PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru nunta in Timis

Pagini : [1] 2 3 4

anonymous
23.02.2006, 23:00:00
salutare
stie cineva de unde pot sa-mi cumpar invitatii de nunta mai deosebite din Timisoara
Un magazin de prezentare cu mai multe cataloage?
8)

tweety
23.02.2006, 23:00:00
Salut!
...imi pare rau ca nu-ti pot da adrese exacte din Timisoara,eu fiind din Bucuresti,insa te sfatuiesc sa cauti pe net.Ai mult mai mult timp la dispozitie si le poti analiza mai in amanunt.Am fost la targul de nunti la Marriott si nu am reusit sa vad mai nimik.Nu puteam sa urmaresc cataloagele plus ca reprezentantii magazinelor ma tot intrebau ce si cum...Multe le poti comanda chiar si de pe site-uri .
De foarte mare ajutor iti poate fi revista "mireasa".Gasesti acolo la sfarsit adresele magazinelor si in Timisoara.
*reclama*
.....bafta multa!

luciarazmerita
24.02.2006, 23:00:00
Salutare draga anonymous, si eu sunt in cautare de invitatii, pana la
urma am stabilit ca ni le facem noi...dintre toate siteurile ce le-am
gasit, unu mi s-a parut cu modele deosebite si preturi
acceptabile..ti-l trimit si te rog sa-mi zici si mie cu a fost ca eu nu
am ajuns pe la ei. [url]*reclama* , acest site il am de
undeva de pe alt site *reclama*- ei sunt din timi

rallluu
25.02.2006, 23:00:00
CIAO.CINE POATE SA-MI SPUNA UNDE POT SA COMAND NSTE INVITATII FRUMOASE SI DEOSEBITE IN TIMISOARA?AM TOT CAUTAT SI N-AM GASIT NIMIC INTERESANT........

olly
05.03.2006, 23:00:00
eu am gasit invitatii la campali pe simion barnutiu acolo am gasit ceva ce mi-a placut sunt gata in 10 zile si costa intre 6mii si 60 de mii. incearca poate gasesti ceva ce iti place. eu altundeva nu am gasit.tu ai mai gasit undeva?

bcristina
05.03.2006, 23:00:00
Ceau
Eu sunt Cristina din Timisoara.
Invitatii frumoase am vazut la Kapa, la intrare in partea dreapta este un pult unde se fac carti de vizita,stampile(firma Vertigo daca tin bine minte) si au si cateva albume cu modele de invitatii, cred ca aveti ce alege.
Daca mai aveti ideei, intrebari poate facem schimb de ele, si eu am nunta in 27.05
Va pup Cristina.[icon:g29/]

alexa
26.05.2006, 12:52:24
Ceau
eu sunt Alexandra.
Invitatiile mi le-am comandat in Terra. Este acolo o firma de nunti, dar nu stiu daca am voie sa ii spun numele pe forum.

azzaleya
31.05.2006, 10:37:58
ce parere aveti despre comanda invitatiilor de nunta de pe internet? am gasit niste modele dragute si convenabile ca si pret, insa nu stiu ce sa fac? daca nu le imprima asa cum trebuie? mentionez ca pretul e mai mic decat in magazinele de specialitate si imprimatul gratuit. astept niste pareri!

ralukyon
31.05.2006, 10:59:31
ce parere aveti despre comanda invitatiilor de nunta de pe internet? am gasit niste modele dragute si convenabile ca si pret, insa nu stiu ce sa fac? daca nu le imprima asa cum trebuie? mentionez ca pretul e mai mic decat in magazinele de specialitate si imprimatul gratuit. astept niste pareri!
eu m-am dus la frma...si sa spun sincer..si nu glumesc aici....am fost de 4 ori sa semnez "bun de tipar",pentru ca de fiecare data gresisera cate ceva...si e o firma destul de mare...are si site,dar nu cred ca ar trebui sa risti...
Eu am vrut cu ochii mei sa vad ce iese...si uite ca au fost probleme...

dianasabau
31.05.2006, 13:19:48
Pt DaianaRus : Ceau si eu sunt din Timisoara si as dori,daca se poate, sa imi spui de unde iei baloanele cu heliu.Eu am tot cautat dar n-am gasit nici o firma de la care sa cumpar baloane si heliu, decat agentii care se ocupa cu decoratiile.

ana_maria
31.05.2006, 20:17:59
eu m-am dus la frma...si sa spun sincer..si nu glumesc aici....am fost de 4 ori sa semnez "bun de tipar",pentru ca de fiecare data gresisera cate ceva...si e o firma destul de mare...are si site,dar nu cred ca ar trebui sa risti...
E

Ei, nu e neaparat sa fie asa .
Noi de exemplu facem bunul de tipar si il trimitem clientului pe email, iar acesta face el personal modificarile, direct in documentul din care se vor tipari invitatiile, deci nu se lucreaza cu pix, taieturi, modificari, ceea ce inseamna ca daca tu insuti l-ai corectat exact asa va iesi .
Noi nu am avut pana acum probleme de nici un fel cu textul...nu stiu altii cum lucreaza, eu doar am dat un exemplu .
Ideea e ca daca vrei sa iti iei invitatii de pe net poti de exemplu ca cumperi o mostra, nescrisa, sau scrisa cu alte nume (ca sa nu se munceasca la BT) si apo sa vezi daca iti place sau nu . Mai mult daca invitatiile de pe net sunt de la koza, tbz, bousqets, sau alte firme care au distribuitori, mergi sa le vezi in realitate si comanda unde e pretul cel mai bun

Succes!

ralukyon
31.05.2006, 21:25:26
Ei, nu e neaparat sa fie asa .
Noi de exemplu facem bunul de tipar si il trimitem clientului pe email, iar acesta face el personal modificarile, direct in documentul din care se vor tipari invitatiile, deci nu se lucreaza cu pix, taieturi, modificari, ceea ce inseamna ca daca tu insuti l-ai corectat exact asa va iesi .
Noi nu am avut pana acum probleme de nici un fel cu textul...nu stiu altii cum lucreaza, eu doar am dat un exemplu .
Ideea e ca daca vrei sa iti iei invitatii de pe net poti de exemplu ca cumperi o mostra, nescrisa, sau scrisa cu alte nume (ca sa nu se munceasca la BT) si apo sa vezi daca iti place sau nu . Mai mult daca invitatiile de pe net sunt de la koza, tbz, bousqets, sau alte firme care au distribuitori, mergi sa le vezi in realitate si comanda unde e pretul cel mai bun

Succes!
eu l*reclama* am facut...da a iesit f bine pana la urma...
eu i-am dat textul cum il vreau..si de fiecare data cand ma duceam scria ei ceva greit...si ii dadusem mura in gura textul...da ce sa faci...bine ca a iesit

krysta
02.06.2006, 11:28:23
si eu tot la ei mi le-am facut si in loc de restauranul Familial au scris tampitii restaurantul Familia.Sunt niste cretini si fufele alea care imi raspundeau la telefon habar nu aveau ce sa zica,ba sa sun mai tarziu sa vb. cu nu stiu cine,ba ma lasa in linie si pleca cica sa vb. despre problema mea si asa se face ca am ramas cu 70 de invitatii gresite,iar 20 sunt corecte

dj
02.06.2006, 11:31:09
eu la bod design am facut...da a iesit f bine pana la urma...
eu i-am dat textul cum il vreau..si de fiecare data cand ma duceam scria ei ceva greit...si ii dadusem mura in gura textul...da ce sa faci...bine ca a iesit
Si eu tot la ei am facut si au iesit perfect; le-am dat textul scris si am dat bun de tipar peste cateva zile. Mai mult, am primit si o invitatie in plus.

krysta
02.06.2006, 12:58:05
tu ai fost mai norocoasa,eu in schimb am luat tzeapa cu ei.Mai bine faceam la cei de la invitatii.ro

dj
02.06.2006, 13:13:24
tu ai fost mai norocoasa,eu in schimb am luat tzeapa cu ei.Mai bine faceam la cei de la invitatii.ro
Cred ca e prima data in viata cand mi se intampla sa fiu norocoasa! Cadou de nunta din partea vietii...

morena
02.06.2006, 14:29:25
as vrea sa stiu cu cat timp inainte de nunta se fac invitatiile

Silvia
02.06.2006, 14:44:30
Buna,

Eu vreau sa-mi fac invitatiile tip papirus (cele care se ruleaza) - mie imi plac foarte mult insa am auzit ca nu se mai poarta? Voi ce parere aveti ? Ce trenduri mai sunt in materie de invitatii?

pupici,
Silvia

dj
02.06.2006, 15:35:26
Buna,

Eu vreau sa-mi fac invitatiile tip papirus (cele care se ruleaza) - mie imi plac foarte mult insa am auzit ca nu se mai poarta? Voi ce parere aveti ? Ce trenduri mai sunt in materie de invitatii?

pupici,
Silvia
Asa le-am facut noi si toti cei carora le-am dat invitatii au fost foarte incantati si au apreciat modelul.

angicaruntu
02.06.2006, 19:21:58
ceau,

si eu mi am comandat invitatiile de pe net,si sunt super faine,
Angi

ina
02.06.2006, 20:14:53
Eu mi-am facut invitatiile singura-design, etc-si apoi le-am trimis la printat-dupa ce au venit, am adaugat niste briz-briz-uri-si gata.
Am facut si un site cu informatii pentru invitati www.neilandina.co.uk

o_mamica_priceputa
02.06.2006, 23:35:06
Atunci cand ne-am casatorit noi, le-am luat tot de la pasaj Sf.gheorghe. A fost ok. stiu ca atunci cautam ceva mai special, dar nu prea am gasit in alta parte. acum in ultima perioada am vazut pe internet cateva modele foarte frumoase realizate manual, daca vreti va dau adresa pe privat pentru ca regulamentul interzice reclama .
Mie chiar mi-au placut ,si se pare ca se poate realiza ceva unic asa, pentru ca banuiesc fiecare dintre noi isi doreste sa se deosebeasca prin ceva.....sa iesim din banal la cele mai importante evenimente din viata noastra. Eu asa am dorit!Daca am reusit?Sper.
Va doresc succes si multa bucurie in noua viata de familie pe care o veti incepe!

ana_maria
03.06.2006, 08:35:50
Buna,

pupici,
Silvia

Salut!

Se poarta orice format de invitatie, atata timp cat este accesorizat cu scoicute, scortisoara, melci, trandafiri in miniatura, mici medalioane din metal nepretios, etc . S poarta mici detalii care sa iasa in relief, adica 3D si sa fi atasate invitatiei .
Cel mai important insa este sa cumperi ceea ce iti cere sufletul, ceea ce simti ca va defneste pe voi cel mai bine .

Salut!

ana_maria
03.06.2006, 08:36:49

Trebuie comandate in asa fel incat cu 2 luni inainte de nunta deja sa le ai si sa le poti da . De obicei se dau pana la 2 saptamani inainte de nunta

RLK
03.06.2006, 09:54:02

In zona Dobrogei, unde sunt parintii mei, se dau invitatiile cu minim o luna mai devreme. Si cred ca este mi bine pentru invitati pentru a-si putea planifica si ei banii, vacantele etc... Si eu le-am comandat dupa ce le-am vazut pe internet si sunt chiar mai dragute in realitate.

Legat de "ce invitatii dunt la moda" am vazut ca sunt comandate mai mult cele care contin si o foaie de calc si sunt legate sau au aplicate fundite din voal. Mie mi se par elegante, chiar daca dupa ce o primeste si o citeste, persoana pe care o inviti o va arunca intr-un cos de gunoi.

vicky
03.06.2006, 19:48:28
legat de invitatii, mie mi-ar place ceva asa: *reclama* ... ce parere aveti?

Pisik06
03.06.2006, 22:09:28
[quote=vicky]legat de invitatii, mie mi-ar place ceva asa: *reclama*

Sunt dragute, dar eu zic sa le vezi si in realitate

RLK
04.06.2006, 10:55:41
legat de invitatii, mie mi-ar place ceva asa: *reclama*... ce parere aveti?

Sunt dragute, eu le-am vazut si in magazinul unde mi le-am facut eu. Mie mi s-u parut putin prea incarcate, dar daca te duci sa vezi vreo doua cataloage, sigur iti vei face o parere.
:suuuper:

ina
11.06.2006, 13:24:04
Noi ni le-am facut singuri(sotiorul e web designer)..Sper sa va placaAvem cate doua randuri de invitatii-pentru Romania si pentru cei de aici .Primele doua sunt invitatii deschise..

ina
11.06.2006, 13:25:19
Noi ni le-am facut singuri(sotiorul e web designer)..Sper sa va placaAvem cate doua randuri de invitatii-pentru Romania si pentru cei de aici .Primele doua sunt invitatii deschise..- dar din pacate sunt prea mari pentru limita de spatiu-le voi micsora

cipone
15.06.2006, 21:43:43
Atentie cu firma Campali. Invitatiile ce le vindeau ei erau de fapt tiparite la BaiaMare si trimise prin posta. de aia dureaza asa de mult. Si in cazul nostru le-am primit cu greseli la tehnoredactare si va dati seama ca a mai durat inca 10 zile sa le primim corectate. Sunt firme in TM care le tiparesc aici si care le pot face de pe o zi pe alta. Daca nu aveti pretentii prea mari si va intereseaza ceva invitatii mai simple puteti incerca la firma FrankAr (pe strada brancoveanu, dupa restaurantul turcesc (StarKervan parca .. ))
Oricum e bine de stiut ca trebuie intrebat unde se tiparesc invitatiile .. si ca se pot strecura greseli .. care in general nu prea se grabesc firmele ce le fac sa le suporte pe cheltuiala lor ... incredibil dar adevarat.

Claudita
16.06.2006, 13:42:06
Buna miresici din Timisoara!
Invitatii frumoase si totodata interesante veti gasi si pe seitul link sters trimite PM. Firma se afla in Tm; au foarte multe modele cu preturi intre 5000 si 30.000 sau 35 000 lei. Eu acolo mi-am facut comanda la invitatii si dureaza cam o saptamana. Am trimis textul corect si modelul de invitatie prin mail si in cateva ore am primit modelul de invitatie cu textul personalizat sa vad daca datele sunt corecte si daca imi place cum arata! Servicii super! Merita incercat!

cami31
19.06.2006, 18:12:36
Ceau, sunt Cami din Timisoara.
Claudita poti sa-mi trimiti si mie pe mail te rog site-ul firmei din Timisoara cu invitatii. [email protected]

DANUTAmaria
10.07.2006, 16:09:40
Eu mi-am comandat invitatiile pe net. Sper ca vor fi asa cum le-am vazut pe net. firma este din Sighisoara. O sa va tin la curent.

samira
13.07.2006, 23:12:04
Buna,

pupici,
Silvia
am vrut sa-ti trimit cateva poze cu invitatii tip papirus lucrate manual da nu stiu sa atasej pozeleasa ca va rog spuneti-mi si mie cum se ataseazao poza

bubu
14.07.2006, 07:32:17
legat de invitatii, mie mi-ar place ceva asa: *reclama* ... ce parere aveti?

Buna. sunt foarte dragute.eu imi doresc genul asta de invitatie dar cu poza noastra pe foaia de calc.ai idee unde pot sa gasesc asa ceva in bucuresti? mersi.

vicky
15.07.2006, 15:56:24
Buna. sunt foarte dragute.eu imi doresc genul asta de invitatie dar cu poza noastra pe foaia de calc.ai idee unde pot sa gasesc asa ceva in bucuresti? mersi.
- cei care le fac sunt din ploiesti
- ti le trimit cu plata ramburs prin posta in 2 zile(ceeea ce e ff bine)
- mie mi-au trimis cateva mostre(6 buc- plic recomandat) ieri si sunt fff faine
- pot sa ti le arat daca vrei sa ne vedem
- le personalizeaza cu orice imagine pe calc(chiar si fotografia voastra)
- sunt fff receptivi/adaptabili la ceea ce le cere clientul.. am vb pe mail cu ei, la telefon, i-am zapacit :)
- au preturi ff bune, fac si carduri/plic asortate cu invitatiile. daca iei set de la ei invitatie+ card de masa iti dau gratuit cardurile de confirmare
-iti personalizeaza si plicurile invitatiilor(ori cu imaginea de pe inivitatii sau doar cu numele familiei careia ii este adresata invitatia)

hai ca le-am facut reclama, dar sunt fff informata legat de serviciile lor. i-am descoperit pe net. eu de la ei imi iau invitatiile si tot ce mai trebuie. vad ca esti si tu din bucuresti, daca vrei ne putem intalni 10 min ca sa iti arat mostrele, apoi te recomand la ei .. nu vreau sa creada cineva ca am un interes ascuns.. doar ca imi palc ca sunt ff atenti la detalii si receptivi..

911
15.07.2006, 18:44:40
- sunt fff receptivi/adaptabili la ceea ce le cere clientul.. am vb pe mail cu ei, la telefon, i-am zapacit :)
- au preturi ff bune, fac si carduri/plic asortate cu invitatiile. daca iei set de la ei invitatie+ card de masa iti dau gratuit cardurile de confirmare
-iti personalizeaza si plicurile invitatiilor(ori cu imaginea de pe inivitatii sau doar cu numele familiei careia ii este adresata invitatia)

hai ca le-am facut reclama, dar sunt fff informata legat de serviciile lor. i-am descoperit pe net. eu de la ei imi iau invitatiile si tot ce mai trebuie. vad ca esti si tu din bucuresti, daca vrei ne putem intalni 10 min ca sa iti arat mostrele, apoi te recomand la ei .. nu vreau sa creada cineva ca am un interes ascuns.. doar ca imi palc ca sunt ff atenti la detalii si receptivi..

buna... au vreun site... sau ceva sa vad si eu modelele lor de invitatii :D

bubu
15.07.2006, 21:13:56
[quote=vicky]- cei care le fac sunt din ploiesti

Buna. noi le-am trimis un mail aseara si ne-au raspuns imediat. ne-au dat aceleasi informatii ca si tine.oricum vrem sa le trimitem o poza luni sau marti si sa vedem cum ies. oricum mi s-au parut foarte prompti si seriosi ceea ce m-a mirat ...ca se poate si pe la noi. multumesc oricum pentru tot.ramane sa -ti spun cum au iesit.poate si celelalte miresici o sa-i caute....
Te pup.
Mersi inca o data.:*

bubu
15.07.2006, 21:15:57
*reclama***

vis_maria
16.07.2006, 10:03:12
*reclama*!!!!

911
16.07.2006, 10:36:01
Ce invitatii frumoase... sunt deosebite...Nu am mai vazut asa.... Chiar tu le faci??? :)

vicky
16.07.2006, 13:11:39

da, asa i-am gasit si eu.. :) *reclama*este site-ul...
multa bafta!

anonimous_765_a
16.07.2006, 19:26:49
caut urgent texte deosebite ptr invitatii de nunta:poezii sau povesti sau............ceva mai deosebit.........Va rog ajutati-ma !ofer recompensa

911
17.07.2006, 05:16:14
da, asa i-am gasit si eu.. :) *reclama*este site-ul...
multa bafta!

De cand nu mai avem voie sa dam numele de site-urilor??? Eu stiam ca pt. asta este forum-ul asta!!! Cand se vorbea de salon Abate??? De ce nu era nici -o probl.??? Ma rog, acum s-ar putea sa-l stergeti!!! :))

Vreau si eu sa stiu!

vicky
17.07.2006, 10:20:30
intrebare pt cine este in masura sa raspunda: daca nu se posteaza site-ul resfectiv(oricare ar fi el) dar se da link-ul cu un produs de pe site, este ok?.. link-ul cu invitatia, pantoful, marturia, buchetul sau ce or mai fi, este ceva de genul: www.numefirma.ro/produs (http://www.numefirma.ro/produs).. asa aratam doar un produs care ne place si il comentam. asta este si ideea, sa ne dam cu parerea, sa ne sfatuim pe baza a ceva.. . asa este ok?..

sa nu imi spuneti ca nu este ok pt ca rascolesc tot forumul si da va dau exeple clare unde s-a scris asa ceva si nu a fost sters...
multumesc,

vicky
17.07.2006, 10:37:18
Citat:
Postat de vicky
da, si adresele de mail trimise pe PM SE STERG.. AM INCERCAT SA O AJUT LA UN MOMENT DAT PE O MIRESICA DE PE FORUM (DORINEL) CARE IMI CEREA POZE CU MARTURII PE MAIL.. MI-A DAT PM CU ADRESA EI DE MAIL CARE ERA STEARSA!.. SI CAT NE-AM CHINUIT! CATE PM-URI AM SCHIMBAT NOI DOUA CA SA NE DAM SEAMA CA ARE ADRESA LA YAHOO ... :))
DE ASTA CE MAI ZIC CEI CU SITE-UL?

aaa, si daca discutam in detaliu despre un restaurant sau altul nu le facem reclama.. nu le aducem clienti, nu le facem vanzare?.. sau cum sta treaba?

vis_maria
17.07.2006, 11:04:08
Ce invitatii frumoase... sunt deosebite...Nu am mai vazut asa.... Chiar tu le faci??? :)

buna!
daca te refereai la invitatiile de pe situl meu raspunsul este "da". sincer nu mai stiu care sunt de fapt regulile pe forumul asta pentru ca am vazut in alte mesaje adrese de web pe cand aici vad ca nu le lasa. le considera reclama. si atunci intrebarea e noi sa vorbim doar asa teoretic?
E ciudat!:-w

vis_maria
17.07.2006, 11:10:23
caut urgent texte deosebite ptr invitatii de nunta:poezii sau povesti sau............ceva mai deosebit.........Va rog ajutati-ma !ofer recompensa

daca iti plac sa nu uiti de recompensa !!=))

Uite iti dau eu doua texte facute in limbaj arhaic pe care eu le recomand clientilor mei atunci cand le fac invitatii tip pergament. Sper sa te ajute!

Și cum ne este dat de mii de ani,
Bunii noștri dragi părinț
Maria Cioria Florian si Florica Coșcodar
pân’ la capăt înrudiți îi vor face fericiți
pe copiii lor iubiți
Florin si Cătălina
Unindu-i pentru vecie printr-o sfântă cununie,
sâmbătă, 5 iunie 2004, ora 17 00
Biserica „ Adormirea Maicii Domnului”
- Cogealac -
Iar când vor fi de-acuma miri în astă zi din calendar,

În drumul lor către altar îi vor conduce’n dulce har
cinstiții nași,
Fam.
Dumitru si Rema Iorgulescu

si după ce legați vor fi prin taina Sfintei Cununii,
Cu toții ne vom închinasi împreună vom pleca
Spre a ciocni o cupă plină de bucuriesi lumină
la
- Restaurantul Mercur – Cogealac, ora 20 00 -

Să ne însoțească soarta bună
Pe miri, părinți, pe frațisi nași
Iar dacă vreți să fiți părtași
Poftim rugăm să fiți nuntași !

.................................................. .................................................. .................................................. .........................

Frunzulița bradului din mijlocul codrului,

Codrului Păunului, porni nuntă ’ mpărătească
C ’ un voinic si c ’o mireasă:

Dragoș si Marcela

La un loc cu ‘ a lor părinți

Marioara si Gheorghe Paraschivasi Mircea

Pichiu si Curt
Nași cu inima ‘ aurie:

Mioarasi Ionică Băiceanu

În zi de toamnă arămie,
13 a lui Brumar (Noiembrie)
Pe la ceasul de chindie (ora 18 00)
Doar la Schitul „Piatra Sfântă”
Vor săvârși a lor Nuntă.

Iar petrecerea ‘ i în vale
Chiar la Hanul “Trei Sarmale” (ora 20 00).

V ’ așteptăm să ne ‘ nsoțiți
Și cu noi să veseliți !

ana_maria
17.07.2006, 17:42:42
buna!
daca te refereai la invitatiile de pe situl meu raspunsul este "da". sincer nu mai stiu care sunt de fapt regulile pe forumul asta pentru ca am vazut in alte mesaje adrese de web pe cand aici vad ca nu le lasa. le considera reclama. si atunci intrebarea e noi sa vorbim doar asa teoretic?
E ciudat!:-w

Nu este prima data cand faceti reclama site-ului dvs de invitatii . Va recomand urmatorul link, articolele 7 si 8 .http://www.miresici.ro/showthread.php?p=9166#post9166

In cazul in care mai exista vreo nelamurire va rugam sa nu ezitati . La urmatoarea abatere de la reguli, veti primi ban .

911
18.07.2006, 08:24:22
Vreau si eu sa stiu daca pana acu' ceva timp erau acceptate aceste "reclame". Pentru ca imi aduc clar aminte cand ma intrebau fetele de pantofi le-am raspuns exact ... si numele magazinului si cum sa ajunga la acel magazin... Si am scris aceste explicatii pe mai multe thread-uri... si nu le-a sters nimeni. Sau fetele cand recomandau salonul de coafura *reclama*?? Eu cred ca s-au schimbat regulile... asa ca fetelor... aveti grija ce postati!!!

P.S.: Dar daca scriem numele firmei invers??? :D Exemplu: In loc de *reclama* sa scriem *amalcer* :))

Ah...uitasem am mai pomenit si de costumul de mire... de unde a fost luat... Pls... explicati-mi ca nu am chef sa iau BAN aiurea...

mcz
18.07.2006, 09:30:10
daca iti plac sa nu uiti de recompensa !!=))

Buna, Vis_Maria. Am vazut ca ai dat un text de la o invitatie din Cogealac, eu sunt din zona, mai precis din Fantanele, tu esti din Cogealac?
O nunta ca-n povesti!

ana_maria
18.07.2006, 09:46:06
Vreau si eu sa stiu daca pana acu' ceva timp erau acceptate aceste "reclame". Pentru ca imi aduc clar aminte cand ma intrebau fetele de pantofi le-am raspuns exact ... si numele magazinului si cum sa ajunga la acel magazin... Si am scris aceste explicatii pe mai multe thread-uri... si nu le-a sters nimeni. Sau fetele cand recomandau salonul de coafura *reclama*?? Eu cred ca s-au schimbat regulile... asa ca fetelor... aveti grija ce postati!!!

P.S.: Dar daca scriem numele firmei invers??? :D Exemplu: In loc de *reclama* sa scriem *amalcer* :))

Ah...uitasem am mai pomenit si de costumul de mire... de unde a fost luat... Pls... explicati-mi ca nu am chef sa iau BAN aiurea...

Andrada, acum se modereaza toate, si in plus doamna in cauza isi facea reclama singura si nu e prima data ca a mai avut userul banat din cauza asta .

911
18.07.2006, 12:18:31
Andrada, acum se modereaza toate, si in plus doamna in cauza isi facea reclama singura si nu e prima data ca a mai avut userul banat din cauza asta .

Aaaaha...am inteles... deci nu eram eu dusa... am avut dreptate... s-a schimbat de curand chestia asta cu reclamele :D O sa bag la cap! :)

vis_maria
20.07.2006, 18:59:57
Buna, Vis_Maria. Am vazut ca ai dat un text de la o invitatie din Cogealac, eu sunt din zona, mai precis din Fantanele, tu esti din Cogealac?
O nunta ca-n povesti!

buna!

nu, sunt din iasi dar am avut "treaba" cu niste tineri din Cogealac.

Catalina_Maria
20.07.2006, 20:31:25
Pai daca te duci la agentiile din Timisoara care se ocupa si cu baloane iti poti lua doar baloanele:)

mcz
21.07.2006, 10:04:22
buna!

nu, sunt din iasi dar am avut "treaba" cu niste tineri din Cogealac.
Ok, vis_maria. Ma bucuram daca gaseam niste consateni de-ai mei.
O nunta ca-n povesti sa ai!

lore1975
21.07.2006, 13:21:03
daca intri pe balon.ro poti sa comanzi tot ce doresti in acest sens, doar ca sunt din Bucuresti si iti trimit colet

Catalina_Maria
21.07.2006, 16:11:06
Sincer nu te complica. taxele pe colet sunt mari, cei din Bucuresti lucreaza exclusiv cu fan-courier. Plus ca iti trebuie heliu si asta inseamna sa inchiriezi o butelie.. Poate ca iesi mai ieftin dar nesemnificativ fata de cat ai de umblat si de carat.

Mergi la o firma de organizari si cere-le doar baloanele.

lore1975
23.07.2006, 14:41:26
cei de la bucuresti vand si butelii de heliu, red ca totusi renteaza ca preturi.

Ofelia
23.07.2006, 20:58:21
Eu am comandat invitatiile de pe net, invitatia.ro, preturile ce le au sunt mult mai mici decat ce am gasit in Timisoara, si tiparitul e inclus in pret (se poate alege din mai multe culori pt text). La unele modele au chiar reduceri, 7-15%, iar cu avans integral sunt ceva (1000-2000) mai ieftine. Au fost gata cam intr-o saptamana si am ales sa vina cu curierat rapid, pe care l-am platit eu, cu 150.000. Altfel, le trimiteau ei gratuit. Dupa ce am ales textul, mi-au trimis prin mail a doua zi modelul, si au asteptat sa le dau OK-ul ca sa inceapa tiparirea. A, si mi-a placut ca pe coperta invitatiei am vrut sa puna numele noastre (pt. cele care au vazut colectia Deluxe, e modelul 11509) intr-un anumit fel, am facut eu in Photoshop modelul, pozitionarea, l-am trimis si a iesit exact ceea ce am vrut.
Succes!

Catalina_Maria
24.07.2006, 18:17:58
Daca tot vrei, gasesti butelii cu heliu la Shell, la iesirea din Timisoara spre Lugoj. Nu cumpara butelie ci doar inchiriaz-o, platesti doar heliul pe care il folosesti.

ancabasarab
27.07.2006, 08:39:52
Ceau dianasabau,
In legatura cu baloanele cu heliu:
daca inchiriezi o butelie, de obicei cea mai mica butelie e de 5,7 metri cubi, ceea ce inseamna ca umfli mai mult decat necesar cu ea, chiar iti mai ramane.Cei care inchiriaza butelii cu heliu nu iti dau diferenta de banii inapoi daca returnezi butelia avand inca heliu in ea.
Problema la partea asta cu inchiriatul ar fi:
- trebuie sa o transporti si nu e tocmai usoara, iar daca gasesti doar mare de 9 metri cubi..trebe masina combi si 2 oameni.
- pe langa butelie trebuie sa mai cumperi si un robinet special aprox. 2 milioane, pt. ca sa poti pune gura baloanelor la butelie...altfel te vei chinui f. tare sa le umflii, plus ca vei pierde foarte mult heliu
- umflarea baloenelor cu heliu nu e o mare filosofie, dar nici ceva usor: trebuie sa stii ce fel de baloane sa umflii..pt. ca de ex. cele din Euro, multe se vor sparge, si vor pluti doar cateva ore, pt. ca nu sunt profesionale, trebuie sa stii cum sa le legi, ca sa nu iasa heliu
- transportul baloanelor cu heliu..peste 50 bucati, ai nevoie de o masina mai mare..sau cu masina mica faci foarte multe drumuri..ca le duci in ture
- diferenta de temperatura cald- rece...chiar si aer conditionat puternic...sparge multe baloane
- timpul de umflare: pentru aprox. 30 baloane 30 minute...asta daca ai experienta...daca esti la inceput iti va lua ceva mai mult timp
- trebuie sa stii care e durata de plutire a baloanelor, pt. ca daca le duci prea repede la restaurant, in noaptea petrecerii te poti trezi cu bucati de baloane sparte in farfuriile invitatilor.
- legarea baloanelor se face cu o panglica speciala, care are o anumita greutate, tocmai pt. a nu influenta durata de plutire

Cat despre partea financiara, inchiriatul buteliei si balaonele te ajung la cateva milioane bune...peste 6.000.000+ robinetul, benzina, oamenii.
Varianta de a cumpara baloane gata umflate de la o firma ar avea mai multe avantaje:
-nu mai pierzi timp sa cauti butelie, baloane, sa le umflii, sa le duci, sa le asezi pe mese
-nici bani: pt. inchiriat, robinet, baloane,telefoane, benzina
- ai garantia ca primesti ceva de calitatea..baloane profesionale, nu fabricate in Turcia, ca cele de Euro
- pretul final e mult mai bun...de ex. la noi 27.000 bucata...total 100 baloane 2.700.000 lei, fara alte costuri: transport, manopera sau tva.
In final, daca vei socoti timpul pierdut si banii investiti...si cel mai rau stressul, vei vedea ca e mault mai simplu sa-i lasi pe altii sa se ocupe de partea asta..pt. ca tu oricum vei avea foarte multe de facut in ziua nuntii tale, si nu cred ca vrei chiar in ziua nuntii..sa te pui sa legi baloane...si sa-ti faci nervi si sa-ti rupi unghiile.
Oricum, astea au fost cateva recomandari, am incercat sa pun in balanta ce ar fi mai util pentru tine ca mireasa, in final decizia e a ta.
O nunta ca-n povesti iti doresc,
Anca

Catalina_Maria
27.07.2006, 15:37:10
Subscriu...este exact ce spuneam , prea multa bataie de cap si nici un strop de economie ...dimpotriva!
Nu trebuie sa iei tot de la o firma poti lua doar ce te intereseaza. Avantajul daca iei mi multe sete ca primesti discounturi semnificative.

Nu te complica !!!!Ai destule cu care sa iti bati capul si cu care nici o agentie din lume nu te poate ajuta:))

vicky
06.08.2006, 17:27:04

ia sa vedeti ce a iesit... hi.. am personalizat si plicul..

Alinta
06.08.2006, 18:04:04
Voi le-ati facut???? Daca da, sunt superbe!!!!

syyylviuta
06.08.2006, 18:05:40
Ce-mi place, Vicky, ca pe invitatia ta scrie in mare parte ce scrie si pe a mea! Adica octombrie, biserica Sfanta Maria ora 16.00 si petrecerea ora 18.00! Hai ca ne potrivim!

vicky
06.08.2006, 18:07:57
Voi le-ati facut???? Daca da, sunt superbe!!!!

nu chiar noi, o firma din ploiesti... dar la indicatiile noastre..
eu sunt multumita..:-p

Alinta
06.08.2006, 18:27:35
Sunt foarte frumoase!

anda_nechita
12.08.2006, 07:48:05
Eu mi-am comandat invitatiile pe net. Sper ca vor fi asa cum le-am vazut pe net. firma este din Sighisoara. O sa va tin la curent.

salut danuta,

cum sunt invitatiile din sighisoara? :-\ care model l-ai ales? si eu am avut invitatii de la ei, si mi-au placut mult.

loreley
14.08.2006, 23:31:26
Si noi am scris tot asa: biserica ora 16, restaurant ora 18,30. Doar ca am specificat si de cununia civila ca va fi in jurul orei 15. Ce ziceti? Eu ma gandesc ca voi reusi sa programez civila pe la 15... dar intre biserica si restaurant nu e mult? Asta in caz ca ploua. Nu stiu de ce dar tot timpul pun la socoteala si ploaia... nu mi-o doresc in ziua nuntii, dar... stiu eu.... poate am o presimtire... sper sa nu se adevereasca.
Va pup

loreley
15.08.2006, 22:40:40
Aceasta este invitazita noastra... nunta e in octombrie, este toamna si invitatia are un iz tomnatic ;-)

loreley
15.08.2006, 22:41:24
In realitate e mai frumoasa...

ank
11.09.2006, 19:50:58
sunt din Timisoara si voi avea nunta in 2007. Ajutati-ma cum si unde gasesc pe net modele de invitatii de nunta! multumiriiiiii!

catamiha
11.09.2006, 20:00:26
sunt din Timisoara si voi avea nunta in 2007. Ajutati-ma cum si unde gasesc pe net modele de invitatii de nunta! multumiriiiiii!

Daca tastezi pe google INVITATII o sa gasesti multe situri cu foarte multe modele, spor la cautari;-)

Kaela
12.09.2006, 08:03:52
noi ne-am conceput singuri invitatzia, adica ideea in mare shi ce vrem sa scrie pe ea, un prieten ne face formatul shi mergem numai cu ea la tipografie sa ni le tipareasca. eu am nunta in iunie shi nu imi bat capul inca cu invitatziile.mai e pana atunci. in mare am stabilit deja cum va fi shi ce va fi scris shi deocamadata le lasam in stadiul acesta.pana le-o veni shi lor randu.

broskutzadyny
14.09.2006, 19:23:02
Vicky, te rog imi trimiti si mie pe privat site-ul unde ti-ai comandat tu invitatiile ca nu reusesc sa-mi dau seama,
sunt super frumoase

vicky
14.09.2006, 20:01:40
Vicky, te rog imi trimiti si mie pe privat site-ul unde ti-ai comandat tu invitatiile ca nu reusesc sa-mi dau seama,
sunt super frumoase

am trimis, multumesc

broskutzadyny
16.09.2006, 12:32:48
am trimis, multumesc
mersi mult vicky!
am sa incerc si eu sa vad ce iasa;-)

bubu
16.09.2006, 12:39:22
sunt super frumoase
si eu tot la ei le-am comandat ,dar cu poza noastra...au iesit f bine:)
bafta !>:D<

c_s
16.09.2006, 15:17:11
Vreau Si Eu Site-ul Pe Private,pls!^:)^

MeliMelo
23.09.2006, 09:12:28
Cred ca majoritatea invitatiilor provin de la aceeasi tipografie. Adica am accesat si eu invitatii.ro, si sunt exact aceleasi invitatii pe car le-am gasit la un "furnizor" din Timisoara, de pe str. Vulturilor, doar cu un pret mai mic...sau asa mi s-a parut #-o (din pacate nu mai tinminte firma :-s )

Catalina_Maria
24.09.2006, 21:40:16
Ai dreptate , majoritatea invitatiilor sunt importate de catre un singur distribuitor si redistribuite mai departe catre agentii de organizari, magazine, magazine virtuale, etc.

Am ramas surprinsa de diferentele foarte mari de pret intre cele ale distribuitorilor si cele afisate pe invitatii.ro. Sunt niste adaosuri fenomenale si nu stiu daca le primesti ambalate.Serios, la cateva modele am gasit adaosuri si de 80%!!!!Mi se pare enorm!

loreley
24.09.2006, 23:52:07
Cred ca majoritatea invitatiilor provin de la aceeasi tipografie. Adica am accesat si eu invitatii.ro, si sunt exact aceleasi invitatii pe car le-am gasit la un "furnizor" din Timisoara, de pe str. Vulturilor, doar cu un pret mai mic...sau asa mi s-a parut #-o (din pacate nu mai tinminte firma :-s )

La aceasta firma ne-am facut si noi invitatiile si au fost prompti. Atata doar ca vin neambalate, daca cumva te deranjeaza acest aspect. Pe mine nu m-a deranjat. Firma este Publiserv.

Catalina_Maria
25.09.2006, 11:19:07
Am intrat pe site-ul Publiserv. Invitatiile care apar acolo sunt singurele pe care le au sau sunt mai multe?? Mai ai si alte cataloage la sediu?

Kaela
01.10.2006, 18:06:41
pe mine nu m-ar deranja sa fie nembalate.e shi asta ceva in plus ce ash face pentru nunta mea cu mare drag. cand scriu numele pe ele le shi ambalez...mmmm abia astept :)

loreley
01.10.2006, 19:43:55
Am intrat pe site-ul Publiserv. Invitatiile care apar acolo sunt singurele pe care le au sau sunt mai multe?? Mai ai si alte cataloage la sediu?
Da, au si cataloage la firma, oricum unele invitatii arata mai bine decat pe site, altele nu, depinde de hartia folosita. Pe site nu-ti poti da seama prea bine cum e hartia, chiar mie mi-au placut unele invitatii care dupa ce le-am vazut in catalog nu mi-au mai placut.

RianaTM
13.12.2006, 15:00:15
Ce ati mai facut fetelor cu pregatirile?Cum procedati cu invitatiile de nunta? Cand le comandati? Ati ales modelul?Am gasit cateva poze cu invitatii si am gasit-o si pe cea pt care am optat eu dar nu o mai postez ca se sterge:(. http://www.nuntasibotez.com/cgi-bin/inv/indcol.pl?s=1&p=1 e invitatia sq 19 dar arata mult mai bine in realitate , e super finutza. pe site e 72 000, eu am gasit-o cu 55 000 dar tot mi se pare scumpa:(Ce parere aveti?

Kaela
13.12.2006, 15:13:34
noua ne face formatul un prieten shi o sa le printam pe undeva....
mi se pare foarte scump 55000. (bucata ma gandesc). totul de pinde de bugetul vostru

anda_nechita
13.12.2006, 16:04:39
55 000?? mi se pare cam foarte mult! cu 55 000 poti lua niste invitatii sculptate manual, pe ca motiv vrei tu.. la gasesti la sighisoara...

anda

c_s
14.12.2006, 06:41:17
scump doamna,scump!
si a noastra tot de acolo e dar mai ieftinuta - 2.28 lei/buc
si pt cine n-a mai vazut-o, o si arat!:D

RianaTM
14.12.2006, 09:58:08
Da drept e ca e scumpa raaau. Na asta este , imi placea foarte mult modelul si coloristica:(. Era finuta... Am mai vazut cateva modele care mi-au placut . Voi ati comandat deja invitatiile??? Daca nu , cand o veti face?

c_s
14.12.2006, 10:04:27
eu am comandat o buc sa vad daca-mi place si live, si comanda o voi face cu 3 luni inainte...aprox, asa m-am gandit eu c-ar fi bine!

RianaTM
14.12.2006, 15:57:10
Ce parere aveti de o invitatie cu caricatura mirilor?????

anna_c
14.12.2006, 16:13:10
noi cred ca vom comanda invitatiile prin net, am gasit modelul pe care il vreau. in orice caz vom cauta si prin oras, poate gasim ceea ce vreau eu.
mie mi se pare scumpa o invitatie la 55.000 lei. ma rog, fiecare cu gusturile sale.

ALEX21A
14.12.2006, 16:16:20
Ce ati mai facut fetelor cu pregatirile?Cum procedati cu invitatiile de nunta? Cand le comandati? Ati ales modelul?Am gasit cateva poze cu invitatii si am gasit-o si pe cea pt care am optat eu dar nu o mai postez ca se sterge:(. http://www.nuntasibotez.com/cgi-bin/inv/indcol.pl?s=1&p=1 e invitatia sq 19 dar arata mult mai bine in realitate , e super finutza. pe site e 72 000, eu am gasit-o cu 55 000 dar tot mi se pare scumpa:(Ce parere aveti?

pe site asta sunt niste preturi exagerate/:)

ALEX21A
14.12.2006, 16:17:12
scump doamna,scump!
si a noastra tot de acolo e dar mai ieftinuta - 2.28 lei/buc
si pt cine n-a mai vazut-o, o si arat!:D

f gingasa si draguta inviatia.......dar,din pacate,la mine nu merge asta....

c_s
14.12.2006, 17:15:59
Ce parere aveti de o invitatie cu caricatura mirilor?????
super ideea,ai cine sa-ti faca asa ceva si la un pret bun?

c_s
14.12.2006, 17:17:01
f gingasa si draguta inviatia.......dar,din pacate,la mine nu merge asta....

multumesc,da - nu se potriveste oricui, noi insa suntem parca aia doi de pe invitatie,chiar ne reprezinta!

RianaTM
18.12.2006, 08:01:02
super ideea,ai cine sa-ti faca asa ceva si la un pret bun?

Nu stiu exact pretul dar a fost ideea celor de la firma de organizare. Cred ca m-au vazut asa nehotarata in ceea ce priveste invitatiile:). O sa intreb astazi exact cat costa.In schimb am vazut caricaturi facute de aceeasi persoana si sunt super dragutze. Si ca o completare a invitatiilor caricaturizate , domnul care le realizeaza poate veni si la nunta si poate face caricaturile invitatilor. Cred ca e un cadou frumos!!:) Cum vi se pare?

c_s
18.12.2006, 08:16:52
inedit si frumos, bravo,mie imi place!

rali
05.01.2007, 07:44:28
Fetelor, in sfarsit am dat comanda de invitatii asa ca pana vinerea viitoare le voi avea :A.

c_s
05.01.2007, 08:13:25
maama deja le comanzi?sa inteleg ca ar trebui sa ne miscam cu comanda,nu-i prea repede?cu cat timp inainte le imparti?:-s

anna_c
05.01.2007, 10:54:29
fetelor, sper sa ma puteti ajuta. am intrat mai demult pe un site al unei firme din alt oras care face invitatii si nu mai stiu cum se numeste, nu-l mai gasesc. fiecare invitatie avea alaturata o descriere, din ce material, daca are plic etc., ati gasit careva un site asemanator pe net? help!!! de la ei vroiam sa comand invitatiile.:-s :(( :(

c_s
05.01.2007, 11:00:20
sunt multe site-uri.....da un search pe google si gasesti sigur!

rali
05.01.2007, 11:04:23
maama deja le comanzi?sa inteleg ca ar trebui sa ne miscam cu comanda,nu-i prea repede?cu cat timp inainte le imparti?:-s

noi le-am comandat pt ca le-am gasit la pretul de anul trecut si cica se vor scumpi cu pana la 50% . Ne apucam de impartit cu vreo 2-3 luni inainte de nunta.Asa ca nu trebuie sa te grabesti dar oricum la un moment dat tot trebuie sa le iei, nu?Noi ne-am gandit ca mai bine mai devreme decat prea tarziu.

c_s
05.01.2007, 11:18:17
noi nu ne-am gandit inca la orele pt cununie / biserica / restaurant....doar asa aprox. insa trebuie sa stabilim si cu primarul daca vine cand vrem noi....de aia nu le-am comandat inca, ca de gasit le-am gasit(si acum am si verificat daca nu le-au scumpit cumva, inca nu#:-S -tu de unde stii de scumpire?)

anna_c
05.01.2007, 11:47:17
am rezolvat, am gasit site-ul.

rali
05.01.2007, 11:48:56
Invitatiile noastre nu sunt tiparite (vrem sa le tiparim noi) asa ca nu trebuie sa stiu ora de la biserica,restaurant. noi mergem sapt viitoare sa stabilim si ora de la biserica asa ca dupa aia putem sa le scriem.

c_s
05.01.2007, 12:24:37
eu imi fac deco cu Catalina si ea mi-a spus. Invitatiile noastre nu sunt tiparite (vrem sa le tiparim noi) asa ca nu trebuie sa stiu ora de la biserica,restaurant. noi mergem sapt viitoare sa stabilim si ora de la biserica asa ca dupa aia putem sa le scriem.
aaah!acum am priceput!asa e ok daca nu sunt tiparite....mai inteleg!
oricum noi cred ca la inceputul lui martie le comandam ca le primesc in max 1 sapt si apoi e timp pt imparteala si confirmari....sper sa fie ok!
voi,celelate surioare cum faceti?

cristinab
05.01.2007, 14:14:36
Bine v-am regasit fetelor !>:D<
Imi era dor de miresici, din pacate la mine nunta a trecut, dar urmarea e si mai buna:D .
Am o prietena care se marita pe 10 februarie si nu ii ajung invitatiile si ar vrea sa cumpere si din alta parte doar sa i le tipareasca cit mai repede.
Aveti vreo sugestie?:D
Mersi .

cristinab
05.01.2007, 14:29:43
#-o Mi-am dat seama ca nu am intrebat bine, are unde sa le tipareasca repede, dar nu are de unde sa cumpere 60 de bucati cit mai repede. Stiti pe cineva care are pe stoc?

rali
05.01.2007, 15:32:58
poate sa incerce pe www.invitatii.ro ca au un serviciu de comenzi urgente adica in 3 zile lucratoare.

RianaTM
05.01.2007, 20:39:21
Si eu am comandat azi invitatiile!!!
Sunt din Spanish Collection de pe invitatii.ro, cele crem cu funditza din satin crem.Doar ca nu le-am luat de pe site ca acolo sunt 34800 lei( sq91) si eu le-am luat cu 21000:).

rali
05.01.2007, 20:51:59
Si ale mele sunt tot din Spanish Collection. Si eu le-am luat mai ieftin cu vreo 10 mii.

LILICA
05.01.2007, 21:14:05
Si ale mele sunt tot din Spanish Collection. Si eu le-am luat mai ieftin cu vreo 10 mii.
Deja?
Mirele meu zice ca ma grabesc cand ii zic sa le facem:( ...dar l-am convins aseara:) .

Kaela
06.01.2007, 11:08:11
noi azi facem modelul, mai bine zis mergem la un prieten sa ni le faca. am sa vi-l arat shi voua as soon as possible. va fi ceva inedit care sa ne reprezinte si care spune cate ceva despre cum a inceput shi unde a ajuns relatia nostra. am sa va pun poze cu ce am facut dupa ce le voi avea shi eu...

anna_c
08.01.2007, 12:51:59
Si eu am comandat azi invitatiile!!!
Sunt din Spanish Collection de pe invitatii.ro, cele crem cu funditza din satin crem.Doar ca nu le-am luat de pe site ca acolo sunt 34800 lei( sq91) si eu le-am luat cu 21000:).

de unde ti le-ai luat ca si eu as vrea un model de la ei?[-o<

luciarazmerita
08.01.2007, 13:00:05
Atentie mare!
Pentru cele care vor sa-si comande invitatiile de pe net - hmmm - noi am facut acesta greseala - ne-a iesit mai ieftin, dar am crezut ca facem infarct asteptandu-le. Au trecut 3 luni pana m-am vazut cu ele in brate.
Asa ca mai bine gasiti in tm o tipografie sau firma de organizare - e mai putin stresant astfel...si in perioada asta ultimul lucru de care aveti nevoie e stresul :D

Kaela
09.01.2007, 12:12:04
avetzi idee cam cat costa bucata daca mergem noi cu modelul ei numai sa ni le printeze?

RianaTM
10.01.2007, 12:14:53
Nu stiu exact dar sigur mai scump decat ar face ei invitatiile lor! Nu de alta dar pentru ale lor au stante , la a ta trebuie sa migaleasca , ca stanta nu fac sigur. Parerea mea e sa incerci la firme de publicitate si ti le fac ei . Si arata-ne si noua ca suna foarte bine ce vrei tu sa faci.

Kaela
10.01.2007, 14:48:45
e o adevarata poveste cu invitatiile noastre. deci, sus este o fereastra de mIRC (pentru ca pe mirc ne-am cunoscut), unde va fi postate cateva randuri de genu asl, pls shi alte minuni, iar fereastra de jos e o fereastra de mess unde practic va fi un dialog intre noi cu detaliile despre nunta, ora la primarie, ora la biserica, tot.... mai e un pic de lucru la ele.
spunetzi-mi shi voi care va place cel mai mult, cu care background? noi inca oscilam.

irina
10.01.2007, 15:11:39
e o adevarata poveste cu invitatiile noastre. deci, sus este o fereastra de mIRC (pentru ca pe mirc ne-am cunoscut), unde va fi postate cateva randuri de genu asl, pls shi alte minuni, iar fereastra de jos e o fereastra de mess unde practic va fi un dialog intre noi cu detaliile despre nunta, ora la primarie, ora la biserica, tot.... mai e un pic de lucru la ele.
spunetzi-mi shi voi care va place cel mai mult, cu care background? noi inca oscilam.

Este cea mai interesanta invitatie pe care am vazut-o vreodata... Si daca zici ca fereastra de mess o sa fie cu dialog... nu pot sa zic decat FELICITARI!!!!
SUPER IDEE...=D>=D>=D>

Kaela
10.01.2007, 15:38:18
msi. a fost a noastra, a amandurora ideea. shi fereastra de mirc va fi cu dialog dar asa despre noi cate ceva, dar cea de mess, acolo va fi scris evidentziat prin litere mai altfel cam tot legat de nunta. o sa postez shi finalul cand il vom avea. peste am s[us ca am vrea o pelicula semitransparenta prinsa cu o funditza shi cam atat, bagate in plic.

RianaTM
10.01.2007, 16:06:59
Felicitarile mele!!!! Nu mi-am putut imagina cand ai povestit de invitatii si ceva legat de mirc si mess , ca ar piutea arata atat de eleganta si frumoasa!!!! Bravo! Superbe! Excelenta idee!

RianaTM
10.01.2007, 16:09:49
O sugestie...ce-ar fi ca background-ul sa fie legat de ...anotimpul in care v-ati cunoscut:) Toate se leaga de voi pe invitatia asta...poate ca ar trebui sa folosesti si anotimpul fara sa-l sugerezi totusi prea explicit( adica fara flori de mar prea evidente printre fereastra de mirc si cea de mess:)) in cazul in care v-ati cunoscut primavara)

Kaela
10.01.2007, 16:11:36
multzumesc. trebuie sa terminam shi textele shi o sa va arat shi finalul, numa timp sa avem sa ne ocupam shi de alea... ca de printat sper sa nu fie vreo problema.
p.s. acolo deasupra de mirc scrie :"Asa ne-am cunoscut" shi deasupra de mess:" shi aici am ajuns"(ca nu se vede prea bine)
totusi pe care sa o aleg? 1, 2,3 sau 4?

RianaTM
10.01.2007, 16:22:53
varianta 1 sau 31 e mai serioasa dar frumoasa 3 e la fel de frumoasa si are o nota romantica:)

anna_c
10.01.2007, 16:30:52
sunt superbe si originale invitatiile voastre. felicitari!!! mie imi plac a 2-a si a 3-a. succes cu printatul.

rali
10.01.2007, 21:25:34
Fetelor, in seara asta am intrat in posesea invitatiilor si sunt super incantata de ele.

c_s
11.01.2007, 13:28:46
multzumesc. trebuie sa terminam shi textele shi o sa va arat shi finalul, numa timp sa avem sa ne ocupam shi de alea... ca de printat sper sa nu fie vreo problema.
p.s. acolo deasupra de mirc scrie :"Asa ne-am cunoscut" shi deasupra de mess:" shi aici am ajuns"(ca nu se vede prea bine)

MIE IMI PLACE CEL MAI MULT NR. 3
SUNT FOARTE ORIGINALE,BRAVO!!!!!

c_s
11.01.2007, 13:29:17
Fetelor, in seara asta am intrat in posesea invitatiilor si sunt super incantata de ele.

VREM POZE!

buretzica
11.01.2007, 13:43:18
varianta 3 imi place si mie, mi se pare mai romantica si parca are din eleganta unei nunti

rali
11.01.2007, 14:11:35
Invitatile sunt de pe www.invitatii.ro (http://www.invitatii.ro) Asta e link-ul.

Kaela
11.01.2007, 14:14:17
super invitatiile rali, buna alegere!

c_s
11.01.2007, 14:29:45
Invitatile sunt de pe www.invitatii.ro (http://www.invitatii.ro) Asta e link-ul.

frumoase!am inteles ca le-ai luat din Timi nu de pe site.....si mai ieftine,nu?
pe ale noastre le-ai vazut pe-acolo?

rali
11.01.2007, 14:34:10
Da le-am luat din Timi dar sunt identice cu cele de pe site. Eu sunt super multu de ele , live sunt mult mai faine decat in poza.Acum mai ramane sa stabilesc ora la biserica ca sa le pot tipari.

rali
11.01.2007, 14:35:51
pe ale noastre le-ai vazut pe-acolo?[/quote]

Si ale voastre sunt super dragute. Noua nu ni se prea potrivesc astea mai haioase de aia am vrut ceva mai clasic.

c_s
11.01.2007, 14:36:25
pai si nu le-ai vazut si pe-ale mele pe-acolo?le-am mai att odata , poate nu le-ai observat mai devreme:">

rali
11.01.2007, 14:55:14
Ma intrebi daca le-am vazut pe site? Ca n-am inteles. Daca da le-am vazut undeva pe net dar nu stiu daca pe site-ul asta.

c_s
11.01.2007, 15:00:26
daca le-ai vazut acolo de unde le-ai luat pe-ale tale,ca sunt de pe acelasi site

rali
11.01.2007, 15:03:20
eu le-am luat de la firma cu care fac deco si nun mai tin minte daca le-am vazut in catalogul lor dar cred ca sunt pt ca defapt ei lucreaza direct cu firma care are site-ul.

c_s
11.01.2007, 15:21:07
ok,multu !
cu cine lucrezi?(trimite-mi pm pls!)
si cu cat mai ieftine le iei?sunt scrise sau nu?

Miru
11.01.2007, 21:00:40

mie-mi place nr 3 cel mai cel

Miru
11.01.2007, 21:07:53
hei c_s zi si mie ce ai aflat de la Rali ;-)

balogh_vidov
24.01.2007, 19:23:40
Ma numesc Cristina si sunt si eu o viitoare miresica.Nunta o am pe 13.10.07 in Timisoara.Daca ma puteti ajuta cu un motto pentru invitatie mai diferit vas fii recunascatoare.Va doresc tuturor miresicilor iubire multa.:x

Kaela
24.01.2007, 19:25:08
wellcome....de pe acum invitatiile?atzi vb cu popa, primarie, alea alea?

ele
25.01.2007, 05:56:43

super idee! mie imi place 3 !

MeliMelo
25.01.2007, 09:16:28
am incercat sa dau de firma care faceau invitatii, de pe str Vulturilor, nr 4...nu vreau sa fac publicitate :)
Si se pare ca nu mai exista sediu in Timisoara, din cauza ca isi cauta alt spatiu :(
Doar o informatie pentru fetele care vroiau sa-si comanda acolo .
Si inca ceva...eu sunt cam reticenta in privinta invitatiilor comandate pe net, din cauza ca nu le pot vedea...adica mi se pare ca arata altfel pe site decat in realitate.

alexa
25.01.2007, 12:35:55
O cunosc eu pe tipa de acolo si acum aproape un an cand am vorbit ultima oara cu ea ziceau ca se muta in Oradea si vor muta si firma acolo.

c_s
25.01.2007, 14:04:11
am incercat sa dau de firma care faceau invitatii, de pe str Vulturilor, nr 4...nu vreau sa fac publicitate :)
Si se pare ca nu mai exista sediu in Timisoara, din cauza ca isi cauta alt spatiu :(
Doar o informatie pentru fetele care vroiau sa-si comanda acolo .
Si inca ceva...eu sunt cam reticenta in privinta invitatiilor comandate pe net, din cauza ca nu le pot vedea...adica mi se pare ca arata altfel pe site decat in realitate.

eu le comand de pe invitatii.ro si am comandat o bucata din ce vreau tocmai ca sa vad daca e exact ca pe site,sa pun eu mana sa simt si sa vad cum e in realitate si sunt multumita de alegerea facuta!
poti si tu sa comanzi sa vezi,daca-ti place ceva de pe net!

RianaTM
25.01.2007, 14:08:41
Numai sa ai grija la pret. Cred ca ti-am spus si eu si alte miresici ca ne-am luat invitatii si cu 10 000 ROL mai ieftine decat pe invitatii.ro. E pacat ca se aduna, la 150-200 de bucati se face o suma... De ce nu incerci pe la furnizorii din Timisoara. Si la Mirton am vazut ca au cataloage de la diversi distribuitori inclusiv ce e pe net si sunt mai ieftine clar.

c_s
25.01.2007, 14:12:31
sunt mai ieftine cu 1 leu in conditiile in care nu sunt tiparite (unele nu au nici plicuri) tiparitul ma mai costa vreo 0.6 lei,deci nu stiu unde-i castigul....pe astea le primesc gata de impartit(tiparite si in plicuri) in doua saptamani acasa in colet fara alta alergatura pe la tipografii si altele.....eu cred ca nu merita la 120 buc cate am eu de comandat....plus ca pe cea pe care o vreau pe unde am intrat sa vad invitatii n-am vazut-o.....

alexa
25.01.2007, 14:22:56
Mie mi putin riscant, mai ales ca nu demult povestea una din miresicile care au avut nunta anul trecut ca a trebuit sa astepte 3 luni invitatiile de pe site-ul asta.

Am gasit. Uite: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=331&page=12

RianaTM
25.01.2007, 14:23:05
Pai la mine a fost cam asa( la preturi ma refer) . Am comandat 150 de bucati si m-au costat 3 150 000( 21 000/buc) si tiparul 750 000( 5 000/buc) adica total 3 900 000. Si le-am primit in plicul aferent, impachetate gata.Pe invitatii.ro, aceleasi invitatii ma costau 5 220 000( 34 800/buc).Diferenta a fost de 1 320 000.Si mai imi este teama la chestiile astea comandate pe net ca nu am posibilitatea sa dau bun de tipar...deci risc sa ma trezesc cu ele gresite si ce mai fac?? Una-i cand vezi un exemplar tiparit si dai ok-ul si alta cand le vezi pe toate poate gresite cum au povestit cateva miresici( cred ca pe topicurile de Bucuresti era discutia).Nu vreau sa te conving sa renunti la comanda pe net , mai ales daca modelul nu l-ai gasit aici dar mi se par anormal de scumpe acolo ...

alexa
25.01.2007, 14:28:02
In plus mie relatiile umane personale imi dau mai multa liniste si incredere. Daca ceva nu este bine vreau sa stiu ca am cui sa ma adrezez si sa ii bat obrazul....

RianaTM
25.01.2007, 14:32:11
Mda asta in cazul in care ai ce bate...:) ca multi nu au in dotare asa ceva...parerea mea. Asa ca mai bine sa nu fie nevoie sa bati ceva:)

alexa
25.01.2007, 15:06:36
Ai dreptate, Riana. Dar prefer sa ma gandesc la toate variantele, inclusiv la cele rele (de fapt mai ales la acestea). Decat sa inrosesc tel, mai bine stiu ca am unde sa ma infiintez de mana cu "dragalasul" meu sot (pun in ghilimele, nu pt ca nu ar fi el cel mai adorabil barbat din lume, ci pentru ca de cele 2 ori pe an cand se enerveaza:-& nu stiu cine ar vrea sa-l vada:O^:)^) ;-)

c_s
25.01.2007, 15:14:29
Eu am colaborat bine cu ei chiar daca am cerut o singura bucata ca sa ma conving-dupa cum spuneam.....cred ca oricand poti da de firme serioase sau mai putin si la fel se poate sa fie cu ghinion chiar la comanda ta chiar daca pana atunci nimeni nu s-a plans de ei.....cum ti-e norocul!la fel stiu persoane foarte multumite de colaborarea cu ei......si rectific am 120 de invitati(aproape toti perechi) asta inseamna 60-70 invitatii de comandat care la modelul ales de noi costa 150 lei deci imi permit riscul(existent de altfel si in alte cazuri)
acum putin off topic (asta se potri mai mult la furnizori neseriosi) stiu miresici de pe site foarte nemultumite de serviciile pe care eu anul asta le-am descoperit foarte bune(ex:SalonGabriela) si altele multumite anul trecut de niste servicii pe care pe mine m-au dezgustat anul asta (Alb si Negru)......that's it!

RianaTM
25.01.2007, 15:25:34
Aici cam ai dreptate Cami draga... la partea cu nimeritul. Cred ca e important sa ai si noroc.

andreea110
25.01.2007, 15:27:28
Buna, cine vrea invitatii de pe site-ul www.invitatii.ro (http://www.invitatii.ro), le gasiti in pasajul Sf. Gheorghe, dar la un pret cu putin mai mare decat cele de pe site, reducerile tocmai s-au terminat!

c_s
25.01.2007, 15:33:16
Multumim dar noi suntem din Timisoara si eu prefer sa le iau de pe site si la pretul de acolo,nu mai mare....nici daca era mai mic nu veneam in Buc pt ele!!!!

RianaTM
26.01.2007, 09:17:00
Ce e in Traian ca eu pe acolo stau. Magazin cu invitatii? Unde mai exact???

MeliMelo
04.02.2007, 11:35:00
stie cineva ceva de invitatie.ro?
Am vazut acolo o invitatie tare faina, au zis ca mi-o trimit mostra prin posta si acu astept...
Si-a mai comandat cineva de acolo?

Mersi

Kaela
04.02.2007, 13:50:48
cami si-a comandat. asa a facut shi ea, a cerut o mostra shi acuma a spus ca si-a comanadat sau ishi comanda de la ei shi restu.

MeliMelo
04.02.2007, 16:43:06
10x Kaela, da ea cred ca si-a comandat de pe invitatii.ro, nu de pe invitatie.ro
:)

Kaela
04.02.2007, 18:54:25
nici n-am bagat de seama ca sunt doua site-uri diferite. ar trebui sa ceri shi tu o mostra shi apoi te hotarasti.

MeliMelo
04.02.2007, 22:16:33
tocmai asta fac ;-)

Mostra e una, cum o sa fie cu scrisul, cum o sa arate toate trimise prin posta...sa fie toate scrise corect si aliniat....etc...la asta ma refeream...

rafila
04.02.2007, 22:37:25
tocmai asta fac ;-)

Mostra e una, cum o sa fie cu scrisul, cum o sa arate toate trimise prin posta...sa fie toate scrise corect si aliniat....etc...la asta ma refeream...

Mie cel mai normal mi se pare sa ceri un proof cu invitatia ta, adica sa cuprinda si scrisul. Atunci vezi aranjarea in pagina, calitate, tot. Si proof-ul asta il refuzi de atatea ori, pana esti multumita de el. Restul invitatiilor vor arata ca si proof-ul aprobat de tine. E cam loterie sa faci o comanda fara sa stii la ce sa te astepti.

luciarazmerita
04.02.2007, 23:16:57
Si eu mi-am comandat invitatiile de pe www.invitatie.ro. Mi-au venit foarte greu, am dat multe mailuri si telefoane la bucuesti :( Dar cand a fost vorba de scris ei ti-l adapteaza ... adica sa incapa textul dorit de tine pe formatul de invitatie pe care o alegi. Mie mi l-au trimis pe fax pentru confirmare - adica a trebuit sa dau acceptul pentru bun de tipar! Daca vreti sa comandati de la ei, nu va bazati doar pe comanda onlie! - dati si un telefon de confirmare...sau de informare..si tineti legatura prin mail. La sfarsit mi-au ajuns invitatiile ok..ca si scris si calitate..numai ca erau neasamblate! Mie mi-a facut placere sa le "montez"..dar nu stiu daca asa se procedeaza de obicei

MeliMelo
05.02.2007, 08:44:05
Dragele mele,
eu am cerut mostra si o sa am!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vroiam doar sa stiu daca s-au comandat si cum a iesit calitatea. Nu poti sa-ti dai cu parerea la o mostra, pana nu vin toate, nu?
Degeaba mostra e perfecta si cand iti vin restul, unele sunt incadrate bine, altele nu...etc

MeliMelo
05.02.2007, 08:48:19
mersi lucia...
deci overall la final au fost OK...doar comanda a durat mai mult, nu?
(asta am mai auzit)

RianaTM
05.02.2007, 09:19:31
Eu una tot nu pricep de ce sa iau invitatii de pe site-urile astea daca orice firma din Timisoara le are mult mai ieftine... Care e secretul?????? Sa comand mostra,sa le trimitr confirmare si text , sa astept sa-mi trimita iarasi ei mostra , sa dau ok-ul pt tiparire, sa astept toate invitatiile( ambalate sau nu) si sa platesc si cu 10-20 000rol/buc mai mult....De ce???Am vazut invitatiile de pe site la firme de deco, la salon Gabriela, la Mirton, la Casa Monica....Sunt chiar peste tot si eu una nu pricep de ce se comanda de pe net...E vreo facilitate pe care nu reusesc sa o sesizez?????Sa fie vreun model pe care nu-l gasiti in Timisoara?? Ma indoiesc! Cand am fost la probat de rochitze, pana cand au terminat vanzatoarele cu clienta pe care o aveau la probat....am rasfoit cataloagele cu invitatii, erau 5 daca nu ma insel.Si preturile erau super!!!!

c_s
05.02.2007, 13:33:36
pai uite cum e in cazul meu:eu chiar nu am gasit invitatia asta in magazine la noi ci doar pe site!
si cum am mai spus,iese mai ieftina in magazin nescrisa....si daca te mai duci s-o tiparesti iesi per total cu 0.4 lei mai ieftin asta in cazul in care o si tiparesti in acelasi loc....si daca mai pui alergatura prin aglomeratia de la noi din oras......acum depinde si de ce gen de om esti....eu sunt mai comoda si prefer sa rezolv ''unele'' lucruri de acasa de pe net...
asta e parerea mea!=;

atodica
05.02.2007, 15:08:18
Daca va intereseaza un alt site cu invitatii de nunta www.invitatiidenunta.ro (http://www.invitatiidenunta.ro), unele modele sunt chiar dragutze, mie personal mi-au placut 2 modele si acuma mi-am comandat mostra...

luciarazmerita
05.02.2007, 15:45:15
Eu una tot nu pricep de ce sa iau invitatii de pe site-urile astea daca orice firma din Timisoara le are mult mai ieftine... Care e secretul?????? Sa comand mostra,sa le trimitr confirmare si text , sa astept sa-mi trimita iarasi ei mostra , sa dau ok-ul pt tiparire, sa astept toate invitatiile( ambalate sau nu) si sa platesc si cu 10-20 000rol/buc mai mult....De ce???Am vazut invitatiile de pe site la firme de deco, la salon Gabriela, la Mirton, la Casa Monica....Sunt chiar peste tot si eu una nu pricep de ce se comanda de pe net...E vreo facilitate pe care nu reusesc sa o sesizez?????Sa fie vreun model pe care nu-l gasiti in Timisoara?? Ma indoiesc! Cand am fost la probat de rochitze, pana cand au terminat vanzatoarele cu clienta pe care o aveau la probat....am rasfoit cataloagele cu invitatii, erau 5 daca nu ma insel.Si preturile erau super!!!!

Ideea e cum a zis si C_S - din comoditate..dar si pretul. Pentru modelul nostru de invitatie, cel mai ieftin a fost pe acest site, cu tot cu tiparire ne-a venit in medie cu 5 mii mai ieftin decat la firmele din Timisoara.
Fain este ca inclusiv in magazinele on-line de invitatii gasesti oferte, variante promotionale pentru diferite modele, am gasit unele invitatii care in mod normal costau 34.000 bucata la tipografii sau firme, pe net cu 18.000...
...asa ca important e sa analizezi ofertele pe care le ai si sa-ti alegi varianta optima!

luciarazmerita
05.02.2007, 15:46:18
Daca va intereseaza un alt site cu invitatii de nunta www.invitatiidenunta.ro (http://www.invitatiidenunta.ro), unele modele sunt chiar dragutze, mie personal mi-au placut 2 modele si acuma mi-am comandat mostra...

Acestia sunt destul de scumpi, avantul este ca la ei gasesti modele indete!(unele dintre ele;)))

MeliMelo
05.02.2007, 16:38:05
acuma am vazut invitatia.ro si intr-adevar am gasit modelul mai ieftin. In TM nu am vazut acest model!
Si toate firmele din Timisoara le comanda de la aceeasi tipografie sau furnizor...si pana la urma tot acolo ajungi!

Miru
07.02.2007, 22:43:29
la targuri trebuie sa vina cu oferte de discount pana la 30 % si chiar cu scrisul gratis. cel putin asa a fost in buc. noi nu am gasit nimic sa ne placa asa ca ne punem mari sperante in Tm

alexa
08.02.2007, 12:08:09
Am intrat si eu pe site-ul cu invitatii si am gasit una draguta. Noi vrem sa fie ceva f simplu si elegant. Nu stiu exect cat de bine ar arata in realitate. Ce ziceti de ea?

c_s
08.02.2007, 14:15:16
Am intrat si eu pe site-ul cu invitatii si am gasit una draguta. Noi vrem sa fie ceva f simplu si elegant. Nu stiu exect cat de bine ar arata in realitate. Ce ziceti de ea?
intradevar,simpla si eleganta!

Sarah24
08.02.2007, 14:56:26
intradevar,simpla si eleganta!

Miresicilor,cam in cat timp ajung invitatiile comandate pe internet?Depinde si de comanda facuta?Oricum,noi o sa avem in jur de 90...

c_s
08.02.2007, 15:35:19
Miresicilor,cam in cat timp ajung invitatiile comandate pe internet?Depinde si de comanda facuta?Oricum,noi o sa avem in jur de 90...
fiecare firma are altfel de termeni de livrare,uita-te pe site-ul de unde vrei sa faci comanda!

buretzica
08.02.2007, 20:24:11
noi ne-am comandat invitatiile la targul de la PP, bine-nteles cu fluturashi:-p , le-am luat cu reducere de 30%, oricum acolo de unde le-am luat toate invitatiile aveau super pret. din pacate nu am pozici, si nici mostra sa va arat, iar pe net nu a aparut inca, fiind un model nou.

anna_c
20.02.2007, 10:47:28
fetele ce ziceti de invitatia asta?

Ramo25
20.02.2007, 10:56:30
fetele ce ziceti de invitatia asta?
imi place tare mult...situle de unde ti-ai ales invtatia?cat costa?

MeliMelo
20.02.2007, 11:36:26
la cards international am luat si noi. Sper sa fie OK cu el, ca noi din cauza pretului am luat de la ei. Sunt incredibil de mici!
Invitatia noastra am gasit-o pe net de la alte firme cu 3RON, redusa la 2.6RON...si noi am luat-o cu 1.12 RON, redusa de la 1.6??!??!?!?
Daca va uitati si pe codul invitatiilor unele sunt de exemplu:
10.22.036 altele 1022036
Anyway...sunt toate la fel, doar firma difera...si adaosul pus pe ele!

anna_c
20.02.2007, 14:43:30
imi place tare mult...situle de unde ti-ai ales invtatia?cat costa?

de la ei este modelul. costa 1,90 ron, personalizarea este inclusa in pret.

alexa
20.02.2007, 15:27:54
si daca o iei din Timi cat costa?

anna_c
20.02.2007, 15:56:30
nu stiu. la targ am vazut invitatia la un stand dar nu am intrebat pentru ca noi nu putem sa le comandam inca (nu avem inca nasi).

alexa
20.02.2007, 16:31:31
Eu sunt sigura ca am vazut-o undeva prin magazinele din Timi pe care le-am colindat, dar nu ma intreba unde.... ca habar nu am.
Si mie imi plac astea tip papirus, dar noi avem destul de multe de trimis prin posta si e cam greu cu modelul asta. Ma gandeam ca poate facem 2 modele: unul de tipul asta si inca unul pe care sa-l trimitem cui avem de trimis prin posta.

alexa
20.02.2007, 16:35:40
(nu avem inca nasi).

Nu aveti inca nasi ?!? si ce faceti? cand e nunta?
Noi avem niste prieteni f buni care ne vor fi nasi. Le-am spus ca nu le pretindem absolut nimic - doar sa fie langa noi; altfel e greu de gasit deoarece pe nimeni nu da afara din casa 300-500 euro cat se da de regula la nunta din postura de nasi.

Kaela
20.02.2007, 17:34:47
mai fetelor m-am uitat shi eu in bega la un catalog cu invitatii, shi cand am vazut ca sunt cu 20-30 de mii mai scumpe decat din cataloagele de la targ, imi vine sa il strang pe al meu de gat.

diai
20.02.2007, 17:38:11
Asa-i Oana,in Bega sunt cele mai scumpe invitatii din oras.Si eu m-am socat cand am vazut preturile.

c_s
20.02.2007, 17:38:34
vezi pe la tipografii,daca nu pe net!si nu-l strange de gat ca n-o sa ai cu cine dansa la nunta=)) :gen_08:

Kaela
20.02.2007, 17:41:53
mai degraba asa...:Y ca la ce par lung are al meu.... :)

alexa
20.02.2007, 18:02:38
Am fost si eu si la Bega !!!!:-&
Preturile sunt cred 50% mai mari decat in alte magazine.
Am o cunostinta care si-a comandat la Mirton invitatii cu 6 lei/buc. si dupa aceea le-au vazut la 1,6 lei.(:|

Miru
20.02.2007, 20:13:25
noi am gasit invitatii la targ si as vrea sa pun poza dar nu merge .nu stiu ce are...

anna_c
20.02.2007, 20:20:02
Nu aveti inca nasi ?!? si ce faceti? cand e nunta?
Noi avem niste prieteni f buni care ne vor fi nasi. Le-am spus ca nu le pretindem absolut nimic - doar sa fie langa noi; altfel e greu de gasit deoarece pe nimeni nu da afara din casa 300-500 euro cat se da de regula la nunta din postura de nasi.
saptamana asta mergem sa vb cu baiatul nasului de botez a lu' a meu.

Ramo25
20.02.2007, 21:12:55
Buna seara miresici
Am o intrebare...cu cat timp de obicei se trimit invitatiile de nunta?:-\

Ramo25
20.02.2007, 21:19:36
daca vrei sa o vezi scrie-le si iti trimit mostra si te decizi cand o vezi..o pipai si vezi cum e...;-)

Kaela
24.02.2007, 12:45:13
am scris aici ca nu avea rost sa scriu altcundeva, un alt topic, bla bla bla...
unde gasesc guestbook-uri faine, avetzi idee? shi pixuri cu shnur care se pot atasa?

c_s
24.02.2007, 13:16:28
alea de la Campali nu-ti placeau?
stii ca erau doua chestii cu copertile la fel: albumul familiei si guest book pt nunta!

Kaela
24.02.2007, 13:17:06
ash vrea ceva cu nuantze de albastru, totushi...

c_s
24.02.2007, 13:21:05
uita-te pe pagina la CalinEvents si daca nu vrei sa comanzi pe net,poti incerca la Clipe,ei parca lucreaza cu ei!

Kaela
24.02.2007, 21:25:35
avetzi idee daca cei de la international cards mai vin shi in martie la targuri?

MeliMelo
24.02.2007, 21:45:53
as vrea sa stiu...dar nu stiu.
Io ma gandesc ca ar trebui, ca au avut mare succes la ultimu...succes= comenzi. Noi abia in 8 Martie putem da comanda la text si apoi sa ne vina...deci pana atunci sunt plini...
Sanse ar fi...

Kaela
24.02.2007, 23:09:58
io vreau numa cartonu, textul ni-l face altcineva.

ele
25.02.2007, 09:06:08
si noi ne-am luat invitatii de la cardsinternational! super dragute modele aveau, mai deosebite decat ce am mai vazut si la preturi mult mai bune! la fel ne-au spus bun de tipar o sa primim in martie si intr-o saptamana sunt gata. dar nu au precizat nimic despre o revenire in timisoara.

Kaela
26.02.2007, 19:40:46
v-atzi comandat careva de pe invitatia.ro? ca ma intere sa imi trimita o mostra shi vreau fara scria, numai cartonul.

Sabina9
27.02.2007, 07:53:59
Je am comandat chiar zilele astea. Mostra nu-ti trimit acasa. De fapt, toate instructiunile sunt pe site si ei nu se abat de la ele. Adica iti alegi, comanzi, ei iti trimit pe mail cum ar arata invitatiile, platesti, trimiti bun de tipar si confirmarea platii (mandat sau op) si gata. Ti le trimit acasa cu posta gratis sau 15 ron cu un serviciu de curierat. Cam asa. ;;)

Kaela
27.02.2007, 08:14:27
asta stiam ca itzi trimit pe mail o mostra. dar mostra aia tzi-o trimit scrisa, shi pe mine nu ma intere scrisu bash deloc, inca ma si enerveaza sa stau sa completez atatea casute pe acolo.

MeliMelo
27.02.2007, 13:07:08
noi am primit prin posta fara scris...de la astia din Sibiu...\cred ca nuntisibotezuri a nu mai stiu sigur

alexa
27.02.2007, 15:37:08
asta stiam ca itzi trimit pe mail o mostra. dar mostra aia tzi-o trimit scrisa, shi pe mine nu ma intere scrisu bash deloc, inca ma si enerveaza sa stau sa completez atatea casute pe acolo.

Nu ti-ar fi mai simplu sa le iei dintr-un magazin ?
Stiu ca sunt magazine de unde poti sa le cumperi si nescrise. Si le si vezi "live" inainte sa le comanzi.

Kaela
27.02.2007, 18:21:51
nush daca sunt la preturile astea de pe net....

alexa
27.02.2007, 18:26:55
nush daca sunt la preturile astea de pe net....

Trebuia sa intrebi la targ.
La cele cateva modele la care ne-am uitat noi erau preturi mai mari pe net decat in majoriatea magazinelor din Tm.

anna_c
27.02.2007, 20:41:42
am vazut azi in galeria 1, la campali invitatie cum vrem noi, dar e mai scumpa decat pe net. ne vom mai uita si la alte firme, dar nu cred ca le vom gasi la pretul de pe net.

Kaela
27.02.2007, 21:50:42
chestia e ca la targ n-am avut cu cine, shi singura nu aleg nika, ori amandoi ori deloc... :) shi acuma s-a trezit al meu ca vrea invitatii...asta e!

MeliMelo
28.02.2007, 08:27:36
astia de la www . invitatia . ro (http://www.invitatia.ro) trimit si mostre prin posta (2,3)...vin mai greu , da vin :) si nu sunt inscriptionate

ANDREEAROXANA
28.02.2007, 08:55:45
Buna!Invitatii frumoase am auzit ca sunt la Bega, dar sunt foarte scumpe.Si eu am cautat in multe locuri si pe internet, dar mi s-au parut scumpe...pentru ca omul poate ca arunca invitatia dupa ce o vede.Eu mi-am facut invitatiile in Power Point, si am facut-o asa cum am vrut si am iesit la jumatate cu banii...
Bafta sa gasesti modelul care ti-l doresti!

Miru
28.02.2007, 09:59:49
ale noastre sunt de la campali si vroiam sa va zic ca patroana de acolo e o dragutza, ieri m-a chemat sa le ridic iar ea, saracutza, cand am ajuns, era rosie in pometi si ansambla 170 de plicuri...am auzit ca alte firme iti trimit plicurile sa ti le faci tu...mi s-a parut super din partea ei =D>

cristina_24
05.03.2007, 16:16:07
Fetele poate ma ajuta si pe mine cineva ci cateva sfaturi utile..care din voi stie unde se pot grava paharele?:-s Va rog mult ajutati-ma ...^:)^
As vrea sa gravez paharele mirilor si paharele nashilor si nu am gasit niciunde..unde am gasit trebuia sa le cumpar de la ei gata facute dar aratau #-o ..asa ca eu le vreau facute cum le-am facut eu ..numai ca vreau sa le gravez ..numa nu stiu unde sa ma duc si cui sa cer ajutorul ..daca stie cineva ^:)^ sar`na !

c_s
05.03.2007, 16:56:15
la Campali ai intrebat?ca ei graveaza paharele de la ei....poate contra cost si pe ale tale....

cristina_24
05.03.2007, 17:19:01
la Campali ai intrebat?ca ei graveaza paharele de la ei....poate contra cost si pe ale tale....

Sar`na ca mi-ai spus..acolo mi-am facut si eu rochia8-} ..poate poate nu ma jupoaie:)) ..abia astept sa merg sa vad daca se poate sa le faca si pe ale mele ...mercic inca o data Cami ^:)^

MeliMelo
05.03.2007, 19:57:15
si io stiu pe cineva care lucreaza la o firma de inscriptionat...numa daca astepti pana sapt viitoare cand ajung acasa, ca am undeva notat

Miru
05.03.2007, 20:01:15
e faina ideea, s-ar putea sa fac si io sa ne ramana amintire...pana le sparge careva

cristina_24
05.03.2007, 20:41:41
si io stiu pe cineva care lucreaza la o firma de inscriptionat...numa daca astepti pana sapt viitoare cand ajung acasa, ca am undeva notat

Doini ,ce o sa fac .. o sa te astept pe tine pana ajungi ca doar nu ma marit maine si nu am pahare:-p ...sper numai sa nu ma jupoaie de vie:-SS ..te astept..cand ajungi sa-mi dai de stire :-B ca poate eu nu vad..:D:*

c_s
07.03.2007, 10:56:51
ghiciti ce faceam eu azi la 6 si un sfert?
concepeam textul pt invitatii ca as vrea sa le comand maine......
ce ziceti?fonturile nu vor fi astea ci altele pe care le-am ales din unele disponibile pe site....dar asa ca text,cum suna?nu vroiam ceva foarte complicat...

Două inimi, o singură dragoste,
Două promisiuni, un legământ,
Două vieți devin una.

Noi,
Camelia și Sorin

am ales ziua de 16 Iunie 2007 ca ziua în care să ne unim
sufletele și inimile pentru totdeauna cu iubire.

Împreună cu cei care ne-au văzut primii pași,părinții :

X si Y

și

Zși W

și cu cei care ne vor sta alături de acum înainte,nașii:

Q și J

T și V

vă invităm să luați parte la sărbătoarea fericirii noastre
începând cu orele 17.30 la Primăria A,
orele 18.00 la Biserica Ortodoxă A,

iar apoi de la orele 19.00 până dimineața

la petrecerea de la "XYZ"

Vă așteptăm cu drag și vă rugăm ca până la data de 1 Iunie 2007

să ne confirmați prezența
Dvs. și numărul de persoane la telefoanele:
000000000Camelia
000000000 Sorin

RianaTM
07.03.2007, 11:30:36
Simplu si frumos! Un sfat daca nu te superi...nu trece numele parintilor unul sub altul trece-i in linie...ca apar discutii si te miri cum si care se supara...

c_s
07.03.2007, 11:36:49
nu ma supar dar nu prea incap in linie ca ai mei sunt fiecare cu numele lui de familie....si-i cam greu sa se inteleaga si sa mai si arate cumva,nu iese cu suparare ca ai nostri sunt ok cu totii si nu fac mutre.....si cum eu sunt trecuta inaintea lui,ai mei vin trecuti inaintea alor lui....logic cumva:-?
adica se trece mireasa+mire si parintii miresei+cei ai mirelui,asta din cauza manierelor,eu asa stiu......:-s

deci uite cum ar veni "Ana Popescu si Ioan Ionescu si Alina si Marius Dumitrescu" daca ar fi sa-i trec pe un singur rand....nu prea se intelege nimik.....am dat ex cu alte nume-si daca nu s-a inteles ai mei sunt divortati si trebuie sa trec numele complet al fiecaruia.....

anna_c
07.03.2007, 11:37:11
foarte frumos, cami! de unde le comanzi?

c_s
07.03.2007, 11:39:34
invitatii.ro!

MeliMelo
07.03.2007, 12:54:41
si noi si noi...maine dam comanda :))
initial am vrut ceva clasic, doar de informare, da jumatatea mea a propus ceva mai funny...si cred ca pana la urma asa ceva o sa alegem.

Foarte fain Cami...cu toate ca io nu as pune telefoanele pe invitatie. Adica la noi e simplu, ca suntem cativa...si toti avem nr de telefon in preajma...adica nu avem ceva unchi, matusi uitati care nu ne stiu nr de telefon. Doar sa fie ceva de genu "va rugam a ne confirmaprezenta pana la data de DD.MM.YYYY"
btw...Stiti cum i se zice la Biserica Ortodoxa din Calea Lipovei, adica are vreun nume sau e Biserica Ortodoxa de pe str Borzesti,actual Oravita?

cristina_24
07.03.2007, 13:02:28
Cami..textul tau este identic cu al meu ....mi-a placut la nebunie si mi s-a parut ca intr`adevar este ceea ce ne defineste ..pe fiecare din noi ....Buna alegere =D> =D> =D> <:-P

Sabina9
07.03.2007, 13:03:45
C_s, super textul! Citindu-l mi-am dat seama ca noi am comandat deja invitatiile SI AM UITAT SA TRECEM NASIIIIIIIIII! :-w:-s Ma rog, sper sa nu se prinda nimeni. ;))

Sabina9
07.03.2007, 13:06:11
MeliMelo, Biserica se cheama Sf. Petru si Pavel, si strada - Sf. Apostolii Petru si Pavel, Borzesti era numele dinainte. Oravita e strada care incepe de undeva de la statia Stuparilor (la Restaurant Burgund), deci inspre Gara de Est. ;-) Sa nu nimereasca nuntasii in alta parte.

MeliMelo
07.03.2007, 13:11:51
aham...mersi

da nu e si in Fratelia inca una? uite ce am gasit pe net
Timișoara - Fratelia, biserica „Sf. Ap. Petru și Pavel” 1963, 5.775 familii cu 26.450 credincioși,
preoți: Ioan Drăgănescu, Iosif Ciocloda, Ioan Bălăngean, Ioan Novac și
diacon Alexandru Ranca.
?????
nu cred sa fie doua in TM cu acelasi nume

MeliMelo
07.03.2007, 14:46:17
pana la urma am sunat a ei si pentru cine intereseaza, se numeste:
"BISERICA ORTODOXA ROMANA VIILE FABRIC",
strada Sfintii Apostoli Petru si Pavel nr. 1

c_s
07.03.2007, 15:45:55
C_s, super textul! Citindu-l mi-am dat seama ca noi am comandat deja invitatiile SI AM UITAT SA TRECEM NASIIIIIIIIII! :-w:-s Ma rog, sper sa nu se prinda nimeni. ;))
oops!;))asta e!

c_s
07.03.2007, 15:47:07
Merci Fetelor Pt Pareri,ce Tare Cristina,si Motto E Acelasi Sau Nu?

Sabina9
07.03.2007, 16:49:44
Eu stiam ca asta e hramul Bisericii si am presupus ca asa se si cheama, dar e bine ca ai facut cercetari. <:-P Cred ca pot exista doua sau mai multe biserici cu acelasi nume intr-un oras. Cel putin in Bucuresti sunt desule. :-)

Kaela
10.03.2007, 17:05:12
fetelor vreau o parere sincera despre care dintre invitatiile de mai jos e mai fainutza. tzin sa precizez ca nunta este pe albastru shi pe noi nu ne intereseaza numai cartonul, personalizarea va fi in interior shi cu totul deosebita.

c_s
10.03.2007, 17:11:18
invitatiile nu trebuie facute neaparat in culorile aranj. de la nunta!
mie-mi plac toate,in ordinea asta: 2,1,3!

Kaela
10.03.2007, 17:14:44
in ideea asta am pus-o shi pe no 2.

MeliMelo
10.03.2007, 17:17:20
mie imi place 2...
prima e fain, da parca prea mare importanta are & intr-o invitatie...da asa e fainuta si aia.

Noi avem probleme cu bucurestenii de la cards intern... :(( se misca foarte incet si trimit numa pe fax...ma enerveaza de numa!
da cand am zis bucuresteni, parca am zis tot, nu ? :D

cristina_24
10.03.2007, 17:32:41
mie imi place 2...
prima e fain, da parca prea mare importanta are & intr-o invitatie...da asa e fainuta si aia.

Noi avem probleme cu bucurestenii de la cards intern... :(( se misca foarte incet si trimit numa pe fax...ma enerveaza de numa!
da cand am zis bucuresteni, parca am zis tot, nu ? :D

e..las Doini ca nu esti singura care are probleme cu cei de la cards internationa. si eu ia-m sunat si mi-au trimis imediat faxul despre care spui tu ,bineinteles cu greseli ..la-m corectat si la-m trimis ..luni asteptam sa ni-l trimita pe acela bun...si mi-a spus ca in 7 zile lucratoare le avem..va fi vai de capul lor daca pana la 31 martie nu-mi ajung invitatiile in Timi..luni ii mai sun o data si inca 1 data ..de cate ori va fie nevoie pana se satura de mine si se misca repede repede#:-S ..inca nu si-au gasit fraiera..:*

cristina_24
10.03.2007, 17:33:20
in ideea asta am pus-o shi pe no 2.

Invitatiile sunt dragute ...si mie imi place la fel 2,1,3 pana la urma care va ramane ?:-\ :*

paola
10.03.2007, 18:18:49
tot 2 imi place cel mai mult...:D

anna_c
10.03.2007, 18:20:46
subscriu fetelor, a 2-a imi place si mie cel mai mult.

paola
10.03.2007, 18:20:49
abea astept sa fie si ale noastre gata...noua ni le concep verisorii lu' al meu, si le fac in stil vechi, ca un fel de papirus...noi le dam doar la printat si gata...dupa aia trebuie sa le lipim cu sigiliu...

saptamana asta le finalizam si atunci sper sa pot sa pun si poze...:D