PDA

Versiunea completa : Miresici din Caras Severin

Pagini : 1 [2] 3

rali
01.06.2007, 19:28:11
Nu sunt perle ;-) sunt margele. Am auzit ca nu e bine sa porti perle la nunta dar nu stiu de ce:D .
Scuze,mi s-a parut ca sunt perle. Oricum e super setul.>:D<

mariaa
02.06.2007, 13:22:33
ceau.
chiar ca ii fain. eu mi-am luat un colier din argint cu pietricele albe in ton cu diadema si cerceii is la fel. ca niste raze. chestia e ca atunci am fost incantata de el dar acumas vrea altceva ca tot ma uit si vad altfel parca mai faine :sad: .
in rest toate bune la voi?
va tzuk si spor la treburi:)
Ms mult,la inceput si eu am vrut de argint dar nu am gasit sa-mi placa si intamplator l-am vazut pe asta si mi-a placut enorm incat l-am luat si merge bine cu coronita ca nu am vrut diadema. nu am vazut colierul tau dar ma gandesc ca e frumos si nu are rost sa te mai gandesti ca sunt altele mai faine;-) .....asa am facut si eu cu rochia dupa ce am dat comanda dar acum imi place ffff mult.Sa fi fericita si sa-l porti cu placere:*

mariaa
02.06.2007, 13:25:12
Scuze,mi s-a parut ca sunt perle. Oricum e super setul.>:D<
Nici o problema, nu m-am suparat ca nu aveam de ce:* .Multumesc tare mult pt aprecieri>:D<

rali
03.06.2007, 22:13:55
Fetelor, vineri am avut cununia civila si am avut niste emotii...Acum sunt doamna cu acte.:D

mariaa
04.06.2007, 18:08:02
<:-P Felicitari si CASA DE PIATRA!!! sa fiti fericiti si sa va iubiti pana la adanci batraneti!>:D<

rali
04.06.2007, 21:43:18
Multumesc mult:*

cori13
06.06.2007, 16:04:28
ceau
felicitari si sa fiti fericiti toata viata. ma bucur tare pentru tine rali.<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
:* :* :* :* :*

rali
06.06.2007, 21:19:27
Multu mult, mult<:-P<:-P<:-P>:D<

Rebe
10.06.2007, 23:12:14
Nu sunt perle ;-) sunt margele. Am auzit ca nu e bine sa porti perle la nunta dar nu stiu de ce:D .

eu am citit aici pe forum cum ca perlele simbolizeaza lacrimi... eu am avut perle la nunta, nu cred in superstitii. Oricum, e ff frumos setul tau.;-) Sa-l porti fericita!

mariaa
13.06.2007, 14:22:18
Mersi mult Rebe.........casa de piatra,multa fericire si tot ce va doriti!!!!!!!!!!!>:D<

mariaa
16.06.2007, 22:22:30
Fetelor nu mai spuneti nimic?:( Ce ati mai rezolvat? pupici si spor in continuare:*

rali
17.06.2007, 15:14:56
Eu sunt in sesiune si sunt cam stresata. Pana dupa nu mai fac nimic dar nu mai am multe de rezolvat.:*

mariaa
20.06.2007, 22:19:23
Bafta la examene......si eu am licenta in 25 si sunt cam stresata ca e f mult de invatat.Nici eu nu mai am multe de rezolvat, mi/au ajuns si invitatiile..... in sfarsit#-o asa ca mai trebuie sa vb de prali cand merg acasa.:*

rali
21.06.2007, 13:53:42
Iti urez multa bafta la licenta.>:D<

raluca_sirboiu
21.06.2007, 20:13:27
Bafta la examene......si eu am licenta in 25 si sunt cam stresata ca e f mult de invatat.Nici eu nu mai am multe de rezolvat, mi/au ajuns si invitatiile..... in sfarsit#-o asa ca mai trebuie sa vb de prali cand merg acasa.:*

multa bafta!!!

mariaa
23.06.2007, 14:41:09
Multumesc fetelor, sa fie :*

cris77
25.06.2007, 11:57:54
Bine v-am regasit....
in sfarsit rasuflu usurata.Am incheiat sesiunea de examene cu brio.Am luat toate examenele , si inca cu note mari,,,,
Acum ca mai am o luna si o saptamana exact pana la nunta am timp sa definitivez micile detalii.
In rest am terminat cu rezervari,comenzi,etc.
Tinutele noastre sunt complete de la ciorapi si pantofi pana in varful capului...
Am aranjat si cu prajiturile,florile ,bautura si torturi.
Am resusit sa impartim toate invitatiile .Majoritatea celor pe care i-am invitat ne-au si confirmat deja.(apropiatii binetinteles), urmand ca de la ceilalti sa primim confirmare cu 1-2 satamani inainte.
Sper sa fie vreme frumoasa , sa nu ploua , si sa avem noroc .
Eu va tin la curent cu ce mai fac.
celor carora li se apropie nunta , va doresc din sufletelul meu agitat si emotionat , multa dragoste , fericire si sa fiti cele mai frumoase.
Va pupacesc.
Cris77

rali
25.06.2007, 18:43:03
Ce fain ca ai terminat deja!!! Eu am ultimul ex in 6 iulie si de atunci si pana la nunta mai am doar 22 de zile:((. Dar asta e, ce sa fac... Oricum nu mai am multe de rezolvat.:*

butterfly23
18.07.2007, 14:56:33
fetelor voi unde mergeti in luna de miere? ca sunt cam disperata mai sunt 2 saptamani pana la nunta si nu am gasit nimic. :-SS stiti vreo agentie in caransebes? si mai o problema fetele din caransebes cu cine va faceti aranjamentul la sala de mese? raspundeti pe privat daca nu se poate aici.
multumesc anticipat. multa bafta in continuare la pregatiri.>:D<

cris77
11.08.2007, 23:10:09
Salutare miresici,
proaspete doamne , viitoare doamne... ce mai faceti?
Eu am avut o nunta de vis , am emotii si acum cand ma gandesc , am atasat cateva poze cu rochita mea la subiectul rochii de mireasa.
Sper sa va placa .
Mai atasez si aici...
Va pup dulce
Criss

butterfly23
06.09.2007, 12:58:12
felicitari tuturor miresicilor care tocmai s-au casatorit!!!:*

cosmilore
13.09.2007, 00:20:09
si eu sunt mireasa din Caras :) Sunt din Resita si aici voi face si nunta

mariaa
17.09.2007, 14:33:26
Buna miresicilor! Nu am mai scris de mult, Casa de piatra!celor care au avut nunta.:* Eu m-am simtit superb la nunta,a fost ceva de vis pt noi,sunt super fericita.Va doresc si voua multa fericire si tot ce va doriti!<:-P <:-P

MIHAINA
16.01.2008, 14:43:04
si eu sunt mireasa din Caras, mai exact din resita

kimmy
16.01.2008, 18:48:49
salut si eu sunt din resita si voi face nunta la crivaia.
momentan stau in timisoara si nu prea am timp sa umblu prin resita. poate sa ma ajute vreuna din voi sa imi spuna cum decurg lucrurile pe la starea civila unde tre sa merg si unde platesc ce e de platit??? va rog mult... :)

MIHAINA
17.01.2008, 15:49:56
Buna
Pai, Nu Stiu Inca Cum Stau Lucrurile La Stare Civila, Pentru Mine E Inca Devreme, Cum Aflu Ceva Iti Dau Un Mesaj

ione_g
20.01.2008, 13:42:04
Buna ....si eu sunt din Resita...si sunt noua in clubul Miresici:) ma bucur ca exista un asemenea grup in care ne putem cunoaste si putem schimba pareri....

c_r
20.01.2008, 23:00:44
buna...si eu sunt din Resita.....si am nunta tot la Crivaia...asa cum am mai vazut la 2 miresici :)
sunt bucuroasa ca tocmai mi-am gasit si restaurant unde sa tin nunta :) astept sa aflu cat mai multe, ca sunt cam in pom cu organizarea :)

ione_g
21.01.2008, 21:49:11
buna...si eu sunt din Resita.....si am nunta tot la Crivaia...asa cum am mai vazut la 2 miresici :)
sunt bucuroasa ca tocmai mi-am gasit si restaurant unde sa tin nunta :) astept sa aflu cat mai multe, ca sunt cam in pom cu organizarea :)
foarte frumos peisajul la crivaia....sper sa aveti parte de multa distractie si sa fie totul asa cum va doriti:)

kimmy
23.01.2008, 19:44:59
Ceau c_r. Unde la crivaia o sa ai nunta?
Eu la hotel Claris. Cand spui capela crivaia te referi la locul ala din poienita de peste rau?
si vine preotul din resita sa va cunune sau cel din valiug?
la noi e mai problemaa fiindca vom face cununia la catolici si nu cred ca preotul va veni...
si inca o intrebare...asiguri transport?
Si ai vazut ca avem nunta in aceasi zi?
poate ne vedem pe la starea civila...

c_r
28.01.2008, 12:40:07
Ceau c_r. Unde la crivaia o sa ai nunta?
Eu la hotel Claris. Cand spui capela crivaia te referi la locul ala din poienita de peste rau?
si vine preotul din resita sa va cunune sau cel din valiug?
la noi e mai problemaa fiindca vom face cununia la catolici si nu cred ca preotul va veni...
si inca o intrebare...asiguri transport?
Si ai vazut ca avem nunta in aceasi zi?
poate ne vedem pe la starea civila...

eu cununia civila nu o tin la crivaia, ci in gataia (de acolo e logodnicul meu), in 07.06.08 :)
Da, la capela din poienita va fi cununia. Noi facem cununi ala ortodocsi, si va veni preotul de la timisoara ;)) (cel care l-a botezat pe honey) de la biserica sarbeasca. dar am rezervat capela la biserica catolica valiug, de ei apartine :)
masa o voi avea la Atlantic (strandul vechi, in lent) in restaurantul mare (care acuma se construieste) :)
despre transport.....nu voi asigura:"> la cununie vine doar cin evrea, nu vor fi toti, ca la petrecre :)

corina_laura
28.01.2008, 20:25:30
Buna miresici carashene!
sunt noua la voi pe forum si sunt din resita. eu mai am pana la nunta dar sunt cam in plop cu organizarea. am rezervat restaurantul timea de pe calea timisorii. a facut cineva acolo vreo nunta? imi puteti spune cum e? e destul de elegant? si nu prea reusesc sa gasesc un dj. ma poate ajuta cineva? please???:-<

ione_g
28.01.2008, 22:31:15
Buna miresici carashene!
sunt noua la voi pe forum si sunt din resita. eu mai am pana la nunta dar sunt cam in plop cu organizarea. am rezervat restaurantul timea de pe calea timisorii. a facut cineva acolo vreo nunta? imi puteti spune cum e? e destul de elegant? si nu prea reusesc sa gasesc un dj. ma poate ajuta cineva? please???:-<
Restaurantul Timeea e super....cred k e printre cele mai frumoase localuri pentru nunti din oras.....au avut niste prieteni nunta acolo si a iesit foarte frumos.....sper sa iasa la fel si la tine....:)

ione_g
28.01.2008, 22:36:04
eu cununia civila nu o tin la crivaia, ci in gataia (de acolo e logodnicul meu), in 07.06.08 :)
Da, la capela din poienita va fi cununia. Noi facem cununi ala ortodocsi, si va veni preotul de la timisoara ;)) (cel care l-a botezat pe honey) de la biserica sarbeasca. dar am rezervat capela la biserica catolica valiug, de ei apartine :)
masa o voi avea la Atlantic (strandul vechi, in lent) in restaurantul mare (care acuma se construieste) :)
despre transport.....nu voi asigura:"> la cununie vine doar cin evrea, nu vor fi toti, ca la petrecre :)
La ce pret ati stabilit meniul la Atlantic?? si ti-au cerut si tie acel acont de 5000 ron in martie....mie asa mi-au spus....si au mai zis k atunci vom semna contractul.....iar pretul poate creste pana in iulie cu maxim 5%. Aceleasi lucruri ti le-au spus si tie???

MIHAINA
29.01.2008, 08:05:44
Buna miresici carashene!

buna
si noi am vrut sa tinem nunta la restaurantul Timea, e frumos, e elegant, dar eu am avut o problema cu el, in sensul ca e intre blocuri si nu are parcare (fiecare cu pasaricile lui!). As fi vrut sa te intreb cat te costa localul, cati invitati ai,si doar dj, nu si formatie?

corina_laura
30.01.2008, 07:38:05
buna
si noi am vrut sa tinem nunta la restaurantul Timea, e frumos, e elegant, dar eu am avut o problema cu el, in sensul ca e intre blocuri si nu are parcare (fiecare cu pasaricile lui!). As fi vrut sa te intreb cat te costa localul, cati invitati ai,si doar dj, nu si formatie?

buna!
si eu m-am gandit la treaba cu parcarea dar se pare ca cei de la timeea au o curte interioara mare pe care ne-o pun la dispozitie pt masini.
cel mai scump meniu e 120 ron si e destul de sofisticat,dar putem sa ne compunem noi ce vrem din cartea lor de meniuri.bauturile si prajiturile ni le aducem noi.invitati am vreo 180-190 dar cum sigur nu vin toti ramanem cu vreo 150.
formatie as vrea dar nu stiu de unde sa o scot !daca poate cineve asa imi dea un sfat as fi tare happy!:D

MIHAINA
31.01.2008, 10:45:36
[quote=corina_laura;601087]buna!
si eu m-am gandit la treaba cu parcarea dar se pare ca cei de la timeea au o curte interioara mare pe care ne-o pun la dispozitie pt masini.
cel mai scump meniu e 120 ron si e destul de sofisticat,dar putem sa ne compunem noi ce vrem din cartea lor de meniuri.bauturile si prajiturile ni le aducem noi.invitati am vreo 180-190 dar cum sigur nu vin toti ramanem cu vreo 150.
formatie as vrea dar nu stiu de unde sa o scot !daca poate cineve asa imi dea un sfat as fi tare happy!:D[/quote

Ce formatie ai vrea? Muzica populara sau usoara? Si cam cat ai in buget?
Noi a trebuit sa luam o formatie de muzica populara( pentru bunici, parinti, tot tacamul:D ) si ne costa 3000 eur, cam, scump, dar asta e!

corina_laura
31.01.2008, 15:26:37
Noi a trebuit sa luam o formatie de muzica populara( pentru bunici, parinti, tot tacamul:D ) si ne costa 3000 eur, cam, scump, dar asta e![/quote]

eu as vrea muzica usoara pe cat posibil. la noi parinti si bunicii nu o prea au nici ei cu muzica populara.nu ma asteptan sa coste atat.cred ca e in fc de renume ,nu?oricum cu bugetul nu e problema.numai sa gasesc ceva ce suna bine.
cu tortul ce faci?il comanzi in resita? oare il fac calumea aici?eu am vazut modele tare frumoase la codrina in timisoara dar nu stiu ccum sa il transport.

c_r
01.02.2008, 09:29:24
La ce pret ati stabilit meniul la Atlantic?? si ti-au cerut si tie acel acont de 5000 ron in martie....mie asa mi-au spus....si au mai zis k atunci vom semna contractul.....iar pretul poate creste pana in iulie cu maxim 5%. Aceleasi lucruri ti le-au spus si tie???

da, asa ceva mi-a zis si mie. nu am stabilit meniul exact, pana in martie cand semnam si contractul. asa ca astept pana in martei chestii clare legate de meniu. mi-au zis ca va fi in jur de 140 de ron /pers :)

c_r
01.02.2008, 09:31:23
buna!
formatie as vrea dar nu stiu de unde sa o scot !daca poate cineve asa imi dea un sfat as fi tare happy!:D

eu am formatie de muzica populara+solist...si m-a ajuns la 1500Euro. Daca vrei mai multe detalii iti dau pe privat :)

c_r
01.02.2008, 09:33:26
Noi a trebuit sa luam o formatie de muzica populara( pentru bunici, parinti, tot tacamul:D ) si ne costa 3000 eur, cam, scump, dar asta e!

eu as vrea muzica usoara pe cat posibil. la noi parinti si bunicii nu o prea au nici ei cu muzica populara.nu ma asteptan sa coste atat.cred ca e in fc de renume ,nu?oricum cu bugetul nu e problema.numai sa gasesc ceva ce suna bine.
cu tortul ce faci?il comanzi in resita? oare il fac calumea aici?eu am vazut modele tare frumoase la codrina in timisoara dar nu stiu ccum sa il transport.[/quote]

in legatura cu tortul am si eu o dilema..nu stiu daca in resita sa il fac sau in timi???:-\ aici...poate doar la rogge, am auzit ca ei fac din martipan pe modelul adu sdetine, dar nu stiu detalii.
in timi, eu am vb la ottima si ei imi cer 0.8ron/km si iltransporta la resita. la ei am vazut torturi facute si sunt super :)

corina_laura
04.02.2008, 16:53:00
imi spui te rog unde la rogge? unde e in resita?

c_r
06.02.2008, 20:37:21
imi spui te rog unde la rogge? unde e in resita?

la hotel, la Rogge....langa Banca Romexterra

MIHAINA
07.02.2008, 11:35:19
Daca Vrei Muzica Usoara, Te Pot Pune In Contact Cu Verisoara Mea, Ea Canta Muzica Usoara; Referitor La Tort, Inca Nu Stiu Exact, Dar Mai Mult Ca Sigur Ca Am Sa Optez Pentru Resita Si Am De Ales Intre Unicat Si Floare De Colt, Am Inteles Ca Si La Unicat Iti Fac Pe Comanda, Cam Ce Vrei Tu, Ma Refer La Aspect Si Compozitie. Tortul Alb Din Martipam Cu Trandafiri( Inca Nu M-am Hotarat Daca Naturali Sau Comestibili), Dar Neaparat Bordo

MIHAINA
07.02.2008, 11:42:40
eu am formatie de muzica populara+solist...si m-a ajuns la 1500Euro. Daca vrei mai multe detalii iti dau pe privat :)

Mulțumesc pentru oferta, dar la formatie, numele ei ne-a fost sugerat de catre nas :D, deci nu prea am avut de ales. Oricum e vorba de Petrica Moise impreuna cu formatia; pretul initial a fost de 4500 eur, dar am negociat la 3000 eur, cu inceperea programului de dimineata, de acasa, asa ca, parca nu mai e atat de mult pretul, tinand cont ca vor canta pana dimineata, si am inteles ca, sunt buni. Oricum, inainte de a vorbi cu formatia asta, am vorbit si cu Irimica, care ne-a cerut 2500 eur, cu inceperea programului de la masa.

MIHAINA
08.02.2008, 14:01:54
De unde va luati rochita de mireasa?
Eu am fost in cele 2 magazine din resita :-&
Si la Tm la targuri, si nu prea am vazut ceea ce vreau:(, in sensul ca rochita care mi-a ramas la sufletel e de la alb si negru si costa cam 25 mil, parca nu as da atat pe rochia de mireasa.
Voi ce spuneti?

kimmy
16.02.2008, 18:22:20
Ceau,
Care sunt cele doua magazine in resita, ala de pe bulevardul revolutiei (asa cred ca ii spune) si al doilea...
Fetelor, cum mai stati cu pregatirile, ca eu mai am doar 4 luni si "stau" la fel ca ca atunci cand am hotarat sa ne casatorim...deh, am rezervata sala si stabilit meniul dar in rest nu am rezolvat prea multe. :-<

MIHAINA
21.02.2008, 08:15:36
Ceau,
Care sunt cele doua magazine in resita, ala de pe bulevardul revolutiei (asa cred ca ii spune) si al doilea...
Fetelor, cum mai stati cu pregatirile, ca eu mai am doar 4 luni si "stau" la fel ca ca atunci cand am hotarat sa ne casatorim...deh, am rezervata sala si stabilit meniul dar in rest nu am rezolvat prea multe. :-<

Ambele magazine sunt pe bvl. revolutiei. Referitor la pregatiri, ce sa-ti spun, si eu stau la fel ca si tine, avem sala rezervata, nasii stabiliti, formatia tocmita, si... cam atat. Luna asta, sper, ca-mi voi gasi rochita, in resita am cautat, dar nu prea am gasit ce vreau, asa ca voi trece la Timisoara, vreau neaparat sa ajung la Alb si Negru, am vazut un model foarte frumos in catalogul pe 2008

corina_laura
21.02.2008, 18:20:17
eu mai am 5 luni pana la nunta si nu stau nici eu mai bine! am sala , nasii, sonorizarea o aduc din timisoara si am reusit sa imi gasesc rochie.e de la alb si negru.al meu viitor sotior m-a anuntat ca si-a luat si el costum dar cum eu nu vreau sa ii arat rochia nici el nu imi arata costumul.zice ca vrea surprize pe toata linia![-o< #:-S
inca nu stiu ce sa fac cu tortul!?

MIHAINA
22.02.2008, 09:21:12
eu mai am 5 luni pana la nunta si nu stau nici eu mai bine! am sala , nasii, sonorizarea o aduc din timisoara si am reusit sa imi gasesc rochie.e de la alb si negru.al meu viitor sotior m-a anuntat ca si-a luat si el costum dar cum eu nu vreau sa ii arat rochia nici el nu imi arata costumul.zice ca vrea surprize pe toata linia![-o< #:-S
inca nu stiu ce sa fac cu tortul!?

Rochita care ai luat-o este din catalogul nou?
Te intreb pentru ca si mie imi place un model de acolo foarte mult, saptamana viitoare ma voi duce sa o incerc, sper sa si arte bine pe mine!
Referitor la ce spui tu, cu vazutul rochiei inainte de nunta, si noi am hotarat acelasi lucru, adica sa nu vada rochita inainte de nunta, sa fie o surpriza.
In cazul nostru a fost o "problema" hotaratea cu locul de unde va fi luata mireasa, adica eu :), pentru ca noi locuim impreuna, dar, intr-un final, l-am convins sa ma ia de la bunici:D.
Cu tortul, nici eu nu prea stiu, in primul rand trebuie sa stabilesti ce culori vor predomina la nunta, si abia apoi sa gasesti un model de tort, cel putin asa voi face eu; daca vrei modele de tort sa-mi spui ca eu am gasit cateva.
De executat, am inteles ca la Rogge, au bucatari buni, oricum cred ca cel mai bine ar fi de martipam.

cris77
25.02.2008, 14:02:13
Buna ,
referitor la intrebarea cum e la restaurantul Timeea , pot sa va zic din experienta ca este SUPER OK.
Am avut nunta anu trecut in iulie si a fost superb,sala superba , servire si meniu ireprosabil.
Chiar am fost super multumiti.
Daca aveti timp puteti sa va uitati la poze pe site-ul unde am eu albumul.
Grabiti-va cu pregatirile ca in ultima luna o sa vi se para totul ca nu merge in regula si veti intra in panica.
Referitor la tort , fina mea si-a facut la Unicat din marzipan alb si trandafiri bordo si a fost foarte bun si la gust si la aspect.
Daca va mai pot ajuta cu ceva ,
Cu mare placere
Cris

c_r
27.02.2008, 11:49:53
Fetele, eu mai am mai putin de 4 luni si nu am nici rochita!!! :((
Noi avem sala, biserica, verighete, muzica, foto+video si...cam atat!
A! era sa uit am deschis si comanda de tort, dar inca nu stim exact cum va fi ca si design :) Tortul si praji le facem la Ottima Pan Timisoara :)

ancapatri
27.02.2008, 20:26:10
in legatura cu rochita, nu stiu ce dimensiuni ai, dar ..rochita mea este de vanzare..anuntul cu poze este in bazar, sub 'rochie maggie sottero-timisoara', dar m-am gandit sa dau de stire si aici, pentru ca rochita este la caransebes...deci in zona. daca este cineva interesata, ma puteti contacta si pe privat..taote informatiile despre rochie sunt in anunt.
mersi;-)

ginutza83
04.03.2008, 15:48:38
buna,
eu sunt din caransebes, insa voi face nunta in severin, orasul natal al viitorului meu sot. sora mea are nunta anul acesta in caransebes, la restaurant nord.
va pup

c_r
11.03.2008, 10:16:28
in legatura cu rochita, nu stiu ce dimensiuni ai, dar ..rochita mea este de vanzare..anuntul cu poze este in bazar, sub 'rochie maggie sottero-timisoara', dar m-am gandit sa dau de stire si aici, pentru ca rochita este la caransebes...deci in zona. daca este cineva interesata, ma puteti contacta si pe privat..taote informatiile despre rochie sunt in anunt.
mersi;-)

am citit...din pacate :( eu am 1.62 fara tocuri, iar cu tocuri sigur voi ajunge la 1.70 ;-) rochita e super :)

MIHAINA
17.03.2008, 09:10:04
Buna ,
referitor la intrebarea cum e la restaurantul Timeea , pot sa va zic din experienta ca este SUPER OK.
Am avut nunta anu trecut in iulie si a fost superb,sala superba , servire si meniu ireprosabil.
Chiar am fost super multumiti.
Daca aveti timp puteti sa va uitati la poze pe site-ul unde am eu albumul.
Grabiti-va cu pregatirile ca in ultima luna o sa vi se para totul ca nu merge in regula si veti intra in panica.
Referitor la tort , fina mea si-a facut la Unicat din marzipan alb si trandafiri bordo si a fost foarte bun si la gust si la aspect.
Daca va mai pot ajuta cu ceva ,
Cu mare placere
Cris

Superbe pozele
Imi place mult rochita ta, dar eu sunt micuta de statura...

ancapatri
17.03.2008, 19:35:38
Superbe pozele
Imi place mult rochita ta, dar eu sunt micuta de statura...

ti-am trimis un mesaj pe privat..sper sa mai vorbim

melly85
16.05.2008, 19:05:31
c_r (http://www.miresici.ro/member.php?u=16580) imi dai si mie niste informati despre formatia ta te rog
vbmenu_register("postmenu_691450", true);

delishor
12.06.2008, 10:36:12
cris, citind pe forum, am vazut ca ai avut o nunta foarte organizata. eu nu sunt banateanca, si nu cunosc deloc furnizorii din zona. ai putea sa am ajuti cu ceva florarii? tu ai optat pt resita sau timisoara?
dar cofetarii?
la timisoara am mai vazut ce oferte exista, dar mi se pare cam mult sa caram tortul pana la bocsa....
merci

muki
27.06.2008, 00:33:40
salut carashencele.am citit tot topicul s nu amvazut nimic despre coafura si make-up. am pritene in resita si caransebes care vin in tm pt salon,si am dedus ca e problema cu calitatea serviciilor in zona.pupici

laurai
09.07.2008, 09:59:30
Salutare! Sunt si eu pe aici... din Resita, nunta in Resita la Timeea, dar abia la anul in aprilie. Va pup pe toate si mult succes la organizarea evenimentului!<:-P

c_r
11.07.2008, 09:48:36
cris, citind pe forum, am vazut ca ai avut o nunta foarte organizata. eu nu sunt banateanca, si nu cunosc deloc furnizorii din zona. ai putea sa am ajuti cu ceva florarii? tu ai optat pt resita sau timisoara?
dar cofetarii?
la timisoara am mai vazut ce oferte exista, dar mi se pare cam mult sa caram tortul pana la bocsa....
merci

pot sa iti spun si eu despre furnizori din Resita :) Eu am avut nunta acu 3 saptamani. :)
Florarie - Resita, Semiflor (am dus poze cu modelele dorite si au iesit exact asa cum am dorit, la preturi ok )
Cofetarie - eu am optat pt Timisoara, Ottimapan ( in Resita nu am gasit ceva care sa imi convina raportul calitate/pret)
Sper ca ti-am fost de folos.

ginutza83
23.09.2008, 22:51:55
hello......
nu e nimeni din caransebes? numai din resita?...fara suparare, fetelor, dar eu nu stiu resita deloc :-" sunt din caransebes si am nunta anul viitor.

va pup pe toate

geany_m
12.10.2008, 13:44:43
Salutare dragele mele :)

Miresica Angisor a creat o petiție online , pt. Masivul Postavaru , poate vreți să semnați si voi această petiție:

Angisor Re: Miresici guralive 2
fetelor, daca vi se pare interesanta, votati petitia urmatoare va rog...e initiata de mine..multumesc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p07202042.html

MoniTuca
13.10.2008, 16:05:22
Salut!
Si eu sunt miresica din Resita si voi avea nunta la anul in august, la restaurant Capitol.
Amr ezolvat deja cu formatia dar nu stiu inca pe nimeni pentru poze si video.
Ma puteti ajuta ?:-\

madii113
18.10.2008, 14:17:55
hello......
nu e nimeni din caransebes? numai din resita?...fara suparare, fetelor, dar eu nu stiu resita deloc :-" sunt din caransebes si am nunta anul viitor.

va pup pe toate
Buna,
Vad ca faci nunta in severin la Traian.
Sotul meu e de acolo si am fost la 2 nunti reusite acolo, inclusiv cea a nasilor mei de nunta.
Daca te pot ajuta cu ceva cu cea mai mare placere ii intreb si iti spun.
Spor la miresit.
Pupici.

ginutza83
20.10.2008, 15:28:05
Buna,
Vad ca faci nunta in severin la Traian.
Sotul meu e de acolo si am fost la 2 nunti reusite acolo, inclusiv cea a nasilor mei de nunta.
Daca te pot ajuta cu ceva cu cea mai mare placere ii intreb si iti spun.
Spor la miresit.
Pupici.
madi, s-ar putea sa fi salvarea mea! tocmai am scris pe forumul miresicilor din mehedinti ca am indoieli cu privire la restaurant. noi vom face nunta in sala noua (la et.1) si nu-mi prea place. te rog sa-mi povestesti tot ce stii despre restaurant. eventual da-mi un pm. plssssssssssssssss

ginutza83
04.11.2008, 15:37:46
fetelor, azi am aflat ca vom putea muta nunta la csb . dragutzul meu tatic si posesor de viitor ginere oltean (de care,de altfel, este foarte mandru), a reusit sa ne rezerve restaurantul nord. culmea este ca singura data care mai era libera era exact data pe care ne-am dorit-o noi<:-Pnu credeam ca pot avea atata noroc! eram deja disperati cu restaurantul, pt ca nu mai vroiam deloc sa facem la traian in severin si nu mai gaseam nimic acolo. asa ca am mutat nunta in banat. si ceea ce ma bucura si mai mult este ca iubirea mea a fost complet de acord cu mine si s-a bucurat la fel de mult;;)

FIORELA
18.01.2009, 13:07:27
Salut miresicilor, si eu st miresica de Caras, am si eu o dilema cu privire la tort, am vazut ca multe din miresele de aici au optat pt tortul facut in Timisoara, de ce? As vrea sa stiu cam cat e kg in Timi, ca eu m-am interesat pe la cofetariile din Resita si kg e de la 30 - 35 Ron nu st prea multumita de ce ofera, merci si mai vb noi, ca mai am o groaza de intrebari, va pup

c_r
18.01.2009, 15:59:54
Salut miresicilor, si eu st miresica de Caras, am si eu o dilema cu privire la tort, am vazut ca multe din miresele de aici au optat pt tortul facut in Timisoara, de ce? As vrea sa stiu cam cat e kg in Timi, ca eu m-am interesat pe la cofetariile din Resita si kg e de la 30 - 35 Ron nu st prea multumita de ce ofera, merci si mai vb noi, ca mai am o groaza de intrebari, va pup

Tot cam asa este pretul si in Timi (eu l-am facut cu 33 ron/kg),dar mie in Resita nu au vrut sa imi faca exact asa cum am vrut eu :)
Atasez o poza cu tortul meu

FIORELA
20.01.2009, 09:40:16
Tortul tau este esit din tipar, dar oricum e foarte frumos, ma gandesc, ca a fost si foarte bun, si cu transportul cum te-ai descurcat? Felicitari<:-P

auramed
20.01.2009, 12:22:44
buna,daca sunt miresici din resita am si eu o intrebare:stiti ce restaurante mai sunt libere in octombrie?va rog ,ajutati-ma![-o<

c_r
23.02.2009, 21:07:24
Tortul tau este esit din tipar, dar oricum e foarte frumos, ma gandesc, ca a fost si foarte bun, si cu transportul cum te-ai descurcat? Felicitari<:-P

scuze, nu am mai intrat de ceva timp :">
transportul a fost asigurat de cei de la cofetarie :)

auramed
24.02.2009, 13:23:25
buna fetelor ,ce cofetarii recomandati pentru tort de nunta in resita?cine a facut tortul in timisoara cand l-au transportat la resita?

BDiana
27.02.2009, 16:48:11
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

ABCDEF
30.03.2009, 18:25:41
buna eu sunt din bocsa si fac nunta tot aici dar asi fii interesata daca stiti cumva un salonh de machiaj in resita fintca sunt foarte aproape.va pup si ast ras

c_r
05.05.2009, 15:02:11
buna eu sunt din bocsa si fac nunta tot aici dar asi fii interesata daca stiti cumva un salonh de machiaj in resita fintca sunt foarte aproape.va pup si ast ras

eu m-am machiat la Alina de la Romarta :)

iulian_tm12
11.05.2009, 14:40:19
buna fetelor ,ce cofetarii recomandati pentru tort de nunta in resita?cine a facut tortul in timisoara cand l-au transportat la resita?

torturi bunicele se fac si in oravita :) e un laborator specializat..ti le livreaza direct la sala

iulian_tm12
11.05.2009, 14:41:02
a avut cineva artificii la dansul mirilor sau afara? stiti furnizori de astfel de servicii in judetul caras?

auramed
14.05.2009, 09:06:13
multumesc iulian de raspuns am facut deja comanda la o cofetarie din resita,sper sa fie bun tortul

auramed
14.05.2009, 09:09:14
iulian esti cumva din oravita?daca da stii cum canta SORIN?( in caz ca ai auzit de el)multu pentru rasp!

iulian_tm12
20.05.2009, 17:05:18
iulian esti cumva din oravita?daca da stii cum canta SORIN?( in caz ca ai auzit de el)multu pentru rasp!

habar n-am cantaretii de pe acolo...daca te intereseaza ceva de genu artificii sau aranjamente, poze, prajituri aia te pot ajuta...

gti_12
24.05.2009, 02:36:08
eu am contactat 2 firme de artificii ..preturi bunicele:D

auramed
29.05.2009, 09:07:54
buna!stiti cumva o croitoreasa in resita care sa-mi modifice putin rochia de mireasa?

c_r
15.06.2009, 14:18:19
buna!stiti cumva o croitoreasa in resita care sa-mi modifice putin rochia de mireasa?

incearca la cei de la Altes sau Casa rochilor de mireasa (ei fac si rochii de mireasa) :)

nmaryah
02.07.2009, 13:47:51
ceau! eu sunt din RESITA si o sa am nunta in oct 24 :Dam auzit ca ai nevoie de machiaj...te pot ajuta!chiar cu asta ma ocup,am inceput cu prietene,cunostinte etc si imi place foarte mult ce iese din mainile mele.Toate miresele au fost multumite si mai colaboram la diferite evenimente.Dak te intereseaza putem sa ne intalnim sa atam de vb si pot sa iti fac un machiaj de proba sa vazi ce parere ai!sunt convinsa ca o sa iti placa.!dak nu...ramanem prietene,,,,ce zici te bagi?:) nr meu de tel este:0763070009.te astept>:D<casa de piatra !
P.S.ma numesc MARIA si dak ai ai nevoie de ceva legat de nunta poti sa ma suni sfaturi idei orice pupici:">

nmaryah
02.07.2009, 13:56:22
VAI CE RAU IMI PARE!nu stiu cum sa facem sa ne intalnim nu mi-am dat seama ca se va sterge nr de tel...poate dak incerc sa scriu cu litere:Dhai sa vedem: zero sapte sase trei /zero sapte zero zero zero zero noua.sa speram ca mai intrii sa gasesti raspunsuri...dak te mai pot ajuta cu ceva....cu mare placere>:D<pupici

nmaryah
02.07.2009, 14:13:29
Salut!
Si eu sunt miresica din Resita si voi avea nunta la anul in august, la restaurant Capitol.
Amr ezolvat deja cu formatia dar nu stiu inca pe nimeni pentru poze si video.
Ma puteti ajuta ?:-\
ceau! incearca o oferta de pret si calitate de la FOTO EXPRES (pachete foto+video-la preturi avantajoase) in govandari pe bulevard,eu acolo am mers si sunt de parere ca nu au concurenta in resita. incearca sa vezi...poate e cea si pe gustul tau:Dapropo....a costat mult formatia ta?astept rasp.

auramed
02.07.2009, 16:28:10
pentru nmaryah:si eu am nevoie de cineva care sa ma machieze ,am nunta in 12.09 in resita.o sa se poata face o proba cu 5 zile inainte de nunta asta in caz ca nu esti ocupata in ziua aia?am vazut ca biserica are acelasi nume cu a mea,ti-ai facut deja programare,eu cand am fost au zis sa merg cu o luna inainte de nunta.multumesc pentru raspuns

nmaryah
13.07.2009, 15:59:03
pentru nmaryah:si eu am nevoie de cineva care sa ma machieze ,am nunta in 12.09 in resita.o sa se poata face o proba cu 5 zile inainte de nunta asta in caz ca nu esti ocupata in ziua aia?am vazut ca biserica are acelasi nume cu a mea,ti-ai facut deja programare,eu cand am fost au zis sa merg cu o luna inainte de nunta.multumesc pentru raspuns

ceau Aura! sunt maria si in general sunt libera in fiecare week-end.iti pot face un machiaj de proba oricand doresti tu.Eu stau in govandari ,la victoria,dar pot sa vion si la tine dak imi spui adresa.nu pot sa iti trimit msg privat...dar iti las un nr de tel,,,sau id de mess:nmaryah2000(mess)+ zero sapte doi sase/trei noua unu. patru sapte noua! pupici:)astept sa vb

auramed
13.07.2009, 20:57:48
ceau,eu stau pe caransebesului dar vin destul de rar acasa ,lucrez in timisoara.dar vb pe mess croitoruaurica e adresa.

nmaryah
02.10.2009, 10:58:16
ceau fetelor! nu se mai casatoreste nimeni in caras in afara de mine?:Oda-ti si voi un semn...ce florarie sa aleg...habar nu am... cine s-a casatorit intre timp,sa posteze niste poze pe site sa ne mai inspiram si noi...pupici:*

auramed
08.10.2009, 20:49:19
ceau!alege floraria din spate de la victoria inainte era o librarie ,e in bloc turn
eu am fost super multumita de aranjamentul de tort si florile nasilor de botez.o nunta frumoasa iti doresc si mai ales distreaza-te orice s-ar intampla(bun sau rau)in ziua aia.multumesc de machiaj a fost superb!:*

anKAA
11.10.2009, 14:52:46
Mresici de 2010 nu exista?\:D/ Haideti sa ne sfatuim, sa impartim pareri...............

miresica_mica
11.11.2009, 21:12:10
Buna miresici,spuneti-mi si mie unde pot gasi verighete frumoase in resita,pt ca am vazut mai multe site-uri dar parca nu as avea curaj sa le comand asa...e un lucru prea important...pupici.#:-S

MiraMaria86
08.01.2010, 16:06:44
Un Nou an, un nou început!
În 2010 nu mai are nimeni nuntă:(
Eu sunt din Reșița și am nuntă în august

miresica_mica
27.01.2010, 17:55:06
Buna mira si eu am nunta in august.In ce stadiu esti cu pregatirile?Eu nu prea stiu de ce sa ma apuc....(:|

Spor la treaba.#:-S :*

MiraMaria86
03.02.2010, 12:37:12
Anul de abia a început așa că până la sfârșitul lui 2010, multă apă va mai curge pe Bârzava:) și cred eu că o să fie un an plin de nunți, cel puțin din câte am auzit eu. Eu am nuntă pe 21 august și mi ar face plăcere să stau la povești despre restaurant, rochie, muzică, bla bla cu miresici reșițence.
Pup

issabellaa
03.02.2010, 14:13:40
buna fetelor!!! si eu sunt din resita. am nunta pe 25 septembrie ,poate ne ma sfatuim.

issabellaa
05.02.2010, 22:05:48
miresica mica si mira cum stati cu pregatirile?

daniela20
10.02.2010, 20:02:02
Buna fetele si eu am nunta in septembrie la restaurantul timeea.Am fost la o nunta acolo si mi s-a parut superb.Sper ca am ales bine.

! In data de 20-21 februarie este targ de nunti la restaurant Capitol.

anthea
12.02.2010, 15:12:20
Buna fetele si eu am nunta in septembrie la restaurantul timeea.Am fost la o nunta acolo si mi s-a parut superb.Sper ca am ales bine.

! In data de 20-21 februarie este targ de nunti la restaurant Capitol.

Si in data de 26-28 februarie2010 este targ de nunti la muzeul banatului din govandari

anthea
12.02.2010, 15:16:23
Anul de abia a început așa că până la sfârșitul lui 2010, multă apă va mai curge pe Bârzava:) și cred eu că o să fie un an plin de nunți, cel puțin din câte am auzit eu. Eu am nuntă pe 21 august și mi ar face plăcere să stau la povești despre restaurant, rochie, muzică, bla bla cu miresici reșițence.
Pup

Ai ales deja rochia,sau macar modelul? Toate te vor lua prin surprindere la un moment dat,chiar atunci cand zici ca mai ai timp.
Ce tema ai ales pt sala,ce culoare faci? Eu am avut verde cu alb daca vrei sugestii te pot ajuta dar o sa fie si 2 targuri acuma in februarie si chiar daca mam casatorit voi merge sa vizitez.:D

MiraMaria86
18.02.2010, 16:21:10
Da în weekend o să fie târgul de nunți Lior la Restaurant Capitol. o să merg, dar să văd dacă au adus cumva ceva WOW, dar dacă este ca anul trecut:(.
Sala o să fie aranjată pe vișiniu, iar tema nunții este mire și miresică. Am găsit mărturii<:-P<:-Pexact ce căutam și pahare miri, pe un site ...mai trebuie doar să le comand. Invitațiile ni le face cineva... personalizate(dacă vreți și voi ...). Mai trebuie să aleg cine îmi aranjează sala și să mă gândesc ce vreau, nu sunt hotărâtă la flori.
Voi?

issabellaa
19.02.2010, 16:41:09
buna ,miresici. si eu am nunta in Resita, in septembrie, la restaurantul Palace.

Cum stati cu pregatirile? eu stau destul de bine cu pregatirile,am foto, video, formatie si dj , verighete, marturii, aranjament.

anthea
20.02.2010, 13:08:45
Da în weekend o să fie târgul de nunți Lior la Restaurant Capitol. o să merg, dar să văd dacă au adus cumva ceva WOW, dar dacă este ca anul trecut:(.
Sala o să fie aranjată pe vișiniu, iar tema nunții este mire și miresică. Am găsit mărturii<:-P<:-Pexact ce căutam și pahare miri, pe un site ...mai trebuie doar să le comand. Invitațiile ni le face cineva... personalizate(dacă vreți și voi ...). Mai trebuie să aleg cine îmi aranjează sala și să mă gândesc ce vreau, nu sunt hotărâtă la flori.
Voi?
Targul Lior este la Muzeu in 26-28 februarie si va fi sper ca wow ca am auzit ca vin firme si de la Timisoara.

anthea
20.02.2010, 13:14:27
Buna miresici,spuneti-mi si mie unde pot gasi verighete frumoase in resita,pt ca am vazut mai multe site-uri dar parca nu as avea curaj sa le comand asa...e un lucru prea important...pupici.#:-S
Vezi ca este targ de nunta 26-28 februarie 2010 la muzeu.Poate gasesti acolo verighete si ce mai ai nevoie. Macar poate iti faci o idee. Eu am gasit verighetele la un targ de genul...foarte frumoase!!!!!!!!!!!!!<:-P

anthea
20.02.2010, 13:17:47
Voi?
Eu am fost la mai multe firme de decoratiuni si am studiat oferte,am cautat mai mult calitatedecat pret mai mic.Florile fac totul la o nunta si gasesti si preturi mai mici la firmele de organizare. Mie miau facut si reducere,ca am luat tot de la ei. Flori,sala,fantane de sampanie de cioco...

rox80
22.02.2010, 10:50:07
In 20-21 a fost targul de nunti de la Capitol si saptamana viitoare va fi targul Lior la muzeu, nu este nici o legatura intre cele doua.

dayanaD
22.02.2010, 20:01:22
salutare fetelor.eu sunt o miresica de 2011 si fac nunta la cantina la stefan anghel(k doar acolo imi intra atatia invitati):)).exista firme de deco in resita k eu habar nu am si as vrea niste informatii?va pup

issabellaa
22.02.2010, 21:57:38
salutare fetelor.eu sunt o miresica de 2011 si fac nunta la cantina la stefan anghel(k doar acolo imi intra atatia invitati):)).exista firme de deco in resita k eu habar nu am si as vrea niste informatii?va pup
buna daiana. sunt foarte multe firme de deco in resita. nu stiu sa iti spun una anume care lucra bine, eu nu am cautat asa ceva pt ca imi ofera restaurantul aranjamentul gratis. dar mergi la targ sambata aceasta si acolo sigur vor veni multe firme. eu am auzit ca firma unde sunt si rochii de mireasa sus in muncitoresc sunt chiar ok.

cosmin12tm
23.02.2010, 22:15:45
am trecut pe la targ...nu prea a fost cinestie ce.mi-a placut o firma din oravita cu un decor pe crem cu dantela neagra, ceva nou si unul pe verde parca. am vazut si unele urate..incarcate prea mults,...dar totusi e un inceput bun pentru resita! cam putine oferte la fotovideo si doar una singura de artificii.oricum e de laudat intentia organizatorilor!

MiraMaria86
24.02.2010, 08:44:47
Și mie mi-au plăcut foarte mult aranjamentele cu crem și negru, dar mai ales aranjamentul floral din cale. Cu toate că firma era din Oravița avea chestii super.
Dar eu căutam ceva pe vișiniu, simplu, fără prea multe pietricele, pene și tot felul de chiciuri:(, și nu am găsit. Poate am mai mult noroc la târgul de la muzeu. Pusici

MiraMaria86
24.02.2010, 09:00:20
Buna mira si eu am nunta in august.In ce stadiu esti cu pregatirile?Eu nu prea stiu de ce sa ma apuc....(:|

Spor la treaba.#:-S :*

Eu am rezolvat de restaurant, muzică, invitații, tort, mărturii...mai am numai sala de arnjat și nu știu cu cine...Tu?
Spor la treabă și multă creativitate, pt că avem nevoie
Pusici

cosmin12tm
08.03.2010, 20:56:08
am auzit ca se organizeaza pe 13.14 martie un targ de nunti la oravita la restaurant caras, stie cineva ceva?

rox80
28.04.2010, 09:06:59
Cine imi poate recomanda o firma serioasa de decoratiuni din resita?Ce firme sunt? Si un restaurant? Are soramea nunta...Ms.

lily_ana2003
28.04.2010, 13:54:55
Buna, si eu sunt o miresica de 2010. Verighetele ni le-am facut la o cunostiinta. Ne-a aratat mai multe modele si sunt lucrate manual. Gramul de aur e 55 lei si manopera 35 lei. Daca vreuna e interesata va pot da numarul doamnei.
Spor la pregatiri...

cosmin12tm
01.05.2010, 15:54:02
Cine imi poate recomanda o firma serioasa de decoratiuni din resita?Ce firme sunt? Si un restaurant? Are soramea nunta...Ms.
ceau eu stiu o firma...te pot ajuta...

roxanachity
03.06.2010, 21:49:39
Sorry,

Vreau sa va spun ca imi vand rochita MAGGIE SOTTERO - CHARLOTTE, ALL IVORY, marime 6 (se potriveste la 34-36-38). O rochita superba!

Eu am 57 kg si 1.68. Am purtat-o cu tocuri de 8 cm, si apoi cu tocuri de 5 cm.
Am cumparat-o cu 1800 eur, si vreau sa o vand cu 1000 euro.

Poze aici http://picasaweb.google.com/103269561525804854409/ROCHITADEVANZARE#

Astept oferte!

Miorush
26.08.2010, 14:51:01
Buna fetelor...
Viitorul meu sot e carashan si o sa avem nunta la Moldova Noua. Ma gandeam sa mergem sa luam fructe si alte cateva chestii de la sarbi ca e mai aproape si posibil mai ieftin decat sa mi le car din Timisoara, unde locuim si in primul rand nu stiu cu ce se plateste acolo, euro sau banii lor? Poate careva din voi sa ma ajute cu o informatie, ceva?
Mersi mult>:D<

issabellaa
27.08.2010, 11:31:22
Buna fetelor...
Viitorul meu sot e carashan si o sa avem nunta la Moldova Noua. Ma gandeam sa mergem sa luam fructe si alte cateva chestii de la sarbi ca e mai aproape si posibil mai ieftin decat sa mi le car din Timisoara, unde locuim si in primul rand nu stiu cu ce se plateste acolo, euro sau banii lor? Poate careva din voi sa ma ajute cu o informatie, ceva?
Mersi mult>:D<
buna miorush, daca vrei sa-ti faci cumparaturile la sarbi iti trebe dinari, moneda lor nationala. Doar in peco-uri accepta euro din cate stiu eu. Si s-ar putea si in hipermarket-uri mari, gen metro sa iti accepte euro, dar eu nu teas sfatui sa platesti in euro deoarece schimbul valutar acolo in supermarket poate sa te dezavantajeze, mai bine iti cumperi dinari.

Miorush
27.08.2010, 12:17:27
buna miorush, daca vrei sa-ti faci cumparaturile la sarbi iti trebe dinari, moneda lor nationala. Doar in peco-uri accepta euro din cate stiu eu. Si s-ar putea si in hipermarket-uri mari, gen metro sa iti accepte euro, dar eu nu teas sfatui sa platesti in euro deoarece schimbul valutar acolo in supermarket poate sa te dezavantajeze, mai bine iti cumperi dinari.

Ok...multumesc frumos...:*

lizuca80
30.08.2010, 16:40:10
Buna,fetelor!

Sunt noua pe acest forum si am nunta in 2011.Restaurantul am reusit sa-l stabilesc,complex Atlantic,insa de cateva saptamani imi bat capul in legatura cu muzica.Mi-as dori o formatie cu solist/solista,care sa ridice lumea de la mese,sa cante banateana,ceva ardeleneasca si daca se poate sa aiba in pauze si un dj.Nu m-as intinde mai mult de 2000-2500 euro,dar nu ma supar daca ar costa si mai putin.Daca stiti ceva nume va rog din suflet postati-le sau trimiteti-mi-le pe pm.
Stiti cum canta Dan Mirea impreuna cu solista Alma Florea?

Va multumesc fetelor si ar fi bine sa fie ceva mai multa activitate pe forumul nostru.

Miorush
09.09.2010, 23:30:24
Buna,fetelor!

Sunt noua pe acest forum si am nunta in 2011.Restaurantul am reusit sa-l stabilesc,complex Atlantic,insa de cateva saptamani imi bat capul in legatura cu muzica.Mi-as dori o formatie cu solist/solista,care sa ridice lumea de la mese,sa cante banateana,ceva ardeleneasca si daca se poate sa aiba in pauze si un dj.Nu m-as intinde mai mult de 2000-2500 euro,dar nu ma supar daca ar costa si mai putin.Daca stiti ceva nume va rog din suflet postati-le sau trimiteti-mi-le pe pm.

Va multumesc fetelor si ar fi bine sa fie ceva mai multa activitate pe forumul nostru.

Eu am avut-o pe Simona Rumega, gasesti videoclipuri cu ea si pe youtube...canta impreuna cu doi solisti de muzica usoara, astfel incat nu prea exista pauza la muzica decat pentru melodii gen meneaito, dansul pinguinului...etc. Toata lumea a fost super incantata...nu s-a prea stat jos, eu personal nu cred k am reusit sa ma asez la masa mai mult de 5 min toata nunta si m-a costat 2000Euro cu transportul lor de la Timisoara la Moldova Noua cu tot...si au fost 6 cantareti de tot...ea voce muzica populara, mai un solist de muzica usoara, voce, unul de muzica usoara/populara voce si clape, un taragotist, un acordeonist si tobosar.

adina_maria
10.09.2010, 22:23:02
Buna,fetelor!

Eu am avut nunta sambata trecuta tot la Atlantic si i-am avut pe Camelia Ceocu & Petrica Dalea. Au fost minunati!!! Ne-au facut o nunta de neuitat, lumea a dansat pana dimineata la 6. Si sotul Cameliei, Mihai Ceocu, e de milioane! Ii recomand din toata inima! Daca mai vrei detalii, scrie-mi pe privat.

violett24
12.10.2010, 11:24:16
si eu fac nunta in resita
deci ma primiti si pe mine??????

happybride84
18.10.2010, 15:48:52
Ceau fetele,

as avea si eu nevoie de putin ajutor...si eu am nunta in resita insa abia in 28.04.2012 (da, stiu, mai e pana atunci, insa vreau sa am timp sa pregetesc totul in liniste...) si as vrea sa stiu cam cu cat timp inainte ati rezervat voi localul in Resita?
Noi suntem amandoi din Resita dar locuim in Timisoara asa ca vom avea timp de "pregatiri la fata locului" doar in weekend (cam 2 weekend-uri/luna).
In Timisoara stiu ca se fac rezervarile cam cu 1 1/2 ani, cel tarziu un an inainte....in Resita este tot asa sau se poate mai tarziu? Nu as vrea nici sa-mi stabilesc data nuntii in functie de disponibilitatea localului...vreau neaparat 28.04.2012 :D.
Inca ceva: imi puteti da cateva idei de localuri, eventual nr de persoane min si max si poate niste preturi orientatetive si cat ati achitat avans?

Mersi mult, va pup si spor la pregatiri...:)>-

violett24
20.10.2010, 14:17:54
Ceau fetele,

as avea si eu nevoie de putin ajutor...si eu am nunta in resita insa abia in 28.04.2012 (da, stiu, mai e pana atunci, insa vreau sa am timp sa pregetesc totul in liniste...) si as vrea sa stiu cam cu cat timp inainte ati rezervat voi localul in Resita?
Noi suntem amandoi din Resita dar locuim in Timisoara asa ca vom avea timp de "pregatiri la fata locului" doar in weekend (cam 2 weekend-uri/luna).
In Timisoara stiu ca se fac rezervarile cam cu 1 1/2 ani, cel tarziu un an inainte....in Resita este tot asa sau se poate mai tarziu? Nu as vrea nici sa-mi stabilesc data nuntii in functie de disponibilitatea localului...vreau neaparat 28.04.2012 :D.
Inca ceva: imi puteti da cateva idei de localuri, eventual nr de persoane min si max si poate niste preturi orientatetive si cat ati achitat avans?

...........

eu am rezervat cu 6 luni inainte
acum depinde cand vrei sa faci.........vara e aglomerat;))
eu zic ca e prea devreme sa te gandesti la asta

lizuca80
22.10.2010, 14:30:07
Ceau fetele,

Noi am avem nunta in iulie 2011 si am rezervat localul anul acesta in august,dar si atunci am fost nevoiti sa ne mutam data cu o saptamana inainte,intrucat in lunile de vara mai erau disponibile doar cateva sambete.Am ales complexul Atlantic din Lend mai ales pentru locatia deosebita,unde putem avea imagini si filmari deosebite.Avansul a fost de 2000 lei,pretul meniului 140 lei,variat si bogat,cu bauturi la discretie.Decorul restaurantului nu era inclus.Conditia contractului este minim 120 de persoane.Inainte de a rezerva acest restaurant am fost si la Timea,Nera si Dusan si fiul.La Timea pretul era 130 lei/meniu cu bauturi la discretie,mai putin vinul si 135 lei cu acesta bautura inclusa.Avansul era de 1000-1500 lei.Decorul salii era asigurat de ei.Dezavantajul este ca restaurantul este situat intre blocuri,pe C.Timisorii,iar daca vrei ceva fotografii exterioare nu prea ai unde sa faci.La restaurantul Nera cred ca era tot 130 lei/meniu,iar la Dusan parca era 110-120 lei/meniu.Tine cont ca sunt preturi pentru 2010,care in 2011 sigur vor mai suferi mici modificari(cca 10 lei/meniu),iar in 2012,cand ai tu nunta,iar se vor modifica.Nu m-am zbatut atat de tare pentru aceste ultime doua locatii(Dusan si Nera) pentru ca mi-am dorit de la inceput Atlanticul.
In privinta capacitatii lor de ocupare,in Atlantic intra cca 250 de persoane(asa spun ei),dar eu zic ca nu incap mai mult de 200,neinghesuiti;Timeea este ceva mai mare,cu o capacitate de maxim 350 locuri,Nera la fel,iar Dusan maxim 300.
Alte restaurante:Capitol,Semenic,Duet,Palace,sau cantine:lic.Stefan Anghel,Aurora.Poate mai sunt si altele care imi scapa acum.
Sper ca ti-am fost de folos tie si altor viitoare miresici.
Spor la pregatiri,iar daca ati avut nunta la Atlantic v-as ruga sa veniti si cu pareri recente despre cum au fost serviciile lor.

lizuca80
22.10.2010, 14:51:33
Eu am avut nunta sambata trecuta tot la Atlantic si i-am avut pe Camelia Ceocu & Petrica Dalea. Au fost minunati!!! Ne-au facut o nunta de neuitat, lumea a dansat pana dimineata la 6. Si sotul Cameliei, Mihai Ceocu, e de milioane! Ii recomand din toata inima! Daca mai vrei detalii, scrie-mi pe privat.

Mersi mult de info.Am rezolvat intre timp cu muzica,ne canta Anca Domnita si Nicoleta Sarbu,Anca este din Orastie si am contactat-o pentru ca eu am si origini ardelene si,in plus,canta si muzica usoara foarte bine,iar pe Nicoleta pentru muzica banateana.Te-as intreba pe privat,legat despre complexul Atlantic,dar nu am inca 10 mesaje pe forum.
Daca stiti ceva despre cele doua soliste astept pareri,dragi miresici.
Mult spor la pregatiri.

lizuca80
22.10.2010, 14:57:16
Eu am avut-o pe Simona Rumega, gasesti videoclipuri cu ea si pe youtube...canta impreuna cu doi solisti de muzica usoara, astfel incat nu prea exista pauza la muzica decat pentru melodii gen meneaito, dansul pinguinului...etc. Toata lumea a fost super incantata...nu s-a prea stat jos, eu personal nu cred k am reusit sa ma asez la masa mai mult de 5 min toata nunta si m-a costat 2000Euro cu transportul lor de la Timisoara la Moldova Noua cu tot...si au fost 6 cantareti de tot...ea voce muzica populara, mai un solist de muzica usoara, voce, unul de muzica usoara/populara voce si clape, un taragotist, un acordeonist si tobosar.

Mersi mult pentru raspuns,am ascultat-o pe Simona,imi place cum canta si nu cere atat de mult pentru cat ofera in comparatie cu alti solisti din Timisoara.Dar prea tarziu...

happybride84
22.10.2010, 15:24:30
Noi am avem nunta in iulie 2011 si am rezervat localul anul acesta in august,dar si atunci am fost nevoiti sa ne mutam data cu o saptamana inainte,intrucat in lunile de vara mai erau disponibile doar cateva sambete.Am ales complexul Atlantic din Lend mai ales pentru locatia deosebita,unde putem avea imagini si filmari deosebite.Avansul a fost de 2000 lei,pretul meniului 140 lei,variat si bogat,cu bauturi la discretie.Decorul restaurantului nu era inclus.Conditia contractului este minim 120 de persoane.Inainte de a rezerva acest restaurant am fost si la Timea,Nera si Dusan si fiul.La Timea pretul era 130 lei/meniu cu bauturi la discretie,mai putin vinul si 135 lei cu acesta bautura inclusa.Avansul era de 1000-1500 lei.Decorul salii era asigurat de ei.Dezavantajul este ca restaurantul este situat intre blocuri,pe C.Timisorii,iar daca vrei ceva fotografii exterioare nu prea ai unde sa faci.La restaurantul Nera cred ca era tot 130 lei/meniu,iar la Dusan parca era 110-120 lei/meniu.Tine cont ca sunt preturi pentru 2010,care in 2011 sigur vor mai suferi mici modificari(cca 10 lei/meniu),iar in 2012,cand ai tu nunta,iar se vor modifica.Nu m-am zbatut atat de tare pentru aceste ultime doua locatii(Dusan si Nera) pentru ca mi-am dorit de la inceput Atlanticul.
In privinta capacitatii lor de ocupare,in Atlantic intra cca 250 de persoane(asa spun ei),dar eu zic ca nu incap mai mult de 200,neinghesuiti;Timeea este ceva mai mare,cu o capacitate de maxim 350 locuri,Nera la fel,iar Dusan maxim 300.
Alte restaurante:Capitol,Semenic,Duet,Palace,sau cantine:lic.Stefan Anghel,Aurora.Poate mai sunt si altele care imi scapa acum.
Sper ca ti-am fost de folos tie si altor viitoare miresici.
Spor la pregatiri,iar daca ati avut nunta la Atlantic v-as ruga sa veniti si cu pareri recente despre cum au fost serviciile lor.

Iti multumesc mult pentru raspunsul detaliat. Chiar mi-ai fost de ajutor, mai ales ca eu pana acum nu am apucat sa vad si sa ma interesez la nici un restaurant pentru ca noi ajungem doar cam 2 weekenduri/luna prin Resita.
Si mie imi place mult Atlanticul mai ales pentru locatie, insa in aprilie cand am eu nunta nu cred ca este inca nimic amenajat pe afara.
Momentan eu tind spre Dusan dar va trebui sa intreb care este numarul minim de persoane.Noi vom avea cam 150 persoane.
Fotograf ai gasit deja?

lizuca80
23.10.2010, 15:50:52
Iti multumesc mult pentru raspunsul detaliat. Chiar mi-ai fost de ajutor, mai ales ca eu pana acum nu am apucat sa vad si sa ma interesez la nici un restaurant pentru ca noi ajungem doar cam 2 weekenduri/luna prin Resita.
Si mie imi place mult Atlanticul mai ales pentru locatie, insa in aprilie cand am eu nunta nu cred ca este inca nimic amenajat pe afara.
Momentan eu tind spre Dusan dar va trebui sa intreb care este numarul minim de persoane.Noi vom avea cam 150 persoane.
Fotograf ai gasit deja?

Inca nu am cautat amanuntit,doar am vazut cateva site-uri prin care-si promovau serviciile.

dayanaD
23.10.2010, 17:02:06
Fotograf ai gasit deja?

eu o sa am nunta la dusan in 24 sept 2011 si l-am rezervat din iulie 2010(mai aveau liber atunci doar 17 si 24 sept...noroc ca eu am vrut d la inceput 24 sept).....asa ca dak vrei o data anume...eu zic sa te duci sa vb cu el si dak e prea devr,o sa iti zik dusan cand sa vi...e super de treaba nenea:D meniul era 110 lei pers(doar mancarea...meniul d baza pe care tu il poti imbunatati) si pt ink 15 lei de pers ai bautura nelimitat(mai putin tariu) decorul dak il vrei de la ei e 1 euro de scaun,dar au doar 5 culori:D. avans am dat 2000 de lei. nu cred ca iti impune nr de pers....... doar dak aveai sub 100 cred k iti dadea sala de jos,sala mik

happybride84
25.10.2010, 09:48:12
eu o sa am nunta la dusan in 24 sept 2011 si l-am rezervat din iulie 2010(mai aveau liber atunci doar 17 si 24 sept...noroc ca eu am vrut d la inceput 24 sept).....asa ca dak vrei o data anume...eu zic sa te duci sa vb cu el si dak e prea devr,o sa iti zik dusan cand sa vi...e super de treaba nenea:D meniul era 110 lei pers(doar mancarea...meniul d baza pe care tu il poti imbunatati) si pt ink 15 lei de pers ai bautura nelimitat(mai putin tariu) decorul dak il vrei de la ei e 1 euro de scaun,dar au doar 5 culori:D. avans am dat 2000 de lei. nu cred ca iti impune nr de pers....... doar dak aveai sub 100 cred k iti dadea sala de jos,sala mik

Mersi mult. In cazul acesta in primul weekend din noiembrie cand ajung in Resita vom merge la el sa vedem sala si sa discutam cu el. Daca el considera ca este prea devreme, vom face rezervare la peste vreo 3 luni. Mi se pare ca iesi mult mai bine cu cei 15 lei in plus pentru bautura nelimitat.
Tie iti amenajeaza ei sala sau ai alta firma? Stii cumva ce contine acest meniu de baza?

dayanaD
25.10.2010, 19:08:01
Mersi mult. In cazul acesta in primul weekend din noiembrie cand ajung in Resita vom merge la el sa vedem sala si sa discutam cu el. Daca el considera ca este prea devreme, vom face rezervare la peste vreo 3 luni. Mi se pare ca iesi mult mai bine cu cei 15 lei in plus pentru bautura nelimitat.
Tie iti amenajeaza ei sala sau ai alta firma? Stii cumva ce contine acest meniu de baza?

legat de bautura...nu ies mai bine cu ei...daca iau bautura de la depozit,economisesc vreo 10-15 mil(la 350-400 de pers cate am eu).nu fac decorul cu ei k nu au decat 5 culori,dar ink nu am cautat nici in alta parte...trebuie sa ma interesez. meniul de baza e format din aparitiv(nu mai stiu ce e in el),supa,6 sarmale si 3 feluri de friptura cu cartofi si salata de varza park...+cafea

happybride84
26.10.2010, 09:06:41
da, la numarul asta de persoane banuiesc ca iesi mai bine cu bautura ta...nu stiam ca ai atat de multi invitati..
Iti multumesc de raspunsuri si spor la pregatiri

happybride84
08.11.2010, 09:55:40
Salut,

Am fost intr-un final la Resita. Am vazut mai multe restaurante din care cel mai mult ne-au placut Dusan si Atlantic, am ales insa Atlanticul din cauza locatiei minunate..:)

AA, si contrar asteptarilor mele, nu a fost deloc prea devreme...

lavinia30
09.11.2010, 19:31:41
Salut,

Am fost intr-un final la Resita. Am vazut mai multe restaurante din care cel mai mult ne-au placut Dusan si Atlantic, am ales insa Atlanticul din cauza locatiei minunate..:)

AA, si contrar asteptarilor mele, nu a fost deloc prea devreme...
Ai facut o alegere buna nu vei regreta ca ai ales restaurantul Atlantic acum carcotasi probail vei gasi si eu am avut nunta acolo si am fost multumita desi au fost unii care ziceau ca ar fi mici inconveniente dar noi nu am avut. Si mie mia fost greu inainte de nunta ca nu cunosteam pe nimeni in Resita dar Doamne Doamne mia scos oameni cu suflet bun care au facut sa iasa totul bine. Nu stiam unde sa merg la freza , machiaj, decor dar s-au rezolvat toate nu stiam ce cofetarie sa aleg dar Dumnezeu ma ajutat sa aleg bine. Fetelor e un moment unic in viata si extrem de frumos fara cuvinte va doresc succes la pregatiri si... va astept cu intrebari :)

happybride84
10.11.2010, 13:21:19
Ai facut o alegere buna nu vei regreta ca ai ales restaurantul Atlantic acum carcotasi probail vei gasi si eu am avut nunta acolo si am fost multumita desi au fost unii care ziceau ca ar fi mici inconveniente dar noi nu am avut. Si mie mia fost greu inainte de nunta ca nu cunosteam pe nimeni in Resita dar Doamne Doamne mia scos oameni cu suflet bun care au facut sa iasa totul bine. Nu stiam unde sa merg la freza , machiaj, decor dar s-au rezolvat toate nu stiam ce cofetarie sa aleg dar Dumnezeu ma ajutat sa aleg bine. Fetelor e un moment unic in viata si extrem de frumos fara cuvinte va doresc succes la pregatiri si... va astept cu intrebari :)

Si mie mi-a placut de la bun inceput, mai ales locatia cu multa verdeata, apa, flori..m-a impresionat.
In privinta machiajului am noroc..mama este cosmeticiana si face machiaje de nunta.

Tu cum ai avut aranjata sala? Ai cumva ceva poze?

lavinia30
10.11.2010, 13:57:39
Si mie mi-a placut de la bun inceput, mai ales locatia cu multa verdeata, apa, flori..m-a impresionat.
In privinta machiajului am noroc..mama este cosmeticiana si face machiaje de nunta.

Tu cum ai avut aranjata sala? Ai cumva ceva poze?
E foarte bine atunci esti o norocoasa. Uitate pe http://laviniamarcu.hi5.com aici am descarcat ceva fotografii promit sa descarc si cu sala fara invitati doar aranjata. Eu am avut pe rosu cu un crem spre alb a fost superb din punctul meu de vedere am avut doar esarfe pe scaune si a aratat foarte frumos ca ce de la restaurant au scaunele deosebite, si nu imi pare rau ca nu am avut huse fata de la decorari este o draguta si mi-a placut enorm ce a facut. Pe masa am avut fata de masa din brocard cu napron rosu, ranjamentul floral tot cu firma de decor l-am facut dar am vazut tot la Atlantic decorta si pe auriu si nu arata rau chiar deloc sincer. Daca iti mai pot fi de folos cu cea mai mare placere. Apropo si pentru tortul miresei eu l-am fcaut nu stiu daca am voie sa zic cofetaria dar sunt cei de la Victoria cu terasa pe bulevard nu cei din gang-ul acela, este o fata acolo care face torturi de mireasa deosebite exact asa cum il doresti. Eu iti zic toate astea pentru ca ziua nuntii dupa parerea mea e unica si te simti ca o printesa.

anthea
21.11.2010, 09:48:45
Ceau fetele,

Ceau. La fel ca si in TM trebuie sa rezervi din timp cel putin 1 an din cauza ca sunt putine rest. cu servire ireprosabila. Eu iti recomand cu multa caldura rest.Aurora de pe calea Timisorii si acum se mareste sala si vor intra in jur de 300-350 de pers., si au o mancare foarte gustoasa si in primul rind pt. mine cel putin a contat curatenia impecabila din bucatarie,sint oameni supe OK,si te ajuta in buna organizare a nuntii,si ar ma fi Timea . Cei de la Aurora te ajuta cu tot,inclusiv cu decorul salii,lucreaza cu cineva super profi la flori si decoratiuni,am fost la o nunta acolo cu o tematica de toamna ce sa zic super.

happybride84
21.11.2010, 11:12:30
Ceau. La fel ca si in TM trebuie sa rezervi din timp cel putin 1 an din cauza ca sunt putine rest. cu servire ireprosabila. Eu iti recomand cu multa caldura rest.Aurora de pe calea Timisorii si acum se mareste sala si vor intra in jur de 300-350 de pers., si au o mancare foarte gustoasa si in primul rind pt. mine cel putin a contat curatenia impecabila din bucatarie,sint oameni supe OK,si te ajuta in buna organizare a nuntii,si ar ma fi Timea . Cei de la Aurora te ajuta cu tot,inclusiv cu decorul salii,lucreaza cu cineva super profi la flori si decoratiuni,am fost la o nunta acolo cu o tematica de toamna ce sa zic super.

Mersi mult pentru raspuns. Ne-am hotarat deja in privinta restaurantului si am si rezervat. Pana la urma, ne-am decis pt Atlantic. Ne-a placut tot...sala, locatie, peisaj, meniu...chiar suntem incantati de alegerea facuta.

Laura89
20.12.2010, 13:48:26
Buna,fetelor!

Ceau :) La nunta noastra o sa cante Dan Mirea. noua ne place cum canta(de asta l-am ales) si nu cere mult:D

In rest, fetele cum stati cu pregatirile? de unde va luati rochia de mireasa?
Rochia de mireasa... mare problema... nu am gasit nici macar una care sa-mi placa

dayanaD
20.12.2010, 14:56:05
Ceau :) La nunta noastra o sa cante Dan Mirea. noua ne place cum canta(de asta l-am ales) si nu cere mult:D

In rest, fetele cum stati cu pregatirile? de unde va luati rochia de mireasa?
Rochia de mireasa... mare problema... nu am gasit nici macar una care sa-mi placa
eu pana acum am restaurant(dusan),muzica(nicu novac),deco(o firma din oravita),foto-video(din tm),evantai si pompoane pt masini:))
rochii am probat dar nu am gasit nimic care sa imi placa:D.........astept targurile din tm

happybride84
20.12.2010, 16:35:14
Din ce am vazut pana acum (inca nu pot spune ca am cautat doar am mai aruncat cate o privire), cel mai mult mi-au placut rochitele de la Salon Gabriela de pe str Mercy din tm....

dayanaD
20.12.2010, 17:36:28
Din ce am vazut pana acum (inca nu pot spune ca am cautat doar am mai aruncat cate o privire), cel mai mult mi-au placut rochitele de la Salon Gabriela de pe str Mercy din tm....
ai probat ceva acolo?eu nu am fost k mi-e ca sunt naspa vanzatoarele si nu am chef sa ma iau la harta cu ele.nu le supaort pe astea flegmatice...dar o sa imi iau o data inima in dinti si intru si acolo:D

happybride84
21.12.2010, 09:03:25
ai probat ceva acolo?eu nu am fost k mi-e ca sunt naspa vanzatoarele si nu am chef sa ma iau la harta cu ele.nu le supaort pe astea flegmatice...dar o sa imi iau o data inima in dinti si intru si acolo:D

nu am probat inca nimic dar am intrat odata si m-am uitat la rochite...vanzatoarele mi s-au parut ok, chiar mi-au oferit sa incerc cateva modele cu toate ca eram machiata...mi-au oferit demachiant si toate cele.....:)

dayanaD
21.12.2010, 09:41:48
nu am probat inca nimic dar am intrat odata si m-am uitat la rochite...vanzatoarele mi s-au parut ok, chiar mi-au oferit sa incerc cateva modele cu toate ca eram machiata...mi-au oferit demachiant si toate cele.....:)
hmmmm....m-ai convins,in ianuarie-febr merg si eu la probat la ei:D

happybride84
21.12.2010, 16:15:18
hmmmm....m-ai convins,in ianuarie-febr merg si eu la probat la ei:D

da, si eu am sa merg cu siguranta sa probez cate ceva pe la ei dar pt mine e cam devreme..poate doar asa sa-mi fac o idee...
tu ai probat ceva modele pana acum? unde?

Laura89
22.12.2010, 11:16:13
eu pana acum am restaurant(dusan),muzica(nicu novac),deco(o firma din oravita),foto-video(din tm),evantai si pompoane pt masini
rochii am probat dar nu am gasit nimic care sa imi placa.........astept targurile din tm

cum se numeste firma din oravita?:D , si eu am restauratul caras din oravita, deco , tot din oravita,muzica dan mirea cu o tipa , si foto si video cred ca foto express.

stiti cand e primul targ la tm?

Laura89
22.12.2010, 13:40:55
eu pana acum am restaurant(dusan),muzica(nicu novac),deco(o firma din oravita),foto-video(din tm),evantai si pompoane pt masini:))
rochii am probat dar nu am gasit nimic care sa imi placa:D.........astept targurile din tm
si noi tot cu foreverchic lucram. foto si video cu cine ati vb? au site? si cati bani va ia?

cam multe intrebari:D

violett24
27.12.2010, 14:14:25
buna fetelor
ma bucur ca va pregatiti de nunta
daca pot sa va dau idei cu toata placerea
si eu am avut nunta in Resita la Aurora
a fost totul de vis
sincer am fost uimiti de servire,pregatire si aranjare:*
mai am si cate ceva de vanzare de la nunta daca va intereseaza
pantofi,plic,rochie,costum,tiara,colier<:-P

milena2000
31.12.2010, 23:32:44
eu pana acum am restaurant(dusan),muzica(nicu novac),deco(o firma din oravita),foto-video(din tm),evantai si pompoane pt masini
rochii am probat dar nu am gasit nimic care sa imi placa.........astept targurile din tm

cum se numeste firma din oravita?:D , si eu am restauratul caras din oravita, deco , tot din oravita,muzica dan mirea cu o tipa , si foto si video cred ca foto express.

stiti cand e primul targ la tm?

mai este o firma foarte faina din oravita si mult mai ieftina decat forever chic,eu cand amavut nunta cineva mi a spus de oravita ....si nu stiam cum se numeste firma si am dat peste 2 firme,avea chesti aprox asemanatoare....da era diferenta de pret...simtitoare! :)
primul targ de la tm e in 21-23 ianuarie la casa tineretului.

Laura89
03.01.2011, 01:24:35
anca_dorina...ms mult. inca nu pot sa rasp pe privat:) ms si pt recomandare. asta este iar o dilema fosrte mare ca si rochia de mireasa.vrem fotografi profesionistii.am vb cu mai multi fotografi , dar mi-e frica sa nu fie de calitate...vreau sa iasa totul perfect ca oricare alta mireasa:)

Laura89
05.01.2011, 00:24:05
anca_dorina multumesc mult inca o data pt recomandare. o sa ma consult cu sotul. rochia de mireasa ti-ai ales-o? te pup

happybride84
06.01.2011, 10:38:12
Fetelor, m-am gandit ca s-ar putea sa va intereseze:
Targuri de nunti Timisoara 2011:
-21.01-23.01: Casa Tineretului, Expo Timco Circumvalatiunii si Opera (exact, 3 targuri in acelasi weekend)
-24.02-27.02.: CRAFT (Expomariage)...atat am reusit sa gasesc pana acum

dayanaD
06.01.2011, 11:27:23
-21.01-23.01: Casa Tineretului, Expo Timco Circumvalatiunii si Opera (exact, 3 targuri in acelasi weekend)
5-7 febr la mall:D

Laura89
06.01.2011, 18:15:50

multumim :*

Elena_Gheorghe
13.01.2011, 00:14:22
Buna Fetelor,

ma bucur sa vad ca am gasit cateva miresici din Resita:)

Puteti sa-mi recomandati un salon pt. coafura si machiaj din Resita? Ca eu locuiesc de cativa ani in Tm si nu stiu unde sa merg...

Va multumesc:)

happybride84
13.01.2011, 08:58:23
Buna Fetelor,

Puteti sa-mi recomandati un salon pt. coafura si machiaj din Resita? Ca eu locuiesc de cativa ani in Tm si nu stiu unde sa merg...

Salut,

pt machiaj ti-o pot recomanda pe mama mea. Este cosmeticiana la salon Romarta si de multi ani face machiaje pt mirese si diverse alte ocazii. Lucreaza doar cu produse de calitate si cu siguranta te va tine o noapte intreaga machiajul...:). Poti merge acolo si intreba de d-na Cristina. Pt coafura, ti-o recomand pe Gabi de la acelasi salon. Face niste coafuri de mireasa superbe...
Eu la ele ma voi face pt nunta.

Si eu locuiesc de ani buni in TM si am mai fost pe aici la saloane pt diverse ocazii, insa cele mai reusite machiaje si coafuri le-am avut facute la Resita de Gabi si mama (si nu o spun doar pt ca este mama mea :)))).

te pup si spor la pregatiri

dayanaD
13.01.2011, 11:26:32
eu la machiaj habar nu am...nu stiu daca mi-l voi face la salon sau mi-l va face cumnata mea ca se pricepe iar coafura vreau neaparat la iulian

dayanaD
13.01.2011, 11:27:08
Salut,

pt machiaj ti-o pot recomanda pe mama mea. Este cosmeticiana la salon Romarta si de multi ani face machiaje pt mirese si diverse alte ocazii. Lucreaza doar cu produse de calitate si cu siguranta te va tine o noapte intreaga machiajul...:). Poti merge acolo si intreba de d-na Cristina. Pt coafura, ti-o recomand pe Gabi de la acelasi salon. Face niste coafuri de mireasa superbe...

Si eu locuiesc de ani buni in TM si am mai fost pe aici la saloane pt diverse ocazii, insa cele mai reusite machiaje si coafuri le-am avut facute la Resita de Gabi si mama (si nu o spun doar pt ca este mama mea :)))).

ai ceva poze cu machiaje facute de mama ta? :D

happybride84
13.01.2011, 13:34:57
ai ceva poze cu machiaje facute de mama ta? :D

Da, am...le pot atasa insa doar peste vreo 2 sapt cand ajung la Resita sa le iau.
Legat de coafura, si Iulian este foarte ok...Gabi, pe care o recomandam eu este cea de la care a invatat si la care si-a facut practica Iulian :)....sper ca nu am dezvaluit prea multe secrete acum..:))))

dayanaD
13.01.2011, 13:47:10
Da, am...le pot atasa insa doar peste vreo 2 sapt cand ajung la Resita sa le iau.
Legat de coafura, si Iulian este foarte ok...Gabi, pe care o recomandam eu este cea de la care a invatat si la care si-a facut practica Iulian :)....sper ca nu am dezvaluit prea multe secrete acum..:))))
am auzit si de gabi...insa eu il vreau pe iulian...mi se pare unic:D....face niste freze de te dau pe spate

Laura89
16.01.2011, 00:48:40
Salut,

sa ne pui poze cu machiaje facute de mama ta:d
si pe mine ma intereseaza.
pupici

Laura89
16.01.2011, 01:19:05
Salut,

deci...am vazut poze cu niste coafuri facute de d-na gabi...ce sa zic...nu prea am cuvinte.e incredibil ce minunatii poate sa faca. e clar ca-mi fac programare.

sa ne pui cat mai repede poze cu machiaje facute de mama ta

happybride84
18.01.2011, 08:47:57
deci...am vazut poze cu niste coafuri facute de d-na gabi...ce sa zic...nu prea am cuvinte.e incredibil ce minunatii poate sa faca. e clar ca-mi fac programare.

si mie mi se par superbe...eu am vazut foarte multe live si sunt minunate. Si cel mai mult imi place la ea ca nu a facut niciodata 2 coafuri la fel....fiecare este altfel si are cate ceva deosebit.

Promit ca pun cat de curand si pozele cu machiajele mamei mele numai ca trebuie sa ajung la Resita pt asta...din pacate nu la am aici iar pt mama "trimis pe mail" este o expresie necunoscuta :)))). Pana atunci, am sa caut poate am macar ceva poze cu mine in care sunt machiata de ea...alea nu sunt machiaje de mireasa, dar macar asa ca idee...:)

Laura89
18.01.2011, 22:36:41
si mie mi se par superbe...eu am vazut foarte multe live si sunt minunate. Si cel mai mult imi place la ea ca nu a facut niciodata 2 coafuri la fel....fiecare este altfel si are cate ceva deosebit.

Promit ca pun cat de curand si pozele cu machiajele mamei mele numai ca trebuie sa ajung la Resita pt asta...din pacate nu la am aici iar pt mama "trimis pe mail" este o expresie necunoscuta :)))). Pana atunci, am sa caut poate am macar ceva poze cu mine in care sunt machiata de ea...alea nu sunt machiaje de mireasa, dar macar asa ca idee...:)

hmmmm...asa-i ca ne pui o pila? sa ne faca frumoase. ..o sa fac programarile. sa vad cum ajung sapt asta la resita. si trebuie sa le prind pe amandoua la lucru. app nu vin si la domiciliu?

happybride84
19.01.2011, 08:43:52
hmmmm...asa-i ca ne pui o pila? sa ne faca frumoase. ..o sa fac programarile. sa vad cum ajung sapt asta la resita. si trebuie sa le prind pe amandoua la lucru. app nu vin si la domiciliu?

Ba da, daca le permit programarile vin si acasa..de mama stiu sigur dar cred ca si gabi....:)
Aaaa, nici tu nu locuiesti in Resita? Nu stiu de ce credeam ca stai acolo, de aia ti-am zis ca e cel mai simplu sa mergi la salon. acum inteleg. Stiu cum e...si eu pot ajunge doar vreo2 weekenduri/luna in resita.

Laura89
19.01.2011, 13:50:49
Ba da, daca le permit programarile vin si acasa..de mama stiu sigur dar cred ca si gabi....:)
Aaaa, nici tu nu locuiesti in Resita? Nu stiu de ce credeam ca stai acolo, de aia ti-am zis ca e cel mai simplu sa mergi la salon. acum inteleg. Stiu cum e...si eu pot ajunge doar vreo2 weekenduri/luna in resita.

Stam in Oravita... Sotul e din Resita:) si nu pot sa merg prea des ca am o fetita de 4 luni si nu am cu cine s-o las,dar luni vine mama acasa si atunci merg la resita si rezolv tot
Tu cum stai cu pregatirile? Mergi la targul de nunti la tm?

happybride84
19.01.2011, 14:48:47
Stam in Oravita... Sotul e din Resita:) si nu pot sa merg prea des ca am o fetita de 4 luni si nu am cu cine s-o las,dar luni vine mama acasa si atunci merg la resita si rezolv tot
Tu cum stai cu pregatirile? Mergi la targul de nunti la tm?

Da, merg acum in weekend. Sunt 3 targuri in paralel...:)
Avand in vedere ca mai am putin peste un an pana la nunta, stau destul de bine. Am retinut restaurantul, in martie platim avansul. Acum la targ vrem sa vedem ceva oferte foto-video si daca gasim ceva ok contractam si asta. tot la targ vrem sa ne uitam de firme pt decoratiuni. Vrem sa incercam sa facem totul cat mai din timp, sa nu intram in stress...:D

Tu cum stai?

Laura89
19.01.2011, 17:54:22
Da, merg acum in weekend. Sunt 3 targuri in paralel...:)
Avand in vedere ca mai am putin peste un an pana la nunta, stau destul de bine. Am retinut restaurantul, in martie platim avansul. Acum la targ vrem sa vedem ceva oferte foto-video si daca gasim ceva ok contractam si asta. tot la targ vrem sa ne uitam de firme pt decoratiuni. Vrem sa incercam sa facem totul cat mai din timp, sa nu intram in stress...:D

Tu cum stai?

Sunt 4 targuri la timi. si eu o sa merg:) Noi mai avem de stabilit la ce cofetarie facem praji si tortul,trebuie sa ne cumparam rochia de mireasa si costumul. si in rest chestii minore, accesorii, sa incepem un curs de dans

Voi mai aveti timp, oricum spor la pregatiri

happybride84
19.01.2011, 20:33:28
Sunt 4 targuri la timi. si eu o sa merg:) Noi mai avem de stabilit la ce cofetarie facem praji si tortul,trebuie sa ne cumparam rochia de mireasa si costumul. si in rest chestii minore, accesorii, sa incepem un curs de dans

Voi mai aveti timp, oricum spor la pregatiri

toate 4 sunt weekendul care urmeaza?
te0ai gandit deja de unde iti cumperi rochia? noi vrem inca de anul acesta sa incepem cu curs de dans...sa facem si putina miscare cu ocazia asta :)

Laura89
20.01.2011, 13:19:34
toate 4 sunt weekendul care urmeaza?
te0ai gandit deja de unde iti cumperi rochia? noi vrem inca de anul acesta sa incepem cu curs de dans...sa facem si putina miscare cu ocazia asta :)

da sunt 4. la halele timco, teatrul national, opera si casa tineretului. pai eu mi-am vazut rochia visurilor mele intr-un magazin din mall si din pacate magazinul nu mai este, doar la craiova. asa ca daca nu gases nimic la targ nu-mi ramane decat sa merg la craiova. si am inteles ca acolo sunt foarte multe magazine cu rochii de mireasa pe o singura strada si sunt ieftine. Rochia mea era 27 mil in mall si la craiova ii 15 si cica imi mai face reducere pt ca e din colectia 2010.

happybride84
20.01.2011, 15:21:36
da sunt 4. la halele timco, teatrul national, opera si casa tineretului. pai eu mi-am vazut rochia visurilor mele intr-un magazin din mall si din pacate magazinul nu mai este, doar la craiova. asa ca daca nu gases nimic la targ nu-mi ramane decat sa merg la craiova. si am inteles ca acolo sunt foarte multe magazine cu rochii de mireasa pe o singura strada si sunt ieftine. Rochia mea era 27 mil in mall si la craiova ii 15 si cica imi mai face reducere pt ca e din colectia 2010.

Era cumva in mall langa cinema? Nu dau numele ca nu stiu daca nu se considera reclama....
Asa am auzit si eu ca in Craiova ar fi foarte multe magazine cu rochii de mireasa si mult mai ieftine decat aici...
S-ar putea totusi sa fie si la targuri ceva reduceri....
De opera nu stiam ca mai e si acolo un targ. Stii cumva cum se numeste?

dayanaD
20.01.2011, 15:46:51
eu nu am auzit sa fie vreun targ la opera........

MiraMaria86
21.01.2011, 13:05:20
Buna Fetelor,

Eu iti recomand cu incredere, salonul Alessia din Govandari. Acolo este un baiat care afce minuni si amchiaj si freza.

Laura89
21.01.2011, 13:29:16
eu nu am auzit sa fie vreun targ la opera........

am gasit pe un site... nu stiu daca e adevarat...

happybride84
21.01.2011, 14:08:30
am gasit pe un site... nu stiu daca e adevarat...

Eu am sa trec oricum prin zona si ma uit...daca aflu ceva, va anunt...:)
Azi merge cineva la targ? Eu nu am cum sa merg azi...voi merge maine la Casa tineretului si la Teatru si duminica la halele Timco pt ca e mai aproape de mine...sa vedem ce gasim, fetelor...:D

dayanaD
21.01.2011, 14:41:24
Azi merge cineva la targ? Eu nu am cum sa merg azi...voi merge maine la Casa tineretului si la Teatru si duminica la halele Timco pt ca e mai aproape de mine...sa vedem ce gasim, fetelor...:D
eu merg acum la teatru si la timco.....pakt k nu poti veni,poate asa reuseam sa ne intalnim:D

Laura89
21.01.2011, 15:34:10

din pacate nu stiu daca voi merge la targ:(((( nu a putut sotul sa-si ia liber si nu am cu cine sa las fetita:(( dar cine stie pana maine mai e...poate intr-un final o sa pot sa merg...daca nu imi povestiti voi ce gasiti...

happybride84
21.01.2011, 16:07:53
eu merg acum la teatru si la timco.....pakt k nu poti veni,poate asa reuseam sa ne intalnim:D

Da, si eu as fi vrut :( dar deocamdata sunt la servici pala la 17 si dupa aia trebuie sa ajung acasa ca mai am meditatii....:((
sa ne anunti ce ai vazut....

deliaresita
24.01.2011, 20:22:41
buna...sunt miresica de 2011...puteti sa ma ajutati cu un raspuns?am nunta la aurora si vreau sa stiu daca a avut cineva nunta acolo cu decoratiuni facute de catre ei...multumiri

lizuca80
28.01.2011, 00:40:27
Dragi miresici,tocmai am aflat ca vom avea si in 2011 un targ la Resita.Pentru cele interesate notati-va 19-20 februarie in calendar,locul de desfasurare fiind la Capitol.
Spor la pregatiri.

happybride84
28.01.2011, 08:48:44
Fetelor, nu stie nimeni daca la Atlantic mai au ceva liber pentru 2011? Eu am rezervat deja pt 2012 dar intreb pt o prietena care nu se afla in tara si tocmai a fost ceruta in casatorie. Vrea sa faca tot la Atlantic si m-a intrebat daca nu am idee daca mai au ceva liber in 2011....
Eu ajung cam rarut in Resita si de aia va intreb pe voi....poate a fost cineva recent pe acolo.....:D

Mersi

happybride84
29.01.2011, 09:57:19

am gasit deocamdata un machiaj al mamei...revin cu mai multe :D

dayanaD
29.01.2011, 11:32:33
arata f bine...astept sa ne pui mai multe
ne poti spune si cam cat e scorul? :D

lizuca80
29.01.2011, 20:30:26
Fetelor, nu stie nimeni daca la Atlantic mai au ceva liber pentru 2011? Eu am rezervat deja pt 2012 dar intreb pt o prietena care nu se afla in tara si tocmai a fost ceruta in casatorie. Vrea sa faca tot la Atlantic si m-a intrebat daca nu am idee daca mai au ceva liber in 2011....
Eu ajung cam rarut in Resita si de aia va intreb pe voi....poate a fost cineva recent pe acolo.....:D

Mersi
Eu am nunta la Atlantic in iulie 2011.In lunile de vara cred ca sunt slabe sanse sa mai gaseasca ceva liber.In 2010,din cate mi-au povestit,abia din noiembrie erau ceva mai liberi.Eu am rezervat restaurantul in luna august pt. iulie 2011,dar si atunci nu mai aveau decat 2 date libere pt aceasta luna.Poate are noroc pana prin aprilie sau de la sfarsit de octombrie.
Bafta!

Laura89
30.01.2011, 21:39:13

deci ti-am spus sa pui o pila la mama ta si la d-na gabi. eu inca nu am ajuns la resita, probabil maine cand ma intorc de la craiova. app poti sa-mi lasi nr de tel, a al mamei tale si al d-nei gabi? pls

pupici

aceeasii
02.02.2011, 15:20:54
buna...sunt miresica de 2011...puteti sa ma ajutati cu un raspuns?am nunta la aurora si vreau sa stiu daca a avut cineva nunta acolo cu decoratiuni facute de catre ei...multumiri
Buna Delia!! Si eu sunt o miresica de 2011...in 11 iunie am nunta. Verisorul meu a avut nunta anul trecut in august la aurora, si nu a platit nicio firma de amenajat...sala a lasat-o asa cum este, decat scarile le-a aranjat putin, si masa mirilor...daca te intereseaza, iti pot trimite niste poze sa iti faci o idee.
Cum stai cu pregatirile?

aceeasii
02.02.2011, 15:21:58
Dragi miresici,tocmai am aflat ca vom avea si in 2011 un targ la Resita.Pentru cele interesate notati-va 19-20 februarie in calendar,locul de desfasurare fiind la Capitol.
Spor la pregatiri.
Lizuca, anul trecut am avut 2 targuri de nunta, nu? parca a fost unul si la muzeu... Oare se mai tine?

lizuca80
03.02.2011, 20:30:21
Lizuca, anul trecut am avut 2 targuri de nunta, nu? parca a fost unul si la muzeu... Oare se mai tine?
De cel de la muzeu stiam,insa atunci nu ma interesau asa de mult targurile de nunta.Anul acesta este o certitudine ca se va tine la Capitol,stiu clar de o firma de decoratiuni.

lizuca80
03.02.2011, 20:33:55
Stii cumva cu cat timp inainte trebuie sa fac o programare pt. machiaj si coafura?Poate ne dai si un nr. de telefon.

happybride84
03.02.2011, 22:48:26
Stii cumva cu cat timp inainte trebuie sa fac o programare pt. machiaj si coafura?Poate ne dai si un nr. de telefon.

sincer, nu stiu exact...cam 1 luna cred. iti las nr pe pm

lavinia30
09.02.2011, 10:13:58
Pentru lizuca80
Buna.
Nu pot trimte mesaj pe privat dar iti raspund aici. Noi am fost incantati de toate serviciile restaurantului. Mancarea a fost foarte buna si multa iar bautura chiar este la discretie, ospatarii au fost si ei la inaltime. Sfatul meu e sa comunici cu ei si sa le zici tot ce ti se pare tie ca nu este in regula sau daca auzi ceva ce nu ti se pare tie ca este ok. Bineinteles ca si noi am auzit si lucruri bune si lucruri mai putin bune despre ei dar comunicarea rezolva totul. Daca mai ai intrebari poti sa mi le adresezi. Nu uita carcotasi vor fi mereu.:):)

lizuca80
10.02.2011, 17:23:18
Pentru lizuca80
Buna.
Nu pot trimte mesaj pe privat dar iti raspund aici. Noi am fost incantati de toate serviciile restaurantului. Mancarea a fost foarte buna si multa iar bautura chiar este la discretie, ospatarii au fost si ei la inaltime. Sfatul meu e sa comunici cu ei si sa le zici tot ce ti se pare tie ca nu este in regula sau daca auzi ceva ce nu ti se pare tie ca este ok. Bineinteles ca si noi am auzit si lucruri bune si lucruri mai putin bune despre ei dar comunicarea rezolva totul. Daca mai ai intrebari poti sa mi le adresezi. Nu uita carcotasi vor fi mereu.:):)

Lavinia,iti multumesc pentru raspuns.Voiam sa te mai intreb ceva in legatura cu decorul salii.Banuiesc ca anul trecut nu a mai fost asigurat de ei,asa cum au facut-o in primii ani.Pe ce culoare ai mers tu?Eu mi-as fi dorit un turcoaz,dar nu cred ca-mi permite zugraveala restaurantului care
este crem sau culoarea oului de rata,daca nu ma insel.Ai decorat cu firma din Resita?
Iti multumesc inca o data.

anthea
14.02.2011, 09:34:33
Lavinia,iti multumesc pentru raspuns.Voiam sa te mai intreb ceva in legatura cu decorul salii.Banuiesc ca anul trecut nu a mai fost asigurat de ei,asa cum au facut-o in primii ani.Pe ce culoare ai mers tu?Eu mi-as fi dorit un turcoaz,dar nu cred ca-mi permite zugraveala restaurantului care
este crem sau culoarea oului de rata,daca nu ma insel.Ai decorat cu firma din Resita?
Iti multumesc inca o data.
Sint si in Resita firme de deco foarte ok. Cei din muncitoresc lucreaza foarte bine si te consiliaza in tot ce trebuie sa stii legat de nunta ,eu am fost la nunta la Aurora si era aranjata sala in tematica de toamna, suuuuper. Cei de la muncitoresc sin vechi in domeniu si profi, dute sa vezi , sati faci o idee.

happybride84
14.02.2011, 10:32:44
Sint si in Resita firme de deco foarte ok. Cei din muncitoresc lucreaza foarte bine si te consiliaza in tot ce trebuie sa stii legat de nunta ,eu am fost la nunta la Aurora si era aranjata sala in tematica de toamna, suuuuper. Cei de la muncitoresc sin vechi in domeniu si profi, dute sa vezi , sati faci o idee.

Imi poti spune mai exact unde in muncitoresc este acea firma sau cum se numeste? Eu mi-am gasit firma pt deco in Tm cu toate ca am nunta in resita, dar as fi totusi curioasa.....
Mersi

lavinia30
14.02.2011, 11:14:01
BUNA, LIZUCA
Eu am avut decorata sala pe rosu cu firma din Resita, eu personal am fost foarte multumita de ei si pretul si calitatea au fost bune. Aranjamentul floral tot cu ei chiar si partea de fotografiat filmat. Uitate pe hi5 meu http://laviniamarcu.hi5.com acolo am cateva fotografii cu sala aranjata. Firma de decor a fost foarte tipicara si au aranjat cu bun gust cum nu sunt chiar toate firmele din Resita mai sunt care aranjeaza frumos dar e pretul mai ridicat, zic eu. Plus ca firma respectiva a aranjat anul trecut aproape toate nuntile de la Atlantic. Eu iti dau numele firmei dar nu stiu daca nu se sterge V&V PROFESIONAL FILM au sediul vis-a-vi de muzeu langa farmacie intr-o scara de bloc. Eu nu pot trimite mesaj pe privat dar daca vrei poti sa imi lasi tu pe hi5 sau pe privat numarul tau sau un mail unde pot sa iti dau mai multe detalii sau chiar si un numar de telefon.Intradevar cei de la Atlantic nu mai au contracte cu firme de decor cum au avut in anii trecuti dar e mai bine din punctul meu de vedere.:)

yasmina
14.02.2011, 20:34:15
Fetelor stiti vreuna daca este in 19 targ de nunti in Resita la Capitol?

lizuca80
15.02.2011, 14:24:03
Fetelor stiti vreuna daca este in 19 targ de nunti in Resita la Capitol?

Da,este pe 19-20 febr.

lizuca80
15.02.2011, 14:42:27
Imi poti spune mai exact unde in muncitoresc este acea firma sau cum se numeste? Eu mi-am gasit firma pt deco in Tm cu toate ca am nunta in resita, dar as fi totusi curioasa.....
Mersi
Pe langa Catedrala se afla firma,dar pe partea cealalta.Este vorba despre Gama Line,sper sa nu se stearga sau sa fie considerata reclama.In TM ai gasit mai ieftin?Desi nu cred,pt. ca am vazut ofertele lor la targuri si preturile sunt mai mari.Insa sunt altfel...

lizuca80
08.03.2011, 00:54:07
Miresici care aveti nunta la Atlantic ati fost anuntate de catre patronii complexului ca au crescut pretul la meniu pt 2011?

happybride84
09.03.2011, 20:12:53
Miresici care aveti nunta la Atlantic ati fost anuntate de catre patronii complexului ca au crescut pretul la meniu pt 2011?

Eu am la Atlantic in aprilie anul viitor si mi-au zis ca nu inca pret pt 2012 dar pt 2011 este 140 ron meniul...si ca pe 2012 ar putea creste cu maxim 10-20 ron...
s-a facut mai mult de 140 ron?

lizuca80
10.03.2011, 00:10:24
Eu am la Atlantic in aprilie anul viitor si mi-au zis ca nu inca pret pt 2012 dar pt 2011 este 140 ron meniul...si ca pe 2012 ar putea creste cu maxim 10-20 ron...
s-a facut mai mult de 140 ron?

Da!!!!L-au ridicat la 150-153 lei deja,desi in 2010 cand am incheiat contractul ne-au spus ca va fi 140 lei;insa in contract nu este specificata nici o suma,in afara de avans si cu asta se scot ei.
In plus,timp de 3 saptamani,cat am umblat pe la firmele de decor,am nimerit la una care mi-a dat de inteles ca sunt in negocieri cu Atlanticul pentru aranjarea salii.Si chiar este adevarat,pt. ca la targul de la Capitol mi s-a confirmat.Sunt tare curioasa cat ridica pretul patronii restaurantului daca optez pt. decorul firmei respective pt. ca au cateva materiale bune.Insa asta vom stii daca incheie contractul la jumatatea lunii martie.Am sunat acum cateva zile si mi-au spus ca inca sunt in negocieri,urmand ca,dupa intrunirea actionarilor,sa sune toti clientii,pt. a le comunica noul pret,insa nu stiu daca si pe cei care au incheiat contract pt. 2012,cum esti tu.Daca acum au ridicat pretul,in 2012 sigur costul meniului va fi altul.
Spor la pregatiri.

happybride84
13.03.2011, 20:14:22
Da!!!!L-au ridicat la 150-153 lei deja,desi in 2010 cand am incheiat contractul ne-au spus ca va fi 140 lei;insa in contract nu este specificata nici o suma,in afara de avans si cu asta se scot ei.
In plus,timp de 3 saptamani,cat am umblat pe la firmele de decor,am nimerit la una care mi-a dat de inteles ca sunt in negocieri cu Atlanticul pentru aranjarea salii.Si chiar este adevarat,pt. ca la targul de la Capitol mi s-a confirmat.Sunt tare curioasa cat ridica pretul patronii restaurantului daca optez pt. decorul firmei respective pt. ca au cateva materiale bune.Insa asta vom stii daca incheie contractul la jumatatea lunii martie.Am sunat acum cateva zile si mi-au spus ca inca sunt in negocieri,urmand ca,dupa intrunirea actionarilor,sa sune toti clientii,pt. a le comunica noul pret,insa nu stiu daca si pe cei care au incheiat contract pt. 2012,cum esti tu.Daca acum au ridicat pretul,in 2012 sigur costul meniului va fi altul.
Spor la pregatiri.

da, se pare ca s-a scumpit meniul. eu peste 2 sapt marg sa dau avansul si banuiesc ca atunci vom sti mai multe. cat despre firma de decor....daca ei inchieie contractul vom mai avea posibilitatea de a aduce alta firma pt deco?

lizuca80
14.03.2011, 14:34:32
da, se pare ca s-a scumpit meniul. eu peste 2 sapt marg sa dau avansul si banuiesc ca atunci vom sti mai multe. cat despre firma de decor....daca ei inchieie contractul vom mai avea posibilitatea de a aduce alta firma pt deco?

Ai aflat si tu?
In privinta aranjamentului,nu esti obligata sa mergi pe firma lor de decor,poti sa aduci ce firma vrei tu.Sa ne tii la curent cu ce mai afli peste 2 saptamani cand inchei contractul.

Paka
18.03.2011, 14:52:51
In primul rand buna la toate miresicile.

Si eu sunt miresica de 2011 tot la Aurora si am aceasi curiozitate ca si tine. Eu am mai auzit un zvon, nu mai stiu exact de unde, cum ca vor sa faca restaurantul doar pentru nunti, insa nu stiu daca e adevarat. In acest caz ma gandesc ca poate vor veni cu ceva nou. Cand eu i-am intrebat despre cum decoreaza, mi-au spus ca doar schimba fetele de masa, la scaune raman aceleasi huse. De altfel mie mi se par dagute. Dar in rest nimic altceva. Cand am intrebat despre flori mi-au spus ca o sa se ocupe sa le aranjeze frumos daca le aducem repede imediat ce le primesc la cununie...biserica ..etc. Asta mi s-a parut cam ciudat, dar totodata frumos din partea lor ca fac ceva. Intentionez sa merg la restaurant in Aprilie si sa mai ii intreb o data ce si cum, eventual sa vad niste poze (daca au) de la alte nunti in care s-au ocupat doar ei de sala.

anthea
22.03.2011, 18:04:49
In primul rand buna la toate miresicile.

Si eu sunt miresica de 2011 tot la Aurora si am aceasi curiozitate ca si tine. Eu am mai auzit un zvon, nu mai stiu exact de unde, cum ca vor sa faca restaurantul doar pentru nunti, insa nu stiu daca e adevarat. In acest caz ma gandesc ca poate vor veni cu ceva nou. Cand eu i-am intrebat despre cum decoreaza, mi-au spus ca doar schimba fetele de masa, la scaune raman aceleasi huse. De altfel mie mi se par dagute. Dar in rest nimic altceva. Cand am intrebat despre flori mi-au spus ca o sa se ocupe sa le aranjeze frumos daca le aducem repede imediat ce le primesc la cununie...biserica ..etc. Asta mi s-a parut cam ciudat, dar totodata frumos din partea lor ca fac ceva. Intentionez sa merg la restaurant in Aprilie si sa mai ii intreb o data ce si cum, eventual sa vad niste poze (daca au) de la alte nunti in care s-au ocupat doar ei de sala.
Eu stiu de la o prietena ce avut nunta la Aurora ca lucreaza cu cineva foarte ok si la flori si tot , si poti lua legatura cu ei sa mergi direct la firma sa iti alegi ce vrei , eu asta stiu dar trebe sa vezi la restaurant exact.

Paka
23.03.2011, 02:04:00
Multumesc mult anthea. O sa merg din nou la restaurant, sa imi spuna clar de data asta.

Elena_Gheorghe
30.03.2011, 21:11:05
Postat de happybride84
Salut,

pt machiaj ti-o pot recomanda pe mama mea. Este cosmeticiana la salon Romarta si de multi ani face machiaje pt mirese si diverse alte ocazii. Lucreaza doar cu produse de calitate si cu siguranta te va tine o noapte intreaga machiajul.... Poti merge acolo si intreba de d-na Cristina. Pt coafura, ti-o recomand pe Gabi de la acelasi salon. Face niste coafuri de mireasa superbe...

Si eu locuiesc de ani buni in TM si am mai fost pe aici la saloane pt diverse ocazii, insa cele mai reusite machiaje si coafuri le-am avut facute la Resita de Gabi si mama (si nu o spun doar pt ca este mama mea )).

Multumesc mult!!! Cand poti sa mai pui te rog si alte poze!:)

Fetelor cum stati cu pregatirile? V-ati comandat invitatiile? Eu trebuie sa le primesc la inceputul lunii aprilie, am rezolvat foto / video, DJ.

Inca nu mi-am gasit rochie! Aveti idee ce preturi sunt prin Resita la rochiile de mireasa?:)

Va pup!

anthea
31.03.2011, 19:47:02
Postat de happybride84
Salut,

pt machiaj ti-o pot recomanda pe mama mea. Este cosmeticiana la salon Romarta si de multi ani face machiaje pt mirese si diverse alte ocazii. Lucreaza doar cu produse de calitate si cu siguranta te va tine o noapte intreaga machiajul.... Poti merge acolo si intreba de d-na Cristina. Pt coafura, ti-o recomand pe Gabi de la acelasi salon. Face niste coafuri de mireasa superbe...

Si eu locuiesc de ani buni in TM si am mai fost pe aici la saloane pt diverse ocazii, insa cele mai reusite machiaje si coafuri le-am avut facute la Resita de Gabi si mama (si nu o spun doar pt ca este mama mea )).

Multumesc mult!!! Cand poti sa mai pui te rog si alte poze!:)

Fetelor cum stati cu pregatirile? V-ati comandat invitatiile? Eu trebuie sa le primesc la inceputul lunii aprilie, am rezolvat foto / video, DJ.

Inca nu mi-am gasit rochie! Aveti idee ce preturi sunt prin Resita la rochiile de mireasa?:)

Va pup!
Vezi ca poti sa gasesti si rochii dragute de tot la 1.000 - 1.500 de lei. Dute la muncitoresc ca au rochii faine si ai avantajul ca iti faci ce model vrei pe comanda si daca ai tu idee sau poza iti face rochia.

Paka
31.03.2011, 19:53:32
Postat de happybride84

Va pup!

In Tm ai facut invitatiile ?
Eu pana acum am sala (nedecorata inca) , muzica, foto, mai tre` video dar inca nu stiu de unde, rochia, pantofii oficiali (mai trebuie cei de schimb). La accesorii nu stiu daca o sa imi iau ceva mai mult de o pereche de cercei din cauza rochiei care e foarte incarcata cu pietricele, acelasi lucru e valabil si pentru tiara. Stau inca in dubii daca sa imi iau sau nu, mai ales ca am un voal pe rotund.#-o

O intrebare. Stiti cumva daca se dau marturii in banat ? Eu nu prea am vazut la nunti cand am fost, insa cred ca e un obicei mai nou.

lizuca80
01.04.2011, 13:20:49
Vezi ca poti sa gasesti si rochii dragute de tot la 1.000 - 1.500 de lei. Dute la muncitoresc ca au rochii faine si ai avantajul ca iti faci ce model vrei pe comanda si daca ai tu idee sau poza iti face rochia.

Sunteti chiar Andrea Samantu de la acea firma?

lizuca80
01.04.2011, 13:34:47
Eu pana acum am sala (nedecorata inca) , muzica, foto, mai tre` video dar inca nu stiu de unde, rochia, pantofii oficiali (mai trebuie cei de schimb). La accesorii nu stiu daca o sa imi iau ceva mai mult de o pereche de cercei din cauza rochiei care e foarte incarcata cu pietricele, acelasi lucru e valabil si pentru tiara. Stau inca in dubii daca sa imi iau sau nu, mai ales ca am un voal pe rotund.#-o

O intrebare. Stiti cumva daca se dau marturii in banat ? Eu nu prea am vazut la nunti cand am fost, insa cred ca e un obicei mai nou.

Referitor la intrebarea ta despre marturii,nici eu nu am prea intalnit la vreo nunta la care sa se dea invitatiilor.Nu este un obicei traditional romanesc,ci unul mai degraba occidental.Eu una stiu sigur ca nu voi da marturii,pt. ca este o cheltuiala in plus si chiar nu le vad rostul.Iar multi invitati chiar nu stiu ce simbolizeaza ele.

lizuca80
01.04.2011, 13:40:53

Ai incheiat contractul cu ei?Tie ti-au spus ceva de preturi pt. anul acesta?Te intreb asta pt. ca am sunat saptamana trecuta la restaurant si am aflat ca inca nu l-au scumpit,iar daca va exista o crestere a pretului ne vor anunta telefonic.Nici ei nu mai stiu...

Elena_Gheorghe
02.04.2011, 17:35:29

Ceau,

da, invitatiile le-am facut in TM in mall, dar se pot comanda si online. Daca vrei iti pot da un nr de tel pt. video, noi am gasit un tip care ne-a placut cum filmeaza si pretul e o.k :)

Eu am fost la o singura nunta in Resita unde s-au dat marturii (sincer atunci am aflat ce sunt :P) Eu nu imi cumpar marturii, dar o prietena de-a mea care se marita in sept. isi cumpara, deci depinde de fiecare.

Te pup!

Elena_Gheorghe
02.04.2011, 17:39:42

Din pacate eu stau in Tm si nu stiu cand mai ajung prin Resita...

Pana acum am doua rochite preferate, una am gasit-o pe net (dar mi-e frica sa o comand, daca nu o sa arate exact ca acolo..., iar cealalta am vazut-o intr-un magazin cu 18 mil + voalul, m-ar costa 20 de mil, ma gandesc sa merg sa o probez:)

Voi v-ati gasit rochitele?

happybride84
02.04.2011, 19:45:53

La muncitoresc? Ce rochii de mireasa sunt la muncitoresc?????
E adevarat ca vin cam rar prin Resita dar habar nu aveam de rochii de mireasa la Muncitoresc cu toate ca si parintii si socrii mei locuiesc in zona.....

happybride84
02.04.2011, 19:49:00
Ai incheiat contractul cu ei?Tie ti-au spus ceva de preturi pt. anul acesta?Te intreb asta pt. ca am sunat saptamana trecuta la restaurant si am aflat ca inca nu l-au scumpit,iar daca va exista o crestere a pretului ne vor anunta telefonic.Nici ei nu mai stiu...

Asta ni s-a zis si noua dar ne-a asigurat ca la anul in aprilie meniul va fi 150 ron...inca nu e sigur de cand il scumpesc.....

lizuca80
03.04.2011, 18:25:57
La muncitoresc? Ce rochii de mireasa sunt la muncitoresc?????
E adevarat ca vin cam rar prin Resita dar habar nu aveam de rochii de mireasa la Muncitoresc cu toate ca si parintii si socrii mei locuiesc in zona.....

Din cate stiu eu,la muncitoresc in zona Catedralei,dar pe partea cealalta,se gasesc rochite la firma care se ocupa si cu decoratiunile,insa ei sunt colaboratori cu o firma din Bucuresti care au un site ce incepe cu "Casa Rochiilor ...".Sa nu fie considerata reclama.Anthea de pe acest forum cred ca iti poate spune mai multe.

Elena_Gheorghe
30.05.2011, 20:15:10
Fetelor ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile? Timpul a trecut asa de repede...

Va pup!

Paka
31.05.2011, 07:34:48
Fetelor ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile? Timpul a trecut asa de repede...

Va pup!

Fuge timpul, fuge !

Eu am luat o pauza de la pregatiri, caci momentan trebuie sa imi dedic timpul studiului . Insa printre altele mai imi vine cate o idee legata de nunta, asa ca m-am hotarat sa fac singura (ajutata de mama si cine se mai ofera) niste prajiturele frantuzesti numite Macarons (link aici (http://www.passionforbaking.com/blog/photo-tag/macarons-2/)), pentru a intampina invitatii. Merg de minune cu sampanie. Vor fi foarte fine. Unele cu ceai japonez Matcha, altelele cu fructul pasiunii si ce mi-o mai trece prin minte pana atunci.

Pupici si de la mine !

dayanaD
31.05.2011, 15:48:08
fetele,pe voi cine va machiaza?eu in resita nu cunosc pe nimeni...

Elena_Gheorghe
31.05.2011, 20:52:42
Paka: Imi place ideea ta cu prajiturelele, arata super bine, yami!:)

DayanaD: Inca nu stiu nici eu, am inteles ca la salonul Bella coafeaza bine si la salonul Karina fac machiaje de calitate. Dar trebuie sa ma mai interesez.

Voi unde va faceti buchetul de mireasa? Cam cat va costa? Verighetele unde l-ati facut? Noi cred le luam din Resita, pt ca in Timisoara sunt aceleas modele, dar sunt mai scumpe.

Eu acum trebuie sa stau cuminte pana imi vine rochia, ca sa pot sa-mi cumpar voalul si accesorile...

Pup si Spor!:)

dayanaD
31.05.2011, 21:31:26
Paka: Imi place ideea ta cu prajiturelele, arata super bine, yami!:)

DayanaD: Inca nu stiu nici eu, am inteles ca la salonul Bella coafeaza bine si la salonul Karina fac machiaje de calitate. Dar trebuie sa ma mai interesez.

Voi unde va faceti buchetul de mireasa? Cam cat va costa? Verighetele unde l-ati facut? Noi cred le luam din Resita, pt ca in Timisoara sunt aceleas modele, dar sunt mai scumpe.

Eu acum trebuie sa stau cuminte pana imi vine rochia, ca sa pot sa-mi cumpar voalul si accesorile...

Pup si Spor!:)
mie freza mi-o va face iulian,dar la machiaj habar nu am...oricum voi aveti nunta inaintea mea si vad la voi :))..bine,inainte de nunta fac probe pana iese ce vreau
buchetul cred ca la floraria de sub pod din centru,mi-a zis cumnatamea ca fac fain aia...eu nu mai stau in resita de 4 ani si chiar nu stiu ce servicii ofera
verighetele le-am luat din tm de la jasmine cu 130 gramul,dar noi am dat aur la schimb
tortul unde il faceti?eu am fost weekendul asta acasa si am merg la marbek si wow...........am ramas f dezamagita.asa ca urmeaza sa umblu la cofetarii in tm...

dayanaD
31.05.2011, 21:34:07
paka,vad ca tu faci cununia la brebu...esti de acolo?cununiile se fac in aer liber sau in biserica?
eu aveam stabilit sa fac cununia la bisericuta de pe deal de la doman,in aer liber,dar se pare ca preotul de acolo are probleme...si nu ma pot risca...sunt f suparata ca mi-am dorit enorm o cununie in aer liber.....

inca o intrebare fetelor...unde faceti pozele?eu din start nu vreau la locomotive sau fantana...dar habar nu am unde...
fotografii de interior avem oare unde sa facem?

lizuca80
01.06.2011, 18:40:35
Fetelor voi de unde v-ati luat rochita?

Elena_Gheorghe
01.06.2011, 22:10:33
Eu mi-am comandat tortul de la Prajitura Wow, am fost inainte sa degustm din mai multe feluri, tot de acolo am luat si prajiturile, totul a fost super bun:)

Cine e Iulian? Unde lucreaza? Eu sunt plecata de 5 ani din Resita si nu stiu...

Rochia mi-am luat-o din Mall din Tm de la Lorange iar pantofii tot de-aici de la Pantoful Galben. Si noi am fost la Yasmin, dar ni s-a parut f scump, de aceea o sa le facem la Resita, noi oricum vrem un model simplu din aur galben si alb.

Fetelor incep sa am emotii, mai sunt atatea lucruri de facut...Voi cum stati cu emotiile?

Apropo: Voi o sa le faceti / cumparati rochite domnisoarelor de onoare? Eu inca nu m-am hotarat ce sa fac...

Va pup si sper ca de-acum incolo sa fim mai active!:)

Elena_Gheorghe
01.06.2011, 22:15:53
paka,vad ca tu faci cununia la brebu...esti de acolo?cununiile se fac in aer liber sau in biserica?
eu aveam stabilit sa fac cununia la bisericuta de pe deal de la doman,in aer liber,dar se pare ca preotul de acolo are probleme...si nu ma pot risca...sunt f suparata ca mi-am dorit enorm o cununie in aer liber.....

inca o intrebare fetelor...unde faceti pozele?eu din start nu vreau la locomotive sau fantana...dar habar nu am unde...
fotografii de interior avem oare unde sa facem?

Din pacate in Resita nu prea ai altundeva unde sa facem poze, dar noi ne-am gandit sa mergem la Trei Ape sau / si prin imprejurim sa facem poze pt album dupa nunta:) Verisorul viitorului meu sot e fotograf , asa ca nu o sa ne coste nimic.

Dayana si eu o sa fac nunta la Dusan si Fiul, daca vrei o sa-ti dau amanunte dupa nunta, cum a fost acolo: mancarea, sevirea etc. Desi mai spus mai multe pers. care au tinut acolo mi-au spus ca totul a fost minunat:)

Pupici!

dayanaD
02.06.2011, 07:22:43
si eu am zis ca ar fi fain sa mergem la 3 ape sau pe acolo sa facem poze,dar in ziua nuntii ne-ar lua prea mult timp si nu putem lasa invitatii amanet...doar daca am face pozele a doua zi dupa nunta...oricum,noi mai avem inclusa si o sedinta TTD dupa nunta de la fotografa mea si am mai castigat mai o sedinta cu unii din oradea...deci poze faine o sa am...dar probabil nu din ziua nuntii..... :))
eu am gustat la wow si m-i s-au parut f gretoase...nu am fost in stare sa mananc nici o felie intreaga cu al meu...eu tot la ei vroiam sa imi fac...dar m-am razgandit...prajiturile sunt in schimb f bune,mai ales mini eclerele
legat de dusan,normal ca astept detalii,dar am fost la nunti acolo si a fost super ok...atat mancarea cat si ospatarii.......

lizuca80
02.06.2011, 11:24:12
Eu mi-am comandat tortul de la Prajitura Wow, am fost inainte sa degustm din mai multe feluri, tot de acolo am luat si prajiturile, totul a fost super bun:)

Cine e Iulian? Unde lucreaza? Eu sunt plecata de 5 ani din Resita si nu stiu...

Rochia mi-am luat-o din Mall din Tm de la Lorange iar pantofii tot de-aici de la Pantoful Galben. Si noi am fost la Yasmin, dar ni s-a parut f scump, de aceea o sa le facem la Resita, noi oricum vrem un model simplu din aur galben si alb.

Fetelor incep sa am emotii, mai sunt atatea lucruri de facut...Voi cum stati cu emotiile?

Apropo: Voi o sa le faceti / cumparati rochite domnisoarelor de onoare? Eu inca nu m-am hotarat ce sa
fac...
Va pup si sper ca de-acum incolo sa fim mai active!:)

Tortul si eu tot acolo am sa-l fac,la fel si prajiturile,desi mi se par dulci de mori,dar poate daca vorbesc cu ei vor intelege.
Iulian este printre cei mai buni din Resita,a fost ucenicul Gabrielei Bunda de la Rom...arta din centru(sper sa nu iau avertisment).
Verighetele le-am facut in Resita,la o bijuterie ce colaboreaza cu una din Iasi,Corio...Sunt deosebite si la preturi mici,120 lei/g de aur.Aur alb si galben avem si noi.Modelul este cel atasat,dar fara pietricica.
Rochite nu fac sau cumpar la domnisoarele de onoare,ar insemna un stres in plus.
Invitatiile le-am facut la o firma handmade din Cluj,am vrut ceva deosebit de clasicul carton alb.Meniurile,place-cardurile le fac eu.
Cu cat ti-ai luat rochita din Timisoara?poate ne pui si niste pozici.Eu inca nu am ajuns prin Timi si m-ar interesa cam ce preturi sunt pe acolo,daca ai fost pe la Fashion Pr.,pt ca am vazut niste rochii frumoase,dar nu le stiu preturile.Din auzite la Craiova si Arad sunt foarte frumoase si mai ieftine,iar saptamana asta trebuie sa ma hotarasc incotro o apuc.Poate ma ajutati voi cu niste sfaturi...

V-am pupat pe toate.

Elena_Gheorghe
04.06.2011, 22:31:55
Tortul si eu tot acolo am sa-l fac,la fel si prajiturile,desi mi se par dulci de mori,dar poate daca vorbesc cu ei vor intelege.
Iulian este printre cei mai buni din Resita,a fost ucenicul Gabrielei Bunda de la Rom...arta din centru(sper sa nu iau avertisment).
Verighetele le-am facut in Resita,la o bijuterie ce colaboreaza cu una din Iasi,Corio...Sunt deosebite si la preturi mici,120 lei/g de aur.Aur alb si galben avem si noi.Modelul este cel atasat,dar fara pietricica.
Rochite nu fac sau cumpar la domnisoarele de onoare,ar insemna un stres in plus.
Invitatiile le-am facut la o firma handmade din Cluj,am vrut ceva deosebit de clasicul carton alb.Meniurile,place-cardurile le fac eu.
Cu cat ti-ai luat rochita din Timisoara?poate ne pui si niste pozici.Eu inca nu am ajuns prin Timi si m-ar interesa cam ce preturi sunt pe acolo,daca ai fost pe la Fashion Pr.,pt ca am vazut niste rochii frumoase,dar nu le stiu preturile.Din auzite la Craiova si Arad sunt foarte frumoase si mai ieftine,iar saptamana asta trebuie sa ma hotarasc incotro o apuc.Poate ma ajutati voi cu niste sfaturi...

V-am pupat pe toate.

Buna,

din pacate nu am nici o poza cu rochita. Sunt asa de suparata din cauza ei... A fost vineri sa imi iau rochita si surpriza: era pe alta culoare si marimile erau gresite!!! M-am certat cu vanzatoarea si mi-a spus sa nu-mi fac probleme ca pana in 15 iunie (atunci imi expira contractul cu ei) o sa vina exact cum scrie in contract!!! Nu stiu ce sa mai cred dar sunt f. dezamagita, deja ma gandesc sa ma apuc sa ma uit dupa alta rochita... Rochia a fost 2000 de lei, dar atunci era ceva promotie si fusese redusa la 1800, eu am platit avans 900 de lei.
In Tm preturile variaza de la 1300-2700, eu am fost la unele din zona Brancoveanu si Maria. Acum depinde de buzunar, de gusturi. Uite, de ex. prietena mea cea mai buna care se marita in sept. merge sa-si cumpere rochia din Turnu-Severin, acolo sunt f. multe magazine, la preturi mult mai mici, venite din fabrica.

Verighetele voastra sunt superbe:) Poti sa-mi spui te rog unde se afla bijuteria in Resita??? Ca noi trebuie sa le comandam urgent saptamana asta si nu stim de unde, am fost azi la Nera si la o bijuterie din govandari:)

Pup!:)

lizuca80
08.06.2011, 15:47:26
Buna,

din pacate nu am nici o poza cu rochita. Sunt asa de suparata din cauza ei... A fost vineri sa imi iau rochita si surpriza: era pe alta culoare si marimile erau gresite!!! M-am certat cu vanzatoarea si mi-a spus sa nu-mi fac probleme ca pana in 15 iunie (atunci imi expira contractul cu ei) o sa vina exact cum scrie in contract!!! Nu stiu ce sa mai cred dar sunt f. dezamagita, deja ma gandesc sa ma apuc sa ma uit dupa alta rochita... Rochia a fost 2000 de lei, dar atunci era ceva promotie si fusese redusa la 1800, eu am platit avans 900 de lei.
In Tm preturile variaza de la 1300-2700, eu am fost la unele din zona Brancoveanu si Maria. Acum depinde de buzunar, de gusturi. Uite, de ex. prietena mea cea mai buna care se marita in sept. merge sa-si cumpere rochia din Turnu-Severin, acolo sunt f. multe magazine, la preturi mult mai mici, venite din fabrica.

Verighetele voastra sunt superbe:) Poti sa-mi spui te rog unde se afla bijuteria in Resita??? Ca noi trebuie sa le comandam urgent saptamana asta si nu stim de unde, am fost azi la Nera si la o bijuterie din govandari:)

Pup!:)

Imi pare tare rau pt. tine ca ai necazuri cu rochita,dar stai linistita ca se vor rezolva toate pana in 16 iulie cand ai tu nunta.
Eu mi-am luat rochita,am incercat doar 2 modele si nu regret alegerea facuta,desi sunt cam pretentioasa si nu speram sa o gasesc asa de repede.
Am mers pana la Arad,este de la White L...,m-a costat o mica avere,2600 lei cu tot cu voal.Acum este la scurtat,sper sa nu am surprize.De Severin am auzit si eu,la fel si de magazinele din Craiova.Daca nu imi gaseam la Arad,a doua optiune era Craiova.
Verighetele le-am luat din Govandari,in zona Intim,de la Gold &...Le-am ales de pe site-ul firmei din Iasi,am notat codul si am mers cu el la bijuterie.Preturile nu sunt cele de pe site,gramajul lor variaza in functie de marimile voastre,iar pretul este de 120 lei/g cu tot cu manopera.Noi am avut noroc ca am dat ceva aur la schimb si ne-au costat mult mai putin.In total au avut in jur de 13 g si ne-au costat 1500 lei cu tot cu aurul dat la schimb.Trebuie doar sa ne hotaram cum le gravam.Le-am comandat pe 27 aprilie si ne-au venit pe 21 mai.Poate ar fi bine sa va grabiti,daca nu ati facut-o deja.
Acum imi bat capul ca nu stiu unde sa ma coafez si sa ma machiez,ceva idei????
Spor la pregatiri si ai sa vezi ca toate se rezolva.
Pupici la toate si scrieti si voi mai des,sa nu mai migram spre alte judete!

dayanaD
08.06.2011, 16:34:25
eu de coafat,ma coafez la iulian,dar de machiat nu am habar...nici macar nush unde sa merg sa fac probe cand oi ajunge in resita...si sa iau toate saloanele la rand...dau faliment.singura care imi placea in resita era andreea lazar dar a plecat in anglia...nici ea nu a stiut pe cine sa imi recomande...

Elena_Gheorghe
08.06.2011, 20:29:28
Imi pare tare rau pt. tine ca ai necazuri cu rochita,dar stai linistita ca se vor rezolva toate pana in 16 iulie cand ai tu nunta.
Eu mi-am luat rochita,am incercat doar 2 modele si nu regret alegerea facuta,desi sunt cam pretentioasa si nu speram sa o gasesc asa de repede.
Am mers pana la Arad,este de la White L...,m-a costat o mica avere,2600 lei cu tot cu voal.Acum este la scurtat,sper sa nu am surprize.De Severin am auzit si eu,la fel si de magazinele din Craiova.Daca nu imi gaseam la Arad,a doua optiune era Craiova.
Verighetele le-am luat din Govandari,in zona Intim,de la Gold &...Le-am ales de pe site-ul firmei din Iasi,am notat codul si am mers cu el la bijuterie.Preturile nu sunt cele de pe site,gramajul lor variaza in functie de marimile voastre,iar pretul este de 120 lei/g cu tot cu manopera.Noi am avut noroc ca am dat ceva aur la schimb si ne-au costat mult mai putin.In total au avut in jur de 13 g si ne-au costat 1500 lei cu tot cu aurul dat la schimb.Trebuie doar sa ne hotaram cum le gravam.Le-am comandat pe 27 aprilie si ne-au venit pe 21 mai.Poate ar fi bine sa va grabiti,daca nu ati facut-o deja.
Acum imi bat capul ca nu stiu unde sa ma coafez si sa ma machiez,ceva idei????
Spor la pregatiri si ai sa vezi ca toate se rezolva.
Pupici la toate si scrieti si voi mai des,sa nu mai migram spre alte judete!

Ceau,

am sunat si azi la magazin sa intreb daca mi-a venit rochia, mi-au zis ca n-a venit dar ca sigur vine pana la sf saptamanii...
Ne-am comandat si noi verighetele din Tm , din Kappa, de la o firma care colaboreaza cu bijuteria La R... din Bucuresti, sunt superbe, din aur alb si galben iar a mea are 5 pietricele (am sa atasez poza cu ele). Vine cam 11-12 gr si o sa ne coste pana in 1700 lei. Aici a fost 150 lei/ gr cu tot cu gravare.

Eu o sa merg la Salon Be... de pe Republicii, am cateva prietene care s-au facut acolo si au fost f multumite, cred ca machiajul tot acolo il fac, nici eu nu prea stiu:)

Tu / voi unde o sa-i cazati pe invitatii care vin din alte orase? Noi vrem sa venim in weekendul asta la Resita sa vedem ceva preturi la hoteluri / pensiuni.

Unde mergeti in luna de miere? Noi mergem dupa nunta la bulgari.

Multumesc frumos pt incurajari:)

Pup

dayanaD
08.06.2011, 20:34:25
noi vom inchiria camerele de la dusan,toate probabil...
eu am nunta ultima deci o sa va vad pe voi machiate si apoi o sa ma hotarasc :D
in cazul in care vom pleca undeva dupa nunta,vom pleca hai hui cu masina prin europa...vreau sa ne plimbam,nu sa stau tolanita la plaja :D

Elena_Gheorghe
08.06.2011, 20:40:39
noi vom inchiria camerele de la dusan,toate probabil...
eu am nunta ultima deci o sa va vad pe voi machiate si apoi o sa ma hotarasc :D
in cazul in care vom pleca undeva dupa nunta,vom pleca hai hui cu masina prin europa...vreau sa ne plimbam,nu sa stau tolanita la plaja :D

Noi vrem sa-i cazam undeva aproape de casa, pentru ca nu cunosc orasul:)

Faina ideea ta cu masina prin Europa, dar noi vrem o saptamana de miere traditionala, linistita, fara stres:) Acum depinde de dorintele fiecaruia.

dayanaD
08.06.2011, 20:45:55
eu dimpotriva,vreau sa ii cazez acolo,unii mai iau ceva la bord,nu trebuie sa se chinuie sa se deplaseze cine stie unde :)) si in plus e mai ieftin...ne da cu 100 de lei camera,la restul,inclusiv acolo la intim,pensiune,hotel sau ce o fi e scump...
poi noi la sf lui sept,inceputul lui oct putem merge doar in cipru sau tenerife ca sa ne putem bucura de soare...dar cum la al meu nu ii place soarele,mie caldura...mai bine ne-am plimba prin europa

Elena_Gheorghe
08.06.2011, 21:08:42
eu dimpotriva,vreau sa ii cazez acolo,unii mai iau ceva la bord,nu trebuie sa se chinuie sa se deplaseze cine stie unde :)) si in plus e mai ieftin...ne da cu 100 de lei camera,la restul,inclusiv acolo la intim,pensiune,hotel sau ce o fi e scump...
poi noi la sf lui sept,inceputul lui oct putem merge doar in cipru sau tenerife ca sa ne putem bucura de soare...dar cum la al meu nu ii place soarele,mie caldura...mai bine ne-am plimba prin europa

Aham. Pai noi de aceea vrem sa venim la Resita sa cercetam piata:) Poate gasim vre-o oferta la 5 camere una gratis:)) Vedem ce gasim:) Avem multe rude din Bucuresti si Arad.

Miresicu` meu e topit dupa mare si eu la fel:-p

dayanaD
08.06.2011, 21:13:05
eu am pers de prin toata tara,nu au mai fost niciodata in resita si vreau sa stea aproape de restaurant,nu sa umble noaptea sau dimineata sa caute pensiuni si hoteluri :D

Elena_Gheorghe
08.06.2011, 21:19:34
eu am pers de prin toata tara,nu au mai fost niciodata in resita si vreau sa stea aproape de restaurant,nu sa umble noaptea sau dimineata sa caute pensiuni si hoteluri :D

Pai da, dar la noi o sa vina cu o seara inainte de nunta, ca sa doarma linistiti si daca sunt mai aproape de casa o sa le fie mai usor sa vina la ap, ca sa plecam la primarie si biserica, in plus stau si aproape de gara de nord.

M-am gandit la toate:) La cum e mai bine, cel putin pt. mine:))

dayanaD
08.06.2011, 21:24:00
na,eu stau langa politie...deci cazare mai aproape nu am :))

Elena_Gheorghe
08.06.2011, 21:30:13
na,eu stau langa politie...deci cazare mai aproape nu am :))

Pai nah, depinde de fiecare:)

Gata ies, ma pun sa ma uit la Crim... Mi...:P

Bafta in continuare cu pregatirile!

lizuca80
09.06.2011, 12:49:18
Ceau,

am sunat si azi la magazin sa intreb daca mi-a venit rochia, mi-au zis ca n-a venit dar ca sigur vine pana la sf saptamanii...
Ne-am comandat si noi verighetele din Tm , din Kappa, de la o firma care colaboreaza cu bijuteria La R... din Bucuresti, sunt superbe, din aur alb si galben iar a mea are 5 pietricele (am sa atasez poza cu ele). Vine cam 11-12 gr si o sa ne coste pana in 1700 lei. Aici a fost 150 lei/ gr cu tot cu gravare.

Eu o sa merg la Salon Be... de pe Republicii, am cateva prietene care s-au facut acolo si au fost f multumite, cred ca machiajul tot acolo il fac, nici eu nu prea stiu:)

Tu / voi unde o sa-i cazati pe invitatii care vin din alte orase? Noi vrem sa venim in weekendul asta la Resita sa vedem ceva preturi la hoteluri / pensiuni.

Unde mergeti in luna de miere? Noi mergem dupa nunta la bulgari.

Multumesc frumos pt incurajari:)

Pup

Ti-am spus ca se rezolva toate!
Din alte orase am si eu invitati si cred ca-i cazez cat mai aproape de ai mei parinti,pt. ca rudele mele nu cunosc Resita si nu as vrea sa-i izolez in celalalt capat al orasului,la Atlantic,unde au si motel.
In luna de miere cred ca dam si noi o tura pe la bulgari,apoi ne intoarcem la Mamaia si,dupa aceea mergem la colindat prin Ardeal,la Cluj,unde am terminat facultatea.Mi-a ramas la suflet Transilvania si mergem de cate ori avem posibilitatea.Avem o luna de miere mai prelungita din care 14 zile le avem planificate pt. soare,mare,plaja.Sunt in zodia leu si soarele ma iubeste,nu concep o vara fara mare si plaja.
Pupici.

Elena_Gheorghe
09.06.2011, 18:49:47
Ti-am spus ca se rezolva toate!
Din alte orase am si eu invitati si cred ca-i cazez cat mai aproape de ai mei parinti,pt. ca rudele mele nu cunosc Resita si nu as vrea sa-i izolez in celalalt capat al orasului,la Atlantic,unde au si motel.
In luna de miere cred ca dam si noi o tura pe la bulgari,apoi ne intoarcem la Mamaia si,dupa aceea mergem la colindat prin Ardeal,la Cluj,unde am terminat facultatea.Mi-a ramas la suflet Transilvania si mergem de cate ori avem posibilitatea.Avem o luna de miere mai prelungita din care 14 zile le avem planificate pt. soare,mare,plaja.Sunt in zodia leu si soarele ma iubeste,nu concep o vara fara mare si plaja.
Pupici.

La fel si eu m-am gandit cu cazarea, in plus cred ca rudele mele vor pleca a doua zi mai tarziu si e posibil sa facem o mica masa cu parintii, fratii si nasi:)
Din pacate am aflat ca, la cununia civila mi se va capsa buletinul si in 2 sapt. trebuie sa mi-l schimb. Problema e ca noi dupa nunta, la vre-o 3 zile plecam la Bucuresti, apoi de acolo la bulgari. Deci luni imediat dupa nunta trebuie sa-mi depun actele de urgenta.

Imi mi-e asa de ciudat sa-mi schimb numele...25 de ani am fost strigata cu un anumit nume si acum il schimb, o sa-mi fie putin greu sa ma obisnuiesc:)

In ce zona stai in Resita? Si viitorul tau sot e de-aici?:)

Pupici

lizuca80
10.06.2011, 12:11:51
La fel si eu m-am gandit cu cazarea, in plus cred ca rudele mele vor pleca a doua zi mai tarziu si e posibil sa facem o mica masa cu parintii, fratii si nasi:)
Din pacate am aflat ca, la cununia civila mi se va capsa buletinul si in 2 sapt. trebuie sa mi-l schimb. Problema e ca noi dupa nunta, la vre-o 3 zile plecam la Bucuresti, apoi de acolo la bulgari. Deci luni imediat dupa nunta trebuie sa-mi depun actele de urgenta.

Imi mi-e asa de ciudat sa-mi schimb numele...25 de ani am fost strigata cu un anumit nume si acum il schimb, o sa-mi fie putin greu sa ma obisnuiesc:)

In ce zona stai in Resita? Si viitorul tau sot e de-aici?:)

Pupici
Bine ca mi-ai spus de faza cu buletinul...noi plecam pe 27 iulie,la 4 zile dupa nunta.Ma gandesc ca are un termen de valabilitate dupa casatorie,dar chiar si asa noi ne intoarcem dupa cca 3 saptamani,deci trebuie sa -mi fac urgent altul.Ciuda imi este si mie ca-mi schimb numele,eu l-am purtat 30 ani;in plus ma aleg cu 2 nume de familie,nu cu unu',ca el are si numele tatalui,dar si al mamei.Daca imi pastrez si numele meu de familie + cele 2 prenume ale mele as fi de rasul curcilor.
Stau in zona Trandafiru',in Govandari,iar miresoiul este "banatan" get-beget;eu sunt 1/2 ardeleanca,1/2 munteanca,dar nascuta in Resita.

Te-am pupat.

lizuca80
14.06.2011, 18:51:07

Am reluat la citit tot topicul si am vazut ca ai mers si tu pe decorul de la Oravita.Este vorba despre Forever...?

dayanaD
14.06.2011, 20:02:11
Am reluat la citit tot topicul si am vazut ca ai mers si tu pe decorul de la Oravita.Este vorba despre Forever...?
da...cu ei fac.si tu?