mi-ar place si mie sa ajung
De fapt cui nu i-ar place sa calatoreasca si sa cunoasca atatea culturi si popoare ! Numai finante sa avem, ca de restul...se gaseste de vazut!
Tare as vrea sa prind momentul in care sa zic "nu mai am ce vedea pe planeta asta, am vazut tot" si sa vreau sa calatoresc pe luna.<:-P

Alexutza2007
29.03.2007, 23:23:59
Sunt oameni care si-au cumparat pamant pe Luna, stiai?

rali
30.03.2007, 09:05:28
Fetelor, eu in luna de miere ma plimb destul de mult adica merg in Germania la una din cumnatele, in Italia (Venetia) la cealalta cumnatica, In Creta la un prieten si in Franta pe Coasta de Azur. Ce ziceti cam mult vom fi pe drumuri, nu?

Alexutza2007
30.03.2007, 11:50:16
Cam raspandite neamurile tale ...in plus si in locuri faine! Mi-ar place sa vizitez castelele din Franta si Germania. Am vazut o emisiune si sunt fascinata de ele

paola
30.03.2007, 14:09:22
initial si noi am vrut sa ne plimbam, dar pana la urma ne-am gandit cu dupa tot stresul pe care il traim inainte de nunta e mai bine sa mergem sa stam undeva cu burtile la soare si sa ne savuram luna de miere....:D

Franta nu am vazut-o mai deloc, mi-ar place sa vad si eu castelele alea, poate si Parisul, cu toate ca nu ma atrage foarte tare...Grecia la fel si pentru mine a fost o mica dezamagire, Turcia mi-a placut foarte mult...dar cel mai mult imi place Italia....si partea asta de la Napoli nu am vazut-o inca, deci imbinam placutul cu utilul...

na, gata cu visatul la luna de miere, trebuie sa mai si muncesc...:(

MeliMelo
30.03.2007, 14:22:49
noi vrem la soare, apa si nisip :))
Initial ne-am gandit la Spania...dar acuma sincer, nici nu ma pot gandi la unde mergem :(
Vreau doar sa iasa bine la nunta si apoi mergem...probabil cu ceva last minute, numa in ideea ca nu vreau sa ne complicam sa alegem ceva acum...

Miru
30.03.2007, 15:54:03
Cam raspandite neamurile tale ...in plus si in locuri faine! Mi-ar place sa vizitez castelele din Franta si Germania. Am vazut o emisiune si sunt fascinata de ele

noi am vizitat cele 2 castele germane din Bayern, Neuschwanstein si Hochschwangau. primul este un vis, absolut superb...se urca printr-o padure, fie pe jos fie cu trasura pe care o poti inchiria (noi am mers pe jos ca nu e asa departe si chiar e placut...) cine ajunge p-acolo sa mearga sa le vada. sunt superbe! localitatea de langa se cheama Fussen

Alexutza2007
30.03.2007, 15:56:21
Ce fain de voi! Sigur vom merge in viata asta sa le vedem si noi...cel putin sper

mad_line
31.03.2007, 11:31:34
noi in luna de miere vrem sa mergem in italia, positano, o statiune pe malul marii, si am gasit la niste pensiuni 7 nopti cu 560 de euro de amandoi(inclusiv micul dejun).Daca stiti locuri faine din italia va rog sa imi spuneti.

Sarah24
31.03.2007, 20:38:29
Miresicilor,ce agentii de turism stiti?Pe noi ne intereseaza o iesire in Grecia.De vreo 10 zile,cred si nu stim cum si cu cine sa mergem.Ca nu am vrea sa mergem de capul nostru.Vrem sa fie ceva organizat,cand ajungem in aeroport sa stim la ce hotel sa mergem,eventul sa ne astepte cineva pe acolo,ca noi habar nu avem greaca:)
Daca stiti ceva,va rog sa imi raspundeti.Aici sau pe privat daca va e mai OK.
Multumesc mult:*

sasha
01.04.2007, 00:29:15
Marshal Turism, Aerotravel, Paralela 45

ada1
01.04.2007, 10:11:10
ciao

incearca la eximtur. au oferte f faine pentru vara asta. au sediu in mall si in centru

dedelina
02.04.2007, 18:04:07
Miresicilor,ce agentii de turism stiti?Pe noi ne intereseaza o iesire in Grecia.De vreo 10 zile,cred si nu stim cum si cu cine sa mergem.Ca nu am vrea sa mergem de capul nostru.Vrem sa fie ceva organizat,cand ajungem in aeroport sa stim la ce hotel sa mergem,eventul sa ne astepte cineva pe acolo,ca noi habar nu avem greaca:)
Daca stiti ceva,va rog sa imi raspundeti.Aici sau pe privat daca va e mai OK.
Multumesc mult:*
Noi am gasit oferte faine la Cardinal Tours. Preturi ok, poti sa iti faci sejurul de cate zile vrei, daca mergi cu auto propriu. Se poate merge si cu autocarul si avionul. Poti sa iti iei si cu masa si fara. Au si pe net oferte cardinaltours.ro.
Ca nu stiti greceste nu trebuie sa va faceti griji, se vorbeste engleza si alte limbi de circulatie.

ddaannaa
03.04.2007, 11:39:35
Ce parere aveti de luna de miere in Tenerife? Am inteles ca pt 2 pers te cam ajunge la 3 mii de euro. Aveti careva poze din Tenerife? Pt anul acesta o sa apara oferte dupa sarbatorile de Paste.

Alexutza2007
03.04.2007, 11:40:55
Nu stiu...nu am fost niciodata...Voi acolo vreti sa mergeti?

ddaannaa
03.04.2007, 11:48:12
Da, acolo.Am auzit ca e foarte frumos...dar si destul de usturator la buzunar, dar noi nu o sa putem sa stam mai mult de 7 zile asa ca...ma gandesc ca nu o sa cheltuim prea mult... acum o sa vedem....
Voi unde a-ti vrea?Unde v-ati gandit? Si cam cat v-ar costa? A-ti aflat ceva de pe la agentii sau de pe internet?

Alexutza2007
03.04.2007, 11:51:43
Noi nu ne-am gandit inca...dar am scris mai incolo cu cateva pagini ca poate ne oferim un gratar romantic la Albina :)

dedelina
03.04.2007, 15:22:24
Dana, intra pe topicul general de luna de miere ...sunt acolo multe miresici care au fost in tenerife.

dedelina
03.04.2007, 15:28:34
Noi nu ne-am gandit inca...dar am scris mai incolo cu cateva pagini ca poate ne oferim un gratar romantic la Albina :)
E faina idee cu Albina... Schimbi o litera si zici ca i fost la Albena. Daca se prinde cineva.. oops.. am zis cu "e"..nu cu "i" ?

Alexutza2007
03.04.2007, 15:47:05
Da, chiar la faza asta nu m-am gandit! =))

anna_c
03.04.2007, 21:30:23
am gasit o oferta faina la cardinal tours, asa ca noi mergem in grecia la paralia katerini, cel mai probabil. abia astept...

dedelina
03.04.2007, 21:42:47
Eu va sfatuiesc sa mergeti in Halkidiki . Diferenta de pret nu e foarte mare, dar in Halkidiki e mult mai frumos. La Paralia e ca la noi la mare

Miru
03.04.2007, 22:02:52
am gasit o oferta faina la cardinal tours, asa ca noi mergem in grecia la paralia katerini, cel mai probabil. abia astept...

eu nu-ti recomand...noi am fost si ni s-a parut ingrozitor. mai multa tiganie decat in Ro gasesti doar acolo...depinde ce vreti voi de la luna de miere. acolo e exact cum era la Costinesti-ul de odinioara. partea buna e ca totul e super ieftin...inclusiv hainele, pantofii, pielaria...probabil ca fiind in luna de miere si super indragostiti veti trece cu vederea ceea ce ne-a deranjat pe noi. iti pove cand ne intalnim chestiunile mai picante...de mi-a venit sa omor pe cineva acolo...

anna_c
04.04.2007, 10:24:56
nu mai sunt atat de entuziasmata de paralia katerini... mersi ca m-ati pus in garda.>:D<

MeliMelo
04.04.2007, 10:32:29
noi am fost acolo cand eram mai "tineri" si fara pretentii...noua atunci ni s-a parut super. Defapt nici nu am stat pe acolo foarte mult si am inchiriat masina si eram plecati foarte mult din statiune. Dar langa e o statiune Olimp, care e mult mai linistita, cu plaja mai mare si mai curata...cel puitn asa mi s-a parut. si cred ca aceleasi preturi sunt pe acolo.

MeliMelo
04.04.2007, 10:34:46
Depinde ce vrei sa ai in vacanta...
Nou de ex, nu ne-a placut Croatia, cu toate ca toata lumea o lauda... e frumos, peisaje deosebite ...dar nu exista nisip pe plaja sau ceea ce zic ei ca este nisip, defap e balast :) A trebuit sa ne luam papucei din aia, ca altfel ne raneam fara ei.
Noi asta vrem...apa albastra si plaja cu nisip fin...etc...

anna_c
04.04.2007, 13:59:06
Depinde ce vrei sa ai in vacanta...
Nou de ex, nu ne-a placut Croatia, cu toate ca toata lumea o lauda... e frumos, peisaje deosebite ...dar nu exista nisip pe plaja sau ceea ce zic ei ca este nisip, defap e balast :) A trebuit sa ne luam papucei din aia, ca altfel ne raneam fara ei.
Noi asta vrem...apa albastra si plaja cu nisip fin...etc...
si noi la fel vrem: nisip fin, apa albastra... eu am vrut la katerini pentru ca cei de acolo organizeaza excursii la waterland.

MeliMelo
04.04.2007, 16:26:28
stai linistita ca peste tot in Grecia se organizeaza excursii la Waterland...alege alta statiune...poate Grecia insulara, da pe partea vestica, si tot la Waterland ajungi :)

paola
04.04.2007, 17:56:29
si noi la fel vrem: nisip fin, apa albastra... eu am vrut la katerini pentru ca cei de acolo organizeaza excursii la waterland.

si dupa parerea mea as zice sa incerci insulele din grecia...paralia e exact ca la noi...cum a spus si miru, tigania de la noi....si eu am fost dezamagita....

dedelina
04.04.2007, 21:39:39
Pai daca mergi in Halkidiki in partea de sus a peninsulelor esti mai aproape de Salonic decat Paralia.

dedelina
04.04.2007, 21:42:14
Eu as merge pe Insula Skiatos, dar am vrea sa mergem cu masina ca sa ne mai invartim pe acolo. Si pe insula nu prea merge cu masina.

Miru
05.04.2007, 14:17:16
Eu as merge pe Insula Skiatos, dar am vrea sa mergem cu masina ca sa ne mai invartim pe acolo. Si pe insula nu prea merge cu masina.

da, acolo as vrea sa ajung si eu...sa inot cu delfinii!

ada1
22.04.2007, 11:22:45
ceao fetelor

ciao

si noi ne gandeam la acest hotel... dar din cate ni s-a spus noua e de 3 stele.

imi poti spune cat ai platit pt sejur si cu ce firma mergeti?

mersi

anna_c
24.04.2007, 11:08:21
este targ de turism la mall in weekendul asta.

Alexutza2007
24.04.2007, 11:21:48
este targ de turism la mall in weekendul asta.
Saru' mana! Cred ca vom merge si noi sa testam piata

anna_c
24.04.2007, 12:25:09
si noi s-ar putea sa ajungem pe acolo.

atodica
24.04.2007, 12:59:52
dar nu a fost in weekendul asta? eu asa am auzit... nu e nimic sigur din ce spun eu...

anna_c
24.04.2007, 13:52:28
eu am auzit azi la radio o reclama cu targul de turism. daca ar fi fost in weekendul care a trecut nu cred ca ar mai fi facut reclama, nu?

Kaela
25.04.2007, 14:11:53
incep sa ma laud shi eu cu traseul lunii de miere.
ziua 1. (vineri, 15 iunie) Timisoara- Parndorf (Austria)
ziua 2. shopping day la Parndorf
ziua 3. vizitarea Vienei
ziua 4. Viena- Zell Amsee
ziua 5. Grossglockner (un mai mare transagarasan... paradisul motociclistilor, cica :-p)
ziua 6. Grossglockner- Cortina d'Ampezzo (Italia)
ziua 7. Cortina d'Ampezzo - Venetzia, Padova
ziua 8. Padova- Pula (Croatia) - probabil cu ferry boat-u (nush daca asa se scrie)
deocamdata atat e traseul. din ziua a 8-a ne plimbam prin Croatia cateva zile shi poate mergem 1 zi, 2 shi prin slovenia. cost aproximativ... 2000 euro. mergem pe cont propriu dar deja cautam rezervari la pensiuni.

Alexutza2007
25.04.2007, 14:13:50
ziua 3. vizitarea Vienei
ziua 5. Grossglockner (un mai mare transagarasan... paradisul motociclistilor, cica :-p)
ziua 8. Padova- Pula (Croatia) - probabil cu ferry boat-u (nush daca asa se scrie)
deocamdata atat e traseul. din ziua a 8-a ne plimbam prin Croatia cateva zile shi poate mergem 1 zi, 2 shi prin slovenia. cost aproximativ... 2000 euro. mergem pe cont propriu dar deja cautam rezervari la pensiuni.
Super fain traseul! Putea oare sa lipseasca shoppingul din lista ?=))

Kaela
25.04.2007, 14:26:15
nici nu se putea pune problema. shi in croatia stam la soare shi la mare toata ziua... n-au scapat baietii de gura noastra....

dedelina
25.04.2007, 17:05:10
eu am gasit un site fain pt pers ce merg pe cont propriu www.viamichelin.co.uk (http://www.viamichelin.co.uk)... e site cu harta gps si puteti sa faceti trasee .. spune cati km sunt, cat costa benzina si se pot cauta si hoteluri si restaurante pe traseu.

Kaela
25.04.2007, 19:32:24
multzu dede, esti o fainutza... ca toate fetele de altfel...:)

c_s
25.04.2007, 21:22:48
eu ce-ti pot ura decat drum bun si distractie placuta!:*

paola
25.04.2007, 21:25:56
ziua 3. vizitarea Vienei

la parndorf ajugem si noi acum in weekend. inca nu am fost niciodata pe acolo.

cat despre restul traseului ce pot sa zic...de vis....si noi avem venetia....si in croatia am fost anul trecut...super...

dedelina
25.04.2007, 23:06:32
Eu studiez acum o nou idee. Pana acum 1 luna am zis ca mergem in Halkidiki si apoi la Meteora si Atena. Pana la urma am renuntat la Atena ca e prea mult la intoarcere (atena - timisoara cam 1500km). Am zis ca mergem doar la Meteora.
Acum mi-a venit ideea sa mergem 5 zile undeva in Halkidiki (in una din zile dam o fuga si la Meteora) si apoi inca 3 (poate 5 dar inca nu stim) zile pe insula Thassos.
Am calculat ca pt 5 zile cazare si masa-demipensiune la Nikitis(100km de Salonic) , hotel de 3 stele + cazare 3zile fara masa in Thassos, Potamia, vila 2 stele + drum + bacul (calafata sau bechet) + ferry la kavala pt thassos ne costa pe amandoi 550e. la asta se mai adauga masa in thassos cam 20 e/zi pt amandoi si excursia la meteora cu autocarul 35e/pers..asta daca nu ne hotaram sa mergem cu masina ca iesim mai ieftin.
a ..si inca 200km o zi de vizita la salonic unde daca mergem in ultimul weekend din sept nu mai platim intrarile la muzee si alte obiective.

Miru
25.04.2007, 23:08:49
Eu studiez acum o nou idee. Pana acum 1 luna am zis ca mergem in Halkidiki si apoi la Meteora si Atena. Pana la urma am renuntat la Atena ca e prea mult la intoarcere (atena - timisoara cam 1500km). Am zis ca mergem doar la Meteora.
Acum mi-a venit ideea sa mergem 5 zile undeva in Halkidiki (in una din zile dam o fuga si la Meteora) si apoi inca 3 (poate 5 dar inca nu stim) zile pe insula Thassos.
Am calculat ca pt 5 zile cazare si masa-demipensiune la Nikitis(100km de Salonic) , hotel de 3 stele + cazare 3zile fara masa in Thassos, Potamia, vila 2 stele + drum + bacul (calafata sau bechet) + ferry la kavala pt thassos ne costa pe amandoi 550e. la asta se mai adauga masa in thassos cam 20 e/zi pt amandoi si excursia la meteora cu autocarul 35e/pers..asta daca nu ne hotaram sa mergem cu masina ca iesim mai ieftin.
a ..si inca 200km o zi de vizita la salonic unde daca mergem in ultimul weekend din sept nu mai platim intrarile la muzee si alte obiective.
tu chiar te-ai interesat! eu nu am timp si vine momentul iar noi habar n-avem...:-SS

dedelina
25.04.2007, 23:12:13
Pai pe mine chiar ma pasioneaza. Am si atestat de ghid turistic/agent de turism de la ministerul turismului (sau cum l-o chema mai nou ca habar n-am)
daca vrei iti caut si tie pt italia...doar spune-mi cam ce ai vrea.

ele
26.04.2007, 12:34:33
Pai pe mine chiar ma pasioneaza. Am si atestat de ghid turistic/agent de turism de la ministerul turismului (sau cum l-o chema mai nou ca habar n-am)
aveti un traseu bine pus la punct pt luna de miere si avantajul ca e extrasezon(la pret ma refer pt ca iese super rentabil)
ce super ca ai facut cursul de ghid! si pe sora mea o intereseaza ,ea termina geografie engleza poate-mi dai niste detalii despre pret si durata pe pm :)multumesc!

Miru
26.04.2007, 14:34:19
se pare ca renuntam la Italia fiindca ramanem fara masina, iar Italia vreu s/o vad din masina nu cu avionul. merci mult de oferta. iti spun ce am vrea atunci cand vom sti. inca nu stim nici ce meniu vom avea...:((

dedelina
26.04.2007, 23:43:02
lasa miru ca se rezolva cu meniul. pui 3 frunze de tei si un gandacel si zici ca e meniu tailandez. sigur nu va comenta nimini nimic., ba mai mult, au sa fie incantati.
imi pare rau ca nu iti iasa planul cu luna de miere deocamdata, dar n-are nimic ca italia tot acolo ramane. o vezi mai in colo daca acum nu se poate cum vrei tu

StOrM
26.04.2007, 23:49:08
ziua 3. vizitarea Vienei

la Parndorf am fost si e suuuperr dar si bani iti trebuie..muulti:-SS

dedelina
26.04.2007, 23:55:00
Diana, voi unde mergeti in concediu anul asta?

StOrM
27.04.2007, 00:02:39
nu stiu:(totul depinde de data cununiei civile..am vrut in grecia sa mergem, dar nu e nimica stabilit.

ele
27.04.2007, 00:05:09
inca nu dormiti?seara buna;-)

ele
27.04.2007, 00:06:02
uupsss.. credeam ca sunt la off topicuri:">

StOrM
27.04.2007, 00:55:57
=))=)) se mai intampla...

Miru
27.04.2007, 22:55:10
am info despre targul de la Flora unde expune doar varbitour. este doar maine, adica sambata, si va fi misto, in sensul ca se ofera mancare traditionala gratuit din locurile in care organizeaza ei concedii, vor fi reduceri si multe alte chestii. suna bine. eu ma duc si pe acolo, nu ma rezum la mall. sper din tot sufletul sa rezolv problema cu luna de miere in acest weekend sa mai scap de un stres.

dedelina
27.04.2007, 23:05:19
Cine imi explica si mie unde e hotel Flora. Eu nu stiu 8-}

Miru
27.04.2007, 23:08:02
Cine imi explica si mie unde e hotel Flora. Eu nu stiu 8-}

nu e hotel, e restaurant si e pe malul Begheului, vis a vis de fosta policlinica cu plata. sigur gasesti ca e si yacht club acolo...pe partea unde a fost si club jazz

dedelina
27.04.2007, 23:25:20
Eu credeam ca e hotel /:) . ma rog... merci de info. sper sa ajung si eu pe acolo... e in portiunea de bega din spatele catedralei, nu? pe langa consulatul german.

Miru
27.04.2007, 23:26:54
Eu credeam ca e hotel /:) . ma rog... merci de info. sper sa ajung si eu pe acolo... e in portiunea de bega din spatele catedralei, nu? pe langa consulatul german.

exact! n-ai cum sa ratezi locul ca se vede de la o posta :)

c_s
28.04.2007, 21:07:51
noi am reusit sa rezolvam problema cu luna de miere,m-am scuturat de o caruta de bani dar astazi am incheiat contractul pt Antalya - hotel ***** High Class All Inclusive - pt 7 nopti cu reducere am platit 1380 E(pt amandoi),mai avem 190E viza+taxele de aeroport,si cam atat! deci la 1570 ajungem cu totul,ce ziceti?

Miru
28.04.2007, 21:11:21
noi am reusit sa rezolvam problema cu luna de miere,m-am scuturat de o caruta de bani dar astazi am incheiat contractul pt Antalya - hotel ***** High Class All Inclusive - pt 7 nopti cu reducere am platit 1380 E(pt amandoi),mai avem 190E viza+taxele de aeroport,si cam atat! deci la 1570 ajungem cu totul,ce ziceti?
super tare! bravo!de la cine?

Kaela
28.04.2007, 21:16:03
cami super tare! abia astept sa ne vedem toate dupa nuntzi cu albumele de poze dupa noi, va fi nebunie!

dedelina
28.04.2007, 21:19:27
Eftin ca braga... =P~
Plecati dupa nunta, nu?

dedelina
28.04.2007, 21:23:41
Ce inseamna all inclusiv la hotelul asta? Ca fiecare are notiunea lui de all inclusive

c_s
28.04.2007, 21:25:22
de la Agentia Jade - la aceleasi preturi pe care le-am primit de la AliBaba din Buc.,
plecam in 20.06 dupa nunta la 3 zile,sunt superincantata!!!!
pe curioase puteti intra pe http://www.papillon.com.tr/ noi mergem la Papillon Zeugma !

c_s
28.04.2007, 21:26:37
este High Class All Inclusive......si asta inseamna tot,tot,tot in afara de sporturile de apa motorizate =P~

dedelina
28.04.2007, 21:43:14
Eu am primit o plasa de la targ cu hotelul asta. Era un tip la Colibri, eu i-am cerut un pix ca sa completez talonul si el mi-a dat o plasa si a bagat acolo tot felul de materiale promo. Am si cd-uri de prezenatre de la niste hoteluri din antalya, post-it-uri, pixuri, semn de carte =))

dedelina
28.04.2007, 21:52:50
Foarte frumos Cami... abia astept sa veniti acasa sa ne arati poze. Cred ca anul viitor renunt la Barcelona si mergem si noi la Turci, dar mai e pana atunci :D Poate castig la loto si merg in Kenya si iau pe toata lumea cu mine >:D<

c_s
28.04.2007, 22:08:25
pe pagina lor de net e specificat ce anume intra in High Class All Inclusive,pt cele interesate,eu una sunt incantata!

dedelina
28.04.2007, 22:11:56
Am studiat si eu... e super, merita toti banii.

c_s
28.04.2007, 22:23:05
va spun eu cand ma intorc.....prin 27 iunie,deja ma gandesc numai acolo:x poate avem noroc si plecam 2 si ne intoarcem 3 de acolo.....
btw mie ar trebui sa-mi vina si musafirii atunci.....nu stiti metode de a intarzia , dar fara pastile?

dedelina
28.04.2007, 22:41:31
Am inteles ca vitamina K ajuta, dar nu am incercat niciodata. Am citit pe undeva

c_s
28.04.2007, 22:51:35
hmmm:-? n-am auzit dar merita incercat...mai caut....altcineva mai stie ceva?

GABITZU
29.04.2007, 00:19:32
Am inteles ca vitamina K ajuta, dar nu am incercat niciodata. Am citit pe undeva
nu te sfatuiesc sa incerci cu vit k--este hemostatic sistemic ......se foloseste in hemoragii dar se foloseste injectabil(uni medici recomanda vit k(chiar si pe cale orala ) in cicluri fff abundente ,dupa extractii dentare cand nu se mai opreste hemoragia ,in epistaxis ,etc).

rafila
29.04.2007, 05:21:55
Cami, am intrat pe site-ul hotelului unde o sa mergeti, Arata super!!!!
Apoi metoda cea mai eficienta sa intarzii musafirii.....cu 9 luni chiar...stii tu care e :-p

Kaela
29.04.2007, 11:45:52
io nu te-ash sfatui cami sa incerci sa il opresti, mai ales daca vretzi sa va intoarcetzi trei...cine stie cum poate fi afectat posibilul bebe de medicamentele pe care le iei ca sa nu vina problema lunara.

Miru
29.04.2007, 15:15:28
noi plecam in Antalya, din 10 iunie (fix dupa cheful de nunta), 7 nopti, ultrallinclusive, 5 stele cu....470 Euro. e o oferta fix cu plecare din 10, in rest costa 700...hi hi! pentru curiosi www.kervansaryhotels.com (http://www.kervansaryhotels.com) in Lara.

cu tot cu taxe si viza pentru 2 persoane ne costa1150 Eur. Super nu?ce fericita sunt ca am gasit ^:)^

c_s
29.04.2007, 22:29:06
suuuuper,ce ma bucur!!!!!!!!!!!bravo Miru!
si fetelor,cred ca aveti dreptate,oricum nu as fi vrut sa iau nici un fel de pastile pt asta....asa ca cred ca as putea sa incep cu incercatul de acum din mai,nu? ca mai e o luna si un pic pana la nunta,poate ca daca reusesc performanta sa raman asa repede,poate nu mi-o fi rau chiar in ziua nuntii....raul parca vine mai incolo din cate am vazut la fetele care sunt insarcinate acum......si daca-mi vine in luna de miere ma tine 3 zile si nu 7 cat stam noi acolo.......al meu e langa mine dar nici nu banuieste ce scriu eu acum aici....ii planific spermatozoizii fara stirea lui=))

dedelina
29.04.2007, 22:32:28
eu nu stiu ce sa iti zic cu raul. stiu ca vara-mea sa parin ca a ramas din cauza ca ii era rau de la orice. avea doua sapt cand a banuit si a luat testul si asa era.
miru, mie nu mi-a mers site-ul cu hotelul tau

c_s
29.04.2007, 22:39:29
da,probabil ca asta cu greturile difera de la persoana la persoana....
in legatura cu pagina Mirunei,incearca aici : http://www.kervansarayhotels.com/

dedelina
29.04.2007, 22:50:20
Foarte fain hotel . Am dat de pagina cu mancare si acum salivez=P~
Sunt tot mai pornita sa merg si eu la anul in Turcia. M-as suci si anul asta, dar in Grecia am vrut sa mergem si anul trecut si nu am mai apucat ca al meu si-a schimbat locul de munca in toiul verii si concediu ioc. Asa ca ramanem la Grecia, mai ales ca am batut-o si pe Ana la cap sa vin cu noi :D

Miru
30.04.2007, 06:08:45
suuuuper,ce ma bucur!!!!!!!!!!!bravo Miru!
si fetelor,cred ca aveti dreptate,oricum nu as fi vrut sa iau nici un fel de pastile pt asta....asa ca cred ca as putea sa incep cu incercatul de acum din mai,nu? ca mai e o luna si un pic pana la nunta,poate ca daca reusesc performanta sa raman asa repede,poate nu mi-o fi rau chiar in ziua nuntii....raul parca vine mai incolo din cate am vazut la fetele care sunt insarcinate acum......si daca-mi vine in luna de miere ma tine 3 zile si nu 7 cat stam noi acolo.......al meu e langa mine dar nici nu banuieste ce scriu eu acum aici....ii planific spermatozoizii fara stirea lui=))

ce tare!=))

Miru
30.04.2007, 06:12:28
dupa cum am zis p-aici noi nu tineam neaparat la turcia. am inceput sa ma gandesc cand am vorbit cu Cami (c_s). cand am fost la targ si am vazut oferta, in conditiile in care preturile incep de la 650 Eur, n-am putut rata momentul si evenimentul. si are multe multe in program, inclusiv sala fitness, aqua park...tot tacamul. si ieftin ca braga. probabil vom mai merge undeva prin august, daca tot cheltuim asa putin pe saptamana de 5 stele ;-)

Alexutza2007
11.05.2007, 15:02:34
Am inteles ca pentru destinatii exotice ( nu ma refer aici la Mamaia ei de Mamaie) cel mai bine e sa vb cu cineva din Germania de exemplu si sa-ti faca rezervarile de acolo. Cica iesi mai ieftin. Am un cuplu prieteni care au mers pe Coasta de Azur si au vb cu un prieten in Germania si le-au luat sejurul de acolo si au iesit mai bine decat daca alegeau vreo agentie de aici.
Oare e adevarat? Stie cineva ceva de asa ceva? ( cati de "v" pe aici:))

rafila
11.05.2007, 15:34:19
Am inteles ca pentru destinatii exotice ( nu ma refer aici la Mamaia ei de Mamaie) cel mai bine e sa vb cu cineva din Germania de exemplu si sa-ti faca rezervarile de acolo. Cica iesi mai ieftin. Am un cuplu prieteni care au mers pe Coasta de Azur si au vb cu un prieten in Germania si le-au luat sejurul de acolo si au iesit mai bine decat daca alegeau vreo agentie de aici.
Oare e adevarat? Stie cineva ceva de asa ceva? ( cati de "v" pe aici:))

Da, asa e! Pentru aceleasi conditii platesti mai putin la agentiile din vest. Poti sa-ti iei eventual doar cazare-masa si sa te ocupi tu de "drum". Eu zic sa intri direct pe site-urile cu pricina si sa compari. Oricum, ai un avantaj si numai prin faptul ca daca "neamtzu" iti promite o chestie, asa va fi. Adica o sa ai ce ti s-a promis. Mai stim noi firme in RO care promit marea cu sarea......

atodica
11.05.2007, 17:10:23
eu nu am stiut de treaba asta dar promit ca am sa vb cu varul meu care locuieste in germy si am sa-l intreb si eventual sa imi dea niste linkuri cu agentii de turism de acolo..... ma informez si va dau raportul :-B

Alexutza2007
11.05.2007, 17:13:01
eu nu am stiut de treaba asta dar promit ca am sa vb cu varul meu care locuieste in germy si am sa-l intreb si eventual sa imi dea niste linkuri cu agentii de turism de acolo..... ma informez si va dau raportul :-B
Asteptam un rezultat....nu de alta, dar poate facem vreo shmekerie :))

rafila
11.05.2007, 17:17:57
Schema asta merge doar pentru excursii in locuri unde poti ajunge cu masina. La locurile mai departate nu gasesti oferta doar cazare+masa, ci doar cu tot cu drumul cu avionul. Atunci e mai complicat.

cc78
11.05.2007, 19:25:13
Eu nu pup luna de miere ca am 2 nunti ...:( Dar la anul mergem cu bebe sper eu:)
Cami sa stii ce e eficienta metoda cu bebe, chiar nu-ti mai vine nici picior de musafir si cu greturile eu stau bine deocamdata, sper sa nu spun intr-un ceas rau si de maine sa declar iubire eterna capacului de WC...
Si sper ca va place ce ticker am!!:))

Kaela
11.05.2007, 20:14:05
bebeeeeeeeeeeeeeeeeeton!

c_s
13.05.2007, 10:46:20
Eu nu pup luna de miere ca am 2 nunti ...:( Dar la anul mergem cu bebe sper eu:)
Cami sa stii ce e eficienta metoda cu bebe, chiar nu-ti mai vine nici picior de musafir si cu greturile eu stau bine deocamdata, sper sa nu spun intr-un ceas rau si de maine sa declar iubire eterna capacului de WC...
Si sper ca va place ce ticker am!!:))
am inceput incercarile sapt asta,sper sa-mi pun si eu cat de curand ticker ca al tau,tineti-mi pumnii!:*

Miru
13.05.2007, 18:32:57
am inceput incercarile sapt asta,sper sa-mi pun si eu cat de curand ticker ca al tau,tineti-mi pumnii!:*
ei n-am stiut ca tu te pui serios pe treaba. atunci va urez sa va iubiti mult si cu folos :-p .tin pumnii. ai fost la analize?

cristina_24
13.05.2007, 19:40:58
am inceput incercarile sapt asta,sper sa-mi pun si eu cat de curand ticker ca al tau,tineti-mi pumnii!

c_s
14.05.2007, 08:13:28
ei n-am stiut ca tu te pui serios pe treaba. atunci va urez sa va iubiti mult si cu folos :-p .tin pumnii. ai fost la analize?
am fost si la doctor,am ok-ul,si am inceput incercarile de sapt trecuta,mai un pic si vedem daca cu folos sau nu.....
multzu iubita!:*

c_s
14.05.2007, 08:14:21
am inceput incercarile sapt asta,sper sa-mi pun si eu cat de curand ticker ca al tau,tineti-mi pumnii!

zile si nopti vrei sa spui;)) multzumesc!

cristina_24
14.05.2007, 11:28:23
zile si nopti vrei sa spui;)) multzumesc!

zile si nopti sa fie ;))

dedelina
25.05.2007, 12:58:16
Pt miresicile care nu au stabilit inca luna de miere , daca vreti PM me ca de 2 zile lucrez la ag de turism :P

Alexutza2007
25.05.2007, 14:24:32
Pt miresicile care nu au stabilit inca luna de miere , daca vreti PM me ca de 2 zile lucrez la ag de turism :P
Felicitarile mele! Chiar ziceai ca te pricepi! Sa le zici la aia ca le-a pus D-zeu mana in cap ca te-au angajat!

dedelina
25.05.2007, 14:39:17
=)) =)) =)) Daaaaaaaa..sigur. am sa le spun ;))

c_s
28.05.2007, 10:02:24
bine de stiut pe viitor!te-ai mutat din Unirii?da-mi si mie un pm unde te putem gasi in caz de ceva!:*

MeliMelo
06.06.2007, 15:18:00
is super happy ca am reusit sa rezervam luna de miere in Spania, Santa Susana, cu demipensiune...da numai in septembrie, ca atunci poate iubi :)
iupiiiiiiiiiiiii

ss29
06.06.2007, 15:31:13
is super happy ca am reusit sa rezervam luna de miere in Spania, Santa Susana, cu demipensiune...da numai in septembrie, ca atunci poate iubi :)
iupiiiiiiiiiiiii

si in septembrie este fain in spania.........ma bucur pentru voi

dedelina
06.06.2007, 16:47:45
din cat sept? si cat va costa? cu avionul?

MeliMelo
06.06.2007, 16:50:16
11 septembrie, fara avion, 210 euro de persoana (platim 6 nopti si stam 7)
avionul ni-l platim separat, o sa cautam ceva low-cost.
fara agentie.

Kaela
06.06.2007, 21:41:57
fara agentie.
suna ca un anuntz cu "vand apartament... exclus agentzii...." :-p

dedelina
06.06.2007, 23:11:14
fara agentie.
de la exim tur?
avionul budapesta-barcelona si retur cu wizz air e 400 euro pt 2 pers (include taxele).
eu am presupus ca mergeti langa barcelona :P

MeliMelo
07.06.2007, 08:49:01
da, chiar, si io am citit anuntul...asa pare...vand apartamanet, exclus agentii :)) Eram tare euforica :)
In fine...o sa alegem avion Budapesta-Barcelona si retur, pentru ca vrem sa stam in amandoua orasele cel putin inca o zi :)

dedelina
07.06.2007, 09:23:40
te rog flumos flumos sa faci multe poze la barcelona si sa mi le arati si mie sa imi clatesc ochii pana ajung si eu acolo. sper ca anul ce vine voi reusi.

atodica
07.06.2007, 10:14:41
iupiiiiiiiiiiiii

zi te rog si mie mai multe detalii ca si eu as vrea sa merg in spania in septembrie

MeliMelo
13.06.2007, 10:01:24
Mi-am aranjat si avionul(low cost)..ne costa 111 euro de persoana in luna septembrie...iupiiii<:-P <:-P <:-P
Fetele interesate, compania e click air...numa am avut initial ceva problema cu cumpararea de bilete online (nu mi-a acceptat cardul, chiar daca pot cumpara cu cardu pe internet)...cred ca e ceva problema cu cardurile romanesti, da asta e parerea mea...

Kaela
13.06.2007, 10:05:19
noi facem pregatirile pentru vineri. plecam vineri la ora 7.00. mergem pana la Viena in prima zi... sper sa fie ok... shi sa nu ne prinda ploaia pe autostrada...

MeliMelo
13.06.2007, 10:22:03
Oana, tu esti cam patita cu ploaia :( ...stai linistita ca pe autostrada e OK cu ploaie...si poti conduce linistit...
Io v-as recomanda sa plecati cu o zi inainte...noi asa zicem acuma ca vrem sa facem (plecam din Budapesta)...

Kaela
13.06.2007, 10:26:23
aaaa putem conduce linistitzi pe motocicleta???? daca te ploua nu mai vezi nika prin viziera de la casca...
:)

cc78
13.06.2007, 10:41:53
Noi tot uitam ca esti pe 2 roti, motociclista mica:)

MeliMelo
13.06.2007, 11:09:53
mda...nu mai zic nimic...credeam ca plecati undeva cu masina :(

ancabasarab
17.06.2007, 00:41:26
Buna Fetelor,
A fost cineva in Italia la Lido di Jesolo?Aveti cumva referinte despre Hotel Nazionale?
Sunt acum disperata :-SS ca acum 2 zile ne-am hotarat sa mergem in concediu in iulie...ca nu mai putem..ce-i mult, e mult, si trebuie sa luam o pauza.
Si de 2 zile tot dau telefoane de nebuna la agentii si nu mai gasesc locuri in statiunea asta beton.Am gasit in aceeasi localitate este si Aqualandia- o nebunie cu divertisment- tobogane pe apa, jumping.........toate leacurile pt. adrenalina.....plus o corabie si un show super misto cu piratii din Caraibe.
Am gasit o singura oferta la o agentie in Tm, cu tot cu transport, dar la hotelul asta Nazionale si e hotel de 2 stele....tare mi-e teama sa nu fie naspa..........pe net am intrat pe site-ul hotelului si e acceptabil.
Daca stie careva din voi ceva ponturi pt. Lido di Jesolo..........sau oferte pt. inceputul lui iulie cu transport cu tot......ar fi super.
Abia astept sa plecam sa lenevim si sa ne balacim.........
Va pup,
Anca

madalina24
18.06.2007, 10:24:34
Incearca la Cinque Terre . e o statiune mica aproape de Rimini si e super ok si nici nu e scump.... e in jur de 25-30 euro pe noapte la hotel de 4 stele .... e super ok.........

silva
18.06.2007, 10:36:50
Incearca la Cinque Terre . e o statiune mica aproape de Rimini si e super ok si nici nu e scump.... e in jur de 25-30 euro pe noapte la hotel de 4 stele .... e super ok.........

Madalina,ai fost tu acolo? Ca si eu sunt interesata...

madalina24
18.06.2007, 10:42:07
Madalina,ai fost tu acolo? Ca si eu sunt interesata...
Eu nu am fost ....... Dar a fost acum 2 saptamani o cunostiinta si mi-a povestit cum este si din ce mi-a pove mi-am dat seama ca e ok , si pozele pe care le-am vazut ........ si cel mai mult m-am bucurat ca nu sunt prea multi romani , ( dica poti sta linistit. Ca de obicei unde sunt romani si albanezi se fura ca in codru) ....... si mi s-a parut interesant si pretul .....
noi initial am zis ca vom merge la Rimmini dar in august este la ei plin sezon si niste preturi de te ustura buzunarele .............. Deci si noi vom merge la Cinque Terre

ancabasarab
18.06.2007, 21:22:18
Ceau fetele
Merci Madalina 24........dar deja am semnat azi dimi, ca eram si in criza de timp......si m-am saturat sa caut.........de parca as fi gasit altceva sa-mi placa......acuma, adevarul e ca mi s-a pus pata pe Lido di Jesolo.
Fetelor, e tare greu sa-ti organizezi concediul........cateva zile in care am cautat, parca am fost in povestea prostia omeneasca a lui Pacala........unii patroni chiar sunt sub nivelul marii la capitolul client service.
Asadar azi dimineata, ca sa fiu sigura ca am cautat tot ce se putea dau tel. si la alte 2 agentii cu gandul sa si merg sa vad ce si cum, poate gasesc ceva mai bun- tot la Lido cu masa, cazare, transport.
Prima agentie...sun la Eximtur.Imi raspunde un tip si il intreb"aveti oferta la Lido di Jesolo, cu masa, cazare si transport inclus pt. iulie?".Tipul imi raspunde" vai, stiti, noi suntem f. ocupati, fetele de la extern vorbesc in tr-una la tel. si nu au timp, ca la noi e plin de clienti, avem multe oferte, cel mai bine este sa veniti la noi" Faza la care ii spun" ca intai vreau sa stiu daca aveti oferta la ce vreau, sa nu vin degeaba pana la mall", baiatul iar insista sa vin acolo, si eu la randul meu insist ca nu vreau sa vin degeaba...la care el, cam ofticat..."pai atunci stati sa caut o fata care sa va spuna"...ma pune pe melodii de asteptare la tel:-w ...intr-un final vine o tipa la tel. si intreb aceeasi chestie..ofera cu bla, bla, iar tipa imi zice ca si el ca: au multi clienti s.a.m.d. si sa vin acolo.Eu enervata insist ca vreau sa stiu daca au oferta , sa nu vin degeaba, inntr-n final imi zice ca au..Noroc ca m-am trezit sa o mai intreb: dar si cu transport?" la care ea: "ah, nu...asta va rezolvati dvs."8-} :(( .Si eu cand am intrebat-o am specificat cu cazare, masa, transport. Bine ca nu m-am dus.:gen_07: Dar intrebarea mea este: daca ei nu aveau timp sa vorbeasca la tel. cu un posibil client, cum de aveau timp sa vb. face-to face, cand mergeam acolo? si tipul ala pe ce post era......de telefonist?
Bine, apoi sun si la Cardinal Tours, unde o doamna cam intepata imi raspunde ca are, are, are multe oferte la Lido, dar trebuie sa merg acolo sa le vad...ca sunt multe variante.Bine, mergem in centru la cardinal.Intram...d-na patroana saluta f. superioara si ne intoarce spatele...ne uitam..ca nu stiam daca ne baga careva in seama...pana la urma intreb o d-soara de la unul din cele 2 birouri daca are oferte la Lido..luam loc. Ne tranteste o oferta cu 4 pagini A4 cu tarife de cazare la mai multe hoteluiri din Lido si astea is ofertele si dvs. alegeti.Intreb si de transport...da, au separat...vai, dar trebuie sa faca rezervare......de parca era ceva f. grav....Si cea mai beton faza..tipa ne intreaba daca sigur vream sa mergem, suntem hotarati?. Probabil pt. ca azi m-am imbracat mai aiurea isi imagina ca am venit numai sa vedem niste poze...am vrut sa-i zic:"ah, nu, noi de fapt nu vrem sa mergem, numa am plecat asa la plimbare in centru pe caldura, si ne-am gandit sa intram sa si noi la dvs. ca e mai racoare" . Da, si asta fu oferta 4 pagini pe care eu sa stau sa le socotesc...ah..si urma sa-mi trimita un mail sau sa sune ca nu stia daca mai are locuri( alesesem aiurea un hotel din oferta). M-a sunat si i-am si explicat ed ce nu ne-a placut la ei.Super profi Cardinal, nici macar sa zica" da stati sa vedem, sa socotim, sa va mai explic........
Bai, eu inteleg ca toate agentiile sunt ocupate, dar chiar asa sa faci in scarba.....?!
Pana la urma am ales Fantasy Travel, o agentie micuta, dar f. amabila.Si am semnat cu ei astfel?:
Lido di Jesolo cazare Hotel 3 stele, 2 mese/zi, transport, plaja inclusa
325 E/ persoana
deci pt. 2 650 E
Daca stiti de agentia asta, pls. informatii.Eu sper sa fie ok, ca si patroana lucra cot-la cot cu angajata si era f. implicata, plus ca in momentul cand dadeam avansul a venit o clienta ce se intorsese de la Venetia si era f. multumita.
V-am pupat

rali
18.06.2007, 21:43:11
Ceau fetele
Merci Madalina 24........dar deja am semnat azi dimi, ca eram si in criza de timp......si m-am saturat sa caut.........de parca as fi gasit altceva sa-mi placa......acuma, adevarul e ca mi s-a pus pata pe Lido di Jesolo.
Fetelor, e tare greu sa-ti organizezi concediul........cateva zile in care am cautat, parca am fost in povestea prostia omeneasca a lui Pacala........unii patroni chiar sunt sub nivelul marii la capitolul client service.
Asadar azi dimineata, ca sa fiu sigura ca am cautat tot ce se putea dau tel. si la alte 2 agentii cu gandul sa si merg sa vad ce si cum, poate gasesc ceva mai bun- tot la Lido cu masa, cazare, transport.
Prima agentie...sun la Eximtur.Imi raspunde un tip si il intreb"aveti oferta la Lido di Jesolo, cu masa, cazare si transport inclus pt. iulie?".Tipul imi raspunde" vai, stiti, noi suntem f. ocupati, fetele de la extern vorbesc in tr-una la tel. si nu au timp, ca la noi e plin de clienti, avem multe oferte, cel mai bine este sa veniti la noi" Faza la care ii spun" ca intai vreau sa stiu daca aveti oferta la ce vreau, sa nu vin degeaba pana la mall", baiatul iar insista sa vin acolo, si eu la randul meu insist ca nu vreau sa vin degeaba...la care el, cam ofticat..."pai atunci stati sa caut o fata care sa va spuna"...ma pune pe melodii de asteptare la tel:-w ...intr-un final vine o tipa la tel. si intreb aceeasi chestie..ofera cu bla, bla, iar tipa imi zice ca si el ca: au multi clienti s.a.m.d. si sa vin acolo.Eu enervata insist ca vreau sa stiu daca au oferta , sa nu vin degeaba, inntr-n final imi zice ca au..Noroc ca m-am trezit sa o mai intreb: dar si cu transport?" la care ea: "ah, nu...asta va rezolvati dvs."8-} :(( .Si eu cand am intrebat-o am specificat cu cazare, masa, transport. Bine ca nu m-am dus.:gen_07: Dar intrebarea mea este: daca ei nu aveau timp sa vorbeasca la tel. cu un posibil client, cum de aveau timp sa vb. face-to face, cand mergeam acolo? si tipul ala pe ce post era......de telefonist?
Bine, apoi sun si la Cardinal Tours, unde o doamna cam intepata imi raspunde ca are, are, are multe oferte la Lido, dar trebuie sa merg acolo sa le vad...ca sunt multe variante.Bine, mergem in centru la cardinal.Intram...d-na patroana saluta f. superioara si ne intoarce spatele...ne uitam..ca nu stiam daca ne baga careva in seama...pana la urma intreb o d-soara de la unul din cele 2 birouri daca are oferte la Lido..luam loc. Ne tranteste o oferta cu 4 pagini A4 cu tarife de cazare la mai multe hoteluiri din Lido si astea is ofertele si dvs. alegeti.Intreb si de transport...da, au separat...vai, dar trebuie sa faca rezervare......de parca era ceva f. grav....Si cea mai beton faza..tipa ne intreaba daca sigur vream sa mergem, suntem hotarati?. Probabil pt. ca azi m-am imbracat mai aiurea isi imagina ca am venit numai sa vedem niste poze...am vrut sa-i zic:"ah, nu, noi de fapt nu vrem sa mergem, numa am plecat asa la plimbare in centru pe caldura, si ne-am gandit sa intram sa si noi la dvs. ca e mai racoare" . Da, si asta fu oferta 4 pagini pe care eu sa stau sa le socotesc...ah..si urma sa-mi trimita un mail sau sa sune ca nu stia daca mai are locuri( alesesem aiurea un hotel din oferta). M-a sunat si i-am si explicat ed ce nu ne-a placut la ei.Super profi Cardinal, nici macar sa zica" da stati sa vedem, sa socotim, sa va mai explic........
Bai, eu inteleg ca toate agentiile sunt ocupate, dar chiar asa sa faci in scarba.....?!
Pana la urma am ales Fantasy Travel, o agentie micuta, dar f. amabila.Si am semnat cu ei astfel?:
Lido di Jesolo cazare Hotel 3 stele, 2 mese/zi, transport, plaja inclusa
325 E/ persoana
deci pt. 2 650 E
Daca stiti de agentia asta, pls. informatii.Eu sper sa fie ok, ca si patroana lucra cot-la cot cu angajata si era f. implicata, plus ca in momentul cand dadeam avansul a venit o clienta ce se intorsese de la Venetia si era f. multumita.
V-am pupat
Cand am citit povestea ta m-am bucurat nespus ca mergem pe cont propriu in luna de miere si nu prin cine stie ce agentie.

StOrM
19.06.2007, 00:00:29
mai sa stii ca difera de la agentii la agentii...de multe ori intr-o agentie micuta si nu asa de renumita esti tratat muuult mai bine decat in cele renumite...eu am mers prin agentii si chiar a fost ok...

Miru
20.06.2007, 19:36:22
si noi am mers prin agentii si nu am avut probleme pana acuma...acum, in Turcia a fost super. singura faza naspa a fost ca am plecat cu 1 ora intarziere si la intoarcere a intarziat avionul o ora juma

Kaela
01.07.2007, 09:37:38
am aparut shi eu din luna apicola... a fost superb, mega obositor dar am vazut multe locuri. m-ash mai duce azi inapoi... (de fapt nu bash azi ca m-ash odihni o saptamana).
am sa pun poze pe locatii dar va trebui sa imi acordatzi cateva zile.
nice to be back printre voi...

silva
01.07.2007, 21:54:56
am aparut shi eu din luna apicola... a fost superb, mega obositor dar am vazut multe locuri. m-ash mai duce azi inapoi... (de fapt nu bash azi ca m-ash odihni o saptamana).

Bine ai revenit printre noi! >:D<

Miru
02.07.2007, 13:12:28
bine te-ai intors :*

madalina24
02.07.2007, 16:55:57
Bine ai revenit printre noi Oana................

oanatm
30.07.2007, 18:58:14
Cand am citit povestea ta m-am bucurat nespus ca mergem pe cont propriu in luna de miere si nu prin cine stie ce agentie.ai dreptate. si eu cred ca e mai bine sa iti organizezi singur luna de miere.noi plecam la 3 zile dupa nunta in palma de mallorca si ne-am rez singuri tot!!am facut rez pe net la hotel de 3 stele,2 mese,50 metri de plaja,transport cu avionul arad-valencia,cu vaporul valencia-palma si retur.stam 3 zile in valencia la fratele meu,7 zile in palma si daca avem timp,vrem sa tragem o fuga si pana in barcelona(ne duce fratele meu cu masina)sa vizitam putin,ca am auzit ca e f frumos si acolo!tot ne costa cam 1000e,dar toate rez le-am facut acum o luna,cu cat iti faci mai din timp,cu atat iesi mai ieftin!

nikoleta
11.08.2007, 19:23:02
noi am fost la noi la mare la neptun si am fost f multumiti si de preturi de de servicii.am luat bilete de la o agentie doar cazarea, si ne-am urcat in masina am fost si la brasov si la cheia am facut transfagarasanu,e superb acolo niste peisaje de poveste si apoi am ajuns la mare.dupa care am fost la lacul rosu,bicaz,prin moldova si apoi spre alba in apuseni mai exact la arieseni.noua ne place acolo.ne-am simtit f bine pt ca a avut concediu o luna intreaga.casa de piatra va doresc

ane
15.08.2007, 22:15:26
fetele nu a fost nimeni in Egipt perioada iulie-august ?cum a fost?pe noi ne tenteaza dar cand ne gandim la caldura de acolo ne ia groaza.

andelutza
15.08.2007, 22:49:57
Hmm cand vad ca unii si-au facut deja planuri pt luna de miere ma apuca groaza pt k eu inca nu stiu ce voi face dupa nunta. Vrem sa ne luam liber o saptamana dar ce vom face habar n-avem:( Intr-un timp asa de scurt ce oferte am putea gasi? Avetzi vreo idee? :gen_03:

oana00
23.08.2007, 22:22:01
Fetelor,
Eu am o dilema. Stie cineva dintre voi sau are idee de locatii posibile pentru luna de miere in Noiembrie? Eu am nunta pe 03.11 si am pleca in luna de miere pe 5 noiembrie dar inca nu stim unde. Am vrea ceva special, exotic, eu as fi mers la Bora Bora, dar deocamdata nu avem finantele necesare. (:| Acesta este visul meu, sa ajung o data acolo.
pana atunci, ceva pe la 2500 - 3000 euro maxim, dar nu am nici o idee stralucita. Din ce ne vine noua in cap am putea egipt sau Dubai. Dar altceva? Aveti ceva sugestii?

andreea_timisoara
19.10.2007, 14:57:11
Imi pare rau ca asa s-a intamplat, eu chiar acolo lucrez si in vara, intr-adevar este mult mai aglomerat si toata lumea e agitata.
In vara am stat ore in sir cu clientii, le-am explicat, nu amtratat pe nimeni nu indiferenta.

gabrielaBR
15.04.2008, 14:01:15
fetelor, ati auzit de agentia nefertiti travel? este singura pana acum care are plecari in Tenerife pe data de 17 iulie ( am un filtru care imi impune plecare intre 17_19 iulie). Am gasit aceasta agentie dar nu stiu cata incredere sa ii acord...in plus nici hotelurile nu sunt exact pe care mi le doream.
Asadar, recomandati aceasta agentie? Ati calatorit voi sau prieteni prin intermediul acesteia?

dalayla
15.04.2008, 14:02:37
fetelor, ati auzit de agentia nefertiti travel? este singura pana acum care are plecari in Tenerife pe data de 17 iulie ( am un filtru care imi impune plecare intre 17_19 iulie). Am gasit aceasta agentie dar nu stiu cata incredere sa ii acord...in plus nici hotelurile nu sunt exact pe care mi le doream.
Asadar, recomandati aceasta agentie? Ati calatorit voi sau prieteni prin intermediul acesteia?
eu nu stiu nimic de ea...

cori_ramo
13.05.2008, 14:53:16
Fetelor ce stiti despre agentia fantasy travel?

andreea_timisoara
14.05.2008, 22:54:25
Fetelor ce stiti despre agentia fantasy travel?
E o agentie mai micuta si revinde pachetele altor agentii mai mari

bellutza
25.06.2008, 14:00:55
pentru anul 2009 ce agentii pt luna de miere ati recomanda ??/ pt luna august septembrie...................:[email protected]:[email protected]:[email protected]

4499ELENUTA
26.06.2008, 13:49:41
si eu vreau bora boraaa...ii super am auzit.ce parere aveti de maldive?

Nicolle28
26.06.2008, 13:59:53
Noi cred ca vom merge in sudul Spaniei si Tenerife....nu va pot ajuta cu agentiile decat pe cele care vor sa mearga in europa cu masina...asa mai si ce nu ce da....si in grecia am mai fost....

cori_ramo
10.09.2008, 11:02:20
E o agentie mai micuta si revinde pachetele altor agentii mai mari

Eram curioasa daca a mers cineva prin agentia aceasta (fantasy travel) si daca sunt seriosi, sa astau linistita?

alinna_3003
19.12.2008, 19:03:30
si eu vreau bora boraaa...ii super am auzit.ce parere aveti de maldive?
In maldive mai exact Malta a fost cumnatul meu si a fost de vis

Nicolle28
19.12.2008, 21:03:53
[quote=alinna_3003;1310090]In maldive mai exact Malta a fost cumnatul meu si a fost de vis[/quote
:-BMaldive sau MALTA....dupa cate stiu eu Malta este o insula din Marea mediterana in sudul Italiei stat independent, incarcat de istorie unde era renumit in vechime pt. ordinul cavalerilor maltezi....scoruri la hotel de 4-5 stele 500 de euro....pana la 600 euro
Maldive....insula exotica in sud vestul oceanului Indian....cu preturi piperate....destinatie preferata de bogati si pt. luna de miere...resorturi luxuriante si plaje cu nisip fin......Mai, parca sunt agent de turism;-)

pisoias
19.12.2008, 21:57:47
In maldive mai exact Malta a fost cumnatul meu si a fost de vis

Maldive nu are nici o legatura cu Malta draga mea

ginutza83
09.02.2009, 21:44:26
fetelor, pana la urma unde ati fost/ unde mergeti in luna de miere?
iubitelul meu s-a hotarat sa ma lase pe mine sa organizez calatoria #-o noi am prefera undeva pe litoralul mediteranean, sa stam cu burtile la soare, dar sa si vizitam cate ceva. si sa nu dam faliment daca vrem sa mancam in oras :-":))

simonee
17.03.2009, 11:08:27
Si eu ma ocup cu organizarea lunii de miere dar nu stiu unde sa mergem...Mai aveti ceva idei?

aria_cluj
28.04.2009, 00:11:20
Si eu ma ocup cu organizarea lunii de miere dar nu stiu unde sa mergem...Mai aveti ceva idei?

eu vreau sa ma duc anul asta asa:
iunie Budapesta
iulie luna de miere cipru
septembrie Croatia...as vrea...
si daca s-ar putea si Paris...

ce parere aveti?
Iubitul meu nu prea este de acord ::)))))

Nicolle28
28.04.2009, 19:58:31
Pai ar fi multe variante ....bani sa ai...;-);-);-);-)
Italia...eu stiu ca este frumoasa zona Toscana....iar de vizitat ar fi Florenta, Venetia-este cam departe.Genova -am fost in trecere este superba...si apoi cobori pe coasta de azur...Eu mi-as face un concediu pe coasta de azur combinat fie cu Barcelona fie cum am spus cu Toscana.
Franta...minunata cu totul....eu am fost in partea central-sudica 2-3 zile si nu am vizitat mare lucru dar stiu ca voi reveni...tot asa as vizita partea sudica Provence si as ramane la tot in zona Marsilia-Nice...
Spania....este diferita ....speciala as spune eu...mi-a placut Barcelona ....
De preturi va spun ca mediterarana nu este prea ieftina asa sa nu va asteptati la chilipiruri...Franta acceptabil, Italia scumpa.Coasta de azur foarte scumpa...Este drept ca poti gasi pachete pana in 600 euro cam medie...
Acum de exemplu am descoperit o firma care are ceva pe langa Barcelona pana in 500 de euro...ce nu este mult pt. o persoana...
Eu anul asta optez pt. Grecia sau Franta in functie de buget...Abia astept...

Asta am zis ca spunea o miresica de Mediterana....dar as putea sa va zic oferte pana maine si sa nu termin....Eu de exemplu imi doresc foarte mult sa vad India sau Japonia....

Gociu_Crina_Oana
28.05.2009, 17:47:32
noi cred ca mergem in grecia, cel putin asa spunem acum. mai vedem, cu toate ca ideea cu agroturismul nu e rea deloc!
Buna! Daca stie cineva ceva de locatiile din Grecia m-ar interesa foarte tare. Eu acum sunt in Italia. Nunta o am pe 13 septembrie. Problema este ca s-r putea sa ma intorc mai intai in Italia si apoi sa plec in luna de miere. Ma tem ca trebuie sa aleg o agentie de aici. daca stie cineva ceva de agentiile de turism din Italia va rog sa-mi spuneti si mie care-s serioase si cu preturi bune.:-\

simonee
29.05.2009, 11:28:32
Am gasit si eu ceva oferte cat de cat ok zic eu ca si pret in Maldive dar incep cam de la 1500E de persoana.Inca nu stiu ce alegem,mai asteptam un pic sa mai vedem oferte.Si in Seychelle este frumos si mi-ar placea si acolo:)

aryas
14.06.2009, 22:08:36
m-ar interesa si pe mine maldive..anul trecut am fost in mallorca si a fost superb .v-o recomand:)

kathalinna
24.08.2009, 13:58:39
buna miresicilor apropo de agentii de voiaj a plecat cineva cu agentia level tour din bucuresti sau ati auzit ceva despre ei?daca stiti ceva anuntati-ma si pe mine va rog.multumesc:* :*

andreea4ia
28.09.2009, 16:27:14
As dori sa aflu si eu de agentii preturi, locuri, dar mai de actualitate 2008,2009

Princes
28.09.2009, 18:24:48
eu va recomand peter turism

ada_c
03.10.2009, 18:54:41
Noi am apelat la agentia Ultramarin si am fost super multumiti.Bafta!

dee
21.02.2010, 21:08:56
noi am fost in turcia, cu Raturism.. a fost ok, doar ca..in loc sa plecam la 10 dimineata am plecat la 8 seara, si ziua aceea n-am mai recuperat-o.

cosmin12tm
23.02.2010, 14:27:44
eu am gasit ceva oferta cu cazare gratis in tenerife, noi tre sa ne cautam biletele de avion doar.is curios daca o fi adevarat.ati mai auzit careva de aceasta oferta?

andre10
22.03.2010, 17:37:05
eu am gasit ceva oferta cu cazare gratis in tenerife, noi tre sa ne cautam biletele de avion doar.is curios daca o fi adevarat.ati mai auzit careva de aceasta oferta?

gratis??????????????????Daca afli ceva sa ne anunti si pe noi. ;))

natymotanel
22.03.2010, 17:41:50
da si eu vreau oferta aia, desi mi se pare ceva necurat la mijloc:-"

cosmin12tm
30.03.2010, 11:52:25
da si eu vreau oferta aia, desi mi se pare ceva necurat la mijloc:-"

gata avem bilete de avion, avem rezervarea facuta, in luna mai plecam, si da chiar e gratis cazarea!! va voi povesti ce si cum.am mai vb cu lume care a fost si chiar e gratis:) ma puteti contacta sa va dau detalii

Princes
31.03.2010, 17:31:14
gata avem bilete de avion, avem rezervarea facuta, in luna mai plecam, si da chiar e gratis cazarea!! va voi povesti ce si cum.am mai vb cu lume care a fost si chiar e gratis:) ma puteti contacta sa va dau detalii
si eu vreau detalii^:)^

Ellutza22
31.03.2010, 18:28:15

detalii te rugam

simonaa
31.03.2010, 19:02:41

Si euuuu...si euuuuu vreau detalii!

andre10
07.04.2010, 13:02:43
si eu vreau detaliii :x:x

cosmin12tm
08.04.2010, 18:48:12
nu prea am avut acces la mess, este vorba despre niste oferte gratuite, din partea membrilor timesharing, nu stiu daca nu cumva se va considera reclama daca am sa postez aici...pe scurt oricine poate beneficia ade o saptamana de cazare gratis in tenerife daca are o invitatie din partea unui membru al clubului, adica o persoana care detine un apartament, proprietate in sistem timesharing.singura obligatie fiind de a asista intr-un din zile la o prezentare a ofertelor timesahring, fara insa a avea vreo obligatie de a cumpara sau plati ceva, prezentarea dureaza cateva ore, in rest va puteti bucura de vacanta, pentru cei interesati de detalii va pot sta la dispozitie pe mail sau pe mess adc_tm , eu am biletele de avion pentru luna mai - wizz pana la bergamo si apoi ryanair:) abia astept sa plec!!

Princes
08.04.2010, 18:50:44
nu prea am avut acces la mess, este vorba despre niste oferte gratuite, din partea membrilor timesharing, nu stiu daca nu cumva se va considera reclama daca am sa postez aici...pe scurt oricine poate beneficia ade o saptamana de cazare gratis in tenerife daca are o invitatie din partea unui membru al clubului, adica o persoana care detine un apartament, proprietate in sistem timesharing.singura obligatie fiind de a asista intr-un din zile la o prezentare a ofertelor timesahring, fara insa a avea vreo obligatie de a cumpara sau plati ceva, prezentarea dureaza cateva ore, in rest va puteti bucura de vacanta, pentru cei interesati de detalii va pot sta la dispozitie pe mail sau pe mess adc_tm , eu am biletele de avion pentru luna mai - wizz pana la bergamo si apoi ryanair:) abia astept sa plec!!
multumim de informatii!>:D<ti-am inregistrat id-ul

Adina_Vasy
03.05.2010, 00:18:02
Fetelor, unde mergeti in luna de miere? :-? Noi ne-am gandit la Turcia, Alanya :) am gasit o oferta la 1000 euro, pentru 2 pers, hotel de 4*, all inclusive, transport.... ce ziceti? e ok? Noi am vrea pana la sfarsitul lunii sa rezolvam si cu asta :)
Astept pareri :)

Princes
03.05.2010, 06:55:55
Fetelor, unde mergeti in luna de miere? :-? Noi ne-am gandit la Turcia, Alanya :) am gasit o oferta la 1000 euro, pentru 2 pers, hotel de 4*, all inclusive, transport.... ce ziceti? e ok? Noi am vrea pana la sfarsitul lunii sa rezolvam si cu asta :)
Astept pareri :)
in ce luna mergeti si la ce hotel? e buna oferta!

Adina_Vasy
03.05.2010, 09:32:56
in ce luna mergeti si la ce hotel? e buna oferta!
Din 24 august, si am gasit mai multe hoteluri la pretul acesta, mie mi-a placut hotel Santana :) voi unde ati fost?

Adina_Vasy
03.05.2010, 14:24:05
Fetelor, a mers careva in luna de miere cu oferta last minute? :) sau toate ati planuit/platit dinainte? Noi ne gandeam si la varianta aceasta :)

Adina_Vasy
04.05.2010, 17:42:27
Fetelor, a mers careva in luna de miere cu oferta last minute? :) sau toate ati planuit/platit dinainte? Noi ne gandeam si la varianta aceasta :)
Gata, am rezolvat! Plecam pe 25 august in Turcia, in statiunea Finike, hotel de 5*, AI, avion, 880 euro/pt doua pers :)

Princes
05.05.2010, 12:00:36
Din 24 august, si am gasit mai multe hoteluri la pretul acesta, mie mi-a placut hotel Santana :) voi unde ati fost?
noi am fost la hotel kosedere4*\:D/

Princes
05.05.2010, 12:01:52
Gata, am rezolvat! Plecam pe 25 august in Turcia, in statiunea Finike, hotel de 5*, AI, avion, 880 euro/pt doua pers :)
:madlaugh:super oferta,la ce agentie ai fost?

Adina_Vasy
05.05.2010, 21:38:22
:madlaugh:super oferta,la ce agentie ai fost?
La As Tour :)

Princes
06.05.2010, 13:32:15
La As Tour :)
felicitari si sa va simtiti bine!;-)platesti 880 de euro cu sau fara asigurarile medicale?

Adina_Vasy
06.05.2010, 14:00:20
felicitari si sa va simtiti bine!;-)platesti 880 de euro cu sau fara asigurarile medicale?

Multumim, fara asigurari, dar am inteles ca sunt in jur de 50 ron pentru amandoi.... iar viza nu se mai plateste din ianuarie :D

Princes
06.05.2010, 14:27:56
Multumim, fara asigurari, dar am inteles ca sunt in jur de 50 ron pentru amandoi.... iar viza nu se mai plateste din ianuarie :D
noi am facut asigurari storno si am dat 80 de lei pt amandoi
da?nu mai platim viza?:madlaugh:bine oricum nu era mult;-)

clauditz
09.05.2010, 00:12:41

Interesant.

As vrea sa ne povesteti apoi cum a fost vremea in mai in Tenerife.
Eu am studiat, pentru luna noastra de miere si ne-am decis in final spre ceva mult mai cald - Egipt.

clauditz
09.05.2010, 00:17:47

Scriai ca vrei sa rezolvi pana la sfarsitul lunii, si ai rezolvat in 3 zile. Felicitari!
Pretul este foarte ok.
Noi am platit acum 3 ani 800 euro in Kemer (zona cu pietricele) la 4* AI.
Nu stiu cum e in Finike.

Dra stiu ca in Turcia, la 5* au si varianta de Ultra All Inclusive - ceea ce include si bauturi internationale (bere / cola) - nu doar locale.
Ar merita - pentru luna de miere.
Si, sa va luati la voi dolari - e acelasi lucru ca si euro pentru turci.

cosmin12tm
19.05.2010, 17:24:41
pareri...
a fost cineva pe costa brava ? spania?
mersi

sorinadorina
27.05.2010, 13:53:40
Interesant.

As vrea sa ne povesteti apoi cum a fost vremea in mai in Tenerife.
Eu am studiat, pentru luna noastra de miere si ne-am decis in final spre ceva mult mai cald - Egipt.

Si noi tot in Egipt vom merge, dar in octombrie.
Am fost si in 2008, in august si a fost cam cald.Unde mergeti, Hurghada sau Sharm el Sheikh?
V-ati rezervat deja? Cu ce agentie mergeti?

lavitzi
28.05.2010, 11:31:35
Ceau,

Sunt de ceva vreme membru al acestui forum dar pana acuma numai am studiat si nu am scris nimic, dar subiectul asta ma intereseaza foarte mult:)
Si eu am nunta in 25 sept, la biserica din P-ta Crucii si tot in Egipt vrem sa mergem in luna de miere.:)
Ne gandeam in Hurgada dar inca nu ne-am hotarat.

Voi cu ce agentie mergeti?

sorinadorina
28.05.2010, 12:08:31
Ceau,

Sunt de ceva vreme membru al acestui forum dar pana acuma numai am studiat si nu am scris nimic, dar subiectul asta ma intereseaza foarte mult:)
Si eu am nunta in 25 sept, la biserica din P-ta Crucii si tot in Egipt vrem sa mergem in luna de miere.:)
Ne gandeam in Hurgada dar inca nu ne-am hotarat.

Voi cu ce agentie mergeti?
Inca nu ne-am hotarat.
Iti recomand Grand Resort din Hurghada.

lavitzi
28.05.2010, 15:19:37
merci mult

sorinadorina
24.07.2010, 14:40:17
Am nevoie de oferte pentru Sharm el Seikh, luna oct (6), 14 nopti, hoteluri de 4 si 5 *, all inclusive.
Cine ma ajuta?

maddy8
24.07.2010, 22:10:39
O intrebare putin off-topic, dar sper sa gasesc raspuns. Imi trebuie pasaport cand cumpar biletul de la agentie? Saptamana viitoare vreau sa-mi iau bilet pt luna de miere, iar pasaportul urmeaza sa-l fac dupa aceea. Oare o fi vreo problema?

ionut_tuo
26.07.2010, 10:25:02
cand ai cumparat biletele de la agentia de turism ai avut nevoie si de pasaport?

merci anticipat pentru raspuns,o:-)

Adina_Vasy
26.07.2010, 12:53:04
cand ai cumparat biletele de la agentia de turism ai avut nevoie si de pasaport?

merci anticipat pentru raspuns,o:-)
Nu am avut nevoie.....doar de buletin pentru a intocmi contractul :)

sorinadorina
26.07.2010, 13:11:48
Nu am avut nevoie.....doar de buletin pentru a intocmi contractul :)
Cu ce agentie mergeti?