PDA

Versiunea completa : Saloane cosmetica, coafura si machiaj in SM

lore_vasc
07.02.2010, 18:07:40
Am deschis acest topic deoarece am vazut ca au aparut miresici noi si ar fi mai usor pentru ele sa intre direct la subiect decat sa caute pe unde am mai discutat noi despre coafura si machiaj:)

lore_vasc
07.02.2010, 18:13:48
Daca tot am deschis subiectul sa va spun ca eu mi-am facut coafura de mireasa la SALON EXPRESS si machiajul la Gaby Antal....am fost foarte multumita de prestatia lor=D>Intradevar ca so la pret au fost mai scump dar s-a meritat:)

Lavinia_Balint
07.02.2010, 18:20:14
si cam cat te-a costat...nasa mea mi-a zis ca si-a pus gene si sa vopsit si a platit 350 lei.... mai mult:-p ?

roxi_libo
07.02.2010, 18:24:05
Eu imi voi face parul la Cami, sora lui Bobita.. nu stiu daca le stiti, eu la ea ma tund..si asa voi putea sa o cert.;;)

Machiajul nu am idee...dar cred ca voi merge la tipa de la Armizzo pt ca ea e foarte frumoasa si are produse bune...deci ma gandesc ca ma va face si pe mine frumoasa. :">

roxi_libo
07.02.2010, 18:25:29
Daca tot am deschis subiectul sa va spun ca eu mi-am facut coafura de mireasa la SALON EXPRESS si machiajul la Gaby Antal....am fost foarte multumita de prestatia lor=D>Intradevar ca so la pret au fost mai scump dar s-a meritat:)

Cine e Gaby Antal? :(

lore_vasc
07.02.2010, 18:28:58
si cam cat te-a costat...nasa mea mi-a zis ca si-a pus gene si sa vopsit si a platit 350 lei.... mai mult:-p ?
eu nu m-am vopsit pe par,am parul natural....ptr coafat+proba am dat
1 900 000lei(vechi) iar ptr machiaj am avut:proba+machajul in ziua nuntii(mi-a pus si gene false)+machiajul la o invitata de-a mea(poti sa duci pe mama,sora sau pe cine vrei tu) ....acest pachet nu mai tin minte cat a fost ca am avut notat intr-o agenda si nu o am la mine.Poate ma ajuta miresica simoone sau ankutza ca si ele tot la Gaby Antal au mers.

Lavinia_Balint
07.02.2010, 18:32:29
nu are cumva salonul in carpati II ...tare cunsocut mi numele asta :-\

lore_vasc
07.02.2010, 18:35:17
Cine e Gaby Antal? :(
Ii o cosmeticiana foarte laudata in Sm,mie mi-a recomandat-o ankutza nici eu nu auzisem de ea pana nu mi-a spus ankutza.Are salonul in spate la biblioteca......ce ma enerveaza ca nu am agenda sa va dau exact adresa....sunt sigura ca daca le intrebati pe ankutza sau simoone o sa va dea adresa exacta:)

Lavinia_Balint
07.02.2010, 18:36:04
eventual un nr de tel sau unde sa o gasesc daca poti sa imi dai pls pe pm.... nici nu m-as duce oriunde ...chiar as vea sa ma tina toata noaptea la fel ca si cand ies de la coafor....nici eu nu m-am vopsit de 1 an jum. 2 nici nu ma vopsesc.... doar ca mi-a crescut foarte mult si o sa il tund putin.... si am si par rebel...la starea civila cand am fost la coafor l-am vrut cret si numai cret nu a fost..... nu a stat :(

Lavinia_Balint
07.02.2010, 18:37:06
stai linistita atucni...nu te enrva:) .... lasa ca facem rost de nr sau adresa...daca e in spate la biblioteca nu cred ca is asa multe acolo :d

lore_vasc
07.02.2010, 18:41:30
stai linistita atucni...nu te enrva:) .... lasa ca facem rost de nr sau adresa...daca e in spate la biblioteca nu cred ca is asa multe acolo :d
Eu zic sa le trimite-ti un Pm la simoone si ankutza sa le intrebati....daca nu au nici ele sa-mi spuneti ca o sun pe cumnatica si mi le spune ea din agenda;-)

lolicriss1234
07.02.2010, 19:41:29
Buna fetelor
Din cate stiu eu Gabi e tot in Ungaria ...pentru niste analize ....am vorbit saptamana trecuta cu sotul ei
Cred ca machiajul de mireasa care include cam ceea ce a spus Lore e 200 ron

o zi buna tuturor

ana_strumfi
07.02.2010, 19:54:56
La salonul din Carpati 2, la parterul unui bloc de 8 etaje, chiar la bulevard, s-a aranjat cineva? Eu acolo merg la cosmetica, dar la coafor nu stiu cum lucreaza

BRIana22
08.02.2010, 10:34:30
Cum zice si Lolicriss, Gabi Antal este destul de bolnava.
Totusi pentru cine are nevoie de numarul ei de telefon sa imi scrie in PM si vi-l dau.

Eu am fost machiata la salonul Essenze (str. Trandafirilor nr.3), iar coafura a fost facuta la un salon de pe Closca, langa liceul Miu (la Rodica).

:* :* :*

LaRubia
08.02.2010, 12:02:00
pe mine m-a costat machiajul 250 Ron ( dak retin bine ) ,coafura 190 Ron cu tot cu proba,manichiura 150 ron
:*

ankutza
08.02.2010, 13:55:51
Cine vrea info despre Gabi Antal anutati-ma si va trimit cu mare drag mesaj privat;;) .

Si din nou...cine vrea sa vada cum machiaza Gabi....pozele mele sunt in semnatura ;)) ;))

roxi_libo
08.02.2010, 15:12:04
Langa biserica cu lanturi era candva o doamna care machia foarte bine, acum nu mai este salon acolo, stiti ceva despre ea? s-a mutat ...:-\ :">

l0redana
11.02.2010, 23:20:30
Cine vrea info despre Gabi Antal anutati-ma si va trimit cu mare drag mesaj privat;;) .

Si din nou...cine vrea sa vada cum machiaza Gabi....pozele mele sunt in semnatura ;)) ;))
salut ma intereseaza si pe mine mult machiajul si daca poti sa ma ajuti:* , nu prea stiu unde as pûtea gasi ceva unde e sigur ca lucreaza bine,iar tu ai fost o mireasa frumoasa. daca poti sa_mi trimiti coordonatele ei... multumesc

ceska
12.02.2010, 08:55:24
Nu a ti fost niciuna la coafura la Camelia din micro 17?
Sau la aia de pe Paulestiului Valentino sau cum se numeste?

lore_vasc
12.02.2010, 10:23:24
pe mine m-a costat machiajul 250 Ron ( dak retin bine ) ,coafura 190 Ron cu tot cu proba,manichiura 150 ron
De specificat ca machiajul tot la Gaby Antal si coafura la Salon Express la Eva;;)
Ceska eu stiu de salonul Camelia ca sunt din micro 17 dar nu am fost niciodata acolo.

Tilla
12.02.2010, 11:58:19
Citesc si nu-mi vine sa cred, m-am tot gandit sa intervin si eu in conversatie...dar ma depaseste. Sa coste atata un machiaj? :O .
Asta nu inseamna ca nu ma voi duce dar nici nu-mi imaginasem ca e asa de mult.

lore_vasc
12.02.2010, 12:23:31
Citesc si nu-mi vine sa cred, m-am tot gandit sa intervin si eu in conversatie...dar ma depaseste. Sa coste atata un machiaj? :O .
Asta nu inseamna ca nu ma voi duce dar nici nu-mi imaginasem ca e asa de mult.
Da ii fff posibil depinde cu ce produse lucreaza fiecare.Mie mi-a rezistat machiajul si a doua zi.Iar in acest pret iti intra proba,machiajul la o invitata si machiajul tau in ziua nuntii.

LaRubia
12.02.2010, 12:57:11
De specificat ca machiajul tot la Gaby Antal si coafura la Salon Express la Eva;;)
Ceska eu stiu de salonul Camelia ca sunt din micro 17 dar nu am fost niciodata acolo.

Da...da...si eu am avut machiajul facut de Gabi.....tare mult mi-a placut cum a iesit!!!!:)>-

gabitza_roca
17.02.2010, 22:17:01
o mireasa naturala cu o coafura pe masura..

mi se pare ca din ce in ce mai multe mirese aleg sa fie cat mai naturale.. :d

lore_vasc
17.02.2010, 23:43:59
o mireasa naturala cu o coafura pe masura..

mi se pare ca din ce in ce mai multe mirese aleg sa fie cat mai naturale.. :d
La miresica asta din poza mie una nu imi place cum o prinde machiajul care il are....coafura da....parerea mea:)>-

gabitza_roca
18.02.2010, 07:54:11
La miresica asta din poza mie una nu imi place cum o prinde machiajul care il are....coafura da....parerea mea:)>-

sincera sa fiu nu am bagat de seama cu e machiata... m-am uitat doar la parul ei.. :-p

Tilla
18.02.2010, 19:45:52
Mi-e imi place! e naturala intradevar. Si eu am piele asa de alba cum o are ea...si rujul rosu o prinde bine.

lore_vasc
19.02.2010, 00:18:28
Mi-e imi place! e naturala intradevar. Si eu am piele asa de alba cum o are ea...si rujul rosu o prinde bine.
Imi place ca ii naturala dar chiar asta este ce nu imi place:are pielea mai alba si la fata a facut-o si mai alba..eu asa vad in poza chiar daca are facuti un pic de bujori.....asta este doar parerea mea:)>-

ceska
26.02.2010, 11:12:12
Hello.Caut o coafura ,dar deja ma seaca ca nu o mai gasec...
Am nevoie de coafura aceasta din alte pozitii...
Nu a ti intalnit o pe undeva?

gabitza_roca
26.02.2010, 11:17:22

e superba!! ...rabdare..o vei gasi>:D<

lore_vasc
28.02.2010, 00:09:46
Foarte frumoasa coafura!Uite miresica aceasta a avut ceva asemanator eu asa zic ca partea de sus a fost facuta cam cum il are aceasta miresica:)

airiana
05.03.2010, 17:47:40
Eu, de machiat vreau sa ma machiez singura. Coafura inca nu am gasit-o, adica cocul. As vrea ca parul sa nu aiba fixativ prea mult si nici ceara. Nu imi plac cocurile foarte studiate care parca sunt din plastic. Mi-ar trebui ceva secol XVIII din moment ce rochita imi e de printesa.Nu ati gasit ceva poze frumoase cu asemenea coafuri??? Pls helllppp:-s PS: manichiura nu cred sa am nevoie pt. ca voi avea manusi:)

lore_vasc
06.03.2010, 08:49:43
Eu, de machiat vreau sa ma machiez singura. Coafura inca nu am gasit-o, adica cocul. As vrea ca parul sa nu aiba fixativ prea mult si nici ceara. Nu imi plac cocurile foarte studiate care parca sunt din plastic. Mi-ar trebui ceva secol XVIII din moment ce rochita imi e de printesa.Nu ati gasit ceva poze frumoase cu asemenea coafuri??? Pls helllppp:-s PS: manichiura nu cred sa am nevoie pt. ca voi avea manusi:)
Eu nu stiu cum sunt coafurile din sec.XVIII:-s.....iar legat de manichiura eu zic totusi ca ar trebui aranjate unghiile ca poate o sa-ti fie cald la restaurant si vrei sa ti le dai jos(dar manusile sunt cu degete?).

airiana
06.03.2010, 15:12:39
Eu nu stiu cum sunt coafurile din sec.XVIII:-s.....iar legat de manichiura eu zic totusi ca ar trebui aranjate unghiile ca poate o sa-ti fie cald la restaurant si vrei sa ti le dai jos(dar manusile sunt cu degete?).
Nu Lore, sunt intregi, pana la cot, satinate. Si in 2 oct cand am nunta petrecere nu cred sa fie asa cald, iar pentru 22 august cand am nunta religioasa, atunci s-ar putea sa trebuiasca sa le scot, ca sa imi schimbe inelul de pe o mana pe alta.

gabitza_roca
08.03.2010, 15:09:38
sunt mai multe modele interesante in cele ce urmeaza..

gabitza_roca
08.03.2010, 15:11:40
dichisite..simple..elegante..

gabitza_roca
08.03.2010, 15:13:08
cine vrea stelute...ori alte lucrusoare in par...

Tilla
09.03.2010, 10:07:24
Sunt super! Eu vreau sa fie parul semi prins si mi-ai dat idei.:*

lore_vasc
09.03.2010, 11:22:12
Nu Lore, sunt intregi, pana la cot, satinate. Si in 2 oct cand am nunta petrecere nu cred sa fie asa cald, iar pentru 22 august cand am nunta religioasa, atunci s-ar putea sa trebuiasca sa le scot, ca sa imi schimbe inelul de pe o mana pe alta.
Eu ma refeream in restaurant dupa ce o sa incepi sa dansezi,sigur o sa te incalzesti....dar acum fiecare face cum vrea:)

airiana
09.03.2010, 14:47:04
Eu ma refeream in restaurant dupa ce o sa incepi sa dansezi,sigur o sa te incalzesti....dar acum fiecare face cum vrea:)
Baba sufera la frumusete..:)) Stiu ca ai dreptate lore, dar in incapatanarea mea inca mai sper..:*

l0redana
10.03.2010, 20:43:31
salut fetelor. am sunat-o pe Gaby Antal si e tot la spital in ungaria si cum nunta mea e foooarte aproape nu va reincepe pana atunci munca.
stiu ca cineva si-a facut machiajul la Salonul Essenze, dar ce ziceti coafura ati vazut facuta la ei?
daca puteti sa ma ajutati ca inca nu mi-am gasit unde m-as putea face frumoasa;)) si nici nu mai am nici o idee. va rooog:*

gabitza_roca
10.03.2010, 20:59:28
salut fetelor. am sunat-o pe Gaby Antal si e tot la spital in ungaria si cum nunta mea e foooarte aproape nu va reincepe pana atunci munca.
stiu ca cineva si-a facut machiajul la Salonul Essenze, dar ce ziceti coafura ati vazut facuta la ei?
daca puteti sa ma ajutati ca inca nu mi-am gasit unde m-as putea face frumoasa;)) si nici nu mai am nici o idee. va rooog:*

Timea se numeste, lucreaza scump, dar ffffbine si superfain...pe Mircea cel Batran, aproape de colt..langa POlitia din centru si biroul de eliberare al cazierului..e o curte acolo..dar se vede de-afara (de pe strada)..ca e un salon..din pacate nu am date de contact , dar daca ai drum in centru, da o fuga pana acolo...apropo..ea coafeaza..si cred ca se face si machiaj..o prietena a fost machiata ..foarte profesional...

l0redana
10.03.2010, 21:02:33
Timea se numeste, lucreaza scump, dar ffffbine si superfain...pe Mircea cel Batran, aproape de colt..langa POlitia din centru si biroul de eliberare al cazierului..e o curte acolo..dar se vede de-afara (de pe strada)..ca e un salon..din pacate nu am date de contact , dar daca ai drum in centru, da o fuga pana acolo...
merci, maine merg sa caut.
dar ea e coafeza?

gabitza_roca
10.03.2010, 21:05:33
coafeza mea tanaruca, Kitty, lucreaza la Nefertiti, deasupra Sam Gelato..mie imi place ffmult cum lucreaza..dar e mai moderna, nonconformista...ti-o recomand!
iti trimit PM daca esti interesata;;)

sper sa gasesti ceea ce cauti :*

gabitza_roca
10.03.2010, 21:06:25
merci, maine merg sa caut.
dar ea e coafeza?

da e... de fapt..am auzit ca e stilista..are preturi de stilista..

l0redana
10.03.2010, 21:10:25
coafeza mea tanaruca, Kitty, lucreaza la Nefertiti, deasupra Sam Gelato..mie imi place ffmult cum lucreaza..dar e mai moderna, nonconformista...ti-o recomand!
iti trimit PM daca esti interesata;;)

sper sa gasesti ceea ce cauti :*
da ma intereseaza , avand in vedere ca si rochia e putin mai bizara, unii o numesc cam extravaganta caut ceva mai interesant. asa ca maine imi fac timp doar pentru asta. multumesc mult. chiar nu aveam nici o idee unde as putea merge.:*

roxi_libo
10.03.2010, 22:08:05
Daca vrei sa mergi la probe in mai multe locuri poti sa mergi si la a mea, o cheama Cami si e sora lui Bobita, aveau salon impreuna dar s-au despartit. E chiar foarte buna, sincer. pot sa iti dau nr in pm

Mai era pe calea traian intr-un bloc o tipa Rita daca imi amintesc bine dar eu am renuntat la ea pt ca era mult prea scump pt mine atunci!! acum vreo 7ani.... dar salonul cred ca mai e acolo ca am mai vazut afis. E intre Benvenuti si Sam Gelato.

gabitza_roca
10.03.2010, 22:14:27
Daca vrei sa mergi la probe in mai multe locuri poti sa mergi si la a mea, o cheama Cami si e sora lui Bobita, aveau salon impreuna dar s-au despartit. E chiar foarte buna, sincer. pot sa iti dau nr in pm

Mai era pe calea traian intr-un bloc o tipa Rita daca imi amintesc bine dar eu am renuntat la ea pt ca era mult prea scump pt mine atunci!! acum vreo 7ani.... dar salonul cred ca mai e acolo ca am mai vazut afis. E intre Benvenuti si Sam Gelato.

dar nu e la parter,asa-i? cum se numeste salonul? m-ai facut curioasa :">

l0redana
10.03.2010, 22:35:09

daca poti sa-mi trimiti nr lui cami te rog, am sa merg sa vad si sa vorbesc in mai multe locuri dar probele am sa le fac doar acolo unde ma decid, sper sa nu am nevoie de foarte multe incercari.
daca stiu mai multe e mai bine si pot sa vad si pretul daca e acceptabil pt buzunarul meu:">

ceska
11.03.2010, 07:28:18
Eua m de gand sa merg in micro 17 la Valentino,si pentru coafura si pentru machiaj...este aproape si asta conteaza...si lucreaza si bine...saptamana viitoare urmeaza sa merg sa vorbesc cu ele...dupa ce am ora pentru starea civila...cu cat timp nainte sa ma programez avand in vedere ca am un par moale si si oricum imi indrept parul dar totusi sa stea frumos...?

gabitza_roca
11.03.2010, 12:38:15
Eua m de gand sa merg in micro 17 la Valentino,si pentru coafura si pentru machiaj...este aproape si asta conteaza...si lucreaza si bine...saptamana viitoare urmeaza sa merg sa vorbesc cu ele...dupa ce am ora pentru starea civila...cu cat timp nainte sa ma programez avand in vedere ca am un par moale si si oricum imi indrept parul dar totusi sa stea frumos...?

stabiliti ora la care vine mirele sa te ceara..sa te ia..
inainte de a veni EL..trebuie sa te imbraci..ultimele detalii..sa retusezi..sa-ti "reglezi respiratia"..(eu sigur voi avea nevoie de asa ceva)..
in functie de timpul alocat pregatirii...si coafurii..si machiajului...te programezi..probabil..de dimineata..:-p

Tilla
11.03.2010, 18:31:18
Asa e de dimineata buna si vreo 2 energizante...deja sunt epuizata.;))

BRIana22
13.03.2010, 19:38:43
L0redana, eu m-am machiat la Essenze (ca ziceai intr-un mesaj anterior). Parul nu mi l-am facut acolo, dar am vazut ca tipele lucreaza bine. Sunt tare finutze si cred ca se pricep.

l0redana
16.03.2010, 19:47:31
L0redana, eu m-am machiat la Essenze (ca ziceai intr-un mesaj anterior). Parul nu mi l-am facut acolo, dar am vazut ca tipele lucreaza bine. Sunt tare finutze si cred ca se pricep.
da stiu am vazut in mesajele anterioare si imi place mult cum te-au machiat , sapt aceasta am sa sun pt o proba sa vad cum va fi. multumesc mult

gabitza_roca
16.03.2010, 20:09:11
da stiu am vazut in mesajele anterioare si imi place mult cum te-au machiat , sapt aceasta am sa sun pt o proba sa vad cum va fi. multumesc mult

ai mai fost pe undeva sa te informezi..sa vezi cum lucreaza fetele si ce preturi au ? coafat si machiat..:)

l0redana
19.03.2010, 08:13:19
ai mai fost pe undeva sa te informezi..sa vezi cum lucreaza fetele si ce preturi au ? coafat si machiat..:)
da am mai fost si la nefertiti si la timea dar cum nu pot sa-mi spuna un pret pana nu vad exact ce o sa faca nu prea stiu pretul si nu prea pot sa ma ghidez dupa asta si din pacate nu pot sa merg la proba in prea multe locuri pt ca totul costaaaa. la nefertiti mi-a spus ceva in jur la 120ron dar nu stie sigur pana nu vede exact

lore_vasc
19.03.2010, 10:10:34
da am mai fost si la nefertiti si la timea dar cum nu pot sa-mi spuna un pret pana nu vad exact ce o sa faca nu prea stiu pretul si nu prea pot sa ma ghidez dupa asta si din pacate nu pot sa merg la proba in prea multe locuri pt ca totul costaaaa. la nefertiti mi-a spus ceva in jur la 120ron dar nu stie sigur pana nu vede exact
Asta-i ii culmea si nici macar un pret aproximativ nu ti-ai spus?!Atunci te machiezi si la sfarsit iti cer cat le taie capul?[-(Scuza-ti ca am sarit asa dar nu am mai auzit de asa ceva/:)

Tilla
19.03.2010, 10:38:02
Asta-i ii culmea si nici macar un pret aproximativ nu ti-ai spus?!Atunci te machiezi si la sfarsit iti cer cat le taie capul?[-(Scuza-ti ca am sarit asa dar nu am mai auzit de asa ceva/:)

Foarte adevarat! Dar bine ca sunteti voi si ne-ati spus in jur de cat ar costa.

gabitza_roca
19.03.2010, 14:11:52

asa sunt multi..pana nu stiu ce servicii au de oferit..nu dau preturi..

cred ca loredana se referea la coafat..nu la machiat..cred..

gabitza_roca
19.03.2010, 14:13:44

da..e si normal sa nu te duci la proba in atatea locuri..

sper sa iti gasesti un salon care sa te aranjeze dupa pofat inimii >:D< >:D< :)

lore_vasc
19.03.2010, 15:37:42
asa sunt multi..pana nu stiu ce servicii au de oferit..nu dau preturi..

cred ca loredana se referea la coafat..nu la machiat..cred..
Indiefernt la ce s-a referit mie mi s-ar parea normal sa stie sa-ti spuna un pret aproximativ,explicandu-i ca vrei ondulat si cumva prins sau un coc,un pret cat de cat ar trebui sa-ti spuna......parerea mea:)>-

gabitza_roca
19.03.2010, 20:29:45
Indiefernt la ce s-a referit mie mi s-ar parea normal sa stie sa-ti spuna un pret aproximativ,explicandu-i ca vrei ondulat si cumva prins sau un coc,un pret cat de cat ar trebui sa-ti spuna......parerea mea:)>-

de acord cu tine..un pret aproximativ da...

cam ce idee mi-am facut eu cand am auzit ca..
o cunostinta s-a dus la o stilista din SM ..sa vada si ea cum e ..
ea spalat parul..i-a facut breton si cred, dar nu-s sigura, ca i-a taiat din capete.. in urma cu vreo 3 ani...100 lei..

printesica
20.03.2010, 21:16:54
Fetelor am nevoie de o coafeza cat de repede.. imediat e nunta si inca nu stiu unde sa imi fac paru.. as prefera sa nu fie f scumpa

lore_vasc
20.03.2010, 23:07:38
Fetelor am nevoie de o coafeza cat de repede.. imediat e nunta si inca nu stiu unde sa imi fac paru.. as prefera sa nu fie f scumpa
Gabytza roca a spus ca merge la Nefertiti deasupra la Sam Gelato la coafeza Kitty.
Brianna s-a facut la un salon de pe Closca,langa liceul Miu la coafeza Rodica.
Eu si Simoone am fost la Salon Express la Cizkai(sper ca am scris bine8-})....am platit 1 900 000lei vechi(proba+coafat in ziua nuntii).
De altcineva nu stiu unde merge sau unde a fost....trimite Pm la care crezi ca te-ar interesa:)

printesica
21.03.2010, 00:05:51
Gabytza roca a spus ca merge la Nefertiti deasupra la Sam Gelato la coafeza Kitty.
Brianna s-a facut la un salon de pe Closca,langa liceul Miu la coafeza Rodica.
Eu si Simoone am fost la Salon Express la Cizkai(sper ca am scris bine8-})....am platit 1 900 000lei vechi(proba+coafat in ziua nuntii).
De altcineva nu stiu unde merge sau unde a fost....trimite Pm la care crezi ca te-ar interesa:)
In general care sunt preturile? sa stiu la ce sa ma astept..eu credeam ca doar hairstylistele iau mai mult de 150 ron..orice coafeza ia asa?

lore_vasc
21.03.2010, 10:32:32
In general care sunt preturile? sa stiu la ce sa ma astept..eu credeam ca doar hairstylistele iau mai mult de 150 ron..orice coafeza ia asa?
Cizkai ii hairstylist de aceea am platit 1 900 000lei,dar acolo sunt si alte fete invatate de ea care ma gandesc ca i-au mai putin.

gabitza_roca
21.03.2010, 13:22:10

am sa-ti trimit maine PM cu nr verisoarei mele, e si ea foarte priceputa..tanara (are creatii moderne)...
lucreaza undeva langa Piata Somes ..
mi-e descarcat telefonul si incarcatorul l-am uitat la birou, dar maine iti trimit nr ei si-o intreb unde are salonul exact..
are preturi mai convenabile decat cele din centru..

roxi_libo
22.03.2010, 13:41:05
Lore, tipa care v-a machiat pe tine si pe ankutza a facut o treaba faina =D> . Eu as avea curaj sa merg la ea, dar nu am inteles ce s-a intamplat. e internata in Ungaria?! e ceva grav? oare ma pot baza pe ea pt septembrie?! daca nu.. atunci voi merge la Armizzo...

roxi_libo
22.03.2010, 13:43:15
sper ca ai primit mesajul meu si te-a ajutat. Pretul la ele e tot undeva la 1.800.000lei.. eu asa cred pentru ca in 2008 bobita atata a luat pentru o mireasa si cred ca preturile le sunt asemanatoare.

gabitza_roca
22.03.2010, 14:07:16
Lore, tipa care v-a machiat pe tine si pe ankutza a facut o treaba faina =D> . Eu as avea curaj sa merg la ea, dar nu am inteles ce s-a intamplat. e internata in Ungaria?! e ceva grav? oare ma pot baza pe ea pt septembrie?! daca nu.. atunci voi merge la Armizzo...

stiu ca e bine sa organizezi totul din timp...dar mai ai vreme ;)) :-p

roxi_libo
22.03.2010, 15:02:28
stiu ca e bine sa organizezi totul din timp...dar mai ai vreme ;)) :-p
;)) stiu...

ceska
31.03.2010, 11:18:53
Azi mi am facut si programarea pentru coafura si machiaj la Valentino pe Paulestiului...Ii aproape si stiu ca lucreaza bine...
Coafura la ora 10 si machiaj la 11.15 aproximativ...

gabitza_roca
31.03.2010, 11:46:46
Azi mi am facut si programarea pentru coafura si machiaj la Valentino pe Paulestiului...Ii aproape si stiu ca lucreaza bine...
Coafura la ora 10 si machiaj la 11.15 aproximativ...

bravo! :* :* ..ti-ai ales coafura?

ceska
31.03.2010, 11:48:50
bravo! :* :* ..ti-ai ales coafura?

Asa aproximativ stiu ce vreau...ceva asemanator ca si cel din poza...

Tilla
31.03.2010, 13:43:22

Numai o ora si 15 min te tin la coafura? Eu ma gandeam ca o sa stau vreo 3.o:-)

ceska
31.03.2010, 13:55:29
Numai o ora si 15 min te tin la coafura? Eu ma gandeam ca o sa stau vreo 3.o:-)

Apoi numai mi l intinde si numai o parte imi prinde sus...
Nu e asa mult de lucru...Asa mi a zis ca ajunge aproximativ

Tilla
31.03.2010, 21:24:06
Apoi numai mi l intinde si numai o parte imi prinde sus...
Nu e asa mult de lucru...Asa mi a zis ca ajunge aproximativ

Eu ma duc curand la proba (depinde de mine) si o sa vad cat va dura. Eu inca nu stiu ce o sa-mi fac asa ca vom vedea cat timp imi va lua.o:-)

ana_strumfi
31.03.2010, 21:39:08
Eu ma duc curand la proba (depinde de mine) si o sa vad cat va dura. Eu inca nu stiu ce o sa-mi fac asa ca vom vedea cat timp imi va lua.o:-)

Corect, proba e necesara. Trebuie sa incep sa ma gandesc si eu unde sa merg

andreina_ilies
08.04.2010, 23:05:55

te rog scrie-mi un PM cu datele de cotact ale lui gabi antal, (eu nu pot inca ca sunt noua si nu imi da voie). ms muuuuuuuuuuult anticipat

lore_vasc
09.04.2010, 00:21:11
te rog scrie-mi un PM cu datele de cotact ale lui gabi antal, (eu nu pot inca ca sunt noua si nu imi da voie). ms muuuuuuuuuuult anticipat
Ti-am trimis Pm cu datele de contact ca miresica ankutza tare demult nu ne-a mai scris:(

ankutza
14.04.2010, 09:35:33

Scumpa imi cer miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii de scuze, ca nu am vazut mesajul tau. Nu mam gandit ca sunt miresici care nu pot trimite pm-uri.
Scuza-maaaaaa:gen_17::gen_17::gen_17:
Oricum pozele mele sunt in semnatura, am avut si gene false...si tot machiajul a fost perfect. Eu l-am dat jos dimineata la 9 cand am ajuns acasa:D
Multumesc Lore, ca ai trimis tu datele >:D<

manuelabutean
14.04.2010, 10:06:46

super super faina coafura din poza.....buna alegere
cine ii coafeza acuma la valentino? Mariana aia mai plinuta? si la cosmetica una Dana?

ceska
14.04.2010, 11:59:11
super super faina coafura din poza.....buna alegere
cine ii coafeza acuma la valentino? Mariana aia mai plinuta? si la cosmetica una Dana?

Da ele doua...adica a coafur cred ca mai este una...dar nu o stiu...eu nu la ele merg de obicei...dar i am ales ca fac si machiaj...si de aceea...si stiu ca lucreaza bine...

manuelabutean
15.04.2010, 11:07:37
Da ele doua...adica a coafur cred ca mai este una...dar nu o stiu...eu nu la ele merg de obicei...dar i am ales ca fac si machiaj...si de aceea...si stiu ca lucreaza bine...
da lucreaza f bine,am umblat si eu mai demult la ele :)

lore_vasc
16.04.2010, 18:40:49
Scumpa imi cer miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii de scuze, ca nu am vazut mesajul tau. Nu mam gandit ca sunt miresici care nu pot trimite pm-uri.
Scuza-maaaaaa:gen_17::gen_17::gen_17:
Oricum pozele mele sunt in semnatura, am avut si gene false...si tot machiajul a fost perfect. Eu l-am dat jos dimineata la 9 cand am ajuns acasa:D
Multumesc Lore, ca ai trimis tu datele >:D<
Pentru nimic>:D<

gabitza_roca
26.04.2010, 10:54:29
miresici.. o prietena de-a mea a fost machiata super-profesionist ..anul trecut.. la Green Gallery... machiajul a rezistat pana dimineata.. si a aratat incredibil de bine..
dar prietena mea nu stie nici cine a machiat-o..nici daca mai lucreaza acolo..
nu stiti cumva cine machiaza la Green Galery, sau cate lucreaza..?

manuelabutean
26.04.2010, 11:41:04
miresici.. o prietena de-a mea a fost machiata super-profesionist ..anul trecut.. la Green Gallery... machiajul a rezistat pana dimineata.. si a aratat incredibil de bine..

sa sti ca fina mea a fost machiata anul trecut in octombrie la green galery dar sa sti ca mie nu mi-a prea placut,i-a pus o tona de fond de ten...deci nu a fost un machiaj profesionist....deci nu cred ca le-a machiat aceeasi persoana...in schimb parul i-a fost facut supeeeeeer tot acolo.

gabitza_roca
26.04.2010, 12:27:58
sa sti ca fina mea a fost machiata anul trecut in octombrie la green galery dar sa sti ca mie nu mi-a prea placut,i-a pus o tona de fond de ten...deci nu a fost un machiaj profesionist....deci nu cred ca le-a machiat aceeasi persoana...in schimb parul i-a fost facut supeeeeeer tot acolo.

nici eu nu cred..prietena mea e foarte exigenta..de-aproape nu am vazut-o .. doar poze.. a aratat de milioane..

preturile cum sunt?

ana_strumfi
26.04.2010, 19:19:54

Nu ai poze sa ne arati?

Tilla
26.04.2010, 19:32:16
Sa va arat ce am facut azi..

ana_strumfi
26.04.2010, 19:39:30
Unde te coafezi?

ana_strumfi
26.04.2010, 19:41:26
Imi place, simplu si elegant.

>:D<

gabitza_roca
27.04.2010, 07:09:15
Nu ai poze sa ne arati?

nu am, dar cred ca are prietena mea sa-mi trimita.

Tilla ..ai o coafura sic, esti frumoasa..voaleta in care parte o pui?
la care salon ai fost? :-p

manuelabutean
27.04.2010, 07:58:36

foarte frumos

manuelabutean
27.04.2010, 08:02:36
nici eu nu cred..prietena mea e foarte exigenta..de-aproape nu am vazut-o .. doar poze.. a aratat de milioane..

preturile cum sunt?

sincer nu stiu exact dar stiu ca sunt acceptabile....

roxi_libo
27.04.2010, 18:38:19
sincer nu stiu exact dar stiu ca sunt acceptabile....

imi place mult cum ti li-a prinst in spate!!
trebuie sa imi spui neaparat unde ai fost!!! caut de 2 ani produse Matrix in Romania!!!!

airiana
27.04.2010, 18:42:16
Iti sta bine si e mai aparte coafura;-)

Tilla
27.04.2010, 21:24:22
Multumesc., dar cred ca nu-i the one ma mai duc la proba cand am timp.
Imi place ca e prins intr-o parte si voaleta va veni in cealalta. Trebuie sa gasesc ceva care sa se potriveasca cu ambele.
Salonul e langa piata mica pe strada ceahlaului, acolo lucreaza prietena mea. Ea are rabdare si mai ia de cate ori simt nevoia.

lore_vasc
27.04.2010, 23:01:59
imi place mult cum ti li-a prinst in spate!!
trebuie sa imi spui neaparat unde ai fost!!! caut de 2 ani produse Matrix in Romania!!!!
Ce inseamna produse Matrix??:-?

lore_vasc
27.04.2010, 23:03:19
Multumesc., dar cred ca nu-i the one ma mai duc la proba cand am timp.
Imi place ca e prins intr-o parte si voaleta va veni in cealalta. Trebuie sa gasesc ceva care sa se potriveasca cu ambele.
Salonul e langa piata mica pe strada ceahlaului, acolo lucreaza prietena mea. Ea are rabdare si mai ia de cate ori simt nevoia.
Poti sa incerci si cu un coc mai diferit sa vezi cum ti-ar sta,eu asa am vazut la ceva miresica si i-a stat super cu voaleta:)

Ramontzy
07.05.2010, 12:26:03
fetelor, oare de salonul expressive stie cineva ceva? am citit toate mesajele din acest topic si nu e pomenit. am inteles ca e pe strada mihai viteazu, in curtea interioara. mie mi l-a recomandat fotograful care il voi avea la nunta. el face f mult si fotografie de moda si cica modelele lui sunt arajate la acest salon. apoi nu stiu. voi nu stiti nimic despre acest salon?

LaRubia
07.05.2010, 12:41:53
fetelor, oare de salonul expressive stie cineva ceva? am citit toate mesajele din acest topic si nu e pomenit. am inteles ca e pe strada mihai viteazu, in curtea interioara. mie mi l-a recomandat fotograful care il voi avea la nunta. el face f mult si fotografie de moda si cica modelele lui sunt arajate la acest salon. apoi nu stiu. voi nu stiti nimic despre acest salon?

acolo mi-am facut eu coafura pt nunta....mi-a placut tare mult cum a iesit.....dar cand am fost acum 2 luni sa ma tund si sa ma vopsesc nu am fost delok multumita de rezultat:-w......nici de tuns ,nici de vopsit......nu mi-a placut delok......si e cam scump:-s,dar poti incerca sa mergi sa vezi

airiana
07.05.2010, 13:00:42
As vrea sa imi pun pentru ziua nuntii extensii de gene, pentru a nu mai folosi rimelul. Nu stiti vreun salon care se ocupa cu asa ceva? Nici nu stiu cum arata..:-?

airiana
07.05.2010, 13:02:02
Arata suuuuuuuuuuuuuupeeeeeeerbb!!! Am vazut pe google ..

BRIana22
07.05.2010, 13:56:12
As vrea sa imi pun pentru ziua nuntii extensii de gene, pentru a nu mai folosi rimelul. Nu stiti vreun salon care se ocupa cu asa ceva? Nici nu stiu cum arata..:-?
Gene false se pun aproape la toate saloanele.
Poti sa le pui si in ziua nuntii, ca banuiesc ca nu vrei gene de "2 m".
Eu am avut, dar au fost o marime naturala, sa nu se observe ca sunt false. Mi le-a aplicat in ziua nuntii si mi-au tinut vreo 2 sapt...au picat vreo 2 manunchiuri si le-am luat eu jos;-).

manuelabutean
07.05.2010, 14:33:55
Gene false se pun aproape la toate saloanele.
Poti sa le pui si in ziua nuntii, ca banuiesc ca nu vrei gene de "2 m".
Eu am avut, dar au fost o marime naturala, sa nu se observe ca sunt false. Mi le-a aplicat in ziua nuntii si mi-au tinut vreo 2 sapt...au picat vreo 2 manunchiuri si le-am luat eu jos;-).

Briana m-am uitat la pozele de la nunta ta...f frumoase sunt....am vazut-o si pe fosta mea profa de logica din liceu,d-na Ilies.....

Ramontzy
07.05.2010, 15:36:33
acolo mi-am facut eu coafura pt nunta....mi-a placut tare mult cum a iesit.....dar cand am fost acum 2 luni sa ma tund si sa ma vopsesc nu am fost delok multumita de rezultat:-w......nici de tuns ,nici de vopsit......nu mi-a placut delok......si e cam scump:-s,dar poti incerca sa mergi sa vezi
ok, mersi de raspuns. apoi oricum am sa merg sa vad ce e pe acolo. mersi :*

lore_vasc
08.05.2010, 22:12:55
Eu m-am facut la acesr salon ca mireasa am scris chiar pe prima pagina dar am gresit numele:D...am scris SALON EXPRESS....am dat 1 900 000lei(bani vechi........proba+coafat in ziua nuntii)-Eva CZIKAI

Ramontzy
09.05.2010, 08:58:19
Eu m-am facut la acesr salon ca mireasa am scris chiar pe prima pagina dar am gresit numele:D...am scris SALON EXPRESS....am dat 1 900 000lei(bani vechi........proba+coafat in ziua nuntii)-Eva CZIKAI

ok...am inteles. bun, deci e vb despre acelasi salon. mersi mult de specificare. :* am sa merg in iulie la o proba ca am o nunta si atunci numai bine pot sa fac o proba cu folos. ;-)

lore_vasc
09.05.2010, 10:54:44
ok...am inteles. bun, deci e vb despre acelasi salon. mersi mult de specificare. :* am sa merg in iulie la o proba ca am o nunta si atunci numai bine pot sa fac o proba cu folos. ;-)
Am uitat sa specific ca depinde pretul si cine te coafeaza din salon,eu am un pliant pe care scrie ca Eva ii hairstylistul cu tariful cel mai mare iar restul sunt cei care au invatat de la ea;-)

Ramontzy
09.05.2010, 12:00:54
Am uitat sa specific ca depinde pretul si cine te coafeaza din salon,eu am un pliant pe care scrie ca Eva ii hairstylistul cu tariful cel mai mare iar restul sunt cei care au invatat de la ea;-)

sincer, nu ma intereseaza pretul, conteaza doar sa imi placa ceea ce imi face si sa lucreze cu produse de calitate. si inca o chestie care ar conta, sa imi faca ceva ce imi place mie nu ceva ce crede ea ca m-ar avantaja sau mi-ar sta bine. eu sunt genul care daca nu imi place ce vad in oglinda cand ies din casa apoi nu ma simt bine toata ziua. si de aceea trebuie sa imi faca ceva ce imi place mie. :D

BRIana22
10.05.2010, 15:27:05
Briana m-am uitat la pozele de la nunta ta...f frumoase sunt....am vazut-o si pe fosta mea profa de logica din liceu,d-na Ilies.....
Multumesc8-}.
offtopic: Ti-a predat doamna Ilies?...am inteles ca este exigenta ca si profesoara?!, dar in orice caz este o DOAMNA ca personalitate.

lore_vasc
10.05.2010, 15:37:09
sincer, nu ma intereseaza pretul, conteaza doar sa imi placa ceea ce imi face si sa lucreze cu produse de calitate. si inca o chestie care ar conta, sa imi faca ceva ce imi place mie nu ceva ce crede ea ca m-ar avantaja sau mi-ar sta bine. eu sunt genul care daca nu imi place ce vad in oglinda cand ies din casa apoi nu ma simt bine toata ziua. si de aceea trebuie sa imi faca ceva ce imi place mie. :D
Eu zic ca daca ii explici clar ce vrei nu cred ca o sa fie problema,o sa vezi daca esti multumita la proba;-)
De produse de calitate nu se pune problema se lucreaza cu marca L`oreal si Matrix.

Tilla
10.05.2010, 19:41:39
Sa va arat ce am gasit. Cred ca asa o sa-mi fac parul. Am vrut ceva mai copilaresc cealalta coafura parca nu ma prinde. In curand ma duc din nou la proba

Ramontzy
10.05.2010, 21:57:02
Sa va arat ce am gasit. Cred ca asa o sa-mi fac parul. Am vrut ceva mai copilaresc cealalta coafura parca nu ma prinde. In curand ma duc din nou la proba

Tilla, arata foarte bine, chiar naturale. sper sa iti placa ceea ce va iesi de data aceasta la proba. :*

airiana
11.05.2010, 14:06:54
Sa ai grija daca iti doresti bucle..Cum vei transpira la nunta se lasa parul, nu mai sta ondulat, indiferent cate kg de fixativ pune coafeza. Nasa mea are parul cret natural si pentru nunta si l-a aranjat in bucle mai largi cu ondulatorul, s-a facut cu fixativ, dar pe la jumatatea nuntii buclele ajunsesera la forma lor naturala..

roxi_libo
11.05.2010, 17:36:57
Sa ai grija daca iti doresti bucle..Cum vei transpira la nunta se lasa parul, nu mai sta ondulat, indiferent cate kg de fixativ pune coafeza. Nasa mea are parul cret natural si pentru nunta si l-a aranjat in bucle mai largi cu ondulatorul, s-a facut cu fixativ, dar pe la jumatatea nuntii buclele ajunsesera la forma lor naturala..

of, asa e, eu am parul foarte greu si nu vrea sa stea buclat mult timp, dansand o noapte intreaga cred ca se strica total...

Nu stiu daca se vede in pozele astea, mireasa aceasta mi se pare cea mai frumoasa ever!!! ma gandesc sa imi fac parul ca ea, rasucit poate va sta...poate :-?

lore_vasc
11.05.2010, 18:07:58
Daca este facut cu produse de calitate si coafeza buna cu siguranta rezista pana dimineata(acum bineanteles ca spre dimineata nu a stat chiar bucla dar se videa bine ondulat)....proba- pozele de la nunta;-)
Roxi.....off topic: foarte frumosi mirii....cine este miresica?

ana_strumfi
05.06.2010, 22:23:17
Loredana, tu la care salon ai fost aranjata? Ce produse folosesc? Ti-a fixat machiajul?

La coafeza care imi place nu este cosmetica, de luni umblu sa caut un loc unde sa lucreze bine si cu produse bune pentru ca vreau un machiaj profesionist. Ma gandesc sa ma duc sa vad cum e la Green Gallery si la Expressive sau cum ii zice. Daca nu gasesc ceva pe plac, ma machiez singura, am produse bune, stiu ce mi se potriveste, am pensule profesionale, acum ma documentez despre sprayuri de fixare.

Lavinia_Balint
06.06.2010, 07:24:04
Loredana, tu la care salon ai fost aranjata? Ce produse folosesc? Ti-a fixat machiajul?

La coafeza care imi place nu este cosmetica, de luni umblu sa caut un loc unde sa lucreze bine si cu produse bune pentru ca vreau un machiaj profesionist. Ma gandesc sa ma duc sa vad cum e la Green Gallery si la Expressive sau cum ii zice. Daca nu gasesc ceva pe plac, ma machiez singura, am produse bune, stiu ce mi se potriveste, am pensule profesionale, acum ma documentez despre sprayuri de fixare.

fetelor eu o recomand cu cea mai mare caldura pe DOAMNA care mia facut mie parul .o cheama enikeu (nu stiu cum se scrie )scuze, are salonul in m17 pe prima strada dupa caseria rds Salonul Anita...a avut sia re atata rabdare sa faca asa ceva, nu stiu daca marca de produse ce foloseste, dar ideea e ca lucreaza forte bine, si machiajul acolo l-am facut la o domnisoara Anita, la inceput am crezut ca nu va tine machiajul si spre noapte nu il voi mai avea, si surpriza si duminica am mai avut culoare pe ochi nici nu am putu sa ma demachiez ca nu a mers si marti cand am fost sa ii duc mesa si fardurile ce mi lea dat tot machiata eram.tin sa precizez ca am avut si gene false.lucreaza si eftin si bine

ana_strumfi
06.06.2010, 08:10:30
fetelor eu o recomand cu cea mai mare caldura pe DOAMNA care mia facut mie parul .o cheama enikeu (nu stiu cum se scrie )scuze, are salonul in m17 pe prima strada dupa caseria rds Salonul Anita...a avut sia re atata rabdare sa faca asa ceva, nu stiu daca marca de produse ce foloseste, dar ideea e ca lucreaza forte bine, si machiajul acolo l-am facut la o domnisoara Anita, la inceput am crezut ca nu va tine machiajul si spre noapte nu il voi mai avea, si surpriza si duminica am mai avut culoare pe ochi nici nu am putu sa ma demachiez ca nu a mers si marti cand am fost sa ii duc mesa si fardurile ce mi lea dat tot machiata eram.tin sa precizez ca am avut si gene false.lucreaza si eftin si bine
Ma bucur ca ai fost multumita. Ai aratat impecabil:>

ana_strumfi
06.06.2010, 10:52:59
Miresici, va faceti o manichiura speciala? Aveti vreun salon preferat? Eu m-am gandit la unghii cu gel, un french si cu ceva model discret. Cam la ce pret se fac? Si-a facut cineva la salonul din Carpati(parter bloc 8 etaje)? Nu-i stiu numele.

Ramontzy
06.06.2010, 13:18:28

ana, lore a fost la expressive, scuze lore ca raspund in locul tau. tot acolo am sa merg si eu. am o proba in 4 iulie, abia astept sa vedem ce iese.

ceska
07.06.2010, 08:08:05
Eu imi fac la o prietena la care merg de obicei...Am 2 modele dar binenteles le fac patrate...am atasat poze doar pentru model...
La ea manichiura gel este la 70-80 lei cred...si umplut 50 lei...lucreaza la un salon langa piata somesul...

ceska
07.06.2010, 08:19:30

Acolo merg eu de obicei la solar...

gabitza_roca
07.06.2010, 09:39:58
miresici nu uitati c-avem o miresica foarte talentata la manichiura.. Antonia.. la Sol Spa. :D:D

Ramontzy
07.06.2010, 12:08:47
miresici nu uitati c-avem o miresica foarte talentata la manichiura.. Antonia.. la Sol Spa. :D:D

unde e sol spa?

gabitza_roca
07.06.2010, 13:01:43
sol spa e pe stefan cel mare, vis-a vis de farmacia de langa spitalul vechi.. dinspre centru e pe dreapta.. scrie mare sol spa cu galben si albastru.. vis-a-vis de sol spa e salonul diva ( exteriorul e verde)..

lore_vasc
07.06.2010, 18:13:42
ana, lore a fost la expressive, scuze lore ca raspund in locul tau. tot acolo am sa merg si eu. am o proba in 4 iulie, abia astept sa vedem ce iese.
Cum suntem 2 loredane nu ma prind cand vb de mine si cand nu:DDa,eu am fost la salon Expressive dar la coafat iar la machiaj m-a facut Gaby Antal care lucreazala salonul din spate de la biblioteca judeteana.

l0redana
07.06.2010, 19:45:53

da la expressive am fost, si nici o problema daca raspundeti pt mine, merci ma ajutati ca eu uitasem deja numele:-p
despre fixat nu a avut asa ceva, iar produsele nu prea cred ca sunt profesionale am vazut mult avon prin trusa ei:(, dar trebuie sa vezi ca cica sunt 2 fete la machiaj si dupa nunta am auzit ca de fapt "cealalta" face niste machiaje super si cu produse f bune.
eu am fost la bea( cred ca o cheama) si nu mi_a rezistat machiajul toata noaptea la ochi a fost OK, dar fondul de ten a plecat destul de repede, dar toata noaptea nici nu am avut timp deloc de retusuri:D
mai bine mergi sa vezi la fata locului

lore_vasc
07.06.2010, 21:10:21
Cum suntem 2 loredane nu ma prind cand vb de mine si cand nu:DDa,eu am fost la salon Expressive dar la coafat iar la machiaj m-a facut Gaby Antal care lucreazala salonul din spate de la biblioteca judeteana.
upsss..acum m-am prins ca eu sunt Lore,deci nu eu trebuia sa raspund:D

ana_strumfi
07.06.2010, 22:24:34
Eu imi fac la o prietena la care merg de obicei...Am 2 modele dar binenteles le fac patrate...am atasat poze doar pentru model...
La ea manichiura gel este la 70-80 lei cred...si umplut 50 lei...lucreaza la un salon langa piata somesul...

Mersi. Sunt frumoase modelele, desigur, model patrat :D
Eu cam asa imi imaginez manichiura, dar daca la salon vad un alt model, schimb

Ramontzy
07.06.2010, 22:42:07
sol spa e pe stefan cel mare, vis-a vis de farmacia de langa spitalul vechi.. dinspre centru e pe dreapta.. scrie mare sol spa cu galben si albastru.. vis-a-vis de sol spa e salonul diva ( exteriorul e verde)..

multumesc mult. :*

Antonia_Pap
08.06.2010, 09:58:06

Gabi ma faci sa rosesc :"> , dar in acelasi timp iti multumesc pentru [email protected]};-
Si acum off-topic: :-p N-am mai intrat pe forum de fooooarte multa vreme din mai multe motive, printre care cel mai important e faptul ca am 2 job-uri si nu-mi permite timpul . Acum am intrat sa vad ce mai e nou, deoarece am primit un pm de la una dintre voi si am zis hai sa vad ce mai faceti.
Va pup si spor la pregatiri! si sfaturi pt cele ce au avut deja parte de fericitul eveniment!

lore_vasc
08.06.2010, 19:45:25
Gabi ma faci sa rosesc :"> , dar in acelasi timp iti multumesc pentru [email protected]};-
Si acum off-topic: :-p N-am mai intrat pe forum de fooooarte multa vreme din mai multe motive, printre care cel mai important e faptul ca am 2 job-uri si nu-mi permite timpul . Acum am intrat sa vad ce mai e nou, deoarece am primit un pm de la una dintre voi si am zis hai sa vad ce mai faceti.
Va pup si spor la pregatiri! si sfaturi pt cele ce au avut deja parte de fericitul eveniment!
BunA Anto!Felicitari ptr joburi!<:-PTe mai asteptam la povesti cand ai timp:*

ana_strumfi
08.06.2010, 20:16:30
da la expressive am fost, si nici o problema daca raspundeti pt mine, merci ma ajutati ca eu uitasem deja numele:-p
despre fixat nu a avut asa ceva, iar produsele nu prea cred ca sunt profesionale am vazut mult avon prin trusa ei:(, dar trebuie sa vezi ca cica sunt 2 fete la machiaj si dupa nunta am auzit ca de fapt "cealalta" face niste machiaje super si cu produse f bune.
eu am fost la bea( cred ca o cheama) si nu mi_a rezistat machiajul toata noaptea la ochi a fost OK, dar fondul de ten a plecat destul de repede, dar toata noaptea nici nu am avut timp deloc de retusuri:D
mai bine mergi sa vezi la fata locului
Azi am fost acolo sa vad cum sta treaba. Am intrebat daca sunt 2 fete la machiaj si au zis ca nu, pe doamna o cheama Eniko, ca lucreaza cu Malu Wilz(profi) , dar e plecata la ceva analize, probabil de aceea te-a machiat altcineva, sa nu piarda cliente pe partea de machiaj.
P.S. A fost cineva machiata la Sol Spa? Cred ca o voi intreba si pe Antonia

ana_strumfi
08.06.2010, 21:39:11
M-am programat pentru saptamana urmatoare la o proba la Expressive.:-SS:-p

Ramontzy
08.06.2010, 21:50:40
M-am programat pentru saptamana urmatoare la o proba la Expressive.:-SS:-p

asteptam poze si informatii. :D eu am proba de-abia in 4 iulie.

manuelabutean
09.06.2010, 13:22:22
Multumesc8-}.
offtopic: Ti-a predat doamna Ilies?...am inteles ca este exigenta ca si profesoara?!, dar in orice caz este o DOAMNA ca personalitate.

nu pot sa zic ca este extraordinar de exigenta.....mai rau ma tem de sotul ei cand vine in control.....:)

l0redana
09.06.2010, 13:23:00
Azi am fost acolo sa vad cum sta treaba. Am intrebat daca sunt 2 fete la machiaj si au zis ca nu, pe doamna o cheama Eniko, ca lucreaza cu Malu Wilz(profi) , dar e plecata la ceva analize, probabil de aceea te-a machiat altcineva, sa nu piarda cliente pe partea de machiaj.
P.S. A fost cineva machiata la Sol Spa? Cred ca o voi intreba si pe Antonia
da probabil, nu am cunoscut deloc salonul respectiv, dar cum de coafura am fost multumita, dupa a3a proba:-p am ramas tot acolo si pt machiaj. intr-adevar ca ea e cosmeticiana si ..... ghinionul meu:(

l0redana
09.06.2010, 13:28:10
toata "lumea buna" prin spitale, la analize, am sunat-o si pe gaby antal(mi-au placut mult miresele machiate de ea)dar si ea era bolnava(mi-a raspuns sotul ei)

airiana
13.06.2010, 13:20:26
Ceska, sunt superbe modelele al 2-lea si al 4-lea. Prietena ta poate sa le faca?

ana_strumfi
17.06.2010, 21:25:37
Am fost la proba coafurii si machiajului. Coafura va semana cu cea din poze. Iar machiajul va fi cel din poze. Sunt foarte foarte foarte multumita :D:x. Poze in semnatura.
Pana dimineata nu ma demachiez sa vad cat rezista, dar sunt machiata de la 1 si arata inca foarte bine. La mine e problema la pleoape, mi se strange foarte repede.

Ramontzy
17.06.2010, 22:22:18
Am fost la proba coafurii si machiajului. Coafura va semana cu cea din poze. Iar machiajul va fi cel din poze. Sunt foarte foarte foarte multumita :D:x. Poze in semnatura.
Pana dimineata nu ma demachiez sa vad cat rezista, dar sunt machiata de la 1 si arata inca foarte bine. La mine e problema la pleoape, mi se strange foarte repede.

superba!!! chiar ca arata foarte bine, si te si prinde foarte bine. ma bucur ca esti multumita.la expressive ai fost pana la urma? pret?

ana_strumfi
17.06.2010, 22:54:41
superba!!! chiar ca arata foarte bine, si te si prinde foarte bine. ma bucur ca esti multumita.la expressive ai fost pana la urma? pret?
Multumesc>:D<
Da, acolo, coafura si machiaj 110

gabitza_roca
18.06.2010, 07:48:31
esti foarte frumoasa Ana. nu stiam ca vrei o coafura atat de naturala si sa-ti lasi parul liber..Foarte FRUMOASA ..
a rezistat machiajul pana dimineata?

ana_strumfi
18.06.2010, 17:14:36
esti foarte frumoasa Ana. nu stiam ca vrei o coafura atat de naturala si sa-ti lasi parul liber..Foarte FRUMOASA ..
a rezistat machiajul pana dimineata?
Multumesc :D. Il las liber, sa am de ce sa imi fie cald =P~, plus ca nu imi sta bine cu parul prins. Da, a rezistat la pleoape foarte fain, si rujul cu luciu la fel, de la caldura normal ca nu ramane mat tenul, il voi retusa cu pudra

gabitza_roca
18.06.2010, 18:49:27
ma bucur! vei fi o mireasa HOT !!!!!!!!!!!!!!!!! :gen_08::gen_08:

sarmis
18.06.2010, 20:24:03

buna, frumoase satmarence. sunt noua in interventii pe acest forum. puteti sa-mi trimiteti va rog si mie informatiile de contact ale lui gabi antal pt machiaj si sa-mi dati mai multe informatii despre starea ei de sanatate, daca mai liucreaza. va multumesc din suflet.
eu sunt pe ultima suta de metri... mai putin de 1 luna...

ana_strumfi
18.06.2010, 20:39:38
buna, frumoase satmarence. sunt noua in interventii pe acest forum. puteti sa-mi trimiteti va rog si mie informatiile de contact ale lui gabi antal pt machiaj si sa-mi dati mai multe informatii despre starea ei de sanatate, daca mai liucreaza. va multumesc din suflet.
eu sunt pe ultima suta de metri... mai putin de 1 luna...
Buna si bine ai venit :D. Iti trimit contactele fetele care au colaborat cu ea.
Da, mai ai putin, ce bine era daca intrai mai de mult, sa povestim despre organizare. Noi tare mult ne-am ajutat una pe alta, poti observa daca citesti cateva mesaje si am devenit unite >:D<

gabitza_roca
18.06.2010, 21:02:37
>:D<Bine ai venit Sarmis!

cum ai putin timp vino pe off-topic! sa te cunoastem mai bine.. :-p

Ramontzy
23.06.2010, 17:59:11
ana, cum o chema pe cea care ti-a facut machiajul? era cea care lucreaza cu produse profesionale? iar cea de la coafat? ca mi-am facut programare la expressive, dar as vrea sa merg la cineva de acolo despre care stiu cum lucreaza, si tu ai zis ca ai fost multumita.

ana_strumfi
24.06.2010, 15:32:29
ana, cum o chema pe cea care ti-a facut machiajul? era cea care lucreaza cu produse profesionale? iar cea de la coafat? ca mi-am facut programare la expressive, dar as vrea sa merg la cineva de acolo despre care stiu cum lucreaza, si tu ai zis ca ai fost multumita.
Coafura: hairstylit-a Eva, machiaj: Eniko, bruneta, cu burtica-bebe

Ramontzy
24.06.2010, 15:45:26
Coafura: hairstylit-a Eva, machiaj: Eniko, bruneta, cu burtica-bebe

ana_strumfi
24.06.2010, 15:51:08
N-ai pentru ce;-). Si nasa mirelui va fi machiata de ea

sarmis
26.06.2010, 18:50:55
fetelor, la manichiura si pedichiura se merge in acesi zi cu nunta sau cu o zi inainte??? masnichiura normala, nu unghii false.

ana_strumfi
26.06.2010, 21:43:15
fetelor, la manichiura si pedichiura se merge in acesi zi cu nunta sau cu o zi inainte??? masnichiura normala, nu unghii false.
Daca nu stiu fetele, intreab-o pe miresica Antonia ;-)

gabitza_roca
27.06.2010, 16:37:35

depinde si de programul tau..daca e incarcat..ai de facut si de mers in cateva locuri, nu are rost sa te mai incarci si cu acestea.. e mai lejer daca le rezolvi cu o zi inainte..asa fac eu..

ana_strumfi
27.06.2010, 16:45:52
Si eu cu 2-3 zile inainte ;-)

Ramontzy
27.06.2010, 20:08:12
cred ca cu o zi inainte e cel mai indicat, asa nici nu risti sa nu reziste lacul.

Tilla
28.06.2010, 19:40:13
Eu le-am avut false si mi le-am facut cu o zi inainte. Dar si cele normale le puteti face cu o zi inainte ca pune un strat de finish pe el si nu se da jos nici dupa doua saptamani.

LaRubia
29.06.2010, 00:56:19

eu zic ca e mai ok sa mergi inainte....sa nu te mai stresezi si cu asta in ziua nuntii....eu le-am facut cu 2 zile inainte de nunta si manichiura si pedichiura....manichiura cu gel si pedichiura normala.....si asa in ziua nuntii am avut doar machiajul si coafura si era sa intarziem.....pt ca toate astea dureaza.....si de aceea cred ca e mai bine daca le faci inainte....ca de rezistat sigur rezista .....daca iti faci manichiura cu 1 zi inainte eu cred ca e ok:">

ALICEc
29.06.2010, 13:38:45
eu zic ca e mai ok sa mergi inainte....sa nu te mai stresezi si cu asta in ziua nuntii....eu le-am facut cu 2 zile inainte de nunta si manichiura si pedichiura....manichiura cu gel si pedichiura normala.....si asa in ziua nuntii am avut doar machiajul si coafura si era sa intarziem.....pt ca toate astea dureaza.....si de aceea cred ca e mai bine daca le faci inainte....ca de rezistat sigur rezista .....daca iti faci manichiura cu 1 zi inainte eu cred ca e ok:">

Subscriu...:-p

roxi_libo
08.07.2010, 11:55:14
N-ai pentru ce;-). Si nasa mirelui va fi machiata de ea
cat te-a costat parul si machiajul?ai fost la probe?! ca nu mai stiu :D

ana_strumfi
08.07.2010, 12:20:55
cat te-a costat parul si machiajul?ai fost la probe?! ca nu mai stiu :D
Coafua si machiaj 175. Si a mai machiat-o pe nasa cu 40
Am fost la proba, dar aia am platit separat

roxi_libo
15.07.2010, 13:16:36
fetelor azi am fost la proba la expressive. Marul imi place..CLAR :-p dar machiajul nu, oricat mi-ar spune lumea ca e bine nu imi place!!! nu stiu ce sa ma fac..ar fi bine facute toate intr-un loc si nici nu stiu unde sa ma duc in alta parte...si nici sa mai dau bani pe proba ;))

eu vroiam fard mov cu maro...sa dea expresie ochiului prin culoare nu prin tus... si fondul de ten cu pudra par ca o masca... unde altundeva as purea merge?! imi place machiajul ancutzei dar...:(din pacate doar ucenica doamnei antal m-ar putea face si ea a pastrat acelas tarif, adica 250Ron.. la expressive e 100(proba=machiaj)
na povestim la intalnire ;))

va arat o poza..dar nu se vede nimik :P

ana_strumfi
15.07.2010, 13:27:53
fetelor azi am fost la proba la expressive. Marul imi place..CLAR :-p dar machiajul nu, oricat mi-ar spune lumea ca e bine nu imi place!!! nu stiu ce sa ma fac..ar fi bine facute toate intr-un loc si nici nu stiu unde sa ma duc in alta parte...si nici sa mai dau bani pe proba ;))

eu vroiam fard mov cu maro...sa dea expresie ochiului prin culoare nu prin tus... si fondul de ten cu pudra par ca o masca... unde altundeva as purea merge?! imi place machiajul ancutzei dar...:(din pacate doar ucenica doamnei antal m-ar putea face si ea a pastrat acelas tarif, adica 250Ron.. la expressive e 100(proba=machiaj)

Mie imi place, pari destul de naturala

roxi_libo
15.07.2010, 13:31:00
Mie imi place, pari destul de naturala
da doar ca eu vreau sa fiu fatala :))

o sa va pun o poza cu ce as vrea eu ..doar ca imi e pe leptop acum...sper ca in seara asta...
si nu vreau sa se vada fata ca o masca :(...

airiana
15.07.2010, 14:14:22

Roxi, observ ca ai forma fetei ca a mea, inima sau cu triunghi cu varful in jos, sa fii atenta cum te machiaza data viitoare. Genul acesta de figura are nevoie de "lumina" in centrul fruntii si pe barbie, iar tamplele si extremitatile pometilor trebuie umbrite cu ajutorul unei pudre mai inchise.
Desigur, nu uita sa iluminezi zona de sub ochi, fiindca misiunea ta este sa atragi atentia catre centrul figurii.
De asemenea, ar trebui sa renunti sa folosesti rujuri foarte aprinse, intrucat vei atrage atentia asupra jumatatii inferioare a fetei, iar contrastul va face ca brabia sa para mai subtire.
Apropo de fardul mov cu maro pudra, am vazut o miresica care era machiata asa, o prindea culoarea dar din pacate nu a fardat-o cum trebuie, i s-a depus pudra aceea fard si sub ochi, in zona unde sunt cearcanele..nu stiu cum sa explic altfel.
De orice eventualitate, ia-ti masurile fetei si vezi ce forma ai..si ce machiaj te avantajeaza.
Acelasi lucru cu freza, fiecare forma a fetei arata bine cu un anumit tip de frizura.
Pup si sper sa nu te superi pe mine...

airiana
15.07.2010, 14:19:49
PS: un fond de ten super, care nu se vede deloc pe fata dar acopera imperfectiunile si face pielea sa para foarte catifelata e cel de la vichy, norma teint, sebum proof textur. Sper sa nu fie considerata reclama!! Daca cauti si o pudra de calitate sunt sigura ca nu se va mai vedea ca o masca machiajul.

Ramontzy
15.07.2010, 14:37:29
da doar ca eu vreau sa fiu fatala :))

o sa va pun o poza cu ce as vrea eu ..doar ca imi e pe leptop acum...sper ca in seara asta...
si nu vreau sa se vada fata ca o masca :(...

in poza nu se vede f clar machiajul, dar intr-adevar pari naturala. si iti sta bine, dar, in astfel de cazuri, parerea celorlati nu ar trebui sa conteze, ci doar a ta. pt ca e o zi speciala si trebuie sa fii multumita de ceea ce vezi in oglinda, si trebuie sa te simti perfect in ziua cea mare. :* deci daca nu esti multumita, mai incearca.

roxi_libo
15.07.2010, 14:38:42
PS: un fond de ten super, care nu se vede deloc pe fata dar acopera imperfectiunile si face pielea sa para foarte catifelata e cel de la vichy, norma teint, sebum proof textur. Sper sa nu fie considerata reclama!! Daca cauti si o pudra de calitate sunt sigura ca nu se va mai vedea ca o masca machiajul.
multumesc de sfaturi, eu am flosit fondul de ten vichi si acum ai unu foarte bun.. dar nu vreau sa ma machez eu... asa ca luna viitoare merg la proba la armizzo ... asa m-am hotarat... starea cicila e la 4.30 asa ca trebuie sa am timp de toate:-p..masca nu vreau(:|

airiana
15.07.2010, 14:54:37
multumesc de sfaturi, eu am flosit fondul de ten vichi si acum ai unu foarte bun.. dar nu vreau sa ma machez eu... asa ca luna viitoare merg la proba la armizzo ... asa m-am hotarat... starea cicila e la 4.30 asa ca trebuie sa am timp de toate:-p..masca nu vreau(:|
Sa te uiti daca nu te-ar interesa gene false aplicate fir cu fir, arata ffff bine si par ochii ca de pisica. Iti doresc sa iti iasa totul asa cum iti doresti si asa cum zice remontzy tie trebuie sa iti placa.

ana_strumfi
16.07.2010, 13:13:22
Ramontzy, ai facut proba la machiaj? Ai poze?

Ramontzy
16.07.2010, 14:55:04
Ramontzy, ai facut proba la machiaj? Ai poze?

am facut ceva, dar se vede f clar. iar poze am ceva, dar nu sunt facute ca sa se vada coafura si machiajul, vi le atasez totusi. am fost super multumita si de machiaj si de coafura, fetele de la expressive sunt super tari, dar oricum am sa mai fac o proba in octombrie cu un machiaj pe mov, sa vedem cum iese si acela. :*

ana_strumfi
17.07.2010, 10:55:02
am facut ceva, dar se vede f clar. iar poze am ceva, dar nu sunt facute ca sa se vada coafura si machiajul, vi le atasez totusi. am fost super multumita si de machiaj si de coafura, fetele de la expressive sunt super tari, dar oricum am sa mai fac o proba in octombrie cu un machiaj pe mov, sa vedem cum iese si acela. :*
Se vede ceva, imi place. Ma bucur ca esti multumita:D

roxi_libo
17.07.2010, 20:24:02
tie nu ti-a pus pudra multa?? nu se vedeau ftare fondul de ten si pudra?!:-\

Ramontzy
17.07.2010, 21:36:58
tie nu ti-a pus pudra multa?? nu se vedeau ftare fondul de ten si pudra?!:-\
pudra nu mi-a pus deloc, doar f putin pe pometi, pt accentuare, dar chiar f putin. in prima poza luceste putin tenul pt ca eram deja obosita si facusem deja un drum satu mare-cluj pe cand a fost facuta poza, in schimb a doua poza e proaspata, cam la 2 ore dupa machiaj. eu am fost f multumita. si imi pare rau ca tu nu ai reusit sa obtii ceea ce iti doreai la machiaj. sper sa reusesti acum la noua proba. eventual du o poza cu tine, in care sa se vada cam cum ai vrea sa fie si explica-i.

lore_vasc
19.07.2010, 21:40:32
Roxi_libo te rog sa-mi spui cat te-a costat proba la Armizo si te rog sa ne pui poze[-o<
Ramontzy tu te-ai machiat la salon Expresive?
Airiana vad ca te pricepi foarte bine la machiaj....cine te machiaza pe tine?

Ramontzy
19.07.2010, 22:00:31
Roxi_libo te rog sa-mi spui cat te-a costat proba la Armizo si te rog sa ne pui poze[-o<
Ramontzy tu te-ai machiat la salon Expresive?
Airiana vad ca te pricepi foarte bine la machiaj....cine te machiaza pe tine?

da, lore, la expressive.

lore_vasc
19.07.2010, 22:28:47
da, lore, la expressive.
Parul cat te-a costat?

roxi_libo
20.07.2010, 07:53:54
Parul cat te-a costat?
50 machiajul si 80parul la expressive. La armizo nu am fost inca dar e 50ron (12 euro) ;)) proba.

gabitza_roca
20.07.2010, 08:21:15
cand te duci la proba la armizo?

roxi_libo
20.07.2010, 08:27:14
cand te duci la proba la armizo?
am cam amanat, inca nu am facut programare... cred ca saptamana viitoare.
u unde ai fost la proba?

lore_vasc
20.07.2010, 09:21:08
50 machiajul si 80parul la expressive. La armizo nu am fost inca dar e 50ron (12 euro) ;)) proba.
Tare esti;)).......abia astept sa ne spui daca ti-a placut la Armizo cum iti face machiajul:)
Sa sti ca atunci cand m-am machiat si eu tot ceva cu roz am vrut dar Gaby mi-a spus ca dejeaba mie imi place daca nu ma avantajeaza si atunci m-am lasat pe mana ei.

gabitza_roca
20.07.2010, 09:30:27
am cam amanat, inca nu am facut programare... cred ca saptamana viitoare.
u unde ai fost la proba?

NU AM fost inca..as vrea sa ajung la persoana la care a fost Tilla..
iar la coafor inca nu stiu, coafeza mea va fi in luna de miere in septembrie..:)

Ramontzy
20.07.2010, 09:51:48
Parul cat te-a costat?

bine ca ti-a raspuns roxi ca eu nu puteam sa iti dau un pret exact pt ca am platit la final totul, inclisiv tuns si aranjat pt viitorul mire. :))

lore_vasc
06.09.2010, 17:43:32
Manichiura cumnatei facuta de miresica noastra Anto;;)

vampirita_alina
09.09.2010, 16:50:35
Helo fetelor...manichiura e cel mai bine inainte cu o zi sau 2 facuta pt ca rezista....eu am avut unghii de gel si mi-au placut ffffff mult......si ca sa va arat cum sunt va pun o poza iar daca va place va pot spune si unde le-am facut si cu cat ;-) oricum au fost f laudate unghiile....la f multi le-au placut ;)) 393733 pe degetul inelar si pe cel mare am avut floricica din portelan si pietre ...

balaceanu
09.09.2010, 16:53:31
Helo fetelor...manichiura e cel mai bine inainte cu o zi sau 2 facuta pt ca rezista....eu am avut unghii de gel si mi-au placut ffffff mult......si ca sa va arat cum sunt va pun o poza iar daca va place va pot spune si unde le-am facut si cu cat ;-) oricum au fost f laudate unghiile....la f multi le-au placut ;)) 393733 pe degetul inelar si pe cel mare am avut floricica din portelan si pietre ...
superbe.cat ai dat?

lolicriss1234
09.09.2010, 17:40:53

superbe.......

vampirita_alina
09.09.2010, 19:15:42
(http://www.miresici.ro/member.php?u=57795)balaceanu (http://www.miresici.ro/member.php?u=57795)pai manichiura + pedichiura (french simplu ) a fost 130 de lei .....mentionez ca eu deja de 2 luni am avut unchiile puse si acum doar le-a umplut si facut pt mireasa

lore_vasc
09.09.2010, 23:26:23
(http://www.miresici.ro/member.php?u=57795)balaceanu (http://www.miresici.ro/member.php?u=57795)pai manichiura + pedichiura (french simplu ) a fost 130 de lei .....mentionez ca eu deja de 2 luni am avut unchiile puse si acum doar le-a umplut si facut pt mireasa

Frumoasa manichiura!La cine ai fost?

biancaszolomajer
10.09.2010, 06:46:31
Frumoase unghiile vampirita :), eu mi le-am facut vineri seara inainte de nunta. Mi-am pus doar o singura unghie pe degetul cel mare(ca mi s-a rupt), si aia falsa, nu din gel. Restul erau ale mele si o sa va pun si eu o poza. Pentru cine vrea unghii faine false( asa arata ca de gel), gagica vine la domiciliul vostru si vi le pune:)

vampirita_alina
10.09.2010, 13:25:09
Lore la o tipa pe nume Tunde care lucreaza la Sol Spa...e acolo cum mergi spre spitalul vechi ....are foarte multe poze cum le-a facut clientelor si are si o gramada de premi.....eu sincer nu am vrut sa mi le pun din gel pt k eu am formatul lor f frumos...adica ce ati vazut is unghiile mele dar intarite bine cu gel pt k le am de 3 luni si prima data ce mi-a pus gel mai lung ca aveam unghiile micute dar am reusit sa nu le rup si acum dedesupt is ale mele doar k is intarite f bine cu gel...ma refer la astea de mireasa mi le-a intarit mult mai bine decat in general....eu eram inpotriva unghiilor de gel am zis ca doar un strat mi-ar trebui f subtire sa nu mi se rupa ale mele dar nu prea am rabdare sa le las lungi si tot timpu le taiam fff scurt ....asa ca ma convins cumnatamea sa merg sa mi le pun dar cred ca nu o sa mai merg la umplut....is f faine si practice doar k is putin si scum pe daca stai sa te gandesti k lunar trebe sa mergi sa le umpli si dai cam in jur de 80 de lei ( bine stiu si cu 40 de lei care le umple doar k nu le face fain asa ca daca tot dai banu dai sa se merite si sa te tina o luna si chiar o luna jumate daca nu-ti cresc repede) e putin scump....bine pt cine are salar mare nu e mult :> dar pt cine nu nu prea se merita...parerea mea :-p

lore_vasc
10.09.2010, 23:52:02
Lore la o tipa pe nume Tunde care lucreaza la Sol Spa...e acolo cum mergi spre spitalul vechi ....are foarte multe poze cum le-a facut clientelor si are si o gramada de premi.....eu sincer nu am vrut sa mi le pun din gel pt k eu am formatul lor f frumos...adica ce ati vazut is unghiile mele dar intarite bine cu gel pt k le am de 3 luni si prima data ce mi-a pus gel mai lung ca aveam unghiile micute dar am reusit sa nu le rup si acum dedesupt is ale mele doar k is intarite f bine cu gel...ma refer la astea de mireasa mi le-a intarit mult mai bine decat in general....eu eram inpotriva unghiilor de gel am zis ca doar un strat mi-ar trebui f subtire sa nu mi se rupa ale mele dar nu prea am rabdare sa le las lungi si tot timpu le taiam fff scurt ....asa ca ma convins cumnatamea sa merg sa mi le pun dar cred ca nu o sa mai merg la umplut....is f faine si practice doar k is putin si scum pe daca stai sa te gandesti k lunar trebe sa mergi sa le umpli si dai cam in jur de 80 de lei ( bine stiu si cu 40 de lei care le umple doar k nu le face fain asa ca daca tot dai banu dai sa se merite si sa te tina o luna si chiar o luna jumate daca nu-ti cresc repede) e putin scump....bine pt cine are salar mare nu e mult :> dar pt cine nu nu prea se merita...parerea mea :-p

Stiu unde este Sol Spa ca acolo a lucrat si o miresica de-a noastra Antonia la care si-a facut cumnata unghiile de mireasa si eu acum cat am stat in Ro:).....lucreaza si ea foarte bine;-)La Tunde si-a facut si Tilla unghiile:)Eu daca nu ma insel umplutul este 50lei nu poate fi 80lei ca atat costa prima data cand iti pui unghii.

camy_a
10.09.2010, 23:55:06
si eu la ea umbla,e 70 ,80 o fi pt mireas,presupun ca variaza in functie de model,unghii rupte etc

lore_vasc
11.09.2010, 10:34:30
si eu la ea umbla,e 70 ,80 o fi pt mireas,presupun ca variaza in functie de model,unghii rupte etc
Atata costa umplutul?sau cand le pui prima data?:-\

lore_vasc
11.09.2010, 10:46:27
Natalia imi place tare mult machiajul....cine ti l-a facut?:)

natalia_sima
11.09.2010, 11:02:25
Natalia imi place tare mult machiajul....cine ti l-a facut?:)

hm...Machiajul a fost superb, a fost facut de una din nasele mele, care este make-up artist, este meseria ei si chiar se pricepe, cred ca se vede! Am optat si pentr gene false si pietricele pentru a fi ceva mai deosebit!

natalia_sima
11.09.2010, 16:11:22
Foarte frumoase unghii face si Diana de la salon Elle de pe str. Closca. Va arat poza!!

lore_vasc
11.09.2010, 18:57:30
hm...Machiajul a fost superb, a fost facut de una din nasele mele, care este make-up artist, este meseria ei si chiar se pricepe, cred ca se vede! Am optat si pentr gene false si pietricele pentru a fi ceva mai deosebit!
Foarte frumos!Ai putea sa ne dai adresa salonului unde lucreaza?[-o<

natalia_sima
18.09.2010, 10:32:53
Foarte frumos!Ai putea sa ne dai adresa salonului unde lucreaza?[-o<

Din pacate ea nu profeseaza in Romania. Chiar imi pare fosrte rau!

lore_vasc
20.09.2010, 10:36:48
offf ce pacat:-<

roxi_libo
07.01.2011, 15:03:34
fetelor, vreau sa imi fac paru frumos pt botezul Dariei. Am vrua sa imi iau hainite noi dar azi mi-am luat o rochita asa ca nu imi mai raman, macar paru sa mi-l dac mumos.

Stiti pe cineva care e dispusa sa lucreze duminica?plsss help k nu gasesc pe nimeni

Asta e rochita \:D/ sa vina vara!!!!!!!!!!!!!!

Ramontzy
09.01.2011, 23:51:44
fetelor, vreau sa imi fac paru frumos pt botezul Dariei. Am vrua sa imi iau hainite noi dar azi mi-am luat o rochita asa ca nu imi mai raman, macar paru sa mi-l dac mumos.

Stiti pe cineva care e dispusa sa lucreze duminica?plsss help k nu gasesc pe nimeni

Asta e rochita \:D/ sa vina vara!!!!!!!!!!!!!!

Roxi, superba rochita, sa o porti sanatoasa. La Expressive eu asa stiu ca lucreaza duminica. Ca eu am fost la ei intr-o duminica. Numa treba sa iti faci programare din timp.

gabitza_roca
10.01.2011, 09:04:39
superba rochia Roxi!!!! ;;)
si eu sunt de parere ca la un salon care se respecta sigur lucreaza cineva si duminica, ca doar domnisoarele si doamnele au nevoie de serviciile lor si duminica...
daca nu reusesti sa te programezi nicaieri...anunta-ma... vb cu verisoara mea ..ea lucreaza la un salon mai mic langa piata somes, sincer nu stiu daca e deschis si duminica..dar ne putem intelege cu ea...

gabitza_roca
10.01.2011, 09:05:29

unde profeseaza? in ce tara? de curiozitate...;))

Ralkiss
05.03.2011, 21:01:11
cine imi recomanda o coafeza buna?eu merg tot timpul la cj la coafor si nu am nici o idee unde as putea sa ma duc in satu mare pentru coafura de nunta:(

lore_vasc
07.03.2011, 17:38:53
cine imi recomanda o coafeza buna?eu merg tot timpul la cj la coafor si nu am nici o idee unde as putea sa ma duc in satu mare pentru coafura de nunta:(
Eu,Ramontzy,LaRubia si nu mai retin daca si alta miresica am fost la Salon Expresive la Eva Czikai si am fost foarte multumite.....am scris fiecare la acest topic de aceea am si indraznit sa spun in general :)

ana_strumfi
08.03.2011, 11:01:33
Eu,Ramontzy,LaRubia si nu mai retin daca si alta miresica am fost la Salon Expresive la Eva Czikai si am fost foarte multumite.....am scris fiecare la acest topic de aceea am si indraznit sa spun in general :)

Si eu acolo am fost:D

sulimaioana
02.05.2011, 08:44:24
fetelor imi trimiteti si mie nr de tel al lui gaby antal , va rog ?

roxa_delia
02.05.2011, 09:44:41

Gabi Antal a murit anul trecut in iulie.d-zeu sa o odihneaca in pace!!! cred ca scrie si pe site..

lolicriss1234
02.05.2011, 12:51:56

In salonul Gabrielei Antal lucreaza acum Bea Trif ...
gasesti toate datele ei de contact pe fb ...http://www.facebook.com/farmec.company#!/trifbeatrix

sulimaioana
11.05.2011, 15:34:42
Multumesc frumos roxa_delia ....pacat ca nu prea am timp sa intru pe site sa vb si eu mai mult cu voi fetelor,va pup si celor care urmeaza sa se casatoreasca le urez casa de piatra si o nunta ca-n povesti !

sulimaioana
11.05.2011, 15:36:04
Aaa , si iti multumesc foarte frumos si tie lolicriss1234 !

sulimaioana
11.05.2011, 15:45:33
Si sa va mai intreb ceva ...Mi-a fost recomandata de cineva o tipa pe nume andreea de la alma spa , zicea ca e cea mai buna cosmeticiana din oras , ati auzit ceva despre ea?

adriana12345
25.05.2011, 19:12:34
Foarte frumoase unghii face si Diana de la salon Elle de pe str. Closca. Va arat poza!!

Natalia,poti sa imi scri te rog pentru cat pune unghii si umplut la Diana(salon Elle)?

lore_vasc
31.05.2011, 23:09:55
Natalia,poti sa imi scri te rog pentru cat pune unghii si umplut la Diana(salon Elle)?

Natalia nu a mai intrat pe forum de mult timp...daca ii scri mesaj privat Pm iti v-a raspunde mai repede.

AnaidC
05.07.2011, 17:27:25
buna fetelor,poate sa imi zica cineva de Bobita???va place?as pleca la ea pt o proba si coafura finala.pentru machiaj,plec la Roxana,de la salonul Splend'or,acolo am fost de mai multe ocazii si lucra fff bine

roxi_libo
08.07.2011, 18:03:21
buna fetelor,poate sa imi zica cineva de Bobita???va place?as pleca la ea pt o proba si coafura finala.pentru machiaj,plec la Roxana,de la salonul Splend'or,acolo am fost de mai multe ocazii si lucra fff bine

Eu am fost la Bobita de cateva ori pt ca sora ei Camelia era in concediu, e ok nu vei iesi plangand :) pentru ca se pricepe fbine, dar Cami e muuult mai buna!!! dupa parerea mea. Eu merg la ele de 9 ani :P
Aici e freza bobita :)

abyra
31.07.2011, 20:47:36
eu mi-am facut programare prima data la salon E x p r e s s i v e ,la Eva Czikai,sper ca am scris bine,dar am auzit ca nu prea fixeaza bine parul,si cam cad agrafele,dupa cateva ore.Oricum m-am suparat ca m-am dus la ea sa-mi vopseasca parul,cu 2 sapt inainte si mi-a iesit o culoare alba in cap,zici ca eram moarta,vroiam un blond natural,si m-a decolorat de totului,nu-mi statea nici cum.....am plans cat am plans si dupa 2 zile mi-am luat eu o vopsea ,un 8.1 care sa mi-l mai inchida,eu folosesc intotdeauna un 9.1Si pana la urma am fost ok,atunci m-am enervat eu si am zis ca-mi anulez si programarea de mireasa.Eu m-am dus si dupa zvonuri si am anulat programarea cu o sapt inainte,si m-am dus la salonul de pe careiului,S e l e n a parca ii spune,vis-a vis de Lebada,langa barul Absolut,acolo mi-am facut o proba inainte,dar altfel a fost parul si la proba mi-a placut cum mi-a lucrat ,dar intre timp mi-am schimbat coafura,am vrut altfel ca la proba,ca nu mergea bine cu rochia,in sfarsit,nu mi-au stat deloc buclele,dupa vreo 2 ore mi s-au intins,nu mi-a placut deloc,si pe deasupra m-am inteles la inceput la un pret si mi-a cerul la sfarsit altul,aproape dublu,mie nu-mi plac oamenii care profita de simplul fapt ca esti mireasa,in sfarsit..........in schimb agrafele nu mi-au cazut din par..;))

simona277
08.08.2011, 10:50:15
buna fetelor
cu cat timp inainte trebuie sa-mi fac programare la coafor?

ana_strumfi
10.08.2011, 17:47:58
buna fetelor
cu cat timp inainte trebuie sa-mi fac programare la coafor?

Este recomandat sa faci si o proba la coafura si machiaj, depinde si de salon si de perioada anului, dar aprox 1 luna-1 luna jumatate ajunge(in acest timp sa se faca si proba)

roxi_libo
10.08.2011, 18:19:51
eu mi-am facut programare prima data la salon E x p r e s s i v e ,la Eva Czikai,sper ca am scris bine,dar am auzit ca nu prea fixeaza bine parul,si cam cad agrafele,dupa cateva ore.Oricum m-am suparat ca m-am dus la ea sa-mi vopseasca parul,cu 2 sapt inainte si mi-a iesit o culoare alba in cap,zici ca eram moarta,vroiam un blond natural,si m-a decolorat de totului,nu-mi statea nici cum.....am plans cat am plans si dupa 2 zile mi-am luat eu o vopsea ,un 8.1 care sa mi-l mai inchida,eu folosesc intotdeauna un 9.1Si pana la urma am fost ok,atunci m-am enervat eu si am zis ca-mi anulez si programarea de mireasa.Eu m-am dus si dupa zvonuri si am anulat programarea cu o sapt inainte,si m-am dus la salonul de pe careiului,S e l e n a parca ii spune,vis-a vis de Lebada,langa barul Absolut,acolo mi-am facut o proba inainte,dar altfel a fost parul si la proba mi-a placut cum mi-a lucrat ,dar intre timp mi-am schimbat coafura,am vrut altfel ca la proba,ca nu mergea bine cu rochia,in sfarsit,nu mi-au stat deloc buclele,dupa vreo 2 ore mi s-au intins,nu mi-a placut deloc,si pe deasupra m-am inteles la inceput la un pret si mi-a cerul la sfarsit altul,aproape dublu,mie nu-mi plac oamenii care profita de simplul fapt ca esti mireasa,in sfarsit..........in schimb agrafele nu mi-au cazut din par..;))
;)) esti simpatica. Si eu la Eva am fost dar nu mai merg... :) mie mi-a luat mai mult decat era afisat la ea sau pe net... si m-a si terminat la 2.30pm ;)) fiind programata la 9....am!:) Mi-a cazut doar voalu cand am ajuns acasa :))

adriana12345
11.08.2011, 20:32:16
eu mi-am facut programare la coafura si machiaj pe Closca la salon Elle,la coafura intotdeauna acolo merg si sunt foarte multumita.si parul meu este extrem de moale si rar dar coafeza mea mereu reuseste sa mi-l faca cumva,intradevar eu zic sa imi faca tot coc pentru ca nu imi place desfacut dar dupa parerea mea lucreaza super ;daca vreti puteti incerca si acolo,eu va recomand cu caldura;;)

blueoana
12.09.2011, 20:56:12
imi spuneti va rog un coafor in apropiere de restaurantul romantic,merg in satu mare la o nunta si nu as merge din cj aranjata,aaa mai vreau si machiaj si cazare in zona, va rog sa ma ajutati

blueoana
24.09.2011, 21:19:44
imi puteti spune ceva va rog de alma spa? de coafor, cum machiaza...

simona277
25.04.2012, 14:12:27
buna fetelor
am nevoie de ajutor
a fost cineva la machiaj si coafura la salon beautyland in satu mare
daca imi puteti scrie niste impresii
sincer nu stiu unde sa merg sa ma programez pentru nunta
sunt foarte importante
mltumesc

simona277
29.04.2012, 12:29:41
fetelor ce parere aveti despre salonul beautyland?
a fost cineva acolo?
dar despre expressive tegzes aniela
de machiaj cel mai mult mi-ar placea la mare eniko dar inca nu am reusit sa dau de ea
voi unde v-ati programat?

Mirabelas
21.05.2012, 14:43:13
Stiti cumva ce preturi are Bea Trif la machiaj?

ionutzikaf
23.01.2013, 13:42:36
Fetelor NU recomand salonul Expressive al Evei..dupa ce ca am depasit cu 2 ore...ora la care trebuia sa fiu gata..parul mi-a stat ca naiba si pe cand sa ma machieze tipa nici nu mai avea gene false..oribil.noroc ca platisem inainte sa ma machieze si genele ca altfel nici nu imi mai punea. Problema majora a fost ca fetele si-au facut mai multe programari decat puteau duce..o harababura totala a fost. Jalnic!!!

ioana_maria_sm
23.03.2015, 22:20:57
Despre Anca Rosan ce parere aveti? Am vazut cateva imagini pe internet cum lucreaza, insa parca e mai mult pe machiaj semipermanent. Ce-i drept parca ma tenteaza si un tatuaj de sprancene caci ale mele sunt cam aiurea. Insa as dori sa stiu daca s-a machiat cineva la ea si daca a fost multumita.
Multumesc frumos!