PDA

Versiunea completa : Maestro

Adriana1980ro
03.02.2010, 18:39:28
Buna fetelor.
Noi am hotarat sa facem nunta la Restaurant Maestro, pe 21 Dec. Sala e minunata, eleganta, selecta.
Dar nu am auzit pe nimeni vorbind despre acest restaurant. Nu a facut nimeni nunta acolo, nu a-ti fost la vreuna?
Va rog sa imi dati de stire.

laura2112
05.02.2010, 12:26:00
Buna fetelor.
Noi am hotarat sa facem nunta la Restaurant Maestro, pe 21 Dec. Sala e minunata, eleganta, selecta.
Dar nu am auzit pe nimeni vorbind despre acest restaurant. Nu a facut nimeni nunta acolo, nu a-ti fost la vreuna?
Va rog sa imi dati de stire.

Sala e chiar frumoasa. Eu nu am fost acolo la nici o nunta.
Stiu doar ca mancarea e super buna.
Cat este meniul? Ce capacitate ti-au zis ca are sala?

Adriana1980ro
08.02.2010, 18:39:38
Sala e chiar frumoasa. Eu nu am fost acolo la nici o nunta.
Stiu doar ca mancarea e super buna.
Cat este meniul? Ce capacitate ti-au zis ca are sala?

Sala are capacitate maxim 110 pers. Meniul e cat te tine bugetul, dar poti face ceva bun undeva la 150-160 RON.
Toata lumea imi zice ca mancarea e super...asta ma bucura mult!
Merci de raspuns.

carmina
10.02.2010, 23:12:52
mancarea e buna ,sala e selecta ,si seful restaurantului e de treaba ,din cate stiu eu ,domnul Doru cred ca tot el este

Adriana1980ro
24.02.2010, 15:04:00
Nu ma puteti ajuta cu poze de la vreo nunta la Maestro?
Sala are o structura putin mai particulara, si nu prea imi imaginez care ar fi aranjarea optima, unde sa punem prezidiul, etc... Stiu ca au fost anul trecut vreo 7 nunti acolo.
Merci mult!!!

georgipascu
25.02.2010, 20:06:00
Nu ma puteti ajuta cu poze de la vreo nunta la Maestro?
Sala are o structura putin mai particulara, si nu prea imi imaginez care ar fi aranjarea optima, unde sa punem prezidiul, etc... Stiu ca au fost anul trecut vreo 7 nunti acolo.
Merci mult!!!

am fost si eu la o nunta la Maestro, am fost d-soara de onoare si am si prins buchetul :x si a fost f frumos, mancare f buna, servire ok, daca vrei caut ceva poze si iti trimit:)

Adriana1980ro
25.02.2010, 22:32:00
Te rog frumos sa imi trimiti poze.
Multu, multu.
Pupici

Daisy1
23.03.2010, 10:41:26
Te rog frumos sa imi trimiti poze.
Multu, multu.
Pupici

Buna Adriana,

Am vazut ca faci nunta la Maestro...foarte frumoasa locatia, felicitari pt alegere! Cum stai cu pregatirile?

Imi poti da mai multe detalii despre restaurant, pls? Voi cu cat timp inainte ati rezervat, cam cum sunt meniurile, cat e avansul, se scade sau nu din nota de final, cat se da la personal(oficial si neoficial :P), te obliga sa iei bautura sau praji de la ei, ce taxe mai au?

Scuze de interogatoriu :)

Merci mult!

Adriana1980ro
24.03.2010, 18:13:20
Merci de aprecieri, si mie imi place tare mult.
Pai, noi am rezervat in ianuarie. Cum acest restaurant nu e pe lista clasica a locatiilor de nunta ( a se vedea chios, napoca, etc..) si capacitatea e mica- max 120 am inteles, loc mai este, chiar si pentru acest an!!!
Am dat avans 1000 RON care se scade, pentru chelneri e ca peste tot 150 RON. Si atat ca taxe si costuri. SI nu impun nimic. Meniul e cat vrei tu sa te lungesti, nu e batut in cuie. Daca vrei de 120 RON, de atat ti-l faci, daca vrei de 200, la fel.
Cel mai mare avantaj, din punctul meu de vedere e ca ne putem lungi pana dimineata cu cheful, daca vrem ( a se vedea multe alte localuri care inchid muzica la 10 seara).
Plus ca seful de sala e dragutz si foarte profesionist.
Localul e intim, are terasa, mancare buna.

Mai intreaba-ma daca vrei sa mai stii ceva.

dya_net
30.07.2010, 13:10:11
am fost si eu la o nunta la Maestro, am fost d-soara de onoare si am si prins buchetul :x si a fost f frumos, mancare f buna, servire ok, daca vrei caut ceva poze si iti trimit:)

poate ne poti pune niste poze cu rest:D

Adriana1980ro
31.07.2010, 23:15:11
Poze cu restaurantul peste 3 sapt, dupa nunta mea.

dya_net
05.08.2010, 10:25:09
Poze cu restaurantul peste 3 sapt, dupa nunta mea.

Multumim foarte mult ...:x
E bine sa stii ca cineva mai vrea sa imparta poze de la nunta, mai ales la o sala necunoscuta chiar asa intre localurile cu "traditie in domeniu" :D

Spor la pregatiri si va tin pumnii sa iasa asa cum vreti voi! :x

Astept si pareri la cald :D (dupa nunta)

Adriana1980ro
06.10.2010, 19:41:15
Dragi miresici,

revin cu detalii despre nunta noastra la Restaurantul Maestro.
Personalul s-a comportat exemplar, intotdeauna prezenti, intotdeauna paharele pline, amabili, etc. Asta cred a fost cea mai frecventa remarca a nuntasilor mei, dupa eveniment: ce servire excelenta.
Mancarea a fost foarte gustoasa, putin altfel decat meniurile clasice de nunta, in sensul ca mult mai rafinata, mai speciala. Asa cum ne-am dorit.
Iar factura finala a continut exact ce ne intelesesem inante de nunta, fara nici o "surpriza"
Iar Domnul Doru, e un domn!

Asa ca fetelor, daca aveti nevoie de o sala mica, eleganta, si servicii excelente, treceti pe la Maestro.

P.S. Am sa revin cu poze. ( inca nu le am :()

Adriana1980ro
19.10.2010, 15:15:00
Cateva poze cu sala gasiti in semnatura mea.
Cand imi mai fac un pic de timp, am sa incerc sa pun mai multe, mai reprezentative.

ATH
16.11.2010, 08:34:36
N-ai cumva si fotografii cu mancarea?

Adriana1980ro
17.11.2010, 09:36:41
N-ai cumva si fotografii cu mancarea?

cu toate felurile sigur nu am, dar am cu aperitive si cred cu gratarul. caut si le pun.

Asherit
11.12.2010, 05:22:37
Adriana, arati extrem de bine. Eu la 1.58 si 51 kg aveam niste brate subtiri ca de copil si dupa ce am slabit, desigur ca tot asa :D Rochita chiar ti-a pus in valoare trasaturile faine ce le ai!

Eu o sa am nunta in august 2012, asa ca momentan ma documentez, adun informatii :) O sa fie tot o nunta mai mica. Multumesc pentru detaliile despre Maestro. Poti pune 1,2 poze in care sa se vada mai bine mesele si aranjamentele?

Adriana1980ro
13.12.2010, 16:24:32
Adriana, arati extrem de bine. Eu la 1.58 si 51 kg aveam niste brate subtiri ca de copil si dupa ce am slabit, desigur ca tot asa :D Rochita chiar ti-a pus in valoare trasaturile faine ce le ai!

Eu o sa am nunta in august 2012, asa ca momentan ma documentez, adun informatii :) O sa fie tot o nunta mai mica. Multumesc pentru detaliile despre Maestro. Poti pune 1,2 poze in care sa se vada mai bine mesele si aranjamentele?

Nu prea am ce sa pun cu aranjamentele, pentru ca am lucrat cu o firma (Artplus) de care am fost foarte dezamagita. Asa ca nu v-ar fi foarte utile.
Oricum fiecare isi aranjeaza mesele cum doreste ( eu am avut si dreptunghiulare si patrate-french) in functie de cati invitati ai.

Spor la documentat.

ankapop
15.09.2011, 14:47:12
buna ! daca mai aveti informatii cu privire la acest restaurant...sunt f interesata de pretul meniului si alte costuri ...mi se pare ca ar fi cam scumpicel la cum se prezinta tinuta acestui restaurant.