PDA

Versiunea completa : Impact

cristina08
11.02.2010, 14:21:33
Are cineva nunta anul acesta la Sala IMPACT din Cluj-Napoca? E o sala noua din cartierul Marasti.
Noi o sa avem nunta acolo pe 15 mai si sunt curioasa daca mai e cineva inaintea noastra si cum e cu pregatirile :).

ica_maxian
17.02.2010, 21:06:17
salut

am vazut sala in poze si eram curioasa de preturi
poti sa imi spui cat costa un meniu, care e oferta lor?ce intra in pret?

multu

anca_87
18.02.2010, 14:27:55
Buna
Noi o sa avem nunta anul viitor sau poate anul acesta:-\ , deoarece au oferte foarte bune.
Cred ca va fi o sala superba.

cristina08
18.02.2010, 14:41:39
Pretul meniului incepe de la 120 ron/ pers in care intra o cafea. Dar ei pe langa pretul meniului ei ofera gratuit aranjarea salii (fara flori), sonorizare audio cu DJ, staroste, servicii foto-video si vaze de sticla sau suporturi metalice pentru aranjamentele florale de pe mese. Acestea sunt oferite gratuit si daca vrei le accepti, daca nu, nu :). Dar nu se scad din pretul meniului.
Bauturile, prajiturile, tortul si toate celelalte le aducem noi.
Chelnerii nu costa nimic.

Oricum si eu cred ca va fi foarte frumoasa sala si ca va iesi totul f bine :).

nunta_mea
18.02.2010, 16:52:12
Imi poti spune ce capacitate are sala?mersi

anca_87
18.02.2010, 18:16:18
sala are o capacitate de 250-270 persoane

dianadidi
18.02.2010, 18:36:38
Mai fetelor,
muzica, foto, video gratis????
Hmmm, oamenii astia va fac cadou mii de euro:-\ interesanta oferta
Suna bine, nu aveti care poze cu localul? M-ati facut curioasa:*

cristina08
18.02.2010, 19:44:31
Din cate stiu eu sala are o capacitate de pana la 350 de pers dar cu mese dreptunghiulare. Si tind sa cred avand in vedere dimensiunile ei. Noi o sa avem pana in 300 de pers dar sigur o sa incapa.
Localul inca nu are poze, inca se amenajeaza, ce am vazut noi a fost pe pliante si pe prezentarile aratate de domnul cu sala.

Pe langa DJ noi o sa avem si orchestra care cred eu ca o sa cante tare frumos :). Va trimit si un link sa il ascultati si voi. Se numeste Ovidiu Turca si a cantat si la mamaia iar pe noi ne-a impresionat cu inregistrarile pe care ni le-a aratat :).[]

larisa1984
18.02.2010, 20:25:16
Are cineva nunta anul acesta la Sala IMPACT din Cluj-Napoca? E o sala noua din cartierul Marasti.
Noi o sa avem nunta acolo pe 15 mai si sunt curioasa daca mai e cineva inaintea noastra si cum e cu pregatirile :).

unde mai exact este sala asta? si ce inseamna foto-video de la ei? ati vazut despre ce fotograf sau cameraman este vorba? mi se pare tare ciudat asa o oferta buna, chiar si pentru o sala noua care vrea sa intre pe piata....

cristina08
18.02.2010, 20:53:04
Sala e unde a fost complexul RAO mai demult. Ala cu haine. Mai in jos de Iulius Mall, spre podul din Marasti.

Am vazut albume si portofolii facute de ei si ne-au placut.
Foto video inseamna fotografii si filmare prelucrate si date in varianta DVD. Daca vrem si album si poze listate trebuie sa platim.

anca_87
19.02.2010, 11:54:17
pot sa va spun ca am fost anul trecut la o nunta unde sala a fost amenajata ( decoratiuni ) de cei de la Impact, totul era pus la punct pana la ultimul detaliu, iar masa de prezidiu era superba.

cristina08
19.02.2010, 12:04:02
pot sa va spun ca am fost anul trecut la o nunta unde sala a fost amenajata ( decoratiuni ) de cei de la Impact, totul era pus la punct pana la ultimul detaliu, iar masa de prezidiu era superba.

eu ma bucur sa aud asta despre ei pt ca eu nu am mai vazut pana acuma ceva facut de ei pe la alte evenimente ca sa imi pot face o imagine mai buna.

anca_87
09.03.2010, 14:51:52
Buna Cristina08,cum stai cu emotiile?
Vroiam sa te intreb daca stii cum vor fi platiti ospatarii si restul personalului:-\ , noi ne-am rezervat sala dar nu am intrebat acest lucru.
Multumesc mult!

cristina08
09.03.2010, 15:09:01
Nu trebuie platit nimic pentru ospatari. Dar la sfarsit se cuvine sa lasati un bacsis, cat credeti voi. Noua asa ni s-a spus :)

Emotii inca nu am dar am inceput sa visez ca am ajuns ziua nuntii si nu era gata nimic :))). Cred ca toate miresele ajuns sa viseze asa ceva :).

cristina08
09.04.2010, 09:12:46
Buna.

Cu emotiile stau foarte bine avand in vedere ca inca nu am deloc :). Vom vedea mai incolo.
Pregatirile merg foarte bine. Suntem in grafic :). Am mai fost pe la sala inainte de Florii si pot sa spun ca imi place foarte mult sala de pe acum. Au avansat foarte mult cu lucrarile, cand am fost noi terminau tavanul si ziceau ca mobilierul si perdelele urmau sa vina in saptamana dinainte de Pasti. Totul e cu mult bun gust, culorile salii imi plac foarte mult, spatiul verde din fata localului atunci se amenaja iar domnii sunt foarte draguti si s-au oferit sa ne ajute cu foarte multe. Bere si sucul si apa sper sa reusim sa le luam de la ei pt ca ar fi foarte avantajos pentru toti.

Cam asta e deocamdata. Asteptam deschiderea oficiala sa vedem cum va arata in varianta finala :).

Pana atunci sa avem spor la pregatiri cu totii :).

roxanna20
28.04.2010, 01:27:19
Buna
Ma bag si eu in discutii:D pt ca si eu am nunta la sala impact...dar in septembrie...asa ca va rog frumos,mai ales pe cristina,ca dupa nunta sa spuneti cum a fost,cum au decurs lucrurile......si apropo.....mie nu mi sa spus nimik de staroste gratis.....stiam ca intra doar decorarea salii,foto+video,muzica+dj(de fapt acestea erau specificate si pe pliant).....iar starostele dak vrem este 800ron si este unul din cei doi asociati ai acestei sali.
Ce sa zic.....succes tuturor si sa speram ca va fi frumos si bine:)

cristina08
28.04.2010, 09:16:49
Buna
Ma bag si eu in discutii:D pt ca si eu am nunta la sala impact...dar in septembrie...asa ca va rog frumos,mai ales pe cristina,ca dupa nunta sa spuneti cum a fost,cum au decurs lucrurile......si apropo.....mie nu mi sa spus nimik de staroste gratis.....stiam ca intra doar decorarea salii,foto+video,muzica+dj(de fapt acestea erau specificate si pe pliant).....iar starostele dak vrem este 800ron si este unul din cei doi asociati ai acestei sali.
Ce sa zic.....succes tuturor si sa speram ca va fi frumos si bine:)

asa e cum zici tu in privinta starostelui. Am retinut gresit, dar la ultima discutie cu cei de la sala ni s-a spus ca starostele e 800ron. Partea naspa e ca in momentul in care o sa avem noi nunta nu o sa fie aer conditionat :( si nici terasa din spate nu o sa fie gata.
Sambata asta o sa definitivam meniul, florile, si alte detalii.
O sa va mai tin la curent cum decurg lucrurile.

Spor la pregatiri :).

roxanna20
02.05.2010, 01:30:25
Lasa cristina ca o sa fie bine...pana la urma nu aerul conditionat o sa faca sala....ci voi:).....e naspa ca eu cred ca tu esti prima care face nunta acolo.....nush dak este mai repede alta......ar fi trebuit daca esti prima sa iti faca o oferta mai serioasa tie:D
Oricum sa nu uiti sa ne zici cum a fost:*......si apropo daca poti sami spui daca tu iti faci cu ei aranjamentele florale si daca au pretul acceptabil.Multu

anca_87
03.05.2010, 08:24:03
asa e cum zici tu in privinta starostelui. Am retinut gresit, dar la ultima discutie cu cei de la sala ni s-a spus ca starostele e 800ron. Partea naspa e ca in momentul in care o sa avem noi nunta nu o sa fie aer conditionat :( si nici terasa din spate nu o sa fie gata.
Sambata asta o sa definitivam meniul, florile, si alte detalii.
O sa va mai tin la curent cum decurg lucrurile.

Spor la pregatiri :).

Eu cred ca o sa fie ok,;-) dar asteptam impresiile tale despre organizare, meniu, etc.
Spor la pregatiri;;)

cristina08
03.05.2010, 11:02:21
Lasa cristina ca o sa fie bine...pana la urma nu aerul conditionat o sa faca sala....ci voi:).....e naspa ca eu cred ca tu esti prima care face nunta acolo.....nush dak este mai repede alta......ar fi trebuit daca esti prima sa iti faca o oferta mai serioasa tie:D
Oricum sa nu uiti sa ne zici cum a fost:*......si apropo daca poti sami spui daca tu iti faci cu ei aranjamentele florale si daca au pretul acceptabil.Multu

Multumesc de incurajari >:D<.

Cu ei o sa ne facem aranjamentele florale si cred ca o sa iasa foarte dragute. Sambata asta am stabilit in mare si meniul, mai tre sa finalizam astazi, si a fost dragut domnul si ne-a dat o gramada de sfaturi si am reusit sa facem un meniu destul de bogat. In rest merg toate bine iar eu nu ma stresez deloc ca chiar nu are rost :). Nici sala nu e gata inca dar va fi ok.

Ne-au confirmat si faptul ca suntem primii care facem nunta acolo si singurii care facem in luna mai :). Cred ca am fost tare tupeisti sa luam sala asa la limita cu termenul de finalizare al lucrarilor :). Asta e, de dat inapoi nu se mai pune problema asa ca mergem inainte si sigur o sa fie bine :).
Iar pe 11 mai deja avem stabilita cununia civila. Asa ca numa fericiti sa fim si sanatosi ca restul se rezolva:).

Va doresc spor la toate si multa fericire si va mai tin eu la curent cu ce se intampla.

Lole_Lolita
14.05.2010, 13:47:41
salutare,
si noi o sa facem anul viitor tot acolo ( cel putin asa speram ),
asteptam ceva opinii dupa marele vostru eveniment.

casa de piatra si distractie maxima la nunta

andra_mihael
16.05.2010, 22:57:41
Nu a fost nimeni sa vada sala sambata? Nu stiti nimic nou de aceasta sala?

anca_87
20.05.2010, 23:08:23
Casa de piatra, Cristina.
De abia asteptam sa ne spui cum a decurs nunta, cum a aratat sala?:-\
Asteptam cu nerabdare vesti de la tine!

blueoana
01.06.2010, 21:25:01
Mai fetelor,
muzica, foto, video gratis????
Hmmm, oamenii astia va fac cadou mii de euro:-\ interesanta oferta
Suna bine, nu aveti care poze cu localul? M-ati facut curioasa:*
oferta e pt cei care fac nunta anul asta,am fost sa o vedem si noi sala,e frumoasa dar nu mi-a placut ca desi faci contract cu ei pe anul viitor pot modifica pretul meniului si daca nu iei bauturi de la firma cu care au ei contract platesti taxa de racire

roxanna20
07.06.2010, 11:40:02
Cristina desi eu te-am vazut deja:):D si am vazut cum a fost aranjata sala,abia astept sa intri sa ne spui daca totusi a fost ok pana la urma cu organizarea.....si nu am inteles inca ceva......este ceva perete pe la jumatatea salii.....ca in filmuletul pe care eu l-am primit de la starostele tau asa mi s-a parut.Ce as mai vrea sa te intreb......despre aranjamente caci mi-au placut mult....le-ai facut tot cu cei de la sala....in orice caz as vrea daca poti sa-mi spui un pret aproximativ.In fine mma mai opresc caci as ave foarte multe sa te intreb:)):D
Apropo ai fost frumoasa si sper ca te-ai simtit bine si ca totul a fost ok.
Pentru cine vrea sa vada sala poate intra pe adresa de mai jos unde este o singura poza.....cel putin pentru moment:D.....oricum in mare exista o idee despre cum arata.
http://www.rigo-events.ro/

AlyssaRoxana
12.07.2010, 19:47:24
salut miresicilor..am fost eu acolo acum sambata la o nunta..mie mi-a placut foarte mult sala..desi nu au fost mai mult de 100 persoane.....este o sala foarte eleganta si frumoasa..o alegere buna pt cele care faceti acolo..dar alte detalii de meniu muzica si alea nu stiu...

ADINAALEXANDRA
13.07.2010, 10:06:50
Buna fetelor! Ca si feedback pot sa va spun ca am fost si eu la o nunta la impact acuma 2 sapt si a fost f frumos. Localul este f frumos , aspectuos, muzica buna , spatiu suficient, mancare buna deci toate care aveti acolo puteti sta linistite caci invitatii se vor simti f bine la nunta voastra ;)

anca_87
13.07.2010, 14:35:44
Ma bucur ca se spun lucruri bune despre aceasta sala!;;)

oana_pumpkin
13.07.2010, 15:33:29
Buna fetelor
Eu am nunta in 16 oct la Impact. Am auzit o gramada de lucruri bune despre sala. Sper doar sa nu fie frig...:P
Daca mai aveti ceva noutati va rog sa mai anuntati:)
Multumesc

dya_net
29.07.2010, 13:38:01
poate sa-mi spuna cineva daca se preteaza sala pt o nunta mica ...pana in 100 pers?

mushroombaby
29.07.2010, 20:41:01
Hello! Am si eu nunta la sala Impact in data de 4 Sept anul acesta... vreau sa ma ajutati si pe mine daca ati fost la vreo nunta la aceasta sala, ce culori au folosit miresicile pentru sala, flori... sau amanunte care v-au atras atentia si v-au placut/displacut ;;) Multu!

anca_87
06.08.2010, 14:17:23
Buna fetelor, am ceva informatii despre sala, de la o matusa care a participat la o nunta.
Mancare ok per ansamblu, a spus ca aperitivul a fost cam saracacios(dar cred ca depinde si de alegerea mirilor)
Muzica nu foarte ok, au fost multe manele.
Starostele a vorbit mai tot timpul nunti.
Alunele s-au terminat si nu au fost aduse altele(alune incluse in pretul meniului)
Sala are un plus pentru servirea prompta si aranjamete.;;)
Miri au fost foarte multumiti.
Eu o sa merg in septembrie pe la sala sa mai discut unele amanunte.
Astept pareri de la viitoarele miresici!

leventica
06.08.2010, 16:33:25
Hello! Am si eu nunta la sala Impact in data de 4 Sept anul acesta... vreau sa ma ajutati si pe mine daca ati fost la vreo nunta la aceasta sala, ce culori au folosit miresicile pentru sala, flori... sau amanunte care v-au atras atentia si v-au placut/displacut ;;) Multu!

Salut fete si baieti!

Pentru voi cei curiosi si nerabdatori :), noi am avut nunta aici pe 19 iunie si totul a iesit bine. Stiu cum e sa astepti informatii si lumea sa tot taca dupa ce a trecut nunta... Nu as dori sa fac nici reclama si nici sa spun lucruri rele, deci am sa incerc sa fiu destul de obiectiv.

Desi noi am avut o alta sala rezervata in Manastur, am constatat ca nu o sa incapem si am vazut oferta salii Impact la targul de nunti de la Expo Transilvania din Ianuarie parca. Atunci sala inca nu era gata nici pe aproape, am vazut doar un model 3D, dar am decis sa riscam. Am avut un pic de morcov, dar uite ca a iesit bine. Ca sa nu uit nimic, am sa incerc sa ordonez toate aspectele in ordine:

- amabilitatea proprietarilor: cam lasa de dorit si desi pareau foarte amabili, intotdeauna aveam o senzatie de nesiguranta chiar si cu contractul semnat, samd. De exemplu in contract ne-au pus sa scriem, ca daca renuntam la sala vor putea sa ne dea in judecata si sa pretinda 60% din val. contractului (asta in afara de avansul depus). In afara de asta am mai auzit niste comentarii de ale lor in legatura cu nunta noastra - de la altcineva, evident - eu zic ca ar fi fost frumos sa se abtina... A mai fost o chestie urata, cand cu o zi inainte de nunta, cu 100 chestii de rezolvat i-am asteptat in fata localului 30 de minute ca sa ne deschida...

- sala: super faina, am avut multi oaspeti care au zis ca este ceam mai frumoasa sala de nunti pe care au vazut-o. Legat de nr. minim, ei zic ca trebuie sa fie cel putin 120 pers, altfel nu te lasa (sau platesti min. 120 meniuri). Sala este foarte spatioasa si arata extrem de bine cu acele mese mari si rotunde unde toata lumea sta cu fata la toata lumea. Si veceurile sunt frumoase. Singura chestie care mai lipsea era curtea din spate care inca nu era amenajata.

- mancarea: foarte gustoasa, desi nu prea ieftina (de inteles). Meniul de baza incepe de la 120 RON, care chiar este de baza... meniul nostru a fost de 135 si cuprindea aperitiv, supa, felul 2 si sarmale. Prajiturile le-am adus noi iar salatini si din astea au fost din partea casei. Trebuie sa o spun inca odata, mancarea este foarte buna, nu am avut absolut nimic de reprosat, in afara de faptul ca au aruncat sarmalele pe care nu le-am mancat (asta au zis ei) cand am zis ca vrem sa le ducem acasa...

- bautura: sucul, apa si berea de la ei, au contract cu niste firme si pretul este foarte avantajos. Ce nu bei, nu platesti si le tin la rece. Restul te lasa sa le aduci tu.

- decoratiunile: frumoase, noi am mers pe combinatia alb-auriu, fara prea multe exagerari. Am avut doar un suport pt. lumanari in mijlocul mesei care avea o tava si pt. fructe. Flori nu am cerut pt. ca erau la pret extrem de mare si am zis ca nu merita. Nu am simtit lipsa. In rest, arcada cu flori la intrare 150 ron, covor rosu 100 ron (la o nunta se amortizeaza de 4 ori), buchet pe masina 250 ron, buchet de mireasa 200 ron.

- muzica: nu stiu, ca noi am avut o formatie. Insa ne-au pus sa semnam o hartie ca nu dorim muzica de la ei... (desi era si asta gratis)

- organizare si chelnerii: forte amabili, foarte priceputi, desi la prima vedere nu credeam, mai ales ca era si sala noua. Intotdeauna au servit prompt, au curatat repede daca s-a spart ceva, zambeau tot timpul. Mi-a placut de ei. Ei au pus un chelner la 2 mese care era de ajuns, desi mesele erau mari.

- foto/video: desi era gratis, dupa ce am vazut cateva poze si DVD-uri de la ei, am decis ca marita sa dam bani pe ceva mai bun. Si nu am regretat nici un ban. Nu vreau sa fiu rau, dar se vedea mana unui amator. Hai ca la un chef era OK, dar totusi, de la nunta vrei sa ramai cu niste poze si un film calumea.

Cred ca nu am uitat nimic, daca totusi intrebati, si va mai zic. Daca vreti poze sau nr de tel. pentru alte info - pe privat

Sa va distrati!

leventica
08.08.2010, 15:27:44
Si uite ca totusi am uitat :)

Ref. la exagerarile de pret, daca vreti sa folositi LCD-ul chiar si pentru un filmulet de 5 minute va costa 400 RON iar videoproiectorul, pentru aceeasi durata 600 RON. In fine, ne-am descurcat si fara...
Tragand linia, pot sa spun ca au fost foarte multe lucruri pe 19 iunie care puteau sa mearga prost, fie din cauza noastra ca am uitat ceva, fie din cauza restaurantului sau din motive total independente de noi. Totusi ca prin miracol toate s-au legat, chestiile omise de noi au fost rezolvate foarte bine de catre cei de la Impact si pana la urma s-a dovedit a fi cea mau frumoasa zi din viata noastra.

Va pup,
Ibolya

anca_87
09.08.2010, 11:13:50
Casa de piatra si multa fericire! Am incercat sa iti trimit pm dar nu reusesc, as vrea sa stiu cum a fost muzica (daca ati luat-o de la sala) si starostele(daca ati avut).

leventica
09.08.2010, 14:36:30
Casa de piatra si multa fericire! Am incercat sa iti trimit pm dar nu reusesc, as vrea sa stiu cum a fost muzica (daca ati luat-o de la sala) si starostele(daca ati avut).

Multumim :)
Muzica nu am luat-o de la sala, vroiam neaparat muzica live si nu am regretat. Am citit si opinii bune si si opinii rele despre DJ-ul lor. Dat fiind ca nu am auzit, nu ma pronunt... Stii cum e cu lucrurile gratuite. Nici staroste nu am avut, desi am vrut la inceput. Cei din formatie au spus frumos pe scurt in doua limbi ce se intampla si ce urmeaza. Ii mult mai placut (zic eu) sa ai muzica (live) in timp ce mananci decat cineva sa iti tot spuna bancuri vechi - mai ales ca la noi ar fi trebuit sa spuna totul de 2 ori in 2 limbi :P, dar fiecare cum doreste...

anca_87
09.08.2010, 14:54:43
Multumim :)
Muzica nu am luat-o de la sala, vroiam neaparat muzica live si nu am regretat. Am citit si opinii bune si si opinii rele despre DJ-ul lor. Dat fiind ca nu am auzit, nu ma pronunt... Stii cum e cu lucrurile gratuite. Nici staroste nu am avut, desi am vrut la inceput. Cei din formatie au spus frumos pe scurt in doua limbi ce se intampla si ce urmeaza. Ii mult mai placut (zic eu) sa ai muzica (live) in timp ce mananci decat cineva sa iti tot spuna bancuri vechi - mai ales ca la noi ar fi trebuit sa spuna totul de 2 ori in 2 limbi :P, dar fiecare cum doreste...

Multumesc mult pentru informatii!

corinutza_dc
30.08.2010, 14:32:20
Levantica CASA DE PIATRA si sa fi-ti fericiti ! Si noi ne gandim sa facem acolo nunta,ce zici merita?Insa anul viitor s-a cam terminat cu "super ofertele" ,meniul incepe de la 126 +decorarea sali gratuit.ma gandesc ca e convenabil. Nu poti sa pui niste poze ,sa vedem sala aranjata ? aceleasi nuante cred ca o sa avem si noi alb/auriu.

corinutza_dc
30.08.2010, 14:47:11

Acum sambata ,ne-au invitat cei de la sala , sa vedem cum e aranjata sala!Abia astept.
Distractie placuta !

mushroombaby
08.09.2010, 09:39:30
Salut! Noi am avut nunta pe data de 4 sept., am ales combinatia alb-auriu, sala a aratat foarte bine, multi nu se asteptau sa fie asa de mare (vazand-o dinafara) si au fost surprinsi cand au intrat. Am avut 200 pers., mese rotunde si a fost destul spatiu si intre mese si la mese si de dansat.

Aranjamente sala: au fost gratuite (mai putin florile si lumanarile) si noi n-am cerut flori la bolta, arata frumos si simplu si fara. Florile (aranjament din hortensii albe si iedera) ne-au costat 35 RON/masa si au fost foarte frumoase. Sala a aratat foarte bine, aranjamentele pe scaune asa cum ni le-am dorit, masa mirilor simplu aranjata si cu bun gust.

Mancarea: toata lumea a laudat mancarea si am avut unii invitati care au cerut sa i se transmita bucatarului felicitari, ceea ce ne-a bucurat. Pe noi ne-a costat meniul aprox. 165 RON/pers, insa am impacat 200 pers. cu alegerile facute.

Florile: 200 RON - buchet mireasa, 100 RON - buchet nasa, 250 RON aranjament masina/masa mirilor, 35 RON/masa - au aratat frumos si au fost pe masura asteptarilor.

Muzica: noi nu am colaborat cu dj-ul de la sala (si nu am semnat nimic in privinta asta), am avut ceterasi (Dl. Liviu Butnaru) si acesta a avut si dj, am fost foarte multumiti de dansii.

Servire: noi am intrebat fiecare invitat in parte cum este mancarea si servirea: "excelent" si "deosebit", inclusiv de la parintii nostri .

Staroste: D-nul Nicu (unul dintre asociati) a fost starostele nostru, ne-a organizat foarte bine, stiam din timp ce urmeaza si ne directiona, momentele cu furtul papucului/miresei/mirelui au fost distractive si originale, fara glume batranesti sau penibilitati (pe noi ne-a costat 700 RON).

Bautura: nu am colaborat cu cei de la sala (pt. racirea bauturilor am platit 1 RON/invitat), am avut oferta mai buna din alta parte si a fost totul de comun acord, gheata pe mese a fost din partea lor.

Am avut si o problema cu rochia de mireasa, in sensul ca mi s-a rupt la starea civila nasturelul ce-mi tinea trena, iar la sala sotiile patronilor m-au ajutat (mi-au cusut trena, pt. ca acele de siguranta nu faceau fata). A fost foarte frumos din partea lor ca m-au ajutat. Sper ca v-am ajutat cu ceva, noi am fost foarte multumiti de cum a decurs nunta.

Va pup!

anca_87
08.09.2010, 11:45:55
Salut! Noi am avut nunta pe data de 4 sept., am ales combinatia alb-auriu, sala a aratat foarte bine, multi nu se asteptau sa fie asa de mare (vazand-o dinafara) si au fost surprinsi cand au intrat. Am avut 200 pers., mese rotunde si a fost destul spatiu si intre mese si la mese si de dansat.

Aranjamente sala: au fost gratuite (mai putin florile si lumanarile) si noi n-am cerut flori la bolta, arata frumos si simplu si fara. Florile (aranjament din hortensii albe si iedera) ne-au costat 35 RON/masa si au fost foarte frumoase. Sala a aratat foarte bine, aranjamentele pe scaune asa cum ni le-am dorit, masa mirilor simplu aranjata si cu bun gust.

Mancarea: toata lumea a laudat mancarea si am avut unii invitati care au cerut sa i se transmita bucatarului felicitari, ceea ce ne-a bucurat. Pe noi ne-a costat meniul aprox. 165 RON/pers, insa am impacat 200 pers. cu alegerile facute.

Florile: 200 RON - buchet mireasa, 100 RON - buchet nasa, 250 RON aranjament masina/masa mirilor, 35 RON/masa - au aratat frumos si au fost pe masura asteptarilor.

Muzica: noi nu am colaborat cu dj-ul de la sala (si nu am semnat nimic in privinta asta), am avut ceterasi (Dl. Liviu Butnaru) si acesta a avut si dj, am fost foarte multumiti de dansii.

Servire: noi am intrebat fiecare invitat in parte cum este mancarea si servirea: "excelent" si "deosebit", inclusiv de la parintii nostri .

Staroste: D-nul Nicu (unul dintre asociati) a fost starostele nostru, ne-a organizat foarte bine, stiam din timp ce urmeaza si ne directiona, momentele cu furtul papucului/miresei/mirelui au fost distractive si originale, fara glume batranesti sau penibilitati (pe noi ne-a costat 700 RON).

Bautura: nu am colaborat cu cei de la sala (pt. racirea bauturilor am platit 1 RON/invitat), am avut oferta mai buna din alta parte si a fost totul de comun acord, gheata pe mese a fost din partea lor.

Am avut si o problema cu rochia de mireasa, in sensul ca mi s-a rupt la starea civila nasturelul ce-mi tinea trena, iar la sala sotiile patronilor m-au ajutat (mi-au cusut trena, pt. ca acele de siguranta nu faceau fata). A fost foarte frumos din partea lor ca m-au ajutat. Sper ca v-am ajutat cu ceva, noi am fost foarte multumiti de cum a decurs nunta.

Va pup!

Casa de piatra si multa, multa fericire!
Multumim mult de informatii!
De taxa de racire am aflat si eu vineri cand am fost la sala( desi initial nu ni s-a spus nimic de aceasta taxa care la anul va fi de 2 ron/persoana), dar per ansamblu este ok.

corinutza_dc
09.09.2010, 12:22:43
mushroombaby Casa de piatra! Eu am fost sambata la sala,foarte frumos arata,aranjamente simple si de efect,f frumos . intradevar loc mare de dans,la fel si intre mese.
Poti sa ne spui ce mancare ati avut , in meniu?3-4 feluri de mancare?
Foto-video de la ei?daca da, cum sunt?
Sampania de la intrare ati platit-o?
Niste poze..daca se poate!

mushroombaby
19.09.2010, 12:06:20
MENIU
APERITIV RECE
Minișnițel piept pui
Chifteluțe
Ruladă brânză cu struguri
Doboș fantezie cu șuncă și cașcaval
Rulou de șuncă cu hrean
Bulete de cașcaval
Mușchi file
Corăbioară de ardei cu pastă de brânză
Ruladă de pui cu legume
Nuferi roșie cu ciuperci
Măsline

APERITIV CALD
Cordon Bleu cu salată italienească

FEL PRINCIPAL
Ceafă de porc la tavă și pulpă de pui cu garnitură - cartofi aurii și legume mexicane
Salată de varză

DESERT
Tortul mirilor

GUSTARE FINALĂ
Sarmale ardelenești cu costiță și smântână

BĂUTURI
Bere Stella Artois
Bere Schlossgold (fără alcool)
Whisky Ballantine’s
Whisky Cream Baileys
Coniac Zaraza
Vin alb
Țuica de prune
Suc Pepsi, Prigat, Granini
Apă minerală și plată Borsec
Cafea (1 inclusa in meniu si 1 am platit-o)

Cu pozele la sfarsit de saptamana, am colaborat cu cei de la sala... astept sa le vad :D Sampania am cumparat-o noi, la fel si paharele pt miri care se sparg (am gasit in Auchan la 3-4 RON/buc).

Va pup!

mushroombaby
19.09.2010, 21:44:31
Am uitat sa va zic ca la nunta o invitata si-a pierdut cercelul de aur si unul dintre chelneri l-a gasit dupa 3 ore si i l-a inapoiat, prin lucrul asta vreau sa evidentiez corectitudinea personalului. Pe parcurs va mai scriu ce-mi amintesc...

Va pup!

corinutza_dc
29.09.2010, 11:47:00
Sal,te rog sa nu uiti de poze,sunt foarte curioasa ...abia astept sa vad!
si 165 lei a fost meniul cu tot cu bautura sau doar mancarea?

roxanna20
30.09.2010, 13:21:13
Buna fetelor,
Si eu am avut nunta in 18 sept la impact....si vreau sa va spun si eu parerea mea in caz ca va intereseaza mai multe pareri......asadar sa incep:
-si eu la randul meu am inchiriat si am platit un avans la o alta sala pe care l-am pierdut datorita faptului ca am aflat de aceasta sala la targul de la expo si mia placut cum suna oferta lor si cum arata sala
-asadar am renuntat la sala la care platisem deja avansul,si am incheiat un contract cu cei de la sala impact,care la prima vedere cu dansii au parut foarte receptivi si primitori si deschisi...un lucru super......DAR dupa ce am dat avansul la sala interesul lor a devenit NUL.....totusi in ciuda acestui fapt erau zile in care ii prindeam intr-o pasa mai buna sau in alta mai putin buna.....si m-am gandit ca au si ei treburile si familia si afacerea lor...si nah e de inteles
-acu trecand peste acest aspect vreau doar sa mai spun ca din cei 2 asociati,doar NICU,cel care era si staroste,se intalnea cu noi si cu el discutam toate problemele...celalalt domn parea un domn cald si linistit dar nu am prea avut contact cu dansul decat de 2 ori
-noi l-am avut ca staroste pe Nicu care a fost super...nu am auzit critici la prestatia lui de staroste....plus ca atunci cand eu am fost furata Nicu ne-a pregatit o mare surpriza si ne-a facut un joc cu papucii mirelui si ai miresei...a fost o treaba SUPER interesanta si apreciata la maxim de toti invitatii
-ceterasii,pe care ei ii denumesc "ursari" ne-au fost recomandati tot de Nicu,si ne-au costat 600 ron plus 800 ron starostele,dar la fel de super au fost si cei doi ceterasi si foarte apreciati la randul lor
-sala a fost aranjata alb+auriu si a fost gratuit ....noi am platit doar aranjamentele florale de pe mese
-eu aranjamentele mi le-am facut la o florarie si nu am lucrat cu dansii pt ca mi sau parut cam mari preturile in comparatie cu ce gasisem eu,plus ca o cunosteam pe doamna de acolo si stiam cat este de priceputa.....in schimb am uitat sa cumpar 6 lumanari care veneau puse pe un suport in lateral la masa mirilor ,dar care pana la urma au existat datorita ancutei....o fata care lucreaza acolo si este foarte de treaba....jos palaria in fata ei
-acu ar fi aspectele legate de meniu.....noi ne intelesesem la un pret pornind de la 120 ron dar cand am fost pusi in fata faptului implinit...meniul pornea de la 126 ron....dar nu e de criticat pt ca intre timp sa marit tva-ul
-insa ce ar fi de criticat...cred ca de fapt e singurul lucru care ma deranjat....a fost faptul ca miau spus ambii asociati ca nu au nici un fel de taxa in plus fata de ceea ce vorbisem cu ei,iar inainte cu o saptamana de nunta, am aflat de taxa de racire si depozitare si de taxa de licenta la muzica....dar cumva sau rezolvat si astea cu bine......taxa de licenta a fost 2 ron de persoana ,iar taxa de racire nu am mai platit-o datorita faptului ca am luat de la ei sucul,berea si apa minerala si plata care erau la un pret convenabil....dar la care as mai avea niste critici....am semnat un contract in care pretul la pepsi si prigat era de 4.9 ron....iar cand am primit bonul la sfarsit sucul era 5.2 ceea ce nu mi se pare corect din moment ce tu ai semnat ca il cumperi cu 4.9...dar am trecut si peste asta....pt ca nu a fost cine stie ce mare lucru]
-in legatura cu mancarea si cu servirea....NO COMENT...super servire...ireprosabila...si mancarea ok
-singurul lucru care nu mi-a placut a fost muzica.....dj zici ca era pe alta lume....dar am reusit sa ne distram...
-cam gata cu RAUTATILE din partea mea si sa spun ca per ansamblu a fost o nunta ok....cu Nicu m-am inteles ok in ciuda faptului ca nu mia convenit tot timpul cum proceda....dar sunt oameni de treaba care intradevar isi dau interesul si se implica,incearca sa te ajute si sa te sfatuiasca cum cred ei ca e mai bine.....trebuie inteles pana la urma si faptul ca ceea ce fac ei este pana la urma afacerea si job-ul lor!!!
-asadar fetelor care vreti sa faceti nunta aici ....nu vreau sa fac reclama, dar va recomand cu mare drag....pt ca veti stii sigur ca asa va veti multumi toti invitatii si nu veti da gres....si inca ceva sa nu uit....poate ca sunt persoane la care pretul de plecare al meniului i se pare mare.....dar va spun ca eu unde am inchiriat prima data sala mi sa spus ca va fi un meniu ok la pretul de 100 ron.....apoi persoana care a facut nunta in locuul meu acolo a ajuns sa plateasca 120 ron pt ca scumpise si ei preturile....deci nu a fost impact singura sala care a schimbat pretul
-dak aveti nelamuriri sau credeti ca va mai pot ajuta cu altceva...o fac cu cel mai mare drag.....pt ca stiu cum e inainte de nunta sau de a inchiria o sala....si ce bine te simti cand primesti un ajutor din partea cuiva
Casa de piatra tuturor miresicilor si tuturor viitoarelor mirese!

roxanna20
07.10.2010, 09:01:46
Pt. anca_97 si corinutza_dc ,deoarece nu pot sa va las mesaj privat o sa va raspund aici asa poate se mai informeaza si altcineva:
Da....am colaborat cu Nicu.....dar ink nu am primit pozele.....deci nu pot spune ce calitate au......cam intr-om saptamana sper sa le primesc........pt ca mia zis ca dureaza 3 saptamani pana termina.
Iar meniul nostru a fost de 130,7....dar nu am avut decat 3 feluri de mancare.....eu asa am fost sfatuita de mai multa lume ca ultimul fel de mancare nu mai are rost ca se arunca doar.....si asa am hotarat ca nu are rost sa aruncam banii la gunoi...dar sa stii ca a fost fff bine si cu 3 feluri.
Uite eu iti arat ce meniu am avut noi:
Aperitiv rece (500gr):
-salam uscat
-chiftelute
-minisnitel piept pui
-muschi file
-rulou de sunca cu hrean(care a placut la multa lume)
-dobos fantezie cu cascaval si sunca
-telemea
-nuferi de rosie cu salata de vinete
-rulada de pui cu legume
-masline
-decor....................in total 45.10ron
Aperitiv cald (260gr):
-cascaval pane cu castraveciori murati (erau 2 bucati de cas pane cu castraveciori si ceva sos alb)........25.90ron
Fel principal (700gr):
-friptura asortata de pulpa porc si pulpa pui intreaga cu garnitura: 200gr cartofi aurii/100 gr legume mexicane si salata de varza............55.20ron
totalul la meniu ar fi de 126.20 ron....dar aici se mai adauga :-paine 300gr 1 ron
-cafea la 3.5 ron
Alune si covrigei si o cafea din partea casei.....dar iti recomand cum mi sa recomandat si mie o a2a cafea deoarece se cere.
DAca vrei sa iti spun mai multe dspre poze mai lasami saptamana viitoare spre sfarsit un mesaj si o sa iti spun cu cel mai mare drag

anca_87
07.10.2010, 14:20:28
Pt. anca_97 si corinutza_dc ,deoarece nu pot sa va las mesaj privat o sa va raspund aici asa poate se mai informeaza si altcineva:
Da....am colaborat cu Nicu.....dar ink nu am primit pozele.....deci nu pot spune ce calitate au......cam intr-om saptamana sper sa le primesc........pt ca mia zis ca dureaza 3 saptamani pana termina.
Iar meniul nostru a fost de 130,7....dar nu am avut decat 3 feluri de mancare.....eu asa am fost sfatuita de mai multa lume ca ultimul fel de mancare nu mai are rost ca se arunca doar.....si asa am hotarat ca nu are rost sa aruncam banii la gunoi...dar sa stii ca a fost fff bine si cu 3 feluri.
Uite eu iti arat ce meniu am avut noi:
Aperitiv rece (500gr):
-salam uscat
-chiftelute
-minisnitel piept pui
-muschi file
-rulou de sunca cu hrean(care a placut la multa lume)
-dobos fantezie cu cascaval si sunca
-telemea
-nuferi de rosie cu salata de vinete
-rulada de pui cu legume
-masline
-decor....................in total 45.10ron
Aperitiv cald (260gr):
-cascaval pane cu castraveciori murati (erau 2 bucati de cas pane cu castraveciori si ceva sos alb)........25.90ron
Fel principal (700gr):
-friptura asortata de pulpa porc si pulpa pui intreaga cu garnitura: 200gr cartofi aurii/100 gr legume mexicane si salata de varza............55.20ron
totalul la meniu ar fi de 126.20 ron....dar aici se mai adauga :-paine 300gr 1 ron
-cafea la 3.5 ron
Alune si covrigei si o cafea din partea casei.....dar iti recomand cum mi sa recomandat si mie o a2a cafea deoarece se cere.
DAca vrei sa iti spun mai multe dspre poze mai lasami saptamana viitoare spre sfarsit un mesaj si o sa iti spun cu cel mai mare drag

Multumesc de informatii!
Ma bucur ca ai fost multumita! Asteptam pozele!

ATH
12.11.2010, 17:00:13
Se poate mai bine, insista! Au fost postate meniuri mai aspectuoase si mai ieftine, din 4 feluri chiar!

corinutza_dc
24.01.2011, 16:19:44
roxanna 20,te rugam niste poze....

cristina08
07.02.2011, 12:34:42
Buna fetelor.

Imi cer scuze ca va scriu numai acum, mai ales ca am vazut ca ati asteptat niste raspunsuri de la mine. Am refuzat sa mai citesc miresici cand am aflat ca imi sunt urmarite mesajele pe care le postez aici de catre cei de la sala.

Trecand peste asta sper sa fie util ce o sa scriu in continuare celor care vor face nunta aici de acum incolo. O sa incerc sa punctez fiecare lucru ca sa fie mai simplu:

Meniul:
- a fost 136 ron, am avut 4 feluri, mancarea a fost f buna, aperitivul am avut emotii ca nu o sa fie suficient cand am vazut cat era in farfurie dar pana la urma a fost doar efectul optic dat de faptul ca apertivele au fost puse intr-o farfurie prea mare, astfel dadea impresia ca e putin. Dar a fost destul.
- ultimul fel a fost sarmale inverse care au fost foarte bune. Le recomand tuturor.
- mancarea care a ramas de la nunta ne-a fost data toata. Au ramas si sarmale si tort. Le-am primit pe toate. Toata stima pentru corectitudine cel putin in cazul nostru.
- sucul, apa le-am luat de la ei si am iesit la un pret bun si nu a trebuit sa platim taxa de racire
- restul alcoolului l-am luat de la supermarketuri sau alte surse :).

Aranjamentele:
- sala a fost pe auriu si alb. Alta varianta care sa imi placa nu era.
- florile le-am facut tot cu ei. Hortensii albe cu iedera. Cele care ati vazut la ei aranjamentele acestea era cele de la nunta noastra. Fiind si primii care am avut nunta acolo au pastrat aranjamentele pentru a le aratat si altor miri. Pretul a fost de 35 ron pe aranjament iar lumanarile care au fost puse in mijlocul fiecarei hortensii le-am cumparat noi.
- nu stiu exact daca a fost mare sau mic pretul florilor avand in vedere ca s-a dezbatut destul de mult faptul ca pretul depinde de piata din olanda si de alte chestii. Puteam sa fac si cu altcineva aranjamentele dar am observat ca domnii de la sala nu tolereaza prea bine concurenta si nu le convine deloc sa folosesti servicii din exterior. Asa ca am ales varianta lor.
- buchetul miresei mi s-a parut destul de scump avand in vedere ca a fost si mai mic. A fost 250 ron.
- pe masa mirilor am avut un aranjament cu lumanari.

Muzica:
- noi am vrut sa avem orchestra asa ca l-am ales pe Ovidiu Turca si trupa lui. Nu am regretat nici o clipa si il recomand cu caldura tuturor.
- a trebuit si noi sa semnam acel act cum ca nu ne trebuie DJ ul lor. Dar s-a vazut ca nu le-a convenit ce am ales pentru ca ne tot spuneau ca sa fim siguri ca are licenta DJul care vine ca daca vine un control o sa ne strice toata nunta.
- inca o chestie aiurea a fost faptul ca in timpul nuntii, pe la ora 10 seara, proprietarii localului au mers la DJ si i-au spus sa dea muzica mai incet. Va dati seama ca a da muzica mai incet inseamna ca trimiti oamenii acasa. DJul a refuzat sa faca asta iar ulterior si-au cerut si domnii scuze pentru cererea lor absurda zic eu.

Pozele si filmarea:
- pentru mine au fost o dezamagire si sfatuiesc pe oricine sa angajeze fotografi profesionisti daca vor sa aiba poze frumoare si artistice si o filmare reusita. Se vede ca pozele au fost facute de persoane care nu au neaparat simt artistic. Nu vreau sa fac si alte comentarii negative.

Ca sa punctez si niste chestiuni pozitive pot sa spun urmatoarele:
- sala a fost foarte frumoasa, foarte multa lume a laudat atat aranjamentele meselor cat si cele florare;
- domnii patroni au fost foarte corecti cu noi din punct de vedere al banilor, al mancarii si tot pana la urma;
- dl Nicu e un staroste bun pentru ca s-a rezumat doar la comentarea momentelor importante, fara bancuri sau alte glume proaste si ne-a organizat foarte bine in ziua nuntii astfel ca toate au fost la timp;
- toti au fost draguti si ne-au dat sfaturi cum sa facem sa fie mai bine si sa iasa mai frumos;
- mancarea foarte buna si bucatareasa tare de treaba;
- servirea impecabila si prompta;
- am avut noroc cu domnii de la sala in momentul cand trebuia sa vina tortul pt ca eu am zis ca nu vreau artificii dar nici nu m-am gandit ce sa punem in schimb pe tort asa ca noroc ca ei au fost pregatiti cu artificii care pana la urma s-au potrivit f bine si ma bucur ca au fost ei pe faza :).

In final nunta a iesit foarte bine si au fost multi invitati care au venit si ne-au spus ca nu au mai fost niciodata la o nunta asa frumoasa. Noi ne-am bucurat f mult si cred ca pana la urma asta conteaza. Iar muzica a fost, cred, cea mai apreciata :).

Sper ca ati avut rabdare sa cititi tot si ca o sa va fie util ce am scris.

sweety84
22.06.2011, 18:56:15

Va pup!
Buna,
Am citit ca ati avut 200 de invitati si as dori daca se poate sa postezi cateva poze pentru ca si noi o sa avem 200 de persoane aproximativ poate si peste 200 si as dori sa vad cat loc ramane pentru dans.Mersi frumos:)

_Daniela_
10.04.2012, 14:26:09
Salut fetelor!

Nu am mai vazut pe nimeni sa scrie de o perioada foarte lunga de timp la acest topic, asa ca vreau sa va anunt ca voi avea nunta pe 12 mai 2012 la acest restaurant si promit sa revin cu lux de amanunte pentru ca stiu cat de important este sa ai cat mai multe pareri atunci cand cauti o sala.

Va pup si sa auzim de bine ;-)

Risha
11.04.2012, 00:49:58
Fratele meu a avut nunta aici si a fost chiar ok. Mancarea a fost super. Si toti invitatii au fost foarte placut surprinsi de aspectul salii. Sper sa va ajute :)

anca_87
12.04.2012, 12:50:34
Am avut nunta la Impact.
Sala este ok, mancarea este ok, am fost multumiti de servire, dar spatiul de dans cam mic pentru 270 persoane, in restul totul a fost bine.
Casa de piatra viitoarelor miresici!

corinutza_dc
07.05.2012, 12:35:25
Anca ce artifici ai avut ? De unde si cat au costat ?

_Daniela_
16.05.2012, 17:21:18
Buna fetelor :),

Asa cum am promis, am revenit cu detalii.

Meniul nostru a costat 147Ron cu 4 feluri de mancare(aperitiv, gustare calda - salau in fulgi cu sos de usturoi si legume, fel principal - pulpa de pui si carne de porc cu cartofi, legume si salata de varza, gustare finala - sarmalute cu costita si smantana, o cafea si paine). Vreau sa ii felicit pe cei de la sala in privinta mancarii, a fost de-a dreptul extraordinara !!!

Aranjatul salii - fete de masa, huse, naproane, aranjatul mesei mirilor - ne-au fost oferite gratuit prin contractul semnat cu un an inainte. Noi a trebuit sa ne cumparam servetelele si sa ne platim aranjamentele florale. Sala a aratat superb dupa ce au fost toate la locaul lor, am fost foarte multumiti.

In ceeea ce priveste starostele am colaborat cu Domnul Nicu, noi am fost foarte multumiti, a fost exact cum ne-am dorit, adica fara interventii si glume de tot felul. Ne-a costat 900Ron.

Am mai colaborat pentru cei de la sala pentru cumparatul berii, apei minerale si al ghetii.Nu am fost pusi sa platim nimic in plus fata de ce ne-am inteles la incheierea contarctului, de ex taxa de racire, taxe de autor, desi initial Nicu ne-a cerut ca cei din formatie sa faca dovada cum ca ar avea platit la CREDIDAM,UPFR si ADA. Aici vreau sa mentionez ca noi am tinut neaparat sa avem la nunta o anumita formatie din Satul Mare si de aceea nu am colaborat cu cei de la sala. Nu am regretat, acesti oameni ne-au cantat intreaga nunta: muzica usoara, populara, dance, disco, tot ce ai vreut. Repet toata nunta. Vreau sa ii felicit si sa le multumesc pe aceasta cale ;-).

La final nota de plata avea o greseala si anume: in contractul semnat de noi, se specifica ca personalul (chelneri, bucatar,...) sa se plateasca cu jumatate de meniu, iar la noi aparea pret intreg. Le-am spus celor de la sala si au corectat motivand ca de anul acesta se platesc si chelnerii cu valoarea unui meniu, dar pentru ca nu ne-au anuntat si pentru ca contractul a fost semnat pentru jumatate din meniu vor corecta fara nici o problema. Asa ca la final am platit personalul care a fost in numar de 21 cu 70 Ron. Nunta a avut 266 de invitati, iar chelneri au fost 1 la 2 mese si unul in bar. In privinta chelnerilor totul a fost OK, nu avem nimic de comentat.

Am uitat sa mentionez ca desi nu am colaborat cu ei pentru foto- video Nicu a avut tot timpul aparatul cu el si ne-a facut si el poze, ne-a facut chiar si o surpriza - pana sa ajungem noi miri la sala el a pus pe ecrane poze facute de el penrtu invitati pe ecranele existente in sala fara sa platim noi ceva - dragut sin partea lui :), ba mai mult ne-a oferit si pozele facute de el, plus o sedinta foto gratuita dupa nunta.

Tot de la sala am luat si 4 artificii pentru dansul mirilor, initial ni s-a spus ca costa 80ron/Buc, dar dupa negociere am platit 250 pe toate 4.

Daca am uitat ceva, va rog sa ma intrebati, o sa va raspund cu placere.

PS: pentru prajituri am colaborat cu Olimpos, am ales inimiare sincrema de piscot cu zmeura, martipan si fulgi de trufe. Absolut delicios!!! Toata luma a zis ca au fost f f f bune =((

Va doresc multa bafta,
si sa fie intr-un ceas bun!

Daniela

anita_s
15.07.2013, 12:59:22
A avut cineva anul acesta nunta aici? Ceva impresii si daca ati colaborat cu ei pe partea foto-video, cum a iesit.
O zi buna!