PDA

Versiunea completa : restaurant city

alinutza336
05.02.2010, 22:39:53
hey, poate sa-mi zica cineva cum e nunta la city? eu personal nu am fost la nici o nunta acolo dar am auzit de pe la altii pareri si pro si contra.

lyana_D
05.02.2010, 22:45:29
hey, poate sa-mi zica cineva cum e nunta la city? eu personal nu am fost la nici o nunta acolo dar am auzit de pe la altii pareri si pro si contra.

mie imi place la city . e ok . acolo am vrut si noi sa facem , dar nu am mai gasit loc ... ;-)

mirunaaa
06.02.2010, 09:32:15
mie imi place la city . e ok . acolo am vrut si noi sa facem , dar nu am mai gasit loc ... ;-)
Frumos :x dar parca scump!:-SS

lyana_D
06.02.2010, 18:56:48
Frumos :x dar parca scump!:-SS

ati auzit fetelor k scad preturile pt anul asta? oare este valabil si pt cele care deja si-au facut rezervarea? :-SS

alinutza336
06.02.2010, 21:58:54
crezi tu ca scad preturile? ar fi prea frumos, dar nu cred. oricum eu nu mi-am ales meniul inca si deci nici pretul, asa ca daca e vorba de scazut preturi cred ca e valabil si pt noi

alinutza336
08.02.2010, 22:50:43
cel din martzipan e 35 , m-am interesat azi

cele din ciocolata sau frisca sunt 24
buna Iyana scuze ca nu ti-am raspuns (referitor la meniu), dar mie patronul de la city mi-a zis sa vin cu o luna inainte sa stabilim meniul si deci si pretul, dar cred ca aprox. 150ron. tu cat dai?

creoly
10.02.2010, 12:14:17
buna Iyana scuze ca nu ti-am raspuns (referitor la meniu), dar mie patronul de la city mi-a zis sa vin cu o luna inainte sa stabilim meniul si deci si pretul, dar cred ca aprox. 150ron. tu cat dai?
Mai negociati la pret, se poate si 120 ron

mlv
15.02.2010, 12:53:16
buna...eu vreau sa fac nunta in septembrie...cam cat o sa fie meniul ptr atunci?

lyana_D
15.02.2010, 19:53:27
Mai negociati la pret, se poate si 120 ron

120 la City :O asta chiar ar fi tare
si eu care ma speriasem k la mine o sa fie destul
abia astet sa vb cu patroana sa vad ce pret imi spune
daca e vorba de negociat , sunt cea mai tare ;))

alinanicoleta
16.02.2010, 08:06:41
buna...eu vreau sa fac nunta in septembrie...cam cat o sa fie meniul ptr atunci?

faci aici la tulcea?

alex99_p
12.03.2010, 17:24:02
Buna fetelor!

Vroiam sa va spun si eu ce stiu despre acest restaurant si ce am mai auzit pe la cunoscuti: mancarea este o problema acolo, deoarece iti baga in meniu vechituri ramase de la alte nunti, iar personalul tine bauturile si fructele si fursecurile ascunse, pun pe masa doar de ochii lumii asa. Stiu sigur o cunostinta care s-a enervat si s-a dus dupa nunta dimineata peste ei si a intrat in bucatarie unde lasase cu cateva zile inainte bauturile, fructele, prajiturile si a gasit acolo mai mult de jumatate din ceea ce adusese. Aia nu au pus pe masa in noaptea nuntii au stat cu ele ascunse si Dumnezeu stie ce faceau cu ele....

Si un mare dezavantaj la City este faptul ca invitatii nu au unde sa iasa putin si repede sa ia o gura de aer, sa mai fumeze o tigara....sunt toti "captivi" acolo in cantina aia uriasa....e clar ca pot sa coboare scarile si sa iasa...insa credeti-ma este altfel cand iesirea da direct afara sau cand exista un balcon precum e la delta....

Succes tuturor cu pregatirile si stati cu ochii pe astia de la restaurant!!

lyana_D
13.04.2010, 09:47:52
vreau si eu un pret la City pt 2010 [-o<

mirelutza_tl
13.04.2010, 17:10:09
135lei meniu parca :-J si pentru nunta organizata duminica face reducere 30% la meniu plus aranjamentul gratuit

alinanicoleta
13.04.2010, 20:49:24
135lei meniu parca :-J si pentru nunta organizata duminica face reducere 30% la meniu plus aranjamentul gratuit

ooo!!!! ma mir!!!! de reducere etc

mirelutza_tl
13.04.2010, 22:49:29
da,reclama este in revista locala:D

lyana_D
14.04.2010, 17:31:19
interesant . sa inteleg ca preturile pleaca de la 135 ron ? asta e meniul de baza ?

mirelutza_tl
15.04.2010, 21:52:07
da,meniul traditional!

lyana_D
16.04.2010, 09:48:47
si iti impun ei de unde sa iti faci aranjamentele?

mirelutza_tl
16.04.2010, 21:11:49
nu cred ca impun asta.....

lyana_D
18.04.2010, 11:00:54
am fost aseara la City. ce nu mi-au placut au fost cei 4 stalpi dupa care nu puteam sa vad nimic si ospatarii care dak nu erai atenta iti luau mancarea imediat,fie k ai mancat, fie k nu :-s . mancarea a fost bunicica . noi am stat in separeu si chiar era liniste ... puteam sa ma inteleg cu cel de langa mine fara sa vb prea tare , muzica fiind in cealalta parte a localului . dak nu erau stalpii aceea probabil puteam sa vad toata nunta chiar de la masa (negocieri,streaptease) .

in mare , a fost oky :)

laura_stress
18.05.2010, 14:04:15
Buna fetelor,

Cumnata mea a avut nunta la City de curand si o sa povestesc despre City din 2 perspective...

Ca intvitat m-am simtit tare bine... Localul este mare, elegant, stilat, mancarea a fost extraordinara... si pot sa spun ca a fost si proaspata... eu ma duceam din 2 in 2 ore acasa sa o alaptez pe asta mica si ii rugam pe ospatari sa nu-mi ia mancarea ( imi place la nebunie pestele ) si cand ma intorceam era tot acolo. Pot spune ca luau mancarea un pic cam repede de pe masa... de exemplu daca plecai la dans era posibil cand te intorci sa nu mai gasesti farfuria pe masa chiar daca nu te atingeai de ea...

Ca ruda cu mireasa pot spune ca a fost o mare teapa... au profitat din plin si ceea ce s-a discutat la inceput nu s-a tinut cont de nimic... Ce e drept nu s-a facut contract... Alb pe negru asa trebuie sa se faca... Au aranjat localul pentru 200 de persoane si au platit amenajarile pentru 200 de persoane desi ei aveau confirmate 170... a doua zi i-au umplut nota de plata cu inca 20 de meniuri... meniuri pe care le-au luat acasa... In schimb cea mai mare teapa si-au luat-o cu camerele... le-au promis camerele la 100 ron, tinand cont ca au inchiriat tot hotelul si inca 5 camere la rex tot cu 100 ron... a doua zi au cerut 150 ron... si nu au avut incotro si asa au platit...

Acum stii cum e ... cum iti este norocu... eu mi-am dorit sa fac nunta la City ca e super acolo, chiar am platit si avansul dar nu mai aveau liber decat pe 15 noiembrie... ei ziceau ca nu e post... si cand am fost la biserica nu ma cununa nimeni... si apoi m-am chinuit sa-mi iau avansu de la ei de 1000 ron.

alinutza336
23.05.2010, 18:29:57
eu am facut contract cu ei si nu mi-au impus sa iau aranjamentele de la ei. Mi-au spus ca ei au contract cu o firma de aranjamente si daca vreau pot sa apelez la ei (anul trecut au fost 17mil aranjamentele cu firma de la city), dar nu mi-au impus

elenadumi
12.06.2010, 04:33:52
Restaurant city e are potential mare pentru fotografii bune: e mare, luminos, gresie de calitate si aranjat cu bun gust pot iesi fotografii de efect. Multe restaurante cu pretentii in Tulcea au niste becuri chioare de nici nu vad invitatii ce manaca. Adaug un o nunta (http://www.filphoto.ro/magda-eugen/), care sper sa nu se considere reclama ca sa vedeti ca nu e nevoie de super-modele ca sa iasa treaba buna daca locatia te ajuta.

lyana_D
12.06.2010, 11:05:51
Buna fetelor,

Cumnata mea a avut nunta la City de curand si o sa povestesc despre City din 2 perspective...

Ca intvitat m-am simtit tare bine... Localul este mare, elegant, stilat, mancarea a fost extraordinara... si pot sa spun ca a fost si proaspata... eu ma duceam din 2 in 2 ore acasa sa o alaptez pe asta mica si ii rugam pe ospatari sa nu-mi ia mancarea ( imi place la nebunie pestele ) si cand ma intorceam era tot acolo. Pot spune ca luau mancarea un pic cam repede de pe masa... de exemplu daca plecai la dans era posibil cand te intorci sa nu mai gasesti farfuria pe masa chiar daca nu te atingeai de ea...

Ca ruda cu mireasa pot spune ca a fost o mare teapa... au profitat din plin si ceea ce s-a discutat la inceput nu s-a tinut cont de nimic... Ce e drept nu s-a facut contract... Alb pe negru asa trebuie sa se faca... Au aranjat localul pentru 200 de persoane si au platit amenajarile pentru 200 de persoane desi ei aveau confirmate 170... a doua zi i-au umplut nota de plata cu inca 20 de meniuri... meniuri pe care le-au luat acasa... In schimb cea mai mare teapa si-au luat-o cu camerele... le-au promis camerele la 100 ron, tinand cont ca au inchiriat tot hotelul si inca 5 camere la rex tot cu 100 ron... a doua zi au cerut 150 ron... si nu au avut incotro si asa au platit...

Acum stii cum e ... cum iti este norocu... eu mi-am dorit sa fac nunta la City ca e super acolo, chiar am platit si avansul dar nu mai aveau liber decat pe 15 noiembrie... ei ziceau ca nu e post... si cand am fost la biserica nu ma cununa nimeni... si apoi m-am chinuit sa-mi iau avansu de la ei de 1000 ron.

si eu am patit la fel cu mancarea ;))

dyany
19.08.2010, 15:04:36
buna fetelor,
si eu fac in noiembrie nunta la city.
daca nu puneti piciorul in prag, exista toate sansele sa va ia si pilea de pe voi.
in momentul cand l-am arvunit, am vb cu domnidorul iorgoveanu caruia i-am semnalat toate aspectele pe care eu insami le-am " trait" pe la nuntile de acolo ( varza era imputita, impasibiltatea ospatarilor, muraturile imputite si ele etc. etc), pana anul trecut, cand totusi am remarcat o schimbare radicala inclusiv culinara.
referitor la decoratiuni, in principiu te obliga sau iti impun sa le iei de ei - au o firma cu care lucreaza sau este chiar a lor, nu are relevanta - dar si asta este un mit despre city care cade - prieteni de-ai nostri au adus alte firme de decoratiuni.
cat despre pretul meniului el este de la 100 ron functie de consistenta si aspectul acestuia, iar pentru unul indestulator pretul este de 140 ron ( cele 4 feluri clasice).
de asemenea, pentru o nunta cu 250 de persoane iti dau 9 ospatari pentru care platesti cate 100 ron/ospatar, fata de 3000 ron la delta anul trecut ( pret standard).

lyana_D
20.08.2010, 10:13:24
buna fetelor,
si eu fac in noiembrie nunta la city.
daca nu puneti piciorul in prag, exista toate sansele sa va ia si pilea de pe voi.
in momentul cand l-am arvunit, am vb cu domnidorul iorgoveanu caruia i-am semnalat toate aspectele pe care eu insami le-am " trait" pe la nuntile de acolo ( varza era imputita, impasibiltatea ospatarilor, muraturile imputite si ele etc. etc), pana anul trecut, cand totusi am remarcat o schimbare radicala inclusiv culinara.
referitor la decoratiuni, in principiu te obliga sau iti impun sa le iei de ei - au o firma cu care lucreaza sau este chiar a lor, nu are relevanta - dar si asta este un mit despre city care cade - prieteni de-ai nostri au adus alte firme de decoratiuni.
cat despre pretul meniului el este de la 100 ron functie de consistenta si aspectul acestuia, iar pentru unul indestulator pretul este de 140 ron ( cele 4 feluri clasice).
de asemenea, pentru o nunta cu 250 de persoane iti dau 9 ospatari pentru care platesti cate 100 ron/ospatar, fata de 3000 ron la delta anul trecut ( pret standard).

ai mare grija la servirea ospatarilor !! si la mancare !! cam ieftin meniul la ei :-?

dyany
20.08.2010, 12:11:23
un meniu ieftin nu inseamna si o calitate care lasa de dorit.
eu am fost la nunti la delta, esplanada unde desi meniul era de 170 - 200 ron am fost servita ( 2009) cu alice in sarmale, icre efectiv imprastiate in farfurie, rosii " prea copate" , si chiar am primit zat in loc de cafea etc. etc.
parerea mea este ca de delta a ramas doar renumele de altadata, si de aceea l-am si schimbat ca local.

lyana_D
20.08.2010, 12:46:08
un meniu ieftin nu inseamna si o calitate care lasa de dorit.
eu am fost la nunti la delta, esplanada unde desi meniul era de 170 - 200 ron am fost servita ( 2009) cu alice in sarmale, icre efectiv imprastiate in farfurie, rosii " prea copate" , si chiar am primit zat in loc de cafea etc. etc.
parerea mea este ca de delta a ramas doar renumele de altadata, si de aceea l-am si schimbat ca local.

si eu am auzit multe patzanii cu Delta , Esplanada si toate localurile acestea de " LUX " Acum na, poti sa patesti oriunde diferite chestii :-j poate la noua Esplanada park o sa fie mai bine , cel putin la inceput k sa-si faca si ei o reclama pozitiva :)

dyany
20.08.2010, 12:55:44
da in tulcea este absoluta nevoie de un restaurant numai pentru nunti.
vom merge si noi in septembrie si chiar sunt curioasa cum va fi

lyana_D
20.08.2010, 13:35:28
da in tulcea este absoluta nevoie de un restaurant numai pentru nunti.
vom merge si noi in septembrie si chiar sunt curioasa cum va fi

noi trebuia sa ajungem maine dar ... ne-am razgandit :) avem prea multe de facut si ramanem in pana de timp :)

ecomyky
26.09.2010, 20:41:04
si eu voi avea nunta la city, si maine ma voi duce la tulcea sa discutam de meniu sper sa iasa bine , am auzit multe pareri pro si contra despre acest restaurant sper sa fie bine ...........

ecomyky
20.10.2010, 18:10:49
eu am facut nunta la city pe 9 oct si a fost extraordinar , mancarea foarte buna , servirea impecabila patronul un om minunat si serios nu am ce sa i reprosez, iar stalpii din sala n ai treaba s a dansat pana nu au mai putut iar ptr ca am vrut ca muzica sa sune foarte bine am apelat la serviciile unui maistru de sunet si a sunat minunt muzica

alinanicoleta
20.10.2010, 21:06:10
eu am facut nunta la city pe 9 oct si a fost extraordinar , mancarea foarte buna , servirea impecabila patronul un om minunat si serios nu am ce sa i reprosez, iar stalpii din sala n ai treaba s a dansat pana nu au mai putut iar ptr ca am vrut ca muzica sa sune foarte bine am apelat la serviciile unui maistru de sunet si a sunat minunt muzica

ma bucur ca a fost OK! poate ne pui si cateva poze

laura_stress
29.11.2010, 12:30:01
spre stupoarea mea am observat ca fotograful nu a facut nici o poza la restaurant si la aranjamente... eu am ajuns la nunta deja cand se servea aperitivul, deci mult prea tarziu pentru a mai prinde ceva... oricum am selectat cateva poze, cu masa mirilor, cateva scaune si suportul lor de tort... scuze ca nu am putut fi mai folositoare...

Dedelush
29.11.2010, 20:26:07
spre stupoarea mea am observat ca fotograful nu a facut nici o poza la restaurant si la aranjamente... eu am ajuns la nunta deja cand se servea aperitivul, deci mult prea tarziu pentru a mai prinde ceva... oricum am selectat cateva poze, cu masa mirilor, cateva scaune si suportul lor de tort... scuze ca nu am putut fi mai folositoare...
Multumesc frumos !! Orice poza e binevenita in situatia actuala.

Marlena_pufy
16.02.2011, 13:59:00
buna dragele mele,

eu am nunta in oct 2011 la City si am emotii mari in legatura cu mancarea. cine a mai facut nunta acolo? vreau si eu pareri si de la invitati si de la organizatori (miri) ca sa previn eventualele neplaceri.

mutlumesc frumos

Dedelush
31.07.2011, 16:12:54
Buna fetelor. Ati mai participat recent la evenimente organizate la Hotel City? Am primit un feedback ingrijorator din partea unui prieten de familie care ne-a transmis ca in salon a fost destul de cald (desi au fost aprox 90 invitati) iar mancarea nu a fost excelenta... Vreau sa stiu daca s-au mai ivit aceste probleme sau tine de subiectivismul fiecaruia. Multumesc

alinanicoleta
31.07.2011, 20:50:17
Buna fetelor. Ati mai participat recent la evenimente organizate la Hotel City? Am primit un feedback ingrijorator din partea unui prieten de familie care ne-a transmis ca in salon a fost destul de cald (desi au fost aprox 90 invitati) iar mancarea nu a fost excelenta... Vreau sa stiu daca s-au mai ivit aceste probleme sau tine de subiectivismul fiecaruia. Multumesc

la mancare depinde pe cine il ai ca bucatar...
caldura - nu am auzit astfel de plangeri... eu am fost doar la vreo 2 nunti

LadyDy85
21.09.2012, 16:35:42
Buna fetelor ! Eu am fost anul acesta in august la restaurant City la o nunta, la etaj, salonul a fost aranjat frumos, stalpii n-au deranjat penimnemi, s-a dansat toata noaptea pana la 6 dimineata inclusiv de s-a rupt pamantul. Mancarea bunicica, cu exceptia sarmalelor care erau groaznic de sarate si nu pe gustul meu, insa alti invitati au rontait la ele, n-au comentat, poate sunt eu prea pretentioasa, na:P Singura pb au fost ospatarii, care daca ieseai putin la dans , chiar daca aveai farfuria plina veneau si o luau, asta a fost un minus, in rest, cafeaua bunicica, restul mancaricii a fost ok la gust, felurile de mancare au fost aduse calde, tortul bun bun, pt poze salonul a fost excelent ca luminozitate, iar muzica (formatia) s- a auzit bine bine, a fost ok sonorizarea. Pentru cine vrea sa faca nunta la city in salonul de sus, este o alegere buna, doar sa stea de vorba cu ospatarii si sa le spuna sa lase oamenilor mancarea pe masa cat trebuie:)

Andreeasurdu
11.10.2012, 20:46:29
Buna!

A mai fost cineva de curand la o nunta la acest restaurant?
M-ar interesa cateva impresii despre restaurant, personal, organizare daca se poate.
Aveti si poze?

Va multumesc!

alinanicoleta
15.10.2012, 20:44:01
Buna!

A mai fost cineva de curand la o nunta la acest restaurant?
M-ar interesa cateva impresii despre restaurant, personal, organizare daca se poate.
Aveti si poze?

Va multumesc!

Buna. Nu am fost asa recent... anul trecut am fost dar nu am plangeri la adresa lor... probabil conteaza ce personal este de tura atunci cand ai tu nunta.

mina2013
16.08.2013, 12:46:07
buna miresicilor,

cele care au facut nunta lacity puteti oferi mai multe detalii ? daca in pretul meniului intra si decoratul salii si servirea ospatarilor, daca putem aduce bautura de acasa cum a fost mancarea si servirea si cat a costat meniul in anii trecuti ? eu voi avea nunta in septembrie 2014 si nu stiu ce local sa aleg, insa vreau sa stiu cateva impresii inainte sa mergem sa vedem localul.

va multumesc

mina2013
24.09.2013, 10:51:13
buna miresicilor,
a avut cineva anul acesta nunta la city sau a fost invitat si imi poate spune cum au fost mancarea si servirea ?
eu nu sunt hotarata ce restaurant sa aleg asa ca va intreb pe voi. aici mi-au spus 135 lei meniul in care e inclus aranjamentul salii, ospatarii si bucatarii se platesc separat. stiti daca pt duminici se fac reduceri?

multumesc

alinanicoleta
30.09.2013, 15:18:26
buna miresicilor,
a avut cineva anul acesta nunta la city sau a fost invitat si imi poate spune cum au fost mancarea si servirea ?
eu nu sunt hotarata ce restaurant sa aleg asa ca va intreb pe voi. aici mi-au spus 135 lei meniul in care e inclus aranjamentul salii, ospatarii si bucatarii se platesc separat. stiti daca pt duminici se fac reduceri?

multumesc

am fost la cateva evenimente si chiar a fost ok insa acum depinde pe cine nimeresti bucatar...

myo_blondutza
30.10.2015, 04:20:39
buna fetele. a mai facut cineva nunta la city? eu am nunta acolo anul viitor si vreau sa stiu experientele voastre