PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru nunta in Timis

Pagini : 1 2 3 [4]

dalayla
04.11.2008, 15:19:43
cine imi da si mie numele unor firme care au artificii si tel si si pret daca aveti vreo idee:-" is nesi cer cam multe nu;))
si la noi s-au ocupat de artificii tot cei care s-au ocupat si de decor...asa ca daca iti alegi firma de deco ar fii bine sa vb tot cu ei despre asta ,poate iti mai fac si reducere!;))

nadrah
07.11.2008, 21:54:49
si la noi s-au ocupat de artificii tot cei care s-au ocupat si de decor...asa ca daca iti alegi firma de deco ar fii bine sa vb tot cu ei despre asta ,poate iti mai fac si reducere!;))
aia da asa e oky o sa iau legatura numa inainte sa imi rezerv sala crek dupa revel si atunci intru mai in amanunte:-B

Diadum
16.01.2009, 22:38:29
Fetelor , tin sa va anunt ca eu mi-am facut comanda de invitatii de la casa rochilor de mireasa din timisoara( in piata unirii mai exact), la pret bun, mi-am comandat 77 si am mai avut nevoie, m-am dus la mirton cu invitatia mea, si au ramas uimiti cei de acolo, le-a placut la nebiunie invitatia, mi-au spus ca ei nu au mai vazut asa ceva, daca aveti ocazia sa va uitati in catalogul kristal,acolo gasiti o gramada de invitatii tari

poti sa mi-o trimiti si mie pe privat?
mii de multumiri

oana_80
19.01.2009, 11:50:20
Eu vreau artificii de interior pentru dansul nostru si artificii pentru tort. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu detali pe PM? Multumesc.^:)^ >:D<

timamg
19.01.2009, 11:54:35
Eu vreau artificii de interior pentru dansul nostru si artificii pentru tort. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu detali pe PM? Multumesc.^:)^ >:D<
Nu am nr de telefon dar la targurile de nunti vei gasi sigur oferte, la cel de la Opera sigur.Bafta:*

nadrah
19.01.2009, 13:07:48
si eu vreau artificii la dans dar din cate am inteles fac mult fum :-< nu stiu ce sa fac pt ca si eu vreau in jur nostru adik na sa fie multe ce pot sa iti zic e ca am auzit ca nu sunt scumpe cam 80 ron.eu mam gandit sa imi cumpar una si sa ii dau drumul in curte sa vad cat fum face =)) is stupid stiu

timamg
19.01.2009, 13:11:16
si eu vreau artificii la dans dar din cate am inteles fac mult fum :-< nu stiu ce sa fac pt ca si eu vreau in jur nostru adik na sa fie multe ce pot sa iti zic e ca am auzit ca nu sunt scumpe cam 80 ron.eu mam gandit sa imi cumpar una si sa ii dau drumul in curte sa vad cat fum face =)) is stupid stiu

Asa este, fac destul de mult fum, depinde de cat de mari sunt dar si de cate iti doresti.Daca aerisirea rest. este buna fumul va disparea repede.

nadrah
19.01.2009, 13:16:15
Asa este, fac destul de mult fum, depinde de cat de mari sunt dar si de cate iti doresti.Daca aerisirea rest. este buna fumul va disparea repede.
da pai la coloseum e cort si ridica astia "peretii"se aeriseste repede ................sper

oana_80
20.01.2009, 10:24:28
La fum nu m-am gandit:-? . Dar sper ca o sa iasa repede fumul, ca e sala mare. M-am uitat pe net si am vazut ca sunt care tin 1min, 3 min, 6 min, .... Nu trebe sa tina tot dansul, numa putin de efect;-) . :*

timamg
20.01.2009, 16:30:04
La fum nu m-am gandit:-? . Dar sper ca o sa iasa repede fumul, ca e sala mare. M-am uitat pe net si am vazut ca sunt care tin 1min, 3 min, 6 min, .... Nu trebe sa tina tot dansul, numa putin de efect;-) . :*

Da la inceputul dansului si la final cred ca este suficient, eu am avut si la aparitia tortului dar am cam afumat invitatii;))

oana_80
21.01.2009, 10:04:43
=)) =)) =)) =)) =)) Saracii !!! =)) =)) =)) Eu am mai vazut la nuntii artificii la dansul mirilor, dar nu imi aduc aminte sa fi fost fum. Mi-a placut ideea foarte mult si nu am mai simtit fumul. Ce nesi' sunt:-" .

nadrah
21.01.2009, 13:28:05
pai si cand e mai frumos sa le pun la inceput sau la sfarsitul dansului?:-? si in jur de cate sa pun?6 is multe?

timamg
21.01.2009, 13:56:09
pai si cand e mai frumos sa le pun la inceput sau la sfarsitul dansului?:-? si in jur de cate sa pun?6 is multe?

Cred ca ar tb sa vorbesti si cu cei de la coloseum sa vezi ce zic si cu cel ce se ocupa de artificii, cred ca la inceputul dansului sa marchezi intrarea, eu intradevar am exagerat cu ele.

timamg
21.01.2009, 14:43:06
<:-P cateva poze cu artificii de exterior

miha_albinuta
21.01.2009, 17:10:06
aceasta e invitatia mea:)

ginutza83
19.02.2009, 10:31:50
fetelor, am nevoie de carton colorat pentru invitatii (ni le facem singuri) si nu stiu pe unde sa caut. in metro si selgros au, dar e naspa, iar in unirii (vis-a-vis de papillion) sunt prea scumpe.:O
ma intereseaza carton colorat cu imitatie de piele, care se foloseste de obicei la legat documente cu spirala (sper ca intelegeti la ce ma refer).

Princes
19.02.2009, 10:40:56
Fetelor ce parere aveti despre textul acesta?
Noi adriana si eugen-adrian am hatarat sa incepem propria noastra poveste,pe care ni-o dorim plina de soare si fericire.
cum bucuria nu e deplina daca nu o imparti,va invitam pe data de ii iulie 2009,ora 18:00,lacununia religioasa care va avea loc la biserica ortodoxa din giroc.
Cununia gastronomica si muzicala se va infaptui la restaurantul trio din giroc sala2 ,incepand cu orele 19:00.
Invitatii sunt obligati sa aiba la ei,umor,chef de dans si pofta de mancare!
ne vor fi aproape nasii:adriana si doru potop!
va asteptam cu drag!

Princes
19.02.2009, 10:41:58
ce draguta este cu inimioare vreau si eu!=D>

dalayla
19.02.2009, 10:51:01
fetelor, am nevoie de carton colorat pentru invitatii (ni le facem singuri) si nu stiu pe unde sa caut. in metro si selgros au, dar e naspa, iar in unirii (vis-a-vis de papillion) sunt prea scumpe.:O
ma intereseaza carton colorat cu imitatie de piele, care se foloseste de obicei la legat documente cu spirala (sper ca intelegeti la ce ma refer).
la Diverta!

dalayla
19.02.2009, 10:52:08
Fetelor ce parere aveti despre textul acesta?
Noi adriana si eugen-adrian am hatarat sa incepem propria noastra poveste,pe care ni-o dorim plina de soare si fericire.
cum bucuria nu e deplina daca nu o imparti,va invitam pe data de ii iulie 2009,ora 18:00,lacununia religioasa care va avea loc la biserica ortodoxa din giroc.
Cununia gastronomica si muzicala se va infaptui la restaurantul trio din giroc sala2 ,incepand cu orele 19:00.
Invitatii sunt obligati sa aiba la ei,umor,chef de dans si pofta de mancare!
ne vor fi aproape nasii:adriana si doru potop!
va asteptam cu drag!
mie nu-mi place chestia : cununia gastronomica si muzicala:[email protected]
in rest mi se pare oki

Princes
19.02.2009, 10:55:07
mie nu-mi place chestia : cununia gastronomica si muzicala:[email protected]
in rest mi se pare oki
multumesc pt pareri^:)^!nu e finalizat mai astept si altele!

ginutza83
19.02.2009, 10:56:43
adriana, si eu sunt de acord cu doina. suna cam aiurea "cununia gastronomica si muzicala" si parca nici nu se potriveste cu restul textului, care in rest e foarte dragut.
si eu aseara am tot lucrat la modelul de invitatie si am tot prelucrat textul ala de dracii l-au luat!:-" o sa-l postez mai tarziu, ca il am pe compul de acasa.

Princes
19.02.2009, 10:59:48
adriana, si eu sunt de acord cu doina. suna cam aiurea "cununia gastronomica si muzicala" si parca nici nu se potriveste cu restul textului, care in rest e foarte dragut.
si eu aseara am tot lucrat la modelul de invitatie si am tot prelucrat textul ala de dracii l-au luat!:-" o sa-l postez mai tarziu, ca il am pe compul de acasa.
Multumesc de parere si astep sa-ti citesc invitatia!;;)

ginutza83
19.02.2009, 11:03:24
Multumesc de parere si astep sa-ti citesc invitatia!;;)
sper ca nu te-ai suparat. si eu vreau sa va spuneti parerea sincera referitoare la textul meu, fara nici o suparare. :*

Princes
19.02.2009, 11:07:11
sper ca nu te-ai suparat. si eu vreau sa va spuneti parerea sincera referitoare la textul meu, fara nici o suparare. :*
nu m-am suparat si e foarte bine cand aflii pareri sincere!:*

cattiva
05.03.2009, 15:04:14
De unde ati comandat marturiile?

Nicolle28
05.03.2009, 21:26:24
vezi in album pe ale mele....eu mi le-am facut singura.....au fost dragutze...dar si munca...

nadrah
06.03.2009, 18:46:39
eu ca si marturii am luat niste cutiutze si pun bombonele leam luat de la clipe magice si au fost ieftine 19 ron eu zic ca e oky si la sfarsit le mai dau si praji .daca nu is multumiti data viitoare sa nu mai vina invitatii=))

anamariaCr
07.03.2009, 21:29:18
eu ca si marturii am luat niste cutiutze si pun bombonele leam luat de la clipe magice si au fost ieftine 19 ron eu zic ca e oky si la sfarsit le mai dau si praji .daca nu is multumiti data viitoare sa nu mai vina invitatii=))
19 lei pe set?sau cum?daca sunt in set cate sunt?Eu am gasit ceva material asa sitat gata taiat pt marturi numai bombonicile trebe puse si legate la 30 lei 100 bucati.Ai cumva si poza cu cutiutele tale?

natymotanel
08.03.2009, 07:46:32
Eu cred ca mai este un topic intitulat "marturii", asa ca incercati si acolo, gasiti mai multe informatii.
Pupici si la multi ani de 8 martie>:D<

adrianasauca
08.03.2009, 12:23:59
eu doresc sa fac altceva pentru nunta drept marturii. voicauta un text care sa ne caracterizeze, voi cauta hartie lucioasa si voi lista pentru fiecare invitata, urmand ca ulterior sa fie rulat si legat cu fundita visinie .

adrianasauca
08.03.2009, 12:31:34
fetelor unde as putea gasi fundite pentru masinile invitatilor?

adrianasauca
08.03.2009, 12:35:15
Unde as putea gasi lumanari decorative pentru nunta? as dori sa pun multe lumanari pe scarile de la restaurantul . am gasi pana acum fie gen capsula fie destul de mari.

nadrah
08.03.2009, 12:57:00
Unde as putea gasi lumanari decorative pentru nunta? as dori sa pun multe lumanari pe scarile de la restaurantul . am gasi pana acum fie gen capsula fie destul de mari.
nu inteleg vrei din acelea rotunde mici ?ca alea se gasesc peste tot dute la billa

nadrah
08.03.2009, 12:59:37
19 lei pe set?sau cum?daca sunt in set cate sunt?Eu am gasit ceva material asa sitat gata taiat pt marturi numai bombonicile trebe puse si legate la 30 lei 100 bucati.Ai cumva si poza cu cutiutele tale?
ei pe set numa buc e 1,9 lei crek am scris eu gresit.adik 19 000 rol am luat de la clipe m .dute ca au stand in terra si au si saculeti din aia si mai multe feluri

adrianasauca
08.03.2009, 13:17:20
nu inteleg vrei din acelea rotunde mici ?ca alea se gasesc peste tot dute la billa

nu. din acelea am gasit peste tot. as vrea altceva . ceva inainte si rotunde in niste paharele.

elavita
08.03.2009, 22:33:55
Buna fetelor,

Si pe mine m-ar interesa unde gasesc lumanari, insa as dori din acelea plutitoare. Cele pastila ma gandesc ca pot arde mocheta, chiar daca sunt puse in paharel de sticla (eu as vrea sa pun si in sala).

cattiva
09.03.2009, 10:01:45
vezi in album pe ale mele....eu mi le-am facut singura.....au fost dragutze...dar si munca...
Mersi,sunt dragute.

simonee
09.03.2009, 10:30:00
Ceau
La Multi Ani la toate miresicile!!!
Am si eu o intrebare marturiile se pun/dau la fiecare invitat sau la fiecare pereche?Mersi

nadrah
09.03.2009, 11:14:06
Ceau
La Multi Ani la toate miresicile!!!
Am si eu o intrebare marturiile se pun/dau la fiecare invitat sau la fiecare pereche?Mersi
eu stiu k la fiecare nu in parte nu la perece ca na eu zic ca e penibil sa se deie o cutiutza cu 3 bombonele sa 2 persoane nu????????;))

Nicolle28
09.03.2009, 14:08:55
Marturiile se aseaza pe mese si se da cate una la fiecare invitat...ar trebui sa se potrivesca cu tema si amenajarea restaurantului.S-a imprumutat acest obicei din strainatate ....si ar trebui sa inlocuiasca florile de pus in piept pt. invitati...dar eu am dat si si...ca nu eram sigura....

Nicolle28
09.03.2009, 14:28:10
Eu stiu...ca anul trecut pe vremea asta umblam ca turbata dupa chestii deco pt. sala....sunt in euro....3 magazine de decoratiuni....acolo gasitzi lunamari plutiroare,sticle decorative, biluteze de gel, sticla deco,boluri de diferite dimensiuni. la jinsk sau la real chiar si in Kaufland gasitzi diferite tipuri de lumanari si chesti deco, Eu mi-am luat niste lunari in forma de floricere de mare efect....aveti poze in labum:*

bubyluk
09.03.2009, 15:58:29

eu am luat din euro gasesti de care vrei acolo

elavita
09.03.2009, 23:15:31
Eu stiu...ca anul trecut pe vremea asta umblam ca turbata dupa chestii deco pt. sala....sunt in euro....3 magazine de decoratiuni....acolo gasitzi lunamari plutiroare,sticle decorative, biluteze de gel, sticla deco,boluri de diferite dimensiuni. la jinsk sau la real chiar si in Kaufland gasitzi diferite tipuri de lumanari si chesti deco, Eu mi-am luat niste lunari in forma de floricere de mare efect....aveti poze in labum:*

Am sa dau o fuga la Euro sa vad ce gasesc pe acolo. Merci tare mult! :*

simonee
10.03.2009, 08:12:17
Mersi fetelor de raspunsuri :)

simonee
10.03.2009, 10:03:21
Am sa dau o fuga la Euro sa vad ce gasesc pe acolo. Merci tare mult! :*
Ceau am vazut ca ai nunta la Conti anul acesta :) si eu la fel in care sala faci?

scufita_rosie
10.03.2009, 11:26:58
ma scuzati ca intreb..euro..este defapt europa?

nadrah
10.03.2009, 15:01:23
Marturiile se aseaza pe mese si se da cate una la fiecare invitat...ar trebui sa se potrivesca cu tema si amenajarea restaurantului.S-a imprumutat acest obicei din strainatate ....si ar trebui sa inlocuiasca florile de pus in piept pt. invitati...dar eu am dat si si...ca nu eram sigura....
eu cu florile in piept nu sunt deloc pro.pt ca na sincer eu daca merg la o nunta si am poate o rochitza mai scumpa sau nu neaparat dar nu imi convine sa imi gaureasca nimeni hainele.si eu am vreut sa pun la nunta (ca asa se face)dar toti au zis un NUUUUUUUUUUUUUUU

simonee
10.03.2009, 15:03:16
ma scuzati ca intreb..euro..este defapt europa?
Nu. Este Centrul Comercial Euro din Timisoara:)

elavita
10.03.2009, 22:38:02
Ceau am vazut ca ai nunta la Conti anul acesta :) si eu la fel in care sala faci?

Ceau,
Eu o sa am nunta in sala de la restaurantul asa numit "terasa", cu intrarea dinspre BNR. Sala care acum se amenajeaza.

Scuze miresicilor pt 'off-topic' :)

elavita
11.03.2009, 03:18:53
Fetelor, eu din cate am auzit, nu se mai poarta floricele la pieptul invitatilor (exceptand membrii familiei). Voi ce stiti?

Princes
11.03.2009, 04:41:41
asa stiu si eu doar la parinti nasi,:* mire si domnisori!

simonee
11.03.2009, 08:46:15
asa stiu si eu doar la parinti nasi,:* mire si domnisori!
Asa stiu si eu :) arata naspa zic eu sa aiba toti invitatii flori in piept:)

simonee
11.03.2009, 09:12:14
Ceau,
Eu o sa am nunta in sala de la restaurantul asa numit "terasa", cu intrarea dinspre BNR. Sala care acum se amenajeaza.

Scuze miresicilor pt 'off-topic' :)
Nice:) si eu tot acolo! Te-ai gandit cumva cu ce culori o sa iti amenajezi sala ca eu sunt inca in dilema:)

carin1974
11.03.2009, 09:39:43
Noi am gasit in Selgros funde pentru cadouri, cele mari (e ca o banda, tragi de doua fire si se face funda). Daca ai timp incearca si in euro ca probabil e mai ieftin...

dalayla
11.03.2009, 10:07:26
fetelor unde as putea gasi fundite pentru masinile invitatilor?
poti sa le faci tu!
noi le-am facut singuri si au iesit super!

nadrah
11.03.2009, 10:44:03
eu zic ca la nimeni nu mai trebe sa pui flori in piept pe langa ca is demodate hai acum sa fim serioase dar nu arata nici cum is ft urate si puii mei daca ii gauresc lui soramea rochia ma omoara direct.:( sincer eu daca as fi in locul lor nu as accepta strica designul imbracamintei

elavita
12.03.2009, 00:00:13
Nice:) si eu tot acolo! Te-ai gandit cumva cu ce culori o sa iti amenajezi sala ca eu sunt inca in dilema:)

La mine va fi crem cu bordo (bordo doar la partea de flori, ca sa nu exagerez cu culoarea). Adevarul e ca am vazut un aranjament ff fain pe verde si ma tenta f tare. Era chiar dulcic, dar acum nu vreau sa mai schimb ca si asa sunt cam in urma cu toate :P

simonee
12.03.2009, 07:58:15
La mine va fi crem cu bordo (bordo doar la partea de flori, ca sa nu exagerez cu culoarea). Adevarul e ca am vazut un aranjament ff fain pe verde si ma tenta f tare. Era chiar dulcic, dar acum nu vreau sa mai schimb ca si asa sunt cam in urma cu toate :P
Mai ai suficient timp pana in septembrie:)

giulik
16.03.2009, 17:51:28
Salut fetelor, va rog ajutati-ma si pe mine intr-o chestie: vreau sa incerc sa fac singura marturiile din imaginea atasata. Unde pot gasi carton auriu si panglica aurie ca in poza? La diverta am fost si nu au carton auriu.
Multumesc mult pt ajutor!

simonee
17.03.2009, 07:55:32
Neata fetelor! Am si eu o intrebare la cele care s-au hotarat sa isi faca singure marturiile.Credeti ca iesiti mai ieftin daca le faceti voi sau totusi se ajunge cam la acelasi pret ca si cele cumparate?Cat de mult impresioneaza marturiile la o nunta ?Eu ma tot gandesc daca sa iau sau sa nu iau!:)

giulik
19.03.2009, 11:30:33
Neata fetelor! Am si eu o intrebare la cele care s-au hotarat sa isi faca singure marturiile.Credeti ca iesiti mai ieftin daca le faceti voi sau totusi se ajunge cam la acelasi pret ca si cele cumparate?Cat de mult impresioneaza marturiile la o nunta ?Eu ma tot gandesc daca sa iau sau sa nu iau!:)

eu cred ca iesim mai bine ca bani si, mie cel putin, imi face placere sa le fac eu singura. ieri am facut primele marturii si am fost foarte incantata! :D

simonee
19.03.2009, 15:51:30
eu cred ca iesim mai bine ca bani si, mie cel putin, imi face placere sa le fac eu singura. ieri am facut primele marturii si am fost foarte incantata! :D
Nu nu arati si noua sa le vedem :)

giulik
23.03.2009, 10:14:33
Nu nu arati si noua sa le vedem :)

ok, dar trebuie sa le lipesc mai intai.. cred ca in cateva zile iti arat :)

simonee
24.03.2009, 08:53:12
ok, dar trebuie sa le lipesc mai intai.. cred ca in cateva zile iti arat :)
OK A bia astept sa vad cum ti-au iesit! Eu nici acum nu sunt hotarata daca sa fac sau nu marturii!:(

giulik
24.03.2009, 09:46:22
OK A bia astept sa vad cum ti-au iesit! Eu nici acum nu sunt hotarata daca sa fac sau nu marturii!:(

Uite aici prima marturie. Mai trebuie un pic aranjata. Am capsat-o, n-am lipit-o si arata un pic ciudat. :D Dar imi face mare placere sa le fac!
Cum ti se pare?

Princes
25.03.2009, 07:58:07
eu zic ca la nimeni nu mai trebe sa pui flori in piept pe langa ca is demodate hai acum sa fim serioase dar nu arata nici cum is ft urate si puii mei daca ii gauresc lui soramea rochia ma omoara direct.:( sincer eu daca as fi in locul lor nu as accepta strica designul imbracamintei
Eh acum odata fac nunta parintii,nasul si domnisorii accepta sa fie gauriti(oricum sunt niste ace speciale pt asta):D

nadrah
25.03.2009, 12:41:43
Eh acum odata fac nunta parintii,nasul si domnisorii accepta sa fie gauriti(oricum sunt niste ace speciale pt asta):D
da aia asa e dar nu mi se pare estetic eventual ai putea sa pui niste pene in loc de flori in piept dar asta inseamna sa iti faci si aranjamentul cu pene

adrianasauca
28.03.2009, 22:12:12
Uite aici prima marturie. Mai trebuie un pic aranjata. Am capsat-o, n-am lipit-o si arata un pic ciudat. :D Dar imi face mare placere sa le fac!
Cum ti se pare?

foarte frumoase marturiile/ si eu doresc sa imi fac singura invitatiile.

simonee
30.03.2009, 09:30:44
Cum ti se pare?
Foarte dragute sunt!!! Imi plac f mult si apreciez faptul ca ai rabdare sa ti le faci singura:)Ce o sa bagi in interiorul lor?

Princes
14.04.2009, 05:32:29
da aia asa e dar nu mi se pare estetic eventual ai putea sa pui niste pene in loc de flori in piept dar asta inseamna sa iti faci si aranjamentul cu pene
fiecare cu gustul lui:-w

czuky
08.05.2009, 13:39:28
de la tul si materiale sa treut la marturii....si acuma invitatiiii:"> eu vreau sa mi le fac singura dar nu gasesc nici hartie cartonata si sa fie ieftina...numai scumpeturi...stie undeva cine ceva de genu?

ginutza83
08.05.2009, 16:13:32
de la tul si materiale sa treut la marturii....si acuma invitatiiii:"> eu vreau sa mi le fac singura dar nu gasesc nici hartie cartonata si sa fie ieftina...numai scumpeturi...stie undeva cine ceva de genu?

ca hartie cartonata texturata poti folosi coperti folosite la "legarea" documentelor cu spirala. noi de-aia am folosit si au iesit foarte bine. am comandat-o de la o firma de papetarie si birotica. (pe setul de 100 buc am dat 53 de lei)

czuky
08.05.2009, 19:41:42
ca hartie cartonata texturata poti folosi coperti folosite la "legarea" documentelor cu spirala. noi de-aia am folosit si au iesit foarte bine. am comandat-o de la o firma de papetarie si birotica. (pe setul de 100 buc am dat 53 de lei)
multumesc....dar ceva hartie cerrata de unde as putea lua sau comanda eventual...

czuky
09.05.2009, 16:11:09
eu imi fac rochia la comanda doar ca dupa material eu vreau sa umblu...stie cineva unde pot gasi dantala de multe feluri sa pot alege?multumesc

unicat
11.05.2009, 12:55:27
ma intereseaza si pe mine...vulcani.
Ms.

alexaant
16.05.2009, 13:11:43
Si mie mi se par demodate florile in piept, cele artificiale, cele naturale sunt superbe

alexaant
16.05.2009, 13:34:16
Eu am gasit o firma din Severin care-mi trimite kit pentru marurii cutiute si sunt in ton cu decorul salii<:-P

alexaant
16.05.2009, 13:37:00
Am fost sapt trecuta prin selgr si am vazut tunuri confetii cam ala 6 lei si am auzit ca chiar sunt bune

alexaant
16.05.2009, 13:38:41
pentru pahare cu gravura in kappa se gasesc la un magaz de deco si nu sunt nici scumpe eu am dat 120 pe 4 pahare

alexaant
16.05.2009, 13:42:08
sunt ff dragute

alexaant
16.05.2009, 13:43:42
daca stiti unde gasesc fundite pt masini alb si aurii va rog pm

iulian_tm12
16.05.2009, 15:52:55
Am fost sapt trecuta prin selgr si am vazut tunuri confetii cam ala 6 lei si am auzit ca chiar sunt bune

ce ai vazut tu la 6 lei probabil sunt din alea micute...nu fac fata...sunt pentru copii..

mona28
16.05.2009, 21:51:46
daca stiti unde gasesc fundite pt masini alb si aurii va rog pm
Eu am luat anul trecut din Euro.Si sigur mai sint si acum...

nadrah
16.05.2009, 23:03:27
vb cu cei ce va decoreaza sala poate au si asa ceva .cei care imi fac mie au de toate

nadrah
16.05.2009, 23:05:20
unde gasesc vulcani de int de 1,5 m?

nadrah
16.05.2009, 23:07:16
fete cred ca si la mall la demisol au acolo cum mergi spre pasapoarte

nadrah
16.05.2009, 23:08:51
eu stiu un site pt accesorii de nunta .chear asa se si numeste numa fara spatiu.gasiti tot ce vreti acolo

CorinaD
17.05.2009, 07:48:30
Buna miresici,

Mi-am cumparat si eu ieri marturiile. Imi pare rau ca nu am luat mai multe, mai ales ca erau la un pret super ok, dar asta e...Care vi se par mai dragute, cele cu albastru sau cele cu bleu?
Stie cineva cum se poate face eticheta micuta care vine pusa pe marturie cu numele mirilor si data nuntii?

Astept pareri!:*

unicat
17.05.2009, 20:27:13
Fetelor,sunt tunuri de confetii si in Euro.Cele mici-2lei,cele mijlocii 3 lei sau 4,nu mai stiu exact si cele mari la 6 lei.

iulian_tm12
17.05.2009, 22:46:27
unde gasesc vulcani de int de 1,5 m?

am vorbit pe mess cred:P

iulian_tm12
17.05.2009, 22:47:28
Fetelor,sunt tunuri de confetii si in Euro.Cele mici-2lei,cele mijlocii 3 lei sau 4,nu mai stiu exact si cele mari la 6 lei.

cat sunt de mari?
chiar is curios..o sa ma duc sa vad ce tunuri de confetti la 6 lei nu am mai azuit:)
chiar is curios

nadrah
18.05.2009, 01:27:22
am vorbit pe mess cred:P
da am vb ms

nadrah
18.05.2009, 01:31:15
Buna miresici,

Mi-am cumparat si eu ieri marturiile. Imi pare rau ca nu am luat mai multe, mai ales ca erau la un pret super ok, dar asta e...Care vi se par mai dragute, cele cu albastru sau cele cu bleu?
Stie cineva cum se poate face eticheta micuta care vine pusa pe marturie cu numele mirilor si data nuntii?

albastru deschis :*,mi se pare putinprea intens celalalt.dar nupot spune ca e urat .vezi ce merge mai bine cu decorul

simonee
18.05.2009, 15:19:43
Buna miresici,

Spune-mi si mie te rog de unde ti le-ai cumparat:)

simonee
18.05.2009, 15:24:21
Ceau fetelor!
Paharele gravate sunt doar pentru miri si nasi nu? sau si pentru parinti??

CorinaD
18.05.2009, 20:42:25
Spune-mi si mie te rog de unde ti le-ai cumparat:)
Ti-am trimis PM :)

simonee
19.05.2009, 08:03:48
Ti-am trimis PM :)
Mersi mult! :) Sa inteleg ca esti din Bucuresti? Sau din Timisoara?

CorinaD
19.05.2009, 10:31:12
Din Pitesti! :)

nadrah
20.05.2009, 14:40:21
Ceau fetelor!
Paharele gravate sunt doar pentru miri si nasi nu? sau si pentru parinti??
normal doar pt miri si nasi dar daca u vrei poti face la toata sala e si mai frumos;)) numa costa. e frumos sa faci la parinti ,dar normal nu se face

oana_80
20.05.2009, 16:01:18
"Alexaant" imi spui si mie te rog unde anume in kappa ai gasit magazinul. Vreau si eu. Pe net gasesc doar foarte scumpe. Eventual trimite-mi un PM. Te rog. Multumesc>:D< :*

oana_80
20.05.2009, 16:15:52
Am vazut la o nunta ca paharele nasilor erau gravate cu numele lor, la alta nunta am vazut paharele nasilor gravate cu numele mirilor. Cum e mai bine? :-?

gti_12
24.05.2009, 01:41:31
se mai fac artificii pe timp de criza?

gti_12
24.05.2009, 01:42:27

daca ai multe prietene le puteti face chiar voi..nu e o mare filozofie:D

Adina_Vasy
25.05.2009, 15:05:54
eu imi fac rochia la comanda doar ca dupa material eu vreau sa umblu...stie cineva unde pot gasi dantala de multe feluri sa pot alege?multumesc

Este un magazin vis-a-vis de biserica din Mehala, foarte mare magazinul si sunt multe materiale. Eu zic sa incerci sa vezi :) si mai este unu, unde a fost Totalco inainte, la intrare in Giroc. Cam atatea stiu ....

elavita
26.05.2009, 19:54:01
Buna fetelor,

Si eu imi voi confectiona singura marturiile.
Stiti cumva de unde pot cumpara bombonele glazurate albe?
Eu m-am tot uitat prin marile supermarketuri dar n-am vazut nicaieri asa ceva.

coroama
27.05.2009, 17:34:35
Si noi ne-am lovit de aceiasi problema.

In Timisoara am gasit la o firma cu baloane, nu ii zic numele
ca poate fac publicitate dar iti las totusi un nr
de tel:0726214302.

Casa de piatra<:-P

nadrah
29.05.2009, 23:21:52
Buna fetelor,

cum sa nu trebe sa fie la carefour,sau caufland nu sti care dintre e la tm,ca eu stau la buc si le tot incurc:))

nadrah
29.05.2009, 23:34:42
eu am platit artificiile adica avansul ,mai bauturile si gata am terminat cu tot ce e legat de nunta

abitul26
01.06.2009, 13:07:04
eu stiu k la fiecare nu in parte nu la perece ca na eu zic ca e penibil sa se deie o cutiutza cu 3 bombonele sa 2 persoane nu????????;))
pai ia si tu mai multe si rezolvi problema.

abitul26
01.06.2009, 13:09:46
vb cu cei ce va decoreaza sala poate au si asa ceva .cei care imi fac mie au de toate
Mda e o idee....

miha_albinuta
01.06.2009, 14:38:22
eu zic sa le cumparati voi ,binetinteles daca aveti timp,ca parerea mea ca iesiti mai ieftin,ca cei de la firma isi pun si ei ceva in plus ca nik nu e pe degeaba in ziua de azi....si daca mai aveti si multe masini se aduna:D,eu si tulul care il pun pe masina miresei il cumpar eu si le ornez eu ....

adrianasauca
01.06.2009, 23:14:06
eu zic sa le cumparati voi ,binetinteles daca aveti timp,ca parerea mea ca iesiti mai ieftin,ca cei de la firma isi pun si ei ceva in plus ca nik nu e pe degeaba in ziua de azi....si daca mai aveti si multe masini se aduna:D,eu si tulul care il pun pe masina miresei il cumpar eu si le ornez eu ....

de unde cumperi tulul si funditele pentru masini? stii vreun stand in euro?
iti multumesc

miha_albinuta
02.06.2009, 09:04:23
iti multumesc

pai eu momentan nu sunt in tm vin in tara abia la 1august,dar trebuie sa dai o raita prin euro imposibil sa nu gasesti eventual poti sa intrebi acolo la centrul lor de informatii daca chiar nu gasesti,si tul cauti la magazinele de materiale,am vz pe forum ca ziceau fetele ca sunt mai multe de ex la materna in centru,la textilandia vis a vis de kappa,in mehala langa biserica si cred ca si in bazar e unu ,si in bazar eu cred ca gasesti mai mult ca sigur fundite cauti magazine ce au tot felul de lucrusoare pt aniversari ...

miha_albinuta
02.06.2009, 09:06:23
iti multumesc

intra pe forum aici si vz mai multe detalii cu magazinele de unde au luat fetele tulul http://www.miresici.ro/showthread.php?t=10602

cosbiali
02.06.2009, 21:06:41
fundite pt masini gasiti in euro la 10lei buc

cosbiali
02.06.2009, 21:09:09
Buna fetelor,

cauta in euro ,un kg la20 lei parca am vazut

lycurycy18
02.06.2009, 22:46:41
si eu mi-am confectionat singura marturiile, au fost pictate pe sticla cu initialele noastre si lipite pe un paspartu colorat, invitatii le-au apreciat foarte mult mai ales ca au fost hand-made;;)

Princes
03.06.2009, 04:01:43
fundite pt masini gasiti in euro la 10lei buc
poti sa imi spui la ce magazin te org!^:)^

simonee
05.06.2009, 10:05:26
Ceau
Stie cineva unde se pot face gravuri pe paharele de sampanie? Noi am vrea niste pahare simple pe care sa scrie data nuntii si numele .

Sia80
05.06.2009, 12:37:19
Ceau
Stie cineva unde se pot face gravuri pe paharele de sampanie? Noi am vrea niste pahare simple pe care sa scrie data nuntii si numele .

Am vazut la Oglinda si la o firma a carei nume nu-l mai stiu in curte la UTT si la firmele de decoratiuni

princess_d
05.06.2009, 16:24:55
Eu vreau sa pun niste lumanari pe apa.. n-am mai vazut niciunde, dar banuiesc ca exista niste lumanari speciale. A facut cineva asta? :)

princess_d
05.06.2009, 16:43:19
Eu am gasit pe internet o invitatie, m-am uitat la sute si nu mi-a placut niciuna in mod deosebit. cea care am atasat-o e singura care mi-a placut. ;))
Dar nu mai tin minte de pe ce site am luat-o, si oricum, as vrea sa o vad in realitate. Nu o recunoaste nimeni din vreun magazin? :D
Am fost la multe dar nu am vazut-o nicaieri. Nu prea inteleg, e din carton sau are si ceva material pe ea? In fine, imi place. Daca a vazut-o cineva prin Tm, sa-mi dea un pm, please. ;;)

Princes
05.06.2009, 16:45:18
asta este a noastra

cosbiali
07.06.2009, 11:52:32
in partea veche de euro,la un culoar pe colt cam pe mijloc,nu stiu cum se cheama standu,au flori si tablouri afara expuse

Princes
07.06.2009, 12:04:21
in partea veche de euro,la un culoar pe colt cam pe mijloc,nu stiu cum se cheama standu,au flori si tablouri afara expuse
ok multumesc frumos!:*

simonee
10.06.2009, 11:32:56
Am vazut la Oglinda si la o firma a carei nume nu-l mai stiu in curte la UTT si la firmele de decoratiuni
Ce e Oglinda??

mada81lina
17.06.2009, 18:27:01
eu am platit artificiile adica avansul ,mai bauturile si gata am terminat cu tot ce e legat de nunta

Eu mi-am pus artificii in jurul ringului la dansul miresei plus artificii la tort. Am platit pt tot 100 de euro. Am fost f multumita, mai ales de artificiile de la ring, f apreciate de invitati. Am avut in colturi 4 vulcani mari, plus artificii mici intre.

gti_12
17.06.2009, 20:47:10
Eu mi-am pus artificii in jurul ringului la dansul miresei plus artificii la tort. Am platit pt tot 100 de euro. Am fost f multumita, mai ales de artificiile de la ring, f apreciate de invitati. Am avut in colturi 4 vulcani mari, plus artificii mici intre.

100 euro 4 vulcani si artificii de tort?scump:P

sabi_alnilam
24.06.2009, 21:28:34
Si eu sunt interesata de gravuri..ma gandeam si la niste marturii din sticla pe care sa scrie motto-ul nostru, data nuntii si numele noastre....oare se poate? si cat costa?sau orice personalizat....toata lumea mi-a zis ca niste marturii personalizate nu se uita si nu se arunca. ce ziceti?

sabi_alnilam
30.06.2009, 21:11:22
Buna Fetelor! Eu una m-am decis sa imi confectionez singurica marturiile, pentru a scapa mai ieftin si pt a le face unice. De asemenea vreau sa fac si meniurile, postcardurile tot eu. Sper sa-mi iasa bine...
Problema mea este ca nu stiu in Timisoara unde sa caut materialele pt confectionat marturii. AM fost in Euro si nu am gasit decat niste saculeti...niste porumbei bibelou...cam atat....
Ma gandeam sa-mi fac ceva cu scortisoara, ceva finut si fara saculet...ca am tot vazut din aia si nu vreau....
Ce ziceti? Unde as putea cauta? niste flori mici mici artificiale, lucrusoare mici si finute...eu nu am idee
A....si daca tot veni vorba, stiti cumva si alt loc de unde as putea cumpara alte cutiute pt prajituri decat din euro? pt ca acolo sunt cu 1,5 cutiuta, si eu tot sper sa gasesc mai ieftin altundeva...Multumesc anticipat:D

simonee
01.07.2009, 11:23:50
Buna Fetelor! Eu una m-am decis sa imi confectionez singurica marturiile, pentru a scapa mai ieftin si pt a le face unice. De asemenea vreau sa fac si meniurile, postcardurile tot eu. Sper sa-mi iasa bine...
Problema mea este ca nu stiu in Timisoara unde sa caut materialele pt confectionat marturii. AM fost in Euro si nu am gasit decat niste saculeti...niste porumbei bibelou...cam atat....
Ma gandeam sa-mi fac ceva cu scortisoara, ceva finut si fara saculet...ca am tot vazut din aia si nu vreau....
Ce ziceti? Unde as putea cauta? niste flori mici mici artificiale, lucrusoare mici si finute...eu nu am idee
A....si daca tot veni vorba, stiti cumva si alt loc de unde as putea cumpara alte cutiute pt prajituri decat din euro? pt ca acolo sunt cu 1,5 cutiuta, si eu tot sper sa gasesc mai ieftin altundeva...Multumesc anticipat:D
Ceau! Cutiute pentru prajituri nu cred sa gasesti in alta parte mai ieftine.Din cate stiu eu acolo sunt cele mai ieftine dar poti sa intrebi si la cofetarii sa vezi la ce pret ti le dau

sweet_yonutza
05.07.2009, 18:39:43
uite-o si pe a noastra

sabi_alnilam
06.07.2009, 10:08:24
Da..asa am aflat si eu...asta este..... mersi

Ioana_timi
14.07.2009, 10:20:28
Ceau!

Am si eu o intrebare la care sper din suflet sa primesc raspuns...Stiti cumva de unde se pot cumpara din Timisoara (sau aproape de Timisoara, undeva?) kit-uri pentru marturii? Sau saculeti frumosi?
M-am gandit si la varianta sa le confectionez singura, dar nu stiu cum sa tai materialul (organza, de exemplu) astfel incat sa nu se destrame si sa arate frumos.:-\

Va pup si va doresc multa bafta la pregatiri!
Iar proaspetelor sotii CASA DE PIATRA!:*

SilviaH
15.07.2009, 08:16:58
Gasesti in Euro cateva modele :)

adrianasauca
16.07.2009, 23:28:56
si eu as dori sa imi fac singura marturiile, cardurile de pe masa, si numerele de masa, ins anu stiu unde as pute gasi foi cartonate, alb sau visinii.

SilviaH
17.07.2009, 10:19:00
si eu as dori sa imi fac singura marturiile, cardurile de pe masa, si numerele de masa, ins anu stiu unde as pute gasi foi cartonate, alb sau visinii.
Gasesti cam la orice magazin de birotica/papetarie. Daca un ai nevoie de foarte multe poti sa mergi in terra veche (au preturi acceptabile). Daca te gandesti sa cumperi la top mai bine mergi in metro sau la almas.

adrianasauca
21.07.2009, 23:10:57
Gasesti cam la orice magazin de birotica/papetarie. Daca un ai nevoie de foarte multe poti sa mergi in terra veche (au preturi acceptabile). Daca te gandesti sa cumperi la top mai bine mergi in metro sau la almas.
multumesc. voi cauta saptamana aceasta.

Airamana
22.07.2009, 16:10:56
Ceaus fetele,

Stie careva daca in Timisoara se poate comanda undeva numere de masina personalizate?
Cu numele mirilor?

Sia80
22.07.2009, 20:16:22
Ceaus fetele,

Stie careva daca in Timisoara se poate comanda undeva numere de masina personalizate?
Cu numele mirilor?

Am vazut asa ceva la un magazin de rochii de mireasa din Badea Cartan, erau in vitrina, incearca acolo si parca la Campali in galeria 1.

adrianasauca
22.07.2009, 22:04:13
si eu mi-am confectionat singura marturiile, au fost pictate pe sticla cu initialele noastre si lipite pe un paspartu colorat, invitatii le-au apreciat foarte mult mai ales ca au fost hand-made;;)

DE UNDE AI CUMPARAT SACULETII ALBI? CA EU AM CAUTAT TOATA ZIUA IN EURO SI NU AM GASIT DECAT ROSII SI PORTOCALII.

cristinalp
27.07.2009, 21:46:25
de unde si cat te-a costat...imi place foarte mult...te rog sa-mi dau un pm cu pret si date de contact...

uite-o si pe a noastra

mada81lina
02.08.2009, 20:45:27

Filmulet in care apar artificiile mele:
http://www.youtube.com/watch?v=MbrFv0OcAzc

millianca
08.08.2009, 21:35:45
buna fetelor,
am gasit rame foto dragute cu rama argintie la 1.75 euro/buc.m-am gandit sa le cumpar si in loc de poza sa scriu numele noastre si data nuntii... si eventual "va multumim ca ati fost alaturi de noi"...o fontita organza...si gata...:D
ma gandeam sa le las asa simple si sa le amplasez in fiecare farfurie pe un servetel in ton cu sala...
voi ce parere aveti?ar fi o buna idee :-?

Adina_Vasy
09.08.2009, 21:08:14
buna fetelor,
am gasit rame foto dragute cu rama argintie la 1.75 euro/buc.m-am gandit sa le cumpar si in loc de poza sa scriu numele noastre si data nuntii... si eventual "va multumim ca ati fost alaturi de noi"...o fontita organza...si gata...:D
ma gandeam sa le las asa simple si sa le amplasez in fiecare farfurie pe un servetel in ton cu sala...
voi ce parere aveti?ar fi o buna idee :-?
Cred ca o sa arate bine..... acum tu stii cum stai si cu bugetul, pt mine personal ar fi cam scump pt 450 persoane.....

Dar oricum, ar fi dragute ; de ce nu vrei sa pui o poza cu voi si in colt sa scrii data nuntii? si daca vor fi invitati care nu vor pastra poza, o vor scoate si vor folosi doar rama ; dar cred ca pt rude si pt prietenii apropiati ar fi mult mai bine cu poza.

Tu stii :) este doar parerea mea :)

millianca
10.08.2009, 20:00:58
m-am gandit si la varianta cu poza...dar e un cost in plus fata de scris pe care il fac eu ;-) si mi-ar parea rau daca dupa cineva ar rataci poza noastra printr-un cos de gunoi...[-X
oricum ma bucur ca va place ideea...
>:D<

ana_tzap
12.08.2009, 10:32:11
salut
si eu tot la rame foto ma gandeam, pe post de marturii. noi am zis ca o sa folosim rama pe in loc de place carduri, in loc de poza o sa scriem unde o sa stea fiecare familie, apoi cand o sa avem pozele o sa dam la fiecare poza cu noi si fam respectiva.
ce ziceti e buna ideea mea? :D :D :D

emILY10
16.08.2009, 20:57:37
salut
si eu tot la rame foto ma gandeam, pe post de marturii. noi am zis ca o sa folosim rama pe in loc de place carduri, in loc de poza o sa scriem unde o sa stea fiecare familie, apoi cand o sa avem pozele o sa dam la fiecare poza cu noi si fam respectiva.
ce ziceti e buna ideea mea? :D :D :D

Mi se pare o idee foarte buna.

czuky
27.08.2009, 10:06:05
eu mi-am confectionat singura invitatiile:D

Adina_Vasy
27.08.2009, 14:13:28
eu mi-am confectionat singura invitatiile:D
Foarte frumoase :D daca te gandesti sa faci si contra cost, sa ma anunti ;) :*

CurelaruBianca89
01.09.2009, 19:35:35
Mi se pare o idee foarte buna.
Este o idee buna cu ramele...si prinzi doi iepuri;card de asezare si marturie=D> =D> =D> bravo!!!Eu nu mam gindit la asta

ada_c
21.09.2009, 11:05:36
Salutare!Noi am comandat chestiile astea undeva in incinta UTT(pe Calea Aradului,catre Real,pe dreapta).Intrebati la poarta si va arata unde sa mergeti.Acolo sunt cele mai ieftine,de acolo cred ca le cumpara si le vand prin magazine.Noi am luat 2 pahare(din acelea curbate unul prin celelalt,nu stiu daca m-am exprimat foarte bine,dar intelegeti voi la ce ma refer),o vaza in care mi-am pus buchetul pe masa mirilor,o fructiera in care ne-au pus fructele si o sticla de sampanie pe care au desenat si doi porumbei.toate erau deja pictate,doar au mai scris numele noastre,data nuntii,iar pe sticla de sampanie,un text dragut.Merita sa mergeti,le termina foarte repede,noi ne-am hotarat cu o saptamana inainte de nunta si au fost gata de pe o zi pe alta.In plus,merita cumparate si daca vreti sa faceti caduo cuiva,sunt foarte ieftine direct de acolo,pt ca e la prima mana.Din pacate nu-mi mai amintesc exact cum se numeste firma,dar e in cadrul fostei UTT.Am inteles ca cei care le picteaza sunt studenti la arte si mai fac si ei un ban cinstit din asta.Sunt foarte talentati.Bafta!

ada_c
21.09.2009, 11:16:16
Am gasit cartea de vizita de la ei:Calea Aradului nr 48,ART-STIC se numeste.Bafta tuturor!Sper ca v-am fost de folos in vreun fel >:D<

ada_c
21.09.2009, 11:24:10
Pot sa va sugerez o firma care se ocupa cu asa ceva,se numeste PYRO-TEAM,patronul este Dl Emanuel Petrica.A organizat multe evenimente si are experienta in domeniu,din pacate nu pot sa va informez despre preturi.Puteti intra pe net la adresa firmei si gasiti date de contact pentru a va informa.Bafta!

Adina_Vasy
21.09.2009, 18:10:56
Am gasit cartea de vizita de la ei:Calea Aradului nr 48,ART-STIC se numeste.Bafta tuturor!Sper ca v-am fost de folos in vreun fel >:D<
La Art-STic m-am interesat eu de preturi, set de doua pahare 50 ron.

Clarice
24.09.2009, 03:46:27
Stie cineva unde gasesc migdale glazurate pt marturii in Timisoara???....

carin1974
24.09.2009, 07:33:28
Ai cautat in Euro, Selgros, Metro?
Acolo au sigur arahide glazurate, deci poate si migdale...

CurelaruBianca89
25.09.2009, 08:51:10
Stie cineva unde gasesc migdale glazurate pt marturii in Timisoara???....
In euro gasesti sigur .....

ada_c
03.10.2009, 17:59:40
Cred ca in Euro se gasesc....Bafta tuturor!

ada_c
08.10.2009, 12:47:35
Filmulet in care apar artificiile mele:
http://www.youtube.com/watch?v=MbrFv0OcAzc
Superbe pozele.Am vazut si filmuletele.L-ati avut pe Dj Edd,si noi tot pe el l-am avut si a iesit totul minunat.Cred ca ai avut o nunta super!Felicitari!

dni
24.11.2009, 10:50:26
Noi la Oglinda am gasit paharele mult cautate.50 ron bucata si am comandat 4(pt nasi si miri)

millianca
25.11.2009, 13:42:21
Noi la Oglinda am gasit paharele mult cautate.50 ron bucata si am comandat 4(pt nasi si miri)

la Oglinda ni le facem si noi...;))

millianca
25.11.2009, 14:24:13
buna fetelor,
eu mi-am cam luat teapa cu invitatiile...dar si din vina mea...le-am facut la o firma de grafica din piata unirii...ornella design...si mi-au propus sa vin cu un model propriu pe care vi l-am atasat...textul era scris corect in emailul pe care l-am trimisla firma...culorile nu au fost deloc cele pe care le-am ales datorita faptului ca mi-au aratat invitatia finala pe calculator si cand le-am vazut gata erau alte nuate de culori...si ce mi s-a intamplat cel mai grav...ca mi-au gresit textul si mi-au scris parintiilor nostri cu 2 de ii adica parintiilor nostii si in loc de cununia religioasa mi-au scris cuunuia religioasa :((
prostia mea ca mi le-am facut de pe o zi pe alta si in graba de a pleca si rezolva si alte treburi nu m-am uitat peste ele...diferenta de culoare am obs dar am zis na hai...ca treaca mearga...merge...le mai pun o fontita si gata...dar cand am ajuns acasa si am vazut textul...:gen_09: i-am sunat si mi-au spus ca ei nu au nici o vina ca eu le-am dat ok...:-L - invitatia finala nu o pot atasa pt ca e in format pdf si este prea mare si nu stiu sa o transform in jpg sau sa o micsorez. #-o
asta e ...bani aruncati aiurea...si data viitoare "anca sa nu mai ai incredere in oameni si sa fii mai atenta!"[-X
acum o sa caut un model mai fain de invitatie si sigur nu mai iau teapa!
;))
va pup fetele...sa nu faceti k mine!8-}

mire
03.02.2010, 21:34:10
fetelor am si eu o mare rugaminte,care stiti de unde pot cumpara pene de strut de 50-60 de cm.va rog frumos care stiti sa-mi spuneti si mie

BiancaB
03.02.2010, 22:06:33
am vazut pe colt langa hotel BocaJunior e un magazin de accesorii,nu mai stiu exact cum se numeste dar il vezi ca are vitrine mari

mire
03.02.2010, 22:35:47
multumes pentru ca ai raspuns asa repede.am sa merg maine sa vad.

neyse
04.02.2010, 00:45:06
am vazut pe colt langa hotel BocaJunior e un magazin de accesorii,nu mai stiu exact cum se numeste dar il vezi ca are vitrine mari

esti sigura ca mai exista k eu am stat in modern si din cate stiu eu s-a facut un ,,bar'' dak se poate numi asa...mai degraba i-as zice crasma...eu zic sa incerci la bamboo k acolo aveau toate minunile posibile sau in euro dak mai tin eu minte pe randul 3 sau 4 e un magazin cu accesorii pt nunti si e super ieftin

dia84
16.02.2010, 13:07:34
Ceau fetele,
Aveti ceva idei de texte pentru pentru invitatii la o nunta cu botez:D????...sau invitatii care sa se potriveasca in ambele cazuri??

BiancaB
16.02.2010, 21:32:58
Am gasit si noi invitatiile si ne plac muuuult, cred ca se potivesc cu tematica nuntii.La text inca nu ne-am hotarat, problema e ca ne plac doua texte la fel de mult

dee
21.02.2010, 20:05:22
Eu am avut mare succes cu invitatiile mele cu poze. Va sugerez sa le faceti asa.. oamenii le pastreaza mai repede decat pe cele simple. se gasesc pe net destule..

cosmin12tm
23.02.2010, 13:36:01
anul asta se mai arunca cineva dupa artificii?...am fost pe la targuri..si am vazut cateva firme, unele chiar serioase...se intreceau in oferte.vreun sfat ceva ? cam cat costa artificiile la o nunta?

mire
23.02.2010, 21:52:24
am si eu o rugaminte la voi,cine imi poate spune de unde sa cumpar o masina de facut baloane de sapun.imi doresc foarte mult la nunta o astfel de masina.va rog ajutati-ma.[-o< mersi

mikabubu
23.02.2010, 21:55:32
stiu ca si-a cumparat o miresica din doraly..si eu vreau sa ma duc:)..:8

Sia80
27.02.2010, 19:11:29
Noi am inchiriat-o de la firma, nu e mai convenabil asa??? Ce faceti cu ea dupa nunta?? Si chiar...cat costa ?

carin1974
01.03.2010, 13:00:48
Si mie mi se pare mai ok sa inchiriezi. Nu prea mai are aplicatii dupa nunta...

Ellutza22
06.03.2010, 10:29:20
Ciao miresici,

Am intrat special pe forum azi (in loc de curatenie;))) sa va povestesc patania mea de aseara.
Dupa multe cataloage vizualizate pe net, am consideram ca este cazul sa mergem sa vedem si live. Cum am avut drum in Mall, am zis sa trecem si la standul cu invitatii de la demisol(ala rotund). Nu ma intrebati cum se cheama, nu stiu si nici nu ma pasioneaza sa aflu.
Primul catalog in care ne-am uitat cred ca era si cel mai scump dar si invitatiile erau deosebite. Restul cataloagelor erau destul de banale. Dupa terminarea celui de-al doilea catalog, vanzatoarea ne intreaba daca ne poate ajuta cu ceva. Brusc imi aduc aminte povestea unei foste miresici - cu asamblatul invitatiilor, si ma trezec vorbind: "am vazut invitatiile din primul catalog, sunt cateva pe placul nostru, destul de sofisticate, sper ca le si asamblati, nu?". Brusc fatuca se schimba la fata, parca nu-i venea sa creada urechilor ce auzise si raspunde sec "aaaa, nu... doar daca asteptati pana in decembrie, dar noi va aratam cum se asambleaza". In clipa aceea, mi-am luat miresicul de mana si am zis "nu ma intereseaza, mai cautam".

Eu nu pot sa cred cum si-or gasi clienti care sa dea 5-7 Ron/bucata si sa mai stea aia sa si lege la fundite si sa indoaie cartoane.

Deci, daca stie cineva o firma unde le dau gata asamblate/indoite/legate sau intr-un cuvant "la cheie" , va rog sa ma anuntati si pe mine.
Daca nu exista asa ceva, ma apuc sa le fac singura.

Va pup si sorry ca m-am intins cam mult

Andra_Alexandra
10.03.2010, 13:46:23
Buna fetelor, ma puteti ajuta si pe mine ? In Euro as putea gasi caserole pt praji ? La noi in oradea am gasit din-alea de plastic pana in 1 leu bucata (pretul e in functie de marime :P ), si am zis ca as vrea sa stiu daca as putea gasi si la voi in Tm si mai ales daca se si merita sa le iau de acolo :D

mire
10.03.2010, 18:47:08
gaesti in euro toate tipurile de caserole pt parji.eu am luat de 750 de grame cu 0.45 de bani bucata

Andra_Alexandra
10.03.2010, 19:01:20
gaesti in euro toate tipurile de caserole pt parji.eu am luat de 750 de grame cu 0.45 de bani bucata

wow..super pret :D si nu stii, sunt si din-alea de carton ? eu inca nu stiu de care sa iau, dar cel mai mult probabil voi lua din-astea clasice...de plastic..oricum a doua sau a treia zi vor fi aruncate la gunoi...asa ca...bune-s si alea de plastic :)) oare la pretul asta sunt cam tot timpul ? ca eu ajung in timisoara numai prin iunie...sper sa mai gasesc la pret de-asta :P

mire
10.03.2010, 19:13:29
nu stiu daca sunt si de carton,eu am cautat de plastic pt ca sunt mai unsor de transportat,nu se indoaie asa repede.dar cand voi mai merge prin euro ma voi uita daca sunt si de carton.referitor la pret sper ca vor fi asa tot timpul pt ca eu nu am luat destule pt ca nu am avut bani la mine pt cate am eu nevoie si acuma sunt si eu plecata din tara.dupa pasti voi merge iar prin euro si te voi anunta daca sau schimbat preturile

Andra_Alexandra
10.03.2010, 19:20:08
nu stiu daca sunt si de carton,eu am cautat de plastic pt ca sunt mai unsor de transportat,nu se indoaie asa repede.dar cand voi mai merge prin euro ma voi uita daca sunt si de carton.referitor la pret sper ca vor fi asa tot timpul pt ca eu nu am luat destule pt ca nu am avut bani la mine pt cate am eu nevoie si acuma sunt si eu plecata din tara.dupa pasti voi merge iar prin euro si te voi anunta daca sau schimbat preturile

Acuma vorbeam cu iubi si am cazut de acord ca renuntam la ideea cu caserole de carton pt ca sunt si mai scumpe, adica eu m-am uitat pe net la ceva firma si erau la 2.6 ron..si cum spui si tu, astea de plastic sunt mai usor de transportat...asa ciuda mi-e ca nu am intrat niciodata in euro, desi am trecut de zeci de ori pe langa el...si acum ca as avea nevoie, nu mai am drum prin tm asa des :)) si mie mi-ar trebui vreo 220-230..iau sa fie in plus ca nu se stie niciodata...si plus ca am zis ca mai duc si la fata de la salonul de unde am luat rochitza, dau si la ospatari, bucatar, cameraman, fotograf, coafeza si daca ne raman si noua destule, nu ma supar, ca eu sunt o mancatoare inraita :)) (pe coafeza si pe fata de la salonul de unde mi-am luat rochita le cunosc foarte bine, adica sunt din cartier si nah, mi-e si rusine sa nu le dau :)) ) si oricum trimit praji si persoanelor care nu vin la nunta dar trimit plic cu bani...sau, oare exagerez ??? ;)):-"

babyangel_deea
11.03.2010, 08:07:28
Am gasit si noi invitatiile si ne plac muuuult, cred ca se potivesc cu tematica nuntii.La text inca nu ne-am hotarat, problema e ca ne plac doua texte la fel de mult

imi place mult invitatia ta:x imi poti spune de unde le-ai luat? :)

elena11
11.03.2010, 08:20:16
Ciao miresici,

Am intrat special pe forum azi (in loc de curatenie;))) sa va povestesc patania mea de aseara.
Dupa multe cataloage vizualizate pe net, am consideram ca este cazul sa mergem sa vedem si live. Cum am avut drum in Mall, am zis sa trecem si la standul cu invitatii de la demisol(ala rotund). Nu ma intrebati cum se cheama, nu stiu si nici nu ma pasioneaza sa aflu.
Primul catalog in care ne-am uitat cred ca era si cel mai scump dar si invitatiile erau deosebite. Restul cataloagelor erau destul de banale. Dupa terminarea celui de-al doilea catalog, vanzatoarea ne intreaba daca ne poate ajuta cu ceva. Brusc imi aduc aminte povestea unei foste miresici - cu asamblatul invitatiilor, si ma trezec vorbind: "am vazut invitatiile din primul catalog, sunt cateva pe placul nostru, destul de sofisticate, sper ca le si asamblati, nu?". Brusc fatuca se schimba la fata, parca nu-i venea sa creada urechilor ce auzise si raspunde sec "aaaa, nu... doar daca asteptati pana in decembrie, dar noi va aratam cum se asambleaza". In clipa aceea, mi-am luat miresicul de mana si am zis "nu ma intereseaza, mai cautam".

Eu nu pot sa cred cum si-or gasi clienti care sa dea 5-7 Ron/bucata si sa mai stea aia sa si lege la fundite si sa indoaie cartoane.

Deci, daca stie cineva o firma unde le dau gata asamblate/indoite/legate sau intr-un cuvant "la cheie" , va rog sa ma anuntati si pe mine.
Daca nu exista asa ceva, ma apuc sa le fac singura.

Va pup si sorry ca m-am intins cam mult

Asta chiar e bine de stiut. Nu mi-ar fi trecut niciodata prin cap ca ar putea vreo firma sa dea invitatiile neasamblate. Eu am luat deja, din alta parte, n-am intrebat asa ceva, dar le-am primit si bagate fiecare in plicul ei.

carin1974
11.03.2010, 08:30:38
Acuma vorbeam cu iubi si am cazut de acord ca renuntam la ideea cu caserole de carton pt ca sunt si mai scumpe, adica eu m-am uitat pe net la ceva firma si erau la 2.6 ron..si cum spui si tu, astea de plastic sunt mai usor de transportat...asa ciuda mi-e ca nu am intrat niciodata in euro, desi am trecut de zeci de ori pe langa el...si acum ca as avea nevoie, nu mai am drum prin tm asa des :)) si mie mi-ar trebui vreo 220-230..iau sa fie in plus ca nu se stie niciodata...si plus ca am zis ca mai duc si la fata de la salonul de unde am luat rochitza, dau si la ospatari, bucatar, cameraman, fotograf, coafeza si daca ne raman si noua destule, nu ma supar, ca eu sunt o mancatoare inraita :)) (pe coafeza si pe fata de la salonul de unde mi-am luat rochita le cunosc foarte bine, adica sunt din cartier si nah, mi-e si rusine sa nu le dau :)) ) si oricum trimit praji si persoanelor care nu vin la nunta dar trimit plic cu bani...sau, oare exagerez ??? ;)):-"
Eu am trimis celor care au trimis plicul si nu au ajuns cate o cutie de bomboane de cioco si tuica. Mi-a fost frica sa nu se strice praji...

Andra_Alexandra
11.03.2010, 11:30:38
Eu am trimis celor care au trimis plicul si nu au ajuns cate o cutie de bomboane de cioco si tuica. Mi-a fost frica sa nu se strice praji...

Pai da, aici ai dreptate, eu ma gandeam sa trimit pachetul pe persoana pe care si ei mi-au trimis mie plicul (daca s-au oferit sa mi-l aduca inseamana ca nu se vor supara daca voi trimite si eu pachetelul pe ei) si ii voi ruga sa mearga duminica dupa-masa, sau sa ii sune duminica sa le spuna ca le-am tr pachet, si daca vor vrea sa vina dupa el, ok, daca nu, eu macar stiu ca mi-am facut datoria :D

Ellutza22
15.03.2010, 10:40:50
Asta chiar e bine de stiut. Nu mi-ar fi trecut niciodata prin cap ca ar putea vreo firma sa dea invitatiile neasamblate. Eu am luat deja, din alta parte, n-am intrebat asa ceva, dar le-am primit si bagate fiecare in plicul ei.

poti sa imi trimiti un pm cu firma de unde le-ai luat tu?

elena11
15.03.2010, 10:46:07
poti sa imi trimiti un pm cu firma de unde le-ai luat tu?

Ai PM.
Spor.

Adina_Vasy
19.04.2010, 15:25:26
am si eu o rugaminte la voi,cine imi poate spune de unde sa cumpar o masina de facut baloane de sapun.imi doresc foarte mult la nunta o astfel de masina.va rog ajutati-ma.[-o< mersi
Am vazut eu zilele trecute in Euro....la standul acela care are multe chestii pentru nunta... si plusuri pe-afara

broscu
22.04.2010, 15:45:17
Fetelor, am si eu o mare rugaminte. Stie careva unde as putea gasi in Timisoara invitatii Busquets? Am vazut pe net ff multe modele frumoase dar firma este din Oradea si nu as vrea totusi sa le comand de pe net fara le vad inainte.
BTW si eu am avut o experienta neplacuta cu standul de la Mall unde nu vor sa iti puna textul tau decat daca il formatezi tu cum trebe il trimiti si evident platesti cu 30 de bani in plus la fiecare invitatie, si mai vin si neasamblate...

Adina_Vasy
22.04.2010, 16:34:52
Fetelor, am si eu o mare rugaminte. Stie careva unde as putea gasi in Timisoara invitatii Busquets? Am vazut pe net ff multe modele frumoase dar firma este din Oradea si nu as vrea totusi sa le comand de pe net fara le vad inainte.
BTW si eu am avut o experienta neplacuta cu standul de la Mall unde nu vor sa iti puna textul tau decat daca il formatezi tu cum trebe il trimiti si evident platesti cu 30 de bani in plus la fiecare invitatie, si mai vin si neasamblate...
Eu zic ca poti sa comanzi linistita de pe net...si noi tot de la o firma din Oradea le-am comandat....am vazut doar modelul la targ :( apropo,vezi ca invitatia noastra am vazut-o si la standul din mall...asa ca poate o gasesti acolo.
Referitor la asamblare, noi a trebuit sa le asamblam...si din cate am mai vb cu miresici aici pe forum, cam de la toate firmele vin asa :( dar merge repede :) eu in doua ore le-am facut pe toate 230 :)

Princes
23.04.2010, 04:02:10
e frumoasa:x

clau9
29.04.2010, 09:01:08
Buna fetelor, stie cineva unde pot cumpara hartie cartonata pt. invitatii as vrea sa le confectionez eu!! Daca stiti ceva mi-ar fi de mare folos. Multumesc mult!!!

albinutza24
29.04.2010, 10:08:16

trimite-mi si mie te rog PM cu firma de la care ai luat invitatiile

Adina_Vasy
29.04.2010, 20:22:21
Buna fetelor, stie cineva unde pot cumpara hartie cartonata pt. invitatii as vrea sa le confectionez eu!! Daca stiti ceva mi-ar fi de mare folos. Multumesc mult!!!
Cred ca in Metro, Selgros....eu de-acolo am luat un top de carton mai subtire din care am facut marturiile.

carin1974
30.04.2010, 07:27:53
Daca nu ai nevoie de un top intreg gasesti la coala in complex la garaje, dar e putin mai scump.

clau9
30.04.2010, 14:18:39
Multumesc frumos fetele, o sa ma duc sa vad ce gasesc. Weekend fain!;;)

laviniamihart
18.05.2010, 22:13:36

eu de la moll mi le-am luat..au esit superb.sincer sunt multumita si in plus miau pus ce text am vrut eu.:)

BilianaT
19.05.2010, 11:44:04
Eu zic ca poti sa comanzi linistita de pe net...si noi tot de la o firma din Oradea le-am comandat....am vazut doar modelul la targ :( apropo,vezi ca invitatia noastra am vazut-o si la standul din mall...asa ca poate o gasesti acolo.
Referitor la asamblare, noi a trebuit sa le asamblam...si din cate am mai vb cu miresici aici pe forum, cam de la toate firmele vin asa :( dar merge repede :) eu in doua ore le-am facut pe toate 230 :)
Imi poti spune si mie din Oradea de la care ai luat invitatiile?

Adina_Vasy
19.05.2010, 12:02:26
Imi poti spune si mie din Oradea de la care ai luat invitatiile?
Ti-am trimis pm :)

BilianaT
25.05.2010, 12:03:38
Merci pentru PM!!!

crissu25
26.05.2010, 12:29:55

Buna fetelor,miresici de 2010 si nu numai.E intr-adevar o mare durere de cap cu invitatiile astea.Eu am gasit la fel ca si voi pe net la o firma din Oradea si sunt la jumatate de pret fata de cei de la mall asa ca nu are rost sa dati banii aiurea.Eu trebuie sa le primesc saptamana asta.Am pus si poza.Mie una mi se pare deosebita.

babyangel_deea
26.05.2010, 14:05:37
Buna fetelor,miresici de 2010 si nu numai.E intr-adevar o mare durere de cap cu invitatiile astea.Eu am gasit la fel ca si voi pe net la o firma din Oradea si sunt la jumatate de pret fata de cei de la mall asa ca nu are rost sa dati banii aiurea.Eu trebuie sa le primesc saptamana asta.Am pus si poza.Mie una mi se pare deosebita.
exact modelul asta l-am luat si eu din mall :) si m-am trezit ca a trebuit sa atasez eu panglica la fiecare invitatie si sa le indoi :( imi poti spune cat te-a costat pe tine? ( asta ca sa imi fac inima rea)

dia84
26.05.2010, 17:54:56

Poti sa-mi dai si mie, te rog, site-ul unde le-ai gasit....merci

lili1308
26.05.2010, 20:06:29
Ai PM.
Spor.

ceau,as vrea si eu un pm cu firma de unde ai luat tu plsssssss:*

elena11
27.05.2010, 09:11:51
ceau,as vrea si eu un pm cu firma de unde ai luat tu plsssssss:*

Ti-am trimis PM.

lili1308
27.05.2010, 09:52:17
Ti-am trimis PM.

Am primit,o sa merg si eu sa vad. Ms!!

lelia_mg
27.05.2010, 15:59:33
As vrea si eu un link cu adresa. mersi mult

alinutzatimisoara
29.05.2010, 20:51:30
Cine ma poate ajuta si pe mine sa imi spuna de unde sa cumpar o umbreluta si un evantai dar deosebite si nu scumpe,din dantela ivory!!!Va rog !!!

crissu25
30.05.2010, 11:31:07
exact modelul asta l-am luat si eu din mall :) si m-am trezit ca a trebuit sa atasez eu panglica la fiecare invitatie si sa le indoi :( imi poti spune cat te-a costat pe tine? ( asta ca sa imi fac inima rea)

Ceau...da si eu trebuie sa le asamblez dar am dat pe 100 de bucati 260 de lei.Sunt un pic mai ieftine ca la mall si la jumatate de pret fata de aia din Galerie unde era 3,2 lei una.Asta e toti vor sa castige cat mai mult de pe urma noastra numai sa auda ca e pentru nunta ca te-ai fript.

crissu25
30.05.2010, 11:34:39
Poti sa-mi dai si mie, te rog, site-ul unde le-ai gasit....merci

Site-ul e www.publiserv.ro sunt din Oradea si sunt foarte de treaba.Bafta si felicitari pt bebe.

dia84
30.05.2010, 12:30:30
Site-ul e www.publiserv.ro (http://www.publiserv.ro) sunt din Oradea si sunt foarte de treaba.Bafta si felicitari pt bebe.

Merci....si multumesc si pt felicitari!

carin1974
31.05.2010, 12:03:13
incearca la nunta-style

lucia_bk
08.06.2010, 09:09:16
sunt super frumose pe situl lor..dar depinde cum arata in realiatet...cam nasol sa comanzi sa sa nu poti pune mana pe ele sa vezi textura....

Miorush
24.06.2010, 13:48:46
sunt super frumose pe situl lor..dar depinde cum arata in realiatet...cam nasol sa comanzi sa sa nu poti pune mana pe ele sa vezi textura....

Majoritatea modelelor de la publiserv le gasesti si la de luxe in mall...poti sa le vezi acolo live si le comanzi de la publiserv;) parerea mea...eu asa am procedat ;)) si eu astept zilele astea coletul cu invitatiile si flori de nunta :D

laviniamihart
24.06.2010, 13:57:21
buna fetelor..eu in moll am facut invitatile de nunta...si am fost super multumita de ele:)toata lumeaa fost incatata defapt.

Miorush
24.06.2010, 19:48:46
buna fetelor..eu in moll am facut invitatile de nunta...si am fost super multumita de ele:)toata lumeaa fost incatata defapt.

Tocmai mi-am ridicat si eu invitatiile de la posta...au iesit exceptional...sunt foarte fericita si la un pret mai mic decat le-as fi facut in mall, mai mult decat atat, au fost gata in mai putin de o saptamana...eu ii recomand cu toata increderea...>:D<

lili1308
25.06.2010, 13:28:49
azi am ridicat si eu coletul cu invitatiile de la publiserv.sunt foarte multumita de ei.recomand cu cea mai maire incredere..

crissu25
25.06.2010, 17:29:31

Pai eu m-am dus la mall si m-am uitat la ea pt ca au majoritatea modelelor care sunt la ei pe site si numa bine iti faci o idee de cum arata.

babyangel_deea
26.07.2010, 08:18:16
am nevoie urgent de ajutor!!!! am dus rochia de mireasa la scurtat la croitoreasa de la modex si mi-a taiat-o stramb si in valuri. spuneti-mi va rog o croitoreasa care o poate repara. e fffff urgent pt ca am nunta sambata!!

dianapisy
10.08.2010, 18:42:56
Majoritatea modelelor de la publiserv le gasesti si la de luxe in mall...poti sa le vezi acolo live si le comanzi de la publiserv;) parerea mea...eu asa am procedat ;)) si eu astept zilele astea coletul cu invitatiile si flori de nunta :D

si eu am facut tot ceva de genul asta! astia sunt cei mai ieftini! si au modele faine!

lavitzi
11.08.2010, 12:37:05
Si eu va recomand cu incredere publiserv. Intr-adevar au majoritatea (daca nu toate) modelelor care se gasesc si la Mall si arata la fel dar sunt la un pret mai mic. Pe timp de criza orice banut conteaza :)
Eu am trimis mail intr-o zi de marti (seara) si lunea urmatoare le-am si primit.

dia84
12.08.2010, 11:19:01
Noi am luat invitatiile de la Campalli din Galeria1. Foarte frumos modelul, dar atentie la text...desi am trimis textul pe mail fara greseli de ortografie, s-a gresit la redactarea lui. Invitatiile l-am primit asamblate.

Miorush
12.08.2010, 14:01:04
Noi am luat invitatiile de la Campalli din Galeria1. Foarte frumos modelul, dar atentie la text...desi am trimis textul pe mail fara greseli de ortografie, s-a gresit la redactarea lui. Invitatiile l-am primit asamblate.

Nu esti singura care se plange de treaba asta la campali...am mai auzit si alte miresici...

dia84
17.08.2010, 23:30:54
Nu esti singura care se plange de treaba asta la campali...am mai auzit si alte miresici...

....da, din pacate organizarea nuntii m-a convins inca o data ca in Ro serviciile sunt :-&

Miorush
19.08.2010, 13:42:50
....da, din pacate organizarea nuntii m-a convins inca o data ca in Ro serviciile sunt :-&

Serviciile unora...nu cred ca este cazul sa generalizam...:)

tomi22
26.08.2010, 10:09:39
Buna.
am si eu o intrebare,, unde pot gasit in Timisoara lumanari din ceara naturala pentru nasi,, dar nedecorate sa fie daca se poate!!!,, vreau sa le dau la firma cu care fac aranjamentu si ei sa puna aceleasi flori,,modele,, etc,, si in lumanari ca si la sala, rochii etc! Multumesc pt orice sugestie!

medaale
09.09.2010, 10:15:52
Daca am facut eu modelul la invitatie, stie cineva unde se poate printa la calitate buna (exclus printech, am incercat si nu-mi place cum au listat, cred ca fac economie la toner)

medaale
09.09.2010, 10:20:42
Noi am inchiriat-o de la firma, nu e mai convenabil asa??? Ce faceti cu ea dupa nunta?? Si chiar...cat costa ?
Poti sa-mi spui si mie de unde? Ma intereseaza pentru primul dans.
Merci

medaale
09.09.2010, 10:24:42
Unde pot gasi marturii in Timisoara (altceva decat saculeti cu bomboane)? Am vazut ceva la Nunta Style dar au putine modele, as vrea sa mai vad si alte optiuni. Pe net sunt fel si fel, dar parca nu am curajul sa comand...

madapad
10.09.2010, 23:15:41
Ceau,
Vreau sa cumpar o figurina de pus pe tort. Mi-as dori ceva mai funny, mai deosebit...pe net sunt foarte scumpe (de la 100 ron in sus). Nu stiti cumva daca pot gasi magazine in Timi care sa vanda figurine pentru tort?
Multumesc anticipat!

carin1974
11.09.2010, 11:05:39
Ceau,
Vreau sa cumpar o figurina de pus pe tort. Mi-as dori ceva mai funny, mai deosebit...pe net sunt foarte scumpe (de la 100 ron in sus). Nu stiti cumva daca pot gasi magazine in Timi care sa vanda figurine pentru tort?
Multumesc anticipat!
Sunt si in magazine dar pretul e cam acelasi sau chiar mai mare (am vazut la nunta style). Figurinele simple cu mire si mireasa sunt ceva mai ieftine. Ai intrebat daca nu inchiriaza cofetaria unde faci tortul?

Sia80
18.09.2010, 22:59:20
Poti sa-mi spui si mie de unde? Ma intereseaza pentru primul dans.
Merci

de la Special Event...nu gasesc acum numarul de telefon dar am vazut zilele trecute ca au cont pe facebook. Sau pe site.

claudia_bejan
26.05.2011, 09:53:52
Unde pot gasi marturii in Timisoara (altceva decat saculeti cu bomboane)? Am vazut ceva la Nunta Style dar au putine modele, as vrea sa mai vad si alte optiuni. Pe net sunt fel si fel, dar parca nu am curajul sa comand...

vad ca nu a mai raspuns nimeni... m-ar interesa si pe mine, stiu ca trebuia sa ma fi gandit cu mult inainte si la asta dar s-a intamplat ca nu m-am gandit....

adelinne85
08.06.2011, 23:02:38
vad ca nu a mai raspuns nimeni... m-ar interesa si pe mine, stiu ca trebuia sa ma fi gandit cu mult inainte si la asta dar s-a intamplat ca nu m-am gandit....

noi ne-am personalizat singuri niste sticlute d vin. A fost ceva d lucru insa am fost multumiti d rezultat. Pe langa sticluta cu vin am mai dat si cate o caserola cu prajituri d casa.

CamyD
25.05.2012, 07:15:45
cine stie de unde pot cumpara sticle de plastic ,in tm?
si unde gasesc etichete autocolante pe diferite marimi, gata taiate?

Mufar
07.06.2012, 16:37:21
Daca am facut eu modelul la invitatie, stie cineva unde se poate printa la calitate buna (exclus printech, am incercat si nu-mi place cum au listat, cred ca fac economie la toner)
Este un print shop pe Mihai Viteazu, acolo si-a facut un coleg invitatiile, au iesit f. bine. Nu am adresa, dar cum mergi de la catedrala spre Balcescu, e undeva pe dreapta, pe M. Viteazu, cam in dreptul Facultatii de Electrotehnica.
Bafta.

camyBFC
27.08.2012, 17:26:49
Buna! Pentru invitatii am apelat la Deluxe Cards din mall, langa Vodafone, mi s-au parut ca au cea mai variata gama de invitatii, foarte multe modele, chiar ai de unde alege.
Am dat ca si marturii la pachet cate o sticluta de tuica, am comandat sticlele(de sticla) si capacele de pe net de la borcane.ro si am printat pe hartie cartonata un mesaj de multumire cu numele nostru si data nuntii si le-am legat de gatul sticlei, a iesit super fain. Le-am oferit la plecare cu cate o cutie de prajitura de casa.

anamisis
17.05.2014, 01:19:10
hello , stie cineva unde se fac place card uri cu tot cu plicuri ptr bani in Timisoara? Eu am cautat pe net si nimic......
Noua ne a facut o cunostiinta niste modele insa a si mai vrea sa vad si altele.

Astea arata cam asa :

558593