PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru nunta in Vaslui

rroana
11.02.2010, 18:28:55
in legatura cu invitatiile de nunta....faceti comanda pe net ....sau cautati in orash la magazine.....
v-ati decis asupra textului pe care vreti sa-l atasati ...?
cam cu cat timp inainte v-ati gandit sa impartiti invitatiile?

ciocolatika
11.02.2010, 19:07:03
in legatura cu invitatiile de nunta....faceti comanda pe net ....sau cautati in orash la magazine.....
v-ati decis asupra textului pe care vreti sa-l atasati ...?
cam cu cat timp inainte v-ati gandit sa impartiti invitatiile?

eu dau comanda pe net...:)>-
textul..ink nu sunt decisa...vreau ceva simplu si finut:)>-
parintii si nasii nostri ne'au spus k e bine sa le impartim din iunie...:[email protected]

adina87
11.02.2010, 20:53:27
eu o sa fac comanda pe net ca am gasit modelul care ne place la text ne mai gandim:)>-

rroana
12.02.2010, 14:07:28
fetelor ce ziceti de aceasta invitatie de nunta\:D/ ?
va place acest model?
mie mi se pare simpla si frumoasa!

rroana
12.02.2010, 14:16:45
textele pentru invitatii...cum vi se par?
1.

Dragostea este sacra, vesnica si creste in tarie si frumusete.

Noi,

Ioan si Marcela,

Impreuna cu parintii ………………………………………
Credem ca prima zi a vietii noastre impreuna, 5 iunie 2005
Va fi mai frumoasa daca voi, cei dragi, veti accepta invitatia noastra si va veti bucura impreuna cu noi.
Declararea dragostei si credintei noastre in fata lui Dumnezeu va avea loc la Biserica "Trei mucenici" incepand cu ora 12.
Sarbatoarea va continua la Restaurantul Triumf de la ora 14
Va asteptam cu drag!
2.

Un baiat a intalnit o fata...
Pentru a afla continuarea povestirii va invitam sa participati in data de saptesprezece mai douamiiunu, ora paisprezece si douazece de minute la Biserica Renasterea din strada Sperantei numarul unsprezece, la celebrarea casatoriei dintre

Ioana si Valentin

Receptia va avea loc la Restaurantul Madrigal, ora saisprezece.
Fam. Toader si Fam.Popescu

3.
Ne-am decis ca de-acum inainte sa facem
doar impreuna planuri pentru eternitate.

Alexandru si Monica

O sa spuna "DA" la data de 30 iulie 2005,
ora 12, la Primaria Sectorului 3.
Urmeaza cununia religioasa
la Biserica Elefterie ora 17,
apoi va invitam la o masa festiva
la Restaurantul Dealu' Mare.

Va asteptam cu drag!
4.

“Te iubesc nu numai pentru ceea ce ești
dar și pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine”
Noi,
Bogdan și Adriana
ne vom spune cel mai frumos DA în data de
28 iulie 2007 la Oficiul Stării Civile Ploiești, ora 1100.
Binecuvântarea în fața lui Dumnezeu o vom primi la
Biserica Domnească “Sf. Apostoli Petru și Pavel” Ploiești , ora 18:30,
alături de nașii
Dragoș și Carmen Buzoianu
Avem plăcerea să vă invităm la petrecerea ce va marca
acest moment important din viața noastră la restaurantul
“Regina Nopții” Ploiești începând cu ora 2000.
Vă așteptăm cu drag!

5.

Doamne și monșerici, vă așteptăm negreșit pe 28 octombrie 2007 cu mare bucurie!

Pen'ca bibicul DRAGOȘ și duduia RODICA, iubindu-se la nebunie de când s-au văzut întâiași dată și pentru prima oara, s-au hotărât să-și pună pirostriile!
Jupân Alexandru Șerban, mare pișicher, parol, dimpreună cu consoarta, cocoana Elena, vor fi nuni mari la cununia religioasă de la Biserica Radu Vodă orele 1700.
Clondirele cu mastică, mititei și lăutari le veți găsi la local nene:
Restaurantul Turabo Grand Ballroom începând cu orele 1900.
Așa că vă așteptăm, dimpreună cu familiile încuscrite și fericite,

Lili și Marian PELIN Ștefania și Ștefan TĂTARU

și la o adică să nu ne lăsați cu onoarea nereperată!
Vă așteptăm să confirmați până pe 14 oct.

astept parerile voastre........

adina87
12.02.2010, 18:49:12
textele pentru invitatii...cum vi se par?
1.

Dragostea este sacra, vesnica si creste in tarie si frumusete.

Noi,
Ioan si Marcela,

Impreuna cu parintii ………………………………………
Credem ca prima zi a vietii noastre impreuna, 5 iunie 2005
Va fi mai frumoasa daca voi, cei dragi, veti accepta invitatia noastra si va veti bucura impreuna cu noi.
Declararea dragostei si credintei noastre in fata lui Dumnezeu va avea loc la Biserica "Trei mucenici" incepand cu ora 12.
Sarbatoarea va continua la Restaurantul Triumf de la ora 14
Va asteptam cu drag!

2.

Un baiat a intalnit o fata...

Pentru a afla continuarea povestirii va invitam sa participati in data de saptesprezece mai douamiiunu, ora paisprezece si douazece de minute la Biserica Renasterea din strada Sperantei numarul unsprezece, la celebrarea casatoriei dintre

Ioana si Valentin

Receptia va avea loc la Restaurantul Madrigal, ora saisprezece.
Fam. Toader si Fam.Popescu

3.
Ne-am decis ca de-acum inainte sa facem
doar impreuna planuri pentru eternitate.

Alexandru si Monica

O sa spuna "DA" la data de 30 iulie 2005,
ora 12, la Primaria Sectorului 3.
Urmeaza cununia religioasa
la Biserica Elefterie ora 17,
apoi va invitam la o masa festiva
la Restaurantul Dealu' Mare.

Va asteptam cu drag!
4.

“Te iubesc nu numai pentru ceea ce ești

dar și pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine”
Noi,
Bogdan și Adriana
ne vom spune cel mai frumos DA în data de
28 iulie 2007 la Oficiul Stării Civile Ploiești, ora 1100.
Binecuvântarea în fața lui Dumnezeu o vom primi la
Biserica Domnească “Sf. Apostoli Petru și Pavel” Ploiești , ora 18:30,
alături de nașii
Dragoș și Carmen Buzoianu
Avem plăcerea să vă invităm la petrecerea ce va marca
acest moment important din viața noastră la restaurantul
“Regina Nopții” Ploiești începând cu ora 2000.
Vă așteptăm cu drag!

5.

Doamne și monșerici, vă așteptăm negreșit pe 28 octombrie 2007 cu mare bucurie!

Pen'ca bibicul DRAGOȘ și duduia RODICA, iubindu-se la nebunie de când s-au văzut întâiași dată și pentru prima oara, s-au hotărât să-și pună pirostriile!
Jupân Alexandru Șerban, mare pișicher, parol, dimpreună cu consoarta, cocoana Elena, vor fi nuni mari la cununia religioasă de la Biserica Radu Vodă orele 1700.
Clondirele cu mastică, mititei și lăutari le veți găsi la local nene:
Restaurantul Turabo Grand Ballroom începând cu orele 1900.
Așa că vă așteptăm, dimpreună cu familiile încuscrite și fericite,
Lili și Marian PELIN Ștefania și Ștefan TĂTARU
și la o adică să nu ne lăsați cu onoarea nereperată!
Vă așteptăm să confirmați până pe 14 oct.

astept parerile voastre........

buna mie imi place 3 si 4 si invitatiile sunt dragute si eu o sa am ceva in genul numai ca sunt stil papirus pe maro:* :*

rroana
16.02.2010, 19:34:07
buna mie imi place 3 si 4 si invitatiile sunt dragute si eu o sa am ceva in genul numai ca sunt stil papirus pe maro:* :*
multumesc...
ceva poze ai...?...ceva idei despre invitatii.,..

AnaSebi
25.02.2010, 14:20:29
buna fetelor!Ma bate gandul sa fac comanda pe net de invitatii....voi,care ati mai facut pe ce site ati facut?a-ti avut probleme?ce ziceti de publiserv?

adina87
25.02.2010, 20:59:00
buna fetelor!Ma bate gandul sa fac comanda pe net de invitatii....voi,care ati mai facut pe ce site ati facut?a-ti avut probleme?ce ziceti de publiserv?
nu nu cred ca sunt probleme cu cei de la publiserv si eu tot de la ei o sa comand si o mai comandat o miresica si i le-au dar foarte repede. La ce resto ai nunta?>:D< >:D< >:D< >:D<

adina87
25.02.2010, 21:01:41
multumesc...
ceva poze ai...?...ceva idei despre invitatii.,..
acum pun niste poze sa vezi>:D< >:D<

ciocolatika
26.02.2010, 08:34:31
va recomand publiserv....eu am confirmat comanda seara la 20..si a doua zi la ora 16 erau la posta...vorbesc de saptamana trecuta:">
n'am platit nicio plata de urgentza:> ...deci sunt seriosi:)>-

Cat_Eyes
26.02.2010, 12:57:00

cine sunt astia? sunt din VS?
n-am mai auzit de ei...

rroana
26.02.2010, 13:09:34
cine sunt astia? sunt din VS?
n-am mai auzit de ei...
cauta pe net site-ul....
m-am uitat si eu..sunt foarte frumoase....si chiar convenabile...
de pe acest site am auzit de acest site..chiar nu stiam...
fetelor ce detalii ne mai puteti da despre acest site:D

Cat_Eyes
26.02.2010, 14:34:42
aha, am observat ca sunt din oradea
ca si preturi.. faptul ca nu e inclus TVA ul face ca ele sa para mai ieftine un pic..

AnaSebi
27.02.2010, 10:33:34
acum pun niste poze sa vezi>:D< >:D<
super invitatia!!in genul asta vreau si eu...acum sa ma hotarasc!spor la pregatiri!

Cat_Eyes
06.08.2010, 00:13:49
am aflat intre timp cine erau cei de la publiserv :) insa nu am dat comanda la ei. am luat de undeva din bucuresti, acelasi pret si avantajul ca am putut vedea cum arata o invitatie pe loc. (5 min)

doar place-cardurile le-am luat din VS la un pret mai mic - surprinzator - fata de Bucuresti. si asta pentru ca am decis sa nu le mai facem noi..

stefisor
06.08.2010, 08:00:43
Aceelasi lucru am patit si eu.... .
Am cautat prin Iasi timp de vreo doua saptamani invitatii , eram nehotarata si cat am umblat pe la toate magazinele de specialitate m-am si plictisit de modele si imi pareau ca seamana toate intre ele .Dar cand am intrat in primul magazin din Vaslui... ,nu numai ca erau f multe modele care nu le-am vazut in Iasi dar am si ales fara sa mai stau pe ganduri si bineinteles mult mai ieftine .
Asa ca mi-am schimbat total parerea despre Vaslui.http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.png
Pupici !

off topic: La fel de uimita am fost si in privinta verighetelor ,gramul de aur este cu aproximativ cu 20 lei mai ieftin decat in Iasi si la cateva grame conteaza , iar modele gasesti aproape la fel de multe .

o_moaka
18.11.2010, 00:41:17
Eu am furat idei de invitatii de pe mai multe site-uri si mi le fac singuurica acasa:D Sper sa iasa ceva frumos si original totodata ca voi combina cate ceva de la fiecare;))

dohanallynaro
19.11.2010, 21:03:03
Eu am furat idei de invitatii de pe mai multe site-uri si mi le fac singuurica acasa:D Sper sa iasa ceva frumos si original totodata ca voi combina cate ceva de la fiecare;))

Nu ne arati si noua cum vrei sa iasa? La aspectul asta inca nu ne-am decis si a le face acasa....imi pare mult de munca si eu n-am rabdare
Spor:)

kraluca
24.11.2010, 14:18:41

si noi am vrut sa facem invitatiile singuri, insa nu gaseam hartia/cartonul potrivit. pana la urma am trimis imaginea cu modelul de invitatie la mai multe firme de pe net, mi-au trimis mostre si am ales cea mai buna varianta. Am fost foarte multumiti de rezultat intrucat am avut invitatii originale, iar plicurile au fost personalizate.
am uitat sa va spun.... modelul l-am luat de la o miresica de pe forum care si le-a confectionat singurica ;))

o_moaka
27.11.2010, 20:23:38
Nu ne arati si noua cum vrei sa iasa? La aspectul asta inca nu ne-am decis si a le face acasa....imi pare mult de munca si eu n-am rabdare
Spor:)

Inca nu m-am apucat de ele ca ma gandesc ca este prea devreme.Din ianuarie ma voi apuca sa fac cateva modele ca sa ma pot hotara la ceva.Voi pune atunci poze cu tentative de invitatii.Daca vrei acum pot sa iti pun ceva poze cu invitatii dupa care vreau sa ma iau si sa le combin intre ele ca sa iasa ceva pe placul meu si al miresoiului.:)

leira
29.11.2010, 11:26:58
Am impresia ca cei de la publiserv "aprovizioneaza" si cataloagele de invitatii de la magazinele noastre. Puteti verifica (asa le vedeti cum arata in realitate). Daca tin minte bine, pe catalog trebuie sa scrie de unde sunt achizitionate.
Noi am facut singurei aproape tot - pentru ca sunt exigenta si nu aveam nevoie de stres suplimentar in preajma nuntii, dar e mult de munca ... :azn: (o prietena a comandat si nu va mai spun cati nervi si bataie de joc a fost - greseli de ortografie, neincadrare in pagina).

Spor la miresit!

butterflygirl
29.11.2010, 21:18:49
Am impresia ca cei de la publiserv "aprovizioneaza" si cataloagele de invitatii de la magazinele noastre. Puteti verifica (asa le vedeti cum arata in realitate). Daca tin minte bine, pe catalog trebuie sa scrie de unde sunt achizitionate.
Noi am facut singurei aproape tot - pentru ca sunt exigenta si nu aveam nevoie de stres suplimentar in preajma nuntii, dar e mult de munca ... :azn: (o prietena a comandat si nu va mai spun cati nervi si bataie de joc a fost - greseli de ortografie, neincadrare in pagina).

Spor la miresit!

de la publiserv a comandat prietena ta ?si eu ma gandeam sa iau de la ei pt ca fetele ziceau pe site ca sunt ok si etc...

leira
30.11.2010, 08:38:48
de la publiserv a comandat prietena ta ?si eu ma gandeam sa iau de la ei pt ca fetele ziceau pe site ca sunt ok si etc...

Da, de la publiserv. Problema nu a fost la ei - invitatia era OK, dar au fost comandate printr-un magazin de specialitate de la noi (parca zicea ceva de zona Traian - nu stiu sigur, o pot intreba cand se intorce din c.o.) - ei au gresit foarte tare la scris - greseli gramaticale, au pus cratima ... au facut multe prostii, ca sa nu mai spun ca au incadrat aiurea textul - spuneau ca e vina ei ca e prea mare - cand ei puteau scrie cu 2 caractere mai mici si era totul bine, in fine......
Oricum, eu v-am sfatuit sa va duceti sa le cautati in magazinele noastre ca sa le vedeti cum arata in realitate si apoi puteti comanda.
Dupa patania ei, m-am decis clar sa le fac singura. Tot de pe site-ul acesta m-am invatat. Si satisfactia a fost maxima. Dupa invitatii mi-am facut place-cardurile si marturiile :D aveam "experienta" deja.

o_moaka
30.11.2010, 09:33:00
Da, de la publiserv. Problema nu a fost la ei - invitatia era OK, dar au fost comandate printr-un magazin de specialitate de la noi (parca zicea ceva de zona Traian - nu stiu sigur, o pot intreba cand se intorce din c.o.) - ei au gresit foarte tare la scris - greseli gramaticale, au pus cratima ... au facut multe prostii, ca sa nu mai spun ca au incadrat aiurea textul - spuneau ca e vina ei ca e prea mare - cand ei puteau scrie cu 2 caractere mai mici si era totul bine, in fine......
Oricum, eu v-am sfatuit sa va duceti sa le cautati in magazinele noastre ca sa le vedeti cum arata in realitate si apoi puteti comanda.
Dupa patania ei, m-am decis clar sa le fac singura. Tot de pe site-ul acesta m-am invatat. Si satisfactia a fost maxima. Dupa invitatii mi-am facut place-cardurile si marturiile :D aveam "experienta" deja.

Si eu imi voi face si place-cardurile dupa acelasi model cu invitatiile:D

leira
30.11.2010, 10:41:26
Si eu imi voi face si place-cardurile dupa acelasi model cu invitatiile:D

Initial asa am vrut si eu, dar nu am mai avut cum. Invitatiile au fost un fel de papirus, iar place-cardurile nu au mai mers asa. Bineinteles, frumos este sa fie la fel :D
Oricum, tot ce am facut a avut personalizare care s-a regasit in toate articolele. :-p

o_moaka
30.11.2010, 21:06:54
Initial asa am vrut si eu, dar nu am mai avut cum. Invitatiile au fost un fel de papirus, iar place-cardurile nu au mai mers asa. Bineinteles, frumos este sa fie la fel :D
Oricum, tot ce am facut a avut personalizare care s-a regasit in toate articolele. :-p

Eh....important e ca sunt facute cu manuta ta...E mai mare satisfactia;;);;)

Cat_Eyes
01.12.2010, 13:34:34
pe traian am dat comanda de place carduri (spuneam ca le voi face, dar n-am mai avut timp) si au venit la timp, textul scris corect.

prietena mea si-a comandat de pe publiserv si a fost totul ok. ei oricum trimit un mail in care ataseaza invitatia, cum va arata - la acela trebuie uitat cu atentie si verificat fiecare litera.
eu mi le-am luat de la un magazin de specialitate, era o diferenta mica de pret fata de publiserv si oricum nu aveam timp de livrari, posta etc. acolo le-am ridicat la fel, dupa 3 zile.

stefisor
01.12.2010, 18:08:30
pe traian am dat comanda de place carduri (spuneam ca le voi face, dar n-am mai avut timp) si au venit la timp, textul scris corect.

prietena mea si-a comandat de pe publiserv si a fost totul ok. ei oricum trimit un mail in care ataseaza invitatia, cum va arata - la acela trebuie uitat cu atentie si verificat fiecare litera.
eu mi le-am luat de la un magazin de specialitate, era o diferenta mica de pret fata de publiserv si oricum nu aveam timp de livrari, posta etc. acolo le-am ridicat la fel, dupa 3 zile.

Si eu tot pe Traian am facut invitatiile, am fost foarte multumita de ei .
Mult spor la miresit !

leira
02.12.2010, 09:44:04
Eh....important e ca sunt facute cu manuta ta...E mai mare satisfactia;;);;)
Asa este! >:D<

leira
02.12.2010, 09:46:28

Exact. Sa fiti atente voi la scris. Ca si firma, cred ca sunt cei mai avantajosi.