PDA

Versiunea completa : Transport miri (limuzina, masina de epoca, caleașcă) in Sibiu

CAMELLIA
19.01.2007, 02:47:46
Buna fetelor. :bye_03:
Am deschis acest topic pentru ca sunt interesata sa inchiriez o limuzina pentru ziua nuntii si nu stiu de unde. :(
Daca ma puteti ajuta cu vreo informatie si cam ce tarife cer, v-as fi recunoscatoare. [-o<

alison
19.01.2007, 08:30:14
Tot ce pot sa-ti spun deocamdata e ca Bibi a avut la nunta limuzina, dar pe Bibi n-am mai vazut-o de mult pe forum....:-< Dar ne interesam si-ti spunem. :>

paular
19.01.2007, 15:27:19
Limuzina in Sibiu este de la Transilvania automobile...sau ceva de genu...nu stiu exact cum se numeste pt ca am facut pierduta cartea de vizita. Este cea care a avut-o si Bibi pt ca am recunoscut soferul.:-p Tariful este de 100 euro/ora, timp de trei ore, iar a patra ora este gratuita. Ce depasesti peste cele 4 ore se taxeaza la 60euro/ ora.
Eu am inchiriat deja, deci nu cred ca ar trebui sa te lasi pe ultima luna.

Mai au si una neagra (care nu prea merge la nunti, eventual pentru nasi, iar tu si mirele sa va plimbati cu cea alba) si este muuult mai frumoasa inauntru. Este tip mai nou. Superba!

Bafta!

CAMELLIA
29.01.2007, 21:17:40
... Pana la urma am facut rost de numarul de telefon de la firma care inchiriaza limuzine...dar sunt foarte trista ca deja mi s-a spulberat un vis :(( , ei dispun de 2 limuzine si sunt amandoua inchiriate in ziua nuntii mele, cel putin pana la 15 : 00h.. Noi punem cununia civila pe la 14:00h-14:30h, asa ca am avea nevoie de limuzina cu vreo ora doua inainte,ca sa il ia pe mire si apoi pe mine, iar ei au limuzinele inchiriate de la 09:00h pana pe la 14:00h, dar nu in Sibiu, ci la Fagaras si mie mi-au spus ca pana la 15:00h cand ajung la Sibiu, nu-mi pot da, dar la ora aceea e prea tarziu, si sa inchiriez numai pentru drumul de la biserica la sala, nu mai are nici un farmec... :-< , pretul este de 100 € 1h si la 3h a 4-a h e gratuita si mi-au spus ca daca vreau pot sa-mi aduca din alt oras si ma va costa cam 500€. E destul mult, va dati seama ca si pentru mine care cat de cat fac banii mai usor ca in tara, dar totusi nu stiu ce sa fac, ca imi doresc enorm de mult sa gasesc. Daca calculez, eu as dori vreo 4h sau putin mai mult si pana la urma tot pe acolo as ajunge, nu? #:-S Voi ce spuneti?

madfox70
17.02.2007, 01:38:45
... Pana la urma am facut rost de numarul de telefon de la firma care inchiriaza limuzine...dar sunt foarte trista ca deja mi s-a spulberat un vis :(( , ei dispun de 2 limuzine si sunt amandoua inchiriate in ziua nuntii mele, cel putin pana la 15 : 00h.. Noi punem cununia civila pe la 14:00h-14:30h, asa ca am avea nevoie de limuzina cu vreo ora doua inainte,ca sa il ia pe mire si apoi pe mine, iar ei au limuzinele inchiriate de la 09:00h pana pe la 14:00h, dar nu in Sibiu, ci la Fagaras si mie mi-au spus ca pana la 15:00h cand ajung la Sibiu, nu-mi pot da, dar la ora aceea e prea tarziu, si sa inchiriez numai pentru drumul de la biserica la sala, nu mai are nici un farmec... :-< , pretul este de 100 € 1h si la 3h a 4-a h e gratuita si mi-au spus ca daca vreau pot sa-mi aduca din alt oras si ma va costa cam 500€. E destul mult, va dati seama ca si pentru mine care cat de cat fac banii mai usor ca in tara, dar totusi nu stiu ce sa fac, ca imi doresc enorm de mult sa gasesc. Daca calculez, eu as dori vreo 4h sau putin mai mult si pana la urma tot pe acolo as ajunge, nu? #:-S Voi ce spuneti?

Exista si la Alba limuzina Mercedes, destul de noua, dar nus cit ar costa sa vina in Sibiu. Am si poza cu limuzina (nus daca au mai multe, eu p-asta am vazut-o la tirgul de nunti de la Alba).

claire
17.02.2007, 17:15:07
mai sunt unii care inchiriaza, dar nu cred ca am voie sa zic nume...au si scoala de soferi parca...limuzina e nitel mai mica si neagra...nu stiu daca e singura...

CONT-INCHIS-025
09.05.2007, 19:31:25
Buna fetelor!

are cineva informatii despre caleasca?
pe mine asta m ar interesa...

merci!

CAMELLIA
09.05.2007, 19:55:17
Buna fetelor!

are cineva informatii despre caleasca?
pe mine asta m ar interesa...

merci!

DE CALEASCA NU AM AUZITDE UNDE SE INCHIRIAZA, DAR DACA TE INTERESEAZA SA INCHIRIEZI LIMUZINA, TE POT AJUTA CU UN NR. DE TELEFON DE LA O FIRMA. ;-)

laura81
09.05.2007, 23:57:53
Caleasca cred ca se inchiriaza din muzeul satului. nu bag mana in foc, dar asa am auzit.

movulina
15.05.2007, 11:59:03
Caleasca cred ca se inchiriaza din muzeul satului. nu bag mana in foc, dar asa am auzit.
Asa ceva stiu si eu......doar ca persoana de la care stiu a avut nunta acum cativa ani.....dar nu strica sa intrebi....

guess_whatever
22.05.2007, 22:21:13
a aparut de curind un "oldsmobil" in Sibiu de inchiriat la nunti pe post de "limuzina" ... e sic utilaju' ...
**== FORD A PANTHEON din 1928 **== ... am si poze ... o sa le postez curind :suuuper:

ioanaschiopu
22.05.2007, 23:29:28
a aparut de curind un "oldsmobil" in Sibiu de inchiriat la nunti pe post de "limuzina" ... e sic utilaju' ...
**== FORD A PANTHEON din 1928 **== ... am si poze ... o sa le postez curind :suuuper:

de abia astept sa vad pozele ...multumesc pentru vestea foarte buna...mie limuzinele nu imi plac absolut deloc (chestie de gust, asta e), dar o masina de epoca ar fii de vis!!!!! daca cumva stii si late detalii, gen date de contact, preturi, etc, te rog spune-mi

guess_whatever
25.05.2007, 10:01:46
bag sama ca s-o rezolvat hiba ... incercati acum ... am rugat pe cineva sa acceseze link-ul si zicea ca merge ... cum spuneam ... uitasem sa dau pe "public" albumul foto ...

http://new.photos.yahoo.com/desaster75/

movulina
25.05.2007, 13:30:48
bag sama ca s-o rezolvat hiba ... incercati acum ... am rugat pe cineva sa acceseze link-ul si zicea ca merge ... cum spuneam ... uitasem sa dau pe "public" albumul foto ...

Dragut,
Insa nu pe gustul meu pentru miri!

Poate altceva.......

guess_whatever
25.05.2007, 18:23:12
Dragut,
Insa nu pe gustul meu pentru miri!

Poate altceva.......
no prbl ... gusturile nu se discuta :)>-

laura81
25.05.2007, 18:54:57
MIe-mi place de mor!!!!:D Pt mine limuzina nu-i nimic deosebit:-p

tot_tot_claire
25.05.2007, 19:39:07
ia 'te frumusheatza de Ford Phanteon din vremea cind era bunicu' june prim si agata gagicile pa Corso cu utilaju' asta ! :D

daka nenea ala e "sofeuru", nu-mi place =))
de fapt, in sb n-am vazut sofer de limuzina aratos =))

iaca ce pretentii am azi...

CONT-INCHIS-025
29.05.2007, 13:44:07
...dar de vreun pret/ contact pt caleasca nu stie nimeni nimic?

guess_whatever
29.05.2007, 22:07:04
...dar de vreun pret/ contact pt caleasca nu stie nimeni nimic?
caleasca la muzeul satului intreaba ... nus pretzul da acolo au si o inchiriaza

guess_whatever
01.06.2007, 10:05:40
ia 'te frumusheatza de Ford Phanteon din vremea cind era bunicu' june prim si agata gagicile pa Corso cu utilaju' asta ! :D

am gresit modelul ... atita cit conteaza pt careva chestia asta ... e Ford A Tourer din 1928
ma gindeam ca se baga sa citeasca p-aici, vre-un conesseur si ma faulteaza ... i-am ars un "google" si m-am edificat ... my bad ^:)^

movulina
01.06.2007, 10:46:06
Hai sa incercam sa schimbam culoarea masinii......poate poate imi va placea ceva mai mult.......adevarul e.....pana la urma ca sunt furmoase masinile anilor 1920.....dar prefer ceva mai nou............si aici nu ma refer neaparat la anii 1990 sau 2000.......................

guess_whatever
10.09.2007, 16:45:44
am schimbat locatia pozelor cu masinutza de epoca ...

(http://www.flickr.com/photos/[email protected]/)

laura81
10.09.2007, 21:37:43
am schimbat locatia pozelor cu masinutza de epoca ...
Si am aflat si de unde se inchiriaza. nu stiu pret inca dar pot afla daca intereseaza pe cineva.

guess_whatever
11.09.2007, 02:36:40
Si am aflat si de unde se inchiriaza. nu stiu pret inca dar pot afla daca intereseaza pe cineva.
pai va zic io ca-i un pretin d-al meu ... pretzul a scazut ... parca zicea ceva de 300 de roni per ora da nu bag mina in foc ca nu e mai putin de atit ... tot ce stiu sigur e ca initial era de 400 de roni per ora ... a lasat din pretz si daca am retinut bine la un nr mai mare de ore si negociaza ceva ...pt nr de tel ... cunosteti procedura.:D

adionutz
10.05.2009, 14:58:40
ok din tot topicul asta nu m-am prins de unde sa inchiriez limuzina...... ma juta cineva cu un PM un nr de tel firma ceva?

pitigrasa
02.03.2010, 08:27:16
buna dragi miresici,eu imi doresc la nunta limuzina si nu stiu de unde sa o inchiriez,poate cineva sa imi spuna de unde as puntea face acest lucru?
va multumescmult

cristyinutza
26.10.2010, 13:48:32
am gasit eu ceva in sibiu...limuzina alba,100euro/ora ,minim 3 ore plus o ora gratis

dya_blue_eyes
28.10.2010, 12:32:05
Buna Cristyinuta,imi poti trimite si mie un PM cu un nr de tel si cum se numeste firma cu limuzina?eu sunt plecata din tara si pe cine am intrebat in Sibiu nu a stiut sa imi spuna.as vrea si eu sa am limuzina la nunta.Iti multumesc.:smile:>:D<>:D<>:D<

dya_blue_eyes
28.11.2010, 22:05:15
Buna fetelor.Va multumesc tuturor care m-ati ajutat cu PM in legatura cu limuzina.O saptamana frumoasa

dya_blue_eyes
12.12.2010, 14:34:56
Buna fetelor.eu mi-am inchiriat limuzina de la f..... hai......dar mi-a spus ca nu poate sa imi dea chitanta ca tb sa mai adauge si tva.asta ar insemna inca 70-80 euro pe langa aia 300.voua v-a dat chitanta?nu as vrea sa iau teapa cu asta.va multumesc.

amy_ctin
13.12.2010, 15:54:47
Buna fetelor.eu mi-am inchiriat limuzina de la f..... hai......dar mi-a spus ca nu poate sa imi dea chitanta ca tb sa mai adauge si tva.asta ar insemna inca 70-80 euro pe langa aia 300.voua v-a dat chitanta?nu as vrea sa iau teapa cu asta.va multumesc.

E problema doar in cazul in care ai ghinion si nu vine sau ceva de genul asta. Nu ai cum sa demostrezi ca ai platit, fara chitanta.

cristyinutza
17.12.2010, 00:19:49
Pai spune-le sa iti dea macar o hartie la mana care sa ateste ca ai platit!Desi in ziua de azi nu ai ce sa faci nici cu dovada in mana...in fine!Ai platit pt limuzina un acont sau toti banii?Spor la pregatiri

gogonica4
10.01.2012, 14:05:43

Buna, te rog lasa-mi si mie un mesaj cu nr de telefon daca serviciul a fost ok , cu limuzina. Multumesc.

aura06
21.01.2014, 20:50:43
Buna, te rog lasa-mi si mie un mesaj cu nr de telefon daca serviciul a fost ok , cu limuzina. Multumesc.
La ce pret ajunge o limuzina la voi?