PDA

Versiunea completa : Locatii pentru sedinta foto in Suceava

roxutza88
03.02.2010, 14:00:18
miresici,unde ati facut sedinta foto sau unde aveti de gand s-o faceti?:-? eu nu vreau in nici un caz la cetate!!la dragomirna am cununia religioasa,deci o sa fac si acolo cateva poze,dar...nu vreau a fie principala locatie.vreau niste idei ca nu-mi trece nimic prin cap.as vrea un camp de maci..dar in sv nu prea am vazut si oricum in sept. nu gasesc maci infloriti.apoi un lan de grau..dar la fel...in sept e tarziu deja...plzzzz idei!!!^:)^

roxana_amariei
03.02.2010, 15:59:11
Noi am facut foto in centru, in zona Prefecturii, am vrut ceva mai urban. Nu am avut timp mai mult la dispozitie, pt ca as fi vrut sa mergem la gara Itcani, e mai veche si cu sinele de cale ferata cred ca ar fi iesit niste poze super.
Vorbeste cu fotograful, poate va da el si alte idei.

andreeasmiley
03.02.2010, 18:39:28
La Hanul Domnesc
In piata - gandeste-te la niste poze alb negru sau sepia cu tine cumparand niste mere de exemplu ;;)
In liceul unde ai fost eleva, in labul de chimie sau de fizica :D
Pe zamca la Turnu Rosu

Ma mai gandesc :D

Pe tanarasi, dar trebuie sa ai noroc sa treaca o turma de oi ca sa iasa ceva frumos. Daca nu tot e bine, dar pe inserat.

Astea sunt idei de sedinte foto dupa nunta mai mult :P.

elenamau
03.02.2010, 20:53:00
Noi am avut nunta la Conac si sedinta foto am facut in parcul de acolo. O prietena are niste fotografii superbe langa lacul de la Dragomirna.

RalucaIrina
04.02.2010, 16:31:03
Fotografii la Dragomirna am vazut si eu la o prietena si au iesit foarte frumoase.
Noi am facut fotografii la Cetate si la Muzeul Satului - cele de la muzeu sunt foarte frumoase.. numai sa fie vreme buna :)

Namarie
12.05.2010, 23:40:26
Buna, e adevarat ca e putin mai departe dar cred ca se merita. Noi vrem sa facem fotografii in gradina botanica din Iasi, o ora jumatate cu masina.. Te asigur ca se merita. Are o alee intreaga cu tot felul de trandafiri si cupole cu trandafiri.. e minunat..

roxutza88
13.05.2010, 13:11:18
Buna, e adevarat ca e putin mai departe dar cred ca se merita. Noi vrem sa facem fotografii in gradina botanica din Iasi, o ora jumatate cu masina.. Te asigur ca se merita. Are o alee intreaga cu tot felul de trandafiri si cupole cu trandafiri.. e minunat..
da,intr-adevar superba locatie!!dar pt ca noi vrem sa facem sedinta in acceasi zi cu nunta,e cam departe.daca vrei sa faci poze dupa nunta atunci e f frumos.

andreutzaa
15.05.2010, 00:17:35

banuiesc ca le vrei dupa nunta pt k in ziua nuntii sa zici merci daca vei avea timp sa bei un pahar cu apa.am si eu atatea in cap insa ma gandesc ca nu voi avea timp si`mi pare asa rau.daca e ceva m`as mai imbraca o data miresica pt o sedinta foto insa emotiile si sentimentele nu vor mai fi aceleasi...

roxutza88
16.05.2010, 22:24:09
banuiesc ca le vrei dupa nunta pt k in ziua nuntii sa zici merci daca vei avea timp sa bei un pahar cu apa.am si eu atatea in cap insa ma gandesc ca nu voi avea timp si`mi pare asa rau.daca e ceva m`as mai imbraca o data miresica pt o sedinta foto insa emotiile si sentimentele nu vor mai fi aceleasi...
tocmai de aia nu vreau nici eu sa fac alta sedinta foto dupa nunta.cum ai zis si tu,emotiile si starile din ziua aia nu ai cum sa le mai ai in alta zi.si asta se vede si in poze.plus ca nu o sa ma mai machez si coafez in alta zi doar pt asta...

iuliana16_v
16.06.2010, 14:14:42
miresici,unde ati facut sedinta foto sau unde aveti de gand s-o faceti?:-? eu nu vreau in nici un caz la cetate!!la dragomirna am cununia religioasa,deci o sa fac si acolo cateva poze,dar...nu vreau a fie principala locatie.vreau niste idei ca nu-mi trece nimic prin cap.as vrea un camp de maci..dar in sv nu prea am vazut si oricum in sept. nu gasesc maci infloriti.apoi un lan de grau..dar la fel...in sept e tarziu deja...plzzzz idei!!!^:)^
salut,si eu am nunta pe 11/09/2010 la Polaris in sala B,tu banuiesc ca o ai in sala A,cum ornezi?pe ce nuante?

roxutza88
16.06.2010, 17:13:19
salut,si eu am nunta pe 11/09/2010 la Polaris in sala B,tu banuiesc ca o ai in sala A,cum ornezi?pe ce nuante?
uaaau.am gasit si eu pe cineva care are nunta pe 11 septembrie!!:madlaugh:super.felicitari.da,am in sala A si o ornez cu alb si negru cu pene de strut.in sala mea s-au facut modificari de putin timp.uite-te la restauntante din sv daca te intereseaza,ca am pus niste poze acolo
of:pe tine nu te streseaza lumea cu data asta??ca eu cand zic la cineva cand e nunta mea imi zice"aa...atunci cand au fost atentatele" :gen_07: offf

elenamau
17.06.2010, 08:54:27
Si eu am mereu parte de astfel de intrebari, sunt nascuta pe 11 septembrie.:D

iuliana16_v
19.06.2010, 09:57:58
De cand am hotarat data ,am zis ca sigur o sa stie toata lumea cand avem nunta !
Zici ca s-a renovat ,nu am mai trecut pe acolo de anul trecut cand am rezervat si nu stiu cum o sa ornez sunt un pic dezorientata.
Cand mergi sa stabilesti meniul si ce stii de pret?la mine a ramas la 140 dar na sper sa nu se schimbe nik..
ma bucur ca te-am gasit pe forum si sper sa mai vb

roxutza88
19.06.2010, 17:03:40
De cand am hotarat data ,am zis ca sigur o sa stie toata lumea cand avem nunta !
Zici ca s-a renovat ,nu am mai trecut pe acolo de anul trecut cand am rezervat si nu stiu cum o sa ornez sunt un pic dezorientata.
Cand mergi sa stabilesti meniul si ce stii de pret?la mine a ramas la 140 dar na sper sa nu se schimbe nik..
ma bucur ca te-am gasit pe forum si sper sa mai vb
noi inca nu am vb de pret.si nici de meniu.o sa vb atunci...cu vreo 2 sapt inainte.cred ca mai mult de 150 de lei nu ajunge.:-\ .sala poti s-o faci cum vrei...depinde ce-ti place.eu am facut de vreo 2 luni contract cu firma de ornat.eu zic sa mergi sa le ceri si lor o parere.sunt firme care au facut multe ornari(in special una care lucreaza mult cu polarisul) si se pricep mai bine decat noi.bafta si spor la pregatiri.ce mai ai de facut inafara de ornat?:*

iuliana16_v
24.06.2010, 14:48:37
Am multe de facut...
Deocamdata am verighetele ,votca si cam atat:-(
Deci mai am o gramada ,saptamana asta imi fac invitatiile si apoi rochia k ma dispera faza cu rochia cred ca daca voi gasi o rochie sa-mi placa restul treburilor vor merge struna
Spor la pregatiri..

renataandreea
02.08.2010, 12:04:13
buna fetelor.. eu am facur sedinta foto la bicaz, lacul rosu... a fost superb!

renataandreea
02.08.2010, 12:04:56
buna fetelor.. eu am facut sedinta foto la bicaz, lacul rosu... a fost superb!

adriben
02.08.2010, 12:38:14
buna fetelor.. eu am facut sedinta foto la bicaz, lacul rosu... a fost superb!

Poate ne arati si noua cateva fotografii, sa vedem cum au iesit...? Si pe mine ma preocupa tare locatia pentru poze...Pentru ca as fi vrut undeva la mare...dar nu stiu daca fotograful va fi dispus sa mearga atata drum...:(

roxutza88
02.08.2010, 12:58:49
Poate ne arati si noua cateva fotografii, sa vedem cum au iesit...? Si pe mine ma preocupa tare locatia pentru poze...Pentru ca as fi vrut undeva la mare...dar nu stiu daca fotograful va fi dispus sa mearga atata drum...:(
merge atata timp cat ii platesti drumul si tot ce trebuie.fotografii mei merg peste tot in tara si nu numai.ultima sedinta foto au avut-o la Cj.deci vb cu el si stabileste detaliile.
renataandreea,eu am vazut videoclipul vostru pe site-ul cameraman-ului.cred ca era al vostru pt ca era la lacu rosu.:D a iesit fff frumos.mi-a placut mult.as fi vrut si eu asa o locatie,doar ca eu cum o sa fac foto si video in aceeasi zi cu nunta...nu o sa pot merge atat de departe.:( felicitari pt alegere!!

renataandreea
05.08.2010, 11:35:58
multumesc frumos!

AnaKarenina86
06.08.2011, 23:14:49
La Manastirea Dragomirna e super. Sunt maxim 10 km pana acolo. Consider ca e mult mai intersant decat la cetate

CONT-INCHIS-65707
08.08.2011, 08:58:36
La Manastirea Dragomirna e super. Sunt maxim 10 km pana acolo. Consider ca e mult mai intersant decat la cetate

Si eu sunt de acord. Nici eu nu vreau fotografii la Cetate, sunt atatea locuri in Suceava unde se pot face sedintele foto. Pentru locatii mai "altfel" se pot incerca si muzeele. :D

kristalina4u
09.08.2011, 20:06:37
E frumos la manastirea dragomirna, insa eu am auzit ca nu te mai lasa sa faci sedinta foto acolo...:(( asta e nasol ca si eu acolo as fi vrut sa merg, acuma nuj unde ar mai fi frumos...

adriben
07.09.2011, 20:04:58
Pentru viitoarele miresici care nu s-au decis inca in privinta locatiei, iata o idee care mie mi se pare grozava si care imi pare rau ca nu am avut-o si eu :D Uitandu-ma pe site-ul Claudiei Halip am dat peste aceste minunate forografii facute se pare la o ferma sau ceva...in fine ideea e ca au folosit niste cai frumosi pentru sedinta foto...mie mi se pare foarte original, iar fotografiile sunt grozave!

http://www.claudiahalip.ro/pages/romana/portofoliu/nunti/diana-si-vlad.php

Danillea
30.09.2011, 10:34:13
Ce alte idei aveti pentru TTD in jurul Sucevei? :>

tu adriana unde ai facut sedinta? mi-a placut mult ce a iesit! :)

kristalina4u
02.10.2011, 20:56:58
zici bine ca e frumos la manastirea dragomirna dar din cate am auzit acolo nu mai permit maicutele sa se faca poze?stie cineva ceva despre schimbarea asta a lor de ce nu mai lasa miresele sa faca sedinta foto acolo??

Laura_L
11.10.2011, 17:51:19
Si eu sunt de acord. Nici eu nu vreau fotografii la Cetate, sunt atatea locuri in Suceava unde se pot face sedintele foto. Pentru locatii mai "altfel" se pot incerca si muzeele. :D

Te rog sa imi spui si mie care sunt locatiile "mai altfel" pentru sedinta foto. :D Ne-am gandit ca una din locatii sa fie Manastirea Voronet, dar e posibil sa nu ne dea voie sa facem sedinta foto acolo.
Astept sugestii. :*

CONT-INCHIS-65707
11.10.2011, 18:33:06
Te rog sa imi spui si mie care sunt locatiile "mai altfel" pentru sedinta foto. :D Ne-am gandit ca una din locatii sa fie Manastirea Voronet, dar e posibil sa nu ne dea voie sa facem sedinta foto acolo.
Astept sugestii. :*

Buna. Acum depinde de fiecare ce inseamna acest "mai altfel". Cred ca totul e limitat de imaginatie si tine si de iscusinta fotografului. O idee inedita este Salina Cacica si chiar bisericuta alaturata. Cum mentionam mai devreme nici muzeele sau biblioteca nu sunt de neglijat. Chiar si un liceu ar putea fi un loc bun din anumite unghiuri sau anumite laboratoare. As mai putea adauga si Gara Burdujeni cu trenul de epoca aferent, dealurile din imprejurimi, Herghelia Lucina etc.

Personal cred ca aceasta sedinta trebuie sa fie adaptata si la personaliatea mirilor. Daca le place sportul sau activitatea fizica: o bicicleta, niste role si un parc ar trebui sa fie un bun inceput. Daca sunt pasionati de muzica, un muzeu sau chiar un liceu de muzica ce detine ceva instrumente ar putea fi locul ideal. Depinde si de starea pe care vor sa o transmita cei doi, daca sunt mai seriosi sau mai nostimi samd. Eu as putea sa-ti sugerez si o gradinita in care sa redescoperiti copiii din voi si sa faceti trimitere la viitorul vostru ca familie, insa voua s-ar putea sa nu va surada ideea. Cred ca cel mai important e mesajul pe care il transmit fotografiile si nu neaparat locul. Locul e doar un accesoriu caruia noi ii dam valoare si frumusete prin ceea ce impartasim.

Daca imi dai mai multe detalii despre voi si nunta pe care v-o doriti, ma pot gandi la cateva idei sa-ti sugerez. :D

Laura_L
13.10.2011, 21:25:53
Buna. Acum depinde de fiecare ce inseamna acest "mai altfel". Cred ca totul e limitat de imaginatie si tine si de iscusinta fotografului. O idee inedita este Salina Cacica si chiar bisericuta alaturata. Cum mentionam mai devreme nici muzeele sau biblioteca nu sunt de neglijat. Chiar si un liceu ar putea fi un loc bun din anumite unghiuri sau anumite laboratoare. As mai putea adauga si Gara Burdujeni cu trenul de epoca aferent, dealurile din imprejurimi, Herghelia Lucina etc.

Personal cred ca aceasta sedinta trebuie sa fie adaptata si la personaliatea mirilor. Daca le place sportul sau activitatea fizica: o bicicleta, niste role si un parc ar trebui sa fie un bun inceput. Daca sunt pasionati de muzica, un muzeu sau chiar un liceu de muzica ce detine ceva instrumente ar putea fi locul ideal. Depinde si de starea pe care vor sa o transmita cei doi, daca sunt mai seriosi sau mai nostimi samd. Eu as putea sa-ti sugerez si o gradinita in care sa redescoperiti copiii din voi si sa faceti trimitere la viitorul vostru ca familie, insa voua s-ar putea sa nu va surada ideea. Cred ca cel mai important e mesajul pe care il transmit fotografiile si nu neaparat locul. Locul e doar un accesoriu caruia noi ii dam valoare si frumusete prin ceea ce impartasim.

Daca imi dai mai multe detalii despre voi si nunta pe care v-o doriti, ma pot gandi la cateva idei sa-ti sugerez. :D

De 4 ani sunt indragostita de Bucovina! Am petrecut acolo momente minunate impreuna cu dragostea mea. :x Pot spune ca relatia noastra a inceput in Bucovina. Ma simt norocoasa ca am ocazia sa facem nunta si acolo. Imi doresc ca in amintirile noastre de nunta sa se regaseasca peisaje de vis din aceasta zona de care ne leaga multe amintiri frumoase, concedii, sarbatori si excursii cu prietenii. De cand suntem impreuna nu a fost an in care sa nu ne petrecem vacantele si sarbatorile in zona Gura Humorului. De fiecare data cand mergem la “GH” parca descoperim ceva nou. Pentru mine e o atmosfera de poveste. :love:

Cum noi vom fi acolo cu o saptamana inainte de nunta ne vom face timp sa cautam prin imprejurimi peisaje pentru sedinta foto. Cred ca va fi inedit sa gasim singuri "cuibusorul nostru" pentru sedinta foto, chiar daca nu va fi un loc "standard" de facut sedinte foto. Cu siguranta va fi un loc magic care va completa povestea noastra de dragoste.

Multumesc mult pentru sugestii. >:D<

oanacraiova
09.01.2012, 12:07:12
Noi am facut poze la Gara Burdujeni si la Muzeul satului, dar au fost facute in ziua nuntii pt ca nu am avut foarte mult timp. Pt locatii inedite, multe miresici rpefera sa mearga la mare :)