PDA

Versiunea completa : President 4

ioanagabiro
09.02.2010, 12:27:37
buna miresici! eu o sa fac nunta pe 18 iunie 2011 la president 4 cort. mai este cineva care face nunta acolo?:)

sabinilie
10.02.2010, 14:35:04
Din cate am inteles eu ar fi vorba de o locatie care se va deschide abia in mai 2010.

Eu as vrea sa fac acolo pe 9 oct. NU sunt insa decis, e cam tarziu.
Oricum, voi merge acolo sa il vad si revin daca esti interesata.

PaulaOana21
11.02.2010, 20:53:10
buna miresici! eu o sa fac nunta pe 18 iunie 2011 la president 4 cort. mai este cineva care face nunta acolo?:)

buna...si eu voi face nunta tot pe 18 iunie...culmea e ca azi ma gandeam ca ar fi super sa rezervam pt president 4..dar se pare k ne-ai luat-o inainte:-p

imi poti spune te rog care este pretul unui meniu la ei pt 2011?
mersic:*

ioanagabiro
12.02.2010, 13:33:11
buna...si eu voi face nunta tot pe 18 iunie...culmea e ca azi ma gandeam ca ar fi super sa rezervam pt president 4..dar se pare k ne-ai luat-o inainte:-p

imi poti spune te rog care este pretul unui meniu la ei pt 2011?
mersic:*

buna. din cate stiu si pe 11 iunie 2011 este rezervat. asa ca trebuie sa te grabesti. noi am vorbit cu doamna magda si ne-a spus ca meniul va fi in jur de 190 - 200 de Ron pentru 2011.:*

sabinilie
15.02.2010, 11:11:19
Despre locatie insa, ce stiti?
Mie unul mi se pare cam aiurea pe centura unde era strandul, dar ...
Abia astept sa se instaleze, sa vedem cum va arata.

ioanagabiro
16.02.2010, 11:12:08
Despre locatie insa, ce stiti?
Mie unul mi se pare cam aiurea pe centura unde era strandul, dar ...
Abia astept sa se instaleze, sa vedem cum va arata.

am inteles ca prima nunta este pe 3 iulie anul acesta. cu siguranta o sa merg si o sa-l vad. am inteles ca starndul nu o sa mai fie,ci o sa devina piscina restaurantului president.......

alyntuk
05.03.2010, 11:00:35
buna nu stiam ca sa rezervat asa repede si ptr 2011 eu fac nunta anul asta pe 18 sept acolo si sincer abia astept sa vad cum arata oricum d na magda ma asigurat ca o sa arata exact ca in pozele din site ul lor si ne da inclusiv covorul rosu de la intrare mie mi sa parut o idee geniala sa fac la cort si mai ales ca e f incapator si arata si frumos

ioanagabiro
08.03.2010, 14:04:00
buna nu stiam ca sa rezervat asa repede si ptr 2011 eu fac nunta anul asta pe 18 sept acolo si sincer abia astept sa vad cum arata oricum d na magda ma asigurat ca o sa arata exact ca in pozele din site ul lor si ne da inclusiv covorul rosu de la intrare mie mi sa parut o idee geniala sa fac la cort si mai ales ca e f incapator si arata si frumos

buna. si eu abia astept sa vad cortul. tu o sa faci prima nunta asa ca o sa astept poze si impresii din partea ta:). spor la pregatiri :)

simy_simo
16.03.2010, 15:05:53
Salutare!
Fetele imi puteti da si mie mai multe detalii de president cort?
capacitate , ce conditii sau ce ati discutat cu dna magda?
eu sunt din galati si in mai vreau sa ma duc sa vb cu dna magda, si sa stiu si eu mai multe detalii!
vor , ajutor cu orice informatie!!!

ioanagabiro
16.03.2010, 19:11:11
Salutare!
Fetele imi puteti da si mie mai multe detalii de president cort?
capacitate , ce conditii sau ce ati discutat cu dna magda?
eu sunt din galati si in mai vreau sa ma duc sa vb cu dna magda, si sa stiu si eu mai multe detalii!
vor , ajutor cu orice informatie!!!

buna.
capacitatea este de 150 - 450 de persoane, avansul este de 1 000 RON, care de fapt este chiria pentru cort si nu se scad, meniul 180- 200 Ron/ persoana, cortul o sa fie exact ca in poze asa ne-a asigurat doamna Magda. prima nunta o sa fie acolo pe 3 iulie anul acesta. si eu abia astept sa-l vad :). daca mai ai ceva intrebari poti sa imi spui :)

identic
17.03.2010, 09:40:16
[quote=ioanagabiro;3099177]buna.
capacitatea este de 150 - 450 de persoane, avansul este de 1 000 RON, care de fapt este chiria pentru cort si nu se scad, meniul 180- 200 Ron/ persoana, cortul o sa fie exact ca in poze asa ne-a asigurat doamna Magda. prima nunta o sa fie acolo pe 3 iulie anul acesta. si eu abia astept sa-l vad :). daca mai ai ceva intrebari poti sa imi spui :)[/quo
pretul meniului/persoana, ce contine? decat mancarea o are inclusa si noi venim cu bauturile si restul??

ioanagabiro
17.03.2010, 17:12:44
pretul meniului/persoana, ce contine? decat mancarea o are inclusa si noi venim cu bauturile si restul??

meniul este stabilit inainte cu 2-3 saptamani de nunta si depinde de tine ce iti doresti sa contina acesta......daca are 3 feluri sau 4 feluri de mancare....cate cafele,etc.....si da bauturile si sucurile le aduci tu. nu stiu exact daca tortul este inclus. daca o sa aflu o sa va spun :)

sabinilie
18.03.2010, 09:29:41
Eu stiu cateva diferente:
- meniul se face functie de ce doresti sa se serveasca si include suc / apa nelimitat. Restul bauturilor le poti aduce tu singura.
- cei 1000 RON dati la inceput se considera AVANS si nu chirie la cort.
- prima nunta e in mai. Incepand din aprilie, cortul va fi montat.

Mie asa mi s-a spus...

ioanagabiro
18.03.2010, 12:57:57
Eu stiu cateva diferente:
- meniul se face functie de ce doresti sa se serveasca si include suc / apa nelimitat. Restul bauturilor le poti aduce tu singura.
- cei 1000 RON dati la inceput se considera AVANS si nu chirie la cort.
- prima nunta e in mai. Incepand din aprilie, cortul va fi montat.

Mie asa mi s-a spus...

La mine pe contract scrie chirie pentru cei 1 000 RON.sigur ti-au spus ca meniul contine apa si suc nelimitat?eu am inteles altceva....daca contine cu atat mai bine<:-P .....cat despre prima nunta mie asa mi s-a spus....daca o sa fie in mai cu atat mai bine pentru ca vreau sa vad cum o sa fie cortul....oricum au zis ca or sa ne sune sa mergem sa-l vedem....

lidzuca
19.05.2010, 20:40:54
Fetelor, am si eu cateva intrebari.....Am fost acum 2-3 saptamani in locul in care ar trebui sa fie restaurantul si in afara de niste toalete refacute si o fundatie turnata, nu am vazut nimic. Piscina (fostul strand) arata exact la fel ca acum 5 ani. Pe site arata intradevar excelent, dar suntem in mai iar prima nunta este intr-o luna si jumatate. Mai are cineva ceva vesti despre evolutia lucrarilor?

maddlen
10.06.2010, 13:30:13
Buna,
Eu o sa am nunta la cort pe 11.06.2011 :), vroiam sa va spun ca am fost acum vreo 2 saptamani sa il vad k nu mai aveam rabare si am vazut ca era montat.... este foarte mare are aprox 700mp... Abia astept sa vad cum va fii la prima nunta in Iulie.
Pup,
Mada

lidzuca
10.06.2010, 21:00:05
Mada, dar piscina era facuta? Un cort nu e greu de ridicat dar dna Magda a spus ca piscina va arata ca pe site, iar cand am fost eu arata ca un bazin de inot....

luluv
14.06.2010, 20:49:42
Mada, dar piscina era facuta? Un cort nu e greu de ridicat dar dna Magda a spus ca piscina va arata ca pe site, iar cand am fost eu arata ca un bazin de inot....

Eu cred c-o sa arate misto,bine nici chiar ca pe site dar e mai interesant decat un restaurant.stie cineva daca exista o limita minima de invitati?

CONT-INCHIS-041
15.06.2010, 13:24:55
Salutare,
Am si eu o rugaminte ...puteti sa-mi dati si mie adresa (site-ul) acestei locatii? Sunt curioasa cum arata in poze....pentru ca dupa ce ati spus voi pe aici pare destul de interesant. :) Va multumesc !

maddlen
15.06.2010, 17:58:02

Buna,
Din cate am inteles o sa fie gata si piscina...nu o sa ramana asa...si am mai auzit un zvon neoficial ...k o sa arate mult mai bine decat cea de pe site :), sper sa fie totul gata pana la prima nunta...normal asa ar trebui k ce este acum este foarte inestetic...

alyntuk
22.06.2010, 16:03:40
Buna,
Din cate am inteles o sa fie gata si piscina...nu o sa ramana asa...si am mai auzit un zvon neoficial ...k o sa arate mult mai bine decat cea de pe site :), sper sa fie totul gata pana la prima nunta...normal asa ar trebui k ce este acum este foarte inestetic...
BUNA FETELE =; si eu fac anul asta la president cort pe 18 septembrie si eram si eu la fel de speriata cand vedeam ca nu este finalizat cortul si ca deja prima nunta e pe 3 iulie si am fost saptamana trecuta acolo ca sa vad care e treaba si pot sa va spun CA O SA FIE SUPER erau acolo si niste muncitori si am putut vedea si interiorul este de vis o sa fei f frumos si inauntru ba chiar e mult mai frumos ca pe site numai ca cei de pe 3 iulie nu au noroc in privinta piscinei ca nu o sa fei terminata pana atunci in rest e fff frumos iar pana in toamna cand fac eu ma asigurat ca o sa fie si piscina gata........... si mi au mai spus ca or sa puna si fantani arteziene si o sa fie totul plin de luminite inclusiv piscina ....................asa ca stati linistite

ioanagabiro
29.06.2010, 13:15:45
eu nu am avut timp sa merg sa-l vad, dar ma bucur sa aud de la voi ca a iesit bine.asteptam poze de la cele care fac anul asta si de asemenea impresii,recomandari.......... spor la pregatiri va doresc si o nunta frumoasa!!!!>:D<;-)

maddlen
06.07.2010, 15:35:42
Buna fetelor...am fost sambata sa vad cortul in care o sa facem si noi nunta :)...este foarte frumos...aproape ca cel de pe site....diferenta o fac scaunele care nu erau asa cum arata ei pe site...husele cel putin cred ca erau improvizate :( semanau f bine cu cele de la president 3 dar fara funda aceea albastra. Piscina arata asa cum cred ca o stiti toate...doar ca erau 3 fantani arteziene pe laterala de langa cort si seara urmau sa se aprinda si liminitele.

luluv
07.07.2010, 17:41:20
Buna fetelor...am fost sambata sa vad cortul in care o sa facem si noi nunta :)...este foarte frumos...aproape ca cel de pe site....diferenta o fac scaunele care nu erau asa cum arata ei pe site...husele cel putin cred ca erau improvizate :( semanau f bine cu cele de la president 3 dar fara funda aceea albastra. Piscina arata asa cum cred ca o stiti toate...doar ca erau 3 fantani arteziene pe laterala de langa cort si seara urmau sa se aprinda si liminitele.

A facut cumva cineva si niste poze pe acolo?:)

lidzuca
11.07.2010, 22:12:38
Am atasat eu cateva poze de la restaurant. Sa speram ca pana la urma or sa termine si piscina.

lidzuca
11.07.2010, 22:17:25
Eu mai am o intrebare....Am auzit ca in anii trecuti la fiecare nunta veneau niste dansatori din partea restaurantului. Aveti idee daca anul acesta vor mai fi?

maddlen
15.07.2010, 13:47:33
Eu mai am o intrebare....Am auzit ca in anii trecuti la fiecare nunta veneau niste dansatori din partea restaurantului. Aveti idee daca anul acesta vor mai fi?

Buna,
Am fost anul acesta in aprilie la o nunta la president 2 si nu au fost dansatorii. Deci...este criza asa k au taiat si surpriza din partea localului. Mai este o problema care nu stiu daca am observat-o doar eu...meniul...sincer mie una mi se pare cam saracacios...sau pur si simplu nu este ornat calumea. Daca a mai fost vreuna din voi la nunti la ei...vreau sa stiu daca a-ti observat acelasi lucru :(.
Pupicei

alyntuk
15.07.2010, 21:51:27
[QUOTE=maddlen;3446713]Buna,
Am fost anul acesta in aprilie la o nunta la president 2 si nu au fost dansatorii. Deci...este criza asa k au taiat si surpriza din partea localului. Mai este o problema care nu stiu daca am observat-o doar eu...meniul...sincer mie una mi se pare cam saracacios...sau pur si simplu nu este ornat calumea. Daca a mai fost vreuna din voi la nunti la ei...vreau sa stiu daca a-ti observat acelasi lucru :(.
PupiceiMENIUL DIN CATE STIU EU IL FACEM NOI ADICA NOI II SPUNEM CE SI CUM SA PUNA .PROBABIL MIRII AU VRUT UN MENIU MAI MICUT DIN CAUZA BUGETULUI:(

adriana_nikoleta
18.07.2010, 13:48:22

am fost la o nunta acum 2 sapt akolo....e super....cea mai frumoasa incapere daca pot sa-i zic asha din pl.
dar cate pers ai u la nunta ca am fost si eu sa intreb si mi-au zis ca doar de la 200 in sus si astea cat de cat confirmate

adriana_nikoleta
18.07.2010, 13:51:38
La mine pe contract scrie chirie pentru cei 1 000 RON.sigur ti-au spus ca meniul contine apa si suc nelimitat?eu am inteles altceva....daca contine cu atat mai bine<:-P .....cat despre prima nunta mie asa mi s-a spus....daca o sa fie in mai cu atat mai bine pentru ca vreau sa vad cum o sa fie cortul....oricum au zis ca or sa ne sune sa mergem sa-l vedem....
ai dreptate am fost p 3 iulie akolo si ne-au confirmat si mirii ca era prima nunta

sabinilie
02.08.2010, 14:21:06
Poze din weekend:

Mai ramane piscina si gardul.
Si mai ramane sa merg si eu la o nunta intr-o sambata ca observator... :)

Una peste alta, e super... Pana pe 9 oct, se numara zilele.

ioanagabiro
02.08.2010, 15:02:18
am fost la o nunta acum 2 sapt akolo....e super....cea mai frumoasa incapere daca pot sa-i zic asha din pl.
dar cate pers ai u la nunta ca am fost si eu sa intreb si mi-au zis ca doar de la 200 in sus si astea cat de cat confirmate

ma bucur sa aud ca sala este frumoasa, eu nu am avut timp sa o vad.....doar in pozele atachate de voi>:D<.
Nicoleta cand am fost sa dam avansul, Doamna Magda ne-a zis ca trebuie sa avem un minim de 200 de persoane asa cum ti-a spus si tie:)

ioanagabiro
02.08.2010, 15:19:20
Poze din weekend:

Mai ramane piscina si gardul.
Si mai ramane sa merg si eu la o nunta intr-o sambata ca observator... :)

Una peste alta, e super... Pana pe 9 oct, se numara zilele.

Multumim pentru poze!:)
Speram sa ne atachezi poze si de la nunta!sa ai o zi frumoasa! spor la pregatiri >:D<

alexandru05
30.08.2010, 22:22:04
stiti cumva pentru 2011 mai sunt locuri libere?
ms :*

ioanagabiro
26.09.2010, 00:33:45
stiti cumva pentru 2011 mai sunt locuri libere?
ms :*

buna
nu stiu daca mai sunt locuri libere.......poate mai ai noroc......trebuie sa mergi sa vb cu doamna Magda. bafta!!!!

sabinilie
10.02.2011, 15:29:06
Multumim pentru poze!:)
Speram sa ne atachezi poze si de la nunta!sa ai o zi frumoasa! spor la pregatiri >:D<
Daca vrea cineva sa vada poze:
http://www.facebook.com/album.php?id=1340846106&aid=97032 Dc vreti si altele, gasim, nu e problema!

A fost super localul! Nota 20!

criss_
10.02.2011, 19:55:54
in topul meu,este pe primul loc:D am fost anul trecut la o nunta acolo...mi-a placut enorm enorm de mult,dar din cauza nr de pers impuse,a trebuit sa cautam un alt restaurant:(

elenush1986
28.03.2011, 20:20:34
stiti cumva daca husele de la mese si de la scaune raman aceleasi , sau le putem schimba in functie de ce culori vrem noi ?pe mine ma tenteaza president 4, dar si mai tare president 5 ..

deea2020
11.04.2011, 21:50:25
stiti cumva daca husele de la mese si de la scaune raman aceleasi , sau le putem schimba in functie de ce culori vrem noi ?pe mine ma tenteaza president 4, dar si mai tare president 5 ..

Buna!Nu stiu exact cate feluri de huse au ei.Daca nu-ti place ce au ei poti sa iti iei tu ce iti place de la o firma de decoratiuni.

elenush1986
12.04.2011, 21:02:54
Buna!Nu stiu exact cate feluri de huse au ei.Daca nu-ti place ce au ei poti sa iti iei tu ce iti place de la o firma de decoratiuni.

Nu. nu pot. Ei se ocupa de decorarea salii mai putin florile pe care le aducem noi .

deea2020
13.04.2011, 12:04:37
[QUOTE=elenush1986;4113153]Nu. nu pot. Ei se ocupa de decorarea salii mai putin florile pe care le aducem noi .[/QUOT

daca ai firma de decoratiuni nu poti schimba husele?atunci cand am semnat contractul mie mi-a spus dna magda ca le putem schimba daca vrem.probabil e valabil numai la P1, P2 si P3.

elenush1986
13.04.2011, 20:48:14
daca ai firma de decoratiuni nu poti schimba husele?atunci cand am semnat contractul mie mi-a spus dna magda ca le putem schimba daca vrem.probabil e valabil numai la P1, P2 si P3.[/QUOTE]

noua asa ne-a spus ca pt cort, ca noi de cort am intrebat .da , sigur nu putem schimba husele, trebuie sa lasam asa cum este .

andreea_fialcovschi
19.08.2011, 16:38:31
si eu o sa fac nunta acolo pe 19 mai 2012 , si as fi vrut sa - mi spuneti cum a fost la voi si daca ati avea si poze ar fi perfect . Casa de piatra !

elenush1986
19.08.2011, 21:08:34
si eu o sa fac nunta acolo pe 19 mai 2012 , si as fi vrut sa - mi spuneti cum a fost la voi si daca ati avea si poze ar fi perfect . Casa de piatra !

\:D/\:D/\:D/\:D/ amandoua avem nunta pe aceeasi data, la 2 restuarante usa in usa , sa nu ne confunde mirii intre noi :)))

andreea_fialcovschi
23.08.2011, 12:15:13
\:D/\:D/\:D/\:D/ amandoua avem nunta pe aceeasi data, la 2 restuarante usa in usa , sa nu ne confunde mirii intre noi :)))

super tare :D pei tre sa vb atunci eventual cand ne fura sa nu greseasca corturile ! eu am sat soar avansul la restaurant momentan , u cum stai pana acum cu organizarea?

elenush1986
24.08.2011, 10:34:20
super tare :D pei tre sa vb atunci eventual cand ne fura sa nu greseasca corturile ! eu am sat soar avansul la restaurant momentan , u cum stai pana acum cu organizarea?

in mare cam da, am organizat. dar incep sa le pun pe hartie si ma ia lesinul :)))
am vb cu un dj, ne-am orientat si la un fotograf din ploiesti, am primit o recomadare si pt o firma de organizari pt flori ...

andreea_fialcovschi
24.08.2011, 15:49:50
in mare cam da, am organizat. dar incep sa le pun pe hartie si ma ia lesinul :)))
am vb cu un dj, ne-am orientat si la un fotograf din ploiesti, am primit o recomadare si pt o firma de organizari pt flori ...

Am inteles, eu inca sunt in cautari ptr. fotograf si cameraman ,si plus ca inca nu am gasit nici lautari .
Bine de gasit , am gasit dar preturile sunt dupa parerea mea mult prea mari .
Unul dintre fotografi cerea undeva la 1300 eur , lautarii se invart si ei pe la 2000 eur si la cameraman nu vreau sa ma mai gandesc.
Deja ma ia capu!
Sala voastra nu e aranjata tot cu fulgi, sau vrei sa-ti faci u aranjament din flori?

andreea_fialcovschi
24.08.2011, 21:15:30

ufffffffffffff, dupa ce ti-am scris o groaza am vazut ca tre sa am 10 mesaje ca sa pot trimite:((
cu sergio am vb , nu intra in buget
mai caut , e cam greu ptr. ca imi trebuiesc 2 cameramani , unul in BUC. si unul in PL.
Vroiam sa te intreb daca ai vb si la biserica sau e prea devreme?

oana0810
06.04.2014, 16:10:37
miresici...nu e nimeni pe aici sa faca nunta in president 4?

adela_2086
25.07.2014, 16:04:31
miresici...nu e nimeni pe aici sa faca nunta in president 4?
ba da, 16.05.2015...o caut pe miresica din celalat cort, president 5...poate reusim sa facem ceva fain impreuna:)))

Ralucap91
20.08.2014, 21:25:59
ba da, 16.05.2015...o caut pe miresica din celalat cort, president 5...poate reusim sa facem ceva fain impreuna:)))
buna miresica, nu voi fi colega ta, insa as dori cateva informatii despre president 4, cat este meniul si ce include?

adela_2086
07.09.2014, 16:48:28
Uite un link http://www.hotelrestaurantpresident.ro/meniu/ Aici gasesti cele 12 variante de meniu pe care le poti combina...ni s-a spus ca pana in ianuarie vor ma aparea 3 variante!Atentie...calculeaza si cafeaua, care este 6 lei persoana si esti obligata sa o iei de la ei. Ai incluse doar husele de scaune si fetele de mese.

adela_2086
08.09.2014, 22:12:19
oana, vad ca ai nunta in nov, ai mai stabilit ceva cu magda? tocmai am aflat ca la o nunta in august chelnerii au fost execrabili, nici macar nu au fost imbracati la fel, desi asa i se promisese miresicii...si mult mai multe lucruri de care, sincer, ma ingrozesc...candy bar-ul a ramas gol si desi aveau in spate f multe prajituri nu i le-au mai pus...plus seful de sala cu care nu s-au inteles deloc...magda era in concediu...

adela_2086
15.11.2014, 15:27:52
Oana, vad ca ai facut nunta! Casa de piatra! Cum a fost la President 4? Asteptam opiniile tale!!!

rodica92
16.04.2015, 22:11:45
Buna.. dar in august nu are nimeni nunta la President 4?